Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Tv Programları ve Reklamlar > TV Programları (Arsiv)

Kapalı Konu

TV Programları (Arsiv) kategorisinde Altın Adımlar(TRT 1) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-04-08, 18:22   #1
klgçaglar
Banned

Giriş Tarihi: 24.06.2007
klgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond repute
Varsayılan Altın Adımlar(TRT 1)

Televizyonların ilk halk oyunları yarışması “ALTIN ADIMLAR” ANADOLU’NUN TÜM RENKLERİ İLE
TRT EKRANINDA!!!

TRT, 12 Nisan Cumartesi akşamından itibaren Türkiye’nin en büyük yarışma prodüksiyonuna evsahipliği yapmaya başlıyor. Türkiye’nin ilk folklor yarışması ALTIN ADIMLAR , yüzlerce yarışmacısı ve yarışma heyecanına renk katacak jüri üyeleriyle 12 Nisan Cumartesi akşamı ekranda olacak.
Türkiye’nin kültürel ve folklorik değerlerini ekrana taşımayı hedefleyen yarışmanın jüri koltuğunda MÜJDE AR, YAVUZ BİNGÖL,AŞKIN NUR YENGİ ve İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümü Öğretim Görevlisi AHMET DEMİRBAĞ otururken, yarışmanın sunuculuğunu ise KORHAN ABAY ve SİNEMİS CANDEMİR yapacak.

HER HAFTA FARKLI BİR YÖRE:
TÜM SESLER, TÜM RİTİMLER…
BKM – STR ortak yapımı olarak gerçekleştirilen prodüksiyonda, her hafta 12 – 16 kişilik ekiplerden oluşan folklor ekipleri, farklı bir yörenin danslarıyla jüri karşısına çıkacaklar.
Örf ve adetlerin, efsanelerin, aşkların, göçlerin, kıyafetlerin kuşaktan kuşaga aktarılmasını ve bugüne kadar gelmesini sağlayan bu rengarenk kültür şimdi her hafta başka bir yöreden ekrana taşınacak.
Tüm ekiplerin her hafta Halk Oyunları Fedarasyonu hocalarının eşliğinde hazırlanacakları yarışmanın kamera arkasında da Türkiye’nin çok ünlü isimleri yer alıyor. Başarısını tüm dünyada ispatlayan Anadolu Ateşi’nin Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan sahne üzerindeki deneyimi paylaşarak bu projeye destek veriyor. Televizyon dünyasının başarılı ismi Osman Tan Erkır da programın kamera arkasındaki bir diger isim.
13 hafta boyunca birer grubun elenmesiyle devam edecek olan yarışma, Türkiye’nin en kalabalık yarışmacı kadrosuna sahip prodüksiyon olacak. Her cumartesi akşamı yüzlerce yarışmacı bir yandan ekibini birinci yapmak için çalışacak, bir yandan da Türkiye’nin renkliliğini ekrana taşıyacak.

İLK KONUK JÜRİ: YILMAZ ERDOĞAN
Yarışma, her hafta bir de konuk jüri ile ekrana gelecek. İlk haftanın, ilk konuk jürisi Yılmaz Erdoğan. ALTIN ADIMLAR her hafta bir konuk jüri üyesini ağırladığı gibi, zaman zaman da ünlü isimleri farklı sürpiz performansları ile ekrana getirecek.

ALTIN ADIMLAR İLE İLGİLİ NOTLAR:
Programda yarışmacılar, yapım ekibi ve teknik ekibin de dahil olduğu kadro 750 kişi.
Ekipler farklı kurumlardan 28 hoca tarafından çalıştırılıyorlar.
İlk bölümün 13 ekibi, yarışmaya günde 14 saat prova yaparak hazırlanıyor.
İlk bölümde 12 farklı yöreden 7 oyun sahnelenecek.

İlk bölümde yarışan ekipler şunlar:
1.URFA-halay
2.İZMİR-zeybek
3.ÜSKÜP-balkan
4.KÜTAHYA-zeybek
5.KIRKLARELİ-karşılama
6.BURDUR-teke
7.AZERİ-kafkaf
8.MARDİN-halay
9.ARTVİN- horon
10.TRABZON-horon
11.ADIYAMAN-halay
12.ÜSKÜP-balkan
13.BURDUR-teke
klgçaglar Çevrimdışı  
Eski 14-04-08, 17:25   #2
klgçaglar
Banned

klgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond reputeklgçaglar has a reputation beyond repute

Benim gerçekten çok hoşuma giden bir yarışma program gerçekten izleyince insanın içini şenlendiren bir program

Son Güncelleme ; Sunrise : 11-12-08 tarihinde saat 01:08
klgçaglar Çevrimdışı  
Eski 14-04-08, 17:33   #3
klgçaglar
Banned

1.Hafta Reytingleri
1 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 8,20 23,10
2 GENCO [NET] KAND 5,10 15,30
3 SELENA [NET] ATV 4,40 13,20
4 MENEKSE ILE HALIL [NET] KAND 4,30 12,10
5 MUCIZELER GECESI [NET] K1 3,90 11,00
6 LIMON AGACI [NET] ATV 3,60 10,50
7 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 3,40 15,40
8 VAR MISIN YOK MUSUN (OZET)-PT [NET] SHOW 3,40 11,30
9 VAZGEC GONLUM [NET] STAR 3,40 9,40
10 GUNUN MACI SHOW 3,40 9,00
11 KANAL D ANA HABER BULTENI [NET] KAND 3,10 14,10
12 RUS RULETI [NET] STAR 2,90 9,10
13 ALTIN ADIMLAR (FINAL) [NET] TRT1 2,70 7,60
14 STADYUM (CUMARTESI) [NET] TRT1 2,50 7,00
15 ANINDA GORUNTU SHOW [NET] FOX 2,30 10,80
16 SPOR SAYFASI SHOW 2,30 8,80
17 ALTIN ADIMLAR (GALA) [NET] TRT1 2,30 7,20
18 SAHANE SHOW [NET] SHOW 2,00 7,40
19 ALTIN ADIMLAR (PERFORMANS) [NET] TRT1 2,00 5,60

Kaynak:Uçankuş
klgçaglar Çevrimdışı  
Eski 15-04-08, 01:45   #4
SETURK
Oyuncu

SETURK kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 11.06.2006
SETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond repute

Kesinlikle tam bana göre bir program.Halk oyunlarına gönül vermiş bir insan olarak izlemekten çoook büyük zevk duydum.
Ahmet hocanın üsküp figürleri harikaydı

Tubil fomget anadolu folklor vakfı tüm ankara ekipleri orda maşallah.

Bence çok iyi olmuş böyle bir yarışma.Bravo trt.Kendinden bekleneni yaptığın için teşekkürler.Kimin aklına geldiyse alnından öpmek lazım

Benim gibi halk dansları tutkunları için harika bir program olucak.

Ben jüride halk oyunlarıyla ilgili birini göremeyince ilk başta amaan dedim ne işi var bunların.Sonradan Ahmet Demirbağı gördüm rahatladım.Geriç tebrik etmek lazım güzel yorumlar getirdiler ben daha fena olacağını sanmıştım.Süper süper.Beğendim.

Trabzon ekibi harikaydı.Gerçek laz oldukları apaçık belliydi.Yürekten oynuyolardı.Ruh katmak böyle bir şey heralde

Urfa ekibi de süperdi.Ben zaten urfa yöresini oldum olalı çok seviyorum.

Mardin yerine şöyle bir hakkari beklemiştim ama olmadı nese artık o da başka bölümlere
SETURK Çevrimdışı  
Eski 19-04-08, 18:54   #5
klgçaglar
Banned

Bugün var yarışma SETURK harfi harfine katılıyorum çok güzel bir yarışma programı ah bir bilsem bende oynamak isterim ama öğreniyorum bişeyler Ahmet Hocadan

Bu hafta acaba Yılmaz Erdoğan devem edermi yoksa yeni bir konuk jürimi çağırırlar ama bence Yılmaz Erdoğan kalsın
klgçaglar Çevrimdışı  
Eski 19-04-08, 23:38   #6
SETURK
Oyuncu

SETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond reputeSETURK has a reputation beyond repute

Bu hafta Osman Tan var.
Kadıköy HEM kafkasa hayran kaldım.Mükemmeldi.Tüylerim diken diken oldu.İzlemeyen bir izlesin gerçekten harikaydı.
SETURK Çevrimdışı  
Eski 20-04-08, 17:03   #7
klgçaglar
Banned

Evet Kadıköy Halk Eğitim Merkezi gerçekten süperdi ben açıkcası beklemiyordum sonuçta Kafkas yöresi bir Urfa-Antep gibi daha coşturucu oyunlara karşı çok düşük buldum ama yani muhteşem oynadılar hayran oldum ama malesef finalini izlemedim kim elendi acaba
klgçaglar Çevrimdışı  
Eski 24-04-08, 23:30   #8
manyax_elchina
Set Görevlisi

Giriş Tarihi: 04.06.2007
manyax_elchina is an unknown quantity at this point

bnde bi folklorcu olarak kaçırmadan izliorum ve büyük zevk alıorum türkiyede biçok kişinin bilmediği değerler bunlar ve bu yarışmayla duyurulması çooooook güzel

bn anadolu folklor vakfı üyesiyim ama ankara ekibi yarışıo pek güzel gitmioruz amma olsun orda kaldıımız her hafta önemli

bu yarışmada emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler yoksa ümidimi kesmeye başlamştm yani halkoyunları halkoyuncuları kimsenn umrunda deil die üzülüodm rahatladım yarışmayı görünce....

tüm ekiplere başarılar... ama nolur bi ekip edirne veya silifke oynasın...(tabi tüm yöreler güzel ama...) bnm en çok oynadıım ve eğlendiim yöreler tabi artvin de var ama onu hep oynuolar zaten

bu cumartesiyi iple çekiorum........
manyax_elchina Çevrimdışı  
Eski 26-04-08, 23:36   #9
SETURK
Oyuncu

Ya arkadaşlar bu hafta Kadıköy HEMde ben biraz Ankara Hoytur kokusu sezdim.Taklitlerimizden sakınınız
Halk oyunlarıyla ilgilenenler bilirler.Müzik oyunlar figürler hepsi hoytura ait oynadıkları üskübün.(Vaksadan hatırlayın)Kadri hoca onları da çalıştırdıysa bilemem.Eğer öyle değilse hiç hoş karşılamadım.orjinal olunmalı bence.Ki ne yalan söyleyim o gördüğünüz üskübün bin kat daha iyisini yapıyor Hoytur.
İnşallah çalıştırıcı aynıdır yoksa ciddi kızdım yani.

Son Güncelleme ; SETURK : 26-04-08 tarihinde saat 23:38
SETURK Çevrimdışı  
Eski 28-04-08, 15:38   #10
yagmurkusagı
Asistan

yagmurkusagı kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 03.10.2006
yagmurkusagı has a reputation beyond reputeyagmurkusagı has a reputation beyond reputeyagmurkusagı has a reputation beyond reputeyagmurkusagı has a reputation beyond reputeyagmurkusagı has a reputation beyond reputeyagmurkusagı has a reputation beyond reputeyagmurkusagı has a reputation beyond reputeyagmurkusagı has a reputation beyond reputeyagmurkusagı has a reputation beyond reputeyagmurkusagı has a reputation beyond reputeyagmurkusagı has a reputation beyond repute

ya arkadaşlar müjde arın falan köçek olarak oynadığında çalınan o türkünün ismi ne kim söylüyor çok güzeldi bir türlü bulmamıyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş