Sayfa 49/50 İlkİlk ... 39454647484950 SonSon
248 sonuçtan 241 ile 245 arası

Konu: Alev Alev - Bölüm Yorumları

 1. #241
  Durum:
  Çevrimdışı
  serebra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  25.03.2009
  Yer
  Uzaklar diye bir yer
  Mesajlar
  23,833
  Konular
  16
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Alev Alev - Bölüm Yorumları

  Alıntı Nobelc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

  ...
  Ve o kahreden son sahne. Sonunun böyle olmasını kabul edemesem de çok güzel yazılmış ve oynanmış olduğu gerçeğini inkar edemem.

  Otogarda Ozan Cemre'yle telefonda konuşurken pat diye Çelebi'nin karşısına çıkıvermesi, polislerin gittiğini bildiğimiz için iliklerimize kadar hissettiğimiz çaresizlik, Ömer'in yetişse de elinde silah olan adama karşı yapabileceği hiçbir şey olmaması, koskaca eski belediye başkanı Çelebi Kayabeyli'nin bebekken çöplükte bulunarak başlayan yeni hayatının yine çöplük içinde başka bir safhaya geçmesi çok ama çok çarpıcıydı.

  Berkay Ateş'in sesinden "mezarımı derin kazın" çalmaya başlarken Cemre'nin yıkılışı, Ömer'in kardeşinin başında ambulans çağırın diye çırpınışları ağlaması, Seher Teyze'nin evde temizlik yaptığı yerde yüreğine sancı girmesi sanıyorum sadece beni değil hepimizi ağlatmıştır. Ne kadar doğal ve etkileyici oyunculuklardı öyle. Hepsini teker teker tebrik ediyorum. O acıyı yüreğimde hissettim.

  Çiçek Kara Sevda'daki Zeynep karakterine dönüşüyor derken içten içe Cemre'nin kaderini de Nihal'e benzetmelerinden korkuyordum ama maalesef ki sonları aynı oldu gibi gözüküyor şu an.

  Yine de Ozan'ın ölmemiş olabileceğini, bir şekilde hastanede kendine geleceğini düşünmek istiyorum. Aksi takdirde o kadar acı bir son olur ki bu! Cemre aylarca Çelebi'den sağ salim kurtulmak için mücadele verdi sonu böyle mi olacaktı? Zora düşmüş kadınlara yardım etmeyin, eski kocası sorunlu kadınlara aşık olmayın ölürsünüz mesajını veriyor olamazlar değil mi? O yüzden kesinlikle Ozan yaşamalı. Cemre de verdiği mücadelenin sonunda mutluluğu artık yakalamalı. Bizlerin kadın mücadelesi konusunda umutlu hikayelere ihtiyacımız var. Cemre'nin mutlu olduğunu görmek istiyoruz Ozan'ın ölümünden kendini sorumlu tutup bir ömür vicdan azabıyla yaşamasını değil. Bu gerçekten çok ağır bi son olur. Üstelik Seher teyze daha önce de evlat acısı yaşamış bir kadın bu acıya nasıl dayanır? Ömer, kimsesizken kendine kardeş olan Ozan'ın, kollarında ölmesini nasıl atlatır? Bir kötü adam pek çok kişinin hayatını karartmasın lütfen. Mutlu bir son görmek hepimizin hakkı.
  Tüm yazdıklarına katılmakla beraber Ozan'ın Ozan olduğu için yaşamasını istiyorum. Gazeteci Ozan'ı çok seviyorum ben. Neden Ozan? Neden? Orijinalden bahsetmesinler, orijinal diye bir şey kalmadı. Neredeyse dizi başladığından "Ozan ölecek, Berkay Ateş Çukur'a dönecek" muhabbeti dönüyor. Bu konudan da bıkkınlık geldi gerçekten. Son bölümlerdeki özensizliğe bakarsak Oscar'lık film çekmiyorsunuz, Berkay Ateş iki diziyi de idare eder. Çelebi nasıl ölmediyse Ozan da ölmesin. "Zor durumda olan kadınlara yardım etmeyin, manyak kocaları tarafından öldürülürsünüz." "Takım elbiseli, saçının her teli özenle fönlenmiş tipler işledikleri onca suça rağmen elini kolunu sallayarak gezer, çünkü o çok tatlı yiaaa, mutluluğu hakediyor." Gerçekten bu mu bu dizinin verdiği mesajlar?

  Ozan'ın telefonunu açık bırakarak Cemre'ye dinletmeleri o kadar acımasız, o kadar saçma ki, diyecek söz bulamıyorum.

  Hep Ayşe Hanım'ın Uzun'u evlat edinmesini istemiştim ve bekliyordum. Uzun bir anne, Ayşe Hanım da bir evlat buldu sonunda. Bunun bir güzel tarafı daha var. Hanım yıllardır kızının intikamını almak için eski kocasının hapisten çıkmasını bekliyor. Öldürüp hapse girecekti, belki de intihar edecekti. Artık Uzun'u buldu, artık yaşamak için güzel bir sebebi var. Uzun.
 2. #242
  Durum:
  Çevrimdışı
  yesimm94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  08.01.2011
  Yer
  Paul Walker.
  Mesajlar
  82
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Alev Alev - Bölüm Yorumları

  Evet çift dedim iki kişi veya iki nesneden bahsedilirken çift kelimesi kullanılır çünkü. Ozan ve Öner'den bahsetmek istesemde çift kelimesini kullanırdım. Çiçeğin hayatını cehenneme çeviren kişiye aşk seviyesinde değilse de bir şeyler hissetmesi şiddeti özendiren bir ayrıntıdır diziye dair. Kaldı ki Çiçeği bi kenara bıraktığımızda da Sırf İski yi aklamak için Rüyanın babasının ölümünde de parmağı olmadığı yazıldı. Basbaya kötü karakter olan birinin bu şekilde ucuz numaralarla aklanmaya çalışması hangi karakterde veyahut hangi oyuncuda okursa olsun eleştireceğim bir durumdur. Ama dizi bitiyor artık bu tartışmalar da yersiz kaçıyor...
  Alıntı dajavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Demek Çiçek ve İskender “çifti” reytingleri düşürüyor komikmiş iyide dizide öyle bir çift yok ki, dizide öyle bir çift olmamak olmayan çift reytingleri nasıl düşürsün bırakın çift olmayı iki buçuk saat süren bölümde ikilinin yan yana oldukları sahneleri toplasanız on dakika etmez ve reytingler onlar yüzünden düşüyor öyle mi? enteresanmış, reytinglerin düşmesinin nedeni çiftlerle yada dizinin vermeye çalıştığı mesajlarla bir alakası yok basbaya beceriksiz senarist yüzünden her bölüm aynı olayları izliyoruz ilk bölümden beri insanlar bıktı ayrıca reytingler uzun zamandır düşük iki rakip dizi daha gelince iyice düştü hepsi bu

 3. #243
  Durum:
  Çevrimdışı
  dajavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  07.08.2012
  Yer
  Henry Cavill
  Mesajlar
  5,581
  Konular
  79
  Bahsedilme
  3 Mesaj

  Standart Cevap: Alev Alev - Bölüm Yorumları

  Çok nadir bulunan bir kan grubu bu
  Benimki uyuyor ben veririm asdgfx
  Evet bu saçma klişeyide yazdığınıza göre dizi artık bitebilir


 4. #244
  Durum:
  Çevrimdışı
  serebra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  25.03.2009
  Yer
  Uzaklar diye bir yer
  Mesajlar
  23,833
  Konular
  16
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Alev Alev - Bölüm Yorumları

  Senaristlere, yapıma, yönetmene... emeği geçen herkese çok ama çok çok teşekkür ediyorum, üç kadının hikayesi için başladığım diziyi Çelebi'nin avukatı olarak bitireceğim için. İskender her "Çelebi yaptıklarının cezasını çekmelidir(çekmesini istiyorum, çekecek vs) dediğinde bir gülme geliyor. Yazanın, çekenin, oynayanın yerine ben utanıyorum. Tamam anladık İskender işlediği hiçbir suçun cezasını çekmeyecek, rahat olun aynı repliği farklı şekillerde yazıp durmayın artık.
  Suyunun suyunu çıkardılar. Yok tutuklandı, intihar etti, ölecek mi, kaçacak mı derken hiçbir heyecan kalmadı. O çöpe atılan bebeğe çok üzülüyorum ancak.
  Aynısı Ozan için de geçerli. Ozan ölecek mi ölmeyecek mi diye diye sonunda ölsün de kurtulalım diyecek duruma geldim. Dizi başladığı günden beri ölüyor(Ozan'la ilgili her paylaşımın altında "Çukur" izleyicileri "Mahsun geliyor" diye çığlık atıyor. Tuhaf bir kitle. "Alev Alev" izlerken sayelerinde "Çukur"u da izlemiş gibiyim. Mahsun gelecek diye Ozan'ın ölmesini bekleyenler, Cihangir Ceyhan "Çukur"dan çıktığı için Ömer'den nefret edenler, Efsun diye bir kadının sevgilisinin iki yıl bundan önce ölen karısını oynayan Dilan Çiçek Deniz'in "Alev Alev"deki Rüya'sına laf sokanlar... ) Neyse hiçbir heyecan kalmadı. Bu bölümde de iyice suyunu çıkardılar. Tomris hanım "kan lazım" dediğinde kanı kimin vereceğini bilmeyen var mıydı acaba? Tabii ki İs ken der! Konu zaten klişenin dibinin dibi, sahneye de kahkaha attım. Başta Tomris Üstünoğlu olmak üzere herkes bu çok nadir bulunan kanı nereden bulacağız diye karalar bağlarken İskender "benimki uyuyor, ben veririm" diyor ve müzik! Yavaş çekimle herkes dönüyor ve hayranlıkla İskender'e bakıyor; Ömer-Rüya-Z üçgeni(mecazi anlamda değil, gerçekten üçgen şeklinde Ömer, fonda solda Rüya, sağda Z ), Çiçek oracıkta İskender'e aşık oluyor, Tomris hanım, Ömer, Rüya, Zeynep öyle hayranlıkla bakıyorlar sanki adam kan vermiyor da tek başına Vatan kurtarıyor, lokantacı kadınla Seher sarılıyor ve sahnenin etkisiyle ben tv'de İskender'in başının etrafında hale görüyorum.

  Ne İskender aşkıymış ya, adamı aklamalara doyamadılar, kahraman yaptılar, melek yaptılar. Diziyi baştan izlemesem İskender'e hayran olacağım. Tamam insanlar değişebilir falan ama değişimi de görmemiz lazımdı en azından. Bir perşembe akşamı TV'yi açtık, İskender'in omuzlarına kanat takmışlar "ben iyiyim abim kötü" diye dolaşıyor, yaptıkları da yanına kalmış.
  Gelelim Ömer'e. Tamam anladık, sevdiklerin için her şeyi yaparsın, kardeşin Ozan için dünyayı yıkarsın ama bu kadarı da fazla. Çelebi'yi öldürsen ne değişecek? Hastane koridorunda Rüya gözlerinin içine bakıyor, bir şey yapmak istiyor, Ömer görmüyor gibi. Sanki Ozan'ı Rüya vurmuş gibi sinirli bir de. Silah ayarlıyor, Rüya durdurmaya çalışınca "karışma seni de üzerim" diyor, "Seni de kaybedemem" diyen Rüya'ya "ben de Ozan'ı kaybedemem" diyor. Ozan'a da sana da diye saydırdım izlerken. Ne Ozanmış ya. Bu Ömer ilk on iki bölümde izlediğimiz Ömer değil. İlk on ikiyi geçtim, iki bölüm önce, 25. bölümde Rüya'ya "Benim şu hayatta seni kaybetmekten başka bir korkum yok ki..." diyen Ömer'e ne oldu? Ah tabii her senarist kendi kafasına göre yazdığı için ortaya çoklu kişilikli karakterler çıkıyor.
  Bütün bunlar neden yapılıyor, karakterler 360 derece değiştiriliyor? Nedenini biliyorum da aslında, yani insanın yaptığı işe hiç mi saygısı olmaz, biz ne yapıyoruz demez.
  Hadi diyelim ki, Ozan ölüyor diye(Ozan ölüyor yazarken bir gülme geliyor) sağlıklı düşünemedi, silah aldı vs. Peki sonra? Ozan iyi artık (İskender kanı), polis de Çelebi'nin peşinde. Ne gerek vardı? Çelebi'yi yakaladın aferin, polise teslim et. Çöplüğe niye götürüyorsun? Bir de sabaha kadar başında beklemiş şaka gibi. Bunu hangi akılla mantıkla yazdınız? Yetti artık bu çöplük mevzusu. Adama çöpçü kıyafetleri giydirdiniz, çöpten geldi çöpe gitti dediniz ama bu kadarı da fazla. Çok gereksiz.
  Rüya benim en sevdiğim karakter. Yine beni yanıltmadı. En doğrusunu yaptı, Ömer'i durdurmak için Korkut komiseri aradı. Rüya bu bölüm vardı ama yok gibiydi. Bütün bölüm hastanede beklettiler. Seher'in başında Zeynonuz bekliyor zaten. Rüya'yı niye orada tutuyorsunuz? Rüya hastane koridorunda değil Cemre'nin yanında olmalıydı. Her zaman Cemre'nin yanında olan, Cemre için Cemre'den bile çok çaba sarf eden Rüya'yı hastanede beklettiniz. Neyse.

  24. bölümde Ömer, Ozan ve Cemre üzerinden de İskender'i akladılar. Bir Rüya kaldı. Şimdi Ozan'a da bulunmaz kanını verdiğine göre final bölümde Rüya da affeder, hatta özür diler, yüzüğümü kafana çaldığım için özür dilerim, sen bir meleksin kardeşimle bir ömür boyu mutluluklar dilerim, verdim gitti der. Şimdi hayal ettim yıllar geçmiş çiftlerimiz mutlu mesut oturup eskileri hatırlıyorlar, Ömer İskender'e "hatırlıyor musun nişanlın ölürken korkup kaçmıştın, ben kurtardım. Sonra bana aşık oldu" diyor, İskender "ya evet can havliyle kaçtım, Çiçek'i de alevlerin içine ittim ama sonra o da bana aşık oldu" diyor.
  Neyse üç kadın diyorduk. Cemre üzerinden daha ne kadar duyar kasacaksınız? Cemre çok sevdiğim bir karakter ama artık konuşmalarından etkilenmiyorum ne yazık ki. Çünkü iki üç bölümde bir Cemre'ye yaptırdığınız bu konuşmaların ardından ne geleceğini biliyorum. Son konuşma sosyal medyada büyük ses getirdi, çok takipçili hesaplar paylaşıp durdular, çok büyük etkileşim aldılar(çoğu da etkileşim için paylaşıyor zaten), böyle bir dizi reytinge kurban gidiyor dediler, hatta reyting yüzünden değil kendini ezdirmemek için savaşan bir kadının hikayesini anlattığı için kaldırılıyor yazan gördüm. İzlemedikleri o kadar belli ki, dizinin ne için kurban edildiğinden haberleri yok.

  Son olarak "Olsun, sen yine de öyle bakma. Rüya değilmişsin gibi..." sahnesinin taklidini yapmak istemişler ama olmamış, yanından bile geçmemiş.
  Konu serebra tarafından (23-05-21 Saat 10:45:59 ) değiştirilmiştir.
 5. #245
  Durum:
  Çevrimiçi
  yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  01.12.2011
  Yer
  Cennet vatanım
  Mesajlar
  3,062
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Alev Alev - Bölüm Yorumları

  Merhaba,

  Diziyi fragmanlardan ve Çiçek- İskender shipimin sahnelerinden takip etsem de son bölümünü izlemek istedim. Ortasından yakalayabildim :) Çiçder hariç mutlu sonla biten güzel bir finaldi gerçekten çok beğendim.

  Ömer ve Rüya 'nın belalısı Zeyno bavulunu alıp bir daha dönmemek üzere başını alıp gitti mahalleden. Ömrü 'nün evlilik hayatı bebek haberiyle taçlandı. İçlerinden oğlan dediler harbiden oğlanmış. Maşallah topaç gibi gürbüz bir oğulları oldu :)

  Cemre sonunda korkularından kurtulmayı bıraktı Ozan 'a elini uzatıp evet dedi. Tomris 'in de yardımıyla şiddet gören kadınlara kollarını açtılar yuva verdiler. Senaryoda geçen bu anlamlı proje umarım ülkemizde kadınlara yönelik bir farkındalık oluşturmuş ve verilen mesajlar ulaşılması gereken yerlere ulaşmıştır.

  Hanım 'in hikayesi beni derinden etkiledi. Evladını kaybeden bir annenin yürek yangını hiçbir zaman sönmez. Ölene kadar o yangın içinde yanar durur. Kızının intikamını almak adına hapisten yeni çıkan kocasını öldürmekti niyeti. İyi ki silahı ateşleyip de elini kana bulamadı. Cemre ile birlikte ona ihtiyacı olan yardıma muhtaç kadınların yanında olmak yerine ömrünü hapislerde çürütmesi ona yakışmazdı. Kocasının bir nefeslik canı kalmış zaten ömrü uzun olmamıştır sanırım.

  Tomris 'e bakın hele :) Herkes sevdiğiyle ele ele tutuşurken çiftlere imrenmiş olmalı. Son derece akıllı, güçlü, bakımlı orta yaşlı bir kadın. Yalnız kalacak değildi elbette. Hayatına birisini almakla en harikasını yaptı. Mutluluklar :)

  Çelebi de dokuz canlıymış. Kaç bölümdür ölemedi gitti :) Hastanenin penceresinden atladığını görünce hah bu sefer kesin ölmüştür dedim bu sefer de olmamış :) Belki ölüm onun için bir kurtuluş olacaktı. Akıl sağlığını kaybetmiş bir şekilde yatağa bağımlı olmak belki de onun için cezaların en büyüğü olmuştur. Kimbilir..

  Geleyim benim bahtları gülmeyen hüzünlü keklerim Çiçek ve İskender 'e.. Bu ikisini yerden yere vuranlar olduğu kadar destekleyen kesim de oldu. Her ne yaşanmış olursa olsun tüm eleştirilere inat ben bu ikiliyi seviyordum. İskender iyi biri olabilmek için çabaladı. Hatalarından ders aldı abisi gibi sonsuza kadar kötü olmayı seçmedi. En büyük isteği Çiçek tarafından sevilebilmekti. Çok şükür onun ağzından sevgi sözcüklerini duyabildi. Çiftin karşılıklı konuşması esnasında duygulandım. Çiçek " seni çok seviyorum. " deyince İskender 'in gözlerindeki ışığı görmek beni mutlu etti. Hele o candan sımsıkı sarılmaları yok mu çok ama çok güzeldi benim için.. Çiçek belki ikisi adına temiz bir sayfa açmak adına İskender 'i şikayet etmiştir. Madem suçlu cezasını çekmeliydi. Maazallah sosyal medyada eleştiri oklarına maruz kalabilirdi. Ah keşke hapisten çıktığını da bize izlettirselerdi. İçimde uhde kaldı. Herkes kavuştu ama Çiçder kavuşamadı. Zaman atlaması yapılabilirdi. Çiçek- İskender- Atlas üçlüsünün aile saadetini iki üç dakikalığına da olsa yazabilirlerdi. Çiçek ve iskender 'e gönül verenlere ayıp ettiler. Ucu açık bıraktılar. Neyse sorun değil. Paralel evrende ben ikisini birleştirdim mutlu kıldım :)

  Dizinin senaryosu hakkında fikir yürütemem ( sıkı takipçi olamadığım için ) ama oyunculukları övebilirim. Demet Evgar her rolün hakkını verebilen bir oyuncu. Çok çok başarılı. Keza diğerleri de öyle. Berker Güven 'in sempatikliğine doyamadım. İlgi çekici farklı bir oyunculuk tarzı var. Alev Alev 'den çok daha iyi bir projede yeniden karşıma çıkmasını umuyorum. Bundan sonra kendisinin takipçisi olacağımı biliyorum. Partnerini de beğendiğim takdirde kadrosunda yer alacağı dizileri beğeniyle izlerim.

  Yapımda emeği geçen herkese teşekkürler.. Oyuncularımıza bundan sonraki projelerinde başarılar diliyorum. Yolları her daim açık olsun..


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
betexper
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
cratosslot giriş
eta saat
bahis forum
ilbet
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
grandpashapet
grandpashapet
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
deneme bonusu
grandpashabet
casino siteleri
canlı rulet
bahis
deneme bonusu
escort ankara
izmit escort
izmir escort
vdcasino
ilbet giriş
ilbet
maltcasino giriş