Sayfa 200/200 İlkİlk ... 100150190196197198199200
999 sonuçtan 996 ile 999 arası

Konu: Adını Feriha Koydum - Bölüm Yorumları (71)

Durum:
    lemontree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İzmir
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Gyunel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canim kendin de yazdin kosturdu ama Emir onun konusmasina bile izn vermedi.sabahlara kadar Korayin kapisinda,Emrin kapisinda bekledi onu.Bir kere konusma imkanlari oldu onu da Cansu bozdu.Sonrasinda da EMirin teklif yapmasi Ferihayi uzaklastirdi ondan.Ama hep vicdan azabi cekti,pismanlik yasadi.Defalarca tum assagilamara ragmen EMirin kapisina dayandi.Feriha pisman oldugunu en guzel 43 bolumde o evde ikisi bagli oldukalri zaman dile getirdi.O yalanalr yuzunden nasil vicdan azabi cektigini de onda anladim ben"benim ilk yalanimi soyledigim gun...".Ardindan da dag evinde ozur diledi.
    Belki eski yorumlarımdan hatırlayanlar olur. Foruma yeni katılanlar için yazıyorum bunu:

28 - 29 ve 30. bölümler üşenmedim saydım. Feriha tam 14 kere (yazı ile ondört) kere Emir'e konuşmak için gitmiştir, yalanlarını anlatmak istemiştir.

Aslında 13 denebilir, çünkü ilk gidişi Cansu'nun kapısında Feriha'yı gördükten sonra arabaya kadar arkasından koşması ve Emir'in dinlemek için arabadan çıkıp Feriha'nın konuşamamasıdır. Bunu saymayabiliriz aslında. Sonuncusu da eve kilitlediği zamandır. O zaman Cansu gelene kadar Emir dinlemiştir Feriha'yı. Yani 14 gidiş, 12 defa Emir tarafından reddediliş. İstatistiği böyle.
    31. bölüm ve sonrasını saymadım artık...:img-hyste

Durum:
    zeyneps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    ...
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    152

Aldığı Beğeni: 394

Bahsedilme
    5 Mesaj

Emir, Feriha'nın gerçeklerini gördü, aşkları için neler yaşadığını, o yatakta bağlıyken "aşkım" diyerek, ki en yalın halidir insanın, aşklarının bitmediğini anlayarak ayağa kalktı. Yalanların sunilğini, bu aşkın gerçeği olmadığını düşünerek aştı. Ancak esas aydınlanmayı, Cansu Femir'i zehirlediği zaman yaşadı ne yazık ki... Zengin avcısı olmadığına, kendisine anlatılanların tümünün yalan olduğuna orada kani oldu...
    Sevgili lemon siz yazınca yine buraya takıldı aklım.

Bana hala garip gelen bir durumdur da...orda bir yerde hata mı olmuş acaba senaristler yazarken bir unutkanlık vs. yoksa bilinçli mi yazılmış hala düşünüyorum.

Yani 43'te onca şey yaşadılar ,44'te barıştılar ,46'da her şeyi ama her şeyi konuştular.
    Sonra evlendiler ama ne hikmetse Emir 52'de anladı ,Feriha'nın zengin koca avcısı olmadığını Cansu söylediği zaman.

Peki o zamana kadar Feriha ile ilgili bu gerçeği idrak edememesi tuhaf değil mi yani bana çok tuhaf geliyor.

Feriha'nın zengin koca avcısı olduğunu düşünüyorsa ,kendisini sınıf atlamak için kullandığına inanıyorsa Emir neden evlendi Feriha ile?

Neden affetti?Feriha'nın bir zamanlar kendisini tuzağa düşürmeye çalışırken,gercekten kendisine aşık olduğunu düşündü falan böyle bir şey mi?

Ama yine de ne bileyim ,böyle düşünüyorsa da evlenebilecek kadar çok sevdiği kadını her şey gözlerinin önüne serildiği halde dahi tanıyamaması tuhaf!

Feriha'nın geri cekilişi tekliften sonra olmuştu.
    Zaten o tekliften sonra geri çekilmemesi hata olurdu ,yalan söyledi diye bu kadar da aşağılanmaya müsaade edemezdi.
    Hiç kimse müsaade etmemeli.

Ha ben de esas özrün lafta değil davranış şekliyle o sürecin sonrasında yapılanlarla olması gerektiğine inanırım.

Mesela Emir Rüya kapıya dayandığında özür diledi de ne oldu sonrasında isteyerek ,acımasızca yaptıkları ve yaşattıkları bir felaketti.
    O özrün hiç bir değeri kalmadı ki...

Ama illa lafta dile gelen özürse dağ evinde özür diledi ,hatta daha Emir yalanları öğrenmeden dile getirilen bir özür de vardı hatta benim içimi en acıtan sahnelerden birisidir Feriha'nın o hali Emir'in neden özür dilediğini anlayamaması.

Mesela Feriha Emir'e anlatmıştı neden yalan söylediğini ,bu da, yaptıklarının sebebini söylemesi de benim için bir özürdür.
    Ben illa lafa takılı kalmam.

Ben şu an Emir'den yine "özür dilerim" demesini falan beklemiyordum sadece neden yapmış onu bilmek istiyordum ki yeterli gelecek mi fragmandaki basit cümle emin değilim?
    Bir de yaptıklarının arkasında durabilsin yeter ,evet yaptım desin ,yüzleşsin hatalarıyla "ben yapmamıştım ki" "o ben değildim ki" vs.demesin artık.

Durum:
    afk2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Ulan İstanbul!!!!
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı AK1981 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

lemontree benim nekadar femirci oldugumu biliyorsun ikisinide esit davrandigimida biliyorsun... cok güzel söyledin öyle kuru kuruna affedilmek hafif kalir...

ama peki bugüne kadar bir kere gercekten bir kere feriha tarafindan emire sana söyledigim yalanlardan dolayi özür dilerim dedigini duydukmu?
    ben hatirlamiyorum....hatta feriha emirin kendisini affetmesi icin öyle ucuk kacik seylerde yapmadi... emir ferihanin hayatini gercek hayatini tanidikca affetti ferihayi...yani bu durumda emir icin savasan onu tekrar kazanmak icin ugrasan ona inanmasini saglayan bir feriha ben göremedim...
    hatta bazende sorguladim emir hangi arada derede ferihaya tekrar güvendi inandi diye...
    evet karsisina gecti konusmak istedi konusamadi ama onun disinda??? sussarak bekleyerek zamanla affetmedimi emir ferihayi?

Özür dilemekmi bence hiç birşey özürle olmazki Aysun Özür dileyince hiç birşey bitmiyorki.Mesele yaptığın hatalardan dolayı tekrardan güven verebılmektir.Ferıha Emıre yalanları için özür dilese ne olucaktıkı Emır hemen affedecekmiydi yada Emır Tokat için özür dilese Ferıhha hemen affedecekmiydi. Özürle keşke birşeyler gerçekten yerıne otursa.Ferıha Yalanları söyledi bunların en büyük bedellerını ödedı kendıne göre Yerı geldı Emır ceza kestı Yerı geldı Ailesi ceza kestı Bu yalanlarla en çok kendıne zarar verdi Ferıha ama ne yaptı Emır konusunda bu yalanlar yüzünden kendını affettırmeye çalıştı bu yalanlar ortaya çıkınca kaçmayan hiç birşeyde korkmayan Ferıha vardı her fırsatta Emırın karşısına dikilen bir Ferıha vardı..Sen karşısına dıkılmemiş falan diyorsun ama peki Emırın karşısına öyle yada böyle dıkılıpte doğruları anlatmaya çalışan kimdi.Ve Emır hala daha aşıkken onu affettı aslında tamda güvenmıyordu ınanmıyordu taki Cansudan bazı gerçekleri duyana kadar. Ferıha o yalanlar dönemınde Emırden kaçmadı fakat Emır Rüya konusunda kaçtı onu evde bıraktı Tokat konusunda güven vermesı gerekırken Gene kaçtı bunuda ıkı kelımeye bağlayıp bunun arkasına sığındı.Öfkelıydım kızgındım dedı.Peki ya Ferıha bunlardan dolayı öfkelı değilmiydi kırgın değilmiydi.İşte Emırın zayıf noktası burada bir hata yaptığı zaman o hatasından kaçmak yüzleşmemek. 1.Sezondada böyle bir Emır vardı 2.Sezondada ve hala daha aynı Emır..

Durum:
    suzican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    813

Aldığı Beğeni: 591

Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı lemontree Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tokat - affetmek - aşmak gibi kelimeler görünce bir yorumda, benim alarm zillerim çalıyor, kusuruma bakmayın, birşeyler söylemeden geçemiyorum:)

Yaşamda insana ait her hatanın affedilebilir olduğunu düşünürüm. Çok defalar yazdım bunu.
    Affetmek, insan hayatında ileri atılan bir adımdır benim düşünceme göre. Affettikçe yürek büyür, taşlaşma olmaz yürekte. Yüreğin taşlaşması insanın mutlu olmasının önündeki en büyük engeldir diye inanırım.
    Ama affetme, kuru kuru bir affetme, sadece geniş yürekli ve affedici olmakla olursa zarar getirir insana. Affedilecek insanın, yaptığı hatadan ders çıkarması, gerçekten hatasını anlaması ve geçerli bir şekilde özür dilemesi şarttır affetmenin gerçekleşmesi için.

İşte bu nedenle Emir'in yaptığı hataların ve özellikle tokadın bu koşullar oluşmadan affedilmesi, bu aşık çifte yarar değil zarar getirir yaşamlarında...
    İzlerken belki farklı algılıyoruz ben en azından
    pişman acı çeken ve özür dilemeye çalışan bir Emir gördüm
    ferihada yalanlardan sonra acı çekti pişmandı üzgündü
    o da kendince özürdilemeye çalıştı ama
    Olaylar o kadar ağır ve can yakıcı olunca malesef özür
    kelimelerde kifayetsiz kalıyor
    Emir tokattan sonr hemen geldi koraylara
    eve gitmedi korayların evin önünde sabahladı
    proje odasında özür dilemeye çalıştı
    Feriha zağten ne söyleyebilirsin ki şundan şundan başka dedi
    Defalarca yurdun önüne geldi konuşmayan bir feriha
    Sonrası dedikodular ve sırtlanmış eve getirilmiş bir feriha
    şimdi ben izlerken feriha konuşmazsa bu kesin
    zorla getirecek dedim çünkü 14 bölümde hiçbirşeyi
    olmayan ferihayı kucaklayıp doktora zorla götüren Emir
    şimdi eşi olmuş kucaklayıp evemi getirmeyecek
    Evliliğin normal kaidelerini yerine pek getirmiyorlar
    Ama çok rahat kocam karım diye lafa başlıyorlar
    Feriha zağten Emiri artık tanıyor konuşmadığı sürece bunları
    yapabileceğini biliyor eve zorla getirdi
    ama bir daha bu olay olmayacak ancak yaşayıp görürsün dedi.
    Şimdi Feriha gerçekten affedici bir krakter
    Ben tokat olayını şahsen affetmezdim evliliği bile bitirirdim
    İşte feriha öyle değil mesala 56 da evi yaktı yıktı iyi yaptı
    keşke aynısını babası köye yollamak isterken rızayıda
    ve o kapıcı dairesinide yakıp yıksaydı
    Mehmete haddini bildirseydi bir daha bana dokunursan
    Seni şikayet ederim deseydi
    Feriha cansuyu bile affettiydi aysunun bile telefonuna baktı
    Aysunda tokat attı geçen bölüm mehmete birşey içermisin dedi.
    kocası eski sevgilisi yüzünden hastanelik olacak olsa kaç kadın
    hastanede o koca için çırpınır aynı yerde bile
    1 yıl yaşadığı kadınla çalışması doğru değilken

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri