Sayfa 35/51 İlkİlk ... 2531323334353637383945 ... SonSon
252 sonuçtan 171 ile 175 arası

Konu: Afili Aşk - Bölüm Yorumları

Durum:
    Rebekah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    41

Aldığı Beğeni: 89

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Afili Aşk - Bölüm Yorumları

Gendelde Lotr espirisi yapmışlar ilk bölümlerde Gandalf esprisi vardı filmdeki sahneye gönderme yapmışlar ve Kerem'in Frodo esprisi. Gerçi ben Lotr fanı değilim ama fantastik edebiyat fanı olarak birde Harry Potter esprisi beklerim. Ben Potterhead'im çünkü Neyse diziye gelirsek bence de Kerem en baştan Ayşe olmasa evleneceği kadın kafasını kesseler evlenmezdi yorumuna katılıyorum Suzican'ın. Ayşe olması işine geldi zaten kıza da baştan yalan söyleyip ben ne kadar iyiyim nasıl karşılıksız yardım ediyorum deyip her şeyi söylememesi de bundandı çünkü içten içe Ayşe'yi de etkilemek istiyordu hep tabi Ayşe öğrendi hemen, ee bu da şu kapıya çıkıyor insan hoşlandığı kişiyi bu kadar etkilemeye çalışır.

2. Beğenenler;
    deren1970 (06-09-19), suzican (06-09-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,712

Aldığı Beğeni: 1,473

Bahsedilme
    0 Mesaj

Merhabalar,

Diziyi severek izliyorum, oturup sizlerle kakara kikiri yapmayı da çok istiyorum ama yoğun tempomdan dolayı başlığa yeterince vakit ayıramıyorum.Fragman çıkmış, tek seferlik izleyebildim.Beğenilmeyecek bir tanıtım değil .Aferin Ayşe 'ciğim eskilerin tabiriyle sana diyorum ki : Kadının yeri kocasının yanıdır. Sen Kerem 'in yanında olunca bir bilsen şeker oğlumuz nasıl da mesut oluyor.Geçtiğimiz bölümde Kerem , Muammer Hoca olayından sonra yüzü düşen Ayşe 'ye nasıl üzüldü kıyamam sana. Karısına sahip çıkıyor, onu üzeni o da üzüyor, koçum benim. Muhsin Baba 'ya zarar gelmemesine nasıl sevindim anlatamam. Ama bana kalırsa bunlar ileride geçirebileceği krizin ayak sesleri. Kerem - Ayşe evliliğinin sahte olduğunu öğrenir, asıl tehlikeyi o zaman atlatır gibi geliyor. Sahi Muhsin Baba Volkan 'a kısmet bulacaktı, kaynadı mı bu mesele ? Kimi bulacak çok merak ediyorum.Gonca, aslına dön kızım Volkan 'ı başkasına yar edecekler. Sahtesin, yapmacıksın, etkilenecek diye kendi kişiliğinden vazgeçme, olmadık birine dönüşme.

Alıntı seval2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese günaydin...

genc, egitimli son derece efendi adamdi... Terbiyeli, samimiydi üstelik ögretmendi ve isini severek yapiyordu... Kendisine güvenen, inanan genc, güzel ve evli ögrencisine asik oldu.. Karsiliksiz kalacagi belli olan bu duygularini yüregine gömmesi gerekirken, kardesim, NE oldu da bu Muammer Hoca Ayse´yi yanlis anladi?
    Nazmiye... Nam-i diger SARISEKER..... Kizim sen hakikaten lise mezunu musun? Ben seni ilkokul ücten terk saniyordum! Hem lise egitimi almayi hem de bu kadar kör cahil kalmayi nasil basarmissin? O minicik kizinin önünde yaptigin cirkinlikler hic mi azalmayacak? Kocanla beraber o yavruya ettiginiz kötülük hic mi bitmeyecek?

Kocanin katil olmasina ramak kalmis, sen orada gururla "kimse karismasin, birakin dövsün hirsini alsin!" diyorsun... Anlasilan ancak böyle oksanabilen kadinlik gururun ve sevincinle "bakin, bu boylu boslu sahane adam benim icin dövüsüyor, sirf beni kiskandigi icin... cünkü kiskaniyorsa seviyordur.." diye kasim kasim kasilarak insanlarin araya girmelerini önlüyor ve olasi bir faciaya yol aciyorsun...

Ben gördüklerim karsisinda dehset icindeyim! Riza adamin üzerine ucarken o kebapciyi senin önerdigini animsayip o karsilasmayi ve Fikret´in sana gösterdigi asiri ilgiyi de senin tezgahladigindan emin oldum! Kendi egonu tatmin etmek icin herseyi göze alacak kadar kör, cahil ve TEHLIKELI ve IGRENC bir KADINSIN! Sana baska diyeyim... Allah senin gibi kadinlari da, Riza gibi durup durup sonunda yine de sorunlarini kaba-kuvvet-siddet uygulayarak cözen adamlari da bildigi gibi yapsin...
    ..

Yorumunu kırptım kusura bakma . Muammer Hoca, başlarda ne kadar da efendi biriydi melekti melek. Hiç işkillenmedim ayol. Böyle bir terbiyesizlik beklemiyordum ondan. Kerem , dersini verince akıllandı sanmıştım ama Ceyda manyağı aklını karıştırdı. Yine de ona inanmaması gerekiyordu.Oxford mezunu değil miydi bu adam ya, bu denli kültürlü birinin böylesine bir saçmalık yapacağına inanmazdım. Demek ki neymiş okumakla adam olunmuyormuş.

Sahi mi söylüyorsun Seval Abla, yani Nazmiye Rıza 'ya tuzak mı kurdu ? Vay anasına sayın seyirciler..Cicili bicili giyinip edeple Rıza 'yı bekler görünce yaptıklarından pişman oldu sandım ben. Kızgınlığım geçmişti ona karşı. Lise arkadaşını kebapçıda görünce tesadüf herhalde dedim. Sen yazınca bazı taşlar yerine oturdu. Böyle bir tesadüf olabilir mi diye düşünüverdim hemen. Rıza, dövüşe başlamadan herkesi çıkartmasından belliydi zaten.Aklı sıra şu mesajı veriyor : Ben Rıza 'yı kıskanıp doktora saldırdım , aynı şeyi ona yaptırdım.O da kıskançlık krizine girdi, benim için adam dövüyor.Şimdi eşitlendik. Böyle düşünmüş müdür sahi ? Aman Allahım, kaybol gözümden Nazmiye. Sayın senaristler, Nazmiye 'ye çeki düzen vermenizin sırası gelmiş.

Alıntı mimoza17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bölümü ancak 146. dakikaya kadar izleyebildim.
    Ve izlediğim kadarını çok sevdim..
    Yedelciğim, sana katılamıyorum bu kez.
    Aşk istiyoruz ama böyle kendine bile itiraf edilemeyen aşkı da çok seviyorum.
    Hele o iç sesleriyle konuşmalarına bayılıyorum.
    Dikiz aynasından içindeki şeytanla konuşan ve ona ''Ben de genç, sağlıklı bir erkeğim!'' diye açıklamaya yapmaya çalışan Kerem Beyleri sevmemek mümkün mü?..
    Kendini ikna etmeye çalışan Ayşe Hanımları da çok seviyorum..
    Ama aşık olmamak için bu kadar çabalarken, sırılsıklam aşık olduklarını izliyoruz ya zaten..
    Varsın inkar etsinler..
    Mimoza 'cığım , hiç sorun değil güzelim , senin canın sağ olsun. Ben de bölümü beğendim. Yaz dizilerinin ömrü pek uzun olmaz ya. Dizi final yapmadan aşık hallerini görelim diye bu kadar acele ediyorum. Haftalarca kavuşsunlar , aşklarını itiraf eylesin diye sabırla bekliyoruz, bir iki bölüm sonra senaristler araya ayrılık sokup çifti ayırıyorlar. Komedi dizilerinde dram da olmalı , ama entrikalı dramdan söz etmiyorum. Mesela kaza geçiren veya kaçırılan Ayşe için deli divane olan bir adet Kerem izlesek ben meşk olurum.Sarmaş dolaş birbirlerine sokulan , dertleşen , gülen Ayker çiftini düşünüyorum, off diyorum. Sarmaş dolaş yattılar ama bu refleksten oldu. Bile bile isteye isteye birbirlerine sarılmalarını istiyorum ben.

Senaristlerin yazdığı orjinal repliklere bayılıyorum.Tebriklerimi sunuyorum.

Dizinin reytingleri çok iyi gidiyor şu anda. Senaryo saçmalamazsa böyle devam eder. Son bölümün reytinglerine baktım maşallah çektim. SAK 'ı da solladıysa artık ne diyeyim .. Vallahi bravo..Aynen devam..

4. Beğenenler;
    mimoza17 (06-09-19), seval2005 (06-09-19), suzican (06-09-19)

Durum:
    suzican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    869

Aldığı Beğeni: 629

Bahsedilme
    2 Mesaj

Fragman gelmiş 2.fragman Muhsin Baba rahatsızlanıyor
    Muammer Köşke gelip şerfsiz nerden yüz buluyorsa olay çıkartıyor Muhsin Baba duyuyor
    İnşallah bayılırsa duyduklarını unutur
    Muammer bu güzü nerden buluyor Ceydadan mı
    Ayşe Keremle ayrılsa Muammerin kollarına mı atlayacak Harvard Ünv de okuyacak adama bak sen o da mı yalan yoksa
    Bu olayın sonunda Ceyda pisliği ortaya çıksa
    Geçen bölüm Kerem çok komikti gerçekten çok komik Çağlar komedi oynayanları aratmıyor
    Bakalım bu bölüm hüzünlümü olacak
    Fragmanda Ayşelerin evdeler Ayşe giyinirken Kerem geliyor Ayşe utanıyor gibi etkilenmeler başlasın artık
    Ayşeyi beğenmeseydi kerem bu evliliğe başlamaz yada bu kadar sürdürmezdi istemem koy yan cebime
    Yada körün aradığı bir göz Allah verdi iki göz

6. Beğenenler;
    mimoza17 (06-09-19), Rebekah (07-09-19), seval2005 (06-09-19), yedel (07-09-19)

Durum:
    Rebekah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    41

Aldığı Beğeni: 89

Bahsedilme
    0 Mesaj

Murtaza hoca ne yüzsüz pislik bir şey çıktı kimse muhittinden işkillenmemiş ama ben deniz kenarında ki çekimlerinde Kerem ve Ayşe'ye uzaktan sinsi sinsi ters bakışlarından işkilenmiştim biraz. Sanki böyle yapınca Ayşe bakacak ona. Bence Kerem'i sevdiğini itiraf edecek orada Ayşe. Bir şekilde atlatırlar daha gerçeklerin ortaya çıkması için erken. Bu işte Ceyda'nın parmağı olduğunu öğrenecekler en azından
    Konu Rebekah tarafından (07-09-19 Saat 15:56 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    suzican (07-09-19), yedel (07-09-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,712

Aldığı Beğeni: 1,473

Bahsedilme
    0 Mesaj

Selamlar ,

Ben bu şimşek hızıyla gelen fragmanların ,tanıtımların hızına yetişemiyorum .İzleyiciyi merakta bırakmadan istediklerini veriyorlar ,tebrik ediyorum.

İlk tanıtım sonrası yaptığım yorumumda Muhsin Baba 'nın sahte evlilik olayını öğrendikten sonra kriz geçirebileceğini yazmıştım. Açtım şom ağzımı açmaz olaydım..Muammer dersini almamış hala Ayşe 'nin peşinde. Hocayı bizimkilerin üzerine salan Ceyda mı acaba ? Hala akıllanmadı mı bu kadın Allah aşkına ?Muhsin Baba 'yı seviyor görünmüyor muydu bu ,adamın yüreğine indi karşısında polisleri görünce ? Diğer yandan okumuş cahil hoca bozuntusu Muammer , Ayşe 'yi ne kadar tanıyor ki Kerem 'i sevmediğinden bu kadar emin olabiliyor ?Yalnız dikkat ettim de sevmiyor lafını duyunca Ayşe ne kadar bozuldu dimi. Evliliğiniz sahte deyince de aşırı tepki gösterdiler. Çünkü onlarınki aslında gerçek bir evlilik.Ayşe ,Kerem 'in görüşlerine değer veriyor ,güveniyor ve kocasına çok iyi destek oluyor. Kerem desen karısını savunuyor ,sorunlarıyla ilgileniyor ,sahip çıkıyor ,üstelik evlendi evleneli kimseye yan gözle bakmadı ,çok sadık bir koca :)

Anlaşılan Rıza ,bacısıyla damatlarını Volkan 'ın yanında bırakmamış , evine götürmüş. Kerem yine Rıza 'nın çizgili tişörtünden giymiş ,çok güldüm. Gerçi ona her şey yakışır .. Kerem'deki de sabır hani valla üzülüyorum onun için. Sahte de olsa adam evli ama karısına o izin vermediği müddetçe dokunamıyor ,bakamıyor. Aynı odada ve artık aynı yatakta ateşle barut bundan sonra nasıl uslu durabilir bilmem.

Fragmandan küçük bir detay.. Ayşe , " Sahte karısı için adam döven biri gerçekten evlense kimbilir neler yapar dimi. " derken Kerem 'in bir bakışı var ki.. Evliliklerinin gerçek olmasını arzulayan sahte koca bakışı budur işte .

Keyifli kalın..

10. Beğenenler;
    mimoza17 (09-09-19), suzican (07-09-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 38 kullanıcı var. (1 üye ve 37 konuk)

1. yarun

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri