PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fatmagül'ün Suçu Ne? (Arşiv 5)Sayfa : 1 2 3 [4] 5

Messa
08-10-10, 12:56
Fatmagül'ü bu evliliğe zorlayan koşullar belli, Mustafa ondan vazgeçmiş ona göre tek kurtuluş ümidi vardı, o'da yok artık.. yengenin/Münirin zorla dayatmaya çalıştığı, evlenmezsen kasabaya meze olursun türevindeki saçma düşünce ürünleri ve Mustafa'nın başının derde girebileceği gibi nedenleri var Fatmagül'ün, her ne kadar bana göre Fatmagül gibi cahil olmayan ve oldukça açık bir toplumda (doğu'da yaşayan bir kız olsa neyse) yaşayan/neyin ne olduğunun farkına varabilecek çapta biri için tek kurtuluşun evlilik olduğuna inanması saçma gelse de. Fatmagül, hayatına İstanbul'da devam edebileceğini bilmiyor mu? Evlenmeden de ailesiyle büyük şehirde yaşayabilir, kim kime dum duma. Mustafa ondan vazgeçtikten sonra, Yaşaranlardan böyle bir şeyi isteyebilir ve şikayetini bu koşul karşılığında geri alabilirdi-bence o kapasiteye sahip bir kız Fatmagül.

Kerim'i bu evliliğe zorlayan ne gibi koşullar var? Veya sorulması gereken en mantıklı soru bu evliliği yapmak zorunda bırakıldı mı yoksa işine mi geldi? Bana göre Kerim'in işine geldi bu evlilik, kendini feda etmiş biri olarak görmüyorum onu. Kim için ne için feda etti, ettiyse bile? Yaşaranların öne sürdüğü sebepler mi mantıklı geldi yoksa, "hepiniz yanmayın bari, bu evli, o okuyacak, öbürü şirketin başında ama sen boş gezenin boş kalfasısın" ? hepimiz yanmayalım bari, arkadaşlarım kurtulsun mu dedi, demedi bence. Madem sen tecavüzcü diye ortaya çıkacaksın, onlar niye çıkmasın? Kızın gururu daha mı çok kırılır, birden fazla kişinin tecavüzüne uğradı diye? Yoksa olayı, "eskiden sevgiliydiler" diye kapatacaklarını biliyordu da o yüzden mi afişe etmedi arkadaşlarını. Asıl bu şekilde Fatmagül karalanıyor, nişanlısını aldattı diye.. farkında değil mi acaba? Kısaca Fatmagül'ün evliliğe razı olmasının nedenleri az çok geçerli gelse de, Kerim için geçerli bir neden göremiyorum. Para'yı da önce aldı bi güzel, Fatmagülün midesinin bulandığını görünce geri verdi.

Mustafa'yı da aslında nişanlısına sahip çıkacaktı ama "aldatıldığını" öğrenince vazgeçti diyerek aklamaya çalışıyorlar, yersen! Bunca zaman Fatmagül'ü tanıyamamışsa, kendisini aldatabileceğini düşünüyorsa/ki düşünüyor yazıklar olsun. Diziden çıksın artık Mustafa bir işlevi de kalmadı zaten, sinir bozuyor. Mustafanın anne/babasının hem oğullarının üzerine o kadar evhamlı olup, hem de uluorta "Fatmagül'ün Mustafayı aldattığı" konuşmalarını yapmaları da ilginç. İstanbula gelmesin bu aile. :) Orada temiz bir kız bulup evlendiriversinler tertemiz oğullarıyla. Halil'im nasıl da sahip çıkmıştı Menekşe'sine :img-in_lo

Jandarmanın Fatmagül'ün ifadesini alış biçimi bana hiç gerçekci gelmedi, oda dolu insandı akabinde çıkardı ama geç oldu-belki de Fatmagül'ün o şekilde ifade vermesinde etkili oldular. O an orada olmasaydılar, başka şekilde konuşabilirdi. İlk raporlar yanlışmış, yani dört kişinin tecavüzüne uğramamış/bir kişiymiş o'da sevgilisi Kerim'miş! Ebe Nineyi salak yerine koydunuz tamam'da bu jandarma da mı bu kadar aptal ya, ilk raporlar başka geliyor, ilk ifade başka/şikayet var sonra araya Yaşaranların avukatı giriyor ve olayın seyri bambaşka bir yöne kayıyor.. mağdurenin psikolojisinin bozuk olduğu gayet net ama jandarma efendi Fatmagül'ü naz niyaz yapmakla, milleti oyalamakla suçluyor. :img-tomat Ebe Nine'nin jandarmayla konuşmasını beklerdim. Fatmagülün ağabeyi her ne kadar yarım akıllı olsa da, jandarma karşısında kardeşinin konuşmadığını görünce intihar meselesinden bahsedebilirdi hani zorlamayın çok üzülüyor gibilerinden.

Selim'in anne/babası yine de üzülüyor, vicdan yapıyor bu'da bir şeydir. Erdoğan'ınkiler de öyle ama Vural'ın annesi (yaşadığı ilişkiden de ne karakterde biri olduğu açık zaten) gayet pişkin. Vural ve Selim hayatlarına kaldıkları yerden devam ediyorlar ama Erdoğan daha kendine gelemedi.. pişmanlıktan veya vicdan azabından olduğunu sanmıyorum ama onda daha başka şeyler var. Kerim'in evleneceğini duyunca da bozuldu sanki. :bilmim Erdoş sempatik geliyor bana :D

telefe
08-10-10, 13:19
bu dizideki tüm oyuncular rollerine cuk oturmuslar ama öyle bi oyuncu varki onu izlemek başlı basına bir keyif ..
murat daltaban ..
bir oyuncu bu kadar mı güzel rol yapar ,onun sahnelerini izlemek cok keyif verici gercekten:good:

ayrıca dün aksamki bölümde kerimin fatmagüle olan ilgisi aşktan ya da begeniden değildi sadece kıza acıyo su anda .. üzülüyo fatmagül için..

reytinglerde yine cok iyi gelmiş .. ilerleyen haftalarda daha cok artar heralde :img-yes:

cemillover
08-10-10, 13:20
fırat çelik ,fransada doğmuş,büyümüş ve türkçeyi geçen sene öğrenmiş bir oyuncu dublaj onun için var.cv si gerçekten çok iyidir.
gelelim şu aşk a;vedat TÜRKALİ bir aşk yazmamış arkadşlar.
bu gibi durumlarda mağdurun içine toplum tarafından itildiği konumdan ötürü yaşamak için sığınmak güdüsünden dolayı doğan psikolojiyi yazmış.
daha önce fatmagülün kerime olan buradaki bazı tarafa göre aşk olan ve bence hastalıklı bir psikozun ürünü durum şu;ataerkli bir toplumda bekaretin namus timsali görüldüğü bir çevrede,erkeğin tanrısal kadının ise şeytani bulunduğu ve kadının genel anlamda hiçbir hakkının tanınmadığı milletlerde tecavüz vakalrında,mağdur olan kadın zanlı olur.
öncelikle bekaretini kaybetmiştir yani namussuzdur herşeyi,her hakareti yapmak müsthaktır,zorla olsa da birine verdiği bedeninin üstünde artık tüm erkek milletinin hakkı vardır öyle görür toplum.
2.dişi köpek kuyruk sallamazsa doktirinin benliğe işlendiği toplumda o ne kadar bekaretini zorla yitirmiş olsa da aslında karşı tarafı tahrik edecek bişey yapmıştır.kesin öncesinde fingirdeklik vardır.
bu durumda kendini namussuz,rezil,suçlu gören kadın itildiği konumda kendisine zamanında hakaret eden erkeğe(kocası) sığınma ihtiyacı hisseder.
o kadar itilmişliğin arasında onu kabul eden o adamdır.kirli kabul etiği kendisine adam ne yaparsa yapsın ses çıkarmaz çünkü adamı aklayan bir psikoloji içine girer kendisini ise yaftalayan.
böyle bir durumu yazmış yazar.bundan normal bir aşk beklemek bence abestir kusura bakmayın
akşam fatmagülün "benim konuşmaya hakkım yok"deyişi buna çok açık delildir.
fatmagül kirlenmiştir artık onun bişey dilemeye,şikayet etmeye,hakkını aramaya,karşı çıkmaya,beklenti içine girmeye,hayal kurmaya hiçbişeye hakkı yoktur.
kerim ise kirli olduğu halde fatmagülü kabul eden adamdır.hele de mustafanın terketmesinden sonra fatmagülün zamanla kerime yakınlaşması veya kerimi haklı görüp aklamasına en büyük etkenlerden biri bu olacaktır.
orjinal filmi ben izledim kerim tecavüz ediyor.dizide istedikleri kadar göstermesinler yaptıklarından sonra,hala o şerefsizlere bişey olmasın diye fatmagülü kendi çatısının altında esir almasından sonra kerimin gözümde artı hiçbir yanı yoktur.
selim,vural,erdoğan ne kadar aşağılıksa kerim de onlar kadar aşağılıktır.
gelelim aklamaya
orjinal hikayede var olan durumu kerim lehine yok sayan senaristler
yazdıkları yaşaran kabilesi gibi fatmagülü ezip geçiyolar.
neden?artık değer yargılarını sorgulamayıp,önüne her konana "evet"diyen,kapital dünya düzeninde yitirilen hak hukuk aramanın,zaten birey olma bilincine erişmemiş bir toplumda ,erkek ile kendi hemcinslerine düşman olan,kendinin bir birey olduğunu eğitim,öğretim,aile,çevre,toplum,hukuk,iş yaşamı,cinsel hayat gibi dürtü ve zevk dahil hiçbirşeyde kendini erkekle eşdeğer görmeyen ve erkek eli altında kadınlık görevini yapmakla yükümlü olduğunu düşünen kadın cinsinin bolca bulunduğu bir millette,zaten realiteden uzak hayal içinde olan ve hayali gerçeğe tercih eden izleyici kitlesinin isteği doğrultusunda senaryo yazıyolar.
o yüzden önemli olan suçsuz yere tek suçlu adledilip,hayatı çalınan ve celladına sığıntı hale sokulan fatmagül önemini kaybediyo
önem olayın erkek tarafı,sadece bir penise sahip olduğu için toplumda üstün olan kerimin gözünden veriliyo.
e kerim erkek olan,kerim fatmagülü alan,kerim fatmagülle bir çatı altında bulunan,eve ekmek getiren,er olan bu yüzden fatmagül kerime aşık olmak zorunda.
senaristler bu durumu önce kerimi diğer üçlüden ayrı verip,daha sonra acıtasyon yaptırıp,daha sonra hafiften fatmagülle aşık ettirip,zaten daha önce beğenmişti diye verip.
kerimin ilk başta kızı kurtlara teslim edip,izleyip onlarla kızı o halde bırakıp gitmesine ve yine o vasıfsızlara bişey olmasın diye fatmagülü kabul etirip,yanlız anne durumundan fatmagülün kurtarıcısı gibi verip,bir de bu bölüm parayı da aldırmayıp
has,yiğit,gururlu,onurlu,başı dik,sözü pek,mert,merhametli,insancıl bir de aşık yaptılar bu bir aklamadır.
ama bunu yermiyim yemem ben.
kesin bun aşk ı daha da meşrulaştırmak için orjinal kerimin evlilik boyunca kıza ettiği işkenceyi ettirmezler.
ha şimdi a"man aşık olsunlar biz keyfimize bakalım"diyenler olcak.
yukarıda yazdığım bir toplumda bu durum çok büyük bir yara iken
bu ülkede bazı insanlar ceplerinin gücünü gariban üzerinde acımazsızca kullanıyoken bunlara tepki göstermemiz gerektiği yerde
bu durumlara sesiz kalınıyoken bu aşkı izlettirmek,kabul ettirmeye çalışmak,normal gibi sunmak,kutsal olan aşkı kullanmak yanlış.
dizide fatmagül kerime aşık ettirildiği bir gerçek
ama "bak tecavüzcüden de aşık çıkabiliyomuş,bu gibi durumlar insanların arasında bağ kurdurabiliyomuş aşkla ilgili"diye çıkarım yapacak cahil koca bir toplumun gerçek hayattaki fatmagülleri bu vicdan,yürek,insaniyet,kadınlık onurunu aşağılan hastalıklı ,rezil duruma hapsettiği apayrı ve çok acı bir gerçek.
n.ç. nin haberini okuruz biz daha
12 yaşında 33 erkek tarafından rızası ile tecavüze uğrayan zavallı minicik bir kızın.
demek ki kendinden yaşça onca büyük adama aşık olmuş ya da olabilir değil mi?

chica20
08-10-10, 13:46
Engin Akyürek...Ben bu adamin hastasiyim! Varmi böyle yakisiklilik, tatlilik=? Offf offf... Nasilda güzel canlandiriyo Kerimi :) O pismanligini, Fatmagüle aciyisini, kendine olan öfkesini...HARIKASIN ENGIN ;)
Bereni cok severim aslinda, ama bu bölüm aglayisini pek begenmedim...yani ne biligim...yoksa beni aglarken herzaman etkilemeyi basariyo Beren , ama bu bölüm öyle olmadi...biraz fazlami sikti ben bu aglarkenki bagirmak=? Bilemiyorum...
Beren ve Engin cok güzel bi cift olucagindan eminim...onun icin Kerim&Fatmagül askini destekleyenlerdenim...Engin Akyürek cok güzel bi asik olur :) Mustafa Bulut karakteriyle de cok etkilemisti beni...
Hadi Kerim göriyim seni! Fatmagüle sahip cik, ona deger ver, onu sev...ve en önemlisi herkesten karsi koru...
Rahmiye cokk üzüldüm, ama bir okadarda takdir ettim. Kardesine ne güzel sahip cikiyo...Gözlerim yasardi onu izlerken.
Oyuncularin hepsi rolerinin hakkini veriyolar...Helal olsun onlara ;)

serra
08-10-10, 13:51
Selamlar herkeze

Vuralın annesi odaya girer;
-ayyyy oğlum kurtulsun bi , ne adaklar adadım der.

Ben sadece;
- vay be,..... demekle yetindim.Akabinde fatmagül gibi midem bulandı.

Oğlunun yaptığı iğrenç günahı, güzel dinimizi alet edip üstünü örtüyor.Tabi yersen.Kimse yemez bacım, sen o kurbanla kimi kandırıyorsun:icon_sorr:icon_sorr

Fatmagülün bu kadar çaresiz olması (günümüz şartlarına göre) Keriminde herşeyi koşulsuz şartsız kabul etmesi benim içime sinmedi.Havada kaldı bir çok soru.

Şimdi kerim fatmagül ile evlenmeyi neden kabul etti????????

Bu diziyi çekerlerken keşke aslına uyup zamanı 80 li yıllar yapsalardı.O zaman daha bir mantıklı olurdu sebepler.İşte hapis yatmamak için kerim evlenirdi, yasa böyleydi felan filan.

Bu kadar olumsuzluğu görmek, fatmagülün acısını görmek, mustafayı , yengesini,annesini,3 hayvanı görmek, kötü yapıyor beni.

Birazda mazlumdan taraf olsalardı.Şimdi suçlular cezasızmı kalıcak?Belki bunları söylemek için erken ama , her perşemde ekran başında içim burkulmaktan bir hal oldum.

Böyle giderse diziyi terk edicem:)

Bundan sonra artık biraz intikam alalım sevgili ece-melek.Yaşaranlar tutuşsun,yavaş yavaş herşey ortaya çıkmaya başlasın da bizimde içimizin yağları erisin.

Bölüm yorumu yapmak istiyorum ama henüz kafamı toparlayamadım.

Ece-melek lütfen ama lütfen mustafa diziden çıksın.O adamı gördükçe fatmagüle daha çok acıyorum.Kalkıp birde intikam aldırmayın o karaktersize.
Lütfen çıksın....:D:D

cemillover
08-10-10, 13:56
Fatmagül'ü bu evliliğe zorlayan koşullar belli, Mustafa ondan vazgeçmiş ona göre tek kurtuluş ümidi vardı, o'da yok artık.. yengenin/Münirin zorla dayatmaya çalıştığı, evlenmezsen kasabaya meze olursun türevindeki saçma düşünce ürünleri ve Mustafa'nın başının derde girebileceği gibi nedenleri var Fatmagül'ün, her ne kadar bana göre Fatmagül gibi cahil olmayan ve oldukça açık bir toplumda (doğu'da yaşayan bir kız olsa neyse) yaşayan/neyin ne olduğunun farkına varabilecek çapta biri için tek kurtuluşun evlilik olduğuna inanması saçma gelse de. Fatmagül, hayatına İstanbul'da devam edebileceğini bilmiyor mu? Evlenmeden de ailesiyle büyük şehirde yaşayabilir, kim kime dum duma. Mustafa ondan vazgeçtikten sonra, Yaşaranlardan böyle bir şeyi isteyebilir ve şikayetini bu koşul karşılığında geri alabilirdi-bence o kapasiteye sahip bir kız Fatmagül.

Kerim'i bu evliliğe zorlayan ne gibi koşullar var? Veya sorulması gereken en mantıklı soru bu evliliği yapmak zorunda bırakıldı mı yoksa işine mi geldi? Bana göre Kerim'in işine geldi bu evlilik, kendini feda etmiş biri olarak görmüyorum onu. Kim için ne için feda etti, ettiyse bile? Yaşaranların öne sürdüğü sebepler mi mantıklı geldi yoksa, "hepiniz yanmayın bari, bu evli, o okuyacak, öbürü şirketin başında ama sen boş gezenin boş kalfasısın" ? hepimiz yanmayalım bari, arkadaşlarım kurtulsun mu dedi, demedi bence. Madem sen tecavüzcü diye ortaya çıkacaksın, onlar niye çıkmasın? Kızın gururu daha mı çok kırılır, birden fazla kişinin tecavüzüne uğradı diye? Yoksa olayı, "eskiden sevgiliydiler" diye kapatacaklarını biliyordu da o yüzden mi afişe etmedi arkadaşlarını. Asıl bu şekilde Fatmagül karalanıyor, nişanlısını aldattı diye.. farkında değil mi acaba? Kısaca Fatmagül'ün evliliğe razı olmasının nedenleri az çok geçerli gelse de, Kerim için geçerli bir neden göremiyorum. Para'yı da önce aldı bi güzel, Fatmagülün midesinin bulandığını görünce geri verdi.

Mustafa'yı da aslında nişanlısına sahip çıkacaktı ama "aldatıldığını" öğrenince vazgeçti diyerek aklamaya çalışıyorlar, yersen! Bunca zaman Fatmagül'ü tanıyamamışsa, kendisini aldatabileceğini düşünüyorsa/ki düşünüyor yazıklar olsun. Diziden çıksın artık Mustafa bir işlevi de kalmadı zaten, sinir bozuyor. Mustafanın anne/babasının hem oğullarının üzerine o kadar evhamlı olup, hem de uluorta "Fatmagül'ün Mustafayı aldattığı" konuşmalarını yapmaları da ilginç. İstanbula gelmesin bu aile. :) Orada temiz bir kız bulup evlendiriversinler tertemiz oğullarıyla. Halil'im nasıl da sahip çıkmıştı Menekşe'sine :img-in_lo

Jandarmanın Fatmagül'ün ifadesini alış biçimi bana hiç gerçekci gelmedi, oda dolu insandı akabinde çıkardı ama geç oldu-belki de Fatmagül'ün o şekilde ifade vermesinde etkili oldular. O an orada olmasaydılar, başka şekilde konuşabilirdi. İlk raporlar yanlışmış, yani dört kişinin tecavüzüne uğramamış/bir kişiymiş o'da sevgilisi Kerim'miş! Ebe Nineyi salak yerine koydunuz tamam'da bu jandarma da mı bu kadar aptal ya, ilk raporlar başka geliyor, ilk ifade başka/şikayet var sonra araya Yaşaranların avukatı giriyor ve olayın seyri bambaşka bir yöne kayıyor.. mağdurenin psikolojisinin bozuk olduğu gayet net ama jandarma efendi Fatmagül'ü naz niyaz yapmakla, milleti oyalamakla suçluyor. :img-tomat Ebe Nine'nin jandarmayla konuşmasını beklerdim. Fatmagülün ağabeyi her ne kadar yarım akıllı olsa da, jandarma karşısında kardeşinin konuşmadığını görünce intihar meselesinden bahsedebilirdi hani zorlamayın çok üzülüyor gibilerinden.

Selim'in anne/babası yine de üzülüyor, vicdan yapıyor bu'da bir şeydir. Erdoğan'ınkiler de öyle ama Vural'ın annesi (yaşadığı ilişkiden de ne karakterde biri olduğu açık zaten) gayet pişkin. Vural ve Selim hayatlarına kaldıkları yerden devam ediyorlar ama Erdoğan daha kendine gelemedi.. pişmanlıktan veya vicdan azabından olduğunu sanmıyorum ama onda daha başka şeyler var. Kerim'in evleneceğini duyunca da bozuldu sanki. :bilmim Erdoş sempatik geliyor bana :D


canım benim yorumunun tümüne katılmakla birlikte jandarmaya da pek güven olmaz bu memlekette diyorum.
güneydoğu illerimizin birinde ağanın ettiği zulme tepki koyan köylüyü,ağayı yanına alıp,havaya ateş açtırmakla sindiren,dinlemeden ağanın boyunduruğuna sokan jandarmalar okudum duydum ben.
kasabanın olaydan sonra galyana gelmesiyle ortalığın karışması ve bu karışıklığı dindirmeye uğraşmak yerine,biran önce olayın hallolup,susturulmasına baktı o jandarma komutanı.:img-yes:
ee raporlarda değilmiş,kız da susuyo ne uğraşsın jandarma şimdi ?
erdoğan akşam beni de şaşırttı,ben selimin verdiği tepkiyi erdoğandan beklerken erdoğan sustu,cevap vermedi,duraksadı ve asık bir suratla içeri girdi:bilmimbence erdoş fatmagülün kerimden sonra ilk talibi olabilir:img-yes:
erdoş bana da sempatik geliyo(karakter olarak iğrenç onu es geçmiyorum)kötü karizması mı dersin,şeytan tüyü mü dersin öyle bişey:img-hyste
malak selimin sarı civcivlere 2.örneği olan kuzeni olmasından da olabilir
birde onun tepkileri,selimle girdiği diyaolglar falan ağır dram olan dizide yüzümüzü güldüren tek sahneler belki de ondandır.

BirkNry
08-10-10, 14:01
Okudugum cogu yoruma katildim.
Bu siteden iyi yorumcular cikarmis bea... Gidin siz hürriyete basvurun alirlar sizi :img-hyste

Fatmagül kabul etti. Fatmagül cahillik etti ... Ama Fatmagül ya kabul etmeseydi ?
Size hayatini bi anlatayim.
Ömür boyu kimse almiyacakti onu.
Yengesi itip kakicakti onu. Onca eziyet yapicakti. Hemde eskisinden kat kat ...
Kiz eski hayatindanda memnun degil di saten... Peki ya simdi nasil olsun ki ?
Milletin o acimasiz hor gözle bakisi... Ve belkide Mustafanin baskasi ile evlenicegini görücekti. Yengesinin kandirmasiyla Mustafanin suc isleyip , mapusa gircegine inaniyordu. ( Ki saten öyle ) . Abisi ve ailesi belkide issizlikten fakir olucaklardi. Hayati bi kabusa dönücekti. Ki saten kabus gibi suan.
Peki kabul etmesi iyimi oldu ? YINE HAYIR.
Ama o kizin piskolojisi saten olabilcek en kötü derecede. Depresyonda...
Mustafanin terki , yasadiklarinin soku...
Ne yapabilirdi ki ?

Birileri , Fatmagülün bütün bölüm aglamasindan sikayet duydugunu söyledi.
Pardon ama ... Siz onu hemen unutabilimiydiniz?
Yasadiklariniz ve onun acisi , terk edilisiniz , evlenme zorunlulugunuz. Mutluluktan havalara mi ucardiniz ? Sanmiyorum. Fatmagül aglamicakta kim agliyacak ? Ask yüzünden agliyor millet bölümlerce ... o tecavüz edildi , aglama hakki yokmu ?

Mukaddes Müniri bile sasirtmayi basardi ya... Helal olsun diyorum.
Ya bi insan bu kadar mi kurnaz , bu kadar kinci , bu kadar paragöz olur ?
Gercekten jandarmaya söylememesi Müniri bile sasirttirdi.

Rahmi ah rahmi. Yarim akilli saf rahmi.
Öyle temiz bir kalbin var ki. O halinle öyle bi yardim etmek istiyorsun ki Fatmagüle. Öyle bi karsi geliyorsun ki herkeze... Sasirdim gercekten.
Keske herkez senin gibi saf olsa... Keske.
Eger bi agabeyim olsaydi ... Böyle olsun isterdim. "Sen benim tertemiz kardesimsin." diyen. Aslinda saf olan. Ama kendince tedavi etmeye calisan. Fatmagüle cevap vermeyen. Onu teselli etmeye calisan. Konuyu sarptirmaya calisan. Sandalyeyi atan... Ah rahmi ah. Mukaddes ne kadar sansli haberi yok. Fatmagülün hayatta tek sansi o bence.

Fatmagül artik her erkekten korkuyor. Hemen önünü kapatiyor.
Ve bu bana cok mantikli ve dogal geldi. Bunu cok iyi düsünmüsler.
Bu kadin bir daha nasil saglikli bir iliski kursun ki simdi ?
Neredeyse imkansiz.

Kerimin o "evet" degisi dogrusu , aslinda Fatmagülü sevdigi anlamina geldi bana. Kabul etmeye bilirdi. Hayir. Arkadaslari umrunda degildi. Parada ayni öyle. O sanki Fatmagülü istiyordu. Bana öyle geldi... Sonra ona yardim etmeye calismasi ve Fatmagülün kacisi. Cay döktügünde hemen yanina kosmasi. Bunlar beni inandiran seyler...

Erdogan... Serefsiz hayvan erdogan.
Neden evlendiklerini duydugunda sevinmedin ?
Yoksa Fatmagül'ü mü kiskandin. Bana güleceksiniz ama gercekten bi an öyle geldi bana. Ayip biliyorum ama cok mu "zevk" almistin ? Tövbe tövbe.
Sanki KerimFatmagülü rahat birakmiyacak 2. sahis sensin gibime geliyor.

Mustafa... Pislik seni. O güzel gözlerine bakarken dogru belli nefret edemedigim Mustafa. Aglamayi yakistirdigim nadir erkeklerden. O kasli mustafa... Sen Fatmagülün öyle biri olmadigini bilmiyormuydun ?
Neden hemen inandin ? isine geldi dime ? simdi sucluyabilirsin fatmagülü dime ? öldürmeye bi "nedenin" var simdi dime ? yaziklar olsun.


Sizlere cok ama gercekten cok önemli bi haberim var.
Mustafa diziden cikmayacak.
HAYIR.
O serefsiz sahis sucsuz olan fatmagülü kabul etmedi . Fakat bi hayat kadini ile hayatini sürdürecek ! Biliyormuydunuz ?
Peki ben nerden biliyorum ? Resmi sitesinde karakterinde okudum , karaktersizin ! Gercekten sok olduum :bilmim


Beni gercekten rahatsiz eden tek sey , tüm bölüm boyunca müzik olmasi.
Bu ne müzikal gibi ? Her sahneye müzik . Yuh dedim.
Bunu dikkate alirsalar dizi gercekten mükemmel. Oyuncularin en yan karakterleri bile harika bir performans segiledi... Kalitede süper.
Bi müzik isi iste... :icon_sorr

ilkay_33
08-10-10, 14:05
Fatmagül'ü bu evliliğe zorlayan koşullar belli, Mustafa ondan vazgeçmiş ona göre tek kurtuluş ümidi vardı, o'da yok artık.. yengenin/Münirin zorla dayatmaya çalıştığı, evlenmezsen kasabaya meze olursun türevindeki saçma düşünce ürünleri ve Mustafa'nın başının derde girebileceği gibi nedenleri var Fatmagül'ün, her ne kadar bana göre Fatmagül gibi cahil olmayan ve oldukça açık bir toplumda (doğu'da yaşayan bir kız olsa neyse) yaşayan/neyin ne olduğunun farkına varabilecek çapta biri için tek kurtuluşun evlilik olduğuna inanması saçma gelse de. Fatmagül, hayatına İstanbul'da devam edebileceğini bilmiyor mu? Evlenmeden de ailesiyle büyük şehirde yaşayabilir, kim kime dum duma. Mustafa ondan vazgeçtikten sonra, Yaşaranlardan böyle bir şeyi isteyebilir ve şikayetini bu koşul karşılığında geri alabilirdi-bence o kapasiteye sahip bir kız Fatmagül.


Mustafa'yı da aslında nişanlısına sahip çıkacaktı ama "aldatıldığını" öğrenince vazgeçti diyerek aklamaya çalışıyorlar, yersen! Bunca zaman Fatmagül'ü tanıyamamışsa, kendisini aldatabileceğini düşünüyorsa/ki düşünüyor yazıklar olsun. Diziden çıksın artık Mustafa bir işlevi de kalmadı zaten, sinir bozuyor. Mustafanın anne/babasının hem oğullarının üzerine o kadar evhamlı olup, hem de uluorta "Fatmagül'ün Mustafayı aldattığı" konuşmalarını yapmaları da ilginç. İstanbula gelmesin bu aile. :) Orada temiz bir kız bulup evlendiriversinler tertemiz oğullarıyla. Halil'im nasıl da sahip çıkmıştı Menekşe'sine :img-in_lo
merhabalar,iyi torumlar öncelikle
ne zamandır yorum yazayım yazayım diyorum ama elim varmıyor
bu dizi bende kötü etki yaratıyor,hazır fikirlerime yakın bir yorum görmüşken alıntı yaypıp ben de birkaç şey eklemek istedim.

ilk önce şunu söylemek istiyorum ki 4 kişinin tecavüzüne uğramış,hayattan en acı tokatları yemiş bir kadının dramının anlatıldığı bir diziyi dalga konusu yapan insanları görmeye tahammül edemiyorum.Sanki çok normal birşeymiş gibi böyle bir konuyla dalga geçilmesi bir bayan olarak değil bir insan olarak benim kanıma dokunuyor !...

Fatmagül dediğim gibi hayattan en acı tokatları yemiş,
ölmesine bile izin verilmemiş bir insan...
hayatta en sevdiğinden destek görmek isterken -hayal olduğunu bile bile-,
onun tarafından da terk edilmiş bir insan...

gelde Fatmagül'ün suçu ne deme
gelde sayıp sövme bu zihniyete,bu zihniyettekilere
erkeğin elinin kiri denilip kenara çıkılmış,kadının namusu ! kirlenmiştir
şimdi bu olayda ve bunun gibi binlerce olayda namusu kirlenen kim oluyor ?

kırmızı yerde belirttiğim cümeleniz içinde birşey söylemek istiyorum bir menekşe ile halil fanı olarak
aynı travmayı ben o zaman da yaşamıştım
menekşenin,halilin dokunmaya kıyamadığı menekşesinin başına gelen o iğrenç olayda da günlerce gözümün önünden gitmemişti o sahneler
ama orada halil sevdiğine nasıl sahip çıktı,
işte adam gibi adam budur dedirtti bize :icon_sorr

ahh Fatmagül ne suçun varmış senin be kızım :(
hem sen çekiyosun hem bize çektiriyosun demekten kendimi alıkoyamıyorum :(

baev
08-10-10, 14:08
Dün diziyi izlerken benimde aklıma takıldı Kerim'in evlenmeyi neden kabul ettiği.Bence Kerim'in bunu kabul etmesinin sebebi annesinde yatıyor.Önceki bölümde onu ikna etmeye çalışırken "Onun da arkasından annen gibi laf edecekler,o da annenin yaşadıklarını yaşayacak" gibi birşeyler söylemişlerdi.Kerim'in annesinin başından bazı şeyler geçmiş olmalı.Bence Kerim bu yüzden kabul etti.

BirkNry
08-10-10, 14:30
Karaktersiz Mustafa Karakterinin ( :img-hyste ) hakkinda yazan seyleri kelime kelime yazicagim simdi.

"(....)
Zaman icinde yolu bir hayat kadiniyla kesisen Mustafa , tecavüze ugradigi icin ret ettigi Fatmagül'den sonra bu kadinla hayatini paylasmayi kabul edecektir. "

Gelde buna kizma. Geldi midem bulanma. Gelde sayma bu serefsize ... :img-tomat

Dila61
08-10-10, 14:32
Herkese merhabalar,

Nezamandan beri diyordum safya yaziyim diye ama anca bugun yazabiliyorum. Diziye konusu disinda Engin Akyurek icin izlemeye basladim.. ve iyiki izliyorum.. cunku perfomansi super.. oyuncluk harika..Engini seviyorum cok iyi bir oyuncu.. Beren Saat'in oyunclugunu pek beyenmezdim. ama burda cok guzel oynuyor.. Engin beren uyumu super bence.. sonra ebe nine ( ismini bilmiyor ) sonra fatma gulun abisi, yengesi ne kadar iyi oyuncular perfomanslari cok iyi..

dizinin konusuna gelince konusu cok korkunc, ama bir okadarda ornek olucu bence, ama herseye ragmen bir genc kizin basina gelebilecek en kotu sey bu ( allah kimsenin basina vermsin ).. Korkunc olan kimse bana gore sudur, butun hayallerin, gelecegin, piskolosin, insanlarin bakis acisi ( onu su yonden diyorum cunku okadar cok cahil insan varki hayatta tecavuzu kadinin sucu olarak goruyorlar ) .. bundan hic bir zaman kurtulamaz insan, cunku insanlar unutmaz, ama en onemlisi olan ya kendi unutabilecekmi?? insallara guveni, v.s'si herzaman eksik alacak..
Ornek olan tarafiysa sudur, belki cahil insanlar vardir bu diziyi izliyen bakin gorsunler bir genc ne alip goturuyorlar diye, hayallerini, namusunu, gelecegini, yasama sevincini, herseyini...

ama bunlari yazdiktan sonrada diyorum fatma gulun sucu ne? hic! ozaman neden bu alip goturduklerini bir daha yasama sansi olmasin ki? neden fatma gul bu travmayi atlattiktan sonra hayal kurmasin? neden yasama yine iki elle tutulmamasin? neden birdaha asik olamasin? neden bir daha gulmesin, anli acik yurumesin?
ki hebimiz hem fikiriz deyilmiki fatma gulun sucu yok?

tuba beren
08-10-10, 14:58
tüm yorum yazan arkadşlar çok güzel yazmışlar
dünki bölümde en çok üzüldüyüm şiy abisiyle fatmagülün konuşması idi. hiç kimse fatmagülü böyle anlayamaz.
ama şaşırdığımda oldu bunlar şehire giderken kerim araya dönüğ fatmagüle bakıyor sonra gülümsüyor valla hiç bir şiy anlamadım gitti.çay dökülüyor kalkıp yardım etmek istiyor ya kardeşim bunları zamanında yapsaydın tecavüz ederken yardım etseydin şimdi bunlar neye yarar ki
yengede paranı aldıktan sonra açıp içine bakması yuh dedim ne biçim insan bu bir insan paraya o kadarmı önem verir
şimdi mustafa kızı seviyordunsa her şeye ramen sahib çıkacaktın şımdi vurcam öldürcem demekle noluyor ki, fatmagülde evet dedi her kes üçün yeni bir hayat başlıyor.
selim vural sevindi ama erdoğan nedense suskun kaldı düşünüyorum ki, o ayrı bir parti düzenleyecek:img-hyste

F-ani bir hayatda
A-kıl almaz olaylar
T-üm deyerin kaybetmiş
M-alesef olmuş geçmiş
A-ma insana hayat veren
G-ülmek için yaşatan
Ü-züntüsüz acısız
L-ayik olan varlıksın

http://www.dizifilm.com/forum/picture.php?albumid=24367&pictureid=398460

lal03
08-10-10, 15:03
Öncelikle Kerim ve Fatmagül'ün evlenmelerinin çok havada kaldığını düşünüyorum. Özellikle Kerim neden bu olayı üstüne aldı? Bu kısım hiç iyi yansıtılmadı.

Ayrıca umarım gazeteci bizi hayal kırıklığına uğratmaz ve iyi bir oyuncu seçimiyle dizinin sonundada olsa Erdoğan, Vural ve Selim'nde tecavüzcü oldukları herkes tarafından öğrenilir.

Mustafa gibi karaktersize gönül veren Fatmagül'e yazık. Adam ne tarafa çeksen o tarafa gidiyor. Mustafa Fatmagülle beraber olamayacak bile olsa kıza zor zamanında destek olsaydı Fatmagül jandarmaya herşeyi anlatabilirdi.

Birde böyle jandarma olur mu diyeceğim ama Ece ve Melek'e göre oluyormuş.:icon_whis

bahar_91_m
08-10-10, 15:17
merhabalar herkese .. hayirli cumalar öncelikle ... bu dizide benide sinirden hoplatan seylerden biri bütün sucu fatmagule göstermeleri .. yani bi kiza göstermeleri beni cok sinir edio .. evet allah kimsenin basina vermesin ama su sekilde göstermeleri yengesinin konusmalari milletin konusmalari mustafanin böle birakmasi , iste yapmasaymis etmeseymis kendi hatasi .. gece vakti ne isi var orda gibisinden ...ulan geri zeklai kiz sana güle güle demeye geliodu (geldi )ya adi üstünde sonucta kiz tecavuze ugramis sonucta kendi isteyerek diil..kirli gibi gösteriolar ona hic konusma hakki tanimiolar... tmm kötu bisi ama genede ... o yapan mallara kimse bisi demio.. gerci dunki bölumu tam ayrintili izleyemedim ama bugun izliicem..neyse yani benim dusuncem cogu dizide gördugum gibi sevenler ayrilir mustafa diziden ayrilir, kerim le fatmagül zamanla birbirlerine alisir falan fistan..

cemotara
08-10-10, 15:21
Dizide en nefret ettiğim karakter kesinlikle mustafa karakteri...Adamın her hareketi beni deli ediyor nebiçim insan bunlar anlamak mümkün değil...Fatmagül gerçekten nasıl sevmiş bu adamı...
Valla tecavüzcüler bile bukadar sinirimi bozmuyor...Dizide sevdiğim karakterler fatmagül,abisi ve ebenine...
Fatmagülü her izleyişimde üzülüyorum kızın hayatı kaydı...Esas zulüm ve acılar yeni başlıyor...Nefret ettiği kişi ile evlenmek zorunda kalıyor...

iklimmm
08-10-10, 15:32
herkeze merhaba.dün diziyi izledim ve herkez gibi bende mustafa karakterine çok sinirliyim.fatmagül'e atılan iftiralara nasıl inanabilir tüm dizi boyunca bu olayları izlerken fatmagül'ün suçu ne mustafa diyip durdum gerçekten ne bu kızın suçu.
nikaha giderken ki çaresizlikleri resim çekileceği sırada adamın gelip dokunmaya kalkmasındaki tepkisi çok gerçekçiydi.yengesine hiçbirşey demiyorum zaten denilebilecek tüm sözleri söylemişsiniz o kadına diyecek kelime bulamıyorum
erdoğan'ın annesimi bilmiyorum ama bu olaylar karşısında galiba tek tepki gösteren o oldu belki ilerleyen zamanlarda fatmagül'e yardım edebilir oğluda bu işin içinde çünkü

erdoğan ve kuzeni konuşurken kerim'in evleneceğini duyduğunda erdoğan hiç tepki vermedi üzgün ve kızgındı acaba bu olaylardan pişmanlık mı duyuyor emin değilim.siz ne düşünüyorsunuz pişman olmuş olabilir mi,yoksa kuzenine olan kızgınlığımıydı o:icon_whis

sailaway
08-10-10, 15:32
Mustafa hakkında yazılanların her bir kelimesine katılıyorum. İlk hastanede Fatmagül'e "Allah Kahretsin seni" diye bağırdığında ne kadar şerefsiz ve karaktersiz olduğunu belli etti zaten, bundan sonra yapacağı hiçbir davranış beni şaşırtmayacak. Sevdiği kızın tecavüze uğramasından dolayı birçok hayali yıkılmış olabilir ama ne kendisinin nede ailesinin Fatmagül'ü suçladığı gibi hakaret etmesini haklı çıkarmıyor.

Kerim'e gelince, ne gece yaşananları hatırlamaması, ne Fatmagül'ü intihardan kurtarması, ne çay döküldüğünde ilgilenmesi, ne de parayı almaması suçunu hafifletmez. Kerim'de diğer 3 hayvan kadar hayvan ve iğrençtir. Senaristler ilerki bölümlerde Kerim'in tecavüz etmediğini kanıtlasada ki mutlaka kanıtlayacaklar yine de Kerim aynı hayvan olarak kalacaktır. Fatmagül'ü tutup diğer hayvanların önüne attığı ve tecavüzü engellemeye çalışmağı için.

İşte tecavüz kadar iğrenç bir diğer durumda Fatmagül'ün Kerim'e aşık olacağıdır ki bu benim tarafımdam asla kabul edilmeyecek ve bu aşk beni hiç heyecanlandırmayacaktır.:img-tomat

cakocakmak11
08-10-10, 15:33
Dizinin Başında
-Benim Konuşmaya Hakkım Yok
-Benim Birşey Söylemeye Hakkım
Yok Bu Replikler Çok Güzeldi Bazı Toplumlardaki Düşünceyi Çok Güzel İfade Ettiler Bence ;)

Ayrıca Fatmagül Hamile Falan mı Acaba ?

CicimBenim
08-10-10, 15:54
Merhaba,

Bazi arkadaslar Erdogan'in Fatmagul'e asik olacagini yazmislar. Ben bunu goremiyorum. Selim kurtulduk dediginde Erdogan'in sessizligi kafami karistirdi evet ama eger kizdan hoslaniyor olsaydi onunla evlenmeyi kendi istemezmiydi? Bence boyle olmasi hos degil. Fatmagul zaten istemedigi, nefret ettigi Kerim'le evlenmek zorunda kaldi bi de ustune Erdogan asik olsun? Bu kizin tecavuzculerini tekrar gormesi ve belki bundan sonra surekli gormesi iyi degil... biraktiklari yara nasil kapanir eger surekli gozunun onundeseler?

Fatmagulun Sucu Ne filminde yanilmiyorsam diger 3 erkek hapis cezasi yemislerdi demi? Peki Erdogan asik olmusmuydu kiza? Sanirim tam filime gore gitmiyorlar.

Mustafa'dan nefret ediyorum, diger 4 erkekden daha cok. Kizi yikip gectigi yetmemis gibi simdi de soylenen yalanlara inaniyor. Bu adam gercekten hic sevdimi Fatmagulu? Kiz isteyerek Kerim'le olsaydi neden hastanelik olsun ki? Vucundaki yaralar? Yuzundeki huzun? Bunlar kendi istegiyle verilmis sinyallarmi? Acaba bundan sonra ne yapacak. Hala intikam pesine dusecekmi? Dizi Ist giderse onun yeri ne olacak? Mustafa artik dizide yer alacakmidir? Evlenip gitsin!

Ebe nineyi merak ediyorum. Onunda Ist gitmesini istiyorum, Fatmagule yardimi cok olur. Dizi filime gore gidecekse ozaman Kerim kiza hic iyi davranmayacaktir.

Kerim'in yapip yapmadigi bi belli olsa. Hala ofkeliyim ona karsi ama en azindan yapmamis olsa. Kiza kotu davranirsa izleyicinin onu sevmesi imkansiz olur.

Fatmagul hamile olamaz diyorum ben. Bunu dusunmemizi istiyorlar. Aradan bir kac gun gecti... hamile olup olmadigi cok erken. Bence hasta olma nedeni hayati ile oyun oynadiklarini anladigi icindi, satildigini anladi ve sinir sistemi bunu kaldiramadi diyorum.

Dizinin devam edisini cok merak ediyorum.

cemillover
08-10-10, 16:00
fatmagül hamile değil arkadaşlar.
midesi bulandı çünkü tecavüzcüsüne satıldı.kerimin belki ona acıyıp kabul ettiğini düşünüyodu ama kerimi para alırken görünce midesi dayanmadı.
hem mukakdes hem kerimin aldığı paralar ve ortada mal gibi satılan fatmagül ,onla beraber benim de midem kalktın o an
kerimin evet demesi hem arkadaşlarının başına bişey gelmemesi içindi hem de gördüğünde beğendiği fsatmagülle evlenecek olmasındandı.
yani bu durum kerimin işine geldi.
kerim ve selim ve de mustafa milletin ağzı ile hareket eden kişilikleri tamamlanmamış,kendinden bi haber tipler,vural daha kıvrak onlardan ama
bence bu hikayenin sır küpü erdoşşşş
erdoğan çok karmaşık,çok zor bir karakter akşam ben bunu anladım.
çok hırslı,çok kinli,saldırgan,soğukkan ama bi yandan da bişeyleri bekler ya da bazı şeylere hasret kalmış gibi
akşam ki kerimin kabul etmesine sessiz kalması,susması erdoşun bu hikayenin bonusu olduğunun göstergesi

BirkNry
08-10-10, 16:03
Bazilari demis ki Mustafa gitsin ve gidecek felan.
bende isterdim her ne kadar gözleri cok güzel olsada ( ki bunun karakterle degil oyuncuyla alakasi var. yani mustafa gitsin ! ) . Ama gitmeyecek.
Hayat kadini ile hayatini sürdürecek ve intikamini almaya calisacak .
Yasaranlar onuda ezip harcayacaklar. Oh canima deysin !
Bence son bölümlere kadar görücegiz , karaktersizi !

filiz86
08-10-10, 16:17
Öncelikle herkese merhabalar :img-wink:
Başlığa sık sık girip takip edemiyorum ancak diziyi hiç kaçırmadan bir solukta seyrediyorum :img-wink: Zaten en başından beridir bu dizi bu senenın dizisi olacak demiştim yanılmadım da :img-wink: Herşey süper ...
Bölüm yorumuma gelirsekte gayet başarılı bir bölümdü. Herşey yerli yerindeydi, oyunculuklar süperdi hele hele berenın performansına diyecek bişey bulamıyorum :happy0064 ağlama sahnelerinde ve foto çektirirken ki hali içimi sızlattı. Okadar ınandırıcıydı ki :happy0064
Asıl olaylar evlendikten sonra gelişecek zaten. Merakla bekliyorum mustafanın ıntıkam alma çabalarını,, kerim ve fatmagulun birbirine aşık olmalarını, istanbula taşıdıklarındaki yaşanacak olayları... Çok fazla konu var işlenecek çok fazlada yan karakter var. Keyifle izlemeye devam edicem :img-wink:

telefe
08-10-10, 16:17
Karaktersiz Mustafa Karakterinin ( :img-hyste ) hakkinda yazan seyleri kelime kelime yazicagim simdi.

"(....)
Zaman icinde yolu bir hayat kadiniyla kesisen Mustafa , tecavüze ugradigi icin ret ettigi Fatmagül'den sonra bu kadinla hayatini paylasmayi kabul edecektir. "

Gelde buna kizma. Geldi midem bulanma. Gelde sayma bu serefsize ... :img-tomat


tecavüze ugramıs garip bi kıza sırtlarını döndüler .. mustafanın annesiyle babasına kapak olur buda .. cok da iyi olur :good:

BirkNry
08-10-10, 16:22
Kanal D'den alintidir.
"Fatmagül'ün Suçu Ne?" dizisinde önemli bir milat başladı. Fatmagül ve Kerim üzerlerindeki baskılara daha fazla boyun eğemeyip, nikah masasına oturdular. Tüm kasabada Fatmagül'ün Kerim'le kendi rızasıyla birlikte olduğu, nişanlısını aldattığı haberleri dolaşmaya başlarken bu işten en karlı çıkan Mukaddes oldu. Amacına ulaşan Mukaddes, Yaşaranlar'dan istediği parayı aldı.

Fatmagül ve Kerim, Münir'in onları Mustafa'dan koruma planıyla İstanbul'a yerleşecek. Kasabanın tepkisinden çekinen Mukaddes de mandırayı kapatıp, İstanbul'a taşınacak.

Bakalım, Fatmagül ve Kerim'in evlilikleri nasıl gidecek? Ebe Nine bu durumu kabullenecek mi? Bu sürpriz evliliği duyan Mustafa'nın tepkisi ne olacak? İstanbul'da Fatmagül'ü nasıl günler bekliyor? Tüm merak edilenler ilerleyen bölümlerde yanıt bulacak...

Neyse haftaya tüm sorularimiz cevaplanicakmis buna sevindim en azindan.

guz89
08-10-10, 16:38
Dizide en nefret ettiğim karakter kesinlikle mustafa karakteri...Adamın her hareketi beni deli ediyor nebiçim insan bunlar anlamak mümkün değil...Fatmagül gerçekten nasıl sevmiş bu adamı...
Valla tecavüzcüler bile bukadar sinirimi bozmuyor...Dizide sevdiğim karakterler fatmagül,abisi ve ebenine...
Fatmagülü her izleyişimde üzülüyorum kızın hayatı kaydı...Esas zulüm ve acılar yeni başlıyor...Nefret ettiği kişi ile evlenmek zorunda kalıyor...
:)) iyide Mustafa boyle olmasa, tecavuzculer bu kadar adi olmasa,tum suc fatmagule yıkılmasa dizi nasıl devam edecek

(ESRA)
08-10-10, 16:46
Herkese merhabalar.
Nasıl bir bölümdü ya ya,bu dizinin her bölümünde bi değişik oluyorum ben:img-cray:
Kerim de Fatmagül'e ikide bir ''Ben sana bişey yapmadım Fatmagül!''diyip duruyor ya:kahve

Valla yorum yapacak birşey bulamıyorum:img-cray:

nurgül_7
08-10-10, 16:52
mustafayı bnde hiç sevmiyorum.mustafadan tecavüzcülerden daha fazla nefret ediyorum düşünün artık :)
ama fatmagülün mustafayı sevmesine şaşırmıyorum.fatmagülün mustafaya aşık olmasının sebebi belli.mustafayı o evden "kurtuluş"u olarak görüyor mustafa onun için bi nevi kahraman aslında.:img-wink:
mukaddesin söledikleri çok doğruydu kıza tecavüz etmişler bu halide bohça derdinde.
ayrıca mukaddesin " tel gibi bilezik takmıştınız zten.2 kuruşluk şeyin derdine düşmüşler" demesine koptum:img-hyste:img-hyste
her şeye rağmen seviyorum ben mukaddesi .
kerim parayı almayınca hemen onun parasınada dikti gözünü nasıl gözleri aydınlandı:img-hyste

(ESRA)
08-10-10, 17:00
mustafayı bnde hiç sevmiyorum.mustafadan tecavüzcülerden daha fazla nefret ediyorum düşünün artık :)
ama fatmagülün mustafayı sevmesine şaşırmıyorum.fatmagülün mustafaya aşık olmasının sebebi belli.mustafayı o evden "kurtuluş"u olarak görüyor mustafa onun için bi nevi kahraman aslında.:img-wink:
mukaddesin söledikleri çok doğruydu kıza tecavüz etmişler bu halide bohça derdinde.
ayrıca mukaddesin " tel gibi bilezik takmıştınız zten.2 kuruşluk şeyin derdine düşmüşler" demesine koptum:img-hyste:img-hyste
her şeye rağmen seviyorum ben mukaddesi .
kerim parayı almayınca hemen onun parasınada dikti gözünü nasıl gözleri aydınlandı:img-hyste

Ayy Mukaddes paraları görünce gözler faltaşı gibi nasıl açıldıı:img-hyste

Rahmi'ye de çok üzülüyorum ben ya.Fatmagül'den başka gerçekten de kimsesi yok!Bi çocuğu var bir de Fatmagül'ü işte./Cadı yengeyi saymıyorum bileAyy Mukaddes Rahmiyi yer valla)

cebalo
08-10-10, 17:04
:good:persembe aksamlarin reyting yildizi yine FATMAGÜL oldu :happy0064yine persembe ekrana gelen dizileri solamis ama ne solama FATMAGÜL yine tam haketiyi yerde :good:her bölüm muhtesem :good:her bölüm duygusal :img-cray:dünkü bölümde yine cok güzel ve yine duygu dolu bölümdü :icon_cry::icon_cry::icon_cry:bu bölümdü FATMAGÜL beni yine ekranlara kilitledi :img-cray:gelecek bölümü simdiden iple cekiyorum

ebrumm
08-10-10, 17:10
Merhaba,

Bazi arkadaslar Erdogan'in Fatmagul'e asik olacagini yazmislar. Ben bunu goremiyorum. Selim kurtulduk dediginde Erdogan'in sessizligi kafami karistirdi evet ama eger kizdan hoslaniyor olsaydi onunla evlenmeyi kendi istemezmiydi? Bence boyle olmasi hos degil. Fatmagul zaten istemedigi, nefret ettigi Kerim'le evlenmek zorunda kaldi bi de ustune Erdogan asik olsun? Bu kizin tecavuzculerini tekrar gormesi ve belki bundan sonra surekli gormesi iyi degil... biraktiklari yara nasil kapanir eger surekli gozunun onundeseler?Ben dizinin başından beri bu 4 erkekten 2 sinin Fatmagül'e aşık olucağını hep düşündüm..Bunlardan biri Kerim olucağı kesinse diğeri kimdi? Bana ilk iki bölümde hissettirlen bu kişinin hep Vural olacağıydı..Vural'ın en başından beri kesin çizgilerle belli ettirilmese de bazı sahnelerde Fatmagül'e bakışları(merdıvenlerden inme sahnesi gibi) farklı gelmişti..Ama bu bölüm Erdoğan'ın sessizliğini hiç bir şekilde yorumlamayaşımı daha önce de yazmıştım..

Benim gönlüm Vural'ın Kerim ile kapışmasından yana..Kuzenler mi? Onlar para,karı,kız,şirket, falan için birbirlerini yiye dursunlar..Babalarının altındaki bu ezikliği her bölüm onlar tarafından izlettirilmesi daha izlenir kılar benim gözümde..

İllaki kuzenlerden de biri aşık olucaksa da bu yine de Erdoğan olmamalı..Selim tercihimdir..Böylelıkle Reşat Yaşaran için önüne konulan bir engel daha onu sıkıntıya sokacaktır ki Reşat Yaşaran'a herşey müstahak..

Daha demin yukarıda benim gönlüm Vural dan yana dedim ama asıl benim gönlüm hiçbirinden yana değil..Eğer gönlümün olucağı varsa bu da Fatmagül'ün bu 4 erkeği parmağıyla oynatması olur..Bu 4 erkeğin Fatmagül'ün karşısında kıvranarak görmek biraz olsun içimi rahatlatacaktır..Tabiki bunun için Fatmagül'ün intikam dolu planları gerekiyor..Ece&melek ikilisi bu yola başvurur mu bilmem? Ama kalem benim elimde olsaydı herşey bizim ve Fatmagül lehine olucak şekilde yazacağım kesindi...

telefe
08-10-10, 17:11
mustafayı bnde hiç sevmiyorum.mustafadan tecavüzcülerden daha fazla nefret ediyorum düşünün artık :)
ama fatmagülün mustafayı sevmesine şaşırmıyorum.fatmagülün mustafaya aşık olmasının sebebi belli.mustafayı o evden "kurtuluş"u olarak görüyor mustafa onun için bi nevi kahraman aslında.:img-wink:
mukaddesin söledikleri çok doğruydu kıza tecavüz etmişler bu halide bohça derdinde.
ayrıca mukaddesin " tel gibi bilezik takmıştınız zten.2 kuruşluk şeyin derdine düşmüşler" demesine koptum:img-hyste:img-hyste
her şeye rağmen seviyorum ben mukaddesi .
kerim parayı almayınca hemen onun parasınada dikti gözünü nasıl gözleri aydınlandı:img-hyste


o sahnede süperdi mukaddes .. bölümün en komik sahnesiydi:img-hystedini imanı para olmuş kadının ,çıkarcı çakal :img-hyste müniri bile dumur etti ya pes doğrusu...


savulunnn yaşaranlar mukaddes geliyoorr:img-hyste

(ESRA)
08-10-10, 17:20
izlere cok ama gercekten cok önemli bi haberim var.
Mustafa diziden cikmayacak.
HAYIR.
O serefsiz sahis sucsuz olan fatmagülü kabul etmedi . Fakat bi hayat kadini ile hayatini sürdürecek ! Biliyormuydunuz ?
Peki ben nerden biliyorum ? Resmi sitesinde karakterinde okudum , karaktersizin ! Gercekten sok olduum
Neee?
İnanmıyorum ya!!Mustafa'nın gözümde (Kerimi seven-destekleyen birisi asla değilim!!!) Kerim kadar değeri yoktu.Şimdi gözümde Erdoğanla eş değerde!
Burası bir forum olmasaydı,yasaklar olmasaydı ve tabii ki en önemlisi terbiyem müsade etseydi Mustafa'ya neler neler söylerdim ya neyyysee!

Şu dizide şimdilik sadece Farmagül var benim için!Fatmagül!Başka kimse yok.:img-cray:

gizemlı
08-10-10, 17:49
oyuncuların hepsi harika ötesi.. rollerine cup demiş oturmuş sanki..hele

dizide iki kötü karakter varki biri bnm gözümde mukaddes diğeriisee avukat

münir tam perfonmas kötülük sergiliyorlar harkia vala :D :good:

bakalım 5 ci bölümde neler olucak çok merak içindeyim:img-cray::img-cray:

telefe
08-10-10, 17:50
Ben dizinin başından beri bu 4 erkekten 2 sinin Fatmagül'e aşık olucağını hep düşündüm..Bunlardan biri Kerim olucağı kesinse diğeri kimdi? Bana ilk iki bölümde hissettirlen bu kişinin hep Vural olacağıydı..Vural'ın en başından beri kesin çizgilerle belli ettirilmese de bazı sahnelerde Fatmagül'e bakışları(merdıvenlerden inme sahnesi gibi) farklı gelmişti..Ama bu bölüm Erdoğan'ın sessizliğini hiç bir şekilde yorumlamayaşımı daha önce de yazmıştım..

Benim gönlüm Vural'ın Kerim ile kapışmasından yana..Kuzenler mi? Onlar para,karı,kız,şirket, falan için birbirlerini yiye dursunlar..Babalarının altındaki bu ezikliği her bölüm onlar tarafından izlettirilmesi daha izlenir kılar benim gözümde..

İllaki kuzenlerden de biri aşık olucaksa da bu yine de Erdoğan olmamalı..Selim tercihimdir..Böylelıkle Reşat Yaşaran için önüne konulan bir engel daha onu sıkıntıya sokacaktır ki Reşat Yaşaran'a herşey müstahak..

Daha demin yukarıda benim gönlüm Vural dan yana dedim ama asıl benim gönlüm hiçbirinden yana değil..Eğer gönlümün olucağı varsa bu da Fatmagül'ün bu 4 erkeği parmağıyla oynatması olur..Bu 4 erkeğin Fatmagül'ün karşısında kıvranarak görmek biraz olsun içimi rahatlatacaktır..Tabiki bunun için Fatmagül'ün intikam dolu planları gerekiyor..Ece&melek ikilisi bu yola başvurur mu bilmem? Ama kalem benim elimde olsaydı herşey bizim ve Fatmagül lehine olucak şekilde yazacağım kesindi...

ece-melek ikilisi ilk basta fatmagüle asık olacak ikinci tecavüzcüyü vural olarak düşünmüş daha sonra erdoğan olarak fikirlerini değiştirmiş olabilirler ..yani erdoğan asık olursa işler daha cok sarpa sarar ,içinden cıkılmayacak hal alır ,konular daha cok uzar vs .. o üç kişi içinden en tehlikeli erdoğan oldugu için bende onun asık olmasını istemiyorum ama senaristler böyle yapıcaklar kesin :icon_whisfatmagülün daha cok cekeceği var bunların elinden:icon_whisbi yandan mustafa bi yandan erdoğan bi yandan kerim:icon_whisyandı marmara cırası gibi kızz:icon_sorr

(ESRA)
08-10-10, 18:03
ece-melek ikilisi ilk basta fatmagüle asık olacak ikinci tecavüzcüyü vural olarak düşünmüş daha sonra erdoğan olarak fikirlerini değiştirmiş olabilirler ..yani erdoğan asık olursa işler daha cok sarpa sarar ,içinden cıkılmayacak hal alır ,konular daha cok uzar vs .. o üç kişi içinden en tehlikeli erdoğan oldugu için bende onun asık olmasını istemiyorum ama senaristler böyle yapıcaklar kesin :icon_whisfatmagülün daha cok cekeceği var bunların elinden:icon_whisbi yandan mustafa bi yandan erdoğan bi yandan kerim:icon_whisyandı marmara cırası gibi kızz:icon_sorr

Ya 4 pislikten 2.sinin aşkına katlanamam sanırım artık:img-cray:
Kerim yeter,diğerine ne gerek var.Durum zaten yeterince karışık,içinden çıkılmayacak bir halde.

Yalnız şunu söylemeliyim ki Kerim evet çok aşırı derecede suçlu ama pişman.Bu onu aklamaya yeter mi?Elbette yetmez!Hiçbirşey yetmez ama tüm bunlar Kerim'in pişman olduğu gerçeğini değiştirmiyor:kahve
Ama tabii ki Fatmagül'ü geçtim ben(biz) bile Kerim'i affedemeyiz/affetmeyiz pişmanlıkla!

pemboş
08-10-10, 18:05
bu diizyi nereye gidiyo anlamakta zorlanıyorum bu nasıl bi abi kardesinin bu kadar üüzlmesinbe izin veriyo ya.anlamamadım.
kerim bey iyilik yaptıgını mı düşünüyo yazık yani büyük fedakarlık yapmış:icon_whis:icon_whis yazık fatmagülüm evet demeseydinde.. kendini istanbula gidim yeni bi hayat kursaydın ..

nur13
08-10-10, 18:10
Bu ikinci kisi bencede Erdogan olacak gibi geliyor.Dün izledigim bölümden bunu anladim.Erdogan karakteri cok degisik.Icine kapanik ne yapacagini hic anlayamiyor insan.Erdogan gibi birisi neden Fatmagüle asik olur ki onu anlamiyorum ben.Ve hangi yüzle.Cok igrenc bir durum Fatmagül icin.

telefe
08-10-10, 18:12
Ya 4 pislikten 2.sinin aşkına katlanamam sanırım artık:img-cray:
Kerim yeter,diğerine ne gerek var.Durum zaten yeterince karışık,içinden çıkılmayacak bir halde.

Yalnız şunu söylemeliyim ki Kerim evet çok aşırı derecede suçlu ama pişman.Bu onu aklamaya yeter mi?Elbette yetmez!Hiçbirşey yetmez ama tüm bunlar Kerim'in pişman olduğu gerçeğini değiştirmiyor:kahve
Ama tabii ki Fatmagül'ü geçtim ben(biz) bile Kerim'i affedemeyiz/affetmeyiz pişmanlıkla!

doğru olaylar zaten karısık bi ikinci asıkla iyice çorba yapacaklar.. adım kadar eminim .. ece&melekte o potansiyel var :D

kerim hayatının sonuna kadar aklanamayacak zaten,aklanacak bir sey yapmadı-yapmadılar cünkü,,zaten resmi sitedede yazıyo, bu olayı hiç unutmucak hayatında hep izleri kalacak diye ..

biz kerimi affetmiyoruz ama zamanı gelince fatmagül affedecek :img-tomat

finishline
08-10-10, 18:52
Oyuncu odaklı yorum yapmaya karar verdim..
Münir rolünde Murat Daltabanı kimin aklıma gelmişse Allah razı olsun…:good: Onun oyunculuğunu burada methetmeye gerek yok.. bakış mimik tonlama duruş hareket…Zaten nerden bakarsan en fazla sahne ve replik de onundu.. çaktırmadan başrollerden rol çalıyordu… Bir de hepsi değil bazı oyuncularla olan sahnelerinde diğer oyuncuların vasat oyunculuğu göze batıyor.. Neyse Daltaban amiyane tabirle döktürüyor…:img-yes:

Daha çok görünen annelerden olan erdoğanın annesiyle meltemin annesi keşke yer değştirseydi diyorum en bi yüzeysel istekle…(belli olmaz tabii belki meltemin annesi veda yurtsever ipek ilerde daha aktif bir şekilde karşımıza çıkabilir de )

Ve Mustafa hakkında her şey…karakterin hikaye içindeki duruşu haklılığı haksızlığı bir yana, dublajdan mıdır hareketlerinden midir nedir oyunculuğu bana göre inanılmaz kötüydü.. İnşallah bu böyle gitmez. Zira anladığım kadarıyla kendisi önümüzdeki bölümler boyunca çeşmeden istanbula kavimler göçü hareketinde de olacak ve tabii ki yardımcı erkek oyuncu kadrosunda….(keşke erdoğanla da bu yer değiştireymiş) Neyse olmuşla ölmüşe çare yok. Elimizdekiler bunlar.. Bunları izliycez…
:icon_whis
Murat Daltaban - Sumru yavrucuk – Musa Uzunlar – Deniz Türkali – engin Akyürek –yer yer beren saat … bunlara denecek bir laf yok..Lakin kendinden çok güzel nefret ettirdi diye Mukaddes rolünü oynayan ablaya iyi oynuyor demek eyvahlar olsun bence biraz abartı olur.. :icon_whisO replikleri o durumda kime söyletsen nefret edilir zaten.. Bölümün en anlamlı cümlesini söyleyen rahminin oyunculuğunu da yerlere göklere sığdırmaya gerek yok.. Kötü oynamadı ama o cümleyi kim söylerse söylesin hislenirdik bence…

Beren Saat de bir ışık var kabul ediyorum..Oyunculuk da Allah için eskiye göre iyi..:img-yes:Lakin ağlarken konuştuklarından ben hiçbir şey anlamıyorum…E normalde de böyle değil midir ..Evet böyledir..salya sümük karışır ne dediğimiz anlaşılmaz...lakin normalde dibimizdeki adamı az çok duyarız.. Ben onun dediklerini anlamaya çalışırken ninem gibi ne dedi ne dedi diye sordum durdum etrafımdakilere… (ya da kabul ediyorum..belki benim kulaklarda bi tuhaflık var)

Engin Akyürek ..çok yorum yapamıycam.. koş engin, bak engin, sıkıl engin demişler adam da oynamış…Yani Allah için iyi hissettirdi..Zaten böyle repliksiz rollerde oyuncunun işi her daim daha zordur.. Nuri Bilge Ceylan filmleri gibi..Uzuuun uzun bakarsın… Mesele orda gözlerle, duruşla bunu anlatabilmek.. bence engin Akyürek başarılı bir oyuncu oldu.. :good:kendine has rahatsız etmeyen bir beden dili de var inceden..(misal telefonu kapama sahnesi-vural kerim)

Ben şahsen çok anlam yüklediğim gazeteci rolüne kofti bir oyuncu koyarlarsa hayalkırıklığı yaşayacağım.. Ben o gazeteciye çok ümit bağladım zira…

Dün gerçekten durağan bir bölümdü…Niye öyledi diye yargılamak bize düşmez. Arada olur öyle..hani bir geçiş bölümü niteliğinde sanki..

Bu hafta hikayenin anlam, önem,hakkaniyet ve gidişatına dair bir yorum yapmama hakkımı kullandım.. arz ederim….

Oyuncularla ilgili yorumunuzun tamamina katiliyorum. Gercektende izleyenlerin nefretini kazandiracak veya tam tersi icimizden gecennleri dillendiren replikleri oynayan oyuncular ortalama oyuncular bencede. Dediginiz gibi bu rollerde bu repliklerle hangi oyuncu olsa yine ayni duyguyu bize verirlerdi. Kanaatimce dizideki en basarili iki oyuncu Murat Daltaban ve Engin Akyurektir.

Beren1905AT
08-10-10, 19:18
Kerim dışındı mantıken bi kişinin aşık olması dizimizi dahada uzatacaktır.

Bölüm güzeldi Beren döktürdü yine Engin harikaydı Buğrayı çok beğendim oyuncular harika oyuncu seçimi harika bu kadar olur diyorum.Bi tek Selime ısınamadım:icon_whis
5.bölümü iple çekiyorum..

deniz1907
08-10-10, 19:29
Biri daha eğer Fatmagül'e aşık olacaksa bu Erdoğan olmasın lütfen.
Zaten onun aşık olabilecek kapasitede bir insan olduğunu düşünmüyorum, bence duygusuzun teki Erdoğan :kahve
Bir tek Kerim aşık olsun yeter, zaten onu da seyirciye nasıl kabul ettirebilecekler merakla bekliyorum.

Mustafa'dan nefret ediyorum.
Ailesinin dolduruşuna gelip Fatmagül'le konuşmamış olabilir. Hatta evlerini de yakmış olabilir ama "Fatmagül bana hep yalan söylemiş." cümlesi beni deli etti!!
Bir insan nişanlısına hiç mi güvenmez?? Yazık gerçekten çok yazık!!!
Mustafa karakteri diziden çıksa beni hiç bozmaz. Mustafa'yı oynayan oyuncuyu da hiç başarılı bulmuyorum zaten :kahve

Onun dışında başta Engin ve Beren olmak üzere tüm oyuncular muhteşem :good:
Özellikle Fatmagül'ün abisini oynayan oyuncuyuda çok iyi buluyorum :good:

pelinibrahim35
08-10-10, 19:31
Bölüm genel olarak güzeldi.

Fatmagül ağladıkça içim parçalanıyor.Abisiyle olan sahneleri dünkü bölümün en etkileyici sahneleriydi.

Kerim&Mustafaya yorum yapmaya gerek bile duymuyorum,zira ne Kerimin pişman tavırları nede Mustafanın ağlamaları/yakarmaları beni ilgilendirmiyor.

Fatmagülün hayatı asıl bundan sonra bitti, zorla ve sevmediği bir adamla evlendirildi.

Eeee nede olsa Onun hiçbirşey demeye hakkı yok:kahve

xx_BRC_xx
08-10-10, 20:31
Tecavüzcülerden bazılarının "gerçekten" Fatmagül'e aşık olması,güzel bir ceza çektirme yöntemi olabilir.Ama ben bu bazılarının arasında Erdoğan'ın olmasını istemiyorum.Çünkü aralarında en duygusuz olanının o olduğunu düşünüyorum.Tecavüz olayından sonraki "profesyonel tecavüzcü" havası(yani sakinliği,paniklememesi) aralarından en iğrendiğim insan olmasına sebep oldu.Kerim olur,Vural olur,sarı kafa olur ama Erdoğan olmasın lütfen.

b-im
08-10-10, 21:18
:icon_sorrmünirin, yapican tek bir sey var fatmagül, evlenip namusunu temizlemek dedigi sahne, fatmagülün, evlenmemekte direncinin kirildigi nokta idi galiba:img-cray:..dönüp abiye baktiginda, onunda bakislarini cevirip baska yere bakmasi, son kalan umutlarinida yok etti..:img-cray:
ondan sonra aglamaya baslamasi artik cevresindekilere teslim oldugunu gösteriyordu..:img-cray:

zavalli kiz...
konsmaya hakkim yok
bir seyden sikayet etmeye hakkim yok:img-cray::img-cray:


selimin annesinin elinde bir cok imkan vardir saniyorum..bu kadar rahatsiz ise olanlardan niye bir sey yapmadi acaba?:icon_sorr

kosovaa
08-10-10, 22:23
blm.5


Fatmagul : ne soylediyseniz yaptim, yeter artik, hayatta gitmem İstanbula mistanbula....
Fatmagul: Sen benim dort dusmanımdan birisin..

gemmie23
08-10-10, 23:38
Herkese Merhaba, bence Mustafa Fatmagul cok seviyor ama kendisine cok kizgin cunku o onu koruyamadi. Bence bu yuzden cok ofkeli kendisine ve Fatmagul'er.:img-tomat

kaçınkurası
08-10-10, 23:50
blm.5


Fatmagul : ne soylediyseniz yaptim, yeter artik, hayatta gitmem İstanbula mistanbula....
Fatmagul: Sen benim dort dusmanımdan birisin..Tüyo için teşekkürler kosova...

Anlaşıldı. Herşey öyle pat diye gelişmeyecek. zaten beklenilen birşeydi. Ama çok saçma konuyu uzatmak adına Ece-Melek klişesine bile sığmayan hareketler bunlar..

michael werner
09-10-10, 01:48
:icon_sorrmünirin, yapican tek bir sey var fatmagül, evlenip namusunu temizlemek dedigi sahne, fatmagülün, evlenmemekte direncinin kirildigi nokta idi galiba:img-cray:..dönüp abiye baktiginda, onunda bakislarini cevirip baska yere bakmasi, son kalan umutlarinida yok etti..:img-cray:
ondan sonra aglamaya baslamasi artik cevresindekilere teslim oldugunu gösteriyordu..:img-cray:

zavalli kiz...
konsmaya hakkim yok
bir seyden sikayet etmeye hakkim yok:img-cray::img-cray:


selimin annesinin elinde bir cok imkan vardir saniyorum..bu kadar rahatsiz ise olanlardan niye bir sey yapmadi acaba?:icon_sorr

Bölumu simdi nette izlemeye calisiyorum...Oyle zor ki Fatmagul un yasadiklari...
Herkesin ona sirtini donmesi...caresizligi ...Suclu konuma dusurulmesi...
Yengenin daleveralari(oyuncu rolun un hakkini veriyor)Mukades yenge kalp yerine kesinlikle tas tasiyor.yada PARA.
Bir deste kagit parcasi orta da ne namus birakiyor,nede seref.
O Sahnede Fatmagul gibi benim de midem bulandi.
Kisaca ;Paranin Gucu Fakiri Yendi diyebiliriz...

Daha once de dedigim gibi Fatmagul Kerim in Vicdani olacak.
Ona her baktigin da yaptiklari kotulugun buyuklugu altin da ezilecek.
Iki yabanci insan in ciktiklari bu zorunlu yolculukta;
Fatmagul un nefreti,Kerim in pismanligi ,Ic sesleri neler soyletecek...
Kerim kendini aklayabilecek mi?zaman herseyin ilaci olabilecek mi?
Kerim Fatmagulun yaralarini nasil saracak?Asktan ote ben bunlari
izlemeyi tercih ederim...Cunku;Kerim ve Mukades in parayi aldiklari
sahne sonrasi,Fatmagul un Aynada ki yansimasin da
benim gorup anladigim;Nefret,Intikam...
Fatmagul Kerimden yapilanlarin intikamini almak icin Evet dedi.
Kerim safsatasi ise Freni bosalmis araba misali
akbabalarin elin de yolunu kaybetmis,Oraya buraya carparak ilerliyor...
Para olayiyla(kabul etmese de,Fatmagul bilmediginden bu
olay aralarinda ki duvari daha da asilmaz hala getirdi.)
Sucunu ikiye katladi.


Vural in telefonda tsk.etmesine artik ne diyecegimi bilemiyorum...
Adam bir tsk.le yoluna kaldigi yerden devam etmeyi dusunuyor.
Kendi hayalleri varya , gerisinden ona ne degilmi?
eeeeeeeeeeee arkadaslik bu gunler icindir...Saftirik Kerim
Arkadaslarini aklamis ,tabiki tsk.edecek.Sagol diyecek...
Ilk defa bu iki Kelime , bu kadar kotu geldi kulagima.

Selim yaptiklarini coktan unutmus,Millet vekili nisanlisiyla alemlere
dalmis zevki sefasi yerin de ne guzel hayat dedirtiyor insana...
Hele ki;Erdogan dan hesap sormaya geldigi sahne de,
aklandiklarini anlatirken bir gobek atmadigi kaldi. sevincten.
Gene de en tehlikelisi bana gore Erdogan.Selim olsun , Vural Olsun
Sanki iclerin de biraz olsun olayin boyutunu ,yaptiklarinin
ne kadar ogrenc birsey oldugunun farkin da.Ama Erdogan oyle degil
gibime geliyor.Kerim i zaten bu uclu ile bir tutamiyorum.
Kerim hic olmazsa kendiyle hesaplasabiliyor.Ama ;Erdogan
ileriki bolumler de istanbul yolcusu olacak bu iki yabanci nin
oynayacagi evcilik oyunun da en buyuk kabuslari olacak gibime geliyor.
VE bu ucluden biri ve bana gorede Selim Fatmagule asik olacak sanki.
Kerim in ilk bolum de gordugumuz aile resminde ki ,Yuzu olmayan
baba nin (ki belki kerim in annesi yapmistir ve bu yuzden intihar
etmis olabilir)yasaranlardan biri olabilir gibime de geliyor.(balik burcu ,presligi deyyek)Konuyla alakasi yok ama ;
Yasaranlari canlandiran oyuncular birbirlerine ne cok benziyor.
Tartistiklari sahnede fark ettim.Iki oyuncu da rollerinin hakkini fazlasiyla veriyor.Aslin da butun oyuncular cok basarili.
Dedikodu yapan kasaba esrafi ve En cokta Fatmagulun abisi.
O kiyamam derken bizde ekran basin da Fatmagule kiyamiyoruz.

Aslin da Fatmagul un Drami daha yeni basliyor.
Hayatta birebir yasanilan bu olaylarin, Hayali bir senaryo olarak
ekran basin da izleyip gormemiz hepimizin yuruklerin de yer ediyor.
Hani deniliyor ya;Gormek ile Duymak ayni sey degil...
Iste bizler bu dizi de hergun duyup okudugumuz olaylari goruyoruz.
Belki bu dizi bir sekil de gosterdikleriyle bir ise yarar...Sevgili Bim senden alinti yaptim ama sicagi sicagina
izleyince son satirlar da belirtigin;Selim in Annesi
bu kadar rahatsizsa neden bir sey yapmamis olduguguyla
ilgili oda digerleri gibi ogluna kiyamamistir.Sonucta el (yabanci anlamin da)olan fatmagule oglunun yaptigi igrencligi ne kadar kabul edemese de ,Oglunu da atese atmaya kiyamiyordur.Cani daha kiymetli ,Ele gore...Bakalim ileriki bolumler de gercekten bu olayi unutacakmi?daha ogluyla yuzyuze gelmedi.

Çanakkale83
09-10-10, 02:16
Diziyi sırf Ece Melek imzalı olduğu için izlemeyi düşünmüyordum ama dün gece tesadüfen izledim. Konuyu bilmiyorum o yüzden. Eceyle Melek hanımlar kimbilir ilerde ne hale getirecekler hikayeyi karakterleri diye düşününce hiç istek kalmıyor bende izlemek için.:kahve Neyse en azından oyunculuklardan bahsedebilirim Beren Saate şaşırdım açıkçası.:blink: En son Hatırla Sevgili de izlemiştim kendisini(Aşk-ı Memnuyu da aynı sebepten izlememiştim) o zamanki Berenle şimdiki Beren arasında çok fark. Çok geliştirmiş kendisini.:good: Bunu söylemek istiyorum o çaresizliği,üzüntüyü hissettirdi bana.:good: Onun dışında Engin Akyüreği başarılı buldum. Dediğim gibi konuyu bilmiyorum ama üzüntüyü çok güzel yansıttı o da. Yabancı Damattan beri beğeniyorum oyunculuğunu zaten. Bu dizide oynayacağını duyduğumda "başka dizi mi bulamadın niye bu diziyi seçtin" diye kızmıştım hatta.:) Senaristlere çok tepkiliyim çünkü; (bknz; Yaprak Dökümü.) Tabi insan tutacak bir proede yer almak istiyorsa Ece Melek hanımların yazdığı dizide rol almalı asla şaşmaz tutar.:kahve Kendileri halkın nabzını iyi tutuyorlar. Tabi uyarıyorum şimdiden izleyicileri bir süre sonra diziyi tanıyamayacaksınız:) Kısaca Engin Akyüreğin daha farklı projelerde görmek isterdim ben başarısı sebebiyle ama popülerlik açısından da iyi bir seçim yapmış. Yolu açık olsun...

anqeleyes
09-10-10, 02:33
Benim dizi hakkındaki fikrim şöyle arkadaşlar; Bence kerim ile fatmagül ileriki zamanlarda birbirlerini sevecekler ki senaryo o yönde zaten.. Şehirde oturucaklar yıllar geçicek ve bence 2si onlardan intikam almaya calısıcak diğer 3 kişiden.. Benim fikrim böyle.

Kadir Kavri
09-10-10, 05:32
Ebe Nine,Bu Olayın Peşini Bırakmayacaktır,Bence:bilmim:good:... Tüyo Gelmiş,Tüyo'da Yazılan Replik,Sanırım,Fatmagül,Tarafından,Kerim'e,Söylüyo r Diye Düşünüyorum:bilmim:good:...

bitanem_61
09-10-10, 06:32
Adı batasıca net akşamları oomayınca yorum yapamıyorum malesef geçde olsa yazayım ki şişmeyeyim dimi

Para bütün pisliği örtüyormuymuş evet örtüyor, hastane kayıtları yok o yok mu derken satın alınan bir kaç kişiyle her şey düzeldi gitti

Her seferinde ilk yorumujm mustafa oluyor ama diğerlerine kızdığımdan daha çok ona kızıyorum ben, sapıklardan farklı değil gözümde, söylenen her şeye bu kadar çabuk nasıl inanır insan çocukluktan beri tanıdığı bir insanı hiç mi tanımaz yahu, bunu yapar yada yapmaz, ha mahalle baskısı yüzünden fatmagül le evlenmezdi, yada evlenemzdi ama bununda kibarca bir yolu olurdu değilmi, fatmagül ben seni tanıyorum ama malesef bütün kasaba ile başa çıkamam evlenemem senle gibi kibarça bir laf söylenirdi, ama yok illa salağı oyniycaklar,illa söylenene mal gibi inanacaklar, ben bunu anlamıyorum işte, yahu bir karakterde sevdiğine inansın tamam evlenme ama inan oda bunu bilsin ne olur sanki, bu öküz için bunca yazı yazdığıma da kendime kııyorum ama içimde kalacağına burda kalsın değilmi

aynı şeyler mustafanın anası içinde geçerli, keşke oda bir kadın olarak fatmagülü anlasa ama millet yüzünden kabul edmiyceni anlatan iki kelimecik söyleseydi, inanın gözümde ne kadar büyüycekti, ama yok aile mal gelmiş mal gidecek, inşallah oğluna bir kız buşlursunda oda seni boynuzlarBilmiyorum bende bir eksiklik vardı ama fatma gülün kerimi gördüğü sahneyi pek beğenmedim, sanki ona saldıran biri değilde, sokakta hiç tanımadığı birini görmüş gibiydi fatmagül, daha çok tepki bekliyordum neyse belkide bende eksiklik var

fatmagülün ikidir bide bulantısı var bunun etrafındaki pis oyunlara bağlıyorum bu kadar iğrençliğe artık dayanamıyor yoksa bir hamilelik söz konusu değil, yani bu tür olylardan sonra hastanelerde ilaç veirler diye biliyorum tabi yanılmıyorsam

bitanem_61
09-10-10, 06:40
Kerim fatma güle değer verdiği belli en azından ben öyle hissediyorum evet o gece orda olması başlı başına bir suç bu konuda aslada masum olmiycak ama mustafaya rağmen bile hala fatmagülün yanındaysa bir artıdır enim için bu, bunu para için yapmadığıda artık kesin keşke fatmagülde bunu görseydi , ama garibim artık kaldıramıyro ki bu bidesizlikleri, kerim öyle yada böyle fatmagülden hoşlanmış,bütün bölüm boynca bunu hisssttirdi, bu ilerde hödüklük etmiyce anlamına gelmiyor edecek muhakkak ki fatmagül acı çeksin ama bu gün süperdi, hele resim çekilirken fatmagülün içerde dokunma bana sesiyle dikilmesi çok hoşuma gitti

aslında bütün olayın özeti resimlerde saklı diyebiliriz insan o resimlere bakınca ne halde oldukalrını anlar

erdoğan ve selim hayatlarına hızla dönmüş belli aşşalık heriflerin umrunda bile değil birazdan kurtulacaz derdindeleer, başı kopasıcalar aşşalık sürüngenler, vural desen nasıl bir yüze sahip anlayamadım, adam telefon etmişde teşekkür ediyor, niyekurtulduk diye, pislik hani arkadaşındı bir başı kopasıca daha


şimdi ben anlamadım evdeki yaşlı kadın yaşaranlaın kızkardeşimi yoksa küçüğün karısımı, ilk bölüm karısı sandım, bu bölüm abla dedi zannedersem, neyse anlarım ilerde, asıl mevzum, kadının bu olayı örtmeye çalışırkan aslında kendini suçluyor olması, bundan bir şey çıkmaz ama en azından birileride bunu asla unutmiycam dediğini duymak güzel, erdoğanın ansı teşekkür edip duruyordu, ama asıl derdinin kendi çocukları olduğu anlaşıldı adi şeyler

bitanem_61
09-10-10, 06:47
Bir büyük ayıpda benim jandarmama, evet fatmagülün konuşması önemli de, o zamana kadar hastaneden hiçmi rapaor alınmadı, sonradan değişeceği belliydide önceden aradan geçen zamanda niye eline bir kağıt gelmemişki bu jandarmamın, ilede en son görevliler mi öğrencek, işin içinden çıkması kolay oldu alın ifadesini uğraştırmasın bizi:img-tomatal sen hak ettin bunu

bir ara fatmagülün abiside ilede evlen diycek sandım ama yok neyseki o kardeşinin ardında durmaya çalıştı ki ancak bu kdar yapabilirdi daha fazlasını hiç sanmıyorum yapsın onda öyle bir kadın olduğu sürece zor, zaten şimdi bir de istanbula gitsinlar de bak gör mukaddesi

avukat bilem mukaddesin karşısında pes etti, jandarmaya başka bir şey diyor, arkasını dönünce kız evde, avukat bey kendinden daha şeytanını görünce afalaldı:img-hysteFatmagül ve onun gibiler için onlarca sayfa yazsakda onalrı anlarmıyız diye düşünüyorum da sanmam davulun sesi uzaktan hep güzel gelirya, bizde nacak yazar konuşuruz onların acısıda çileside ancak kendien, ve fatmagülün ki daha yeni başladı, kerimden, çekeceği yetmiycek, bide intikam yemini etmiş mustafası var, ki umaırm bir gün fatmagül ona cevap verecek kadar dile gelir

aklımda kalanlar bu kadar, pc gidecek diye bldüm hep mesajı keşke akşamda olsada yazabilesem vede yorumları okusam

nurgül_7
09-10-10, 09:15
komutan kestirip attı ya var mı böyle bişi?
kızda darp izi vardı darp!kendi rızasıyla olsa böle mi olurdu!
hiç mi akıl yok,mantık yok!
erdoğan paçayı kurtarma derdinden sıyrılıp pişmanlığa dönmüş :kahve
dilerim hepsi çok büyük piskolojik sorunlar yaşar.
demek mustafa hayat kadınıyla hayat sürecekmiş ha?
sen mis gibi suçsuz,günahsız fatmagülü alma, "Allah kahretsin seni" de,hep kızı suçla sonra da bi hayt kadınıyla beraber ol.pes doğrusu!
bn komşulara da çok sinir oldum.herkes yalan yanlış şeyleri dallandırıyo bire bin katıyo.ya ebe nine buldu kızı,jandarma geldi olay yerine şişelerden parmak izi alında ee ne oldu bu bilgiler?
kendi rızasıyla biriyle beraber olacak adam sokakta mı yapar bunu?

b-im
09-10-10, 09:49
kerimin sahilde cay icerlerken, denize bakip kendi kendine gülümsedigi sahneye takildim kaldim...:icon_whis

ben sanatin bu dalini, sadece tv den gördügüm kadariyla biliyorum...set önü, arkasi, yani, yöresi, oyunculuk vs. hic bir bilgim yoktur.. fsn baslamasiz basliktaki genel yorumlar okudugum kadariyla, ay yapimin, islerini titizlikle yaptigi ve dolayisiylada kalitesinin yüksek oldugu yönünde idi..

kerim, ortam gergin, buz gibi bir hava var, bicakla kesilse ikiye bölünecek gibi olan bu atmosferde niye kendi kendine gülüp dursun? delimi?:bilmim

oyuncular oynayacaklari sahneleri, senarist veya yönetmenlerle defalarca calisiyorlardir diye tahmin ediyorum..ve sahne cekildikten sonra tekrar bir kontrol edende mutlaka vardir..istenilen vuruculukmu diyeyim adina, yada ne deniyor ise, olmamis ise, sahnenin tekrar tekrar cekildiginide tahmin ediyorum...engin akyürek niye durduk yerde o sahnede siritsinki? hadi o siritti, yönetenler, kerim senin burada üzgün durman gerekiyor, sahne tekrar cekilecek demezlermi?:bilmim

acaba diyorum, o sahnede kerimden hayallere dalip gülümsemesi istendi ve öncesinde yada arkasinda baska bir sahne vardida onuda kestilerde ortaya böyle kus misali bir sahnemi cikti?:icon_sorr

keske gelecek bölümde buna bir aciklik getirilse!:kahve

lanfeartelamon
09-10-10, 10:23
kerimin sahilde cay icerlerken, denize bakip kendi kendine gülümsedigi sahneye takildim kaldim...:icon_whis

ben sanatin bu dalini, sadece tv den gördügüm kadariyla biliyorum...set önü, arkasi, yani, yöresi, oyunculuk vs. hic bir bilgim yoktur.. fsn baslamasiz basliktaki genel yorumlar okudugum kadariyla, ay yapimin, islerini titizlikle yaptigi ve dolayisiylada kalitesinin yüksek oldugu yönünde idi..

kerim, ortam gergin, buz gibi bir hava var, bicakla kesilse ikiye bölünecek gibi olan bu atmosferde niye kendi kendine gülüp dursun? delimi?:bilmim

oyuncular oynayacaklari sahneleri, senarist veya yönetmenlerle defalarca calisiyorlardir diye tahmin ediyorum..ve sahne cekildikten sonra tekrar bir kontrol edende mutlaka vardir..istenilen vuruculukmu diyeyim adina, yada ne deniyor ise, olmamis ise, sahnenin tekrar tekrar cekildiginide tahmin ediyorum...engin akyürek niye durduk yerde o sahnede siritsinki? hadi o siritti, yönetenler, kerim senin burada üzgün durman gerekiyor, sahne tekrar cekilecek demezlermi?:bilmim

acaba diyorum, o sahnede kerimden hayallere dalip gülümsemesi istendi ve öncesinde yada arkasinda baska bir sahne vardida onuda kestilerde ortaya böyle kus misali bir sahnemi cikti?:icon_sorr

keske gelecek bölümde buna bir aciklik getirilse!:kahve

ben de kerimin gülümsemesinin farkettim. ama burda bence kerim mutlu olduğu için değil olayın ironisine gülüyordu. fatmagül gibi o da şokta. kendi halinde bir demirciyken, asla yapmam dediği bir belaya bulaştı, dün bir bugün iki evlilik kararı aldı. kendisini görmeye dahi tahammül edemeyen birisiyle nikah masasına oturucak. (kerime acıdığım yok yanlış anlaşılmasın.) bu, olsa olsa ben nasıl bu hale geldim, artık kendimi olayların akışına bıraktım gülüşüydü. acı bir gülüş.

rhett-butler8/1
09-10-10, 10:41
Kerimin gülüşünün sebebi Fatmagülü elde edebilmek için Ramiz dayı gibi kurmuş olduğu planın meyvelerini alıyor olması:img-hyste:img-hyste

Boşuna ;

Benim Adım Kerim..
Şiddetimden Korkun Derim..

demedim:img-hysteNiye gülsün adam.

Bi kızın hayatının mahvolmasına sebebiyet verdi..
Düne kadar demirci olan Kerim..şimdi zoraki koca olacak..
Ebe ninnesine mahçup..
Kendinden nefret eden bi adama dönüşmüş..

Hay ben böyle işe gülüşüydü o..ironik yani:img-wink:
ironik gülüşlerde acı acı olur tıpkı kerimin gülmesi gibi:img-yes:Ben şeyi anlamadım..Münir sizleri İstanbula götüreceğim orda kalırsınız artık dedi ya..aslında bu riskli bi karar değil mi..İstanbulda tecavüzcü kadrosuna (selim erdo vural) rastlanması daha olağan..fatmagül şimdi zayıf biri ama bi gün kafasına eser gider istanbul karakollarına başına gelenleri anlatmak ister..yada daha başka yol izler.falan filan..yani demem o ki..münirin sizi istanbula götüreceğim demesi bana mantıklı gelmedi.olayı bi şekil örtbas ettiklerini düşünürken böyle davranmak bilemedim..mustafadan çekiniyorlar yada gözümüzün önlerinde olsunlar mı istiyorlar ..:bilmim


Peki Ebe ninede İstanbula gider mi..


Kerim:img-in_lojandarmadan kaçarken çıkmaz yola girdiğinde yüzündeki o ne edeceğini bilemez ifade:love05:

magicalrose
09-10-10, 11:08
herkese iyi yorumlar
uzun bir mmeleket ayrılığından sonra nihayet bilgisayarın başına oturup yorum yapma şansını yakaladım...

dizinin yılın en çok konuşulan dizisi olacağını daha başlamadan tahmin etmiştim. öyle de oldu...
özellikle malum sahne ile pek bir gündemde kaldı...
diziyle ilgili yorunmlara geçmeden belirtmeliyim ki bu projede yine çok başarılı bir ay yapım cast'ı olmuş. oyuncular karakterlere cuk oturmuş, karakterleri adeta yaşıyorlar (mustafa karakteri hariç)...

gelelim diziye.. dizi film olan uyarlamasına yakın bir senaryo ile ilerliyor.. tabii günümüze uyarlandığından fatmagül ve kerimin evliliği biraz farklı anlatıldı..
bu dizinin ana konusu bir genç kızın uğradığı tecavüz sahnesi ve de sonrasında yaşadıklarıydı...
henüz tam anlayamadım ama sanırım dizideki Kerim ile filmdeki Kerim arasında bazı farklılıklar olacak gibi.... : bir kere Kerimin sürekli farmagüle tecavüz edip etmediğini hatırlamadığını söylemesi ve diğer üç karakterin olayı gerçektirirken gürünüp kerimin hiç görünmemesi, Kerimin bu olaya katılmadığını düşündürdü bana....
sanırım Vural, Kerim bu işin dışında kalamsın diye yalan söylüyor....

doğrusu kerim eğer fatmagüle tecavüz etmediyse buna sevinirim.. filmin tersi bir durum olsada Kerimin yapmamış olma ihtimali beni mutlu ediyor...
Fatmagülün ilk zamanlar kerime tepkili olması da çok normal ama filmdeki kerim, fatmagüle bayağı zulüm ediyordu... sanırım bu da filmden farklı işlenecek bir konu....

neyse lafın kısası diziyi beğendim .. zaten engin akyürek varken izlemem olmazdı...

magicalrose
09-10-10, 11:47
dizide tarşılan bazı konular var: mesela fatmagülün ilerde kerime aşık olması durumu. filmde bu durum erken başlamıştı ama bence dizide biraz zaman alacak gibi....
şimdi Kerim tecavüz etti mi bilmiyoruz ama diyelim ki etti (yüksek bir ihtimal zaten) vede Fatmagül sonradan bu olaya rağmen Kerime aşık oldu: gelecek bazı yorumları tahimin edebilirum. Belki burda kendisine saldıran bir adama aşık oduğu için fatmagül yerden yere vurulacak ... belki çoğu kişi kerime aşık olmazdı ama fatmagül oldu olacak...hayatta kendisine zulüm etmiş erekeklere aşık olan da var... haa diyelim ki Kerim tecavüz etmedi o zaman zaten Fatmagül kesin aşık olur...

bir de bu selim, erdoğan ve vuralın ailesine şaşırıp kadım. tek dertleri oğlumuz adımız kurtulsun. Özellikle annelerin tutumunu hayretle izledim... ya kerim fatmagül'le evlendi diye bunların oğulları pürü pak mı oldu... nedir anlamadım... o kadınlar farkında değil ama oğuları genç bir kıza tecavüz ettiler....

beren saatin fatmagül'deki oyunculuğu çok iyi.. özellikle o malum sahnede izlerken bayağı gerilip üzülmüştüm....

Engin için ne diyebilirim ki... zaten onun özellikle BBO'dan hayranıydım.. bir bakışıyla her şeyi anlatan br oyuncu....

sumru yavrucuk ve musa uzunlarda rollerine cuk oturmuş.. ikiside süperler... birde selimin dayısı (avukat) izlenmeye değer... yenge ve saf abi de çok iyi oyunculuk performanslarıyla hayat buluyor... cast mükemmel zaten..
bence bir terk fırat çelik olmamış...

rhett-butler8/1
09-10-10, 12:24
İstanbula taşınacaklar ya..peki Kerim orda ne iş görecek.Yoksa geçimlerini yaşaranların maşası Münir mi sağlayacak..

Münir de böyle çok iş beceren çok başarılı gözükmeye çalışan ezik bi tip..Bu Reşatla olan telefon konuşmasında daha çok net göründü.Reşatın gözüne girmek gibi bi derdi olmasaydı eğer bu tecavüz olayına farklı yaklaşabilirdi..
Ablasının tepkisini gördük utanç duydu..keşke ablası münire biraz çıkışsaydı.

ben münirin reşata aşık olduğunu düşünüyorum her ne kadar vuralın anası ile bişeyler yaşıyorsa bile:img-hyste:img-hyste

evet ne demiştim kerim istanbulda ne iş yapacak..

kaçınkurası
09-10-10, 12:46
İstanbula taşınacaklar ya..peki Kerim orda ne iş görecek.Yoksa geçimlerini yaşaranların maşası Münir mi sağlayacak..

Münir de böyle çok iş beceren çok başarılı gözükmeye çalışan ezik bi tip..Bu Reşatla olan telefon konuşmasında daha çok net göründü.Reşatın gözüne girmek gibi bi derdi olmasaydı eğer bu tecavüz olayına farklı yaklaşabilirdi..
Ablasının tepkisini gördük utanç duydu..keşke ablası münire biraz çıkışsaydı.

ben münirin reşata aşık olduğunu düşünüyorum her ne kadar vuralın anası ile bişeyler yaşıyorsa bile:img-hyste:img-hyste

evet ne demiştim kerim istanbulda ne iş yapacak..


O konuyu Mukaddes düşünmüştü ya, demirci iyi bakar fatmagül'e demişti..

Kerim parayı da almadı. sanırım bir süre iş arar sonra bulur bişeyler.
Ama istanbul'da Demircilik bilemiyorum..

Hikayeden yola çıkarsak, kerim ya gezip tozup eğlenecek evle hiç ilgilenmeyecek. yada tam tersine çok ağır koşullarda zorlu bir çalışma şekli olucak. 2 uç noktadan biri. Bunların arasında bir yaşamı olacağını sanmıyorum...

GULE_HAVIN
09-10-10, 12:49
Fatmagul ve abisi sahneleri yine cok uzucuydu bu ikili cok dogal Berenin icini ceke ceke aglamasina kahroluyorum acayip agliyor kiz :img-cray:

ve beyendigim yerde fatmagulun cayi dokultukten sonra kerimin yardim etmesi sonra ordaki bakisi acayip bicak gibi resmen:icon_sorr fatmagul resmen gozleriyle kerimi dovdu acayip kotu bakti.

ve kusma sahnesinde fatmagul yengenin ustune kus birdahasina tuvalete filan kosmana gerek yok:happy0064

duragan bir bolumdu ama reytingler yine cok yuksek gelmis.

ayrica son 2 bolumdur fatmagulun neredeyse hic konumuyor bu cok zor bir oyuncu icin ama Beren herzaman oldugu gibi bununda ustusinden geliyor tebrikler kendisine :good:

Ayrica Mustafa oynayan oyuncu dublaj yuzunden egreti duruyor rolu ama adam tas gibi nekadar bencil birisi olsa bille yakisikligi yakiyor resmen :img-blush

cemillover
09-10-10, 13:12
yorumlara gözgezdirdim de hala jandarmaya,raporlara değinen arkadaşlar var.
1.arkadaşlar bu ülkede köylüsüne eziyet eden ağa ile birlikte olup,milleti sindiren jandarmalar var diyeli ben 2 gün oldu.jandarma hazır raporlar değilmiş,münirler bir hikaye anlatmış,fatmagül de sessiz kalında uğraşma istemedi.işi incelemden başını ağrıtmadan olayı kapatıp daha fazla milletle uğraşmamak için başından savdı.bu kadar bunu yapan çok jandarma da var,polis te günümüzde ,ne suçu işlediğini bilmeden 3 seneden fazladır hapiste yatan aydınların olduğu bir ülkede yaşıyoruz basit bir kasabanın asayişini sağlayan jandarmanın olayı oldu bittiye getirip,kapatmasına bu kadar şaşırmayın rica ederim:img-wink:evet gerçekte bu gibi olaylar oluyo evet böyle jandarma komutanları var,böyle bir toplum var ve evet hayatı karartılan fatmagüller de var.
2.raporlara gelince,tıpkı jandarmada olduğu gibi bu durum gerçekte de var.hayır yani çok değil h.üzmez davasında adli tıpın raporu ile adam çıkmıştı.rapor bazı kesimlerin yakasını temizlemek için değişebilen,yanlı yazılabilen birşey bizim ülkede,adli tıp davalık bu ülkede keza delil diye sunulan bombaların imha edilip,insanları delil göstermeden örgütten iççeri atanlar var ki delil ortadan kalkınca dava düşer benim bildiğim.
aranızda sözüm ona büyük bir örgüt olan hani bizim bir destanımızdan adını alan bir dava varya,hah o örgütün kasası diye içeri alınan kuddisi okkırı bilen var mı? kanser hastası olduğu halde tedavidi için bile bırakılmamış,adamartık ölümün eşiğine gelince bir battaniye üstünde erimiş,bitmiş,pislik içinde hastaneye götürülmüş ve 1 2 içinde ölmüştür,işin en acı tarafı ise kasa diye aylarca içeriden tutulan kuddisi okkırın cenazesini imkanı yok diye belediye kaldırmıştır:bilmimböyle bir ülkede yaşıyoruz biz bırakın ülkenin herhangi bir kasabasında olan tecavüz vakasının(aslında çok büyük bir durum)raporlarının değişmesi,ülke gündemini allak bulak eden davalarda,hem raporlara,hem delillere,hem de hukuka ne tecavüzler ediliyo.
kaç defa yazdım bundan yalnızca 1 hafta önce sonuçlanan 12 yaşında 33 kişinin(o kişiler vilayetin önde gelenleri)tecavüzüne uğrayan n.ç. in 7 sene süren davası "kendi rızası ile tecavüze uğramış kız"diye sonuçlanıp,zaten tutuksuz yargılanan sanıkların 1 er yıl ceza alması (ki 4 tanesi hiç ceza almadı) ile sonuçlandı.
böyle bir ülkede değişen raporlara şaşırmamak lazım.bir de şu teorimi yazayım da içimde kalmasın:img-hyste;
hani kerimin babasının resimlerinde yüzü kesilmiş,onları terketmiş ,annesi de intihar etmiş ya,ebe nine de büyük bir öfke besliyo özellikle reşat yaşarana ya,bu kerimler illa istanbula gidecek ve bu yaşaranlarla illa temasta olacak ya
hah işte bence de reşatın ,kerimin babası olma olasılığı çok fazla
aslında bir de delil diyebileceğimiz bir şey var ortada
reşatın öz oğlu,ismini taşıyan oğlu selim ile kafiyeli bir isme sahip kerim:img-hyste
aynı babadan olunca isimler de uyumlu olur
selimin bilmediği kardeşi kerim,kerimin bilmediği kardeşi selim:img-hyste
selim&kerim kardeşler:img-wink:
bu durumda selim ve kerimin görüşmesini istemez reşat bey diyenleri duyar gibiyim
1.kerimin varlığından haberi olsa bile reşat yaşaran o kadar kendi paçasının derdinde soğukkanlı bir adam ki sırf işgillenecek bir durum ortaya çıkmasın diye engel olmaz
2.haberi yoksa kerimin durumundan zaten engel olmaya kalkması saçma olur.
3.vicdanı koca ambarda buğday tanesi kadar olan reşat yaşaran,terkettiği ve kendini bilmeyen oğlu kerimi az da olsa görme isteği ile görüşmeye ses çıkarmıyo olabilir:bilmim
nasıl ama iddaalı bir teori dimi?
ee daha bu aile ile kerimler bir şekilde iç içe edilecekler ki bu iç içe edilmenin en büyük sebebi,kafiyeli kardeşi selim gibi kendini bilmez aymaz kerimin reşatın oğlu olması
biri sarı,biri esmer ortalarnda öldürdükleri fatmagülün akan kanının kırmızısı ile almanya bayrağı gibiler:img-hyste

nicktv
09-10-10, 13:24
Özünde iyi çocuk…Kendi iyi de çevresi kötü…Arkadaş kurbanı… Burda sanırım bunun gibi cümleler kullanarak kerime bir bahane bulma arayışında değiliz hiçbirimiz. ..Senarist de farkındadır ki bu adam iğrenç bir şey yaptı. aktif pasif bir şekilde rol aldı..… Ama aldı… Üstelik arkadaşlarının suçunu evlenerek örtbas etmesi planına ortak oldu…. ama vicdanla ama parayla ama zaten beğendiydim kızı düşüncesiyle,ama kız intihar etmesin diye ,ama annesinin bilmediğimiz geçmişinden alıntı yaptı diye.. 80li yıllardaki filmdeki evlilik olayının kanun değişikliği nedeniyle yapılamamasından dolayı bir şekilde kerime EVET dedirtildi…Çünkü GÜNÜMÜZDE yasalar böyle denseydi mantık hatası yazılarıyla dolar taşardı buraları... köşe yazarları bundan bilimum makale yazarlardı... bu kanun maddesinin değişikliği ile İLGİLİ maddelerle dolar taşardı bu sayfalar ….bu madde olmasaymış da bu dizi orjinaline bağlı kalınarak çekilebilseymiş diyen bir kesim zaten yoktur onu hepten geçiyorum.. Ha dizi yine 80lerde geçse bak o olurdu. (serranın kulakları çınlasın)

Yani hakikatten bu diziden çıkan SONUÇ anladığım kadarıyla ana başlıklar altında şunlar:

-kerim tecavüz etti mi sahiden sorgusu – Fatmagül o saatte neden çıktı diyenler (4 hafta önce)
-tecavüz etmek sadece o işi yapmak değildir. Ön ayak olmak ve müdahale etmemek de tecavüzdür( 3 hafta önce)
-senaristler eseri yine değiştiriyor..kerimi iyi göstertcekler…son pişmanlık neye yarar (2 hafta önce)
-kerim ve fatmagül neden evet dedi, kutudan aşk çıkacak mı…Nasıl çıkar (bu hafta)

Ama asıl kızılan senaristin hikayenin temelinde fatmagülle kerimden aşk yaratma çabası…


Senariste kızdık TAMAM.. nasıl bu dramdan sadece aşk hikayesi yaratıyor dedik TAMAM..filmdeki kerim daha gaddardı bu ne diye sütten çıkmış ak kaşık oldu ki şimdi de TAMAM…Ama sadece bunlardan bahsederek , hikayenin sadece aşk meşk başrol kadın erkek konularını tartışarak farkında olmadan BİZ DE hikayeyi aşktan ibaret bir hikaye olarak ele almıyor muyuz zaman zaman…Yani hikayeyi basitleştirmiyor muyuz?

Haydi şimdi de gelin şaşırmadan kendimizi görelim dizide.. Şimdi hikayedeki Fatmagül olmaya hiçbirimizin dili varmıyor.Allah korusun çünkü.. Alt tarafı bir dizi canım ne alemi var şimdi kendimizi onun yerine koymanın…Haydi hoop bilinçaltımıza atalım….Biz kim mi olalım…kendimiz.. yani Ildırı mevkiilerinde oturan bir kasabalı olalım..Ve hayret edelim, DİZİDE tecavüze uğrayan bir kıza nasıl böyle gaddarca davranır O HALK diye… Niye çünkü biz asla o kıza öyle davranmayız…davranmazdık… (mı?)...Çünkü biz geçen gün diziyi izledik de aldık mesajımızı tümüyle…...kızcağıza çok kötü gözle bakıyoRdu ordaki halk…ahh eyvahlar olsun diyoruz di mi?...evet diyoruz.. sonra gayri safi milli hafızamız bunu unutuveriyor ama olsun biz dizi izledik de vicdan muhasebemizi zamanında yaptık nitekim…. Aldık dizideki berenin kolyesini ay aman dizinin mesajını…

Benim teyzem şu anda üzüntüden komada..çünkü kuzenimin nişanlısına tecavüz etmişler..Kuzenimin acık aklı karışık çevreden ötürü lakin zeynepgülle evlenmekte ısrarlı hala ama teyzem eyvahlar olsun diyor..” (misal)....hemen bir koşu gidelim de şu Fatmagülün suçu ne dizisinden aldığım dersi kendisine hatırlatıyım..O da izlediydi beni kesin dinler ve hatta anlar…Kuzenim Ahmet de çevresindekilerin dediklerine bakmasın..Çünkü çevresindekiler de %18 share alan o diziyi izlediler ve herkes imana geldi.. Biz toplumcana artık tecavüze uğrayan zavallı bir kızı ailemizin içine, işimize ve sosyal yaşantımıza almayı kabullendik.. Yaşasın biz…:icon_whis

newat
09-10-10, 13:43
Mukaddes sadece zarftaki paraylami yetindi.Ben diziyi kanald'nin sitesinden canli izliyorum.Surekli dondugu icin kacirmis olabilirim.Eger biraz akilli olsaydi,bir avukata danissaydi Yasaranlar'dan kat be kat fazlasini alirdi.

rhett-butler8/1
09-10-10, 13:49
…Ama sadece bunlardan bahsederek , hikayenin sadece aşk meşk başrol kadın erkek konularını tartışarak farkında olmadan BİZ DE hikayeyi aşktan ibaret bir hikaye olarak ele almıyor muyuz zaman zaman…Yani hikayeyi basitleştirmiyor muyuz?

Yurdum insanı aşka aşık o olmadan yaşayamıyor.bu her şekil kendini kanıtlıyor.:img-wink:

bu hikaye efsane aşk olarak yer bulamaz..tıpkı efsane olarak nitelendirilen behlül bihter aşkı !! gibi..ve diğer örnekler gibi..

acı bi hikaye bu..ders alınması gereken izlerken düşündüren duygusal zorlama yaptıran..neyiz biz gibi felsefik sorulara meylettiren..vb.örneklerle çoğalttırabilinecek bi hikaye..

kerim fatmagül gün gelir karşıya karşıya gelinince..birbirlerinin kollarında aşklarını itiraf etmelerinden ziyade..o kollarda ağlamalarını ..kerimin insanlığından utanmasını..fatmagülün yıkılan hayallerinin seslendirilmesini.kerimin ben ne yaptım sana böyle diye kahrolmasını..fatmagülü yokettiğinin bilinci ile ona söz verip onu hayata yeniden bağlayacağını demesini..ve daha duyduğumuzda aklımıza sadece aşk gelmeden iki insanın birbirine ne şekil dayanacak olunabileceğine dair cümleler..görmek isterim.

Vedat Türkali ve bu hikayede aşk..zor evet çok görünüyor..ama unutmayın ki..filmde bile aşk diye bişey dillendirilmiyor..

dizide bu kadar derinlik bulabilcekmiyiz bilmiyorum..gönül ister ki olsun..ama karakterlerine o kadar bağlanan senaristlerimiz var ki (ece meleğin bihterin cenazesine katılması..:img-hyste)..fatmagül ile kerime dair..neler izleriz neler:icon_whis

DuYuGuSaL
09-10-10, 15:03
Artik igce derlirdim psikopta bagliyorum.

Enginin dizi geregi bile olsa biriyle ask yasmasi dusunceleri beni deliryitor.
FAtmagul Kerim gordukce kiskancliktan deliriyorum

Kerim benim askimmmmmmmmmmmmmmm ya:img-cray::img-cray:

Kimse dokunmasin ona nolurrrrrrrrrrrr.
dayanamiyorum Engini baskasiyla gormeyeeeeeeeee:img-cray::img-cray::img-cray:

Engin sne benimsin kimseye yar etmem yaaaaaaaaaaaaa:love05:

kaçınkurası
09-10-10, 15:21
bencede bu kadar para içinmi böyle yapıyor helal sana mukaddes yenge


BU KADAR para derken ne kadar aldığını bilmiyoruz ki.. O konuda konuşulmadı. Tek bildiğimiz Mukaddes'in '' cezanız 4'e katlandı'' sözleri..

Kaldı ki, bizim için OKADARCIK diyebileceğimiz tutar belki de onun hayatını değiştirecek. Küçücük bir kasabada doğmuş, büyümüş, yaşamış, başkalarının giydiği ipek iç çamaşırlarına bile özenen ,gıpta eden bir kadından bahsediyoruz. Yani 1 liraya bile tapan bir kadın... Öyle olmasa küçücük kıza bunları yaşatırmı ?

>DOLUNAY<
09-10-10, 15:26
arkadaşlar ben urlada oturuyorum haberiniz olsun bugün sabah fatmagülün nişanlısının jandarma sahnesi vardı birisiyle konuşup arabasına bindi . ben 1. bölümden sonra izlemedim diziyi olayları tam bilmiyorum 1 . bölümden sonra ama anlamadım fatmagülün nişanlısının jandarmayla ne işi olur ?

sessizlik__
09-10-10, 16:07
başından itibaren takip etmeme ragmen yorum yazmamıştım ilk defa yazacagım..

olaylar filmdekinden biraz faklı ilerlesede filme az çok baglılık olacak gibi görünüyor onu dışında filme baglı ilerlese zaten 10 15 bölüme finalin gelmesi gerekirkii böyle bişeyin olması şu durumda imkansız görünüyor ...ve dizi filmden çok ayrı yerlere gidecek gibi hissettirdi bana nedense..fatmagülün gözlerindeki nefret yengenin para hısrı abinin sonsuz masumlugu kerimin zaten istedigi fatmagülü öyle yada böyle elde edip arkasından hem pişmanlıgı hem mutlulugu ebe ninenin yapılanlar karşısında bişeyler yapma çabasıı..vee nişanlı mustafanın öcümü alıcam repligi ..bunları göz önünde bulundurarak devamnda hem aşk hemde intikam kokan bölümler bizi bekliyor gibi geldi bana...hem fatmagülün intikamı hem mustafanın ...tabii kerimde var ...birde oluryaa istanbula taşındıktan sonra fatma güle ettiklerinden kurtulduklarını düşünen yaşaranlar ve vural efendii içerisinden fatmagüle aşık olanlarr ..böyle şeyler bekler oldum nedensee:img-hyste
ehh senaristleri düşününce çokta imkansız degil düşündüklerim bana göre...

telefe
09-10-10, 18:04
Artik igce derlirdim psikopta bagliyorum.

Enginin dizi geregi bile olsa biriyle ask yasmasi dusunceleri beni deliryitor.
FAtmagul Kerim gordukce kiskancliktan deliriyorum

Kerim benim askimmmmmmmmmmmmmmm ya:img-cray::img-cray:

Kimse dokunmasin ona nolurrrrrrrrrrrr.
dayanamiyorum Engini baskasiyla gormeyeeeeeeeee:img-cray::img-cray::img-cray:

Engin sne benimsin kimseye yar etmem yaaaaaaaaaaaaa:love05:

:img-hysteyakında fatmagülle kerim birbirlerine asık olunca napacan :img-hystekerim fatoşgüle bakarken ,öperken vs:img-hyste

............


bence mukaddes aldıgı o parayla yetinmeyecek .. yasaranları tehdit edecek bi müddet daha para koparacak sonrasında ne olur bilinmez :icon_whis

tüyoda gelmiş.. ''sen benim dört düşmanımdan birisin'' bu söze bakılırsa kerim konusmaya calısacak fgülle bunun üzerine söylenmiş bi cümle olabilir..tavrını koymak adına ..şu anda böyle bi cümle kurması cok mantıklı fatmagülün ama zamanla o bile anlamayacak kanımca nasıl asık olacagını kerime :img-tomat

>EsRa<
09-10-10, 18:20
arkadaslar ben bölümü dün izledim..
ve benimde aklima takilan bi sahne oldu..

Selim'in Erdogan'in yanina gidip Kerim'in evlenecegini söylediginde..
Erdogan'in tepkisi bana süpheli geldi:icon_whis
ki evlenme fikrini ilk kendisi ortaya atmisti..ama o sahnedeki tepkisi saskinlik gibi biseydi..sonra hicbisey söylemeside garip geldi bana..halbuki sevinmesi gerekirken sadece gitti:bilmim

acaba bu evlenme isinden haberi olmadigi icinmi öyle saskindi?
yoksa ilerde Fatmagül'e musallat olacak kisi Erdogan olabilirmi?
benim ilk aklima gelen buydu aslinda..

telefe
09-10-10, 18:28
arkadaslar ben bölümü dün izledim..
ve benimde aklima takilan bi sahne oldu..

Selim'in Erdogan'in yanina gidip Kerim'in evlenecegini söylediginde..
Erdogan'in tepkisi bana süpheli geldi:icon_whis
ki evlenme fikrini ilk kendisi ortaya atmisti..ama o sahnedeki tepkisi saskinlik gibi biseydi..sonra hicbisey söylemeside garip geldi bana..halbuki sevinmesi gerekirken sadece gitti:bilmim

acaba bu evlenme isinden haberi olmadigi icinmi öyle saskindi?
yoksa ilerde Fatmagül'e musallat olacak kisi Erdogan olabilirmi?
benim ilk aklima gelen buydu aslinda..


diziyi izlerken bende böyle düşünmüştüm .. sarı selim mal mal çakk kurtulduk derken erdoğanın yüz ifadesi pek hayra alamet değildii..
fatmagülün mustafa ve kerimden sonra üçüncü aşıgı erdoğan olacak kesinlikle :D

ladydefne
09-10-10, 18:37
hah işte bence de reşatın ,kerimin babası olma olasılığı çok fazla
aslında bir de delil diyebileceğimiz bir şey var ortada
reşatın öz oğlu,ismini taşıyan oğlu selim ile kafiyeli bir isme sahip kerim:img-hyste
aynı babadan olunca isimler de uyumlu olur
selimin bilmediği kardeşi kerim,kerimin bilmediği kardeşi selim:img-hyste
selim&kerim kardeşler:img-wink:


öncelikle merhaba cemillover,
Selim su tecavüzcülerden biri degilmiydi ? eger öyleyse insallah bu yazdigin teori tutmaz.
ben Kerim ve Selim'in kardes olmasini asla istemem neden dersen cok basit
Fatmagül'ün bundan sonraki hayatinda Kerim bile fazlayken,Fatmagül'ün hayatini yeterince isgal edecekken birde Selim olmasin civarinda lütven. kardes olurlarsa iki kardes ayni kadina :img-cray:tövbe tövbe .
Selim'i Fatmagül'ün kayinbiraderi olarak görmek istemiyorum.

telefe
09-10-10, 18:46
öncelikle merhaba cemillover,
Selim su tecavüzcülerden biri degilmiydi ? eger öyleyse insallah bu yazdigin teori tutmaz.
ben kerim ve selim'in kardes olmasini asla istemem neden dersen cok basit
Fatmagül'ün bundan sonraki hayatinda kerim bile fazlayken,Fatmagül'ün hayatini yeterince isgal edecekken birde selim olmasin civarinda lütven. kardes olurlarsa iki kardes ayni kadina :img-cray:tövbe tövbe .

böyle bi senaryoda yazabilir ama ece-melek..iki kardes aynı kadına :img-cray:.. zaten dört arkadas aynı kadınla oldular :img-cray:ahh kerim ah fatmagül nasıl affedicek seni:img-cray:

DuYuGuSaL
09-10-10, 18:50
:img-hysteyakında fatmagülle kerim birbirlerine asık olunca napacan :img-hystekerim fatoşgüle bakarken ,öperken vs:img-hyste

............


bence mukaddes aldıgı o parayla yetinmeyecek .. yasaranları tehdit edecek bi müddet daha para koparacak sonrasında ne olur bilinmez :icon_whis

tüyoda gelmiş.. ''sen benim dört düşmanımdan birisin'' bu söze bakılırsa kerim konusmaya calısacak fgülle bunun üzerine söylenmiş bi cümle olabilir..tavrını koymak adına ..şu anda böyle bi cümle kurması cok mantıklı fatmagülün ama zamanla o bile anlamayacak kanımca nasıl asık olacagını kerime :img-tomat
sorma sorma Fatmagul Kerim istesemde icinm riyor ahhh ahhhhhhhhhh.
oyuncu meslegi diye avutuyorum kendimi:bilmim
ENgin Enginnnnnnnnnnnn asigim sana duy sesimiiiiiiiiii:love05:

ladydefne
09-10-10, 18:54
böyle bi senaryoda yazabilir ama ece-melek..iki kardes aynı kadına :img-cray:.. zaten dört arkadas aynı kadınla oldular :img-cray:ahh kerim ah fatmagül nasıl affedicek seni:img-cray:

Tamam, dedigin dogru, zaten dört adam ayni kadinla olsalarda
kardes durumu cok daha kötü ama.
hani belki ilerde Fatmagül Kerim'le iyi anlasacaklarsa bile geri kalan üc kisiyi bir daha hayatlarina sokmazlardi ama iclerinden birinin kerimin kardesi olmasi :img-cray:Fatmagül istesede istemesede selim'i daima görecektir demek oluyor kabus gibi .
keske su diziye yakisikli bir biyikli daha girsede Kerimde ciksa fatmagül'ün hayatindan daha iyi olurdu bence.
Kerim yaptigi utanca ömür boyu mahkum olsun,yaptigi affedilecek gibi degil cünkü.

telefe
09-10-10, 19:55
Tamam, dedigin dogru, zaten dört adam ayni kadinla olsalarda
kardes durumu cok daha kötü ama.
hani belki ilerde Fatmagül Kerim'le iyi anlasacaklarsa bile geri kalan üc kisiyi bir daha hayatlarina sokmazlardi ama iclerinden birinin kerimin kardesi olmasi :img-cray:Fatmagül istesede istemesede selim'i daima görecektir demek oluyor kabus gibi .
keske su diziye yakisikli bir biyikli daha girsede Kerimde ciksa fatmagül'ün hayatindan daha iyi olurdu bence.
Kerim yaptigi utanca ömür boyu mahkum olsun,yaptigi affedilecek gibi degil cünkü.

bu dizide her sekilde durumlar kötü ... fatmagülün hayatında hep olacaklar zaten bu tecavüzcüler dizinin sonuna kadar , bi şekilde karsılasacaklar hep .. kardesi olsada düşmandan farksız olurlar su saatten sonra :good:dizinin sonundada hepsi kerimle fatmagülün hayatlarından cıkarlar .. bu aradada kerimin kıskanclıktan delirmiş hallerini izleriz artık bol bol .. fatmagülün cevresinde hangisini görse kıskanclıktan kudurur sonra gider kıza kötü davranır eziyet eder vs :img-yes:

cemillover
09-10-10, 20:00
öncelikle merhaba cemillover,
Selim su tecavüzcülerden biri degilmiydi ? eger öyleyse insallah bu yazdigin teori tutmaz.
ben Kerim ve Selim'in kardes olmasini asla istemem neden dersen cok basit
Fatmagül'ün bundan sonraki hayatinda Kerim bile fazlayken,Fatmagül'ün hayatini yeterince isgal edecekken birde Selim olmasin civarinda lütven. kardes olurlarsa iki kardes ayni kadina :img-cray:tövbe tövbe .
Selim'i Fatmagül'ün kayinbiraderi olarak görmek istemiyorum.

canım benim benim yorumlarından fatmagülle kerime ne kadar karşı olduğumu biliyorsundur.
senin dediğine katılıyorum yanlız senaristler ece&melek,ortada belli olmayan bir kerimin babası,yaşaranlarla hikayeye kerimlerle dahil olması durumu var ki beni de bu teoriye itiyo.
erdoğan bonus arkadaşlar bence diğer 3 içinde en karşık olan erdoğan,ne zaman ,ne yapacağı beli değil ki erdoğan sırf reşat yaşaranın fatmagülden sıyrılma girişimine karşı ille bu ikilinin üzerine bile gidebilir:bilmim
hiç kimse değil ama bence kerimle fatmagülün erdoştan çok çekeceği var.
ayrıca en adidi pislik olan erdoğan mizacına ters bişey yapabilir,nasıl kerimin çocukluğunda yaşadığı annesinin intiharından dolayı bir ezikliği varsa,içten içe erdoşunda yıkıntıları vardır geçmişten gelen:bilmimve o yüzden böyle saldırgandır.
belki de fatmagül bir liman olacaktır onun için:img-hyste
dediğim gibi mustafa değil,vural ve selimi hele de selimi hiç saymıyorum ama bu erdoş çok baş ağrıtacak ben diyeyim

burçinn
09-10-10, 20:05
Fatmagül ve abisinin konuşması çok duygusal olmuş ama bu kadar da yapmasınlar ya:)

Dizide Mukaddes'e hem sinir oluyorum hem gülüyorum.En başta oyuncu role çok yakışmış:) Bu bölümde gıcık Mustafa'nın gıcık annesinin gıcık yakınlarına zaten telden bilezik vermişlerdi diye çemkirmesi çok komikti:)

Erdoğan bana da tuhaf geliyor. Şu anda tam bir kapalı kutu gibi... Ben de ileride Fatmagül'e karşı birşeyler hissedebilir gibi düşünüyorum Kerim'in evlenmesine olan tepkisi garipti çünkü...

Ebe Nine ve Reşat'ın birlikte oldukları sahneleri çok seviyorum ama bu aralar pek sahneleri yok umarım onların sahnesi daha fazla olur.

Fatmagül'e yapılan eziyet insanın sinirini bozuyor.Üstüne Beren Saat çok güzel oynuyor. Bu arada kendisine dokunulduğu zaman Fatmagül gibi ben de sinir oluyorum:icon_sorr

Gelecek bölümü heyecanla bekliyorum...

telefe
09-10-10, 21:00
hiç kimse değil ama bence kerimle fatmagülün erdoştan çok çekeceği var.
ayrıca en adidi pislik olan erdoğan mizacına ters bişey yapabilir,nasıl kerimin çocukluğunda yaşadığı annesinin intiharından dolayı bir ezikliği varsa,içten içe erdoşunda yıkıntıları vardır geçmişten gelen:bilmimve o yüzden böyle saldırgandır.
belki de fatmagül bir liman olacaktır onun için:img-hyste
dediğim gibi mustafa değil,vural ve selimi hele de selimi hiç saymıyorum ama bu erdoş çok baş ağrıtacak ben diyeyim


aynen yaa..erdoğan her seyi yapabilecek karakterde zaten .. korkusuda yok bir seyden.. fgüle asık oldktan sonra cok farklı bi erdoğanda izleyebiliriz..belki içindeki meleği fatmagülle bulacaktır erdoşş:img-hysteama kolay kolay asık olcak bi tipede benzemiyoki:bilmim

......

yavrum kerim senin işin cok zor :img-hyste,
hem arkadasların hem yaşaranlar hem mustafa hem mukaddes hemde ebenine(kolayca affetmicek kerimi o da :icon_whis)..
bunlarla ugrasmak cok zor olacak onun için :img-tomat

bu arada fatmagüle olan aşkı ve kendi vicdanıda var tabi...kerim bunlarla carpısırken belkide tek desteği fgül olur ,kimbilir :img-tomat

finishline
09-10-10, 21:09
Daha once Kerim'in Rifat Yasaranin oglu oldugunu dusunmustum. Ama bu bolumde biraz dikkat isteyen mimiklerde gizli ince ayrintilar verdiler gibi. Dolayisiyla bende ilk tezimden vazcaydim arkadaslar.
*Rifatla Resat kardeslerin arasinda guc kapismasindan baska bir sey var sanirim. Tartisma sahnesinde Rifatin karisinin Resata hayranligi oldugu hissine kapildim nedense. Resatin ve karisinin o sahneyi terkettikten sonra rifatin karisina bakislarinda bir ima sezinler gibi oldum. Belkide Erdoganin annnesi hep Resata asikti ama rifatla evlendi. Hatta Erdogan resatin oglu bile olabilir. Zira Erdogan'in kisiligi tam Resat agaya yarasir cinsten.
*Kerimin annesi buyuk ihtimalle yasaranlarin hizmetinde calisan biriydi. Ya Yasaranlardan yada onlara yakin biri tarafindan tecavuze ugradi, veya onlardan birine asik oldugu icin birlikte oldu. Hamileligi anlasilincada olay ortaya cikmasin diye duzmece bir evlilikle basi baglandi kadincagizin. (Resat yasaran babasina benziyorsa duzmece evlilik baba tarafindan baska bir calisani para ile ikna edilerek yapilmistir diye dusunuyorum). zira Kerimin odasindaki dugun fotosundaki kafasi kesik babanin yasaranlardan olma ihtimali yok gibi. Eger oyle olsa herekesin biribirini tanidigi kucuk bir kasabada bu mutlaka oyle yada boyle dillenirdi. Adam baskasindan olma bir cocugu kabullenmemis onlari birakip gitmistir kanimca.
*Munir'in deli gibi cirpinislarindan, daha once kerime annesi hakkinda cikan dedikodulardan bahsetmesinden, hic evlenmemis olmasindan, dizi de kisi basina bir ogul duserken onun evlatciginin olmamasindan midir nedir bilmem, Kerim yoksa senin ogulcugunmudur be adam dedim durdum kendi kendime bu son bolum boyunca...
...
Daha oncede dedigim gibi, fatmagulun bakislarinda oyle insanin icini sizlatan eziklik ve caresizlik yok arkadaslar.Artik yuzde yuz eminim Bereni fatmagulun intikamini alsin diye secmisler bu role. O son sahnedeki evet, kanaatimce dunyayi size dar edicem sizi reziller der gibiydi. Bu dizinin filmle uzaktan yakindan ilgisi olmayacaginin kaniti gibiydi. Iyide olmus, her bolum yuregimiz daglanacagina hep beraber hadi be Fatmagul kim tutar seni ve intikam intikam naralariyla keyifle izleriz diziyi.

newat
09-10-10, 21:50
BU KADAR para derken ne kadar aldığını bilmiyoruz ki.. O konuda konuşulmadı. Tek bildiğimiz Mukaddes'in '' cezanız 4'e katlandı'' sözleri..

Kaldı ki, bizim için OKADARCIK diyebileceğimiz tutar belki de onun hayatını değiştirecek. Küçücük bir kasabada doğmuş, büyümüş, yaşamış, başkalarının giydiği ipek iç çamaşırlarına bile özenen ,gıpta eden bir kadından bahsediyoruz. Yani 1 liraya bile tapan bir kadın... Öyle olmasa küçücük kıza bunları yaşatırmı ?

Mukaddes kucuk bir kasabada yasiyor ama kucuk capta olsa ticaret yapiyor arabayi bile Mukaddes kullaniyor.Bu nedenle koparttigi tazminati kendisine yakistiramadim.Daha uyanik olup cok daha fazlasini kopartabilirdi.Deliller yok
Olduktan sonra bakalim yeniden bir seyler koparabilecekmi.
Zavalli Fatmagul'un yaninda rahatsiz bile olmadi parayi alirken.MUnir'de de hic insani duygular yokmus.Sartmiydi Fatmagul'un yaninda parayi vermek.
Mukaddes'in niyeti hem paraya konmak hemde Fatmagul'den kurtulmakti.

b-im
09-10-10, 21:59
Daha oncede dedigim gibi, fatmagulun bakislarinda oyle insanin icini sizlatan eziklik ve caresizlik yok arkadaslar.Artik yuzde yuz eminim Bereni fatmagulun intikamini alsin diye secmisler bu role. O son sahnedeki evet, kanaatimce dunyayi size dar edicem sizi reziller der gibiydi.

bende fatmagülün cok ezik oldugunu düsünmüyorum:img-wink: hatta abi , mukaddesten korkmasaydi, fatmagüle destek olabilseydi kesinlikle kerimle evlenmezdi..herseye ragmen evlenmezdi...
ve bakislarindan belliki, kerimle basliyacak öc almaya...:img-yes:en önce ona dar edecek dünyayi..

cemillover
09-10-10, 22:03
bu arada kosovanın tüyosuna gelecem.
replikler sanırım fatmagülden kerime ki ben bu repliklerden beren saatin fatmagülünü,orjinal filmdeki hülya avşarın fatmagülünden ayrıldığını gördüm,gerçi geçen bölümde de bunu farkettim o çay sahnesinde
hülya avşarın oynadığı fatmagül tepki vermez,konuşmaz başı eğik,kerim ne derse yapar,ses çıkarmaz,hep hüzünlüdür,hep ezilir büzülür,o kadar biçare bi hali vardır ki ağla ağla helak olursunuz izlerken,başı önünde sessizce ne dense yapan bir fatmagül.
yeni versiyon fatmagül biraz daha dişli:img-hyste
en azından çay sahnesinde kerimi bakışları ile dövdü ki gelen repliklerden
kerime karşı bir gard alacak ve set çekecek
düşman bellemek çok ciddi:good:ki ben bunu sevdim çok:happy0064

Beren1905AT
09-10-10, 22:31
Fatmagüle aşık olucak 2.tecavüzcü Selim olucak deniliyor ama bence Erdoş gibime geliyor adam tam bir sırküpü..

Replikler içinde çok teşekkürler.Karşımızda dişli bir Fatmagül görmek güzel olucak..:icon_whis

kosovaa
09-10-10, 22:47
Blm 5 tuyo

Fgül ve Kerim evlenmiştir artık.Münir onları İstanbul'a göndermek ister.Fgül ve Kerim bu duruma karşı çıkar.Öte yandan Mustafa Kerim'in evine zarar verir.Bu olay üzerine fgül ve kerim istanbula giderler.İkisi bir otele yerleşir.Tecavüz olayı gazetelere düşer.Yaşaranlara düşman gazeteci fgül ile görüşme yollarını arar.Olayın ulasal basına yansıması için çabalar.Mustafa yaşaranların bu işin içinde...devami ve fragmani benim sitede.

telefe
09-10-10, 23:37
senin siten nere ya:icon_whis

bu mustafada hem kızı ortada bıraktı hemde bela mı oldu baslarına serefsiz şeyy :icon_evil

otelde aynı odada kalmazlar umarım , yoksa kan cıkar heralde o odada :icon_whis

gemmie23
10-10-10, 00:33
Merhaba arkadaslar, bence Mustafa kendisini cok ofkeli suan cunku Fatmagul'er sahip cikarmadi.:img-in_lo

Bana Fatmagul ve Kerim aski bana cok sacma geliyor bence hic olmusun.:img-tomat

(ESRA)
10-10-10, 01:25
senin siten nere ya:icon_whis

bu mustafada hem kızı ortada bıraktı hemde bela mı oldu baslarına serefsiz şeyy :icon_evil

otelde aynı odada kalmazlar umarım , yoksa kan cıkar heralde o odada :icon_whis

Ayy inşallah aynı odada falan kalmazlar:img-cray:
Şimdilik,şu durumda böyle birşeyi kaldıramam!!
Bu arada tüyolar için teşekkürler.Yine bol heyecanlı bir bölüm olacak:good:

telefe
10-10-10, 01:35
sevgili kosovaa sayesinde fragmanın az bi bölümünü izledim ..


fatmagül feci bakıslar atıyo kerime hemde öyle böyle değil bu bakıslar . ben bile izlerken tırstım yani :img-tomat


''senden yardım istemiyorum,senden hiçbir sey istemiyorum,sen benim dört düşmanımdan birisin,her nefes aldıgım sürecede böyle kalacak'' gibilerinden konusuyo fatmagül.. bunlar nasıl asık olacak cok merak ediyorum ya .. bence fatmagül kerime asık oldugunu anladıgı an kendindende nefret edecek:icon_whis

bakıslar bıcak gibi sözler bıcak gibi...az bile gerci bunlar:icon_whis

cemillover
10-10-10, 01:37
biri bana da link atablir mi?çatlayacam ya şurda
sitenin ismi ne,nerde bulurumacil yardım edin arkadaşlar böyle izleyip anlatırken siz benim bünyeye ağrılar giriyo:img-hyste

telefe
10-10-10, 02:29
tüyonun devamı...

Fgül kerim ile evlensede ona ve diğer tecavüzcülere olan kini an ve an artmaktadır.ve otel odasında ilk kez yanlız kalır fgül ve kerim.ve beklenmedik bir sonla bölüm sona erer..

beklenmedik son ne olabilir acaba ya mustafa mı gelecekki ... bi an önce persembe gelse ..

Kadir Kavri
10-10-10, 03:04
tüyonun devamı...

Fgül kerim ile evlensede ona ve diğer tecavüzcülere olan kini an ve an artmaktadır.ve otel odasında ilk kez yanlız kalır fgül ve kerim.ve beklenmedik bir sonla bölüm sona erer..

beklenmedik son ne olabilir acaba ya mustafa mı gelecekki ... bi an önce persembe gelse ..

Senin Dediğin Gibi Mustafa Gelebilir,Veya,Fatmagül,Kerim'i,Öldürmeye'de,Kalkı şabilir,Veya Başka Birşeyde Olabilir:bilmim:good:...

Ama,Mustafa Gelirse,Kerim'i,Kim,Kurtaracak,Mustafa'nın,Elinden :bilmim:good:...

telefe
10-10-10, 03:17
Senin Dediğin Gibi Mustafa Gelebilir,Veya,Fatmagül,Kerim'i,Öldürmeye'de,Kalkı şabilir,Veya Başka Birşeyde Olabilir:bilmim:good:...

Ama,Mustafa Gelirse,Kerim'i,Kim,Kurtaracak,Mustafa'nın,Elinden :bilmim:good:...

fatmagül kerimi öldürmeye calısabilir,kendini öldürmeye calısabilir, ya da mustafa oteli basıp ikisini birden öldürmeye calısır vs ..:icon_whis onlar yalnızken o oda da her an her sey olabilir ...

ya da fatmagül kerime hakaretler ederken kerim ceker zorla öper kızı... uppss cok mu uctum ne :img-hyste

Kadir Kavri
10-10-10, 03:31
fatmagül kerimi öldürmeye calısabilir,kendini öldürmeye calısabilir, ya da mustafa oteli basıp ikisini birden öldürmeye calısır vs ..:icon_whis onlar yalnızken o oda da her an her sey olabilir ...

ya da fatmagül kerime hakaretler ederken kerim ceker zorla öper kızı... uppss cok mu uctum ne :img-hyste

Fazla Uçmadın Bence,Olabilir:bilmim... Kerim Ve Fatmagül,Sıradan Bir Otel'de,Kalmayacaklarına Göre:bilmim... Mustafa'nın,Otel'e,Girmesi O Kadar Kolay Olmaz,Bence:bilmim:good:...

bitanem_61
10-10-10, 06:41
Mukaddesin aldığı onca parayla yetineceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, o para nekadar dı bilinmez ama, benim mukaddese güvenim tam asla durmiycaktır, hele istanbula yerleşipda parayı yemeye bir başlasın, bittikçe yaşaranların kapısında olacaktır,öyle kolay vaz geçmez o cadı

tüyoda fatmagülün sessiz kalmıyca kerime ve diğerlerine çektireceği yazıyor, keşke bunu evlenmeden yapsaydı, en azından gerçekleri anlatmayı bir denese şimdi kabul edip de sonradan ne yapacak çok merak ediyorum

GULE_HAVIN
10-10-10, 09:24
Fatmagulun bakislari pyskopat derecesinde :D ben bille tirstim Berenin nekadar bakislariyla oynaya bildiginin kaniti :) bu guzelim masum yuzlu kiz bir an nefret dolu bir kiz oldu :icon_sorr ama kerim hakketiyor o bakislari

canfirtu
10-10-10, 11:20
Beren beni şaşırtmadı.oyunculuğu yine zirvede bravo:good::happy0064
Fatmagül'e çok acıdım.Mustafa&Fatmagül çifti o kadar içten idi ki,onlara bun yapmaları ne kadar iç acıtıcı.Ben Mustafa ve Fatmagül'ü daha çok yakıştırıyorum:img-in_lo uyum harika:img-blush

diziye başarılar.vaktim oldukça takip etmeye çalışacağım.
bu arada Fatmagül'ün yengesine gıcık oluyorum:img-tomat

cebalo
10-10-10, 12:39
Blm 5 tuyo

Fgül ve Kerim evlenmiştir artık.Münir onları İstanbul'a göndermek ister.Fgül ve Kerim bu duruma karşı çıkar.Öte yandan Mustafa Kerim'in evine zarar verir.Bu olay üzerine fgül ve kerim istanbula giderler.İkisi bir otele yerleşir.Tecavüz olayı gazetelere düşer.Yaşaranlara düşman gazeteci fgül ile görüşme yollarını arar.Olayın ulasal basına yansıması için çabalar.Mustafa yaşaranların bu işin içinde...devami ve fragmani benim sitede.kosovaa arkadsim sana cok tesekürler ediyorum :happy0064verdiyin tüyolar icin tüyonun devami ve yeni bölümün fragmani senin sitesindeymis ben bu siteyi malesef bilmiyorum ve fragmani cok ama cok merak ediyorum kosovaa arkadasim yardimci olabilirsen cok ama cok sevinirim :img-yes:

alfonso_ofelia
10-10-10, 14:26
başlığa ilk kez yazmak nasip oldu..o yüzden kasedi biraz geriden alıcam..öncelikle fatmagül'ün yaşadığı olayın mustafa'da neden böyle bir tepki uyandırdığını anlamadım..kızcağız toplumumuz açısından en büyük hakeret ve saldırıya uğradı..ve aşkla yanıp tutuşan mustafa'mızın tek sözü ''allahın cezası'' oldu..hangi akla mantığa sığar diyeceğim ama mustafa ve ailesi gibi çoğu insan tecavüze uğrayan kıza destek olmak yerine hakaretler savurmayı seçiyor..gerçektende fatmagülün suçu ne?..4 kendini bilmeze gelirsem..öncelikle erdoğan'a söyleyeceğim çok şey vardı ama birazını diyim..neymiş efendim şirketi varmış..bu kıza bu kötülüğü yapmadan öncede şirketin vardı ama pek ilgilendiğini göremedik..selim'e gelince onunda nişanlısı varmış..erdoğan'ı geçtimde daha ilk geceden nişanlısını bu hakereti nasıl yapabilirsin..vural'a gelince..erdoğan ve selim'den biraz daha farklı bir kişiliği olduğunu sanıyorum..daha duygusal sanki..ama sadece kişiliğinden bahsediyorum...daha masum olduğundan değil!!..pek güler yüzle göremedim kendisini..erdoğan ve selim gibi olayın üstünü ''ha kapattım,kapatıyorum'' gibi hareketler sergilemiyor..sanki hiç bir şey olmamış gibi davranmıyor en azından..ilerleyen zamanlarda bunalım yaşarsa şaşmam çünkü duygusallık hissini verdi bana..ama tek isteğim fatmagülle karşılaşmamaya dikkat etsin..hem o kız için hemde kendi şerefi için..olay daha büyür bu açık..sonra geldim kerim'e..bana kalırsa tecavüz etmedi..ama etmiş kadar oldu..neden?..arkadaşları o kıza tecavüz ettiğinde kazık gibi dikilip izlemeyi tercih etti,fatmagülün arkasından gülüp,konuşup arkadaşlarının o kızıs hedef almalarına neden oldu,işlediği suçun cezasını çekmek istemedi(en azından kendi payına düşeni)..şimdi fatmagül'le zar zorda olsa evleniyor..ama ne fayda giden gitti adamın kel koyunca saçlarıyla gurur duyar mı?..mukaddes deyip kendimi salsam sayfalarca yorum olur ama özetle söyleyeyim..hangi vicdansız,gurursuz,tecavüze uğrayan bir kızı,tecavüze uğramadı..kendi istedi diye göstermeye uğraşır?..hangi vicdana sığar bu..yanındaki avukat bozuntusunu söylemiyorum zaten..yaşaranlara gelince..herşey para değil ey reşat yaşaran..neymiş efendim kız kerim'le evleniyormuş ohh kurtulduk..nihayet bitti bu felaket..e be kadın nerde yaşıyorsun sen..rahmiye geleyim..iyi ki varsın be rahmi sen olmasan o kızın hali harap..sana saf,salak diyenler..sana dönüp birde ellerini vicdanına koyup saf,salak kim anlasınlar..insanlarımızın en büyük zaafıda bu..iyiliği salaklık,vicdansızlığı zekilik olarak görmeleri..
byebye

Hey Jude
10-10-10, 15:16
sen benim 4 düşmanımda birisin lafı hiç mi hiç hoşuma gitmedi...
evlenmeseydin o zaman be Fatmagülüm,insan düşmanıyla evlenir mi?
ikili nefretler başladı hadi hayırlısı olsun.Kerim ne diyecek acaba?
sus pus rol istemiyorum ona, 4. bölümde iki cümle etti topu topu ,ayy çok merak ediyorum neler olcak.

GULE_HAVIN
10-10-10, 15:27
sen benim 4 düşmanımda birisin lafı hiç mi hiç hoşuma gitmedi...
evlenmeseydin o zaman be Fatmagülüm,insan düşmanıyla evlenir mi?
ikili nefretler başladı hadi hayırlısı olsun.Kerim ne diyecek acaba?
sus pus rol istemiyorum ona, 4. bölümde iki cümle etti topu topu ,ayy çok merak ediyorum neler olcak.

kizin secme hakimi vardiki. kizin ne yapmasini bekliyordunuz Kerime mihnet mi duysun Fatmagulun "namusunu" kurtardigi icin.

valla ne derse desin Kerimin hic bisey demeye hakki yok kizin hayatini mahvettiler Kerimin sapik arkadaslari yapmadimi herseyi Kerim orda varmiydi vardi engel ol(a)madi mi ol(a)madi.

valla Fatmagulunun bakislari ve sozleri tam yerinde "masum masum " bakmasini bekleseydik garip olurdu onun bicak gibi bakislari aslinda tam yerinde hem boyle olmasi hikayenin cok daha cekici kiliyor.

pnshy_bkc
10-10-10, 15:37
sen benim 4 düşmanımda birisin lafı hiç mi hiç hoşuma gitmedi...
evlenmeseydin o zaman be Fatmagülüm,insan düşmanıyla evlenir mi?
ikili nefretler başladı hadi hayırlısı olsun.Kerim ne diyecek acaba?
sus pus rol istemiyorum ona, 4. bölümde iki cümle etti topu topu ,ayy çok merak ediyorum neler olcak.

evlenmeseydi o zaman he? sanki isteyerek evlendi..

ben çok umursamaz bi insanım ilk kez bi dizide bu kadar üzüldüm.. kendimi onun yerine koydumda kesin intihar etmiştim.. evlenmezdim ben çünkü ailem buna izin vermezdi ama fgül'ün ailesi evliliğe zorluyo.. deli bi yenge saf bi abin olsaydı sen evlenmeye karşı çıkarmıydın?

kadının ekonomik özgürlüğünün olması şart.. eğer ekonomik özgürlüğü olsaydı karşı çıkabilirdi.. ve bilinçli olduğu için paraya boyun eğmezdi.. birazda mustafa için yaptı ama

b-im
10-10-10, 16:07
Fgül kerim ile evlensede ona ve diğer tecavüzcülere olan kini an ve an artmaktadır.ve otel odasında ilk kez yanlız kalır fgül ve kerim.ve beklenmedik bir sonla bölüm sona erer..

mini fragmanda gördüklerimden yola cikarsam, fatmagül kerimi gece zehirlerse hic sasmam:img-yes:..fiziki gücü yetmez gibi duruyor...:icon_sorr
baska aklima hic bir sey gelmiyor..ne olabilirki beklenmedik bir son??
beklenmedik deyince, ister istemez negatif düsünüyorum...:icon_sorr


tüyoyu ekliyen arkadaslara tesekkürler...:love05:

Hey Jude
10-10-10, 16:41
ben çok umursamaz bi insanım ilk kez bi dizide bu kadar üzüldüm.. kendimi onun yerine koydumda kesin intihar etmiştim..
tecavüz hayatın sonu değildir.neden diğer insanlar tecavüze uğrayanları bitmiş, mahvolmuş,ondan artık hayır gelmez gözüyle bakarlar anlamıyorum.
herşeye rağmen hayat devam ediyor ve edecek...

bu diziye karşı olanlar tecavüz mağdurlarının izlerken yine o anlara döneceğini iddia etmişti ve gereksiz bulmuştu ama
fatmagül 3 bölümdür sürekli ağlıyor ,ağlasın tabi ağlamaması garip olurdu zaten fakat ağlama sahnelerini bu kadar uzatılması yanlış bana sorarsanız.üstüne 2 kere intihar girişiminde bulundu ,yani bu diziyi izleyen tecavüz mağduru biri ne kadar umutsuzluğa düşecektir tahmin etsenize.
bir tvcvüz kurbanını sanki hiç çıkış yolu yokmuş gibi göstermeleri çok kötü.üstelik sadece ebenine ve abisi dışanda fatmagüle destek olan bir kişi bile yok.buda çok saçma..

öz eleştirimi yaptım gideyim:D

pnshy_bkc
10-10-10, 16:45
tecavüz hayatın sonu değildir.neden diğer insanlar tecavüze uğrayanları bitmiş, mahvolmuş,ondan artık hayır gelmez gözüyle bakarlar anlamıyorum.
herşeye rağmen hayat devam ediyor ve edecek...

bu diziye karşı olanlar tecavüz mağdurlarının izlerken yine o anlara döneceğini iddia etmişti ve gereksiz bulmuştu ama
fatmagül 3 bölümdür sürekli ağlıyor ,ağlasın tabi ağlamaması garip olurdu zaten fakat ağlama sahnelerini bu kadar uzatılması yanlış bana sorarsanız.üstüne 2 kere intihar girişiminde bulundu ,yani bu diziyi izleyen tecavüz mağduru biri ne kadar umutsuzluğa düşecektir tahmin etsenize.
bir tvcvüz kurbanını sanki hiç çıkış yolu yokmuş gibi göstermeleri çok kötü.üstelik sadece ebenine ve abisi dışanda fatmagüle destek olan bir kişi bile yok.buda çok saçma..

öz eleştirimi yaptım gideyim:D

tecavüze uğrayanların elbet çıkış noktaları var.. mesela düzgün bi ailesi olsa mustafa onu istemese bile para uğruna kızı tecavüzcüsüyle evlendirmezlerdi.. ama öyle bi yenge öyle bi abiyle yaşadığı için kızın başka çaresi yok.. çare baş kaldırmak mı? öyle bi ortamda yapamaz.. kime sığınıcak ki?

tecavüz büyük şehirlerde olgun insanlar için ölüm kadar kötü bişi olmayabilir.. ama köy yerinde öyle bi aileyle ölümden beter bişidir..

Hey Jude
10-10-10, 16:54
tecavüze uğrayanların elbet çıkış noktaları var.. mesela düzgün bi ailesi olsa mustafa onu istemese bile para uğruna kızı tecavüzcüsüyle evlendirmezlerdi.. ama öyle bi yenge öyle bi abiyle yaşadığı için kızın başka çaresi yok.. çare baş kaldırmak mı? öyle bi ortamda yapamaz.. kime sığınıcak ki?

tecavüz büyük şehirlerde olgun insanlar için ölüm kadar kötü bişi olmayabilir.. ama köy yerinde öyle bi aileyle ölümden beter bişidir..
haklısın canım küçük muhitlerde (köy gibi) başa kaldırmak çok zor olur... istanbula taşınacakları için gözü açılabilir fatmagülün,fragmanda gördük kerim'e düşmanımsın falan diyo :o
ben Kerim'le evlenmesini destekleyenlerdenim ama kontratak bir nefretle başladı ilişki:bilmim biraz şaşkınım... neyse izleyip görücez.

(ESRA)
10-10-10, 17:58
evlenmeseydi o zaman he? sanki isteyerek evlendi..

ben çok umursamaz bi insanım ilk kez bi dizide bu kadar üzüldüm.. kendimi onun yerine koydumda kesin intihar etmiştim.. evlenmezdim ben çünkü ailem buna izin vermezdi ama fgül'ün ailesi evliliğe zorluyo.. deli bi yenge saf bi abin olsaydı sen evlenmeye karşı çıkarmıydın?

kadının ekonomik özgürlüğünün olması şart.. eğer ekonomik özgürlüğü olsaydı karşı çıkabilirdi.. ve bilinçli olduğu için paraya boyun eğmezdi.. birazda mustafa için yaptı ama

Aynen katılıyorum.Fatmagül isteyerek evlenmiyor ki!Daha kötü laflar etse,küfretse yeridir.Hatta az bile kaçar.
Fatmagül'ün yerine kendimi koyamıyorum bile!Nasıl dayanır bir insan buna ya!Allah kimsenin başına böyle birşey vermesin.Hele Fatmagül için daha da zor herşey.Çünkü etrafında ne kadar insan varsa hiçbiri ona sahip çıkmıyor:img-cray:

nurgül_7
10-10-10, 18:46
Fatmagülün Tek Suçu : Dört erkeğin bi kadına tecavüz etmesini makara konusu yapabilen insanların yaşadığı bi ülkede dizi olması (http://www.facebook.com/album.php?aid=37476&id=125490030836178)
işte bunu beğendim:good:
***
karakter-oyuncu ayrımını yapsak artık.sevdiğimiz oyuncuya yönelttiğimiz sevgiyle oynadığı karaktere yönelttiğimiz sevgiyi ayırsak:kahve
fatmagül sanki güle oynaya evlendi kerimle
komutan kestirip attı,abisi saf,yengesi para derdinde,nişanlısı terk etmiş ailesi bohça yolluyo.
napsaydı bu kız?

b-im
10-10-10, 18:51
fatmagülün fragmandaki kerime olan tepkilerini bende dogru buluyorum, da,

malum üc kisi de bu tepkiyi hatta daha fazlasini hak etmislerdi..:bilmim
sonra, nisanli iken onu terk eden mustafa da bu tepkilerden nasibini almaliydi...
onu satan yengede biraz olsun nasiplenmeliydi bu tepkilerden...
dahasi evlenmesin mukaddes diyen abide daha fazlasini yapamadigi icin ( ona ne söyliyecegimi bilemiyorum, elinden daha fazlasi gelirmiydi?) biraz hak etti bu tepkiyi..

ve fatmagül bütün nefretini kinini sadece kerime kusuyor..
abi, yenge, üc lü, mustafa, münir hic bir sekilde fatmagülün tepkilerine maruz kalmiyacaklar gibi!!:icon_sorr


burada bir orantisizlik var bence, kerimi magdur göresim gelecek bu gidisle..:kahve
yada fatmagül onlarada kussun nefretini.

michael werner
10-10-10, 19:31
fatmagülün fragmandaki kerime olan tepkilerini bende dogru buluyorum, da,

malum üc kisi de bu tepkiyi hatta daha fazlasini hak etmislerdi..:bilmim
sonra, nisanli iken onu terk eden mustafa da bu tepkilerden nasibini almaliydi...
onu satan yengede biraz olsun nasiplenmeliydi bu tepkilerden...
dahasi evlenmesin mukaddes diyen abide daha fazlasini yapamadigi icin ( ona ne söyliyecegimi bilemiyorum, elinden daha fazlasi gelirmiydi?) biraz hak etti bu tepkiyi..

ve fatmagül bütün nefretini kinini sadece kerime kusuyor..
abi, yenge, üc lü, mustafa, münir hic bir sekilde fatmagülün tepkilerine maruz kalmiyacaklar gibi!!:icon_sorr


burada bir orantisizlik var bence, kerimi magdur göresim gelecek bu gidisle..:kahve
yada fatmagül onlarada kussun nefretini.Alacak verecek hesap kapatildigina gore Fatmagulun elin de simdilik sadece Kerim kaldi.Butun oklarini ona atacak tabiki.Concanlarin hepsi kendi alemlerine dalmis ,cikar iliskileri ni kaldiklari yerden devam ettiriyorlar.(misal erdogan,Selim ve nisanlisi)Fatmagul de simdilik onlara ulasamadigina gor Kerimin canina okuyacak.

Yenge zaten senelerce Fatmagulu sindirmis:img-cray:ses cikartamasi normal.Kerim de yaptiklari yuzunden iki arada, ne yapacagini bilemez durum da oldugundan sesini cikartamayacagina gore fatmagul butun nefretini ona kusacak.Hakli da...
Fatmagul un cevresine bakildigi zaman Ebe nine ve abiden baska hic iyi bir karekter goremiyorum.Kiz ne yapsin?

wyand0tte
10-10-10, 19:38
fragmanı bulamadım linki yollayabilcek birisinden rica edebilirmiyim...

Eğer fatmgül kerime kötü davranıosa çok normal öldürmek istemesini bile normal karşılarm.psikolojisi çok kötü kızın böle bir durumda yardım alması gerekirdi ama kız nelerle uğraşıyor

kınalı
10-10-10, 19:39
fragman çok kısa ama fatmagülün bakışları yetiyor dışarıdalar yemek masası gibi biryer çok rüzgar esiyor internette var fragman arayın bulun ...tube de de var

b-im
10-10-10, 20:08
Fatmagul un cevresine bakildigi zaman Ebe nine ve abiden baska hic iyi bir karekter goremiyorum.Kiz ne yapsin?


abi, mukaddes, mukaddes, yazik fatmagüle diyene kadar söyleseydi jandarmaya herseyi..:icon_whis
ebenine, kerimi tokatlayana kadar, söyleseydi jandarmaya herseyi..oraya kadarda gitmisti..geri döndü..niye?

yok yok,kimse (tam) iyi degil, bu ikilide sonucta onu yalniz biraktilar..
gecen bir mesajimdada yazmistim..abiye bakti fatmagül, o basini cevirince,ona destek olmayacagini anlayinca evlenmeye razi oldu.yoksa evet demezdi bu evlilige...:icon_sorr

evet kiz ne yapsin...hakli fatmagül...elinde su anda kerim var..

burçinn
10-10-10, 20:36
abi, mukaddes, mukaddes, yazik fatmagüle diyene kadar söyleseydi jandarmaya herseyi..:icon_whis
ebenine, kerimi tokatlayana kadar, söyleseydi jandarmaya herseyi..oraya kadarda gitmisti..geri döndü..niye?

yok yok,kimse (tam) iyi degil, bu ikilide sonucta onu yalniz biraktilar..
gecen bir mesajimdada yazmistim..abiye bakti fatmagül, o basini cevirince,ona destek olmayacagini anlayinca evlenmeye razi oldu.yoksa evet demezdi bu evlilige...:icon_sorr

evet kiz ne yapsin...hakli fatmagül...elinde su anda kerim var..
Kızın abisi normal zeka seviyesinde değil zaten ama yine de Fatmagül'ün üzüleceği hiçbir şeye girişmek istemiyor ve şu anda en çok desteği o veriyor.Ama sonuçta onu da kandırmak kolay öyle olmasa Mukaddes'le evlenmez zaten:img-blush Şu anda o ortamda Fatmagül için evlenmek en iyisi diye düşünüyor.Bence elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor.
Ebe Nine içinse çok zor bir durum söz konusu oğlu gibi gördüğü, yalnızlığını paylaştığı Kerim bile ( aklıma geldi şimdi Ebe Nine'nin fotolara bakıp ağladığı sahne de çok duygusaldı:icon_sorr ) olsa jandarmaya gitme kararı almıştı fakat Mustafa'nın gözü dönmüşlüğü karşısında konuşmaktan vazgeçti.Yaşaran'ların oyunu olduğunu defalarca söyledi, Kerim'e inandı ya da inanmak istedi ama onun da gücü bir yere kadar yetiyor tüm deliller karartıldı, herşey ayarlandı.Fatmagül ve Kerim konuşmadıkça zaten ister Rahmi ister Ebe Nine konuşsun birşey değişmeyecekti.

b-im
10-10-10, 22:21
Kızın abisi normal zeka seviyesinde değil zaten ama yine de Fatmagül'ün üzüleceği hiçbir şeye girişmek istemiyor ve şu anda en çok desteği o veriyor.Ama sonuçta onu da kandırmak kolay öyle olmasa Mukaddes'le evlenmez zaten:img-blush Şu anda o ortamda Fatmagül için evlenmek en iyisi diye düşünüyor.Bence elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor.
Ebe Nine içinse çok zor bir durum söz konusu oğlu gibi gördüğü, yalnızlığını paylaştığı Kerim bile ( aklıma geldi şimdi Ebe Nine'nin fotolara bakıp ağladığı sahne de çok duygusaldı:icon_sorr ) olsa jandarmaya gitme kararı almıştı fakat Mustafa'nın gözü dönmüşlüğü karşısında konuşmaktan vazgeçti.Yaşaran'ların oyunu olduğunu defalarca söyledi, Kerim'e inandı ya da inanmak istedi ama onun da gücü bir yere kadar yetiyor tüm deliller karartıldı, herşey ayarlandı.Fatmagül ve Kerim konuşmadıkça zaten ister Rahmi ister Ebe Nine konuşsun birşey değişmeyecekti.


biliyorum, elbette kizin abisi herseye ragmen ona en büyük destek..

benim demek istedigim ise, jandarmaya ifade vermeye gittiklerinde, rahmi, görevli cikin diyor, hadi cikalim, diyordu...yani, fatmagül yalniz kalinca jandarmayla, belkide gercekleri söyler gibi bir düsünceyle cikartmaya calisiyordu mukaddesi ve müniri..
fatmagül orada, onlar disaridayken gercekleri söylemis olsa idi, abi ona destek cikacakti..
dogru olani görüyordu ( yada hissediyordu) aslinda..

"ebenine ise konusmaktan vazgecti" diyorsunuz.. tamamda, bu durumda fatmagülü oda kendi haline birakiyor...
degilmi ama?
sonucta destegini cekmis oluyor..nedenlerini tartismiyorum, hakli veya degil, o ayri bir konu...

bence hem ebenine, hemde rahminin destekleri tökezledi bu durumda...onlarin ikiside farkli nedenlerle, kendi önceliklerine öncelik verdiler..
onlari bunun icin sucluyorum sanilmasin lütfen..
insanlar ne zaman nerede ne gibi tepkiler gösterirler hic belli olmuyor..
onlara kötü insanlar demiyorum..
 

 

cebalo
10-10-10, 23:53
filimde kerim fatmagüle eziyet ediyordu galiba dizide tam tersi olacak burda FATMAGÜL kerime eziyet edecek gibi :img-yes: fragman cok kisa olsada fatmagülün kerime bakislari yeterde artar bile bakislar öldürseydi FATMAGÜLÜN kerime o nefretle bakislari kerimi 1 saniye icinde öldürüdü :img-yes: kerimde zaten baska bir bakis haketmiyor insan tecavüzcüsüne ve hayatini mahveden birisine gülümsüyerek bakmaz, tamam kerim tecavüz etmedi ama o adi arkadaslarina engelde olmadi hata onlar tecavüz ederken filim seyreder gibi seyreti yani o nefret dolu bakislari hakediyor hemde cok,kerim o serfsiz arkadaslarinin sucunu üstene aldi simdi bunun bedelinide ödiyecek,fatmagülüm kerimlen kaldiyi otelde icinde biriktirdiyi nefretin tümünü kerime kusacakmis benim merak etiyim FATMAGÜL kerimlen ayni odada kalmayi nasil kabul edecek ve kosovaa arkadasimin verdiyi tüyoya göre bölümün sonunda beklenmedik bir olay olacakmis ,of of cok merak ediyorum bu beklenmedik olay ne :bilmim fragmanin uzun ve sesli versiyonunu ve persembe aksamini iple cekiyorum iple

cemillover
11-10-10, 00:15
fragmandaki sahneler ,sözler,kerimin bu ezik duruşuna bakarsak ki
tüyo ve fragmandan anladığımız kadarıyla orjinalinin aksine dişli bir fatmagül görüyoruz ki yakında millet "kerimin suçu ne?"diyecek:img-hyste
hayır kerimi öyle savunmasız,öyle ezik,öyle masum,gariban falan yaptılar ki.
ben dişli fatmagülü izlemekten kıvanç duyarım ama çaksın valla iki üç tane kerime ancak içim biraz soğur,etsin eziyet,kırsın döksün kerimi
çünkü fatmagül ne kadar kırsa incitse de kerimi fatmagülün kaybettikleri yanında hiç kalır.
fatmagül şuan kerimden acısını çıkarıyo çünkü geçen bölüm para alırken gördü onu,çünkü onu o kurtlara gösterip,önlerine atan kerimdi,merdivenlerde,nişanda önünü kesen,mustafa ile kavga etmelerine vesile olan,o akşam fatmagülün o olaya maruz kalmasına neden olan kerimdi(mustafanın anlamsız kıskançlığını tabiki ayırmıyorum ama şuan fatmagülün içinde bulunduğu psikolojide mustafa günahsız)yani herşeyin nedeni kerim fatmagül için ki elinde olan 4 hayvandan sadece kerim olan.
orjinal hikayede fatmagül nefes alsa kabahat sayar kerim efendi,kız daima başı önünde sessizdir ,eziyet üstüne eziyet görür,bakışları ile dövdüğü yetmezmiş gibi tekme tokat döver fatmagülü kerim.
senaristler zaten kerimden yana yumuşatmalarına hikayeyi kullandılar ve bence tepki de aldılar ki o şiddeti bari fatmagülden esirgeyip en azından fatmagül tarafından cezalandırılacak kerimle içleri soğutacaklar ama bir yandan da kerimi sessiz ve ezik gösterip masumlaştırıp millete kabul ettirmeye çalışacaklar.
ha ben kabul etmem o ayrı.
çünkü hiç günahı yokken ufacık hayalleri ile hayata tutunmaya çalışan minimini bir kızın hayallerini çaldılar.
fatmagülün kaybettiklerinin yanında kerimin bundan sonra çekeceği azap hiçtir.
kerim zaten kaybedecek bişeye sahip değil
belki az bi şerefi vardı ama onu da o hayvanları içeri attırmamak adına fatmagülün hayatına ambargo koyan anlaşmayı yaptığı o masaya oturduğunda bıraktı.(bence şerefi olsa o olayı izlemezdi ama hadi içki hapa verelim:img-hyste)

Kadir Kavri
11-10-10, 00:18
sen benim 4 düşmanımda birisin lafı hiç mi hiç hoşuma gitmedi...
evlenmeseydin o zaman be Fatmagülüm,insan düşmanıyla evlenir mi?
ikili nefretler başladı hadi hayırlısı olsun.Kerim ne diyecek acaba?
sus pus rol istemiyorum ona, 4. bölümde iki cümle etti topu topu ,ayy çok merak ediyorum neler olcak.

Fatmagül,İsteyerek,Evlense İdi,Bu Dediklerine Katılı İdim:img-yes:... Fatmagül,Zorla Evlendirildi:good:... Zorla Evlenen,Fatmagül'ün,Herşeyi Unutup,Mutlu Olmasını Beklemek,Bence Doğru Olmaz:bilmim:good:...

hekimoglu64
11-10-10, 02:39
Fatmagül:Senden yardim istemiyorum
senden hic bir sey istemiyorum.
Sen benim dört düsmanimdan birisin.
Ben nefes aldigim süre...
Devami yok:bilmim

Replikler böyle fragmanda.Tabiki cok hakli ama bakin hekimoglu dediydi dersiniz.Kerimin tecavüz etmedigi ortaya cikinca Fatmagükl onun iyi davranislarindna etkilenerek Kerim'e asik olacak.Cünkü hikayeye göre asik oluyor.:)

Kadir Kavri
11-10-10, 02:50
Fatmagül:Senden yardim istemiyorum
senden hic bir sey istemiyorum.
Sen benim dört düsmanimdan birisin.
Ben nefes aldigim süre...
Devami yok:bilmim

Replikler böyle fragmanda.Tabiki cok hakli ama bakin hekimoglu dediydi dersiniz.Kerimin tecavüz etmedigi ortaya cikinca Fatmagükl onun iyi davranislarindna etkilenerek Kerim'e asik olacak.Cünkü hikayeye göre asik oluyor.:)

Tecavüz Etsin,Etmesin,Sonuçta,Tecavüz Olayın'da,Kerim'de, Orda İdi,Değil'mi.?
Birde Şu Fragmanı,Bir Ben Göremedim,Herlhade,Nerden İzleyebilirim,Yeni Bölüm Fragmanını:bilmim:good:...

serra
11-10-10, 09:50
Özünde iyi çocuk…Kendi iyi de çevresi kötü…Arkadaş kurbanı… Burda sanırım bunun gibi cümleler kullanarak kerime bir bahane bulma arayışında değiliz hiçbirimiz. ..Senarist de farkındadır ki bu adam iğrenç bir şey yaptı. aktif pasif bir şekilde rol aldı..… Ama aldı… Üstelik arkadaşlarının suçunu evlenerek örtbas etmesi planına ortak oldu…. ama vicdanla ama parayla ama zaten beğendiydim kızı düşüncesiyle,ama kız intihar etmesin diye ,ama annesinin bilmediğimiz geçmişinden alıntı yaptı diye.. 80li yıllardaki filmdeki evlilik olayının kanun değişikliği nedeniyle yapılamamasından dolayı bir şekilde kerime EVET dedirtildi…Çünkü GÜNÜMÜZDE yasalar böyle denseydi mantık hatası yazılarıyla dolar taşardı buraları... köşe yazarları bundan bilimum makale yazarlardı... bu kanun maddesinin değişikliği ile İLGİLİ maddelerle dolar taşardı bu sayfalar ….bu madde olmasaymış da bu dizi orjinaline bağlı kalınarak çekilebilseymiş diyen bir kesim zaten yoktur onu hepten geçiyorum.. Ha dizi yine 80lerde geçse bak o olurdu. (serranın kulakları çınlasın)

Yani hakikatten bu diziden çıkan SONUÇ anladığım kadarıyla ana başlıklar altında şunlar:

-kerim tecavüz etti mi sahiden sorgusu – Fatmagül o saatte neden çıktı diyenler (4 hafta önce)
-tecavüz etmek sadece o işi yapmak değildir. Ön ayak olmak ve müdahale etmemek de tecavüzdür( 3 hafta önce)
-senaristler eseri yine değiştiriyor..kerimi iyi göstertcekler…son pişmanlık neye yarar (2 hafta önce)
-kerim ve fatmagül neden evet dedi, kutudan aşk çıkacak mı…Nasıl çıkar (bu hafta)

Ama asıl kızılan senaristin hikayenin temelinde fatmagülle kerimden aşk yaratma çabası…


Senariste kızdık TAMAM.. nasıl bu dramdan sadece aşk hikayesi yaratıyor dedik TAMAM..filmdeki kerim daha gaddardı bu ne diye sütten çıkmış ak kaşık oldu ki şimdi de TAMAM…Ama sadece bunlardan bahsederek , hikayenin sadece aşk meşk başrol kadın erkek konularını tartışarak farkında olmadan BİZ DE hikayeyi aşktan ibaret bir hikaye olarak ele almıyor muyuz zaman zaman…Yani hikayeyi basitleştirmiyor muyuz?

Haydi şimdi de gelin şaşırmadan kendimizi görelim dizide.. Şimdi hikayedeki Fatmagül olmaya hiçbirimizin dili varmıyor.Allah korusun çünkü.. Alt tarafı bir dizi canım ne alemi var şimdi kendimizi onun yerine koymanın…Haydi hoop bilinçaltımıza atalım….Biz kim mi olalım…kendimiz.. yani Ildırı mevkiilerinde oturan bir kasabalı olalım..Ve hayret edelim, DİZİDE tecavüze uğrayan bir kıza nasıl böyle gaddarca davranır O HALK diye… Niye çünkü biz asla o kıza öyle davranmayız…davranmazdık… (mı?)...Çünkü biz geçen gün diziyi izledik de aldık mesajımızı tümüyle…...kızcağıza çok kötü gözle bakıyoRdu ordaki halk…ahh eyvahlar olsun diyoruz di mi?...evet diyoruz.. sonra gayri safi milli hafızamız bunu unutuveriyor ama olsun biz dizi izledik de vicdan muhasebemizi zamanında yaptık nitekim…. Aldık dizideki berenin kolyesini ay aman dizinin mesajını…

Benim teyzem şu anda üzüntüden komada..çünkü kuzenimin nişanlısına tecavüz etmişler..Kuzenimin acık aklı karışık çevreden ötürü lakin zeynepgülle evlenmekte ısrarlı hala ama teyzem eyvahlar olsun diyor..” (misal)....hemen bir koşu gidelim de şu Fatmagülün suçu ne dizisinden aldığım dersi kendisine hatırlatıyım..O da izlediydi beni kesin dinler ve hatta anlar…Kuzenim Ahmet de çevresindekilerin dediklerine bakmasın..Çünkü çevresindekiler de %18 share alan o diziyi izlediler ve herkes imana geldi.. Biz toplumcana artık tecavüze uğrayan zavallı bir kızı ailemizin içine, işimize ve sosyal yaşantımıza almayı kabullendik.. Yaşasın biz…:icon_whis

Kulaklarım çınladı gerçekten :)

Aşık oldumu? aşıkmı? aaa aşk mı var? Yaşasın fatmagül kerime aşık oldu haydı hobaa eller havaya?
Aman Allahım aşık mı oldu? bu çirkinliği senaristler nasıl yazar?

Bu soruları dizinin sonuna kadar okurmuyuz arkadaşlar.Cidden aşk meşk meselesini geçelim de daha vahim durumlara bakalım.
Hem filmin özünde şu vardı, fatmagül başka çaresi olmadığından kerime bağlanmıştı.O küçük ,tek odayı evi diye benimsemiş, orda kerime yemekler yapmış hayaller kurmuştu.Sonunda da kerim hatasını anlayıp fatmagülüne sahip çıkmıştı.Ellerine aldıkları küçük bir bohçayla göçüp gitmişlerdi.

Sahip oldukları sadece o küçük bohça, bir kaç parça eşya ve birbirlerine olan sevgileri,muhtaçlıklarıydı.

Şimdi bunun neresi iğrenç, neresi rezil bir olay

Allah korusun diyoruz , Allah kimsenin başına vermesin diyoruz sadece ibretle bakıyorum ben, ama fatmagülün kerim ile evlenmesine iğrenç bir olay , ona sığınmasına, pis bir olay gözü ile bakmıyorum.Kız başka napsın ki , o yengeyle, o pasif abiyle, o çakalların arasında neler gelirdi kızın başına.

İğrenç olan, tü kaka olan başka olaylar var arkadaşlar,
Hem amcasının kızını hem karısını idare eden (çok değil geçen sezon vardı)
İki erkeğin, yaradılışlarından farklı olarak birbirlerine yönelmeleri (buda bu sezon)
Para,para,aşk,erkekler,kızlar,dedikodu,hainlik,hin lik akılları fikirleri bu olan liseli gençlerin minik minik sırlı hayatları (buda bu sezon)

Fatmagülün kerime sığınmasımı daha iğrenç, yukarda saydıklarım mı??????.........

mıstaa
11-10-10, 09:54
Kadirkavri yorumuna aynen katılıyorum. Kerim suçlu değil dersek o zaman hapiste yatan mahkumların yarısının dışarı çıkması gerekiyor. Çünkü bayaa bir mahkum suçluya yataklık etmekten ve göz yummaktan hapiste...Hani bir cinayeti görmüştür ama bunu polise anlatmamıştır.İşte hukukun gözünde o cinayeti işleyen ile ona göz yumup yanlış ifade verenin hiç bir farkı yoktur.Tıpkı Kerim'in diğer üç tcvzcüden farkı olmadığı gibi. Kaldı ki Kerim'inde tcvz edip etmediğini bilmiyoruz bile..

Sesini Beğenmediniz mi?

Fatmagül'ün suçu ne? dizisinde bir yiğit var. Hani Fatmagül'ün nişanlısını oynayan. Böyle bir yakışıklılık ve karizmayı en son Kıvanç Tatlıtuğu'da görmüştük. Kendisinde ciddi ciddi Matthew Mc Conaughey havası var. Ve onu izlemek gerçekten çok keyifli. Ancak onun oyunculuğundan zevk almamızı engelleyen bir durum var. Ne yazık ki kendisini kendi seslendirmiyor. Diğer oyuncular gürül gürül kendi sesini kullanırken ona fena bir sesle dublaj yapılıyor. Buda rolüne yabancılaştırıyor beni. Çok merak ediyorum acaba Fırat Çelik'in sesi çok mu kötüydü? AMa artık kötü ses diye bir şey kalmadı. İlla mikrofonluk ses aranmıyor günümüz dizilerinde. Tam tersi hayatın kendisi gibi olunca güzel oluyor herşey...

Rahşan Gülşan/Habertürk

_nermin_
11-10-10, 10:12
tüyonun devamı...

Fgül kerim ile evlensede ona ve diğer tecavüzcülere olan kini an ve an artmaktadır.ve otel odasında ilk kez yanlız kalır fgül ve kerim.ve beklenmedik bir sonla bölüm sona erer..

beklenmedik son ne olabilir acaba ya mustafa mı gelecekki ... bi an önce persembe gelse ..

tüyonun devamı ne olabilir:icon_whis:icon_whis

olsa olsa, beklenmedik denildiğine göre: büyük bir arzu ve istekle Fatmagül Kerimi öpebilir:img-hyste:img-hystebir gece bile beklememiş olur böylelikle:img-hystebenim teorim böyle:bilmimkerim'in yağız görünüşüne kim dayanabilir ki:img-in_lo:img-in_lo

ya da ;

vural, selim ve erdoğan onlara evliliklerinden dolayı sürpriz yapıp şampanya ile kutlamaya gelmiş olabilirler:img-tomat:img-tomatböyle bir şey olursa fatmagülün yüzündeki şok ifadeyi izlemek çok acı verici olur:img-cray:


sen benim 4 düşmanımda birisin lafı hiç mi hiç hoşuma gitmedi...
evlenmeseydin o zaman be Fatmagülüm,insan düşmanıyla evlenir mi?
ikili nefretler başladı hadi hayırlısı olsun.Kerim ne diyecek acaba?
sus pus rol istemiyorum ona, 4. bölümde iki cümle etti topu topu ,ayy çok merak ediyorum neler olcak.

:good::good:

büyük aşklar nefretle başlar bilmiyormusun jude'm.bizimkisi tcv ile başladı ama olsun, birbirlerinde yaralarını sardıklarını izlemek aşk olmasa da benim için yeterlidir.

evlenmeyip ne yapacak, Münir nasıl korkutmuştu fgülü, sokakların kadını olursun diye.ya hurrra ya merro misali:icon_whisbir tanesiyle uğraşmak daha kolay gelecektir fgüle...

Fgülün Kerim'den beter cazgır bir karakter çıkacağını düşünüyorum.Kerim ona çektirmektense, fgül kerime çektirecek gibi bir izlenim edinmeye başladım.:img-cray:ilerde sanırım herkes kerime acımaya başlayacak:img-hysteçünkü fgülün bakışları bakış değil, gözleri göz değildi.:img-hyste

magicalrose
11-10-10, 10:50
yeni fragmanı izledim
7-8 sn sürüyor... nedense beni pek bir heyecanlandırdı... kısa ve öz.. fatmagül haklı olarak Kerime öfkeli....
yalnız bu noktada filmden uzaklaşılmış oluyor... çünkü filmde fatmagül daha evlenir evlenmez kerime aşık oluyordu... üstelik tecavüze uğramasına rağmen... ama kerim "tecavüzcü olma" durumunun psikolojisiyle birlikte fatmagüle çok kötü davranıyordu ve çok sonra ona aşık oluyordu....

dizide kerim kesinlikle fatmagüle tecavüz etmemiş olacak bence...
kerim olaydan sonra "hatırlamıyorum" deyip durdu ve vural "sende yaptın" derken yalan söyleyen birinin yüz ifadesiyle bu sözü söyledi... ayrıca fatmagülün hafızasında kerimin olayı gerçekleştiriken görüntüsü de yok.....

kerimin parayı iade ettiğini görmeyen fatmagül de çok sonra bunu büyük ihtimalle abisinden duyacak... tüm bunlar ilerleyen bölümlerde fatmagülü kerime aşık edecektir..bence böyle de olmalıdır çünkü ben diziye yada filme uyarlama eserlerde finalin değiştirilmesine pek sıcak bakmıyorum....

edit: son fragmanda Engin çok hoş görünüyor....:good:

tuba beren
11-10-10, 11:25
arkadaşlar linki verin bende bakıyım nolur lütfen deliriyorum
ay ne zaman izliycem Fatmagülle Kerim otelemi yerleşiyor Mustafa ne yapıyor ay nasıl merak ediyorum

cemillover
11-10-10, 11:29
fırat çelik türkçeyi geçen sene öğrendi yani türkçesi düzgün değil o yüzden dublaj kullanıyo.yurt dışında doğmuş büyümüş ve gerçekten iyi işlerde rol almıştır kendisi ve söylemeden edemiycem mükemmel bir fiziğe sahiptir.
türk tv ekranlarında erkek oyuncular arasında bence en güzel vücuda sahip insan.
öyle selim,kerim,erdoğan,vural toplasan dizideki mustafanın bir göğüs kası,bir bel çukuru etmezler ama gel gör ki mustafanın da o enfes vücudu onu adam etmeye yetmez.
tüyoya göre beklenmedik bişey olacakmış.
erdoş dalıyomuş kerim ve fatmagülün odasına al sana beklenmedik olay:img-hyste
mustafa da olablir ama ben erdoşunkini daha beklenmedik bulurum.
şaka bir yana bence şu olacak;
kerim hazır durumdan istifade fatmagüle yanaşacak,"o kadar tecavüzcü dediler bari gerçekten icraatı gerçekleştireyim de içimde kalmasın ,boşu boşuna durmayalım" diyomuş kerim ve fatmagüle yaklaşıyomuş:img-hyste
yine şakaya vurduk ne diyodum ?
hah bence kerim fatmagüle yaklaşcak ve o kısa fragmanda duyduğumuz replikler fatmagülün ağzından dökülecek ve kerim efendinin hevesi kursağında kalacak

çalıkuşu68
11-10-10, 11:54
fırat çelik türkçeyi geçen sene öğrendi yani türkçesi düzgün değil o yüzden dublaj kullanıyo.yurt dışında doğmuş büyümüş ve gerçekten iyi işlerde rol almıştır kendisi ve söylemeden edemiycem mükemmel bir fiziğe sahiptir.
türk tv ekranlarında erkek oyuncular arasında bence en güzel vücuda sahip insan.
öyle selim,kerim,erdoğan,vural toplasan dizideki mustafanın bir göğüs kası,bir bel çukuru etmezler ama gel gör ki mustafanın da o enfes vücudu onu adam etmeye yetmez.
tüyoya göre beklenmedik bişey olacakmış.
erdoş dalıyomuş kerim ve fatmagülün odasına al sana beklenmedik olay:img-hyste
mustafa da olablir ama ben erdoşunkini daha beklenmedik bulurum.
şaka bir yana bence şu olacak;
kerim hazır durumdan istifade fatmagüle yanaşacak,"o kadar tecavüzcü dediler bari gerçekten icraatı gerçekleştireyim de içimde kalmasın ,boşu boşuna durmayalım" diyomuş kerim ve fatmagüle yaklaşıyomuş:img-hyste
yine şakaya vurduk ne diyodum ?
hah bence kerim fatmagüle yaklaşcak ve o kısa fragmanda duyduğumuz replikler fatmagülün ağzından dökülecek ve kerim efendinin hevesi kursağında kalacakaynen sana katılıyorum, bizim oyuncularda genellikle öyle vücutlar olmaz..Fırat Çelik bencede en iyi vücuda sahip erkek oyuncu,çok atletik..adam yan gelip yatmamış vücuduna yatırım yapmış,disiplinli bir şekilde spor yapıyor,çok belli..dışarda büyümenin faydası bu,ancak zararıda var o da şu seslendirmeye mecbur olması..çokda iyi oyuncu ben oyunculuğunu çok iyi buluyorum, Türkiyede büyümediği halde vücut dilini bize çok uygun kullanıyor,maçoluğu beceriyor..
son bölümü kaçırmıştım,yeni izledim..fatmagülle abisinin konuşmaları ve ağlaşmaları sanki gerçek gibiydi,seyrederken kendimi tutamadım ağladım..böyle tecavüzcüsüyle evlendirilen o kadar çok kadın varki allah onlara sabır versin..
tüm oyuncular iyi ancak beren müthiş oynuyor,seyredeni ağlatıyor.. oyunculuğunu her geçen gün daha ilerletiyor,kutlarım kendisini..

magicalrose
11-10-10, 11:55
Takıldığım bir konu var: fatmagül ve kerim istanbula giderlerse hep orda mı kalacaklar.. mesela Kerimin, patronu demirci ustası olan adam (adı aklıma gelmedi ya) yada ebe nine gibi önemli karkaterler ne olacak... demirci ustası ile kerimin bir arada olmadı filmde çok önemliydi.... istanbula gitseler bile umarım kasabaya geri dönerler...

birde fırat çelik iyi oyuncudur ama mustafa rolüne bence hiç oturmamış özellikle dublajlı oynaması fena duruyor bence. Keşke türkçeyi iyi konuşan bir oyuncu bulunsaymış... Gerçi henüz dizide başlardayız zamanla fıratı mustafa olarak görmeye alışabilirim..... fizik olarak iyi ama en iyisi olduğunu düşünmüyorum... neyse ki oyunculukta öyle çokta önemli değil kas pazu dominaller:img-yes::img-hyste

PİRAYE
11-10-10, 12:52
Fırat Çelik'i Kış Masalı dizisi çekilirken görmüştüm, malum Bursa'nın turistik köylerinden birinde çekiliyordu (bkz.Cumalıkızık), tesadüfen görmüştüm.
Minik hayran-ünlü dialogları haricinde konuşmuşluğum yok fekat, belirtildiği gibi aksanında bir bozukluk var.Yoksa ses tonu gayet güzel.Ama Türkçe'yi güzel konuşamıyor.

cemillover
11-10-10, 13:45
aynen sana katılıyorum, bizim oyuncularda genellikle öyle vücutlar olmaz..Fırat Çelik bencede en iyi vücuda sahip erkek oyuncu,çok atletik..adam yan gelip yatmamış vücuduna yatırım yapmış,disiplinli bir şekilde spor yapıyor,çok belli..dışarda büyümenin faydası bu,ancak zararıda var o da şu seslendirmeye mecbur olması..çokda iyi oyuncu ben oyunculuğunu çok iyi buluyorum, Türkiyede büyümediği halde vücut dilini bize çok uygun kullanıyor,maçoluğu beceriyor..
son bölümü kaçırmıştım,yeni izledim..fatmagülle abisinin konuşmaları ve ağlaşmaları sanki gerçek gibiydi,seyrederken kendimi tutamadım ağladım..böyle tecavüzcüsüyle evlendirilen o kadar çok kadın varki allah onlara sabır versin..
tüm oyuncular iyi ancak beren müthiş oynuyor,seyredeni ağlatıyor.. oyunculuğunu her geçen gün daha ilerletiyor,kutlarım kendisini..

dediğim gibi bizim oyuncularımızda nadir rastlanan bir vücuda sahip,bakmış kendine,kaslarına falan:img-hyste
düzgün bir fizik,yanık bir ten yemyeşil gözler. diyorum ya dizideki diğer genç erkekleri toplasan fıratın bir kol kası,bir bel çukuru omuz şekli falan etmez:img-hysteayrı,apayrı bir havası var,çekiciliği var adamın maşallah.
bereni ben önce hatırla sevgilide izledim hiç sevmedim orda oyunculuğunu,aslında yaseminin ilk halleri,bıcır bıcır zamnları iyi idi ama sonrasında olmadı,aşk ı memnuda da son zamanlarda beğendim bereni hele de o finalde:good:fatmagülün suçu ne? de ise resmen hayran oldum.
öncelikle cesaretinden dolayı hayranım ben ona her ne kadar daha önceki çalışmalarında çok acemi olsa da .
kısa sürede birbirinden farklı onca karakteri tereddüt etmeden canlandırdı:good:
ilk zamanlarına göre çok çok iyi bir yerde şuanda ki emek verdiği,işini benimseyip,önem verdiği belli yoksa hala 1 arpa boyu yol gidemeyenler var onla kıyaslanan.
oynadığı hele de son zamandaki hem projeler hem de karakterler zor bunu
göze alması tadire şayan.
fatmagüle o kadar güzel can veriyo ki ben ilk bölümde bihteri unutmuştum,şimdilerde onu izlerken bereni bile unutuyorum.fatmagül oldu o artık gözümde.
abi ile olan sahneler dizinin en acıklı sahneleri idi.berenin kendinden geçercesine ağlaması güzeldi,abisinin replikler harikaydı,iki kardeşin birbirine tutunması insanın yüreğine oturdu.
inşallah fatmagül ezdirmez kendini bundan sonra tek temennim o
onun halini gördükçe ekranın içine girip o 4 hayvanı tokat manyağı yapasım geliyo,ayrıca mustafanın o gözlerini oymak,mustafanın anne babasını bir ağaca bağlayıp kırbaçlamak,mukaddesin iki de bir yukarı hoplattığı göğüslerini koparmak,müniri o adalet terazisis orta kısmında bulunan sivri uca oturtmak ayrıca kerim ,selim,erdoğan ve de vuralı tokat manyağı yaptıktan sonra malum organlarını kesip ağızlarına tıkamak istiyorum bünyemi öyle fena yaptı fatmagül ve rahminin ağlaşması:icon_whis

[.:Leyla:.]
11-10-10, 14:40
Bence dizinin film ile ayrılıklarını bir kenara bırakın artık.Bu dizi bir uyarlama.Bunu unutmayın ve buna takılmayında bence.Çünkü bu tarz dizilerin forumlarındaki "orjinalinden şurasu farklı,burası yanlıs.." tarzında yorumları okumaktan çok sıkıldım.Filmi patent alıp,toplumumuzu anlatıyor dizi.Önemli olan konudur,önermedir,işleniştir...Bence bunlara konsantre olun.

Kerim'in suçu olup olmadığı konusunda ise bir muallak var.Tecavüz ettiyse koşulsuz suçludur!Etmediyse bile müsade etmesi açısından bakarsak;Kerim'in hap ve alkolün etkisiyle bu duruma tepkisiz kaldığını düşünüyorum.Yani orda sırf "zübbe arkadaşlarım beni iyi aile çocuğu sanır" düşüncesiyle seyirci olmadı.Tecavüzede kesinlikle Kerim'in sebep olduğunu düşünmüyorum.En başında dördününde amacı şakalaşmaktı zaten.Erdoğan tahrik olup,kendine engel olamadı.Onun tecavüz etmeside diğerlerini tetikledi.Böyle olunca Kerim'in,Fatmagül'ü gösterme amacının "hadi gel kıza tecavüz edelim" olmadığı çok çok açık.

Aşk meselesine gelince senaryoda nasıl işlenicek henüz bilmiyoruz.Ama bir kaç sene önce oğlunun hayatını kurtarmak için para karşılığında patronuyla yatan o bayanın Fatmagül'den bir farkı yok.O durumda tecavüzden farksız lakin o kadın patronuna daha sonra aşık olmuştu.Ozaman herkes "ay nekadar romantik" diyordu. =)
Bir kadın asla tecavüzcüsüne aşık olmaz.Kerim eğer tecavüz etmediyse; Fatmagül,tecavüze izin verdiği için nefret edicektir Kerim'den.Çünkü şuan olayların nasıl geliştiğini tam idraak edebilmiş değil.Kerim'i tanıdıkca öfkesinin dineceğini düşünüyorum.

-3L!F-
11-10-10, 14:42
bu komik değil bence tecavüz gibi bir şeyi bu hale getiren bilinçaltının ürkütücü dışa vurumu:icon_conf:img-fear2.

hele de bu ülkede.bu tecavüzü meşrulaştırıyo ve normalleştiriyo.

sen diziye olan ilgi için resmi koymuşsun ama arkasındaki anlam çok çok çok fena.


Aynen katılıyorum.Bunları yazmak için gelmiştim bende.

Bu ülkede bu tür olayların yaşanmasını normal karşılayan bi zihniyet var.Anlamıyorum ben bu insanları.Bu lanse edildiği gibi kötü bi konu değil aslında bir dizi için.Tam tersine -aklı olanın- anlayacağı bi konu..Bununla dalga geçilmesini hazmedemiyorum,anlamıyorum,anlamayacağım da...
Genelde erkekler bu zihniyeti taşıyo zaten.
Face...ta izlediğim bi videoda maçta "Fatmagül'ün suçu yok biz onu Bihter sandık" diye tezahurat yapıyolardı ya.Böyle çirkin bişey var mı !?.

cemillover
11-10-10, 15:00
Aynen katılıyorum.Bunları yazmak için gelmiştim bende.

Bu ülkede bu tür olayların yaşanmasını normal karşılayan bi zihniyet var.Anlamıyorum ben bu insanları.Bu lanse edildiği gibi kötü bi konu değil aslında bir dizi için.Tam tersine -aklı olanın- anlayacağı bi konu..Bununla dalga geçilmesini hazmedemiyorum,anlamıyorum,anlamayacağım da...
Genelde erkekler bu zihniyeti taşıyo zaten.
Face...ta izlediğim bi videoda maçta "Fatmagül'ün suçu yok biz onu Bihter sandık" diye tezahurat yapıyolardı ya.Böyle çirkin bişey var mı !?.

bizim ülkemizde "erkeğin elinin kiri"diye bir tabir var arkadaşım
o ne halt ederse etsin üstünde durulmaz,erkektir nihayetinde ama kadına gelince ayrı iki bacağının arası namusunun bekçisi ve ölçüsüdür,kadın ne kendi namusunu bekleyebilir veya tanımlayablir ne de bedeni üzerine konuşabilir.kadının bedenine ambargoyu yine erkek koyar.
ha o dediğin zihniyet bir zar taşımadığı,penis sahibi olduğu,er kişi görevi gördüğü,herşeyde ögür olduğu için o tezahuratı yapar.fatmagülün bir zarı,vajinası vardır ve de kadındır ki dışarı çıkması yasaktır ve de tecavüz edilmeye müstehaktır.
bihter karakterini ben de sevmedim hiç,yaşadığı yasak ilişkiden değil,yasak ilişkiyi yaşadığı halde adnandan faydalanmaya devam etmesinden ötürü.adnanı boşayıpta behlülle olsaydı sorun yoktu yani.
ama her ne kadar sürdürdüğü davranışı yanlış bulsam da bihter asla tecavüzü haketmiyo benim gözümde,hiçbir kadın ,insan tecavüz gibi bir vahşeti haketmiyo.
ayrıca kendini süper zeka sanan o tezahuratçıların oynanan karakterle ,oynayan oyuncu arasında fark olduğunun daha bilincine varamamış olmalarından üstün alt zeka seviyelerini kutlarım:img-hyste
söz konusu boxer için yazdım ama yine yazacam bu tecavüzü sosyal alanda meşru ve normal kılmaktır ve çok fena bir durumdur hele de bu boxerı hiç çekinmeden giyen onca erkek olacağını düşününce ürperiyorum.

burçinn
11-10-10, 19:46
Aynen katılıyorum.Bunları yazmak için gelmiştim bende.

Bu ülkede bu tür olayların yaşanmasını normal karşılayan bi zihniyet var.Anlamıyorum ben bu insanları.Bu lanse edildiği gibi kötü bi konu değil aslında bir dizi için.Tam tersine -aklı olanın- anlayacağı bi konu..Bununla dalga geçilmesini hazmedemiyorum,anlamıyorum,anlamayacağım da...
Genelde erkekler bu zihniyeti taşıyo zaten.
Face...ta izlediğim bi videoda maçta "Fatmagül'ün suçu yok biz onu Bihter sandık" diye tezahurat yapıyolardı ya.Böyle çirkin bişey var mı !?.evet kesinlikle haklısın, o tezahürata gelince bence de çok çirkindi bunun neresinde komiklik buluyorlarsa artık...

pelinSİ
11-10-10, 19:59
Aynen katılıyorum.Bunları yazmak için gelmiştim bende.

Bu ülkede bu tür olayların yaşanmasını normal karşılayan bi zihniyet var.Anlamıyorum ben bu insanları.Bu lanse edildiği gibi kötü bi konu değil aslında bir dizi için.Tam tersine -aklı olanın- anlayacağı bi konu..Bununla dalga geçilmesini hazmedemiyorum,anlamıyorum,anlamayacağım da...
Genelde erkekler bu zihniyeti taşıyo zaten.
Face...ta izlediğim bi videoda maçta "Fatmagül'ün suçu yok biz onu Bihter sandık" diye tezahurat yapıyolardı ya.Böyle çirkin bişey var mı !?.


50 yaşına yakın çocuklu bi adam ,ilkokula giden bi çocuğa tecavüz ettiğinde örtbas edilen bi ülkedeyiz.Onlar hiç yok,bu olaylar yaşanmamış gibi davranıyorlar nedense.O 4 sapık kadar Münir,yenge kadar hastane,polisler de suçlu.Kimse kimseyi kandırmasın,birden çok kişinin tecavüzüne uğramış diyen doktor öyle diyen rapor nasıl değişir?Parayla değiştirtmişler Münir in dediğine göre.Nasıl bi insanlık yani böyle bi karar benden çıksa ben vicdan azabından yaşayamam.Jandarma durum nasıl öyleyken böyle oldu anlamicak kadar salak mı? Ki komutan yine iyi işin peşine düştü ama tecavüz ve sağlıklı cinsel ilişki arasındaki farkı anlayabilir doktorlar,bu kadar komplike bu kadar koordine bi vahşet iğrenç.

Ve tüm bunlar olmuyormuş gibi yalandan yok yasaklansın yok kaldırılsın diye kampanyalar başlatılıyor.Sanki bi alay konusuymuş gibi iq seviyes 5 olan,anca fırına gidip gelebilicek kadar olan adamlar bunu kullanarak tezahürat yapıyor.Bu adamlar kardeşinin etek boyuna,mahallesindeki kızların erkek arkadaşlarına karışan adamlarla aynı adamlar değiller mi? Bazen gerçekten belki doğru değil ama bu hapishanedeki şişleme olaylarına oh diyesim geliyor.Biliyorsunuz genelde oraya giren tecavüzcüler kolay kolay çıkamıyor.

Ama şöyle bi durum var ki ,bu her şeyi mahveder.Kerim'in kesinlikle ve kesinlikle Fatmagül'e tecavüz etmemiş olmasını dilerim.Çünkü tecavüzcüsüne aradan zaman geçse bile aşık olursa o zaman işte gerçekten tüm bu itirazlar haklı çıkar.Muhtemelen sezon finalinde falan da bunu öğreniriz,uzatırlar.Ama öyleyse de Fatmagül diğerlerinin karşısına çıkıp iki çift laf etmezken Kerim'e neden böyle davranıyor? Kerim suçsuz demiyorum o da hpsi kadar suçlu.Sonuçta onları Fatmagüle yönelten de ,olanları izleyen de oydu.Durdurdu mu aynı gün öğleninde hoşlandığı kıza tecavüz ederlerken,hayır.Ama biraz orantısız bir öfke oldu gibi geliyor bana.

pelinSİ
11-10-10, 20:07
Bu arada nasıl oluyor da internetteki tüm yeni fragmanlar 7 saniye oluyor (gerçi biri çekmiş diğerleri de kendine geçirmiştir) anlamadım.Hayır oldu tv kartın mı bozuldu çekerken:icon_whis Öyle bir Geçer Zaman ki yi hemen veriyorlar ama şu gün oldu fragman yok.Okulda ,işte,evde durup durup Fatmagülün Sunu ne 5.bölüm fragmanı yazıyorum tüp e:icon_whis

+Fatmagül kinini kussun,o evde Kerime zehir etsin hayatı istiyorum.Biraz hakkından gelsin.Zaten böyle mülayim insanlar bi tek insandan çıkarırlar tüm öfkelerini.O da kusura bakma Kerimcim sana patlicak.Sahi onlar İstanbula mı taşınacak?

+Ebe Nine :love05: Kerimin ustası
bence :img-hyste

bitanem_61
12-10-10, 06:51
Aynen katılıyorum.Bunları yazmak için gelmiştim bende.

Bu ülkede bu tür olayların yaşanmasını normal karşılayan bi zihniyet var.Anlamıyorum ben bu insanları.Bu lanse edildiği gibi kötü bi konu değil aslında bir dizi için.Tam tersine -aklı olanın- anlayacağı bi konu..Bununla dalga geçilmesini hazmedemiyorum,anlamıyorum,anlamayacağım da...
Genelde erkekler bu zihniyeti taşıyo zaten.
Face...ta izlediğim bi videoda maçta "Fatmagül'ün suçu yok biz onu Bihter sandık" diye tezahurat yapıyolardı ya.Böyle çirkin bişey var mı !?.


Yine olaya dalıcam ortadan ama ancak fırsat bulup yazabiliyorum:img-wink:

Sadece bu zihniyeti erkekler taşıdığına innamıyorum malesef, malesef diyorum çünki bazı kadınlardan da neler duyuyorum ve artık tartışmaktan yoruldum o yüzden cevapda vermiyorum onlara

En basit şey o saatte dışarda ne işi vardı, bunu bir kadın diyebiliyorsa erkekler neler demez ki, dönüp dolaşıp mustafanın anası geliyor aklıma oda kadın ama aklına ilk gelen oğluydu ve yazık bu kız bu iğrençliği nasıl unutacak demedi, kendini yaktın bizide yakma dedi, bunları ve benzerleri kadınlar diyorsa, erkeler hazmedemz, çünki kadın çenesi insan ömrünü azaltır, bir bayen olarak bunu yazdığıma inanamıyorum ama öyle

tek suçlu erkekler değil az birazda kendimizi suçlamalıyız bence

gizemlı
12-10-10, 08:44
5.bölüm özeti:
Fatmagül ve Kerim artık evlenmiştir. Münir onları İstanbul'a göndermek ister.Fatmagül ve Kerim bu duruma karşı çıkar.Öte yandan Mustafa, Kerim'in evine zarar verir.Bu olay üzerine Fatmagül ve Kerim İstanbul'a
giderler. İkisi bir otele yerleşir.Tecavüz olayı gazetelere
düşer. Yaşaranlar'a düşman gazeteci, Fatmagül ile görüşme yollarınıarar. Olayın ulasal basına yansıması için çabalar. Mustafa, Yaşaranların bu işin içinde olduğunu öğrenir. Fatmagül, Kerim ile evlense de ona ve diğer tecavüzcülere olan kini an ve an artmaktadır. Otel odasında ilk kez
yalnız kalır Fatmagül'le Kerim ve beklenmedik bir gelişme yaşanır.

Bunlar Facebook'taki bütün hayran sayfalarında setten biri tarafından yazılmış. Acaba beklenmedik gelişme ne olabilir?
ALINTIDIR...:icon_whis

nur13
12-10-10, 10:25
Fragman cikmis resmi siteden izleye bilirsiniz.Cok heyecanli bir bölüme benziyor.Mustafa cildirmis bir vasiyette.

ebrumm
12-10-10, 10:38
Yine olaya dalıcam ortadan ama ancak fırsat bulup yazabiliyorum:img-wink:

Sadece bu zihniyeti erkekler taşıdığına innamıyorum malesef, malesef diyorum çünki bazı kadınlardan da neler duyuyorum ve artık tartışmaktan yoruldum o yüzden cevapda vermiyorum onlara

En basit şey o saatte dışarda ne işi vardı, bunu bir kadın diyebiliyorsa erkekler neler demez ki, dönüp dolaşıp mustafanın anası geliyor aklıma oda kadın ama aklına ilk gelen oğluydu ve yazık bu kız bu iğrençliği nasıl unutacak demedi, kendini yaktın bizide yakma dedi, bunları ve benzerleri kadınlar diyorsa, erkeler hazmedemz, çünki kadın çenesi insan ömrünü azaltır, bir bayen olarak bunu yazdığıma inanamıyorum ama öyle

tek suçlu erkekler değil az birazda kendimizi suçlamalıyız bence

Şimdi "kendini yaktın bizide yakma"diyen kadınla gece yarısı sevgilisini yolcu etmek için yola çıkan kadının suçu eş değer değildir..Zaten gece yarısı nişanlısını uğurlamaya çıkan biri suçlu değildir..

Olay yerinin İzmir de bi kasaba da geçtiğini biliyoruz..Fatmagül de bi köy de değil bir kasaba yaşıyor..Yaşam kaynağını balıkçılıktan, mandracılıktan, bağdan bahçeden alan bir kasaba orası..Yaşaranların evine olduğu gibi bir çok villalarla kapı komşu olan bi kasaba üstelik..Onun için kadınların giyimleri,konuşmaları,oturup kalkmaları bir köy kadını değil de metropol insanına daha yakın..

Tamam hiçbirimiz (bayanlardan bahsedıyorum) metropolde yaşamamıza rağmen gece sokaklarda özgürce dolaşamıyoruz geceyi bırakın artık gündüzde bile dolaşmak zor bir durum hal almaya başladı.. Ama bir avuç insanın yaşadığı yerde insanlar birbirine daha güvenırler..Yengesi Fatmagül'ü durdurmaya çalışırken zaten "başına bir iş gelicek" de demiyor "elalemin ağzına bizi sakız yapıcaksın" diyor..Çünkü kimseden şüphe etmıyor..Fatmagülde böyle bir tehlikeden haberdar değil onun için gece rahatlıkla sevgilisini uğurlamaya gidiyor..Burada Fatmagül'ün kesinlikle suçu yok!! Öncelıkle buna dikkat edilmesi gerekılıyor..Burada olan senarıstlerın yönlendirmesi..Aynı sizler gibi düşünen insanların,Mukaddesin,Mustafa'nın annesinin de böyle demesi için Fatmagül'ü gece yola çıkarıyorlar..Yanı bu şuça az biraz Fatmagül'e de vebal atıyorlar..Çıkmasaydı olmazdı dedirtmek amaç..

Oysaki Fatmagül filmdeki gibi çamaşır yıkarken gündüz vakti bu iş başına gelseydi kimse onu suçlayamıyacaktı..Ne Mukaddes ağzını açabilecekti ne de Kaynanası(eski kaynanası)sizler de Fatmagül de suç aramıyacaktınız..

Neyse konunun başına dönelim..Az biraz kadın hemcinslerimde de hata olduğunu bende kabul edıyorum..Aynı Mustafa'nın annesinin yaptığını hatalı bulduğum gibi, aynı Mukaddes'ın Fatmagül'ün olayını parayla ört-bas ettiği gibi, hatta Fatmagül'ün sessiz kalıp hiçbir mücadele bulunmadığı için onu da suçluyorum ama asla Fatmagül'ü gece sevgilisi uğurlamaya gittiği için suçlamıyorum..Senarıstlerın başından beri bize zorla empoze ettiği şeyleri kabul etmediğim gibi bunu da kabul etmiyorum..

cemillover
12-10-10, 10:42
herşeyimi aldılar;bedenimi,ruhumu,onurumu,hayallerimi..
fatmagülün ağzından dökülüyo bu sözler fragmanda.
en açık,en sade,en zayıf ama aynı zamanda en güçlü anlatımı bu yaşanan vahşetin.
mustafa çıldırmış,kerimin evini kırıp döküyo
münir bu seferde istanbula gidilecek diye yırtınıyo.
yerel gastenin yazarı yaşaranları tecavüz iddası ile ilgili ana sayfaya haber yapmış:good:
reşat yaşaran yırttım derken kapısında birileri beliriyo.
fatmagül kerime ateş püskürüyo:good:
anladığım yine çok güzel bir bölüm bizi bekliyo

michael werner
12-10-10, 12:13
Şimdi "kendini yaktın bizide yakma"diyen kadınla gece yarısı sevgilisini yolcu etmek için yola çıkan kadının suçu eş değer değildir..Zaten gece yarısı nişanlısını yolculuğa çıkan biri suçlu değildir..

Olay yerinin İzmir de bi kasaba da geçtiğini biliyoruz..Fatmagül de bi köy de değil bir kasaba yaşıyor..Yaşam kaynağını balıkçılıktan, mandracılıktan, bağdan bahçeden alan bir kasaba orası..Yaşaranların evine olduğu gibi bir çok villalarla kapı komşu olan bi kasaba..Onun için kadınların giyimleri,konuşmaları,oturup kalkmaları bir köy kadını değil de metropol insanına daha yakın..

Tamam hiçbirimiz (bayanlardan bahsedıyorum) metropolde yaşamamıza rağmen gece sokaklarda özgürce dolaşamıyoruz geceyi bırakın artık gündüzde bile dolaşmak zor bir durum hal almaya başladı.. Ama bir avuç insanın yaşadığı yerde insanlar birbirine daha güvenırler..Yengesi Fatmagül'ü durdurmaya çalışırken zaten "başına bir iş gelicek" demiyor "elalemin ağzına bizi sakız yapıcaksın" diyor..Çünkü kimseden şüphe etmıyor..Fatmagülde böyle bir tehlikeden haberdar değil onun için gece rahatlıkla sevgilisini uğurlamaya gidiyor..Burada Fatmagül'ün kesinlikle suçu yok!! Öncelıkle buna dikkat edilmesi gerekılıyor..Burada olan senarıstlerın yönlendirmesi..Aynı sizler gibi düşünen insanların,Mukaddesin,Mustafa'nın annesinin de böyle demesi için Fatmagül'ü gece yola çıkarıyorlar..Yanı bu şuça az biraz Fatmagül'e de vebal atıyorlar..Çıkmasaydı olmazdı dedirtmek amaç..

Oysaki Fatmagül filmdeki gibi çamaşır yıkarken gündüz vakti bu iş başına gelseydi kimse onu suçlayamıyacaktı..Ne Mukaddes ağzını açabilecekti ne de Kaynanası(eski kaynanası)sizler de Fatmagül de suç aramıyacaktınız..

Neyse konunun başına dönelim..Az biraz kadın hemcinslerimde de hata olduğunu bende kabul edıyorum..Aynı Mustafa'nın annesinin yaptığını hatalı bulduğum gibi, aynı Mukaddes'ın Fatmagül'ün olayını parayla ört-bas ettiği gibi, hatta Fatmagül'ün sessiz kalıp hiçbir mücadele bulunmadığı için onu da suçluyorum ama asla Fatmagül'ü gece sevgilisi uğurlamaya gittiği için suçlamıyorum..Senarıstlerın başından beri bize zorla empoze ettiği şeyleri kabul etmediğim gibi bunu da kabul etmiyorum..

O kadar onemli mi ne giymis , nerde yasíyormus? ki ;basina
gelenleri hak etmis olsun fatmagul...Kiyi kasabasi yada ucra bir koyde yasayanlarin basina da butur olaylar gelmiyormu?

Fragman da goruldugu kadariyla Fatmagul oyle ezik yada her seye eywallah diyen bir kiz degil.bunun da yasadigi yerden cok karekteriyle ilgisi olabilir.Evet ... Cevre faktoru bir yere kadar fatmagulun olaylara sessiz kalmasina yol acmis olsa da,Kerimle yapmis olduklari zorunlu yolculukta ;Once Kerimden sonra da digerlerinden teker teker intikamini alacak...Bundan sonra ki bolumler de, Fatmagul un Sucunu degil(ki suclu da degil.yapimin adindan dolayi)intikamini izleyecegiz.

Fatmagul diyor ya; " Herseyimi alip Kirli bir Zarfa sigdirdiler " Iste o zarflardan biri de Kerim in elin de duruyor.Bundan sonra Kerim yapmis yapmamis,Tutmus Tutmamis ne fark eder...?Kerim kardes sucunu ikiye katlamis durum da.Senarist hanimlar ne kadar cila cekerse seksin ,Kerim artik kéndini aklama sansini O kirli Zarfa sikistirip cope atmis,yok etmistir...Ne benim ,Ne Fatmagul un Ne bu sayfa da yazanlar in(ki biri vardi bir zamanlar;Serengin adin da.
onun icin bile Kerim i aklamak Ayse Teyze nin Deterjanlari olsa bile zor...Anladinmi SERENGIN ? Isin cok zor...?sahsin da Kerim agziyla kus tutsa ,Ileri ki bolum de askindan Mecnun olup ,Kendi ni collere atsa bile sansini kaybetmistir.

evet cicim boyle

ebrumm
12-10-10, 12:48
O kadar onemli mi ne giymis , nerde yasíyormus? ki ;basina
gelenleri hak etmis olsun fatmagul...Kiyi kasabasi yada ucra bir koyde yasayanlarin basina da butur olaylar gelmiyormu?

Fragman da goruldugu kadariyla Fatmagul oyle ezik yada her seye eywallah diyen bir kiz degil.bunun da yasadigi yerden cok karekteriyle ilgisi olabilir.Evet ... Cevre faktoru bir yere kadar fatmagulun olaylara sessiz kalmasina yol acmis olsa da,Kerimle yapmis olduklari zorunlu yolculukta ;Once Kerimden sonra da digerlerinden teker teker intikamini alacak...Bundan sonra ki bolumler de, Fatmagul un Sucunu degil(ki suclu da degil.yapimin adindan dolayi)intikamini izleyecegiz.

Ben ne giymiş nerede yaşamışın derdinde değilim..Başına gelenleri hak etmediğini söylüyorum zaten..Nerede başına bu olay gelmiş olursa olsun bunu bu şekilde yazanın senarıstler olduğunu, filmde böyle olayların gelişmediğini söylemek istedim arkadaşım..Senarıstlerın Fatmagül de suç unsuru bulundurmak istedikleri ortada..

Ayrıca Fatmagül'ün karakteri hakkında da aynı düşünceleri paylaşamıyorum sizinle..Fatmagül ezik,herşeye eyvallah dıyen bir kız benim nazarımda..Şimdilik böyle filmde de böyle kitapda da böyle..Ha senarıstler sizin dediğiniz gibi yaparsa karşı da değilim..Ben de Fatmagül'ün intıkamını izlemek isterim herkes gibi..

b-im
12-10-10, 13:52
o fragman ne öyle..:icon_sorr
mustafa ebeninenin evini yikip döküyor..
selim yasaranin adi gazeteye cikmis; meltem selimden süphelenip hesap sormazsa artik melteme söyliyecek sözüm kalmaz benim..
fatmagül kerime zehirli zehirli bakiyor...

http://img718.imageshack.us/img718/9748/final203082936181origen.jpg (http://img718.imageshack.us/i/final203082936181origen.jpg/)


bu gün engin akyürek in dogum günü:img-blush.fsn sayfasindada dogumgünü dileklerimi iletmek istedim...iyiki dogdun engin akyürek..seni seviyoruz:love05: nice mutlu yillara:img-in_lo:img-in_lo

yasak ise hemen sileyim:icon_sorr

AsLı^han
12-10-10, 14:03
Fragmanı izledim Mustafa Kerim'i öğrenmiş nerden öğrendi merak ettim şimdi
Mustafa öğrendiğine göre artık İstanbula kesin taşınmaları gerekecek
yoksa Mustafa ikisinide sağ bırakmaz
Fatmagül bu bölümde kendini biraz açıyor gibi gördüm fragmanda
suskunluğunu bozmuş içinden gelenleri dışarı vuruyor artık
güzel bir bölüm olacağa benziyor (:

michael werner
12-10-10, 14:35
Ben ne giymiş nerede yaşamışın derdinde değilim..Başına gelenleri hak etmediğini söylüyorum zaten..Nerede başına bu olay gelmiş olursa olsun bunu bu şekilde yazanın senarıstler olduğunu, filmde böyle olayların gelişmediğini söylemek istedim arkadaşım..Senarıstlerın Fatmagül de suç unsuru bulundurmak istedikleri ortada..

Ayrıca Fatmagül'ün karakteri hakkında da aynı düşünceleri paylaşamıyorum sizinle..Fatmagül ezik,herşeye eyvallah dıyen bir kız benim nazarımda..Şimdilik böyle filmde de böyle kitapda da böyle..Ha senarıstler sizin dediğiniz gibi yaparsa karşı da değilim..Ben de Fatmagül'ün intıkamını izlemek isterim herkes gibi..

Sizden alinti yapmis olsam da ; Benim sozum zamanin da
bu tur yazilar yazmis olanlara.Siz de bir sekil de yer ve konum
statusune deginmis oldugunuzdan denk geldi.

Flim 1984 yilinda ki Turkiye sartlarina gore cekilmis oldugundan
orada ki karekterler le gunumuz karekterlerini bir tutamayiz zaten. ha flimde ki fatmagul ezik bir karekter di ama Dizide ki Fatmagul bana gore Flimdeki Fatmagulden cok farkli gozukmektedir...Zaten flimle diziyi de ayni konum da degerlendiremeyiz degil mi ?Ki Fatmagul Imzayi atmadan once ki sahne de(ayna ya bakarken ki hallleri)gelecek bolumler de intikam pesin de olacagini acikca gostermistir.


Senaristler bundan sonra ki bolumler de nasil bir yol izlerler
bilemiyorum ama Ben gordugum Fatmagulu izlemek isterim...

nicktv
12-10-10, 15:11
….Fatmagül’ün son direncini de kırar ve düşmanlarının isteklerine boyun eğerek, Kerim’le İstanbul’a doğru yola çıkar. Kerim büyüyen vicdan azabını suç ortaklarıyla paylaşarak azaltmaya ????? çalışır. (azalır mı be yuh) Selim, Erdoğan ve Vural’ın kendileriyle yüzleştikleri gecede, Kerim’in hatırlayamadığı gerçek de dile gelir. Hiç beklenmedik bir anda, örtbas edilenler ortaya çıkınca, Yaşaranlar iki taraftan köşeye sıkışır. Çaresizliği nefretiyle birleşen Fatmagül ise her şeyi göze almıştır...

"fragman ve dizi özeti çıktı haydi yorumlayım bari" seremonim bugün 2 etti..bu dizinin taze gelen fragmanına çok girmiyorum...Aklıma takılan noktayı ortaya atıp çıkıcam.:img-tomat

Öncelikle biraz geçmişe gidelim…( Dizilerin fazla etkisi altında kaldım.. illa bir flashback sevdası var…) Tamam geçmişe değil..Dizinin resmi sitesine gidelim. BKZ Vural…Olay ortaya çıktıktan sonra korkularına yenik düşerek sakladığı sır onu bunalıma sürükleyecek, Vural’ın yaşadıkları (Söyledikleri değil)herkesin hayatında farklı bir şekilde yankı bulacak…..

Vural pek yakında intihar ederse ben şaşırmam baştan diyim..Zaten özette yazan o yüzleştikleri gece önceden ben gördüm sen de yaptın diyen Vural itiraf eder hayır kerim sen yapmadın sızdın....der… Yaşaranları iki taraftan köşeye sıkıştıranlar buna göre;

1. Yüzünü henüz görmediğimiz ve benim her nedense çok ümit beslediğim karizmatik gazeteci.(adamı da karizmatik yaptım. ne çıkacak bakalım:img-wink:)
2.Bana yalan söylediler kaderden bahsetmediler bana sen de yaptın dediler diyen Kerim.

Yani yaşaranları bu iki kişi köşeye sıkıştıracak.

Bu arada gerçekler gazetelere yansıdı filan diye Vural kendini 2-3 bölüme Vurabilir.

Ha kerimin aslında tecavüz etmediği ve olay anında sızması suçunu kapatır mı? Hayır.. Sadece konuyu daha uzun soluklu bir dizi yapar.:icon_whis

Ha filmde böyle değildi ah bu senaristler de hep diziyi değiştiriyolar. olmaz ki canımsa..Valla bal gibi değiştirdiler..ha elden bişey gelir mi ?...hayır..devamlı filmle güncelleme yapmaya devam edelim mi..peki edelim…:icon_whis

Çaresizliği nefretiyle birleşen Fatmagülün ise her şeyi göze alıp tecavüzcülerden birini(kerim de dahil) birkaçını veyahut hepsini birden öldürme teşebbüsü içerisinde olacağını düşündüm birden..Tabii atış serbest.. bana öyle geldi..

edit: CVimde senaryo tahminim berbattır.. Ama yine de ben demiştim demek için sabırsızlanıyorum ..

BirkNry
12-10-10, 15:34
Ah evet firat celikten mi bahsediyoruz ? Bende katilayim bu sohbete.
Adam muhtesem agliyooo OMG! . Gözleri parliyo resmen yaaaa.
Aglamayi yakistirdigim nadir erkeklerden... Gercekten cok karizmatik bi adam .
Böyle birisi oynarsa tabii yeterince nefret edemem Mustafa'dan :img-hyste

Hele bide kaslari yokmu. Yani ben öyle vucüt görmedim.
ama yani oha derecesinde. resmen "se*y" adam...
Demek türkcesi bozuk diye seslendiriliyo . Bilmiyodum. Sesini merak ettim simdi.

Birakalim Mustafayi. Gecelim Fragman ve Özete. Bölüm süper olucakmis gibime geliyo . Ve kesin öyle olucak. Fatmagülün kin dolu bakislari cok gercekciydi . Sanki aynisini kendisi yasamis gibi. Ve o sözleri yokmu ah o sözleri. onlar bicak gibiydi.
Safak 2 :img-hyste

Fragman resmi sitesinde ve kanal nin sitesinde mevcut.
Özetide hem Özet bölümüne ekledim hemde kanald sitesinde mevcut yine.
iyi seyretme ve okumalar :kahve

(DiLeK)
12-10-10, 17:01
@ BirkNry (http://dizifilm.com/forum/member.php?u=217728) evet, cok igrenc bir yorum oldu...

fragmanda niye hic erdogan, vural ve selim'i göstermiyorlar. en cok onlarin neler yasayacagini merak ediyorum yoksa kerim&fatmagül a$ki umrumda degil. zaten fatmagül o adama nasil a$ik olacak cok merak ediyorum. insallah olmaz. insallah fatmagül kerim, erdogan, vural ve selim'den intikamini alir.

semurla
12-10-10, 17:51
nicktv Vuralın kendini vura bilmesine bile ümidim yok...Nasıl Kembric kazandığını bile anlamış diyilim...Bu zihniyyetle ki,bu ilk Vuralı gördüyümden aklımda yer etmiş bir şey,hiç bir şeye kadir diyil Vural...

Yanlışlarla dolu hayatların arasında büyüyen,yetişen Vural,Selim ve Erdoğan üçlüsünden beklentim hiç yok...Sadece bir birinin yüzüne duran,bir birini yiyen,bir birine sırtından bıçak vuran züppeleri görmek istiyorum....Ve demir parmaklıklar ardında hayat süren,keçmişlerine.bu günlerine korku dolu gözlerle bakan altı göz görmek istiyorum....

Fatmagüle bu saatde dışarıda ne işi vardı demek Fatmagüle yapılanları doğrulamak diyildir...Ne işin vardı diyib arkasında durmak,onu anlamak.elinden tutmak da var....

Keşke olmasaydı bu olay....Keçke geceyarısı,sabahın köründe dışarıya çıkmasaydın be ,Fatmagül....Ama bunun günün ortasında da yapılmayacağından kim sığortalar ki kadınları...

Ve yalnız kadınlar mı tecavüze uğrayırlar....O zamanda dışarı çıkan bir gencin de başına neler gele bilir düşünün....

Bu sadece bir nefere ,bir kadına yapılan tecavüz diyil....Bu kötü insanların iyiler yapdığı tecavüzdür...

Sabahın köründe Fatmagüle edilen tecavüz sabahı,o biri günü bitdimi ki?

Bitmedi...Bitmiyicek de...Ta ki bu tecavüzün bir insana yapılan tecavüz olmaduğunu anlayana kadar bu tecavüz devam edecek....

Hayata dönelim...Böyle olaylar yaşanmadı mı? Tepkimiz,etrafımızdakıların tepkisi neydi göresen?

Bir tek ben ve senle olay bitmiyor ve bitemez...İnsanların şüüru,aklı,düşünce tarzı deyişmeli ki,hayatımızda mövcud olan tecavüzler de son bulsun...

cebalo
12-10-10, 18:41
fragman cikmis ama ne fragman :img-fear2 mustafa ebeninenin evine yikip döküyor,kokusmus münir bey fatmagülen kerimi istanbula gitmeleri icin ikna etmeye calisiyor ama ikiside hayir diyor ama sanirim mustafanin yaptiklarini duyunca gidiyorlar ebenine kerimi ariyor :icon_sorr,fatmagül istemedi halde kerimlen istanbula gidiyor abisinlen vedalasiyor :icon_sorr,yasaranlar sonunda gazeteye düsüyorlar ohhhhhhhhhhhhhhhhhh :cheer:yasaranlarin popolari tutusuyor ooooooooooooooooooooohhhhhhhhhhhhhhhhhh simdi görelim bakalim selim erdogan vural adisi bu haberi gördükten sonrada okadar sevinebilceklerimi,bu bölüm yine olay olacak olay benim en cok merak etiyim son sahne otel odasinda neler olacak

pnshy_bkc
12-10-10, 18:45
'sen benim 4 düşmanımdan birisin, ben nefes aldığım sürecede öyle olucak'


fatmagülün kerimi sevceğini sanmıyorum.. bence biraz senaryo dışına çıkıcaklar ve tam tersi olucak.. en azından fatmagül bu adama aşık olmıcak.. sadece boyun eğmek zorunda kalıcak..

aşık olması çok saçma değilmi? kaçırılan kız kaçıran adama aşık olurmuş falan gibi bişi vardı.. ama insan tecavüzcüsüne aşık olabilirmi?

BirkNry
12-10-10, 20:01
Bence senaryonun ana konusu , fatmagülün tecavüz edilmesi degil , ondan sonra olanlari. Tabii ki bu olay herseyi degisitiryor. Ama tecavüz sinyali vermeye calisilmiyor bu dizide , ondan sonra kizin hayatinin nasil maffoldugu ve Fatmagülün nasil yasamaya calisacagi... Nasil hayata tutunmaya calisacagini göstericekler bize.

" İntikam almak isteyen Mustafa'nın soğuk nefesini her an enselerinde hissederek aynı evin içinde birbirlerine düşman, hayata tutunmaya çalışırken, hayatlarını hiç bitmeyecek bir kabusa çeviren o sabahın izleri, filizlenmeye başlayan aşkın önünde en büyük engeldir. "

Evet engeldir ama elinde sonunda olucak demek istiyor.
Yani kimse demesin ki asik olmucak. Ne yazik ki olucak.
Bunu kabullenmek zorundayiz. Baska care yok.
Hala bu konuda takilmamiz sacma. Birakalim bu konuyu artik.

burçinn
12-10-10, 20:40
Ben Fatmagül'de suç varmış gibi gösterildiğini düşünmüyorum tam aksine insanların böyle bir olayda asıl suçlular yerine nasıl masum olan insana yüklendiklerini görüyorum.Mustafa'nın gözünde Fatmagül öyle ya da böyle Kerim'e yüz vermiştir,onu uğurlamaya gelmesiyle Fatmagül herşeyin suçlusudur. Oysa beyfendinin gözü yollarda kaldı o sabah! Mustafa'nın annesi, Mukaddes ve çevredeki diğer insanların hemen hemen hepsi olayı Fatmagül'e yıktılar. Suçluları değil masum olanı ayıpladılar daha çok. Hatta daha çok demem biraz iyimser oldu sanki tamamen mi demeliydim?Tedbirli olma konusuna gelirsek tabiki insan tedbirli olmalı ama Fatmagül nişanlısını uğurlamaya gitti diye tecavüzü haketmiş mi oluyor?

Kerim'le Fatmagül aşkı nasıl olur bilemem ama şu anda Kerim'e ben de gıcık oluyorum, tecavüz etmedi büyük ihtimalle ama yine de ordaydı, diğerlerine Fatmagül'ü hedef gösteren, onu yakalayan diğerlerinin üstüne atan da Kerim'di...İleride n'olacak izleyip göreceğiz.

Bu arada gerçek hayattan kısa bir şey anlatmak istiyorum.Geçenlerde otobüsteydim bir çift konuşuyorlardı.Konu bir şekilde Fatmagül'den açıldı. Dışarıdan gayet düzgün biri izlenimi veren çocuk kıza diziyi izledin mi diye sorunca kız Fatmagül'e çok üzüldüğünü söyledi.Çocuğun cevabı neden yazık olsun ki ne işi vardı o saatte orda oldu.Neyse uzatmayım kızın cevabı beğendim konu da açılınca burda paylaşmak istedim:" hani ben bazı zamanlar geç saatte o ıssız merdivenlerden evime gitmek için geçme durumunda kalıyorum ya, benim orda ne işim varsa onun da orda o işi vardı"

b-im
12-10-10, 21:04
Ki Fatmagul Imzayi atmadan once ki sahne de(ayna ya bakarken ki hallleri)gelecek bolumler de intikam pesin de olacagini acikca gostermistir. Senaristler bundan sonra ki bolumler de nasil bir yol izlerler bilemiyorum ama Ben gordugum Fatmagulu izlemek isterim...

sana katiliyorum:good:..bende böyle düsünüyorum acikcasi.
hatta daha ileri gidip,fatmagül bir kac gün sonra evlendirilmis olsaydi, yani soku birazcik olsun atlattiktan sonra evlendirselerdi, belkide farkli davranirdi diyecegim geliyor..kabul etmezdi bu evliligi gibi duruyor..

tüyoda bahsedilen beklenmdik olay ise, acaba fatmagül oteli terk edip gidiyormu..cünkü resimlerin birinde kerim, fatmagülün kolundan yakalamis döndürmeye calisir gibiydi..:icon_sorr

kerimde özete göre, diger arkadaslariyla hala bulusuyorsa artik söyliyecek sözüm yoktur ona:img-tomat

deniz1907
12-10-10, 21:22
Bölümün sonundaki sürpriz Fatmagül'ün ortadan kaybolması muhtemelen.
Çünkü bölüm fotoğraflarında sokakta bir yerde yalnız :kahve

Kerim'in hala o 3 züppeyle ne işi var anlamadım :bilmim
Onlarla görüşünce herşey düzelecek sanki :img-tomat

Fragmandan ve bölüm fotoğraflarından anladığım kadarla Fatmagül, Kerim'e elinden geldiğince kötü davranacak.
Davransın zaten sus sus bir yere kadar :kahve
Yaşadığı hiçbirşey değişmeyecek malesef ama elinden geldiğince Kerim'e işkence yapabilir. Zevkle izlerim ben.

telefe
12-10-10, 21:44
fragmanın tamamını izledim .. fatmagül güzel konusmaya baslamıs :)
konus fatmagül susma ardındayızz:good:kaybettiklerin geri gelmicek ama en azından içimizi rahatlat sende rahatla .. özellikle kerimin her daim yüzüne vur bu ayıbı :)

fragmanın sonundaki fatmagül kerim bakısmaları acayip bu arada :D feci bakıslar atıyolar birbirlerine .. özelliklede fatmagül...gözleriyle dövüyo resmen kerimi :)

michael werner
12-10-10, 22:05
sana katiliyorum:good:..bende böyle düsünüyorum acikcasi.
hatta daha ileri gidip,fatmagül bir kac gün sonra evlendirilmis olsaydi, yani soku birazcik olsun atlattiktan sonra evlendirselerdi, belkide farkli davranirdi diyecegim geliyor..kabul etmezdi bu evliligi gibi duruyor..

tüyoda bahsedilen beklenmdik olay ise, acaba fatmagül oteli terk edip gidiyormu..cünkü resimlerin birinde kerim, fatmagülün kolundan yakalamis döndürmeye calisir gibiydi..:icon_sorr

kerimde özete göre, diger arkadaslariyla hala bulusuyorsa artik söyliyecek sözüm yoktur ona:img-tomatFatmagul ile Kerim kari koca ama iki yabanci olarak ilk defa
basbasa kalacaklar ve senind e dedigin gibi fotolarin birin de Fatmagul gece yarisi Istanbul sokaklarin da tek basina.Kerimi uyutup gece gezmelerine mi cikmis diyecegim de;yok arkadasim Kesin bu Kerim in basina birsey gelmis olmali.Gene fotular da fatmagul kerim yatakta a uzanmisken cok kotu bakiyordu.

Ozette ; Fatmagul bundan sonra intikam pesine dusecek denildigine gore ,Kerim sayesin de concanlara da ulasmasi zor olmayacak.

telefe
12-10-10, 22:18
kerim uyuyakalacak bence o sırada gidecek fatmagül .. basına kötü seyler gelmez umarım istanbulda ..

cemillover
12-10-10, 22:50
kerim uyuyakalacak bence o sırada gidecek fatmagül .. basına kötü seyler gelmez umarım istanbulda ..

ister misin istanbulun taksim tecavüzcüleri fatmagüle saldırırken kerim yine geçip izlesin:img-hyste:img-hyste:img-hyste
kesin fatmagül birilerinin saldırsına tacizine uğrarken kerim gelip fatmagülü kurtaracak falan.
hep böyle olur kasabanın güzel kızı büyükşehire gelir bi sebepten bilmediği sokaklara çıkar ki(kesin taksime yolu düşer) ondan sonra büyükşehir hanzolarının tacizine uğrar(bu arada kız dolaşırken hava kararır)işte esas oğlanda tam o anda gelir kzı kurtarır.
kesin böyle bişey olcak ve fatmagül o meşhur sözleri kerimin bu süperman istanbulda triplerinden sonra sayacak.
bu arada kerim efendi her halde arkadaşlarına
"baba sağolun ya kıza tecavüz ettiniz sayenizde bana kaldı,zaten ilk gördüğümde beğendiydim"diyecek her halde.
ha tecavüzü kerimin yapmadığı gerçeği ortaya çıkacak ta kerim hesap sormaya gidecekse laf ola beri gele
tecavüz etmiş olsan sonuçta 4 kişiden 3 ü sana yıktı niye o zaman hesap sormadın?
ha el sürmeyen kerim,el sürülen fatmagüle "kirlenmiş"gözüyle bakacak ve orjinal kerime dönüştürülecekse(dizinin sayfasında nefret diyodu ikisi için) o zaman kim temizleyecek aceci ablalar ha?
o zaman bugün mustafaya sövenler kerime de sövmüyecek mi?
ben mi?
ben havada,karada,suda her koşulda kerime sövüyorum o ayrı:img-hyste

bitanem_61
12-10-10, 22:57
Neyse konunun başına dönelim..Az biraz kadın hemcinslerimde de hata olduğunu bende kabul edıyorum..Aynı Mustafa'nın annesinin yaptığını hatalı bulduğum gibi, aynı Mukaddes'ın Fatmagül'ün olayını parayla ört-bas ettiği gibi, hatta Fatmagül'ün sessiz kalıp hiçbir mücadele bulunmadığı için onu da suçluyorum ama asla Fatmagül'ü gece sevgilisi uğurlamaya gittiği için suçlamıyorum..Senarıstlerın başından beri bize zorla empoze ettiği şeyleri kabul etmediğim gibi bunu da kabul etmiyorum..


Bende zaten fatmagül suçlu demiyorum ki, etrafımdaki insanları saçma düşüncelerinden bahsettin, tabiki gece dışarı çıkmalıyız, tabiki istediğimiz şeyleri bizde yapamlıyız ** olmuyor, males fkırsal yada metropol, eğitimli yada değil, akıllı yada saf, bir insanın başına nerde ne geleceği hiç belli olmaz, her gün yeni ve şaşırtıcı bir şeyler duyuyorum yok artık bundan kötüsü olmaz derken dahasını duyuyorum,o yüzden ben başıma her an her şey gelirmiş gibi düşünüyorum

sadece konumuz tecavüz olduğu için diyorum, bir kadının zor anından diğerlerinin kendine pay biçmeye çalışmasını anlayamdadım gitti, tabiki dizidir uzaycak

Hey Jude
12-10-10, 22:58
fatmagül'ün nefret dolu bakışları;
''sen benim 4 düşmanımdan birisin, ben nefes aldığım sürecede öyle olacak''
cümle ve bakışlar çoook ağır:bilmim

kerim'in biraz korku + tedirgin bakışları
:img-blush

ahh ahh nefretle başlayan aşkları severim ama bu daha fena olacak, aslında fatmagül o kadar bilenmiş ve kin dolu ki kelimenin tam anlamıyla imkansız bir aşk olacak bu :img-in_lo

~Melody~
12-10-10, 23:09
5.bölüm özeti:
Fatmagül ve Kerim artık evlenmiştir. Münir onları İstanbul'a göndermek ister.Fatmagül ve Kerim bu duruma karşı çıkar.Öte yandan Mustafa, Kerim'in evine zarar verir.Bu olay üzerine Fatmagül ve Kerim İstanbul'a
giderler. İkisi bir otele yerleşir.Tecavüz olayı gazetelere
düşer. Yaşaranlar'a düşman gazeteci, Fatmagül ile görüşme yollarınıarar. Olayın ulasal basına yansıması için çabalar. Mustafa, Yaşaranların bu işin içinde olduğunu öğrenir. Fatmagül, Kerim ile evlense de ona ve diğer tecavüzcülere olan kini an ve an artmaktadır. Otel odasında ilk kez
yalnız kalır Fatmagül'le Kerim ve beklenmedik bir gelişme yaşanır.


Özet icin tskler
Kerim ve Fatmagül sonunda Istanbula gider..
Yazik ya Mustafa o durumda kalicak :img-cray:

Demeki Mustafa umdugum gibi Pisman olupta Fatmagülün pesinden gitmiycek.. Sadece ikisinden INTIKAM almak icin gidicek

Ebe Nineye acidim ya, Mustafa evi yikip dökerken, Kadin icerde...
Son 2 gün ..
Hadi bakalim Persembe aksami neler olucak, bu Otel odasindaki beklenmedi olayi cok merak ettim...


Tahminler yokmu?
Belki Mustafa dayanir kapiya
Veya Vural, Selim, Erdogan Kapida ola bilir

bitanem_61
12-10-10, 23:25
Fragman şahane görünüyor, bölümde umarım çok güzel olacak, mustafa bey niye ortalığı kırıp döküyor ki, sen fatmagüle güvenmedin söylenene hemen inandın kızı bıraktın, gönlünü alacak tek bir laf etmedin şimdi kır dök odun mustafa

yazık oldu ebe nineye belli onada istanbul yolu göründü, oda taşınır artık, bu olayın gazetelere çıkması çok güzel oldu, yaşaranların burnu biraz sürtsün, ortalık iyice karışsın belki ört bas edilen raporlarda ortaya çıkar

resimleri görmedim ama eğer kerim o adilerle görüşüyorsa burdan kocaman bir yuh ona, umarım acı çektiren kişi kerim değilde, fatmagül olur, kerimin burnundan hayatını fitil fitil getirsin, onu maymun etsin
ve kerim o parayı almamıştı ne vakit aldı yoksa bunlar istanbula gidecek diyemi, aldı, fatmagül dahada yıpranmıştır yazık, ama bu kız kerime ne yapsa haklıdır

eğer mustafa yaşaranalrı öğrenmişse, bütün kasabada bunu duymuştur umarım, mustafa ve dedikoducu kasabalının ne düşündüğünü bize gösterirler, meraktan ölücem yoksa

b-im
13-10-10, 00:04
yok arkadasim Kesin bu Kerim in basina birsey gelmis olmali.Gene fotular da fatmagul kerim yatakta a uzanmisken cok kotu bakiyordu..

senin yukarida yazdiklarini okuduktan sonra o foto ya tekrar baktim:img-wink:..
kerim yatagin üzerinde uzanili vede gözü kapali..fatmagül ise pencerenin önünde durmus ona bakiyor...
evet, evet kerimin basina bir sey gelmis, yoksa niye öyle gözü kapali yatakta duruyor olsun?..

ama ne olabilirki?:icon_sorr

fatmagül arkadan sandalyeyle basina vurmus olsa, onu bayiltacak gücü
varmdirki? o kadar hizli vurmus olabilirmiki?
onca sakinlestirici ilaclar aldiydi..hemen kendine gelmismidirki?:bilmim

lemonade87
13-10-10, 00:16
fragmanda Fatmagül benim 4 düşmanımdan birisin derken acaba senin yapmadığını biliyorum ama seyirci kaldığın için benim için öylesin mi demek istiyodu acaba ?

biran önce perşembe gelsin ya çatlicam, en çok da otel odasında ilk yalnız kaldıklarındaki tepki ve davranışlarını merak ediorum, ve şuana kadar ikisi hiç bi diyaloğa girmediler, aralarındaki ilk konuşma neyle başlicak ne hakkında olucak? fotolarda fatmagül gece yalnız başına sokaklardaydı, aslında gerçekten de bikaç sapık fatmagüle saldırsa ve kerim gelip fatmagülü kurtarsa güzel olurdu fakat senaristlerin artık bu şekilde bişi yapıcaklarını sanmıorum :) zaten öyle bişi olsa artık fatmagül gider kendini boğaz köprüsünden aşağı atar sanırsam :)

ayrıca özette kerimin o 3 pislikle buluşacağı yazıodu, yok vicdan azabını suç ortaklarıyla paylaşarak azaltmaya çalışıomuş daa...yahu vicdan azabı böyle mi azaltılır çok sinir oldum valla, sanki o salakların umrunda da bu olay..git kendini beş vakit namaza vur hiç olmazsa daha mantıklı bi vicdan azabı azaltma yöntemidir bu...

~Melody~
13-10-10, 00:40
fragmanda Fatmagül benim 4 düşmanımdan birisin derken acaba senin yapmadığını biliyorum ama seyirci kaldığın için benim için öylesin mi demek istiyodu acaba ?


Arkadaslar..
Tanitim Fragmaninda, Fatmagül 4 gencin Tecavüzüne ugrar demiyormuydu???
Hep dört kisiden bahsediliyordu..
Simdi sadece ücü Tecavüz ettiye döndü!

Haa olurmu olur!
Belki bu "Kerim - Fatmagül" Askini sevdire bilmek icin, bir Flashback yapip, aslinda Kerim, Fatmagüle Tecavüz etmedi havallarine gire bilirler

finishline
13-10-10, 06:41
[QUOTE=Hey Jude;14390632]fatmagül'ün nefret dolu bakışları;
''sen benim 4 düşmanımdan birisin, ben nefes aldığım sürecede öyle olacak''
cümle ve bakışlar çoook ağır:bilmim

kerim'in biraz korku + tedirgin bakışları
:img-blush

INTIKAM!!!...
Zaman zaman nefretle andigim kisiler olsada hic bir zaman hic kimse icin dusmanimdir demedim. Neden? Cunku birini dusman belleyecek, intikam alacak kadar kotuluk gormedim kimseden. Peki ya Fatmagul'un yerinde ben olsaydim nasil alirdim hayellerimi, hayatimi, bedenimi benden alip kirli bir zarfin icine koyan o i..lerden intikamimi???????

Oldurmek mi (Mustafanin yapmaya calistigi gibi), guc ve para sahibi olup kendimize asik edelim sonra neleri var neleri yoksa alalim ellerinden (bizede ezelin dayisindan gerek). Bence en guzeli suclularin magdurla empati kurmalariyla alinan intikam modelidir.. Nasil mi??

Madem ki o kirli zarf var ortada, o zarf pekala kirli emeller icinde kullanilabilir oyleyse. Oyle bir durumda kalsam ilk isim o paranin el degistirmesine yardimci olmak olurdu. Parayla bu isi yapacak, hatta parasiz yapacak cok sapik var bu alemde. E madem empati kurulacak, o zaman en sahanesinden kurdururuz empatiyi t. vuzcu dortluye.. Acik acik yazamadim herhalde anlasilmistir..???

semurla
13-10-10, 11:10
Arkadaslar..
Tanitim Fragmaninda, Fatmagül 4 gencin Tecavüzüne ugrar demiyormuydu???
Hep dört kisiden bahsediliyordu..
Simdi sadece ücü Tecavüz ettiye döndü!

Haa olurmu olur!
Belki bu "Kerim - Fatmagül" Askini sevdire bilmek icin, bir Flashback yapip, aslinda Kerim, Fatmagüle Tecavüz etmedi havallarine gire bilirler
Kerim tecavüz etmedi diyenlerdenim...Ama Kerimin prda olması,içkili,hab almış olması ,tecavüz etmemesi onu suçsuz yapmaz...

Şimdi yazdığım cümle saçma sapan olucak....Kerim tecavüz etmedi,ama tecavüz etdi....

Yani faktiki olarak bu eylemi yapmadı,ama orada olması,bu eylemin karşısını almadığıiçin,buna hiç bir çaba göstermediyi için Kerim de malısef ki tecavüzçü...

Ve Fatmagülü suçlu durumuna sokacak anlaşmanı yapdığı için de tecavüzçü...

Tecavüz kelimesini asıl manasında kullanmıyorum...Çünki bana göre tecavüz sadece zorla sahib olmak diyil...

İnsana zorla istemediklerini yapdırmakdır...

hilalhelen
13-10-10, 11:39
mustafa her taraf iyakip yikip kiriyor ama fatmagulun kalbini cok daha kirdi hemde hic tamir edilmeyeck sekilde bu en kotusu iste simdi yansin yanacagi kadar zavalli fatmagul hep sustu ve cekti cunku konusmadi gucu yok cok saf cok temiz herkez tarafindan yonetilecek kadar zavalli ama oda birgun bunlarin hepsini cektirecek yasadiklarindan guc alacak bence hep guclenecek hep cektirecek ona cektirenlere basta yengesi olan namussuza sonra o pislik tecavuzculere onlarin ailelerine ve mustafa ve ailesine

~Melody~
13-10-10, 14:12
Kerim tecavüz etmedi diyenlerdenim...Ama Kerimin prda olması,içkili,hab almış olması ,tecavüz etmemesi onu suçsuz yapmaz...

Şimdi yazdığım cümle saçma sapan olucak....Kerim tecavüz etmedi,ama tecavüz etdi....

Yani faktiki olarak bu eylemi yapmadı,ama orada olması,bu eylemin karşısını almadığıiçin,buna hiç bir çaba göstermediyi için Kerim de malısef ki tecavüzçü...

Ve Fatmagülü suçlu durumuna sokacak anlaşmanı yapdığı için de tecavüzçü...

Tecavüz kelimesini asıl manasında kullanmıyorum...Çünki bana göre tecavüz sadece zorla sahib olmak diyil...

İnsana zorla istemediklerini yapdırmakdır...

Bende böyle düsünüyorum zaaten..
Yapti , yapmadi.. Flashback olsun olmasin..
Yinede Kerimde o gece olanlardan suclu..

Kerim vicdan yapip, onun icin kendini bazi seyircilere sevdire biliyor..
Ben "Fatmagül - Kerim" askini asla tasvip etmiycem..
Bu diziden bekledigimde bu degil zaaten.. Ama isteyen ve bekleyen Arkadaslarada saygi duyuyorum..

Mesela ötekiler (Selim - Erdogan - Vural) nerdeyse hic Vicdan yapmadi..
Heleki Selim, Erdogana gülerek "Oglum kurtulduk" demesi igrencti..
Bare Erdogan ve Vuralin yüzünde biraz utanma vardi sanki!

En cok hosuma giden, Selimin Annesi!!!
Süper Karakterli kadinmis.. Vuralin ve Erdoganin Ailesi gibi sineye cekmedi..
Hicbir zaman unutmiycam diyip, kadin resmen igrendi olanlardan..
Keske oglunu Adalete teslim etseydi, dahada yükselirdi gözümde..
Ama ötekiler gibi olaya bir "Problem" gibi bakmadi, resmen Oglundan igrendi ve kiza acidi..

telefe
13-10-10, 16:22
ister misin istanbulun taksim tecavüzcüleri fatmagüle saldırırken kerim yine geçip izlesin:img-hyste:img-hyste:img-hystehahaha :D yapar mı yapar yahuu :img-hysteher seyi bekleriz kerimcikten :)kesin fatmagül birilerinin saldırsına tacizine uğrarken kerim gelip fatmagülü kurtaracak falan.

bencede aynen böyle olacak .. ehh kerim efendiyi bi sekilde kahraman gibi gösterme zamanları geliyo yavastan yavastan :img-wink:


ben havada,karada,suda her koşulda kerime sövüyorum o ayrı:img-hyste

7-24 küfür ediyoruz kerimee:img-hystehak ediyo ama sonuna kadar :img-tomat

(ESRA)
13-10-10, 16:49
fatmagül'ün nefret dolu bakışları;
''sen benim 4 düşmanımdan birisin, ben nefes aldığım sürecede öyle olacak''
cümle ve bakışlar çoook ağır:bilmim

kerim'in biraz korku + tedirgin bakışları
:img-blush

ahh ahh nefretle başlayan aşkları severim ama bu daha fena olacak, aslında fatmagül o kadar bilenmiş ve kin dolu ki kelimenin tam anlamıyla imkansız bir aşk olacak bu :img-in_lo
Keşke Fatmagül Kerim'e hiçaşık olmasa Kerim Fatmagül'e aşık olsa.Daha dayanılabilir olurdu belki!Şu an için kabul edilemez bir durum çünkü bu.
Fragmanda da ''Ben nefes aldıkça bu böyle olacak'' diyordu Fatmagül:good:

Hey Jude
13-10-10, 17:20
Keşke Fatmagül Kerim'e hiçaşık olmasa Kerim Fatmagül'e aşık olsa.Daha dayanılabilir olurdu belki!Şu an için kabul edilemez bir durum çünkü bu.
Fragmanda da ''Ben nefes aldıkça bu böyle olacak'' diyordu Fatmagül:good:
evet zaten öyle dediği için henüz fatmagül cephesinden aşkın hiç bir kırıntısı yok...tam tersi bir nefret ve düşmanlık var...
ama böyle bir aşk olacak er veya geç...ben bunu bekliyorum açıkcası.
büyük aşklar nefretle doğar felsefesi bana oldukça çekici geliyor:D

(ESRA)
13-10-10, 17:28
evet zaten öyle dediği için henüz fatmagül cephesinden aşkın hiç bir kırıntısı yok...tam tersi bir nefret ve düşmanlık var...
ama böyle bir aşk olacak er veya geç...ben bunu bekliyorum açıkcası.
büyük aşklar nefretle doğar felsefesi bana oldukça çekici geliyor:D

Ama o nefret farklı bu nefret farklı.
Bana böyle birşey olamaz gibi geliyor(yanigerçek hayatta) ama tabii hayat bu,belli de olmaz:img-cray:

Neyse,bekleyip göreceğiz artık..
Fragman çok etkileyici.Yarın olsa bir an önce ya:happy0064

bitanem_61
13-10-10, 18:10
Her şeyi geç takip ediyorum görsemde fırsat ancak bulabiliyorum neyse lafa girecek olursam

Fatmagülün istanbul sokaklarında ne işi var çok merak ediyorum,her şeyin ört bas edlip fatmagülün zorlada olsa evlendirilmesini bir nebze anlıyorum, çünki, fatmagülün gidecek bir yeri, başka yerde yaşıycak kadar parası, ona arka çıkacak doğru düzgün bir yakını yoktu, o yüzden söylenneni yapıp susması ve kabullenmesi, doğru bulmasamda olağan şeydi, de şimdi ne oldu nikahı basınca güç mü geldi hiç bilmediği istanbul sokaklarındasın

eğer bu kadar güçlüysen niye daha evvel çıkıp gitmedinde kabul ettin, keşke bir şekilde kaçsaydında bende sana hak verseydim şimdi bu çok mantıksız

Bende bu kız zorla evlenecek yazık, gitse gidemez, her daim karşısına hulisi kentmen çıkacak değilya çoşkunlarla dolu her yer en iyisi şimdilik evlensin diyorum, ama kızımız pek bir cesur çıktı, belki arka sokaklardan gelip kurtarırlar:img-hyste:img-hyste

SHRPY*DYR
13-10-10, 18:32
Beren Saat ve Engin Akyürek'in başrollerini paylaştığı Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinin İzmir Çeşme'deki seti İstanbul'a taşındı.

b-im
13-10-10, 18:40
ikinci fragmandan, keriminden bir replik; sana kiz basima kaldi diyorum, sürekli gözü üstümde:icon_whis

oyy kerim, ben sana ne diyeyim, yeni idrak etmeye basladi galiba olanlari..:icon_sorr..dur daha senin basina neler gelecek :img-blush.. fatmagülün minnettar olmasinimi bekliyordun,veya sana nasil bakmasini bekliyordun:icon_sorr..
yada nikah kiyildi, hersey toparlandi, bitti, herkes kendi evinemi gidecek sandin...:kahve..

cebalo
13-10-10, 20:17
:img-yes: 2 fragmanimizda cikmis fragman ilk fragmanlan ayni sadece iki yeni sahne eklenmis biri yasaranlarin dünürü gazeteyi görüyor ve yasaranlari arayip tecavüz olayini soruyor yaninda karisi ve selim adisinin nisanlisida var ödlek selim bakalim simdi ne yapacak simdi korkma sirasi yasaranlarda beter olsunlar :img-yes: kerim beyde artik kime söylüyorsa sana kiz basima kaldi diyorum sürekli gözü üstümde diyor laflara baksen kiz basina kalmis fatmagülün hayatini mahfeden kendisi ve o 3 adi arkadasi daha bide utanmadan konusuyor sürekli gözleri üzerindeymis,kerim galiba nikahdan sonra herseyin yoluna gireceni sandi bi nikhalan fatmagülün acilarinin biteceni düsünüyordu galiba, ama cok beklersin kerim efendi artik fatmagülün o nefret dolu bakislarina alisan iyi olur cünkü o bakislari daha cok uzun bir süre göreceksin
yarin aksami iple cekiyorum iple

telefe
13-10-10, 20:30
ikinci fragmandan, keriminden bir replik; sana kiz basima kaldi diyorum, sürekli gözü üstümde:icon_whiskerimin tekrar arkadaslarıyla bulusması cok kötü ya .. ne biçim insanlarmış bunlar.. ne biçim karakterler :icon_whis

gözü tabi üzerinde olacak,nefretle bakıyo kız iğrenerek bakıyo..boynuna atlamasını felan bekliyodu heralde kerim efendi ... umarım fatmagül cok cektirir kerime ,cok üzer,acı cektirir bol bol..............:icon_whis

-3L!F-
13-10-10, 21:26
Fragmanı izledim.

Kerim vicdanını rahatlatmak için Fatmagül'e yardım ediyo galiba sürekli bişeylerde..

Dizinin böyle ilerlemesi normal tabi..Ama fazla uzatmazlarsa çok sevinirim.Malum senaristlerimiz Ece-Melek ikilisi olunca bazen konular haddinden fazla uzuyor.Zaten Kerim Fatmagül'den etkilenmişti ilk bölümden itibaren.Bakışlardan falan anlıyoduk zaten.Sanırım ilk aşık olan Kerim olacak.Ki şu durumda mantıklı olan da bu !

Sanırım Fatmagül,Kerim'in ona karşı olan iyi davranışlarından ve diğerleri gibi olmadığı anladığından Etkilenecek Kerim'den..Bunu da kademe kademe izlemek zevkli olacak benim açımdan.

Ama tabi Kerim en az diğerleri kadar suçludur !. Bunu da unutmamak lazım.

Fragmanda Kerim'in dediğine pek takılmamak lazım aslında..O da şokta çünkü.Herşey isteğinin dışında gelişti bi nevi..Ama engel olabilir miydi? Evet.Fakat şunu da unutmamak lazım;sonuçta bu bir dizi ! Bu da var.

İyi yorumlar..:img-wink:

lemonade87
13-10-10, 22:40
Arkadaslar..
Tanitim Fragmaninda, Fatmagül 4 gencin Tecavüzüne ugrar demiyormuydu???
Hep dört kisiden bahsediliyordu..
Simdi sadece ücü Tecavüz ettiye döndü!

Haa olurmu olur!
Belki bu "Kerim - Fatmagül" Askini sevdire bilmek icin, bir Flashback yapip, aslinda Kerim, Fatmagüle Tecavüz etmedi havallarine gire bilirler


evet 4 kişiden bahsediliyor fakat dizinin gidişatı bize kerimin tecavüz etmediğini gösteriyor (ki benim de umudum o yönde) fatmagülün zihninde de hep o 3 kişi var kerim yok, yani resmi olarak etti mi etmedi mi bilmioruz :) ben de onun için dedim acaba 4 düşmanımdan birisin derken bişiy yapmadığını biliorum fakat seyirci kaldığın için benim için öylesin mi demeye çalışıyo diye :bilmim

ya zaten kerim tecavüz ettiyse benim o başlayacak aşkı izlemeye pek hevesim olmaz açıksası :icon_sorr

b-im
14-10-10, 13:35
ya zaten kerim tecavüz ettiyse benim o başlayacak aşkı izlemeye pek hevesim olmaz açıksası :icon_sorr

o kadar baski varki bu yönde, kerim kesin onlardan birisi olmayacaktir..hatta, "niye yardim etmedi, en azindan engellemeye calissaydi" diyen izleyiciler icin, bölümlerin birinde flash back lerle kerimin yardim etmeme nedeninide görürüz gibime geliyor..elbette yaniliyorda olabilirim..:img-wink:
fakat su anda bana öyle gibi geliyor...:img-blush

PİRAYE
14-10-10, 16:53
o kadar baski varki bu yönde, kerim kesin onlardan birisi olmayacaktir..hatta, "niye yardim etmedi, en azindan engellemeye calissaydi" diyen izleyiciler icin, bölümlerin birinde flash back lerle kerimin yardim etmeme nedeninide görürüz gibime geliyor..elbette yaniliyorda olabilirim..:img-wink:
fakat su anda bana öyle gibi geliyor...:img-blush

Aynen katılıyorum sana, bana da öyle gelmekte. Zira, meçhul sahne de en önemli ayrıntı, sisli... Bilenler biliyor, ne olduğunu. Ama bilmeyenler...
Evet efendim, flashback gereklidir! Yapıcak bişi yok..:bilmim

ece_polat
14-10-10, 17:01
o kadar baski varki bu yönde, kerim kesin onlardan birisi olmayacaktir..hatta, "niye yardim etmedi, en azindan engellemeye calissaydi" diyen izleyiciler icin, bölümlerin birinde flash back lerle kerimin yardim etmeme nedeninide görürüz gibime geliyor..elbette yaniliyorda olabilirim..:img-wink:
fakat su anda bana öyle gibi geliyor...:img-blush

Şuanda ben sizin gibi düşünüyorum.
Vuralın bir sırrı varmış.Belkide bu sır dediğiniz gibi niye yardım etmedi veya edemediğiyle ve tecavüz etmediğiyle ilgilidir.Kerim yalnış hatırlamıyorsam 2 kez ben hiçbir şey hatırlamıyorum dediği zaman Vural konunu üzerine atlayıp onunda yaptığını söylemişti.Tecavüz sahnesinde Erdoğan-Selim-Vural gösterildi.Erdoğan ve Selim sonra denize girip yüzmeye başladı.Fakat Vural yüzmedi ve kıyıda kaldı.Vural Kerimin ne yaptığı veya yapmadığı ilgili gerçeği biliyor.Erdoğan ve Selimde Kerim ile ilgili bir şey gördüklerinden değilde Kerim gibi Vuralın söylediklerinden yola çıkarak Kerimin kendileri gibi tecavüz ettiğini düşünüyor olabilirler...Belki gerçek Vural sayesinde gün yüzüne çıkacak.Şuanda Kerim onlarla görüşüyor ama gerçek ortaya çıktığı zaman durumlar değişecektir.Daha önceden hem Meryem hemde ustası tarafından arkadaşları konusunda uyarılmıştı ama Kerim onları dinlememişti.

Kerim bu gerçeği öğrendikten sonra rahatlayacaktır ben yapmamışım diye düşünüp o geçen süredede Fatmagülüde tanımaya başlayınca bu çiftten ilk karşısındakine ilgi duymaya başlayacak olan Kerim olacaktır diye tahmin ediyorum...

telefe
14-10-10, 17:04
o kadar baski varki bu yönde, kerim kesin onlardan birisi olmayacaktir..hatta, "niye yardim etmedi, en azindan engellemeye calissaydi" diyen izleyiciler icin, bölümlerin birinde flash back lerle kerimin yardim etmeme nedeninide görürüz gibime geliyor..elbette yaniliyorda olabilirim..:img-wink:
fakat su anda bana öyle gibi geliyor...:img-blush

iyide kızın basına gelip dikilecek kadar ayıktı kerim yani isteseydi engel olabilirdi :img-yes: engel olamadıysa bile sabah kızı o sekilde bırakıp arkadaslarıyla gitmezdi ..
ne yaparlarsa yapsınlar kerimi aklayamazlar .. o da diğer üç serefsiz kadar serefsizdir :good:

magicalrose
14-10-10, 17:08
vural kerıme -sen de yaptın... derken yuz ıfadesı suphe uyadırıcıydıçç
kerımın -hatırlamıyorum.... sozden cok vuralın sozlerıne takılmıs kerımın tecavuz etmedıgıbı dusunmeye baslamıstımm
acıkcası kerımın tecavuz etmemıs olmasını ısterım.. tersı cıkarsa uzulurum valla

lemonade87
14-10-10, 17:15
o kadar baski varki bu yönde, kerim kesin onlardan birisi olmayacaktir..hatta, "niye yardim etmedi, en azindan engellemeye calissaydi" diyen izleyiciler icin, bölümlerin birinde flash back lerle kerimin yardim etmeme nedeninide görürüz gibime geliyor..elbette yaniliyorda olabilirim..:img-wink:
fakat su anda bana öyle gibi geliyor...:img-blush
bana da sanki flashback olucakmış gibi geliyo çünkü kerimi en son fatmagüle bakarkenki haliyle kestiler ,ne yaptı, ne oldu ne bitti bilmiyoruz..bu sanki özellikle o şekilde kesilip atılmış gibi yani sonradan o ana dair bişiler gösterilecekmiş hissi yaratıyor.. ama tabi dediğin gibi olmayabilir de, flashback olmadan vuralın gerçekleri itiraf etmesiyle de aydınlanabilir herşey

enivicivokke
14-10-10, 17:26
Vural "Sen de yaptın" derken çok psikopatça bakıyordu valla,:img-hyste diğerlerine göre (Selim-Erdoğan) daha gizemli,duygusal bir karaktermiş Vural,öyle yazıyordu dizi başlamadan önce,sanırım bu sırrı fazla saklayamayacak.

Ben asıl şu gizemli gazeteciyi merak ediyorum gösterecekler mi bakalım suretini.

michael werner
14-10-10, 18:54
iyide kızın basına gelip dikilecek kadar ayıktı kerim yani isteseydi engel olabilirdi :img-yes: engel olamadıysa bile sabah kızı o sekilde bırakıp arkadaslarıyla gitmezdi ..
ne yaparlarsa yapsınlar kerimi aklayamazlar .. o da diğer üç serefsiz kadar serefsizdir :good:Pardon ama Izledigimiz in bir karekterden ibaret oldugunu ve hitap sekliniz in biraz abes kactiginin umarim farkindasiniz dir...

Kerim aklanirmi yada Senaristler bundan sonra nasil bir yol izlerler ? bu aksam ve sonra ki bolumler de izleyecegiz.Farz edelim ki Fatmagul ve Kerim arasin da bir ask dogmus olsun... ve Fatmagul karekteri Kendisine Tcv(etmis olmasa bile edenlerin yanin da yer almis olmasi bile yeterlidir?eden zorunlu kocasini sevmeye baslamis olsun...Bu bizim bura da karekterlere hakaret etme sebebimiz olabilir mi arkadasim?...

FSN.adli diziyi basladigi ilk bolumden takip etsem de cok nadir bu sayfa da yaziyorum...Ben ve benim gibi bir cok kisi de sayfada ki boyle Futursuz yorumlar yuzunden uzak duruyoruz...

Fatmagul un sucun da oynayan oyuncularin hepsi kerekterlerini cok basarili bir sekil de canlandiriyorlar...Sanirim fazla inandiricilik basa da biraz bela oluyor gibime geliyor...

Bolume cok az bir sure kaldi...Bakalim Kerim ve Fatmagulu
Istanbul da neler bekliyor?conconlar haric...En cok ta Kerim in ikiseksen yatakta yatmasinin sebeplerini merak ediyorum.

b-im
14-10-10, 19:22
Ben ve benim gibi bir cok kisi de sayfada ki boyle Futursuz yorumlar yuzunden uzak duruyoruz...
Fatmagul un sucun da oynayan oyuncularin hepsi kerekterlerini cok basarili bir sekil de canlandiriyorlar...Sanirim fazla inandiricilik basa da biraz bela oluyor gibime geliyor....

bu basligin sancili bir noktasina deginmissin sevgili arkadasim .. ilk bölüm basladiginda bu baslikta ayni anda neredeyse 400 kisi vardi:img-wink: seninle beraber biz ikimizde buradaydik..simdi ise basliga bazen saatlerce kimse ugramiyor gördügümüz üzere...

nedense, maalesesf kimi arkadaslarimiz israrla karsi görüse tahammülsüzlük gösteriyorlar..:bilmim:bilmim.. öyle yada böyle farkli görüs beyan edenlerinde sonucta bir izleyici oldugunu bazen unutuyorlar gibi..:kahve

ve bu uzun vadede yorgunluk yilginlik bikkinlik getiriyor sanirim:icon_sorr

pnshy_bkc
14-10-10, 19:31
oyuncular gerçekten çok başarılı canlandırıyolar.. hepsi kaliteli oyunculardan oluşmuş bi ekip zaten kamera arkasının çoğuda aşk-ı memnuda görev almıştı..

konusuna gelince nolursa olsun Kerimden nefret eden biriyim.. aralarında aşk doğması çok saçma geliyo.. kerimi belki anlarım ama fatmagülün ona aşık olması imkansız gibi geliyo.. büyük ihtimalle kerim tecavüz etmemiş gibi gösterilicek fatmagülüde kabul ettiği için kız evdeki huzur bozulmasın diye kerimin suyuna gidicek.. sonra aşık olucak falan filan işte..
ama insan o adamın yüzüne baktıkça tecavüzü hatırlar nefreti artar bence :S

'sen benim 4 düşmanımdan birisin, ben nefes aldığım sürece bu böyle olucak'

sessiz insanların intikamı daha şiddetli oluyo genelde.. umarım aşk yaşanmaz bi şekilde fatmagül onların hakkından gelir..

deniz1907
14-10-10, 19:49
"İçin hafifledi, çantan ağırlaştı" :good:

Süper laf :good:
Tabi anlayana , o duygusuz yenge hiçbişey anlamaz :icon_sorr
Artık hiçbirşey değişmeyecek ama hiç olmazsa Fatmagül inceden inceye lafları soksunda içinde tutmasın bari :icon_sorr
Ki bence öyle olacak Fatmagül'den laf sokmalar devam edecek, ki zaten etsin :kahve
Kerim'e hayatı dar etsin :kahve

~Melody~
14-10-10, 20:20
Al Resati vur Selime..
Yasak Aski var Beyfendinin.. Halbuki Selimin Annesi cok vicdanli birine benziyor..
Kadin göz yasi döküyor olanlar icin

ipekaziz
14-10-10, 20:36
Şimdi bu Fatmagül Kerim'e Mustafa'yı korumak için mi "gitme" dedi...yoksa başka bir sebeple mi?

Benim resmen kafam karıştı yaa:bilmim

Ayrıca çok dillenmiş bu bölüm Fatmagül...biraz ani oldu bence

~Melody~
14-10-10, 20:45
Şimdi bu Fatmagül Kerim'e Mustafa'yı korumak için mi "gitme" dedi...yoksa başka bir sebeple mi?

Benim resmen kafam karıştı yaa:bilmim

Ayrıca çok dillenmiş bu bölüm Fatmagül...biraz ani oldu bence

Hayat Devam ediyor sonucta..
Fatmagül konusmadigi sürece, herkez yerine konusup karar aliyor..
Iyiki konusmaya basladi artik :img-wink:


Havaalaninda verdi Fatmagül cevapi: Mustafa icin "Gitme demis"...
BU kiz her durumda sevdigini düsünüyor, Mustafa bir arkasinda duramadi..
Pes:img-cray:

mıstaa
14-10-10, 20:54
Evet 4. Bölümde açıldı Fatmagül...Kerim'e öyle bir "gitme" dediki bir an ilan-ı aşk edecek zannettim.

Mustafa'da iyice psikopa bağladı...

melosh-ugur
14-10-10, 20:56
Fatmagülün gitme diyişi nasıl dı :img-in_lo
Tabi o mustafa için di amaa:icon_sorr

O toprakların dilleri olsada konussa:img-cray::img-cray:

michael werner
14-10-10, 20:59
Şimdi bu Fatmagül Kerim'e Mustafa'yı korumak için mi "gitme" dedi...yoksa başka bir sebeple mi?

Benim resmen kafam karıştı yaa:bilmim

Ayrıca çok dillenmiş bu bölüm Fatmagül...biraz ani oldu benceFatmagul oyle bir " Gitme " didi ki ;
Kerim bile inanip bakakaldi...

Kerim simdi yurtdisina gidecek ya;Ben Fatmagul den bir "gitme "
Demesini beklerim artik...

xx_BRC_xx
14-10-10, 21:07
Fatmagül neden Mustafa'yı bu kadar düşünüyor ki?O Mustafa'nın başı belaya girmesin diye uğraşırken,Mustafa bulabilse Fatmagül'ü öldürebilecek durumda.Bu aşkla açıklanabilecek bir şey değil bence.Fatmagül'ün ki daha çok alışkanlık olmuş artık.Mustafa'yı korumalıyım,ona bir şey olmasın,başı belaya girmesin..Umarım bunu en kısa zamanda üzerinden atar.

Gulden
14-10-10, 21:18
gerçekten öküzsün vural evet gerçekten :img-yes:

kerim digerlerine hakaret ediyor ama kendisi baska biseymi acaba ? zaten digerleinin istedigini yapiyor


ötekininde cinsel hayatini dusunmeside çok igrenç :img-tomat

_____________________________


birde bakmissin çocuk yapmislar ? boyle bisey olmaz demi ? :icon_sorr

chair
14-10-10, 21:32
Vural'ın neden çırpındığı çok açık ama bana sanki o bölümü kesmişle gibi geldi neden bilmiyorum...tam vural birşey diyordu agzını actı pat sahne kesildi.ya da sadece erdoğana söyleyecek bu gerçeği.çünkü vural ve selim ikisi birlikte bu gerçeği çok saklayamaz.işin içinde ancak erdoğan olmalı.erdoğan kesinlikle fatmagül'e aşık olacak 2. kişi değil!

Gulden
14-10-10, 21:38
ohhhh my god :img-fear2:img-fear2:img-fear2:img-fear2

Vural lafimi geri aliyorum öküz degilsiin ! Kerim bisey yapmamis :happy0064 oh bee sonunda duymak istedigim sey :cheer: artik ask ta olsun mesk te olsun ama hemen degil :img-wink:

Fatmagül niye 4 dusmanimdan birisin dedi ?? yoksa hatirlamiyomu ? :icon_sorr Haydaa :img-tomat
iyice içinden çikilmaz bir hal aldi bu dizi


edit ;

yerel gazetelerde çikti sonunda , resat bey ne yapacak acaba ?

Mustafa munir'i basti ; vayy vayy vayyy ...

Fatmagül'de Kerimi biçaklayacak !! hiç birine bisey olmazda kerim fatmagül'den tirsar uzun bir sure ( baska bir olasilik daha var aklimda kerimin Fatmagül'u dovmesi ama bu olursa :img-tomat)
münir iyi bir dayak yiyecek :img-yes:

ece_polat
14-10-10, 21:48
Vural'ın neden çırpındığı çok açık ama bana sanki o bölümü kesmişle gibi geldi neden bilmiyorum...tam vural birşey diyordu agzını actı pat sahne kesildi.ya da sadece erdoğana söyleyecek bu gerçeği.çünkü vural ve selim ikisi birlikte bu gerçeği çok saklayamaz.işin içinde ancak erdoğan olmalı.erdoğan kesinlikle fatmagül'e aşık olacak 2. kişi değil!

Evet bencede Vural herşeyi anlatmadı...Ve her ne kadar Erdoğanda Selimde bizde etkilendik desede en çok etklilenen Vural gibi görünüyor.Birde demez mi çok güzel gözleri vardı diye.Sanki aşık olacak kişi Vural gibi:bilmim

telefe
14-10-10, 21:49
Fatmagül niye 4 dusmanimdan birisin dedi ?? yoksa hatirlamiyomu ? :icon_sorr


hatırlamayan kerim .. fatmagül baygınmıs o sırada,o hiç hatırlamaz .. yani ikiside hatırlamıyo:icon_whisfatmagül kerimde tecavüz etti sanıyo kanımca:icon_whis

ilerde fatmagülle vuralın arasında bi konusma gececek bence o sırada söyleyecek vural,kerimin ona tecavüz etmediğini..kızda bu sekilde öğrenecek..bence böyle olur:img-yes:

chair
14-10-10, 21:53
Evet bencede Vural herşeyi anlatmadı...Ve her ne kadar Erdoğanda Selimde bizde etkilendik desede en çok etklilenen Vural gibi görünüyor.Birde demez mi çok güzel gözleri vardı diye.Sanki aşık olacak kişi Vural gibi:bilmim

2. kişi kesin vural olacak.vural'ın bu kadar etkilenmesindeki neden ise kerim olayını saklaması.onu bu olayın göbeğine atması.bu olmasa belki vuralda en az onlar kadar etkilenmiş olur fazlası olmazdı.ayrıca buğra gülsoy'un ismi diğerlerinden önce geliyor.onu ilerleyen zamanlarda daha ön planda göreceğiz demektir bu.

Gulden
14-10-10, 21:53
hatırlamayan kerim .. fatmagül baygınmıs o sırada,o hiç hatırlamaz .. yani ikiside hatırlamıyo:icon_whisfatmagül kerimde tecavüz etti sanıyo kanımca:icon_whis

ilerde fatmagülle vuralın arasında bi konusma gececek bence o sırada söyleyecek vural,kerimin ona tecavüz etmediğini..kızda bu sekilde öğrenecek..bence böyle olur:img-yes:
Inanmazki ? yani tecavuzcusune inanabilecegi pek aklima yatmiyo :bilmim

Fatmagül baygindi hatirlamiyo , Kerim alkolluydu hatirlamiyo ; ama psikopat Vural hatirliyo ? :bilmim ilerde ask olacakmis ... bu kosullarda nasil olacak ?

bu bolum fatmagül pek bi dillendi , :img-yes: çok ani oldu bana kalirsa .

justinhenin
14-10-10, 22:04
bu bölüm çok güzeldi kerime ben üzüldüm bu bölüm yaaa

vural o reziller varya ben daha ilk başından demiştim tüm evdekilere ve vural bile bile kerime iftira etti yazık fatma gülün hayatı bitti ama keriminde ondan aşagı kalır bir yanı kalmadı hayatı zindana döndü

sonunda kerim ,vuralı,erdoganı,selimi, öldürmezse iyidiri en iyisini yaptı ve sizle işim bitti dedi ama geç kaldı iş işten geçti olan fatmagüle ve kerime oldu

MUSTAFADAN NEFRET EDİYORUMMMM

nur33
14-10-10, 22:06
FSN "uyarlama" bir dizi olduğu için doğrusu böylesi bir şeyi hiç beklemiyordum, yani Kerim'i "suçsuz"(!), "mağdur" bir hale bürümelerini... :icon_whis

Film esere uygun olarak çekilmişken dizide tecavüzcüleri 3'e indirerek nasıl esere ihanet ediebiliyorlar... Bundan sonrasında diziye "Vedat Türkali'nin eserinden" gibi ifadeler kullanmasınlar bari....:kahve

Ha, Kerim'in Fatmagül'le ilişkiye girmemiş olması onu benim gözümde aklıyor mu? Tabii ki hayır!!! Fatmagül'ü kovalayıp arkadaşlarının(!) eline bırakması ve arkadaşlarının marifetlerine sadece seyirci kalması bile bence "suçlu" damgasını yemesine yeter...:img-tomat
Albert Einstein'ın çok doğru bir saptaması/sözü de zaten burada aynen Kerim'i tarifliyor... "Dünya kötülük yapanlar değil, seyirci kalıp hiçbirşey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir..!" :img-yes:


.

Hey Jude
14-10-10, 22:06
Fatmagul oyle bir " Gitme " didi ki ;
Kerim bile inanip bakakaldi...

Kerim simdi yurtdisina gidecek ya;Ben Fatmagul den bir "gitme "
Demesini beklerim artik...
o sahnede nar yiyodum ağzımda nar taneleri vardı.
kendimi öyle bir sıkmışım ki bütün çekirdekler dişlerimin arasına girdi...
yerden 5 cm havalandım sanki..ah muazzam bir sahneydi...
Kerim'in aniden duruşu,bakakalışı:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo

Bebeim_
14-10-10, 22:06
Inanmazki ? yani tecavuzcusune inanabilecegi pek aklima yatmiyo :bilmim

Fatmagül baygindi hatirlamiyo , Kerim alkolluydu hatirlamiyo ; ama psikopat Vural hatirliyo ? :bilmim ilerde ask olacakmis ... bu kosullarda nasil olacak ?

bu bolum fatmagül pek bi dillendi , :img-yes: çok ani oldu bana kalirsa .
Katiliyorum sana..Fatmagül Vural'a inanmaz..
Bende merak ediyorum acikcasi ...aralarinda nasil ASK olucak ilerde..
Zor..Cok zor..
Güzel bir Bölümdü.
bu bölüm nihayet Fatmagül'ün sesini duyabildiik :)))
Kerim ahh kerim..Ben bitiyorum bu adama..
seviyorumm :D
Ama kabul hatali..ama bu bölüm birazcik üzüldüm ona..

Mustafayi sevmiyorum.. -.-

esmamüge
14-10-10, 22:07
vural ve kerimi erdoğan ve selimden çok ayrı tutuyorum ben tamam vural da tecavüz etti ama pişman son pişmanlık fayda etmez ama...ben ilerleyen bölümlerde vuralın fatmagüle aşık olucağını düşünüyorum...olabilir mi acaba?

cemillover
14-10-10, 22:13
kerim seni vural bile aklayamaz:img-hyste
şapşal fatmagül "gitme "deyince üzerine alındı,ben diyorum kesin selimle kardeş bu kerim aynı şapşallık ama nasıl mustafa için olduğunu duyunca bozuldu:img-hyste
perihan hanım çok fena dağılmış kadın,bir daha toparlayamaz ya o selimn pantolununu bile yüksekten yere çaldı ya
reşat bey de ohhhooo yani metresle al gülüm ver gülüm
ama redoş kıza göz koymuş,aslanımsın erdoş sen hem amcanın elinden metresini hem de kerim malağının elinden fatmagülü alırsın sen de bu soğukkanlılık olduktan sonra
sarı civcivim selimim malağımın "kuşu ötmüyomuş":img-hystecivcivim merak etme ben ebenineyi razı eder o ilk bölümde kadının karnını burnuna çıkartan ot karışımdan alırım senin ölü kuşu bülbül gibi şakıtırım:img-hysteheyyy allahım ya herifin derdine bak
ohh bölüm sonunda o meltem kılı da öyle kaldı ya ohh olsun gerçi o selim "ben yapmadım bizi kıskanıyolar iftira "derse kesin inanır.
vural kendinden geçmiş ama fatmagülden geçememiş "kızın ne gözleri vardı"diyo gerzek ya ama sonra toparladı da ece&melek ablalarını dinleyip kerimi sözde akladı.
kerim efendi kızı savunman için nikahın altına mı alman gerekiyodu ha.kim ne dersin sana diğer 3 lü ile her gördüğüm sahnede sövüyorum duy beni
bide demez mi "kız başıma kaldı"diye,aşağılık herif kızın senle başı yandı
bu arada annem de süper yorumu ile beni şok etti
"bu kara çocuk ta o sarı oğlan gibi aptal,içlerinde bi erdoğan cin,bunlar adamın başını derde sokar anca bence fatmagül erdoğanı alsın erdoğan akıllı,bu kerimden ,mustafadan,selimden,vuraldan toplasan bişey çıkmaz bunlar koyun gbi güdülür ancak":img-hysteannemin bilimsel yorumu bu yönde oldu ben de "anne kıza ilk tecavüz eden erdoğan bak kerim yapmamış dedim ama"
kadın"yapmadıysa yapmadı diğerleri bedenine,kerim diğerlerinin suçunu üstüne alarak kzın hayatına tecavüz etti,o da etti işte,hem de bu şapşallıkla daha çok ta edecek"diyerek susturdu.
mustafa yani aklının başına gelmesi için hademeden mi duyman gerekiyodu ha?fatmagül olayın 1.tanığı onu dinleseydin ya
sana çok lafı var da o yeşil gözlerine o bronz adeleli bedenine susuyorum.ama senden adam olmaz anacım.
münir bakalım nasıl kandıracak mustafayı.
mukaddes sen ne insan azmanı bir yaratıksın ya
"herkes cezasını çekecek"diyo fatmagüle
kızın kabahati ne?
rahmi sen benim içimi böyle dağlamaya devam edersen diziyi bilmem ama ben bu sezon sonuna çıkmam söyleyeyim:img-cray:
ebenine ve galip usta düşecekler yaşaranların peşine
bombanın fitilini gazeteci ateşledi haydi hayırlısı
ahh fatmagülüm keşke o odada o paralarla tek başına kaldığında o zarfı alıp kaçsaydın ama yapamadın,ece&melek kararlı seni o kımın zararlısına aşık edecekler acıyorum sana şimdiden.
zaten acıyodum daha da acıdım.
erdoş sen büyüksün ya:img-hyste
"vural oğlum sakın kerime bişey söyleme,başımız yanmasın"nutuğuna mı güleyim,o"her gece başımda çığlığı ile uyanıyorum ama napalım"cool havalarına mı?
yoksa amcanın sıkı sıkı tembihlediği "kerimle görüşmeyin"uyarısının daha saatinde normalde aradığında atlattığınız kerimin aramasında iş konuşmanı bırakıp açmana mı?
sen bu hikayenin jokerisin anladık sen bizi çok eğlendiricen.
sarı civcivim malağım selimim tez zamanda o meltem şapşalın kurtulup,ötmeyen kuşuna derman bulup bülbül gibi şakıman dileğiyle:img-hyste
unutmadan erdoğan ne dedi"ya kız şimdi hani konuşmuştuk ya buraya getirsek süslesek nasıl olur diye,burada kendine baksa bikaç aya bunlar birbirine vurulur bakmışın çocukları olmuş":img-hysteerdoş bu cool,kontrol havalarının yanında realialist yaklaşımından dolayı seni tebrik ederim yani sen de biliyosun ece&meleğin bu işi ne kadar sulandırabilecek kapasitede olduklarını:img-hyste

Gülden Selim
14-10-10, 22:14
süper bir bölümdüü KERIM bisi yapmamiss falan filan ortayaaa cikti ve fatmagül kerim sahneleri cokvardii süperdi ya !

Bebeim_
14-10-10, 22:15
o sahnede nar yiyodum ağzımda nar taneleri vardı.
kendimi öyle bir sıkmışım ki bütün çekirdekler dişlerimin arasına girdi...
yerden 5 cm havalandım sanki..ah muazzam bir sahneydi...
Kerim'in aniden duruşu,bakakalışı:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo
aaah canim aaah..muhtesemdi o sahnee ben bayildiim..
cok güzel oynamislar engin akyürek ve beren saatt :love05:
Birbirine nasil baktilar..Kerimin bakisi aaah aah :img-in_lo:img-in_lo

esmamüge olabilir..vural fatmagüle asik olabilir..Ama olmasin ya..olmasiin..cok karisicak ortaliik o zaman..:kahve

Cer0m&BurQim
14-10-10, 22:18
Güzel Bir Bölümdü.:good:
Merak ediyorum Fatmagülün ve Kerimin Aşki Nasil baslicak
cok zor gibi.,merak ediyorum acikcasi bunca seyden sonra nasil Aşk olcak? :icon_whis
Nyse izleyip görcez.
Ben bilmiyorum ama Kerime Üzüldüm bu bölüm. ,Seviyorum kerimi yaa..Yaptiklarini savunacak degilim tabiki eger bisey yaptiysa
.,yapmamis ama :good:
Mustafayi anlamiyorum :icon_whis:img-tomat
Erdogan en igrencleri ya hicmi vicdani yok anlamadim.,:img-tomat

nyse Güzel bölümdü :good:

michael werner
14-10-10, 22:21
o sahnede nar yiyodum ağzımda nar taneleri vardı.
kendimi öyle bir sıkmışım ki bütün çekirdekler dişlerimin arasına girdi...
yerden 5 cm havalandım sanki..ah muazzam bir sahneydi...
Kerim'in aniden duruşu,bakakalışı:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo


Göruyon mu bak Kerim in yaptigini...yada fatmagul deseydim.
Kiz bir Gitme dedi...Ne duruma getirdi Kerim i.

Suclu her zaman Cinayet mahaline geri donermis ya;Kerim de ilk firsatta Arkadaslariyla durum degerlendirmesi yapmaya basladi...basladi
ama aldi agzinin payini.

Fatmagulden o paralari Kerim niyetine yakmasini beklemistim ama elini bile surmedi.Bakalim gece yarisi Fatmagulu kim durduracak?Elin de cakiyla oyle kaldi...

telefe
14-10-10, 22:23
Inanmazki ? yani tecavuzcusune inanabilecegi pek aklima yatmiyo :bilmim

Fatmagül baygindi hatirlamiyo , Kerim alkolluydu hatirlamiyo ; ama psikopat Vural hatirliyo ? :bilmim ilerde ask olacakmis ... bu kosullarda nasil olacak ?

bu bolum fatmagül pek bi dillendi , :img-yes: çok ani oldu bana kalirsa .

şimdilik inanmaz tabi ama kerime aşık olduktan sonra inanacak bence:icon_whisbu bölümdeki izlenimlerime göre baya asık olacak fatmagül kerime .. mustafadan bile daha cok sevebilir yani..:) hayatının askı mustafa değilde kerim olacak :img-yes:
vural hatırlar suyun içindeydi ayıkmıs demekki suya girincee :D

lanfeartelamon
14-10-10, 22:23
bölüm çok güzeldiiiii. nasıl gerildim izlerken. ay bu kerime gıcık oldum kızı odaya aç billaç kitleyince. gerçi o da pek yeme modunda değildi ama. nikah sahnesinde ne oldu şimdi temizlendi mi dedi ya, içim acıdı. ay şu kerimi bıçaklasın nolur?

haramikedi
14-10-10, 22:23
dizide tecavüzcüleri 3'e indirerek nasıl esere ihanet ediebiliyorlar... Bundan sonrasında diziye "Vedat Türkali'nin eserinden" gibi ifadeler kullanmasınlar bari.....

iyi ama orijinalinin sonunda Fatmagül ve Kerim'in ortak bir yaşamı gülümseyerek kabul ettiği düşünülürse, dizide Kerim'in tecavüzcülerden biri olmaması çok mantıklı ve kaçınılmaz bir değişiklik olmuş.

~Melody~
14-10-10, 22:25
Bu Flashback cok cabuk gelmedimi???
Sanki yükselen Tepkileri hemen dindirmek icin bir "Kerimi aklama" Flashbacki cikti ...
Bunu keske Vural sonra söyleseydi..
Hemen simdi beklemiyordum böyle birsey..

Vural cok aci cekiyor, bu duruma Sevindim..
Bare Hayvanlardan biri Vicdanli cikti


Ne dersiniz Fatmagül, Kerime bicaki saplarmi?

Hey Jude
14-10-10, 22:26
Fatmagulden o paralari Kerim niyetine yakmasini beklemistim ama elini bile surmedi.Bakalim gece yarisi Fatmagulu kim durduracak?Elin de cakiyla oyle kaldi...
paraları yaksaydı, artık Kerim'le evde oturur yorgan yerlerdi heralde:D
para deyip geçmeyelim aç kalırlar istanbul köşelerinde mazallah:D

fatmagül kendi duracaktır...
o kadar da gözü dönmüş olamaz artık yok yani ne bıçaklaması. başımıza birde mapus sahneleri gelmesin:D

selena98
14-10-10, 22:26
bolum harikaydi...

cok heycanli ve superdi...

resmen evlendiler yaw.....

cabuk ama iyi oldu, bazi diziler var hiic ilerlemiyor, ama bu dizi öyle deyil :D

justinhenin
14-10-10, 22:27
Katiliyorum sana..Fatmagül Vural'a inanmaz..
Bende merak ediyorum acikcasi ...aralarinda nasil ASK olucak ilerde..
Zor..Cok zor..
Güzel bir Bölümdü.
bu bölüm nihayet Fatmagül'ün sesini duyabildiik :)))
Kerim ahh kerim..Ben bitiyorum bu adama..
seviyorumm :D
Ama kabul hatali..ama bu bölüm birazcik üzüldüm ona..

Mustafayi sevmiyorum.. -.-


sana sonuna kadar katılıyorum bende kerimi seviyorum senin gibi
mustafa hiç sevmedim bu karekteri ou o fatmagüle saldrışı beni sinir etti birkere bir daha sevmem onu
kaybeden keri ve fatmagül oldu bence

b-im
14-10-10, 22:34
şimdilik inanmaz tabi ama kerime aşık olduktan sonra inanacak bence:icon_whisbu bölümdeki izlenimlerime göre baya asık olacak fatmagül kerime .. mustafadan bile daha cok sevebilir yani..:) hayatının askı mustafa değilde kerim olacak :img-yes:

keske kendileri, ya fatmagül, yada kerim hatirlasa, vuralin demesine gerek kalmasa :img-blush..

cemillover
14-10-10, 22:34
bu rezillikten aşk bekleyenleri anladım da
kerimi savunurken ya da mazur görürken,mustafaya ateş püskirenleri anlamıyorum:bilmim
mustafa hatalı,adam olmaz evet ama kerimin ondan aşağı kalır yanı mı var?
kerim fatmagülü kabul etti çünkü o pisliğin içindeydi yani suçunu biliyodu mecburdu,arkadaşlarını kurtarmak için tamam dedi ama eminim eğer kerim ,mustafanın yerinde olsa mustafanın gösterdiği tavrın aynını gösterir çünkü o da kıza bir yük olarak bakıyo bunu herkes atlıyo.
evet fatmagülün ezici bakışlarının yanında,ayrıca onu bir yük olarak görüyo ki eğer orjinal hikaye iskeletinden giderlerse (sanmıyorum) kerim tecavüz etmediğini öğrenirse belki de o orjinal kerime dönüp,fatmagüle eziyet edecek.
ayrıca o masaya oturup,bir güzel o paraları aldı mı? aldı bitmiştir.
amacım mustafayı aklamak değil,mustafadan adam olmaz
ama kerim için kullanılan sezgisellik mustafa için de kullanılsın
kerimin hapı,içkisi,tecavüz etmemiş oluşu varsa
mustafanın da yetiştiği çevre,olayın şoku,üzerindeki baskı,buna tekabül tüm bu karışıklı içinde duyduğu yalan haber var:img-hyste
belki babası "fatmagülle konuşmam lazım"dediğinde önünü kesmese idi dinleyecekti fatmagülü:bilmimböyle davranmayacaktı belki:bilmim
mustafa+kerim=0
bence fatmagüle yeni bir kahraman yazsınlar ben ancak öyle razı olurum.
adayım da var hazır lale devri bitmiş,tolgahan sayışman rüzgar/boran gibi fırtınalı bir isimle girsin alsın fatmagülü tüm bu karaktirsizlerin içinden:good:

Balıkçı_şevval
14-10-10, 22:36
Bölüm Yine Enfesti... keşke hiç bitmese diyorum...

Engin Akyürek Oyunculuk Şovu Yapıyor Tüm Alkışlar Engin Abiye:happy0064:happy0064 helal olsun bu dizideki her oyuncuya helal olsun:good: Ama bu bölüm engin akyürek döktürdü:good: bakışlar,mimikler,jestler on numaraydı :good:

gelelim fatmagülün suçuna çoooook tatlu olması:love05: şaka şaka:icon_whis

fatmagül bu bölüm bülbül olmuştu finale doğruda seri katilliğe geçiş yaptı:img-hyste:img-hyste ama çok ürkek,çok yanlız,çok caresizdi:icon_sorr

kerime arkasından gitme diyince ben şok şok flash güm:img-swoon kerim orada bir bakış attı ya o benim bakışımın yanında hiç kalırdı vallaha:img-hyste ama sonunda fatoşgül meğersem mıstıkcanı korumak için yapmış ortaya çıktı:icon_sorr tabi bende kerim gibi morssss:img-hyste

vural büyükbaş sonunda itiraf etti ama bunun kerime bence bir getirisi yok çünkü kerim orada aklı başında olsaydı o üç hayvanında ağzını burnunu kırar...fatoşgüle olanları engellerdi ama yapmadı veee kaybetti:img-yes:

benim kerimden küçük bir ricam olacak lütfen ilerleyen bölümlerde mıstıkcanın ağzını burnunu kırarmısın:happy0064 bu bölüm kendilerine gıcık oldumda:img-tomat ebe ninenin yanlız olduğunu gördüğü halde zincirinden boşanmış hayvanlar gibi evi dağıtmasına sinir oldum:img-tomat bence bu mıstıkcanı içindede bir tecavüzcü çoşkun saklı :icon_whis

Haftaya Kadar Nasıl Beklenir Bilmiyorum:kahve

b-im
14-10-10, 22:39
fatmagül kendi duracaktır...
o kadar da gözü dönmüş olamaz artık yok yani ne bıçaklaması. başımıza birde mapus sahneleri gelmesin:D

bicagin ucuda sanki sivri degildi gibi geldi bana..yani o bicakla yaralama olasiligi sifir gibi:img-wink:

Seninki(:::)
14-10-10, 22:41
Kimden nefret etmem gerek acaba? Mustafa olabilirmi:icon_whis Ay bukadar gicik oldugumu hatirlamiyorum ya, kriz gecirdim:img-tomat

Vuralin o haline bittim:img-in_lo (cocuk cok yakisikli napim) Ama bunun Kerime bir yarari olmaz, Fatmagül onu neden dinlesinki, neden inansinki. Anca doktor raporunuda alip, bak 3 kisi tecavüz etti derse, oda olmicagina göre:img-yes:

Bölüm harikaydi, büyük bir zevkle izledim. Yeni bölümü merakla bekliyoruz:happy0064

Hey Jude
14-10-10, 22:42
bicagin ucuda sanki sivri degildi gibi geldi bana..yani o bicakla yaralama olasiligi sifir gibi:img-wink:
bence öldürme olasılığı sıfır ama yaralayabilir yani:icon_sorr
iki seçenek var ;
1- ya Kerim uyanacak ve kendisini bıçaklamasına mani olacak.
2- yada fatmagül duracak bıçağı kaldırdığı gibi indirecek..
bence ikincisi olur.

BeReniBo_1905
14-10-10, 22:43
Yani evet diziyi izliyorum ve sırf BEREN için izliyorum o var diye izliyorum konu olarakta çok güncel bir konu olduğu için izliyorum..
Ama ama birşey varki benim midem Fatmagül Kerim aşkını asla vee ASLAAA kaldıramazz..
Ya istemiyorum allah aşkına yapmayın böle bişeyi ne olmuş yani kerim tecavüz etmedi ama aşık olmamasına engel deil bu zihniyette düşünenleri görüyorum ve İNANAMIYORUM..!!
ne demek engel deil evlendi aklandımı şimdi kerim Fatmagülü yazmıyorum bile çünkü onun yapacak hiçbişeyi yoooook o mahkum oldu bikere o hiçbişey yapamaz ama aslında elinde öle kozlar varki hepsinii yakacak kadarr ama olmuyoo iştee mahkum oldu herşeyee ve en baştada kerim denen adiye en suçlu o bikere dier üç hayvan ne yaparsa yapsın ne kadar vicdan azabı çekme numaralarıda olsaa asla inanmıyorum samimi gelmiyor hepsi birbirinden adi üç insan ve eklemeside kerim..
Bilmiyorum daha ne kadar dayanırım bu sölenenlere bu kerim fatmagülü isteyenlere içten içe gönül kaydıranlara..

Bölüm hakkında yorum bile yapmak gelmiyor içimden..

♥SĄÑ€Μ♥
14-10-10, 22:44
gerçek hayatta mağdurun tecavüzcüsüyle evlendirilmesi çok acı.orjinal senaryoda fatmagül ve kerimin sonradan birbirine aşık olduğunu hatırlarsak bu dizidede aşık olmaları çok yakındır.ebe ninenin mustafayı sopayla kovalamasından sonra mustafanın öyle bir kaçışı vardıki o halini görünce kerim ve fatmagül'ü öldürebileceğine insanın inanası gelmiyor:img-hyste:img-hyste

michael werner
14-10-10, 22:46
paraları yaksaydı, artık Kerim'le evde oturur yorgan yerlerdi heralde:D
para deyip geçmeyelim aç kalırlar istanbul köşelerinde mazallah:D

fatmagül kendi duracaktır...
o kadar da gözü dönmüş olamaz artık yok yani ne bıçaklaması. başımıza birde mapus sahneleri gelmesin:D
Yorgan olmasa da Kerim Cakiyi yiyecek gibi duruyor:img-yes:
Niye ki;Fatmagul Mapus damlarin da yatarken,Kerim de
arkasin dan agit yakardi...

walla saka bir yana;Fatmagul ile Kerim yan yana yakismislar beeeeeeeeeeee...Ask mesk olayini geciyorum ama resim olarak iyi duruyorlar.

Fatmagul dedi ya;Hayatimi ,Hayallerimi bir zarf icine sikistirdilar(galiba boyleydi)Kerim nasil da zarfi saklamaya calisti...

~Melody~
14-10-10, 22:51
bu rezillikten aşk bekleyenleri anladım da

kerimi savunurken ya da mazur görürken,mustafaya ateş püskirenleri anlamıyorum:bilmim
mustafa hatalı,adam olmaz evet ama kerimin ondan aşağı kalır yanı mı var?
kerim fatmagülü kabul etti çünkü o pisliğin içindeydi yani suçunu biliyodu mecburdu,arkadaşlarını kurtarmak için tamam dedi ama eminim eğer kerim ,mustafanın yerinde olsa mustafanın gösterdiği tavrın aynını gösterir çünkü o da kıza bir yük olarak bakıyo bunu herkes atlıyo.
evet fatmagülün ezici bakışlarının yanında,ayrıca onu bir yük olarak görüyo ki eğer orjinal hikaye iskeletinden giderlerse (sanmıyorum) kerim tecavüz etmediğini öğrenirse belki de o orjinal kerime dönüp,fatmagüle eziyet edecek.
ayrıca o masaya oturup,bir güzel o paraları aldı mı? aldı bitmiştir.
amacım mustafayı aklamak değil,mustafadan adam olmaz
ama kerim için kullanılan sezgisellik mustafa için de kullanılsın
kerimin hapı,içkisi,tecavüz etmemiş oluşu varsa
mustafanın da yetiştiği çevre,olayın şoku,üzerindeki baskı,buna tekabül tüm bu karışıklı içinde duyduğu yalan haber var:img-hyste
belki babası "fatmagülle konuşmam lazım"dediğinde önünü kesmese idi dinleyecekti fatmagülü:bilmimböyle davranmayacaktı belki:bilmim
mustafa+kerim=0
bence fatmagüle yeni bir kahraman yazsınlar ben ancak öyle razı olurum.

adayım da var hazır lale devri bitmiş,tolgahan sayışman rüzgar/boran gibi fırtınalı bir isimle girsin alsın fatmagülü tüm bu karaktirsizlerin içinden:good:Yigi Özsenere Mail atalim.. Ikinci Sezonda Fatmagülün Su ne dizisine katilsin!!! :happy0064
Senaristler yeni, Adam gibi Adam bir Karakterler yaratir ve Fatmagül ona asik olur...

Hey Jude
14-10-10, 22:54
Fatmagul dedi ya;Hayatimi ,Hayallerimi bir zarf icine sikistirdilar(galiba boyleydi)Kerim nasil da zarfi saklamaya calisti...
işte o anlar oyunculukla var olur bence...
engin akyürek her sahnede insanı müthiş etkiliyor, dizilerde böylesine üst düzey performanslar izlemek çok sevindirici...
cemillover tolgahan sayışman'dan bahsetmiş...tolgahan hoş, beğendiğim bir adam. fakat açıkcası ben oyunculuk görmek isterim...
Engin'in kocaman buğulu gözleri
tolga'nın minnacık hiç bir duygu kırıntısı hissettirmeyen gözleri

I-ıh olmazdı...iyiki de olmamış...

b-im
14-10-10, 22:56
Senaristler yeni, Adam gibi Adam bir Karakterler yaratir ve Fatmagül ona asik olur...

senaristler kerimide bastan, adam gibi adam yaparlar ve fatmagülüde ona asik ederler hic merak etmiyelim:icon_whis

Bebeim_
14-10-10, 22:56
sana sonuna kadar katılıyorum bende kerimi seviyorum senin gibi
mustafa hiç sevmedim bu karekteri ou o fatmagüle saldrışı beni sinir etti birkere bir daha sevmem onu
kaybeden keri ve fatmagül oldu bence

ayy sorma o sahneye cok snir oldum..Kiz hastanede yatiyor..
Dinlemeden kizi hirpaladi..ay cok kizdim o sahneden sonrada sevemiyorum Mustafayi :bilmim:kahve

>EsRa<
14-10-10, 22:57
Kimden nefret etmem gerek acaba? Mustafa olabilirmi:icon_whis Ay bukadar gicik oldugumu hatirlamiyorum ya, kriz gecirdim:img-tomataynen katiliyorum..sayko gibi gidip evi dagitmak ne demek?
eline ne gecti simdi cok merak ediyorum..sadece Kerim ve Fatmagül'ün Istanbul'a gitmelerini sagladi..
Ebe Nine'nin haline cok acidim gercekten..Kerim ve Yasaran'lar yüzünden böyle bir psikopatla ugrasmak zorunda kaldi bide..

Mustafa'nin o hallerini izlemek iskence gibi geliyor bana,cok fena sinir oluyorum:icon_whis

ayrica ilerde Erdogan'in Fatmagül'e musallat olacagi teorimde yanlismis gibi geliyor bu bölümü izledikten sonra..
dizi baslarkende Bugra'nin basrollerden sonra isminin görünmesi..bana 3.kisinin Vural olabilecegini düsündüm..hem bu bölüm söylediklerinden sonra..bana olabilirmis gibi geliyor:kahve

t-o-r-t-u-r-a
14-10-10, 22:57
mustafa münirin yanına gitti ama o münir o anda yine üretir bişeyler bu mustafa da yine kuzu gibi inanır gerçi bu saatten sonra gerçegi ögrense ne yazar ne oldugunu daha tam bilmeden bile kızın üstüne yürümüş adam aaa özür dilerim beni aldattın sanıyordum diyip fatmagüle mi koşacak

vural erdogan selim demek hepsi de uykusuzmuş ah yazık kıyamam ben bunlara canalrım ne acı bi durum kaçgundur uykusuz kalmak çok etkilenmişler yaşananlardan ne büyük dert selim kız arkadaşıyla yatamamış erdogan beyinde ruyalarına giriyormuş vural zaten içkiye vurdu kendini çok acınası haldeler çoookkk pisliklerben açıkcası vural dan ziyade o erdogan denen uyuzun fatmagüle kapılmasını istiyorum gerçi o şuan amcasının sevgilisine hayran hayran bakmakla meşgul ama ben ilerde onu kerim den fatmagülü kıskanırken falan izlemek istiyorum ölsün bitsin o kıvransın fatmagül diye

>EsRa<
14-10-10, 23:05
caresizlik tesekkür ederiz(:


yeni basligimizda hayirli olsun:img-yes:
mesajim eski basligin sonunda kaldi..
ben birdaha önemli kismini yaziyim

ayrica ilerde Erdogan'in Fatmagül'e musallat olacagi teorimde yanlismis gibi geliyor bu bölümü izledikten sonra..
dizi baslarkende Bugra'nin basrollerden sonra isminin görünmesi..bana 3.kisinin Vural olabilecegini düsündüm..hem bu bölüm söylediklerinden sonra..bana olabilir gibi geliyor:kahve

ayrica Fatmagül'ün elindeki bicak'a bikac bile denilmez..
en fazla yaralar ama oda cok hafif bi sekilde olur..
o yüzden ben pek merak etmiyorum acikcasi ne olacagini:icon_whis

bitanem_61
14-10-10, 23:20
Mustafa adisiyle mesaja başalmaktan bıktım ama bu adama kızdığım kadar başka kimseye kızamıyorum malesef, çocukken tanıdığın biriyle evlenmeye kalk ve ilk fırsatta onu anlama dinleme ona güvenme git başkalarına inan, hani seviyordun ne oldu suntafa bey, birine her gün seni seviyorum demek marifet değil, bu sevgiyi tabi varsa göstermektir gerçeği, onu korumaktır anlamaktır en önemlisi güvenmektir

hademe bu işin içinde bir şey var dedi efendi uyandı, gidip avukatın evini bastı bu avukat bunu içeri tıksa çok hoşuma gidecek, bide kerimi öldümekle korkutuyor, adi şey, kerim de suçlu ama benim gözümde senden daha temiz:img-yes:

fatma gül bu gün mustafa hapse girmesin diye kerime beni istanbula götürmek zorundasın dedi, ama umuyroum ilerde mustafa geri gelip yalvardığında ona güvenipde affetmez yoksa çekemem bu saçmalığı bana güvenmeyen dangozla işim olmaz diye düşünsün azcık gurur, sadece o dört adi gururunu elinden almadı değilmi


sonunda öğrendikki kerim bir şey yapmamış evet, fiziki olaydan yırttı ama pisikolojik oda bu işin içinde onca şeyi durup izlediğine göre suçludur

bir ara kerimin sadece fatmagülü ortada bırakmayıp evlendiğini düşündüm, üstelik parayıda aldı tam sinirlerim zıplamıştıki, adam arkadaş bozmalarına kğükredi de aslında gerçekten vicdan azabı çektiğini anladım, yoksa oda gözümden düşecekti, ki kerim gerçekten üzgün, hatırlamasada fatmagül için üzülüyor

Fatmagülde bunun için elinden geleni yapıyor ki yapsın zaten, kerimin elindeki diş izi bile o anı hatırlattı ona, hoş kerimde hatırladı nasıl suyu aldıda içti:img-hysteağlanacak halimize güldüm valla, sopnrasıda ayrı bir dramdı, uçakta söyledikleri, davranışları her şey süperdi, iki oyuncuyu bu gün çok ama çok beğendim

fatmagül o bıçağı indiri mi bilmme ama bence indiri ama kerim son anda uyanır yada fatmagül fazla zarar veremez gibime geliyor, azcık yaralar sonrada vicdan azabı çeker

cemillover
14-10-10, 23:20
hey jude oyunculuk diyosan yiğit özşener gelsin o zaman.hayır oyunculukta hepsine kök söktürür .
o oynarken gerisi aklına gelmez bile insanın
ha illa ki hem oyunculuk hem yakışıklılık olsun(yiğitin karizmasına ayrı hastayım)hem de genç olsun ,taş olsunsa o zaman abd den son bomba ian somerhalder ı getirsinler hepsini tek elinde tolayıp çarpar her anlamda o genç tayfanın:img-hyste(onunda o yay kaşları ile okyanus mavisi gözlerine kilitlenir diziye adepte olamam ben ama).
hayır orjinalde aşk var dizide de mecbur olacak diyenlere
yazar hastalıklı bir psikolojiyi yazmış,koca toplum tarafından suçsuz yere dışlanan ,hayatta kimsesi,gidecek hiç bir yeri ve birikimi olmayan daha 16 sında gencecik kızın,tüm herkes iterken onu ona sahip çıkan ,ezse bile evinde yer veren adama zaten kendini kirlenmiş görmesi nedeniyle bağlanması var,aşk yok ,tıb bile adını koymuş ;stockholm sendromu.
hani normal bir aşk hikayesi değil,hastalıklı bir psikoloji var.
eğer fatmagül,toplum tarafından itilmeseydi,imkanı olsaydı,kendi başının çaresine bakabilseydi,kerimle yaşamak mecburiyetinde olmasaydı,kerime aşık olur muydu?hayır yüzüne bile bakmazdı.
bu acı olay olmasa idi bile,daha önce kerimi gören fatamgül yine de kerime aşık olur muydu?hayır,mustafayı bırakır mıydı?hayır
ee daha ne?
senaristler anlaşılan diziyi brezilya dizilerine çevirip,kerimi tecavüzden ayrı tutup aklayıp(etmemiş olsa bile o masaya oturup,o anlaşmayı yapıp diğerlerinin paçasını kurtarmak için suçu üzerine aldı,parayı da aldı,bitmiştir)
msutafayı da iyice sivriltip ,tv izleyicisinde "bak mustafa iterken kerim tecavüz etmedi halde sahip çıktı,ayy nasıl aşık bakıyo,ayy çok şekerler "diyencek hayli kabarık kitle varken bunu iğce ağdalıycaklar
madem bu kadar şirazeden çıkıyorlar
o zaman kerim malağı yerine erdoğan alsın fatmagülü
o tecavüz etmişse o da yanlış yaptığının bilincinde,bak o da uyuyamıyomuş hem de o gee o da hap alıp,içmişti gibi bahaleri de var
buna tekabül kerime göre çok ve çok zeki bir adam,koca şirkette işi var,
soğukkanlı,cool ne var yani maviş gözleri de var:img-hyste
kerim aklanıyo da erdoş niye aklanmasın
o da ece&meleğin karakteri değil mi?ya
bu kerim selimle aynı seviyedeki bu kadeşsel mallıkla anca başlarına bela açar,karşlaştıkları zor durumları savuşturamaz ama erdoğan alimallah o zeka ile şeytana pabucunu ters giydirir
not:her zaman zeki erkekler ilgimi çeker ben napayım:bilmim

ezgiiiiii
14-10-10, 23:20
Bu dizide Fatmagülü koruyacak, kolluyacak birini istiyorum sadece.. Çokmu istiyorum? Fatmagül hep yanliz, bir abisi var oda yengeye laf söyleyebilse isler bu kadar uzamazdi bile. Fatmagülün Kerimle evli olmasi çok kötü, kiz artik hayattan kopmus halde. Dayanamiyorum onu öyle görmeye. Erdogan, Selim ve Vural'a lafimda yok. Hele Erdogana bir insan ne kadar itici olur. :img-tomat

bitanem_61
14-10-10, 23:26
Diğerlerinin çokda pişman olduğunu hiç sanmıyorum, zaten vural son dakikada aslında kerimin bir şey yapmadığını söyledi tek detleri kendilerini kurtarmak, erdoğan aman görüşmeyelim bizim için daha iyi derken doğruyu söyledi, daha amcasının bürosundayken gördüğü sekreter yaya sarkmaya başaldı sapık pişman olan adam böylemi yapar

ha üzüldüğüm biri yokmu evet var, selimin annesi(sonunda annesi olduğunu anladım)olayı her nekadar örtselerde kadın ne kadar üzülmüş, çok fena olmuş,herhalde böyle bir çocuk yetiştirdiği için ne vicdan azabı çekiyordur

tıpkı ebe nine gibi, oda kerim için neler dedi, oda vicdana zabı içinde, hem kerimin böyle bir çocuk olduğu için hemde böyle şekilde evden çıktığı için, oda yakında gider istanbula gazete olayından sonra fazla kalamaz orda oda


mukaddes bu kadının hırsı beni öldürecek, o paraya sarılam nasıl bir şeydir anam, gözlerinin içi güler derler ya aynen öyleydi kadın zevkten dört köşe, hemen eve gelip toplanmaya başaladı bile, iykide istanbul işiaceleye geldi mazallah erken olaydı ne olurdu acaba

cemillover
14-10-10, 23:26
100 yıl öncesinin bile tv lerde dönem dizisi mottosu altında gösterilebildiği bir gerçeklikte, keşke şöyle eski tck zamanlarını anlatsaymış da yaşananlar bir anlam ifade etseymiş dedirten dizi. çok değil 80'lere dönülse yetermiş. ben mevzuyu kıçından anlamadıysam şayet, filmde anlatılmak istenen eski ceza kanunda yer alan ve tecavüz mağdurunun tecavüzcüsü ile evlendirilmesi suretiyle failin cezadan kurtarılmasına olanak veren maddenin insanlık dışılığı ve bunun hem mağdur hem de fail açısından yarattığı öfke ve travmaydı. özetle filmde bir duruş vardı ve filmdeki kerim, sonunda kıza sahip de çıkmış olsa totalde nefret ettirmiştir kendinden.
bu dizi ise bu haliyle tırttır, evet yine bir tecavüz mağdurunun ve tecavüzcülerin yaşadıkları anlatılır, daha da iğrenci tecavüz etmese de, olaya seyirci kalan adam, bu durum üzerinden aklanmak istenir seyirci gözünde. çünkü o, ne yapmış olursa olsun başrol oyuncusudur, yakışıklıdır, şudur budur...

ekşiden bir yorummmmm:icon_whis

~Melody~
14-10-10, 23:28
Bu dizide Fatmagülü koruyacak, kolluyacak birini istiyorum sadece.. Çokmu istiyorum? Fatmagül hep yanliz, bir abisi var oda yengeye laf söyleyebilse isler bu kadar uzamazdi bile. Fatmagülün Kerimle evli olmasi çok kötü, kiz artik hayattan kopmus halde. Dayanamiyorum onu öyle görmeye. Erdogan, Selim ve Vural'a lafimda yok. Hele Erdogana bir insan ne kadar itici olur. :img-tomat


aynen katiliyorum dediklerine...
Tamam bu durum böyle sürsün..
Ama baska bir Karakter yaratilsin, Fatmagül baskasina asik olsun :img-wink:

Erdogan cok sinir..
Zaaten Yasaranlar kendi aralarinda bellalarini bulucak..
Daha Resat - Erdogan cekismesi var!! Ne Kavgalar olucak kim bilir!

Bu bölümden sonra, Vural Fatmagüle asik ola bilir gibi bir düsünceye bende kapildim!!

>EsRa<
14-10-10, 23:32
arkadaslar unutmayalimki burasi sadece Bölüm hakkinda yorum yapabilecegimiz bi baslik..
lütfen oyuncular hakkinda yorumlarimizi burda yapmayaliyim..cünkü herkesin zevki ve bakis acisi cok farkli bu sadece tartismalara yol acar..

Kerim'i yok su oynasaydi yok bu oynasaydi muhabbetlerinide hic gere yok bence..
Kerim'i bir baskasi degil Engin Akyürek canlandiriyor,bunuda artik herkes böyle kabul etse cok iyi olur:img-wink:

bitanem_61 ellerine saglik,yazdiklarinin hepsine katiliyorum..özeliklede Mustafa ile ilgili bölümünde kesinlikle cok haklisin:img-yes: