PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eurovision 2008

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

mikar
25-05-08, 01:15
Mor ve ötesini ben de tebrik ediyorum, ülkeler arasındaki bu paslaşmada 7.lik müthiş bir sonuç bence. Türkiye'deki ermeniler 2 yıldır müthiş çalışıyorlar. Yemeyip içmeyip 1 yıl erevisionda nasıl hızlı oy atarız pratiği yapıyorlar herhalde. Yunanistan'a da oy verecez biz iyi komşuyuz ya.

SETURK
25-05-08, 01:16
Rusyanın kazanmasında Evgeni Plushenkonun ve Edvin Martonun payı yoksa ben de buz pateninden anlamıyorum.Millet onu gördü oy verdi.Eeee tabi komşuluklarda eklenince...

Bence artık eurovisiona katılmamalı Türkiye.40yıllık geleneği değiştiremiyceğine göre.Millet komşusuna oy verip duruyo:İmg-beee:

Mor ve ötesini tebrik ediyorum.O elinden gelenin en iyisini yaptı ama Avrupa ülkeleri böyle.....:kahve

..::seren::.
25-05-08, 01:16
Bende O Sinirle Tebrik Etmeyi Unutmussum:icon_sorr

Mor Ve Ötesi Tebrikler
Herseye Ragmen Bu Adaletsiz Yarismada KAtilip Savastiklari Icin:good:
Bizi Delirtiler Bunu Icin Cok Saolsunlar:img-cray:

Belki 1. Olamadilar Ama Onlar Benim Kalbimin Bizim Kalbimizin 1.'si:icon_sorr
Tebrik Ediyorum Onlari:good:

Artik Eurovision Bitmistir Benm Icin Her Sene Ayni hikaye Alistik Artik!

Burcum Daliyom Profiline:img-hyste

Sunrise
25-05-08, 01:18
Bir onceki baslik 1250 mesaj sayisini gectigi icin kapatilmistir. Yorumlariniza bu basliktan devam edebilirsiniz.

Bir onceki basliga asagidaki linkten ulasabilirsiniz.
http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=39153

Sunrise
Bolum Sorumlusu

ışıl1234
25-05-08, 01:19
Çok safız çok !
Ermenistan'a 10 verdik onlarsa 0!
Rusya'nın şarkısı da kötüydü bence... Sadece bir buz pateni gösterisi sebep oldu.
Yunanistan'a da birşey söylemiyorum.
Azerbaycan'a sonsuz teşekkürler bizi tek düşününen gerçek komşumuza !
Ve Türkiye'm... En başarılı sizdiniz bir takım çatışmalar yznden başarınızın örtülmesi umrumda bile değil her zaman arkanızdayız Mor ve Ötesi ! Her şeyden önce kendi dilimizde katılmamıza rağmen 7. olmak bile bu çatışmalar ve çıkarcılar içinde gayet iyi bit başarıydı...
Bir eurovision daha HER ZAMAN Kİ GİBİ bitti. Seneye umarım şarkıya önem verilir !

MoOnDaNcE-11
Evet ne yazik ki 7.olduk .

Mor ve otesini pek sevmem arti dinlemem ama kaliteli bir grup oldugunu kabul ederim . Ancak eurovision'da derece yapmak icin bu yeterli degil . MO ingilizce soyleyip isin icine sertapin ve kenanin yaptigi gibi turk ezgileri katsalardi bence kesinlikle ilk dorde girerdik . Gene de emekleri icin tesekkurler .

Fransa bile ingilizce soyledi gordunuz . Ingilizce konusunda o kadar hassas olan , burnundan kil aldirmayan fransizlar . Bizim de ulusalciliklari kenara birakip bu tip bazi seyleri asmamiz gerekiyor . Turkce soylemesek ulkemiz batmaz .

Neyse insallah seneye turk/Anadolu ezgileriyle dolu saglam ingilizce bir parcayla katiliriz ve hakettigimiz yeri aliriz ...

erotamou
İlk başlarda çok ama çok iyiydikk .. !!
Sonra Yunanistan'la kapışmaya başladıkk ..
Maalesef geçtiler bizi .. Snra Rusya falan geldii ..
Ama ben Rusya'yı hiç ama hiç beğenmedim ya .. Hiçbişi yoktu şarkıda ..
Azerbaycan'la karşılıklı 12 puan vermemiz çok güzeldii .. :happy0064

Amaaa .. Biz onlardan 1 puan bile alamazkenn ..
Ermenistan'a 10 , Yunanistan'a 7 puan verdiğimizde resmen delirdimm .. :img-cray:
Ne safız ya .. :img-cray:

missbabe
25-05-08, 01:20
Mor ve Ötesi çok iyi yarıştı..
Türkçe bir parçayla çok iyi bir sonuç aldı..Diğerleri hep ingilizceydi..
Canım Azerbaycanla yanyanaydık..Bence daha iyi bir yeri hakediyolardı..
Tebrikler..

begummm
Yeni başlık :D
7. olduk :( Aslında hep içimden 7.lik geçmişti.
Rusya' nın 1.liğine çoook sevindim benim favorim onlardı.
Yunanistan' ın 1. olmamasına ise ayrıca bir sevindim. oh

nazli_chriss
Mor ve Ötesi harikaydı..
1.olamadılar gerçi ama o kadarda önemli diil...''DeLi''bence eurovision a göre kaliteli bi şarkıydı..
bence eurovisionda pek adil diil...zaten gerçekten herkes komşu ülkesine puan veriyoo..
Mor ve Ötesi...süperdii...Harun'un sesi çok neşeliydi söylerkenn...:img-wink::img-in_lo
ve en önemlisi TÜRKÇE söyledik çok büyük bi başarı..
Azerbaycana çok teşekkürler gerçekten bizi düşünen tek komşumuz....

_menekşe_
25-05-08, 01:21
atık bişey demiyorum

tek suç bizde

gittik onlara oy attık

onlar bize verdi mi yok koca bir hiç

umarım akıllanırlar!!

citir-bebeq
Malesef 7.olduk..
Birsey diyemiyorum artik.. Ama Mor ve Ötesine TebrikLer cok güzel Sölediler ve Kendi Dilimizi söledik.. rusya ise ingilizce.. bizde ingilsce sölierek birinci olmusduk.. ama kendi dilimisle bu sene en iyisini yapdik ama hakimisi vermediler:img-cray:

09Eylülüm09
Ilk basta 3. siradaydik ben baya ümitlenmistim gercekten. Ama Her sene ayni sey oluyor, herkes belirli bir ülke belirlemis oy verme düzeni hep ayni. Birde ermenistana,yunanistana veren ülkeler bize oy vermiyor bunuda farkettim. Komsu ülkeleri baska ülkelerde cok güzel isliyor ama bizde islemiyor malesef, komsulardan hic bir puan alamadik.
Rusyadan iyisi yunanistandi bence dogruya dogru. Yinede ilk 10a girdik, insallah seneye kazaniriz. Spiker cok dogru söyledi sonda, umarim baska yerlere oy veren ülkeler haksizlik ettiklerini anlarlarda hakli olan yerlere oy verirler.
Haa birde türkiyenin ermenistana 12 puan vermesinede sastim dogrusu hatta kinadim bile diyebilirim.

sude_burcu
25-05-08, 01:22
acıkcası ben artık bu yarısmaya katılmamamız gerektigini dusunuyorum... her sene aynısı olacak biz sonunda uzulecegiz... hele ki ermeni diasporası bu kadar iyi calısmaya baslamısken onları bizden daha ust sıralamada gormeye tahammulum yok!!

lilias__
ya anlamıyorum bu türk mantığını ya
nasıl ermenistan'a 10 puan veririz Yunana puan veriyoruz
onlar bir gün bize puan vermiyorlar ama biz puanları bol keseden saçıyoruz.Anlayamadığım bir başka kısım Almanya ve Hollanda hep 12 verirdi bu sefer 10 verdi 12 Yunanistan'a gitti
Bu arada Rusya hiç güzel değildi Türkiye ilk 3ü hak etmişti

gzn
ben ukranya ve yunanista'nı beğenmiştim ama rusya oldu 1. slov bir şarkıydı ama buz pateni ve keman solosu 1.liklerinde etkili oldu..biz ermenistan'a 10 verdk onlarsa 0 ...ermenistan oylarının çoğunu sözde soykırım sayesinde aldı diye düşünüyorum...eurovision siyasi showa dönüyor bazen...

herşeye rağmen türkçe bir şarkıyla ve bir rock parçasıyla 25 ülkeden 7.olduk..umarım önümüzdeki seneler daha iyi olur..ben 3.oluruz diye bekliyordum neyse artıkbir dahakine

zkc
Türkiye geçen senede aynı şeyi yaptı,ermenistan'a geçen senede en yüksek puanlardan birini vermiştik ama ermenistan bize 1 puan bile vermemişti aynı şey yunanistan içinde geçerli,bu senede aynı şey oldu hiç akıllanmamışız yazık,tek ve en sadık kardeş ülkemiz Azerbaycan sağolsun,Mor ve Ötesini Can-ı gönülden tebrik ediyorum süperlerdi Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiler,geçmiş seneleri tekrarlayan ülkelerden değildik en azından!!!

ebru_cenk
25-05-08, 01:23
Ben mor ve ötesini tebrik ediyorum türkiyeyi en iyi şekilde temsil ettiler:happy0064Bende çok ümitlenmiştim 3.sıradayken ama 3.cülkten 7.liğe düştük ama olsun biz en iyisini yaptık önemli olan bu!
Geçrektende azerbeycandan 12 puan gelince mor ve ötesi hiç abartmadı diğer ülkeler gibi:happy0064

missbabe
Türkiye Azerbaycana verdi 12 puanı..
Ermenistanada ermeniler vermştir 10 puan..Başka kim vercek..

masal gibi
Malesef 7.olduk:img-cray:
Hiç bişi Diyemiorum...Ztn Söylenmesi Gerekeni Sunucu Söledi:img-wink:
Ben Başlarda En Azından 3.lük Bekliodum..
Ama Malesef OLmadı...
Ama Genedeee Tebrik Ediyorum.. MOR VE ÖTESİ <3

ayşenurr
mor ve ötesini tebrik ederim. Eurovision'a son yıllarda katılan şarkılardan ve
performanslardan en iyisi ve başarılısıydı.rock müziğini türkçe olarak
en iyi şekilde temsil ettiler.mor ve ötesi grubunu beğenerek dinlerim.:img-punk::good:

çağloş
25-05-08, 01:24
ne kadar 7. olduğumuza üzülsem bile yinede mor ve ötesinin performansı muhteşemdi.gönlümüzün 1. onlar bizim.azerbeycana çok teşekkürler bize tam puan verdi.almanyadan,hollandada ve diğer birkaç ülkedende ttam puan geleceğini tahmin etmiştim ama gelmedi.ermenistana puan gitmesine çok üzüldüm.onlar bize puan bile vermediler.geçen senede zaten onlara 12 puan vermiştik.herşeye rağmen sonuna kadar mor ve ötesişuanda moralim o kadar bozukki.7.lik de kötü bir derece olmamasına rağmen bu dereceyi hak etmediğimizi düşünüyorum.en azından 5. olabilirdik.ama sağolsun bazı ülkeler bizden puan esirgediler.biz her nekadar onlara yüksek puan versek bile

SELImESMaDEMIr
Daha iyi biseyi hakediyorduk ama olsun... Türkiyede yasamayan millet yok valla. Ben cok fazla türkün rusyaya vs. oy gönderdigine inanmiyorum TR'de rus dolu.

Herkes komsuk ülkelerden puan alirken bizim komsu ülkelerden tek biri 12 puan verdi azerbaycan, tek 12 o verdi.

Ben hep demisimdir, ülkelerin yarisi.

ortay
Tebrikler mor ve ötesi sarki harikaydi Türkce söylemeniz cok daha harikaydi :happy0064:good::good::good:
Eger insanlar insan gibi düsünüp vicdanlariyla oy verselerdi siz acik ara birinci olurdunuz birde derlerki Türk insani politikayla cok ilgilenir gördük yaziklar olsun ermenistana ve yunanistana oy verenlere onlar bize tas atiyor biz onlara zeytin dali hep böyle olmadimi her firsatta Türkiye ile ugrasiyorlar birde diyorlarki yunan halki türklari seviyor hic görmedik sükür:icon_evil:icon_evil

okann1907
Türkçe söyledik o yüzden kaçıncı olduğumuz benim için hiç önemli değil..yalnız ermenistana ve yunanistana nasıl puan gönderiyoruz yaa..bıraksınlar bu politik işleri adamlar dalga geçer gibi puan vermiyorlar..bu arada almanya bize 10 verdi gitti yunanistana 12 verdi:icon_whis..azeri kardeşlerimizi de tebrik ediyorum

billukom
25-05-08, 01:25
Türkiye geçen senede aynı şeyi yaptı,ermenistan'a geçen senede en yüksek puanlardan birini vermiştik ama ermenistan bize 1 puan bile vermemişti aynı şey yunanistan içinde geçerli,bu senede aynı şey oldu hiç akıllanmamışız yazık,tek ve en sadık kardeş ülkemiz Azerbaycan sağolsun,Mor ve Ötesini Can-ı gönülden tebrik ediyorum süperlerdi Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiler,geçmiş seneleri tekrarlayan ülkelerden değildik en azından!!!

zeki kaahan coskundan geliyo sanırım nickin dogru soyluyorsun ama istanbulda bir sürü ermeni vatandası yasıyor ermenistana puanı onlar veriyor

missbabe
Malesef 7.olduk:img-cray:
Hiç bişi Diyemiorum...Ztn Söylenmesi Gerekeni Sunucu Söledi:img-wink:
Ben Başlarda En Azından 3.lük Bekliodum..
Ama Malesef OLmadı...
Ama Genedeee Tebrik Ediyorum.. MOR VE ÖTESİ <3

Sunucunu bence kendine baksın..Geçen senede sırbistanın hiç hakettiğini düşünmüyorum..Bence en korkunç parçaydı..

mikar
ya anlamıyorum bu türk mantığını ya
nasıl ermenistan'a 10 puan veririz Yunana puan veriyoruz
onlar bir gün bize puan vermiyorlar ama biz puanları bol keseden saçıyoruz.Anlayamadığım bir başka kısım Almanya ve Hollanda hep 12 verirdi bu sefer 10 verdi 12 Yunanistan'a gitti
Bu arada Rusya hiç güzel değildi Türkiye ilk 3ü hak etmişti
Arkadaşım oradaki mantık Türk mantığı değil, Türkler ukrayna ve azerbaycana oy vermiştir. Türkiyedeki ermeniler 2 yıldır yemeyip içmeyip parmaklarını daha nekadar hızlı mesaj atabilirize eğitiyorlar. O 10 puan onlardan gelmiştir. Yunanistan'a çok az Türk verebilir ama rum kökelilerden gelmiştir. Biz iyi komşuyuz ama yunan kıznın sevimliliği etkiledi bizi. EE Ukraynalı da gelinimiz biz duygusal milletiz. Tekrar mor ve ötesini tebrk ediyorum.

Çok safız çok !
Ermenistan'a 10 verdik onlarsa 0!
Rusya'nın şarkısı da kötüydü bence... Sadece bir buz pateni gösterisi sebep oldu.
Yunanistan'a da birşey söylemiyorum.
Azerbaycan'a sonsuz teşekkürler bizi tek düşününen gerçek komşumuza !
Ve Türkiye'm... En başarılı sizdiniz bir takım çatışmalar yznden başarınızın örtülmesi umrumda bile değil her zaman arkanızdayız Mor ve Ötesi ! Her şeyden önce kendi dilimizde katılmamıza rağmen 7. olmak bile bu çatışmalar ve çıkarcılar içinde gayet iyi bit başarıydı...
Bir eurovision daha HER ZAMAN Kİ GİBİ bitti. Seneye umarım şarkıya önem verilir !

Yorumuna Katiliyorum Cnm:good:
Sene'ye Yine Sarkiya Önem Vermiycekleri'ki
Maksat Yalakalik Olsun :img-tomat
Sene'ye Yine Aynisi Olucak Ezberledik Artik

Biz Türkler Nasil Ermenistana 10 Puan Veririz
Yunanistana'da 6 Verdik Onlar Bize Verdi 0:img-pilot

*myaprak*
Öncelikle Mor ve Ötesi'nin o şahane performanslarını çok tebrik ediyorum.Ellerinden gelenin en iyisi yaptılar.Ne yazık ki hakettiklerinin karsılıgını göremediler.Bizim yerimiz 7'de değil,ilk 3'te bir yerlerde olmalıydı..Çok çok üzgünüm şuan.İlk başlarda çok iyi puanlar aldık,heveslendik.Hevesimiz kursagımızda kaldı..üzüldüm kendi adımıza,üzüldüm Mor ve Ötesi adına..Emimim ki çok pişman olmuşlardır katıldıklarına..Bence bizim Eurovision'dan çekilmek gibi bir hakkımız varsa bir an önce kullanmalıyız o hakkı,zira her sene bu rezilliği görmek kinimi arttırıyor..Nerdeyse bütün dünya Türklerden nefret ediyor.

*duygu*
25-05-08, 01:26
Ben hiç üzülmedim.Çünkü Türkiye'nin asıl yeri 1.sıraydı o listede!
Yunanistan'a ve Ermenistan'a verdiğimiz puanlara acıyorum...
Hepsi Türk milletinin iyi niyetinden kaynaklanıyor.
Komşuluk değil de,çıkar ilişkisi bürümüş bütün ülkelerin gözünü!

Rusya'nın şarkısını açık söyleyeyim berbat buldum!Şarkıda şuanda aklımda kalan tek bir kelime bile yok!

Yunanistan olsaydı 1. haketiğini düşünecektim ama Rusya hiç olması ya..:img-cray:

Bence artık Eurovision'a katılmamalıyız.Çünkü bu yarışmada kaliteye değil başka şeylere önem veriliyor!

Yine de seneye umarım daha güzel İngilizce ve kültürümüzü yansıtan bir şarkıyla orda oluruz!Ve umuyorum ki insanlar artık gözlerini açıp gerçek kaliteye bakmayı öğrenirler.

Herşeye rağmen o yarışmada tamamı 'Türkçe' bir şarkı duyduğumdan ötürü gurur ve onurluyum.

SELImESMaDEMIr
Bencede bu yarismaya katilmayalim cünkü citasi cok düsük bir yarisma. 1. olsaydikda ayni seyi derdim cünkü gercekten önemsiz birsey.

draje
hem türkçe bir sarkıyla hemde dansız çıplak kızsız bacak gösterisiz 7.olmak bence çok büyük bir başarı...ben gerçekten mor we ötesini çok tebrik ediyorum..ah ama en acıtan oy milletimizin ermenistana oy wermesiydii..

missbabe
25-05-08, 01:27
hem türkçe bir sarkıyla hemde dansız çıplak kızsız bacak gösterisiz 7.olmak bence çok büyük bir başarı...ben gerçekten mor we ötesini çok tebrik ediyorum..ah ama en acıtan oy milletimizin ermenistana oy wermesiydii..

KEsinlikle Mor ve Ötesi sadece müzikle vardı sahnede..Sonuna kadar hakettiler aldıkları puanı..

masal gibi
:img-wink:
Sunucunu bence kendine baksın..Geçen senede sırbistanın hiç hakettiğini düşünmüyorum..Bence en korkunç parçaydı..
Canım Ben Bizim Sunucudan Bahsediorum...

ebru_cenk
Biz türkçe şarkıyla kendimize güvenerek girdik ve elimizden geleninn çok çok fazlasını yaptık mor ve ötesine tebrikler:happy0064Onlar bizim kalbimizde 1.:happy0064

Kadir_Reis
Benim Anlamadıgım Konu Neden Türkçe Şarkı İle Katıldık Türkçemizi Azerbaycan'dan Başka Bilen Var mı?Her Neyse Her Şeye Rağmen Mor Ötesine Teşekkürler

Dilan_91
lütfen bana biri bunu aciklasin…
kim ermenistana, yunanistana oy verdi
delircem simdi, cok sinirlendim
yunanistana 7, ermenistana 10 verdik, onlar türkiye ye 1 puan bile vermedi
özür dilerim ama “ohaaaa” demek zorundayim
böyle bir sacmalik olurmu

Türkiye & Azerbaycan forever !!!

begummm
25-05-08, 01:28
Almanya, Fransa falan bize tam puan vermedi.
İspanya' dan oy bekliyodum hiç gelmedi :(
Ermenistan' a 10 verdik. Böyle şey mi olur ya :( onlar bize 0
Yunanistan' a yanılmıyorsam 6 verdik onlar bize 0
Azerbaycan' da iyiydi :D

SELImESMaDEMIr
25-05-08, 01:28
Bence her zaman her ülke kendi dilinde söylemeli yoksa ben ne anladim bu yarismadan? Bence ingilizce söylendiginde ülkeyi temsil etmis olmuyosun.

Neyse ya.. evet MVÖ hic diger gruplar gibi (örnegin rusya adam geberiyodu resmen) abartmadi gayet düzgün bi sekilde alkisladilar. Ama sanki biraz hayal kirikligi vardi yoksa bana mi öyle geldi?

missbabe
25-05-08, 01:29

Hadi ermenistanı bi derece anladım ermeniler varda..yunanakim oy veriyo yaa..hep aynılar aynı tip aynı şarkı iyi bi birincilik aldılar yanii..hiç değişmedi formatları..bence haketmiyolar..

özge_letyy
İlk beşe gireriz diyordum hep ama ne yazık ki 7. olduk..Aslında üzülmemek lazım,oyların kime ne şekilde,neye göre verildiği belli olan bir yarışmada sıralamanın pek de bir önemi yok.Ama ben bu gece şunu gördüm ki bir kaç ülke dışında kaliteli bir parçası olan ülke yoktu.Ukrayna ve Sırbistan güzeldi,Yunanistan'a değinmiyorum.Bence ilk üç Türkiye,Ukrayna ve Sırbistan olmalıydı.Rusya'nınki vasat ötesi bir şarkıydı neye göre birinci oldukları belli,her zamanki gibi bütün komşuları vefalarını gösterdi ve iyice yarandılar Rusya'ya..:img-pilotTürkçe bir şarkıyla katıldık ve kesinlikle diğer ülkelerden daha iyiydik.İlk başta fena da gitmiyorduk ama sonradan ara açıldı.Benim asıl hazmedemeğimse Norveç oldu.Felaketti şarkı,nasıl önümüze geçti anlamadım.:img-pilotHer şeye rağmen Mor ve Ötesi'ni tebrik etmek lazım.Umarım seneye Moskova'da bazı şeyler değişir de hak eden kazanır bunun olacağına hiç ihtimal vermesem de..

draje
tükçeyle katıldık çünkü o yarısma bir sarkı yarısması song contest adı altında yapılıyor..we ingilizce diyede diretilmiyor biz sadece müziğimizle kendi dilimizle 7.olduk 1.olmasakta bozmaz bence.onlar olmayacak birşeyi gerçekleştirdiler.

ebru_cenk
1.olamasak bile ben açıkcası ilk 3'e girmeyi bekliyordum ama mor ve ötesi geçrekten çok süperlerdi bundan daha iyisi olmazdı sonuçta bu herkes komşuSUna veriyor!

nazli_chriss
25-05-08, 01:30
Ben hiç üzülmedim.Çünkü Türkiye'nin asıl yeri 1.sıraydı o listede!
Yunanistan'a ve Ermenistan'a verdiğimiz puanlara acıyorum...
Hepsi Türk milletinin iyi niyetinden kaynaklanıyor.
Komşuluk değil de,çıkar ilişkisi bürümüş bütün ülkelerin gözünü!

Rusya'nın şarkısını açık söyleyeyim berbat buldum!Şarkıda şuanda aklımda kalan tek bir kelime bile yok!

Yunanistan olsaydı 1. haketiğini düşünecektim ama Rusya hiç olması ya..:img-cray:

Bence artık Eurovision'a katılmamalıyız.Çünkü bu yarışmada kaliteye değil başka şeylere önem veriliyor!

Yine de seneye umarım daha güzel İngilizce ve kültürümüzü yansıtan bir şarkıyla orda oluruz!Ve umuyorum ki insanlar artık gözlerini açıp gerçek kaliteye bakmayı öğrenirler.

Herşeye rağmen o yarışmada tamamı 'Türkçe' bir şarkı duyduğumdan ötürü gurur ve onurluyum.

bencede sana katılıyorumm herkes arasının iyi olduğu ülkelere puan veriyor..
bn ermenistana nasıl oy verdiğimizi hala anlamış diilim onlar bize 0 veriyorlar ve biz zaten bunun gibi bi kaç ülkeden oy gelmeyeceğini biliyodukk sunucu çok doğruu söyledi..
ve bnce Mor ve Ötesi ''DeLi'' eurovisiona göre çok çok daha kaliteli bir şarkıydı...

zkc
zeki kaahan coskundan geliyo sanırım nickin dogru soyluyorsun ama istanbulda bir sürü ermeni vatandası yasıyor ermenistana puanı onlar veriyor

evet cnm biraz hastasıyımda,ermeniler oy veriyolar doğru diyosunda karşılığını göremiyince insan hazmedemiyor ama böyle gelmiş böyle gider yapcak bişey yok gibi

okann1907
Benim Anlamadıgım Konu Neden Türkçe Şarkı İle Katıldık Türkçemizi Azerbaycan'dan Başka Bilen Var mı?Her Neyse Her Şeye Rağmen Mor Ötesine Teşekkürler

ne demek bu ya türkçeyi biz biliyoruz biz..onların uşağı gibi ingizilizce mi söyleseydik..bana ne kardeşim türkçe söyleyelim olucaksak da sonuncu olalım

GKN90

evet ermeniler hic vermediler... zaten yunanlardan beklemiyordum... bu arada kibris'ta 1 puan bile vermedi....
bence mor ve ötesi cok basarili bir performans sergilediler:good:

*misket*
25-05-08, 01:31
yine her sene oldugu gibi her ülke komsu ülkesine oy verdi
herkes politik oynuyor bu hic süpriz olmadi dogrusu
ama ben Mor ve Ötesiyle gurur duyuyorum cünkü güzel türkcemizi temsil ettiler
belki diger ülkeler gibi pek görsellik yoktu ama önemli olan müzikti
ve bizim müzigimiz geregindende güzeldi

09Eylülüm09

Sözde soykirim vardi zamaninda ama türkiyenin yarisi ermeni kayniyor nerdeyse. Ben bile görünce cildirdim resmen ama akli basina türk tarihi bilen bir türk insani yapmaz böyle birsey.
Birde bir arkadas neden türkce sarkiyla katildik demis.
Biz hakkimizla ve dogru olan seyle girdik o yarismaya, bu yarisma her ülkenin kendine öz olan dilini taniyalim görelim diye yapiliyor. Biz dilimizi tanitmaktan gurur duyuyoruz, zaten dogru olanda bu. Zaten ingilizce söylesek ne olacakki politika islemis bir kere.

masal gibi
Valla Hepsi Türk Düşmanı Yaa...
Rusya Sanki Çok İyiydi..Neye Göre Puan verilio?Saçmalık:S
Herkez Birbirini Tutuo!!!
En Kaliteli MOR VE ÖTESİYDİ....:img-wink:

nazli_chriss
25-05-08, 01:32

ben türkçe bir şarkıyla katıldığımıza çokk sevindim çünkü biz orda türkiyeyi temsil ediyoruzz ingiltere yada başka bi ülkeyi diil

ebru_cenk
Mor ve Ötesi elinden gelenin fazlasını yaptı diğer ülkeler gibi tam puan gelince şımarmadıda bencede Rusya'nın şarkısı berbattı!

*duygu*
Burda sorun Türkçe olması veya komşu ülkeler olayı değil.

Yunanistan da Kıbrıs da Ermenistan da komşumuz olmasına rağmen bize 1 puan bile vermedi...

Türk milleti her zamanki gibi iyi niyetiyle oyları hak ettiği gibi yolladı (Ermenistan hariç...Yunanistan hakediyordu bence..)

peacer
Bunu anladık ki (her sene gibi)

Türkün türkten başka dostu
Eurovisionda adilliğin olmadığını

ayrıca

Mor ve Ötesi gibi grubunun orda davranışlarından dolayı tebrik ediyorum.Orda kazanmayı beklemiyorlardı, yarışmada güzel bir performans sergileyip yarışmanın Eurovision olduğunu önemsemediler çünkü yarışmanın iç yüzünü biliyorlardı.(bkz. 12 puan aldıktan sonra orginazatörler sevindi bizimkiler gülüp geçtiler :D)Eurovision'a Mor ve Ötesi gibi gruplar aşırı kaliteli bence.

Rusyanın şarkısı değil arkadaki performans kazandırdı, çünkü dikkat çekti.Ayrıca Yunanistan'ın nedense kazanmamasına sevindim.(bu geçen senenin tersi gibi oldu geçen sene biz 3. gibi bir derece alıp Yunanistan 7.'lik gibi bir şey almıştı.)

Not:Keşke iyi ülkeler dağılsaydı da 2.likten düşmeseydik ama diğer türlü de bu kadar sevinemeyecektik.

Not 2:Kameralar iyi çalışmıştı bu gece.Zamanlamanın çok zor olduğunu düşündüm bütün gece boyunca.

Deli- Bizi birisinin anlamasına gerek yok.Biz bize yeteriz ;)

mikar
25-05-08, 01:33
İngilizce şarkıyla katılmak mı? Bence asla. Geçen yıl kenan doğulunun şarkısı ingilizceydi diye 4.oldu. Yoksa sonuncu olurdu. Ama o 4.lüğe ben bu 7.liği değişmem. Mor ve ötesine bravo. Hala milliyetçiliği öğrenememişiz, biz Türkler. Tüm dünya nasıl kenetleniyor kendi aralarında.

missbabe
Sözde soykirim vardi zamaninda ama türkiyenin yarisi ermeni kayniyor nerdeyse. Ben bile görünce cildirdim resmen ama akli basina türk tarihi bilen bir türk insani yapmaz böyle birsey.
Birde bir arkadas neden türkce sarkiyla katildik demis.
Biz hakkimizla ve dogru olan seyle girdik o yarismaya, bu yarisma her ülkenin kendine öz olan dilini taniyalim görelim diye yapiliyor. Biz dilimizi tanitmaktan gurur duyuyoruz, zaten dogru olanda bu. Zaten ingilizce söylesek ne olacakki politika islemis bir kere.

Bence Türkçe şart değil..Sonuçta sözlerde önemli ve herkese kendini ing. ile ifade edebiliosun..İng. ile katılanlara saygı duyarım. Amaa Türkçe parçayla alınan 7. bence herşeye değer..Mor ve Ötesinin kalitesini gösteriyor bence...

_tu_na_
saf ülkemin saf vatandaşları yine gitti yunanistan'a ve ermenistan'a verdi oylarını.bravo diyebiliyorum sadece...şarkımız bu kadar güzel ve kaliteliyken ilk 5'e girememesine; türkiye'nin "bile bile lades" mantığıyla 8 ve 10 puanı bize 1 puanı vermeye bile tenezzül etmeyen iki ülkeye vermesine nazaran daha az üzülüyorum inanın...

dikkatimi çeken başka bir şeyse,her sene izlediğimiz kadın bacağını,göğsünü ve vücudunun bilimum yerlerini daha fazla görmekte olduğumuz..tamam,şov kültürünün içinde bunlar da var olmalı ama bunun dozu da epeyce kaçtı bence..

özlem22
mor ve ötesini tebrik ediyorum 7.lik de büyük bir başarı avrupa'nın türkiye'yi sevmediği gene ortaya çıkmış oldu milletin komşusu var biz de o da yok anca avrupa'da yaşayan Türkler sağolsun oyumuzu yükseltiyor azerbaycan'a da çok teşekkürler ayrıca
ben hiç bir Türkün ermenistan'a ya da yunanistan'a oy vereceğini sanmıyorum türkiye'de ermeni çok onlar kendilerine atmıştır nasıl almanya'dan biz yüksek puan alıyorsak aynı şey bunlar için de geçerli
benim türkiye dışında favorim norveç'ti ama olmadı
birinci olan Rusya'nın şarkısını da hiç beğenmedim

SELImESMaDEMIr
25-05-08, 01:34

Bence parcadan cok söyleyenler korkunctu:) Kadinlar nerdeyse biribirilerini öpüceklerdi :img-hyste
Neyse ya.

Ben isvicreden gönderdim bi kac mesaj ama gittimi bilmiyorum sadece 6 puan verdi neyse gecti artik.

Almanya ve Fransadan niye 12 puan alamadigimizi tahmin edebiliyorum. Belki bana inanmicaksiniz ama ben yurtdisinda oldugum icin olaylardan haberdarim:) Rock burda pek tutulmuyo hele türkce hic. Burdakiler hep disko parcalarini begeniyor eller havaya tarzi. Yani benim en nefret ettigim tarz. Ama bence parcayi begenmesek bile en azindan bir mesaj gönderbilirdik yani örnegin halam öyle yapti. Ama ben sarkiyi begenmistim...

Ben genel olarak türklerin begenildigini düsünmüyorum (sadece sarkidan bahsetmiyorum), örnegin danimarkadan gelen o 4 puan zaten Türklerden geldi. Orda yasayan vatandaslarimiz.

ebru_cenk
25-05-08, 01:35
Banda biraz hayal kırıklığı var gibi geldi ama onlar elinden geleni yaptılar.
Kural bu hekres komşu ülkesine iyi anlaştığı ülkeye oy veriyor:kahve

ışıl1234
Yorumuna Katiliyorum Cnm:good:
Sene'ye Yine Sarkiya Önem Vermiycekleri'ki
Maksat Yalakalik Olsun :img-tomat
Sene'ye Yine Aynisi Olucak Ezberledik Artik

Biz Türkler Nasil Ermenistana 10 Puan Veririz
Yunanistana'da 6 Verdik Onlar Bize Verdi 0:img-pilot

Zaten geçen sene akıllanmamız gerekirdi 12 tam puana karşılık 0 puan aldığımız için...
Ama yok... İçimizden birileri resmen tarihimize ihanet ediyor ! Artık uyanma vakti böyle yaparak haklı durumdayken kendimizi haksız duruma sokuyoruz...
Zaten neredeyse tüm avrupa bu konuda ermenistan tarafı oylarda çok açık gösteriyor bunu:kahve

Mor ve Ötesi benim en sevdiğim gruplar arasındadır bu sonucu kesinlike haketmiyoruz ve grup Türkiye'ye geri döndüğünde de desteğimiz sonsuz burdanda duysunlar morallerinin bozuk olduğu belliydi zaten azerbaycandan 12 puan aldığımızdaki hallerinden ama hiç üzülmesinler çünk onlar en iyisini yaptılar.:good:

Valla Hepsi Türk Düşmanı Yaa...
Rusya Sanki Çok İyiydi..Neye Göre Puan verilio?Saçmalık:S
Herkez Birbirini Tutuo!!!
En Kaliteli MOR VE ÖTESİYDİ....:img-wink:

Rusya'nin 1. Olmasinin Tek Bir Nedeni Var
Kesin Gülersiniz Simdi Ama Bir Patenci Cikarmislar Oraya Kaymis Iki Daka
Alin Size 1.'lik Icin En Büyük Neden:img-hyste:img-hyste

Sonucta Millet Sarkiya Degil Showa Bakiyor Alin Size Show:img-hyste

HAketen Rezillik ya :img-tomat

Özge'cim Seneye'de Hic Birsey Degismiycek :icon_sorr
Hep Ayni Sey Ezberlediyimiz Gibi !
Ben En Azindan Almanya'dan Tam Puan Bekliyordumm Birde Fransa'dan
Yunanistan'dan Bekliyordum Ama Yok:icon_whis

cyprus_hsn
25-05-08, 01:36
Ahhh Denktaş ahhh, böyle gecelerde sana daha çok ah ediyorum. Sayende hiç bir ulusal platform da yer alamıyoruz. Vakti zamanında o inadını bir kenara bırakıp annan planına imzayı atsaydın, şimdiye CYPRUS olarak biz de yer alıcaktık bu ve diğer platformlarda... :img-tomat:img-tomat:img-tomat

Neyse kanıma dokunan bu ayrıntıyı zor olsa da bir kenara bırakıp gece ile ilgili görüşlerime geleyim; Eurovision artık bir müzik yarışması değil. Artık sahneye, şarkıya, showa vs puan verilmiyor, oy verilirken baz alınan politik çıkarlardır. Her sene aynı şey o yüzden sonuçlar beni hiç şaşırtmadı.

Mor ve Ötesi'nin herşeye rağmen tebrik ederim. :good:

Yarışmayı tam olarak izleyemedim, bizim Kıbrıs en yüksek puanı hangi ülkeye verdi?

missbabe
Bence parcadan cok söyleyenler korkunctu:) Kadinlar nerdeyse biribirilerini öpüceklerdi :img-hyste
Neyse ya.

Ben isvicreden gönderdim bi kac mesaj ama gittimi bilmiyorum sadece 6 puan verdi neyse gecti artik.

Almanya ve Fransadan niye 12 puan alamadigimizi tahmin edebiliyorum. Belki bana inanmicaksiniz ama ben yurtdisinda oldugum icin olaylardan haberdarim:) Rock burda pek tutulmuyo hele türkce hic. Burdakiler hep disko parcalarini begeniyor eller havaya tarzi. Yani benim en nefret ettigim tarz. Ama bence parcayi begenmesek bile en azindan bir mesaj gönderbilirdik yani örnegin halam öyle yapti. Ama ben sarkiyi begenmistim...

Ben genel olarak türklerin begenildigini düsünmüyorum (sadece sarkidan bahsetmiyorum), örnegin danimarkadan gelen o 4 puan zaten Türklerden geldi. Orda yasayan vatandaslarimiz.

Tabikide yoksa bize oy verirlermi hiç fransa falan...şaka gibi olur..:)
Ermeniler dururken.. masum! ermeniler.

draje
saf ülkemin saf vatandaşları yine gitti yunanistan'a ve ermenistan'a verdi oylarını.bravo diyebiliyorum sadece...şarkımız bu kadar güzel ve kaliteliyken ilk 5'e girememesine; türkiye'nin "bile bile lades" mantığıyla 8 ve 10 puanı bize 1 puanı vermeye bile tenezzül etmeyen iki ülkeye vermesine nazaran daha az üzülüyorum inanın...

dikkatimi çeken başka bir şeyse,her sene izlediğimiz kadın bacağını,göğsünü ve vücudunun bilimum yerlerini daha fazla görmekte olduğumuz..tamam,şov kültürünün içinde bunlar da var olmalı ama bunun dozu da epeyce kaçtı bence..

biz ülke olarak saf değilizde olayı şöyle değerlendirelim biz bu olayı bir sarkı olayı olarak algılıyoruz yani mantığını yerine getiren tek ülke biziz.komşu falan değil direk şarkı güzelse güzel diyebiliyoruzz....ukrayna 1.olmalıydı yani yunanistann oy wermişler wermemişler çok önemli değil politik oyları onların olsun...biz müziğimizle sertapta nasıl 1.olduysak yine olabilirizz..türkçe rocktada sansımızı denedik çok da basarılı oldukk...bence mor ve ötesi çok iyi bir başarı getirdi ülkesine...brawo tebrikler teşekkürler mor we ötesi...

bur_ça[K]
yunanistan alsa daha mutlu olurdum.
sırf geçen sene slow şarkı 1. oldu diye herkes slow şarkıya yönelmişti.
bence berbat şarkı.......

zehr-i_zakkum
25-05-08, 01:37
Eurovision gibi yarışmalara Mor ve Ötesi çok bile bence. Şarkıların kalitelerini görüyorsunuz.. Deli gibi kalite şarkı Eurovision gibi popüler olmayan en popüler bir yarışmaya hiç uymadı. Tabii ki bu durum onların hatası. Artık bu tür yarışmalara katılmama zamanı geldi.. Oyların nasıl verildiği ortada. Rusya daha zıptırık bir şarkı ile de girse kazanırdı..

ayşenurr
mor ve ötesi müzik kalitesi çok iyiydi.ellerinden gelenin en iyisini
yaptılar.tekrar tebrik ederim.:good:

SELImESMaDEMIr
Mor ve Ötesi elinden gelenin fazlasını yaptı diğer ülkeler gibi tam puan gelince şımarmadıda bencede Rusya'nın şarkısı berbattı!

Berbat ve Ötesi:img-hyste:img-hyste Artik sadece gülebiliyorum cünkü biraz sinirlendim...

Gercektende cok iyi bi grup ya yani cok saygili simarik degil , iste böyle olmali.

Deli-süperdiii!

okann1907
Ahhh Denktaş ahhh, böyle gecelerde sana daha çok ah ediyorum. Sayende hiç bir ulusal platform da yer alamıyoruz. Vakti zamanında o inadını bir kenara bırakıp annan planına imzayı atsaydın, şimdiye CYPRUS olarak biz de yer alıcaktık bu ve diğer platformlarda... :img-tomat:img-tomat:img-tomat

Neyse kanıma dokunan bu ayrıntıyı zor olsa da bir kenara bırakıp gece ile ilgili görüşlerime geleyim; Eurovision artık bir müzik yarışması değil. Artık sahneye, şarkıya, showa vs puan verilmiyor, oy verilirken baz alınan politik çıkarlardır. Her sene aynı şey o yüzden sonuçlar beni hiç şaşırtmadı.

Yarışmayı tam olarak izleyemedim, bizim Kıbrıs en yüksek puanı hangi ülkeye verdi?

herzamanki gibi 12 yunanistan 10 ermenistan bize de 0:good:

09Eylülüm09
Bazi sarkilar hep show agirlikliydi. Hele kadin sanatcisi olan ülkeler baya dozunu asmislar bir arkadasin dedigi gibi. Tamam estetik olarak göze hos geliyor ama bunlarla oy kazanilmaya calisiliyor bence. Ermenistan yerine keske almanya yada diger avrupa ülkelerine gitseydi 12 puan, yada azerbaycana.

!! Elyf !!
25-05-08, 01:38
Biz Turk milleti olarak hic bi zaman akillanmayiz..
Her sene en iyi oylarimizi Ermenistan'a Yunanistan'a veririz..
Onlardan bir puan bile alamayiz..
Ama hala israr ederek oylarimizi vermeye devam ederiz..
Bu aptallik degilde nedir?..

Tabikide Turkce sarki ile katilicaz..
Sonucda ulkemizi, Turkiye'yi temsil ediyoruz..
Bunuda en iyi sekilde kendi dilimizle yapabilirdik..
Mor ve Otesi bize yakisan, guzel bir performans sergiledi..
Kendilerini tebrik ediyorum..

Baslarda cok guzel gidiyorduk..
1. siraya bile oturmusduk..
Boyle bi yarismada, bunca kurdun arasinda 7. bile olmak beni cok sevindirdi acikcasi..

Rusya'yi tebrik ederim ama ne kadar icden olur bilemem..
Yunanistan bile kazansaydi bu kadar uzulmezdim herhalde..
Hic bi numarasi olmayan bi sarki ile onca oyu kaptilar..
Neden aceba diye sormuyorum bile artik..
Bu duzen boyle geldi, boyle gider...

Ulkemizi destekleyen tum gurbetcileride cani gonulden tesekkur ediyorum.. :good:

missbabe

Nasıl bi mantık anlamadım????
Senin için Türk olmak mı Kıbrıslı olmakmı önemli?
Hele erovizyon için:))
Yazık..

emosss
ya bu yarışmayı izleyenler neye göre oy veriyo anlamıyorum..
gerçi çoğu ingilizce söylemişti, bizim kendi dilimizle o araya sıkışmamız bile iyi.. ama çok daha iyisini hakediyolardı..
zaten güzel Türkçemi azerilerden başka anlayanmı var..
ben her açıdan hayran kaldım mor ve ötesine..
onların ASALETİ yeter..

*duygu*
25-05-08, 01:39

Katılıyorum.Rusya'nın sanatçısı şarkının başında yere yatıp söylüyordu.Ben de dalga geçmiştim :img-hyste
Nerden aklıma gelirdi yarışmada 1. olacakları?:img-pilot

Artık kesinlikle diyorum ki biz bu yarışmaya katılmayarak kalitemizi düşürmemeliyiz.Biz yaptığımız müziklerle kendi hayatımıza devam ediyoruz.Avrupa'nın müzik anlayışına ihtiyacımız yok.Nasıl bir anlayışsa.

iselinn
Artik su eski sovjet ülkelerine bir sinirlandirma getirmeleri lazim. Bu ne böyle en azindan 10 tane eski sovjet ülkeleri vardi. Seneye ukrayna yada latvia kazanirsa hic sasmam. Mor ve ötesini tebrik ederim harikaydilar.

cyprus_hsn
herzamanki gibi 12 yunanistan 10 ermenistan bize de 0:good:

Valla biz oy falan gönderemiyoruz arkadaşım, olsa biliyorsunuz tükkan sizin :)
Rum kesimi oy gönderebiliyor sadece...

MoOnDaNcE-11
25-05-08, 01:40
Bu arada mor ve otesinin sahne showunun da hakkini verelim gercekten iyiydi .

Ama simdi konuya uzun sure avrupada yasamis olan bir avrupali olarak yaklasayim .

Avrupalinin yarismasina katiliyorsan , onun felsefesine uygun davranacaksin ve sartlari fazla zorlamayacaksin .

Yani isin icine turkiyeyle ilgili bir sey sokman lazim . ( Ama bu turkce degil iste )

Bir kere adam turkce bilmiyor . Bilmediginden ote adama ilk duyusta cok garip geliyor ve basta hemen yadirgiyor ( Sonra severler turkceyi bunu da belirteyim ) Athena bile ne kadar bes para etmez bir parcayla 4. olmustu , sirf ingilizce oldugu icin...

Ikincisi tarz yanlis . Avrupali turkte rock degil turke ozgun bir sey arar . O meshur turk ezgilerini veya belly dance'i yani gobegi . Bunlari gormek ister . Burasi park ormandaki konser salonu degil , eurovision yarismasi ...

Mor ve otesi illa turkce diye tutturan ulusalcilarin ve yanlis tarzin stratejinin kurbani olmustur . Rusya yunanistan tamam da ukraynadan kesinlikle daha iyiydik . Rahat ucuncu olacagimiz yarismada 7.olduk...

Sertapla birinci olduk , 97'de sebnem pakerle o muhtesem anadolu ezgileriyle 3.olduk . Isin sirri turk muzigi ve ritmi .

Avrupali sende bunlari arar . Adamin karsisina avrupa tarzi turkce sozlu rockla cikarsan elbette ki sana oy vermez .

Almanyada yasayan bir arkadasim alman esini ilk bagdat caddesine goturmustu kiz pek anlamamisti . Sonra kadikoye gittiler tamam iste ben burayi istiyorum dedi .

Bilmem anlatabiliyor muyum ?

Herkese iyi geceler...

09Eylülüm09

Bizim kibris derken??? Rum kesimini diyorsun herhalde :D
Tabiki yunanistana verdi. Zaten en sinir oldugum seyde bu,
Kibris rum kesinimi adamdan sayiyorlar kktc´nini ülke olarak saymiyorlar gibi.
Bes belli zaten kibris rum kesiminin kime verecegi.

Medea
Bunca önemi haketmeyen bir yarışma bu..çocukken heyecan olsun diye izledim ama bilinçlenince ise sadece yabancı dile olan sevgim yüzünden izlemeye devam ettim.Ama ne zaman ki dil kuralı kalktı hani derler ya mertlik bozuldu,o zaman soğumaya başladım.İngilizce zaten hakim bir dil yeterince yaygın,ben kültürel çeşitlilik ve yabancı dillerin adına burada bari olmamasını eski dil kuralına dönülmesini istiyorum kendi adıma.Benim en sevdiğim,derli toplu piyasa işi olmayan şarkı Hırvatistan'ın şarkısı idi ilk aklıma gelen..ama ne oldu?Tabii ki;aynı şablona oynayan ve daha önce tutan şarkıların birebir kopyalarını üreten Ermenistan,Yunanistan ile anlam veremediğim şekilde Evgeny Plushenko'dan medet uman Rusya ilk sıralarda yer aldı.Bu müzikse ben anlamıyorum muzikten..ki değil zaten.Ya siyaset ya da göz boyamaların sahnesi.Artık Eurovisionun helvasını yapsak iyi olacak zira artık yeni bebekler,yani yarışmalar, ölü doğacak..bu iş bitmiş resmen bu sene ilk defa bunca hissettim.
Ermenistan hak etti mi etmedi mi konusuna zaten yanıtımı vermiştim..ermeni dostlarımı da tenzi ederim yani benim de ermeni dostlarım vardır..ama bu 10 puan gerçekten enteresan.Yani en yüksek ikinci puan..neye göre?Gerçekten sevdik mi..sanmıyorum.Zira ona gelene kadar çok daha iyileri vardı.Politika açısından değerlendirecek olursak,bazı arkadaşların da dediği gibi dostumuzun,zoraki bile olsa,olmadığı bir kere daha acı şekilde yüzümüze vuruldu."Biz iyi olalım da onlar utansın" mantığı artık bizi komik duruma düşürüyor zira utanan ya da sıkılan yok ortada.
Kenan Doğulu ve Sertab'ın şarkıları iyi derece aldılar ama ben hala Sertab'ın şarkısının yıllar önce üçüncü olan ve birinciliği belkid e kıl payı kaçıran Şebnem Pakerden kötü olduğunu düşünüyorum.Ben o şarkıyı şahsen hala mp3'ümde dinlerken Sertabınkini binde bir anımsıyorum.O zaman da aynı politik şeyler dönüyordu ama şarkıya öyle bir eşlik edilmişti ki videosunu bulup izleyin inanın bugünkülere on basar coşku.Yani dil sorun olsaydı o zaman "Dinle" şarkısı bunca ilgi görür müydü?O şarkıyı bir kere daha dinleyin hak vereceksiniz.:img-wink:
Sözün özü;Mor ve ötesi birinci olmasa da daha iyisini hakediyordu..gene de tebrikler ve çok da artık tanıtım da tanıtım diye bu yarışmaya asılmayalım..Avrupalının bende ne aradığı umurumda değil..onlara durmadan belly dance ve alaturka gösteremem.Bu topraklarda yapılan her şey samimi her şey bizimdir.Beğenmyorlarsa kendileri bilir..sank birinci olanlar kendi kültürlerini mi yansıttılar..düşünmek lazım.Türkiyeyi tanıtacak daha prestijli bir ton alan var artık..bunca küçülmeyelim

missbabe
25-05-08, 01:41
GULBEN ERGEN 2009 katilcakmiS
ins o guzel yapar ki super yapacagindan eminim..!! (=

Ciddimisin seen?? Gülben Ergen katılcakmış ha?? İnanmam yaa kesin siper olur..Hep derdim Gülben Ergen katılsada şöyle bi sallasa...İnş.

cyprus_hsn
Nasıl bi mantık anlamadım????
Senin için Türk olmak mı Kıbrıslı olmakmı önemli?
Hele erovizyon için:))
Yazık..

Arkadaşım yazdıklarımı iyi anla lütfen, ben kktc olarak katılamadığımızdan bahsediyorum. Zaten Kıbrıslı veya Türk ayrımı diye bir şey söz konusu bile olamaz. Hepimiz Türküz sonuçta !

zehr-i_zakkum
Bu ne yaa ben mor ve otesi heralde 10un icine girmez diye
dusunuyordum. Girdi helal
Ama bu sene cok rezildik yaa gercekten, :S Mor ve otesi
asla girmemesi lazimdi .. GULBEN ERGEN 2009 katilcakmiS
ins o guzel yapar ki super yapacagindan eminim..!! (=

Ve en rezilide suydu: Azerbeycan bize 12 puan verdi (sonsuz tsk)
MÖGrubu kalkip sevincegine kös kös oturdular ne ruhsuzlar yav:S

Ayyy 2008 Eurovision hayirlisiyla atlattik ya :P ...

Neden ağrına mı gitti Azerbaycan'ın bize 12 puan vermesi.. Senin tabirinle kös kös oturmaları bir nevi yarışma formatına gösterilen bir "protesto" idi..:kahve

masal gibi
25-05-08, 01:42
Üzelerek Sölüoru Ama....
Mor ve Ötesi Gerçkten Mor ve Ötesiii Olduuuuuu....:icon_sorr

SELImESMaDEMIr
mor ve ötesini tebrik ediyorum 7.lik de büyük bir başarı avrupa'nın türkiye'yi sevmediği gene ortaya çıkmış oldu milletin komşusu var biz de o da yok anca avrupa'da yaşayan Türkler sağolsun oyumuzu yükseltiyor azerbaycan'a da çok teşekkürler ayrıca
ben hiç bir Türkün ermenistan'a ya da yunanistan'a oy vereceğini sanmıyorum türkiye'de ermeni çok onlar kendilerine atmıştır nasıl almanya'dan biz yüksek puan alıyorsak aynı şey bunlar için de geçerli
benim türkiye dışında favorim norveç'ti ama olmadı
birinci olan Rusya'nın şarkısını da hiç beğenmedim

Kesinlikle katiliyorum!!!! Türkler göndermedi herhalde o oylari:)
Ya aslinda kime ne puan vermisiz bana ne ama gicik olan su ya, biz onlara o kadar yüksek puan gönderiyoruz onlar hic. Sarki begenmeye kalmadi zaten is ülkelerin yarisi.
Bence artik katilmayalim.. ya zaten citasi düsük bi yarisma.

Aslinda MVÖ katilmasini hic istememistim cünkü iyi bi grup olduklarina inaniyorum ve böyle bi yarismada onlari görmek istemezdim...

nazli_chriss
Bazi sarkilar hep show agirlikliydi. Hele kadin sanatcisi olan ülkeler baya dozunu asmislar bir arkadasin dedigi gibi. Tamam estetik olarak göze hos geliyor ama bunlarla oy kazanilmaya calisiliyor bence. Ermenistan yerine keske almanya yada diger avrupa ülkelerine gitseydi 12 puan, yada azerbaycana.

cnm zaten azerbaycana 12 puan vermiştik karşılıklı olarak...
gerçekten şarkıların çoğu show ağırlıklıydı
bu arada ''deli'' en çok alkış alan şarkıydı ama sonucu göremedik..

missbabe
Arkadaşım yazdıklarımı iyi anla lütfen, ben kktc olarak katılamadığımızdan bahsediyorum. Zaten Kıbrıslı veya Türk ayrımı diye bir şey söz konusu bile olamaz. Hepimiz Türküz sonuçta !

Öyle düşündüğüne şüphem yok ama Anna planıyla sanmıyorum yani KKTC olarak katılasın..

Dilan_91
25-05-08, 01:43
biz ermenistana 10 puan vererek sanki sözde ermeni soykirimini kabul ediyor ve onlardan özür diliyormusuz gibi geliyor
böyle sacmalik olamaz
evet sarkilari güzeldi ama kizin sesi yoktu, sanki birisi onu boguyor gibiydi
insallah türkiye seneye ermenistana 5 puandan fazla vermez, cünkü daha fazlasini hakketmiyorlar
gecen sene biz onlara 12 puan verdik, en azinda bu sene bize bir puan verbilirdiler

peacer
25-05-08, 01:44
Azerbeycan'a destekleri için çok teşekkür ederiz.

7.'lik için diyebileceğim şey:
Bu şarkıyı anlayabilselerdi 1. bile olabilirlerdi ama 1.'lik bu yarışmada komşuların tarafından sevildiğinin (sevgiye bak sadece karşılıklı bu biraz ticarete girer bence)1. olduğunun göstergesidir.İyi bir şarkı olduğunun değil.İlk defa SMS'le oy yapıldığında Türkiye 1. olmuştu çünkü ilk senelerinde SMS olayı daha '' komşuna at sevinsin sana oy versin'' olayına dönüşmemişti.

Neyse bu kadar yeter sonra görüşmek üzere :D

missbabe
25-05-08, 01:45
Arkadaşlar şimdi seneye Gülben Ergen mi katılıyomuş erovizyona???
Ciddimiydiniz bunu yazarken??

09Eylülüm09
25-05-08, 01:46
Arkadaslar ne rezaletten bahsediyorsunuz siz allah askina???
Ülkem gitmis ermenistana puan vermis, halen mor ve ötesinin bu kadar iyi olacagini beklemiyordum diyorsunuz. En azindan böyle diyenler var.
Birakin allah askina burda tartisma konusu olan oylar hakettigi yeri bulmuyor!!!
Gülben Ergen, Tarkan, Demek akalin..vs.. türkiyede basarili olan bütün pop sanatcilari bile katilsaa isin icinde politika varken biz daha cook puanlar kaptiririz yunanistana ermenistana.

kİşİsElbİşEy
Mor ve ötesini candan kutlar tebrik ederim. Çok başarılı bir performanstı, tek kelimeyle mükemmeldiler fakat eurovısıonda işler nasıl işler herkes biliyor artık. En kötü ihtimalle 3. oluruz diye düşünmüştüm ama önceki yıllara göre puanlar düşük geldi. Sağlık olsun, Türkçemizi o mükemmel şarkıyla ve Mor ve Ötesinden dinlemek herşeye değer.

Bazı arkadaşlar neden Türkçe şarkıyla katıldık diye birşeyler yazmış, pardon ama doğrusu zaten bu değil mi? Her ülkenin kendi dilinde yarışması, benim favorim İsrail 'di.

Birinci olan popülaritesinden oldu sanırım, Yunanistan ve Ukrayna ise çok sıradandı. Demek ki rağbet gören bu onu anlıyoruz.

Bence de bu işi ciddiye almamak gerekiyor artık, katılmasak bile olur artık.

Ermenistan ve Yunanistan'a oy verenlere diyecek söz bulamıyorum.

draje
Sen Türk müsün arkadaşım?Bu nasıl bir anlayıştır?Öp de başına koy ne demek ya?Eminim Hollanda'dan Türkiye'ye bir mesaj bile yollamamışsındır.Çok mu mutlu oldun bu sonuca?

öp de basına koy kısmı bana ait mesajın mesajları karmalamıssın..benm öp de basına koy kısmı bi newi sewinç belirtisi okadar politik oydan kendi dilimiz olan bir sarkıyla 7 olduğumuza sewinmek anlamına geliyorr.

esma-selim005
Kalitemiz öyle yüksektiki herkese 1 değil, 10 beden büyük geldi:img-wink:

Ne güzel yine hakeden kazandı:img-pilot
Açıkçası şarkıyı hiç beğenmedim. O kemancı ve buz patencisi artı olaylar (!!) ve sonuç 1.lik...

Biz yine oyları yunanistana ermenistana vermeye devam edelim.:img-icecr Ve onlardan oy bekleyelim:img-icecr sonrada böyle:img-icecr

Mor ve Ötesi muhteşemdi:good: muhteşemdi:good: muhteşemdi:good: gerek gösterisi, gerek sahnedeki duruşu, kalitesi, şarkısı.... hepsi harikaydı:good: Tebrik ediyorum.:good:

++lazkizz arkadaşım iyiki kös kös oturmuşlar:img-wink: Sanki Azarbaycan'dan gelicek puan süprizmiş gibi...

break-us_35
25-05-08, 01:47
Allahım!!
Çıldırmamak elde değil!!
Ayrımcılık olurda bu kadar mı olur..Hala şoktayım ya, şu bir anlık düşüşümüz ve bir daha çıkamayışımız gözümün önünden gitmiyor!!
Yunanistan'a verdiğimiz puan karşısında hiç bir şey alamadık!Aynı şey ermeniler'de de oldu!!
ASlında temel sebep türkiye sınırlarında yaşayan ermeni ve yahudi asıllı insanlar..Biz o kadar tutucuyuz ki, onların ülkesinde yaşamaz gibi lüksü elimizle itiyoruz, halbuki onlar bizim içimizde..ve rahatça kendi ülkelerine oy veriyor..
Bizim dostumuz olan Gürcistan, Azerbeycan Ve Almanya diyebilirim..Fransa'dan da gerçi beklemediğim bir oy aldık ama sonuçta bu üç ülke dışında adam akıllı puan alamadık..
Hele şu din mevzuları araya girince, tamamen çöküşe sürüklenmemiz gözardı edilemezdi..
7.liği hiç yakıştıramıyorum türkiye'ye...tamam biz daha kötü sıralamalarda gördük..Ama 7.likte ne!
Mor ve Ötesi elinden gelen herşeyi yaptı..Diğer yarışmacıların sululuklarına bakılırsa, bizimkiler daha adam akıllı tiplerdi ve sahneye çıktıklarında; " En iyi bildikleri şeyi yaptılar "
Sorun, Türkiye'nin diğer ülkelere fazla açık ve ödünlü davranması..Bizi batıran bu oldu..Verdiğimizi alsak bile en az 5-4.lük cepteydi...
7.lik biraz zor geliyor..açıkçası böyle güzel şarkıyla, 7. olmak birazcıkta koyuyor...

missbabe
Tarz meselesi bu biraz..Senin tarzında bu demek..Önce Mor ve Ötesinin başarısının hakkını ver..eleştirceğene köskös! Kimse mucizeyle kendi dilinde 7. olamaz..

_tu_na_
biz ülke olarak saf değilizde olayı şöyle değerlendirelim biz bu olayı bir sarkı olayı olarak algılıyoruz yani mantığını yerine getiren tek ülke biziz.komşu falan değil direk şarkı güzelse güzel diyebiliyoruzz....ukrayna 1.olmalıydı yani yunanistann oy wermişler wermemişler çok önemli değil politik oyları onların olsun...biz müziğimizle sertapta nasıl 1.olduysak yine olabilirizz..türkçe rocktada sansımızı denedik çok da basarılı oldukk...bence mor ve ötesi çok iyi bir başarı getirdi ülkesine...brawo tebrikler teşekkürler mor we ötesi...
bir bakıma haklısın aslında ama ben saflığı şöyle düşünerek söyledim:ülkem insanı,yunanistan ve ermenistan'a oy verince,bu iki ülkeyle yıllardır aramızda var olan gergin iplerin gevşeyeceğini,el ele verileceğini ve dostluk şarkılarının söyleneceğini sanıyor...bu aslında çok temizce,safça bir fikir ama,işte bu,böyle eurovision gibi yarışmalar aracılığyla gerçekleşecek bir şey değil.ne kadar en yüksek puanlar verilirse de gerçekleşmez.
bu yazdıklarımdan yunanistan'a ve ermenistan'a nefretim olduğunu düşünmeyin.ben,biraz önce söylediğim nedenlerden dolayı kendimize kızıyorum..

*duygu*
25-05-08, 01:48
öp de basına koy kısmı bana ait mesajın mesajları karmalamıssın..benm öp de basına koy kısmı bi newi sewinç belirtisi okadar politik oydan kendi dilimiz olan bir sarkıyla 7 olduğumuza sewinmek anlamına geliyorr.

Özür dilerim o zaman,birden o kadar mesaj okuyunca karıştırmışım sanırım.

Ama Mor ve Ötesi'nin bu sıralamayı hak ettiğine kesinlikle inanmıyorum.
Benim kalbimde yeri ilk 3'tür.

Eurovision ise artık Eurovision olmaktan çıkmış resmen Politikavision olma yolunda ilerliyor.:img-tomat

*misket*
hahayytt seneye Gülben Ergenmi katiliyormus
bence yaHande Yener yada Demet Akalinkatilmali
aslinda bana kalirsa hep Tarkan katilsin ama Tarkan önce Beyaz Showa gelsin sonra Eurovisyona katilsin

bu arada Mor ve Ötesinin yerinde ben olsaydim bende hic ayaga falan kalkmazdim
bence en iyisini ettiler oh olsun güzel bir protesto sergilediler

09Eylülüm09
Kalkip alkislasalar ne olacakki??
Ben hemen aliskaladim zaten öbürleri gibi ziplayip durmuyorlardi öyle.
Bu yarismada önemli olan 1. olmak.
Birinci olmamiyorsan, kalksan oynasan bile ne fayda.
Ayrica orda olmalari bile mucize derken sen kücük mü gördün grubu??
Daha bir türk insani böyle derse tabiki alamayiz biz 12 puani hic bir yerden.

Bir Mucize Mi?
Suan Bulunduklari Biryer Haksislik Cnm!
Biz Daha Iyi Bir Dereceyi HAkediyorduk
En Azindan Ilk 3 Sen Gelmis Mucize Diyorsun 7.'ye
Neden Mucize Olsun'ki Sahne Show Süperdi 4/4lüktu
Sarki Saten Ee Ozaman Biz Ilk 3 Arasinda Olmamiz Gerekiyordu!
Sen Gelmis Ne Mucize'den Bahsediyorsun??

cyprus_hsn
25-05-08, 01:49
bir arkadaş saçmalamış, rezillik falan demiş. tamam şarkıyı ilk dinlediğim de ben de pek tutmamıştım ama diğer şarkılara baktığımızda ilk üçe girmeyi çok hakediyordu mvö. kusura bakmasın kimse ama rusyanın şarkısı hiç güzel değildi, sahne showu bile yoktu doğru düzgün. ki bunun da önemli olduğunu düşünüyorum..

MoOnDaNcE-11
Yunanlilarin onemli bir kismi turkleri hala sevmezler . Cunku akillari hala 1453'de , 1923'de , 1974'de kalmistir . Ama depremden beri aramiz bayaa bir duzeldi . Son senelerdeki yakinlasmadan beri yunanlilarda bize karsi genel bir sempati artisi var . Bunu reddetmek sacma olur . Ayni sekilde bizde de yunanlilara karsi bir sempati dogdu son zamanlarda...Ama bu nedense oylara pek yansimiyor...

Benim turkiyedeki rumlarla ve ermenilerle hic bir problemim yok . Musevilerle de . Olamaz da . Adamlar turkiyeyi , turklugu kabul etmisler . En onde istiklal marsi soyluyorlar . Ama hala ne yazik ki bizden onemli bir kesim adamlari musluman olmadiklari icin asagiliyorlar .

Mesela mehmet aurelio . Adam mevkisinin en iyilerinden , gercekten kaliteli bir oyuncu . Sirf musluman olmadigi icin milli takimda oynatilmasina bu kadar tantana kopariliyor...

Ancak yurtdisindaki ermeniler farkli . Default turk dusmani hepsi . Fransada ne mal olduklarini cok daha iyi gordum . Aslinda acinacak haldeler . Israilliler bile almanlardan bugun bu kadar nefret etmiyorlar . Bizse haketmedigimiz bir bicimde suclaniyoruz . Ama diplomat celladi teror orgutu asalanin cocuklari bunlar , ne beklenir ki zaten...

!! Elyf !!
Yorum yapmak icin bos bos seyler yazilmasi sacma degilmi?..
Mor ve Otesi alninin akiyla Turkiye'yi en iyi sekilde temsil etti..
Simdiden baslamayin yok su katilcak seneye daha iyi olur yok o katilcak..
Hele bi durun, yarisma yeni sonuclandi.. :img-hyste

O kos kos oturma dediginiz seye ruhsuzluk denmez..
Diger ulkeler gibi sacma sacma cosup, "oh my god", "thank you thank you" diye yapmacik yapmacik hareketlermi yapsalardi?..
Son derece asillikleri ile boyle bi yarismada ne kadar sevinebilinecekse o kadar sevindiler...

okann1907
hahahahaha :D canim valaha super dedin BENCEDE

ne yapmaya çalışıyosunuz anlamıyorum..eurovisiona siyaset bu kadar hakimken bir de sen katılmayı dene istersen valla değil mor ve ötesi bukalemun olursun:icon_whis

özge_letyy

Seren'cim aynen..Geçen üç senede Almanya,Fransa,Belçika gibi ülkelerden tam puan almıştık bu sefer 10 vermelerine çok şaşırdım.Bir Azerbaycan 12 verdi ondan da bekliyorduk zaten.Gerçek dostumuz bir onlar kalmış görüldüğü gibi..

Artik su eski sovjet ülkelerine bir sinirlandirma getirmeleri lazim. Bu ne böyle en azindan 10 tane eski sovjet ülkeleri vardi. Seneye ukrayna yada latvia kazanirsa hic sasmam. Mor ve ötesini tebrik ederim harikaydilar.

Buna kesinlikle katılıyorum.Aynı şeyi yarışma boyunca düşündüm.Yani açık açık haksızlık yapılıyor.Bir şekilde engellemeleri lazım bu ne ya böyle geçen senelerde Rusya hep çok yüksek puanlar aldı bu Sovyet ülkeleri sayesinde,sonunda birinci de oldu,bakalım seneye aynı ağacın meyvesini kim yiyecek:img-pilot

Bence Mor ve Ötesi çok iyi bir seçimdi.En azından rock..Ben de pop tercih etmem şahsen..:img-pilotGülben Ergen kesin mi acaba?:kahve
Mor ve Ötesi'nin parçası ordaki en kaliteli parçaydı ve bu sonuç bunu gölgeleyemez.
Ayrıca orda neye sevineceklerdi ki..Ben esas sonuncu sırada olup da komşusundan oy alanların tepinmesine güldüm..Azerbaycan'dan 12 beklenen bir şeydi ve tebessüm ettiler çünkü sonuç aşağı yukarı belli olmuştu ve moralleri bozulmuştu.Ben de olsam orda kalkıp sevinemezdim.Ki öyle yapmamaları da çok yerinde oldu.

keremcem&ekin
25-05-08, 01:50
Bu böle ülkeler arası etkileşimle oluşan bir yarışmaya göre Türkiye'nin aldığı bu puan bile o kadar önemliki.Azerbeycan'a sonsuz teşekkürlerki Türkiye ne kuzey ne güney ne batı komşularından tam puan aldı.Türkiye'nin şarkısını Türkçe söylemesi değil diğer ülkelerin şarkılarını kendi ana dilleri ile söylememeleri hata ki Türkiye biraz kullanıyor gibiki O yıl iyi geçerse ertesi yıl türkçe yapıyor...Mor ve Ötesi bir Rock grubu bu yarışmaya bu grup katılacağı denilindeğinden beri Mor ve Ötesi tüm Türkiye tarafından sevildi.Türkiye hem Rock hemde Türkçe bir şarkıyla da ülkeler arası etkileşim dışı bu dereceyi aldıki.Şuna dikkat edinceki Türkiye'nin oy verdiği ülkelerden Türkiye'ye gelen oylara bakın.

Ben Mor ve Ötesi'ni Kutluyorum izlerken bize harika duygular yaşattıkları için.

draje
25-05-08, 01:50
hahayytt seneye Gülben Ergenmi katiliyormus
bence yaHande Yener yada Demet Akalinkatilmali
aslinda bana kalirsa hep Tarkan katilsin ama Tarkan önce Beyaz Showa gelsin sonra Eurovisyona katilsin

bu arada Mor ve Ötesinin yerinde ben olsaydim bende hic ayaga falan kalkmazdim
bence en iyisini ettiler oh olsun güzel bir protesto sergilediler

asla katılmaması gereken biri warsa oda tarkandır ben o adamı türk olarak bile görmüyorum we de türkiyeyi böyle bir adamın temsil etmemesini istemem..gülbende katılmamalı bence.türkçe söylese belki olabilir kıpır kıpır bişiler ama ingilizce kıwıramaz gülben.

cyprus_hsn
25-05-08, 01:51
Gülben Ergen ne alaka ya? Öyle birşey olsa ilk benim haberim olur bir fanı olarak. yok öyle birşey arkadaşlar, Gülben hanım katılmazzz... Bence Hadise katılsın seneye !

missbabe
25-05-08, 01:53
Gülben Ergen ne alaka ya? Öyle birşey olsa ilk benim haberim olur bir fanı olarak. yok öyle birşey arkadaşlar, Gülben hanım katılmazzz... Bence Hadise katılsın seneye !

Bende şaşırdım bencede katılmaz..Ama katılsa süper olurdu ya..
Benimde aklımdan geçen hep Hadise olmuştur..Bence çok başarılı olur. bu sene çıkan Yunan ve Ukranyalı kızlara 10 basar eğer dans+şov+ses+güzellik olarak...

zehr-i_zakkum
25-05-08, 01:53
En sevdiğim görüntü ise Azerbaycan'ın bize 12 puan vermesinden sonra Mor ve Ötesi üyelerinin diğerleri gibi yapmacık sevinç göstermemesi idi.. İnanın 1. olduk gibi sevindim o an. İşte Türklük budur..

*duygu*
25-05-08, 01:54
Hollanda'nın bize verdiği puandan bahsetmedim.Kişisel bir yorum yaptım.

Sözleriniz alaycı bir tavırla söylenmişti.Mor ve Ötesi'nin yeri burası değil,şükretsinler gibi.

Düşüncelerinizi daha saygılı biçimde ifade ederseniz sorun çıkacağını sanmıyorum.Sadece 'beğenmedim' demeniz yeterliydi...:kahve

!! Elyf !!
Arkadasim lutfen bos bos boyle tek kelime cumleler yazip mesaj atma..
Hem kurallari ihlal etme, hemde kendini kucuk dusurme..!

Biz daha kendimizi kutluyamiyoruz, tebrik edemiyoruz, diger ulkelerden bide puan bekliyoruz..
Asagilayici yorum yapan arkadaslarada sadece guluyorum..
Siz o dediginiz sarkicilarla katilin bakalim Eurovision'a..
O zaman bizde sizleri goruruz.. :img-wink:

masal gibi
bu tarz mesajlara yuhhhhhh diyorum başka da bir şey diyemiyorum.

Yuhhhhhhhhhhh hatta ohaaaaaaa

Beni Yanlış Anladı Glibaa Canım!!
Ben Mor ve Ötesini SAvunuyorum Sonuna Kadar...

yasem!n
http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CFoto%20Haber%5CMor%20ve%20%D6tesi%20S ahne%20Ald%FD%5C7428330_4.jpg

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CFoto%20Haber%5CMor%20ve%20%D6tesi%20S ahne%20Ald%FD%5C7428335_4.jpg

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CFoto%20Haber%5CMor%20ve%20%D6tesi%20S ahne%20Ald%FD%5C7428343_4.jpg

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CFoto%20Haber%5CMor%20ve%20%D6tesi%20S ahne%20Ald%FD%5C7428349_4.jpg

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CFoto%20Haber%5CMor%20ve%20%D6tesi%20S ahne%20Ald%FD%5C7428352_4.jpg

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CFoto%20Haber%5CMor%20ve%20%D6tesi%20S ahne%20Ald%FD%5C7428398_4.jpg

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CFoto%20Haber%5CMor%20ve%20%D6tesi%20S ahne%20Ald%FD%5C7428375_4.jpg

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CFoto%20Haber%5CMor%20ve%20%D6tesi%20S ahne%20Ald%FD%5C7428354_4.jpg

09Eylülüm09
ne yapmaya çalışıyosunuz anlamıyorum..eurovisiona siyaset bu kadar hakimken bir de sen katılmayı dene istersen valla değil mor ve ötesi bukalemun olursun:icon_whis

Ayyy valla böyle bir gerginlikten sonra bu iyi geldi :img-hyste:img-hyste
Biz halen POLITIKA diyoruz, bunlar o katilsin bu katilsin diyor.
Kenan dogulu cok iyi bir performans sergilemisti gecen sene, bütün sarkilarda uyuyordum nerdeyse ama bugünkinden farki yoktu o yarismaninda.
lazzkizi dedigim gibi, sizin gibiler oldukca ermenilere ne gerek, siz verirsiniz zaten onlara oylari ;)

25-05-08, 01:55
Yorum yapmak icin bos bos seyler yazilmasi sacma degilmi?..
Mor ve Otesi alninin akiyla Turkiye'yi en iyi sekilde temsil etti..
Simdiden baslamayin yok su katilcak seneye daha iyi olur yok o katilcak..
Hele bi durun, yarisma yeni sonuclandi.. :img-hyste

O kos kos oturma dediginiz seye ruhsuzluk denmez..
Diger ulkeler gibi sacma sacma cosup, "oh my god", "thank you thank you" diye yapmacik yapmacik hareketlermi yapsalardi?..
Son derece asillikleri ile boyle bi yarismada ne kadar sevinebilinecekse o kadar sevindiler...

Elif'cim Ne Güzel Yazmissin ÖYle Öpüyorum Seni :img-kiss:
MVO Türk ÖYle Kalkib Elifin De Dedigi Gibi Yunan Kiz Gibi Oh my god veya thank you demez Yapmacik Yapmacik HAreketler ya:img-tomat

Seren'cim aynen..Geçen üç senede Almanya,Fransa,Belçika gibi ülkelerden tam puan almıştık bu sefer 10 vermelerine çok şaşırdım.Bir Azerbaycan 12 verdi ondan da bekliyorduk zaten.Gerçek dostumuz bir onlar kalmış görüldüğü gibi..

Aynen ÖYle Özge'cim Birsey Demiyorum Artik Komsularimiza Nasil Komsularsa
En Azindan Yunanistandan Bekliyordum ya Tam Puan Onlar Bize Nasil 0 Verdi ya:img-tomat

missbabe
En sevdiğim görüntü ise Azerbaycan'ın bize 12 puan vermesinden sonra Mor ve Ötesi üyelerinin diğerleri gibi yapmacık sevinç göstermemesi idi.. İnanın 1. olduk gibi sevindim o an. İşte Türklük budur..

Arkadaşım olayı güzel özetlemişsin..Katılıyorum.:good:

a.ceren
Eurovision'u neden bu kadar ciddiye alıyoruz hiç anlamıyorum?Çünkü yıllardır değişen bişey yok artık kim kime ne kadar puan vericek yanılmıyorum ya o kadar yani:img-hyste durum ortada ve Türkiye'ninde verdiği puanlara da şaşmıyorum biz bu kadar iyi niyetliyiz ama bazı ülkeler de bu iyi niyet ve doğal olarak puan da yok aman vermesinler de zaten onlar bu sabit düşüncelerle devam etsinler...

Neyse asıl yazma amacım;MOR ve ÖTESİ çok iyi takip ettiğim bi grup değil fakat her zaman için çok farklı bi duruşları ve çok kaliteli bi grup olduğunu düşünüyorum hatta ilk katıldıklarını duyduğumda çok şaşırmış inanamamıştım o farklı duruşlarından olsa gerek ki bu farkı bence sahnedeki duruşlarından da belliydi harika bi şarkı ve harika bir performansla kesinlikle hakedilmiyen bi derece alındı ama ben artık üzülmüyorum üzüldüğüm ve anlıyamadığım tek şey Eurovision'u bu kadar önemsememiz???

Mor ve Ötesi'ni gerçekten tebrik ediyorum ve tüm emekleri için teşekkürler...

Bu arada 12 pointsleri alan ülkelerin hali ne öyle ben eminim ki bi çok 12 points alsaydık bile Mor ve Ötesi'ni asla öyle görmezdik.
Buna örnek yarı finalden finale çıktığımızda da diğer ülkeler ve Mor ve Ötesi'nin halini söyliyebilirim bu bile farkınızı gösteriyor.
MOR ve ÖTESİ:good:

!! Elyf !!
25-05-08, 01:56
Bende şaşırdım bencede katılmaz..Ama katılsa süper olurdu ya..
Benimde aklımdan geçen hep Hadise olmuştur..Bence çok başarılı olur. bu sene çıkan Yunan ve Ukranyalı kızlara 10 basar eğer dans+şov+ses+güzellik olarak...

O zaman bizimde onlardan bi farkimiz kalmamis olur..
Hadise bu isde yeni bi insan sonucda..
Muzik konusundada gerek MVO gerek Sertab Erener kadar basarili olamaz..
Ama bizde diger ulkeler gibi olalim, 2-3 guzel kiz cikaralim, oralarini buralarini acalim, o zaman tamamdir oy toplariz diyorsaniz vay halimize!..

*misket*
25-05-08, 01:57
diger ülkeler Mor ve Ötesinin sarkisini yani Deli'yi kendi dillerine ceviripte bir okumayi deneselerdi belki anlarlardi sarkimizin ne kadar anlamli ve basit olmadigini
ve birazda müzikcinin dis görünüsüne degilde gecmiste nasil bir hayat sürdüklerine ve nasil buralara geldiklerine önem verselerdi Mor ve Ötesi anlinin akiyla 1. olmustu ama malesef yine bir zimbirtiya gitti oylar

SELImESMaDEMIr
25-05-08, 01:57
Ya arkadaslar "sen türkmüsün" meselesi degil olay. Tarz meselesi birazda. Yani bence sarki daha güzel olabilirdi ama güzeldi. Ben sadece haksizlik olduguna inaniyorum. Ama biri o grubu destekler yada desteklemez kendine kalmis.

Türklere genel olarak zaten avrupalilar pek bayilmaz ama yani cogunun hakkinida vermek gerekir. Burda ne tipler var insan utaniyor bazenleri. Cok sayili kisiler gercekten sarkiya ve sese bakiyor ama yarisindan fazlasinin derdi baska.

Keske 4. falan olsaydik ama keske demekle olmuyor. Ama olsun ya bizden daha kötüleride vardi. Ayrica bence 7. likte bir basari.

missbabe
25-05-08, 01:58
Ama bizde diger ulkeler gibi olalim, 2-3 guzel kiz cikaralim, oralarini buralarini acalim, o zaman tamamdir oy toplariz diyorsaniz vay halimize!..

Benim dediğim öyle yapsak kesinlikle onlardan daha iyi oluruz..Ama öle bi çabamız yok olmadıda..Böyle şeyleri kullanmadan da çok güzel başarılar elde ettik..Sertapla başlayan..Atena..Kenen Doğulu ve bence Mor ve Ötesiyle de çok büyük bi başarı oldu..

*duygu*
25-05-08, 01:58

Yarışmaya katılmamak en güzeli...Avrupalıların kurallarına uymak zorunda değiliz.Kendi kültürümüzü bozmak zorunda değiliz.

Kaliteli şarkı kazanmıyor bu yarışmada.1.olmak için ya bi kaç kız koycaz,ya arkaya buz pateni koyup sahnede yere yatıcaz.
Bunları yapmak Türk milletine yakışmaz.
Onun için artık bu yarışmaya katılmayalım,katılmamalıyız.

Dilan_91
25-05-08, 01:59
evet katiliyorum bir mucize..
cünkü eurovisionda herkes komsu ülkelerine veriyor, ama türkiyenin komsu ülkeleri bir puan bile vermiyor
hemen hemen hepsi ingilizce sarki söyledi ama biz kendi ana dilimizle
iste onun icin bir mucize
ama bunlar olmasa, sarkiya göre, performansa göre oy verselerdi hepsi türkiye ilk 3e girerdi

iyikide oturdular ve o yunanli kiz gibi simarmadilar
ne kadar profesyonel olduklarini gösteriyor bu davranis, tabi anlayana…

missbabe
25-05-08, 02:01
cünkü eurovisionda herkes komsu ülkelerine veriyor, ama türkiyenin komsu ülkeleri bir puan bile vermiyor
ama bunlar olmasa, sarkiya göre, performansa göre oy verselerdi hepsi türkiye ilk 3e girerdi

:good::happy0064

SELImESMaDEMIr
25-05-08, 02:01
Bence seneye hic kimse katilmasin:)

Herkese iyi tartismalar...iyi yorumlar...banada iyi uykular...

!! Elyf !!
25-05-08, 02:02
Yarışmaya katılmamak en güzeli...Avrupalıların kurallarına uymak zorunda değiliz.Kendi kültürümüzü bozmak zorunda değiliz.

Kaliteli şarkı kazanmıyor bu yarışmada.1.olmak için ya bi kaç kız koycaz,ya arkaya buz pateni koyup sahnede yere yatıcaz.
Bunları yapmak Türk milletine yakışmaz.
Onun için artık bu yarışmaya katılmayalım,katılmamalıyız.

Tabikide.. Bende zaten illaha katilalim demiyorum..
Hatta bende katilmamamizi isterim..
Zaten bu yarismaya katilmamiz basindan beri bi hata..
Birakalim onlar kendi kendilerini yesinler..
Kendi kulturlerine gore danslarini etsinler, sarkilarini soylesinler..
Kendi kendilerine oy verip, bir sey olduklarini sansinlar.. :img-hyste

keremcem&ekin
Arkadaşlar bizim burda düşüncemiz Güzel kız Açık seçik kıyafetler giyip sahneye koymak değil.
Mor ve Ötesi gibi müziğe gerçekten gönül vermiş insanların sergileyeceği performasınsı Türkiye'yi ne kadar iyi temsil edebileceği ki Mor ve Ötesini'nin eline burda kimse su dökemez o kadar ülkenin içinde ülkemizin farkı vardı....

*misket*

iste budur!!!
öyle yari ciplak bir kac kiz cikarmakla olsaydi bu is ohooo..
oraya her önüne gelen cikamaz sanatciyim diye
yoksa bu yarismanin ne önemi kalir ki

09Eylülüm09
Halen dil sorununa takanlara söylüyorum, almanya cok iyi bir avrupa ülkesi, cok iyi komsusu var, avrupadaki iliskiside gayet iyi. Ingilizce sarkida söyledi, peki ya sonuc???
Sonlardaydi arkadaslar yaaa. Kendi dilimizi daha biz begenmiyorsak baskalarina nasil begendirelim. Birde grup iyi olsun olmasin bende hic dinlemedim hicte sevmem ama eger orda TÜRKIYEYI temsil ediyorsun, her türkün onu desteklemesi gerekir hele hele o kadar haksizlik yapiliyorsa !!

özge_letyy
Bence de bu kesinlikle asalet göstergesiydi.Yani sonuç hemen hemen belli olmuşken orda kalkıp tepinmenin ne anlamı vardı ki..Bunu saygısızlık olarak anlayana şaşıyorum bence çok yerindeydi davranışları.Sonlarda olan ülkelere tam puan gelince adeta delirmeleri hiç bir şeyi değiştirmedi görüldüğü gibi..

Elif'cim Ne Güzel Yazmissin ÖYle Öpüyorum Seni :img-kiss:
MVO Türk ÖYle Kalkib Elifin De Dedigi Gibi Yunan Kiz Gibi Oh my god veya thank you demez Yapmacik Yapmacik HAreketler ya:img-tomat

Aynen ÖYle Özge'cim Birsey Demiyorum Artik Komsularimiza Nasil Komsularsa
En Azindan Yunanistandan Bekliyordum ya Tam Puan Onlar Bize Nasil 0 Verdi ya:img-tomat

Yunanistan'da aslında Türk nüfus var ama ordan hiç oy alamıyoruz.Türk düşmanlığı bitmez,biz saf saf verelim daha puanları..Bizden verenler de Rumlar çoğunlukta değildir,Türkler özellikle eurovision'da Yunan hayranı oluveriyorlar nedense..:img-pilot

nazli_chriss
25-05-08, 02:04

aynen sana katılıyorumm dierleri gibi yapmacık diildi ve bence onlarda hemen hemen sonucu tahmin ediyolardı çünkü her sene karşılaştığımız bi tablo...

_CALIKUSU_
25-05-08, 02:06
Bu sene ben acikcasi 5. ve 10. arasinda bir sonuc bekliyordum. Bekledigimde oldu :)
Tabi icten ice istedigim bu degildi, hatta "Deli" cok daha fazla begendigim sarkilarda oldu, ama ne olursa olsun her zamanki gibi Türkiye´me oy gönderdim :img-wink: Hemde 4 kez :img-wink:
Ancak bu sefer Almanya´dan 12 puan alamayacagimizi ben oy verirken hemen anladim. Cünkü gecen senelerde hat zor düserdi, bu gece ilk aramada düstü :(

Türkiye yine her zamanki gibi millete yag cekti (Yunanistan ve Ermenistan´dan bahsediyorum tabiki :icon_whis:kahve) ne diyeyim, bizede birinci olmamak müstahak :img-hyste (isin sakasi elbet)

Keske Almanya´ya yada azicik puan versek, yazik 3 senedir sonuncu oluyorlar...
Ayrica puan alamayacaklari belli, bizim siralamamizida etkilemezlerdi, hemen bir nevi tesekkür olurdu ama neyse artik :img-pilot

Mor ve Ötesi´ni kutluyorum:happy0064

lazkizz
Yorumunu dusuncelerini zaten anladik.
Ayni seyleri tekrar tekrar dile getirmene grk yok.
Saygi cercevesi icinde bulunan her yoruma bizde saygi gosteririz.
Kimsenin amaci burda seninle tartismak degil :img-wink:

(: Ya nebilim sanki herkezbenim ustume hucum eder gibi
oldu.. Neyse 2008 guzel sonlandi..

(:..SeFkAt..:)
Oooo Herkes ülkesinde ki Dünya Starlarını çıkarıcaksa ((((:
Bizimde Tarkan'ı çıkarmamız gerek...
Hemde 2 defa :img-hyste
Ama tabi bizim sanatçılarımız kazanamadıkları zaman...
isimlerinin düşüceğini göz önünde bulundurdukları için...
(Statüleri çok önemli :icon_whis)
Genelde hepsi kabul etmemekte...
Bence Hepsi Grubu ya da Tarkan Katılmalı ki Tarkan asla kabul etmez :img-wink:

Ben Mor ve Ötesi'ni canı gönülden kutluyorum...
Müthişlerdi...
Başlarda da ilk 3'teydik zaten (((:
Tebrikler (:

!! Elyf !!
Mor ve Ötesi Eurovision'da 7. oldu

Sırbistan’nın başkenti Belgrad’da yapılan 53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi "Deli" adlı şarkıyla temsil eden Mor ve Ötesi, 7. oldu. Yarışmayı Rusya kazandı.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen 53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda birinciliği Rusya kazandı.

Dima Bilan’ın seslendirdiği "Believe" adlı şarkıyla 272 puan toplayarak ilk sırada yer alan Rusya’yı, 230 puanla Ukrayna, onu da 218 puanla Yunanistan izledi.

Yarışmaya "Deli" adlı parçayla katılan Mor ve Ötesi grubu, 7. oldu.

Siyah giysileriyle profesyonel bir gösteride bulunan Mor ve Ötesi, hatasız bir biçimde şarkılarını söyledikten sonra tamamıyla dolu Belgrad Arena Spor Salonu’nda bulunan seyircilerden büyük alkış topladılar. Vokalist ve solo gitarist Harun Tekin, şarkının ortalarında şarkıyı sembolize eden deli işaretiyle dikkati çekerken, basgitarist Burak Güven ve gitarist Kerem Özyeğen, sıçrama hareketleriyle heyecan yarattı. Bateride Kerem Kabadayı da gruba eşlik etti. Helsinki’de geçen yıl yapılan yarışmasında birinci olan Sırbistan’ı "Molitva" adlı şarkısıyla temsil eden Marija Serifoviç, 53. Eurovision Şarkı Yarışması’nın açılışını yaptı.

Sırp televizyonu RTS’nin yönetimi altında yayınlanan 53. Eurovision Şarkı Yarışmasının finali, Avrupa’nın yanısıra İspanyol resmi televizyon istasyonu TVE tarafından kablodan ABD, Güney Amerika, Kuzey Afrika, Avustralya, Japonya’dan da izlendi.

Kaynak : Milliyet Gazetesi

keremcem&ekin

Bu düşüncen bencede çok haklıki.Yarışmada bu konuda Yunanistan,Rusya,Ermenistan ve Ukrayna aşmışlardı kendilerini.Yunanistan'nın şarkıcısının verdiği tepkileri gördükce iyiki bu kız biizm ülkemizde değil dedim.Mor ve Ötesi duruşlarıyla bile bu verilen puanların gerçek olmadığını gösterdi..

esma-selim005
25-05-08, 02:07
Aslında garip bişey Eurovision.. Bunu bu gece anladım.
Korsancılık oynayan, çocuk programı gibi ellerini bi sağa bi sola sallayanlarla, orasını burasını açıp gösteriyi abartanlarla, yada yapmacık tavırlarla bizimkileirnin asilliğini kıyaslamak gerçekten garip. Bizimkiler her açıdan harikaydı, muhteşemdi:good:

He kaliteli şarkılar, gruplar yokmuydu? Kesinlikle vardı:good: Ben yarı finalden geçemeyen Makedonya'yı çok beğenmiştim. Ama bu gece Portekiz, Gürcistan (kör olan bayan) benim favorilerimdi:good: Ama iyi derecede alamadılar...

Umarım bundan sonra "müzik" kazanır. Her ne kadar olmayacağını bilsekte...

omayra73
25-05-08, 02:07

TRT 2009 için daha çalışmalara başlamadı ki, Gülben çıkacak denmiş.
Biri latife yapmış anlaşılan.

Hadise katılsa süper olur valla. Pek sevmem kendisini ama sahne performası oldukça iyi.

Ama bu kadar çok politika kokan yarışmaya katılmasakta olur. Yarışma sonunda üzülen taraf hep biz oluyoruz.

Mor ve Ötesi kalitesiyle tüm yarışmacılara on bastı ama hakettiği yeri alamadı maalesef.

Ayrıca ben tele-voting sistemine inanmıyorum.

ilkay_33
25-05-08, 02:08
allah aşkına kim ermenistana oy atar
amacım küçültmek değil
geçen senede böyle oldu biz onlara puan verirken onlar bize 0
neden ders almıyoruz
kısasa kısas
etrafımda onlara oy veren yok olsada zaten neler diyeceğimi çok iyi bilirim

deli ile bnce çok iyi bir sonuç aldık
ha daha iyi olabilirdi ama canları sağolsun
herşeyleri süperdi

zanessa-esin
Gerçektende bu yarısmayı bu kadar ciddiye almamıza gerek yok.senelerdir değişmeyen şeyler var.bu dünyadaki ülkelerin çoğu Türkiye düşmanı.ve böyle politik bir yarısmada tabikide Türkiyeye oy vermezler bu gayet doğal.
Bazı arkadaslar Mor ve Ötesini beğenmemiş galiba.
Bana göre Mor ve Ötesi haketmedikleri bir sonuç elde ettiler.
Ama herşeye rağmen böyle politik bir yarısmada kendi dilimizde bir rock şarkısıyla bu sonucu elde etmemiz bence gayet iyi bir sonuc.
Yarısma bittikten sonra burda bir tartısma ortamı oluşturmak çok saçma bence.beğenmemiş olabilirsinz ama gelip burda karalamayada gerek yok.
12 tam puan aldıklarında soğuk davrandılar evet ama diğerleri gibi yapmacık davranmadılar bu gayet asil bir davranış.
Sonuçta Mor ve Ötesi her zamanki gibi nasıl bir grup olduğunu gösterdi.
Mor ve Ötesine gösterdikleri bu basarı ve emeklerine saygı duyuyorum.

Mor ve Ötesi:happy0064:good:

roximus89
Kalomıraya gıcık oldum ne kadar uyuz bı kız oldu puan aldıkca azerbeycandan 12 puan alınca hıc kendılerını bozmadılar 7.lıkte ıyı bı rock sarkısıyla(ıcınde turk motıfı olmayan,atena bıle oryantalık bı sarkı yapmıstı) ustelık kendı dılımızde (kı cogu yarısmacılar kendı dılınde okumadı) cok guzel yarıstık bı cok ulkeye gore cok ıyıdık kı puan verdıler ıngıltere o kadar tanıdıgı ulke var topu topu 14 puan aldılar tabı yarısma yarısma degıl komsu komsunun puanına muhtactıra dondugu ıcın normal helal olsun mor ve otesıne

Tabı ayrı gıcık oldugum nokta bıze puan vermeyenlere yuksek puanları vermemız oldu ,olsun ama mor ve otesı 1. bızım ıcın :happy0064 :happy0064 cunku onlar polıtık oyunsuz emeklerının hakkıyla aldılar,sonucta oradan garıp garıp gıyınenlerde vardı enterasan yarısmacılarda bence rusya sarkıdan cok yevsenı pursenko sayesınde bırıncı oldu sonutca dunyaca unlu bı buz patencı katkısı vardır

*duygu*
25-05-08, 02:09
Bu düşüncen bencede çok haklıki.Yarışmada bu konuda Yunanistan,Rusya,Ermenistan ve Ukrayna aşmışlardı kendilerini.Yunanistan'nın şarkıcısının verdiği tepkileri gördükce iyiki bu kız biizm ülkemizde değil dedim.Mor ve Ötesi duruşlarıyla bile bu verilen puanların gerçek olmadığını gösterdi..

Kalomira'nın elini ısırıp,yerinde zıplayıp,'thank you' diye bağırması beni resmen Yunanistan'dan soğuttu.

Mor ve Ötesi 1. olsaydıda yerinde zıplayıp sahte gülücükler atmayacaktı.

Mor ve Ötesi 2008 Eurovision yarışmasında ilk 3 sıradadır...Kesinlikle..:good:

*misket*
Mor ve Ötesi'nin ne gibi bir sonuc aldigi hicmi hic önemli degil
Mor ve Ötesi zaten hep birinciydi bizim icin
Mor ve Ötesi'ni yürekten kutluyorum ve kendileriyla gurur duyuyorum sergiledikleri olgun tavirlari icin...

ben yatar herkese iyi geceler sevgili arkadaslarim

nazli_chriss

söylicek söz bırakmamışsınnn:img-hyste:happy0064:happy0064:happy0064:good::good:

sweetymelis
25-05-08, 02:10
cidden puanlamayı izlerken çok siinirlendim...
ama zaten sunucu arkadaşta diyip durdu böyle bi oylamada 7.lik çok bile diye...
hakettiğimiz yerde değildik...değiliz...
arkadaşlar ne kötüsünden bahsedıosunuz siz...
1.olan şarkıya bakınca yarabi şükür bile diyorum bn hiç olmazsa iyi şarkıyla 7.olduk...
haksızlık wardı yane baya...ya arkadaşlar müslüman ülkeyiz diye verilmiyo diye düşünüyorum ben...
yazıklar olsun yunanistana gürcistana vs...
ya bi tane bile tam puan alamadık azerbeycan dışında bne gelir diyodum komşulardan...
bide ingilizceyle girseydik ilk 5 garanti olurdu diye düşünüyorum...
ama harun mor ve ötesinin solisti yani dmişki ben istesem ingilizce veya ne biliyim almanca yapardım ama ben türküm türkçe şarkıyla çıkıcam demiş...
helal olsun...bu eurovisiondan sonra dahada çok arttı aşırı derecede arttı sevgim bu gruba :img-in_lo
şu oturma konusuna gelincede...zaten türkiye orda kaçıncı sıradaydıki kalkıp sevinsin...aksine asilliğini gösterdiler...
onlarında morali bozuldu..hakettiklerini alamayınca...hakedenler ilklerde olsa iyi (yunanistan,ukrayna ve ermenistan dışında)
ama benm olsa bnmde moralim bozulur ki bozuldu onları düşünemiyorum :(
olsun bi arkadaşında dediği gibi bize bu showla bu kadar güzel duyguları yaşattığı için TEŞEKKÜRLER MOR VE ÖTESİ !

ilkay_33
25-05-08, 02:12
gerçekten haklısınız arkadaşlar çok olgun davrandılar
çok beyefendilerdi
o kız neydi öyle ya bağırıp zıplamalar falan sahte sahte
helal mor ve ötesine

keremcem&ekin
25-05-08, 02:12
Arkadaşlar Türk sunucumuz demişti söylemek istedim 5 yıldır puan sistem grafik bu puan tablosu düzenini problemsiz hazırlayan Türk bir firmaymış....

25-05-08, 02:13
Neyse NApalim Yine Hakketigimiz Yerde Degiliz
Fazla SÖze Gerek Yok Onlar Kalbimizin Birincisi:img-in_lo

Tekrar Tebrikler Mor ve Ötesi:good:

Ben Cikiyorum Hepinize Iyi Geceler:img-kiss:

kİşİsElbİşEy
25-05-08, 02:13
Aslında bizim her yıl katılan sanatçılarımız hep bu böyleydiler. Yüksek puanlar alınca ortalıklarda zıplayıp hoplamadılar, hep ağırlıklarını korudular. Bu açıdan hepsini tekrar kutluyorum, asillikleri için.

*duygu*
25-05-08, 02:14
Kalomıraya gıcık oldum ne kadar uyuz bı kız oldu puan aldıkca azerbeycandan 12 puan alınca hıc kendılerını bozmadılar 7.lıkte ıyı bı rock sarkısıyla(ıcınde turk motıfı olmayan,atena bıle oryantalık bı sarkı yapmıstı) ustelık kendı dılımızde (kı cogu yarısmacılar kendı dılınde okumadı) cok guzel yarıstık bı cok ulkeye gore cok ıyıdık kı puan verdıler ıngıltere o kadar tanıdıgı ulke var topu topu 14 puan aldılar tabı yarısma yarısma degıl komsu komsunun puanına muhtactıra dondugu ıcın normal helal olsun mor ve otesıne

Tabı ayrı gıcık oldugum nokta bıze puan vermeyenlere yuksek puanları vermemız oldu ,olsun ama mor ve otesı 1. bızım ıcın :happy0064 :happy0064 cunku onlar polıtık oyunsuz emeklerının hakkıyla aldılar,sonucta oradan garıp garıp gıyınenlerde vardı enterasan yarısmacılarda bence rusya sarkıdan cok yevsenı pursenko sayesınde bırıncı oldu sonutca dunyaca unlu bı buz patencı katkısı vardır

Bizim artık birinci olmamız için Asena'yı çıkarmamız lazım sanırım Eurovision'a.:img-hyste
Ciddi söylüyorum ilk 3'te oluruz kesinlikle.
Ama bu bize yakışır mı bilemem.:kahve

Artık Eurovision denen yarışmaya(sözde yarışmaya) yarışma bile demek istemiyorum.Seneye kim katılırsa katılsın hangi ülkenin hangi ülkeye oy vereceği gayet açık.Puanlamayı izlemeye gerek yok.:kahve

roximus89
'DELİ' ile 7. olabildik

http://img396.imageshack.us/img396/5002/f1027fa6c5779b48b12f79ats4.jpg (http://imageshack.us)

Sırbistan'nın başkenti Belgrad'da yapılan 53. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi ''Deli'' adlı şarkıyla temsil eden Mor ve Ötesi, 12. sırada sahne aldığı final gecesinde 138 puanla 7. oldu.

272 puan alan Rusya birinci oldu.

Siyah giysileriyle profesyonel bir gösteride bulunan Mor ve Ötesi, hatasız bir biçimde şarkılarını söyledikten sonra tamamıyla dolu Belgrad Arena Spor Salonu'nda bulunan seyircilerden büyük alkış topladılar.

Vokalist ve solo gitarist Harun Tekin, şarkının ortalarında şarkıyı sembolize eden deli işaretiyle dikkati çekerken, basgitarist Burak Güven ve gitarist Kerem Özyeğen, sıçrama hareketleriyle heyecan yarattı.

Bateride Kerem Kabadayı da gruba eşlik etti.

Helsinki'de geçen yıl yapılan yarışmasında birinci olan Sırbistan'ı ''Molitva'' adlı şarkısıyla temsil eden Marija Serifoviç, 53. Eurovision Şarkı Yarışması'nın açılışını yaptı.

batuhan_gumus
fena bi sonuc deildi
7 olduk yani tahmin ettmiz gibi 1-10 daydik
kardeslerimizde hemen altimizda:)

masal gibi
Arkadaşlar..Hangi Ülke Hatırlamıorum..Ama..
Oy Veren Adam Neydi Öylee Yaa Anlamadım Alkollüydü Glibaa
Yadaa Şakaaa:img-hyste

draje
25-05-08, 02:15
evvet bencede takdire layık bir grup bir sanatcı olduklarını ortaya koydu mor ve ötesi bizim için 1.onlar..
herkese iyi geceler.

lazkizz
Arkadaslar CIkmadan once sunu soyliyim..
MO kucultmek gibi bir niyetim yoktu beni
yanlis anlamayin. DIger mesejlari da sildim
DOgruyu soylemek gerekirse, yanlis
yorumlar yazmisim.. Sizlerin yorumunu okuduktan
sonra..
Neyse Ben cikiyorum, Herkezden Ozur Dilerim (=
(Yorumlarimdan dolayi)

sweetymelis
arkadaşlar bide ben yunanistana mevzunuza katılmıyorum
kalomira benim hiç bişiyim ama yani beyaz showda izlemiştim ben...
kız o kdar cana yakın o kadar sevecen biriki...
hiç yapmacık değil yane...bence onu yapmacıklıgından değil sevincinden yaptı diye düşünüyorum..
ama birinci olan arkadaş cidden yapmacıktı..!
bn acık konusim yunanlıları HİÇ sevmem ama kalomira veya ukrayna veya ermenistan kazansaydı hakkıyla kazancaktı hiç olmazsa yunanistan gibi olmıcaktı!
bu konuyu bu kadar abartmayalım oturma konusunu...
belki daha öncelerdende bizim ülkemizden katılan böyle çok sevindi puan alınca öyle düşünelim ;) :)

-şEkEr-
25-05-08, 02:16
Mor ve Ötesi artık benim için moğollar gibi efsane bir grup oldu..Kendilerini en içten dileklerimimle kutluyorum o kadr ülke arasında en iyi işi biz çıkardık,o kadar sıktıki beni eurovision herkesin en başını izleyip değiştirdim kanalı bu insanlar ne yapmaya çalışmış dedim kendi kendime bunlar mı avrupanın en iyis pehh diyip durmadan değiştirdim kanalı,benim bildiğim kadarıyla kalomira yunan değil açıkçası bence sevinme konusunda fazla abarttı belkide yunanistanı temdil ettiği için bana öyle gelmiştir ** böyle hissetmem normal..Ben daha öncelerde eurovisionun siyasi bir yarışma olduğunu kabullenmemiştim ama bu sefer hiç bir şey beni caydıramaz kesinlikle siyasi bir yarışma içimden o kadar çok şeyler geçtiki komşuların birbirlerine yaptıkları resmen komediydi zaten balkan taraflarını anlayamadım gitti yahu insan 1 puandamı vermez kardeşim zaten bu sefer almanyya acayip kızgınım evet almanya diyorum yanlış duymadınız yıllardır tam puan aldığım ülke bize 10 puan verdi....İşte gecenin beni en çok şçok eden yanı ermenistana ve yunanistana oy vermemiz ben şok oldum resmen gözlerimden yaşlar süzüldü kendimi aptal yerine konulmuş gibi hissettim kim vermiştirki diye içim içimi yedi ee tabi bir umut ben bütün gece yunanistan ve ermenistan herhalde bunların bize karşılığını verecektir dedim ve hüznüm 2 katına arttı..

09Eylülüm09
25-05-08, 02:16

Aynen yaa babam diyorki bu adam daha bosna bile diyemiyor cikmis sunuculuk yapiyo :img-hyste:img-hyste
Birde o kadar güzel show falan yapmadilar yani kültürlerini tanitmadiler ben görmedim en azindan :icon_whis Biz kültürel yönden baya bir zenginiz ama :img-wink::img-wink:

yasem!n
25-05-08, 02:17
İŞTE TÜRKİYE'YE OY VEREN ÜLKELER

İngiltere: 8 puan
Makedonya: 7 puan
Ukrayna: 4 puan
Almanya: 10 puan
Bosna Hersek: 8 puan
Arnavutluk: 10 puan
Belçika: 10 puan
San Marino: 4 puan
Bulgaristan: 5 puan
Fransa: 10 puan
Romanya: 8 puan
Norveç: 2 puan
Macaristan: 5 puan
Hollanda: 10 puan
İsviçre: 6 puan
Azerbaycan: 12 puan
Finlandiya: 4 puan
Belarus: 3 puan
Rusya: 2 puan
Gürcistan: 6 puan
Danimarka: 4 puan

TÜRKİYE'YE PUAN VERMEYEN ÜLKELER;
Yunanistan, Estonya, Letonya, Sırbistan, İsrail, Kıbrıs, Moldova,
İzlanda, Portekiz, Andorya, Polonya, Slovenya, Ermenistan,
Çek Cumhuriyeti, İspanya, Malta, İrlanda, Hırvatistan,
İsveç, Litvanya, Karadağ.

TÜRKİYE 12 PUANI KİME VERDİ?

Türkiye ise en yüksek üç oyunu şu ülkelere dağıttı;
12 puan...........Azerbaycan
10 puan...........Ermenistan
8 puan.............Ukrayna

Türkiye hiç oy vermeyen Yunanistan'a ise bizden 7 puan gitti.
Aynı şekilde 8 puan verdiğimiz Ermenistan'dan hiç puan alamadık.

_tu_na_
25-05-08, 02:18
isveç'ti yanlış hatırlamıyorsam..sarhoştu galiba ve biraz daha fırsat verselerdi,yavuklusuna"seni seviyorum uleeennn" diye ilan-ı aşk yapabilirdi:img-pilotzor kurtadık paçayı:img-hyste

masal gibi
hiç yapmacık değil yane...bence onu yapmacıklıgından değil sevincinden yaptı diye düşünüyorum..
bn acık konusim yunanlıları HİÇ sevmem ama kalomira veya ukrayna veya ermenistan kazansaydı hakkıyla kazancaktı hiç olmazsa yunanistan gibi olmıcaktı!
belki daha öncelerdende bizim ülkemizden katılan böyle çok sevindi puan alınca öyle düşünelim ;) :)

Melise Katılıorum...
Bende Çok Sevdim Kalomirayı Bence Sarkıda Müthiş..
Bare 1.Olsalardı Daha Az Üzülürdüm.

frk
Mor ve Ötesini tebrik ediyorum. Hayırlısı olsun.
Birinci olan parça hiç güzel değildi. Bizim parçamızı ise bende pek beğenmedim açıkçası.
Türkçe parçayla katıldık bundan dolayı ise ayrı gururum var.
Güzel geceydi, darısı gelecek senelere inşallah.
Animasyonu yapan firmamızıda tebrik etmek istiyorum. 5 senedir hizmet veriyorlarmış, inşallah bundan sonrada devam ederler.
Seneye Rusyada bakalım neler olacak.
Herkese iyi geceler..

harmaa2007
Tıpkı tahmin ettiğim gibi çekişme Ukrayna Rusya ve Yunanistan arasında olsu. Bence Ukrayna birinci olmalıydı ama Rusya oldu, olsun o da güzel bir şarkı ve ilk birincilikleri.Bence yarı-finali geçip 7. olmamız bile çok büyük bi başarı, tebrikler Mor ve Ötesi...Seneye daha iyi bir şarkı ile katılmak dileğiyle...

09Eylülüm09
25-05-08, 02:20

Bu herseyi anlatiyor iste, bence bunu pankart haline getirip billbord´lara falan asmak lazim. Millet görsün iste dostunu düsmanini!!!:icon_whis

sienna
mor ve ötesini canı gönülden kutluyorum,bence 7.cilik böyle bir yarışma için büyük bir başarı,ama söylemeden edemiycem yunanistan birinci olamamasına o kadar sevindim ki,nasıl bir yapmacık bir kız öyle ya,bir insan bu kadar mı antipatik olur,valla onu gördükçe mor ve ötesini takdir ettim,isveç de favorilerim arasındaydı,onun da hakkı yendi ya neyse..

roximus89
http://img365.imageshack.us/img365/1877/81186163hl5.jpg (http://imageshack.us)

http://img365.imageshack.us/img365/4003/81208098yr7.jpg (http://imageshack.us)

http://img100.imageshack.us/img100/8406/81208117qg9.jpg (http://imageshack.us)

http://img267.imageshack.us/img267/986/81219122pm8.jpg (http://imageshack.us)

:happy0064:happy0064:happy0064:happy0064

kİşİsElbİşEy
Aynen yaa babam diyorki bu adam daha bosna bile diyemiyor cikmis sunuculuk yapiyo :img-hyste:img-hyste
Birde o kadar güzel show falan yapmadilar yani kültürlerini tanitmadiler ben görmedim en azindan :icon_whis Biz kültürel yönden baya bir zenginiz ama :img-wink::img-wink:

Bencede sarhoştu.

Gösterecek bir şey yok zaten ülkede neyi gösterecekler. Tanıtım reklamlarını izlemiştim daha önce ondan bu şekilde söyledim. Açıkcası çokta iyi bir sunum vede show değildi, bir kaç aksilikte oldu canlı yayında.

!! Elyf !!
25-05-08, 02:22
Mor ve Otesi'ne bu sene bence haksizlikda edildi..
Oysaki gecen sene Kenan'a o kadar cok destek vermisdik ki...
Ayni destegi ve fazlasini MVO'nede vermeliydik..
Ama biz daha cok tartisma ile mesgul olduk..
Bu yeni tarzi belkide biraz kinadik..
Lay lay lom, şıkıdım şıkıdım sarkilara alismisdik..

Eurovision'da seksi şov

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’daki 53. Eurovision şarkı yarışması, şarkıların kalitesinden çok muhteşem sahne şovlarının ön plana çıkarıldığı bir "seks şov" tadında geçiyor.

İşte birbirinden seksi sahne şovları

Son yıllarda daha çok Amerikan futbol şampiyonasının finali Super Bowl gecesini andıran şatafatlı bir olay haline gelen Eurovision, henüz elemelerinde bile bunun işaretlerini fazlasıyla verdi. Hafta içindeki iki ön eleme gecesinde birçok grup sahneye ışıl ışıl dekolte kostümlerle çıktı ve seksi kıyafetler içindeki dansçılarının gösterileriyle şarkılarını süsledi. Bu manzaralar, bu akşamki finalde izleyicileri renkli ve belki çok daha seksi bir gecenin beklediğini haber veriyor.

Güney Kıbrıs

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 10 ülke arasında Kıbrıs Rum Kesimi de yarıştı. Rumlar finale kalmayı başaramadı ancak, 4 erkek tarafından el üstünde taşınan şarkıcı Evdokia Kadi, turuncu püsküllü mini elbisesiyle göz doldurdu.

Ukrayna

Ukrayna’yı temsil eden şarkıcı Ani Lorak, seksi kıyafetiyle finale kalmayı başardı. Gümüş simli yarı transparan ve eteklerinden püsküller sarkan kostümüyle seksi hareketler yapan Lorak, görsel olarak da tam puan aldı.

Çek Cumhuriyeti

Çek Cumhuriyeti’nden Tereza Kerndlova, mini minnacık beyaz kıyafetiyle çıktığı sahnede yürekleri hoplattı ancak performansı finale kalmaya yetmedi.

Belarus

Belarus temsilcisi Ruslan Alehno, seksi dansçı kızlarla şarkısına renk katmaya çalıştı ancak o da elenmekten kurtulamadı.

Kaynak : Hürriyet Gazetesi

Bu kadar dogru bi haber olamazdi sanirim.. :img-hyste

*duygu*

Fransa'nın bize 10 puan vermesine şaşırmadım desem yalan olur.Bulgaristan'dan daha yüksek bir puan bekliyordum.Puan vermeyen ülkelere sözüm yok zaten.Türk düşmanlığı mı kıskançlığı mı ne varsa içlerinde.:kahve

roximus89
http://img100.imageshack.us/img100/9524/81219192wx7.jpg (http://imageshack.us)

:img-tomat:img-tomat:img-tomat

http://img267.imageshack.us/img267/6936/81219541er7.jpg (http://imageshack.us)

http://img267.imageshack.us/img267/229/81219544wn8.jpg (http://imageshack.us)

:icon_whis

tuceny
25-05-08, 02:23
e beklenen oldu
kitlesi olan grubların bu yarısmaya girip kendilerini harcamalarına anlamıyorum (bknz athena)
mor ve ötesi dinleyeni olarak karsıydım katılmalarına haklıda cıktım
.....
sertap bi sanstı tr için
tamamen siyaset yarısıyo bu yarışmada anlasınlar artık
'komsu komsunun sms ne muhtaçtır'

puanlama sırasında 12 puan geldiiginde bizimkilere koptum özellikle derine
diger ülkeler 12 geldiginde resmen kamerayı yuttular
bizimkiler sakin cooll ne olmuş havasında .... yakışır:happy0064:happy0064

tekrar diyorum çok önemsememek lazım sonu ii olsun mor ve ötesi harcanıcak bi grup degil.... adam gibi rock yapan kaç grub var tr de tam destek
:img-wink:

sahne belli ses belli müzik belli eee sonuc ....
ilk 3 hakkımızdı sağlık olsun 7 de gzl

Dilan_91
25-05-08, 02:24

bende beyaz showu izledim ve bence ordada cok yapmacikti
sevimli gözükerek oy toplamaya calisti ve malesef basarili oldu,
7 puan verdik ( halen inanamiyorum, kim verdi sunlara oy, yasik…)
ben hayattimda (abartmiyorum) böyle gicik bir kiz görmedim

Medea
25-05-08, 02:26
Madem sanatçılar yerien sporculardan ve güzel kadınlardan medet umuyorlar ben seneye bir grup düşündüm.Arkada Hakan Şükür top sektirsin..Fatih hoca da taktik versin rol icabı.Sonraa...vokallere de Tuba Ekinci ve Banu Alkanı koyalım göğüs kadrosundan..ee soliste ve dile kim bakar zatenn aaamaan siz de :) :)

09Eylülüm09
25-05-08, 02:27
bende beyaz showu izledim ve bence ordada cok yapmacikti
sevimli gözükerek oy toplamaya calisti ve malesef basarili oldu,
7 puan verdik ( halen inanamiyorum, kim verdi sunlara oy, yasik…)
ben hayattimda (abartmiyorum) böyle gicik bir kiz görmedim

Valla banada öyle geldi. Sirf puan verdikleri icin böyle komik duruma düstü.
Kameranin icinde girip sanki please please falan diyordu, oy versinler diye :D
Herneyse ondan önce tartisilacak daha cok sey var ama iste...

masal gibi
25-05-08, 02:27
Madem sanatçılar yerien sporculardan ve güzel kadınlardan medet umuyorlar ben seneye bir grup düşündüm.Arkada Hakan Şükür top sektirsin..Fatih hoca da taktik versin rol icabı.Sonraa...vokallere de Tuba Ekinci ve Banu Alkanı koyalım göğüs kadrosundan..ee soliste ve dile kim bakar zatenn aaamaan siz de :) :)

Hahah..Vokalede Ajdarı Koyalım:happy0064

roximus89
25-05-08, 02:29
Dılan katılıyorum keske o 7 puanı hıc puan almayanlara verseydık

su tıplere bakın ya :img-tomat:img-tomat

http://img79.imageshack.us/img79/8380/81218768vw6.jpg (http://imageshack.us)

http://img79.imageshack.us/img79/5030/81219098og1.jpg (http://imageshack.us)

http://img145.imageshack.us/img145/116/81219295la3.jpg (http://imageshack.us)

http://img372.imageshack.us/img372/9972/81219445cg5.jpg (http://imageshack.us)

Ne kadar asıl bı grubumuz var

cyprus_hsn

Banu Alkan süpper olur vallahi :img-hyste:img-hyste:img-hyste
Çıksın oraya neremi neremi desin, derin göğüs dekoltesiyle, tüm smsleri toplar artık :)

Bu yarışmayı artık ciddiye almamak, dalga geçmek lazım.

!! Elyf !!
Mor ve Otesi'ne olan sevgim dahada cok artti diyebilirim.. :img-in_lo
Kesinlikle kendilerini fln harcamadilar..
Tam tersi bi cok gonlu fethettiler.. :good:

Medea, kesinlikle seneye soyledigin sahislardan olusan grup katilmali.. :img-hyste
Bir arkadasin dedigi gibi Asena'yida unutmamak lazm..
Onu solist yapalim.. :D

özge_letyy
25-05-08, 02:30
[FONT="Microsoft Sans Serif"]Mor ve Otesi'ne bu sene bence haksizlikda edildi..
Oysaki gecen sene Kenan'a o kadar cok destek vermisdik ki...
Ayni destegi ve fazlasini MVO'nede vermeliydik..
Ama biz daha cok tartisma ile mesgul olduk..
Bu yeni tarzi belkide biraz kinadik..
Lay lay lom, şıkıdım şıkıdım sarkilara alismisdik..

Evet gerçekten de gereken ilgi gösterilmedi.Geçen sene ne kadar önem vermişlerdi.Sanırım katılanların medyatikliğiyle alakalı bu.Sonuçta MVO,Kenan Doğulu kadar göz önünde olan insanlardan oluşmuyor.Gerçi Rimi Rimi Ley'i söyleyen kimdi adını da unuttum:img-pilotO da öyle değildi ama gündeme gelmesinin sebebi şarkının saçmalığıydı.MVO'ya kesinlikle daha çok destek verilmeliydi.Ve diğer ülkelerin TR'de çok tanıtımı yapıldı.En çok yapılanlardan biri de Yunanistan.Programlara çıkarıp durdular.E sonu böyle olur tabi,şaşırmamak lazım..:img-pilot

cyprus_hsn
Bu arada Dima Bilan'a uyuz oldum ya, yanlış anlaşılmasın ruslara karşı bir antipatim yok, hatta benim de ailemde var ama çocuğun hareketleri inanılmaz derecede antipatik ve yapmacıktı.

!! Elyf !!
Ben Ispanya'yi aslinda cani gonulden kutluyorum..
En iyisini yapti.. Oyle bi sarki anca boyle bi yarismaya yakisir iste.. :img-hyste

http://i221.photobucket.com/albums/dd277/Elyfnagme2/6D60BD285D003B418D2A9CA1r.jpg

http://i221.photobucket.com/albums/dd277/Elyfnagme2/mvo10.jpg

http://i221.photobucket.com/albums/dd277/Elyfnagme2/mvo11.jpg

meander
25-05-08, 02:31
ilk beşte olacagımızı düşünüyordum

benim için bu sonuc gercekten tam bir hayal kırıklığı oldu..

roximus89
http://img372.imageshack.us/img372/3281/81219446ox6.jpg (http://imageshack.us)

http://img79.imageshack.us/img79/8023/81219511jg8.jpg (http://imageshack.us)

http://img79.imageshack.us/img79/5163/81226126jh8.jpg (http://imageshack.us)

http://img145.imageshack.us/img145/8932/81226205ly9.jpg (http://imageshack.us)

http://img145.imageshack.us/img145/5474/81226229bu9.jpg (http://imageshack.us)

masal gibi
Mor ve Otesi'ne olan sevgim dahada cok artti diyebilirim.. :img-in_lo
Kesinlikle kendilerini fln harcamadilar..
Tam tersi bi cok gonlu fethettiler.. :good:

Medea, kesinlikle seneye soyledigin sahislardan olusan grup katilmali.. :img-hyste
Bir arkadasin dedigi gibi Asena'yida unutmamak lazm..
Onu solist yapalim.. :D

Ewet Canım..Valla Benimde Sevgim Çoğaldı..:img-blush
Öncedende Beğeniodum sArkılarını Ama Resmen Gönüllerimizi Fethettilerbye

keremcem&ekin
25-05-08, 02:32
Sözlüklerdeki yorumları okuyorumda ..

nez, gülşen, demet akalın, hande yener, bengü, petek dinçöz, tuğba ekinci, ayşe hatun önal, seray sever gibi isimlerle katılırsak kesin kazanacağımız yarışma. aysu baceoğlu, aysun kayacı falan da olur. güzel bir şarkı ezberleyebilirlerse onlar da kazanır. tabii önemli olan kazanmak mı, halkımızın kültürünü yansıtmak mı apayrı bir tartışma konusu.

türkiye'nin bir solist, bir kemancı ve bir buz patenci ile katılması gereken yarışma:

gökhan özen+suat suna+ilhan mansız derim...

09Eylülüm09
Ispanyanin sarkisi hosuma gitti ama nedense ya, adamin sesi biraz cocuk sesi gibiydi ama melodisi ve müzigi harikaydi bana göre :D
Birde o camasir falan asmislar ordan oraya ziplayan kendini yiyen bir grup vardi o neydi öyle ya :D

nazli_chriss
ben makedonya bulgaristan ve isviçreden daha yüksek puan bekliyordum.
ispanyada puan verir diye düşünmüştüm ama vermedi..:(

bencede Mor ve Ötesi gibi kaliteli büyük bi kitlesi olan grup katılmamalıydı eurovision gibi bi yarışmaya ''deli''nin kaliteside böyle bir yarışmaya göre çok çok fazlaydıı ve sahnedeki en iyi performansı mor ve ötesi sergiledi..
gerek şarkıyla olsun gerek performanslarıyla ve sahne efektleriyle...

FBuse
25-05-08, 02:33
bukadar türk düsmani varken iyi bi derece aldigimizi düsünüyorum..
bana kalirsa ya 1 yada 2.ci olmaliydik.. herneyse rusya bari bu sene yunanistandan fln daha iyidi, birazda olsun hak ederek kazandilar.. bir birinci olsaydik dahada süper olurdu ya neyse..

!! Elyf !!
25-05-08, 02:34
Bu arada Dima Bilan'a uyuz oldum ya, yanlış anlaşılmasın ruslara karşı bir antipatim yok, hatta benim de ailemde var ama çocuğun hareketleri inanılmaz derecede antipatik ve yapmacıktı.

Bencede kendisi cok itici idi..
Hele oyle soyunmalar, garip garip hareketleri..
Birincilik heyecanina vermek lazim ama bu kadarda olmaz herhalde.. :kahve

http://i221.photobucket.com/albums/dd277/Elyfnagme2/mvo12.jpg

http://i221.photobucket.com/albums/dd277/Elyfnagme2/mvo4.jpg

http://i221.photobucket.com/albums/dd277/Elyfnagme2/untitled2.jpg

:happy0064

keremcem&ekin
25-05-08, 02:35
Şimdi İspanya'lı bir arkadaşımla konuşuyordum.Bana ''DELİ'''nin anlamını sordu ilk önce.

İspanya'nın şarkısı ilk başta bize garip gelsede .O adamı çok sevdiklerini ve çok komik bir adam olduğunu söyledi.

Ve bizim İspanya'ya puan verip onların bize neden vermediğini sorduğumda cevap veremedii..:icon_whis

*duygu*
25-05-08, 02:37
Bencede kendisi cok itici idi..
Hele oyle soyunmalar, garip garip hareketleri..
Birincilik heyecanina vermek lazim ama bu kadarda olmaz herhalde.. :kahve

:happy0064

Soyunmasının nedeni 1. olmaktan kaynaklanmıyor,Rusya soğuk ya sıcağı bulunca açtı bağrını...:img-hyste:img-hyste

Sözlükteki yorumlara da katılıyorum.
Şöyle 3-4 kızdan oluşan bir grup yapalım.Mini mini etekler giydirelim birkaç erkeğin de elinde yukarıya kaldırıp sahne şovu hazırlayalım.İşte ilk 3 teyiz.:img-tomat

Ay90
Ben zaten birinci olacagimizi düsünmüyordum ve bu oylamalarada inanmiyorum...

Aslinda bizimkilerde hata cok önemsiyorlar Eurovisionu...

Biz artik zor birinci oluruz...Bizim puan verdigimiz ülkeler bize vermiyor Ermenistan mesela her sene ayni sey ama bizimkiler akillanmiyor...

Ben onlarin yerinde olsam hic katilmam olur biter zaten hep Müzik yerine politikacilik ve komsuluk kazaniyor ki bizim bazi komsularimiz bizi arkadan bicakliyor...

Eurovisionda hakketigimiz degeri görmüyoruz yoksa birinci olurduk...

nazli_chriss
sözlükte şu yorumu yazmışlarr..eurovision yayınlanmadan önce...mor ve ötesinin eurovisiona katılmasıyla ilgili..

mor ve ötesi için kötüdür. umarız sonu da athena nın harcanması gibi olmaz, mor ve ötesi de yalan olmaz

!! Elyf !!
25-05-08, 02:38
Herseye ragmen sizinle gurur duyuyoruz.. :happy0064

http://i221.photobucket.com/albums/dd277/Elyfnagme2/untitledmvo.jpg

http://i221.photobucket.com/albums/dd277/Elyfnagme2/untitledmvo2.jpg

http://i221.photobucket.com/albums/dd277/Elyfnagme2/untitledmvo3.jpg

http://i221.photobucket.com/albums/dd277/Elyfnagme2/untitledmvo6.jpg

http://i221.photobucket.com/albums/dd277/Elyfnagme2/untitledmvo7.jpg

http://i221.photobucket.com/albums/dd277/Elyfnagme2/untitledmvo8.jpg

http://i221.photobucket.com/albums/dd277/Elyfnagme2/untitledmvo9.jpg

_tu_na_
25-05-08, 02:38
türkiye'nin bir solist, bir kemancı ve bir buz patenci ile katılması gereken yarışma:

gökhan özen+suat suna+ilhan mansız derim...

bu yoruma canı-ı gönülden katılıyorum:good:
tabi koreografide gökhan özen'in yerlerde sürünmesi de olmalı:img-tomat

masal gibi
25-05-08, 02:39
Resimler İÇin Teşekkürler Arkadaşlar..
Hepinize İyi Geceler...bye

!! Elyf !!
25-05-08, 02:40
Soyunmasının nedeni 1. olmaktan kaynaklanmıyor,Rusya soğuk ya sıcağı bulunca açtı bağrını...:img-hyste:img-hyste

Sözlükteki yorumlara da katılıyorum.
Şöyle 3-4 kızdan oluşan bir grup yapalım.Mini mini etekler giydirelim birkaç erkeğin de elinde yukarıya kaldırıp sahne şovu hazırlayalım.İşte ilk 3 teyiz.:img-tomat

Bak ya ben onu unutmusum.. Cok haklisin, yazik..
Sicagi gorunce oyle acilmis sacilmis o.. :img-hyste

Ilhan Mansiz cok iyi bi fikir.. :img-hyste
Kizlar yetmez sadece.. Bi iki yakisikli dansci, buz patenci, futbolcu, voleybolcuda bulmak lazim.. :D

keremcem&ekin
25-05-08, 02:40
Avusturya- Avusturya ulusal yayıncısı politik oylar sebebiyle yarışmadan çekildiklerini açıklamıştı. Avusturya ancak politik oylamalar engellenebilinirse yarışmaya tekrar katılacaktı.

Türkiye'nin de bunu yapması çok mu zor?

!! Elyf !!
25-05-08, 02:42
Avusturya- Avusturya ulusal yayıncısı politik oylar sebebiyle yarışmadan çekildiklerini açıklamıştı. Avusturya ancak politik oylamalar engellenebilinirse yarışmaya tekrar katılacaktı.

Bak bunu bilmiyordum.. En iyisini yapmislar..
Umarim bir gun bizde boyle bi basariya el atariz..
Bu yarismanin bize simdiye kadar buyuk bi faydasini gormedim..
Hatta bi cok zararlari oldu diyebilirim..
Bu yarisma yuzunden ucuncu dunya savasi bile cikabilir.. :img-hyste

*duygu*
25-05-08, 02:42

Tebrik ediyorum Avusturyayı,çok doğru bir davranış.Biz çekilsek belki çok yankı uyandırmaz ama birkaç sene sonra bazı ülkelerin bu oylamaya tepki göstereceklerini düşünüyorum.Keşke olsa...

İskandinav ülkeleri de kendi aralarında şarkı yarışması düzenlerler artık.Komşu komşuya verdiğine göre 1. çıkmaz herkes aynı puanda olur.:img-hyste

mc_merve
25-05-08, 02:43
mor ve otesini bir kez daha tebrik ederim bizi cok iyi bir sekilde temsil etti.
gerek TURKCE sarkiyla 7. olmak gerek 12 puan aldiginda sacma sacma hareketler yapilmamasi ..
sahne showlari ne abartiliydi cok nede sadeydi ben begendim.
sizinle gurur duyuyoruz MOR VE OTESI ; ))

09Eylülüm09
25-05-08, 02:43
Bak ya ben onu unutmusum.. Cok haklisin, yazik..
Sicagi gorunce oyle acilmis sacilmis o.. :img-hyste

Ilhan Mansiz cok iyi bi fikir.. :img-hyste
Kizlar yetmez sadece.. Bi iki yakisikli dansci, buz patenci, futbolcu, voleybolcuda bulmak lazim.. :D

Seray severide dahil edelim kadroya fena olmaz :D
Tüüh ama ya türkiyede bu yarismaya layik rezil sanatcilar yokki, biz hep dürüstlügümüzden asil olanlari cikariyoruz ama onlar hic asaliyet görmedikleri icin bizim sanatcilarida göremiyorlar :img-wink:

nazli_chriss
25-05-08, 02:44
Tebrik ediyorum Avusturyayı,çok doğru bir davranış.Biz çekilsek belki çok yankı uyandırmaz ama birkaç sene sonra bazı ülkelerin bu oylamaya tepki göstereceklerini düşünüyorum.Keşke olsa...

İskandinav ülkeleri de kendi aralarında şarkı yarışması düzenlerler artık.Komşu komşuya verdiğine göre 1. çıkmaz herkes aynı puanda olur.:img-hyste

:img-hyste:img-hysteçok haklısın ya zaten sunucuda demişti
herkes komşu ülkesine veriyor bu kural bu senede değişmedi iskandnav ülkeler iskandinavlardan aldıkları puanları geri veriyor diye:img-hyste:img-hyste

sweetymelis
elifcim resimler için teşekkürleer (:
cidden söylüyorum bu gruba sempatim dahada arttı yaaa (: :img-in_lo
arkadaşlar sakin olalım artık geçti bitti :img-wink:
önemli olan dediğim gibi mor ve ötesinin sahnede yaptıgı performansla bize bunları hissettirmesiydi :img-in_lo

lilly_rush
her zamanki komşuculuk oyunlarına kurban gittik.. oysa bence en iyi şarkıydı "deli"...
anladım ki katılmamızın bir anlamı yok... balkan ülkeleri, iskandinav ülkeleri kendi aralarında yarışıp bol bol oy versinler birbirilerine, eğlensinler. yazık emeğe...

en çok hayret ettiğim olaylar ise, bizim ermenistana 10 puan vermemiz.. insan da biraz milliyetçilik olur hiç mi ülke kalmadı da ta ermenistana oy verdik. çok utanç verici bir durum. adamlar deli gibi çalışıp, soykırım desteği aldıkları Belçika ve Fransadan en yüksek oyları aldılar. yarın haberlerde yine izleriz tarihimizle ilgili ne işler çevirdiklerini.
diğer bir olay ise bosna hersek'in 12 puanı sırbistana vermesi.. akılalır gibi değil... kanlı bıçaklı oldukları, nerdeyse savaştıkları bir ülkeye bu kadar puan vermek. inanılır gibi değil.
müziğin evrensel olduğunu söylemesin kimse, kimse evrenselliğine bakmıyor zira, önemli olan komşu olmak...bunu bu gece bir kez daha anladık. ayrıca bu kadar da evrensel olmayalım, bu ne rahatlık ya? o zaman evrensellik ve barış adına soykırımı da tanıyalım gitsin.

bence sanatçılarımızı daha fazla hırpalamamak adına katılmayalım en iyisi. boşuna prestij kaybetmesinler..
eoruvision biz olmadan da olur. asabımız bozulmaz en azından.

keremcem&ekin
25-05-08, 02:45
Aslında burda tabiki 1. olan ve 4 büyükler dışında (İngiltere,Fransa,Almanya,İspanya)adamlar sonuncu oluyor kimin umrunda gibi nasıl olsa her yıl en baş köşede ağırlanıyorlar......:icon_whis

kalemera
25-05-08, 02:46
boşverin İlhan Mansızıda
asıl Hiperstar Ajdar varken İlhan Mansızda neymiş :img-hyste
Bu arada ben gurbetçilerden oy bekliyordum malesef tam puan alamadık ama nese...
özellikle şu ermenistana 10 puan verme işi tv nin karşısında resmen beni krize soktu....:icon_whis

*duygu*
25-05-08, 02:46
elifcim resimler için teşekkürleer (:
cidden söylüyorum bu gruba sempatim dahada arttı yaaa (: :img-in_lo
arkadaşlar sakin olalım artık geçti bitti :img-wink:
önemli olan dediğim gibi mor ve ötesinin sahnede yaptıgı performansla bize bunları hissettirmesiydi :img-in_lo

Ben bu yarışmada Mor Ve Ötesi grubunun performansını izlerken TÜRKLÜĞÜMDEN GURUR DUYDUM.Bunun ötesi olamaz zaten.:img-in_lo

esma-selim005
25-05-08, 02:48
Seray severide dahil edelim kadroya fena olmaz :D
Tüüh ama ya türkiyede bu yarismaya layik rezil sanatcilar yokki, biz hep dürüstlügümüzden asil olanlari cikariyoruz ama onlar hic asaliyet görmedikleri icin bizim sanatcilarida göremiyorlar :img-wink:

Hatta seray "euorovision yanıyooor, canımıza yettiiii" der, arkada banu-tuğba ikilisi bi o yana bi bu yana kıvırır. erkeklerde serayın çevresinde :D erkeklerden biri ajdar olsun küserim yoksa :hıh
Yorumunada katılıyorum ayrıca...:good:

Hakikaten biz Eurovision'a çok önem veriyoruz. Müzikal açıdan, sanatsal bakımdan önem veriyoruz, komşulara değer veriyoruz. Ve yine bi yerde, bi noktada kaybediyoruz ama gönülleri fethetmiş oluyor:img-wink: Bence en önemlisi bu:img-wink:

!! Elyf !!
25-05-08, 02:51
Melis'cim sakiniz, hemde cok..
Hatta dalga moduna bile gecdik gordugun gibi.. :img-hyste

Ya su 7. olduk 10. olduk prestij kaybediyoruz komplekslerindende kurtulmamiz lazim..
Ona bakilirsa yarismanin buyukleri ilk ona bile girme sansi bulamiyorlar..
Cikipda sanatcilarina bu kadar yuklenmiyorlar ama..

sweetymelis
25-05-08, 02:52
Ben bu yarışmada Mor Ve Ötesi grubunun performansını izlerken TÜRKLÜĞÜMDEN GURUR DUYDUM.Bunun ötesi olamaz zaten.:img-in_lo

aynen canım...
bana hep olur zaten o...
türkiyenin eurovisiona girdiği şarkı kötü olsa bile izlerken o şarkı mükemmel hissine kapılıp izlerim bkz:süperstar-sibel tüzün :img-hyste
ama mor ve ötesini cidden kapılıp izledim :img-in_lo

bence sanatçılarımızı daha fazla hırpalamamak adına katılmayalım en iyisi. boşuna prestij kaybetmesinler..
eoruvision biz olmadan da olur. asabımız bozulmaz en azından.

aynen...katılıyorum katılıyorum katılıyorum!
yarışma bittikten sonra anneme bunu söyledim...
bizim ülkemiz çok deger veriyo bu yarışmaya ve geleceği parlak olan grupların bu ve bu tür yarışmalarda bi nevi klasları sarsılıyo...
burdan birsürü konu çıkar ülkemizle ilgili daha gerçi ama neyse...
emin olun baska ülkelerde eurovisiona katılan sanatçılar bizden katılan sanatçılar gibi ülkelerinde bu kadar sevilmiyor ve tanınmıyolardır :img-wink: :kahve

sweetymelis
25-05-08, 03:18
bide unutmadan...yunanistanın tanıtım fragmanı işte yunanistan bu dedirtti bana!
nolursa olsun ne anlam çıkartmak isterlerse istesinler o tanıtım yapılmamalıydı...
kelimenin tam anlamı:REZALETTİ,İĞRENÇLİKTİ...
umarım yanlıs hatırlamıyorum ama aklımda yunanistan diye kaldı...

Medea
25-05-08, 03:21
bide unutmadan...yunanistanın tanıtım fragmanı işte yunanistan bu dedirtti bana!
nolursa olsun ne anlam çıkartmak isterlerse istesinler o tanıtım yapılmamalıydı...
kelimenin tam anlamı:REZALETTİ,İĞRENÇLİKTİ...
umarım yanlıs hatırlamıyorum ama aklımda yunanistan diye kaldı...
Evet onlardı.Ben de çok yadırgadım..o tanıtımlarda ülkelerin özdeşleştirildiği şeyler işleniyordu.Ama onu hazırlayan Sırbistan televizyonuydu yani Yunanistan değildi.Ben olsam böyle bir imajla tanıtılmaktan esef duyar uyarırdım değiştirilmesini isterdim.Rahatsız olmamaları bile birincilik uğruna herşeye göz yumabilecekleri izlenimini veriyor.Tatsız...düşündürücü.

PRinCesS_Mm
25-05-08, 04:12
Yarisma tam tahmin ettigim gibi gectii...
SarkiLar'a & Performans'a deiLdee poLitika'ya bakILIpta OyLar VeriLdii..
Her zaman oLan Seyy bu...

BenCe MOr Ve Ötesi Cok iyi TemSiL etti Türkiye'yii...
PerformanS'Lari ne abartiLiydii nede Sadeydii...
Tam ortasini buLmusLarr..Ve Cok GüZeLdii..
iLk beS oLmasadaa iLk on'a Girdik..
Herkez Sasirdi Bence Cünkü onLar iLk 10'a giremezLer diye düsünüoLardii...
Ve Sarki Türkce oLdugu icinde FazLa Sans GörmüoLardi...
Amaa herkezi Sasirtiip iLk 10'a GirdiLer..
Ve PuanLar YükSek oLdugundaa KaLkip Sacma Sapan Hareketde yapmadiLarr..

Rusya'nin Sarkisi Fena DeiLdii ama PerformansLari iyi DeiLdii..
O Dans Adam faLan AbartiLi oLmus...
BenCe YunanisTan DAha iyiyDii YaDa Ukrayna

Bence Türkiyee KatiLmasadaa oLur artiik..
Cünküü Artiik Sarki ve Performans'a bakiLmioo....
Iyi is CikartanLarin Emegine Yazik oLuyoo...

Ama Kim KazanirSaa kaZanSiIn Türkiyee GözümDee her Zaman biRinCii.. :)

Medea
25-05-08, 05:01
Ha bu ekibe ya da benim daha önceki sayfalarda yazdığım "Fonda top sektiren Hakan Şükür+taktik veren Fatih Terim ve vokallerde Tuba Ekinci & Banu Alkan" grubuna bir de kaleci Rüştüyü ekleyebiliriz..seyircilere çiçek böcek filan atar.Sinir eden laf atan olursa degajmanla çaktırmadan iki tane çakar sahneden.Yok yok ben iyi değilim sanırım arkadaşlar bu son eurovision sinirlerimi bozdu,ciddi yorum yazamıyorum :)

maide
25-05-08, 08:53
arkadaşlar öncelikle mor ve ötesini tebrik ediyorum
çok güsel yarıştılar
inş seneye 1.oluruz türkce/ingilizce farketmes yeterki 1. olalım
bide sizden bi ricam war
bana sıralı listeyi yazarsanız sewirinirim:)

dilara61
25-05-08, 09:10
Hakkımız ilk 5'e girmekti ama 7.olduk:good:...Buda bir başarı bu durumda...
Açıkçası Rusya'nın şarkısını beğenmedim:img-tomat...Ki bu bir şey değiştirmiyor...
Zaten kimsenin şarkıya baktığı yok...Komşuya,performansa,politikaya bakılıyor:good:r...

Yarışmadan çekilme zamanımız geldi bence:good:...Ya da bu yarışmayı herkes gibi önemsemeyip,şarkının iyi olması için uğraşmayıp,dansın başarılı olması için uğraşmalıyız...

Dediğiniz gibi Ajdar falan çıksın,Banu Alkan,Tuğba Ekinci,İlhan Mansız,Asena,Hilal Cebeci,Kuşum Aydın :img-hysteve bir sürü daha sayamadığım sanatçı...Bence harika olur...Bide canavar kılığında iki dansçı:img-hyste ...

Mor ve Ötesi çok çok çok başarılıydı...Tebrikler...

Tam puan beklediğim bir kaç ülke vardı...Almanya,Belçika gibi...Ama tam puan alamadık...
Tam puanımız Azerbaycan'a gitti,bizim tam puanımız da Azerbaycan'dan aldık...İyi de oldu :good:...
10 puanın Ermenistan'a gitmesi beni çok üzdü...Geçen sene verdik tamam yeter...Bir sene daha niye veriyorlar ki...Verenler neye göre verdi anlamadım...
Ermenistan'dan hiç puan alamayışımızdan inşallah akıllanırlar :good:...

(=Gülücük=)
25-05-08, 09:19
Bencede hakkımız ilk 5 ti açıkçası o kadar güzel yarışan ülkeler çok azdı.
Benim beğendiklerim şunlar:
1:Türkiye
2:Rusya
3:İspanya
4:Yunanistan

Sizinde dediğiniz gibi şarkilar'a ve performans'a değilde poLitika'ya bakılıpta oylar verildii..
Bunun olmaması gerekiyodu ki her zaman oluyo
Bence Mor ve Ötesi Türkiyeyi oldukça iyi Temsil ettiler tebrik ediyorum

angel eyes
25-05-08, 09:26
dün akşam türk olduğum için gurur duydum.
ancak ne yazıkki komşu komşu hikayesi bir türlü geçilemiyor.
yunanlıların puan aldıkça o kızın sevinmesi sinirimi bozdu.
ya ilk başlarda bizde puan aldık birkez olsun o aldığımız puanların sevinci gösterilmedi.
sonra kim verdi hatırlamıyorum birkez gösterd.
sonra zaten sinirden izlemedim.
mor ve ötesi harika bir performns sergiledi.
ancak komşuluktan öteye geçemedi.
bizim insanlarımız öyle ki soykırım yapmakla suçlayan ermenilere bile 10 puan verebiliyor.
ama biz onlardan puan alamadık bile.
sonrada savunmaya ge.eriz zaten.

MOR VE ÖTESİ SEN BİR NUMARASIN!!!!.
DAHA ÖTESİ YOK!!!!

(=Gülücük=)
25-05-08, 09:33
Aslında ben şu ana kadar türkiyenin hiçbir eurovision şarkısını bu kadar beğenmediğim bu şarkımız çok güzel.Ama nedense herkes hakedene değil komşularına verdi oyları herkes kendisini düşündü ve haketmeyenler kazandı bence türkiye süper yarıştı.Mor ve Ötesine en içten saygu ve sevgilerimi sunuyorum ve tebrik ediyorum

ohanges
25-05-08, 09:37
abilerim ya...
diğer ülkeleri tam puan aldıklarında gösterdiler kamerayı orayı burayı öpüyorlar...
ama morlar öylemi ...efendi abilerim benim seviyorum sizi....

YASİN
25-05-08, 09:40
Yarışmanın şekli tamamen siyasi kimin şarkısı güzel olursa olsun herkes komşusuna veriyor :) Bizde Azerbaycan a verdik onlarda bize :) Benim açımdan çok fazla bir değeri yok bu yarışmanın bu yüzden zaten zamanında 1.de olmuştuk :)

Yunanistan a 7 , Ermenistan a 10 puan verdik ama ben bu oyların Türk izleyiciden geldiğini sanmıyorum en azından öyle umuyorum :icon_whis Ülkemizde yaşayan Yunan ve Ermenilerden gidiyordur bu oylar :img-wink:

Mor ve Ötesi ne teşekkürler ....

ohanges
25-05-08, 09:44
bu adamlar ne biyerlerini salladılar nede orasını burası açan kadınlar vardı...
morlar sadece müzikleriyle yarıştılar...
bir türkçe rock şarkısıylada derece alınabileceğini gösterdiler bize...
isteyen istediğini desin hiçte umrum değil
okumuş abilerim benim...seviyorum sizi:)

Nurka
25-05-08, 09:48

Öncelikle Türkiyeye :love05:tesekkürler. azerbaycana 12 puan verdikleri için .ermeni konusuna geldikde ise hep böyle oluyor türkler ermenilere en yüksek puanları veriyor ama ermenilerden 0 puan alıyor. ben hiç şaşırmadım. bende azeriyim .açıkçası ermeilere 10 puan verildiğinde sinirlendim. ama türkiyeyede bir kez daha tesekkürler.:happy0064 dün bende türkiyeye puan verdim. iyikide vermisim:happy0064. rusyayıda tebrik ederim . gercektende süperdiler.1. hak ettiler:happy0064

DeFnE_92
25-05-08, 09:50
bencede ilk 5e girmemiz gerekiyordu.Ukrayna'nın şarkısı Rusya'nınkinden daha güzeldi.hiç değilse biraz daha akılda kalıcıydı.mesela ben şuan Rusya'nın şarkısını unuttum :) .çünkü izlediğimde hiç 1.olurlar gibi bir tahminde bulunmamıştım.Türkiye'nin sahne performansıda bence gayet iydi.hiç değilse saçma sapan öyle gereksiz olan hareketler yapmadılar.Türkiye'nin türkçe bir şarkıyla 7. olması fena değildi ama söylediğim gibi ilk 5te olması gerekiyordu.benim beğendiğim şarkılar Türkiye'yi saymassak
Ermenistan,Ukrayna,İsrail başka aklıma gelmiyo

(=Gülücük=)
25-05-08, 09:51
Diğer ülkeler bence hiç iyi performans sergilemediler.Mor ve Ötesi İnanılmazdı şarkılarıda çok güzeldi söyleyişleride her şeyleri ben dün yarışmayı izlerken sadece mor ve ötesinde heyecanlandım onların şarkısını çok beğendim diğer ülkelerde sesleri kötü olan performansları kötü olan bir çok kişi vardı sonucu hep birlikte gördük Aslında 7. te kötü değil ama hakkımız 1. likti mor ve ötesi kalbimizde 1.

truth_07
25-05-08, 09:52
şarkımız ne kadar güzel olursa olsun bence de bu yarışma adil diil.. herkes çıkarı için oylar veriyo...
şarkımız güzeldi bence.. Ben mor ve ötesini tebrik ediyorum.. :happy0064
Onlar yarışmada birinci olamasalarda..gönlümüzün birincileri..:happy0064:img-clapp:img-clapp

nazli_chriss
25-05-08, 09:53
bu adamlar ne biyerlerini salladılar nede orasını burası açan kadınlar vardı...
morlar sadece müzikleriyle yarıştılar...
bir türkçe rock şarkısıylada derece alınabileceğini gösterdiler bize...
isteyen istediğini desin hiçte umrum değil
okumuş abilerim benim...seviyorum sizi:)

:img-hyste:img-hyste:img-hysteaynen katılıyorum ya Mor ve Ötesi sahnede müzikleri ile vardı...
yunanistan yada daha bi çok ülke gibi dansçı oynatıpp şhowlarla diil..
ayrıca azerbaycana karşılıklı tam puanın gitmesinede çok sevindmm gerçekten yanımızda olan azeriler var zatenn...

DeFnE_92
25-05-08, 09:57
ya zaten oyların siyasi olarak verilmesi çok açık.hangi ülkeydi hatırlamıyorum Fransa'ya 12 puan verdi.ben Fransa'nın şarkısını dinlerken ciddi söylüyorum uyuz olmuştum.ama zaten hiç bir zaman hakedilen puanlar verilmiyo.oylama başlamadan ben 7 ile 9 civarlarında olacağımızı içimden geçirmiştim

ömer hayranı
mor ve ötesi siz bizim gönlümüzün biricisiniz diğerlerini boşverin
birinci olanda hakederek olmadsı zaten - niye ermeistana okdar puan verildiki
hiç haketmediler hem bize puan bile vermediler türkiyeden ermenilere sms atan varmıdr acaba yunalılara üzüldüm ruslardan daha iyidiler:kahve

gemini7
Çok saçma bir oylama oldu bence tamam Yunanistan fena değildi
Ama Rusya hiç iyi değildi ya , bence hak eden Ukraynaydı
Türkiyenin hak ettiği yerde ilk 5di bence, resmen komşu ülke oylaması oldu
Mor ve Ötesi harikaydı, ve gerçekten ilk 5 de olmayı hak ettiler!

nazli_chriss
25-05-08, 10:03
"Umarım bazı ülkeler bazı ülkelere oy vermekten vazgeçer de vermediklerinin hakkını teslim ederler "

Söylenmesi gerekeni sunucu söyledi zaten..
Ötesi yok yani,başka söze gerek varmı..

(=Gülücük=)
25-05-08, 10:03
Rusya okadar güzel performans vermedi ama şarkılarını açıkçası beğendim ama bizimki daha güzeldi ve gerçekten hakedenler kazanmadı diğerleri terbiyesiz terbiyesiz oynayanlar saçma saçma hareketler yapanlar görsel olarak aldılar puanları ve tabi herkes kendine oy atamadığı için beğendiklerine değil komşularına oy kullandı ve ben oy kullanmadım kulanmamda zaten çünkü en güzel türkiyeydi diğerlerini beğenmedim mor ve ötesi hem görsel hem ses şov ve herşey olarak çok güzeldiler.
TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜRLER!

nick.mick.yok
25-05-08, 10:05
M()R vé ötési hakét$Mi$ti...

Dilekçi_Dilosh
25-05-08, 10:05
Bence de daha iyisini hakediyorduk.İlk 3 e gireriz diye düşünmüştüm ama öyle olmadı.Yavaş yavaş aşağı kaydık.
ama bu önemli değil.Çünkü Mor ve Ötesi GÖNÜLLERİN BİRİNCİSİİİİ:happy0064:happy0064

tugbays
25-05-08, 10:21
bence yarışmanın adını değiştirsinler şarkı yarışması demek bu yarışmaya biraz saçma kaçıyor komşuluk ilişkisi siyaset yarışması daha yakışır bence
üzülmedim çünkü mor ve ötesi hakikaten bence süperr bir grup ve eurovisiona mor ve ötesi fazla kaçtı bunu kazanmadığımız için söylemiyorum böyle kendimizi savunmak için de değil hakeden gerçekten bizlerdik ama sonuçta dünyanın en güzel şarkısıyla da gitsen alacağın oy yine o kadardır malum komşuluk ilişkisi
üzülmedim ama çok kızdım Yunanistan bizim komşumuz değil mi biz onlara 7 oy verirken onlardan 1 oy bile alamadık çünkü adamlar tarihini ne olursa olsun unutmuyorlar açıkcası bizim milletimize çok kızdım bu hususta

ve mor ve ötesini gönülden tebrik ederim 12 puan alınca kamerayı yalamadılar görgüsüzlük yapmadılar eminim ki 1. olsalardı yine şımarık şımarık hareketlerde bulunmayacaklardı ciddiyetlerini koruyup Türk milletinin saygınlığını gösterecekti ve gösterdilerde

can2366
25-05-08, 10:30
Bu şarkı Türkçe olmasaydı 1. yada 2. bizdik
açıkçası izlemeyi düşünmüyordum zaten şarkıların olduğu kısımı izlemedim oylamayı izledim 3.sıradaydık ben açtığımda ve bayağı da umutlandım ama hüsran oldu
şimdi bu yarışmaya İngilizce şarkıyla katılsak ne olacak anlamıyorum
Türklüğümüz mü eksilecek?Yani böyle bir platforma illa anadilimizle mi katılmamız lazım
şimdi ben Türkçe'yi çok düzgün kullanmaya çalışan(ve kullanan) ve Batı özentisi olmayan biri olduğumu söylemek isterim
ama akıl var mantık var
bizim ezgilerimizi taşımayan rock türü bir şarkı Türkçe nasıl okunsun
ritm,ezgi zaten tanıdık yabancılara
en azından sözle bütünleşseydi biz ilk3te olurduk

dün internette Sertab Erener'in Eurovision performansını izledim
inanılmaz dolu,inanılmaz kaliteli bir sahne şovu
öyle bütünleşmişler ki adeta birincilik hakkımızdı ki o da kıl payıydı

Türk düşmanlığı var malesef herkes komşusundan medet umarken biz de yok biz ancak gurbetçilerimizden medet umuyoruz ama alıştık zaten ne demişler Türk'ün Türk'den başka dostu yok

Türkiye oylamasında şu Ermenistan'a 10-12 puan verilmesi çok sinirimi bozuyor
eğer Türkiye'deki Ermeniler yolluyorsa bu oyları tamam benim için sorun yok ama Türkler hoşgörü,barış,huzur adına filan yolluyorsa artık vazgeçsinler çünkü bu insanların büyük çoğunluğu bundan anlamıyor hiçbir şey de değişmiyor aksine gittikçe rezil olduğumuzu düşünmekteyim

12 puanı Azerbaycan'a verdik ilk seneleri sanırım, ilk seneleri için yerleri iyiydi

Dediğim gibi Türkçe takıntısından vazgeçilmeli,İngilizce şarkılarla elde edilen başarıyı görüyoruz inkar edilemez
Türkçe olacaksa da şarkının içinde biraz Türk melodileri olmalı,Türk ezgileri olmalı sahneye Avrupalı'ların hayran olduğu kültürümüzü yansıtmalıyız göstermeliyiz

Kantura
25-05-08, 10:33
[QUOTE=nazli_chriss;7177159]"Umarım bazı ülkeler bazı ülkelere oy vermekten vazgeçer de vermediklerinin hakkını teslim ederler "

Evet, oylama kesinlikle adil değildi. Zaten daha 1. yılından beri politik bir yarışmaymış . Müziğe , şarkıya değil de komşularına al gülüm ver gülüm mantığıyla puan vermeleri sonucu (yine de) "MOR VE ÖTESİ" Türkçe bir parçayla 7. oldu ya,ne diyeyim...Gerçekten harika bir performans gösterdiler. Hatta denildiğine göre "Bir rock şarkısı Türkçe ile bu kadar mı uyuşur ?" diye şaşırmışlar:good:

Rusya değil de bari Ukrayna ya da benim favorim Norveç 1. olsaymış daha iyi olurdu. Ama herkes komşularını ihya ederken Rusya'nın bir de dünyaca ünlü buz patencisi gibi bir avantajı vardı:icon_whis

Bu arada biz de komşularımıza oy verdik! Kendini bilen bir Türk, Ermenistan ve Yunanistan'a oy vermezdi. Tabi ki o kadar oy Ermeni ve Rum vatandaşlarımızdan gitmiştir. Eh , soydaşlarını desteklemekte haksız değiller. Tıpkı yurt dışındaki vatandaşlarımızın yaptığını yaptılar.Ama maşallah(!) komşularımızdan biz oy alamıyoruz...

Neyse bir daha Eurovision'da şarkılar bölümünü izleyeceğim, puanlama kısmında ise Tv'yi kapatacağım.Hak ve adalete pek rastlanmıyor çünkü.

Sevgiler...

keremcem&ekin
25-05-08, 10:34
mor ve ötesi siz bizim gönlümüzün biricisiniz diğerlerini boşverin
birinci olanda hakederek olmadsı zaten - niye ermeistana okdar puan verildiki
hiç haketmediler hem bize puan bile vermediler türkiyeden ermenilere sms atan varmıdr acaba yunalılara üzüldüm ruslardan daha iyidiler:kahve

Ermenilere giden oylar Türkiye'den Türklerin attığı mesajlar olduğunu sanmıyorum.Türkiyede bir o kadar ermeni yaşıyorki .Bunu 2 yıldır Türkiye'den Ermenistan'a atılan oylarla boş durmadıklarını gösteriyorlar.Bu Yunanistan içinde geçerli.Tabi hala tarihi unutamadıkları için içlerinde neler besliyorlarsa.....

boncuk-girl
25-05-08, 10:38
Mor ve Ötesi çok havalanmıştı.
Avrupa'yı delirtecek... felan diye.
Ama gösteri çok sıradandı.
Bende birinci olmayı beklemiyordum ama ilk 5 e gireriz diye düşünmüştüm en azından.
Ama 7. olduk
keremcem&ekin söylediklerine katılıyorum...Haklısın...

agent 16
25-05-08, 11:01
bu yarışmayı gerçekten çok saçma buluyorum yıllardan beri hep yakınıyoruz çok önemli diye bence boş verelim o kadar önemli değil bence kazansak ne lur kaybetsek katılmamız bile yanlış her sene kendimizi boşu boşuna dövüyoruz

batuhan_gumus
25-05-08, 11:07
slm bnce 7 olmamız gayette iyi
çünki hic bir ülke tam olarak 12 puan almadik
bir tek en çok azerbaycandan aldık
almanya fransa ingiltere den 10 aldık tmm
oda iyi ama ben anlamıyorum almanyada hiç dogdürüs
yunan yokki neden 12 puanı onlar alıyor ben anlamadım
ben dün hiç durmadan gönderdim ama yok ki 10 puan bizim oldu
okdr hepimiz gönderimiz halde 10 puan
ve komşudan komşuya hep oy gitti nedense sinir oldum
bizim komşular bulgar saolsun yine bisey verdi
israel 0 verdi yunan 0 verdi ama yunana 7 verdik ay çıldırcam ya:img-cray:

nese ki turkey 7 oldu azerbaycanda 8 kötü bi sonuç deil

Kantura
25-05-08, 11:12
bu yarışmayı gerçekten çok saçma buluyorum yıllardan beri hep yakınıyoruz çok önemli diye bence boş verelim o kadar önemli değil bence kazansak ne lur kaybetsek katılmamız bile yanlış her sene kendimizi boşu boşuna dövüyoruz

Yok yok , katılmamız iyi. Reklam yapıyoruz. Adımızı , ülkemizi, kültürümüzü tanıtmış oluyoruz. Tabi bir de oylama adil olsaydı... İlk 3 'e girmemiz gerekirdi bence.

m-a-i-d-e
25-05-08, 11:18
her zorluğu rağmen yedincilik süper bir derece oldu...
harunda bir durgunluk vardı ama daha enerjik olabilirdi tıpkı bascı gibi.çocuk nasıl coştu ama yaa süper görünüodu valla:happy0064

ben ermenistandan ve yunanistan puan almamamıza rağmen bizim onlara puan vermemiz saçma oluo yaa bence oy atarken iyi düşünmek gerekio:img-wink:

a-y-s-e
25-05-08, 11:49
Bence hic haketmedim 7. olmayi
Yani ben sunu rahatca söyliyebiliyorum ki biz Rusya'dan cok daha iyidik
Ama iste siyasi cikarlar ne diyelim
Ama Mor ve Ötesi'ne bize yasattiklari bu heyecan ve cosku icin cok cok tesekkürler

rain 1907
25-05-08, 11:54
bunca ırkçılığa rağmen 7. olabilmemiz büyük başarı bence.komşuculuk oynandığı düşünülürse çok iyi bir derece.zaten kimsenin 1.lik beklediğini sanmıyorum.
bizden ermenistana her sene 10 ya da 12 puan gidiyor zaten.onlardansa bize 1 puan bile gelmiyor.çünkü onlara oy atan bizim içimizdeki ermeniler.Türkiye de çok fazla sayıda varlar herkesin bildiği gibi.ama yunanistanı anlayamıyorum.türkiyeden nasıl oraya böyle yüksek puan gidebiliyor acaba ?
azerbaycan dan bize bizden de onlara gideceği belliydi zaten :img-hyste
vee rusyanın hakettiğini ise hiiç düşünmüyorum.ukrayna daha güzeldi :good:

eğer ki biz bir birincilik daha almak istiyorsak biraz daha görselliğe başvurmalıyız.sertap erener in aldığı başarıda bunun payı çok büyüktü.muhteşem bir görsel show yapmıştı.:good:

*hazal*
25-05-08, 11:58
Tek Yürek olduk dün gece...Türkçe bi şarkı..Danssız ve ama harika bi görsel şovla 7.olduk....Bu büyük bi başarıdır arkadaşlar..Türkçe şarkıyla katılan dier yarışmacılarıda görmüştük yerlerde sürünüyolardu...Eğer 7.olduysak bu MOR ve ÖTESİ'nin başarısıdır!!!:img-clapp:img-clapp:img-clapp Şarkıları ne kadar güzel yorumladıklarının göstergesidir:img-clapp:img-clapp:img-hi::img-hi::img-hi:
Bu arada şunuda söylemeden edemicem yunanlara çok pis kıl oldum yaaa zıngırlar bize oy vermediler..komşuluk hakkı denilen bişey var yaaaa...poff artık yunanistan benim gözümde bitmiştir....

MOR ve ÖTESİ'ne sonsuz teşekkürler!!!Bize böyle güzel bi gece yaşattığı için!!!7.olmamız hiç önemli deil!!!Onlar bizim kalbimizde her zaman 1.sıradalar!!!