Sayfa 5/201 İlkİlk 1234567891555105 ... SonSon
1001 sonuçtan 21 ile 25 arası

Konu: Adını Feriha Koydum - Bölüm Yorumları (78)

 1. #21
  Durum:
  Çevrimdışı
  seselin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  04.12.2011
  Mesajlar
  661
  Konular
  1
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı yamir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Otel güzelde o 10 numara boşunamı saklandı temizlendi
  otelde cansu var sanem var ece var var Allah var
  bunların çektiğini 3.şahıslardan kim çekti
  bence emir feri dönünce eve girmeye başlayacak
  korkusunu yenecek ferihada oraya yüzleşmeye gidecek
  ecede ne kadar zavallı ya
  o kız bir oyun peşinde bence emiride artık sevdiğini düşünmüyorum
  emiri seven adam öyle yaşamaz aşk dilenciliğine davam etmez
  Hasta kız o kadar içkimi içer bence yavuzu kullandı amacı ne bilmem ama
  o yüzükler yakındır biryerlerden çıkacak evlilik cüzdanı resimler
  bence feri kolyeye taktı boğazında emir ne yaptı bilmemede
  ece birde çok bakımsız aşık bir kadın evde öylemi olur
  emiri elde etme çabasıda yok saç baş berbat yatıyor

  Koyulaştırdığım satır için şöyle bir ışık doğdu aklımın tünelinde:)
  Emir bir sebepten 10 numaraya gelir evde gülfidan vardır ferihanın eve geldiğini sonra koşarak uzaklaştığını söyler emirde tekrar evinde kalmaya başlar.

  Ecenin dağınıklığı pasaklılığı yeni bir şey olmasa gerek kız hiç bir şeyi takmıyor yapısı öyle. Eceyle yuva kurulmayacağının isabatı, bunun bize gösterilme şekli bu gibi algıladım ben.

 2. #22
  Durum:
  Çevrimdışı
  alagul. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  25.08.2008
  Mesajlar
  30,919
  Konular
  10
  Bahsedilme
  5 Mesaj

  Standart

  Alıntı yamir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  [/B]
  Feriha normalde Leventin parayı kabul eder mi*
  ama kız intikamı kafaya koymuş
  artık yoluna devam ediyor ayrıntıları düşünmüyor
  kim ne dermiş ne söylermiş umrunda değil
  çünkü gözü dönmüş
  Bir de neyin intikamı bu?
  Emir onu aldatmadı,kandırmadı.
  İşini seçtiği için mi ? İntikam ağır durmuş aslında.


  Ben alıcam intikam. Bir senem heba oldu bunlar yüzünden :img-hyste

 3. #23
  Durum:
  Çevrimdışı
  *beso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  20.05.2007
  Yer
  ASY'de,hep orda kalacak..
  Mesajlar
  1,956
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  herkese merhaba sevgili forumdaşlarım...

  Ne kadar uzun zaman olmuş böyle buraya yazmayalı. En son bırakmıştım diziyi izlemeyi ve yazmıştım buraya en son yazımda. Hatta umarım dizinin gidişatı iyi gider de sizin gibi fanatik , burada saatlerini geçirip kritik yapan sevenlerini çok üzmez demiştim.

  İnsan bu tabi merak belki de en büyük ortak huyumuz. Ben de tabi haliyle meraktan eskisi gibi olmasa da ara ara bakıp takip ediyordum diziyi yani ne nerede ne olmuş az çok biliyordum. Zaman atlaması olacağını duymuştum ve bu bölümde olacağını da fragmandan görmüştüm ve yine yine hayal kırıklığı yaşadım tekrardan. Yahu ben bıktım senarist arkadaşlar bıkmamışlar Emir ve Feriha'nın haklı-haksız tartışmasından ki yazılan karakterlere bakılacak olursa bu tartışmayı yaşaması gereken aslnda en son iki isim Emir ve Feriha. Bende onların haklı-haksız tartışması o gece, birbirlerine sakin sakin hesap sorup sakin sakin birbirlerini kabul edişleriyle son bulmuştu. Doğrularıyla, yanlışlarıyla..Ve daha sonra başka haksızlıklara yelken açılacak sanıyordum ama her zaman olan gene oldu gene Emir ve Feriha'yı sırt sırta vermiş izleyecekken araya girmeyecek tonlarca şey girdi. Ancak itiraf etmeliyim ki en saçması Yavuz-Ece-Feriha-Emir dörtlüsü oldu.

  Yavuz ve Ece'nin bu hikayeye girişleri de, işlenişleri de çok saçmaydı. Ortada evli bir çift ve bunlar normal bir çift de değiller başlarından 5bin bela geçmiş Handesiydi, aileleriydi, yalanlardı, dolanlardı, bebeklerdi, psikopatlardı,
  ölümlerdi...Ohhfff sayarken ben bile yoruldum:) Bu saçmalıklar, zorluklar artık ne adlandırırsanız düşünün bir kere hepsinden geçmişler, tüm sınavlarını vermişler. iyisiyle kötüsüyle biraradalar yani. Sen kalkmışsın boynunda emir yazılı üstelik mafyavari eski sevglili bir kızı karşılarına çıkarıyorsun, bu kadar zorlukları aşmış insanları bundan aştıramıyor gibi gösteriyorsun hem de nedenin ney kıskançlık ve ego. A Aaa bak bak bak...Bunları aşmış o yaşta iki genç böyle bir kıskançlığa ve egoizime takılıyor. Nedense Emir'in egosu hiç yoktu mükemmel adamdı şimdi ortaya çıkarıyorsun bu egoyu. Hatta öyle bir ego yaratıyorsun ki zamanında herkesi karşısına Feriha için almış olan adam Feriha'yı bile umursamıyor yeri geldiğinde. Bildiğini okuyor, ayağından kurşunlanmış gidiyor adamın evini basıyor, evli ve uğruna ölümü göze aldığı bir karısı varken, bak altını çiziyorum ölümü göze almış adam lafta da değil ha ölecekti garibim, gidiyor adamın evine dayanıyor. Karısı ne düşünürmüş umursamadan gidiyor eski sevgilisiyle çalışmaya devam ediyor onu insan üstü bir çabayla koruyor.
  Yanlış anlaşılmasın ben Emir'i suçlamıyorum direkt olarak yazan ve kurgulayan kişileri suçluyorum.

  Nedense dizilerde hep şöyle bir kanı var: Sevenler buluşmasın, mutluluk para etmiyor reyting vermiyor gibi. Belki haklılar da, biz insanlar nedense imkansız aşklar için yaratılmışız. Ama her işin bir ayarı her kantarın bir topuzu vardır. Bu işte hiç olmadı ama hiç bu kadar da ayarı kaçmamıştı yani en azından herkesin emin olduğu bir şey vardı o da bu iki insan arasındaki doğa üstü bir sevgiydi. Dediğim gibi ben sadece arada sırada bakıyorum hatta bugünkü bölümü bile izlemedim doğru dürüst. Buarada yazılanlardan anladığım kadarıyla Feriha emir'i boşa terketmiş o kısma denk gelmemişim. Ama al işte sana yaptığın hatanın çerçeveli resmi. Senin elinde birbiriyle casting olarak da uyuşan, seyirci için oturmuş Emir ve Feriha'n varken neden bunlara gerek duyuyorsun? Evet birbirlerine kavuşma aşamaları reyting doğrurur ancak kavuştuktan sonra yani evlilik ve aralarındaki hesaplaşmalardan sonra ben ve eminim bir çok izleyen ve şimdi benim gibi arada bir bakan yahut artık hiç izlemeyen insanlar isterdik ki artık el ele çevrelerine ve gerçek hayata karşı mücadele veren bir Emir-Feriha görelim. İki gencin aşklarını normal bir şekilde görelim, izleyelim. iyi bir senaryoyla çok iyi kotarılırdı eminim çünkü kotarılan çok iş var böyle. Kimsenin de elinde patlamadı düşündüğünüz gibi ve hatta efsane listesine girdi bu diziler.

  Şimdi diyebilirsiniz ki anlarım da sen madem o kadar izlemiyorsun etmiyorsun beğenmezsen de izleme neden yorum yapıyorsun? Şundandır sevgili forumdaşlarım... Öyle çıkıp da ahlaki değerlerimize uymuyor bu nedir tartışmasına girmeyeceğim. Tarzım değil dahası gerek görmüyorum bu bir insanın kafasındaki kurgudur neticede. Ama sen de ben de kurgularız, ulusal kanalda yayınlamayız bir de öyle bir gerçek var. Madem bir proje çıkardın, ekipmanını kurdun, castingin güzel, konun klişe ama olsun hep gideri var, konunu geçtim diğer klişeleri de dibine kadar kullandın kırdın geçirdin ee hadi buna da peki. Ama geçen bölüm olanlarla bu bölümde rast geldiğim şeyler de ee oha ama dedirtti bana.

  Normal hayatta biri Cansu'nun yaşadıklarını yaşasa Sanem değil oteldeki haklarını isteyecekmiş mahkemedeki şahitle otelin kapısından içeri sokulmaz hatta cinayete teşebbüsle aranabilirdi bile.

  Normal hayatta biri Mehmet'in yaşadıklarını yaşasa Seher'den çoktan boşanır gördüğü yerde de suratına bitane tokadı atmayı bile çok görürdü. Kadın normal de aldatmadı aileden biriyle kaçtı gitti sonra da ce eee diye çıkageldi bir de üstüne halen kandırmaya çalıştırıyorlar şaka gibiydi.

  Normal hayatta biri Levent'in yaşadıklarını yaşasa yok ya yaşamaz sanırım kimsede o kadar sabır selamet yoktur herhalde. Sanırım Feriha ile sevgili değiller ama canyoldaşlığı dışarı karşı sevgilicilik gibi bişey tam anlamadım yanlışsam
  düzeltiniz beni öyle bişeyler. Bundan Levent'in ne çıkarı var peki? Feriha Emir'e aşık hep, Levent de ömür boyu onun yanında peki nesi olarak?. Ben hata verdim şahsen kendi içimde sorgularken.

  Normal hayatta biri Feriha'nın yaşadıklarını yaşasa ki 10da birini bile yaşayıp böyle sevgiyi tadan insan bir anda Emir'i bırakıp çekip gitmez(sanırım böyle olmuş burada da yanlışsam düzeltiniz)

  Normal hayatta biri Emir'in yaşadıklarını yaşasa bu kadar sevse, bu kadar da gözü dönse diyelim hadi egoya da tamam. Feriha'nın gidişini böyle kabul etmez önce kendini dinletirdi bir şekilde sanırım. Yaşadıklarından yorulmuş da ondan
  artık bırakmışsa da bilemem ama bir yazı da gördüm Emir işi bırakıp Ece ile başka bir iş mi ne kuracaklarmış vs. Karının derdi zaten eski sevgilin, çalışma stilin. yani esas takıldığım aslında Feriha Emir ile evlendiğinde ne Emir'in böyle bir işi vardı ne Ece vardı. Eğer Feriha emir ile evlenirken bunlar olsaydı o ne biçim soru sen bunları bilmiyor muydun dersin ama bütün bunlar yokken evlenip sonra bunları evlendiğin insanın üstüne geçirirsen o hiç beğenmediğin
  Ünal Sarrafoğlu oluverirsin. Emir ve Koray rakı masasında konuşurken orada oturan kişi Emir değildi Ünal'dı sanki. Aslında çok acayip ironi var ortada ve kullanıladabilir ancak kullanılmayacağına da bahsegirerim neyse.

  Hadi bunu da geçtim Emir'i neden hem böyle aşık, böyle mükemmel hem de bir yandan bu kadar saçma bir karakter yazdınız ki? Kim gider de normalde bir kız ile nişanlanır sırf belalısından kurtarmak için hele de evliliği bir
  nebze o kız yüzünden bittiyse ona da neyse.

  Çok uzun bir yorum oldu gene. Okur musunuz bilmem, senaristler, çalışanlar okur mu onu da bilmiyorum ancak bir emek varsa boşuna gitmiş olduğunu gördüm bu akşam. Keşke elinizdeki bu güzel casting ile daha güzel şeyler çıkarabilseydiniz.

  Tüm forumdaşlarıma da sevgiler, saygılar.. Sonuçta bir dizi aslında bu kadar veryansın etmeye de luzum yok o yüzden verdiğim geçici rahatsızlıktan dolayı da özür dilerim:) Hepinize iyi seyirler ve iyi forumlar...

 4. #24
  asslli
  asslli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Standart

  Alıntı Killer50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Aaa Aslim Belescikiz (bundan sonra ona böyle hitab edecegim) dediki "Levuk bey bana hep inandi, anladi". Yani belescikiz kendisine onu pohpohlayacak birini ariyormustu.

  Demistin vallahi canim bu kiz Emiri haketmiyor demistin ve dedigine geldim. Gec oldu ama öncedende hak versemde bugün o dedigine geldim. Icimde hep gizli bir umut varmis meger bugün o umudu öldürüpte dedigine geldim. Bu kiz Emir icin ölse umurum disi. Haketmiyor cünkü.

  Bölümde izlemen gereken 2 sahne var. Bir Emir ve Hande, cok uyumlular.:img-in_lo Iki Koray Emir meyhane ve Night konusmasi. :img-in_lo Aglattilar beni cok fenaydi Kemir sahnesi. :icon_sorr Bölümün gerisini al cöpe at gereksiz insanlar gereksiz muhabbetler vardi. Belescikizi anlamak icin hic bakma bölüme cünkü ben baktim ama yinede anlamadim. :img-hyste

  Ama sunu diyebilirimki belescikiz kafasinda bir senaryo yazdi buna inandi ve Levukla kacti, Edaya sormak lazim ama bu insanlara SIZOFREN denmiyor mu? Ben bilgim olmadigi icin bu taniyi koydum.:img-hyste Eda daha iyi bilir...:img-wink:

  Aynen kuzum gittimi gitti mesele bu kadar batismis, yatinca bisey mi degisiyor? Haa Emirden baskasinin eli degmedi, anlami varmi o adamla kactiktan sonra?

  Emirden intikam aldi diyelim ama soru su "neyin intikamini aldi?" Ben anlayamadim cünkü.

  Aynen öyle oldu kuzum Levukun parasiyla tarz yapmis, giyinmis kusanmis ama dobiskonun önde gideni. Anlayacagin bu 3 yilda calismak onun iyin yan gelip yatmak olmus. Öyle aciz bir karakterki izleyince tiksindim. Emirin aldigi telefondan rahatsiz olmustu asbam, EMire bir kere kadinlik yapip kadin gibi giyinmemisti, evin beslemeleri gibi gezip duruyordu. Simdi tarz yapmis Levukun parasiyla. Böyle genis bir insan belescikiz...

  Ahh Hande ve Emir diyorum sonra Korayi düsünüp susuyorum... :icon_sorr Ahhh ahhh Handemin kiymetini bilememisiz Aslim hic bilememisiz, dizideki en sevdigim kadin karakter.:img-in_lo
  Beleşçikız...Bu kadar uyar..Beleşçi ve aciz..Beleşçi,aciz ve karaktersiz..Evet evet bu,Feriha = bu üç kelime..Bencili de eklemeliyiz.Fırsatçı da olabilir.İnsanların zaaflarını kendi yararına kullanmıyor mu sonuçta?

  Bizim tayfanın içindeki şu umudu bir türlü anlamıyorum zaten ben..İçlerinizdeki f-Emir'i bir türlü öldürmediniz gitti.Neyseki bu akşam artık bitmiş sanıyorum,en azından sende..Levuk ona hep inanmış ve anlamış..Feriha'nın nesine inanmış acaba Levuk..İnanılacak ne yaptı ki Feriha..Emir'le evlendi..Acaba Levuk buna inanmış mı?Onu aş Feriha,o senin için bir sorun Feriha ve ben onu aşmanı istiyorum Feriha..O yüzüğü parmağından çıkart Feriha..Gerçekten inanmış ya biz görememişiz.Anlamış...Emir'e olan sözde hislerini mi anlamış Deyus Feriha'nın..O yüzden Emir'e gelip çık onun hayatında dedi herhalde,o yüzden Feriha arkasını her döndüğünde Emir'e laf soktu,inandığından..Deyus Feriha'nın bir tek yalanlarını anladı ve yalanlarına inandı..Başka bir insanı kandırmasına göz yumdu..Gerçekten çok mühim bir erdemdi bu da..Neyin inancından,neyin anlayışından bahsediyoruz..Bozacının şahidi şıracı denir ya ben de bozacıya inanan şıracı diyorum bu ikiliye..İkisi de tencere kapak..


  O meyhane sahnesinin repliklerini okudum yarın da izleyeceğim kesinlikle..Ama üzgünüm Lütfişim gerçekten üzgünüm..Biliyorsun uzun süredir izlemiyorum,son gördüğüm fragmanlar yüzünden de Emir'e kırgındım ve sıkılmıştım ama bu akşamı duyunca canım yandı ya..Çünkü bunu Emir haketmedi kesinlikle..

  Emir'le arasına soktuğu maddiyata girmiyorum bile..Bana bu Emir'i kabullenemediğini gösteriyor ne Emir'i kabullenebilmiş ne de onun parasının olabilmesini..Aşağılık kompleksi kesinlikle..Emir'in parasının üstünlük olarak gördü hep,bu yüzden de bunu sorun olarak belirledi..Deyus'un parasını bir güzel kabullenmiş ama..Bülent ne demişti,karşılığını alacak gibi bir laf etmişti değil mi Memo'ya..Deyus da karşılığını çok güzel almış bence..Şimdi de kol kola girmişler intikam alacaklarmış..Peeeeh

  Hande'nin kıymetini bilemediğimizi farkedeli çok oldu bee lütfişim..Ama işte Koray...Ahh be Koray'ım..

 5. #25
  Durum:
  Çevrimdışı
  zeyneps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  28.08.2004
  Yer
  ...
  Mesajlar
  25,835
  Konular
  6
  Bahsedilme
  5 Mesaj

  Standart

  Alıntı yamir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bacım dizi uzarsa sen biraz zor görürsün vuslatı
  ateşlisini boşver zaten barış amcam izin vermiyor
  Ancak aysunun dediği gibi figüranlardan izleriz
  hazal anlaşamazsa Ferihayı öldürmezler
  ona benzeyen kız bulunur ben buldum bile yazmam
  o kızla emir arasındaki ateşli vuslatı görürüz
  aradaki farkıda anlarız kim istekli kim isteksiz
  Ferihayı öldürürse dizinin adı değişmesi lazım
  başroldeki kızın adı dizinin adı başrol ölü
  çok anlamsız olur
  Aa neden anlamsız olsun biz alışığız yerli dizilerden :img-heh:
  Biz küçükken Aynalı Tahir vardı Tahiri ölüydü zannımca :img-hyste
  Sonra Lale Devri'nin Lale'si ölü :img-heh:
  Adını Feriha Koydum'un da Ferihası ölü olur :img-heh:

  İsterseler öldürsünler isterseler başka bir oyuncu getirsinler hiç sanmıyorum tutacağını ya...
  Feriha yangında ,kavgada yaralanacak sonra yüzüne estetik mi yaptırdık diyecekler:img-hyste
  İşte o zaman tam olur adını da Ezel koyarlar
  İhanet Ayırdı İntikam Birleştirecek

  Yalnız bir insan aynı hatayı 3 kez mi yaparmış ,bunu 3. kez yapacaklarını öğrenince şok oldum, bizim buralarda aynı hatayı birden fazla yapana pek iyi gözle bakılmaz da:img-hyste

  Koray ve Emir'de aynı hatayı bir sürü bir sürü kez yapıyorlar ona döndü iş:img-hyste
  Bu akşam da beni bayağı güldürdüler sağolsunlar ,Emir Koray bitirim ikili ,iki insan hep mi saçma olur :img-heh:

  Bence yol yakınken geri dönsünler ,hazır Çağatay'a da güveniyorlarsa yeni bir dizide denesinler şanslarını ,bu kadar itibar kaybettiler gözümüzde kalanını bari korusunlar İyi bir final yapsınlar sonra herkes yolunabye

  Katranı kaynatsan olur mu şeker...bu dizinin modası gecti artık ,hikayesi bitti (başladığı gibi de bitmedi ya raydan çıkarak konudan saparak)zorlamasınlar:whistle2

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Adını Feriha Koydum - Bölüm Yorumları (77)
  By gurbetci in forum Adını Feriha Koydum
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 16-06-12, 01:35:38
 2. Adını Feriha Koydum - Bölüm Yorumları (59)
  By afk2005 in forum Adını Feriha Koydum
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 16-04-12, 19:13:58
 3. Adını Feriha Koydum - Bölüm Yorumları (39)
  By ehlocan in forum Adını Feriha Koydum
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 08-02-12, 14:38:42
 4. Adını Feriha Koydum - Bölüm Yorumları (21)
  By gulyusra in forum Adını Feriha Koydum
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 13-12-11, 14:24:11
 5. Adını Feriha Koydum - Bölüm Yorumları (5)
  By ÇAKIL85 in forum Adını Feriha Koydum
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 20-04-11, 13:04:25

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
betexper
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
grandpashapet
grandpashapet
eta saat
bahis forum
ilbet
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
deneme bonusu
grandpashabet
casino siteleri
canlı rulet
bahis
deneme bonusu
vdcasino
ilbet giriş
ilbet
maltcasino giriş
cratosslot giriş