Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Diğer Eski Diziler (multimedya´li basliklar) >
F - K
> Hatırla Sevgili

Kapalı Konu

Hatırla Sevgili kategorisinde Hatırla Sevgili (Arşiv 14) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-06-07, 16:18   #941
cerenimo_
Oyuncu

cerenimo_ kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 24.09.2006
cerenimo_ has a reputation beyond reputecerenimo_ has a reputation beyond reputecerenimo_ has a reputation beyond reputecerenimo_ has a reputation beyond reputecerenimo_ has a reputation beyond reputecerenimo_ has a reputation beyond reputecerenimo_ has a reputation beyond reputecerenimo_ has a reputation beyond reputecerenimo_ has a reputation beyond reputecerenimo_ has a reputation beyond reputecerenimo_ has a reputation beyond repute

gerçekten de bugün heryerde dizden bahsediliyor.. neyse bu diziye yarar onun için seviniyorum.. bu arada dikkat ettim de saygın gerçekten de tayyip erdoğan'ı andırıyor en azından onun genç hali saygının bu imajından çok farklı değildir heralde.. iyi seçim olmuş..
Eski 08-06-07, 16:22   #942
willlover
Oyuncu

willlover kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 07.10.2005
willlover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond repute

bahar abla öncelikle hoş geldin ve alıntı için teşekkürler

"Onlar için; Emperyalist ülkelerin bağımlılığından ve sermayedarların düzeni olan kapitalizmden kurtulmadan onurlu bir gelecek yaratmak imkansızdı."

Aslında bu konuda iki farklı görüş var. Mesela emperyalist düzenin sömürgeleştirdiği ve ondan kurtulmanın gerektiğini anlatan sosyalistler ve sosyalist düşüncenin çoğulcu demokrasiyi baltalayacağını düşünen kapitalistler... Aslında tabii ki yaşımın gereği benim bu konuda çok net bir görüşüm yok; ama görünen o ki tarihin ilerleyişinde kazanan kaiptalistler oldu. Belki de en doğrusu Atatürk'ün savunduğu ılımlı devletçilik modeli.

Recep Tayyip Erdoğan'ın canlandırılması olayına gelince, gerçekten reytinglere yansıyacağını düşünüyorum ben de Yayın politikası gereği ATV'nin dizilerine daha az yer veren Hürriyet, Milliyet gibi gazeteler bile makul bir yer ayırmışar bu olay için Ama ben de Sinem hocam gibi düşünüyorum. O dönemdeki önemli olayların, gençlik hareketlerinin üzerine daha çok gitmeleri lazım. Recep Tayyip Erdoğan'ın gençliğinin canlandırılması fikri iyi düşünülmüş, güzel bir şey ama şu an anlatılması, üzerine düşülmesi gereken daha önemli olaylar var
willlover Çevrimdışı  
Eski 08-06-07, 16:35   #943
jikarinziku
Oyuncu

jikarinziku kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.12.2006
jikarinziku has a reputation beyond reputejikarinziku has a reputation beyond reputejikarinziku has a reputation beyond reputejikarinziku has a reputation beyond reputejikarinziku has a reputation beyond reputejikarinziku has a reputation beyond reputejikarinziku has a reputation beyond reputejikarinziku has a reputation beyond reputejikarinziku has a reputation beyond reputejikarinziku has a reputation beyond reputejikarinziku has a reputation beyond repute

Inanmiyorum..Recep Tayyip Erdogani Kirik K.´daki Yunus canlandiriyor
Bakalim Yesemin Ahmete söylicek mi Rüyanin onun kizi oldugunu, hic sanmamam ama senaristlerin yapacagi belli olmaz. Azcikda olsada Yasemine cok üzüldüm, nasilda agliyordu.
Güzde´nin Necdetlerden sakladigi hayati ortaya cikmaya basladi, cok merak ediyorum, kesin kötü birsey var ortada ve Necdetle kavga edip isten ayrilacak mis gibi geliyor bana..
Eski 08-06-07, 16:52   #944
yaren_ben
Set Görevlisi

yaren_ben kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.06.2007
yaren_ben has a reputation beyond reputeyaren_ben has a reputation beyond reputeyaren_ben has a reputation beyond reputeyaren_ben has a reputation beyond reputeyaren_ben has a reputation beyond reputeyaren_ben has a reputation beyond reputeyaren_ben has a reputation beyond reputeyaren_ben has a reputation beyond reputeyaren_ben has a reputation beyond reputeyaren_ben has a reputation beyond reputeyaren_ben has a reputation beyond repute

Evet ama Güzidenin sırrı bugün ortaya çıkacak mı acaba. Ne saklıyor merak ediyorum. Ahmet Rüyanın kendi kızı olduğunu öğrense artık. Kız büyüdükten sonra öğrenmesi saçma olur.
yaren_ben Çevrimdışı  
Eski 08-06-07, 17:12   #945
resimseçici
Asistan

resimseçici kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 24.09.2006
resimseçici has a reputation beyond reputeresimseçici has a reputation beyond reputeresimseçici has a reputation beyond reputeresimseçici has a reputation beyond reputeresimseçici has a reputation beyond reputeresimseçici has a reputation beyond reputeresimseçici has a reputation beyond reputeresimseçici has a reputation beyond reputeresimseçici has a reputation beyond reputeresimseçici has a reputation beyond reputeresimseçici has a reputation beyond repute
Smile

Alıntı:
şilimsi tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
rte konu olmuş yine..geldi bakalım neler olacak..zaten konuk oyuncuymuş..öyle dediler..
benim aklıma dün bişey geldi paylaşmak istedim..
şimdi çoğu kişi necdeti suçluyor ya ahmet yasemini sevdiğini söyledikten sonra ahmetten uzaklaştı..yaseminle evlenincede ahmete o benim karım dedi nispet yapar gibi falan diyorsunuz..yani suçlu görüyorsunuz..
ama bir de şu var..hiç düşündünüz mi acaba?
ahmet necdete yasemini sevdiğini söylemeden önce necdet söyleseydi ahmete yasemini sevdiğini, ahmet arkadaşım seviyor yaseminle birlikte olamam der miydi?yaseminden uzak durur muydu?necdete kazık atamam diyip yasemine duyduğu aşka(!!!!!!anladın sen onu süünem abla) gem vurur muydu?
hiç sanmıyorum!geçerdi necdetin karşısına çatır çatır konuşurdu.yaseminle birbirimizi seviyoruz(!) mutluluğumuzu engelleyemezsin falan derdi..
bana göre ahmet böyle bir karakter..yapardı yani..
amacım burda ahmeti kötülemek ya da necdeti savunmak değil ama bir de bu açıdan bakın istedim..
İyi Ya işte zaten herkesin necdete kızma sebebi bu aşkının karşılığı yok. Buna rağmen devam ediyor. Yasemine karşı duyduğu aşkı hep gizledi ve ona bir abi gibi yaklaşarak gerçek niyetini sakladı. Necdet çok iyi bir insan olabilir ama başka bir insana deli gibi aşık olan biri vardı karşısında bunu görmezden geldi. Ve de 3 insana birden zarar verdi. Bence burada herkes kendini necdet yerine koymalı Ben şahsen aşkımdan ölsem bile başka birine aşık olan birini asla yanımda istemezdim. Bu en başta bana zarar verirdi. sağlıklı bir tutum değil yani.
necdete kazık atamam diyip yasemine duyduğu aşka gem vurur muydu?
hiç sanmıyorum!geçerdi necdetin karşısına çatır çatır konuşurdu.yaseminle birbirimizi seviyoruz(!) mutluluğumuzu engelleyemezsin falan .
demişsin
Ee bence buda gayet maktıklı değilmi? birbirini karşılılıklı seven iki insan var. Kaba bir şekilde değil ama bunu söyleyebilmek yanlış gelmiyor. Arkadan iş çevirmektense bu daha doğru geliyor bana
resimseçici Çevrimdışı  
Eski 08-06-07, 17:16   #946
şilimsi
Oyuncu

şilimsi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 11.08.2006
şilimsi has a reputation beyond reputeşilimsi has a reputation beyond reputeşilimsi has a reputation beyond reputeşilimsi has a reputation beyond reputeşilimsi has a reputation beyond reputeşilimsi has a reputation beyond reputeşilimsi has a reputation beyond reputeşilimsi has a reputation beyond reputeşilimsi has a reputation beyond reputeşilimsi has a reputation beyond reputeşilimsi has a reputation beyond repute

Necdet görmezden geldi ama yaseminde bırak beni ahmete gidicem dmedi hiç bir zaman..
yaseminin ahmetle kaçacağını öğrendiğinde bile kıza tek bir laf söylemedi..
tamam evlendikşeri ilk zamanlarda ahmete karşı tutumu hiç doğru değildi!ona birşey demiyorumm..
ama necdet için aralarına giriyor falan demek saçma..bütün sorunlar yaseminde başlayıp yaseminde bitiyor!..o yüzden bence başkalarının üzerine atılması çok saçma!
Eski 08-06-07, 17:35   #947
ahmetim
Set Görevlisi

ahmetim kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 24.03.2007
ahmetim has a reputation beyond reputeahmetim has a reputation beyond reputeahmetim has a reputation beyond reputeahmetim has a reputation beyond reputeahmetim has a reputation beyond reputeahmetim has a reputation beyond reputeahmetim has a reputation beyond reputeahmetim has a reputation beyond reputeahmetim has a reputation beyond reputeahmetim has a reputation beyond reputeahmetim has a reputation beyond repute

RTE diziye girdi ama onun yaşıyla ilgili sorun var.RTE 1954 doğumlu eğer hala 68 yılındaysak 14 yaşında oluyor.galiba RTE'yi de dizinini diğie üç kahramanı gibi senaristler hormonlamışlar.14 yaşında hadi yıl atlasınlar 16 yaşında olsun yani bu kadar büyük durakaz heralde yaşına göre çk büyük göstermişler bıyıklar falan.
ahmetim Çevrimdışı  
Eski 08-06-07, 17:36   #948
badger
Yönetmen

badger kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.10.2006
badger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond repute
Varsayılan Birdenbire zaman atlaması olursa son derece anlamsız olur

Daha ortada bizimkiler arasında çözülmemiş olaylar var,
şayet dizimizi iki sezon olarak düşünürsek, siaysi ve sosyal olarak bakarsak 1.sezonda 16.bölüme kadar 60 dönemini, 2.yarısında 68-72 arasındaki önemli olayları daha kısa bir olay silsilesiyle anlatacaklarını pek sanmıyorum..İkinci yarı bir çok olayların olduğu zaman en az 80 ihtilaline yani 72 muhtırasından 80askeri darbesine kadar hareketli olan bir dönem. Baharcan arkadaşımızın tekrar belirttiği gibi, 70 e gelmeden daha bir çok çarpıcı olaylar var...

Mesela CHPde Ecevitin seçilmesini Mehmet ve Sevimin oraya giderek o kurultayı canlandırmalarını isterdim..Birçok genç, Ecevitin o dönemde Karaoğlan efsanesini nasıl yarattığını, sinerjisini bilmiyor, çoğu yaşlılık dönemlerini biliyor...ABD elçisine ODTÜde yapılan saldırının nedenlerini kısaca aktararak anlatmalarını ve hatta canlandırmalarını isterdim..69 yılındaki 6.filo gösterileri ve Kanlı pazar olayları...Kıbrıstaki Eoka baskılarının ortaya çıkışı, vs.vs, teknokratlar dönemini hazırlayan süreç..Biraz Ankarada da başkalarıyla oluşan sahneler yaratabilirler. Dizinin rating gidişatı daha istikrarlı ve umduklarından da yüksek olabilir.
80 sonrasına yani ANAPın iktidar olmasına kadar olan döneme göre daha fazla anlatılacak şey var.. Nasıl apolitik hale dönüştüğümüzü objektif görebilmek adına...
Tabii caart diye 70e geçerlerse AHmet ve AYla evlenmiş ya da evlenmemiş olması lazım yani herkes bu kadar beklerken Yasemin Ahmete Rüyayı sylecek mi söylemeyeck mi? ..Necdet ve Yasemin ilişkisinin Güzide yüzünden havada kalmaması lazım. Necdet ayrılma kararı alıyor sonra Güzidenin tekrar peşine düşüyor (hoş bizim zehir hafiye Necdet 2 dakikada onu eliyle koymuş gibi bulur)..Defne ve Denizin gidişatları ne olacak? Bunları bir bölüme sıkıştırılarsa, Ahmet Aylayla evlenecek mi yok Yaseminle birleşecekler, Yasemin Rüyayı söylemiş gibi gereksiz uzatmalarla bir 13 bölümü harcamış olurlar....
Rating derdinde olup ta bu uzatmalara girmemek için RTEyi 66 yılını anlatan ilk bölümden itibaren anlatsalardı daha iyi olurdu o zaman.
Ben burada bir senaryo karmaşası ya da izleyici beklentilerinin- viewer PR- ne olduğunu anlayamama gibi dertleri olduğunu düşünüyorum yapımcıların...Biraz aşk, biraz siyaset kopuk kopuk anlattılar, taa ki geçen bölüme kadar..

Yine o kopuklukların emareleri vardı geçtiğimiz bölümde ama beni bu sefer o kadar rahatsız etmedi..(Ahmetin miting esnasında ardında kardeşini bırakıp Yaseminle no action pansuman romantizmini göstermek gibi, ya da Işıkın nezarete atılan arkadaşlarını merak etmemesi, vs.)

Bu arada Ahmetle Necdet karşılaştırılmış ama Ahmeti daha dürüst ve masum olduğuna inanıyorum..Her ne kadar şu andaki pısırık ve Yaseminden başka bir şey görmez kişiliği beni çok sinirlendirse de...Ahmet mi Necdet mi derseniz, Ahmet daha dürüst...Eğer Necdet tüm bu gerçekleri bilmese, buna Yaseminin hala daha Ahmeti sevdiği de dahil, durumu ortaya açık açık konuşup, o kadar sevmesine rağmen Yasemini serbest bıraksaydı ve Rüyanın babasının gerçekte Ahmet olduğunun açıklanmasını en azından Yaseminle dile getirseydi...Onun bu kadar şark kurnazı, aşkı için her haksılızlığı yapabilecek yapabilecek bir adam olarak görmezdim...Necdet obsesif bir adam ve ne yazık ki böyle şahsiyetleri sevemiyorum..

dün Ahmetle Yasemin partide o dansettikleri tangoda dansetmeliler diye düşünmüştüm...Böyle bir sahneleyle bir çok duyguyu daha kısa ve anlamlı anlatırlar..İnşallah olur..Bir anönce kavuşmalarını da diliyorum, aşk seyrederken biraz da keyif alalım değil mi? Bıktım bu dizilerdeki tam kavuşacakken kavuşamama durumlarını, BG de Ceren Ömere kavuşur kaza geçirir, ölüm kalım savaşı verir, Ihlamurlar Altında- bu sezon seyretmedim, arada baktım- Filiz sonunda Yılmaza kavuşur ama doğururken ölümkalım savaşı verir..KK da cemal Nazlı iyi giderken ya da Ayşe Nevzat araya bir şeyler girer kavuşamazlar..Kavuşulamayan aşk görmek beni daraltıyor.gerçek hayatta bizleri sıkanbir çok şey var, bir de tv seyrederken bu sıkıntıları tekrar yaşamak istemiyorum.Ben, ÇGO daki gibi herşeye rağmen bir arada olan ve birbirlerini seven Mehmet ve Yurdanur aşkı izlemek istiyorum..Onların beraberlikleri sürerken 70 dönemi yani çocukluğumun hoş sahneleri müzkleri de vardı...Yeri geldi gülümsedik, yeri geldi kahkahalerla güldük, yeri geldi o dönemin acı dolu siyasi olaylarını tekrar yaşadık, yeri geldi istemeden gözlerimizin kenarlarından istenmeyen yaşlar ip gibi aktı. Dizimiz daha iyi hale getirmelri hala mümkün, toparlanacklarına eminim.
badger Çevrimdışı  
Eski 08-06-07, 17:50   #949
sarp_manyagi
Yönetmen

sarp_manyagi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 07.09.2006
sarp_manyagi has a reputation beyond reputesarp_manyagi has a reputation beyond reputesarp_manyagi has a reputation beyond reputesarp_manyagi has a reputation beyond reputesarp_manyagi has a reputation beyond reputesarp_manyagi has a reputation beyond reputesarp_manyagi has a reputation beyond reputesarp_manyagi has a reputation beyond reputesarp_manyagi has a reputation beyond reputesarp_manyagi has a reputation beyond reputesarp_manyagi has a reputation beyond repute

ya bişiy sorcam dizideki deniz gezmişin gerçek ismi ne???bu arada bölüm RTE üstüne kurulmuş valla bende 14 yaşındayım ama bizim okuldakiler o kadar iri diil açıkcası ve bıyıkları olanlar var ama o kadar da gir diil yani
Eski 08-06-07, 18:02   #950
badger
Yönetmen

badger kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.10.2006
badger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond reputebadger has a reputation beyond repute

Alıntı:
resimseçici tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
İyi Ya işte zaten herkesin necdete kızma sebebi bu aşkının karşılığı yok. Buna rağmen devam ediyor. Yasemine karşı duyduğu aşkı hep gizledi ve ona bir abi gibi yaklaşarak gerçek niyetini sakladı. Necdet çok iyi bir insan olabilir ama başka bir insana deli gibi aşık olan biri vardı karşısında bunu görmezden geldi. Ve de 3 insana birden zarar verdi. Bence burada herkes kendini necdet yerine koymalı Ben şahsen aşkımdan ölsem bile başka birine aşık olan birini asla yanımda istemezdim. Bu en başta bana zarar verirdi. sağlıklı bir tutum değil yani.
necdete kazık atamam diyip yasemine duyduğu aşka gem vurur muydu?
hiç sanmıyorum!geçerdi necdetin karşısına çatır çatır konuşurdu.yaseminle birbirimizi seviyoruz(!) mutluluğumuzu engelleyemezsin falan .
demişsin
Ee bence buda gayet maktıklı değilmi? birbirini karşılılıklı seven iki insan var. Kaba bir şekilde değil ama bunu söyleyebilmek yanlış gelmiyor. Arkadan iş çevirmektense bu daha doğru geliyor bana
Yaseminin buradaki hatası, Necdetin bu takıntıya girmesine sebep oldu..Yasemin aşkına kavuşamayınca ilk başlarda Ahmete de veya yakın çevresine söylediği..."Ben sevdiğimle evlenmeyeceksem asla evlenmem, rahibe yaşantısı yaşarım.."benzeri lafı..Yasemin 6 yıl boyunca Necdete bir an yaklaşmadı, rahibe yaşantısı yaşadı, Necdetin çocuğuna baba olmasını ya da sosyal yaşantısında sağladığı düzene de hayır diyemedi...Kendi inandıklarıyla davranışları arasında bocaladı..Bütün bunları açıklarsa tek başına rezil olacağını düşündü ve çaresizce Necdetin sağladığı güvenli kalkana sığındı..Necdet de bunu tabii ki farketti ve kullandı..İyi niyetle yapılan hatalarve bunu hiçbir zaman cesaretle savunmama onları bu mantıksız olaylara sürükledi.

Kendince aşkına kavuşamama suçunu, Ahmeti içten içe severek, kalbini başkasına açmamaya karar vererek kendini cezalandırdı... Yasemin iç dünya olarak o kayalıklardaki haline takıldı kaldı...Çözülmesi tekrar Ahmetle karşılaşınca olmaya başladı..
Tamam Yasemin bu konudaki suçlulardan biridir..Ama Necdete ne demeli, 6 yıldır bunu hiç mi anlmadın, o zamana kadından sana gelen bir tık yok...birdenbire Ahmet ortaya çıkınca Yasemin tekrar bocalamaya başladı, o dengesizlikle sana yaklaştı, hadi bunu sana yaklaştığı gece çözdün, sonra ne yaptın, gittin Güzideye, Yasemin öğrendi bunu ve sana son derece soğukkanlı ve net bir şekilde ayrılalım dedi, bunu duyar duymaz panikledin ve Rüyayı koz kullandın..Ben, Necdetin Rüyayı tamam sevdi ama onu Yasemini çok sevmesinden dolayı aşırı ilgi gösterdiğini ve bunu aralarındaki ilişkinin garantisi halinde gördüğünü, ister istemez düşündüm "...rüya ne olacak..." dediğinde...Yasemin onu bırakmasın da ne olursa olsun..herşey ortaya çıkmış sen hala beni terketmesin derdindesin...Bunun aksini yaptığı durumlar olsaydı, evet necdet de seviyor, şurada haklı derdim...ama haksız..
sen bir boşanmayla çocuğun olarak gördüğün çocuğu bu kadar severken,bir de gerçek babası olsaydın ve başkasının ona babalık ettiğini öğrendiğinde durumun ne olurdu? Tüm ortamdaki camlar inerdi herhalde..??!!??

Empati kurma durumunda buna katılıyorum:
burada herkes kendini necdet yerine koymalı Ben şahsen aşkımdan ölsem bile başka birine aşık olan birini asla yanımda istemezdim. Bu en başta bana zarar verirdi. sağlıklı bir tutum değil yani.

Bu tutumdan bakarsak bütün bu detayları oratadan kaldırmış oluruz: Necdete bu konuda hak veremiyorum: tamamen hastalıklı düşüncelere sahip bir şahıs olarak görüyorum.. O da Ayla gibi dışarıya yansıttığı kişiliği farklı, iç dünyası kasırgalar kadar dengesiz ve mantıksız..
badger Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş