Sayfa 33/39 İlkİlk ... 23293031323334353637 ... SonSon
194 sonuçtan 161 ile 165 arası

Konu: Afili Aşk - Bölüm Yorumları

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,585

Aldığı Beğeni: 1,360

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Afili Aşk - Bölüm Yorumları

Son sahne yıktı beni..Çünkü çok sevdiğim Muhsin Babamı da yıktılar.Pis Ceyda , mutlu musun şimdi ? Senin manyaklıkların nelere sebebiyet veriyor gör artık. Umarım bir gıdımcık olsun pişmanlık duyarsın. İpliğini pazar çıkaranın Ayşe olmasını umuyorum. Kerem de görsün ne mal olduğunu da yol versin artık şu kıza.

Samet 'in sahnesi azdı. Toplantıda Kerem " eklemek istediğin bir şey var mı ? " diye soruyor adama kal geliyor yani diye kem küm ediyor. Karakteri seviyorum ama Samet 'in zekasından şüpheleniyorum. Niye kimse onu takmıyor , bu ezikliğinin sebebi ne merak ediyorum.Gerçi Hülya gibi karısı olan adam yıllar içinde silikleşir, zekası körelir.Hülya 'ya sinir oluyorum. Kerem 'e sormadan kanepeyi kaldırtması terbiyesizlikti.Beşik yapacakmış hamfendi ba ba baaa ..Kerem 'i kıskanıyor işte bal gibi. Hamile kadın perde mi asarmış , hem de ilk aylarda. Evde perde asacak kişi yok sanki , dikkat etmesi lazımdı.Kadını sevmiyorum ama Samet 'in hatırına bebeğine bir şey olmasını istemem.

Volkan ve Gonca 'nın garip ilişkileri ilgi alanımdan çıkmaya başlıyor. Güya Gonca , farklı bir kadın olduğunu karşısındakine ispatlamaya çalışıyor da oynuyor sonuçta. Gerçek Gonca böyle yapmazdı , ay bilemiyorum yanlış ta düşünüyor olabilirim, belki kişiliği budur.

Kerem 'in Muammer 'i ( hoca demiyorum artık, hak etmiyor ahlaksız ! ) benzetmesi beni hiiç rahatsız etmedi, hak etmişti çünkü. Toplumsal mesajına da bayıldım. Evli kadına bakmayacaksın, Kadın hayır diyorsa bu hayır demektir. Çoğunuz bilir, bana gülümsemişti hakim bey , ben de o da istiyor sandım diye kendisini savunmaya kalkışan tacizci sapıkları. İnşallah bu gibi diziler sayesinde azalarak yok olurlar.

Nazmiye'ye de kızdım. Cahilce bir kıskançlık yüzünden kocasının tedavisini yarım bırakmasına neden oldu. Neyse ki sonlarda toparladı biraz. Rıza 'ya da hak veriyorum, adamın sinirlenmesi için o kadar çok sebep var ki. Her gün bir vukuat oluyor. Çift terapisti ya da ilaçlar olmadan sorunlarını nasıl aşacaklar bakalım hep beraber görelim.

Dram ağırlıklı bir bölümdü sanki. Ayker sahneleri vardı lakin didişmeyi bıraksalar da artık aşk kısmına geçseler. İnkar etmeler, sevmiyormuş gibi görünmeler belirli bir vakitten sonra sıkmaya başlayacak. Senaristler bir an önce aşk atağına geçmeli , sürüncemede bırakmamalı .Tamam gülüyoruz ediyoruz ama artık aşk istiyoruz aşk.. Duyun sesimizi.

Gece gece aklıma gelenler bunlar. Eklemek istediklerim olursa bir ara devam ederim. Off .. Fragman çıkmadı maalesef..

2. Beğenenler;
    Cemned (05-09-19), deren1970 (05-09-19), mimoza17 (05-09-19), Rebekah (05-09-19), seval2005 (05-09-19)

Durum:
    Rebekah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    24

Aldığı Beğeni: 50

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son sahne yıktı beni..Çünkü çok sevdiğim Muhsin Babamı da yıktılar.Pis Ceyda , mutlu musun şimdi ? Senin manyaklıkların nelere sebebiyet veriyor gör artık. Umarım bir gıdımcık olsun pişmanlık duyarsın. İpliğini pazar çıkaranın Ayşe olmasını umuyorum. Kerem de görsün ne mal olduğunu da yol versin artık şu kıza.

Samet 'in sahnesi azdı. Toplantıda Kerem " eklemek istediğin bir şey var mı ? " diye soruyor adama kal geliyor yani diye kem küm ediyor. Karakteri seviyorum ama Samet 'in zekasından şüpheleniyorum. Niye kimse onu takmıyor , bu ezikliğinin sebebi ne merak ediyorum.Gerçi Hülya gibi karısı olan adam yıllar içinde silikleşir, zekası körelir.Hülya 'ya sinir oluyorum. Kerem 'e sormadan kanepeyi kaldırtması terbiyesizlikti.Beşik yapacakmış hamfendi ba ba baaa ..Kerem 'i kıskanıyor işte bal gibi. Hamile kadın perde mi asarmış , hem de ilk aylarda. Evde perde asacak kişi yok sanki , dikkat etmesi lazımdı.Kadını sevmiyorum ama Samet 'in hatırına bebeğine bir şey olmasını istemem.

Volkan ve Gonca 'nın garip ilişkileri ilgi alanımdan çıkmaya başlıyor. Güya Gonca , farklı bir kadın olduğunu karşısındakine ispatlamaya çalışıyor da oynuyor sonuçta. Gerçek Gonca böyle yapmazdı , ay bilemiyorum yanlış ta düşünüyor olabilirim, belki kişiliği budur.

Kerem 'in Muammer 'i ( hoca demiyorum artık, hak etmiyor ahlaksız ! ) benzetmesi beni hiiç rahatsız etmedi, hak etmişti çünkü. Toplumsal mesajına da bayıldım. Evli kadına bakmayacaksın, Kadın hayır diyorsa bu hayır demektir. Çoğunuz bilir, bana gülümsemişti hakim bey , ben de o da istiyor sandım diye kendisini savunmaya kalkışan tacizci sapıkları. İnşallah bu gibi diziler sayesinde azalarak yok olurlar.

Nazmiye'ye de kızdım. Cahilce bir kıskançlık yüzünden kocasının tedavisini yarım bırakmasına neden oldu. Neyse ki sonlarda toparladı biraz. Rıza 'ya da hak veriyorum, adamın sinirlenmesi için o kadar çok sebep var ki. Her gün bir vukuat oluyor. Çift terapisti ya da ilaçlar olmadan sorunlarını nasıl aşacaklar bakalım hep beraber görelim.

Dram ağırlıklı bir bölümdü sanki. Ayker sahneleri vardı lakin didişmeyi bıraksalar da artık aşk kısmına geçseler. İnkar etmeler, sevmiyormuş gibi görünmeler belirli bir vakitten sonra sıkmaya başlayacak. Senaristler bir an önce aşk atağına geçmeli , sürüncemede bırakmamalı .Tamam gülüyoruz ediyoruz ama artık aşk istiyoruz aşk.. Duyun sesimizi.

Gece gece aklıma gelenler bunlar. Eklemek istediklerim olursa bir ara devam ederim. Off .. Fragman çıkmadı maalesef..
    Biraz dram gerekiyordu diziye bence o açıdan iyi oldu dram ciddiyet katıyor kaliteyi arttırıyor sonuçta hayatın içinde dramda var komedi de var her renk var. Bence bu sayede ciddileşecek Ayker aşkı mesela. İnkar safhasını bende artık bırakmalarını istiyorum. Dizinin başlarında Ayşe'ye bile sinir oldum biraz. Evet komik yerler vardı ama yatak başında kavgalarında beni biraz gıcık etti. Kerem'den etkilenmemek için sürekli peşin hükümlü davrandı sonuçta Kerem'de değişiyor bunu görüyor aslında ama inkar ediyor, bu da bir yerden sonra sıkmaya başlıyor dediğin gibi. Kerem de sözde çapkın ilan ediyor kendini ama belli geçmişte kalp kırıklığı yaşamış güvenmiyor kimseye aslında Ayşe gibi sanırım o da umarım ileride bu duygularını da paylaşırlar itiraf sırasında filan. Yavaştan göreceğiz ilişkilerinin değişimini aralarındaki güven bağının güçlenişini. Neyse ki Ayşe'nin hislerini gördük iyice sadece rüyada kalmadı bu sefer partide olmak istedi Muammer sapığının foyası çıkmadan önce içi gitti Kerem'in yanında olmadığı için. Ceyda yüzsüzünü dövesi geldi benim gibi. Bence Altan Erkekli diziden çıkmayacağı için bir şey olmaz diye düşünüyorum en fazla erken ameliyat olur ama bizim yerli senaristler vur deyince öldürüyor sanırım ya da gerçek hayatta ki bazen acıların üstü üste geldiğini mi vurgulamak istedi artık bilmem biraz abartılar sonunda dramı olsun geçecek diye düşünüyorum. Artık şirketin durumu ne olur bilmem anlaşma filan yatar mı. Ama Ceyda cadısı görsün yaptığı kötülüğün zararını ve bu sefer gerçekten pişman olur inşallah dediğin gibi. Sanmıyorum gerçi. Ayşe çıkarmalı ipliğini pazara kesinlikle.

4. Beğenenler;
    Cemned (05-09-19), deren1970 (05-09-19), seval2005 (05-09-19), yedel (05-09-19)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    751

Aldığı Beğeni: 461

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese günaydin...

genc, egitimli son derece efendi adamdi... Terbiyeli, samimiydi üstelik ögretmendi ve isini severek yapiyordu... Kendisine güvenen, inanan genc, güzel ve evli ögrencisine asik oldu.. Karsiliksiz kalacagi belli olan bu duygularini yüregine gömmesi gerekirken, kardesim, NE oldu da bu Muammer Hoca Ayse´yi yanlis anladi?

O adam o kizin sikintili olmasini hatta mutsuzlugunu önündeki sinavlarin stresine, cok yeni evli olusuna, kocasinin kendisini destekliyor görünürken asiri kiskanmasina, üstelik esinin ailesiyle birlikte yasamak zorunda birakilmasina, böylece kisisel özgürlügünün kisitlanmasina, tüm bunlarin sonucu bunalmis olmasina baglayamaz miydi? HAYIR!! BAGLAYAMADI!

Onun yerine gitti "Bu sahane güzel, hem akilli hem de dünya tatlisi genc kadin olsa olsa bana asik oldugu icin bu kadar mutsuzdur! Cünkü baska derdi olamaz... Eh, tabii... bana acilamiyor da garibim... bari, ben ona acilayim da... ikimiz bir yolunu bulup mutlu olalim!" mi dedi? Ne dedi? De olaylari bu hale getirdi? Anlayan varsa bize de anlativerse bari..

Sonracigima.... O minik seytan Ceyda, aslinda yaptigindan utanan, bin pisman olan, defalarca özür dileyen adami ne dedi de kandirdi? Adamin özüne, karakterine tamamen ters bir davranista bulunmaya nasil ikna etti? Evliligin sahte oldugunu mu söyledi? "Git rapor al, sikayetci ol! Ayse ile Kerem ayrilirsa Ayse senin olur!" mu dedi? O da o seytanin sözüne mi güvendi?

Ayse´nin derdi kendine yeterken Muammer, gidip Kerem´den sikayetci olursa Ayse´nin gözünde degerinin artacagina mi inandi hakikaten? Kendince, kendisini tersleyen ve hayatindan tamamen cikartmak icin kovan AYSE´yi Kerem´den kurtarma operasyonuna mi kalkisti? Yoksa tek amaci intikam almak mi? Bu nasil bir sacmaliktir a senarist?

Ceyda deyince... SAHANE bir fikrim var! Ilk firsatta ben Ceyda´nin sacini basini Nazmiye´nin yolmasini istiyorum! Dün gece "Herkesten önce ben kendim yoliiiiiiim!" dedim ama... Bu sabah görüyorum ki, tüm öfkeme ragmen elim kalkmayabilir.... kalksa da yeterli siddette olmayabilir... hak ettigini veremeyebilirim.. sana kendilerinden biri gibi davranan ailenin koynunda büyüttügü yilansin kizim sen... Ne Kerem askiymis be sana bunlari yaptiran... ne assagilik bir duyguymus meger böyle "sevmek"... lanet olsun... lanet.. 60 yillik kimyami bozdun be Ceyda, Allah seni bildigi gibi yapsin e mi.....

Ayrica hic tanimadigi birinin yani Muammer´in kendisiyle isbirligi yapacagindan nasil emin oldun da gittin, Kerem ile Ayse´nin sirrini acikladin? Muammer sikayetci olacak yerde gelip Ayse´ye veya Kerem´e Ceyda bunu bunu dedi derse ne olacak halin?

Nazmiye... Nam-i diger SARISEKER..... Kizim sen hakikaten lise mezunu musun? Ben seni ilkokul ücten terk saniyordum! Hem lise egitimi almayi hem de bu kadar kör cahil kalmayi nasil basarmissin? O minicik kizinin önünde yaptigin cirkinlikler hic mi azalmayacak? Kocanla beraber o yavruya ettiginiz kötülük hic mi bitmeyecek?

Kocanin katil olmasina ramak kalmis, sen orada gururla "kimse karismasin, birakin dövsün hirsini alsin!" diyorsun... Anlasilan ancak böyle oksanabilen kadinlik gururun ve sevincinle "bakin, bu boylu boslu sahane adam benim icin dövüsüyor, sirf beni kiskandigi icin... cünkü kiskaniyorsa seviyordur.." diye kasim kasim kasilarak insanlarin araya girmelerini önlüyor ve olasi bir faciaya yol aciyorsun...

Ben gördüklerim karsisinda dehset icindeyim! Riza adamin üzerine ucarken o kebapciyi senin önerdigini animsayip o karsilasmayi ve Fikret´in sana gösterdigi asiri ilgiyi de senin tezgahladigindan emin oldum! Kendi egonu tatmin etmek icin herseyi göze alacak kadar kör, cahil ve TEHLIKELI ve IGRENC bir KADINSIN! Sana baska diyeyim... Allah senin gibi kadinlari da, Riza gibi durup durup sonunda yine de sorunlarini kaba-kuvvet-siddet uygulayarak cözen adamlari da bildigi gibi yapsin...

Volkan ve Gonca iliskisi hakkinda fikir bile yürütemiyorum cünkü gördüklerimden bir sicaklik ve samimiyet, bir derinlik hissedemiyorum... Farkli bir iliski yasadiklarini kabul ediyorum ama gördüklerimin ne kadari gercek sorusuna yanit bulamiyorum... Gonca asik oldugu icin degil resmen zengin ve yakisikli patronunu planli-programli hareket ederek kafeslemeye calisiyor... Yani zerre kadar ask yok, duygu yok! Fakat onlarin yerine özgürce seks ve strateji var! Ve sanki o hesap tutacak ve Volkan hayatinda ilk kez asik olacak ama Gonca hep o hesapci-kiz olarak kalacak? Bu bana hic hos gelmiyor...

Begendigim tek nokta Volkan´in Kerem´e, Kerem´in de Volkan´a kendi duygulariyla ilgili karsilikli yalan söylemeleri oldu... Yigitlige mok sürmemek adina atip tuttular ya... "yok bro... söyle tersledim... böyle umursamadim..." falan filan... Ve o gecmisten gelen videodaki görüntüler... O hem görsel olarak hem de simarik ergen halleriyle öylesine ucuk-kacik tipler olarak karsimiza ciktilar ki, gercekten ikisi de SAHANEYDILER... Oyuncularimizi ayrica ve tekrar kutluyorum...

Ortaya karisik yazdim cünkü benim kafam karisik... Aklimda kalanlari icimden gelenleri siraladim... Yani kisacasi, sevgili forumdaslarim, Kerem ve Ayse´nin duygulari bu bölüm daha cok belli olurken ben bu gelismelere son sahneler yüzünden yeterince sevinemedim bile... Bu birbirinden tuhaf yan karakterlerle bu hikaye nereye varir bilemem... Ama "keyifli saatler yasarim" umudum malesef gerceklesmedi... bu bölümde sadece keyifli dakikalardan ibaretti dün gece...

Belki yine gelirim... Simdilik sevgiyle kalin ve saglicakla...
    Konu seval2005 tarafından (05-09-19 Saat 10:15 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    deren1970 (05-09-19), Rebekah (05-09-19), yedel (05-09-19)

Durum:
    mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    4,173

Aldığı Beğeni: 2,616

Bahsedilme
    10 Mesaj

Bölümü ancak 146. dakikaya kadar izleyebildim.
    Ve izlediğim kadarını çok sevdim..
    Yedelciğim, sana katılamıyorum bu kez.
    Aşk istiyoruz ama böyle kendine bile itiraf edilemeyen aşkı da çok seviyorum.
    Hele o iç sesleriyle konuşmalarına bayılıyorum.
    Dikiz aynasından içindeki şeytanla konuşan ve ona ''Ben de genç, sağlıklı bir erkeğim!'' diye açıklamaya yapmaya çalışan Kerem Beyleri sevmemek mümkün mü?..
    Kendini ikna etmeye çalışan Ayşe Hanımları da çok seviyorum..
    Ama aşık olmamak için bu kadar çabalarken, sırılsıklam aşık olduklarını izliyoruz ya zaten..
    Varsın inkar etsinler..

Olan güzelim Muammer Hocaya oldu.
    Mazbut, akıllı uslu, kibar bir adamdı.
    Senarist birden karar değiştirip onu çapkın Hocaya çevirmeye karar verdi.
    Gitti güzelim dersler ve onları kedicik gibi izleyen kıskanç Kerem Beyler.(ki ben ona bayılıyorum)
    Muammer Hoca gitti gider.

Hülyanın durduk yerde kanepeyi oradan attırması da saçma olmamış mı?
    Madem bebek odasını taşımak için tümden taşısalardı da kanepe odaya sığmasaydı..
    Kanepe rengi midemi bulandırdı da nedir?

146 dakikanın yorumu bu kadar.. Gerisi akşama..

8. Beğenenler;
    deren1970 (05-09-19), seval2005 (05-09-19), yedel (05-09-19)

Durum:
    dajavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    86
    Verdiği Beğeni
    338

Aldığı Beğeni: 691

Bahsedilme
    2 Mesaj

o son sahne neydi öyle polis, kalp krizi, bebek, yaz dizileri neden hep reytingi iyi gelip yeni sezonda devam edeceği garantilenince
    eylülden sonra drama bağlarki, neyse genel olarak bölümü beğendim ayşe kerem sahneleri güzeldi her zamanki gibi

10. Beğenenler;
    mimoza17 (05-09-19), seval2005 (05-09-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 34 kullanıcı var. (4 üye ve 30 konuk)

1. yarun,
  2. ebyaram,
  3. suzican,
  4. strawberry05

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri