Sayfa 54/55 İlkİlk ... 444505152535455 SonSon
275 sonuçtan 266 ile 270 arası

Konu: Afili Aşk - Bölüm Yorumları

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    262

Aldığı Beğeni: 581

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Afili Aşk - Bölüm Yorumları

Dünkü bölümün odak noktası aşk itirafıydı. Bir türlü gelemeyeceğini ve son sahnede geleceğini tahmin etmiştik zaten. Şaşırmadık. Ayşe'ye yapılan her sürpriz mundar oldu. Hülya bir de Ayşe'ye nispet yapıyor. Yani kim olsa üzülür. Hatta Kerem'e kırılır. O kadar beklet beklet hep hayal kırıklığı. En sonda söyledi. Ayşe'nin en umutsuz olduğu anda seni seviyorum demesi Ayşe'ye güç olur demiştim ters köşe olursa ama ne güçü? Gitmiş Yelda'ya da boyun eğmiş. Bir kere aklı başında biri Yelda'nın saçma sapan ithamlarına boyun eğmez. Anında konuyu Kerem ve Volkan ile paylaşırdı. Bu oyunu birlikte kurdular. Tezgahları kuran da bu üçlü. Sonra arkadaş oldular. Geldikleri noktada daha çok birbirlerine güveniyor olmaları lazım. Kerem aşkını itiraf etmese Ayşe için savaşacak bir şey yoktu ben zaten gidiyorum der giderdi. Kerem de onun peşinden gidince Yelda da Ceyda da mor mosmor olurdu. Ayşe nasıl gitti Kerem'in peşinden Kerem de giderdi.

Ayşe Kerem'i sevmiyor mu ki onunla birlikte hareket etmek yerine kalbini kırmadan gitmeye çalışıyor. Şu Berk notu bende de bir şaşkınlık oluşturdu. Ceyda vermiştir o fotoğrafı diye düşünüyordum. Ayşe baya günlüğünde saklamış o fotoğrafı ve notu. Bilinçli olarak yapmadı belki ama Kerem onu bulsaydı Ayşe Berk'i unutmadı mı acaba diye düşünebilirdi. Yelda şimdi Ayşe'nin sevgilisinin Berk olduğunu öğrendi. Ayşe hakkında yanlış düşüncelere kapıldı. Zengin avcısı Ayşe Berk ile evlenemeyince Kerem ile anlaşmalı evlilik yaptı sonra da rahatımı bozmayayım deyip Kerem'i de kendisine aşık edip evliliği sürdürmeye karar verdi sanıyor. Birincisi Ayşe zengin avcısı olmadığını hisseyi istemiyorum deyince kanıtlamış oldu. Ne bir şey istedi kendisine ne fragmandaki gibi araba. Boşanma davasını kabul etti. Hiç öyle olmasa kabul eder miydi? Bana ne Ceyda'dan ben evliliğimi bitirmem derdi. Yelda eksik bildikleriyle hareket ediyor. Yanlış kişiye güvenmenin bedelini de ağır ödesin istiyorum. Kerem ödedi çünkü ikinci kez Ceyda tarafından hançerlenerek. 1-Ses kaydı ile tehdit etti. 2- Muammer'i ikna edip Kerem'in göz altına alınmasını sağladı. Kerem öğrenince kovdu Ceyda'yı. Yelda Kerem'in bildiklerini bilmiyor. Kerem de Ayşe'nin yaşadıklarını bilmiyor.

Volkan ve Gonca ayrıldı. Aslında Gonca Ayşe'ye yaşattığını yaşamış oldu. Aldatılmak ne demekmiş gördü. Volkan dürüst olmayı seçti. Şimdi sırada Volkan'ın Berk'i öğrenmesi var. Çünkü onların arasındaki kilit bu. Gonca zamanında büyük bir hata yapıp en yakın arkadaşının sevgilisiyle oldu. Ayşe onu affetti. Arkadaşlıklarına bir şans daha verdi. Volkan da belirsiz ilişkilerinde hata yaptı. İkinci bir şans istiyor. Ayşe Berk'e bir şans vermedi. Ayşe ve Berk ilişkisi Volkan ve Gonca ilişkisi gibi olmadığından akıbetleri de aynı olmayabilir. Ayşe ve Berk sevgiliydi hatta evlenme planları vardı gelecekte. Volkan ve Gonca ise plansız belirsiz bir ilişki yaşıyordular. Aldatmanın bahanesi olmaz yalnız ilişkileri de ciddi ve net değildi. Arada sırada takılan birbirlerine söz vermeyen iki insandılar. Volkan'ın aldatma konusu belki Berk konusu açılsın diyedir. Çünkü bu konu konuşulmadı. Eğer geçmişi geride bırakırlar ve hatalarından ders alırlarsa yeniden Gonca ve Volkan olabilirler. Gonca ve Volkan'ın tam olarak ayrılacağını zannetmiyorum.

Birinci fragman Ayşe'nin kendisini Kerem'den soğutmak için kendi gibi olmaması üzerineydi. O kadar eğreti durmuş ki üzerinde bu hareketler Kerem'in anlamaması imkansız. Neden böyle davrandığını anlayamıyor. Sonunda Ayşe ya gider ya da itiraf eder. Çünkü bir şeye bağlanması gerek. Ayşe sürekli kendinden soğutmak için bir şeyler yapamaz. Şimdi de Kerem bekliyor ilan-ı aşk. Bölüm sonu aşk itirafı gelebilir Ayşe'den. Çünkü tüm bölüm sinir edecek hareketleri. Önce bu hareketlerinin altında yatan nedeni söylesin sonra aşkını ilan etsin ve artık bu evde daha fazla kalamayacağım deyip gitsin. Nasılsa Kerem peşinden gidecektir. Ayıralım derken daha çok birbirlerine bağlayacaklardır. Kerem'in tatlı bir kız kuzeni olsa Ayşe ile iyi geçinse. Birbirlerine destek olsalar filan. Aynı okulu kazansalar ve ordan da ortak hikayeleri çıksa. Kerem oyunculuğa bir çözüm buldu. 5 yıl kendi markalarının yüzü yaptı. Yani artık kıskanmasına gerek kalmadığını düşünüyor. 5 yıla bu kız okulunu bitirir sonra çocuk olur oyunculuğa da vakti kalmaz planlarında. Okulda da arkadaşları olacak ister istemez. Okulda Ayşe ile uğraşan kızlar olabilir, sevgilisinden kıskanan olabilir. Çok yakışıklı yakın bir arkadaşı olabilir. Berk ile aynı üniversitede okuyabilir. Oyunculuk konusu kapandığına göre okul konusu açılabilir. Sınav sonuçlarına Kerem'in kuzeniyle birlikte baksalar. Kuzen yatay geçiş ile İstanbul'da okuyacak olsa Ayşe'yi de okula götürse sırf okulu tanısın diye. Ayşe de gitmek istediği bölüme baksa filan.

2. Beğenenler;
    deren1970 (Dün), mimoza17 (10-11-19), nebile (09-11-19), suzican (09-11-19)

Durum:
    suzican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    883

Aldığı Beğeni: 640

Bahsedilme
    2 Mesaj

Ayse Yelda ve Ceydanin tehdidini keske Kereme soylese de
    Ayse ve Kerem Ceydaya ve Yeldaya oyun oynasa
    Onlarin tehditlerini yutmus gibi onlari oltaya getirseler

4. Beğenenler;
    deren1970 (Dün), elitay88 (09-11-19), mimoza17 (10-11-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    262

Aldığı Beğeni: 581

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı suzican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayse Yelda ve Ceydanin tehdidini keske Kereme soylese de
    Ayse ve Kerem Ceydaya ve Yeldaya oyun oynasa
    Onlarin tehditlerini yutmus gibi onlari oltaya getirseler
    Bunu ben de düşündüm hatta istedim de sonra ne olacak? Eninde sonunda aşklarının ardında durmaları gerekecek. Yelda istemiyor çünkü Ayşe'yi. Ayşe de sürekli itilip kakılmak istemez. Her ne kadar başta güzel gibi görünse de çok yıpratıcı olur oyun oynamaları.

Ayşe'ye de hak vermiyorum. Çünkü ne kadar üstlerine gelirlerse gelsinler Kerem sana aşkını itiraf etti. Yani yanında olmak istiyorum dedi. O zaman yapman gereken belli. Yelda Hanım öğrenmiş beni istemiyor bu oyuna son vermemiz gerek deyip kendi gerçek duygularını itiraf etmek. Sonrasını Kerem düşünsün. Yani peşinden mi geliyor yoksa seni alıp ayrı eve mi çıkıyor karar versin. Sonuçta arıza çıkaran onun annesi. Ayrıca Ayşe hani korkmuyordu ailesinin gerçekleri öğrenmesinden? Ailesi Sabri ile evlenmesi için zorlamasa Ayşe böyle bir evliliğe kalkışmayacaktı. Hatta Berk ile ayrılmalarının sebebi de dolaylı yoldan bu evlenme baskısı. Berk Ayşe'yi çok sevdiğini ama evliliğe hazır olmadığını, ailesi ile Ayşe arasında kaldığını söylemiş ve içe içe hataya sürüklenmişti. Sonra pişman olsa da özrü bir işe yaramamıştı. Her şerde bir hayır vardır misali Ayşe ilk aşkını bulup onunla evlenmişti bilmeden. İşte buna da kader dediler Kerem ve Ayşe. O yüzden gerildiler. Ceyda da ben o kaderi değiştiririm dedi.

Sanki değiştirse ne olacak? Kerem bunu mu sevecek? Ses kaydı alıp tehdit etti, Muammer'i saldı üstlerine Muhsin fenalaştı, Hülya bebeğini kaybediyordu, Kerem hapse giriyordu, Yelda üzüntüden deliriyordu. Kerem tüm bunları bilip önemsemeyecek bir insan değil. Ceyda'yı bu yüzden kovdu. Gerçek yüzünü gördüğü için.

Benim bölümde şaşırdığım bir nokta daha vardı. Ayşe Kerem'e eğer Kerem sana gelir itiraf ederse kızma ona Ayşe bir seferliğine affet demiştim diyor. Berk'in aldatması geldi aklıma. Bu kız Berk'e ikinci şans vermedi. Gonca'ya verdi, Kerem'e verecekti şans ama Berk'e asla. Şimdi burada önemli olan Berk'i arkadaşı ve Kerem kadar sevmemesi mi yoksa Kerem'in en yakın arkadaşı ile olmamış olması mı olacaktı? Tabi bir de aralarında net başlamış bir ilişki yoktu. Bu yüzden de bir kereliğine affet demiş olabilir.

Ayşe için iki seçenek var ya Kerem'e seni sevmiyorum deyip ordan gidecek çünkü Yelda senin evimden gitme vaktin geldi dedi. Ya da kalacak ve Kerem'e her şeyi anlatacak. Kerem de Ayşe ile birlikte gidecek.

6. Beğenenler;
    deren1970 (Dün), mimoza17 (10-11-19), nebile (09-11-19), suzican (10-11-19)

Durum:
    nebile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,669

Aldığı Beğeni: 479

Bahsedilme
    0 Mesaj

Merhaba herkese,
    2.Fragmanda Ayşe bağıra bağıra seni seviyorum diyor
    Ayşe ve Kerem her ne kadar ilk görüşte birbirlerinden etkilenseler de slow burn ilerleyen bir çift oldular.
    Sevgili olmadan önce hayat arkadaşı, oyun arkadaşı, dost olmayı öğrendiler.
    İnsana sıcak ve samimi gelen güzel duyguları beraber yaşadılar, birbirlerine destek oldular.

Ayşe ve Kerem altı harika doldurulan bir çift, başta zıtlaşıp didişseler de günün sonunda oturup kendileri hakkında konuşabiliyorlar.
    Ayşe oynadıkları oyun yüzünden vicdan azabı çekiyor ancak bu yüzden yelda ve ceydaya boyun eğmesini anlayamıyorum.
    Ayşenin yeldanın ona söylediklerini hemen kereme anlatması gerekirdi.

Boşanma evrakı imzalamaları, gel gitler yüzünden ayşe keremden emin değildi.
    Artık beklediği itirafta geldiğine göre bundan destek alıp ceydaya haddini bildirmesi gerek.

Muhsin amcanın hafıza kaybının da tam bu zamanda imdadımıza koşacağına inanıyorum.
    Muhsin amca her şeyi hatırlayıp bizimkilerle yüzleşse ve destek olsa muhteşem olur.
    Hem böylelikle en azından muhsin amca Ceydanın gerçek yüzünü öğrenir.

Ben Keremin IQ'suna güveniyorum
    Ayşeyi tanıyor, böyle para avcısı tavırları takınmayacağını da biliyor. Bu çıkmazı kerem çözer.

Unut demek dile kolay...

8. Beğenenler;
    deren1970 (Dün), elitay88 (10-11-19), mimoza17 (10-11-19)

Durum:
    mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    4,251

Aldığı Beğeni: 2,672

Bahsedilme
    10 Mesaj

Bence Keremin itirafı geldikten sonra Yelda ve Ceydaya boyun eğen kız bizim Ayşe olamaz..
    Olsa olsa Keremi azıcık inletmek için böyle yalpalamasına razı olabilirim.
    Yoksa herkesin ortasında ''Biz birbirimizin olduk!'' diye yalanı haykıran o kız nerde, Cey-Yel cadılar ekibine boyun eğen bu kız nerde??
    Eski Ayşe hemen geri gelsin mümkünse..
    Cadılara hadlerini bildirsin..
    Ve artık azıcık samimiyet istiyorum..
    Ne de olsa bunlar evli ve birbirini seven bir çift, duygularına yenilsinler artık..

10. Beğenenler;
    deren1970 (Dün), elitay88 (10-11-19), nebile (10-11-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 39 kullanıcı var. (6 üye ve 33 konuk)

1. yarun,
  2. ByKubush,
  3. strawberry05,
  4. symylmz,
  5. suzican,
  6. ebyaram

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri