Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Sinema - Tiyatro > Sinema Film Arşivi > Türk Sinemasından Filmler

Yanıtla

Türk Sinemasından Filmler kategorisinde Son Osmanlı Yandım Ali konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-01-07, 15:58   #31
avrasya
Asistan

avrasya kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.08.2006
avrasya has a reputation beyond reputeavrasya has a reputation beyond reputeavrasya has a reputation beyond reputeavrasya has a reputation beyond reputeavrasya has a reputation beyond reputeavrasya has a reputation beyond reputeavrasya has a reputation beyond reputeavrasya has a reputation beyond reputeavrasya has a reputation beyond reputeavrasya has a reputation beyond reputeavrasya has a reputation beyond repute
Thumbs up

Vay be! fragmanı yeni izledim ve hala etkisindeyim.Üstad MŞDye yakışan harika bir işe benziyor.umarım gişede karşılğını alırlar.İlk defa atatürke bu kadar benzetmişler filmlerde.harika ve harika...sabırsızlıkla cumayı bekliyorum
avrasya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-07, 23:59   #32
FBuse
Guest

Suat Yalaz`ın aynı isimli çizgi romanından uyarlanan Mustafa Şevki Doğan`ın yönetmenliğini üstlendiği `Son Osmanlı-Yandım Ali` filminin galası önceki akşam, Lütfi Kırdar Kongre ve Sarayı`nda yapıldı!..

Kenan İmirzalıoğlu ile Cansu Dere`nin başrolünü paylaştığı Engin Şenkan, Anna Babkova ve John Baker gibi isimlerin oynadığı filmin galasında konuklara şerbet, macun, boza ve likör ikram edilip o döneme ait elbiseler sergilendi!..

Filmde `Yandım Ali` karakterini canlandıran Kenan İmirzalıoğlu, "Son zamanlardaki dönem filmlerinde tarihsel yoğunluk ağırlıklı oluyor. Kahramanların olduğu filmleri özlemiştik. Bu projede ise masalsı bir filmde oynamanın heyecanını yaşadık. Bu tür filmler aslında daha önce çekilmeliydi." diye konuştu!..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-07, 00:00   #33
FBuse
Guest

resimler gala gecesinden..

Son Güncelleme ; cenup : 23-10-07 tarihinde saat 21:48
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-07, 10:58   #34
erten07
Yönetmen

erten07 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.07.2006
erten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond repute
Varsayılan sabah gazetesi günaydın ekinden

Ve huzurlarınızda 'Yandım Ali'

Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere'nin başrollerinde yer aldığı 'Son Osmanlı- Yandım Ali' filminin galasında bol bol şerbet ve boza içildi. Davetliler askerler tarafından karşılandı, macunlar dağıtıldı.

Suat Yalaz'ın aynı adlı çizgi romanından beyazperdeye uyarlanan 'Son Osmanlı- Yandım Ali'nin Lütfü Kırdar Kongre Sarayı'ndaki galasına birçok ünlü isim katıldı. Galanın konukları ellerinde meşalerle bulunan askerler tarafından karşılandı. Galada davetlilere şerbet, macun, boza ve likör ikram edildi.

DEVAMINI ÇEKEBİLİRİZ
Gecenin en heyecanlı ismi, 1918'de İstanbul'un uğradığı işgal sonrasında yolu Mustafa Kemal'le kesişen 'Yandım Ali'nin hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmeni Mustafa Şevki Doğan'dı. İlk uzun metrajlı filmini çekmenin mutluluğunu yaşayan Doğan, "Seyirciden gelen isteğe bağlı olarak devamını da çekebiliriz" dedi. Filmin başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu ise başlı başına bir ödül olarak nitelendirdiği filmde Atatürk'le karşılaştığı sahneden çok etkilendiğini belirtti. Yakışıklı oyuncu yönetmenden dayak yediği sahneyle ilgiliyse şunları söyledi: "Ekipte yumruk atıp beni sandalyeden düşerecek kalıpta biri yoktu. Mustafa Ağabey'den bana dayak atmasını rica ettem. O da beni kırmadı."

ATATÜRK'E BENZEDİM
Filmin kadın oyuncularından Cansu Dere ilk sinema deneyimi olmasına rağmen çekimlerde hiç zorlanmadığını söylerken, Ukraynalı oyuncu Anna Babkova, "Basına yansıyan 5 saniyelik sevişme sahneleri filmimizi yanlış tanıttı" dedi. Filmde Mustafa Kemal'i canlandıran Alican Yücesoy ise, "Rolüm için çok çalıştım. Bence Atatürk'e benzedim ama kararı seyirci verecek" dedi.
Eski 18-01-07, 11:04   #35
erten07
Yönetmen

erten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond repute
Varsayılan trt2 sinema7 20.30

Cem Altınsaray'ın sunduğu 'Sinema 7'de son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan Osmanlı filmleri ele alınacak. Programda yarın vizyona girecek olan Son Osmanlı Yandım Ali'nin çekimlerinden görüntüler ve özel röportajlar ekrana gelecek. Ayrıca oyuncu Fadik Atasoy'la Geçerken Uğradım filmi üzerine yapılan bir söyleşi de var. TRT 2 20.30
erten07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-07, 11:15   #36
erten07
Yönetmen

Varsayılan milliyet gazetesi

'BIÇKIN OSMANLI YANDIM ALİ'YE ŞERBETLİ, MACUNLU GALA!
Son Osmanlı geri döndü!

Efsanevi çizgi roman kahramanı bu kez beyazperdede... Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu ile Cansu Dere'nin paylaştığı 'Son Osmanlı-Yandım Ali'nin galası yapıldı

Suat Yalaz'ın aynı isimli çizgi romanından sinemaya uyarlanan "Son Osmanlı-Yandım Ali" filminin galası, önceki gece Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı. Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Engin Şenkan, Engin Yüksel, İstemi Betil ve Anna Babkova'nın rol aldığı filmin galasında konukları kırmızı halıda askerler karşıladı. Mönüde ise şerbet, macun, boza ve likör vardı.
Yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan'ın yaptığı filmde "Yandım Ali" karakterini canlandıran Kenan İmirzalıoğlu, "Biz çekimlerden çok keyif aldık, umarım izleyici de beğenir. Filmde en çok acıyı Türk askerlerinin terhis edildiği, İngilizlerin Sultanahmet'i ele geçirdiği sahnede çektim. Atatürk ile karşılaşma sahnesinde ise çok heyecanlandım. Tüylerim diken diken oldu" dedi.
Filmde "Yandım Ali"nin gönlünü kaptırdığı "Defne"yi canlandıran Cansu Dere ise basında çıkan sevişme sahnelerinin çok büyütüldüğünü söyleyerek, "Bu, ilk sinema filmimdi, ama yönetmenim ve arkadaşlar bana çok yardımcı oldular. Büyük bir emek harcandı. Ancak 3-5 saniyelik sevişme görüntüsü filmimizi yanlış anlattı" diye konuştu.
Eski 18-01-07, 20:39   #37
erten07
Yönetmen

Varsayılan sabah gazetesi

Bond, Ali'yi kıskanacak

Kenan İmirzalıoğlu, Yandım Ali ile Bond'u kıyaslamanın doğru olmadığını söyledi.
'Son Osmanlı-Yandım Ali' filminin yıldızı Kenan İmirzalıoğlu Yeni Aktüel'e konuştu: İngilizler Yandım Ali gibi bir karakteri kendilerinde arayacak; Bond'a benzetemeyecekler.

Çapkın, savaşı ve sevişmeyi biliyor

'Son Osmanlı: Yandım Ali' filminin başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu Yandım Ali'nin İngilizler'in James Bond'unu kıskandıracağını söylüyor: Ali çapkın savaşırken sevişmeyi de biliyor. Bence Bond, Ali'yi kıskanacak.

Son Osmanlı-Yandım Ali'nin başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu filmin bir 'Vatan, Millet, Sakarya' filmi olmadığına dikkat çekti. Yakışıklı aktör film hakkında merak edilen noktaları Yeni Aktüel dergisine anlattı...

Tarihi ama belgesel değil
* 'Yandım Ali' çapkın ama bir mücadelesi de var. Savaşırken sevişmeyi de biliyor. Eğlenceli, neşeli bir taraf var Ali'de. Filmin tarihsel bir tarafı var ama belgesel tadında değil. 'Babam ve Oğlum' ne kadar 12 Eylül filmiyse, bu da o kadar vatan kurtarma filmi. 'Vatan, Millet, Sakarya' filmi değil.

* İngilizler Bond diye bir marka çıkartmış ve bunu her sene çok güzel pazarlıyor, biz de izliyoruz. Bence Bond Ali'yi kıskanacak! Beni rahatsız eden şey, kendi projelerimizi çıkartamadığımız için hep muadil bir şey arayıp onu da genelde dışarıda bulmamız.

Utangaçlığımı atıyorum
* Oyunculukta kişilik ve kimlik yoktur. Senaryo istiyorsa, birtakım mesajlar yoksa, hikayedeki hiçbir şey size batmıyorsa, sevişme sahnesi de, adam kesme sahnesi de, dansöz kıyafeti giyme de olabilecek şeylerdir. Bende önceden çok fazla utangaçlık vardı ama oyunculukla, geçen sene Amerika'da aldığım derslerle o kalıpları atmaya başladım.

Son Osmanlı'nın müzikleri piyasada!

Son Osmanlı-Yandım Ali'nin müzikleri raflardaki yerini aldı. İşgal sırasında terhis edilen bahriye çavuşu 'Yandım Ali'nin başından geçenleri anlatan filmin müziklerinin süpervizörlüğünü Hasan Saltık üstlendi. Müziklerde Ayşe Önder, Kemal Sahir Gürel, Aytekin Ataş, Soner Akalın-Yansımalar gibi isimlerin imzası bulunuyor. Ziynet Sali'nin seslendirdiği 'Kanaryam' ve 'Alim' adlı şarkılarda; Cengiz Onursal'ın düzenlemeleri dikkat çekiyor. İstanbul Oda Orkestrası'nın eşliğinde oluşturulan müziklerle süslü albüm Hollywood filmlerinin soundtrack'lerini aratmıyor.
Eski 19-01-07, 11:32   #38
erten07
Yönetmen

"Son Osmanlı"nın ekran turu

BEYAZ SHOW
Beyazıt Öztürk'ün canlı yayınlanan programı "Beyaz Show"da iddialı konuklar var. Bugün vizyona giren "Son Osmanlı Yandım Ali"nin iki başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere'nin yanı sıra programa şarkıcılar Yaşar ve Ziynet Sali de katılacak. Best model of The World 2006'nın birincisi Julia Lescova da bir diğer konuk.
KANAL D / 24.00
Eski 19-01-07, 11:38   #39
erten07
Yönetmen

Varsayılan hürriyet gazetesi

Kurtlar Vadisi Irak'a rakip olur

Türk sinema tarihinin en çok izlenen filmi "Kurtlar Vadisi Irak" filmine bir rakip geliyor. Mustafa Şevki Doğan'ın yönetmenliğini yaptığı Suat Yalaz'ın aynı adlı çizgi romanından sinemaya uyarlanan ve başrolünde Kenan İmirzalıoğlu'nun oynadığı "Son Osmanlı - Yandım Ali" filmi, 19 Ocak'ta vizyona giriyor. Gerek kurgusu, gerek öyküsü, efektleri ve oyuncuların performansıyla son derece iyi hazırlanmış olan "Son Osmanlı - Yandım Ali" filmi, milyonları tekrar sinema salonlarına çekecek.

Son Osmanlı…
Tarih 13 Kasım 1918… Düşman donanması Boğaziçi’ ne demirlemiş… Manzara Vahim… İstanbul İşgal Altında!
Aynı gün Haydarpaşa Garı’ nda, trenden genç bir Paşa iner. Suriye cephesinden dönüyordur… Boğazı geçerken vahim manzarayı yani düşman gemilerini görür. Herkes çaresizlik içindedir. İstanbul’ un üzerinde kara bulutlar geziyordur ama o, “Geldikleri gibi giderler” der!
Çünkü O, Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Paşa’ dan başkası değildir.
Aynı tarihlerde, İstanbul sokaklarında, donanmadan terhis edilen bir bahriye çavuşu vardır. O’ da Tahtacızade’ lerin Yandım Ali’ sidir.
Yandım Ali Bahriye Mektebinden kaçak, donanmadan terhis, yıllarca cephelerde savaşmış ve memleketin kurtuluşundan ümidi kesmiş bir külhan beyidir.. Evli bir sevgilisi vardır. Tek hayali biraz para kazanıp sevgilisini kaçırmak ve Viyana’ ya gitmektir. Ancak…
Yandım Ali’ nin yolu bir gün Mustafa Kemal’ le kesişir. Ve o anda fikri değişir.
Sokaklarında düşman zulmünün kol gezdiği öyle bir ihanet içindedir ki memleket, kimin kimi sırtından vurduğu belli değildir. İhanet doğan güneş gibi sessiz ve batan gün gibi çabuktur artık.
İşte bu ihanetler içinde Yandım Ali, vatanın kurtuluşunun elzem olduğunun farkına varır…

* * * * * * * * *

SON OSMANLI –YANDIM ALİ
www.sonosmanli-yandimali.com
Çekim Başlangıç Tarihi: 1 Ağustos 2006
Gösterime Giriş: 19 Ocak 2007

* * * * * * * * *

SAYILARLA YANDIM ALİ

* Yandım Ali’nin çekimleri İstanbul’un çeşitli semtlerindeki tarihi dokusu korunmuş mekanların yanı sıra İstanbul’da kurulan setlerle gerçekleşti.
* Filmin dekor kostüm aksesuarlarının yanı sıra ışık ve ses malzemelerinin taşınabilmesi için 7 kamyondan yararlanıldı.
* Çekimlerde yaklaşık 2000 figüran görev aldı.
* Yandım Ali filminde kağnı arabaları ve atlarda kullanıldı.
* Film için 800 ün üzerinde kostüm hazırlandı.
* 50 çift döneme özgü kadın ayakkabısı ve erkek ayakkabı çizmesi hazırlandı.
* Yandım Ali filmi için 30 civarında dönemi yansıtan İstanbul kayığı(kancabaş) yapıldı.
* 1919 yıllarına ait 2 kamyon bir askeri ambulans ve 10-15 civarında eski araba kullanıldı.
* İ Ü. Orman Fakültesi’ne ait bir arazi üzerine Atatürk’ün Şişli Köşkünün ön cephesi ve bulunduğu sokak inşa edildi.
* Dekor üretimi için kurulan ekipte 30’a yakın heykeltıraş,marangoz ve demir ustaları çalıştı.
* Filmde 500’e yakın silah kullanıldı.
* 1919 yılına ait çeşitli aksesuarlarda Yandım Ali filmi için yeniden üretildi.

* * * * * * * * *

KÜNYE:

Yandım Ali: Kenan İmirzalıoğlu
Defne: Cansu Dere
Çukurçeşmeli Osman: Engin Şenkan
Guro: Emin Boztepe
Jerar: Öner Erkan
Scott: Levent Öktem
Nadya: Anna Babkova (Ukrayna Güzellik Kraliçesi 2004)
Kara Necati: Hasan Yalnızoğlu
Dimitri: John Baker
Yorgo: İlker Ayrık
İskelet: Murat Tayyar
Kelle: Baykut Badem
Çopur Talat: Engin Yüksel
Rum Niko: Doğan Tank
Aleko: Akın Erozan
Çengel: Murat Kılıç
Rum meyhaneci: Hakan Dündar
Türk Çavuş: Latif Akgedik
Doktor Şakir: İstemi Betil
Tedor: Selim Mizrahi
Maria: Uğur Demirpehlivan
Burgazlı Abdullah: Cem Cücenoğlu
Kaymakam: Kaya Gürel
Andon: Atilla Karagöz
Ebe Müzeyyen: Mutlu Polat
Gazeteci Çocuk: Baran Akgedik
Vatman: Ramiz Yalçın
Arap Kadri: Bülent Özkaya
Tercüman Mişon: Fatih Doğan
Miralay: Fırat Demirağ
İngiliz Amiral: Charles Carroll
Alidis: Ahmet Bilgin
Topal Osman: Güray Kip
Hariciye Nazırı: Nami Esatgil
Gazeteci Çocuk: Ayberk Koşar
Rum şarkıcı: Ziynet Sali
Türk şarkıcı: İsmail Hakkı Demircioğlu
Recep Yüzbaşı: Ragıp Savaş
Kolet: Kim Feenstra
Ve Ahmet İzzet Paşa: Mehmet Soyarslan
Ve Mustafa Kemal: Alican Yücesoy

* * * * * * * * *

YAPIM: Özen Film Filmcilik ve Sinemacılık TAŞ.
YAPIMCI: Mehmet Soyarslan
YÖNETMEN: Mustafa Şevki Doğan
ESER: Suat Yalaz
FİLM ÖYKÜSÜ: Mehmet Soyarslan
SENARİST: Mehmet Soyarslan-Baykut Badem-Suat Yalaz
UYGULAYICI YAPIMCI: Nöbetçi Yapım-Berna Akpınar-Ömer Can
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: Zekeriya Kurtuluş
SANAT YÖNETMENİ: Filiz Ekinci-Hakan Dündar
KOSTÜM TASARIMCISI: Nalan Türkoğlu
MÜZİK KOORDİNATÖRÜ: Mehmet Soyarslan
Eski 20-01-07, 19:37   #40
istanbulll
Asistan

istanbulll kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 16.01.2006
istanbulll has a reputation beyond reputeistanbulll has a reputation beyond reputeistanbulll has a reputation beyond reputeistanbulll has a reputation beyond reputeistanbulll has a reputation beyond reputeistanbulll has a reputation beyond reputeistanbulll has a reputation beyond reputeistanbulll has a reputation beyond reputeistanbulll has a reputation beyond reputeistanbulll has a reputation beyond reputeistanbulll has a reputation beyond repute
Thumbs up

Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biriydi.Çok iyi bir prodüksiyon...
Bence son yılların en farklı ve en sürükleyici filmlerinden biri.Senaryo,reji,oyunculuk,dekor,kostüm... gerçekten hepsi mükemmel... Mutlaka devamının geleceğini,Yandım Ali'nin bu sefer Anadolu'daki maceralarını izleyeceğimizi düşünüyorum.
Atatürk'ün olduğu sahnelerden çok etkilendim,Alican Yücesoy mükemmel canlandırmış Atatürk'ü...
Kenan İmirzalıoğlu da oldukça başarılıydı.Fizik olarak role çok uymuş ve mimiklerini çok iyi kullanmış.Karakteri çok iyi yansıtmış yani. 10 üzerinden 10 verdim kendisine...
Bence mutlaka gidip izleyin filmi,pişman olmayacaksınız...
istanbulll Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş