Sayfa 11/39 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon
194 sonuçtan 51 ile 55 arası

Konu: Afili Aşk - Bölüm Yorumları

Durum:
    alfonso_ofelia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    güney ateşi
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    11

Aldığı Beğeni: 388

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Afili Aşk - Bölüm Yorumları

İlk bölümü baya baya gömüp bu bölümü çok sevmem peki

ilk bölümdeki olmamışlık bir hayli azaltılmış. Sanırım diziye dair en sevdiğim şey uzun zaman sonra aşağılanmadan güçlü bir şekilde ayakta duran bir kadın karakter izlemek oldu. Ayşe ilk bölümde saf bir durumda olsa da bu bölümde güçlü bir karakter olacağını gösterdi ve bu durum çok hoşuma gitti. Kadınlar hep aşağılanan, hep dayak yiyen, hep ağlayan taraf iken bu sefer olayların kontrolünü ele alan bir Ayşemiz var.

Bir de her ne kadar çapkın ve azcık kafadan kırık olsa da kadınlara kaba kuvvet uygulamayan bir keremimiz var. ( sürekli ağlayan kadınlar yanında, sevgi ayağına kadın üstünde hak iddia eden ve emirler yağdıran esas adamlarımızda çok) Üstelik bu defa zorla evlendirilen bir erkek daha ne, ayşecim gerçekten de sadece kalbini kırdığı kızların değil aşağılanan tüm kadın karakterlerin diyetini ödet lütfen kereme

Son sahnede ayşenin ard arda gelen taliplerinden sonra keremin bakışı beni benden aldı. "Bunun benden bir farkı yokmuş" bakışı
    Konu alfonso_ofelia tarafından (20-06-19 Saat 11:38 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    deren1970 (20-06-19), lavinya (20-06-19), mimoza17 (20-06-19), SELVERR (20-06-19), seval2005 (21-06-19), yedel (20-06-19)

Durum:
    mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    4,173

Aldığı Beğeni: 2,616

Bahsedilme
    10 Mesaj

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

İlk bölüme ısınamamıştım lakin dün akşamki bölümü beğendim diyebilirim :) Abiler hakikaten çok sinir bozucu, evlerden ırak olsun böyleleri..Büyük abi kabadayı , sert bir mizacı var eski kafalı .Küçüğü Erkut ondan da beter.Boş gezenin boş kalfası sokaklarda gezmekten başka yaptığı bir şey yok.Üstelik zenginlik peşinde.Ayşe 'nin evliliğine şan şöhret için onay veriyor.Yengeyle kafaları uyuşuyor, keşke diyorum ikisi karı-koca olsalarmış.Küçük kız çok bilmiş, anası kılıklı :) Ayşe'nin annesini çözemedim henüz , bir öyle bir böyle :) Geçen bölüm yenge başını bağlıyordu bu bölüm zengin bir aileyle dünür olacaklarını öğrenince hoop açılıverdi .

Kerem'in babası favori karakterim..Geçmişini unutmamış, kimseyi hor görmüyor . Kız istemeye gidiyor, gazetecileri karşısında görünce kaçmaya bağırmaya yeltenmiyor.Çekin kardeşim kimseden gizlimiz saklımız yok diyor :) Oğlunu elbette seviyor kim evladını sevmez ki ? Tek istediği oğlunun doğru yoldan gitmesi. Hizaya getirmek için katı kurallar koyması hep onun iyiliği için.Karısının huyunu suyunu ezberlemiş, numalarına kanmıyor.Kadıncağız ağız tadıyla ne bavullarını toplayabildi, ne de bayılabildi :)) Çünkü kocası kül yutmaz :)) Beybaba çizgini koru, aynen devam gözüme fazlasıyla girdin .

Kerem'ciğim kırk yılda bir doğruyu söylüyor , kendini inandırmak için kırk takla atıyor lakin adı çıkmış dokuza inmez sekize :) Kız istemeye gidilir de kahve içilmez mi Allah aşkına ? Bu önemli detayı nasıl atlarlar ? Kerem 'in acı kahveyi içince yüzünde oluşacak olan ifadeyi görmek isterdim, ne yazık ki bunu bizlerden mahrum ettiler .

Çağlar Ertuğrul, karizmatik, yakışıklı ve mimiklerini iyi kullanan bir oyuncu.Onu izlemek benim için çok keyifli :) Ponçik suratını yerim senin.
    Bölüm başında Keremin kabusu olan halay sahnesine çok güldüm.
    Zaten Keremin acınacak hallerine genel olarak çok gülüyorum..
    Zavallı, kırk yılda bir doğruyu söylüyor, onda da inananı yok..

Altan Erkeklinin canlandırdığı baba rolü de şahane..
    Oyuncu zaten süper..
    Eski filmlerdeki Hulusi Kentmen tarzında bir baba olmuş.
    Gayet de uyanık.
    Hop diye arabaları, kredi kartlarını aldı..
    Kerem ve yancısını yaya bıraktı.
    Yancı da maaşı bitirmiş, demek ki hep Kerem'e yaslanıyormuş.
    Pes doğrusu..

Bir söz de büyük abi için.
    Aileye kanat germe işini fazla abartıyor.
    Belki de güldürmeye katkı içindir.
    Ama eşi dahil herkese kaba davranıyor..
    O rolü bu kadar abartılı yazmasalar mı acaba?

4. Beğenenler;
    deren1970 (20-06-19), lavinya (20-06-19), nebile (10-08-19), seval2005 (21-06-19), suzican (21-06-19), yedel (20-06-19)

Durum:
    deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    2,484

Aldığı Beğeni: 1,369

Bahsedilme
    2 Mesaj

Ben Geldimmmm

Sevgili alfonso'cuğum ilk bölümü beğenmeyip bu bölümü beğenen en azından notunu yükselten bir izleyici de benim iyi mi Evet ne diyorduk MUHSİN BABA SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN Cidden dizide en sevdiğimiz karakterlerin başında Muhsin babamız var, inşallah karakteri değiştirmezler

Bölüme dönersek ağbilerin sahnesi bu bölümde az olduğu için midir ya da Kerem-Volkan ikilisinin hal hareketlerine güldüğüm için midir bilemiyorum ama cidden bu bölüm keyifli idi güzel idi. Tek bir Yelde sarı çıyanının ağır lafları dışında Ayşe'ciğim iyi dayandı bı kadının ağır laflarına, küçük görmesine ama inşallah Yelda'nın hakkından gelir kızımız Bu arada Kerem'in o mağazada ki tavrı, karşı tarafı rencide ettirmeden fatura olayına müdahelesi çok tatlıydı Kerem'ciğim cidden yavaş yavaş adam oluyorsun galiba

6. Beğenenler;
    lavinya (20-06-19), mimoza17 (20-06-19), qsawe (20-06-19), seval2005 (21-06-19), yedel (20-06-19)

Durum:
    lavinya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    Ankara
    Konular
    22
    Verdiği Beğeni
    2,903

Aldığı Beğeni: 1,793

Bahsedilme
    29 Mesaj

Abileri çok abartılı olması beni çok rahatsız etmedi. Ziraa bu dizi öyle bir dizi. Absürt ve abartılı. Bilakis anne karakterinin yokla var olması beni sadece rahatsız eden unsur olmuştur. Keşke o karakter Sıdıka'nın annesi gibi aktif bir karakter olsaydı.

Kötülerin olmadığı bir dizi olmuş. Pekala yaz dizisi için iyi bir şey. Ayşe'ye ihanet eden, ahlaksızlık yapan arkadaşı bile sonrasında pişman oldu. Saf kötü yok.

Abilerin eşlerini yani yengeleri sevdim. Özellikle Ayşe'nin yengesi izlenesi bir karakter.

Ayşe ve Kerem sahneleri eğlenceli. Çiftin uyumu iyi. Özellikle Kerem'i oynayan çocuk başarılı. Ayşe'yi oynayan oyuncunun ses tonunu sevdim.

Kerem'in Ayşe'ye "düğünden sonra dersen, beklerim." dediği sahnede koptum.

8. Beğenenler;
    deren1970 (20-06-19), mimoza17 (20-06-19), nebile (10-08-19), SELVERR (20-06-19), seval2005 (21-06-19), suzican (21-06-19), yedel (20-06-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,580

Aldığı Beğeni: 1,352

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı mimoza17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bölüm başında Keremin kabusu olan halay sahnesine çok güldüm.
    Zaten Keremin acınacak hallerine genel olarak çok gülüyorum..
    Zavallı, kırk yılda bir doğruyu söylüyor, onda da inananı yok..

Altan Erkeklinin canlandırdığı baba rolü de şahane..
    Oyuncu zaten süper..
    Eski filmlerdeki Hulusi Kentmen tarzında bir baba olmuş.
    Gayet de uyanık.
    Hop diye arabaları, kredi kartlarını aldı..
    Kerem ve yancısını yaya bıraktı.
    Yancı da maaşı bitirmiş, demek ki hep Kerem'e yaslanıyormuş.
    Pes doğrusu..

Bir söz de büyük abi için.
    Aileye kanat germe işini fazla abartıyor.
    Belki de güldürmeye katkı içindir.
    Ama eşi dahil herkese kaba davranıyor..
    O rolü bu kadar abartılı yazmasalar mı acaba?
    İlk bölümde Kerem'in çapkın hallerine ayar olmuştum, belki o yüzden sevmedim ilk bölümü .İlgilendiği kızlar da güzel olsaydı bari. Çapkınlığa veda ettikten sonra Kerem'e bir olgunluk , bir tatlılık geldi. Dünkü bölümdeki her haline ayılıp ayılıp bayıldım. Volkan tamam iyi çocuk hoş çocuk ta bana da Kerem'in sırtından geçinen bir asalak gibi geldi :) İnsanın hiç mi parası olmaz yahu. Üstelik kavga esnasında da arkadaşının yanında olmadı, bir köşede beklemeyi tercih etti bu da benim tuhafıma gitti doğrusu.Ne bileyim bir dosttan çok şakşakçı olmaya daha layık sanki :)

Karakterlerin isimlerini tam olarak öğrenememiştim.Sağolsun Fatoş Ablacığım babanın ismini yazmış bile :) Muhsin Bey çok iyi gidiyor tam kıvamında tatlı- sert :)Hulusi Kentmen'i çok severim, sevmeyen yoktur zaten. Büyük Abi Rıza'yı oynayan oyuncuyu oynadığı tüm dizilerde bıçkın delikanlı rollerinde görüyorum.Üzerine ağır abi rolleri yapıştı mı nedir ? :)) Umarım ilerleyen bölümlerde karakteri az da olsa törpülerler.Belli ki karısına da saygısı yok, oturup onun da derdini dinlemiyor.Bölümler ilerledikçe abartıya kaçan hal ve hareketlerine çeki düzen verilecektir diye ümit ediyorum.Küçük Abi Erkut ta üç kağıtçının önde gideni.Sabri'nin masum aşkından faydalanıp lokantadaki yemekleri löp löp midesine götürdü, hesabı da zavallı çocuğa kakaladı aşkolsun Erkut , yediklerin boğazına dizileydi iyiydi be :)
    Konu yedel tarafından (20-06-19 Saat 16:54 ) değiştirilmiştir.

10. Beğenenler;
    lavinya (20-06-19), mimoza17 (20-06-19), qsawe (20-06-19), seval2005 (21-06-19)

Sayfa 11/39 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 68 kullanıcı var. (5 üye ve 63 konuk)

1. strawberry05,
  2. yarun,
  3. ByKubush,
  4. meltem-cmbl,
  5. havvahavva

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri