Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yabancı DiziFilmler > Yabancı Diziler > Çizgi Diziler

Yanıtla

Çizgi Diziler kategorisinde Vampire Knight konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-07-12, 14:08   #81
a.j.
Yönetmen

a.j. kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.05.2007
a.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond repute
a.j. kullanıcısına AIM aracılığı ile mesaj yolla a.j. kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla

a.j. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-12, 20:16   #82
suzaku
Oyuncu

suzaku kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.07.2007
suzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond repute

Alıntı:
cangemaseo tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
çok ağır spoiler içirir dikkatli olun

Spoiler İçermektedir
gerçi mesajı atalı da çok olmuş ama manga bitmedi ki en son 85. bölümü okudum öyle birşey yoktu devam edecek daha önümüzdeki sayılar ne getirir bilinmez tabii. anime olarak 2. sezon 2009 da bitti diye hatırlıyorum. o zamanın üstünden manga 40 sayı artmış 24 bölümlük devam ya da yine 12 13 bölümlük iki sezon gelebilirdi açıkçası anime olarak devam etmesi umudum oysa ki yok olsa iyi olurdu
Eski 23-09-12, 22:26   #83
cangemaseo
Asistan

Giriş Tarihi: 26.01.2010
cangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond repute

Alıntı:
suzaku tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
gerçi mesajı atalı da çok olmuş ama manga bitmedi ki en son 85. bölümü okudum öyle birşey yoktu devam edecek daha önümüzdeki sayılar ne getirir bilinmez tabii. anime olarak 2. sezon 2009 da bitti diye hatırlıyorum. o zamanın üstünden manga 40 sayı artmış 24 bölümlük devam ya da yine 12 13 bölümlük iki sezon gelebilirdi açıkçası anime olarak devam etmesi umudum oysa ki yok olsa iyi olurdu
bu hata için özür dilerimben mangayı okumuyorum, galiba 84. bölümün sonunda (85 de olabilir hiçbi fikrim yok) kaname ölmüş gibi bi durum olmuş, durumu tam belli diilmiş, facebook sayfasında herkes kaname nasıl ölür, bunu nasıl yaparlar diye paylaşım yapınca ben de yıkıldım ve acımı burda paylaştımdaha sonra bununla ilgili bişi görmediğim için ölüp ölmediğinden emin olamadım o yüzden buraya gelip yorumu düzeltmedim, ilk defa sen bişi yazdın, teşekkür ederim

gerçekten özür dilerim boş haber vermeyi sevmem ama bi yandan da kaneme ölmediği için mutluyum

animeyle ilgili yeterince konu birikmediğini düşünüyolar diye bişi okudum, manga bitince animeyi çekiceklermiş. ama asılsız da olabilir şimdiden uyariyim umarım devam eder ben de izlemeyi çok istiyorum
cangemaseo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-09-12, 23:40   #84
suzaku
Oyuncu

suzaku kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.07.2007
suzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond reputesuzaku has a reputation beyond repute

rica ederim. sadece yuuki nin artemis iyle omzundan yaralanmıştı.sonra bir takım olaylar cereyan etti. kaname
Spoiler İçermektedir
suzaku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-02-13, 21:15   #85
eylul95
Asistan

eylul95 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.02.2009
eylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond repute

Daha 3 gün önce başladım animeye ve şuan 2.sezon 10. bölümdeyim. Bitmesin diye şimdiden kıvranıyorum resmen

İyi yanlarından bahsedecek olursam;
- Öncelikle muhteşem ve ilgi çekici bir hikayesi var.
- Sağlam bir kurgusu var ve sona ne kadar yaklaşırsak yaklaşalım bize bir tahmin hakkı vermiyor. Her zaman soru işaretleri oluyor, gizemli bir tarafı oluyor ve nasıl desem ser verip sır vermiyor. Ama buna rağmen ' of yeter artık' diyemiyorsunuz. 2.sezona geldim ama daha bir kaç bölüm öncesine kadar onca bölüm geçmiş hala aynı soru işaretlerim vardı kafamda. Şimdi bu kızla Zero (çok sevgili ) mu yoksa Kaname mi birlikte olacak. Kanamenin olayı ne? Ne yapmaya çalışıyor? diye soru işaretlerim vardı. Hani bir sezon bitmiş 2. sezonun yarısındayım artık bir fikrim olmalıydı değil mi? Sonuna gelicem hala bir ipucu yok. Sanırım en güzel taraflarından biriyde buydu. Diğer animelerden farklı olarak sonunu göremiyorsunuz (Evet demek bir saattir anlatmaya çalıştığım buydu! )
- Yuuki'nin Zero'yu kurtarmak adına ona kanını vermesi defalarca ve Zero'nun kendinden nefret ede ede o kanı içmesi çok dokunaklıydı. Dedim ben olaydımda ona ben kanımı vereydim
-Zero ile olan her sahne çok dokunaklı ve mükemmeldi. Aslında Zero'nun kendisi de mükemmel olduğu için .. Sahneyle alakası yoktur belkide
Ama yanlış anlaşılmasın ben Kanameyi de sevdim 2. sezonda. Çünkü ne olup bittiği şu bir kaç bölümde ortaya çıktı.
- İlk bölümden itibaren çok sarıyor bir türlü bırakamıyorsunuz çünkü her bölümde yeni bir olay var ve siz her seferinde merakla izlemeye devam ediyorsunuz.
-Baba Cross! Bunu söylemem yeter herhalde! Bütün dizi de gül gül öldürdü o beni ya Okulun Neşesi o da olmasa Aido'yu da ikinci sezonda daha çok sevdim. Yagari desen ayrı zaten
- Karakterler çok iyi. Çizimler çok iyi.
- Müzikler desem ilk sezonun opening'i çok daha iyiydi.

Gelelim çok az sayıda olan kötü yanlarına ;

- Sanki baş karakter Zero gibiydi. Kanameden daha çok o ön plandaydı ilk sezonda özellikle. Ben ve sanırım birçok kişi hatta Zero'yu daha fazla sevdik. Hatta ben artık tamam herhalde normalde Kanameyle olması gerekiyordu ama kız Zero'ya aşık olacak oradan bir karışıklıklar bir kavgalar bir şeyler olur diye düşünmüştüm. Çünkü dizi 20 dakika kız 15 Zero ile birlikteyse 5 dakikacık hadi gel sana da yer verelim bu bölümde yazık dercesine Kanameyle konuşuyordu.
- Yuuki'nin Zero'ya gayette ümit vermesi beni çok üzdü açıkçası.
Spoiler İçermektedir

-
Spoiler İçermektedir

- Yuuki'nin o kız arakdaşı adını bile bilmediğim bence ona daha fazla yer verilmeliydi. Fazlalık gibiydi resmen yazık kızcağıza
Normalde benim istediğim karakterle birlikte olmazsa kız çok sinir olurum. Çok üzülürüm bırakasım bile gelir hatta ama bu animede öyle bir şey vardı ki.. Zero kadar Kaname de çok iyiydi. Yani kızın Kaname'yi tercih etmesi çok üzmedi beni çünkü şuanda evet onlar olması gereken çift dedim. Zeroyla belkide olmazdı ona başka biri lazım diye düşündüm. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş başka türlü olmazdı diye düşündüm. Özellikle Kanameciğim de Yuuki bir tek sen değişme demesi.. Onun bu denli yalnız olması da beni tam kalbimden vurdu.
Benim bu seriden beklentilerimden biriyse Zero'nun da artık mutlu olması. Çünkü onca sıkıntı çekmiş onca acıya katlanmış. Acılarını hep kendi içinde yaşamış. Mutlu olmalı bu çocuk lütfen Değerli İlgililer! Zero'yu mutlu edelim!

Sanırım mangası devam ediyor.. Bir bilginiz var mı 3. sezon kesin olmayacak mı? Olmalı gerçekten bu seri böyle bırakılamaz!
Bir de manganın türkçe çevirilerini nereden bulabilirim? 35. bölüme kadar buldum ama gerisi yok..
Eski 10-02-13, 21:57   #86
eylul95
Asistan

eylul95 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.02.2009
eylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond reputeeylul95 has a reputation beyond repute

Alıntı:
MarilynMonroe tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Açıkçası Vampire Knight'a bir Twilight kadar önyargı besliyordum.Yani bölümleri elimde hazır olmasaydı ve zevklerine güvendiğim bir dostumun önerisi olmasaydı kolay kolay izleyebileceğimi sanmıyorum bu animeyi.
Daha izlemeden fazlasıyla "arabesk" bir şeyler bekliyordum bu animeden.Zira izleyince de yanılmadığımı gördüm..
Vampir teması "şık" olduğu zaman güzel geliyor bana ama VK'da nedense o şıklığı, asaleti tam bulamadım.

Bu animeye karşı bazı eleştirilerim var, önce onlardan bahsetmek isterim.Mesela bir ben mi farkettim acaba Ouran çakmalığını ? Sonuçta Ouran barındırdığı karakterlerle olsun, bir seri olarak hep en sevilenler listesinde yer eden kendi janrında eşsiz bir seri..Yani sanki VK'ı yapanlar "biraz Ouran tarzı, biraz vampir" diyerekten tutacak bir senaryo, kurgu planlamışlar ve bu bana malesef fazlasıyla samimiyetsiz geldi.
Şimdi lafı attım kaçmayacağım tabi. Benim gözüme çarpan Ouran ile olan benzerlikleri; mesela o güller ne öyle yahu?^^ Tamam Ouran ya da hiçbir anime gül öğesini tekeline almadı, her seri kullanabilir, kullanıyor ama böyle bir kurguda o kadar kendini belli ediyorki o güller çıkış noktasını..Yuuki ve Haruhi arasındaki fiziksel benzerliğe de değinmek isterim.Haa kişilik bakımından asla biricik Haruhi'mizin yanına yaklaşamaz ne istediğini bilmeyen Yuuki ama tip ve konum olarak benziyorlar ve hatta uzun saçlı halleri bile benziyor.
Sonra bir kere şu Cross Akademisi olayı neredeyse Ouran'ın aynısı, hatta arkada fangirl misali çığlık atan kızlar bile var ne diyeyim artık.Vampir Team diyebileceğim o tipler de bana (fazlasıyla çakma olmalarına rağmen) Ouran Host Club üyelerini andırdı.Misal bir Hanabusa Aido ikizlerden Hikaru'ya şımarıklık bakımından bile benziyordu.Ya da Akatsuki Kain bir Mori gibi ağır abi havasındaydı.Hani böyle bir sürü örneğim var ama hangi birinden bahsedeyim.Bunları "aman ben neler buldum, bakın!" diye matah bir şeymiş gibi anlatmıyorum, bilakis keşke bu kadar benzemeselermiş dedim kendi kendime çünkü bu vampire knight'a samimiyetsiz bir hava vermiş.

Herneyse, seriyle ilgili yorumlarıma döneyim.
Konu bana çok saçma geldi ama hadi animedir deyip geçtim ama o Yuuki ve Zero'nun olayı nedir yahu? Öyle bir görev mi olurmuş, kızlar tepiniyor, bunlar vampire team'e yaklaşmalarını önlüyor, gece kimse kimseyi ısırmasın diye bekçilik yapıyorlar falan uff yazınca bile ne saçma geldi, biz bi sınıf başkanlığını bilirdik.
Bir de bunu yapabilecek bir bekçi yok mu da, bu iş için öğrenci kullanılıyor?
Zero'nun e seviyesine geçmemek için çabaları, Yuuki'nin geçmişi, Kaname'nin esrarı falan bir nebze normalleştiriyor senaryoyu.En son ki ensest durumları olaya biraz orjinallik katmış da ordan artı puan aldı anime benden.Zira ben, kabul etmeyebiliriz ama bu tür animelerde,filmlerde,kitaplarda her konunun işlenmesi taraftarıyım.Bu sebeple Kaname ve Yuki ilişkisinin öyle bir boyuta girmesi en azından o kadar klişe içinde yüzen hikayeye bir orjinallik kattı.

Haa bir de bu animenin belki de tek başarılı yanı kendisini oturunca bir iki gecede izletmesidir.Okudum, şahit oldum evet, herkes 1-2 gece de bitirivermiş.Bunu nasıl başarıyorlar bilmem halbuki kimi bölümler bayık bayık ama bir bakmışsınız bir gecede 1. sezonu bitirmişsiniz!
Fakat şahsi kanaatim 2. sezon yani Vampire Knight Guilty'de azıcık "orjinal" bir kurgu ve samimiyet görebildiğimizdir.
1. sezonda, belki de 4 bölüme sığdırılabilecek hikayeyi sakız gibi uzatıp 6-7 bölümde anlatmaları insanı bayıyor.Bu sebeple 1. sezon çoğu yerde sıkıntı verdi bana.Ama ne zaman 2. sezon oldu, hem çizimler biraz daha düzeldi hem de hikaye oturdu,karakterler çok daha öne çıktı (en azından Kaname-Yuuki-Zero üçlüsünden ve "ısır rahatla" anlarından biraz olsun sıyrılabildik).
Haa çizimler demişken, karakter çizimlerini fazla ham buluyorum.Dahası gayet başarılı idi ama bana sanki mangayı renklendirmişler hissiyatı verdi.Misal Ouran'ın animesinin ve mangasının çizimleri çok farklıdır.Animenin çizimi daha sıcaktır, daha yumuşak hatlıdır falan.Ama VK bu anlamda pek hoşuma gitmedi.Hele o gözler!!! Böyle gözlere derinlik katmak için aşırı yüklenilmiş sanki.Bu durum animeyi daha da arabesk bir hale sokmuş bence.
Sonu tatmin edici olmasa da karizmatik bitti.Yuuki gibi bir kızın Zero'ya bunu yapacağı taa başından belliydi.En azından bir öpüşmelerini falan bekledim gizli gizli ama o da olmadı.Haa öpüşme demişken bu animenin gizli echii faktörü kesinlikle ısırmalardır!!! Yani o nasıl kendini ısırttırma arkadaş!
Isırılma sahnelerini alın yerine öpüşme,sevişme sahnesi koyun daha erotik durmaz.Hele Yuuki Zero'yu banyoya çekti de soyunmaya başladı yaa,(Zero'ya e seviyesine düşüp,öldürülmemesi için kendi kanını verecekti hani) "aha" dedim "Yuuki sonunda niyeti bozdu!"
Isırma kısımları echii tandansı veriyor benden söylemesi.
Arada chibiye bağlamaları superdi.Resmen bir soluk getirmiş o gotik, o depresif havaya.Hatta ben Zero'yu en çok chibi halleriyle beğeniyorum.

Bu arada karakterlerin küçüklükleri büyük hallerinden bin kat daha iyiydi bana göre hatta Kaname'yi bile küçükken sevmiştim..Doğru yerlerde devreye giren flashbackler de diğer hoş unsurlarından serinin.
Karakterlerden baya sevdiklerim oldu.Mesela okul müdürü Kaien Cross, super biriydi ama O da orjinal değildi tabiki, aklıma tonla kişiyi getirdi izlerken ama en çok da Trigun'daki Vash'ı getirdi.(fakat kuvvetle ihtimal trinity blood'daki Abel'e her anlamda daha çok benzemekte).Öte yandan Yuuki'ye olan "baba" takıntısı da Ouran'daki şaşkın Tamaki'ciğimizi akla getiriyor hemen.
Animenin en karizmatik karakteri Toga Yagari de diğer sevdiğim karakterlerden.Kaien Cross ve Toga Yagari aklıma Vash ve Wolfwood'u getirdiği için belki de,onları bağrıma bastım, çıkmaları için dakika saydım her bölümde.^^

Kaname görüp görebileceğim en uyuz safkan vampir, ve hatta anime kahramanı.Ulen koskoca Alucard bile bu kadar egolu değildi bu ne arkadaş?! Sanki inadına, Zero'yu biraz daha bağrımıza basalım diye bu kadar uyuz bir kişilik yapmışlar Kaname karakterini.Hiç sevmedim, o attığı tokatlar da her seferinde sandalyeden düşmeme neden oldu (gülmekten), tanrım!
Oh olsun işte Yuuki'nin tadına ilk Zero baktı.(öyle echii tandanslı ısırmalara, böyle yorum ahaha)

Aido oldukça kendini belli eden bir karakterdi ve gayet sempatikti, sonlara doğru da yavaş yavaş tadı tuzu oldu serinin, yine de bilmem kaç kere söyledim ama bu başlıkta da söylemek nasipmiş; adanmış adamları sevmiyorum, bu sebeple Aido'ya kafadan bir eksi yazdım.Kaname gibi birine bu kadar bağlı olmasını aklım almıyor.Tamam anladık herif safkan ama insan da olsa vampir de olsa azıcık gururlu olunur değil mi yaa? O kadar tokatı, zılgıtı yeyipte hala Onun peşinden gitmesi gerçekten şaşırttı beni..Zaten anlamam vampir team'den diğer Ruka denen hatun da bu Kaname'ye yanık falan, nedir arkadaş benim göremediğim bu Kaname'de?Ayrıca Ruka kızım yanında dağ gibi Akatsuki Kain var nedir hala bık bık Kaname diye sayıklıyorsun!
Takuma Ichijo 2. sezon bir şeye benzeyen bir karakterdi.Bana biraz gereksiz geldi.Rima ve Senri biraz arka planda kalmış, akılda kalan karakterlerdendi.Nedense o ikisini sevdim, Senri'nin sonlara doğru önemli bir rol oynaması güzeldi.

Ve gelelim Yuuki ve Zero'ya..Şimdi peşinen söyleyeyim, Zero'yu sevdim, evet..Zaten animeyi öyle bir kurgulamışlar ki sevmemek elde değil (hele de karşısına Kaname gibi birini dikince direk Zero'cu bile olabiliyor insan).Üstelik seslendirmesini de Miyano Mamoru yapıyorFakat Zero'nun bu kadar sevilmesindeki baş nedenlerden biri de yakışıklı,karizmatik ama aşk acısı çeken kaybetmiş erkek modeli olmasından mütevellittir.Yani o kadar mükemmel bir kurgu ki, sevmeyeni döverler^.^
Eee ben de, sevdiği tüm karakterler toplansa "kaybedenler klubü" oluşturabilecek bir kişilik olarak, bu Zero kişisini de az çok sevdim.^^

Haa bir Spike Spiegel (cowboy bebop), bir Mugen (Samurai champloo), ne biliyim bir Kyouya (Ouran), bir Wolfwood (Trigun) ya da bir L (DN) görmüş insana bebe bisküvisi gibi geliyor o ayrı.Yine de sevdik, yeri geldi bağrımıza bastık bu karakteri.Biraz fazla mağrurdu, hep o mağrurluğu yüzünden sonunda Kaname gibilerine kaptırdı işte sevdiğini.
De ben iyiki de kaptırmış diyorum.Şahsen anime tarihinin en uyuz kızları listesinde çok kolay 1. yapabileceğim bir kızdı Yuuki.Ne istediğini bilmez, hoppala desen tam değil, akıllı desen hiiiiç değil bir garip karakter bu kız.
Hayır Zero'ya niye bu kadar yüz veriyorsun a kızım aklın Kaname'deyse?
Oturduğum yerden sinirlere garkettim, Zero'yla girmedikleri "lover" pozisyon kalmadı, yuh olsun, yine de elde var "zero"!
İnsanın Zero'ya yüz veripte, böyle çaresiz bıraktığı için Yuuki'ye tonla küfür edesi geliyor, bir de saf ayağına anlamıyor yaptığı şeyleri.Cidden bu ikisi beni yordu, yedi bitirdi seri boyunca.Bir de arabesk bir aşk ki sormayın gitsin!Yok silahı dayayıp "sen çek öldür beni" falan, oof of resmen fantazya bu seri.^_^
Yani diyeceğim odur ki anime tarihinin en uyuz kızı Yuuki, yine anime tarihinin en uyuz erkeği Kaname'ye gitti, tam oldu.
Zero biz sana daha cool bir kız buluruz yavrum, üzülme sen.

Zero ve Ichirou'da maşallah bizim Ouran'daki Kaoru ve Hikaru'yu geçtiler.Yazık Ichirou'ye baya acıdım, belki de tek orjinal dram ona aitti seride.Keşke bu kadar dallı budaklı anlatmak yerine adam gibi anlatsalardı Ichirou'nun dramını..O da adanmış biri ama bu ona eksi bir yön katmadı benim açımdan,zira ondaki adanmışlığın en azından sebebini, acısını biliyorum..

Herkese önerebileceğim bir anime değil.Bence herkesin seveceği türden bir anime de değil.Böyle karizmatik ve hatta taş anime erkekleriyle süslü "bishounen izlemek istiyorum ulen ben!" dediğiniz bir anda ve ayrıca vampir ve aşk öğesini seviyorsanız VK ilaç gibi gelebilir.Orjinal bir şey bulmak çok zor ama biraz aşk acısı, biraz aksiyon, biraz romantizm ve gotik harmanı ile kendini bir oturuşta izletiyor.Haa Zero gibi bir karakteri de bonus olarak yanında hediye.
(tamaaam yiğidi öldür hakkını yeme, zevke göre değişebilir zira bu Kaname kasıntısına da bayılabilirsiniz^^)
Twilight hayranı arkadaşların bu seriye bayılacağına eminim..
Bir de 10 üzerinden bir puan vermem gerekirse 6,5 falan veririm VK'a..
(imdb gibi üyeyimdir ahahah)

sevgiler, saygılar..^_^
Yerlere yattım okurken Acımasız ama dürüst bir yorum olmuş Okurken 'Evet evet aynen evet bencede' dedim sürekli ama ben biraz daha yumuşak davranmışım ve senin kadar anime bilgim olmadığı içinde bir çok şeyi kaçırmışım
Zero konusunda aynen katılıyorum daha iyisi söylenemezdi! Bırak Kanameyi Yuukiyi o tek başına baş karakter olup yeni (güzel ve özellikle de Akıllı!) bir kız bulup yoluna devam etmeliydi
Zero'ya seride aşık oldum Hatta kendimi çizip ilgili kişilere beni de mangaya katmaları için gönderesim geldi Zero'ya sevgili adayı olarak
Kızın bu bir öyle bir böyle hallerini sevmedim. Kaname çok soğuktu aşık dediğin daha içli olur arkadaş bu ne böyle ya. Önce hiç bir şey yokken bir bölümde bir baktık seni seviyorum benimle sevgili ol çıktı. Ya bi dur fol yok yumurta yok insanlar daha seviyor mu yoksa başka bir şeyin mi peşinde bunun hesabını yapıyor adam çıktı pat diye benimle sevgili ol. olur ne zaman?
Zero'cuğum canım benim değer mi şu kız için üzüldüğüne?
Zero'nun chibi halleri çok nadir de olsa böyle güldürdüğü o sevimli tadımlık sahnelerinn tadı damağımda kaldı. Gül be çocuk dedim artık VE aynen bende de o 'kaybedenler kulubüne bir sempati, bir ilgi.. Aşk acısı çeken yakışıklı karizmatik herkes canımdır ciğerimdir Hatta Inu x boku ss'de de Miketsukami vardı ben onunda günlerce etkisinden kurtulamamış öhühühühü yazık nasılda şeyler yaşamış canıım bundan sonra bari mutlu ol diye animedeki kahramana en içten mutluluk dileklerimi yollamıştım.
Animenin genel yorumuna gelirsek dediklerin doğrudur da ben o kadar bilmediğim için bana açıkçası orjinal geldi. Ama dediklerini kesin izleyeceğim
eylul95 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-13, 19:29   #87
a.j.
Yönetmen

a.j. kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.05.2007
a.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond reputea.j. has a reputation beyond repute
a.j. kullanıcısına AIM aracılığı ile mesaj yolla a.j. kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla
Varsayılan alıntıdır, upload bana aittir.

a.j. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-04-13, 13:51   #88
Şah-Rû
Bölüm Sorumlusu

Şah-Rû kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.08.2006
Şah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond repute

Spoiler içerecek. (O kadar kesin söylüyorum bak, ona göre okunsun)

Bu animede (mangasını okumadım) ne kadar aşk ön planda olsa da beni asıl Zero ve Ichiru' nun hikayesi çarptı. Daha anne karnında başlayan bilinçsiz bir rekabet... Alt edilmesi gereken diğer yan... Diğer karakterlerin yaşadıkları değişimler bazen şaşırtsa da hiçbiri bu yasak ikizler kadar etkilemedi doğrusu. Ayrıca Zero karakteri bu eserin kurtarıcısı bence. Onu çıkardığımız zaman geriye pek de dikkate değer ya da fark yaratan bir şey kalmıyor maalesef. Kimler için neleri izlediğimiz düşünülürse Zero hatırına da bu seri hayli hayli izlenir. Genel olarak çok da kötü değil zaten. Orta derece, romantizmi ve psikolojisi daha ağır basan gayet de akıcı bir anime işte. Ek olarak Erşan Kuneri' lik kan emikleme sahneleri var.

Karizmatik ve aynı oranda çatlak Yönetici Kaien Cross' un hayali güzeldi aslında. Ama akacak kan damarda durmaz atasözünü bilmediğinden bir ütopya için didinip durdu. Ne kadar barış yanlısı ya da tokat bağımlısı olsalar da vampirler ve insanlar bir arada olmuyor görüldüğü üzere. Zaten her şeyin Yuuki' ye hizmet içinmiş gibi bağlanmasını sevemedim. Yuuki' yi de sevmedim onun da etkisi olabilir tabi. Kaname Senpai' ye karşı ekstra bir sevgim oluşmadı ama çok da kızmadım açıkçası. Ya ne olacağıdı? Adam kendi klanının atası, boru mu? Tüm canlıları bozuk para gibi harcamadığına şükretmek gerek. Zero ve Kaien dışında diğer karakterlerden en çok, kızdığı anda tepiği basan eski usta Yagari' yi sevdim.

Hem konunun hareket kazanması ve karakterlerin gelişimi hem de müzikler bakımından 2. sezonu daha başarılı buldum.

Anime için bölüm bilgisini de ekleyeyim.
Vampire Knight ve Vampire Knight Guilty olarak isimlendirilen 13' er bölümden oluşan iki sezon. Bölüm süreleri yaklaşık 25 dakika.
Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
ÖMER HAYYAM
Şah-Rû Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-02-14, 21:17   #89
nessa
Yönetmen

nessa kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 12.09.2006
nessa has a reputation beyond reputenessa has a reputation beyond reputenessa has a reputation beyond reputenessa has a reputation beyond reputenessa has a reputation beyond reputenessa has a reputation beyond reputenessa has a reputation beyond reputenessa has a reputation beyond reputenessa has a reputation beyond reputenessa has a reputation beyond reputenessa has a reputation beyond repute

(u.b.a)

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş