Sayfa 3/201 İlkİlk 12345671353103 ... SonSon
1001 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Adını Feriha Koydum - Bölüm Yorumları (88)

Durum:
    AK1981 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Almanya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı erbenur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burada yazılanlara akıl erdiremiyorum gerçekten..
    bu dizinin bitmesini isteyenler,izlemediği halde reytinglerini takip eden ve ilk sezondakilerle aynı aldığı oranları görüp bunu kötü gidişat zannedip oh çekenler..birde izlemediği dizinin başlığına gelip yorum yapanlar...

gerçekten inanamıyorum..buraya gelmeyin yada yorum yapmayın demiyorum tabiiki böyle bir hakkım yok ama sizin 2 sene boyunca izlediğiniz dizi bu hatırlatmak isterim..bu dizide çalışan insanlar bir zamanlar sizin ayılıp bayıldığınız dizinin set ekibi hala ...koca diziyi bir kişi için mi izliyordunuz yanii?

orda çalışan adamların yerine koysanıza kendinizi ...iyi kötü devam kararı alınmış...kararın doğruluğunu yanlışlığını tartışmıcam ama devam ediliyor işte...orda çalışan sizin akrabanız ,ailenizden biri,hatta siz bile olabilirdiniz...şimdi bu dizi bitse,evlerine ekmek götürmek için sizin bu laflarınızı yemeye hazır bu insanlar napacak hiç düşündünüz mü? yaptığınız şey haklı bile olsanız emeğe koca bir saygısızlıktır...

hiç kimse ama hiç kimse sizin hayali aşkınız yarım kaldı diye aç kalmayı işsiz kalmayı haketmiyor...yapmayın lütfen ...sizin efsaneniz gerçek değildi ama o insanların verdiği emek ve eve götürdüğü ekmek gerçek
    bir zamanlar biz set ekibine bunlari dedigimizde onlarin tokat gibi cevabi neydi biliyormusunuz:

siz bizi düsünmeyin kendinize bakin bu is biter baska is baslar denilmisti...

sözlerini dinliyorum bu is biter baskasi baslar onlar icin, cok emindiler cok güveniyordular kendilerine o yüzden bos verip salliyordular herseyi....

vicdansiz bir insan degilim, ama yayindan kalkan ne ilk dizi nede son dizi olacaktir. ki bu dizi kolay kolay yayindan kalkmicaginida biliyoruz. sadece birinci gelmicek ilk beste yerini alacak... o yüzden telasada gerek yok!

ve cok dogru söyledin 2 yil ayilip bayildigimiz diziden bugün eser kaldimi? ben o eserden hic birsey görmüyorum, o 2 yil ayilip bayilan seyirciye saygisizlik yapildiginida hic birimiz yok sayamayiz.
    devam karari alinir alinmaz - isteyen izler istemeyen izlemez, ama herkes düsüncelerini saygi cercevesinde hakaret küfür etmeden yazmaya sahiptir. ve bu hakki hic kimse kimsenin ellinden alamaz...

isteyen seyredipte yorum yapar, isteyen seyretmeden yorum yapar, isteyen destekler isteyen desteklemez... herkesin hür iradesine bagli...

ve ben seyretmeden yorum yapma dememeniz icin bölümü atlaya ziplaya izleyip yorum yazdim...ve bilmedigim seyler hakkinda yorum yapmayida pek sevmem....

gecenlerde birisi cok güzel bir cümle kurmustu:
    emirciler mutlu - emirin yolu ile yollarina devam ediyorlar
    ferihacilar mutlu - onlar son yaz balkanlara gecis yaptilar
    ama femirciler - en büyük caresizligi yasayan onlar

ve ben hep femircidim ilk günden son ana kadar - ve femire dahil hic birsey yok. emirin acisi beni etkileyemiyor ben bu dizi ne kadar hayal ürünü olsa dahi gercekci buldugum icin sevmistim, karakterlere inancim oldugu icin sevmistim ama artik o güven o inanc o gercekcilik bu dizi yok. ben göremiyorum...

en sacma sahnelerden biriside emirin 10 numaraya feriha ile olan anilarini depresmeye gitmesidi.
    allah askina o 10 numarada onlara ait hic güzel ani varmi?

intikamdan, teklif, tek gecelik olaylardan, rüya ve bebisi, tokat evcilik oyunu, o evde gercekten güzel anilar varmi? hadi onuda gectim bu adam 3 yildan cok o eve adimini bile atmamisti sonra evlendi esi vuruldu 3 ay hangi dipte yasadi... hangi anilar allah askina hangi anilar icin emir o eve gidiyor?

haa ilerki bölümlerde emir 10 numarada yasamaya karar verirse hic sasirmam...

onun disinda ferihaya olan askini onsuzlugunu senaryo geregi güzel islenmemis. sözüm kesinlikle cagataya degil adam ellinden geleni yapiyor. sözüm tamamen senaryoya:

tek bir örnek vereyim dila hanim dizisi bugünkü bölümdeki mezarlik sahnesini izleyin adamin babasi oglunun ölüsüne nasil isyan ediyor.... budur gercekcilik benim gözümde...
    kendisini bos verip oraya buraya takilip, tabak yikayip, tahta tasiyip her gün karakoluk olmak degildir... senaristler farkli bir yol cizmek istemisler ama benim gözümde tutmamis bu rol... en azindan mezar basinda feriha ile konusa onsuzlugunu anlatsa tamam dicem ama hic birsey yok....

ve hic birsey olmadigi icinde yapmacik aci ceken bir adami göstermenin bir anlamida yok.... o yüzden artik can mi zühalmi aysunmu ayse fatma mi her kimse emirin kendisine ceki düzen vermesini saglasin ve adam hayatta baglansin... belki daha inandirici olur....

Güneşi Beklerken
    OLMAZ...OLMAMALI... O SAÇLAR YOLUNMALI :o)

Durum:
    karaşimşekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 5

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı truman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emirin yolunda biraz daha yaratıcılık ve artık ilerleme bekliyorum tek izlediğimiz Emirin acısı gerisi boşşş. Can karakterine gelişme Zulalin süresinde indirim beklşiyorummm!! yada arkadaşların istediği gibi 3.kadın gelsin
    ilerleme gelişim açılım aynı yerde saymak da sıkıcı senaristler!!

tamam Emirciyiz sonuna kadar izleyecez ama biraz bizede malzeme hani mutlu olalımmm Emiri az da olsa düzelmiş görelim

şimdi izlerken aynı şeyi düşünüyodum:img-wink:
    dizide yanlış giden bişey var tamam emirin acısı normal 3 ayda kendine gelmesi zaten beklenemez ama keşke daha fazla bir zaman atlamasıyla emiri biraz daha kendine gelmiş halde çıkarsalardı izleyici karşısına...
    şimdi bu durumdaki bir adam mantıken birini sevemez zaten dişi sineğe katlanamıyo o vaziyette:865323 böyle bir adamın toparlanması çok uzun zaman alır, dizinin ömrü belli, birdenbirede toparlanamaz o da mümkün değil...

hani söyleniyo ya forumda yok mercimek yok bilmemne:img-hyste mercimek falan yok ben size diyeyim emirin yolu uzun süre mezarlıktan öteye gitmez yani bu durumdaki bir insan öyle hemen toparlanmaz... sevgi ve birlikteliğe hiç girmiyorum:icon_whis

şimdiden sonra birden değiştiremezler en başında daha kendine gelmiş bir emir olmalıydı bence

Durum:
    molita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı AK1981 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

sbt nin anlik ölcümlerinden yola cikarak, AFKEY sadece yarim saat boyuncu en cok izlenen yapim olmus, ondan önce ondan sonra diger diziler zirveyi paylasmislar... hemde acik arayla....ee dizifilmde AFKEY tüm kisilerde 1ci oldu haberini bu hafta yapmadigina göre ben birinciligin elden gittigini düsünüyor ve umut ediyorum :) :)

onun disinda benim derdim reytinglerin düsüp dizinin bitmesi oldugu icin ister istemez bu diziyi bir sekilde takip edicem...

3.sezon baslamadan bir ön izlenimim olmustu yazmistim...
    1. bölüm reytinglerde 1ci olacak herkes merakten izleyecek
    2. bölüm reytinglerde yine 1ci gelecek fakat gözle görülen kayip yasanacak
    3. bölüm 1cilik elden gidicek dizi kan kaybedecek
    4. bölüm ilk bese zar zor girecek
    5. bölüm benim hayalim emir ölmeyi basarip final olmasi :) :)

iyi yorumlar iyi geceler herkese :)
    OO eski AFKcılardan biri burdaymış.:) Dediklerine katılıyorum. Ama hepsini alıntılamadım. Atlaya zıplaya izlesen 5 dakikada dizi biter. 2 sezon da eleştirmiştik ama aşk kurtarmıştı bu diziyi bir de yan roller. Koray-Hande, Zehra,Levent,sevmesem de Mehmet. Şimdiki yan karakterle özellikle süt kız mı nedir iticilikte son nokta başka birinin yerine geçmek isteyen boş biri. Kendi özellkleri yok herhalde. Ayrıca yakışmamış.

Neyse ben ortada çok çok büyük bir emek göremiyorum zaten emekse her dizide emek var o zaman hiçbirisi yayından kalkmasın. Hepsinde emek var. Kaldı ki 2 sezon fazlasıyla emeklerinin karşılıklarını izleyiciler sayesinde aldılar. Hem maddi hem de manevi. O yüzden yapılan eleştirilerin emeğe saygısızlık olduğunu düşünmüyorum. Aksine izleyicilere saygısızlık yapıldı kadroyu değiştirerek finalden kaçınmak, devam ettirmek. Kendi bilecekleri iş ama mademki devamı 2 sezon izleyenler de eleştirir yani. Saygı duyulmalı.

Son olarak senin ön izlenimlerine ben kendi kişisel görüşümü eklemek istiyorum 3. maddeye kadar katılıyorum. 4. reytinglerde azalma ama ilk 5 e girer.5. bölümde ise daha gerilere gidebilir. Gitmesi iyi erken biter herkes yoluna gider çok iyi oyuncuların harcanmasını istemem Çağatayı başka dizide görmeyi isterim. İzlerim.

Durum:
    sezgii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    istanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

afk yı bu kadar atlayarak çekemeyerek izleyeceğim aklımın ucundan geçmezdi ama öyle izlesem de yorum yapmak istedim sofa

***öncelikle zülal gerçekten izlenebilme dayanılabilme katlanabilme ihtimali bile olmayan bi karakter olmuş.zaten bi tane de çıkıp yok ya bn sevdim aslında biraz diyen bile çıkmadı...

o göz süzmeleri o yemek yemesi o durgunluğu bile sinir bozucu.kız bildiğin itici.senarist ablalarımız baya kasmışlar ne kadar itici bi karakter yapabilriz diye.olmuş ama başarmışlar....

ay hele 'ben ferihaya benziyo muyum'dedi bn orda koptum.töbe töbe bizim ferimiz kim sen kim allasen.kız tam bi bi iş karıştırıcı tam bi fallik yahu:img-beee: yapıştı emire bi de hiç feri için de üzüldüğünü sanmıyorum bi de nutuk atıyo emire töbe töbee...

bi de ferihanın zamanında yalan söylediğini öğrenip feri için yorum yapması beni deli etti.yalanlar üzerine kurulu sırça köşk mü ne dedi.dedim verseler benzetirim bu tipi bn.

ayrıca hangi hakla ne amaçla giriyo o eve.orası özel hatta dizide femire ait kalmış tek şey onu da bu süt kızla sahne yapıyolar....gerçktn saçmalayacağını biliyodum dizinin ama bu kadarını aklım almadı.

---seher deyimiyle....çok olmasın süt kız kaynayıverir:img-hyste:img-hyste

***emiiiiir...ah ah valla çağatay harcadı kendini.bu kadar iyi oyunculukla yaptığı şey azıcık acıtasyon üstüne kurulu kas showu yapan ya da her bölüm çimento taşıyan bi karakterde....şaka gibi he.her bölüm dayak yeme ve çimento taşıma sahnesi var fix....heralde çağatay da artık işte vücut çalışmaya da devam oluyo paramı da veriyolar diye düşünüyo:img-wink::img-hyste

**************ve asıl şunu söylemek istiyorum.bu senaristlerin kafası nedir ya.dizide o kapıcı dairesinde daha 3 ay önce evin kızı annesi ölmüş.adamlar her akşam emir muhabbeti yapıyo bi de arada feriha rahmetli şöyle de böyle de ama dikkat edin hep benzer çok bişe ifade etmeyen sözler onlar da.haa zehra zaten dış kapının mandalı olmuş kadının adını ağzına alan yok ya.olcak iş mi.nedir bu yani.boş boş zülalin koca gözlerini mal sözlerini izliyoruz.

ama dizinin esas karakterlerinin adı geçmiyo bi eskiyi hatırlama bi gösterme yok.evlerinde bi fotoları bile yok ferihanın ya da zehranın...bi sürü dizide ana karakterler çıktı ama geçmişten flashbackler yapıldı.neden yapılmadığını merak ediyorum.ayrıca dizinin asıl konusu ilk çıkışı hepsi zehra ve feriha üstüneyken siz diziyi uzatıp adamları öldürün üstüne bi de adını bile geçirmeyerek ya da zülal gibi saçma bi karakterle özdeşleştirerk karakterlere böyle saygısızlık yapın....gerçktn 5.bölümden uzun sürmesin bu sezon yazık ayıp :calis

***can karakteri için de sevdik canı.dobra iyi kız.zülaldense canın olmasını yeğlerim ama emirle de bi uyumları yok şimdi.hele o yere düşüş sahnesi:img-hyste o nası bi düşüştür insan öyle düşer mi be nasıl yapılıyosa bize de öğretsinler:img-hyste

şu 3 bölümden tek anladığım diziden çıkan karakterlere saygısızlığın alasının yapıldığı ve emirin kaslarının kullanıldığıdır.iyi yorumlar

Durum:
    voluntary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    kt.
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bi kere dizi başladığı ilk sezon yerine oturduktan sonra hep 2. olmuştur.
    Bir kere bile 1. olamadı Hanımın Çifliği yüzünden (olduysada hanım çifliği yokken falan olmustur hatırlayamadım.)
    2. sezon hanımın çifliği bitti o zaman 1. oldu bi kaç kere HDE aldı başı sonra o da düştü. neyse

Bişey sorcaktım ben dizi ilk başlayacağı zamanlarda fragmanlarda perşembe diye gösteriliyordu dimi?
    Perşembe derken Cuma yayınlanmıştı öylemiydi unuttum bi bilen varsa aydınlatabilirmi?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri