Sayfa 3/34 İlkİlk 123456713 ... SonSon
170 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: 24-Genel Bilgi+Genel Yorum

 1. #11
  Durum:
  Çevrimdışı
  michelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Doctor Who
  Üyelik tarihi
  09.06.2004
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  35,692
  Konular
  115
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  2 Mesaj

  Standart

  Umut Tabak iyi bir ses ama artık onun sesini duymaktan bana fenalık gelmiş durumda....Sayısını hatırlayamayacağım kadar çok dizide dublaj yapıyor...Ben Tony için daha başka bir sesi tercih ederdim...

 2. #12
  Durum:
  Çevrimdışı
  sbuffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  16.07.2004
  Yer
  NBC & Fenerbahçe:)
  Mesajlar
  42,399
  Konular
  115
  Verdiği Beğeni
  0
  Beğenilen Mesaj
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart 24-haberler

  24 olay yaratan bölümleriyle Türkiye’de  Hollywood’un karizmatik oyuncularından Kiefer Sutherland’in teröristleri bir bir avlayan cevval özel ajan Jack Bauer’i canlandırdığı 24 dizisi aksiyonu bol ve heyecanlı bir yapım. Şimdiye kadar Türkiye’de CNBC-e kanalında yayınlanan üç sezonuyla dünyada olduğu gibi Türkiye’de de fanatik bir izleyici kitlesi yaratmayı başardı. Ancak dizide Sırplar, Almanlar ve Araplar’dan sonra dördüncü sezonda “kötü adam” olma sırası Türkler’e gelince işler değişti. Geçen kış 24 dizisinin ABD’de gösterilmeye başlanan bölümlerinde Amerika’da yaşayan bir Türk ailesi terörist olarak lanse edilince ortalık karıştı. Çünkü dizide Baba Navi Araz, anne Dina Araz ve genç oğulları Behruz Araz’dan oluşan ve Kaliforniya’da tipik bir orta sınıf hayatı süren Türkiyeli aile Los Angeles’ta bir tren istasyonunun bombalanmasına, ABD Savunma Bakanı’nın kaçırılmasına ve ülke içerisinde büyük bir terörist eylemin gerçekleştirilmesine önayak olan El Kaide bağlantılı kişiler olarak gösteriliyordu.

  TÜRKLER’İN TEPKİSİ

  Dizinin bu bölümleri yayınlanınca ortalık bir anda karıştı. Başta ABD’de yaşayanlar olmak üzere binlerce Türk ayaklandı. Son derece popüler bir televizyon dizisinde bir Türk ailesinin terörist olarak lanse edilmesini şiddetle kınıyorlardı. Diziyi yayınlayan Fox televizyonuna protesto mesaj ve telefonları yağmaya başladı. Hatta mesaj bombardımanı o kadar yoğundu ki, Fox’un resmi internet sitesi bir ara kilitlendi.

  Tepkiler sadece Türkler’in terörist olarak gösterilmesine de değildi. Dizide “Ekranımda bir yazı görüyorum. Ancak hangi dilde olduğunu anlamadım. Arapça ya da Türkçe olabilir” repliğinden yola çıkan Türk 24 hayranları, adları bile Türk isimlerini andırmayan Ortadoğulu ailenin ve bu tarz sözlerin kullanılmasıyla dizi yapımcılarını Türkiye’yi İran’la aynı kefeye koydukları için de suçluyordu. Sadece Türkler değil, Müslüman dernekler de 24’te ve genel olarak son yıllarda yapılan Hollywood filmlerinde İslami terörizme sıklıkla yer veren senaristleri sert bir dille eleştiriyordu.

  Diziye tepkiler ve protestolar öyle büyüdü ki, Türk-Amerikan Dernekleri Asamblesi (ATAA), Fox televizyonuna bir mektup göndererek, Türkler’in hedef alınmasını eleştirdi; Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Faruk Loğoğlu da, bir mektupla bu televizyonun üst düzey yetkililerini, Türkler’in yanlış tanıtıldığı ve hedef gösterildiği yönünde uyardı. En sonunda Dışişleri Bakanımız Abdullah Gül devreye girdi, ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’a konuyla ilgili rahatsızlıklarını bildirdi.

  ÖZÜR DİLEDİLER

  Bütün bu infialin ardından Fox televizyonu yetkilileri de ortalığı yatıştırmak için harekete geçti. Dizinin baş aktörü Kiefer Sutherland dizinin yayın saatinde, başlamadan hemen önce ekranda, bizzat “Amacımız kimseyi incitmek değil’’ açıklaması yaparak televizyon kanalı ve dizi ekibi adına dolaylı bir özür diledi.

  Sonunda, her konuda olduğu gibi bu konuda da sular yavaş yavaş duruldu ve unutuldu. Ta ki bugüne kadar. Şimdi dizinin bir yıl önce olay yaratan “terörist Türk aileli” bölümleri yarından itibaren Türkiye’de yayınlanmaya başlıyor. Bunun hassas bir konu olduğunu düşünen CNBC-e kanalı yetkilileri Türk izleyicilerin dizi hakkında fikrini almak için internet sitesinde bir forum düzenlemiş yayınlamadan önce. Yapılan anket, “yayınlansın” diyenlerin yüzde 60, “yayınlanmasın” diyenlerin ise yüzde 40 oranında olduğunu ortaya koymuş. Sonuçta Jack Bauer’in maceraları yarın akşamdan itibaren yine her hafta karşımızda olacak. Peki üzerinden bir yıl geçtikten sonra hâlâ bu konuda hassas davranan, diziyi hâlâ lanetleyen var mı? 24 dizisi dördüncü sezonuyla televizyonlarda gösterilmeye başlarken Türkiye’deki 24 fanatiklerine ne hissettiklerini sorduk.

  BAZI SAHNELERİ ÇIKARDIK

  CNBC-e Televizyonu Yayın Koordinatörü Cem Aydın:

  “24” dizisi çok iyi bir dizi. Ancak dördüncü sezonunda Türkiye bağlantılı bir teröristin yer aldığı gerekçesiyle kamuoyunda ve basında tepki görmüştü. Dizinin ilk üç sezonunu yayınlayan CNBC-e olarak, konu bütünlüğünü sağlamak ve izleyicisinden gelen yoğun talebi karşılayabilmek için beşinci sezondan önce dördüncü sezonu da yayınlamaya karar verdik. Ayrıca dizinin bütünü ele alındığında özellikle Türkler’e karşı bir tepki olmadığı görülmekte. Ancak CNBC-e olarak, bu saydığımız gerekçeler ışığında “24” adlı diziyi ekrana getirirken; yasal çerçeve ve yayıncılık sorumluluğu gereği, diğer dizilerde olduğu gibi, anlam bütünlüğünü bozmadan bazı sahneleri çıkarmak zorunda kaldık.”

  kaynak:aksam

 3. #13
  Durum:
  Çevrimdışı
  sbuffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  16.07.2004
  Yer
  NBC & Fenerbahçe:)
  Mesajlar
  42,399
  Konular
  115
  Verdiği Beğeni
  0
  Beğenilen Mesaj
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Why Harry Potter & Jack Bauer Are More Similar Than You Think  Like anyone else hooked on the show 24, I've got Jack Bauer on the brain. Unlike many fans of the show however, I came to the world of CTU late in the game. Therefore, I've been hauling in the DVDs on Netflix, recording the current season on TiVo, and racing to catch up. This means that I'm cramming in about 12 hours of Bauer every weekend. That kind of input makes you go a little crazy.

  I find myself dreaming about sockets and protocols. Wondering who Division is going to send down to bust me for skipping my Advanced Trademarks seminar. When someone takes too long swiping his debit card at the grocery store, I scream, "We're running out of time!" I'll admit, I've got a problem.

  However, one of the good things to come out of my daily ponderings of 24 is that I've stumbled on a striking similarity between Jack Bauer, CTU Agent extraordinaire, and Harry Potter, boy wizard. This may seem like an odd pairing, but just check out the evidence.

  1. Both Jack and Harry are impervious to fear. Time and time again, the two heroes throw themselves into terrifying situations with no hesitation. This is probably a quality that exists in most heroic characters, but it is hard to recall any action hero running headlong into danger more often than Jack Bauer. And there is certainly no precedent for a 14-year-old old boy confronting a 50-foot basilisk, as Harry did in the second book. The only other combination of youth and bravery that even compares to that would be the time that Chunk found the strength to befriend Sloth in "Goonies." Or any kid that made it through a stay at Neverland Ranch.
  2. Signature skills. Both Jack and Harry have a plethora of heightened skills that enable them to save the day when everyone else fails. Among those varied abilities, the two heroes have signature skills that stand out and define their greatness. Bauer's are killing, torturing, and pistol-whipping, as evidenced by websites that track his total kills and tortures every episode. Every Monday on PTI, Tony Kornheiser gleefully announces that he will be tuning into 24 later that night and keeping tabs on Bauer's number of pistol-whippings. For all of Bauer's stamina, decisiveness, and helicopter-piloting skill, it is his handling and use of weapons (including his hands, feet, and head) that stands out the most. As for Harry, his signature skill is clearly flying on his broomstick. That was made obvious in the fourth book (and movie), when he was nudged toward using his broomstick to defeat the dragon in the Tri-Wizard tournament. Throw in his amazing record as a Seeker in Quidditch and there is no doubt about this one.

  3. They each have overlooked skills. Again, while they are known for killing and flying, Jack and Harry both possess mind-blowing skills that aren't as obvious to the casual observer. Potter is very underrated with magic. That sounds weird, since he's a wizard-in-training at Hogwarts, but the books clearly indicate that Harry is an inferior student as compared to his friend Hermione. Yet whenever the going gets tough, it is always Harry pulling out some fantastic spell or dueling with dark wizards. His flying, recklessness, loyalty, and bravery are all more obvious skills, but he can handle a wand as well as anyone. With Bauer, nobody realizes it, but his use of technology is ridiculous. He sets up his own remote video cameras, hacks into data fields, repositions satellites, and sends encrypted materials over his cell phone, and he does it all in record time. Also, Bauer's ability to read building schematics that are downloaded to his PDA is nothing short of phenomenal. Give him a 20,000-square foot power plant with four floors and 40 rooms and he will diagnose that thing in 15 seconds. Amazing!

  4. Both are heroes born out of tragedy. If you watch The Office, then you know that this is not only the requirement for a superhero, but also for any hero, according to Dwight K. Schrute. (The famous quote: "A hero is born out of a childhood trauma, or disaster, that must be avenged.") Regardless, both of our heroes fit the bill. Potter's tragedy is obvious and works as one of the central plot points throughout the series. The death of his parents when he was a baby is the backbone of the entire story. He is, after all, "The Boy Who Lived." Jack Bauer's "born out of a tragedy" credentials are a little cloudy. For starters, as far as we know he never suffered a "childhood trauma or disaster," so that makes things tougher. Plus, other than the failed Victor Drazen mission (in which he lost his whole team and left third season villain Stephen Saunders for dead), there wasn't much indication of tragedy leading into Day One. So all of the heroics from the first season were just Bauer being Bauer, pre-tragedy.

  Still, it is obvious that Jack Bauer took it to another level once he suffered from tragedy. When he thought his daughter was dead (reported to be found floating in the harbor), he went on a one-man killing spree the likes of which we hadn't seen since John McLain was running loose in the Nakatomi Plaza building. Then, after finding Kim alive, Bauer returns to CTU only to discover his wife, Terry, dead on the floor. Ever since, he's been a terrorist-fighting machine.

  5. Both consistently get blamed, underappreciated, and doubted far more than should be even remotely possible. This is easily the most infuriating part of both 24 and the Harry Potter series. How many times does Harry need to save the day before he gets the benefit of the doubt? How often must Jack prevent millions of people from dying before CTU stops freaking out and trying to take him into custody every time something goes wrong? It's infuriating. Alas, the problem with trying to write a series, whether it is for television, film, or in the form of a novel, is that you have to balance a continued storyline with the need for constant dramatic tension. There is no better form of conflict than pitting the antagonist against the world. It is just that it gets old after a while. Just once, I'd like to see Bauer disobey orders, get results, and then have everyone thank him for doing a great job, instead of yelling at him for failing to follow their directives. (Peter Parker/Spider-Man qualifies here as well.)

  6. Neither have any respect for protocol. Of course, part of the reason they are always being blamed and reprimanded is because both Bauer and Potter have a strong disdain for rules, regulations, protocol, and bureaucracy. For Bauer, there is "not enough time!" to always follow the book, and for Harry, he needs to do his work after hours, patrolling the halls during curfew.

  7. They both have significant physical scars. Harry has the famous mark on his forehead, the scar that starts hurting whenever Lord Voldemort is near. Bauer has the track marks on his arm from the haunting heroin addiction that he overcame during Day Three (maybe the most amazing Bauer feat of all - kicking his dope habit in less than 24 hours) and that eventually cost him his job at CTU.

  8. Both are willing to die for others. Obviously. Harry has risked his life numerous times, most notably for Dumbledore in the last book and the time that he saved Fluer's sister in that lake. I'm sure there are other instances, but I can't think of them off the top of my head. As for Bauer, he risks death all the time, but no occasion was more dramatic than when he was willing to pilot a bomb into the ground. He called his daughter to say goodbye and everything. Luckily for The World, George Mason, who was dying from radiation poisoning anyway, took over the plane, allowing Jack the chance to escape the plane and risk death another day.

  (It is worth mentioning that in Season Three, Bauer was not only willing to die, but he was willing to kill everyone else too, if need be. In 24 hours, he put a gun to his own head, to his partner Chase's head, and to his boss Chappelle's head, and pulled the trigger each time. That is a rough day.)

  9. We're stopping at nine, because both characters are getting close to using up their nine lives. Both have been rumored to eventually be killed off to end their respective stories. Kiefer has stated in interviews that the Bauer character might have to die to either end the series or to allow the show to continue in a "realistic" fashion. Likewise, there is talk that J.K. Rowling might end the Harry Potter series with the boy hero making the ultimate sacrifice. I included this not only because it is yet another similarity, but also to say that these are horrible ideas. Trust us, writers, when we watch 24 and read Harry Potter books, we are suspending reality. You don't have to kill off the main characters to make it "more realistic." Forget about all that. The reason Harry and Jack are so popular is that people love heroes and they love the continuity of knowing that no matter what happens, at the end of the day, the hero will prevail. Killing off Jack Bauer and Harry Potter would deprive us of our two best, and most surprisingly similar, heroes.

  Killing off Dumbledore and Tony Almeida is more than enough. Let our heroes live.

  Source: Blogcritics
  March 21, 2006
  Adam Hoff

  kaynak:24-archive.com

 4. #14
  Durum:
  Çevrimdışı
  sbuffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  16.07.2004
  Yer
  NBC & Fenerbahçe:)
  Mesajlar
  42,399
  Konular
  115
  Verdiği Beğeni
  0
  Beğenilen Mesaj
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Jack Bauer'a beyaz cam yetmedi!  Türkiye'de tartışmalara yol açan, dünyaca ünlü TV dizisi "24" şimdi de beyazperdede dakikaları sayacak...

  TV ekranlarında canlandırdığı özel ajan Jack Bauer karakteriyle büyük bir hayran kitlesi edinen Kiefer Sutherland, "24"ün sinema perdesinde güzel duracağına ilişkin esprilerine sonunda MTV.com'a yaptığı açıklamayla netlik kazandırdı. Sutherland, bomba gibi bir film planladıklarını açıkladı.

  Dizide gerçek zamanla hareket eden Jack Bauer, film versiyonunda 24 saati, 2 saate sığdıracak. Sutherland, yazarların þu anda zaman konusu üzerinde çalıştıklarını ifade ederken, filmdeki karakterlerin de diziden türetileceklerini sözlerine ekliyor.

  kaynak:e-kolay.net

 5. #15
  Durum:
  Çevrimdışı
  sbuffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  16.07.2004
  Yer
  NBC & Fenerbahçe:)
  Mesajlar
  42,399
  Konular
  115
  Verdiği Beğeni
  0
  Beğenilen Mesaj
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Türkçe '24' atv'de başlıyor

  İnsan heyecandan yerinde oturamıyor "24"ü seyrederken. Bu müthiş dizi, yarın atv'de başlıyor. İlk gösterim saat 15.15'te. 23.30'da da tekrarı var. CNBC-e'de altyazılıydı; bu kez Türkçe seslendirme yapılmış. Dublaj sanatçıları da tanıdık isimler. İşte birkaçı: Jack (Erhan Türkmen), Başkan Palmer (Aziz Güngör), Bayan Palmer (Müge Oruçkaptan), Nina (Berna Terzierol), Tony (Umut Tabak)

  kaynak:takvim

Sayfa 3/34 İlkİlk 123456713 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. One Tree Hill - Genel Bilgi+Genel Yorum
  By 4ewerbrucas in forum One Tree Hıll
  Cevaplar: 168
  Son Mesaj: 01-02-19, 11:38
 2. Gossip Girl - Genel Bilgi+Genel Yorum
  By YASİN in forum Gossip Girl
  Cevaplar: 111
  Son Mesaj: 15-10-18, 01:15
 3. The Vampire Diaries - Genel Bilgi+Genel Yorum
  By YASİN in forum The Vampire Diaries
  Cevaplar: 371
  Son Mesaj: 26-01-17, 21:56
 4. Cevaplar: 920
  Son Mesaj: 30-01-16, 14:19
 5. House Genel Bilgi & Genel Yorum
  By Butterbeer in forum House M.D
  Cevaplar: 145
  Son Mesaj: 30-08-12, 00:06

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

hd film izle
film izle
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
istanbul evden eve nakliyat
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

antalya eskort
escort ankara
bahis siteleri
canlı bahis siteleri
maltepe escort
izmit escort
buca escort
iddaa siteleri
bahis siteleri
adiosbet
sağlam bahis siteleri
bahis siteleri
canlı casino
rulet siteleri

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.