Sayfa 3/3 İlkİlk 123
29 sonuçtan 21 ile 29 arası

Konu: Nodame Cantabile / 2009 / JP

Yönetmen spooks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    3+1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949683

Wink

Yönetmen spooks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    3+1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949683

Wink

Yönetmen a.j. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    3+1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949683

Yönetmen şimal yıldızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    3+1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949683

Set Görevlisi kimbum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    0

Bu diziyi çok sevmiştim. Nodame canım benim ne kadarda masumdu ben sadece dizileri izledim meğersem filmleri ve özel bölümleri varmış bir ara onları da izlerim artık

Yönetmen a.j. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    3+1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949683

Bölüm Sorumlusu Şah-Rû - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

Benim için, rhetbutler kılavuzluğunda ilk japon dizim oluyor. En eğlencelisinde bile bir sakinlik bulunan Kdramalara göre çok hareketli geldi bana. Özellikle de uyarlandığı mangasından yadigar karikatürlük tepkilerini çokça yadırgadım. Fakat dizinin konusu ve muhteşem müzikler insanı alıp götürüyor. Gerçekten tam bir klasik müzik ziyafeti. Çok isabetli seçilmiş birbirinden nefis parçaların harika şekillerde icra edilişi kadar, Chiaki Sempai' nin iç sesinden bu ünlü bestelerin hikayelerini dinlemek ayrı bir keyifti. İnsan izlerken bir müzik aletini böyle çalabilmenin yanısıra o tutkuyu yaşamak, notaları tıpkı onlar gibi hissedebilmek, adeta bestecilerle konuşabilmek istiyor.

Konuyu kısaca özetlemek gerekirse, ünlü bir müzisyenin oğlu olan Shinichi Chiaki annesiyle birlikte ülkesine dönerken türbülansa giren uçak yüzünden yaşadığı travma sonucu bir daha Japonya' dan dışarı çıkamaz. Prag' da geçen çocukluğu boyunca dostluk kurduğu ünlü şef Vieira gibi bir orkestra şefi olmak istemesine karşın sadece yolculuğu düşündüğünde bile kriz geçirmesi hayaline ulaşmasının önündeki en büyük engel olur. Devam ettiği akademide hayaliyle birlikte amacını da kaybetmeye başladığı sıralarda bir başka çocukluk travması muzdaribi Noda Megumi ile yolları kesişir ve tam anlamıyla olaylar gelişir.

Bu iki baş karakterin zıtlıktan kaynaklanan uyumu çok güzel. Nodame' nin dünyayı çocukça algılayışı, pasaklılığı, yemeğe olan düşkünlüğü ve delice tepkilerine karşılık Chiaki' nin biraz soğuk, mesafeli, gözlemleyici, en ufak sesi ayırtedici, eleştirel ve çoğunlukla objektif tavırları tam bir ateş & barut etkisi yaratıyor. Masumi, Mine Ryu ve gerçekliğine bir türlü inananmadığım Strezemann gibi çatlak fakat sevimli yan karakterler de tuzu biberi. Kiyora' yı bu manyaklardan saymıyorum zira gelmiş geçmiş en tatlı ve aklı başında yan karakterlerden biriydi. Obuacı arkadaş da iyiydi gerçi hakkını vermek gerek.

Diziden sonra yapılan 2 özel bölüm ise pek içime sinmedi. Draması ve yıllara yayılması dolayısıyla bu esnada yılların gerçekten geçmesi açısından iyiydi fakat konu olarak olmamış. Çünkü "peki sonrasında ne oldular" sorusuna tam bir cevap veremiyorlar. Yine yoruma açık bırakılıyor ki mücadele devam edecek düşüncesi zaten dizinin finalinden sonra da oluşuyor. Ayrıca benim gözümde en büyük eksiklik Chiaki ile Vieira' nın bir daha hiç bir araya gelememiş olmasıdır. Bir de dizinin finali öyle gaza getirici, tüyleri diken diken edici ki daha üzerine gidilmeseymiş keşke. Ya da şöyle diyeyim, geleceğe dair daha az soru işareti bırakarak bölüm sayısını biraz daha uzatıp yine dizinin finaliyle bitirselermiş. Yine de karakterler ve o muhteşem müzikler kendini izlettiriyor. Bir de bence asıl müzikle yüzleşen Nodame değil Chiaki oldu.

Bölüm bilgisi: Tek sezon, yaklaşık birer saatlik 11 bölüm + 2 özel bölüm
    Son söz: Bravooooo
    Yarım somunun var mı, bir de ufak evin
    Kimsenin kulu kölesi değil misin?
    Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya
    Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
    ÖMER HAYYAM

Asistan -mine*- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

su japonlara hayran kalmamak mumkun degil...tam bir jdorama bagimlisi oldum...çok guzel bir dizi aski bur kadar masumca anlatabilen bir yapimi daha once gormemistim...gorsel olarakta muhtesem, bir okadar komik...muziklere diyecek soz bulmaiyorum harika bir dizi

Yönetmen nurdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Evde
    Ettiği Teşekkür
    123
    29 mesaja 56 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

Hiç Uzak Doğu dizisi izlememiş bir insanı kendine aşık etmiş bir dizi bu!Önce animesini izledim.Klasik müziği çok severim ve tesadüfen bir yerlerde övgüsünü okuyup,hadi,önce animesini izleyeyim dedim.Çok beğenip,doyamayınca diziyi de hatmettim hemen.3 haftadır Nodame ve Chiaki ile yatıp kalkıyorum.Tabii ayrıca Rahmaninov,Mozart,Liszt,Ravel,Chopin,Gershwin,Hayd n,Schumann,Beethoven vb. ile de...Müzik severler illa ki izlesin.
    bonis nocet qui malis parcit

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri