PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Serçe (Arşiv 3)Sayfa : 1 2 [3]

seza
08-04-08, 21:37
öykünün bu şekilde ilerleyebilme ihtimali can sıkıcı olduğu için görüpde görmemiş gibi yaptık yada kendi adıma yaptım diyeyim:img-wink:
Kucağında bebekle kalmış bir Doğu ve biten bir Serçenin son nefesi:icon_sorr
Yok yok böyle olmaz ben şaka yaptım sadece...Dikkate almayın emi:img-hyste

Valla ben de görmemiş gibi yaptım. Çünkü hâlâ beynim reddediyor. Doğu'nun bu kadar ameliyata izin vermesine mi yanayım, ölümün ayıramadığı cümlesine mi yanayım bilemedim. Ben o harika (!) hikâyeye göre ikisinin birlikte öleceğine inanıyorum. Ya da Gülşen'le Semiha Hanım birlikte öldürecekler ikisini. Çünkü o iki kadına rağmen birlekte olsalar bile çok yaşayamazlar. Zaten Gülşen'le aynı evde yaşama ihtimali bile insanın ömrünü kafadan on sene götürür. Düşünsenize böyle bir kaynanayı...Ben sıramı savdım gelinlikten. Kaynanam yok yani. Ama siz bekârlar şunu iyi bilin ki ortalık Gülşen gibi kaynanalarla dolu.

Doğu'nun Mine için şiir isteme ihtimaline karşılık ben ona buradan bir şiir göndereceğim.

seza
08-04-08, 22:33
Özet ne kadar kötü şeyleri işaret ediyor. Bu hafta da aşk beklentimiz boşa çıkacak. Ama ilerisi için umudumu kaybetmedim. Mine ne kadar uğraşırsa uğraşsın Doğu'da iş yok. Doğu Pervin'le evlenip Mine'yi el altında tutmak istiyor. Ama nedense bu hafta Mine'yi üzmemek için ayrılacakmış. Sanki kavuştular da ayrılacak. Bu Doğu beni sinir etmeye başladı. Annesine çekmiş ne olacak. Seninle evlenemem; sen başkasıyla evlenemezsin; kadınımsın gibi sözler sarfeden birinin nasıl bir hayata razı olacağı belli. Yani Mine nikahsız yaşamayı kabul etse çok sevinecek. Tek umudum Pervin. Yine yaparsa o yapar bir şeyler. Muhsin Baba'dan isteyeceği şeyden umutluyum. Belki de evlenmek istemeyecektir. Çok mu hayalperestim sizce? Olamaz mı? Akıllı kız; Doğu'nun başkasını sevdiğini biliyor. Üstelik kendi durumundan dolayı da Doğu'nun ona yaklaşamayacağını biliyor. En iyisi onurlu davranmak diyerek gerekeni yapar belki.Mine'den ayrılıyorsa o çanak- çömlek sahnesi ne?


Mine'den Doğu'ya.....:img-in_lo

Gözlerim seni görünce güzel
Saçlarım senin için uzun
Tenim seninle sıcak böyle.

Sakınmaklar gereksiz bunu yeni anladım
Kırıp dikenli telleri geldim yanına.
Dört tarafımda elle tutulan karanlıktı-bilirsin
Raylarca uzuyordu yalnızlığım
Kör kandil kısır anlayışlara
Bir kinim vardı , zamanın eritemeyeceği
Bir sancım vardı öylesine belirgin
Yokluğun özlü çıbandı sanki
Duramadım.

Duramadım dayanılmaz isteklere
Bütün bağlardan kurtulup bir an
Gözlerinin büyüsüne geldim
Ellerinin ateşine
Yak beni.

Sen uykusun vazgeçilmiyorsun
Seni kendim kadar seviyorum
Günlerden bir gün duysam acısını
Beni ilk öpenin sen olmasını istiyorum
Beni ilk öpenin sen olmasını.
Türkân İldeniz

ÖzgurCevik
08-04-08, 22:38
Serçe dizi müziği sözleri

Her rüyada şiir gibi gözlerin
Beni yakar küllerimi savurur
Gece gündüz uyanmadan beklerim
Emanettir kokun bir gülde durur
Bitmeden bu rüya ölsem
Yüreğim Avuçlarında
Uyandırmasa
Yokolup bitsem dudaklarında
Getireceğim inan güneşi akşamlarına
Uyandırmasa
Asılı kalsam gözyaşlarında

bunu eklmemek istedim eyer varsa kusura bakmayin

siyah lale
09-04-08, 00:06
Sayfaya imzalar,avantarlar,özel çalışmalar,fotograflar ,bölüm özeti ,şiirler ve yorumlarıyla zenginleştiren arkadaşlara teşekkür ederim.Çalışmalar birbirinden güzel olmuş,ellerinize sağlık.

Aramıza yeni katılan arkadaşlara Hoşgeldiniz diyorum.

Güzel yorumlarınız içinde teşekkürler...

rumeysa05
09-04-08, 00:12
Merhabalar degerli arkadaşlar.Serçe dizisini üçüncü bölümünde annem dizisinin reklam arasında gezinirken keşfetmiş sonrada internetten yayınlanan diger bölümlerini izleyerek sevmiş bir serçesevenim.Bir süredir sayfadaki yorumları takip ediyordum.Sıla formundan tanıdık arkadaşlarımı görmekde beni ayrıca keyiflendirdi.Zevklerimizin uyuştugu yeni bir sayfada buluşmaktan çok hoşnutum.Tabi bu sayfada yorumları ve çalışmalarıyla tanıştıgım yeni arkadaşlarımıda anmadan geçemeyecegim.Sevgili süpersonic(umarım dogru yazmışımdır) ve sevgili Hande Saruhan Hünel ile öyle güzel yorumlar yazmıştınız ki geçen gün kendisine fiziki hiçbir hayranlıgı olmayan bendeniz kendimi o yorumlara göz atarken gülümserken yakladım.Saruhan beyin her hareketini ,mimigini ,giyim tarzını öyle güzel anlatmışsınız etkelenmemek elde degildi.Gerçi şahsım birilerine hayranlık duyma yaşını çoktan geçti ama olsun.

Doguyuda Mineyide begeniyor ve seviyorum.Aşklarınıda çok samimi buluyorum.Mine karakterinin kendi sesimi bilmem ama ikisininde ses tonlarını kendilerine çok yakıştırıyorum.Dogunun tüm çaresizligine ve ailesine boyun egmişligine ragmen her daim Mine için bişeyler yapma gayretide acayip hoşuma gidiyor.Özellikle üçüncü bölüm part dörtte (günde en az üç kere yemeklerden önce izliyorum) Pervinin kitaplarını verirken Mineyi görüp o mükemmel müzik eşliginde kapıya gelip o yumuşacık sesiyle merhaba dedigi sahne favori sahnem.Bayıldım ben kendisine o sahnede.Hani yanındaki nişanlısıymış,Minenin yanında erkek arkadaşı varmış kimin umrunda.Dizide zengin bir ailenin güçlü,yakışıklı kendine güvenen kimligi Saruhan beye çuk oturmuş.Kendisini başka herhangi bir dizide izlemiş degildim.Serçeyi izledigim andan beri dikkatimi çeken bir duruşu vardı.Yukarda bahsettigim arkadaşlarımın yorumlarında okudum ki bu Saruhan beyin anormal dik duruşuymuş meger.Hakkaten bir insan bu kadar dik nasıl yürür çözmüş degilim.Mine karakteride noname bir isim mi bilen arkadaşlar varmı daha önce kendisini hiç tv de görmemiştim.Minenin aglamasını abartılı ve fazla bulan arkadaşlarım olmuştu sanırım.Üzüntü dili aglama olan benim gibi birine bu çok abartılı gelmedi belki çok kötü ama bende herşeye aglarım.Kız hem aşık ,hem kavuşamıyor ne bileyim bu şartlarda bana fazla gelmedi.

Her dizide üçüncü tekil şahıslara karşı olan ben bu dizide Pervini seviyorum nedense.Çok masum geliyor bana.Diziyi uzatmak adına yakında kendiside senaristlerin elinde bir canavara dönüşür nasılsa benim sevgimde fazla sürmez.Ben dizinin bir ve ikinci bölümünü netten izledigim için kaçırmış olabilirim.Gülşen hanım bu kızı nerden buldu arkadaşlar.Neyin nesi ne fesi bu Pervin.Mineyi istediler hop üç gün sonra nişan daveti ve Pervin çıktı ortaya.Arada kaçırdıgım şeylermi oldu bilen arkadaşlar varsa ve beni aydınlatırlarsa çok menun olururum.

Daha çok yazacaklacak şey var fakat baya uzun oldu yorum .Digerleri başka bir yorumumda inş.İlk günden bıktırmayım sizi.Çok severek begenerek izledigim bu dizi digerleri gibi birkaç bölüm sonra katledilecek diye ödüm kopuyor. Biz sılazedeler bunu ne demek oldugunu iyi biliyoruz zira.Umarım korktugum başıma gelmez.Hepinizi çok öptüm

YARADANA EMNETSİNİZ...

mervey
09-04-08, 03:10
Valla ben de görmemiş gibi yaptım. Çünkü hâlâ beynim reddediyor. Doğu'nun bu kadar ameliyata izin vermesine mi yanayım, ölümün ayıramadığı cümlesine mi yanayım bilemedim. Ben o harika (!) hikâyeye göre ikisinin birlikte öleceğine inanıyorum. Ya da Gülşen'le Semiha Hanım birlikte öldürecekler ikisini. Çünkü o iki kadına rağmen birlekte olsalar bile çok yaşayamazlar............

seza ya ölüm laflarını bu iki aşık için kullanmayalım lütfen kendimi çok kötü hissettim. hikayemiz zaten bizi yeterince hüzünlendiriyor. bir de gelecekte mine'nin başına gelecekleri düşününce tüylerim diken diken oluyor:(

rumeysa05 aramıza hoşgeldin. dizimizi sonradan yakalayıp sevmene çok sevindim. senin gibi arkadaşlar sayesinde hızla büyüyeceğiz. bundan hiç şüphem yok. serçemizi daha güzel günler bekliyor. ayrıca pervin'i sevdiğini söylemişsin. evet pervin'in tek suçu biraz saf olması. ben ona hiç kızamıyorum o da gülşen hanımın bir kurbanı. belki de sevdiğini sandığı adamın başkasını sevdiğini bile bile onla evlenecek. adi bir adam yani tarık yüzünden hayatının karardığını düşünüyor ve geleceğe dair umudu yok. tüm bunlar çok kötü. ben pervin'in ilerleyen bölümlerde doğu'nun mine'ye olan aşkına tanık olacağına ve doğu'dan vazgeçeceğine inanıyorum. onda sevenleri ayıracak bir hal yok gibime geliyor. umarım yanılmıyorumdur.

seza
09-04-08, 07:51
seza ya ölüm laflarını bu iki aşık için kullanmayalım lütfen kendimi çok kötü hissettim. hikayemiz zaten bizi yeterince hüzünlendiriyor. bir de gelecekte mine'nin başına gelecekleri düşününce tüylerim diken diken oluyor:(

Mervey'ciğim haklısın hem de çok..Aslında bu beni de çok rahatsız ediyor. Çünkü ben sonu mutsuz biten dizileri, filmleri seyredemiyorum. Duygusal yanım çok etkileniyor. Ama hem Doğu'nun kapsüllere yazdıkları hem de ana hikâyede yazılanlar beni düşündürüyor. İkisinin yüzünde de müthiş bir hüzün var zaten. Gelecekte yaşayacaklarının üzüntüsünü şimdiden hissediyorlar sanki. Ben ister miyim ölmelerini?
:icon_sorr:icon_sorr:img-sorry:img-sorry:img-sorry
Onları evlerinde aşkla, muhabbetle ve dört çocuklarıyla görmek isterim. Üstelik Gülşen ile Semiha'yı da dize getirmiş olmalarını. Umarım bizi üzen bu durum sadece şaşırtmacadır. Böyle bir şeyi hissedersem seyretmem zaten. Ama seni üzmemek için bahsetmem bir daha. Böylece biz de düşünmemiş oluruz değil mi?

Birazdan işe gitmek üzere çıkacağım. Belki ikinci fragmanı görürüm diye Star açık. Ama henüz bir şey yok. Dün akşam Star'ın internet sayfasında Serçe'ye bakmak istemiştim. Orada yorumları okudum. Biri beni üzdü. Diyor ki Serçe dizisi bitsin onun yerine Kaybolan Yıllar başlasın. Üzüldüm şahsen. Ben KY dizisini seyretmedim. Seyretmediğime de pişmanım. Umarım tekrarı olur da seyrederiz. Dizi nasıl bitti bilmiyorum. İnşallah hüzünlü bitmemiştir. O dizi de yeniden başlasın ama Serçe neden bitsin anlamadım. O diziden belki farklıdır bilmiyorum ama bu bencillik gibi geldi bana. İnsanların zevklerine müdahele neden? Artık birilerinin bir başkasına hükmetme durumlarından bıktım. Ben böyle istiyorum bu yüzden böyle olsun anlayışı var. Tabii ki birinin isteğiyle bitecek değil ama yine de düşünce durumu bile sevimsiz.:img-fie::bilmim

seza
09-04-08, 08:05
Merhabalar degerli arkadaşlar.Serçe dizisini üçüncü bölümünde annem dizisinin reklam arasında gezinirken keşfetmiş sonrada internetten yayınlanan diger bölümlerini izleyerek sevmiş bir serçesevenim.Bir süredir sayfadaki yorumları takip ediyordum.Sıla formundan tanıdık arkadaşlarımı görmekde beni ayrıca keyiflendirdi.Zevklerimizin uyuştugu yeni bir sayfada buluşmaktan çok hoşnutum.YARADANA EMANETSİNİZ...


Yeniden merhaba canım arkadaşım. Dediğin gibi yeniden birlikte olmak çok güzel.Zevkler beni de çok şaşırttı. Annem ve Asi de buna dahil. Şu anda tek favorim Serçe olsa da onların tekrarlarını da olsa seyrediyorum. Ben dizi daha başlamadan reklamlarını seyrederken etkisinde kaldım. Müzik, semazenler, oyuncuların bakışları, mistik hava beni etkiledi.(Tabii Gülşen'den sonra mistik hava mava kalmadı.)O an seyretmeye karar verdim.Yani ilk reklamda benim işim tamamdı.:img-yes::img-wink:

Hatırlarsan diğer dizide aşkı görelim diye aylarca heba olduk ama burada ilk bölümde bunu gördük. Daha ne isteyelim değil mi? Dizi hakkında -şu anda söylemek istemediğim- bazı çekincelerim var. Umarım korkum gerçekleşmez. Ama bu haliyle çok güzel geldi bana. Senin de değin gibi Doğu'yu ya da Saruhan Hünel'i öyle güzel anlatıyor ki arkadaşlar masal okur gibi okuyorum. Müthiş yazıyorlar.:good: Sırf bunları okumak için bile dizi seyredilir.

Sevgili dostlar inanın size yetişemiyorum. Çalışmalarınız mükemmel. Fotoğraflar sayesinde dizinin bütün ayrıntıları gözlerimizin önüne geliyor. Sağolun varolun.

siyah lale
09-04-08, 12:09
rumeysa05 arkadaşım aramıza hoşgeldin.


Sevgili dostlar inanın size yetişemiyorum. Çalışmalarınız mükemmel. Fotoğraflar sayesinde dizinin bütün ayrıntıları gözlerimizin önüne geliyor. Sağolun varolun.

Seza'cığım güzel yorumun için çok teşekkür ederim.Lalecim bu ne güzel bir çalışma...Seni anket sorularından bir şekilde muhaf tutabilirim:img-yes:..Bu çalışmanın bana ithaf edilmiş olduğunu düşünerek:img-wink:3.bölümün en vurucu sahnesini bu kadar güzel bir şekilde yansıttığın için çok teşekkür ederim..Ellerine emeğine sağlık:good:Her karesinde farklı bir Doğu..Bu çalışmaya isim vermek istiyorum izninle..."Muzip düşünceler":img-in_lo


Rhett'ciğim anket sorularına karşılık, ben sana Doğu çalışmaları göndersem olur mu diye ilk teklifi ben yapmıştım.Bu nedenle Bu çalışma senin için yapılmıştır.:img-wink:Verdiğin isimde ..."Muzip düşünceler": ifadeleri tam yansıtıyor.:good:

Havaalanı çalışmalarından istediğine el koyabilirsin..Göl manzaralı çalışmalarda Rahime'nin olacak..

Güzel yorumunun için tekrar teşekkür ederim.

ben_
09-04-08, 13:11
arkadaslar daha yeni özeti okudum...ya inanmiyorum dogu askindan vazgececemis...pervinin istegi bütün aileyi sarsacakmis....
COK AMA COK MERAK EDIYORUM NE ISTIYECEK DOGUNUN AILESINDEN???
acaba kendi icinmi yoksa dogu icinmi, cünkü dogu onu birakmadi!!!
bence muhsin beyin olayi ögrenmesi cok iyi oldu simdi oda anlar dogu zorla evlendini:img-yes:

mervey
09-04-08, 13:37
Birazdan işe gitmek üzere çıkacağım. Belki ikinci fragmanı görürüm diye Star açık. Ama henüz bir şey yok. Dün akşam Star'ın internet sayfasında Serçe'ye bakmak istemiştim. Orada yorumları okudum. Biri beni üzdü. Diyor ki Serçe dizisi bitsin onun yerine Kaybolan Yıllar başlasın. Üzüldüm şahsen. Ben KY dizisini seyretmedim. Seyretmediğime de pişmanım. Umarım tekrarı olur da seyrederiz. Dizi nasıl bitti bilmiyorum. İnşallah hüzünlü bitmemiştir. O dizi de yeniden başlasın ama Serçe neden bitsin anlamadım. O diziden belki farklıdır bilmiyorum ama bu bencillik gibi geldi bana. İnsanların zevklerine müdahele neden? Artık birilerinin bir başkasına hükmetme durumlarından bıktım. Ben böyle istiyorum bu yüzden böyle olsun anlayışı var. Tabii ki birinin isteğiyle bitecek değil ama yine de düşünce durumu bile sevimsiz.:img-fie::bilmim


seza arkadaşım ben kaybolan yıllar dizisinin sürekli bir izleyicisiydim özellikle ilk sezonu bu güne kadar izlediğim en güzel en kaliteli dizilerin başındaydı. tabiki serçeyi de kaybolan yılları referans alarak izlemeye başladım. ama benimde anlamadığım ve hoşuma gitmeyen şey yeni dizimizin kaybolan yıllarla benzerlik içine sokulmaya çalışılması yada onda görüp sevdiğimiz sahnelerin hikayenin tekrar serçede görmek istenmesi. bence artık ky ın farklı bir dizi farklı bir hikaye olduğunu kabul edip bu tür isteklerden vazgeçilmeli. bu özellikle doğu karakteri için kullanılıyor. doğu çok başka esmer çok başka karekterler. bu yüzden artık esmer ve ezel defterini kapatıp doğu ve mine'yi izlemeli ve yorumlarımızı bu yönde yapmalıyız. zaten esmer ve ezel hep en güzel aşk masalı olarak hatıralarımızda kalacak.

xxy-erkl
09-04-08, 13:44
Miraç özet için teşekkürler.

Doğu, aldığı darbeyle bayılan Mine’yi hastaneye götürür. Sevdiği kadını kaybetme korkusunun dehşetini yaşamaktadır.
Özetçi, kaybetme korkusunu anladım da dehşet ne demek ya.

Ancak Mine’nin durumu korkulduğu kadar ciddi değildir.
Biraz ciddi olsaydı bee, heyecan olurdu.:img-tomat
Mine tedavi altına alınır ve bir süre sonra kendisine gelir.
Kafadaki hasar iyiymiş de kalbindeki hasar nolcak.:img-blush
Ancak Doğu sevgisinin Mine’ye büyük zararlar verdiğini görmüştür. Mine’nin huzur ve mutluluğu için ondan vazgeçecektir.
Bu kadar severken vazgeçmek o kadar kolay mı? yapabilseydi en başından vazgeçerdi ama madem kararlı bu vazgeçiş ona pahalıya patlacak demektir, asi ve hırçın bi adam olacak doğucum :icon_sorr, acısını da fundayla cemden çıkaracak.

Doğu’nun yaşadığı dehşetin bir benzerini, otel odasında intikam hırsıyla Tarık’ı bıçaklayan Pervin de hissetmektedir.
Zor bi durum, tarık ölecek mi ölmeyecek mi, ölmeli mi ölmemeli mi? ufff.

Pervin çaresiz ve korku içinde Doğu’yu arar ve kendisine yardım etmesini ister. Doğu otel odasına gelir ve Tarık’ı hemen hastaneye kaldırır.
Gülşeni arayacak hali yoktu tabi doğuyu arayıp yardım isteyecek işte benim beklediğim dostluk temelleri atılıyor :icon_whis. Demek fragmanda tarık’ı karga tulumba taşıyan doğuymuş.
Hastaneye gelen Muhsin Bey de olayın içyüzünü öğrenmiştir.
Oh be nihayet bi şeyler öğrendi.
Pervin’in yaşadıkları yüzünden kendisini ve ailesini sorumlu hissetmektedir.
Yine hastanelik olmasın.:icon_whis
Pervin’e kendilerini affetmesi için her ne olursa olsun isteğinin yerine getirileceğini söyler.
Ondan da bu davranış beklenirdi zaten.:good:
Ancak Pervin’in Muhsin Bey’den istediği şey, Karatlı ailesinin düzenini yerinden oynatacaktır..
Doğuyla minenin evlenmesini isteyecekkk :img-wink:, muhsin bey de yapmak zorunda kalacak,onlar başka türlü evlenemezler yoksa.:img-blush

Bu özetçi olayları biraz abartmış gibi geldi bana dehşet falan ama hadi neyse.

Aşkla ve Saruhanla kalın...

Edüt: Dün akşam fragmana denk geldim ama tren sahnesi falan göremedim sadece doğu-serçe sahneleri vardı ve sesli değildi sanırım bu 3.fragmandı başka gören arkadaşım var mı?

esra2
09-04-08, 13:48
arkadaslar ben yani esra serce dizisinin ikinci fragmani buldum araadim sonanda buldum..

fragman neydi oyle ya izledim, serce dogusuna sarilior, beni birakma gibisine, otlek cemi az kalsin dogu arabasiyla eziordu, mubarek dogu funaya tokat atacak ya, elini bi kaldirdi yani tokatmi atacakti yoksa havaya silah mi patlatacakti bilemedim..

ps: fragmani izlemek icin bana om atin cunku eger buraya eklersem banlanirim...

LeYLa 06
09-04-08, 14:23
Lale ablacım çalışmaların için ellerine sağlık...

Herşey harika görünüyor...:happy0064

*yildiz*
09-04-08, 14:30
Leylacim canim aile imzalarin cok güzel olmus, ellerine saglik güzelim :good:

Lalecim calismalarin her zamanki gibi muhtesem :happy0064

mirank arkadasim yaptigin imza ve avatarlar harika olmus - bizimle paylastigin icin tesekkürler

rumeysa05 sen'de aramiza hosgeldin

yessa
09-04-08, 15:08
Herkeze Merhabalar ...

Lale ablacığım , sayfaya yine çok güzel çalışmalar eklemissin . Çalışmaların çok güzel ve çok etkileyici olmus . Ellerine sağlık ve de çok teşekkür ederim ...

Yıldızcığım , sende şimdi birbirinden güzel avatarlar eklemissin . Yapmıs olduğun avatarlar gerçekten çok güzel olmus . Ellerine sağlık cnm ve de ellerine sağlık ...

Rumeysa05 , ilk önce hoşgeldin . Senide bundan sonra bu sayfada görmek çok güzel olacak ... Yapmıs olduğun yorumu büyük bir keyifle okudum . ÇOk güzel yorumlar yazmıssın . Vaktin olduşka seni burada görmek isteriz ...

Bu arada demin önce Tv de yeni fragmanı gördüm . Bazı sahneler değişikti . Bunlardan biri de Saruhan'ın koşup bir taş üzerinden atlamasıydı . Bir insan bu kadar mı güzel atlar ya :img-blush ve Saruhan geniş bir yerde arabayla halka şeklinde dönüyordu ama tam ortada birisi vardı . Anlaşılan bu bölümde bol bol araba sahnesi göreceğiz . Ne kadar güzel ...

xxy-erkl
09-04-08, 15:52
Bu arada demin önce Tv de yeni fragmanı gördüm . Bazı sahneler değişikti . Bunlardan biri de Saruhan'ın koşup bir taş üzerinden atlamasıydı . Bir insan bu kadar mı güzel atlar ya :img-blushve Saruhan geniş bir yerde arabayla halka olacak şekilde dönüyordu ama tam ortada birisi vardı . Anlaşılan bu bölümde bol bol araba sahnesi göreceğiz . Ne kadar güzel ...

Yaa allah aşkına kaç tane fragman var her birimizin gördüğü fragman farklı :icon_whis

1. 5.bölümün ilk fragmanı bunda hepimiz mutabıkız.

2. 5.bölümün 2.fragmanı;
Doğu pervinin yanına gidiyor pervin yüzü kan doğuya sarılıyor,doğu cem'in üzerine arabasını sürüyor cemin korkudan gözleri portlamış,gülşen hn pervine tokat atıyor,kadir amcanın evinin önü doğu arkasını dönerken serçe gitme der gibi tutup sarılıyor :img-in_lo,gülşen hn evde birinin arkasından bakakalırken koltuğa çöküyor, merakla beklediğimiz çömlek sahnesi,minenin sahil kenarında cemin yanından ayrıldığı sahne, doğu kağıtları fırlattığı odada yalnız ayakta düşünüyor,serçenin annesi korkuyla arkasını dönünce doğu ile karşılaşıyor,gülşen cadısı gelinini ittiyor,doğu tam fundaya tokat atacakken eli havada kalıyor,doğu annesinin kollarını tutup bağırıyor bu sahneyide biliyoz, biri saçını başını yoluyo bu gülşen mi, leyla mı anlamadım,serçe gece arkasını dönüp bakıyor saçları rüzgarla dans ediyor sanırım bu doğuya gitme diye sarıldıktan sonraki sahne doğu gidecek buda bakakalacak,doğu koşuyor biri ateş ediyor bunu da biliyoz amaaaa kurşun sanırım doğunun omuzuna yada boynuna geliyor yada sıyırıyor neyse,serçe babannesinden tokat yiyor,doğu yere düşüyor karşıdan bi ışık beliriyor doğu ışığa bakarken fragman bitiyor buda bahsi geçen tren olsa gerek. (bu fragman serçenin resmi sitesine eklenmiş)

bold olanlar ilk fragmandan farklı olan sahneler.

3. 5.Bölümün 3.fragmanı;
Bu fragmanı dün akşam maç bittikten epey sonra gördüm doğrusu pek de hatırlamıyorum ama hatırladıklarımı yazayım, serçe içeriden odasının pencerinden yada hangi pencere bilmiyorum bakarken bahçede doğuyu görüyor, doğu kadir amcanın evine geliyor içeride sandalyede serçeyi uyurken görüyor burda doğunun yüz ifadesi çok tatlı.:img-in_lo

Yessa canım bide senin anlattığın farklı sahneler olan bir fragman var öylemi :blush:

:img-help: Ufff kafam çok karıştı yaaaa. :img-fie:

ask-I memnun
09-04-08, 16:20
arkadaslar cok geriden takip ediyorum sizi ..onun icin beni mazur göreceginizi umuyorum...


saruhana hersey yakisio cuval giyip masanin üstünde dans etse bile ben asik oldum diye bagririm ben herehalde ama belli iolmaz bu kisisine görede deyisebilir
yok ama saruhan da sanamam bagririm ben yinede calismalar süper ellerine saglikk


senacim bu dereceyim diyorsun yani..:img-wink:dikkat et canim...kaptirma kendini bu kadar..gercide haksiz da sayilmazsin bu konuda:img-hyste
kimbilir yaz gelince keten ince pantolonla karsimiza cikmasin sonra...
iste al sana cuval benzeri giysi...:img-hyste
seni anarim artik..:img-hyste...
sen ne dersin rhettim..söyle bol havali ketenden rahat bir pantolon dogunun üzerinde nasil olur...?..ben su an onu bu halde pek düsünemiyorum da....:img-wink:arkadaslar bisi soracagim fragmani izlerken dikkatimi çekti Dogu Serçe yi kucaginda bir yere götürüyor,nereye olabilir acep :img-blush


sanat üstadim o hepimizin dikkatini cekti canim..dogu, mine kucagindayken cok mutlu..onu ne minenin nede kendi evine götüremeyecegine göre ben kadir amcaya götürmüs olabileceginden süpheleniyorum...
hem olmasini istedigim hemde tek secenek olabileceginden dolayi aklima gelen tek isim bu..
umarim düsündügüm gibi olur..:img-yes:


Sizi gidi sizi...demek senaryolara, hayaller kurmaya yeniden basladiniz. dayanamadiniz degil mi


dayanilcak gibi degil ki nerminim..ne yaparsin..?
hayal kurdurtanlara bakta bize hak ver...:img-hyste
eger asksa aradigimiz ugruna yapamayacagimiz sey yok ..:img-hyste:img-hyste


Rahimecim, sevdigimiz biricik Bordogulumuz bizim için hep "BAKISLARIN ADAMI" olarak anilacak.Onun o yüz ifadeleri olmasa olmaz zaten.:img-in_loOnun kisiligine anlam katan zaten bu tür güzellikleri.Mesela gözlerinin kisilmasi ile göz kenarlarinda hafif olusan kirisikliklar..Aslinda bu tarz ifadeleri pek anlatmak istemem, gören için bakmak yeterlidir.Yinede senin su yazdiklarini görünce bende içimden geçenleri yazayim dedim..


yaz yaz nerminim..icinden ne geciyorsa yaz...ugruna konusulacak birisinden ve hayaller kurulacak bir asktan bahsediyoruz sonucta...
yani anlican ...bizler icin olmazsa olmaz hayal kurmak...
yazdiklarina eklenecek birsey yok tabiki..bu konuda cok haklisin...
hakikaten o kadar yetenekli ki oynarken hic bir sekilde falso vermeyen asiri kacan yada eksik olan bir durum olmuyor kendisinde..daha önceden belirttigim gibi sifir hata yapan bir oyuncu sh...
zaten bu konuda iki kisi bilirim..ask, adina asik olmak ve aski göstermek adina..
biri saruhan hünel..digeride serhat tutumluer...
baskada tanimam...:img-wink:

ask-I memnun
09-04-08, 16:37
Madem Cemaatler ile ilgili bir fikir yürütemiyoruz ve kendi adima söyleyeyim cemaat ve yasantilariyla baglanti kuramiyorum böyle kesik sahnelerle bu güzelim atmosferi bizlere hissettirebilirler :


nerminim haklisin..mesela ben dizinin tanitiminin basinda okurken dergahta yasli bir üstat olur diye düsünmüstüm...
mesela bu konuda aklimdan gecen tek isim ise Agah Ün oldu..
insana dinginlik huzur veren bir durusu var...o kendine has sesiyle tasavvufa daha yatkin daha irfan ve ilim sahibi mesneviyi cok iyi bilen güzel sözler söyleyen biri olarak karsimiza cikabilirdi...
muhsin babadan yana sikayetim yok ama tarafsiz herseyi daha iyi görüp neyse dogru onu söyleyen ve bunu kisa kisa hikayelerle pekistiren böyle birinden cok iyi faydalanabilirdik mesela..:img-yes::img-yes:
örnek vermek gerekirse kvp daki babaya bitiyorum ben mesela...yüzüne bak rahata er o sekilde...:img-wink:..neyse konu sapmasin daha fazla..
dedigin gibi nerminim o mesnevi huzuru ,güzelligi bize daha cok yansitmalilar dizide...


Rahimecim Klip istiyorsun biliyorum ve bende gerçekten yapmayi çok istiyorum özellikle senin ricani yerine getirmek istiyorum ama maalesef ki bölümler yok elimde.Indirdigim zaman sana kliplerin en güzelini yapacagim arkadasim.


canimsin sen ya..!..sana söyledigim gibi bu konuda hic acele etme nerminim...ben ne zaman olsa beklerim...senin rahat rahat icine sinen güzel bir calisma olsun...ben biliyor ve inaniyorum ki bittiginde istedigim ve düsündügüm gibi mükemmel bir klip hazirlayacaksin..
bizede sadece izlemek kalacak..o güzelim harika sarki esliginde..:good:


Selam .......[/B
**Ben o hizmetçi ye bir senaryo bile yazdim...
Suan pek aktif bir rolü olacagini düsünmüyorum ama ileriki bölümlerde Tüm hain planlari için Gülsen hanima yardim ci bir personel olarak çalisabilir...[B]Karsiliksiz askinin cezasini Mine ye çektirmek için ajanlik yapabilir...(((o ajan kelimesine hemen senaryo kondurdum ))Ama Gülsen in ajani...

GÜLSEN ÖSSÜN ISTE...


seni kutlarim baharim ..:good: harika bir hayal kurmussun ve buna tamamen katiliyorum...gülsen hanimdan kacmaz böyle seyler..mineye aci cektirmek adina hic birseyden kacinmayan gülsen hanimin bu hizmetciyi kötü isler icin kullanabilecegi ve hizmetcininde bana yar olmayan kimseye olmaz mantigiyla bu suca seve seve istirak edecegine benim hic süphem yok...
ama yengemiz kizda birseyler hissetti gibi mi ne..sizde farkettiniz mi...?
böyle seylerde biz kadinlarin gözünden de hic kacmiyor caniiim.. :img-hyste

ben israrla gülseni süründürme taraftariyim...siz ne derseniz deyin..
gülsen aci ceke ceke sürünsün...
cünkü ölüm ona ödül bile...:img-hyste


:img-hyste ..Rahimem ...eger bunlari söylerse Serçe nin elinde kutu yoktu ama en yakininda buldugu sert bir cisimle kafasinda derin bir çizik açardi PERVIN in...


baharim elimizde bir kalemle defter mevcuttu o an icin ..bunlarla olsa olmazmi..?cok mu hafif kalir o güzelim kutunun yaninda..:img-hyste


CART YESIL CART PEMBE...GÜLSEN VE FUNDA ÖSSÜN...:img-dirol


bana bordo birde eflatun olsun kafii..gerisini istemem...
ki bu bölümde o eflatunlu halini görebilecegiz dogunun...darisi bordomun basina..:img-hyste

grimace_88
09-04-08, 17:06
Çalışma yapan herkesin ellerine sağlık..Hepsi çok güzel olmuş..:img-wink:

Bu kareyi çok seviyorum o yüzden daha önce yapmama rağmen tekrar bu kareye çalışma yaptım..Farklı tonlar denedim..Umarım beğenirsiniz..

http://i253.photobucket.com/albums/hh41/grimacee/SR.jpg

http://i253.photobucket.com/albums/hh41/grimacee/SR2.jpg

http://i253.photobucket.com/albums/hh41/grimacee/SR3.jpg

http://i253.photobucket.com/albums/hh41/grimacee/SR4.jpg

grimace_88
09-04-08, 17:42
emocion yorumun için teşekkür ederim:img-wink:çalışman çok güzel olmuş ellerine sağlık


vee ben mi garibim bilmiyorum ama bu sahneye bittim fragmanda görünce.. o yüzden sahnenin bütünlüğü bozulmasın diye logoları bile silmedim..aceleye geldi ama buyrun.:img-in_lo

http://i253.photobucket.com/albums/hh41/grimacee/srhn.gif

esra2
09-04-08, 18:03
emocion yorumun için teşekkür ederim:img-wink:çalışman çok güzel olmuş ellerine sağlık


vee ben mi garibim bilmiyorum ama bu sahneye bittim fragmanda görünce.. o yüzden sahnenin bütünlüğü bozulmasın diye logoları bile silmedim..aceleye geldi ama buyrun.:img-in_lo

ya arkdasim bu hangi fragman acep, ilk fragmanda sanki ben bu sahneyi gormedim..

ama evet muhtesem bir atlayisi var mubarek, yani allah nazarlardans aklasin, ustunde birde CART YESIL GOMLEGI olsaydi super olurdu!


buarada calisma yapan butun arkilerimin, ellerine saglik, cok guzll olmuslar!

grimace_88
09-04-08, 18:07
ya arkdasim bu hangi fragman acep, ilk fragmanda sanki ben bu sahneyi gormedim..

İlk fragmanda bu sahne yok..5. bölümün 2. fragmanı çıktı... Bu sahne o fragmandan cnm:img-wink:

Rhettcim yorumun için çok teşekkür ederim cnm:img-wink:

esra2
09-04-08, 18:13
İlk fragmanda bu sahne yok..5. bölümün 2. fragmanı çıktı... Bu sahne o fragmandan cnm:img-wink:

Rhettcim yorumun için çok teşekkür ederim cnm:img-wink:


hm bilgin icin saol, halbuki ikinci fragmanin linki elimde var niye gormediysem neyse 3. fragmani biraz detayla anlatsaniz veye elinizde bir link varmi?

ayriacada miran ark. yapmis oldugun calismalar super, ellerine saglik!

seza
09-04-08, 18:38
Sezacım sıkıntını anlıyorum...Bir dizi izliyorsun ve bu aşk dizisi...Bunun için ekran karşısındasın...Karakterlere bir şekilde bağlanıyorsun ve ister istemez onların çekim alanlarına giriveriyorsun....Mutlu son hayal ediyorsun ama karakterler sonunda ölüyor..Bu izleyici için çok acımasız bir tablo...Hepimiz yetişkiniz ama bazı durumlarda zayıf olup izlenilen bir dizi için bile acı çekip hüzünleniyoruz...Gündelik hayatın stresinden ve toplum gerçeklerinden arınmak için Tv ekranlarına bağlanabilen büyük bir kesimimiz var..Hatta dizisinin saatini kaçırmamak için programlarını bile iptal ettiren bizler varız..Bu kadar özveri ile yaklaşıp sonunda hüsrana uğramak hiç de hoş olmamalı...Serçe bir aşk hikayesi olarak başladı ve böyle devam etmeli diyorum...Gerçek bir hikayeden alıntı diye dipnotu olduğunu biliyoruz..Bu şekilde evlenip binbir cefa çeken ,doğumlarda ölen,kayınvalide ile sürtüşmeleri olan ,aile içi şiddet gören ve vs.vs gibi durumları olan gerçeklikleri kimimiz yanıbaşımızda,kimimiz bir üst komşusunda,kimimiz akrabasında ,haberlerde,gazetelerde biliyor ve görüyoruz...Bu gerçekliklere gözümüz kapalı değil ama bunu bir dizide görüp izleyip ve acı çekmek istemiyoruz...Bu konu hakkında yazılacak daha fazla detay var ama bende senin gibi düşünüyor Minenin sonunun mutlu olmasını istiyorum..Bu belki hikayenin asıl sahiplerine karşı haksızlık olacak ama belirttiğim gibi bizler gerçek hayatın nasıl olduğunu biliyoruz..Temennim mutlu bir son ve güzel bir Serçe aşkla bakan bir Doğu:img-in_lo
Tabi bunları yazıyorum ama dizinin reytingler yüzünden heba edilmesi durumunuda unutmuyorum...Zaman neler gösterecek..Rhett'im valla ağzından bal damlıyor. (Bu arada senin avatar hızına yetişemiyorum. İmzayı görmedim sanma.:img-wink: Gördüm sizi gidi serçeler. Doğu'nun Bütün Limanları'nı hatırlattı bana.) Yazdığın her cümleye katılıyorum. Aslında televizyon bağımlısı değilim. Ama aşk dizilerinin bazılarını seviyorum. Serçemi kuşumu da sevdim. Doğu ile Mine'nin çok güzel bir aşk hikâyesini bize göstereceklerini biliyorum. Tabii ki gerçek olmayan karakterlerin bizi bu kadar etkilemesi sadece biz istediğimiz içindir. Bu beni günlük yorgunluktan uzaklaştırıyor. Dinlenip uzaklaşıyorum stresten. Bu yüzden de sevdiğim bir yapıtta mutsuzluğa tahammül edemiyorum. Umarım güzel olur.:happy0064

legends_of
09-04-08, 18:38
selam...
3. fragman mı çıktı ...izleyemedim henüz...:icon_whis


Biri beni üzdü. Diyor ki Serçe dizisi bitsin onun yerine Kaybolan Yıllar başlasın. Üzüldüm şahsen. Ben KY dizisini seyretmedim. Seyretmediğime de pişmanım. Umarım tekrarı olur da seyrederiz. Dizi nasıl bitti bilmiyorum. İnşallah hüzünlü bitmemiştir. O dizi de yeniden başlasın ama Serçe neden bitsin anlamadım. O diziden belki farklıdır bilmiyorum ama bu bencillik gibi geldi bana. İnsanların zevklerine müdahele neden? Artık birilerinin bir başkasına hükmetme durumlarından bıktım. Ben böyle istiyorum bu yüzden böyle olsun anlayışı var. Tabii ki birinin isteğiyle bitecek değil ama yine de düşünce durumu bile sevimsiz.:img-fie::bilmim

seza cım :good: ..Ben KY ı izledim ..Çokta güzeldi .. Ama Serçe ile hiç bir bağ kuramıyorum ..konusu karakterleri işleniş şekli birbirinden çok fazrklı iki dizi...
Ve biz memmunuz Serçeciği izlemekten.. :img-in_lo


Temennim mutlu bir son ve güzel bir Serçe aşkla bakan bir Doğu

rhettim ne güzel yazmışsın öyle ... Bende genel özetteki gibi Doğu nun bu aşk adamı tavrını kaybedip bambaşka bir karaktere dönüşmesini istemiyorum ... :img-cray: **Aşkına kavuşmak için bunca acı ve eziyet çek ve kavuştuğunda bütün bunları unutup annenin kıskançlığına ve merhametsizliğine kurban et herşeyi.... :img-cray: Serçenin kanatlarını kırrr ... olur mu hiç ...

lalecim çalışmaların şahane olmuş ... Mine çalışmaların ve havaalanı ile ilgilileri çok sevdim ... ve beyazlar içinde Doğu :img-in_lo ...ellerine sağlık....:good:

Mirank imzave avatarlar için... hazal imza için ...ececim gif için sağol....

legends_of
09-04-08, 18:50
seza arkadaşım ben kaybolan yıllar dizisinin sürekli bir izleyicisiydim özellikle ilk sezonu bu güne kadar izlediğim en güzel en kaliteli dizilerin başındaydı. tabiki serçeyi de kaybolan yılları referans alarak izlemeye başladım. ama benimde anlamadığım ve hoşuma gitmeyen şey yeni dizimizin kaybolan yıllarla benzerlik içine sokulmaya çalışılması yada onda görüp sevdiğimiz sahnelerin hikayenin tekrar serçede görmek istenmesi. bence artık ky ın farklı bir dizi farklı bir hikaye olduğunu kabul edip bu tür isteklerden vazgeçilmeli. bu özellikle doğu karakteri için kullanılıyor. doğu çok başka esmer çok başka karekterler. bu yüzden artık esmer ve ezel defterini kapatıp doğu ve mine'yi izlemeli ve yorumlarımızı bu yönde yapmalıyız

sevgili mervey :good: .. çok güzel bir yorumda bulunmuşsun .. İki dizi çok farklı birbirinden ..ben Doğu ve Esmer arasında hiç bir bağ kuramıyorum .. Herşeyleri bambaşka ... Hatta giyim tarzları bile :img-icecr Ve bu dizide işlenen aşk ile KY daki de ilişkisiz .. Burdaki olaylar bu konuya göre gelişecek elbette ...ama yengemiz kizda birseyler hissetti gibi mi ne..sizde farkettiniz mi...?
böyle seylerde biz kadinlarin gözünden de hic kacmiyor caniiim.. [/CENTER]

Rahimem olabilir :img-hyste .. Ama ben Doğu nun kardeşi Bahar ında bu durumu hissetmiş olmasını bekliyordum .. Pervin olayında nasılda senaryolar kuruyordu ...ben israrla gülseni süründürme taraftariyim...siz ne derseniz deyin..
gülsen aci ceke ceke sürünsün...
cünkü ölüm ona ödül bile..

Rahimem bende sürünsün isterim de o sürünürse bizde sürünürüz :img-hyste ... O süreçte neler neler yapar Doğu ya ve Serçe ye yazık :img-cray:
baharim elimizde bir kalemle defter mevcuttu o an icin ..bunlarla olsa olmazmi..?cok mu hafif kalir o güzelim kutunun yaninda..

Hiç olabilir mi rahimem o kutunun içindeki şeyden ağır olabilemez .. :img-in_lo ... gramajı düşük ama maneviyatı büyük ......
bana bordo birde eflatun olsun kafii..gerisini istemem...
ki bu bölümde o eflatunlu halini görebilecegiz dogunun...darisi bordomun basina..

:img-in_lo

seza
09-04-08, 18:58
nerminim haklisin..mesela ben dizinin tanitiminin basinda okurken dergahta yasli bir üstat olur diye düsünmüstüm...
mesela bu konuda aklimdan gecen tek isim ise Agah Ün oldu..
insana dinginlik huzur veren bir durusu var...o kendine has sesiyle tasavvufa daha yatkin daha irfan ve ilim sahibi mesneviyi cok iyi bilen güzel sözler söyleyen biri olarak karsimiza cikabilirdi...
muhsin babadan yana sikayetim yok ama tarafsiz herseyi daha iyi görüp neyse dogru onu söyleyen ve bunu kisa kisa hikayelerle pekistiren böyle birinden cok iyi faydalanabilirdik mesela..:img-yes::img-yes:
örnek vermek gerekirse kvp daki babaya bitiyorum ben mesela...yüzüne bak rahata er o sekilde...:img-wink:..neyse konu sapmasin daha fazla..
dedigin gibi nerminim o mesnevi huzuru ,güzelligi bize daha cok yansitmalilar dizide...

Rahime'm, Nermin'im ne güzel düşünmüşsünüz.:happy0064:happy0064 Yazmıştım benim seyretmeye karar vermemde semazenlerin ve dergâhın mistik havasının etkisi oldu diye. Tabii müziği yabana atmamalıyım. Aslında güzel örnekler verilerek tasavvufun o muhteşem dünyası tanıtılabilir. İnsanlardaki yanlış imajı yıkmak adına gerçek tasavvufu gösterebilseler ne iyi olur.:happy0064 Ben okulda tasavvufu anlatıyorum. Yunus Emre'yi, Mevlana'yı, Fuzûlî'yi anlatmadan önce tasavvufun ne olduğunu ne olmadığını anlatıyorum. Gençlerin yüzündeki ifadeyi görünce çok mutlu oluyorum. En çok da Allah aşkına ulaşmanın yollarından birinin beşeri aşk olduğunu öğrenmeleri çok hoşlarına gidiyor. Mevlana'dan veya başka eserlerden okunacak aşkla ilgili beyitler çok daha etkili olur bence. Ders veren hikâyeler... Aşklarını anlayıp tanımaları için iyi olur. Elbette akıl vermek için değil bütün bunlar. Sadece bir düşünce. Amca rolü için böyle biri olsa daha iyi olurdu. Dediğin gibi Muhsin Efendi bunu tam olarak veremiyor. Bazen güzel cümleler kuruyor ama etkili değil. Funda'ya ile etkili olamadı.:icon_whis Yine Doğu'nun yakasını bırakmıyor. Belki de işin bu kısmının üzerinde pek durmak istemediler. Biz güzel olan her şeye açığız. Yeter ki seyredince içimizde bir şeyler kıpırdasın. :img-in_lo

LeYLa 06
09-04-08, 19:08
Leylacim canim aile imzalarin cok güzel olmus, ellerine saglik güzelim :good:


Canım benim yorumun için tşkkür ederim beğenmene sevindim…Senin eklediğin birbirinden güzel resimlerin sağolsun gördükçe çalışma yapasım geliyor…

>>>>>>>>>>>>>>>

Yıldız’cım avatarların için ellerine sağlık cnm…Çok güzel olmuşlar..

Emocion çalışmaların için ellerine sağlık cnm çok güzel olmuşlar…

Ececim çalışmanın farklı tonlarıyla birlikte tümü mükemmel görünüyor…Ellerine sağlık cnm
Eklediğin gif’e ise hayran kaldım…Gözlerimi alamıyorum…:happy0064

Hazal’ım cnm ruh ikizim eklediğin 2 tane imzanda harika görünüyor bi tanesi..Emeğine sağlık…:happy0064

Miraç’cım eklediğin birbirinden güzel çalışmaların için emeğine sağlık cnm…


yani allah nazarlardans aklasin, ustunde birde CART YESIL GOMLEGI olsaydi super olurdu!


Amin canım. Allah nazarlardan saklasın...:img-in_lo

Ewt yaa..Keşke Cart Gömleği olsaymış

En YE$İLİNDEN....:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste

legends_of
09-04-08, 19:09
...üstünde de hafif bir hırka kollarını boynundan aşağı asmış..gözde de güneş gözlüğü..yüz hafif çapkın..alaycı bir gülüş...-"Ne haber baby"diye Mineye seslenecek mesela..

:img-hyste baby demek ... Doğu nelerde biliyor öyle... Ama Fransızca baby desin Mine yi daha çok etkiler...:img-in_lo

**kıyafete de bayıldım gözümün önünde duruyor çekilsene kardeşim carttt ları göremiyorum :blink: :img-haha:Ya bu adamı niye Dergahın başının oğlu yaptılar ki..insan kurduğu bu hayaller yüzünden çarpılabilir

Doğu da bu kadar ilham verici olmasın dimi ama ... suç Doğu nun ... ona olur olan .. :icon_whis...Ben o gördüğüm bank sahnesi yüzünden kaç kişiye link gönderdim yapım şirketi haberin varmı

Ya ben .. zaten dizi günü ertelendi kontör masrafı oldu bana birde bu mu ... Bu dizi beni batıracak yakında :img-hysteBu nasıl güzel bir tablodur..Baktıkça bakası geliyor insanın..Bunlara şöyle güzel dialog gider herhalde..
Doğu: Küçüğüm seni götürmeye geldim..Sen yüzüne sürgün olduğum kadın beni sensiz koma..Gidelim buralardan (Tabi ayaküstü bunları demiş olması Doğu için komik kaçtı ama yine diyorum bana ne..desinler işte )
oyşşşşşş hemde nasıl gider nasıl ..... :img-in_lo ..Ama otursun bence :img-hyste ... oturup söylemiş olsun ...ve o ayaktaki sahnede de elini uzatıp hadi serçem elini ver bana ... desin ... Serçe de uzatsın sonra ... ve AŞK FOREVERSerçe: Seninim işte alıp götürsene (Bu cümle filmden alıntıdır idare ediverin )

**Al yazmalım mı yoksam ... Aman rhettim sonunda da Doğu İlyas gibi çıkıp Mine de Arkadaşı aşık çocukla evlenip mutlu mesut yaşamasında .... :kahve


Bu sahneye gerü bir garson gelip de “buyrun hesap”demez herhalde.

oldu mu rhett garson da nerden çıktı ..bak bütün romantikliğim uçtu gitti ... Gülme krizine girdim :img-hysterhettim:img-kiss:
Ben serçe geldim siz serçeler gittiniz oldu mu şimdi :img-cray:

Bende hala ikinci fragmanı görmedim 3. çıkmış ... hızına yetişemiyorum ...

Fener Bahçe
09-04-08, 19:13
perşembe gelsede izlesek serçemizi

bu dizide doğunun gömlekleri rennk renk her renkten var ama yakışıyor
ky de siyahtı hep bir ara beyaz giyinmişti

pervinin durumu çok merak ediyorum zavallcık

doğu tekrar vazgeçiyor serçeden ona zarar verceğini zannediyor bakalım nereye kadar

NuR42
09-04-08, 19:17
Selamlar!!!
Imzalar, avatarlar, Resimler ve gifler icin cok tskler hepsi birbirinden güzel! Saruhanin o atlama sahnesi cooooook güzel eeeeee sonucda bu Saruhan in atlamasi baska birisi baska bi dizide atlasa umrumda olmaz ama söz konusu Sauhansa atlamasina bile hayran kalabiliyorum! :img-in_lo
Basak Parlak ve SAruhan Hünel Resimleri harika tadina doyum olunmuyor valla insanin baktikca bakasi geliyor :img-blush
Basak Parlak gercekden cok tatli, sirin, güzel ve sempatik :img-wink: Saruhanin yanina da cok yakismis umarim dizimiz coooooooook uzun sürer ben nekadar izlesem bikmiyorum Dizimizi tv den izliyorum bide ayriyeten netten de izliyorum cok seviyorum bütün oyunculari hele Alev Gürzap a bayiliyorum :img-in_lo
Sesi muhtesem Anneminde cok hosuna gidiyor sesi!
Dizimizin yeni bölümü yarin :happy0064 cok seviniyorum cok merak ediyorum onun icin biraz sabirsizim besinci bölümün ücüncü fragmanini görmedim onun icin cok merak ediyorum!!!
Basak ve Saruhan 4ever :good:

:love05: Hepiniz öpüldünüz arkadaslar hoscakalin kendinize iyi bakin görüsmek üzere!!!

yessa
09-04-08, 19:32
Diğer bir konuda SENARİST!!!!

Rümeysa ve diğer arkadaşlar bilmelilerki Alıntı yaptığım mesajda Hale ablamın belirttiği tüm olayları bu dizide de görmek mümkün...

Hazırlıklı olun...

Ölenler dirilecek!!! (Aynalı Tahir)

Karakterler birden bire yok olacak (Örn, KY'de Asya..)

Filmin içinde Doğu'yu ve Serçe'yi göremez bile duruma geleceksiniz...

Sadece uyarı...Zamanında bize de yapılmıştı ama inanmadık...

Hale ablacığım ve Leylacığım , yazdıklarınızda çok haklısınız . Sizlere katılıyorum . Sizlerle aynı konuda , birlik olduğum için aynı sözleri 3. baskı niyetinde söylemek olmaz herhalde :img-yes:

Leylacığım , Burada yazmış olduklarında gerçekten haklısın . Hem KY de Hem de Aynalı Tahirde yasanmış olaylardan dolayı herşeye hazırlıklıyız . SERÇE dizisinde böyle olaylar olursa ya da buna benzer olaylar yasanırsa şaşılacak durum olmaz . Tam tersine beklenen olur ... Tabi temenlim dizinin doğru dürüst yoluna devam etmesi , buna benzer olayların yasanmaması . İnşallahda böyle şeyler dizide görülmez ...

Bi de Saruhanın atlama sahnesi tek başına insanın canını acıtacak şekilde . izledikçe insan dayanamıyor . eee Saruhanın da dediği gibi , Dozu aşmamak lazım ve günde 1 kere :img-hyste ama insanda bin kere bakmadan duramıyor . Bi de bu müthiş sahneye YEŞİL gömlek eklenseydi , vay halimize . Bizleri daha fazla Saruhanın o muhtesem karizmasıyla öldürmemek için yeşil gömlek şeçmemişler herhalde :img-yes:

NeSLiHaNNeSLi
09-04-08, 20:37
Biz dünyayı çok sevdik, ölüm bizden uzak olsun
Aşık olduk yüreklendik, kader bizden yana dursun
Hasretliği çektirme tanrım, gözümüz yollarda kalmasın
Ne istersen al götür ama, sevda bize aşk bize kalsın.


Hepinize tekrardan Merhaba Dostlarım...

Öncelikle bu forumlarda ki ilk dostum Hande'm...Sonra Selda'm, Hale ablam ve diğer tüm Saruhan hayranları...

Hepinizi ve Saruhan'a ait bir sayfada tekrardan yazmayı öyle özledim ki. Sonunda özlem bitti ve işte tekrardan buradayım.

Diziyi izlememek için tıpkı Hale abla gibi kendime söz vermiştim ama içinde Saruhan olan bir yapım izlenmemeyi asla hak etmiyor. Zaten bugüne dek Saruhan bütün tabuları yıktırmadı mı bizlere?

Doğu ismi nedense çok soğuk geldi bana. Yakıştıramadım bir türlü. Esmer'e ne çok kanımız kaynamıştı halbu ki. Tıpkı Saruhan'a kanımızın kaynaması gibi. Saruhan'a olan aslında kanımızın kaynamasından çok daha öte birşeydi. Eski sayfaları takip edenler bilirler mutlaka. Bu sayfada bulunan ve ilk defa Saruhan'ı izleyenler ise Hande ve Hale ablamın yorumlarını okuduktan sonra zaten Saruhan ile aramızda özel bir bağ olduğunu anlamışlardır.

Özel bir bağ evet...Hemde kimsenin tahmin edemeyeceği kadar özel bir bağ.

İşin özeti ; Saruhan'ı yeniden o muhteşem performansıyla izlemek bende büyük bir heyecan yarattı. Diziyi yayınlandığı akşamda izleyememek de ayrıca bir üzüntü sebebi tabi ama öyle ya da böyle sonuna kadar Saruhan diyorum...

Söze bir şarkıyla girdim bir şarkıyla bitireyim o halde. Görüşmek üzere...


Leyla Sevmek hostur amma, Mecnun olmak baskadir baska.
Sarap icmek hostur amma, ayik olmak baskadir baska,
Yare varmak hostur amma, Yaren olmak baskadir baska.
Ates olmak hostur amma, Yanik olmak baskadir baska.
Talip olmak hostur amma, dengin bulmak baskadir baska.
Asik olmak hostur amma, Sadik olmak baskadir baska, Sadik olmak...baskadir baska.
Yanik olmak baskadir baska,Yanik olmak...baskadir baska....

supersonic
09-04-08, 20:58
Biz dünyayı çok sevdik, ölüm bizden uzak olsun
Aşık olduk yüreklendik, kader bizden yana dursun
Hasretliği çektirme tanrım, gözümüz yollarda kalmasın
Ne istersen al götür ama, sevda bize aşk bize kalsın.


Hepinize tekrardan Merhaba Dostlarım...

Öncelikle bu forumlarda ki ilk dostum Hande'm...Sonra Selda'm, Hale ablam ve diğer tüm Saruhan hayranları...

Hepinizi ve Saruhan'a ait bir sayfada tekrardan yazmayı öyle özledim ki. Sonunda özlem bitti ve işte tekrardan buradayım.

Diziyi izlememek için tıpkı Hale abla gibi kendime söz vermiştim ama içinde Saruhan olan bir yapım izlenmemeyi asla hak etmiyor. Zaten bugüne dek Saruhan bütün tabuları yıktırmadı mı bizlere?

Doğu ismi nedense çok soğuk geldi bana. Yakıştıramadım bir türlü. Esmer'e ne çok kanımız kaynamıştı halbu ki. Tıpkı Saruhan'a kanımızın kaynaması gibi. Saruhan'a olan aslında kanımızın kaynamasından çok daha öte birşeydi. Eski sayfaları takip edenler bilirler mutlaka. Bu sayfada bulunan ve ilk defa Saruhan'ı izleyenler ise Hande ve Hale ablamın yorumlarını okuduktan sonra zaten Saruhan ile aramızda özel bir bağ olduğunu anlamışlardır.

Özel bir bağ evet...Hemde kimsenin tahmin edemeyeceği kadar özel bir bağ.

İşin özeti ; Saruhan'ı yeniden o muhteşem performansıyla izlemek bende büyük bir heyecan yarattı. Diziyi yayınlandığı akşamda izleyememek de ayrıca bir üzüntü sebebi tabi ama öyle ya da böyle sonuna kadar Saruhan diyorum...

Söze bir şarkıyla girdim bir şarkıyla bitireyim o halde. Görüşmek üzere...


Leyla Sevmek hostur amma, Mecnun olmak baskadir baska.
Sarap icmek hostur amma, ayik olmak baskadir baska,
Yare varmak hostur amma, Yaren olmak baskadir baska.
Ates olmak hostur amma, Yanik olmak baskadir baska.
Talip olmak hostur amma, dengin bulmak baskadir baska.
Asik olmak hostur amma, Sadik olmak baskadir baska, Sadik olmak...baskadir baska.
Yanik olmak baskadir baska,Yanik olmak...baskadir baska....

Nesliciğim,canım kardeşim,hoşgeldin,sefalar getirdin,ne iyi ettin de geldin,bilsen bizi nasıl mutlu ettin!!!!!:happy0064:happy0064:happy0064

Bizde senin o güzel yazılarını,yorumlarını çok özledik bitanem.Şu anda tarifi imkansız,çok büyük bir haz yaşıyorum!
Özel bir bağ evet...Hemde kimsenin tahmin edemeyeceği kadar özel bir bağ.:img-in_lo Çok haklısın Nesliciğim,öyle özel ve büyük ki,nelere maruz kaldı ama hala koparılamadı,Kırıldı,zayıfladı ama her seferinde toparlanarak bir kat daha güçlü hale geldi.Şimdi ise kalın,çelikten bir halat oldu adeta!!!

Kadromuz her geçen gün, katılımlarınızla yeniden bir araya geliyor.Tıpkı eski günlerdeki gibi coşkulu ve istekli bir hal alıyoruz.:happy0064 Eski dostlarım,canlarım ve O,EN ÇOK SEVİLEN ile Serçe sayfalarında bir araya gelmek kadar büyük bir mutluluk yok şu anda benim için.Duygularımı tarifte çok zorlandığım,ender anlarımdan birini yaşıyorum!!!:icon_sorr
Serçe'ye bu bağı yeniden çok kuvvetli şekilde oluşturmamızı sağladığı için,her ne kadar hiç istemesemde müteşekkirim.

Nesliciğim tekrar hoşgeldin bitanem,bizimle ve Saruhanla birlikteliği seçtiğin için çok teşekkürler.
Yazının altına eklediğin şarkının sözleri yaşadığım şu duygu yoğunluğunun üzerine beni bitirdi hayatım.:img-cray:

Yare varmak hoştur amma, Yaren olmak başkadır
Ateş olmak hoştur amma, Yanık olmak başkadır
Aşık olmak hoştur amma, Sadık olmak başkadır başka...

NeSLiHaNNeSLi
09-04-08, 21:38
Yeni yeni yeniden çok güzel paylaşımlar geçireceğimiz günlere, senin gelişinle beraber birkez daha "merhaba" diyorum.:img-wink:

Nesliciğim tekrar hoşgeldin bitanem,bizimle ve Saruhanla birlikteliği seçtiğin için çok teşekkürler.
Tekrardan hoşbulduk. Uzun zaman sonra sizlerle birlikte aynı heyecanı paylaşmak o kadar güzel ki. Sıcacık karşılamanız için çok teşekkür ederim.:)

Yazının altına eklediğin şarkının sözleri yaşadığım şu duygu yoğunluğunun üzerine beni bitirdi hayatım.:img-cray:

Yare varmak hoştur amma, Yaren olmak başkadır
Ateş olmak hoştur amma, Yanık olmak başkadır
Aşık olmak hoştur amma, Sadık olmak başkadır başka...
Ablacım bu çok sevdiğim bir dizinin çok sevdiğim şarkılarından bir tanesidir. Sözleri o kadar anlamlı, ve melodisi de o kadar güzeldir ki... Mutlaka dinlemeni tavsiye ederim. Yazarken ben de çok duygulandım, ve beğenmene çok sevindim.

YİNE Mİ ECE TARAFINDAN EKLENEN BİR GİF!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:img-swoon:img-swoon:img-swoon

Bu nasıl güzel bir atlayıştır böyle? Sağ bacağı düz şekilde uzatıp, sol bocağı dizden kırarak, sağ eli düz, sol eli geriye doğru havalandırarak ve en sarsıcısı o paltoyu uçurarak nasıl bir atlamadır öyle???? Canımın içi ne kadar atletik göründüğünün farkında mısın? Sanki kırk yıllık bir sporcudan, atlayış örneği izlemiş gibiyim. Örnek+karizma olunca da pek bir havalı olmuş yani!!! Tamamen alanın dışında bir konuda bile profosyonel gibi görünmek tamda sana yakışan bir durum olmuş. Şaşırmamak lazım. Neydi işin kilit kısmı? Tabii ki Saruhan Hünel ismi. Bu sahneyi izlemek için feci sabırsızlanıyorum.:img-in_lo Ve şimdiden hepimize geçmiş olsun diyorum.:sad53:
Hande'cim...İkinci fragmanı görmedim ancak Ece'nin yaptığı gifi görünce bende uçtum resmen. O ne atlayıştır öyle. Gerçi bana luzum kalmamış bitanem, gayet güzel anlatmışsın. Yanlız izlerken bunun geniş halini de izleyeceğini düşünsene, geçtiği yerlerden bir kaç sefer atladığını düşün bir de. Cinayet...:icon_whis

Bu vesile ile Ece'cim güzel gifin için çok teşekkürler canım, ellerine sağlık.

Amanında amanın kim gelmiş
Eski sevgililerden Nesli gelmiş
Bizi çok özlemiş besbelli
Yoksa Saruhanı mı demeli :img-hyste
Yani Selda bu nasıl bir karşılamadır böyle. Bayıldım bayıldım. Eskiden ne senaryolar yazardık. Özlemişim o günleri.:DBana o zamanları hatırlattın. Gözümde tüttüğünü hissettim biden.:img-pilot

Mahşerin 4 atlısı tamamlandı diyorsun yani. Bir de tilki benzetmesi yapmışsın. Çok doğru tespit. Tilkiyiz biz, yoksa burada olmazdık şu anda.

Ayrıca şiirine de bayıldım, formundan hiç kaybetmediğini görüyorum, aynen böyle devam.
Evet hakikaten, anladın sen nesloğlu...Süpersin...

yessa
09-04-08, 21:42
Nesli Ablacığım , seni burada görmek o kadar güzel , o kadar muhtesem bi duygu ki anlatamam . Sayfaya bir uğrayayım dedim ama bu kadar müthiş bir süprizle karşılayacağımı tahmin etmemiştim ... Yeniden hoşgeldin ablacığım :happy0064


Biz dünyayı çok sevdik, ölüm bizden uzak olsun
Aşık olduk yüreklendik, kader bizden yana dursun
Hasretliği çektirme tanrım, gözümüz yollarda kalmasın
Ne istersen al götür ama, sevda bize aşk bize kalsın.


Nesli ablacığım , yorumunu yazmadan önce güzel bir dörtlükle başlamam ayrı bir güzellik katmıs . Yazdığın bu dörtlük bile bazı şeyleri anlatmaya yetiyor hatta artıyor . Yorumunu yazmadan önce böyle duygu yüklü bir dörtlüğü bizlerle paylaştığın için çok teşekkürler ...Hepinizi ve Saruhan'a ait bir sayfada tekrardan yazmayı öyle özledim ki. Sonunda özlem bitti ve işte tekrardan buradayım.


Ablacığım , ne yalan söyleyeyim valla bende senin o güzel yorumunu okumayı çok ama çok özlemisim . Seninde dediğin gibi artık özlem bitti . HANDE ABLA , HALE ABLA , SELDA ABLA VE ŞİMDİ DE NESLİ ABLAMIN gelmesiyle yaşanan bütün kötü olaylar , kilitli bir dolabın içine bir daha açılmamak sürece hapsedildi ... Ne mutlu bizlere :happy0064Diziyi izlememek için tıpkı Hale abla gibi kendime söz vermiştim ama içinde Saruhan olan bir yapım izlenmemeyi asla hak etmiyor. Zaten bugüne dek Saruhan bütün tabuları yıktırmadı mı bizlere?

Doğu ismi nedense çok soğuk geldi bana. Yakıştıramadım bir türlü. Esmer'e ne çok kanımız kaynamıştı halbu ki. Tıpkı Saruhan'a kanımızın kaynaması gibi. Saruhan'a olan aslında kanımızın kaynamasından çok daha öte birşeydi. Eski sayfaları takip edenler bilirler mutlaka. Bu sayfada bulunan ve ilk defa Saruhan'ı izleyenler ise Hande ve Hale ablamın yorumlarını okuduktan sonra zaten Saruhan ile aramızda özel bir bağ olduğunu anlamışlardır.

Özel bir bağ evet...Hemde kimsenin tahmin edemeyeceği kadar özel bir bağ.


Nesli ablacığım , dediğinde çok haklısın . Hepiniz Saruhan'a öyle bir bağla bağlısınız ki , ne kadar uzak olmak isteseniz bile bu bağ sayesinde hiçbir zaman , ne olursa olsun kopmadınız . Bunu da önceden ve şimdi olduğu gibi net bir şekilde görebiliyoruz .


Söze bir şarkıyla girdim bir şarkıyla bitireyim o halde. Görüşmek üzere...

Leyla Sevmek hostur amma, Mecnun olmak baskadir baska.
Sarap icmek hostur amma, ayik olmak baskadir baska,
Yare varmak hostur amma, Yaren olmak baskadir baska.
Ates olmak hostur amma, Yanik olmak baskadir baska.
Talip olmak hostur amma, dengin bulmak baskadir baska.
Asik olmak hostur amma, Sadik olmak baskadir baska, Sadik olmak...baskadir baska.
Yanik olmak baskadir baska,Yanik olmak...baskadir baska....

Nesli ablacığım , yorumuna başlamadan önce güzel bir dörtlük , yorumunu bitirirken ise muhtesem bi şarkı eklemiş . Yazmıs olduğun bu sözler gerçekten çok etkileyici ve doğru . Herşey bambaşka gerçekten ...

Yeniden bizlerle ve Saruhanla olduğu için çok mutlu oldum . Tekrardan hoşgeldin diyiyorum ablam :img-yes: Herşey için saol ...

Bu arada Nesli ablamın gelişi şerefine ayzılan bütün yorumları büyük bir keyifle okudum ... saolun ...

alewsu
09-04-08, 21:49
hepinize iyi akşamlar arkadaşlar..

diziyi ilk başladığı günden beri günü günü saati saatine takip ediyorum dizi gerçekten çok hoşuma gitti..

pek fazla boş vaktim olmadığı için buraya gelip yorum yapamadım..ama bu diziden artık umutlarım tükeniyor..dizi ilk 30 a bile giremiyor..hazin bir sonla kaldırışmasından korkuyorum gerçekten[/B]

sinemyalcin89
09-04-08, 21:56
merhaba aarkadaşlar 2.fragmanda tarık ın karısı da galiba tarık ın pervin e yaptıklarını öğreniyo anlaşılan sadece bu bölümde muhsin bey değil öğrenen bana öyle geldi..

NuR42
09-04-08, 22:37
Ya hala Serce dizimizin yeni fragmanini göremedim neden cok tanitim yapilmiyor anlamiyorum? :icon_sorr
Insallah yarin dizimiz cok izlenirde ratingler iyi gelir ya insallah ilk 10 a gireriz artik bu Dizi 1inci olmayi hakkediyor!!! :img-in_lo
Saruhanin Resimleri sahane paylasim icin cok tskler:img-wink:

Görüsmek üzere!!!:img-cray:

seza
09-04-08, 23:13
ama bu diziden artık umutlarım tükeniyor..dizi ilk 30 a bile giremiyor..hazin bir sonla kaldırışmasından korkuyorum gerçekten[/B]


Düşündüklerinde haklısın. Sıralama hiç de iç açıcı değil.Ama biz dizimizden vazgeçmeyiz yine de değil mi? Ben dizinin kaldırılacağını sanmıyorum.En azından öyle umut ediyorum. İyi düşünürsek iyi olur. Sevdiğimiz şeylere sahip çıkarsak onları hakettikleri yere getiririz. Saçma sapan bir sürü dizi var. Sadece Saruhan Hünel'in hayranları bile diziyi belli bir yere getirmeye yeter. Burada gördüğüm kadarıyla yeterli çoğunluk var. :good: Keşke diziler reytinglere göre değil de dizifilm.com forumlarındakilerinin katılımına göre sıralansaydı.:img-wink::kahve O zaman kimse tutamazdı bizi. Burada yazılanlar diziler için referans olsaydı.....Fantezi işte...

Ama ben Serçe'mizin ağaçtaki en yüksek dallardan birine uçacağına inanıyorum. Çünkü yanıda güçlü bir kartalla uçan serçeleri herkes sever...:love05:

ask-I memnun
10-04-08, 00:44
Nermin'ciğim bak tek parmakla bile olsa mesaj yazdım.:img-wink:

Nermin’ciğim her iki durumda da kural var ..Aşkın kuralı olmaz :img-in_lodenirken bile kural olmaz kuralı devreye giriyor.

Birinde kişinin yaşamı boyunca aldığı öğretiler, toplum değerleri, hayata bakış açısı devreye girerken ,diğerinde sonu ne olur düşüncesi olmadan olayın akışına bırakış vardır.Boşuna AŞKIN GÖZÜ KÖR denmemiş.Çılgınlık onun en yakın arkadaşıdır.lalecim canim seni tez elden yorumlara alalim biran önce..evet biliyorum..tek parmak olayi ama ben kabul etmiyorum bunu...:img-wink::img-wink:tipki calismalarin gibi o kadar harika mantikli yorumlar yapiyorsun ki bunu bizlerden esirgemis olmana sasiriyorum dogrusu..:good:bizler girgir, samata bazen de hayatin gercegine dönüyoruz ama seninkilerde bir o kadar harika ...bunu farketmemek imkansiz canim...


Serçemiz biraz el bebek ,korunarak ve birazda onun yerine kararlar alınarak yetiştirilmiş görünüyor.Doğu'ya duyduğu aşk onun ailesi ile ilk karşı karşıya geldiği durum ve duygular ön planda..Haksız mı o yaş için ve duygusal bir insan için çok doğal..İlk aşklar daima özeldir.


evet ilk asklar daime özeldir lalecim..ilk göz agrisi dedikleri gibi...daha ne oldugunu anlayamadan birden karsisinda aski bulmanin verdigi saskinlikla ikilemde kaldi mine...bir yanda ailesi diger yanda ilk defa yasadigi ve ugruna herseyi biranda silebilecegi bir ask..
kalbin ve mantigin sesi..hangisinin daha baskin ciktigini bizler pekala gördük ama yinede bunlarinda önüne gececek baska bir unsur var artik..ve basa cikmakta cok zor ...


Doğu bey evet istikrarlı değil ,bir yanı serçeye duyduğu aşk ile duygular cehenneminde, ,diğer yanı asla sırtını dönemeyeceği bir ailesi , vicdan azabını duyacağı hasta bir baba ,önem verilen bir aile ismi ,suçu olmayan tecavüze uğramış bir nişanlı…Sonu gelmeyen beklentiler..Bir de bunun bizim toplumumuz olduğunu düşünürsen..Bu da erkeklerin çıkmazı ne yazık ki …


lalecim yine senden bir dogru tespit daha...dogu aski ile ailesi arasinda kalmis olsaydi onun acisindan hic bir engel teskil etmez, istedigini yapabilirdi ama baska sebepler onun istedigi gibi davranmasini engelliyor ne yazik ki...onu yapmak istediklerinden kisitliyor... gercekten büyük bir cikmaz dogu acisindan..
birde lalecim her erkegin bir olmadigini düsünürsek eger birinin günahini öteki masumiyetiyle ödeyecek ki bunu kimse icine sindiremez...
ama öyle ya bizim toplumumuz sonra ne der ..?:img-wink:


Nermin’ciğim Gülşen hanımı şu anda kayınvalide olarak görüyoruz.Ama insan olarak çevrene baktığında ondan çok daha sivri tipleri görebilirsin.Gülşen hanım açıkçası rolünun hakkını çok iyi veriyor.
Gülşen hanım kendi otoritesinin sarsılmasındansa ölmeyi tercih eder..Bunun için en kıymetli oğlunu harcayabiliyor..


evet bu konuda haklisin lalecim..rolünün hakkini fazlasiyla veriyor ki herkesin nefretini kazanmasini bildi gülsen hanim.... bu konuda kendisini kutlamak gerek..
bende buna deginmistim bir yorumumda ..aile serefi icin oglunu bile harcayabilecek bir yapiya sahip gülsen hanim...tek cekindigi hürmet ettigi kocasinin arkasindan bile ne haince isler yaptigina tanik olabiliyoruz...ne yazik..!..sözde aile serefini baska bir serefsizlikle kapatmak isteyen bir sahsiyet...buna baska ne denilebilir ki....?.:icon_sorr


Muhsin bey aslında bir aile yaşamının içinde olmak istememiş.Klasik davranış şekli ile evin,çocukların sorumluluğunu karısına bırakmış..Ama o yaş grubu için baktığımda bu da toplumumuzun bir gerçeği…Gelenek ,görenek hikayesi…Ne yazık ki bu kuralları yaşatanlarda çoğu zaman kadınlar….


ne yazik ki muhsin bey kendisine son derece iyi davranan saygida kusur etmeyen sevgi dolu bu kadinin ailesine karsida son derece iyi oldugunu düsünüyor olmali ki evinde herseyin mükemmel gittigini saniyor...yada öyle düsünmek istiyorda olabilir.
bilemiyorum ama muhsin babanin dergahla ilgilendigi kadar eviyle ilgilenmedigi cok acik...
nice yillar tarigin sabirla iyilesmesini beklemis ama bir günden bir güne yanina alip onunla konusmamis dertlesmemis bile...bu da onun aile ortamindan ne kadar uzak oldugunu gösteriyor bize...


Gülşen hanımla ,Nadir beyi yanyana düşün bence…Bir farkla Gülşenin 18 yaşında aşık bir genç kız olarak..Mutluluğunun yüzüne yansıması .. ve kabusu Semiha hanım…İkisini yan yana düşünmek fena olmazdı değil mi…


lalecim ikisini yanyana getirmissin...bu durumda kim kimin elinden cekerdi acep...yoksa tersimi olurdu...mükemmel bir ana kiz iliskisi yani...ne desem bilemiyorum..yorum yok anlican..:img-hyste


Pervin 3.bölümde ve özellikle 4.bölümde bence de övgüleri fazlasıyla hak ediyor.Tecavüze uğramış bir bayanın tepkilerini abartısız canlandırdı.Ben onu özellikle duş sahnesinde çok beğenmiştim.Onun için açıkçası üzüldüm..


aslinda filimlerde bu tür seyleri cok *** görürüz ve hemen hemen hepsi ayni tepkileri verir..
ama dedigin gibi pervinin yüzüne yansiyan o hüzün, aci cok belirgin bir sekilde belli oluyor...biranda icine düstügü bu yikim feci durumu bize cok güzel bir sekilde yansitti pervin ve yansitmayada devam ediyor..oda kutlanacaklar arasinda yerini aldi..


Bak Tarık denilen yaratık ,Doğu beyin elinde kalsa ağzımı açıp tek kelime etmeyecektim.Yaptığı kötülük yetmemiş gibi ,bunu kullanması af edilemez bir durum..


o sahnede doguyla beraber benimde bogazlayasim geldi tarigi....beni unutmayacagini biliyorum..pervine her baktiginda derken bile yüzünün aldigi o ifade cok kötüydü..daha kisa bir zaman öncesine kadar babasinin kendisine söylediklerini ne cabuk yemis yutmussa hic bir sekilde pisman olmadigini kardesini incitmekten zevk aldigini bir kere daha gösterdi bizlere....bu gidisle sonu yakindir...ama maalesef bu durumda üzüldügüm tek kisi lale yengemiz ne yazik ki...:icon_sorr


Bak ben izlediğimle kalıyorum.Benim ikinci izlemem ona da izleme dersen fotograf çekerken ve çalışma yaparken oluyor.:icon_whis


lalecim o güzel calismalarini her daim görmek temennimiz ama seninde bu calismalarini bizlerden mahrum birakmayacaginida pekala biliyoruz...
bunun icin sana tesekkür etmeme izin ver canim...bize bu harika görselligi sundugun icin...:img-wink:...

rumeysa05
10-04-08, 02:11
Sevgili SARUHAN sever canım arkadaşlarım benim.Biliyorum Saruhanı çok seviyor ve çok begeniyorsunuz .Malesefki insan sevdiginin yanına kimseyi yakıştıramaz. Onu kimseyle paylaşmak istemez.Ama Mineyede biraz haksızlık ettiginizi düşünmüyor musunuz?

O daha çok toy ve deneyimsiz ablaları.Oyunculugu kötü olabilir,aglama sahnelerinde iyi olmayabilir.Ona biraz vakit tanıyın,zamanla daha iyi olacak ,kendini geliştirecektir.Hem Saruhanın yanında bunun tam tersi bir ihtimal düşünülebilir mi?Ben kendi adıma seviyorum Mineyi.Güzelde buluyorum.Çokda soguk degil be Hale'cim .Beşinci bölümde ona uçmayı yeni ögrenen minik bir serçe kuşu gözüyle bak.Bu hep böyle degilmidir yeni ögrenilen şey yavaş yavaş ,hata yapa yapa ögrenilir.Şimdi yanında güçlü bir kartal var.En kısa zamanda ondan daha güzel ve seri uçmayı ögrenecegi muhakkak.

Ben Sıla dizisini ve Asiyi içindeki aşkı çok begendigim çiftleri birbirine çok yakıştırdıgım için izlemeye başladım.Sıla bizi kanser etti.O diziye ayırdıgım vakte acıyorum şu an.Sezamında dedigi gibi öyle bir dizi oldugunu beynimden bile sildim
Asi'dede sürekli çatışan ve karşı karşıya kalan çifti izlemek beni acayip yordu.Bu dizide başka bişey var.Korkunç bir çekim gücü oldu bende .Dogu ve Mine aşkı beni acayip sardı.Bu çok normal gelmiyor arkadaşlar bana.Sonuçta 37 yaşına gelmiş evli ve hayata iki çocuk kazandırmış bir kadının televizyondaki bir aşk dizisinden bu kadar etkilenmesi normal mi sizce.Aranızda psikoloji ile ilgileneniz varsa bana dönsün .Tuhaf bir mutluluk var içimde,perşembe gününe başka bir gözle bakar oldum kısa zamandır.PC yi açtıgımda herhangi bir bölümünün herhangi bir partını izleyebilecek olmak bana müthiş bir keyif veriyor.Saruhan beye başka bir gözle bakar oldum (eşim duymasın)Sevgili Hale ve Hande bunun suçlusu sizisiniz .Ben böyle degildim yaşarken oldum .Saruhan begenisini yorumlarınızda buldum.Lütfen arkadaşlar .

Gecenin bu saatinde bu kadın kafayımı yedide bu yorumu yazmış demeyin sakın.Ne yapayım ancak vakit buldum.İki gündürde sayfada bir hareketlilik,böyle bir kalabalık görüyorum aman ne mutlu oluyorum.

Bu arada sevgili hocam Sezacım Erguvanlar Açarken diye bir aşk romanı var okudunmu bilmiyorum.Yazarı Bülent Aköz' dü galiba.Nedense bu diziyi izlerken hep o roman aklıma geliyor.Elimde mendille degil.havluyla hıçkırıklar içinde okudugum müthiş bir romandı.Aşkı iliklerine kadar hissetmek isteyen arkadaşlara önerilir.HEPİNİZ YARADANA EMANETSİNİZ

HAA BU ARADA UNUTMADAN GÜLŞEN ÖSSÜN.

seza
10-04-08, 08:09
O daha çok toy ve deneyimsiz ablaları.Oyunculugu kötü olabilir,aglama sahnelerinde iyi olmayabilir.Ona biraz vakit tanıyın,zamanla daha iyi olacak ,kendini geliştirecektir.Hem Saruhanın yanında bunun tam tersi bir ihtimal düşünülebilir mi?Ben kendi adıma seviyorum Mineyi.Güzel de buluyorum.Çokda soguk degil be Hale'cim .Beşinci bölümde ona uçmayı yeni ögrenen minik bir serçe kuşu gözüyle bak.Bu hep böyle degilmidir yeni ögrenilen şey yavaş yavaş ,hata yapa yapa ögrenilir.Şimdi yanında güçlü bir kartal var.En kısa zamanda ondan daha güzel ve seri uçmayı ögrenecegi muhakkak.

Ben Sıla dizisini ve Asiyi içindeki aşkı çok begendigim çiftleri birbirine çok yakıştırdıgım için izlemeye başladım.Sıla bizi kanser etti.O diziye ayırdıgım vakte acıyorum şu an.Sezamında dedigi gibi öyle bir dizi oldugunu beynimden bile sildim
Asi'de de sürekli çatışan ve karşı karşıya kalan çifti izlemek beni acayip yordu.Bu dizide başka bişey var.Korkunç bir çekim gücü oldu bende .Doğu ve Mine aşkı beni acayip sardı.Bu çok normal gelmiyor arkadaşlar bana.Sonuçta 37 yaşına gelmiş evli ve hayata iki çocuk kazandırmış bir kadının televizyondaki bir aşk dizisinden bu kadar etkilenmesi normal mi sizce? Aranızda psikoloji ile ilgileneniz varsa bana dönsün .Tuhaf bir mutluluk var içimde,perşembe gününe başka bir gözle bakar oldum kısa zamandır.PC yi açtıgımda herhangi bir bölümünün herhangi bir partını izleyebilecek olmak bana müthiş bir keyif veriyor.Saruhan beye başka bir gözle bakar oldum (eşim duymasın)Sevgili Hale ve Hande bunun suçlusu sizisiniz .Ben böyle degildim yaşarken oldum .Saruhan beğenisini yorumlarınızda buldum.Lütfen arkadaşlar .

Gecenin bu saatinde bu kadın kafayı mı yedi de bu yorumu yazmış demeyin sakın.Ne yapayım ancak vakit buldum.İki gündürde sayfada bir hareketlilik,böyle bir kalabalık görüyorum aman ne mutlu oluyorum.

Bu arada sevgili hocam Sezacım Erguvanlar Açarken diye bir aşk romanı var okudun mu bilmiyorum.Yazarı Bülent Aköz' dü galiba. Nedense bu diziyi izlerken hep o roman aklıma geliyor.Elimde mendille değil havluyla hıçkırıklar içinde okuduğum müthiş bir romandı.Aşkı iliklerine kadar hissetmek isteyen arkadaşlara önerilir.HEPİNİZ YARADANA EMANETSİNİZ

HAA BU ARADA UNUTMADAN GÜLŞEN ÖSSÜN.

Günaydın sevgili formum, sevgili arkadaşlarım. Öncelikle bahsettiğin kitabı okumadığımı söylemeliyim. Aslında okuduğum kitap sayısı öyle az buz değil ve bununla da gurur duyuyorum. Ancak kitabın ismini biliyorum ama okuyumadım.Tabii şimdi bu benim için vazife oldu. En kısa zamanda okumalıyım. Teşekkür ederim.

Sevgili Rümeysacığım Sıla ve Asi için söylediklerine katılıyorum. Sıla'nın artık müziğine bile tahammülüm yok. Asi'nin diyaloglarının fazla zorlanmış olduğunu düşünüyorum. Ama artık öyle olmazsa olmaz diyebileceğim tek dizi Serçe...
Başak Parlak için söylediklerine katılıyorum. Belki Saruhan Hünel'in karşısında pek deneyimsiz duruyor ama bence konu açısından uygun olmuş bu durum. Yani deneyimsiz bir genç kız ile bir hayli deneyimli bir adam...Onun o çocuksu hallerini seviyorum. Hatta Mine'nin cesaretinin de bu deneyimsizliğinden geldiğini düşünüyorum. Saruhan Hünel rol yapmadan sadece dursa bile etkileyeci hali nedeniyle seyrediliyor. Bu onu zaten şanslı kılıyor. Başak'a da şans vermek lazım.

Aslında dizileri her ne kadar başrollerdeki yakışıklı adam ve güzel kadınlar için, onların aşkı için seyretsek de diğer oyuncuların gücünü de yabana atmamak lazım. Bence dizileri asıl seyredilir kılan onlar. Mesela Fikret Hakan, Sermin Hürmeriç, Alev Gürzap, Deniz Gökçer, Nuri Gökaşan gibi oyuncular bulundukları diziye veya filme güç verir her zaman. Onların sahnelerinde her şey gerçek gibi geliyor bize. Gülşen'den neden bu kadar nefret ettik ki? O müthiş oyuncu sayesinde değil mi? Ya da Fikret Hakan'ı gördüğüm yerde Muhsin Baba diye seslenme isteği duyacağımdan korkarım. Binbir Gece dizisini normalde seyretmem ama seyretmek durumunda olduğum zaman da Burhan Bey ile Nadide Hanım'ın sahnelerini hiçbir sahneye değişmem. Onları huşu içinde seyrediyorum. Onların oyun gücü dizideki diğer oyuncularda -bana göre elbette- yok. Bu bütün diziler için geçerli.

Serçe'mizde durum biraz daha karışık. Gerçek olduğunun söylenmesi -belki de reyting kaygısı için öyle söylenmiştir.- beni etkilemişti. Aşk gerçekten çok müthiş bir duygu. Bunu hissetmek ayrıcalıklı bir durum ama hissettirmek daha da ayrıcalıklı bir durum. Bunu için Saruhan Hünel'e saygıyla selamlarımı iletiyorum. Fiziki üstünlüğünü iyi kullanıyor. Ben yakışıklı olup olmaması üzerinde durmuyorum. Önemli olan insanı etkileyebilen bir gücünün olması. Yoksa bir insanın bebek gibi güzel olması ya da Helen heykellerindeki mükemmel erkek modeli olması gerekmiyor. Bütün kusurlarını örtebilen ve onu sizin gözünüze mükemmel gösterebilen bir cazibesi varsa mesele bitiyor.

Şu anda Serçe'nin fragmanını seyrediyorum.İlk dikkatimi çeken Doğu'nun arabasının plakası.34 DGU 51 idi yanılmıyorsam. Önce Ğ zannettim ama sanıyorum plakalarda kullanılmıyor.Ancak özel olarak yazılan plakalarda vardır herhalde. Son sahnede Doğu tren yoluna düşüyor sanırım. Yerde kanlar içinde yatarken de tren veya başka bir araç üstüne doğru geliyor.Allah bilir bu akşam bu sahnede bitirirler.:icon_sorr Serçenin göz yaşları kurumadı.. Çanak- çömlek sahnesinde Mine'nin ağlayışı Doğu'nun içini eritiyor galiba.:icon_sorr

Emanet dileklerin için teşekkürler.:good:

rumeysa05
10-04-08, 09:14
[QUOTE=seza;6592525]Aslında dizileri her ne kadar başrollerdeki yakışıklı adam ve güzel kadınlar için, onların aşkı için seyretsek de diğer oyuncuların gücünü de yabana atmamak lazım. Bence dizileri asıl seyredilir kılan onlar. Mesela Fikret Hakan, Sermin Hürmeriç, Alev Gürzap, Deniz Gökçer, Nuri Gökaşan gibi oyuncular bulundukları diziye veya filme güç verir her zaman. Onların sahnelerinde her şey gerçek gibi geliyor bize. Gülşen'den neden bu kadar nefret ettik ki? O müthiş oyuncu sayesinde değil mi? Ya da Fikret Hakan'ı gördüğüm yerde Muhsin Baba diye seslenme isteği duyacağımdan korkarım. Binbir Gece dizisini normalde seyretmem ama seyretmek durumunda olduğum zaman da Burhan Bey ile Nadide Hanım'ın sahnelerini hiçbir sahneye değişmem. Onları huşu içinde seyrediyorum. Onların oyun gücü dizideki diğer oyuncularda -bana göre elbette- yok. Bu bütün diziler için geçerli.
Bunu için Saruhan Hünel'e saygıyla selamlarımı iletiyorum. Fiziki üstünlüğünü iyi kullanıyor. Ben yakışıklı olup olmaması üzerinde durmuyorum. Önemli olan insanı etkileyebilen bir gücünün olması. Yoksa bir insanın bebek gibi güzel olması ya da Helen heykellerindeki mükemmel erkek modeli olması gerekmiyor. Bütün kusurlarını örtebilen ve onu sizin gözünüze mükemmel gösterebilen bir cazibesi varsa mesele bitiyor.

Günaydın sevgili Seza ve forum arkadaşlarım.Sezacım yukarda yazdıklarının tümüne canı gönülden katılıyorum.Elbette diziyi götüren başrol oyuncuları kadar yan karakterlerdir.Serçedede hep konuşup durdugumuz Gülşen karakterini oynayan Şermin hanımın o müthiş oyunculugu degilmidir bize onu bu kadar konuşturan.Dedigin gibi Muhsin baba ,babaanne ,Maide hanım hatta ben Tarık rolünü oynayan oyuncu içinde bunu söylemek istiyorum.Evin o ezilmiş ,itilip kakılmış büyük oglunu çok güzel yansıtıyor bana göre.Ben büyük gelinide çok seviyorum sakin,uyumlu biri tabi bu Gülşenin korkusundan degil yapısı öyle gibi geliyor bana.Zaten özünde böyle olmasa o kaynanaya zor dayanırdı.Bende binbir gecede Nadide hanım ve Burhan bey sahnelerine bayılıyorum.Hele o Burhan beyin olayları çözmedeki zekası ve pratikligine hayranım.O yaşta bizde birbirlerini çok seven ve birbirinden vazgeçemeyen iki eşi nasılda güzel veriyorlar.

Saruhan beyle ilgili söylediklerin tamda benim düşündüklerim.Etkilendigim yakışıklılıgı degil zaten.Allah sahibine bagışlasın .Duruşu,bakışı hareketleri herşeyiyle bana çok güçlü bir erkek havası veriyor .Ekrandan bizlere yansıttıgı mükemmel bir cazibesi ve çok etkileyici gücü oldugu kesin.Bende senin gibi kendisini kutluyorum.İlk defa daha önce hiç izlemedigim bir oyuncu beni bu kadar etkiliyebiliyor.

Fragmandada dikkatimi çekti bunlar çömlek yaparken bizim küçük serçe gene aglıyor.Oy kıyamam ben ona .Hale ablası sende hoş gör lütfen .Sevdigi adamla çömlek yaparken duygulanmış yavrum.Agladıgında gözleri daha güzel gözüküyor ıslak ıslak.Bence minik kuşumu bu yüzden habire aglatıyorlar.

BU GÜN SERÇE GÜNÜ.BU GÜN SERÇE GÜNÜ.

rumeysa05
10-04-08, 09:30
Bu arada yorumlarımda yazmayı unutmuşum.Dün yorumlarında bana kucak açan hoşgeldin diyen tüm serçe dostlarına çok ama çok teşekkür ederim.Umarım bu sayfa hem dizimiz hemde bizler için hayırlara vesile olur.Güzel şeyler paylaşırız hep beraber.Bölüm yorumuda yapayım silinmesin mesajım

Umarım Dogu ve Mine nin oldugu güzel sahneler seyrederiz bu akşam.Herşey ikisi adına çok güzel olur inşallah.Babaanne neden Mineya tokat atıyor çok merak ediyorum bu arada.

fatosum
10-04-08, 12:07
calısmalar yıne yıkıyıor ortalıgı cok guzel olmus emeklerınıze saglık arkadaslar

basak parlak hakkında bende bır ıkı sey demek ıstıyorum yası cok genc yırmı yasların baslarında ve karsısında bu ısı goturebılen bır oyuncu grubu var dolayısıyla ılerleyen bolumlerde daha ıyı olacaktır fıkret hakan ve sermın hanımın emınım basak ıcın olumlu katkıları oalcaktır:good:

dusunun yanı bu kız benımle yasıt karsısında bakısları ıle konusan gozlerını kapatınca dehset olan bır erkekle basrol oynuyor sımdı kendımı koyuyorum yerıne ben serce olsam saruhan benım saclarımı üleee koklasa heralde daha ılk sahneden baygınlık gecırmeye baslardım :img-in_lo

saruhan hunele gelınce dun aksam uydu kanallarının bırınde kaybolan yılların bır bolumune denk geldım bundan sonra her aksam ızleyecegım orada son sahnede bır aglaması vardı ya ınanamazsınız bır erkek aglarken nasıl acı ceker resmen gozume sokuldu bayıldım gıdıp yanaklarından makas alasım geldı valla tesellı edebılırdım:img-in_lo

yorumlarınız calısmalarınız bır harıka aynen devam bırde gazetelerın bırıne maıl atalım dıyorum gazetelerde fanları cıksa ekıbe cok ıyı gelır dıye dusunuyorum :icon_whis

sevgılerımle dogunun sercelerı:img-in_lo

seza
10-04-08, 13:03
AŞK FOREVER
Bizim personel foreverımızda vardı değil mi baharım:img-hyste
"Serçem elini ver bana"Ahhhh bu saneyi vermeyecekler baharım ...Keşke hiç göstertmeselerdi...
Elini verecek elele dışarı çıkacaklar...Yerde bir gül bulacak Doğu...Gülün sapını koparacak Serçenin saçlarının arasına takacak.....Doğu "işte şimdi oldu"diyecek...Mine "Hayır sen beni sevince herşey tam oldu "diyecek...:img-in_lo[/CENTER]


Bu yazıyı okurken ağzım kulaklarıma vardı. Hayal etmeye çalıştım. Ne güzel olurdu diye düşündüm. Sonra düşündüm düşündüm ve dedim ki neden bizim sitenin serçelerine danışmanlık vermiyorlar. İyi düşünmüş müyüm? Tabii aşkla ilgili sahnelerde danışmanlık yapın bize yeter. Herhalde biz artık gerçek dünyaya inemeyiz. Valla ben inmemeye razıyım. Hep orada kalırım. :img-angel:cheer: Benim de bu konuda güzel fikirlerim var. Bir ara paylaşırım. Kavgasız gürültüsüz sadece aşkın olduğu bir dizi....

Tabii Doğu'nun giyim kuşam meselesinde de fikir verebilirsiniz. Gerçi ben memnunum. Cart durumları da zevkle seyrederim. Mine'ye de daha yaşına uygun şeyler giydirilse iyi olur. Aslında eleştirme gibi bir niyetim yok. Ben böyle de onları çok çok seviyorum. Gözün güzele bakması ruh sağlığına iyi gelirmiş..

mervey
10-04-08, 13:22
Sezacım sen rumeysa arkadaşımıza katılmışsın bende sana katılıyorum..Birbirimize ne güzel katılıyoruz değil mi :img-wink:
...............
Ve karşımızda Başak Parlak Mine karakteri var...Yaş olarak bir hayli genç bir oyuncu..İlk başlarda Minenin bu işin altından kalkamayacağını bende düşünmüştüm...Şimdi de kalkabiliyor mu diye sorarsak kesin bir "Evet"cevabı veremem belki ama elinden geleni yaptığını söyleyebilirim...Henüz yolun başında olan Başak Parlakdan çok çok üstün bir performans göstermesini beklemek acımasızlık olur...Senin de dediğin gibi şans vermek gerekir..Herkes oyuncu olarak dünyaya gelmiyor....Eğitimini alıp aktör ve aktris sıfatını hakediyorlar...Diğer yandan ise istisna olarak Saruhan Hünel gibi doğuştan yetenekli aktörler veyahut aktristler de olabiliyor...Başak Parlak hangi şıkka girer dersek kendi fikrimce eğitimini alıp deneyimleriyle bir çizgi tutturabilir diye düşünüyorum...Güzel bir yüzü olması bir şans...Kendi adına alacağı bir eğitimlede gayet başarılı bir oyuncu olacaktır..Örneğin yer yer kimi sahnelerde Başak'ı çok beğenmiştim..4.bölümde annesi ile kendi odasındaki yaptığı konuşmadaki hal ve tavırları ile ne kadar üzgün olduğunu hissedebilmiştim..Ve diğer yanda 1.bölümdeki o yağmur altındaki sahnesinde Doğunun "şimdi dönüp bakacaksın "dediğ andaki dönüp bakmasındaki elektrik gayet güzeldi...Yüzünde çocuksu ve kadınsı ifadelerin gelgitleri vardı....Yine örnekle çoğaltabilirim ama ne demek istediğim anlaşılacaktır sanırım...Bende senin gibi düşünüyor şans verilmiş olmasını yeğliyorum Sezacım...
Tabi işin şaka bir boyutu var ki bu genç yaşta karşısında Doğu gibi bir yakışıklıyla aynı havayı paylaşıyor olmak ve bir aşkın içinde onları görmek...insanın kıskançlık damarını kabartabiliyor:img-hysteBundan dolayı ara ara kızabiliriz:img-hyste

Ve şu cümlen çok hoşuma gitti..Yani deneyimsiz bir genç kız ile bir hayli deneyimli bir adam.....Bunu dizinin konusuyla özdeşleştiriyorum....Olgun bir erkeğin genç bir kıza duyduğu aşkı izlemek:img-in_lo...Aşk bu durumda hiçde sıradan kalmıyor ve daha ilginç bir hal alıyor...Doğugibi bir adam karşısında Serçe dediği bir kızdan fazlası ile etkileniyor ve hayatının rengi değişiyor..:img-in_lo.Tatmadığı duyguları tadıyor....Onu etkilemek için oyunlar düzenliyor....Böyle bir tablo bana fazlası ile çekici geliyor...Yıkılmayan güçlü erkeklerin kadınlar karşısındaki bu duygusal zayıflıkları görmek iyi değil mi..:img-wink:Helede bu kadın Serçe kırılganlığında ise...Kartalın Serçe karşısında erimesi desek daha doğru olur:img-in_loBence eleştirmeden keyifli bir şekilde bakılsın derim..Eleştirilecek detaylara takılırsak bizlere sunulan aşkı görmek daha güç olacaktır...[/I]Ama şunuda demeden geçmeyeyim..Mineyi artık çok ağlatmayın....[/CENTER]

arkadaşım bende senin yazdıklarına katılarak bu katılım olayını büyütmüş oluyorum:) sen (sen diyorum çünkü ismini bilmiyorum. kusura bakma lütfen.) seza ve rumeysa o kadar güzel yazmışsınız ki benim dün yazdıklarımla birleşince düşüncelerim tam karşılığını buluyor. yorumlarımı daha önce okuduysan biliyorsundur ki bende başak parlak'ı beğenenler arasındayım. ona haksızlık yapılmasını istemeyenlerdenim açıkçası. bahsettiğin sahnelerde bende başak'ı çok beğenmiştim ve genel olarakta beğeniyorum. daha önce söylediğim gibi hikayenin gidişatından dolayı minemizin bu kadar ağlaması çok normal. ağlarken ki hüznünü, çaresizliğini, aşkı karşısında ki toyluğunu, genç kızlıktan genç kadınlığa geçişinde ki sancıları bize çok iyi yansıtıyor. tam da yaşı gibi küçük bir kız mine ve aşk onu sarstı resmen. seza'nın da dediği gibi "deneyimsiz bir genç kız ile bir hayli deneyimli bir adam" sözü bence anlatmak istediklerimizin hepsini özetliyor. saruhan hünel'de bu genç kız karşısında olgun adam rolünü öyle güzel öyle başarılı öyle gerçekçi oynuyor ki söze hacet bırakmıyor.

ask-I memnun
10-04-08, 13:37
Dikkat etmemek mümkün mü rhett'im. O uzun yolculukta yanında Mine olmasın mı? Tamam öyle de seyrederim ama...Garip bir durum ama bu gece Doğu'yu rüyamda gördüm. Misafir olduğun evde görülen rüya çıkar derler. Doğru mu acaba? :icon_whis

Bu hafta ben sanki Pervin'den ümidi kestim. Yani evlenecek gibi. :icon_sorr Bu durumda Mine ikinci kadın mı olacak? :img-fie: Sinemada " Seni başkasıyla paylaşmam.." mealinde şeyler söyledi. Ancak Doğu'suna karşı çok çok zayıf. Bir zaman gelir de kabul eder diye korkuyorum. Ama aşka kim engel olmuş ki? Değil mi? Aşkı o kadar büyüyüp yakacak ki buna bile razı olacak gibi...:img-cray:


sezacim demek doguyu rüyanda gördün..ne sansliyiz böyle..:img-wink:
yatmadan önce ne yedin yada ne yaptin söylede bizde aynisini uygulayalim..:img-hyste:img-hyste
sercenin aski icinde olsa dogu icin ikinci kadin olacagini düsünmek bile istemiyorum dogrusu...mine dogusuna karsi cok zayif tamam ama bir kizginlik aninda söyledigi söz onu istemedigi seyleri yapmaya zorlarmi ben onu düsünüyorum simdi...
sana söz veriyorum dogu istedigin olacak derken acikcasi bu denli kararli olacagini beklemiyordum minenin.... doguya deliler gibi asik olsada askin getirdigi bir anlik cilginliga kapilacagi korkusu ikinci kadin olmaktan ziyade aciya aciyla karsilik verme düsüncesinde serce..
bakalim bu verdigi sözü ne sekilde yerine getirecek...

ask-I memnun
10-04-08, 13:40
:img-hyste
Gülşen annenin saçlarını yolmak için bende varım ayrıca var olduğum diğer bir şey var ki...orda da seni hiçççç yalnız bırakmıyorum...
hani göl kenarındaki kahvaltı da....seni orda da Doğu ile yalnız bırakmıyorum:img-hysteHayır dersen şayet rahimem seni göle atarım bilmiş ol...


rhettim ne yaparsak beraber yapalim diyorsun yani...?
tamam oldu canim..gülsen hanimin saclarini beraber yolalim ama diger konuda sen bana katilamazsin bi kerem...:img-hyste
o güzelim göl kenarinda doguyla beraber kahvalti yapamicakmiyim ben sensiz..hem organize et hemde icinde ol...oldu mu simdi..:img-hyste
kabul etmezsem de beni göle atmakla tehdit ediyorsun birde..?
oldu rhettim ben bir yolunu bulmam mi sandin...bak sen öyle deyince bende ne düsündüm..ben yüzme bilmem.. bir güzel rol bicerim doguya ..doguda kendini gölde bulur..arkasindan da ne geliyor bil bakem tabi ki bir suni teneffüs...:img-hyste:img-hyste
iste sende böyle baktiginla kalirsin rhettim..:blink:.nasil fikir ama..:img-wink:!?:img-hyste:img-hysteEvet merve arkadaşım Doğuya sakalın çok yakıştığını bende düşünüyorum...Ama kirli sakaldan ziyade 1.bölümdeki sakallı halini tercih ederim:img-in_loBöyle normal halinden daha fazla çekici oluyor Doğucum:img-in_lo
Hatta resmini tekrardan eklemek istedim...Hem resmini ekleyip hemde onun bu görüntüsüne yakışan bir şarkı da eklemek istiyorum...


hakikaten rhettim o sakalli hali cok cekiciydi dogunun...birde üzerinde ki kiyafetlerle basindaki beresi ,o asker yesili paltosuyla hafizalarimiza kazindi adeta ...
bir daha böyle görürmüyüz acaba kendisini..ask cikmazina girdigi an belki yine uzatir kimbilir..bekleriz kendisini bu sekilde duyurulur...:img-wink:

ask-I memnun
10-04-08, 13:59
seni cimri seni ben 100 verdim biliyon mu senn:img-hyste


bende vermistim rhettim ama sonra vazgectim canim...yani o da simarmasin diye yoksa cimrilikle alakasi yok ..:img-hyste
malum sonra istemedigimiz seyler geciriyor üstüne......:img-hyste
bu tür durumlarda fazla pohpohlamamak lazim kendisini...
hep böyle istedigimiz gibi giyinsin ben 1000 bile vericem söz..!:img-hyste
vermezsem eger cikip bikini giyicem..te o kaa..:img-hyste:img-hyste

:img-hyste

Orası gerçekten ilginç...Pervin o hafif sıyırmış haliyle lobiyi arayıp birini çağırtmış olamaz...Doğuyuda arayamaz...Tarık'ı taşıyan kim ?Pervinin çığlıkları üzerine koşan görevliler mi acaba..Ama öylede olsa polis çağırmaları gerekir en azından taşınma şekli böyle olmaz...Yoksa Pervin bir ajan mı...:img-hysteBaharım ajanları ikiledik...:img-hyste
...


rhettim hayirdir canim ya sende aklini ajanlarla bozdun ne is.?..önce hizmetci kiz sonra da pervin...sirada kim var merak etmeye basladim valla..:img-hyste
özette ögrendik ki doguyu aramis pervin kizimiz...belliki tarigi basma tutlum götürenler dogunun adamlari...
hadi gözün aydin rhettim ajan degilmis pervin...is bitiriciymis..:img-hyste:img-hyste

ask-I memnun
10-04-08, 14:20
:icon_whis..Göründüğünden de farklı bir karakter olabilir mi diye de düşünmedim değil ?Ya dizide varlığı hep olacak yada bir şekilde kamufle edilecek....Bu durumdan nasıl sıyrılınır bilmiyorum ama içimde Pervinin Mine ile uğraşacağına dair hisler dolaşıyor....Efsunlu rhett:img-hyste


al benden de o kadar rhettim.. buna bende deginmistim hatirlarsan...ve maalesef bende böyle düsünüyorum...muhsin babaninda bu olayi bilmesi isleri ne sekilde degistirir bilmiyorum ama bundan sonra bir nevi ipler kendi elinde gibi davranacak pervin...magdur ama yilmaz öcünü almakta kararli bir kisilik...ve bu olayi cevresindekilerede pekala mal edebilir...umarim yaniliriz ama özette belirttigi gibi istedigi seyle yer yerinden oynadiysa pervinin iyi olmayan birsey istedigi muhakkak ...ne istemis olabilir diye düsünüyorum ama bulamiyorum bir türlü...neyse bugün ögrenebilicez nihayet..:img-wink:


Babaanne haklıda baharım..sanki yıllardır Cem ile birlikte olan Mine değilmiş gibi ..torununu bilmiyormuş gibi..."aa bak bu cem aşık ol hemen ona"tavırları çok sıkıcı..Senin torunun ona aşık olsaydı zaten demene gerek olmadan olurdu ne bu böyle yapış yapış durumları...dimi ama:img-yes:Hem Ceme aşık olacak birisi varsa oda Doğunun saçaklı yeğenleri olur ancak:img-hysteBabaanne onlara da karışırmıydı:icon_whisBir kere de Doğunun kapısını bu yüzden çalarmış...
-Cemden uzak durun yoksa Sahte dünyanızı başınıza yıkarım:img-hyste
Doğu:Ben bu anı bir kere daha yaşamışmıydım acaba:blink:rhettim diger konularda son derece basarili olmus babaanne ne yazik ki ask konusunda sinifta kaliyor....simdiye kadar torunlari üzerinde her türlü baski kurmasini bilmis...ömerin istememesine ragmen onun israrla avukat olmasini saglamis...
evdeki hakimiyeti hic kuskusuz tartisilmaz...mineyi parise götürmeyide basariyor du ama hic beklemedigi askta bu baskiyi gösteremedi ne yazik ki babaanne ve ne kadar ugrasirsa ugrassin yine de basarili olamayacak..aski yanlis yerde yanlis kisiler üzerinde denemeye calismasida cok sacma....
ask bu baskasinin bir sözüne yada israrciligina bakmiyor ve bunu babaannede cok yakinda anlayacaktir rhettim...

draje
10-04-08, 14:37
yıldız cok güzeller eline sağlık helde aile imzası süper olmussss:D:img-icecr

ask-I memnun
10-04-08, 14:59
Olmasın rhettim ..Ben bbu Pervinden hoşnutum .. Arada psiko seyretmek iyi oluyor .. Tabi bu psiko. Kişi kötü karakterlerle uğraşıyorsa daha da süper.... :img-dirol

İlerde Pervin össün diyebilirmiyiz sahiden... http://www.cansudereclub.com/forum/Smileys/default/angard.gif...


baharim demek hosnutsun pervinin bu halinden..:icon_whisama bana göre bu gecici bir durum...daha cok taze olan bir olay...ve yaptigida kendine göre hakli..
senin deyiminle kötüyü bir sekilde hakladi...ama sonrasinda yasadiklari ruhsal durumu, kisiligi nasil bir yol izler.. kisiligi ne derece degisir bilemiyorum...
ben son derece kuskuluyum anlican...dedigim gibi yanilirim...
ama bu olay daha fazla uzamamali diye düsünüyorum..
bir süre sonra diziden cikmasi cok uygun ve yerinde olur ...


rhettim
Mine tabi bu konuda kendini savunmakta haklı olacaktır .. Ama Doğu haksız işte .. yaramaz Doğu Serçe sini kanadı kırık ortada bıraktı ..Ve hala da Serçe den bir şeyler bekliyor .. Bütün yaptıklarına rağmen .. Nişanlan sen git başka kızla ..Sonra serçe den anlayış bekle ve hala peşinde gez... TÜÜÜÜ işte.. :img-hyste
**Birde geçmiş karşısına güzel bir gülümsemeyle bakıyor hasret dolu :img-in_lo İyi oldu işte Mine kanmadı oh ossun...


baharim bu onun elinde olan birsey degil ki..bu isler aciga cikmadan önce ne derece kararliydilar..dogu bu isin olmayacagini söylemek icin yana yakila pervini arayip durdu her yerde....babasina hasta yataginda karsi geldi..
ama sonrasinda yasananlar maalesef doguyu bir geri adim atmaya zorladi...
sevsede bunu yapmak zorunda kalmayi icine yediremiyor belli ki..
bizler biliyoruz ki evlendikten sonra dogu pervine elini bile sürmeyecek..hatta ayri odalarda kalacaklar ...
serceye yaptigi hos olmasada yine de kendi adina hakli dogu...en azindan ben kandi adima böyle düsünüyorum..
tek tesellisi ise cok sevdigi kadinin sadece kendisini sevmesi ve onun olmasi...herseye ragmen onun kendisinden nefret etmemesi..
baska da birsey istemiyor ki dogu...hayatta tek dayanagi aski kalmisken birde...

yessa
10-04-08, 15:05
Herkeze Merhabalar ...

Sedanurcuğum , sayfaya eklemiş olduğun çalışmalar için çok teşekkür ederim . Gerçekten çok güzel çalışmalar yapmışsın . Ellerine sağlık ve de saolasın …

Lale ablacığım , sayfaya yine birbirinden hoş çalışmalar eklemişsin . Çalışmalarına bakmak iyi oluyor . Hepsi için çok teşekkür ederim ve de ellerine sağlık …

Yıldızcığım , sayfaya eklediğin imzalar için teşekkür ederim . İmzanda kullandığım resimler çok güzel duruyor . İmzan için ellerine sağlık , saol …

Nehirciğim , Sayfaya demin eklemiş olduğun çalışmalar o kadar güzel görünüyor ki anlatamam . Çalışmanda şeçmiş olduğun resimlerde süper zaten . Bi de bu resimleri bi çalışmada toplaman daha bir güzellik katmış . Ellerine sağlık ve çok teşekkürler .

ask-I memnun
10-04-08, 15:21
O öyküyü biz daha önce görmüştük Neslicim :img-yes:İlgilenmemek değilde bu öykünün bu şekilde ilerleyebilme ihtimali can sıkıcı olduğu için görüpde görmemiş gibi yaptık yada kendi adıma yaptım diyeyim:img-wink:
Öykü bu şekilde ilerlermi ierlemez mi bilinmez ama ilerleme kısmı ile devam edecekse Minenin bu Doğudan ve onun Ceberrut ailesinden çok çekeceği var...
Hele o ameliyat olma sayısı şaka gibi:img-cool2Bu kadar ameliyat olacaksa demektir ki Doğu buna izin veriyor...Ve yine bu demektir ki evli olsalar bile hala hükümdarlık Gülşende...Bu kadar ameliyattan sonra tutarda Mine çocuğunu doğururken ölürse izleyiciler nasıl bir şok yaşarlar bilemem..Kucağında bebekle kalmış bir Doğu ve biten bir Serçenin son nefesi:icon_sorr
Yok yok böyle olmaz ben şaka yaptım sadece...Dikkate almayın emi:img-hyste


merak etme rhettim hic dikkate almadim yazdiklarini...:img-wink:
bize dizinin basinda aski görecek, askin sesini duyacaksiniz derken bunu kastetmiyorlardi herhalde...
böyle olmasi durumunda ben bunu kaldiramam..acikca itiraf edeyim rhettim...ceker giderim ve dönüp arkama bile bakmam...:hıh:hıh
ama birde diger tarafta dizinin kadinlara ithaf edilmis olmasida kadinin güncel hayattada cektigi acilari ne denli zor bir duruma itildiklerini acikca gösteren bu gercegin dizide de ele alinmasi dizinin bu sekilde gidebilecegini sorguladi bende..
umarim yaniliriz rhettim..bir iki degisiklikle farkli bir sekilde yansitsinlar bize...
oysa ki bizim tek istedigimiz güclü bir ask ..askin o engeller karsisindaki gücünü görmek ...
zayifligini yada acizligini degil...:img-yes::img-yes:ben niyeyse doğu'nun yeğenlerine pek alışamadım belki tarık'ın çocukları oldukları içindir:) ama gerçekten çok sevimsiz çocuklar. zaten son bölümde gelecek bölümlerde büyük kızın internetten dolayı başının belaya gireceği sinyallerini aldık. doğu'nun derdi kendine yetmiyor sanki bir de bunları salacaklar adamın başına:) mümkünse o ikisi daha az görünsün.

bölüm içinde en çok görmek istediğim sahneler elbette ki herkesin istediği gibi doğu ve mine'nin aşkları. ama bu sahneleri heryerde birbirleriyle karşılaşmak zorundalar kıvamında yapmazlarsa daha güzel olacak. tesadüfler abartılmamalı bence.


merve canim onlara kimse alisamadi diye düsünüyorum...cok itici iki cocuk...
birde aile icinde yasanan sorunlar babalarinin alkolik ve hic bir sorumlulugu olmasi annelerinin pek bir varlik gösterememesi ve söz hakki olmayisi onlari daha bir asi yapmis...yani kizlarin ailelerine hic bir saygilari yok....
ve bahsettigin bu sorun öyle bosu bosuna konmadi...muhakkak bu ilerde basa bela olacak..tipki funda olayinda ki gibi...
mutaasip bir aile torununun bu yaptigi bir ortaya cikarsa dogu ve dergah acisindan hic iyi olmayacaktir...
zaten basimizda bir funda olayi dolanip dururken... birde ikincisini kaldiramayiz herhalde..
canim karsilasmalardan bahsetmissin ama tek tesadüf olan yer kadir amcanin yerindeydi..digerleri degil mesela..
öyle ki dogunun onlarin sinemaya gittigini biliyordu...hatirlarsan telefonda nereye gittiklerini ögrenmisti..digerinde de boyaci ibrahimden yardim aldi...son sahnede de malum dogu serceyi izlemis..yani bunlar tamamen bilincli yapilmis karsilasmalar...tesadüf degil canim...

goksen75
10-04-08, 15:22
merhaba arkadaşlar,sizleri hergün takip ediyorum ,ama yorum yapmakta çekiniyorum açıkçası,sizler gibi başarılı değilim bu konuda.hepiniz birbirinden güzel çalışmalar yapıyorsunuz,teşekkürler.maalesef bende hiç böyle yetenek yok,sizlerden çalıyorum. diziyle yorumuma gelince hayal kurup pervin ,mine ve doğunun evlenmelerini istemiş olsun.saçma oldu ama hayal işte

yeşim_duygu
10-04-08, 15:28
neslihan abla öncelikle hoşgeldin diyorum eskisi gibi yine burası saruhan hünel hayranlarıyla doldu buna inanki çok seviniyorum bizler sizlerin sayesinde saruhanı daha yakından tanıdık selda abla olsun,hande abla olsun,hale abla olsun hepinizin burada bizlerle tekrar olamanız çok güsel...tekrar çok teş.ediyorum iyiki burdasınız...

gelelim çalışmalra;lale ablam zaten coşmuş birbirindne harika çalışmalr ortaya çıkarmış ellerine yürğeine sağlık ablacım süpersin...

nehircim,sedanurcum ve yıldızcım,ececim sizlerinde yapmış olduğunuz çlaışmalr birbirinden harika elleriinze yüreğinize sğalık...

yessa
10-04-08, 15:30
merhaba arkadaşlar,sizleri hergün takip ediyorum ,ama yorum yapmakta çekiniyorum açıkçası,sizler gibi başarılı değilim bu konuda.hepiniz birbirinden güzel çalışmalar yapıyorsunuz,teşekkürler.maalesef bende hiç böyle yetenek yok,sizlerden çalıyorum. diziyle yorumuma gelince hayal kurup pervin ,mine ve doğunun evlenmelerini istemiş olsun.saçma oldu ama hayal işte

İlk önce sende hoşgeldin . Kendine haksızlık yapma lütfen . Sende güzel güzel yorumunu bizlerle her zaman paylaşabilirsin ... Seninde fikirlerini görmek isteriz.

Yorumun silinmesin bari bi bilgi vereyim ...

Bu arada demin önce Tv de fragmanı gördüm . Birkaç sahne farklıydı ... Sesli bir fragmandı ama maalesef sonuna yetişebildim ve "pervin kuma mı gelecek" diye konuşmalar vardı ...

yeşim_duygu
10-04-08, 15:31
merhaba arkadaşlar,sizleri hergün takip ediyorum ,ama yorum yapmakta çekiniyorum açıkçası,sizler gibi başarılı değilim bu konuda.hepiniz birbirinden güzel çalışmalar yapıyorsunuz,teşekkürler.maalesef bende hiç böyle yetenek yok,sizlerden çalıyorum. diziyle yorumuma gelince hayal kurup pervin ,mine ve doğunun evlenmelerini istemiş olsun.saçma oldu ama hayal işte

cnm aramıza hoşgeldin öncelikle...serçe hayranı olmana çok sevindim...ve bizlerin yorumlarını takip etmen içinde çok teşe.diyorum çekinicek bişi yok bizlerde senin gibi başta hiçbişi bilmiyordum zamanla öğrendik o yüzden sende buraya aitsin ve zamanla sende bir çok şeyi öğrenirsin...hayalinde çok güsel:img-in_lo

yeşim_duygu
10-04-08, 15:34
İlk önce sende hoşgeldin . Kendine haksızlık yapma lütfen . Sende güzel güzel yorumunu bizlerle her zaman paylaşabilirsin ...

Bu arada demin önce Tv de fragmanı gördüm . Birkaç sahne farklıydı ... Sesli bir fragmandı ama maalesef sonuna yetişebildim ve "pervin kuma mı gelecek" diye konuşmalar vardı ...

yeşimcim sende içimi okumuşsun güselim...aynen bende sana katılıyorum...buraya katılan her arkadaşımda güsel güsel yorumlarını paylaşması bize yeter bile...böylece bir hayran kitlesi oluruz...


bu arada fragman her an değişiklik oluyo valla ben farketmedim ama inş.güsel bir bölüm olur bizim için...bende bi yandan tv takip ediyorum...

ask-I memnun
10-04-08, 15:47
şimdi güzel yavrum burda verilmek istenen duygu şu :

eyyy cemaati dizifilm bu doğu varya bu doğu öyle fransıza konuşanı değil öyle yüzüne kurşun sıkılanı değil öyle enn hakiki nişanlısını değil evdeki hızmatçıyı bile öyle alır etki alanına eminim ki semiha hanım hazretleri az daha kalsaydı doğu nun yanında o bile yani o yüzden bırakın yelkenleri fora ediin en çabukundan aşık olun olmayanlar için söylüyorum yanii o kadar diyeyim ben

bu arada doğu ile aramızdan çıkın hepinize söylüyorum tamam ben olsam olsam leylek olurdum ama olsun o da bir kuştur ve uçar hatta çatılara yuva yapar çerden çöpten ki yuvayı dişi leylek yapar


hasretim o derece yani.. bizim dogu neymis böyle ya..!! demek semiha hanim bile az daha kalsin onun etkisi alanina girecekti yani öyle mi..?:img-hyste
ahh ahh ondan etkilenmeyen mi kaldi hasretim...!!
kim görse carpiliyor aninda...yakinda sekreterde buna dahil olursa hic saSmam..hos kaza aninda arkasindan gidisini gördüysen eger.?pek bir ilgiliydi..!
bu arada doguyla aranizdan cikalim mi..? ee sonra ..?
dur ben söyliyeyim en iyisi .....senle dogu dogru bir evin catisina...:img-hyste nasil bildim mi..?:img-hyste
ne diyeyim hasretim size iyi sohbetler o zaman..:img-hyste


şimdi seza forum kişisi

bir daha rüyanda doğu yu görmeyeceksin

evinin kadını kocanın karısı olacaksın

hele ki siyah gömlek giydiyse diyeceksin ki

''abicim doğu ağabeyim size kanım ısındım benim ağabeyim olur musunuz ve de rica etsem lütfen hasretttttt ablamı ruyasına gitseniz çok daha yakışır lutfen ellerinizden öperim saygı duyarım''

sakın diyorum bir daha doğu yu rüyasında göreni yakarım akrep burcuyum gazabımdan korkun

anlaşıldıysa çekilebilirsiniz

tühh yanlış ikon kullandım dağıldı bütün karizmaaaa:icon_evil:bella


hasretim bu yazina gülmekten karnima agrilar girdi inan bunu belirteyim ...
:img-hyste:img-hyste
ve hala da gülmeye devam ediyorum...kizim alemsin sen ya..!!
özelliklede basta sezaya söylediklerine bittim...:img-hyste
valla baska bir yazimda sezacigima ne uyguladiysan söyle bizde aynisini yapalim demistim ama bu durumda almayayim ben en iyisi...:img-hyste
akrepten cok korkarim cünkü.....:img-hyste:img-hyste

ask-I memnun
10-04-08, 16:16
Hizmetçi kız yemeklerin dibini de yakıyordur şimdi


orasi kesin rhettim...dua bile ediyordur mutfaga gelsin.. birsey istesinde hemen vereyim diye...karasevda naparsin ...!:img-hyste


Hasretcim bak ben görürsem tövbe demem Sana gitsin diye ..te o kaaa
Bana ne bana ne:img-hysteRüyamda da görecem 4444 kere dua da okuyacağım:img-hyste


ben hasretin bu tutumu karsisinda almaktan vazgectim rhettim...hos bende iki gün önce acunu görmüsüm rüyamda...firarda programini mi ne yapiyor ..cevresinde güzel kizlar...birde ne olsa begenirsin...?..
acunu kiskandim iyi mi...!!?..:img-hyste aklima geldikce gülüyorum hala...
allah icin hos biri ama yinede ben almayayim...kutu mutu simdi ugrasamam onunla..
baska birini görmek isterdik rüyamizda ama hasret akrep dedi gözüm korktu acikcasi..:img-hysteLeyla gelinden ilerde bir atraksiyon bekliyorum...Gülşen kadına dayanamayacak ve ağzına geleni söyliyecek günlerin olacağını düşünüyorum..
Bu eve Mine gelin olarak gelince Leylanın Mineye diyeceği laf şu olacaktır galiba...
-Sen delimisin:icon_sorr


bunun bende bekliyorum canim...sabir da bir yere kadar dimi ama..
gerek kocasindan gerekse cocuklarindan sevgi saygi bile göremiyor yengemiz...
iclerinde dogudan sonra en iyi kisi...
birde anlamadigim tarik bu kadinla zorla evlendirilmis..
ama bence burada bir yanlislik var kesin...
aksine tarikla zorla evlendirilen yengemiz olmaliydi..:img-yes::img-yes:
Doğu ile Pervinin nişanı böyle olduysa Mine ile Doğunun evliliği nasıl bir törenle olur acaba..Ben böyle olmasını katiyen istemem...İkisi yalnız olsun yada konuk olarak sadece Minenin kuzeni Esra ve Devrim olsun....
Bu kadar gereksiz konuğa gerek kalmaz ve ortam daha romantik olur...Muhsin babanın yanında Doğu Mineyi bile öpemez ya:img-in_lotören mören neyimize rhettim..birak gizli evlensinler..ben kendi adima böyle düsünüyorum ..burada o cok bahsettigimiz sahne devreye girmis olsun mesela..mine o beyaz elbisenin icinde adeta bir gelin gibi keza doguda damat ...:img-yes::img-yes:
dergahta o huzurlu ortamda yapilmis sade bir nikah...cok daha iyidir törenden...alnina koyulan bir tatli buse ...bir sicak sarilma ve dogruca arnavut kaldirimindaki banka... buda nerden cikti deme biranda yazarken aklima geldi iste...:img-hyste
hayallerin kuruldugu geleceklerinden konustuklari o an..ve gelecek ikinci atesli bir öpücük...o sirada yanlarina konan beyaz bir güvercin...ahh ahh diyorumda baskada birsey demiyorum bu hayale..
rhettim o hayali bir daha tazeleyelim dedim..nasil iyi yapmismiyim..?

LeYLa 06
10-04-08, 16:33
Sevgili SARUHAN sever canım arkadaşlarım benim.Biliyorum Saruhanı çok seviyor ve çok begeniyorsunuz .Malesefki insan sevdiginin yanına kimseyi yakıştıramaz. Onu kimseyle paylaşmak istemez.Ama Mineyede biraz haksızlık ettiginizi düşünmüyor musunuz?

O daha çok toy ve deneyimsiz ablaları.Oyunculugu kötü olabilir,aglama sahnelerinde iyi olmayabilir.Ona biraz vakit tanıyın,zamanla daha iyi olacak ,kendini geliştirecektir.Hem Saruhanın yanında bunun tam tersi bir ihtimal düşünülebilir mi?Ben kendi adıma seviyorum Mineyi.Güzelde buluyorum.Çokda soguk degil be Hale'cim .Beşinci bölümde ona uçmayı yeni ögrenen minik bir serçe kuşu gözüyle bak.Bu hep böyle degilmidir yeni ögrenilen şey yavaş yavaş ,hata yapa yapa ögrenilir.Şimdi yanında güçlü bir kartal var.En kısa zamanda ondan daha güzel ve seri uçmayı ögrenecegi muhakkak.


Rümeysa'cığım Evet saruhan'ı çoooooooooook seviyoruz...

Fakat Başak Parlak'ı beğenmeme sebebimiz Saruhan'ı paylaşamamızdan değil...

Eğer öyle olsaydı şu anda Avatarımda Yeşim Büber ve Saruhan Hünel olmazdı...

Evet yeni bir oyuncu ve gelişecektir yani umarım gelişir...

Fakat Saruhan 'ı paylaşamama durumu yüzünden BAŞAK PARLAK'a haksızlık ettiğimiz gibi bir görüş söz konusu bile değil...

Şahsen ben Saruhan kadar deneyimli bir rol arkadaşının olmasını isterdim Başak'ın yerinde...(Yeşim Büber gibi...)

>>miray<<
10-04-08, 16:37
ona bakilirsa, ben ikisini birbirine yakistiramiyorum, yani yas farki cokmus gibi görünüyor basagin yaninda daha genc biri olmaliydi.....veya saruhanin yaninda daha olgun bir bayan gösterilmeliyid basindan beri....yani ikisinin arasindaki uyum tam degil malesef, kendi düsüncem

LeYLa 06
10-04-08, 16:38
merhaba arkadaşlar,sizleri hergün takip ediyorum ,ama yorum yapmakta çekiniyorum açıkçası,sizler gibi başarılı değilim bu konuda.hepiniz birbirinden güzel çalışmalar yapıyorsunuz,teşekkürler.maalesef bende hiç böyle yetenek yok,sizlerden çalıyorum. diziyle yorumuma gelince hayal kurup pervin ,mine ve doğunun evlenmelerini istemiş olsun.saçma oldu ama hayal işte

Ailemize hoşgeldin arkadaşım...

Yorumlarını görmek isteriz bu başlıkta.....:img-wink:

legends_of
10-04-08, 16:41
Reklamlar... yine ben.. :dito...


ona bakilirsa, ben ikisini birbirine yakistiramiyorum, yani yas farki cokmus gibi görünüyor basagin yaninda daha genc biri olmaliydi.....veya saruhanin yaninda daha olgun bir bayan gösterilmeliyid basindan beri....yani ikisinin arasindaki uyum tam degil malesef, kendi düsüncem

Arkadaşım genel özeti okumamış olmalısın...Bu dizide zaten genç kızla olgun bir erkeğin aşkı anlatılıyor..
Yani Gerçek hi,kaye de böyle .. Sırf görsel olsun diye hikayeyi mi değiştirecekler...:icon_whis

Fransız okulu okuyan genç kız ve Amerika da eğitim görüp çalışmış Doğu ... Hikayenin orjinali böyle zaten... :img-icecr

**Neden bu yaş mevzusuna takılmak yerine dizinin tadını çıkarmıyoruz ki ... Aşkı çok çok güzel yansıtıyor ikiside... :love05: :love05:

Fener Bahçe
10-04-08, 16:42
Bugün serçe günü

sh nin yine o essiz bakışlarını ve yürüyüş tarzını izleyecez.

geme ayrılık bakalım bu ayrılık nereye kadar

ayrılma kararı alıyorlar ama uygulamada sınıfta kalıyorlar

LeYLa 06
10-04-08, 16:44
Sedanur, Lale ablacım, *yildiz* ,>>Miray<<<,xxy_erkl ve Nehir’im

Eklediğiniz birbirinden güzel çalışmalarınız için ellerinize sağlık arkadaşlar…Harikasınız….:happy0064:happy0064:happy 0064:happy0064

>>miray<<
10-04-08, 16:46
yok ben takilmiyorum, ama bana bir cift sicak gelicekki o diziye acikcasi daha fazla merak salayim, ama bu dizide bu olmadigindan malesef izlemedim daha belki netten bölümlerini izlerim ama genel olarak yakistiramadim hikayeden yani sira ;) umarim anlatabildim

yani tabiki hikaye anlatiliyor olabilir ama iste göz farkli birseyler görmek istiyor ya sorun oradan kaynaklaniyor :)

LeYLa 06
10-04-08, 16:49
Duygu'cum ellerine sağlık cnm benim..

2 imzanda birbirinden güzel duruyor...:happy0064

siyah lale
10-04-08, 16:49
[CENTER]Lalecim birbirinden güzel çalışmalar eklemişsin..Lale forever dememek için zor tutuyorum kendimi...Bak demiş bile oldum : )....Hepsi çok güzeller...Ellerine sağlık....Havalanı çalışmalarının hepsi benim..Tee o kaa : )..Rahimem göl kenarlarına dokunmayacağım....İzci sözü : )

Rhett'ciğim güzel yorumun için çok teşekkür ederim.Beğenmene sevindim.Havaalanı karelerinin devamı gelecek.Rahime'yi ,biraz daha bekletmek zorunda kalacağım.

Yıldız'cığım imzaların çok güzel olmuş,elllerine sağlık.


Lale’cim merakla beklediğim hava alanı sahnesine gelmişiz...koltukları dizmişsin yan yana :img-wink:...çok orjinal tablolar çıkmış ortaya, harika görünüyor hepsini çok sevdim...Ben gelmeden rhettcim el koymuş bile olmaz efem ben uzun zamandır bekliyordum bu çalışmaları...en azından Minenin yanından ayrılıp o saniyelik dehşet yürüyüşü gördüğümüz sahneye ait çalışmaları kaptım gitti bana ne bana ne...:img-hyste
Bu arada çalışmalarında Mine de bana daha güzel görünüyor ne işse artık...ellerine emeğine sağlık Lale’cim her zamanki gibi harikalar yaratıyorsun.


Nehir'ciğim hoşgeldin..Ev ödevini çok güzel yapmışsın ,birbirinden güzel beş Doğu bey çalışması sayfaları süslemiş.Elllerine sağlık.

Güzel yorumun için çok teşekkür ederim.Beğenmene sevindim.

Bilirsin ben çalışmaların paylaşımı konusuna asla karışmam ,sen Rhett ile anlaşacaksın.:img-wink:


Lale ablacığım , sayfaya yine birbirinden hoş çalışmalar eklemişsin . Çalışmalarına bakmak iyi oluyor . Hepsi için çok teşekkür ederim ve de ellerine sağlık …


gelelim çalışmalra;lale ablam zaten coşmuş birbirindne harika çalışmalr ortaya çıkarmış ellerine yürğeine sağlık ablacım süpersin......

Yeşim ve Duygu'cuğum güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

xxy-erkl arkadaşım çalışman çok güzel olmuş,elllerine sağlık.

Miray arkadaşım Serçemizin avantar ve izaları birbirinden güzel olmuş,ellerine sağlık.

Leyla'cığım güzel yorumun için teşekkürler.

Duygu'cuğum iki imzanda çok güzel olmuş ,ellerine sağlık

legends_of
10-04-08, 16:52
yok ben takilmiyorum, ama bana bir cift sicak gelicekki o diziye acikcasi daha fazla merak salayim, ama bu dizide bu olmadigindan malesef izlemedim daha belki netten bölümlerini izlerim ama genel olarak yakistiramadim hikayeden yani sira ;) umarim anlatabildim

yani tabiki hikaye anlatiliyor olabilir ama iste göz farkli birseyler görmek istiyor ya sorun oradan kaynaklaniyor :)

Elbette ... Sen beğenmemiş olabilirsin ... :img-wink:
Ben daha yaşı uygun bir kız olsun sözüne karşılık söylemiştim... :img-wink: ..Genç bir kızla oynaması gerekirken kendisi ile yaşıt biri ile oynarsa ne kadar gerçekçi olabilir ki.... :icon_whis

Göz zevki herkesin farklıdır elbette... :img-icecr

çalışmaların çok güzel ellerine sağlık .... :good: :good:

Duygu ellerine sağlık... :good:

yeşim_duygu
10-04-08, 16:54
Duygu'cum ellerine sağlık cnm benim..

2 imzanda birbirinden güzel duruyor...:happy0064

cnm benim güsel yorumun için çok teş.soalsın...
beyenmene çok sevindim...:happy0064

ask-I memnun
10-04-08, 17:12
Hiç te bile:img-hyste

:img-hyste:img-hyste:img-hyste

Hayır hasretcim olay öyle değil şöyle oldu...Sen kafanı taşa çarptın..Sonra taş sana çarptı..Derken sen hafızanı kaybettin...Doğuyu tanımadın...Doğu "serçe serçe"diye sana seslendi sende tık yok ...Siz kimsiniz diye verdiğin cevap Doğuyu çıldırttı ve başını çarptığın taşı eline alan Doğu senin başına tekrardan vurdu...1...2...3...Sen Doğunun kollarında derin ve ebedi huzuruna kavuşurken Doğu "Aman Allahım yanlış tespit" dedi.:img-hyste
Ve finish:img-hyste]


monitörün komple caya bulandigi ve benimde yerlerde gülmekten kirildigim anlardan birindeyim su an..hasretim ve rhettim inan ömürsünüz vallahi....
bunlarin üstüne yazilacak birsey bulamiyorum cünkü harika bir sekilde paylasmissiniz tatli hos fikirlerinizi.....:img-hyste
hala da gülmeye devam ediyorum...hafiza kaybi ve yanlis tespit olayi ha..:img-hyste


Bölüm Editi: Fragmandaki çanak çömlek sahnesinin başlaması nasıl oldu acaba..Doğu gömlekli ve kolları sıvanmış bir vaziyette ..Benim fikrimce Serçe Kadir amcanın yanına gitti..Onu çanak çömlekle uğraşmasını izlerken Kadir amca "sen de yapabilirsin "demiş olabilir...Serçe oturduğu yerden çamurla uğraşırken birden Doğu belirmiş olabilir...Yoksa Doğu çömlekle uğraşıyordu da Minemi geldi...Neyse ne çok hoş görünüyorlardı...
Bu Cem hala Doğunun karşısına geçebilme cesaretini bulmuş ya..Bravo...Aptal cesareti var Cemde..Kesin babaannenin "Mine sana aşık Sen mineye aşıksın "oyunlarına gelmiştir...


rhettim aynen senin yazdigin gibi koyulttugum yere bakarsan eger ayni bu sekilde oldugunu düsünüyorum....mine önceden oradadir ve kadir amcadan canak yapmanin inceliklerini ögrenirken dogu üstüne geliyor ve o durumda gören dogu hemen kollarini sivayip bu calismaya ortak oluyor...
ve ilk ortak calismalarinin sonucu ortaya cikan bir eser...askla yogrulup sekil verilmis toprak bir canak..:img-hyste..
evet acik arttirmaya sunuyorum...isteyen...:img-hyste:img-hyste
...tabiki ben...öyle bir ortamdan cikan her esere seve seve varim..:good:

ask-I memnun
10-04-08, 17:15
rumeysa05 arkadaşım aramıza hoşgeldin.

Havaalanı çalışmalarından istediğine el koyabilirsin..Göl manzaralı çalışmalarda Rahime'nin olacak...


Rhett'ciğim güzel yorumun için çok teşekkür ederim.Beğenmene sevindim.Havaalanı karelerinin devamı gelecek.Rahime'yi ,biraz daha bekletmek zorunda kalacağım.

Yıldız'cığım imzaların çok güzel olmuş,elllerine sağlık.


lalecim hic önemli degil canim ..ben ne zaman olsa beklerim..o yaptigin güzelim göl calismalariyla beni mutlu etmistin zaten birde calismalari bana ithafen yapmis olmanda benim acimdan bir gururdu söyliyeyim....bu tür calismayi yani göl manzarali calismayi bir kez daha yapacak olman cok hosuma gitti acikcasi...tesekkür ederim sana lalecim...
rhettim hadi gözün aydin havalimani calismalarin geliyor lalemizden...:img-wink:

seza
10-04-08, 17:15
sezacim demek doguyu rüyanda gördün..ne sansliyiz böyle..:img-wink:
yatmadan önce ne yedin yada ne yaptin söylede bizde aynisini uygulayalim..:img-hyste:img-hyste
sercenin aski icinde olsa dogu icin ikinci kadin olacagini düsünmek bile istemiyorum dogrusu...mine dogusuna karsi cok zayif tamam ama bir kizginlik aninda söyledigi söz onu istemedigi seyleri yapmaya zorlarmi ben onu düsünüyorum simdi...
sana söz veriyorum dogu istedigin olacak derken acikcasi bu denli kararli olacagini beklemiyordum minenin.... doguya deliler gibi asik olsada askin getirdigi bir anlik cilginliga kapilacagi korkusu ikinci kadin olmaktan ziyade aciya aciyla karsilik verme düsüncesinde serce..
bakalim bu verdigi sözü ne sekilde yerine getirecek...

Canım Rahime'm aslında HASRETTTTT'in hatırlatmasından sonra :icon_whis dikkat edersen rüya ile ilgili tek kelime etmedim. Öyle sessiz sakin kendi kendime iç çekip durdum. HASRETTTTİ'm kızmaz inşallah. :)Ama sordun madem diyeyim: Balık yedim. Mercan ve karagöz balıklarıydı. Bence denemekte fayda var.:img-wink:

Bence de Mine'nin Doğu gibi başkasıyla evlenme durumu olmayacak. Çünkü Mine bütün olup bitenlere rağmen bunu yapamaz. Sadece Doğu'sunun canını yakmak istedi. Bunda da başarılı oldu. Çünkü evleneceğini söyledikten sonra Mine'ye daha fazla yaklaşmaya çalıştı. Aslında Doğu evlenmese Mine ailesini saymadan Doğu'ya gider. İnan ben Mine'nin aşkının büyüklüğünden ve delice yaptıracaklarından korkuyorum. Hatta ikinci kadın bile olur gibi geliyor bana. Doğu bütün meseleleri anlatsa Mine onun yanında olur. Aşk böyle bir şey işte. Böyle bir durumda Mine'ye kızmam. Seviyorsam ben de razı olurum herhalde.

Bu arada imza tamam.:good:


[bizler biliyoruz ki evlendikten sonra dogu pervine elini bile sürmeyecek..hatta ayri odalarda kalacaklar ...
serceye yaptigi hos olmasada yine de kendi adina hakli dogu...en azindan ben kandi adima böyle düsünüyorum..
tek tesellisi ise cok sevdigi kadinin sadece kendisini sevmesi ve onun olmasi...herseye ragmen onun kendisinden nefret etmemesi..
baska da birsey istemiyor ki dogu...hayatta tek dayanagi aski kalmisken birde...[/CENTER]

Benim adıma da düşünebilirsin. Çünkü Doğu'nun Pervin'le asla normal bir evlilik sürdürmeyeceğini biliyoruz. Ama Gülşen torun da ister şimdi. Doğu'nun oğlu olsun isteyecek mutlaka.Ama Pervin ile Doğu'nun ona çocuk vermesi cinayet olur. :img-fie:

goksen75
10-04-08, 17:31
cnm benim güsel yorumun için çok teş.soalsın...
beyenmene çok sevindim...:happy0064
selam arkadaşlar,öncelikle güzel düşünceleriniz için teşekkürler,cesaretlendiriyorsunuz beni.ben saruhan hünelin diğer dizilerini izlemedim,serçeyede can sıkıntısıyla kanallarda gezinirken tekrar bölümünü izledim ve bayıldım .çok güzel bir dizi ,mine ve doğu bence yakışıyorlar birbirlerine.yalnız birlikte olan sahneler çok çabuk geçiyor,bahar ve doktorun sahneleri bile daha fazla,birde o soğuk nevale torunlar.sevimliliklerini babaannelerinden almışlar:img-pilot güzel bir bölüm olması dileğiyle,her ne kadar büyük bir bölümünü seyredemeyeksemde,malum dizi kv si var.sevgiler

grimace_88
10-04-08, 17:38
çalışma yapan herkesin ellerine sağlık..hepsi birbirinden güzel görünüyor..

sesli fragman çıkmış..fragmana göre pervin tarık a kuma gelicek gibi..akşamki bölüm oldukça heyecanlı geçecek..ve fragmanda beni en çok etkileyen söz:

Doğu:Bizi ölüm bile ayıramayacak Serçe.. Hiç bir ölüm aşkımızı içine alacak kadar güçlü değil...:img-in_lo

seza
10-04-08, 17:42
Arkadaşlar bence Tarik'i Doğu sırtına almış götürüyor. Çünkü öyle hooop diye kimse sırtlayıp götüremez. Bunun için adale gerekli.:img-weigh:) Adamlarında nerde o güç. Namık aklıma geldi. Bakın ne kaaa güçlüyüm diyerek Doğu sırtlayıp götürüyor abisini. Ama tabii ki dokuz canlı olduğundan iyileşip Doğu'ya kurşun bile sıkar o adam. Yani diğer fikrim Doğu'ya uzanan silahlı el Tarik'in. O eller kırılsın emi.Şimdi HASRETTTTT olsaydı ne güzel beddualar söylerdi.:icon_whis Tabii Tarik'a.

Pervin'in şartının Doğu ile evlenmemek olduğunu düşünüyorum. Kız akıllı. Sevilmediğini biliyor. Doğu'nun hele de böyle bir durumdan sonra kendisine karısı olarak yaklaşmayacağını biliyor. Abisinin yaptığı olmasaydı Doğu annesinin hatırına boy boy bebeler de verirdi annesine ama .....Neyse konuşmayayım daha fazla.:kahve Pervin ömür boyu Mine'nin yanlarında olacağını biliyor. Üstelik onunla yarışamayacağını da biliyor. Mücadele edecek gücü yok. Ne yapsın? Evlenmek istemeyecektir. Doğu ne kadar sevinir ama Gülşen hemen razı olmaz. Yurt dışına gönderirler belki. Çok mu hayal kurdum sizce?


Yıldız-nehir- xxy_erkl- miray- sedanur- yeşim- duygu arkadaşlarım ellerinize sağlık. Umarım unuttuğum veya fazla yazdığım yoktur. Ya da yanlış yazdığım...:)

Laleciğim sana da :img-kiss::img-kiss:

bigstarter
10-04-08, 17:51
Herkese merhabalar,

Arkadaşlar,bir haftalık bir Avrupa tatili sonrası yine canım İstanbulumdayım ve sizlerleyim.

Roma-Floransa-Venedik_Napoli küçük bir İtalya turu yaptım geldim.Uzun süren yorucu çalışmalar sonrası nasıl iyi geldi nasıl!

kendimi arınmış ve yenilenmiş gibi hissediyorum,darısı hepinizin başına inşallah!

İkl önce sevgili Leylacığım ve Yeşim_duygu arkadaşım,ben yokken Doğum günümü kutlamış bana mesajlar yollamışsınız.

Beni çok mutlu ettiniz ama ben o sırada burda olmadığım için henüz gördüm mesajlarınızı ve çok utandım arkadaşlar.:icon_sorr

Hem özür diliyorum hemde çoooooook teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için ve beni düşünüp kutladığınız için.Sanırım çok şanslıyım ki,sizin gibi dostlarala karşılaştım.:happy0064

Hale ablacım ve Handeciğim,çok teşekküğr ediyorum,sizin yazdıklarımı okuyor ve benimle aynı fikirleri paylaşıyor olmanız dan ötürü çok memnuniyet ve sevinç duydum.

Sıcak tavrınız ve dostça satırlarınız kendimi çok iyi hissettirdi bana,en azından artık yalnız değilim.:happy0064

Sayfada KY dan tanıdığım yorumlarını zevkle okuduğum iki arkadaşımı daha gördüm.sevgili Selda ve Neslihan hoşgeldiniz.Ben o zamanlar yazmıyordum ama sizleri zevkle takip edenlerdenim.

Yokluğum nedeniyle 4. bölümü izleyemedim ama 5. bölüme yetiştim.4. bölümü de indiriyorum önce onu arkadan bu akşamkini izliycem.

Yani benden kurtuluş yok,fazla sevinmeyin.:img-hyste:img-hyste Yorum yapamadım ne zamandır, enerjim fazla birikti.:img-hyste

Fragmanı izlemeyi başardım ama...Orda bir çanak yapma sahnesi gördüm ve dayanamayıp sesli olarak YUUUUHHHH!!!! dediğimi farkettim.

Yani,uzakdoğu,çin,Güney amerika filmlerinden alıntılarına çok rastladım bu yapımın ama bu kadar çok seyredilmiş,herkesçe bilinen GHOST (hayalet) filminin en vurucu sahnesini alıntı yapmak da ne demek oluyor?

Bu kadar mı fikirsiz ve görüşsüz kalmışlar,vah vah vah! Acıdım şimdi gerçekten.:img-hyste

Taklitler taklit olmakla kalır ve aslını yaşatır diyorum ve Patrick Swayze ve Demi Moore'un o süper performansı unutulmazdı ve yeni versiyona hiç gerek yoktu diye devam ediyorum.

Gerçi Saruhanın bu sahnede müthiş olabileceğini aklım kesiyor da o kız ne olacak bide işin bu tarafı var.O ağlak ve zırlak kız kesin o sahneyide sular seller içinde bırakıp ziyan eder.:img-hyste

Off neyse,ne ekersen onu biçersin demişler.herkes nasıl senaryo yazılıyor görüyor işte.Valla bende yazıcam bu kadar kolaysa,banane banane!!!!!!!!:img-hyste

Her bölüm öncesi iki üç tane hiç duyulmamış film izlerim bir güzel miks yaparım,birkaç romandan da güzel cümleler alırım al sana senaryo...:img-hyste

Fragmandan anladığım en sonunda Pervini tarıkla evlendirmeyi başarmış,akılları başlarına gelmiş sonunda.DOĞU kurtuldu kızlar yaşasın!:happy0064

Son sahne hepimizi fitil edecek anlaşılan.Tren yolunda arabasından düşüp yerlerde yatan bir Doğuyla bitecek son sahne,üstelik tren de burnunun dibinde!Hepimize geçmiş olsun.:img-cray:

seza
10-04-08, 17:53
Doğu:Bizi ölüm bile ayıramayacak Serçe.. Hiç bir ölüm aşkımızı içine alacak kadar güçlü değil...:img-in_lo


Yine mi ölüm...:icon_sorr:img-cray::img-cray::img-cray:

Ya tamam edebî laflar edecekler diye benim yüreğimi ağzıma getirmeseler ne olur? Onun yerine yaşam kadar güzel falan dese ne olur yani. İlla içime sıkıntı verecekler. Ölüm güçlü hem de çok güçlü. Aşkı yaşamak için sevdiğinin yanında olması gerekmiyor biliyoruz ama ben ikisini bu dünyada da birlikte görmek istiyorum. Allah aşkına böyle arkasını düşünmeden edebiyat yapmasalar. Ne olacak şimdi? Ölürlerse efsane mi olacaklar? Ben efsane falan istemiyorum. Gözümüzün içine soka soka, canlı canlı aşkı yaşasınlar. Ölüm mutlaka herkesin başına gelecek ama biz onları mutlu oldukları anda bırakalım. İkisinin de ölümünü görmek istemiyorum.:img-cray:

İlgisiz bir mevzu, Doğu'nun ellerin ne kaa güzel öyle. Yazayım diyorum ama hep unutuyorum. Dizinin ilk bölümünden beri ben yakın çekimlerde ellerine bakıyorum.:icon_whis

yeşim_duygu
10-04-08, 18:00
seza,legends_of ve lalecim güsel yorumalrınız için çok ama çok teş.

xxy-erkl çalışmalr için çok teş.cnm saoalsın...

bigstarter arkadaşım öncelikle hoşgeldin ben tüm ark.d.gününlerini takip etmeye çalışıyorum tekrardan iyiki varsın diyorum...gezmen ve dinlenmen çok iyi olmuşdur cnm eminim...böylelelikle güsel yorumalrınla hoşgeldin...

CicimBenim
10-04-08, 18:04
Pervin ona kuma gitmesini neden istesinki arkadaslar? Yani kendisine zorla sahip cikan, nefret ettigi bir evli adamla neden evlensinki? Bunlari hep Dogu icin yapamaz demi?

Of of iyice karisti durumlar ne olacak kim bilir

ask-I memnun
10-04-08, 18:24
Canım Rahime'm aslında HASRETTTTT'in hatırlatmasından sonra :icon_whis dikkat edersen rüya ile ilgili tek kelime etmedim. Öyle sessiz sakin kendi kendime iç çekip durdum. HASRETTTTİ'm kızmaz inşallah. :)Ama sordun madem diyeyim: Balık yedim. Mercan ve karagöz balıklarıydı. Bence denemekte fayda var.:img-wink::


sezacim farkettim farketmezmiyim hic..ben bile tirstim hasretimin o mesajindan sonra ama cok sonra gördüm ben onun mesajini..yani sana sorduktan sonra....
sansa bak ki bende bugün sardunya yapiyorum....:img-hystebu iyi isabet oldu..:img-hyste birde yatmadan önce rhettimin dedigi gibi de yaparsam eger..bu is tamamdir ... :img-hyste hasrettim kusura bakmazsin artik degil mi.?....img-hyste:img-hyste
yok biliyorum bakarsin...sen en iyisi sormadim farz et.....:img-hysteBu arada imza tamam.:good::


evet sezacim sabah baharim sayesinde yapabildim ...:img-wink:


Benim adıma da düşünebilirsin. Çünkü Doğu'nun Pervin'le asla normal bir evlilik sürdürmeyeceğini biliyoruz. Ama Gülşen torun da ister şimdi. Doğu'nun oğlu olsun isteyecek mutlaka.Ama Pervin ile Doğu'nun ona çocuk vermesi cinayet olur. :img-fie:


aman diyorum sezacim daglara taslara böyle bir istek.....dedigimiz gibi dogu ona elini bile sürmezken bu torun istegi dogudan ,mineden önce bizi bitirir...
ki gülsen haniminda böyle birsey isteyecegini hic sanmam...yani olan durumlar nedeniyle...
ve bak birden aklima geldi...pervin hamile kalirsa birde yani tariktan al sana icinden bir durum daha..bu pekala mümkün....ve bence pervin hamile..
bu yüzden tarikla evlenmek istemis daha yeni gördüm..isler iyice cikmaza girdi ama iyi olan birsey var ki oda dogu artik özgür .... :good:

ask-I memnun
10-04-08, 18:31
Pervin ona kuma gitmesini neden istesinki arkadaslar? Yani kendisine zorla sahip cikan, nefret ettigi bir evli adamla neden evlensinki? Bunlari hep Dogu icin yapamaz demi?

Of of iyice karisti durumlar ne olacak kim bilir


cicim bilemiyorum ama belkide pervin hamiledir kimbilir...:icon_whisbunun yükünü doguya yikmaktansa bu yükü bu acilari yasatan tariga yikmayi tercih etmis olabilir...
bu pekala mümkün....yoksa daha düne kadar bicakladigi bir adamin karisi olmasini istemek koca bir sacmalik olurdu...intikam ,hirs ,iplerin elinde oldugunu bilmek pervini cok seyler yapmaya itecek gibi görünüyor..
olasi bir cocuk dengeleri alt üst yetmeye yeterde artar bile..
bekleyip görücez bakalim ne sekilde gelisecek olaylar..

NuR42
10-04-08, 18:33
Arkadaslar sesli fragmani izledim! izlemeyenler bana özel mesaj yazsin linki yollayayim!!! Pervin benim yanim tarigin yani olsun dedi kuma gidecek herhalde??? :icon_sorr

s.eren
10-04-08, 19:10
hasretim o derece yani.. bizim dogu neymis böyle ya..!! demek semiha hanim bile az daha kalsin onun etkisi alanina girecekti yani öyle mi..?:img-hyste
ahh ahh ondan etkilenmeyen mi kaldi hasretim...!!
kim görse carpiliyor aninda...yakinda sekreterde buna dahil olursa hic saSmam..hos kaza aninda arkasindan gidisini gördüysen eger.?pek bir ilgiliydi..!
bu arada doguyla aranizdan cikalim mi..? ee sonra ..?
dur ben söyliyeyim en iyisi .....senle dogu dogru bir evin catisina...:img-hyste nasil bildim mi..?:img-hyste
ne diyeyim hasretim size iyi sohbetler o zaman..:img-hystehasretim bu yazina gülmekten karnima agrilar girdi inan bunu belirteyim ...
:img-hyste:img-hyste
ve hala da gülmeye devam ediyorum...kizim alemsin sen ya..!!
özelliklede basta sezaya söylediklerine bittim...:img-hyste
valla baska bir yazimda sezacigima ne uyguladiysan söyle bizde aynisini yapalim demistim ama bu durumda almayayim ben en iyisi...:img-hyste
akrepten cok korkarim cünkü.....:img-hyste:img-hyste

şimdi yavrucum ben şu andan itibaren doğu yu rüyasında görenlere de kılım
bilmiyorum yani olurda burda öyle sabah sarhoşluğuyla ve mahmurluğuyla kalkıp pc başına geçip
''gündüz niyetine akan suya anlatıyorum doğu yu ruyamda gördüm şöle yaptık böle yaptık''
valla yakarım

sonra bu pervin tarık kuma olayına ben sıcak bakıyorum olabilir pervin zaten bana çok ta aklı selimi yerinde bir kız gibi gelmedi yani tel. no sunu nerden buldu hala meçhul bu kız tekin değil söliim uzak dursun doğum dan

sonrası çanak çömlek ghost olayına gelirsek evet gittim gördüm okumuş çocvuklar ama işte yabancı dizilerden arak olayı hala yarayan bir kana dır yok kanayan bir yaradır ki sergin akyaz hanımefendinin problemidir yaratıcılık olayında ppek te yaratıcı değil demek ki

heee hoş durtmamış mı evet durmuş yani doğu çanak ta yapar çömlek te vites koluda yakışır benim koçuma:img-hyste

neyse rhett kişisi ve aşk-ı memnun kişisi o imza hemen kaldırılsın
valla deli kızın çeyizi gibi yaparım sizi

komiklik olayına gelirsek genetik bir durum tamamen her yol paris e çıkar ben de

supersonic
10-04-08, 19:44
Sevgili SARUHAN sever canım arkadaşlarım benim.Biliyorum Saruhanı çok seviyor ve çok begeniyorsunuz .Malesefki insan sevdiginin yanına kimseyi yakıştıramaz. Onu kimseyle paylaşmak istemez.Ama Mineyede biraz haksızlık ettiginizi düşünmüyor musunuz?

O daha çok toy ve deneyimsiz ablaları.Oyunculugu kötü olabilir,aglama sahnelerinde iyi olmayabilir.Ona biraz vakit tanıyın,zamanla daha iyi olacak ,kendini geliştirecektir.Hem Saruhanın yanında bunun tam tersi bir ihtimal düşünülebilir mi?Ben kendi adıma seviyorum Mineyi.Güzelde buluyorum.Çokda soguk degil be Hale'cim .Beşinci bölümde ona uçmayı yeni ögrenen minik bir serçe kuşu gözüyle bak.Bu hep böyle degilmidir yeni ögrenilen şey yavaş yavaş ,hata yapa yapa ögrenilir.Şimdi yanında güçlü bir kartal var.En kısa zamanda ondan daha güzel ve seri uçmayı ögrenecegi muhakkak.

Bu dizide başka bişey var.Korkunç bir çekim gücü oldu bende .Dogu ve Mine aşkı beni acayip sardı.Bu çok normal gelmiyor arkadaşlar bana.Sonuçta 37 yaşına gelmiş evli ve hayata iki çocuk kazandırmış bir kadının televizyondaki bir aşk dizisinden bu kadar etkilenmesi normal mi sizce.Aranızda psikoloji ile ilgileneniz varsa bana dönsün .Tuhaf bir mutluluk var içimde,perşembe gününe başka bir gözle bakar oldum kısa zamandır.PC yi açtıgımda herhangi bir bölümünün herhangi bir partını izleyebilecek olmak bana müthiş bir keyif veriyor.Saruhan beye başka bir gözle bakar oldum (eşim duymasın)Sevgili Hale ve Hande bunun suçlusu sizisiniz .Ben böyle degildim yaşarken oldum .Saruhan begenisini yorumlarınızda buldum.Lütfen arkadaşlar .


Normal canım çok normal.Bir zamanlar bizde Kaybolan Yılları seyrederken öyle olmuştuk ama bu yorumları yapmadan önce keşke o diziyi seyretmiş olsaydınız.Aşk nasıl ve ne demek, nasıl oyunculuk çıkarılır bu aşk üzerine keşke görmüş olabilseydiniz.Onun da yayın saati Perşembeydi ve o gün hayat dururdu bizim için.Hey gidi günler!!!:icon_sorr

Bu işlerin yaşla başla ilgisdi olmadığını bir kez daha belirtiyorum arkadaşım.Sadece böyle bir aşka istek ve özlem duymakla ilgisi var.Onların yerinde kendini görmek istediğin ve bunu duyumsadığın için bu hislerdesin.Bilmem anlatabildim mi?:img-in_lo:img-blush (Kocaları boşver):img-hyste
"Lütfen arkadaşlar" derken;harika devam edin mi,demek istedin,yoksa mahvoldum acıyın bana mı,demek istedin Rümeysacığım?:img-hyste Söylede ona göre hareket edelim bundan sonra.

Başak için yazdıklarına hatrın için tamam diyeyim diyorum ama gördüğüm ve hissettiklerim tam tersini söylüyor bana ve bu konuda pek yanıldığım da görülmemiştir. Ayrıca 5 bölüm geçti hala bir adım ileri gitmiş değil,ne zaman öğrenecek bilmem???
Ayrıca "Adam olacak çocuk ..... dan bellidir diye bir atasözümüz vardır ve ben doğruluğuna çok fazla inanırım. Mesela o yanındaki GÜÇLÜ KARTAL' da hiç eğitimsiz ama Allah vergisi yeteneğiyle daha ilk rolünde dikkatleri üzerine çeken,ve oyunculuk kabiliyetiyle fiziki üstünlüğünü birleştirmeyi çok iyi bilen ve bu sayede Muhteşem bir görselliğe ulaşan,son derece çekici bir erkektir aynı zamanda.Hani derler ya,OYUNCU OLUNMAZ DOĞULUR!!! Bunu hem Saruhan hem de Başak için düşünürsek o zaman herşey ortaya çıkıyor değil mi canım?:img-wink:
Sözün özü,benim Başak hakkındaki fikirlerim,Saruhana yakışmaması yada paylaşamamamızla alakalı değil,biz onu kimlerle paylaşıyoruz,Başakla mı paylaşmıycaz?:img-hysteBaşak Parlak için söylediklerine katılıyorum. Belki Saruhan Hünel'in karşısında pek deneyimsiz duruyor ama bence konu açısından uygun olmuş bu durum. Yani deneyimsiz bir genç kız ile bir hayli deneyimli bir adam...Onun o çocuksu hallerini seviyorum. Hatta Mine'nin cesaretinin de bu deneyimsizliğinden geldiğini düşünüyorum. Saruhan Hünel rol yapmadan sadece dursa bile etkileyeci hali nedeniyle seyrediliyor. Bu onu zaten şanslı kılıyor. Başak'a da şans vermek lazım.

Veriyoruz bakalım,vere vere nereye kadar görücez. Başak hanım bu sayfaları okusa belki kendini geliştirmek adına biraz çaba sarfederdi ama sanırım ilgisiz kalıyor.
Deneyim konusunda da,Rümeysa arkadaşımıza da yazdığım gibi herşey deneyim değil Sezacığım.Özünde bir şey yoksa,salt güzellikle bir şeyler halledilmeye çalışılıyorsa,istediğin kadar eğitim al,yardım al,oyuncu koçu tut,ne yaparsan yap.Tamam iyi niyet gösteriyorsunuz tanmam bende size katılayım ama gerçekleri de görmek de fayda var be hayatım.

Melisa Sözeni,Çemberimde Gül Oyada seyreden var mı aranızda? O da o roldeyken Başakla yaşıttı ve çok deneyimsizdi.Ancak nasıl oynadığını ben çok çok iyi hatırlıyorum.Manyak sevgilisinin saldırısına uğradığı bir sahne vardı seyredenler bilirler,işte o zaman ilerde ne olacağını göstermişti oyun gücüyle hepimize.İşte benim anlatmak istediğim böyle bir şey.yani içten gelen,allah vergisi yetenek olmadan olmuyor bişeyler...Gelişir belki ama hiçbir zaman iyi oyuncu olamayacak.Bu benim görüşüm.

Serçe'mizde[/B] durum biraz daha karışık. Gerçek olduğunun söylenmesi -belki de reyting kaygısı için öyle söylenmiştir.- beni etkilemişti. Aşk gerçekten çok müthiş bir duygu. Bunu hissetmek ayrıcalıklı bir durum ama hissettirmek daha da ayrıcalıklı bir durum. Bunu için Saruhan Hünel'e saygıyla selamlarımı iletiyorum. Fiziki üstünlüğünü iyi kullanıyor. Ben yakışıklı olup olmaması üzerinde durmuyorum. Önemli olan insanı etkileyebilen bir gücünün olması. Yoksa bir insanın bebek gibi güzel olması ya da Helen heykellerindeki mükemmel erkek modeli olması gerekmiyor. Bütün kusurlarını örtebilen ve onu sizin gözünüze mükemmel gösterebilen bir cazibesi varsa mesele bitiyor.serçenin hayat hikayesinin gerçek olduğu aynen senin dediğin gibi bir sebepten söylenmiştir hayatım,emin ol gerçek değil bu hikaye.KY içinde aynı şey söylenmişti.Yani bütün dizileri gerçek ve bu gerçek hikaye sahipleride hep aynı yapımcıyı buluyor ne hikmetse...Çok ilginç değil mi sizce de?

Saruhan için yazdıklarına tamamen katılıyorum Sezacım.Ben Serçe de aşkı sadece onun gözlerinde,hareketlerinde ve vücut dilinde görüyorum.Aşkı yaşar ve yaşatır rolünü yaparken...
O sadece ekranda değil,gerçekde de son derece çekici,etkileyici ve müthiş cazibeye sahip bir erkek.Siz onu dizilerinde hep ciddi,sert bir karakterde görüyorsunuz.Birde bu çekicilik ve cazibenin yanında,son derece zarif,kibar,muzip,yaramaz,tatlı ve şeker vasıflarını da ekleyin ve böyle düşünün.MUHTEŞEM değil mi?.İşte anlatımlarımızdaki fark,sevgimizin büyüklüğünün yanı sıra,belki de bizim onun her yönünü bilmemizden geliyor.

Bu arada Saruhan hayranları arasında aynı yaşlarda evli hanımlar çoğaldı bu dizi sayesinde...Bir de HASRETTTTT arkadaşımız vardı sanırım epeyce fanatik kendisi Saruhan konusunda.:img-hyste Dağdan gelip bağdakileri kovmayalım,uslu uslu bir arada yaşayalım diyorum.:img-hyste

s.eren
10-04-08, 19:45
Canım Rahime'm aslında HASRETTTTT'in hatırlatmasından sonra :icon_whis dikkat edersen rüya ile ilgili tek kelime etmedim. Öyle sessiz sakin kendi kendime iç çekip durdum. HASRETTTTİ'm kızmaz inşallah. :)Ama sordun madem diyeyim: Balık yedim. Mercan ve karagöz balıklarıydı. Bence denemekte fayda var.:img-wink:

Bence de Mine'nin Doğu gibi başkasıyla evlenme durumu olmayacak. Çünkü Mine bütün olup bitenlere rağmen bunu yapamaz. Sadece Doğu'sunun canını yakmak istedi. Bunda da başarılı oldu. Çünkü evleneceğini söyledikten sonra Mine'ye daha fazla yaklaşmaya çalıştı. Aslında Doğu evlenmese Mine ailesini saymadan Doğu'ya gider. İnan ben Mine'nin aşkının büyüklüğünden ve delice yaptıracaklarından korkuyorum. Hatta ikinci kadın bile olur gibi geliyor bana. Doğu bütün meseleleri anlatsa Mine onun yanında olur. Aşk böyle bir şey işte. Böyle bir durumda Mine'ye kızmam. Seviyorsam ben de razı olurum herhalde.

Bu arada imza tamam.:good:Benim adıma da düşünebilirsin. Çünkü Doğu'nun Pervin'le asla normal bir evlilik sürdürmeyeceğini biliyoruz. Ama Gülşen torun da ister şimdi. Doğu'nun oğlu olsun isteyecek mutlaka.Ama Pervin ile Doğu'nun ona çocuk vermesi cinayet olur. :img-fie:

seza cım bu kabullenmiş halin hoşuma gitti darısı diğer forum hatunlarına :img-hyste

doğu-serçe çömlek mi yapıyorsun
serçe-evet 82 parça yemek takımı yapıyorum
doğu-ama bebişim ne gerek var
serçe-adettendir
doğu-sen benim ol ben sana fransalardan getirim yemek takımı köpeeğen olur
serçe-lütfen daha çay fincanlarını yapıcam meşgul etme beni
doğu-peki ben sana arkadan sarılayım sırtın ağrımıştır senin
çömlekçi amca-öhöm öhöm hop aile var
serçe -amca şu yiğenine birşey söyle
doğu-amca
serçe-çömlekçi amca
çömlekçi amca-serçe
serçe-doğu
sergin -wiski

s.eren
10-04-08, 19:48
Bu arada Saruhan hayranları arasında aynı yaşlarda evli hanımlar çoğaldı bu dizi sayesinde...Bir de HASRETTTTT arkadaşımız vardı sanırım epeyce fanatik kendisi Saruhan konusunda.:img-hyste Dağdan gelip bağdakileri kovmayalım,uslu uslu bir arada yaşayalım diyorum.:img-hyste

şimdi bu bağdan gelip dağdan geleni kovma mevzuu ağır olmuş biraz benim ne demek istediğimi anlıyor herkes

tatlı tatlı atışıyoruz bi tanem

supersonic
10-04-08, 19:57
şimdi bu bağdan gelip dağdan geleni kovma mevzuu ağır olmuş biraz benim ne demek istediğimi anlıyor herkes

tatlı tatlı atışıyoruz bi tanem

Ay alındın mı arkadaşım? Şaka yapmıştım vallahi ve anlayacağını umuyordum ama yanlış anlaşıldıysam üzülürüm.Sana takılmak istemiştim sadece.Yani bu Saruhana TEKEL koyma durumları falan bizde racona ters, bilmem anlatabildim mi?:img-hyste Kardeş kardeş yaşayalım diyorum o bakımdan.:)

supersonic
10-04-08, 20:02
Hale ablacığım "KONTROLSÜZ SEVGİ" diye bir tanım daha önce bizim hislerimizi ve kendimizi ifade ederken hiç kullanmadığımız bir benzetme. İnan ben senin bu anlatımına tek kelime ile bayıldım!!! Zaman zaman kontrol etmeye çalıştığımız ama asla kontrolü sağlayamadığımız açık bir gerçek. Herzaman herşeyin kontrolünü elimde tutmayı severim ve genelde bunu başarırımda. (seninde böyle olduğunu çok iyi biliyorum). Fakat konu Saruhan olduğu zaman ne böyle bir çabam nede isteğim oluyor açıkçası. Yani bu sevginin kontrolünü ele geçirmeyi hiç arzulamıyorum. Böylesi çok daha güzel. Kendimi tamamen akışına bıraktığım, nedenini, nasılını sormadığım daha doğrusu soramadığım ve ismini AŞK diye bildiğim ama çoğu zaman bundan da büyük birşey olduğuna kanaat getirdiğim, bambaşka bir duygu bu. Nesliciğim bize yaptığı klipte ne diyordu? Çünküsü yok. Nedeni yok sevmenin. Zamanı hiç yok.Canım benim,hiç farkında olmadan tamamen içimde hissetiğim bir şey bu benim.
KONTROLSÜZ SEVGİ,aslında yok edici,zarar verici,yakıp yıkan,hoş olmayan birşey olarak algılanabilir ama benim anlatmak istediğimi sen çok güzel yakalamışsın yine. Evet bu sevgi çok büyük,aşktan bile üstün,bazen bizi zorlayan,yoran bir sevgi ama hiçbir zaman onu yok etmek,içimden atmak,bastırmak gibi bir isteğim olmadı,bundan hiç şikayetim de olmadı,tam tersi mutluluk verdi,hayatıma anlam kattı,beni ben yaptı bu sevgi.İyi ki sevmişim onu diyorum şimdi...:img-in_lo

LeYLa 06
10-04-08, 20:04
serçenin hayat hikayesinin gerçek olduğu aynen senin dediğin gibi bir sebepten söylenmiştir hayatım,emin ol gerçek değil bu hikaye.KY içinde aynı şey söylenmişti.Yani bütün dizileri gerçek ve bu gerçek hikaye sahipleride hep aynı yapımcıyı buluyor ne hikmetse...Çok ilginç değil mi sizce de?


İlginç sözcüğü yetersiz kalır ablacım

KY hakkında Söylediklerine göre KY'nin son bölümünde gerçek ezo ve esmer'i KY severlerle tanıştıracaklardı...

Gerçekten yaşanmışsa neden göstermediler!!!

Bi yönden de KY'nin gerçek olduğuna inanıyorum çünkü...

Harika bir hikaye...Senaristin(!!) böyle bir hikayeyi oturup kendi kendine yazmış olma ihtimali var mı sizce?:icon_whis:icon_whis:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste:icon_whis

LeYLa 06
10-04-08, 20:17
emocion

ve

xxy_erkl

eklediğiniz çalışmalarınız için ellerinize sağlık arkadaşlar...:happy0064:happy0064

LeYLa 06
10-04-08, 20:26
Arkadaşlar bunlar benim kendi kliplerim...

Yorumlarınızı beklerim...

Aksiyon sahneleriyle SH

http://www.dizifilm.com/modules.php?name=Links&file=viewarticle&id=1048

Ve diğer kliplerim....

http://www.dizifilm.com/modules.php?name=Links&file=viewarticle&id=666

http://www.dizifilm.com/modules.php?name=Links&file=viewarticle&id=1046

http://www.dizifilm.com/modules.php?name=Links&file=viewarticle&id=3484

http://www.dizifilm.com/modules.php?name=Links&file=viewarticle&id=1045

http://www.dizifilm.com/modules.php?name=Links&file=viewarticle&id=1039

ÖzgurCevik
10-04-08, 20:31
Arkadaşlar bunlar benim kendi kliplerim...

Yorumlarınızı beklerim...

Aksiyon sahneleriyle SH

http://www.dizifilm.com/modules.php?name=Links&file=viewarticle&id=1048

Ve diğer kliplerim....

http://www.dizifilm.com/modules.php?name=Links&file=viewarticle&id=666

http://www.dizifilm.com/modules.php?name=Links&file=viewarticle&id=1046

http://www.dizifilm.com/modules.php?name=Links&file=viewarticle&id=3484

http://www.dizifilm.com/modules.php?name=Links&file=viewarticle&id=1045

http://www.dizifilm.com/modules.php?name=Links&file=viewarticle&id=1039

harkia olmus ellerine saglik :happy0064

legends_of
10-04-08, 20:46
baharim demek hosnutsun pervinin bu halinden..ama bana göre bu gecici bir durum...daha cok taze olan bir olay...ve yaptigida kendine göre hakli..
senin deyiminle kötüyü bir sekilde hakladi...ama sonrasinda yasadiklari ruhsal durumu, kisiligi nasil bir yol izler.. kisiligi ne derece degisir bilemiyorum...
ben son derece kuskuluyum anlican...dedigim gibi yanilirim...
ama bu olay daha fazla uzamamali diye düsünüyorum..
bir süre sonra diziden cikmasi cok uygun ve yerinde olur

rahimem :img-in_lo ... çok haklısın Ne olacağı hiç belli olmaz .. Ama ben Doğu ve Mine ye zarar vermesindense bu şekilde kalmasını tercih ederim .. ya da senin dediğin gibi tamamen çıkması çok daha iyi olur..

Sana öncede yazmıştım ...bu bölüm Pervin Doğu nişanı bitecek gibi geliyor bana .. Ama Pervin in diziden tamamen çıkarılıcağını düşünmüyorum .. Tarıkla ilgili bir çok olayda kilit olacak gibi... :icon_whis[CENTER]baharim bu onun elinde olan birsey degil ki..bu isler aciga cikmadan önce ne derece kararliydilar..dogu bu isin olmayacagini söylemek icin yana yakila pervini arayip durdu her yerde....babasina hasta yataginda karsi geldi..

Rahimem Mine ile tanıştığında nişanlı olmuş olsa senin dediğin gibi düşünebilirdim ama ben hala bütün bu karışıklıkların Doğu nun ve Gülşen in suçu olduğunu düşünüyorum ... :img-wink:

Çünkü Doğu kendiside itirah etmişti arkadaşına Pervin le mine yi unutmak için nişanlandığını söylemişti ama bunu başaramıyorum demişti.. Şimdi ise çok daha kötü oldu olaylar .. Bir düşüncesizlik çok şeye mal oldu ... Doğu ve Mineden se asıl kurban Pervin oldu Tarık ın yaptıklarından Doğu sorumlu değil elbette ama Yine de Bu T...z... olayı olmasaydı bile yine acı çekecekti hak etmediği halde... :icon_sorr

Doğu nun işi gerçekten çok zor ...

mervey
10-04-08, 20:53
leyla klipler için ellerine sağlık diyorum. bizi tekrar geçmişe kaybolan yıllar günlerine götürdün. izleyince o dizimizi ne kadar çoooookkk sevdiğimi tekrar hatırladım. teşekkürler.

ask-I memnun
10-04-08, 20:57
[CENTER]

Şimdi rahimem öyle bir şey dedin ki ne desem bilemedim:img-in_lo
Hem havalı hem rahat bir keten pantolon..üstünde de şöyle renk ayarı iyi tutturulmuş koyu lacivert bir gömlek bak o da keten olabilir...sonra gömlek kolları geri doğru itilmiş...üstünde de hafif bir hırka kollarını boynundan aşağı asmış..gözde de güneş gözlüğü..yüz hafif çapkın..alaycı bir gülüş...:img-in_lo
-"Ne haber baby"diye Mineye seslenecek mesela....
Ya bu adamı niye Dergahın başının oğlu yaptılar ki..insan kurduğu bu hayaller yüzünden çarpılabilir]


rhettim ben basladim sen yine harikaligini konusturup devamini getirdin....canim sen bu sekilde tarif ederken aklima bim'deki selimin kavusma sahnesindeki hali geldi...krem rengi keten bir pantolon beyaz keten bir gömlekle selim cok cekici görünüyordu...hatta mükemmeldi bile diyebilirim...
birde bordogulumuzu bu sekilde görürsek bizler noluruz hec bilemiyom ..hele ki gözünde günes gözlügü olursa birde bitigiz demektir rhettim....:img-swoon
demek oluyor ki biran önce yaz gelsin...ve keten yazliklar dökülsün ortaya... :img-hyste


Off o sahneyi bizden alacak yapım ekibinin alnını karışlarım ben...Yok öyle yağma ...Ben o gördüğüm bank sahnesi yüzünden kaç kişiye link gönderdim yapım şirketi haberin varmı:img-hyste..
Evet rahimem o mahrum etmek isteycek zihniyete koca bir TÜÜÜÜÜÜ..gönderiyorum şimdiden...Ben o görüntüyü istiyorum..
Ama aklıma şu önemli husus geliyor ki o sahneyi çeken eski yönetmende görüntüleride almış gitmiş olmasın...


olurmu olur rhettim patenti bende deyip cektiklerini aldigi gibi:img-hyste:img-hyste ...
bak simdi icime kurt düsürdün canim ya..!!...yapar mi sence böyle birseyi...:icon_whis..
ama anlamam ben o sahneyi ve digerlerini görmek istiyorum(z) ....
gerekirse asiklarimiz leyla mecnun olsunlar ... o sahneler olmadigi sürece bu diziyi hep eksik olarak görücem...te o kaa...
yani bu derece kesin ve emin konusuyorum....:icon_sorr
.


Baskın basanındır demişler : )
O sahneyide vermezlerse ;Doğunun Mineyi kolundan niye sürüklediğini,sürükledikten sonra nereye gittiklerini,sürüklenirken ne konuştuklarını,bu Doğunun haşin irkek halinin niye olduğunu,ve ufak bir yakınlaşma olabilecekmiydi bu sahnenin sonunda...Biz bunları hiç bilemeyeceğizz..
Sahneyi vermeyenler össün : )ve o bankta dogu sercenin kucagina nasil ve ne sekilde yattigini neler konustuklarini yatarken sercenin dogunun basini oksayip oksamadiginida bilemeyecegiz rhettim...:img-hyste
yazarken bile su an ic cekiyorum bu gösterilmeyen sahneler icin..oysa ki ne hayaller kurmustuk ...hepsi güme mi gidecek simdi...aman diyor ve tez zamanda görmeyi umuyorum o güzelim sahneleri....

LeYLa 06
10-04-08, 21:01
Bu Video çalışmamı eklemeyi unutmuşum...

http://www.dizifilm.com/modules.php?name=Links&file=viewarticle&id=1043


harkia olmus ellerine saglik :happy0064


leyla klipler için ellerine sağlık diyorum. bizi tekrar geçmişe kaybolan yıllar günlerine götürdün. izleyince o dizimizi ne kadar çoooookkk sevdiğimi tekrar hatırladım. teşekkürler.


Yorumlarınız için ben teşekkür ederim....Beğenmenize sevindim...

Merve'cim Özlememek mümkün mü bu aşkı...:img-cray::img-cray::img-cray::img-cray:

seza
10-04-08, 21:09
Leylacığım kliplerin çok güzeldi. Diziyi seyretmediğime bir kez daha hayıflandım. Nedir bu şans bende. Nasıl kaçırmışım böyle bir güzelliği. Ama umudum var. Tekrarlarını göstereceklerdir. Yoksa da bir yerlerde bulurum.

:happy0064:happy0064:good::good:

LeYLa 06
10-04-08, 21:13
Leylacığım kliplerin çok güzeldi. Diziyi seyretmediğime bir kez daha hayıflandım. Nedir bu şans bende. Nasıl kaçırmışım böyle bir güzelliği. Ama umudum var. Tekrarlarını göstereceklerdir. Yoksa da bir yerlerde bulurum.

:happy0064:happy0064:good::good:

Gerçektende harika mükemmel ötesiydi dizi...:happy0064

Çok büyük bi kayıp izlememeniz...:icon_sorr

Büyük görüntü sitelerinde var...(isim vermiyorum ama Y ile başlıyor E ile bitiyor
Y.....E:icon_whis)

Mutlaka izle derim cnm...Tekrarlarıda AZAD AZERBAYCAN TV'de hergün 17.00'de başlıyor...

LeYLa 06
10-04-08, 21:19
Sevgi'cim imzan çok güzel olmuş cnm ellerine sağlık...:img-wink:


bu dizinin muzigi bi harika bayiliyorum

Gerçektende öyle...

GÖKHAN TÜMKAYA ve BOLAHENK GRUBU olunca

Muhteşem olmaması da imkansız zaten...

:happy0064:happy0064:happy0064:happy0064:happy0064 :happy0064:happy0064

mervey
10-04-08, 21:22
Leylacığım kliplerin çok güzeldi. Diziyi seyretmediğime bir kez daha hayıflandım. Nedir bu şans bende. Nasıl kaçırmışım böyle bir güzelliği. Ama umudum var. Tekrarlarını göstereceklerdir. Yoksa da bir yerlerde bulurum.

:happy0064:happy0064:good::good:

sezacım leylanın da dediği gibi mutlaka izle ama dikkat et bazen tekrar bölümlerde dizileri kesip biçiyorlar. ama bir ky ı bir serçemizi izlersen saruhan hünel komasına girebilirsin:) tavsiye etsem mi bilemedim. pek iyi geliyor insana:)

yessa
10-04-08, 21:25
Herkeze İyi Akşamlar ...

Sayfaya yine muhtesem çalışmalar , klipler ve yorumlar eklemissiniz . Saolun gerçekten . Herşey o kadar güzel , o kadar muhtesem olmus ki anlatılacak gibi değil . Sayfaya baya bir çalışma ekleyen olmuş . Birçok işim olduğu için hepinize teker teker teşekkür edemeyeceğim :icon_sorr Kusuruma bakmayın lütfen . Sayfada emeği geçen herkez teşekkür dileklerimi üstüne alınabilir :img-wink: Ellerinize ve yüreğinize sağlık ...

Bu arada Leylacığım , Şimdi kliplerini gördüm . İzlemeye yavaş yavaş başlayacağım :img-wink:

Nesli ablacığım , doğum günün kutlu olsun . Sağlıklı ve huzurlu nice nice senelere :happy0064

rumeysa05
10-04-08, 22:06
Leylacım klipler çok güzel olmuş ellerine,yüregine saglık.Bende KY izlemedim oynadıgı yıllarda kanallar arası gezinirken belki elli kere rastladıgım ama buda nasıl bişey diye bir kere bile bakmadıgım bir yapım.Oysa şu an Saruhan beyin oyunculugunu görünce çok şey kaçırdıgıma karar verdim.Sevgili Sezanında dedigi gibi tekrarı olursa mutlaka izleyecegim.Arkadaşların yazdıklarından özellikle sevgili Halenin yorumundan anladıgım kadarıyla çok güzel bir diziymiş.Kısmet degilmiş saglık olsun ,kendi adıma geçte olsa Saruhan beyin müthiş oyunlugunu izleme fırsatı yakaladıgım için mutluyum.Herkese iyi seyirler

ask-I memnun
10-04-08, 22:10
[CENTER]Bu nasıl güzel bir tablodur..Baktıkça bakası geliyor insanın..Bunlara şöyle güzel dialog gider herhalde..
Doğu: Küçüğüm seni götürmeye geldim..Sen yüzüne sürgün olduğum kadın beni sensiz koma..Gidelim buralardan :img-in_lo(Tabi ayaküstü bunları demiş olması Doğu için komik kaçtı ama yine diyorum bana ne..desinler işte:img-hyste )..
Serçe: Seninim işte alıp götürsene :img-in_lo(Bu cümle filmden alıntıdır idare ediverin:img-hyste )
Bu sahneye gerü bir garson gelip de “buyrun hesap”demez herhalde..:img-hyste
Rahimemim favori sahnesini istiyorum istiyoruz..Anlaşıldımı ekip mekip tekip..:img-hyste
Duygucum tekrardan teşekkürler çalışma için :good:


ben o garsonu varya...oraya geldigine gelecegine pisman ederim rhettim...
hesabinida bir güzel verir öyle yollarim..merak etme sen....:img-hyste
favori sahnemin her sekilde güzel olacagini düsünüyorum canim..cünkü bu güzelim sahneden kötü birsey cikmayacaktir...
acaba nasil olacak o sahne...dogu ne sekilde serceyi görüp yanina geliyor ona neler söylüyor merak ediyorum..kisa birsey yazdim..bakalim olacak mi..?
...dogu her zamanki muzip bir halde ..serce ise yaptiklarindan sonra doguya kizgindir...dogu gönlünü almaya calisir sercesinin...tesadüfen karsilastiklari o yerde muzipligiyle dogu sercesini görüp yanina gelir...ve elini sercesinin omuzuna koyarak..
dogu:merhaba ...
serce:merhaba...
dogu:seni burada görecegimi sanmiyordum..
serce:bende.. sen yine beni mi izliyorsun..?(malum moda oldu bu cümle:img-hyste)
dogu:. hayir is görüsmesi icin geldim...yani gördügün gibi seni izledigim falan yok...
kisa bir duraklamadan sonra
dogu:..yanina oturabilirmiyim...?gördügüm kadariyla yanlizsin..
serce:..ne istiyorsun dogu...?
(bu anda dogu hafiften serceye dogru egilmistir..ona bir nefes kadar yakin ve o güzel durusu ve bakisiyla sercesine.)..
dogu:..ne mi istiyorum sercem...bunu anlamak o kadar zor olmasa gerek...
dogu dumur olmus serceye dahada yaklasir.. kulagina yaklasip kisik bir ses tonuyla kulagina fisildar..
dogu:..seni...sadece seni...
serce::img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo

ask-I memnun
10-04-08, 22:12
Gülşen kadının sürünmesi taraftarlarından biride benim:happy0064..İlerde karakter değişikliğine özellikle Gülşen kadın üzerinde bir değişikliğe gidilmesin ..Çünkü hiçbir inandırıcılığı olamaz..Kadının içi kötü...Ne evlatdan anlıyor nede saygıdan nede hoşgörüden...Sonrada süklüm püklüm bir kaynana olması gibi bir durum tarafımdam kabul görmeyecektir...Bazı insanların ruhu kötüdür...İç dünyaları karadır..Gülşen kadın bu tanımlamaya fazlası ile uyuyor...Bencil yüreğinde büyüttükleri ile hiç bir zaman iyilik tohumları aşılayamaz...Torunlarına bile ne kadar mesafeli ve sevgisiz olduğunu düşünürsek ki torun sevgisi çok başkadır derler yaşlılarımız..Bunda bile kalitesizliğini gösteriyor Gülşen kadın...Kadir amcanın hayatına bile müdahele etmişse sürünsün össün..acı çeksin...yakışır ona rahimem:img-hyste
Baharım:img-kiss:
[/CENTER]


kisilik sapmalarina bende karsiyim rhettim..bunlar dizide önemli hususlar.. dedigin gibi gülsen hanimda yasanacak bir degisiklik cok sacma olur ki dizinin bütün inandiriciligi kaybolur gider...
bir zerre sevgi olmayan bir kadin gülsen hanim..tek sevdigi dogu diyordum ama onda da yanilmisim maalesef...
onun tek korkusu muhsin bey ve dogu tarafindan dislanmamak.....digerleri pek birsey ifade etmiyor ...torunmus kac yazar onun icin...
bir tutturdu serefte seref diye.... :img-hyste
nedense birden aklima sener senin namussuz namuslu aklima geldi birden..:img-hyste:img-hyste
sürünsün gülsen hanim...hemide büyük gelini tarafindan...pervinde destekcisi olsun bir güzel...ne güzel olur ...söyle karsilikli hani filimlerde ki gibi..bir o tokat atip diger tarafa gider ya dövülen kisi oradanda yiyip karsi tarafa aksama kadar böyle sürsün...sabah yine ayni sekilde ...
bak rhettim ölmekten beter ediyorum gülseni ..:img-hyste:img-hyste.arada da biz gireriz ...bu dogu icin.. bu mine icin.. bu yuvasini yiktigin kadir amca icin diye.. nasil..:img-hyste:img-hyste

LeYLa 06
10-04-08, 22:38
Leylacım klipler çok güzel olmuş ellerine,yüregine saglık.Bende KY izlemedim oynadıgı yıllarda kanallar arası gezinirken belki elli kere rastladıgım ama buda nasıl bişey diye bir kere bile bakmadıgım bir yapım.Oysa şu an Saruhan beyin oyunculugunu görünce çok şey kaçırdıgıma karar verdim.Sevgili Sezanında dedigi gibi tekrarı olursa mutlaka izleyecegim.Arkadaşların yazdıklarından özellikle sevgili Halenin yorumundan anladıgım kadarıyla çok güzel bir diziymiş.Kısmet degilmiş saglık olsun ,kendi adıma geçte olsa Saruhan beyin müthiş oyunlugunu izleme fırsatı yakaladıgım için mutluyum.Herkese iyi seyirler


Yorumun için çok tşkkür ederim...Beğenmene sevindim...

Kaybolan Yıllar gerçektende efsane bir diziydi..Çok şey kaçırdın ama geç değil çünkü nette tüm bölümleri var...

İzlemeni şiddetle tavsiye ediyorum çünkü...

Böyle bir dizi Türkiyeye bi daha gelmez...Bu kadar kaliteli oyuncuların yer aldığı mükemmel ötesi bir film...

Ayrıca uğruna ağladığım tek dizidir...:img-cray::img-cray::img-cray:

Fener Bahçe
10-04-08, 22:40
çok tatlılardı hastaneye götürüşü serçeyi merak etmesi ona yaslanamsı serçeninde karşılık vermeye çalışması ama yapamaması ve telde iken doğunun hareketleri bakışları serçenin evine gelince serçeye bakmak istemesi ama yapamaması serçenin camdaki halleri ve yağmur altındaki bölümün gösterilişi serçeninde bakarsan birdaha ayrılmayacaz demesi ama doğu serçeyi çok sevdiği için sevgisinin zarar verceğini düşündüğü için bakamamsı süper.

Fener Bahçe
10-04-08, 22:43
bende ky hala izliyorum nette süperdi.

ky demişken hastanede serçenin elini bırakışı kapıların kapanması ve doğunun bazı hareketleri ve bazı sahneler ky yi çağrıştırıyor

karafirtina
10-04-08, 22:49
merhabalar....
ya ben bisey dicem..ben PERVINI cok tatli buluyorum...cok hanim bir kiz....boyle ucuncu kizin hep sinsi kurnaz kotu kalpli olmasina alisigim...ama pervin baska ya....yazik kiza....mineyle konusmaya calisti ama mine tersledi...anliyorum mineyi...cok aci cekiyor hazmedemiyor...ama pervinde oyle...biraz geri saralim diziyi...pervin tecavuze ugramadan oncesine...onunda her genc kiz gibi hayalleri vardi...beyaz gelinlik...mutlu bir evlilik...belliki doguyuda sevdi...doguda kendisi dedi..sirf mineye inat nisanlandi...yazik degilmi pervine..hem kizla nisanlanmayi kabul ediyor hem serceyle goruduyor...bence hic guzel birsey degil...eger direk hayir deseydi kizi oyalamazdi...boylece pervinin basian bunlar gelmezdi..simdi bile pervine seninle evlenicem diyor...pervin herseyin farkinda ...niye yapiyosun kalbinde baska biri var diyor..sen bunlari dusunme diyor dogu..eee bu nedemek ..olsun genede seninle evlenicem..askimi kalbime gomucem...yoksa tma tersi hem seninle evlenicem ama minedende vazgecmicem...1. si olmadigini hepimiz gorduk...hala mineyle gorusuyor...
o yuzden dogu karakteri bana itici geliyor arkadaslar...

rumeysa05
10-04-08, 23:17
Asla unutamayacagın birine veda edemessin Dogu tarafından söylenmiş gecenin sözü .

Gülşen de çok hoş dogrusu büyük oglunun tecavüz ettigi birini küçük ogluyla evlendirerek olayı çözmeye çalışıyor.Büyük oglunu tecavüz ettigi kızla evlendirmeyi kabul edemiyor.Pervin bu kadının hakkından gelecek gibime geliyor.Bu Fundanında Dogunun iş yerine gelip onu tahrik etmekten başka işi yok galiba.

Dogunun onu tehdit eden kılkuyrugu elinden kaçırdıgına inanamıyorum yaaa.

Fener Bahçe
10-04-08, 23:18
büroda çalışamamsı sinirlenişi merdivenlerden o meşhur inişi fundaya çıkışı çeşmeye gelişi anı yaşaması çeşmenin yanında oturması serçenin araması o meşhur hareketi bu sefer serçenin kendine yapışı serçenin doğuyu izlemesi konuşmaları doğununadamı takip etmesi admanın etrafında arabayla dönmesi doğunu serçeler gelmek istreken o an o bakışlar süperdi özlemişim ve serçenin doğunun amacasının yanına gidip çömlel kaypası sonra doğuyla yapacak zaten

Fener Bahçe
10-04-08, 23:44
doğunun gelişi serçeyi görünce mutluluğu ve kucağına lıp götürüşü birara serçe gözlerini açıp kapaması baktıki doğu yanında tabi gözlrini tekrar kapatıp uyuma numarası yapması bu sefer ve doğunu bakışı eve geldiklerinde bakışmlar doğunun gidişi ve rüzgar esip hafiften serçenin saçlarının dalgalanışı ve doğu yanında doğuya sarılışı doğununda isteyip sarılamamsı ve doğu tekrar gidişi ve serçenin bakışı ve doğu amcanın yanında konuşmalrı çaresizliği süperdi

ve tarığın pervinle evlnmesine annesi ile çıkşması ve birşey yapamamsı ve lalenin tepkisi doğunun annesinin ağlayacak durumda oluşu hayrte duyguları vamış dedim.

doğunun annesinin hakkından pervin gelecek galiba

Fener Bahçe
11-04-08, 00:07
serçenin gelişi çömlek yapışı ve doğu arkadan sarlışı ellrşn deyişi mutulukarı süperdi not aşkımızın ilk meyvesi teşke bukadar kötü olmasaydı
lalleye iyice acıdım bakalım ne olacak ve funda serçe o kadına inanmaz inasada yine doğuya tekrar güvenecektir ne de olsa yapamıyor

rumeysa05
11-04-08, 00:13
Sevgili Hale bölüm boyunca seni anmadan edemedim.Kabul etmeliyim ki aglama konusunda Mine bu bölüm aşmıştı kendini.Bir ara çömlek yaparken su yerine gözyaşlarını kullandı.Salya sümük karıştı gitti. Çömlek sahnesinden yine bana hasret ,yine bana hüsran kaldı fragmandaki sahnelerle ilgili çok büyük beklentilerim olunca hayal kırıklıgımda o kadar büyük oluyor.

Gülşen kadında bazen insanca tepki verebiliyomuş meger .Gözlerime inanamadım kadının gözleri yaşardı.Bu Gülşen kesin obsesif kadın takmış Doguya dünya oglunun üstünde dönüyor zannediyor.

Fener Bahçe
11-04-08, 00:22
fundaya şaşırdım doğrusu son sahne süperdi lalleri koparışı doğunun yaralanması ama frgmnadan birşey anlamadım doğuyu öldü mü sandılar

çömlek yapraken o ağlma sahnesi çok hoştu serçe yavaş yavaş oturmaya başlamış karakter olarak

xxy-erkl
11-04-08, 00:23
bu bölüm diğerleri gibi çoook güzeldi 1 haftadır doğuya ne oluyor sorumuz aynen 1 hafta daha beynimizi kemirecek :icon_sorr

fragman da hiç içaçıcı değil :icon_sorr doğuyu öldü sanıyorlar fragmanda doğu sahnesi yok offf yaaa tırnaklarımı yedim resmen.

Doğuya ne oldu? :img-cray:

xxy-erkl
11-04-08, 00:27
fundaya şaşırdım doğrusu son sahne süperdi lalleri koparışı doğunun yaralanması ama frgmnadan birşey anlamadım doğuyu öldü mü sandılar

çömlek yapraken o ağlma sahnesi çok hoştu serçe yavaş yavaş oturmaya başlamış karakter olarak

funda mineye iyi niyet gösterip acısını sonra alacak sağ gösterip sol vuracak :icon_whis doğuyu öldü sanıyorlar minenin gülşen hn feryadı falan bundandır ama nolduki yaaa.:img-cray:

umarım reytingler daha güzel gelir.

Fener Bahçe
11-04-08, 00:29
bu dizinin bazı bölümleri ky yi andırıyor

doğu sert görünüşlü ma serçenin yanında yumuşuyor ona zarar verceğinden korkuyor çünkü çok seviyor ky dede öyleydi ezosu için.

DeLiiAsiik
11-04-08, 00:31
ya.. sonunu izliyemedim.. noldu biri anlatabilirmii
en son lale ile pervin konusuodu.. daha sonra neler oldu??

Fener Bahçe
11-04-08, 00:31
gittikçe düzelecektir güzel sıcak bir dizi

evet hakılısn sağ gösterip sol vuracak funda

evet fragman da kesin doğuyu ölü sanıyorlar yoksa annesi böyle ağlamazdı ve serçede tabi

diiznin müziği sözleride çok hoş rada bir çalan müzik var çok hoş özellikle doğo serçe ve doğu araba kullanırken çok sinirli haldeyken

Fener Bahçe
11-04-08, 00:35
ya.. sonunu izliyemedim.. noldu biri anlatabilirmii
en son lale ile pervin konusuodu.. daha sonra neler oldu??

pervin tarıkla evlenecek lale gitmeye kalktı ama kayınvalide izin vermedi ve intihar etmek istedi ama çocuklarını görünce edemedi ve tarığa boşanmak istediğini çocuklarınıda yanında istedi ve funda mineye gerçekelri açıkladı oda sevinçle doğuyu aradı ma işivardı geç kaldı erçe beklerken umutla lalleri kopardı gelmedi diye o sırda doğu vurulmuş ve tren raylarındaydı tabi fragmanda da anlaşılacağı üzere öldü sanıldı

DeLiiAsiik
11-04-08, 00:37
pervin tarıkla evlenecek lale gitmeye kalktı ama kayınvalide izin vermedi ve intihar etmek istedi ama çocuklarını görünce edemedi ve tarığa boşanmak istediğini çocuklarınıda yanında istedi ve funda mineye gerçekelri açıkladı oda sevinçle doğuyu aradı ma işivardı geç kaldı erçe beklerken umutla lalleri kopardı gelmedi diye o sırda doğu vurulmuş ve tren raylarındaydı tabi fragmanda da anlaşılacağı üzere öldü sanıldı

cok tsk ederim ..
ben simdi bu olaya seviniyimi üzüleyimi bilemedim :)

doguyu kim vurmus ya.. nolduki acaba..
simdi nasil beklices 1 hafta ..:icon_sorr

serçe_n
11-04-08, 00:45
fragman neydi öyle .. doğuya noldu acaba? öldüyse şimdi nolucak ki büyük ihtimal ölmedi peki cenazesi kalkan kimdi? şimdi nolucak doğu ben ölmedimmi diyip cıkıcakmı yoksa öldü gibi göüzüküp işleri öylemi halledicek buarada mine napıcak ? merakla bekliyorumm

xxy-erkl
11-04-08, 00:46
doğu nun ikidebir ölüm demesinin nedeni anlaşıldı bişeyi 40 kere söylersen olurmuş,şimdi 6.bölüm sonuna kadar doğu öldü bilinir belki 7.bölüm bile biz doğusuz serçe izleriz revamı bu yaa.:img-cray:

gülşenin hakkından pervin gelecek nasıl kafa tuttu gülşene bravo valla:happy0064doguyu kim vurmus ya..

doğuyu kimin vurduğunu daha doğrusu doğuya ne olduğunu göstermediler, doğunu gördüğümüz son sahnesi telefon görüşmesi o kadar.:icon_sorr

seza
11-04-08, 00:54
Bu akşam aşk adına hayal kırıklığına uğradım. Çanak-çömlek sahnesine ne kadar umut bağlamıştım. Bu kaa mıydı yani? Doğu ne zaman oradaki sedire yattı? O uyurken Mine nerdeydi? Orada birlikte uyumadılar mı? Mine sabaha kadar Doğu'yu mu seyretti? O güzelim "aşklarının ilk meyvesini" yaparlarken ve de boyarlarken biz neredeydik? Neler konuştular? Doğu Mine'yi koklamadı mı? Ya da Mine Doğu'yu? Kamuoyu bu sorulara cevap arıyor? Aşk diye diye öldüm burada ama gören yok.
Onun dışında her zamanki gibi baygın ve de ağlayarak seyrettim. Hatta ev halkına bağırıp onları küstürdüm. (Ev halkı dediysem Muhsin Efendi'nin cemaati:icon_whis sanmayın.Toplam üç kişiyiz.:img-wink:)Şimdi günlerce asık suratlar çek işin yoksa.:icon_sorr
Doğu'nun vazgeçme çabaları ve Mine'nin evine gelip Cem'i görmesi gibi sahneleri nedense ağlayarak seyrettim.

pelins
11-04-08, 00:56
hakikaten ya doğuyu kim vurduu bende aanlamadımm..ama yinee bölümm süperdii..fragmandanada bişeyy anlamadım yyaaa..serçe doğunu evinde ne işi varr.. doğuyu aramayamı gelioo acaba:img-wink:.. ama serçenin hemen yumusaması doğunun sert durmaya çalişması güseldii..bu fundanın sinsiliği ayrı bi konu pislikk nolcakk kısı ilk önce iyi huyuyla kandırıoo sonrada kötü yüsünü göstereek yavaş yavaş yılan gibi sokmaya başlicakk:img-tomat

Fener Bahçe
11-04-08, 00:58
çömlek yaparken biraz kısa olabilir ama özdü dokunuş sarılış mutluk biraz kısa ama öz ve dokunaklı işlenmiş ve abartıısz tabi.

sedirde uyuması ve o not aşkımızın ilk meyvesinin kötü olmasına üzüldüm bence hoş

seza
11-04-08, 01:03
Gelecek bölümlerde cemaat ile Semiha Hanım arasında savaş olacak.Olması muhtemel şeyler umarım korktuğum şekilde olmaz. Boşuna gerginlik.

Doğu'nun Maide Hanım'a tutumu ile Semiha Hanım'a tutumu arasındaki fark çok güzeldi. Aslında Semiha Hanım daha fazlasını hakediyor. Korkacak bir şeyi olmadığını söylerken ne kadar mağrurdu! :img-cool2 Sahiden bu akşam yakışıklılığının zirvesindeydi sanki.
Bu akşam Gülşen bayağı güzeldi değil mi? Çünkü bu akşam anneme benzettim. O da çok güzel bir kadın da.:dance:
Aslında bu akşamki bölüm için yazacak çok şey var. Bu hafta yoğun geçecek.

pelin-ce
11-04-08, 01:05
Bu bölümde son sahneye kadar duyguyu yakalayamadım malesef tam bir hayal kırıklığıydı...
Ama Saruhan Hünel'in oyunculuğuna yine diyecek sözler tükeniyor...
Bu akşamda harika bir performans sergileyerek aşk adına bölümü kurtardı...

Fragmanı izleyemeyenler için...

http://www.dizifilm.com/modules.php?name=Links&file=viewarticle&id=4469

Nehir1415
11-04-08, 01:05
İyi geceler arkadaşlar!

Soru 1: Tehtit olayını anlayan varsa beri gelsin lütfen! Kim ve neden tehtit eder hala anlayabilmiş değilim. Geçen haftaki bölümde Doğunun ayağına kapanıp yalvaran adam bu kez tehtitci mi çıktı yani??? Sonunda ne oldu da birden vuruldu. Eh kendimiz hayal etcez herhalde...

Soru 2: Pervinin kafasından neler geçiyor olabilir? Göründüğü gibi saf bir kız değil sanırım. Gülşen cadısının ağzını nasıl tıkadı barvo kıza vallah. Ona karşı koyabilir gibi geldi bana.

Soru 3: Funda Mineye neler anlatmış olabilir. Mine herşeyi biliyorum Doğu gel dediğine göre Pervinin başına gelenleri mi anlattı acaba. Hal böyle olunca birden melek mi kesildi Funda?

mutaf61
11-04-08, 01:12
pelin-ce fragman için saol cnm

sanırım herkesin kafasında aynı soru tehdit eden kim,ben serçenin babaannesinden şüpheleniyorum,zaten doğu ile karşı karşıya geldiklerin de doğu 'gözdağını zı anladım'der gibi bişey söyledi bence o yaptırdı.


son sahne gerçekten şaşırtıcıydı kesildi mi diye avrupa dan da izledim.bakalım.

draje
11-04-08, 01:14
sanırım dergah olaylarından dolayı tehdit edilemekteler.helede o babaanne olcak kadın rahat bırakmıoki insanları asıl tehdit unsuru o:D:D nasıl beklicez ya

Fener Bahçe
11-04-08, 01:16
o tehdit olayı yakında çıkar

fragman çok kötydü doğuusz fragman hoş değildi boş gibi geldi srçenin yanında olmalıydı fragmanda

Nehir1415
11-04-08, 01:26
Bütün hafata boyunca kafa patlatıyoruz acaba şöyle mi olur böyle mi diye ve her zamanki gibi şip şak on dakikada herşey olup bitiyor...

İlk giriş sahne mesela...hangi arada Doğu aldı kızı arabasına da hastanenin yolunu tumuşlar...fragmanda başı kanıyordu kızın ama arabada birşeyciği yoktu ....ilginç

Doğu kimlere telefon açtı Allah aşkına :img-hyste tamam pek güzel tutuyor telefonu da sahnenin anlamı neydi?

Pervinin oyunculuğunu yine çok beğendim. Gülşen cadısına bende sizin kadar kötü olacağım dediği sahnede oh nihayet kadına kafa tutacak biri çıktı dedim umarım öyle olur.

Gülşen cadısına ne desek az sinirlerimi sıplattı...hiç mi acıma duygusu yoktur bu kadında :dito

Bu bölümde olan Lale'lere oldu dizi çekiyoruz diye ne istediniz o güzelim çiçeklerden içim acıdı yahu ezip ezip gittiler yazık değil mi? :icon_sorr

goksen75
11-04-08, 01:27
pelin-ce fragman için saol cnm

sanırım herkesin kafasında aynı soru tehdit eden kim,ben serçenin babaannesinden şüpheleniyorum,zaten doğu ile karşı karşıya geldiklerin de doğu 'gözdağını zı anladım'der gibi bişey söyledi bence o yaptırdı.


son sahne gerçekten şaşırtıcıydı kesildi mi diye avrupa dan da izledim.bakalım.

iyi geceler arkadaşlar,her ne kadar dizinin büyük bir çoğunluğunu seyredemesemde yorumlarınızdan anladım,sağolun.bu arada hemşehrime katılıyorum ,şantaj olayında bende hep babaanneden şüpheleniyordum,geçen bölümde ömerle konuşurken 'onların anladığı şekilde'demişti.zaten büyük bir nefret duyuyor ,beklenir yani... gülşen hanımın hakkından pervin gelecek ,gidişat onu gösteriyor,bahar bile memnun bu durumdan.:img-tomat

draje
11-04-08, 01:31
serçe izlediğim özgün senaryolu nadir dizilerden biri.çok kendi tadında bi dizi.çok değişik çok etkileyici illaki içindeki aşktan dolayı sürekli kaybolan yıllarla kıyasa alınması benim açıkçası hosuma gitmiyor.izlemedim diziyi saruhan hüneli bu dizide takip etmeye basladım we cok etkilendim youculuğundan we dizideki karekterinden ama artık kaybolan yıllarla bağdaştırmayın benzerliklerii.kendi reytinglerimiz yükselsin diye umud edel,im.

Fener Bahçe
11-04-08, 01:32
babanne tehdit ediyor ma doğoya zara vereceğini sanmıyorum okadar ileri gidermi ya çünkü ucu mineyede dokunuyor hoş babaanne buna aldırmazya

rumeysa05
11-04-08, 01:56
Bu akşam aşk adına hayal kırıklığına uğradım. Çanak-çömlek sahnesine ne kadar umut bağlamıştım. Bu kaa mıydı yani? Doğu ne zaman oradaki sedire yattı? O uyurken Mine nerdeydi? Orada birlikte uyumadılar mı? Mine sabaha kadar Doğu'yu mu seyretti? O güzelim "aşklarının ilk meyvesini" yaparlarken ve de boyarlarken biz neredeydik? Neler konuştular? Doğu Mine'yi koklamadı mı? Ya da Mine Doğu'yu? Kamuoyu bu sorulara cevap arıyor? Aşk diye diye öldüm burada ama gören yok.
Onun dışında her zamanki gibi baygın ve de ağlayarak seyrettim. Hatta ev halkına bağırıp onları küstürdüm. (Ev halkı dediysem Muhsin Efendi'nin cemaati:icon_whis sanmayın.Toplam üç kişiyiz.:img-wink:)Şimdi günlerce asık suratlar çek işin yoksa.:icon_sorr
Doğu'nun vazgeçme çabaları ve Mine'nin evine gelip Cem'i görmesi gibi sahneleri nedense ağlayarak seyrettim.


Sendemi Sezacım bende eşimi küstürdüm de.Dizi başladı zır zır cep telefonu arayan Ankaraya kızımın yanına giden eşimdi hadi msn yi aç kameradan görüşelim dedi.Olmaz dedim neden dedi serçe yeni başladıda ondan dedim adamcagızın ses soluk gitti.Küçük kızım açtı onunla görüştüler.Ben reklam arasında gelene kadar o gitmiş.Biz hanımlar bu dizi izleme işini biraz abartıyomuyuz ne.

Çanak çömlek sahnesine bel baglayan sadece sen segilsin canım bende aynen senin gibi baka kaldım televizyona.Dedigin gibi ne zaman sabah oldu Mine ne zaman gitti.Mine gece ordamı kaldı, kaldıysa ailesi onu hiç merak etmedimi hepsi havada kaldı valla.Bu arada Kadir amcada bıyık yapmış

Bende Ceme sinir oluyorum ödlek.Dogunun karşısında pek bir sinik pek bir ezik duruyor.Hani birde öyle efelenip Doguya kafa tutması yokmu komik oluyor.O an istese adam seni arabasıyla sinek gibi yapıştırırdı kaldırıma.Nasıl tırstı.Bundan sonra Cemin adı tırsık olsun.

Bu arada bu akşam Gülşen hanım banada pek bir hoş göründü tabi sadece fizik olarak öyle morlu morlu.Günün şıkı oldugu kesin.Minenin giydigi siyah kabanda iki beden küçüktü galiba zira kolları bir karış kısaydıda.

katia
11-04-08, 07:58
Ben yine dün aksham ki bölümü çook beyendim. Tamam eksik yerleri vardı doğu ile mineyi birbirlerine sarılıp yatarken gösterebilirler ve o sahneleri biraz daha uzatabilirlerdi.
Tabi birde sonu var Doğuyu kim vurdu nasıl öle tren raylarının üstüne düştü gelecek haftaya kadar zor beklicem.
Umarım raytingler yine yükselmiştir. Çünkü devam etmeyi hakeden bir dizi bu ibde bence star tv nin sayfasına girip orayada yorum yazmalıyız böylece sercenini kalabalık izleyici kitlesine sahip oldugnu kanal birkez daha görür....
Herkese ii günler....

mia y miguel
11-04-08, 09:06
Ben yine dün aksham ki bölümü çook beyendim. Tamam eksik yerleri vardı doğu ile mineyi birbirlerine sarılıp yatarken gösterebilirler ve o sahneleri biraz daha uzatabilirlerdi.
Tabi birde sonu var Doğuyu kim vurdu nasıl öle tren raylarının üstüne düştü gelecek haftaya kadar zor beklicem.
Umarım raytingler yine yükselmiştir. Çünkü devam etmeyi hakeden bir dizi bu ibde bence star tv nin sayfasına girip orayada yorum yazmalıyız böylece sercenini kalabalık izleyici kitlesine sahip oldugnu kanal birkez daha görür....
Herkese ii günler....

bende cok begenmedım evet dogu ıle bırbırlerıne sarılırken mıne kalkıp gıtseydı mesela o notu yazıp bencede eksık cok yer var bunları bence soylemelıyız ama neysekı oncekı bolumlerdekı kadar cok atlama olmadı yada benı rahatsız etmedı bılmıyorum

s.eren
11-04-08, 10:25
Ay alındın mı arkadaşım? Şaka yapmıştım vallahi ve anlayacağını umuyordum ama yanlış anlaşıldıysam üzülürüm.Sana takılmak istemiştim sadece.Yani bu Saruhana TEKEL koyma durumları falan bizde racona ters, bilmem anlatabildim mi?:img-hyste Kardeş kardeş yaşayalım diyorum o bakımdan.:)


yok est. alınma filan olmaz benim serçe kardeşlerimle aramda asla

akşam ki bölüme gelirsek

ben ce geçen haftadan daha iyiydi ama kurgu bakımından doğu cart renk giymeyi bırakmış mine abartı makyaj yapmayı

muhsin efendi hazretleri benim dün biraz gözümden düştü niye mi
bütün yük gülşen nin omuzlarında o da nerde yanlış nerde doğru yaptığını bilemeden savrulup duruyor

doğu ya gelirsek yine tutkuluydu ama basiretsiz her zaman ki gibi ve şu hastane de ki başını serçe nin göğsüne koyma sahnesi benim en fit olduğum sahne oldu tabi ki yine çeşme sahnesi gizli no ve o konuşmalar çok içime dokundu
mutlaka biriniz yapmıştır bunu çok doğal ve çok bizden di

cem i hakladığı sahnede ki uzattığı parmağı sonra onu çekişi sonra yumruğunu
ve birlikte gördüğünde ki gözlerine alınan yakın planlar vallahi enfesti
daha söylicek çok şey var ve söyleriz inş

Fener Bahçe
11-04-08, 10:41
yok est. alınma filan olmaz benim serçe kardeşlerimle aramda asla

akşam ki bölüme gelirsek

ben ce geçen haftadan daha iyiydi ama kurgu bakımından doğu cart renk giymeyi bırakmış mine abartı makyaj yapmayı

muhsin efendi hazretleri benim dün biraz gözümden düştü niye mi
bütün yük gülşen nin omuzlarında o da nerde yanlış nerde doğru yaptığını bilemeden savrulup duruyor

doğu ya gelirsek yine tutkuluydu ama basiretsiz her zaman ki gibi ve şu hastane de ki başını serçe nin göğsüne koyma sahnesi benim en fit olduğum sahne oldu tabi ki yine çeşme sahnesi gizli no ve o konuşmalar çok içime dokundu
mutlaka biriniz yapmıştır bunu çok doğal ve çok bizden di

cem i hakladığı sahnede ki uzattığı parmağı sonra onu çekişi sonra yumruğunu
ve birlikte gördüğünde ki gözlerine alınan yakın planlar vallahi enfesti
daha söylicek çok şey var ve söyleriz inş

bencede yakın çekim gözler telde konuşması yumruk parmaklar yaslanma çömlek yapma çeşme çaresizlik herşey süperdi hafif esen rüzgar ve doğunun gelmesi serçenin sarılışı gitme demesi serçenin camda doğuyu görüşü bakarsan ayrlmayacağız demesi doğunun yağmur sahnesini hatırlaması bakamamsı ve serçenin doğunun ona yaptığı hareketi bu sefer kendisinin yapması bencede süperdi serçede yavaş yavaş oturmaya başladı

senem014
11-04-08, 10:45
Dün akşam dizi yine çok güzel di Saruha'ın hal ve hareketlerini mümkünse HALE ve HANDE'ninyazdıklarından okumak istiyorum çünkü onların yazdıklarını okumaktan büyük keyif alıyorum ve ikisininde sayfaya girmesini bekliyeceğim...:kahve:kahve

Benim dizi hakında söylemek istediğim dizide biraz hareket olması biraz silahlah konuşsa Saruhan'ın tabancalı görüntüleri ve aksiyon bayıldığım sahneler dir :good:...umarım ileri ki bölümlerde izleriz...sevgilerimle.byebye

mia y miguel
11-04-08, 11:02
ya evet ya o hastane de basını gogsune koydugu sahne kac kısı ızlıyoduk ve hepımız ıcımızı cekmısız o doktor gelmeseydı ay bak gene sınır oldum resmen neyse bu kadarına da sukur sımdılık

o babanneye sınır oldum resmen ya kadın taktı doguya sonra bıde bızım sercemıze tokat attı ya :icon_sorr

s.eren
11-04-08, 11:04
bencede yakın çekim gözler telde konuşması yumruk parmaklar yaslanma çömlek yapma çeşme çaresizlik herşey süperdi hafif esen rüzgar ve doğunun gelmesi serçenin sarılışı gitme demesi serçenin camda doğuyu görüşü bakarsan ayrlmayacağız demesi doğunun yağmur sahnesini hatırlaması bakamamsı ve serçenin doğunun ona yaptığı hareketi bu sefer kendisinin yapması bencede süperdi serçede yavaş yavaş oturmaya başladı

ya aslında serçe nin oturma olayını ben şöyle değerlendiriyorum aslında o acemilileri bana hoş geliyor ilk bölümlerde zaten acemiliği vardı ama zaten aşka acemiydi bu serçe

ve senin de dediğin gibi o pencere de ki hali çok güzeldi ve çeşme de
'seni seviyorum serçem '' dediğinde evde kendimi nereye atacağıma şaşırdım öyle doldum yani hikaye özgün basit görünüyor ama oyuncuların samimiyetinden mi nedir anlamıyorum çok güzel ve çalışırken herşeyi dağıtıp ceketini alıp çıktığı sahnede ben
''yürüü yavrumm kim tutar seni'' diye bağırmışım

yok yok güzeldi :happy0064

s.eren
11-04-08, 11:06
ya evet ya o hastane de basını gogsune koydugu sahne kac kısı ızlıyoduk ve hepımız ıcımızı cekmısız o doktor gelmeseydı ay bak gene sınır oldum resmen neyse bu kadarına da sukur sımdılık

o babanneye sınır oldum resmen ya kadın taktı doguya sonra bıde bızım sercemıze tokat attı ya :icon_sorr


yalnız bu arada doktor da fena değildi gözümden kaçmadı yanii ne bileyim doktor biraz ilgi gösterseydi doğu onu da şöle evire çeviree:img-hyste

doktora şiddete son:img-hyste

mia y miguel
11-04-08, 12:46
yalnız bu arada doktor da fena değildi gözümden kaçmadı yanii ne bileyim doktor biraz ilgi gösterseydi doğu onu da şöle evire çeviree:img-hyste

doktora şiddete son:img-hyste

ay cok guldurdun benı doktora sıddete son yanındayım canım

o doktor duvardakı cocuk benım de dıkkatımı cektı

bıde doktor sabaha kadar ıkımıze de uyku yok dedı fakultedekı ogrendıgım butun korku hıkayelerını anlatıcam dedı ınsan oraları gosterır

sonra dogu bı bakmak ıcın gelse hıkayelerı anlatırken gorse kıskansa ne guzel olurdu yav:img-cray:

ezgi su
11-04-08, 12:57
muhsin efendi ne yaptigini biliyormu aciba pervinle tariki evlendirmeye calisarak..

ben özeti okudugumda pervin belki tarikla evlenmek istiyordur demistim...sonrada gerci bu imkansizinda ötesinde bir durum demistim..

ama görünen oki imkansiz diye birsey yokmus...gercektende dedigim seceneklerden biri cikti...

muhsin efendi pervinle tarigi evlendirerek kizin günahina girmekten kurtulmak istedi..peki ya bunu yaparken asil gelininin lalenin günahini aldiginin farkinda degilmi?!!!

ben lalenin yerinde olsaydim toplardim pilimi pirtimi cikardim muhsin beyin karsisina size azicikta hakkim gectiyse eger helal etmiyorum..hakkim haram olsun der ceker giderdim...belki ondan sonra muhsin bey ne yaptiginin farkina varirdi...

gerci topladi esyalarini ama yine herzamanki gibi oturdu oturdugu yerde:img-pilot

pervine cok kizdim tarikla evlenmek istiyorum dediginde..onunda dedigi gibi evet dogunun hicbir sucu yoktu..o bakimdan doguyla evlenmek istememesinde hakli ama pekiya lalenin ne günahi vardi..

o kadinada yazik degilmiydi pervin hanim...:kahve:kahve

gerci o meymenetsiz kaynanasina söyledikleri yaptiklari seyler cok güzeldi..

hani senin gibi kötü biri oldugum icin korkuyorsun gibi birsey dediya orda gülsenin hali cok komikti...:img-hystekizin yaninda güclü görünmeye calisti ama kapidan disari ciktiginda zavallim az kalsin kalpten gidicekti:img-pilot

mxrxt
11-04-08, 12:58
Total
10 Nisan 2008 Perşembe
No Program Adı Kanal Ratıng (%) Share (%)
1 Kurtlar Vadısı Pusu [net] Show 17,00 40,30
2 Tek Turkıye [net] Stv 8,50 21,40
3 Kavak Yellerı [net] Kand 8,20 19,30
4 Annem [net] Kand 6,80 18,90
.
.
18 Sıyaset Meydanı Show 2,50 15,70
19 Spor Sayfası Show 2,40 7,20
20 Fox Ana Haber Bultenı [net] Fox 2,20 8,70
21 Serce [net] Star 2,10 5,60


TELE - BAROMETRE
HEDEF KİTLE : A/B
10 NİSAN 2008 PERŞEMBE
NO PROGRAM ADı KANAL RATING (%) SHARE (%)
1 KURTLAR VADISI PUSU [NET] SHOW 15,90 36,60
2 KAVAK YELLERI [NET] KAND 9,80 23,90
3 ANNEM [NET] KAND 8,90 23,20
4 KURTLAR VADISI PUSU (OZET) [NET] SHOW 6,80 17,50
.
.
36 GUN ORTASI HABERLERI ATV 1,30 10,10
37 SORAY UZUN YOLDA [NET] KAN7 1,30 3,40
38 CARKIFELEK [NET] K1 1,30 3,40
39 SERCE [NET] STAR 1,30 3,30

Kaynak:ucankus

mutaf61
11-04-08, 13:03
evet yaaa raitingler çok kötü günün değişmesi şart oldu.ne yapyor bu işnsanlar inadına aynıgün,ky de de aynısını yapmışlardı boşu boşuna diziyi bitirmişlerdi.

acilen gününün değişmesi lazım.

mia y miguel
11-04-08, 13:07
21 daha once 22 ydı demı yukselmıs ama nekadar da cok yukselmıs ya bence bıraz daha ask ustunde bıraz daha serce dogu uzerınde durulmalı

bıde nekadar ıstemesem de sılahlar falan gırmelı

yanı bıraz kaybolan yıllardakı gıbı olamlı

Bitanem70
11-04-08, 13:10
ölüm cicekleri bugun son bence onun yerine koyabilirler daha fazla rayting olur dizimiz icin.. Dogunun Gögsune basini koydugu sahne bir numara.. Pervinde Gülsen hanima hak ettigi muameleyi yapiyor orda buyuk bir zevk aldim.. Bide Godu Cemi yine hirpaladiktan sonra Mine gelip Sen naptigini saniyorsun cevabini verince Dogununda Anlasilan Cem gelip sana aglamis demesi cok komikti cevabinid süper verdii..
Cok güzel bir bölümdü yine....
Seni Seviyorum Sercem..!

mutaf61
11-04-08, 13:10
eninde sonun da olması gereken uydu,muhsin bwy doğru yaptı.ama olan laleye oldu.zaten doğuyla evlendirmeleri şaçmaydı.

pervinin gülşenin karşısına çıkması harikaydı.

haftaya sanırım doğunun öldüğünü düşünecekler sonunda da çıkacak meydana,bakalım göreceğiz.

amcalarının yanında ki sahne gerçekten çok azdı hiçbişey anlamadım sanırm yönetmenden kaynaklanıyor hemen kesiliyor bölümler.

supersonic
11-04-08, 13:15
fragman neydi öyle .. doğuya noldu acaba? öldüyse şimdi nolucak ki büyük ihtimal ölmedi peki cenazesi kalkan kimdi? şimdi nolucak doğu ben ölmedimmi diyip cıkıcakmı yoksa öldü gibi göüzüküp işleri öylemi halledicek buarada mine napıcak ? merakla bekliyorumm

Arkadaşım,korkmayın! Doğunun öldüğü falan yok... Bunu KY dada yapmışlardı,Ezelin öldüğünü zannedip 15 gün sinir ve stres içinde beklemiştik yani biz deneyimliyiz bu bakımdan...
Ancak hem ailesi hemde Serçe tarafından öldü zannedilecek büyük ihtimalle.Fragmanın ilk sahnesinde bayılmış olduğunu farkediyoruz.Benim tahminimce,birisi görüp onu raylardan çekip kurtaracak ve bir hastaneye götürecek.Tren de arabasını çiğneyip geçecek,belkide onu bulan adam ,kurtarmaya çalışırken kendisi trenin altında kalacak ve tanınmaz halde olduğu için onun olduğunu düşünecekler yada sadece arabadan yola çıkılıp saçma bir durum oluşturulacak.Kısacası,her iki durumda da ölmüş olabileceği haberi gelecek annesine ve tam o sırada Serçe de orada olduğu için oda olayı duyup,şok geçiriyor.
Hımm.Bir dakika cenaze var!!!Demek ki Doğu zannedilen ve trenin altında kalan bir adam var.Bu şimdi kesin olarak ortaya çıktı.Onu kurtarmak isteyen adam kendi kalıyor trenin altında vah zavallı adamcağız!!!Ve de Doğu arabadan düşerken ya cüzdanını yada kimliğini falan da rayların arasına düşürmüştür mutlaka! O zaman doğu,ya kendine gelip sürünerek gidecek bir yerlere yada birisi onu hastaneye götürecek ama tabii kimsenin haberi yok,kimlik de yok...
6. bölüm Sinir bir bölüm olacak demek ki,anlaşıldı.Bol ağlama var ve bana da baygınlık geldi artık bu salya sümük muhabbetinden!!!

supersonic
11-04-08, 13:30
iyi geceler arkadaşlar,her ne kadar dizinin büyük bir çoğunluğunu seyredemesemde yorumlarınızdan anladım,sağolun.bu arada hemşehrime katılıyorum ,şantaj olayında bende hep babaanneden şüpheleniyordum,geçen bölümde ömerle konuşurken 'onların anladığı şekilde'demişti.zaten büyük bir nefret duyuyor ,beklenir yani... gülşen hanımın hakkından pervin gelecek ,gidişat onu gösteriyor,bahar bile memnun bu durumdan.:img-tomat

Ben tehdit olaylarında Fundanın birebir parmağı olduğunu düşünüyorum.Şu anda çok pasif görünüyor ama kötü karakter asla pasif kalmaz,kalıyorsa mutlaka altından başka bir şey çıkacak demektir,yani hain planları vardır...

Funda bu bilek kesme işini dergahta planlı olarak yaptı.Durup dururken oraya gelmesi,giderken birden bire yüz ifadesinin sapık katil havasına bürünerek geri dönmesi ve gerçekleştirmesi tamamen senaryoydu ve o sırada içerdede bir adamı vardı,hepsini kaydetti görüntülerin... Fundanın hain intikam planı olduğunu düşünüyorum ben bunların arkadaşlar.

Babaanne bu tarz bir oyunu düzenleyecek ne kaliteye ne de tavra sahip.Onların anlayacağı dilden kastı mahkemede kozların paylaşılmasıyla ilgiliydi bence.Yani onların kozlarıyla oynayacak...

supersonic
11-04-08, 13:45
Leylacığım,kliplerini seyrettim tatlım!!! Çok duygulu,çok güzel dakikalar geçirdim sayende.Hala o güzel sahneleri seyrederken tüylerim diken diken olabiliyor,sırtımdan enseme doğru bir ürperti yükseliyor...İnanılmaz ama gerçek.KY 'ın etkisi başkaydı,insanı gerçekten soyutlayan,alıp başka diyarlara götüren görüntülerdi onlar!!!
Bak mesela ben Serçeyi seyrederken daha bir kere bile ikili sahnelerde bu ürpertiyi yaşayamadım,sadece Saruhanın sahnelerinde,bakışlarında yaşayabiliyorum o kadar.:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo
Emeğine sağlık,iyi ki bu klipleri sayfaya eklemişsin,güzel bir nostalji oldu bitanem,sağol!

seza
11-04-08, 13:59
Durdukça dizinin etkisi artıyor. Reytingler kimin umurunda. Reyting düşükmüş ne gam...Ben aşkı Doğu'nun gözlerinde görmüşüm gerisi boş.Yani mevzubahis aşksa gerisi hakikaten teferruat oldu benim için.Hâlâ gerçek âleme gelemedim. Böyle havalarda uçuyorum. Sabah 05.20'de tekrarını seyrettim. Tekrar bakınca çanak-çömlek sahnesine haksızlık yaptığımı düşündüm. Ama ne yapayım yetmiyor işte. Artık koklama sahneleri bile olmadı. Saruhan'a yasak geldi galiba. Valla kızamıyorum. Ama bizim de dizi zevkimiz var.


Doğu'nun gelip sarılması anı müthişti. O zaman Mine'nin yüz ifadesinin saniye saniye değiştiğini görebildim. Ağlaması sırasında akan yaşların çamurlara akmasındaki inceliği çok beğendim. Aşklarının ilk meyvesi Mine'nin gözyaşlarıyla yoğruldu. Buna can mı dayanır. Neredeyse hıçkırarak ağlayan küçük kızın o yaşlarının kuruyup gözlerinin içinin gülmesine vesile olan Doğu'nun gelişi muhteşemdi. Arkadan sarıldığı andan itibaren yaşlar kurudu. Kızın ilacı belli değil mi? Yüzlerinin bu kadar yakın hallerindeki bakışlarını çok beğendim. Bu sahne elbette yetmedi yani. Bir baktık ki aaa Doğu ayakkabılı,paltolu uyuyor bir başına. Mine de bir not bırakıp gitmiş. Yani beklentim biraz fazlaydı belki de ondan. Ama Doğu'nun kapsülleri için geçerli olan günde bir doz durumu aşk sahneleri için de geçerli galiba. Haftada bir doz diyorlar. Fazlası size iyi gelmez. Sizi çarpar demek istediler herhalde. Ama saygı duydum. Haklılar.:img-blush

Hastanedeki Doğu'ya da :good::good::good::happy0064:happy0064:happy0064 Yani bakması, başını serçenin çırpınan minicik kalbinin üzerine koyması anlarında benim kalbim yerinden çıkacak gibi oldu. Nedir bu şimdi? Leylacığım haklısın iyi gelmiyormuş. :icon_whis Hani serçelerin kalbi hızlı hızlı atar ya, Doğu başını göğsüne dayadığında Serçe'nin kalbinin atışını hissetmek isterdim.

Doğu'nun Maide'den özürünü çok beğendim. Kızımın peşini bırakacak mısın sorusuna çok akıllı cevap verdi. Ona zarar gelmemesi için elimden geleni yapacağım derken vazgeçeceğine dair tek şey söylemedi. Ama benim saf Maidem istediği gibi anladı. Bahçede pencereye bakmamak için kendini tutması sırasında da ben Seza kulunuzun gözyaşları sel oldu. Sonra çeşme sahnesi çok güzel düşünülmüş. Orada yerle yeksân olmasına nasıl üzüldüm. Serçesinin nefesinden tanıdığı anda duygulanmayan var mı içinizde? HASRETTTTTT'in de dediği gibi hangimiz bunu yapmadık ki? :img-blush:img-blush Valla zamanında benim de yapmışlığım var. Gençlik işte. Tabii olgun Doğu bunları yapmaz. O doğrudan eve dalmak için gitti ama Cem'i görünce vazgeçti. Hele Cem'i bahçede Damat Ferit edasıyla görünceki halleri çok güzeldi. Ama sonra kapıda bekleyip Cem'e gerekenleri söyledi. Bu mesele de en azından şimdilik bitti.Tabii benim gözyaşlarım baraj yapma kıvamına geldi bu arada. İçimde ne çok şey varmış meğerse.

Semiha Hanım'la konuşma tarzını çok beğendim. Ama Semiha Doğu'yu hapse attıracak. Söyledi dersiniz. Ben cemaatin suçlu olduğuna inanmıyorum.Ancak böyle topluluklarda her zaman bunu kendi lehine kullanan birileri vardır. Onların yaptıkları da hepsine mâl edilir. Burada artık cemaatin lideri ve holdingin başı Doğu olduğu için suçlu bulunup hapse atılacaktır. Tabii o zaman Mine ailesiyle bağını tamamen keser herhalde.

Dün Pervin'in Doğu ile evlenmek istemeyeceğini söylemiştim. Bunun sinyallerini geçen hafta vermişti. Doğu'ya ' bunu neden yapıyorsun' derken onun gözlerindeki başkasına ait olma hallerini gördü. Tabii intikam çok güçlü bir duygu. Bakalım Tarik ve Gülşen ikilisinden nasıl intikam alacak?
Doğu'yu araması çok akıllıcaydı. Ben o güçlü adamın Doğu olduğunu söylemiştim. Koçum benim bir hamlede sırtladı. Bir ömür boyu o abi bozuntusu sırtında taşıyacak garibim.:icon_sorr

Muhsin Efendi beni şaşırttı. Aslında Gülşen'i bu hale getiren kendisi. Pis işleri Gülşen'e havale edince ne olacak, kadın da kötü olacak. Hemen karısının üzerine bırakıp uyumaya gitti ya benim ağız öyle açıklarda kaldı. İç işlerini karısına havale etmesi güzel ama bu çok özel bir şey. Biraz kızdım adama. Kimse duymadan hallet derken neyi kasetti anlamadım. Pervin o eve geldi ama Doğu ile evlenmeyip Lale'nin kuması olmasını nasıl saklayacaklar anlamadım. Bu saklanacak bir şey değil ki. Kızın ailesini hadi saymayalım ama ya diğerleri? Burası bana karışık geldi. Herhalde açığa kavuşur.

Mine'nin Doğu'nun kucağında taşınması sırasında numara yapmasını çok sevdim. Tam yaşına uygun bir çocukluktu. Muzip bir gülücükle sevdiği adamın kucağında olduğunu bilmenin verdiği rahatlık ve mutlulukla bizi de mutlu etti. Hiç konuşmamaları da harika bir şeydi. Söylenecek bir şey yoktu ki. Her şey gözlerinde ve tenlerindeydi zaten.

angels18
11-04-08, 14:16
çok güzel bir bölmüdü hele o çamur sahnesi off bitiren sahneydi diyebilirm son sahneyi hatırlamak istemiyorum herkes doğunun öldüğünü mü sanıyor yoksa fragmanda cenaze vardı herkes ağlıyordu mine gülşene bişeyler diyordu bu pervin doğuyu istemedi ama bir yuvayı yıktı lale nasıl bunlara göğüs gerecek çok zayıf bir kadın lale biraz güçlense pervin gibi gülşene kafa tutabilse fragmanda yine gülşenden lale tokat yiyordu yazık kadına ya ne güzel kaçacaktı çocuklarıyla beraber

senem014
11-04-08, 14:32
21 daha once 22 ydı demı yukselmıs ama nekadar da cok yukselmıs ya bence bıraz daha ask ustunde bıraz daha serce dogu uzerınde durulmalı

bıde nekadar ıstemesem de sılahlar falan gırmelı

yanı bıraz kaybolan yıllardakı gıbı olamlı

evet arkadaşım sana katılıyorum diziye biraz da olsa hareket gelmeli nerde hareket orda bereket dememişler mi :img-hyste .....belki ozaman birazda olsa reytingler yükselirde dizimizin hayatı kurtulur.:good:

ne_güzel
11-04-08, 14:33
üzgünüm ama reytingler gerçekten kötü.çok geçmez birkaç bölüm sonra dizi mezarlığına gömülür bu dizi.
böyle ekrana erken veda eden diziler için gerçekten üzülüyorum çünkü çok büyük emekler,umutlar ve hayallerle çekiliyor diziler.sırf reyting uğruna kaldırılıyorlar.

Nehir1415
11-04-08, 14:43
Nehirciğim , Sayfaya demin eklemiş olduğun çalışmalar o kadar güzel görünüyor ki anlatamam . Çalışmanda şeçmiş olduğun resimlerde süper zaten . Bi de bu resimleri bi çalışmada toplaman daha bir güzellik katmış . Ellerine sağlık ve çok teşekkürler .nehircim,sedanurcum ve yıldızcım,ececim sizlerinde yapmış olduğunuz çlaışmalr birbirinden harika elleriinze yüreğinize sğalık...


Sedanur, Lale ablacım, *yildiz* ,>>Miray<<<,xxy_erkl ve Nehir’im

Eklediğiniz birbirinden güzel çalışmalarınız için ellerinize sağlık arkadaşlar…Harikasınız….:happy0064Nehir'ciğim hoşgeldin..Ev ödevini çok güzel yapmışsın ,birbirinden güzel beş Doğu bey çalışması sayfaları süslemiş.Elllerine sağlık.
Yıldız-nehir- xxy_erkl- miray- sedanur- yeşim- duygu arkadaşlarım ellerinize sağlık. Umarım unuttuğum veya fazla yazdığım yoktur. Ya da yanlış yazdığım...:)
Özel çalışmalar için mutaf, Nehir, xxy-erkl ve siyah lale, imzalar için *yildiz* ve yeşim_duygu, imza ve avatarlar için >>miray<< çok teşekkürler, ellerinize sağlık...


Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Çalışmalarımı beğenmenize çok sevindim.

Eklenen biribirinden harika çalışmalar için xxy-erkl, miray, Duygu'cum, emocion, ÖzgürCevik ellerinize sağlık! Hepsi çok güzel görünüyor :good:

Yeni fragman linki için Pelin teşekürrler!

angels18
11-04-08, 14:43
arkadaşlar aslında diziyi cumartesi günü saat 20.00 alsalar ya o gün bundan sonra boş artık perşembe günü devam ettikçe ratinglerde artma yerine hızla düşüş oluyor star dizinin arkasında durmaz bir an önce gün değişikliği olmalı yoksa gidişatı kötü oalcak dediğim gibi cumatrtesi 20.00 bence çok iyi

yessa
11-04-08, 14:51
Herkeze Merhabalar …

Dünkü bölüm bence az çok güzeldi . Aklımızda birkaç sorular kaldı , bunu bende fark ettim . Yine de diziyi izlemek iyiydi . Aklımızda kalan birkaç soruyu er geç öğreneceğizdir . Sanırsam bizleri daha çok meraklandırmak için yapıyorlardır .

Bölüm yorumu yapmadan önce yönetmeni alkışlamak isterim :happy0064 Bu bölümde süper çekimler ortaya çıkarmış . (Saruhan üzerinde ayrıntılara kadar çok iyi durmuş) . Tebrik ederim gerçekten . Bizlerin istediği birçok sahneyi bi bölümde buluşturmuş …

İlk sahneye mine’nin hastaneye götürülmesiyle başladı . Saruhanın arabada mine’ye söylediği sözler yine çok güzeldi ; “ölüm bizi ayırana dek demiştin , hatırlıyor musun?”

Daha sonra hastane de ; Eliyle telefon tutan , güzeller güzeli parmaklarıyla numaralara basan , telefonuyla konuşan , öldürücü bakışlarını kameraya çeviren ve bakışlarıyla bizleri öldüren , sadece dudaklarındaki konuşmaları ve yürüyüşünü çekim alanına alan , süper bir Saruhan izledik . Başka ne olsun Allahım ya . O sahneye bayıldım resmen :img-in_lo Saruhanın süper karizmasıyla bizleri yerden yere vurdular . Bu sahnede kadın yönetmeninde rolü vardır galiba . Çok hoş çekimler ortaya çıkarmış . Kadın yönetmenin farkı herkes tarafından anlaşılmıştır umarım :img-yes:

Saruhanın gelip Tarığı hastane bıraktığı zaman , babasının gelip Tarıkla konuştuğu sahne de bir diyalog geçmişti . Bu konuşmalarda zaten Pervin ne isterse Muhsin beyin onu yapacağı belliydi .

Pervin , Tarığın yanında olmak istedi ve Muhsin beyde kabul etti . Pervin neden böyle bir istekte bulundu bilemiyorum . Daha sonra Lale ile konuşurken çok üzgündü ve özür diledi . Lale ile konuşmalarında , İçinden Tarıkla birlikte olmak gelmiyordu bence . Tarıkla birlikte olma sebebinin altında başka bir şeyler yatıyor gibi hissettim . İntikam filan olabilir mi acaba :icon_whis

Pervin ile Gülşen hanımın konuşmalarında , pervin Gülşen hanıma karşı çok sert çıktı . Pervin ; “karşınızda sizin gibi birini görünce korktunuz di mi” demesi çok hoştu . İyi oldu valla …

Saruhan , Maide hanımdan özür diledikten sonra cam kenarına minenin gelip ; “bana bakarsan bir daha hiç ayrılmayacak“ demesi Saruhanın sahnelerini hatırlattı . Bu arada bu bölümde Mine , Saruhanın yaptığı bütün hareketleri kendi yaptı . Mesela hastanede Saruhan ile konuşurken koklaması , Daha sonra ise Saruhanın çeşme kenarında iken Minenin arayıp Saruhan konuştukça onun el hareketini kendi üzerinde yapması gibi :img-yes:

yessa
11-04-08, 14:53
Saruhanın ofisteyken , mineyi düşünmesi ve onun canına zarar verdiği için üzülüp , bütün her şeyi yere atması , sevgisini çok iyi gösterdi . Bu arada oradaki masaya dayanıp duruşuda hiç fena değildi . Çok hoş bir duruşu vardı … Merdivenlerden inerken fundanın söylediklerine sinirlenmesi ve yüzünde oluşan mimiklere bayıldım . Sinirlenmek çokkk yakışıyor ona :img-wink: Fundayla uğraştıktan sonra arabasına atlayıp çeşmenin yanına giden , çok üzgün bi Saruhan izledik . Çeşmeye dayanıp Mineyle konuşması ve daha sonra dayanamayıp çeşmeye vurması ayrı bi hoştu .

Saruhanın , minenin evine gelince Cem’i görüp sinirlenişi , daha sonra kameranın çekim alanına giren , o bakışlar , elini sıkışı , arka arka yürüyüşü süperdi yaa :img-in_lo Orada ki duyguyu bakışlarıyla bile anlatmayı becerdi … Bu sahnelerden sonra cem’in önünü kesip hesap sorma sahnesi de ayrı güzellikteydi . Cem bu sefer daha bir korktu denilebilir .

Semiha hanım , Muhsin beylere karşı büyük bir rekabet içerisine girmiş . Hatta bu yüzden Mineye bile tokat attı . Mine yine aşkını ailesine duyurmaya çalıştı ama sonu kötü bitti .

Saruhan , istenen parayı yerine verdi ama yine o adam karşımıza çıktı . Saruhan güzelce adamın etrafında arabasıyla döndü ama daha sonra kovalama sahnesi başladı . Fragmanda yer alan atlama sahnesini büyük bir sabırsızlıkla bekledim . Hele şükür geldi dedim ama ne yalan söyleyeyim istediğim gibi değildi ama beğenmedim de değil . Buradan küçücük bir öneride bulunmak istiyorum (berki hattime düşmez ama) . Saruhanın oradaki atlayış sahnesini daha bir özellik , efenk gibi bir şey katarak daha hoş çekim yapılabilirdi . Ama başta söylediğim gibi yine de fena olmamış . Yine de atlayışına bayıldım .

Saruhanın , bir sahne de gömleğini giyişi vardı . Çok hoş bir sahneydi . Yakalar açık , Gömleğin düğmelerini alttan başlayarak yavaş yavaş kapatışı , Süperdi gerçekten . Keşke her gömlek giyişinde böyle sahneler yakalasak :img-wink:

Fragmanda gördüğümüz çömlek sahnesini dün izledik ama kafamda kurduğum gibi çıkmadı . Biraz daha iyi ve duyguyu güzel yansıtacak sahneler ve sözler söylenebilirdi . Berki anlam bakımından güzeldi ama bu kadar çabuk biteceğini düşünmezdim … Sabah olduğunda Saruhanı uyur bir şekilde bulduk . Mineyi ararken gözüne , Minenin yazdığı not takıldı . Saruhan o notu okuduktan sonra gülmesi çok sevimliydi . Çok tatlı çıkmıştı .

Funda ile Mine yolla karşılasınca ve "gel hadi bir cafe ye gidelim" diyince , kesin kötü birşey söyleyecek zannettim . Ama daha sonra baktım ki , Mine çok mutlu . Funda bu kadar güzel ne söylemiş olabilir acaba ? Funda kesin bir işler çevirmeye başladı bile ...

Son sahne Saruhanın tren yolunun üzerinde bayılmasıyla bitti . Ne oldu da tam tren rayların üzerinde kendini dışarıya attı ve ne oldu da boynu kanamaya başladı , bunlar bilinmiyor sanırsam . Artık yeni bölümde ne olucağı belli değil . Fragmandan anladığım kadarıyla herkes ağlıyor ve bir cenaze oluyor . Aslında Saruhanın dizide öleceğini hiç sanmıyorum . Kesin ortada senaryo gereği bir yanlış anlaşılma vardır :img-yes:

Fener Bahçe
11-04-08, 15:22
yessa yazdıkların çok hoş bende çok beğendim her sahneyi shsüperdi konuştu gene

mimikleer bakışlar ell parmak hareketleri herşey süperdi

fragmanda bence doğuyu öldü zannediyorlar anne bukadar ağlamazdı vetabiki minede

serçe karakteri gittikçe oturmaya başlamış dahada oturacaktır.

LeYLa 06
11-04-08, 15:37
Arkadaşım,korkmayın! Doğunun öldüğü falan yok... Bunu KY dada yapmışlardı,Ezelin öldüğünü zannedip 15 gün sinir ve stres içinde beklemiştik yani biz deneyimliyiz bu bakımdan...
Ancak hem ailesi hemde Serçe tarafından öldü zannedilecek büyük ihtimalle.

.....

belkide onu bulan adam ,kurtarmaya çalışırken kendisi trenin altında kalacak ve tanınmaz halde olduğu için onun olduğunu düşünecekler

......

,her iki durumda da ölmüş olabileceği haberi gelecek annesine ve tam o sırada Serçe de orada olduğu için oda olayı duyup,şok geçiriyor.
Hımm.Bir dakika cenaze var!!!Demek ki Doğu zannedilen ve trenin altında kalan bir adam var.Bu şimdi kesin olarak ortaya çıktı.Onu kurtarmak isteyen adam kendi kalıyor trenin altında vah zavallı adamcağız!!!Ve de Doğu arabadan düşerken ya cüzdanını yada kimliğini falan da rayların arasına düşürmüştür mutlaka! O zaman doğu,ya kendine gelip sürünerek gidecek bir yerlere yada birisi onu hastaneye götürecek ama tabii kimsenin haberi yok,kimlik de yok...
6. bölüm Sinir bir bölüm olacak demek ki,anlaşıldı.Bol ağlama var ve bana da baygınlık geldi artık bu salya sümük muhabbetinden!!!


Ablacım tam ben böyle bir mesaj yazıp yollamayı düşünüyordum ki mesajını gördüm...

Söyleyecek söz bırakmamışsın...

Düşüncelerimi okumuşsun resmen...

Aynı fikirdeyim...Başka biri ölecek ve herkes doğunun öldüğünü sanacak...

KY'de yaşananlar gerçektende sinir bozucuydu....Düşünmek dahi istemiyorum yapılan MANTIKSIZLIKLARI....!!!!!!!!!

Neyse...Bende bu ağlama sahnelerinden çok sıkıldım...:icon_sorr

KY'de yeşil gözlümüz ezomuz buradada Başak!...Senarist Başrol BAYAN Oyuncuları ağlatmayı çok seviyor olmalı!!!!!!!!!!!!

LeYLa 06
11-04-08, 15:48
Leylacığım,kliplerini seyrettim tatlım!!! Çok duygulu,çok güzel dakikalar geçirdim sayende.Hala o güzel sahneleri seyrederken tüylerim diken diken olabiliyor,sırtımdan enseme doğru bir ürperti yükseliyor...İnanılmaz ama gerçek.KY 'ın etkisi başkaydı,insanı gerçekten soyutlayan,alıp başka diyarlara götüren görüntülerdi onlar!!!
Bak mesela ben Serçeyi seyrederken daha bir kere bile ikili sahnelerde bu ürpertiyi yaşayamadım,sadece Saruhanın sahnelerinde,bakışlarında yaşayabiliyorum o kadar.:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo
Emeğine sağlık,iyi ki bu klipleri sayfaya eklemişsin,güzel bir nostalji oldu bitanem,sağol!


Ablacım benim beğenmene çok sevindim gerçektende yorumun için çok tşkkür ederim...

Gerçektende KY'deki ikili sahneler mükemmel ötesiydi Yeşim'de saruhan'da bu duyguyu,bu sevgi bağını,aşkı,özlemi herşeyi o kadar iyi hissettirdiki izlerken insanın tüylerinin ürpermemesi , duygulanmaması:img-cray:,oNLArla mutlu olup,üzülmemesi imkansız... Uğruna ağladığım Tek dizi ve ciddi anlamda beğendiğim oyuncular Yeşim ve Saruhan'dır...:happy0064:happy0064

Onların bir bakışı yeter,Repliğe SENARYOYA gerek yok....

Malesef bu duyguları bu hissi bu beğeniyi ben Serçe'de bulamıyorum...
Bu güçlü duygular yok bu filmde..Sadece Saruhan hissettiriyor bu duyguyu ama seninde söylediğin gibi ablacım İkili sahnelerde malesef KY'deki kadar güzel olamıyor...

Reytinglerde çok kötü...:icon_sorr

Yeni bir dizinin bu kadar kötü reytinglere sahip olup bir kaç bölüm sonra gününün değiştirilmesi bile büyük bir tehlikeyken...

Yeni günündede başarısız olması büyük bir skandal...

Umarım Star TV Serçe'yi Yuvasında barındırır...

seza
11-04-08, 15:52
Nerminciğim sana ne kadar teşekkür etsem azdır. O ne güzel klip öyle. Her sahnesi mükemmeldi. Telefonuma da koyup istediğim yere götüreceğim o görüntüleri. Yanımda olsun...:img-grin2:img-grin2:img-grin2 Ellerine sağlık. Seni izlemeye devam edeceğim. Yine bekleyeceğim; hasretle....Hasret dedim de aklıma geldi. Valla HASRETTTTTT bu konunun seninle ilgisi yok. Ben sadece seyirciyim....:icon_whis

Doğu'nun ölmediğini tahmin etmek için Einstein olmak gerekmiyor. Kendimize yeten aklımızla anlarız. Ama iyi düşündükleri bir şey var ki fragmanda Doğu hiç yoktu. Bu insanın canını sıkmak için yeter. Valla ölmese bile öyle bir iki hafta falan bekleyemem. Her hafta görmemiz lazım. Doğu grip ilacı değil ki sadece hastalandığında alasın. Vitamin o, her gün düzenli almak lazım ama biz haftada bir de alsak olur.:img-wink:

Tarık büyük kızından çok çekecek. Bak bakalım elalemin kızlarına sarkmak neymiş. Bir skandal daha kapatılmaya çalışılacak. Bu da Tarık'ın kızıyla ilgili olacak. Gülşen onu yolar herhalde. Hele kızların evli erkekleri ayartma konusundaki konuşmaları çok iyiydi. Bakalım Bahar'ı öğrenince ne yapacak. Bahar'ı bilmem ama Cengiz için şimdiden mevlit okutabiliriz.

Bir de Bahar'ın abisi için " İki karısı var hizmetini ben mi yapacağım." demesi çok güzeldi. :img-hyste Aslında Bahar esprili kız ama aile durumu müsait değil.


Son olarak Doğu'nun unutamayacağın birine asla veda etme mealinde söylediklerini çok beğendim.

Ben bu diziyi seviyorum ya...:love05:

katia
11-04-08, 16:17
Raytinglerin daha iyi olmasını bekliyordum açıkçası belki bu hafta 10 yada 12. oluruz die düşünmüştüm tamamen dumurrrr halindeyim.
Bu kadar güsel bir dizinin raytingler yüzünden kaldırılabilme yada aptal bir final bölümü yaptırılıp bitirilecek olma ihtimalini düşünmek bile beni çok korkutuyor. Umarım Star TV sabırlı olurda dizimizin ilk 5 içinde olduğu günleri görebiliriz.

*yildiz*
11-04-08, 16:21
Herkeze Merhabalar …

Dünkü bölüm bence az çok güzeldi . Aklımızda birkaç sorular kaldı , bunu bende fark ettim . Yine de diziyi izlemek iyiydi . Aklımızda kalan birkaç soruyu er geç öğreneceğizdir . Sanırsam bizleri daha çok meraklandırmak için yapıyorlardır .

Bölüm yorumu yapmadan önce yönetmeni alkışlamak isterim :happy0064 Bu bölümde süper çekimler ortaya çıkarmış . Tebrik ederim gerçekten . Bizlerin istediği birçok sahneyi bi bölümde buluşturmuş …

İlk sahneye mine’nin hastaneye götürülmesiyle başladı . Saruhanın arabada mine’ye söylediği sözler yine çok güzeldi ; “ölüm bizi ayırana dek demiştin , hatırlıyor musun?”

Daha sonra hastane de ; Eliyle telefon tutan , güzeller güzeli parmaklarıyla numaralara basan , telefonuyla konuşan , öldürücü bakışlarını kameraya çeviren ve bakışlarıyla bizleri öldüren , sadece dudaklarındaki konuşmaları ve yürüyüşünü çekim alanına alan , süper bir Saruhan izledik . Başka ne olsun Allahım ya . O sahneye bayıldım resmen :img-in_lo Saruhanın süper karizmasıyla bizleri yerden yere vurdular . Bu sahnede kadın yönetmeninde rolü vardır galiba . Çok hoş çekimler ortaya çıkarmış . Kadın yönetmenin farkı herkes tarafından anlaşılmıştır umarım :img-yes:

Saruhanın gelip Tarığı hastane bıraktığı zaman , babasının gelip Tarıkla konuştuğu sahne de bir diyalog geçmişti . Bu konuşmalarda zaten Pervin ne isterse Muhsin beyin onu yapacağı belliydi .

Pervin , Tarığın yanında olmak istedi ve Muhsin beyde kabul etti . Pervin neden böyle bir istekte bulundu bilemiyorum . Daha sonra Lale ile konuşurken çok üzgündü ve özür diledi . Lale ile konuşmalarında , İçinden Tarıkla birlikte olmak gelmiyordu bence . Tarıkla birlikte olma sebebinin altında başka bir şeyler yatıyor gibi hissettim . İntikam filan olabilir mi acaba :icon_whis

Pervin ile Gülşen hanımın konuşmalarında , pervin Gülşen hanıma karşı çok sert çıktı . Pervin ; “karşınızda sizin gibi birini görünce korktunuz di mi” demesi çok hoştu . İyi oldu valla …

Saruhan , Maide hanımdan özür diledikten sonra cam kenarına minenin gelip ; “bana bakarsan bir daha hiç ayrılmayacak“ demesi Saruhanın sahnelerini hatırlattı . Bu arada bu bölümde Mine , Saruhanın yaptığı bütün hareketleri kendi yaptı . Mesela hastanede Saruhan ile konuşurken koklaması , Daha sonra ise Saruhanın çeşme kenarında iken Minenin arayıp Saruhan konuştukça onun el hareketini kendi üzerinde yapması gibi :img-yes:

her kelimene katiliyorum canim
Saruhan Hünel'in dün aksam'ki performansi cok güzel'di
o bakislari, araba kullanisi, Mine'yi arabaya tasimasi, ...
bayiliyorum ben ona - harikaydi

Pervin'in Tarik'la evlenmek istemesine bende pek anlam veremedim.
Tarik'tanmi yoksa Gülsen hanim'danmi öc almak istiyor anlamadim.
Sonucta olan Lale'ye oluyor - Lale'nin durumuna cok üzüldüm.
Lale'nin kendini intihar etmek istedigi, sonra'da kücük kizi sarildigi
ve bence bu yüzden intihar'dan vazgectigi sahne cok güzel ve duygusaldi.
Sizleri bilmiyorum ama ben Lale'yi cok sevdim. Cok güzel bir kadin. Melek gibi.
Ama degerini bilen yok maalesef.

yeşim_duygu
11-04-08, 16:37
Merhaba arkadaşlar dünkü bölümü tam izleyemesemde yine de duygu yüklü sahnelerle güseldi...yanlız demeden geçemiyeceğim benzetmeler var daha doğrusu ben öyle sanıyorum...minenin kafasını çarpıp doğunu götürmesi aynı kyde olduğu gibi ilk bölümlerde ezonun kafasını çarpıp düşmesine çok benzettim...izlerken bile halan kyye gidiyorum ordada öyle olmuştu esmer telaşlanmıştı...ama tek fark orada çok kısa olması...bazı bölümleri KESMİLER biraz daha uzatlar dizi daha zevkli hale gelicektir olan bitenler kafada soru işareti bırakıyor...tüm ekibi tebrik ediyorum yeni fragmanda biri ölüyo cenaze oluyo acaba doğumu ölüyo ama başrol ölmez kesin bir yerlerde saklanıcak doğumuz...

ask-I memnun
11-04-08, 16:39
iyi günler arkadaslar


tekrarini izlemeden yorum yazmak istemedim ama birkez daha gördüm ki bu yeni yönetmenle yani yeni yönetmenimiz sengül halat atakla cok isimiz var anlasilan..!!...
ona karsi sitemimi isyanimi ve hatta protestomu dile getirmek istiyorum...
gecen hafta hatalari var bircok sahneyi eksik cekmis gelecek hafta düzeltir dedik ama her gecen hafta hatalarini daha da cogaltmaya basladi...
neyin nerde bittigi nerde basladigi nasil ve ne sekilde oldugu yönünde kafamizda bir sürü soru isareti birakti bu haftada....!
hele ki son sahnelerde hatasi bu hafta da cok belirgindi...doguyu bir gördük telefonda konusuyor sonra birde bakiyoruz ki vurulmus mu kazami bilemedigimiz bir nedenden dolayi 2.80 raylarin üzerinde yatiyor..
nasil oldu kim yapti bilen yok..:icon_whis:icon_whis muallakta kalan seyler daima sinirlerimi bozmustur..buda bunlardan biri oldu...zaten gecen haftaki minenin düsüsü hala akillarimizdayken birde böyle sacma seyle bölümü bitirmesi bize bu yönetmenin is yapamayacagini apacik gösterdi...bu tür cekim hatalari diziyide etkileyen unsurlar ..o an ki sahne, replikler ne kadar güzel olursa olsun yapilan bir cekim hatasi yada eksiklik o sahnenin bütün büyüsünü bir anda alip götürebiliyor.....al kadir amcanin evindeki o sahne mesela...belki sadece o kadardi ama yinede bana tatmin edici gelmedi...o sahnenin sonrasinda ne oldu bitti.. serce oradami kaldi o gün göremedik maalesef... ...
bütün bunlarin dikkat edilmesi gerektigini düsünüyorum..
keza fundanin mineyle neler konustugunuda ögrenemedik...serce ne biliyor bilmiyoruz...birde serce evden cikip arabaya dogru yönelirken birde baktik ki kadir amcanin evine dogru yürümeye basladi...yani hersey eksik, yarim ve hatalarla dolu..cekimler böyle gittigi takdirde bu yönetmenin benim kara listemde olacagi kesin ve hatta buradan kendisini istemedigimide cok net bir sekilde söylüyorum..
bana kizabilirsiniz belki ama sizlerde bilirsiniz ki diziyi güzel yapan oyuncularin ustaligindan ziyade cekimlerle bize gösterilen sunumdur ki bu yönetmenlede bu isin olmayacagi aciklik kazanmistir bana göre....siz ne derseniz deyin..:img-cray:
simdilik bu kadar cünkü hala kizginim olanlara, yönetmene...
diziyle ilgili diger yorumlarimida sonra yaparim artik....

meryemce20
11-04-08, 16:44
forum a girerken reytingler düzelmisdir diye umutlandim ama gecen haftadan daha düsük :img-cray:
oysa 5.bölüm (dizi) bu reytingleri haketmiyor...simdiye kadar en güzel bölüm 5.bölümdü (benim düsüncem) birkere cok romantik sahneler vardi ayrica serce nin askina sahip cikmasina/aski icin savasmasina cok sevindim (zaten hep öyle yapiyodu ama iste...:icon_whis:icon_whis)bi ara korktum funda dogu hakkinda
kötü seyler anlatir diye ama fundaya sempati duyucagim aklimin ucundan gecmezdi...
dogu-serce:herzamanki gibi muhtesemdiler...fazla dicek birsey bulamiyorum---romantik asiklar----
musin bey:aslinda nasil biri oldugunu hala cikaramadim..neyse zaman göstericek...ama pervin e söyledikleri hosuma gitti
gülsen hanim:bu bölüm giyim yönünden olsun makyaj !!!! yönünden olsun mor cok yakismis...:happy0064:img-hyste:img-hyste...
pervin:ben pervin i basindan beri seviyodum ama gülsen hanim a söylediklerinden sonra gözüme daha bi sevecen geliyo....:love05:
lale:büyük kizinin onu kale bile almamasina cok üzüldüm(aile nin sucu aslinda)ama kücük kizi sarilip seviyorum dedikten sonra kararini degistirdi ve ipleri eline aldi artik tarik kapana kisildi kim nederse onu yapmaya mecbur ohh olsun o pis sapiga...lale icin hem üzüldüm hem sevindim..kolay degil yuvasi dagiliyo ama iyice bi düsününce onun zaten hic bi zaman gercek bi ailesi olmadiki hapishane gibi bi ev gardiyan gibi bi kaynana alkolik ve sapik bi koca sonra büyük kizi kesinlikle hala sina cekmis galiba bitek kücük kiz tarafindaN sansli...yani demek istedigim bütün bunlardan kurtulacagi icin seviniyorum...
semiha: "savaslar mahkeme salonlarinda oldugu müddetce ben hic bi savasi kaybetmem".....bu söz acikcasi beni tedirgin etti ...muhsin bey in isi zor
cömlekci amca:muhsin beyin dergahi olmasina ve herkesin ona akil danismasina ragmen bu bölüm serce ye ve dogu ya birtek cömlekci(bu adamin ismi yokmu ya)babalik yapti...helal olsun
ayrica:cem in mos mor olmasini büyük bi zevkle izledim
helal olsun serceye resmen herkese haykirdi dogu yu sevdigini doguda olmayan cesaret bu kizda var e negüzel iste birbirini tamamliyolar:happy0064
"askimizin meyvesi":img-hyste:img-hyste burda gülmekten öldüm ya bide keske daha güzel olsaydi diye yazmis ...merak etme sercecim artik bundan sonra ölüm bile sizi ayiramaz e dolayisiyla daha güzellerini yapmak icin bol bol zamaniniz olcak (ay o cömlekcideki sahne bana burhan i hatirlatti oda dogu gibi ögretmenine arkadan sariliyodu ama tabi dogu sarilinca daha karizmatik gözüküyo):img-blush:img-hyste
simdilik bukadar
sey bi sorum daha olucak:ya bu hizmetci dogu yami asik eger öyleyse insallah ileride sorun haline gelmez

LeYLa 06
11-04-08, 16:49
ya ama benzetmemeliyiz kaybolan yıllar dizisineeee.kendisini serçe diye analım serçe tadında kendi tadında bi dizi diyelm daha ii olur bence...

Daha iyi olacağı yok malesef arkadaşım...

Sergin Akyaz Kaybolan Yıllar'dan sonra DUVAR diye bir dizi daha yaptı ve yine KY'ye özgü sahneler vardı bu filmdede...(Hatta KY'nin müziğini bile kullanmışlardı!!!!)

Şimdi Serçe'dede KY'nin taklit edilmesi hiç iyi olmuyor ve sıkıcı geliyor..
Senaristin bu düşüncülerimizi duyup ona göre daha yaratıcı olması gerek...
KY'yi izlerim daha iyi yaa...
Serçe'yi izleme nedenim SH olmasa ASLA izlemezdim bu filmi...

Oldu olacak KY'nin

Küçük Bir kız tanıdım Masallara İnanan
O benim olan tek şeydi ,ömrümdü,Ezom'du...

Sözlerinin geçtiği BİRAZ AĞLASAM adlı şarkıyıda değiştirip,

Küçük Bir kız tanıdım Masallara İnanan
O benim olan tek şeydi ,ömrümdü,Serçem'di

yapsınlar


Bu kadarda olmaz yani...

legends_of
11-04-08, 16:55
selam...Ne acaba...
Birçok ihtimal var aslında.. Tarık ı polise ihbar etmek ..Ama bu sarsıcı olmaz.. Tarıkla evlenmek istemez değil ... :blink:

Ben demişim :kahve

Nasıl da şoktayım değil o kelimeleri yazarken .. Ama izlerken aynı şaşkınlığı yaşamadım ... İitiraf edeyim... :img-icecr **O sarsıcı olay buymuş demek** Pervin hayatına artık bitti gözüyle bakıyor bence şimdi ise tek amacı var GÜLŞEN DEN İNTİKAM ALMAK... :img-punk:

**Ne güzelde diyordu ... ** ne o senin kadar kötü birini gördümek hoşuna gitmedimi (((ya da benzer )) Bu sahnede çok güldüm ve haince baktım Gülşene ohhh olsun demeyi unutmadım tabi :img-hyste

Ama olan yine Tarık ın eşine oldu .. Kadın nasılda serzenişte bulunuyordu peki benim suçum ne diye :img-cray: Çokta haklı...
Gülşen hanım :img-beee: Kadını kolundan tutup zorla odaya sürüklediğinde boğazına sarılmak istedim ama aramızda engeller var :img-hyste .. Ama bu engelleri adaşım Bahar aşabilir .. Annesine karşı psikopatça hisler besliyor ne hoşşş :img-in_lo ... **Kime çektiği ortada**

Mühsin beyin Pervin le konuşmaları iyiydi Rahatlatıcı ve sahiplenici Ama bir yeri tamir edeyim derken diğer tarafı yıkmasına anlam veremiyorum :img-cold: .. Neden kimse diğer gelinin neler hissedeceğini acılarını düşünmüyor .. Bir tek Doğucum :img-in_lo düşündü yengesinin durumunu ...

Rahimem dediğim gibi oldu Pervin Doğu nişanı bitti ... Darısı Gülşenin sürünüp össmesinde :img-hyste

pelin-ce
11-04-08, 17:03
Pelin'cim fragman için teşekkürler cnm...

Rica ederim Leyla'cığım...

Nermin'cim sorularıma cevap istiyorum:img-swoon:img-swoon
Senin niyetin ne canımcım hı?
Hepimiz topluca öldürüp ne yapmayı planlıyorsun sen?

Tamam en izlenesi sahneleri hiç bir uyarı işareti göstermeksizin kalbimize işlemeyi başarsım ama bizde ağır hasarlıda olsa bu klibin sonunu görmeyi başardık.
Yani planların şindilik suya düştü hayatım...:img-pilot:img-hyste:img-hyste:img-hyste
Harika klip için teşekkürler ellerine sağlık...

Latife canım çalışman harika olmuş...
Özellikle şiire bayıldım ellerine yüreğine sağlık...bye

mirank
11-04-08, 17:13
arkadaşalr birşeyi çok merak ediyorum.
mine ne okuyor??
ğpervinle aynı dersi filan alıyorlar!
ne okuyor ki??

birde minenin dizideki soyadını bilen var mı??:icon_whis

yessa
11-04-08, 17:16
Bu arada herkez bir şey soruyor bari bende sorayım :good:

Yönetmen , Yapımcı ve Senaristin görevleri nedir , hangi işleri yaparlar ve hepsinin arasındaki fark nedir ? (Az buçuk hepsini biliyorum ama birde sizlerden duymak isterim . Yanlış düşünüp , düşünmediğimi bilmek istiyorum.) . Bi gönüllü beni bilgilendirebilir mi ? :img-hyste

denizkizi55
11-04-08, 17:21
Yessa, ben simdi uzun uzun anlatamayacagim ama buyur sana Vikipedi'den bir alinti:)

Her ne kadar film'den bahsediliyor olsa da, bence yapimci yapimcidir yani:)

Yapimci..
Film yapımcısı, bir filmin yapımını üstlenen kimsedir. Bir film yapımcısı, filmi başlatır, kordine eder, gidişatını izler, filmin bütçesine göre personeli, dağıtımı, vs. ayarlar. Ayrıca, başlangıcından tamamlanana kadar olan film yapım sürecinin tüm safhalarıyla ilgilenir.

Senarist..
Senarist, her uzunlukta, izlenebilir film için, kendi oluşturduğu ya da var olan kaynakları görsel dile çevirerek, belli bir sistem içinde görsel anlatım oluşturarak, metinler (senaryo) yazan kişiye denirmis

Ben de biraz ögrenmis oldum :)

Ratingler'e bakilirsa, Sanirim gecen bölümden daha az izlenmis bu bölüm..Bakalim ne zaman iyi bir oran elde edilecek..

latifenaz
11-04-08, 17:24
dünkü bölüm her zamanki gibi yine süperdi..çok beğendim..doğu'nun pervin ile evlenemeyecek olmasına çok sevindim..inş bundan sonra serçe ile bir araya gelebilirler..ama ne yazıkki bir dahaki bölümde sanırım acı var..ama bu acı doğu ile alakalı mı yoksa abisiyle mi ilgili bilinmez tabi..iki seçenek var bakalım hangisi olacak..ama görünürde doğu var..inş bundan sonraki bölümlerde serçe ve doğu için güzel şeyler olur. funda nın serçe ile konuşmak istemesi ilk başlarda korkutmuştu beni ama neyseki umduğum olmadı..neyse bakalım gördüklerimiz dışında bu bölümde neler ne gibi gelişmeler olacak bakalım..

CicimBenim
11-04-08, 17:26
Yeni bolumu simdi bitirdim... herzamanki gibi guzel bir bolumdu.

Pervin sandigimdan daha cok akilli cik, bravo! Intikamini Gulsen hanimdan ve Tarik'dan alacagi cok belli, afferin! Ders ogretme zamani geldi, geciyor.

Lale'ye uzuldum ama Pervin'e kizmasi iyi olmadi... sonucta Tarik ona tecavuz etti, kizacak biri varsa o da kocasidir ama anliyorum hic kimse boyle birseyi istemez. Tarik acaba bosayip cocuklarini verecekmidir cok merak ediyorum. Gulsen hanim bir caresini bulur. Benim anlamadigim Lale bahceyle ilgilenirken, neden 'bu aileye girince ister istemez ailenden uzaklasiyorsun, dergah evin oluyor' dedi. Yani Muhsin bey hicte ailesinden uzak tutacak birine benzemiyor.

Serce'nin babaannesine cok bozuldum gene. Baska insanlarin acisini kullanarak kendi acisini aliyor olacak Dogu ve ailesinden... bu mu adalet, bu mu hukuk? Avukat oldugunu bilmiyordum, sok oldum. Demek Dogu'ya kork dediginde bunu ima etti. Hadi bakalim, gorecegiz.

Muhsin bey asiri dinci ama adamin bir kotulugunu goremiyorum. Yani adamin niyetleri iyi, temiz bir kalbi var ve evet cocuklarini cok fazla sykyor, nefes almalarina izin vermiyor ama Mine'nin ailesi o aile hakkinda boyle dusunmelerine anlayis veremiyor. Demek sMaide ve ailesinin sorunlari buymus, fazla dinci olmalari. Bende daha korkunc birsye bekliyordum acikcasi. Maiden'in Dogu hakkinda cok yanlis dusundugunu saniyorum, ne Dogu ne de babasi kotu birilerine benziyorlar sadece cogu kisilere uymiyan dusuncelere baglilar. Ayrica, Dogu babasi kadar dinci degil.

Dogu yengesini, yigenlerini ve Pervini dusunmesi guzeldi. Ben sevinir sandim ama ben sevindim cunku kendinden baskalarini dusundu. Mine'nin Dogu'yu hem Cem'e hemide babaannesine savundugu icin sevindim. Mine'nin Cem'e 'Dogu mecbur kaldigi icin yapiyor' dediginde sasirdim cunku hala bir aciklamama yokken Dogu'nin yaptiklarina anlayis gosterdi. Demek ki Dogu'nun aciklamamasinin geregi yoktu, Sercemiz bununla da idare ediyor.

Funda Mine'ye ne soyledi de Mine herseyi ogrendim dedi. Yani tecavuz olayini anlattiysa, Funda bundan nasil faydalaniyor anlamis degilim. Acaba Demir'le olan olayimi anlatti?

Son sahne de cok sasirdim. Ne oldu da Dogu'nin yarasi kanamaya basladi, ne oldu da arabasi tirenin onunde park edildi. Bunu baskasimi yapti yoksa gecerken mi kanasi basladi ve mecburen durdu. Mine cok kizdi Dogu'nun gelmedigine, tekrar kusler ama umarim Mine ofkesine yenilipte Cem'e geri donmez. Acaba Dogu'ya ne olacak, tren durur sanirim. Ozaman Mine Dogu'nun haberini alacakmi? Uzatacaklarsa, ozaman almaz ve Dogu'da anlatmaz... gene ayrilik ama umarim Mine ogrenirde dusuncesiz birsey yapmaz

CicimBenim
11-04-08, 17:29
Reytingler simdi gordum, bolumler ilerledikce reytingler dusuyor. Bu dizide reytingler kurban gidecek, oysa cok guzel bir dizi!

Yani degistirsinler gununu ya, olmuyor. Boyle devam ederse yayindan alacaklar ve istemiyorum bunu! Neler olacak, kavusacakmilar gormek istiyorum! Baska bir gun kalmadimi ya!! Of neden Star aldi bu diziyi, keske baska bir kanalin dizisi olsaydi

s.eren
11-04-08, 17:36
Bu arada herkez bir şey soruyor bari bende sorayım :good:

Yönetmen , Yapımcı ve Senaristin görevleri nedir , hangi işleri yaparlar ve hepsinin arasındaki fark nedir ? (Az buçuk hepsini biliyorum ama birde sizlerden duymak isterim . Yanlış düşünüp , düşünmediğimi bilmek istiyorum.) . Bi gönüllü beni bilgilendirebilir mi ? :img-hyste

yavrrum
yapımıcı işin parasal yönüyle ilgilenir

senarist senaryo yazar replik filan

yönetmen adı üstünde oyuncuları yönetir

bu arada rhett yavrum sana can-ı gönülden katılmadan yapamıciim yerden göğe haklısın o yüzden dedim muhsin baba gözümden düştü diye gönlüne sağlık

edit:imzaya dikkat çekerim :img-hyste

karafirtina
11-04-08, 17:40
reytingleri bende gordum,.....bence bu diziye fazla baglanmayin arkadaslar...bende bir izliyorum ama onem vermiyerek....kendimi kaptirmadan nasil olsa kaldirilacak diyerekten...
sakin umitlenmeyin...star butun dizilerine boyle yapti...icinde saruhan var...bizim degerli eski oyuncumuz diye ayricalik tanimaz arkadaslar...star bir suruguzel yapim kaldirdi...serceyimi kaldirmayacak...sans kapiyi calinca...havalimani...cemberin disinda....ve onumuzdeki cuma gunu benim icin cok ozel bir yeri olan olum ciceklerinide son bolumunu yayinlayarak ugurluyor star....yani anliyacaginiz. size tavsiyem kendinizi kaptirmayin...fazla baglanmayin...sonra husrana ugrarsiniz benim gibi

yessa
11-04-08, 17:41
Yessa, ben simdi uzun uzun anlatamayacagim ama buyur sana Vikipedi'den bir alinti:)

Her ne kadar film'den bahsediliyor olsa da, bence yapimci yapimcidir yani:)

Yapimci..
Film yapımcısı, bir filmin yapımını üstlenen kimsedir. Bir film yapımcısı, filmi başlatır, kordine eder, gidişatını izler, filmin bütçesine göre personeli, dağıtımı, vs. ayarlar. Ayrıca, başlangıcından tamamlanana kadar olan film yapım sürecinin tüm safhalarıyla ilgilenir.
Senarist..
Senarist, her uzunlukta, izlenebilir film için, kendi oluşturduğu ya da var olan kaynakları görsel dile çevirerek, belli bir sistem içinde görsel anlatım oluşturarak, metinler (senaryo) yazan kişiye denirmis

Ben de biraz ögrenmis oldum :)

Sana çok teşekkür ederim . Bende sayfada yazılan yorumları okuyunca bu konularda yanlış mı düşünüyorum diye kendi kendime sordum . Ama senin yadığın yazıyı okuyunca doğru düşündüğümü anladım ... YAazdığın yazıda iznin olmadan kalın yazdığım yerler var ... Benim düşüncelerimde ;

Dizide yaşanan olayların yarım yamalak kalmasının sebebi Yönetmen değil Yapımcıdır . Arkadasımızında yazdığı gibi . Yapımcı ; başlangıcından tamamlanana kadar olan film yapım sürecinin tüm safhalarıyla ilgilenir. Yani dizide geçen bütün olayları yapımcı hazırlar . Yönetmen ise ; Yapımcının kurmuş olduğu düzeni bizlere sunmak için en iyi şekilde çekim yapan kişidir . Yok dizi şurada başlamış , burada bitmiş , şurası söyle değil de söyle olacaktı gibi konular Yönetmenin işine düşmez . Bunlar genelde Yapımcıyı ilgilendirir. Dizide olaylar yarım yamalak kalmasında yönetmeninde bi payı vardır ama direk yönetmeni şuçlamak olmaz … Dizide işlenen her hatadan sadece yönetmenin değil , dizi ekibinin payı vardır . Yönetmen kendi başına yarım çekim yapacağını zannetmiyorum . Yapımcı bazı seyleri ayarlıyor ve yönetmen ise yapımcının verdiği yerleri uygun bir şekilde çekiyor (sanırsam) ... Bence yeni yönetmen iyi iş çıkarmış … Bu düşündüklerimi demin yazacaktım ama berki ben yanlış düşünüyorum diye bir arkadasın bana bunları açıklamasını bekledim ve gördüğüm gibi arkadasın yazdıklarıyla benim düşündüklerim aynı doğrultuda olduğu için bu düşündüklerimi yazayım dedim ...

Tekrardan beni bilgilendirdiğin için sana çok teşekkür ederim ...

_hlya_
11-04-08, 17:41
yha arkadaslar filmin 6.bölüm fragmanında gülşen ağlıyordu elinde telefon minede oradaydı ayrıca dua okunma sahneleri faln bence herkez doguyu öldü sanacak cünkü ben yeni bölüm fragmanından bunu anlıyorum mine aglıyordu gülsenin yanına falan gidio muhsin beyde arabadan cıkarken ölücek gibiydi hali....

yessa
11-04-08, 17:47
yavrrum
yapımıcı işin parasal yönüyle ilgilenir

senarist senaryo yazar replik filan

yönetmen adı üstünde oyuncuları yönetir .

Bilgi için sana da çok teşekkür ederim . saolasın ...

Sayfaya eklenen her çalışma , yorum için çok teşekkür ederim . Her çalışma , klip ayrı güzellikte olmuş . Sayfada bizlerle birşey paylaşan herkezin ellerine sağlık ...

CicimBenim
11-04-08, 17:49
O ne bicim fragman oyle!

Dogu olmus gibi gosteriyorlar.

Annesi yerde agliyor, ayakta da Serce var. O ne icin oraya gitmis olabilirki?

Dogu olmedi bence, cenaze de Lale ve kizlar var, arkada Pervin. Tarik olmus olsaydi, kizlar aglardi. Dogu olsaydi, Pervin agliyor olurdu. Kim olabilirki... Muhsin bey? Ama o da sanki cenazeye katilmis gorunuyordu. Ay neler oluyor, ne karisik bir fragman oyle. Mine ve Pervin bulusmuslar, Mine kizginmis gibi kalkiyor... ay ne bitmez cileymis bu. Kim olmus olabilirki Gulsen hanim dagilsin oyle

esra2
11-04-08, 17:49
merhaba rkielr sonunda yorum yazabilcem..

dizi genel olrk yine superdi.. diyecek birsey yok, ilerki saatlerde sahneler hakkinda yorum yapacam..

buarada bizi fragmanda neguzeldi yaniltiolar, dogu oldu gosteriolar peh!! kim inanir buna!

CicimBenim
11-04-08, 17:54
Dogu olmez ama sahte olmus gibi gorunurse bilemem ama neden bunu yapsinki, bunu ailesine yapmaz ozellikle Mineye cunku Mine asla affetmez bu kez. Onu o hale getiren birilermi varda o yuzden olmus gozukuyor?

seza
11-04-08, 18:01
.Doğu birileri tarafından kurtulacak ve yaralı yattığı yerden flasbackler eşliğinde o kazayı hatırlayacak...Belki o sahnenin kurgusu bu yönde olacaktır...Kimin vurduğunu arabaya kadar nasıl geldiğini biz Doğunun hatırlamaları ile göreceğizz...Nasıl fikir ama ?Uygunmudur rahimem:img-hyste[/SIZE]Rhett'im bana vurulmadı da o geçen haftadan kalan yarası kanadı gibi geliyor. Sanki birileriyle mücadele edince orada tedavi edilmeyen yara kanıyor gibiydi. Tabii yanılıyor olabilirim ama dediğim gibi ben bir haftalık da olsa dizide olmamasını kaldıramam.

Bu arada reytingler beni de üzdü. Haftanın en kötü günü. Türkiye'de nerdeyse her evde KV seyrediliyor. Tamam bizlerde seyredilmiyor ama yine de kötü bir gün. Benim için günün önemi yok ama...İnşallah diziyi heba etmezler. Valla yürürüm Star'a....İstanbul iki adımlık yer.

project42
11-04-08, 18:03
Arkadaşlar serçe 4.bölüm fragmanında çalan şarkının adını bilen var mı ? :(:(

karafirtina
11-04-08, 18:05
Dogu olmez ama sahte olmus gibi gorunurse bilemem ama neden bunu yapsinki, bunu ailesine yapmaz ozellikle Mineye cunku Mine asla affetmez bu kez. Onu o hale getiren birilermi varda o yuzden olmus gozukuyor?

aslinda haklisin enden boyle birsey yapsinki...bencede ypamaz fakat belkide bizim bile bilmedigimiz birsey yuzunden olmus gibi gozukebilir....veya biz COK UZAKTA arayoruz....belkide basit bir olumdur dicem ama GULSEN HANIM YIKILMIS...bu durumda aklima dogunun AMCASI GELMIYOR DEGIL:icon_whis belkide o olmustur

denizkizi55
11-04-08, 18:09
Sana çok teşekkür ederim . Bende sayfada yazılan yorumları okuyunca bu konularda yanlış mı düşünüyorum diye kendi kendime sordum . Ama senin yadığın yazıyı okuyunca doğru düşündüğümü anladım ... YAazdığın yazıda iznin olmadan kalın yazdığım yerler var ... Benim düşüncelerimde ;

Dizide yaşanan olayların yarım yamalak kalmasının sebebi Yönetmen değil Yapımcıdır . Arkadasımızında yazdığı gibi . Yapımcı ; başlangıcından tamamlanana kadar olan film yapım sürecinin tüm safhalarıyla ilgilenir. Yani dizide geçen bütün olayları yapımcı hazırlar . Yönetmen ise ; Yapımcının kurmuş olduğu düzeni bizlere sunmak için en iyi şekilde çekim yapan kişidir . Yok dizi şurada başlamış , burada bitmiş , şurası söyle değil de söyle olacaktı gibi konular Yönetmenin işine düşmez . Bunlar genelde Yapımcıyı ilgilendirir. Dizide olaylar yarım yamalak kalmasında yönetmeninde bi payı vardır ama direk yönetmeni şuçlamak olmaz … Bende yeni yönetmen iyi iş çıkarmış … Bu düşündüklerimi demin yazacaktım ama berki ben yanlış düşünüyorum diye bir arkadasın bana bunları açıklamasını bekledim ve gördüğüm gibi arkadasın yazdıklarıyla benim düşündüklerim aynı olduğu için bu düşündüklerimi yazayım dedim ...

Tekrardan beni bilgilendirdiğin için sana çok teşekkür ederim ...


Rica ederim efendim, ne demek..
Yazdiklarin cok dogru. Sanirim Yönetmen Senaryo'ya göre sahneleri ceker durur ve bunun ardindan Yapimci girer devreye derim ben de.
Vikipedi'ye göre, Yapimci meger yapim'da sadece maddi konular ile ya da ekran'a tasinana kadarki diger gereksinimler ile ve saire ilgilenmekle kalmiyormus.
Dizi'nin orasini burasini da degistiriyor, montajina bilmem nesine de karisiyor o zaman:img-pilot..Ben bunu bilmiyordum ve dogru anladiysam ögrenmis oldum. Ama bu da cok mantikli, kendi icine sinmeyeni nasil insanlarin icine sinsin diye onlara sunar ki? Önce bir de benim elimden gecsin diyor.. O da para yapacak sonucta, isin ucu yine maddiyat'a ve de basari'ya dokunuyor. Bunlari elde edeyim derken sanirim bizi memnun etmeye calisan Yapimci bazi konularin yarim yamalak kaliyor oldugunu dahalik fark edememis..
Sanirim Dizilerde yolunda gitmeyen birseyler olunca önce Senarist ya da Yönetmen'e kizmamayi ögrenecegim bu mesele sayesinde :)

*yildiz*
11-04-08, 18:10
Fragman gercekten cok karisik. Bence Dogu'nun öldügünü düsünmüyorlar,
sadece vuruldugunu ögreniyorlar ve bu yüzden herkez üzülüyor. Cünkü Mine Dogu'nun gercekten ölmüs oldugunu düsünseydi daha baska bir durumda olurdu. Yani kalkipta Pervin'le bulusmaya gidemezdi. Üstelik dua ettikleri sahne'de herhalde evin bahcesindeler, yani cenaze'de degil bence.


Fragman'i hazirlayanlar bizi heyecanlandirmak icin ve kafamizi
karistirmak icin özellikle Dogu'yla olan sahneleri eklememislerdir.

emocion
11-04-08, 18:18
reytingleri görünce :img-swoon bence dizinin yayın gününü acilen değiştirmeleri lazım,yoksa bu gidişle canım dizimizin yerinde yeller esecek :img-cray:

akşamki bölümde kopukluklar vardı bahsettiğiniz gibi,bende çanak-çömlek sahnesinin çok kısa tutulduğunu düşünüyorum,ağzımıza bir parmak bal çalmışlar gibi oldu :) funda ve serçenin ne konuştuklarını duyamadık,doğu nasıl yaralandı,nerelere gitti belli diil :icon_sorr

pervini bu bölüm çok beğendim,aferim ona gülşene nasıl kafa tuttu ama,yürü be pervin kim tutar seni :img-clapp :img-clapp

bende hastane sahnesindeki doğunun,serçenin göğsüne yaslandığı sahneye bayıldım :img-in_lo böyle sahneleri daha çok görmek istiyoruz,hep gözyaşı,hep gözyaşı,yeter ama içim bayıldı,afakanlar bastı :img-cool2

ask-I memnunum isteğin benim için bir zevk seve seve yaparım,fekat elimde o sahnenin resimleri yok :icon_sorr

elinde doğu ve minenin bankta oturdukları sahnenin resimleri olan varsa bana öm dan yollayabilir mi lütfen :img-help:

CicimBenim
11-04-08, 18:19
Acaba Muhsin bey olabilirmi?

Yani diyelim Dogu biri tarafindan kurtariliyor ama hic kimsenin haberi yok. Arabasini buluyorlar ve kan var, Dogu'nun basina birsey gelmis diye tahmin ediyorlar. Bu arada, Dogu kendinden gecmis, nerde oldugunu bilmiyor. Muhsin bey fragmanda iyi gorunmuyordu, belki oluyor. Mine haber alamayinca Dogu'nun evine gidiyor ya da kayip oldugunu ogreniyor ve evine gidiyor yoksa orda ne isi olsunki demi? O ara telefon geliyor, Muhsin beyin haberi ve Gulsen hanim yere dusuyor, Serce de tabiki sokta. Dua ettikleri sahnede evin bahcesine, yani evin onune benziyor. Belki kendi aralarinda Muhsin bey icin dua ediyorlar? Olamazmi? Dogu'da tabiki bunu gec ogreniyor?

Ozaman Pervin'in Tarikla evlenmesine izin verirmi Gulsen Hnm?

yessa
11-04-08, 18:22
Rica ederim efendim, ne demek..
Yazdiklarin cok dogru. Sanirim Yönetmen Senaryo'ya göre sahneleri ceker durur ve bunun ardindan Yapimci girer devreye derim ben de.
Vikipedi'ye göre, Yapimci meger yapim'da sadece maddi konular ile ya da ekran'a tasinana kadarki diger gereksinimler ile ve saire ilgilenmekle kalmiyormus.
Dizi'nin orasini burasini da degistiriyor, montajina bilmem nesine de karisiyor o zaman:img-pilot..Ben bunu bilmiyordum ve dogru anladiysam ögrenmis oldum. Ama bu da cok mantikli, kendi icine sinmeyeni nasil insanlarin icine sinsin diye onlara sunar ki? Önce bir de benim elimden gecsin diyor.. O da para yapacak sonucta, isin ucu yine maddiyat'a ve de basari'ya dokunuyor. Bunlari elde edeyim derken sanirim bizi memnun etmeye calisan Yapimci bazi konularin yarim yamalak kaliyor oldugunu dahalik fark edememis..
Sanirim Dizilerde yolunda gitmeyen birseyler olunca önce Senarist ya da Yönetmen'e kizmamayi ögrenecegim bu mesele sayesinde :)

Güzel yorumun için çok teşekkür ederim . Benimle aynı düşüncede olduğuna sevindim . En azından bazı şeylerde doğru düşündüğümü anladım ...

Yönetmenin , yapımcının ve senaristin neler yaptığını az çok biliyordum . Tamam yapımcı parayla ilgileniyor ama dizinin başlangıçtan itibaren birkaç şeyine de karışıyor yani ... Seninde dediğin gibi dizinin şurası yanlış olduğunda direk yönetmeni şuçlamak olmaz . Bu yazımı yazmadan önce yakınımda olan kişilerde danıştım ve yazdım . Yanlış bir bilgi yazmak istemem ... Tamam berki önceki sahneler daha güzeldi ama bu güzellikte senaristin ve yapımcınında payı var . Yönetmen bizlere daha içten ve duygulu olması için en iyi şekilde çekim yapmakla görevlidir genellikle . Herhangi bir bölümün şu sahnesinde birisi ağladı , yarım yamalak gösterdiler gibi bir sey yönetmeni ilglendirir tabi ama en çokta yapımcı , senarist ve daha birçok ekibi ilgilendirir . Yönetmen hakkında bi eleştiri yapılacak olursa eğer çekimle ilgili olur . Kısacası bu bölümde yaşanan olayların yarım yamalak olmasının sebebi sadece yönetmen değildir . Bu iş için yönetmeni şuçlamak olmaz . Herhalde koca dizide yönetmen kendi kafasına göre iş yapamaz ...

Bu yönetmen , senarist ve yapımcı işini çokkk önceden beri merak etmişimdir ve bana önceden söylenen seylerde demin yazdığım gibiydi ... Eğer bir yerde yanlış yorum yazdıysam kusuruma bakamayın lütfen ... Ama artık neyse heşeyi az buçuk öğrenmiş oldum

yessa
11-04-08, 18:32
Arkadaşlar serçe 4.bölüm fragmanında çalan şarkının adını bilen var mı ? :(:(

Bildiğim kadarıyla 4. bölüm fargmanında çalan şarkının adı ; Aşk Gördüğüm En Güzel Düş ...

ask-I memnun
11-04-08, 18:37
Dizinin reytingleri gelmiş ama hoş bir geliş olmamış...3000 kişinin evindeki alete bağlı kalınırsa durum böyle olur...Hoş bu durumun gerçekliğinide inanmıyorum ya...
Umarım bu reytinglerden dolayı diziyi kaldırmak gibi bir seçeneğe gitmezler..Diziye gitgitgide daha çok alıştığımdan olsa gerek bu seçenek beni üzer..:icon_sorr]


ne desen haklisin rhettim.. bir aygit nelere sebep olabiliyor bunu cok acik görebiliyoruz....gercekcilik payi ne derece var bilemiyorum ama bizimkilerinde bunda payi cok büyük...hemide büyük cogunlugu...
yayinlanacak onca gün varken hatta bizler cumaya bile itiraz ederken en belali güne persembeye koyan bu zihniyetlere sasirmamak elde degil dogrusu.....
kendileri kasindilar bir nevi..


Az önce netten tekrarını izliyorum şu sahne de Muhsin babaya kızmakta haksız olmadığımı gördüm..Konuşmalar şöyle ;

Doğu: Baba
Muhsin: Benden nasıl saklarsın..sana şirketi dergahı ailemizin geleceğini emanet ederken sen beni hiçe sayıyorsun..
Doğu: Ben üzülmemen için baba..özür dilerim
Muhsin : Ben daha ölmedim sana ölmeden her şeyimi teslim ettim..hürmetin bumudur Doğu..Bazen ne kadar genç olduğunu unutuyorum…sizin hata yapabilme gerçeğinizi unutuyorum..Ama çocuklarımın günahı benim günahımdır…

Bu kadar suçlamayı Doğunun hak ettiğini düşünmüyorum…Bile bile aile namusunu kurtarmak için kendisini heba etmeyi göze alan Doğuya bunları babasının demiş olması çok haksızca..Hele de çocuklarının içinde en doğru karakter olan Doğu olunca daha bir kabullenmeyecek bir suçlama oldu..
Sana her şeyimi teslim ettim diyen Muhsin babanın Doğunun yapılan bu kabul görmez hatayı sırf babasını düşünerek kabul ettiğini düşünürsek Muhsin baba çok yanlış kişiye sitem etmiş oluyor…Doğu bu suçlamayı hiç hak etmedi..Gerekli uyarıyı Tarık’a yapmış olman en doğru hareket iken sen her ikisinide aynı kılıfa sokmuş gibi oldun Muhsin baba…


rhettim canim okkali bir mühür bastim su yazmis olduklarinin altina...:img-ok::img-ok:
yerden göge kadar haklisin hemde...ailesini düsünmek adina her türlü fedakarligi yapan doguya bunlarin söylenmis olmasina bende hazmededim acikcasi...
ayrica sirketi ,isleri ogluna devretmekle bu olanlarin birbiriyle ne alakasi var oda ayri bir konu...ikisi bambaska seyler ki muhsin baba birbirine karistirdi herhalde ... sirf ailesine ,babasina dergaha zarar gelmemesi adina yaptiklarindan sonra dedigin gibi dogunun tarikla ayni kefeye konmasi kabul edilir gibi degil...muhsin babanin doguya kizacagina asil karisi gülsene bir iki söz söylemesini beklerdim...zaten ne cikiyorsa onun basinin altindan cikmiyor mu...:icon_mad::icon_mad:

CicimBenim
11-04-08, 18:44
4'uncu bolumde boynunu tuyuyordu evet ama 5'inci bolumde hic tutmuyordu, yani hic rahatsiz gorunmuyordu. Belkide dediginiz gibi o sekilde kanamasi icin mucadele etmis olmasi gerek ama Dogu'da arabasini tam tren onune park edecek kisi degilki! Yoksa catismada kendinden gecti de arabasini ve onu o halde tren onundemi biraktilar ve Dogu yavas yavas kendine geldi cunku arabadan cikti... trenin geldigini bilen Dogu neden arabasini baslatip gidecegine, arabadan iniyor? belki anahtarlari da aldilar ki arabasini suremedi, resmen olsun diye biraktilar. Bu o santaj eden adamlarin isi kesin, kim bunlar! ne istiyorlar Dogu'dan! Funda ne isler acti baslarina! Cok sacma ama, o goruntulerin ellerine gecmesi sacma... nasilda denk geldiler Fundanin intihar ettigi gunde dergahda olmaya! Dogu belkide olmus gibi gorunecek cunku yasamasi ailesi ve sevdikleri icin tehlikeli olabilir degilmi? Bu sorunu halledene kadar olmus gorunebilir

sema-barış
11-04-08, 18:54
herkese merhaba arkadaşlar.reytıngler çok kötü:icon_sorr böle devam ederse dizi kesinlikle kalkar bundan çok eminim:img-cray:.

birşeyler yapmalıyız aklıma hiçbişey gelmiyo dizini günü kesinlikle degişmeli bence salı gayet uygun.

off dünkü bölüm iyi sayılırdı ama dizide bazı şeyler eksik,yerine oturmayan çok replikler var.ben normalde bu kadar hatası olan bi diziyi asla izlemem ama serçe güzel hoşuma gitti.maalesef bu dizide reytıng ve senarıst kurbanı oalcak gibi gözüküyo.:img-tomat

aklıma bişey takıldı reytıng olçme aletlerimi varmış o alet televizyona filan baglanıyomuş o alet olmazsa reytıng ölçülemiyo filan diyolar o olay nasıl biri anlatsa banabye