4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: The 100 Tanıtım | Konu, Tür, Oyuncular

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  Vanessa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  19.06.2007
  Mesajlar
  6,034
  Konular
  668
  Verdiği Beğeni
  0
  0 beneği almış
  Bahsedilme
  2 Mesaj

  Standart The 100 Tanıtım | Konu, Tür, Oyuncular

  The 100  Yapım: 2014 - ABD

  Tür: Bilim Kurgu, Dram

  Yönetmen: Dean White

  Senaryo: Jason Rothenberg

  The 100, Kass Morgan’ın yakında çıkacak olan aynı adlı kitap serisinden uyarlanan bir kıyamet sonrası draması.

  97 yıl önce nükleer Armageddon, Dünya’nın büyük bir kısmını yok etmiş, birçok medeniyeti çökertmiştir. Hayatta kalan 12 farklı ulustan, toplam 400 kişi ise dünyayı terk etmiştir. Yıllar içinde uzayda kaldıkları bu yerde 3 nesil yetişmiştir ve insan sayısı 4000′e ulaşmıştır. Bu gruplarda ölüm cezası ve nüfus kontrolü gibi sert uygulamalarla kurulan bir düzen vardır. Şimdi kaynakları tükenme noktasına gelmiştir ve bu 12 grup, bir araya gelip tekrar hayatta kalmanın yollarını aramaya başlarlar. Çözüm olarak elbette ki Dünya’ya dönmek akıllarına gelir fakat Dünya’nın halen yaşanabilir olup olmadığını bilmemektedirler. Bunu test etmek için de 100 adet mahkum genç insanı Dünya’ya gönderirler. Kimi uzayla bağını koparmak isteyen, kimi hükümetinin verdiği görevi yerine getirmek isteyen bu gençler arasında daha gelir gelmez gruplaşmalar, lider olma çabaları, sürtüşmeler başlar. Fakat onların aralarındaki bu farklılıkları aşmaları; bir yığın bilinmezlik ve tehlikeyle dolu olan yeryüzünde hayatta kalmaları için iş birliği yapmaları gerekmektedir.  The 100, The CW’nun karşımıza en son çıkardığı bilim kurgu-gençlik dizisi. 13 bölümlük ilk sezonunu geçtiğimiz günlerde tamamlayan ve 2. sezon onayını da kapan dizi şu an 5.bölüm ile devam ediyor, gerek The CW izleyicisinin gerek de son yıllarda türün iyi örneğine iyice aç olan bilim kurgu severlerin büyük kısmını oldukça memnun ediyor. Yani diziye mutlaka şans tanımanız ve öncesinde de ayrıntılı bir şekilde tanımanız için yazının devamına uğramanız önerilir.  Temelde bir kıyamet sonrası draması olan The 100, Kass Morgan’ın aynı adlı kitabından uyarlanıyor. Kitap oldukça yeni (dizi onay aldığında kitap henüz yayınlanmamıştı bile) ve bir serinin ilk kitabı. 2. kitap olan ‘Day 21‘ ise Amerika’da 2014′ün Eylül ayında yayınlanacak. Serinin kaç kitap olacağı şimdilik belli değil. Yine de sonuç olarak dizinin birkaç sezon daha devam etmesi için malzeme şimdilik var gibi görünüyor.  Kadro

  Yapım kadrosuna baktığımızda Matthew Miller (“Human Target,” “Chuck,” “666 Park Avenue” ), Jason Rothenberg(yeni çıkacak “Twilight Zone”), Bharat Nalluri (“Torchwood,” “Emily Owens, M.D.”), Leslie Morgenstein (“The Vampire Diaries,” “Gossip Girl”) ve Gina Girolamo (“The Secret Circle”) gibi isimleri görüyoruz.  Detaylar

  97 yıl önceki nükleer Armageddon patlamasında medeniyetler yok olmuş ve Dünya yaşanılmaz bir hale gelmiştir. Yaşamayı başaran 12 ulustan yaklaşık 400 kişi ise Ark adındaki Dünya yörüngesinde dolanan bir uzay istasyonuna gidip burada yaşamını devam ettirmeye başlamıştır. Burada 3 nesil yetişmiş ve nüfus 2094′e ulaşmıştır.  Zamanla farklı ulusların birleştiği Ark’ta ölüm cezası ve nüfus kontrolü gibi oldukça sert müdahalelerin yer aldığı bir yönetim şekli uygulanmaya başlar. Suç işleyen biri, suçu ne kadar küçük olursa olsun anında idam ettirilmektedir. Suçlu genç biriyse de hapse atılır.

  Günümüze geldiğimizde kaynaklar artık tükenme noktasına gelmiş, buradaki insanlığın da sonu iyice yaklaşmıştır. Yetkililer Dünya’nın yaşanabilir bir duruma gelip gelmediğini bilmemektedirler. Bunu test etmek için 100 adet mahkum genci Dünya’ya yollamaya karar verirler.  Kimi Ark’takilerle bağını koparmak isteyen, kimi hükümetinin verdiği görevi yerine getirmeye çalışan bu gençler arasında daha gelir gelmez isyanlar, gruplaşmalar, lider olma çabaları ve sürtüşmeler başlar. Fakat onların aralarındaki bu farklılıkları aşmaları, bir yığın bilinmezlik ve tehlikeyle dolu olan yeryüzünü keşfetmeleri ve hayatta kalmak için iş birliği yapmaları gerekmektedir. 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  Vanessa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  19.06.2007
  Mesajlar
  6,034
  Konular
  668
  Verdiği Beğeni
  0
  0 beneği almış
  Bahsedilme
  2 Mesaj

  Standart Kadro ve Karakterler

  Kadro ve Karakterler  Clarke Griffin - (Eliza Taylor)  Dünya’ya inenlerin fiilen lideri olarak tanımlabileceğimiz Clarke, Ark’tayken kaynakların artık tükenme noktasına geldiğini ve sadece 4 aylık oksijenlerinin kaldığını insanlara açıklamak ister; fakat başaramadan yakalanıp hapse atılır. Babası ise aynı suçtan infaz edilir. Yeryüzüne indiklerinde tek amacı yaşamak ve emirlere uyup Ark’takilere Dünya’nın yaşanabilir bir yer olduğu haberini ulaştırmaktır. Fakat gruptakilerden bir çoğu bunu istemediği için önce onları ikna etmesi gerekir.
  Aynı zamanda annesi de doktor olduğu için tıbbi konularda 100 kişi içinde en bilgili olan karakterimizi daha önce pembe dizilerde oynayan ve ilk büyük işi The 100 olan Eliza Taylor canlandırıyor.

  Bellamy Blake - (Bob Morley)  Bellamy, hapistekilerin Dünya’ya gönderileceğini öğrendiğinde aralarında olan kız kardeşi Octavia’yı korumak için hapse atılmaya çalışmış ve bunun için de Ark’ın yöneticisi Jaha’yı vurmuştur. Dünya’ya indiklerinde ekibin lideri olmak için Clarke ile mücadele eder. 100 insanı da yanına alarak Ark’la artık ilişkilerini kesmek ve burada yeni bir düzen kurmak ister. Bunun için de öncelikli olarak hükümetlerinin emirlerine uyanları engelleyip Ark’la iletişimlerini önlemeye çalışır.
  Bellamy’ye hayat veren oyuncumuz da daha önce pembe dizilerde yer alan -belki Avusturya yapımı gençlik-korku filmi Road Train‘den de tanıyabileceğiniz- Bob Morley.

  Wells Jaha - (Eli Goree)  Wells, Ark’ın sevilmeyen yöneticisi Thelonius Jaha’nın oğlu. Clarke’ın en yakın arkadaşıyken planlarını babasına ispiyonladığı için (en azından Clarke öyle sandığı için) şimdilerde araları açık. Suçu olmadığı halde sırf Dünya’ya inebilmek ve Clarke’ı korumak için kendini hapse attırmıştır.
  Karakteri Emily Owens M.D.‘den tanıyabileceğiniz Eli Goree canlandırıyor.

  Octavia Blake - (Marie Avgeropoulos)  Bellamy’in asi ergen kız kardeşi. Ailesi, Ark’taki 2 ve daha fazla çocuk yapma yasağına karşı geldiği için 16 yaşında yakalanıp hapse atılır. 1 senenin ardından Dünya’ya gönderildiği için mutludur ve özgürlük ile doğayı keşfetmenin keyfini çıkarır.
  Karakteri The Inbetweeners ve Cult ile tanıyabileceğiniz Marie Avgeropoulos canlandırıyor.

  Finn Collins - (Thomas McDonell)  Finn, Clarke’ın yanında olan, onun dediklerini yapan ve ekiptekilere de yaptırması için ona destek çıkan, iyi niyetli, sakin biri. Zamanla Clarke’a karşı romantik duygular da beslemeye başlıyor.
  Karakteri Suburgatory ile tanıyabileceğiniz Thomas McDonell canlandırıyor.

  Jasper Jordan - (Devon Bostick)  Jasper gayet sıcakkanlı, saf ve iyi niyetli, tipik bir ergen arkadaş. Ark’ta en yakın arkadaşıyla birlikte yemek çalmaya çalışırken yakalanıp tutuklanmıştır. Dünya’da da tek niyeti yardım etmek, yemek bulmak, hoşlandığı Octavia’ya kendini göstermek olmuştur.
  Karakteri çeşitli filmlerden ve Being Erica‘dan tanıyabileceğiniz Devon Bostick canlandırıyor.

  Monty Green - (Christopher Larkin)  Jasper’ın en yakın arkadaşı Monty, zeki ve teknolojik şeylerle arası oldukça iyi olan biri. Ark’la iletişime geçmek için başta Clarke olmak üzere bu konuda istekli olanlara yardım etmeye çalışıyor.
  Karakteri Christopher Larkin canlandırıyor.

  John Murphy - (Richard Harmon)  Raven Reyes - (Lindsey Morgan)  Lincoln - (Ricky Whittle)  Yetişkin Karakterler  Abigail “Abby” Griffin - (Paige Turco)  Ark’ta kalan yetişkin tayfamızdan Abby, Clarke’ın annesi ve buranın en önemli doktoru. Ark’ın yönetiminde de sözü geçenlerden biri. Kocasının ölümünü engelleyemediği için kızı ona öfkeli ve o da umutsuzca Dünya’da onunla tekrar biraraya gelip aralarını düzeltme isteğinde.
  Karakteri Paige Turco canlandırıyor.

  Thelonius Jaha - (Isaiah Washington)  Ark’ın başvurduğu kötü yönetim şekilleri nedeniyle sevilmeyen lideri. Bellamy kendisini vurduğu için geçirdiği ameliyattan beri komada.
  Karakteri Grey’s Anatomy ile tanıyabileceğiniz Isaiah Washington canlandırıyor.


  Marcus Kane - (Henry Ian Cusick)  Ark’ın kurul üyesi ve Jaha’nın en büyük yardımcısı. Sözü Jaha’dan sonra geçen kişi. Hayatta kalmak ve her konuda kendini sağlama almak için her şeyi yapabilecek biri. Öyle ki Ark’taki bir grup insanı oksijen kazanmak için öldürmeyi dahi düşünebiliyor.
  Karakteri elbette Lost‘un Desmond’ı olarak sevgimizi kazanan Henry Ian Cusick canlandırıyor.

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  Vanessa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  19.06.2007
  Mesajlar
  6,034
  Konular
  668
  Verdiği Beğeni
  0
  0 beneği almış
  Bahsedilme
  2 Mesaj

  Standart Cevap: The 100 Tanıtım | Konu, Tür, Oyuncular

  Yayın bilgileri ve reytingler  Dizi The CW’nun programından kendine anca yer bulup Mart’ın sonlarına doğru yayına başlayabildi. Yine de kanal -dizinin gelecek vaad ettiğini düşündüğünden olsa gerek- iyi reklam kampanyaları yaptı ve hatta uğruna Arrow arkasından yayınlanan yeni bilim-kurgu The Tomorrow People‘ı Pazartesi’ye şutlayıp The 100′ı onun yerine yerleştirdi. Sonuç olarak ilk bölümde Arrow’un o günkü bölümünden bile yüksek reyting elde edip (0,9 reyting/ 2,66 milyon izleyici) güzel bir başlangıç yaptı. Son 4-5 bölümü sezon bittikten sonra yayınlanmasına rağmen (Haziran ortasında sezon finali yaptı) 0,6 reytingin altına sadece 2 kez düşerek güzel bir başarı gösterdi. The Tomorrow People’ı iptale götürerek 2. sezon onayını rahatça kaptı. 2. sezon 24 Ekim’de başlayacak ve 16 bölüm sürecek.

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  Vanessa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  19.06.2007
  Mesajlar
  6,034
  Konular
  668
  Verdiği Beğeni
  0
  0 beneği almış
  Bahsedilme
  2 Mesaj

  Standart Cevap: The 100 Tanıtım | Konu, Tür, Oyuncular

  Tanıtım Filmleri


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.