Sayfa 188/201 İlkİlk ... 88138178184185186187188189190191192198 ... SonSon
1001 sonuçtan 936 ile 940 arası

Konu: Asi - Senaryolar (1)

Durum:
    yasamakguzel88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Set Resimleri Profilimde
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Az önceki bölüm karışık olmuş, lütfen yeni haliyle okuyun:)

-30-

Yaşamakguzel’den Not: Bu bölümde yaşanmış bir öyküyü anlatıcam sizlere…Hikayemi yazmaya başladıktan sonra, bir arkadaşımız tarafından gönderildi bana bunlar…o kadar çok etkilendim ki yazdıklarından, bu bölüm onun olsun…..Mutlulukları ömür boyu olsun….Bana o muhteşem
    hikayesini sizlerle paylaşma fırsatı verdiği için bir kez daha çok teşekkür ederim….

Senaryo:
    Sevgiler vardır hani hiç bitmeyen,yaşandıkça arkası gelen..Mutluluğun ta kendisidir hani,hiç eksilmeyen..Bir narin çiçek gibidir her gün yeniden yeşeren..Bilir misin bir de hani ulaşılamayan
    sevgiler vardır,hiç sulanmadan,hiç güneş yüzü görmeden büyüyen çiçeklere benzerler.Dilin varmaz,hani bu büyük aşkı içinden atıp haykırmaya, ellerin varmaz hani gidip onun elinden tutmaya…Sadece gözlerin vardır senin bu aşkını anlatan, bir yalan söylemeyen onlardır, ya da derdini gizlemeyen…

Elinden kurtulup uçan bir kuşa benzer aşk,bazense elinde çok tutup öldürdüğün bir kuşa..Ötüşü mutlu eder seni günün her saati, neşe saçar senin yaşamına..En yorgun olduğun bazı sabahlar bile uyandırır belki seni..Ama ne hoştur onunla uyanmak, ne hoştur ona yakın olmak…Belki de uçup kaçırmaktan korkuyorsun ona aşkını söyleyince , o güzelliği biraz daha seyredeyim istiyorsun onu uçurmadan….

Asi’yle Demir’in ki de böyle bir aşktı işte….. Yola çıktıklarında adı sadece arkadaşlıktı..Ama zamanla değişti, yeni bir şekil aldı……..İnsanın tek söz geçiremeyeceği duyguya büründü…Adı aşk oldu……Aşkların en zoruydu bu…

O gün Asi’ye yapıcağımız süprizle ilgili tek söz bile etmedik….Taki salak Görkem ağzından kaçırana kadar…O kadar mutlu olmuştuki, dakikalarca boynuma sarılıp, teşekkür etti bana….Gözyaşlarına hakim olamıyordu deli...Doğum gününü unuttuğumuzu düşünüp nasılda içerlemiş…..

Akşama doğru toparlanıp , çok şahene Türk kebapları yapan bir yere gittik..Tıka basa, yedikte yedik…Asi lokmaları yuttukça, ‘’ ne çok özlemişim, Allah’ım ‘’ diyip iştahla yedi….Ben ömrümde böyle keyifle ve sürü ile kebap ve acı yiyen kız görmedim…Çoğu kadın ‘’ ıyyy’’ der bu duruma….Neyse biz yedik kebapları, birazda içtik rakıları…Taksiye binip, konser alanına doğru gidiyoruz…..Taksiden inip, kapıda Sezen Aksu posterlerini görünce bizim güzellğin keyfi iyice yerine geldi….Elimden çekiştirip beni sokmaya çalışıyor…Ama ufak bir planım daha vardı….’’Yürüyemiyor musun bensiz sakar ‘’ dedim…Tirp atıp içeri geçti…..

Biletlerimiz 3. sıradaydı…. Bizimkiler bunu görünce havalara uçtular…Sahneye bu kadar yakın olacağımızı beklemiyorlardı çünkü….

ASİ- Her şey çok güzel hoşta…Ya ben böyle oturamam sandalye tepesinde Demir…Hem sende o dev gibi bacaklarınla rahat edemezsin….

DEMİR- Haklısın vallahi…Ee hadi kalk çimleyelim o zaman…

ASİ-
    Süpersin sen Demir ya…

DEMİR- Deniz, Görkem biz çimlere geçiyoruz..Gelicek misiniz?

DENİZ- Deli misiniz oğlum? Ne gelmesi , onu bu kadar yakından görmek varken…

ASİ- İyi keyfiniz bilir..Hadi biz gidelim…

Gittik çimlerin üzerine bir güzel yayıldık..Bu arada Demir’in elinde çıngır çıngırdayan bir free-shop poşeti…

ASİ- Bu ne?

DEMİR- Sus kimseye çaktırma…

ASİ- İyi tamam sustuk…

Biz iyice yayıldık çimlere..Neyse poşetde yanında…Bende şort onda şort….Rahatımızı beylerde yok…Sonra çıkardı poşetten iki küçük şarap…

DEMİR-
    Bardak getiremedim maalesef güzellik..

ASİ- Nasıl soktun bunu içeri?

DEMİR-
    Kapıdaki adamada verdim bir tane…

ASİ- O yüzden içeri en son girdin demi sen? Çok kurnazsın çok…

Biz ayyaşlar gibi şişeden şaraba başladık…Muhteşem bir gökyüzü, ortam harika , ellerimizde şarap…Değmeyin keyfimize…Zaten kafalarımız da hafif güzel…Benim sesim çok kötü..Demir o müthiş sesiyle şarkılara eşlik ediyor…Sezen’le birlikte söylüyor, bende mest oluyorum…Sonra sarılıyor bana biraz öyle kaldıktan sonra ayrılıyor…Ama o kadar doğal ki bütün davranışları…Ben ikide bir dalga geçiyorum ‘’ Sen , Sezen sever miydin? ‘’ diye… ‘’Bunalım kadın’’ diyip duruyordu çünkü…Yan yana oturuken, kolunu uzatıp bacağımın arasından geçiriyor, sonra da kendi bacağından geçiriyor…Boşta kalan diger eliylede tutuyor elini…Aman Allah’ım Sezen başladı mı benim şarkıyı söylemeye…

Bende hiç tükenmez bir hayat vardı
    Kırlara yayılan ilkbahar gibi
    Kalbim hiç durmadan hızla çarpardı
    Göğsümün içinde ateş var gibi

Başını göğsüme sakla sevgilim
    Güzel saçlarında dolaşsın elim
    Birgün ağlayalım birgün gülelim
    Sevişen yaramaz çocuklar gibi..

Hissedince sana vurulduğumu
    Anladım ne kadar yorulduğumu
    Sakinleştiğimi durulduğumu
    Denize dökülen bir pınar gibi

Sözün şiirlerin mükemmelidir
    Senden başkasını seven delidir
    Yüzün çiçeklerin en güzelidir
    Gözlerin bilinmez bir diyar gibi….

Demir de öğrenmiş bu şarkıyı..Eşlik ediyor, başını dizime yaslamış..Benim de gözlerim dolmuş o sırada…Şarkı bitiyor…Sezen diyor ki ‘’ Bu şarkıyı yazarken en yakın dostumu düşündüm’’….
    .Demir gözlerini kaldırdı gözlerime,gözyaşlarıma baktı…Avuçlarının arasında aldı yüzümü ……Eğildi yüzüme ve beni öptü…Sonrasını hatırlamıyorum… …..Ama aklımdan geçenleri hatırlıyorum : “Biz bittik”..

Ayrıldığında suratlarımız birbirinden yanaklarımın alev aldığını hissettim …Zaten öpüşmeyi bilmiyorum..Bir de beni öpen Demir……Kafamı önümden kaldıramadım..İki-üç dakika sonra, ‘’ Hadi çak dedi ‘’ Demir…. Hiçbir şey olmamış gibi içtik…

ASİ- Ben ilk defa öpüştüm…

Demir şöyle bir kaldı…Suratıma bakakaldı..

ASİ-
    Ama iyiki senle öpüştüm…

Hala bakıyor bana……

ASİ- Nasıldı Demir? Oldu mu? Becerebiliyor muyum ? Sevgilim olacak adama
    soramam sana sorabilirim…

Ağzındaki şarabı püskürttü…

DEMİR- Ders vereyim istersen..Ben de beni öptün diye kastın kendini sandım…Meğer ne yapıcağını bilemiyormuş bizim güzellik….

Biz tabi hiçbir şey olmamış gibi şakalaşmaya devam ettik..Ben ensesine tokadı geçirdim…Biz kalktık konser bitti….

DEMİR- Bu akşam bir arkadaşımda kalıcam bana kızmazsın değil mi güzellik ?

ASİ- Eeee 12 yi geçtik artık doğum günüm değil..Özgürsünüz….Hadi git…

Neyse biz eve geldik taksi ile..Demir’de arabasını almaya geldi…Biz de Deniz’le eve çıktık, tekila içtik..Ne lüzüm varsa…Sonra Deniz yattı ama benim gözüme uyku girmedi…Gözümü kapatıyorum, aklıma geliyor o an..Utanıyorum…Kalktım, balkona çıktım minder alıp…Müthiç bir manzara..Öyle manzarayı seyrederken uyuyakalmışım….Bir ses duydum açtım gözlerimi…Kapı zili çalıyor..Allah Allah gece 3-4 ama…Deniz kalktı, ben koştum…Megafondan ‘’ kim o ‘’ dedi Deniz…Demir dedi ki ‘’ benim’’… Deniz, ‘’ ben bu manyakla uğraşamıyacağım, yatıyorum ‘’ dedi….Açtım kapıyı..Neyse geldi Demir…

DEMİR-
    Sen uyumadın mı?

ASİ- Uyumuştum ama zile kalktım…

DEMİR- İyi yaptın zaten uyandırıcaktım…

ASİ- Allah Allah…

DEMİR- Hadi git üstüne bir şey al..

ASİ- Ne var üstümde üşümem ben…

Tabi bakınca fark ettim…Kız kıza kalınca biz ne giydiğimize pek dikkat etmiyoruz…

DEMİR- Üşümezsin de çıplaksın….

Gittim koşa koşa üstüme bir t-shirt geçirdim…İçeri geldim, salonda oturuyor o da…

ASİ- Ben balkonda oturuyordum…

DEMİR- O kıyafetle mi?

Neyse biraz homurdandı..Hava çok sıcak bu akşam ama…Çıktı tekrar balkona…Elinden bir paket çıkardı..Ben o aralar nadiren de olsa sigara içiyorum..Bu deli benzin istasyonlarından birinden bana zippo almış , üzerinde çapa resmi olan…Teşekkür ettim, öptük koklaştık…Sonra başladık sohbet etmeye..Güneş daha doğmamış…

DEMİR- Asi bana bir şeyler oluyor…Bu akşam bir kızla buluştum..Kız güzel mi güzel? Ama yanında yarım saat kalamadan bıraktım evine..

ASİ- Hayrola hasta mısın? Zaten Lessie’yi istememende de vardı bir tuhaflık…

DEMİR- Yine başladın saçmalamaya..Öpüştükten sonra nasıldı diyen bir kızdan ancak bu kadarı beklenir zaten…

Kıpkırmızı oldum öpüşmeyi hatırlatınca…

ASİ- Ben iyiyim merak etme sen..Sadece utancımdan uyuyamıyorum o kadar…

DEMİR-
    Neden utanıyorsun?

ASİ - 1 - acaba iyi öpüştüm mü?

2 - canını yaktım mı?

3- en kötüsü soğanı birtek ben yemiştim koktu mu?

Ben bunları anlatırken gülüyordum ama o gülmedi…

DEMİR- Bunları düşünürken utanıyorsun ama…Ben Demir’i neden öptümü sorgulamıyorsun değil mi?

Kızdı çok fena….. Sonra başladı konuşmaya…

DEMİR- Bana bir şeyler oluyor çok fena…Neden sen Asi? Bunu defalarca kez sordum kendime..Başka kız yokmuş gibi neden sen..Sorguluyorum sorguluyorum çıkamıyorum işin içinden…

ASİ- Sorgulama her şey olucağına varır……

Ne denmesi gerektiğini bilemiyorum ki..Sonra Demir tekrar yaklaştı bana ve öpüşmeye başladık…Bu sefer hiçbir şeyi düşünmedim….Kaç dakika öyle kaldık bilemiyorum.. O kadar güzeldiki ama….Sonra da göğsüne soktu beni öylece uyuduk..Yarını hiç düşünmeden……

Anlatandan Sevgiliye ve okuyanlara Not:
    Ey sevgili bugün benim doğum günüm …….Üstünden tam 6 sene geçti……6 sene önce doğum günümün ertesi sabahında tüm gerçek aşklar gibi TEK BAŞINA sevilmiş bir sevgiliye bakarak uyanmıştım…..Ne zaman başladı , nasıl bu hale geldi, doğru muydu hiç sorgulamadım…O kadar bendi ki , o kadar aşktı ki ……..

Ve yanımda yatarken sen , kulağına fısıldamıştım “ seni seviyorum ve bunu bu gece ile sana bırakıyorum. “

Ve usulca , utanarak, seni öpüp
    “Belki yine bir doğum günümü, bir düş gününe çevirirsen güzelliğin ve büyülü sözcüklerin için bir armağan olsun sana benden” demiştim……..

Sonra sen gözlerini açmadan göğsüne çektin beni ağzından “canım” lafı döküldü..İşte ben o an anladım ki bir şeyler artık çoktan değişti artık çocuklar gibi durulmaz bir çoşku ile okul koridorları da didişeceğimiz günler bitti ………

Çünkü sen artık benim için suda yansıyan yüzümdün korkmadan dokunduğum ….Suda kendine bakarsın ama dokunamazsın….. Bir rüzgar çıksa titrer, dokunsan dalgalanır …Oysa sende ben kendime dokundum .
    O anı saklamak istedim hep ,bendeki seni …..

Ve iyi ki 6 sene önce yüzlerimizi içlerimize değil birbirimize döndük …

Bu hikayenin gercek sahibinin bana gönderdiği yazı: Şimdi 6 sene sonra yine bir doğum günüm de yüzünü bile görmediğim ,sesini bile duymadığım ama içinde temiz tertemiz bir yürek taşıdığına inandığım gencecik bir kalbe o geceyi anlatıyorum gözlerimde gözyaşları ile……….Neden mi ? Bir senaryo düşün ki bizi anlatan….. Bizi biz gibi anlatan ,ilk okuduğumda şaşırdım sonra heyecanla ertesi günü bekledim sonra bir ertesi günü …..Ve dayanamadım ulaştım ,konuştum, anlattım….O da bizi anlattı ,bizi biz gibi anlattı..TEŞEKKÜRLER FATMA...

....Cahil ile Sohbet Etmek Güçtür Bilene, Çünkü Cahil Ne Gelirse Söyler Diline....

Durum:
    deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Bahsedilme
    2 Mesaj

-47-

Asi telefonu kapattıktan sonra allahım bu Demir’e neler oldu böyle, yada hep böyle miydi diye düşündü. Peki ya bana ne demeli; her sözünde niye böyle utanıyorum, yanaklarım kızarıp duruyor, kendimi toplamam lazım diye söylendi. Ama ne mümkündü Demir aklıma geldikçe, sesini duydukça sanırım hep böyle olacağım. Omuz silkti Asi olsun, sevdiğim adam yüzünden böyle oluyorsam daha ne istiyorum, canıma minnet diye kıkırdamaya başladı. Bu halini çok sevmişti.
    Defne: Asi hadi hastaneye gideceğiz, seni bekliyoruz diye bağırdı.
    Asi: Geliyorum diyerek hızlı adımlarla kendisini bekleyenlerin yanına gitti.

Hastaneye neşe içinde kalabalık bir grup halinde gitmişlerdi. Neriman ve İhsan böyle büyük, harika bir aileye sahip olmanın mutluluğu ve gururuyla çocuklarını karşıladı.
    Asi: Babacığım dedim iyi di mi?
    İhsan: iyi Asi telefon edip haber verdim ya kızım
    Asi: Verdin ama ne bileyim babacığım insan yine emin olmak istiyor.
    İhsan: Asi kızım merak etme, derken gayet iyiymiş, hah bak Emre beyde geliyor zaten.
    Emre bey gülerek yanarlına gelip
    Emre: Vallahi Cemal bey bizi bayağı şaşırttı, çok hızlı iyileşme belirtisi gösterdi. Eee haksızda sayılmaz bu kadar kalabalık bir ailesi ve sevdiklerinin ona desteği ile aksini düşünmemek lazımdı ya.
    Asi: Teşekkürler Emre bey, ee artık tek tek değil de böyle kalabalık girebilir miyiz dedemin yanına.
    Emre: Gıpta ile topluluğa bakıp tamam ama çok durmak yok dedi.
    Asi: Tamam Emre bey merak etmeyin.
    Emre: Aaa Asi hanım biraz yalnız konuşabilir miyiz?
    Asi: Tabi Emre bey konuşalım
    Asi ile emre koridorda aileden biraz uzaklaştıktan sonra
    Emre: Şey Asi hanım arkadaşınız Melek hanım varya
    Asi: H ıhı evet ne oldu Meleğe?
    Emre: Nasıl desem Asi hanım, arkadaşınızın kolu ilgimi çekti. Zaten kendisi de biraz konudan bahsetti bana.
    Asi: Evet aslında ta çocukken çok kötü bir olay yaşamışlar diyerek konuyu Emre’ye özetledi.
    Emre: Aslında Asi hanım derken
    Asi: Emre bey bana sadece Asi deseniz
    Emre: Peki ama sende Emre dersen?
    Asi: Peki tamam Emre.
    Emre: Asi aslında benim hocam Amerika’da bir hastanede çalışıyor. Bu tür hastalıklarda uzman kendisi. Ben bu konuyu maille kendisine bildirdim. Gelen cevap çok güzeldi.
    Asi: Nasıl yani?
    Emre: Hocam ne kadar Amerika’da yaşantısını sürdürüyor olsa da birkaç yılda bir kesinlikle ülkemize gelir. Şansımıza bu aralar İstanbul’a gelecekmiş. Geldiğinde programı arasında Meleği derken yüzü hafifi kızarmıştı yani Melek hanımı görebileceğini söyledi.
    Asi: Emre’nin yüzünün kızardığını görünce vay vay bizim doktor Melek’ten etkilendi demek, ne güzel diye içinden geçirdi. Bu durumda bunu Melek’le konuşmak gerek.
    Emre: İşte bende bunun için rahatsız ettim sizi. Siz bu konuyu Melek hanımla konuşsanız.
    Asi: Ben de derim ki sizi Meleğin telefonunu versem, siz direkt bilgi verseniz kendisine.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Bahsedilme
    2 Mesaj

-48-

Emre: Olur mu?
    Asi: Neden olmasın? Hem her türlü bilginin direkt ilk ağızdan söylenmesi en doğrusudur di i diye hafifçe Emre’ye göz kırptı ve yazıyor musunuz diyerek Meleğin telefonunu Emre’ye verdi.

Defne dedesinin odasından çıkıp
    Defne: Asi
    Asi: Efendim
    Defne: Dedem seni bekliyor Asi.
    Asi: Hemen geliyorum dedikten sonra Emre’yle tokalaşıp, görüşürüz dedi.

Asi dedesinin odasına girdiğinde dedesini neşeli görünce çok sevindi.
    Cemal Ağa: Vay vay nerdesin bakalım güzel torunum
    Asi: Dedeciğim dedikten sonra Cemal ağaya sarıldı. Çok korkuttun bizi.
    Cemal Ağa: Ha ha durun bakalım, benim hemen sizden öyle ayrılmaya hiç niyetim yok.
    Neriman: O nasıl söz öyle baba
    Asi: dedeciğim Allah korusun.
    Cemal Ağa: Göz kırparak neyse şuradan bir çıkayım
    Defne: Çıkışını büyük bir yemekle kutlarız.
    Cemal Ağa: Ha ha tamam, şöyle hepimiz bir arada hem buradan çıkışımı, hem de offf diye iç çekip şu paragöz kadından kurtuluşumu kutlarız.
    Neriman: Baba ben sana başından derken Cemal Ağa başını iki elinin arasına alıp
    Cemal Ağa: Offf başım ağrıyor, hadi bu günlük bu kadar yeter. Beni artık yalnız bırakın da bende dinleneyim.
    İhsan: Haklısın Cemal Ağa, hadi bakalım bu kadar yeter, dışarıya çıkalım.
    Herkes dışarı çıkarken Asi arkada kaldı ve gidip oda kapısını kapattı ve tekrar dedesinin yanına döndü.
    Cemal Ağa. Hayırdır güzel torunum
    Asi: Dede aslında nasıl diyeceğim bilemiyorum ama senin bilmeni istedim. Ben derken gözlerini kaldırıp cemal ağaya baktı ve ben dedeciğim Demir’le barıştım, yani uygun kelime buysa barıştım demek lazım. Ona kızdığım konuda tamamen haksız olduğumu anladım,seninle konuşmasına gelince derken
    Cemal Ağa: Tehdit etti beni
    Asi: Yapma dedeciğim, Demir’den bahsediyoruz. O böyle şey asla yapmaz. O zaman seninle tartışınca bende dışarıya çıkmıştım onunla konuşmaya. Tartıştık ve ona kızgınlığımla şimdi tüfeğim olsa onu vururdum dedim. Ne yani bunu dedim diye yaptım mı yoooo. Peki Demir yapar mıydı? Hiç sanmıyorum. İşin açıkçası seninde o toprakları alman, hem de ali’yle ortak olman hiç de masumane bir hareket değil.
    Cemal Ağa: Bak sen, senden bunları da mı duyacaktım. Hani Ali’yle iyiydin, ne oldu birden bire.
    Asi: Dedeciğim kıskançlıktan gözüm döndüğünden son zamanlarda hatalar yaptığımı söylesem. Ali’yle öyle ilgilendiğim, olmayacak hayaller kapılmasına neden olduğum için zaten yeterince suçluyum.
    Cemal Ağa: Sen bu kara çocuğa aşıksın.
    Asi: Gözlerini utandığından yere indirerek, doğru diyorsun dede, senden saklayacak değilim. Demir’i seviyorum ve hayatım boyunca da tek seveceğim erkek o olacak.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Bahsedilme
    2 Mesaj

-49-

Cemal Ağa: Ben zaten ne zamandır bu kara çocuğa seni yakıştırıyordum, ama son zamanlarda yaşadığın şeylerdeki sorumluluğu yüzünden ona kızdım, eee kızınca da ona ders vermek için böyle bir olayı yaptım diyelim.
    Asi: dedeciğim bu olay yüzünden çok zor duruma düşecek Demir.
    Cemal Ağa: Ha ha bir şey olmaz ona.
    Asi: Öyle deme dede. Çok zor duruma düşecekler. Bu arada ben Ali’yle olan ortaklığımı da bitirme kararı aldım.
    Cemal Ağa: İyi düşündün mü?
    Asi: Düşündüm dede, hatta geç bile kaldım, yalnız biraz zor olacak
    Cemal Ağa: Niye zor oluyormuş.
    Asi: Ali tazminat maddesi koydurmuş, ona dikkat etmemiştim. Onu ödeyebilmek derken lafını yarım bıraktı.
    Cemal Ağa: Sakalını sıvazlayarak, bak şu açıkgöze. Tazminat maddesi demek? Ne kadar istiyor?
    Asi: Dede sonra konuşuruz.
    Cemal Ağa: Ne kadar? dedim Asi.
    Asi: 1.000.000 USD
    Cemal Ağa: Vay vay vay, bizim oğlana bak sen. Akıllıymış, neyse bakacağız artık.
    Asi: Dedeciğim sen bunları düşünme, iyice dinlen, görüşürüz.
    Cemal Ağa: Sende kafana takma bu genç herifi. Bakarız bir çaresine.
    Asi: Tamama dede derken Asi’nin telefonu çaldı. Arayan sevdiği adamdı.
    Demir: Asiiii
    Asi: Efendim Demir
    Demir: Nerdesin?
    Asi: Hastanedeyim Demir, dedemi ziyarete geldim.
    Demir: Nasıl peki deden
    Asi: gayet iyi Demir, yakında taburcu olacak. Sen nasılsın?
    Demir: Ne olsun dakikaları sayıyorum.
    Asi: Dakikalar mı?
    Demir: Saatler desem sanki daha uzun zaman oluyor, dakikaları beklemek daha iyi. Bu arada sen bizim büroya gelsen, Defne Kerim’in yanına uğrayacakmış, sonra üçümüz buradan çıkar, arkadaşının ziyaretine gideriz diyip kapatacakken diye düşündüm, ne dersin? Diye cümlesini bitirdi.
    Asi: gayet iyi düşünmüşsün, olur büroya gelirim.
    Demir: Seni seviyorum
    Asi: Ben de
    Demir: Ben de derken
    Asi: Demir mahsus böyle davranıyorsun di mi. Bal gibi anladın ne demek istediğimi.
    Demir: Ben öyle anlamıyorum neden sende bende seni seviyorum demiyorsun?
    Asi: Derin bir iç çekerek Demir Doğan seni çok ama çok seviyorum diyerek telefonu kapattı. Bu defa telefona şaşkın şaşkın bakan Demir oldu. Asi ise gülümseyerek hastaneden çıkmak için yürümeye başladı.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Bahsedilme
    2 Mesaj

-50-

Hastane bahçesinde toplanmıştı tüm aile.
    İhsan: Ne yapıyoruz şimdi.
    Neriman: Ben babamın evine gideyim İhsan’cığım. O çıkmadan ee şöyle bir bakayım, temizleteyim.
    İhsan: Tamam Neriman diyerek çocuklara döndü. Asi siz ne yapacaksınız kızım?
    Defne: Babacığım biz Asi’yle Sinem’i ziyarete gitmeyi düşünüyoruz. Hem müsaade ederseniz bu akşam da Asi bizde kalsın.
    İhsan: Nedenmiş?
    Defne: Babacığım ev bayağı kötü durumda. Asi hem bana yardımcı olur, hem de onunla halletmemiz gereken işler var.
    İhsan: Ne işiymiş bu derken Asi lafa karıştı.
    Asi: Babacığım sırası değil ama derken kaşı gözü oynayan Defne’yi görünce hemen söyleyeceği şeyi kafasından uzaklaştırıp yarın sabah erken büroda olmam lazım. Defne’de kalırsam zamanda kaybetmem.
    İhsan: Peki ama bu son dedi.
    Neriman: Peki ev ne olacak?
    Gonca: Anne ben ne güne duruyorum, sen evi merak etme. Hem Fatma abla da var.
    Neriman: İyi ya diyerek İhsan’a döndü.
    Neriman: İhsan’cığım sen artık beni bırakırsın.
    İhsan: Tamam Neriman.
    Herkes birbiriyle vedalaşıp ayrılırken Defne Asi’nin koluna girmişti.
    Asi: Defne neden yalan söyledin?
    Defne: Yooo yalan söylemedim.
    Asi Defne’nin yüzüne bakarak saçmalama Defne evde yapılacak bir şey yok?
    Defne: Gülümseyerek Asi hanım bu zaten senin için son fırsat, bir geceyi daha Demir’le geçirmek istediğini düşündüm.
    Asi: Yüzü kızararak Defne diyebildi.
    Defne: Zaten yan yana oturup sabah olmasını bekliyormuşsunuz diyerek kahkaha atıp, Asiden uzaklaşmaya, koşmaya başladı.
    Asi: Defne buraya gel diyerek Defne’nin ardından gülümseyerek koşturmaya başladı.

Demir odasında otururken sekreteri kapıyı tıklattı.
    Demir: Girin
    Sekreter: Demir bey size bir paket geldi.
    Demir: Tamam diyerek paketi aldı, yüzünde kocaman gülümseme oluştu. Paketi çabucak açtığında karşısındaki resim çok hoşuna gitmişti. Harika diyerek resim çerçevesini alıp, masanın her an gözünün önünde olacağı kısma yerleştirdi.

Bir zaman sonra kapısı tekrar vuruldu. Girin dediğinde sevdiği kadın yüzünde kocaman gülümsemeyle odasını doldurmuştu.
    Demir: Hoş geldin Asi
    Asi: hoş bulduk.
    Demir: Hayırdır, yüzün kızarmış Görende koştun sanır.
    Asi: Doğru biraz koştum. Defne’yi yakalamam lazımdı.
    Demir: Asi’ye sarılarak gel buraya gel dedi. Delisiniz siz.
    Asi: İnkar eden yok vallahi derken gözü masaya takıldı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)