Sayfa 37/39 İlkİlk ... 2733343536373839 SonSon
194 sonuçtan 181 ile 185 arası

Konu: Afili Aşk - Bölüm Yorumları

Durum:
    Darmody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    VATIKAN
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    156

Aldığı Beğeni: 831

Bahsedilme
    4 Mesaj

Standart Cevap: Afili Aşk - Bölüm Yorumları

Herkese merhaba,
    Dizinin bölümlerini tek tek yorumlamaktansa, genel anlamda bir yorum yapacam.
    Her şeyden önce Afili Aşk ekibi, çoğu sezon dramasından çok daha iyi sosyal mesaj ve gündem nabzını tuttuğunuz için koca bir tebriği hakediyor.
    Dizinin başından beri kah sektörle, kah ülkenin sorunları ile ilgili dokundurma, mesaj verme, gönderme yapma durumu var.Yani bir romcom olarak, insanları eğlendirmeyi başarmıyorlar, aynı zamanda basit anlatım ile çok yerinde tespitler yapıyorlar. Şu zamana kadar sözüm ona sosyal mesaj/ farkındalık tandanslı dizilerden çok daha iyi tepitleri var. Özellikle geçen bölüm şiddet içinde büyüyen çocuğun, şiddeti normalleştirmesi, bunun daha sonra toplumsal bir sarmal haline gelmesi ile kadının " hayır " dediği anda, onun kişisel alanına girilmemesi gerektiği mesajları ile beğeni kazanmışlardı. Bu bölüm yine "kol kırılır yen içinde " kalır tavrının yanlışlığı, tacize susulmaması gerektiği, aile terapisinin gerekli olduğu, oyuncular ile rollerinin ayrılması gerektiğine değindiler. Ama en çok Erkut ve Sabri'nin bakery olayı ile toplumdaki ambalaj merakına yaptıkları gönddermeyi çok sevdim. Dizi bu yönü ile benden zaten hep artı puan alıyor.

Bir de bireysel olarak karakterlerinin dalgalanmasını seviyorum. Aynı zamanda tabulaştırılan konular hakkında yapılan şakalar ile o tabuların izleyici bilinde normalleştirilmesi var ki, beni benden alıyor. Akşam Yelda'nın Ayşe ile diyaloğu muhteşemdi. Ceyda'nın bi durup " ben ne yaptım? " demesi yine çok güzeldi. Bu iki karakter baştan beri kurgunun antipatik tarafında olan karakterler. Diğer yapımlardaki gibi ilk bölümden son bölüme kadar hiç değişim göstermeyen kötü karakterler yok Afili Aşk'ta. Ki ben Yelda karakterinin başarılı buluyorum. İlk anlardaki aşırı tepkisi, tepeden bakması Ayşe'yi tanıdıkça değişiyor. Volkan ile Gonca ilişkisinde Gonca'ya çizilen çizgi çok iyi. Gonca da güzel işlenen baştaki antipatiklerden. İkili arasında akşam geçen " evlenilecek kız, eğlenilecek kız " muhabbeti çok güzeldi. Gonca'nın, Ayşe'ye yaptığı yanlış dışında evlilik dışı ilişki yaşayan kadın olarak yere çalınmaması, Volkan ile ilişkisinde bizim toplumun ahlak anlayışının tiye alınmasını dozunda işliyorlar. Keza yine akşam Rıza ve Nazmiye arasında yaşanan cinsel metin güzeldi. Erkek kadar kadının da birliktelik isteyebileceği, bunun normal olduğunu vurguladılar. Bu konunun kadınlar arasında olağan bir gündem olarak konuşulması ile olayın çok normal olduğuna dair dokundurdular. Üzerini değiştiren Ayşe'yi ansızın gören Kerem ve bunun sonucunda gelişen diyalog yine bu yöndeydi. Yani dizide cinsellik tabulaşmıyor. Metin arasında yedirilik varlığı ve normalliği hep vurgulanıyor.

Tüm bunlar haricinde ne zamandır özellikle kuşlu sitede Ayşe ve Kerem çiftinin romantik paylaşım yapmamasına kızılıyordu - ki ben bunu izleyicini metin okuyamamasına bağlıyorum- ama diğer tüm konulardaki gibi Ayşe ve Kerem klasik rom- com çiftinin dışında işleniyor. Evliliğin başladığı koşullar göz önüne alındığında, her ikisinin birkaç bölüm içinde birbirlerine akmaları anormal olurdu.
    Ayşe ve Kerem slow burn işlenen bir çift. Çiftin gelişimini adım adım ekrana yansıtıyorlar. Mesela birkaç bölüm önce Kerem'in aşık olma ihtimalini dillendiren Volkan'a sert çıkıp, konuyu konuşturmayan Kerem'den, yavaş yavaş bu durumun varlığını Volkan'la konuşturan Kerem'e dönüştürdüler. Son iki bölümde ise artık Ayşe'yi kabullenmiş bir Kerem var. Kerem'deki dönüşümden ne Kerem'in ne de tam olarak izleyicinin haberi var. Volkan bile Ayşe konusunda dönüşüm geçirdi. Ayşe'yi sahiplenen, onun varlığını yabancı olarak görmeyen bir Volkan var. Keza Ayşe'de de dönüşüm var. Bi nevi zorunlu başladığı evlilikte, eş olarak Kerem'in üzerinde hak iddaa eden, onunla ilgili her olayda bir eş olarak sorumluluk alan ve son olarak Kerem'i yalnız bırakmayan, ona güven kapısını açan bir Ayşe var. Hani yumurta kapıya dayandı, çıktı çıkacak durumu var çiftin arasında.

Akşam Ayşe'yi ailesi olarak gören, bunu herkesin içinde dile getirmekten çekinmeyen, şirketle ilgili bağı kopsa da ve daha sonrasında şirketin başına geçmesi (yani Ayşe ile yapılan anlaşmanın sonuca bağlanması) Ayşe'den ayrılmayı aklına getirmek şöyle dursun, Ayşe'nin ailesini, ailesi olarak kabul eden bir Kerem izledik. Keza yaşananlar boyunca Kerem'den ayrılmayı düşünmeyen ve hayat arkadaşı olarak, Kerem'in zor zamanında ona yardım edip, Kerem'in hayalleri için çırpınan bir Ayşe de izledik.

AyKer, sabun köpüğü çiftlerin aksine çok sağlam temellerle gelişen bir çift. Ne vıcık vıcık romantizim var, ne ağdalı drama. Gerçekçi ve ayakları yere sağlam basan bir çift var karşımızda. Metin olarak bu kadar iyi işlenen çifti canlandıran Burcu Özberk ile Çağlar Ertuğrul arasında ise muhteşem bir kimya/ elektirik var, o da güzel bir yemeğin üstüne gelen keyif tatlısı gibi. E o zaman herkese afiyet olsun

2. Beğenenler;
    Aynur (12-09-19), dajavu (12-09-19), deren1970 (12-09-19), mimoza17 (12-09-19), nebile (12-09-19), Rebekah (12-09-19), suzican (16-09-19)

Durum:
    dajavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    86
    Verdiği Beğeni
    338

Aldığı Beğeni: 691

Bahsedilme
    2 Mesaj

muzaffer hocanın hali hal değil paranoyak şizofreni belirtileri görüyorum kendisinde
    ayşenin keremi yalnız bırakmaması muhsin babaya karşı keremi savunması yelda ve ayşenin arasındaki buzlarda sonunda biraz erimeye başladı gibi
    bölüm güzeldi ayşenin ceydayı kıskanıp ağzının payını vermeside hoşuma gidiyor volkanıda seviyorum ayşenin keremle ikisine evi temizlettiği sahneler eğlenceliydi

4. Beğenenler;
    mimoza17 (12-09-19)

Durum:
    Rebekah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    24

Aldığı Beğeni: 50

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Darmody Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    Dizinin bölümlerini tek tek yorumlamaktansa, genel anlamda bir yorum yapacam.
    Her şeyden önce Afili Aşk ekibi, çoğu sezon dramasından çok daha iyi sosyal mesaj ve gündem nabzını tuttuğunuz için koca bir tebriği hakediyor.
    Dizinin başından beri kah sektörle, kah ülkenin sorunları ile ilgili dokundurma, mesaj verme, gönderme yapma durumu var.Yani bir romcom olarak, insanları eğlendirmeyi başarmıyorlar, aynı zamanda basit anlatım ile çok yerinde tespitler yapıyorlar. Şu zamana kadar sözüm ona sosyal mesaj/ farkındalık tandanslı dizilerden çok daha iyi tepitleri var. Özellikle geçen bölüm şiddet içinde büyüyen çocuğun, şiddeti normalleştirmesi, bunun daha sonra toplumsal bir sarmal haline gelmesi ile kadının " hayır " dediği anda, onun kişisel alanına girilmemesi gerektiği mesajları ile beğeni kazanmışlardı. Bu bölüm yine "kol kırılır yen içinde " kalır tavrının yanlışlığı, tacize susulmaması gerektiği, aile terapisinin gerekli olduğu, oyuncular ile rollerinin ayrılması gerektiğine değindiler. Ama en çok Erkut ve Sabri'nin bakery olayı ile toplumdaki ambalaj merakına yaptıkları gönddermeyi çok sevdim. Dizi bu yönü ile benden zaten hep artı puan alıyor.

Bir de bireysel olarak karakterlerinin dalgalanmasını seviyorum. Aynı zamanda tabulaştırılan konular hakkında yapılan şakalar ile o tabuların izleyici bilinde normalleştirilmesi var ki, beni benden alıyor. Akşam Yelda'nın Ayşe ile diyaloğu muhteşemdi. Ceyda'nın bi durup " ben ne yaptım? " demesi yine çok güzeldi. Bu iki karakter baştan beri kurgunun antipatik tarafında olan karakterler. Diğer yapımlardaki gibi ilk bölümden son bölüme kadar hiç değişim göstermeyen kötü karakterler yok Afili Aşk'ta. Ki ben Yelda karakterinin başarılı buluyorum. İlk anlardaki aşırı tepkisi, tepeden bakması Ayşe'yi tanıdıkça değişiyor. Volkan ile Gonca ilişkisinde Gonca'ya çizilen çizgi çok iyi. Gonca da güzel işlenen baştaki antipatiklerden. İkili arasında akşam geçen " evlenilecek kız, eğlenilecek kız " muhabbeti çok güzeldi. Gonca'nın, Ayşe'ye yaptığı yanlış dışında evlilik dışı ilişki yaşayan kadın olarak yere çalınmaması, Volkan ile ilişkisinde bizim toplumun ahlak anlayışının tiye alınmasını dozunda işliyorlar. Keza yine akşam Rıza ve Nazmiye arasında yaşanan cinsel metin güzeldi. Erkek kadar kadının da birliktelik isteyebileceği, bunun normal olduğunu vurguladılar. Bu konunun kadınlar arasında olağan bir gündem olarak konuşulması ile olayın çok normal olduğuna dair dokundurdular. Üzerini değiştiren Ayşe'yi ansızın gören Kerem ve bunun sonucunda gelişen diyalog yine bu yöndeydi. Yani dizide cinsellik tabulaşmıyor. Metin arasında yedirilik varlığı ve normalliği hep vurgulanıyor.

Tüm bunlar haricinde ne zamandır özellikle kuşlu sitede Ayşe ve Kerem çiftinin romantik paylaşım yapmamasına kızılıyordu - ki ben bunu izleyicini metin okuyamamasına bağlıyorum- ama diğer tüm konulardaki gibi Ayşe ve Kerem klasik rom- com çiftinin dışında işleniyor. Evliliğin başladığı koşullar göz önüne alındığında, her ikisinin birkaç bölüm içinde birbirlerine akmaları anormal olurdu.
    Ayşe ve Kerem slow burn işlenen bir çift. Çiftin gelişimini adım adım ekrana yansıtıyorlar. Mesela birkaç bölüm önce Kerem'in aşık olma ihtimalini dillendiren Volkan'a sert çıkıp, konuyu konuşturmayan Kerem'den, yavaş yavaş bu durumun varlığını Volkan'la konuşturan Kerem'e dönüştürdüler. Son iki bölümde ise artık Ayşe'yi kabullenmiş bir Kerem var. Kerem'deki dönüşümden ne Kerem'in ne de tam olarak izleyicinin haberi var. Volkan bile Ayşe konusunda dönüşüm geçirdi. Ayşe'yi sahiplenen, onun varlığını yabancı olarak görmeyen bir Volkan var. Keza Ayşe'de de dönüşüm var. Bi nevi zorunlu başladığı evlilikte, eş olarak Kerem'in üzerinde hak iddaa eden, onunla ilgili her olayda bir eş olarak sorumluluk alan ve son olarak Kerem'i yalnız bırakmayan, ona güven kapısını açan bir Ayşe var. Hani yumurta kapıya dayandı, çıktı çıkacak durumu var çiftin arasında.

Akşam Ayşe'yi ailesi olarak gören, bunu herkesin içinde dile getirmekten çekinmeyen, şirketle ilgili bağı kopsa da ve daha sonrasında şirketin başına geçmesi (yani Ayşe ile yapılan anlaşmanın sonuca bağlanması) Ayşe'den ayrılmayı aklına getirmek şöyle dursun, Ayşe'nin ailesini, ailesi olarak kabul eden bir Kerem izledik. Keza yaşananlar boyunca Kerem'den ayrılmayı düşünmeyen ve hayat arkadaşı olarak, Kerem'in zor zamanında ona yardım edip, Kerem'in hayalleri için çırpınan bir Ayşe de izledik.

AyKer, sabun köpüğü çiftlerin aksine çok sağlam temellerle gelişen bir çift. Ne vıcık vıcık romantizim var, ne ağdalı drama. Gerçekçi ve ayakları yere sağlam basan bir çift var karşımızda. Metin olarak bu kadar iyi işlenen çifti canlandıran Burcu Özberk ile Çağlar Ertuğrul arasında ise muhteşem bir kimya/ elektirik var, o da güzel bir yemeğin üstüne gelen keyif tatlısı gibi. E o zaman herkese afiyet olsun
    Tespitlerin çok güzel, aynen analizlerine katılıyorum. Özellikle de cinselliğin tabulaştırılması konusunda çok haklısın. Mesela en basitinden örnek adet döngüsünü bile söylemiyoruz hastalandım diyoruz. Aslında direk söylemek lazım. Ayrıca Erkek yapar kadın yaparsa eğlenilecek kadın olur mantığı var. O yüzden Gonca'ya kıl oluyorlar ama ben ona pek gıcık olmamıştım ilk bölümde ki hatası hariç şuanda hiç bir problemi yok yani senaristin bu iyi kötü dengesini ayarlaması harika bir ayrıntı. Çünkü bu olay başka dizide olsa genelde püü ahlaksızlar diye finale kadar giderdi muhtemelen Karakteri saf kötü kadın olarak finale kadar giderdi. Tamam yaptığı kötü bir şeydi ama sadece tek bir hata ve pişman olduysa eğer niye karakteri sadece yaptığı tek yanlıştan yargılayalım bu yüzden, Gonca karakterine ben hiçbir zaman başta yaptığı yanlış hariç gıcık kapmadım. Volkan'la tencere kapaklar hatta ikisi de aynı kafa yapısındalar. Bu bölümde de bunu gösterdiler iyice. Ayrıca kadın erkek eşitliği bizim toplum zihniyetine yerleşmediği için öyle oluyor maalesef ama çağ değişiyor sonuçta internet çağındayız bu yüzden ne olursa olsun toplumda bu konuda değişecek diye umuyorum. Ayrıca tabulaştırıldıkça cinsel açlık oluşuyor toplumda ve bu da olumsuz etki olarak her şeye cinsellik yönünden bakılıyor bizim toplumda maalesef. Çünkü yaşayamıyoruz ya pek bu yüzden aklı hep başka tarafında oluyor bizim toplumun maalesef. Okullarda da cinsellik eğitimi verilmiyor bilgilendirilmiyor ayıp diye çok büyük bir eksik bence. Bilgilendirilmek lazım bu konularda baskılanmak yerine. Zaten o tarz dizilerden dolayı türk dizisi bakamıyordum son senelerde daha da kötüye gidiyor özellikle atv dizileri görmeye bile katlanamıyorum o kadar cinsiyetçi ve kadın düşmanı dizileri var ki. SÜrekli bir dayak sürekli bir şiddet kadının erkeğe bağımlı olmak zorundaymış gibi gösterilmesi hep. O kadar sinir ediyor ki beni o tarz diziler ama bu dizi çok farklı her şeyi tiye alıyor ve trollüyor dediğin gibi. Ve ben bu tarz her şeyi tiye alan üstüne sosyal mesaj veren komedi türünde olan yapımları seviyorum. Komedi dediğin böyle olmalı zaten mesajda vermeli tiye alırken. Toplum konusunda daha bilinçli senaristleri izlemek keyifli oluyor. Kötü karakterler değişim geçiriyor gerçekten. Zaten iyi kötü diye ayrım yok bence reel hayatta da öyle, masallardaki gibi saf kötü saf iyi yok insanız sonuçta insan daha karmaşık bir varlık. Ceyda'nın yaptıklarına gıcık olsam da ilerde düzelme göstereceğinin biraz sinyalini verdiler bu bölümde bence. Başlarına bela ettiğine pişman oldu matematikçiyi. Umarım bu son büyük arızası olur. Yelda hanım'ın zaten öyle kötü niyetli kaynanalardan olmadığı Ayşe'yi tanımadığı için önyargılı davrandığı en başından belliydi. Ayşe'yi tanıdıkça saygı duymaya başladı Ayşe'ye ki bu çok önemli. Kerem'deki değişimi aslında görmemek imkansız. Ama insanlar istiyorlar ki hemen pattadanak aşklarını itiraf etsinler. Ve bende öyle istemiyorum dizinin gidişatına göre romantik dozajı iyi ayarlıyorlar tam kıvamında keyifli gidiyor şuanda.
    Konu Rebekah tarafından (12-09-19 Saat 15:15 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    Darmody (12-09-19), deren1970 (17-09-19), mimoza17 (12-09-19), nebile (12-09-19), suzican (16-09-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,585

Aldığı Beğeni: 1,360

Bahsedilme
    0 Mesaj

Selam ,

Güzel bir bölüm izledik çok keyifliydi ,emeği geçen herkese teşekkürler.. Bölümün hepsini izleyemedim yarım yamalak oldu , bi dahakine inşallah tamamını izleyebilirim.

Ayker çifti , yıldız gibi parlamaya devam ediyor ,enerjileri tuttu.Bahçede dertleşirken uyuyakalmaları çok sevimliydi. Ayşe 'nin Kerem 'e destek olmasını seviyorum. Kerem de Ayşe 'le birlikte değişiyor ,eşine saygı duyuyor. Kerem 'in Ayşe 'nin ailesiyle birlikte daha çok sahnesi olmalı ,iki aile kaynaşmalı ve bir olmalı. Yelda 'ya baştan beri öyle çok sinir olmamıştım zaten ,karakterin değişimini izlemek memnuniyet verici. Klasik kaynana- gelin çatışmaları tabi ki olabilir ama dozunda.

Samet 'in karakteri bu ,onun öyle büyük hayalleri yok.Patronluk taslamak ona göre değil ama karısı onu olmayan birisine dönüştürmekte kararlı. Samet için de farklı sahneler yazılabilir diye düşünüyorum. Umarım el atarlar da kabuğundan çıkmayı başarır.

Volkan - Gonca çifti için şimdilik nötürüm ,kendileri hakkında iyi veya kötü bir şey söylemek istemiyorum kanaatimi oluşturayım öyle :) Ama şunu söyleyebilirim Gonca 'ya karşı bir antipatim yok ,ilk bölümlerde eleştirilecek tarafları vardı ama şimdilik rahatsız etmiyor. İkilinin bir sahnesine denk gelebildim. Anladığım kadarıyla Volkan kendisine " Ben böyle biriyim ,eğlenceliyim ,kimseye bağlanmam. " falan filan deyince rahatsız oldu sanki. O da diğer normal çiftler gibi olmak istiyor ama Volkan 'ı bu ilişkiye hazırlamadan gerçek düşüncelerini kendine saklıyor.

Muhsin Baba , hafıza kaybını kendisi mi uyduracak bilemedim numara yapıyor olabilir .Bizimkileri yakınlaştırmak için böyle bir yola neden başvurmasın ki ? Dizide verilen mesajlar on numara gerçekten. Bu dizi her yönüyle farklı. İzlenme oranlarına baktığımızda da görülüyor ki yerini korumaya devam edecektir ,izleyiciler puanını verdiyse kolay kolay izlemekten vazgeçmezler.

Çağlar Ertuğrul 'un Kerem karakteriyle kendini bulduğunu düşünmeye devam ediyorum. Başlangıçta yaz dizisinde oynamakla kendini heba edecek diye karalar bağlamıştım ama korktuğum başına gelmedi diye de sevindim. Çağlar Bey , bu dizi tam sizlik olmuş ,cuk oturmuş. Tebrik ediyorum .
    Konu yedel tarafından (12-09-19 Saat 21:03 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    Cemned (13-09-19), deren1970 (17-09-19), mimoza17 (12-09-19), Rebekah (13-09-19)

Durum:
    Darmody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    VATIKAN
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    156

Aldığı Beğeni: 831

Bahsedilme
    4 Mesaj

Alıntı Rebekah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tespitlerin çok güzel, aynen analizlerine katılıyorum. Özellikle de cinselliğin tabulaştırılması konusunda çok haklısın. Mesela en basitinden örnek adet döngüsünü bile söylemiyoruz hastalandım diyoruz. Aslında direk söylemek lazım. Ayrıca Erkek yapar kadın yaparsa eğlenilecek kadın olur mantığı var. O yüzden Gonca'ya kıl oluyorlar ama ben ona pek gıcık olmamıştım ilk bölümde ki hatası hariç şuanda hiç bir problemi yok yani senaristin bu iyi kötü dengesini ayarlaması harika bir ayrıntı. Çünkü bu olay başka dizide olsa genelde püü ahlaksızlar diye finale kadar giderdi muhtemelen Karakteri saf kötü kadın olarak finale kadar giderdi. Tamam yaptığı kötü bir şeydi ama sadece tek bir hata ve pişman olduysa eğer niye karakteri sadece yaptığı tek yanlıştan yargılayalım bu yüzden, Gonca karakterine ben hiçbir zaman başta yaptığı yanlış hariç gıcık kapmadım. Volkan'la tencere kapaklar hatta ikisi de aynı kafa yapısındalar. Bu bölümde de bunu gösterdiler iyice. Ayrıca kadın erkek eşitliği bizim toplum zihniyetine yerleşmediği için öyle oluyor maalesef ama çağ değişiyor sonuçta internet çağındayız bu yüzden ne olursa olsun toplumda bu konuda değişecek diye umuyorum. Ayrıca tabulaştırıldıkça cinsel açlık oluşuyor toplumda ve bu da olumsuz etki olarak her şeye cinsellik yönünden bakılıyor bizim toplumda maalesef. Çünkü yaşayamıyoruz ya pek bu yüzden aklı hep başka tarafında oluyor bizim toplumun maalesef. Okullarda da cinsellik eğitimi verilmiyor bilgilendirilmiyor ayıp diye çok büyük bir eksik bence. Bilgilendirilmek lazım bu konularda baskılanmak yerine. Zaten o tarz dizilerden dolayı türk dizisi bakamıyordum son senelerde daha da kötüye gidiyor özellikle atv dizileri görmeye bile katlanamıyorum o kadar cinsiyetçi ve kadın düşmanı dizileri var ki. SÜrekli bir dayak sürekli bir şiddet kadının erkeğe bağımlı olmak zorundaymış gibi gösterilmesi hep. O kadar sinir ediyor ki beni o tarz diziler ama bu dizi çok farklı her şeyi tiye alıyor ve trollüyor dediğin gibi. Ve ben bu tarz her şeyi tiye alan üstüne sosyal mesaj veren komedi türünde olan yapımları seviyorum. Komedi dediğin böyle olmalı zaten mesajda vermeli tiye alırken. Toplum konusunda daha bilinçli senaristleri izlemek keyifli oluyor. Kötü karakterler değişim geçiriyor gerçekten. Zaten iyi kötü diye ayrım yok bence reel hayatta da öyle, masallardaki gibi saf kötü saf iyi yok insanız sonuçta insan daha karmaşık bir varlık. Ceyda'nın yaptıklarına gıcık olsam da ilerde düzelme göstereceğinin biraz sinyalini verdiler bu bölümde bence. Başlarına bela ettiğine pişman oldu matematikçiyi. Umarım bu son büyük arızası olur. Yelda hanım'ın zaten öyle kötü niyetli kaynanalardan olmadığı Ayşe'yi tanımadığı için önyargılı davrandığı en başından belliydi. Ayşe'yi tanıdıkça saygı duymaya başladı Ayşe'ye ki bu çok önemli. Kerem'deki değişimi aslında görmemek imkansız. Ama insanlar istiyorlar ki hemen pattadanak aşklarını itiraf etsinler. Ve bende öyle istemiyorum dizinin gidişatına göre romantik dozajı iyi ayarlıyorlar tam kıvamında keyifli gidiyor şuanda.

Çok teşekkür ederim. Samet karakteri bile dizinin bende ayrı yere sahip olması için yeterli. Genelde dizilerde şirket sahibinin oğulları birbirlerini kıskanırlar. Birinin liderlik vasfı diğerinde yoktur. Bunu kabul edemeyen 2. adam olmaya yatkın kardeş, kardeşine kin besler, ayağını kaydırmaya kalkar. Samet'in akşam babasına yaptığı " bende liderlik yok, Kerem lider ama " içerikli konuşmasını izlerken Muhsin amca ile beraber benim de gözlerim doldu. Samet'in saflığı beni zaten bitiriyor ama o kendini bilen hali, ailesine olan sevgisi, iyi niyeti o kadar güzel işleniyor ki sıkıntılı günlerde insanın yüreğine su serpiyor resmen. Art niyetli olmayan, kin duymayan, hırsından gözü kararmayan insanı izlemek, en azından benim adıma aşırı motive edici bir şey.

Ayşe ile Kerem, kendi başlarına da, birlikte de çok güzeller. Ayşe'nin başı dik, kendini ezdirmeyen, sakarlık yapmayan, hedefleri olan karakteri zaten muhteşem. O muhteşemlik ailesi ve Kerem konusundaki gelişimi ile daha da güzelleşiyor. Bir de Burcu her bölüm performans olarak daha da açılıyor. Keza Kerem'in o zamparalığının giderek törpülenmesi, Ayşe'ye olan bağı arttıkça kendini daha bi bulması, çocukla çocuk, büyükle büyük olması da harika. Ki Çağlar zaten Kerem olmak için doğmuş.

Ayker, bilindik çiftlerin aksine bir bölümde tanışıp, birbirini beğenip, bir-iki bölümde didişip, sonra bir duygusal sahneyle aşık olan çift değil. Önce tanışıklığın olup, samimiyetin olmamasından dolayı arada olan gerginlik, evlilik anlaşması ile zorunlu yol arkadaşlığına dönüştü. O yol arkadaşlığı birbirlerini tanıdıkça gerçek arkadaşlığa dönüştü, farkındaysanız Kerem ile Ayşe'nin arkadaşlığı, dostluğa doğru sağlamlaşırken Volkan - Ayşe- Kerem üçlüsü arasındaki arkadaşlık ta samimileşti. Bu ilerleyişi izlemek benim için acayip keyifli idi. Bu süreç işlerken ikilinin birbirinden etkilenmeleri, karakterleri gereği buna karşı direnmeleri, inkar etmeleri, ötelemeye çalışmaları ama farkında da olmadan hep birbirlerine yapışmaları güzel yazıldı. İkisi birbirini tanıdıkça daha çok seviyor. Birbirlerine güvendikçeler, bağları daha da kuvvetleniyor, önlerine çıkan sorunlarla birlikte baş ettikçeler, daha da çok yakınlaşıyorlar. Akşam Kerem'in annesi ile konuşurkenAyşe'den onay almak ister gibi ona bakması çok güzel detaydır mesela. Keza gece bahçede kendileri kalıncalar Kerem'in de, Ayşe'nin de birbirlerinden özür dilemeleri, kalplerini açmaları çok güzeldi. Artık ne Kerem, ne de Ayşe birbirlerini saklamıyorlar yan yana gelince. Çocuksu bi atışma var aralarında ama o da, Ayker'in kendi çapında cilveleşmesi diyeyim. Böyle sağlam temelli ilerledikleri için, ileride kolay sarsılmayacaklar başka çiftler gibi. Ayşe'nin rüyasında sürekli çocuk görmesi, hele akşam bir tane karnında, bir tane elinde iken, Kerem'e " üçüncüyü de yapalım" deyişi, odaya girince yakası tamemen kapanmamış pijamayı kaçırmayan Kerem gibi, Ayşe'nin de Kerem'e duygusal bağ yanında tensel bağ kurduğunun göstergesi idi ayrıca.
    Umarım bu çizgiyi hiç bozmadan, böyle ilerlerler

10. Beğenenler;
    Cemned (13-09-19), deren1970 (17-09-19), Rebekah (13-09-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 34 kullanıcı var. (4 üye ve 30 konuk)

1. yarun,
  2. ebyaram,
  3. suzican,
  4. strawberry05

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri