Sayfa 18/20 İlkİlk ... 814151617181920 SonSon
99 sonuçtan 86 ile 90 arası

Konu: Afili Aşk - Bölüm Yorumları

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,322

Aldığı Beğeni: 1,091

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Afili Aşk - Bölüm Yorumları

Selamlar,

Alla
    hım sana şükürler olsun forum kendine gelmiş..Siteye giriş çıkış, yorum okumak ve yazmak işkence gibiydi.Nazar değmesin tahtaya vuralım.

Bölüm keyifliydi yüzümde kocaman bir tebessümle izledim.Hülya- Samet çifti gülümsetiyor.Sütü Samet'in üzerine döken Hülya'nın " Bizim geleceğimiz gitti " lafına koptum :) Ben bu çiftin neden çocuk yapamadığına Fransız kaldım.Bunlar karı-koca olamamışlar mı ya da oldularsa Samet neden karısından kaçıyor.. Bi de madem kendileri çocuk yapamıyorlar yapmak isteyene niye mani oluyorlar dimi ama. Az kalsın Kerem'ciğim şaplı içeceği içecekti çocuğumun geleceğini karartacaklardı :)Neyse ki piyango bu seferlik Volkan'cığıma vurdu.Volkan demişken başlarda ona gıcık oluyordum ama baya baya sevmeye başladım.Sevimli çocuk.Keremle olduğu sahnelerine bayılıyorum.Muhsin Baba nasıl da taşı gediğine oturttu ama : " Evli adamın yanında ne işin var senin evladım." Bizim toplumumuzda da bu böyledir ya bekarlar evlilerle pek takılamaz, yoldan çıkartmasın çapkınlığa özenmesin diye.

Sabri'ye ne desem bilemedim.. Bu ısrarı bu inadı beni şaşırtıyor.Keremle Ayşe'nin
    gerçek bir evlilik yapmadığını bilmiyor sonuçta.Durum buyken evli bir kadına sarkması peşinde dolanması ümit beslemesi çok yanlış..Köydeki kız gelse de bir an önce kalbi ona meyletse bari.

Erkut askerliği bedelli yapacakmış belli oldu.Oyuncu diziden çıkacak mı çıkmayacak mı zaman
    gösterecek.Bana kalsa çıkmalı bazı hal ve hareketleri sinir bozucu olabiliyor.

Kerem'in Ayşe'yi sa
    hiplenmesi ona inanması güvenmesi çok hoşuma gidiyor.Karısını kimselere ezdirmiyor hay yaşa Şeker Oğlan :) Son zamanlarda da üzerine bir olgunluk bir durgunluk geldi sanki.Evlilikte keramet vardır derler doğruymuş demek ki :) Yavaş yavaş çapkınlığa da veda ediyor.Volkan tek başına gecelere akmak zorunda kalacak pek yakında :) Samet'i ayartıp onunla gider mi belli olmaz diyeyim.Hülya varken zor tabi kadın adım adım kocasının ensesinde dışarıya salacağına ihtimal vermem :)

Keyifli so
    hbetler diliyorum.

2. Beğenenler;
    Cemned (13-07-19), deren1970 (18-07-19), lavinya (14-07-19), seval2005 (17-07-19), suzican (14-07-19)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    514

Aldığı Beğeni: 216

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese merhaba....

site yeniden eski haline dönmüs gibi, umalim böyle kalsin insallah!!!

Afili Ask´imiz, Kerem, Ayse, Volkan, Samet ve Muhsin baba gibi sevdigimiz karakterlerle ilgimizi cekti, hikaye kendini bize sevdirdi... Ancak, hemen hemen herkes gibi beni de fazlasiyla rahatsiz eden abartili - sivri karakterler varliklarini aynen olduklari gibi devam ettiriyorlar... Umarim bölümler ilerledikce birtakim karakterler ve tuhaf gelismeler toparlanir...

En cok rahatsiz oldugum konu benim su oldu: Su Ceyda denilen o terbiyesiz ve utanmaz ruh hastasi kiz, kendi basina hic korkmadan, hic cekinmeden kalkti, Kerem ve Ayse´nin yatak odasina mikrofon yerlestirdi, öyle mi? E, bu zamanda yalniz mikrofon da neymis, görüntü alabilen kamera yerlestirseydi bari.... Sanki o gece o itiraf konusmasi olacagini da biliyormus gibi hem de, tam gününde geldi mikrofonu yerlestirdi, bizimkilerin konusmasin kayit etti, ertesi gün gitti kayit cihazini cekti geri aldi! Öyle mi? Hala hatirladikca sinirlerim zipliyor kardesim!

Bu kadar olmayacak bir tesadüfe ne gerek vardi ki? Sirkette Kerem ve Ayse´nin bagira cagira, kendi sirlarini birbirlerinin yüzüne vura vura konusmalarindan birine tesadüfen rast gelip oradan görüntü alsaydi daha mantikli ve biraz olsun ahlakli olmaz miydi... Ne demek insanlarin yatak odalarina rahalikla kayit yapan cihazlar yerlestirmek? Bunun bahanesi olur mu? Yani bu yazdiginiz gelisme sizin sandiginiz gibi seytanca bir zeka degil ahlaksizliktir herseyden önce sayin senaristler!

Ne yani, sizin yarattiginiz ve bizi varligina inandirmak istediginiz o sevimsiz kiz Ceyda, eger Kerem ile Ayse gercekten evli bir cift olsalardi, (süphe etse de gercegi bilmiyordu) o gece o iki genc insanin sevisme seslerini mi kayit altina almis olacakti? Bir yanlisi yazin ama yazdiginizin anlam derinligini de düsünün bir zahmet... Kaleminiz sizin ekmek tekneniz degil mi? Allah askina biraz daha dikkatle kullanin!

Neyse, senaristlerimize bugünlük ayar da tarafimdan cekildigine göre ben bu aksamki bölümün daha güzel olacagina dair umutlanabilir ve hepimize iyi seyirler dileyebilirim...

Saglicakla, sevgiyle kalin..
    Konu seval2005 tarafından (17-07-19 Saat 10:58 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    deren1970 (18-07-19), qsawe (18-07-19), yedel (17-07-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,322

Aldığı Beğeni: 1,091

Bahsedilme
    0 Mesaj

Selammm,

Forum jet gibi olmuş ne ka güzel..İnsanın yazdıkça yazası geliyor :) Allahım sana şükürler olsun :))

Eveet bu akşam dizimiz var.Yoğun iş temposundan sonra Afili Aşk dizisi ruhuma ilaç olacak..

Kerem- Volkan uyumunu seviyorum.Söylemiştim başlarda Volkan'a gıcık oluyordum şimdiyse favori karakterlerimden biri haline geldi.İlerleyen bölümlerde Volkan'a manita durumları olur mu bilinmez ama üç dört bölüm olsun yalnız takılsın mümkünse.Çünkü aşık olursa durulacak , Kerem gibi üzerine bir olgunluk çökecek eski uçarı halinden eser kalmayacak.Ben onu bir süreliğine çapkın ama sevimli doğal haliyle izlemek istiyorum :)

Muhsin Baba'ya lafım yok.Çok ama çok seviyorum onu.İyi bir örnek, harika bir baba profili daha ne olsun :) Lütfen bozulmasın böyle kalsın..

Yelda , orta karar ekşi- tatlı gidiyor.Abartılı olup kötü karaktere evrilecekse sevimsiz olacak.Böyle olsun istemem.Ara sıra gülümsetiyor hiç olmazsa. Saç baş yoldurmasın :) Hülya da gri bir karakter aşırıya kaçmasın hatta ileride Ayşe ile arkadaş olsun iki eltinin dostluğunu izleyelim.

Samet çok ezik duruyor niye öyle ? Ailesi tarafından dışlanmış , değersiz görülüyor gibi.Onun için üzülüyorum boynu bükük kalmış Kerem ve babasıyla olan sahneleri artsa ne güzel olur.Mesela kardeşiyle dertleşseler, bir akşam Volkan, Kerem- Samet parlatmaya gitseler :) Babasıyla da duygusal bir sahne yazılabilir.Babası tarafından takdir edilsin, sarılıp kucaklaşsınlar, bir kaç gözyaşı da olur :)

Bu bölüm ateş bacayı saracak mı, evlilik oyunu aşkı doğuracak mı bekliyoruz efenim. İyi seyirler..

Not : Sevgili Seval Hanım'cığım son yorumunuza katım katım katıldığımı belirtmek isterim.Yatak odası bizlerin mahremi, ikinci kişiler için yasak bölge olması gerekirken senaristin Ceyda'ya bu kadar çirkin bir tuzak yazması inanılır gibi değil.Çok ayıp, ben de kınamak istiyorum..

6. Beğenenler;
    Cemned (17-07-19), deren1970 (18-07-19), qsawe (18-07-19), seval2005 (18-07-19)

Durum:
    qsawe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Milas köylüsü
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    52

Aldığı Beğeni: 59

Bahsedilme
    0 Mesaj

Günaydınnnnnnnn

Site hızlı açıldı, Asu geçen bölümü ve bu bölümü peş peşe izledi. Keyfi yerinde diyeceğim de... diziler niye bizi zorluyor diyeyim önce.

Tamam, gülüyorum eğleniyorum ama 'zekama hakaret' sahneler yüzünden de soğuyorum.

Eminim hepimiz rastlantının iğne değili dinleyici konulmasına takıldık.
    Bir insanın karakterini anlamak için ya tatile ya alışverişe çıkın derler. Ceyda için bunlara gerek yok, iki kez konuşmak yeter. Her şeyi bir iki konuşma ile ortaya seren bir karaktersiz.

Benim Tatlı Yalanım'ın da kötü kadını evlilikten şüphelendi, Afili Aşk'ın kötü kadını da aynı şeyi yapıyor. Bunlar kavun gibi koklayıp anlayacak tipler mi? Ben etrafımda kim evli, kim değil hiç anlamam. Tabii bunu merak bile etmem. Ancak açık verirlerse hımmm bunlar evli değil, birlikte yaşıyor diye dedikodusunu yaparım

Bu hatayı dizilerde mantıksız sahnelerle yapmayın. İzleyici 12-15 yaş arası ergenler değil.

Yazın oraya bir konuşmayı kayıt eden Ceyda. Mesela bir arkadaşı ile iş planları yaparken bassın telefonun kayıt düğmesine, sonra dinlerken arka fonda ikisinin konuşmasının da kayıt edildiğini duysun. Ne o odaya girecek kadar hadsiz bir karakter olsun, ne de izleyici yok artık, diye isyan etsin. Tümüm tesadüfler de hayatın parçası ama dinleyiciyi o konuşmanın gecesine denk getirmek 'iğne deliği'...

Kaynananın (kayınvalide değil kendisi, hazımsız bir kaynana) her şeyden Ayşe'yi sorumlu tutması falan bir yana, Ceyda'ya olan bu aşırı güven ve sevginin kaynağı ne? Kızın kendi hamurundan olduğunu anladığı için mi?
    Oyuncunun mimiklerine bayılsam da kaynana olarak tam nefretlik.

Ayşe'nin yengesini dün o saçlarından tutup bir duvardan bir duvara vurmak isteyenler... sıraya girin, birincilik benim.

Sen kocanı tanımıyor musun? Adam defalarca dövmüş çocuğu bilmiyor musun? Halen yatarı var ve suç işlememeli bilmiyor musun? Ayrıca sakinleştireceğine her cümlenle gaz verince adamın delireceğini bilmiyor musun? Sonra üzgün eve gelen görümceyi o eve almamak ne demek? Kocan bunu öğrense sana kızmayacak mı?

Anneye de ayrı ayar oldum. Sen şimdi git dedi. O ev benim yüzümü bir daha zor görürdü. Had ise had herkese bildirilir. İtina ile üstelik.

Son sahne... kurtulur nasılsa.

Kalın sağlıcakla...

8. Beğenenler;
    deren1970 (18-07-19), lavinya (18-07-19), seval2005 (18-07-19), yedel (18-07-19)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    514

Aldığı Beğeni: 216

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese günaydin...

bugün hep beraber oldukca erkenciyiz baslikta, ne güzel.... Aman diiim, site yeniden cökmeden cabucak iki satir yazip isimin basina döneyim dedim.... nazar mi degiyor kardesim dizifilm forum basliklarina? Kursun mu döktürsek acaba? Lütfen, lütfen sayin yetkililer, bulun su derdin bir dermanini, kurtarin bizi bu defalarca denesek de bir türlü foruma girememe acisini cekmekten!

Dizi izliyoruz, anlatilani anlamaya, karakterleri sevmeye calisiyoruz... Ama daha o noktaya gelemeden "aptal yerine konuldugumuz" duygusuyla iki porsiyon Adana-kebap üstüne kaymakli kadayif yemis gibi sisiyoruz... Patlamak, icimizi döküp rahatlamak, hazmedemesek de sancilari hafifletmek icin gelebilecegimiz tek yer burasi! Cünkü sadece burada bizi anlayan ve bizimle ayni aciyi yasayan dostlar var! Bizi bu sayfalara sokmayarak, giris yapabilmeyi, yazma- ve - okuma sansimizi, rahatlama hakkimizi sizin bizim elimizden almaya hakkiniz yok!

Asumancigim sen dün geceki bölümü izlememissin belli ki.... Bu sabah ilk aklima gelen su: Lütfen izin verin, haykirmak istiyorum!

TÜM DIZI SEKTÖRÜ EMEKCILERI birlesin! BIRLESIN KARDESIM! ISYAN EDIN!!! Protesto edin! GREVE MREVE GIDIN!!! NE yapip edin, su dizi bölüm sürelerini azaltin! Allah rizasi icin, kendiniz icin, aileleriniz icin ve biz seyirciler icin.... Hic bir dizi gece yarisina kadar sürmemeli! Size de yazik, bize de... Milleti, calisaninizi, seyircinizi hasta etmeyin, lütfen INSAF edin eyy yapimcilar! Bu ne kardesim yaaa....

Sirf gerekli olan süre doldurulacak diye sacma sapan bir sürü gereksiz sahnelerle zar zor bölüm sonunu getirdim...

Güzel olan tek sey Ayse ile Kerem birbirlerine ilk defa bir yakinlik hisseder gibi olmalariydi ama o ufacik-tefecik Ceyda tam bir ruh hastasi! Ne utanmasi var, ne korkusu...

"Kerem ile Ayse´ye mütamadiyen kavga edip 3 gün icinde ayrilacaksiniz! Ayse isterse yüklü miktarda para alip kendi hayatini yasayacak, Kerem benimle evlenecek! bik bik bik... " diye ultimatom verirken ben Kerem´in bu konusmayi kayit ettigini ve Ceyda´nin karsisina öyle olmaz böyle olur diye cikacagini düsünerek sorunun cözülebilecegini umutlaniyordum.... Ama nerdeeee... Benim bile, yani 60 yasinda bir kadinin aklindan geceni bu isten para kazanan senarist gurubunun düsünememesi ne aci... Micip batirdilar yetmedi, bir de siviyorlar! Tüm bölüm boyu bir Ceyda´nin santajlarindan nasil kurtuluruz plani yapamadilar... Yaziklar olsun! Yazik harcanan emeklere, zamana...

Simdi gitmem gerek ama sonra yine gelebilirim... Hala doluyum gördügünüz gibi, valla tam bosalamadim...

Foruma sevgiler...
    Konu seval2005 tarafından (18-07-19 Saat 09:31 ) değiştirilmiştir.

10. Beğenenler;
    deren1970 (18-07-19), lavinya (18-07-19), yedel (18-07-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 39 kullanıcı var. (3 üye ve 36 konuk)

1. seval2005,
  2. ebyaram,
  3. erbakk

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri