Sayfa 26/26 İlkİlk ... 162223242526
130 sonuçtan 126 ile 130 arası

Konu: Arka Sıradakiler - Replik/Senaryo/Mantık Hataları

Durum:
    Tiger Stormy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    <...> YaSen <3
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    134

Aldığı Beğeni: 67

Bahsedilme
    0 Mesaj

Mantik hatalarindan devam ediyorum.

Ali askere gidince zehra elife, "hani kursun yiyince acisini sonradan hissedermis ya insan, ali gittikten sonra fark etmeye basladim yoklugunun acisini" gibisinden konusuyo, sanki kendisi hic kursun yememis gibi. 2 sezonda unutmus galiba. :img-hyste

İnat ettim son 22 bolumun sacmaligini tek tek kanitliycam size.

2009da komaya giren oktay, nasi 4 ay sonra 2011de uyaniyo?! Bizimkiler 2007-2008de 11de, 2008-2009da 12deydiler ve 2009-2010da 12yi tekrar ettiler. 2010-2011de de uniye basladilar. Son 22 bolum resmen seyircinin zekasiyla dalga gecmektir.

Oktay son 22 bolumde aliyle ilk kez karsilastiginda, "zehrayla araniz nasil" diye soruyo. Oysa en son zehranin saffetle birlikte öldüğünü gormustu ruyasinda guya. İlk sormasi gereken soru, "zehra öldü mu" olmaliydi.

Guya zehranin kosovada oldugu da bir ruya. Ama nasilsa, kosovanin yakinina ugramamis oktay, kosovayi karis karis gorebiliyo ruyasinda aynen!!!

Oktay, dermani tanimiyodu. Aliye meselesini bilmiyodu. Nasi bu adamin öldüğünü ve aliye meselesinin detaylarini gormus olabilir ruyasinda? Telepatiyle mi ogrendi???

Pinar keremi kacirdiginda tayfa, keremi gomdugunu o sene cikan "topragin altinda" adli bi filmin cdlerini pinarin odasinda bularak anliyodular. Bu film cekildigi sirada oktay komada ise bu filmden nasil haberi olabiliyor??? asiye mi konustu bu filmi meralle oktayin basinda? Oyleyse asiye ve meral, yakin zamanlarda olen bi sairden de bahsetmis olmalilar komadaki oktaya, zira adini unuttugum sair, tabii ki ali tarafindan sedata mi ne soyleniyodu...

Hadi daha kolay yoldan gidelim. Oktay komadayken, Asiye ona şiir okuodu. Oktay rüyasının içinde komada olduğunu ve Asiye'nin başında olduğunu görse bile, o şiiri ezbere bilmesi imkansız. Biliyorum bilinçaltımız farklı çalışıyo. Ama %100 de doğru sonuç vermez. Kastettiğim, Oktay'ın "koma sırasındaki rüya" durumunun artık rüyadan da taşıp telepatiye falan gittiğidir. :img-hyste

Bu kanıtlar yetmez mi? Denizde kum bende kanıt! Meral hapisteyken, saffete karşı mahcup olduğu için oğlunun fotosuna bakıp ağlıyor. Bu arada tahmin edin ne oluyor? Flashback! Sadece içinde meral-saffetin olduğu görüntüler... Bunları oktay nerden bilebilir ki!?

Ve en onemlisi.

Sanemin kiz kardesinin, aslinda kizi oldugunu da, "topragin altinda" filmi gibi telepatiyle mi ogrendi oktay???

Kisacasi son 22 bolum var olmamistir, yok sayiniz, varsayana unutturunuz... Cunku baska dizilerde bile ruya icinde flashback gormek dalga konusudur ve deus ex machina dedigimiz olay yani her seyi lost-vari bi sekilde sonlandirmak, edebiyat-sinema-tv elestirmenlerince zayif bir teknik olarak addedilir...

Ama as konusunda bu tavana vurmustu. 3 ve 4.sezonlar ruyaysa, bu sezonlarda cesitli travmalar yasayan gamzenin gordugu kabuslar inception gibi bir durum olusturuyor kisacasi... Hadi oktayi leonardo dicaprionun yerine koyduk, peki ama sadece gamzenin gordugu goruntulere ulasabilmesi icin gamzenin beynine girmeli, yani telepatiden de ote bir teknik bulmali... Ben oktayin yerinde olsam komadan uyandigimda parapsikoloji ve okultizme adardim kendimi, oysa oktay medyumluguna cabuk alismis tnt bolumlerinde...

Sadece gamzenin gordugu goruntulerden kastim da, barisin delirip kafasini duvara vurma sahneleriydi, o sirada oktay rehinelerin yaninda degildi, kisacasi bu sahne daha sonradan flashback olarak kullanilip gamzenin kabusu olarak bize sunuluyor, daha da sonra oktayin kabusu olarak yutturulmaya calisiliyor bize, yani ruya icinde ruya durumu inceptiona benzerken, elde edilen ruya icinde flashback, guzel bi elestiri malzemesi olarak; inceptionla birlesip kombo oluyor bize...

edit: evet ucankusta son haftaya girdik... Bundan sonra 160i final olarak yayinlayip yayinlamadigini gorecegiz. :icon_whis Neyse ibolu sahneleri izlerken fark ettim ki "oktayin ruyasinin icindeki, gamzenin barisli kabusunu izleyicinin bir flashback olarak izlemesi" cok karisik bir zincirleme tamlamasi gibi oldu ve ben bunu ibonun durumunu ornekleyerek, daha iyi iletebilirim size... İbo urfada sibelin pesinde kosarken tek basinaydi, arkadaslari hatta sibelin hayalini gordugune inandirmak istemislerdi onu, isin esprisi de burdaydi. Sibelin kacis sahnesini sadece ibo gordu. Onlari "ruyasinda" goren oktay psisik guclere sahip olmali. Dedigim gibi, bir seye ruya diyecekseniz hic flashback sahnesi koymayin, gulunc duruma sokmayin kendinizi... 😑
    Konu Tiger Stormy tarafından (21-02-17 Saat 20:37 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Oyuncu
    Yer
    <...> YaSen <3
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    134

Bahsedilme
    0 Mesaj

Barış (Can'a): Büyük olay çıkartıcam.

:whistle2:love01::img-in_lo

Durum:
    Oyuncu
    Yer
    <...> YaSen <3
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    134

Bahsedilme
    0 Mesaj

144. bölümde, kerem tarafından aranan özgenin flashbackini yaşadığı şeylere de oktayın sözde rüyası içinde yer verilemez, çünkü oktay o sahneleri hiç görmedi... :img-wink: onları tamamen özge ayrı yaşamıştır...

özge dövülürken oktay orada değildi, özgenin dövülme anını özgenin flashbacki olarak oktayın "rüyası" içinde veremezsiniz...

bazıları hala son 22 bölümü gerçek kabul etmek istiyorlar da... onlar "rüya" görsünler... :img-hyste:img-wink:

Durum:
    Selin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Polat & Elif
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    969

Aldığı Beğeni: 207

Bahsedilme
    3 Mesaj

Standart Cevap: Arka Sıradakiler - Replik/Senaryo/Mantık Hataları

Pamuk (Ozgeye): "Askm baksana Oktaya... İboya... Sibele
    ... İbele... Siboya..."

Durum:
    Selin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Polat & Elif
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    969

Aldığı Beğeni: 207

Bahsedilme
    3 Mesaj

Standart Cevap: Arka Sıradakiler - Replik/Senaryo/Mantık Hataları

böyle gelmiş, ne yazık ki böyle gidecek. böyle gitmeye devam ettikçe de yaprak dökümü gibi tek tek dökülecekler. kimi ölecek, kimi hapishaneye düşecek. onları gelecekleri için çabalamaya ikna ettiğimi sanırken, onlar hayatlarını mahvetmeye devam edecek. bu konularda iyimser olmaya çalışmaktan yoruldum artık. oktaydan sonra sıra kime gelecek diye korku içinde beklemekten yoruldum elif. ibodan başka kim hapishaneye girmeyi göze alacak bir hataya kalkışır diye onları kollamaktan yoruldum. ben onlara hiçbir şey verememişim bunca zamandır. artık iyimserlik bitti. artık kemal hoca yok. belki benim yerime gelecek yeni bir öğretmen benim başaramadığımı başarır. ben yapamadım. çok üzgünüm. istifa edeceğim. yarın gidip istifamı vereceğim.

-kemal hoca

Sayfa 26/26 İlkİlk ... 162223242526

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri