Sayfa 148/201 İlkİlk ... 4898138144145146147148149150151152158198 ... SonSon
1001 sonuçtan 736 ile 740 arası

Konu: Asi - Senaryolar (1)

Durum:
    yasamakguzel88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Set Resimleri Profilimde
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

-100-
    Antakya’dan döneli tam beş ay oldu…Temelini İstanbul’da bırakıp uzak diyarlara taşıdığım, orada yerle bir olmasına tanıklık ettiğim köşkümün yıkıntısından toplayıp getirdiğim kalıntılarla yeniden, küçücük bir kulubecik olsun inşa edebildiğimi görmekten mutluyum…

Sık sık Defne’yle telefonda görüşüyoruz…Kerim Demir’in işleri için İngiltere’ye yerleşmek zorunda kaldıgı için oradalar….İki yaşında Toprak isimli bir de oğulları var…

Tüm taşlar hayatımda yavaş yavaş yerine oturuyor..Yaşam anaokuluna başladı..Çok akıllı bir kız ama sürekli babasının nerde oldugunu sorup, sonrasında o büktügü dudakları canımı acıtıyor…En büyük yardımcım Esen….Ben işteyken o Yaşam’la ilgileniyor..Akşamları birlikte oturup çay içiyoruz…Yine böyle akşamlardan birinde kapı çalıyor…

ESEN- Asi abla…Demir Abi gelmiş…

Aylar sonra hiç ummadıgım bir zamanda onu karşımda görmenin şaşkınlıgıyla..

ASİ- Hoş geldin…

DEMİR- hoş bulduk..

Yerimden bile kalkmadan yalnızca elimi uzatıyorum…Masanın karşısında gösterdigim koltuga oturuyor…Omuzları çökmük,yüzünde karamdar bir ifade

DEMİR- Asi siz olmadan olmuyor..Yapamıyorum…Yaşamak tüm anlamını yitirdi benim için…

Kayıtsıca kalıyorum..

DEMİR- Bunu bana yapma Asi..Yabancı gibi davranma bana…Tükendim artık..Ölmeyi yaşamaktan çok istiyorum inanki…

ASİ- Senin için ne yapabilirim…

DEMİR- çok şey tabi istersen..

ASİ- Söyle bakalım…

DEMİR- Çiftlikten ayrıldım..Gecelerimin çogunu ofiste geçiriyorum…Deniz’le aylardır konuşmuyoruz, yüzünü bile görmüyorum…Dayanacak gücüm kalmadı…

ASİ- Evet..

DEMİR- Kabul edersen.İstanbul’a gelebilirim..

ASİ- Biraz geç olmadı mı?

DEMİR- Haklısın..Keşke en başta senin sözünü dinleseydim..Ama bir şans ver bana..Senn, ben ,kızımız..Yeni bir başlangıç yapalım..

ASİ- Buna evet dememi bekleme benden..Gördügün ibi yepyeni bir hayatım var benim..İçinde sen yoksun..

DEMİR- Biraz düşün…İçinde çok azıcık bir sevgi kırıntısı kaldıysa eğer..

ASİ- Düşünmeme gerek yok..Son sözümü söyledim ben….

DEMİR- Yaşam nerede? Çok özledim onu…

ASİ- Anaokulunda gidip görebilirsin…

Yaşam söz konusu olunca heycana kapılıyor birden…

ASİ- Son çektigim fotografları göstereyim sana diye ayağa kalkıyorum…

İşte o an…

DEMİR- Asiiii. Diye haykırıyor…Hamilesin sen!

ASİ- Evet tam altı aylık..Üstelik cinsiyetide belli..Erkek..

DEMİR- Harika bir haber bu…Yerinden fırlayıp bana sarılmaya çalışıyor..

ASİ- Uzak dur benden…Senin değil oçocuk…

Gözleri yuvalarından çıkıcak gibi…

DEMİR- Benden değil mi yoksa?

ASİ- Bunu da söyleeybildin ha…. Diye öfkeyle bakıyorum yüzüne…Onu asla hak etmiyorsun sen, ama maalesef senin çocugun o…

DEMİR- Bağışla beni Asi….Şaşkınlıktan ne söylediğimi bilmiyorum ben…

ASİ- Dediğim gibi çocuk yalnızca benim…Sadece soyadını vericeksin ona…Süheyla Hanım’a da selamımı söyle..Kızı veren Allah, oğlanıda veriyormuş…Ama kız kısırları doğurabiliyormuş..Söylersin ona…Sen de kendine bir yol çiz artık..Deniz sana boy boy çocuklar versin…Oğlum doğar doğmaz boşanacağım senden..

DEMİR- Yapma Asi…Bu durumdan haberim bile olmadan geldim kapına…Birde verdigin haberle aydınlanıvericek hayatımızı düşün…Hepimizin geleceği senin ellerinde..

ASİ- Hepsini düşündüm ben ..Ama o gelecekte sana yer yok…

Yıkılmış gözlerle bana bakıyor…

DEMİR- Son sözün bu mu?

ASİ- Evet…

DEMİR- Sendne son bir şey isteyebilir miyim?

ASİ- Neymiş o?

DEMİR- Oğluma benim adımı koyabilir misin?

ASİ- Hayır istemiyorum..Ben ona kendi babamın adını vereceğim…

Onun acılarla örselenmiş yüzüne, bir kez daha içinde kaybolmaktan korktuğum gözlerine bakmamaya çabalıyorum…

DEMİR- Nasıl istersen öyle olsun?

Elini uzatıyor..Son kez tokalaşıyoruz..

Öcünü aldın Asi…
    Gururun ağır bastığı yerde, diğer tüm duyguların yerle bir olması kaçınılmaz belki..
    Ama şöyle bir yokla kendini…Şu andaki zafer sarhoşlugundan sıyrıldıgında da böyle gülebilecek misin?
    Bu tür savaşların kazananı olmaz…
    Bu yıkılmışlıkla, senin de ondan kalır yanın mı var?

Doğumuma artık günler kaldı..Esen bir saniye yanımdan ayrılmıyor…Bir saatliğine dışarı çıkıyorum..Eve geldigimde Esen’in yüzü bembeyaz… Sesleniyorum cevap vermiyor…Elimdeki paketleri fırlattığım gibi yanına koşuyorum

ASİ- Neyin var senin? Ne oldu konuşsana…

ESEN- Demir Abii…

ASİ- Ne olmuş Demir ağabeyne diye haykırıyorum…

DEMİR- Demir Abi’yi vurmuşlar…

Koltuğa yığılıveriyorum…

ASİ- Nasıl olmuş..Yaşıyor mu anlat?

ESEN- Bir arazi davası varmış…Birkaç kişiyle bu sebepten kavgaya tutuşmuşlar…Demir Abi’ye dur demişler, durmamış… Dur demişler, durmamış…Bile bile üstlerine gitmiş..

ASİ- Sonra…

ESEN- vurmuşlar dört bir yanından…Bile bile intihar etmiş Demir Abi…

Dörtbir yandan kurşun yağıyor üzerime
    Tüm bedenimde duyuyorum acısını
    Kan revan içindeyim
    Kendimden geçiveriyorum….

Hikaye bitmedi..Daha devamı var:)
    ....Cahil ile Sohbet Etmek Güçtür Bilene, Çünkü Cahil Ne Gelirse Söyler Diline....

Durum:
    yasamakguzel88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Set Resimleri Profilimde
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

-101-
    Nasıl bir çığlıkla uyandıysam , Demir’in yanımda yüzü sapsarı…Hemen ışığı yakıp doğruluyor…. Titreyen ellerini karnımın üzerinde gezdiriyor..

DEMİR- Asi, canım iyi misin? Geçti bak..Sadece kabus gördün…

ASİ- Yine aynı kabus Demir…Aylardır gördügüm kabus…Yine ölüyordun sen…

DEMİR- Hişttt canım..Yaşadıklarımız hiç kolay şeyler değildi …Ama bak geçti artık hepsi…Bak kocan sapasağlam yanında...Gel bakim sen şöyle benim omzuma…Bak gece gece , oğlumuzuda korkuttun Asi…..

Sımsıkı sarılıyorum göğsüne..O da usul usul saçlarımı okşayıp, öpüyor…Sakinleşmem için şiir okuyor….

Hep aklımda olmadığın zamanlarda çıkarsın karşıma
    Tam dokunacakken parmaklarının ucuna
    Uyanıveririm birden
    Korkularım ayakta
    Düşlerim dökülü verir yerlere
    Ben kırılanları toplarken
    Sen çıkıp gidersin
    Açık unuttuğum penceremden

DEMİR- Ben penceremi açık unutmadım Asi, gitmene asla izin veremezsim… Tüm korkularım senle beraber bitti…Ben senle beraber varaoldum..Kadınım…

O kadar çok şey yaşamıştık ki…

Babamın hastalanması üzerine ben hemen İstanbul’a gitmiştim Yaşam’la… O sıralarda Demir’le hep telefonda görüyorduk… Birkaç gün haber alamadım ondan…

Sonra birgün ansızın yanıma geliverdi İstanbul’a…

DEMİR- Ailem bitti benim için Asi.. Artık bu dünyadaki sahip oldugum tek şey sizlersiniz.. Yapayalnızım… Hep benimle kalıcaksın değil mi? Hiç bıramayacaksın beni…

ASİ- Aşkım neler oldu böyle? Tabikide hep yanındayız biz…Hadi sakinleş ve anlat..

DEMİR- Annem hani şu ofisime gönderdigi kızla evlenmemi istiyor…Babam bunun için yemin etmem istedi…Ama artık onların bu hali canıma yetti..Beni bir kez olsun anlamayı denemediler…Sensiz olamayacağımı, isterse yüzlerce erkek evladım olsun, yanımda Asi olmayınca yaşayamayacağımı anlamadılar… Resti çektim bende…Onlarda çektiler… Beni evlatlıktan reddettiler… Ben de bütün her şeyi bırakıp dönme kararı aldım…. Babam kalp krizi geçirdi bunun üzerine..Artık yüzümü bile görmek istemiyorlar… Ben görmek istiyor muyum bilmiyorum?

Günlerdir biriktirdigi gözyaşlarını artık omzumda boşaltıyordu..Hiçbir şey demedim ..Sadece dinledim…Gögsüme yasladım ve Yaşam’ı sever gibi sevdim…

DEMİR- Yeni bir hayata var mısın benimle?

ASİ- Sonsuza dek varım aşkım…

O günden sonra Demir Antakya’ya bir daha adımını hiç atmadı… Babam yavaş yavaş iyileşti…Demir bütün işlerini İstanbul’a taşıdı…. Esen’i de yanımıza aldırdık …. Bebek te boğaza karşı bir ev satın aldı Demir bizim için…

Defne’nin önerisi üzerine gittiğim kadın doğum uzmanı beni tedavi etti… Müjdeli haberi vermek için Yaşam’ın ikinci doğum gününü bekledim… Demir çocuklarla deli gibi oynayıp duruyordu..Kızını kafasından aşagı indirmiyordu…

ASİ- Aşkım… Sen mükemmel bir babasın…. Çok seviyorsun çocukları değil mi?

DEMİR- Evet aşkım bayılıyorum onlara…. Çok şanslıyız Yaşam gibi bir kızımı oldugu için…

ASİ- Evet aşkım… Ama bak daha da şanslı olacağız… Yaşam’a bir kardeş geliyor…

Demir çocuklar gibi sevinmişti..Partinin ortasında beni kucağına almış, etrafımda durmadan döndürüyordu..Yere bıraktıgında, uzun uzun öptü benim dudakalrımdan..Yaşam deli gibi ellerini çırpıyordu bizi bu halde gördükçe…Annem babam gülerek izliyorlardı bizi…

Hele birde bebeğin erkek oldugunu ögrendigimizde…Demir’in keyfi görülmeye degerdi..Resmen koltukları kapardı kocamın… Tanrı’ya şükrediyorum..Onu bana verdiği için… Ya ailesinin baskılarına dayanamayıp o kızla evlenseydi… Ama aşkımız her şeyin üstesinden geldi… Belki kayıplarımız da oldu..Ama birbirmize tutunarak kalkmayı başardık….

DEMİR- Hadi bebeğim uyu artık…. Bak bebişin de çok uykusu gelmiş..

ASİ- Sakın babasının gelmiş olmasın…

DEMİR- Babasının hiç uykusu gelmemiş..Bak gösterebilirim hayatım diyip beni iyice kavradı…. Mutlulugumuza, mutluluk katarak yine onun kollarındaydım….

Ne duruyorsunuz…Hasret kaldıgınız her ne varsa bekletmeden gidin yanına… Hasretler içinde öleceğinize, Gidip sevgini kanatlandır geleceğine………

-SON-
    ....Cahil ile Sohbet Etmek Güçtür Bilene, Çünkü Cahil Ne Gelirse Söyler Diline....

Durum:
    Okynss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Theseus.
    Konular
    9
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Hu huu...Ben geldim yanımda yeni bölümde getirdim..

ÇATI

BİRİNCİ KISIM : Değişen Hayatlar

9.BÖLÜM : Noel Partisi

Noel yaklaşıyordu...Ve biz hala bu deliğin içindeydik.Annemiz ise bizi sürekli umutlandırıyordu..Ancak abimle hala konuşmuyor aramıza
    mesafe koyuyorduk.Aynı şey annem içinde geçerliydi..O günden sonra annem geldiğinde ona sert sesimle cevaplar veriyor ve yüzüne
    bakmamaya dikkat ediyordum.Ama bir gün öyle bir şey yaptıki birden anneme olan sevgim geri geldi..Gerçi hiç gitmemişti..

A-Babınız ne durumda anne?
    Co-Git gide kötüleşiyor..Bana olan sevgiside yerine geldi sanırım.
    A-Bu iyiye işaret mi?
    Co-Sanırım
    A-Net bir cevap bekliyorum..

Demir'in gözleri öfkeyle bana bakıyordu..Ona öyle bir bakış attım ki başını öne eğmek zorunda kaldı..Bizi bir çatıya tıkan
    çok sevdiği annesi yüzünden , en değer verdiği varlığı : BENİ, kaybediyordu..!Ve üvey abim Demir bunu sonuna kadar hak ediyordu

Annemse köşeye sıkışmıştı..Ama bir cevap verdi

Co-Evet Asi,iyiye işaret..Aslında onu o kadar sevindirdim ki, beni eski dostlarımı tekrar takdim etmek için bu gece bir parti veriyor.
    Ailemin partileri her zaman görkemli olduğundan bu gecekide öyle olacaktır.Gerçi ikiside içki içmez ama onların tabiriyle ''İnançsız''lar
    için içki servisi yaptırırlar..Açıkçası babamın benim adıma bir noel partisi vermesi daha da iyi çocuklar..

Bir parti!Bir noel partisi!

A-Keşke bizde gelebilsek deyiverdim özentili çıkan sesimle..Annem buna çok içerlemiş olacakki..
    Co-Siz gelemezsiniz ama seyredebilirsiniz.
    D-Gerçektenmi?
    Co-Elbette..Ancak sessiz olursanız..

İkizlerin duymaması için bizleri bir köşeye çekti..

Co-İkinizin gizlenip aşağıyı seyredebileceği bir yer var.Çocukken oraya saklanır ve partileri seyrederdim..İkinize biraz dar gelir ama
    saklanacağınız başka bir yer yok.
    D-Önemli değil..
    Co-Bu akşam ikizleri uyutursunuz ve ben sizi almaya gelirim..(dedi ve hepimizi öpüp dışarı çıktı)

Annem gittikden sonra Noel şarkıları söyledik ve oldukça neşeli bir gün geçirdik..Ama abimle aram hala tatsızdı...

Annemiz verdiği sözü tutarak ikizler uyuduktan sonra sessizce odamıza girdi.Öylesine güzeldi ki kalbim birden gururla doldu,
    neden bilmiyorum ama abimin ona hayran hayran bakışını görünce birazda kıskandım tabi..Demir bana hiç böyle bakmamıştı..Uzun tuvaletinin
    yeşil şifon eteği ve bolerosuyla daha koyu yeşil kadife, oldukça açık yakalı,incecik askılı bluzu vardı.Pırlanta ve zümrüt upuzun küpeli ışıldayarak parlıyordu.
    Her hareketinde kanatlanan eteğiyle yürüyerek ilk kez loş odamızdan çıkardı bizi ve ön tarafı dolap gibi kapaklı kocaman bir masanın altına soktu bizi.Burası son
    derece rahatsız ve boğucu olsada , arka taraftaki büyük delikleri olan ve aşağısını cam gibi gösteren yerden nefes alıp gelip geçenleri izleyebiliyorduk..
    Bana göre en rahatsız edicisi ise Demir'in bana bu küçük yerde oldukça yakın olmasıydı..

Ona öfkem geçmemişti..Ama o şimdi bu dapdaracık yerde bana hiç olmadığı kadar yakındı,bir nefes kadar yakın.. Bu düşüncelerimi gözlerimden okumuştu..

D-Korkma Asi..Seni yemek gibi bir durum söz konusu değil
    A-İstesende yiyemezsin..Midene otururum ben senin..
    D-Midemi bilmem ama istiyosan öne oturabilirsin..
    A-Sevgili abiciğimin kafasına çatıdaki saksılardan birimi düştü acaba?
    D-Hadi Asi..İstiyosan oturabilirsin
    A-Tabikii istiyorum..Hem istemesem bile sırf seni bazı görüntülerden mahrum etmek için oturabilirdim..
    D-Çok acımasızsın...
    A-Huyum kurusun..

Böylece ben öne geçtim..Demir'de arkaya..Ama hala birbirimize yakındık..Demir'in nefesini ensemde hissediyordum.Henüz 12 yaşındaydım
    ve üvey abim bana gereğinden yakındı!Bu durumdan neden rahatsız oldum anlamıyorum..Abimle bir çok defa çok yakındık ama bu derece değildi.

Sessizce seyretmeye başladık..Yüzlerce güzel giyinmmiş insan aşağıdaydı..Aşağıda beş katlı büyük avize yanıyordu...Her şey bir film gibi
    netti..Bir köşede inanılamayacak kadar büyüklükte bir cam ağacı vardı.Kırmızı ve siyah üniformalı uşaklar her yerde ikram yapıyordu..Ama
    gözlerimiz bir tek kişiye takılıyordu : Annemiz!

Yanında kahverengi saçlı,oldukça uzun boylu bir adam vardı sürekli.Bu adamla oldukça yakın gibi gözüküyorlardı.Çılgın fikirlere kapılmamak
    için gözlerimi başka bir tarafa çevirdim ve yaşlı bir adam gördüm

A-Demir..Şuraya bak büyükbabamız olmalı
    D-Göremiyorum Asi..
    A-Öne gel biraz(dememle Demir, bana daha da yaklaştı..Şimdi dip dipeydik..O yaklaşınca birden ben masanın boşluğuna geldim,masa hafif sallandı..
    Korkmuştum..Kendimi her an açık yerden düşecek gibi tehlikede hissettim..Bunu Demir anlamıştı..Yavaşça ellerini oturduğu yerden belime doladı..
    İrkilmiş ve ürpermiştim ve en kötüsü bunu o farketmişti..)
    D-Hala göremiyorum..
    A-Daha fazla yaklaşırsan kendimizi yerde bulucaz..
    D-Yaklaşırsam mı?

Dudağımı ısırdım

A-Yani öne gelirsen demek istedim..

Bu seferde başını omzuma koydu.

D-Şimdi net görebiliyorum..

O halinden memnundu ama ben değildim..Garip bir şekilde o gece abime farklı gözde bakmıştım ve bundan utanç duyuyordum!

Ve büyükbabmızı gördük..Çelik mavisi gibi gri saçları vardı ve tekerlekli sandalyede oturuyordu.

D-Yetmiş gibi bir yaşa göre çok çökmüş
    A-Ama yakışıklı hemde yaşına göre çok fazla
    D-Haklısın(derken büyükanneyi gördük)
    A-Demir..Büyükanneye bak
    D-Aman Tarım!

Büyükanne sağına soluna bakmadan ve kimseye gülümsemeden balo salonuna girdi..İnanılacak gibi değildi ama elbisesi gerçekten gri değildi..
    Aksine kırmızıydı..Önü dar,arkası kuyruklu tuvaleti vardı üzerinde..

A-İtiraf etmeliyimki..Çok güzel gözüküyor
    D-Evet,çok etkileyici.
    A-Etkileyicimi?Yaşlı kadınlar ne zamandan beri ilgi alanına giriyor Demir(Bunu söyleyince belimi dahada sıktı)
    D-Yaşlı kadınlar ilgi alanıma girmiyor Asi.

Lafı dağıtmak için başka bir konu açtı

D-Bir amazon gibi iri yapılı..
    A-Kötü bir amazon..

Sonra annemizle o adam yukarı çıktı..Ne halt ediyordu bunlar?

A-Demin benim gördüklerimi sende gördün mü?
    D-Evet..
    A-Sence o adamla evlenir mi?
    D-Tanrı aşkına saçmalayı kes Asi..Sadece yalnız kaldılar hepsi bu..Abartmaktan vazgeçmelisin..
    A-Ya aşık olurlarsa..
    D-Bu gayet normal bir şey..
    A-Zavallı babam
    D-Fazla konuşmaya başladın..Annemiz genç ve dul bir kadın..
    A-Ben aşık olmalarından bahsediyorum
    D-Aşk sınır tanımaz Asi..

Bu söz kulaklarımda yankılandı

''Aşk sınır tanımaz Asi..Aşk sınır tanımaz Asi..Aşk sınır tanımaz Asi.. ''

Aşk gerçektende sınır tanımazmıydı..

Durum:
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Theseus.
    Konular
    9
    Bahsedilme
    0 Mesaj

ÇATI

BİRİNCİ KISIM : Değişen Hayatlar

10.BÖLÜM : Demir'in Araştırmaları ve Yankıları

Partinin bitimine doğru yukarı çıkmadan önce abimin aklına delicesine bir fikir geldi!

A-HAYIR DEMİR!OLMAZ..BU ASLA OLAMAZ
    D-Olur Asi..Sadece biraz dolaşıcam hepsi bu!
    A-Bu kılıktamı..
    D-Tavan arasında bir sürü eski kıyafet var birini giyerim,annemin verdiği şapkayıda takarsam inan bana beni kimse tanımaz
    A-HAYIR!!Lütfen

Böyle kavga ede ede kimseye gözükmeden Çatı'ya çıktık..

A-Demir lütfen..Bu çok tehlikeli..Annemizin güvenini yitiremeyiz
    D-O zaman annemize söylemeyiz
    A-Ya biri seni görürse?
    D-YETER ASİ!Ben dolşamaya gidiyorum..Sen geliyormusun gelmiyormusun?
    A-Tabikii gelmiyorum
    D-İyi(dedi ve tavan arasına gitti)

On dakika sonra aşağıya indiğinde abimi ben bile tanıyamadım..Eski moda bir balo smokiniyle annemin hediye ettiği acayip şapkayı takmıştı
    ve çok ilginç gözüküyordu..

D-Son kes soruyorum geliyormusun
    A-HAYIR!

Yanıma yaklaşıp abartılı bir tavırla
    D-Hemen dönerceğim,güzelim.Ve beraberimde bu eski,büyük evin tüm sırlarını getireceğim dedi ve beni şaşırtarak yanağımdan öpüp gitti..

Bense belime kadar upuzun saçlarımı açıp geceliğimi giydim..Uzun bir süre sonra içeri Demir girdi..Boş gözlerle bana bakınca

A-HADİ NE DURUYORSUN ANLAT(dedim ve karşıma oturup anlatmaya başladı)

Aşağıdaki hasta manyağın yönettiği bu evin onu ürküttüğünü anlamıştım.

D-Burası çok büyük Asi.Adeta bir otel kadar büyük..Bir sürü odası var ve hiç kullanmadıkları belli oluyor...
    A-Yarım yamalak değil..Tam anlat..Senin gördüklerini bende hayalimde görmek istiyorum
    D-Karanlık koridorda yürüdüm ve daha önce saklandığımız masanın olduğu yere gittim.Kuzey kanadındaki odalara bakmadım bile.
    Parti sona ermek üzereydi...Önce annemi aradım tabii..Ama aşğıda gördüğüm tek tanıdık kişi büyükbabaydı..Yorgun görünüyordu ve
    hemşire onu odadan çıkardı..Büyükbabanın ardından büyükannede salondan çıktı...Merdivenlerden birilerinin çıktığını gördüm..Benden daha hızlısını
    göremezdin Asi.Resmen çelik zırhın arkasına atladım..
    A-Gelenler kimdi?
    D-Annemle şu siyah saçlı adam..
    A-Ne yapıyorlardı?
    D-Adam annemin odasında ki yatağı görmek istiyordu.
    A-Yatak mı?Niçin yatağını görmek istiyor?
    D-Özel bir tip yatakmış..Kuğu bir yatak..
    A-BENDEN BİR ŞEY SAKLIYORSUN!!
    D-Hayır Asi
    A-Bana bak Garland Demir Dollanganger..Senin her zerreni ezbere biliyorum ben!Şimdi tüm gerçeğiyle anlat bana şu yatak meselesini
    D-Tanrı aşkına bir kaç öpücükten ne çıkar ki Asi?!
    A-BİR KAÇ ÖPÜCÜK MÜ?
    D-Öpücükler ve bir kaç okşayış..
    A-Tanrımm..Annem çok değişti..
    D-Bir sürü sorunu olmalı Asi.
    A-Büyümek oldukça karışık öyle değilmi?
    D-Sanırım
    A-Büyüklerin her sorunu çözebileceğini düşünürdüm.İyi ve kötü arasında kuşkuda kalmayacaklarını sanırdım...
    D-Eğer annemizi kast ediyorsan Asi,içtenlikle davranmıyor sanki bize..Pek emin değilim bu konuda..Ailesi onu bir yana çekiyor bizler farklı bir yana
    Birde o esmer adam çıktı şimdi..
    A-Umarım bir daha evlenmez..Bizim ona o adamdan daha çok ihtiyacımız var!

Demir yanıtlamadı

A-Ya bize getirdiği televizyon.Babası hediye edinceye kadar beklemiş.Kendine bu kadar çok takı ve elbise alacağına bize aylar önce Tv alabilirdi!Ve takıları!Her gelişinde değişik yüzükler , bilezikler takıyor
    D-Bir şu açıdan bak Asi : Eğer buraya gelişimizden beri bize televizyon getirmiş olsaydı ; başından hiç kalkmazdık ne sen sık sık egzersiz yapardın nede ben resim yeteneğimi geliştirebilirdim.Tavan arasını ikizlerin oynayacağı bir bahçeye dönüştüremeyecektik...
    A-Ben ondan bahsetmiyorum!Annemizdeki değişiklerden bahsediyorum
    D-Evet değişti..Ama sende değiştin Asi!
    A-Nasıl, nasıl değiştim ben?Söylesene!

Utandı ve başını öbür tarafa çevirdi...Tam bu sırada abimdeki eksikliği fark ettim..

A-Demir,şapkan nerde?!
    D-AMAN TANRIM!!AŞAĞIDA KALMIŞ OLMALI..ANNEMİN ODASINDA
    A-Annemin odasınadamı girdin
    D-Evet..Napıcam şimdi
    A-Önce sakin ol Demir..Annem o şapkayı görürse tanır..Hemen git ve o şapkayı geri al..Hadi!!
    D-Tamam dedi ve çıktı..

Ama dönmesi uzun sürdü..Bende o sürede uykuya dalmışım..

Birdenbire kaba dokunuşlu eller omuzlarımdan sarsarak uyandırdı beni!Şaşkın gözlerle neredeyse tanıyamadığım bir kadına, anneme bakakaldım.

Co-Abim nerede?!

Yatağa baktım..Boştu Demir dönmemişti!Çok uzun süre dışarıda kalmıştı..Bu sırada annem ısrarla soruyordu

Co-Abin nerede ?!

Ne yapmalıydım şimdi..Yalan mı yoksa doğrumu söylemeliydim?

Durum:
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Theseus.
    Konular
    9
    Bahsedilme
    0 Mesaj

YA SONRA...

Ölmek üzere olan bir adam nasıl olurda geri döner...Daha doğrusu neden geri döner...

Avrupada satış rekorları kıran muhteşem bir roman Asi ve Demir'e uyarlamasıyla sizlerle olacak..

Mutlu evliliği mesleği yüzünden bitmiş bir genç adam..Yıllar önce gelecekteki karısını ölümden kurtarırken kendi hayatı tehlikeye giren ve ölümden dönen bir adama aslında Tanrı büyük bir güç vermişti..Ama o bunu yıllar sonra fark edecekti..

Ölecekleri görebilen bir adam.Büyük bir aşkla evlendiği karısından mesleği yüzünden ayrılmak zorunda kalışı ve karısının ölümünden sonra gelen tesadüfen tanıştığı bir genç kızla yaşanan , öncesinden daha tutkulu daha büyük ve doğa üstü güçlerden kaynaklanan çok karmaşık ama çok ta tehlikeli bir aşk..

YA SONRA...Çatı'nın bitişinden sonra ilk bölümüyle sizlerle...

Canım arkadaşlarım...

Bu hikaye son kitap uyarlamam olacak..Daha sonra tamamiyle kendi fikirlerimle sizlerle olacağım.Gerçi yaptığım kitap uyarlamalarınıda kendim yazıyorum sadece kitaba uygun gidiyorum hepsi bu..Ama sonuçta fikirler kitapdan geliyor..Bu kitabı bu yaz tatildeyken okudum ve çok etkilendim.Bildiğiniz gibi Çatı'ya çok önce başlamıştım ve iki gün önce bitti..Bu gün Ya Sonra...'nın ilk bölümünü yazdım..
    Umarım her ikisinide beyenirsiniz

Sevgilerimle
    Okynss

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)