Sayfa 5/34 İlkİlk 12345678915 ... SonSon
170 sonuçtan 21 ile 25 arası

Konu: 24-Genel Bilgi+Genel Yorum

Durum:
    maviguvercin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Josef Konstantin
    Yer
    Under The Dome
    Konular
    135
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

23 yıllık oyuncu ama şöhreti '24'le buldu

Şöhreti '24' adlı dizide sergilediği 'Jack Bauer' karakteriyle yakalayan Kiefer Sutherland, aslında tam 23 yıldır sinemaya emek veriyor. Ünlü aktör, Michael Douglas ile rol aldığı 'The Sentinel' isimli filmde de bir FBI ajanını canlandırıyor.

Televizyon dünyasının Oscarı sayılan 58. Emmy Ödülleri gecesinde '24' dizisinde canlandırdığı 'Jack Bauer' karakteriyle drama dalında en iyi erkek oyuncu seçilen Kiefer Sutherland, şöhretin kapılarını bu diziyle aralamış olsa da aslında oyunculuk geçmişi çok daha eskilere dayanıyor. Her ikisi de oyuncu olan Donald Sutherland ve Shirley Douglas'ın oğlu olarak dünyaya gelen 40 yaşındaki aktör, oyunculuk yeteneğinin genetik olduğunu dile getiriyor.

FBI AJANI ROLÜNDE
    İlk sahne deneyimini henüz 9 yaşındayken 'Throw of Straw' adlı bir oyunda rol alarak yaşayan, 1983 yılında ise beyazperdeyle tanışan Sutherland hem iyi hem de kötü adam karakterlerini başarıyla canlandırabilmesiyle tanınıyor. Ülkemizde de gösterilen son filmi 'The Sentinel'de Michael Douglas'la başrolü paylaşan aktör, filmde Beyaz Saray korumaları arasındaki haini ortaya çıkarmaya çalışan sadık ve hırslı bir FBI ajanını canlandırıyor. Geçtiğimiz günlerde '24' dizisinin yapımcılarıyla, dizinin devamında da rol almak için tam 30 milyon dolarlık bir sözleşme imzalayan Sutherland, televizyon dünyasının en iyi kazanan aktörü olarak anılıyor. "Uzun yıllar boyunca hep 'başkaları ne der' korkusuyla yaşadım. Bu yüzden kendi içgüdülerime göre hareket edemedim. Zamanla anladım ki, ne yaparsan yap kimseye yaranamıyorsun. Artık özgür bir adamım ve kendi doğrularıma göre yaşıyorum" diyen ünlü aktör hayatının bilinmeyen yönlerini bakın nasıl sıralıyor...

* Sinemaya 1983 yılında babam Donald Sutherland'ın da aralarında bulunduğu dev isimlerle birlikte 'Max Dugan Returns' adlı filmde rol alarak başladım. Henüz kariyerimin başındayken Sean Penn gibi usta aktörlerle birlikte oynama fırsatını yakaladım. Bu benim için çok büyük bir şanstı. Ustalardan oyunculuk anlamında çok şey öğrendim.

TV SAYESİNDE ÜNLENDİM
    * 31 yıldır oyunculuk yapıyorum. 23 yıldır beyazperdede boy gösteriyorum. Önceleri sürekli aynı kişiyi canlandırmak istemediğimden televizyonda çalışmayı reddediyordum ama ne tuhaftır ki, şöhreti '24' adlı televizyon dizisi sayesinde yakaladım.

* Tam 5 yıldır Jack Bauer karakterini canlandırıyorum. İzleyiciler onu bir süper kahraman olarak görüyor. Oysa ben Jack'in insani yanlarını ve zaaflarını seviyorum. Dizi bir süre daha devam edecek. Ayrıca gelecek yaz dizinin sinema uyarlaması da gösterime girecek.

* Müzik benim için bir tutku. Çocukken gitarist olmayı hayal ederdim ama yeterince yetenekli değildim. Bu nedenle yüzlerce gitar satın alıp bir koleksiyon oluşturmakla yetindim. Ancak müzikten tam anlamıyla kopamadım. Yakın dostum Jude Cole'la 'Ironworks' adında bir kayıt stüdyosu kurduk. Birlikte genç yeteneklere albümler yapıyoruz.

Konu İle İlgili Diğer yazılar

Babamdan torpilli değilim
    Aşktan yana çok şanslı değilim!

Ece SARUHAN/GÜNAYDIN

http://www.sabah.com.tr/gny/gny138-20060915-200.html

Durum:
    sbuffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    NBC & Fenerbahçe:)
    Konular
    122
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Birbirinden zor beş koca gün

Bu sezon Jack Bauer’ı yaşadığı dertlerle dolu günlerden beşinxisine tanık oluyoruz.Bu defa Rus teröristlerle başı belada.Ama o,bu 24saati de başarıyla atlatır.Şüpheniz varsa,buyrun şu ana kadar yaşadıklarına bir göz atın.Ne demişlr,ayinesi iştir kişinin...

1.gün

İlk günün ana hikayesi California’da önseçimin gerçekleşeceği gün,demokratik partinin başkan adayı senatör David Palmer’a düzenlenecek suikast girişimi etrafında şekilleniyor.Bu girişimi engellemeye çalışan ana karakter Jack Bauer,Los Angeles’taki Ctunun başında yer alıyor.Eşi Teri v kızı Kim suikastin arkasındaki kişiler tarafından kaçırılınca mesele Bauer için kişiselleşiyoır.
    1.Günün ilk bölümü,bir grup paralı askerin Jack’in karısını ve kızını kaçırarak onu kontrol etmeye çalışıp Senatör Palmer’ı öldürmeye zorlamalarını içeriyor.Bu durum Jaack’in ailesini kurtarmasıyla son buluyor.
    İkinci yarıda bu komplonun arkasındaki asıl kişilerin yani emirleri verenlerin kimliklerinin ortaya çıkması ve bu kişilerin Senatör’ü ölüdrme planlarını sürdürmeleri yer alıyor
    Ana Hikayeler
    *Ctu’da bir köstebek,suikasti önleme çabalarını sabote eder.
    *Jack eşiyle 6ay boyunca ayrı kaldıktan sonra eve döner ve Bauer ailesi ilişkilerini yeniden inşaa etmeye çalışır.
    *Jack ve Jack’in uğruna ailesini terk ettiği eski sevgilisi Nina Myers ile Nina’nın şimdiki erkek arkadaşı Tony Almeida arassında gerilim yaşanır.
    *Senatör Palmer’ın oğlunun,geçmişte kız kardeşinin tecavüzcüsünü öldürdüğüne dair suçlamalardan oluşabilecek olası siyasi skandalların tehdidine karşı mücadele verilir.
    *Jack Bauer’ın David Palmer ve Tony Almeida ile sonraki sezonlarda daha da derinleşecek olan hem kişisel hem de mesleki lişkilerinin temeli bu sezonda atılır.
    *Kim’in onu kaçıranlardan Rick Allen ile karmaşık bir ilişkisi vardır.
    İşin aslı
    Bu günden iki yıl önce Jack Bauer gizli bir timin parçası olarak Victor Drazen’i öldürmek için Kosova’ya gönderilmişti.Ancak gerçekleşen bir komplikasyon nedeniyle “Gece Düşüsü” adlı operasyon sırasında Jack’in bütün ekibi yaşamlarını yitirdi.Bu operasyonla bağlantısı kalan sadece Palmer ile Bauer vardı.Drazen’in oğulları babalarını intikamını almak için bu suikasti düzenlediler.Son birkaç bölümde pek çok sır açığa çıktı.Bauer’’ın ekibi aslında Drazen’in dublörünü öldürmüştü ama patlayan evin içinde Drazen’in gerçek eşi ve kızı yaşamlarını yitirdi.Gerçek Viktor Drazen ise devlet kontrolündeki çok gizli bir yer altı hapishanesinde tutulmaktaydı.Alexis ve Andre’nin asıl amacı onu serbest bırakmaktı.Jack,Drazenleri öldürdükten sonra onu yanlış yönlendiren Nina’nın aslında köstebek olduğunu öğrendi.Ancak Nina,Jack ona ulaşamadan durumu anlayan Teriyi öldürdü.

2.gün

Artık Abd başkanı olan David Palmer, ile Jack Bauer teröristlerin Los Angeles’ta nükleer bomba patlatma girişimini engllemeye çalışır.İşin içine Ctunun göreviyle alakalı hayati bir bilgiye sahip olan Kate Warner da girer.
    İlk 15 saat boyunca Ortadoğulu bir terörist biriminn Los Angeles’ta patlamayı hedeflediği nükleer bombanın bulunup imha edilmesiyle uğraşılır.
    Hikayenin 2.bölümünde Abd,bu bombayı teröristlere sağladıklarını düşündükleri üç ortadoğu ülkesine misilleme bir saldırıda bulunur.Jack,Kate,Michelle ve Tony işin arkasındaki asıl suçluları bulmak için zamanla yarışa girerler.
    Ana Hikayeler
    *Çocuğunu istismar eden bir babanın kızını kurtaran Kim kaçıştadır.Bu arada sezon boyunca başına gelmedik kalmaz,yağmurdan kaçarken doluya tutulur.
    *Kate Warner,kız kardeşi Marie’nin Ortadoğolu nişanlısı Reza N aiyeer’in terörist olduğundan şüphelenir.
    *Teröristler,dikkati bombadan çekmek ve bombayı durdurmalarını engellemek amacıyla Ctu binasını havaya uçururlar.
    *Ctu’nun başındaki özel ajan George Mason radyosyona mağruz kaldığı için ölür.
    *Başkan Palmer,kendi kabinesinde onu başkanlık koltuğundan indirmek isteyen hainlerle uğraşır.
    *Tony Almeida ve Michelle Dessler arasındaki iş ilişkisi aşka dönüşür.
    İşin Aslı
    Başından beri işin içinde ortadoğulu bir teöristin parmağı olduğu düşünülmüştü.Hatta bomba imha edildikten sonra da ele geçirilen sahte bir delil yüzünden isimleri açıklanmayan üç ortaduğu ülkesinin bu operasyonu desteklediği sanılmıştı.Palmer tarihi bir hata yapmamak için ani bir saldırıda bulunmaktan çekinince kendi kabinesi bunu zayıflık göstergesi olarak algılayıp onu geçici süreyle görevden aldı.Bu arada delilin sahte olduğunu kanıtlamaya çalışan Ctu sonunda terörsitlere bombayı,ortadoğuda savaş çıkınca yükselecek petrol fyatından fayda elde edecek bir grup Amerikalı işadamının sağladığını ortaya çıkardı.
    Günün 2. En büyük süprizi ise terörist olduğu düşünülen Reza Naiyeerin nişanlısı Marie Warnerın beyninin yıkandığı ve bomba operasyonunun önemli bir parçası olduğunun ortaya çıkmasıydı.Son bölümde Mandy diziye beklenmedik bir ziyaret yapmış ve Başkan Palmer’ın eline bir toksin bulaştırarak suikast girişiminde bulunmuştu.Bu 3.sezon ilgilenilecek biyolojik silah tehdidinin de habercisi oldu.

3.Gün

Ana hikayesi;Başkan Palmer’ın yeniden seçilme kampanyasında baş rakibiyle yapacağı müzakere için ziyaret edeceği Los Angeles’a bırakılacak biyolojik silah tehdidi çevresinde gelişir.
    3.günün ilk bölümünde Ctu,uyuşturucu kralı Ramon Salazar serbest bırakılmazsa,Los Angeles halkına bulaştırılacak olan ölümcül bir virüsün serbest bırakılmasını engellemeye çalışır.Jack,Meksika’da yapılan bir anlaşmayla satılacak olan virüsü durdurmayı hedefler.”Gece Düşüşü” operasyonunda öldüğü düşünülen Stephen Saunders yeniden ortaya çıkar.Ctu onun virüsü yaymasını engellemeye çalışır.
    Ana Hikaye
    *Başkan Palmer yeniden seçilme kampanyası sırasında resmi doktoru ve sevgilisi olan Anne ile ilgili bir skandalla yüzleşir.
    *Palmer’ın baş destekçilerinden Alan Miliken,başkanın kardeşi Wayne Palmer’ı eşi Juliayla birlikte olduğu gerekçesiyle ekibinden çıkarmasını talep eder.Bu da aşağıdaki olaylara sebep olur.
    *David’in eski eşi Sherry Palmerdan yardım istemesi,Sherrynin Alan’ı öldürtmesiyle sonuçlanır.
    *Palmer’ın bu olayların üstünü örterek polise yalan söyler.
    *Palmer’ın rakibi Senatör John Keeler,bu durumu palmera karşı bir santaj aracı olarak kullanıp seçimlerden çekilmesini ister.
    *Sezonun sonunda Julia,Sherryi öldürüp intihar edince Palmer seçimlerden çekilir.
    *Tony Almeida ile Michelle Dessler ve Kim Bauer ile Chase Edmunds arasındaki aşk ilişkileri yaşanan olaylar sonucu gerilir.
    *Jack altı ay önce gizli bir operasyon sırasında edindiği uyuşturucu bağımlılığına karşı savaş verir.
    *Nina’nın virüs alışverişindeki rolü ortaya çıkar ve sonunda Jack eski sevgilisi Nina’yı öldürür.
    İşin Aslı
    Daha önceki sezonların aksine 3.günün sonunda büyük bir sürpriz grçekleşmiyordu ama ilk sezondaki gibi Jackin askerken Victor Drazen’i öldürmek için düzenlediği operasyon yine sorun yarattı.Biyolojik silahı alıp yaymak isteyen teröristlerin başında,bu operasyonda öldüğü düşünülen eski Ameriakn askeri Stephen Saunders’ın olduğu anlaşıldı.Yani Jack’in gizli görevde 6ay önce hapse attırdığı uyuşturucu kralı Ramon Salazar’ı hayatını ve kariyerini riske atarak hapisten kaçırması ve sonra da Michael Amador’dan bu virüsü alması için onu ikna etmesiin boşuna bir çaba olduğu ortaya çıkıyordu.Çünkü Amador,virüsü çoktan Saunders’e satmış durumdaydı ve onlara vereceği virüs sahteydi
    Konu sbuffy tarafından (29-10-06 Saat 16:40 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Konular
    122
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

4.Gün

Jack,Ctudan kovulduktan sonra savunma bakanı James Heller için çalışmaya başlar.Ancak Heller’ın kızı Audrey Raines ve onun sevgilisi Jack,kendilerini çok titizlikle hazırlanmış bir terörist komplosunun içinde bulur.4.Günde Jack,onu Ctudan kovan yeni yönetivi Erin Driscoll ile çalışmak zorunda kalır.Bu sezonda da Ctuda teöristlere yardım eden birkaç köstebek vardır.
    Diğer sezonların aksine tek bir tehdit vve bir çok düşman ve komplo yerine 4.Günde Abd’ye karşı çeşitli saldırılar düzenleyen bir seri Ortadoğulu teörist birimini kontrol eden Habib Marwan adında tek bir terörist üüzerine odaklanıldı.Marwan karakteri aslında sadece altı bölüm için tasarlanmıştı ancak yapımcılar Arnold Vusloo’nun performansından o kadar etkilendi ki onu sezonun baş kötüsü yaptılar.
    4Günün hikaye anlatımında da değişik bir yol izlendi. Sezonu iki ana parçaya bölmek yerine Marwanın sunduğu değişik terörsit tehditlerine göre sezob parça parça anlatıldı.
    1.Savunma Bakanı’nın kaçırılıp infaz girişiminin internetten yayınlanması
    2.Amerika’daki nükleer santrallerin kontrolünün ele geçirilmesi
    3.Teröristlerin yaşanan kargaşadan faydalanarak “hayalet” bir savaş uçağını çalıp Başkan’ın uçağını vurması
    4.Jack ve Marwan’ın,Başkan’ın nükleer saldırı emri vermek için kullandığı çantayı ele geçirmek için kapışması
    5.Teröristlerin nükleer füze çalıp daha sonra fırlatmaları
    Ana hikayeler
    *4.günün başında trenin bombalanması,Abd nükleer santrallerinin kontrolünü ele geçirmek için kullanılan “overrride”adıyla bilinen bir cihazın çalınmasına yol açar.
    *Savunma Bakanı Heller ve Audreyim kaçırılması nette yayınlanır.
    *İnfazları gerçekleşemeden iki rehine de Ctu tarafından kurtarılır.
    *Cihazın kullanılması için internet trafiğinde ani bir yoğunluğun olması gerekir ve kaçırılma olayının videoları yüzünden yaşanan internet kaosu,teröristler nükleer santral güvenliğini aşarken hrkesi oyalamış olur.
    *Cihazın San Gabriel adası santralinde kullanılıp bir erimeye neden olunca müşteşar Edgar Stiles’ın adada yaşayan annesi ölür.
    *Bu olay sırasında Ctu yöneticisi Druscoll’un şizofren kızı intihar eder.
    *Patlama sonucu oluşan elektromanyetik dalgalar,Los Angelesın merkezinde elektrik kesintisine neden olur.Ortaya çıkan karmaşa Güney California Hava Kuvvetleri üssünden radara yakalanmayan “hayalet”bir savaş uçağının çalınmasını kolaylaştırır.
    *Çalınan savaş uçağı başkanın uçağını vurur.
    *Saldırıda Başkan Keeler’ın ağır yaralanması sonucu Başkan Yardımcısı Charles Logan yasalara göre geçici olarak Başkanın yeini alır.
    *Başkanın uçağı düştükten sonra nükleer santral çantası enkaazdan çalınır.
    *Iowadan çalınna bir nükleer başlıjk,kodu etkisiz hale getirilemeden Los Angeles’a doğru fırlatılır.
    *Çin Konsolosluğundaki bir Çin vatandaşını iadesini istiyince Abd hükümeti,istedikleri cevabı alamayınca Ctu ilgili kişiyi Çin Konsolosluğundan kaçırdı.Çıkan kargaşada Çin Konsolosu kendi adamları tarafından vurularak öldürüldü.Bu Çin ile ciddi diplomatik sorunlar oluşamasına nedne olur.
    *Çin hükümeti konsolosluklarına yapılan baskını araştırmaya başlayıp işiniçinde Ctunun parmağı olduğundan şüphelenir.
    *Logan başkanlığındaki yönetim,Brileşik Devletler Hükümeti tarafından verilen yetkiye karşı geldiği gerekçesiyle Jack Bauer’ı suçlu göstermeye çalışır.
    *David Palmer yönetimindeki birinin Jack’i öldürmeye çalıştığını söyleyerek onu uyarır.Bunun üzerine Jack kendine sahte bir ölüm düzenleyerek ortadan kaybolur.Jack’in ölmediğini ve gerçekte hayatta olduğunuise sadece dört kişi bilecektiravid Palmer,Mcihele Dessler,Tony Almeida ve Chloe O’Brain

5.Günde Şu Ana Kadar

Jack’in kaybolmasının üzerinden 18 ay geçmiştir ve Javk artık Frank Flynn adıyla bi petrol rafinerisinde çalışmaktadır.los aAngeles’ın kuzeyinde 15yaşındaki Drek adında bir oğlu olan Diane Huxley’in evinde bir oda kiralamıştır.5.Gün Lo gan hükümeti için tarihi bir gündür.Rus Başkanı Yuri Suvarov ile terörizme karşı bir ittifak anlaşmsı imzalanmıştır.Bu anlaşmanın vatandaşlarının acısını arttırcağını düşünen Vladinir Bierko emrindeki Rus Teröristler çeşitli saldırılar düzenler.
    Ana Hikayeler
    *İlk iki bölümde Jack Bauer eski Abd başkanı David Palmer ve eski Ctu ajanı Michelle Dessler’ın kurban gittikleri cinayetler sebebiyle zan altında kalır.
    *Sonraki iki bölümde dikkat Jack’in üzerine çekilince terörsitler bunu fırsat bilip Ontorio Havaalanında 40 kişiyi rehin alıp ittifak anlaşmasının iptalini talep eder.
    *Vladmir Berko’nun emrindeki terörsitler rehin olayını bir şaşırtmaca olarak kullanıp 20tüp sinir gazını çalar.
    *David Palmer ölümünden bir gece önce Başkan Logan’ın eşi Martha’yı ortada dönen olaylar hakkında uyarır.Olayların içyüzünü bilen Martha işin ucunu bırakmaz.
    *Jack,onun öldüğünü sanan kızı Kim ve eski sevgilisi Audrey ile iletişim kurar
    *Logan’ın yardımcısı Walt Cumming’in Palmer’ın öldürülmesinde ve terörsitlere sinir gazı sağlanmasında parmağı olduğu ortaya çıkar.İntihar ettikten sonra cesedi bulunur.
    *Ctunun başındaki Bill Buchanan ve Lynn McGill arasında bir iktidar çatışması yaşanır.

kaynak:cnbce dergi

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Konular
    122
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

24 ekibinden Tv komedisi

24 yapımcıları Abc ile 2007 yılında gösterime girecek yeni komedi dizisi "The Call" için anlaşma imzaladı.Yarım saatlik dizi "Emergency!", "'MASH" ve "Seinfeld" 'ın karışımı olacak. Yapımcılığını Joel Surnow, Bob Cochran ve Howard Gordon'un yaptığı dizinin pilot bölümünü Dave Hemingson yazacak.
    L. A.'lı iki sağlık görevlisi ve onların yaşamlarının anlatılacağı dizide her bölüm 22 dakikanın üzerinde ve gerçek zamanlı (reklamlarla birlikte 30dk.ya tamamlanacak) olacak.Fakat 24'teki gibi bir saat veya birbirine bağlı bölümler olmayacak.

kaynak:24fan.blogspot

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Konular
    122
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

24 6.sezon Dvd'si

14 ocak ve 15 ocakta yayınlanacak dört bölümün Dvd'si 16ocakta piyasada

Dvd'de yer alacaklar:
    -6.sezonun ilk dört bölümü:
    6:00 - 7:00a.m.
    7:00 - 8:00a.m.
    8:00 - 9:00a.m.
    9:00 - 10:00a.m.

-5.sezonun 12 dakikalık prömiyeri,10:00a.m.-11:00a.m

-Toplam 172dakika.

Dvdler İngiltere'de 14.98 dolardan Kanada'da ise 15.98 dolardan satılacak.

kaynak:24weblog

Sayfa 5/34 İlkİlk 12345678915 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri