Sayfa 196/201 İlkİlk ... 96146186192193194195196197198199200 ... SonSon
1001 sonuçtan 976 ile 980 arası

Konu: Asi - Senaryolar (1)

Durum:
    deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Bahsedilme
    2 Mesaj

-70-

Asi odasının kapısını kapatınca bir müddet sırtı kapıya dayalı kaldı. Bu üstüne çöken hüzünden ne kadar kendi kendine telkin yapsa da kurtulması çok zordu. Yavaşça yatağına gidip oturdu, telefonu eline alarak, acaba neden aramıyor? diye kendi kendine söylendi. Sonunda dayanamayıp, yahu niye onun aramasını bekliyorsun, kendin ara dedikten sonra Demir’in telefonunu aradı. Karşıdan telesekreter sesini duyunca hayal kırıklığına uğradı. Daha sonra toplantısı olduğu aklına geldi, evet evet kesin toplantıda olduğu için telefonu kapalıydı. Toplantıdan çıkınca aradığımı görüp, döner diye düşündü. Daha sonra üstünü değiştirip, yatağa uzandı, arada bir kafasını çevirip telefona bakıyordu ama maalesef beklediği telefon gelmedi. Daha fazla uykusuz kalmak istemediği için sabah ki seyahati düşünerek uykuya daldı.
    Sabah erken saatte uyandığı zaman ilk işi telefonuna bakmak oldu. O uyurken belki Demir aramıştı, ama telefon ekranına baktığında hayal kırıklığına uğramıştı. Demir aramamıştı. Fazla düşünmeden hemen üstünü giyip, çantasını alarak, kahvaltı masasına indi.
    Neriman’ın evde olmaması kimse söylemese bile herkesi etkiliyordu. Asi zorluklada olsa birkaç lokma bir şey atıştırıp, çiftlikten ayrılırken, Demir’in kapısından geçti. Kapı da Demir’in arabasını göremeyince meraklandı, tekrar telefona sarıldığında, aynı telesekreter sesini duymak Asi’yi germişti.
    Saatine baktığında Demir’in evine gidip bakmaya vakti kalmadığını gördü. Mutsuzlukla havaalanına gitti. Bilet kontrolü yapıldıktan sonra çıkmadan son bir defa arkasına filan baktı, kim bilir son anda gelir, beni yolcu eder diye. Oysa ortalıklarda Demir yoktu. Çaresiz başını öne eğip uçağın merdivenlerine doğru gitti ve yerine doğru ilerleyip, koltuğuna yaklaştığında olduğu yerde kalakaldı. Hemen yan sandalyesinde oturan Demir değil miydi, yok canım artık gündüz gözü hayal görüyorum herhalde, Demir toplantıları olduğunu söylemişti, yok canım daha neler diye düşünüp, sandalyesine ulaştığında, bir çift muzip göz kendisine bakıyordu.
    Demir: Asi hanım
    Asi: Demir
    Demir: Olmuyor böyle, tam son dakika uçağa gelinir mi hiç.
    Asi: Sen sen var ya
    Demir: Şişşttt hem geç geliyorsun, hem de diğer yolcuları rahatsız ediyorsun. Yakışıyor mu sana.
    Asi: Demirrrrr
    Demir: Hadi geçsene , yerine otur, bak arkandaki yolcular bekliyor.
    Asi tam bir şey diyecekken, Demir hafifçe kolundan tutup, yerine geçmesine yardımcı oldu. Daha sonra Asi’nin yüzüne tüm sevimliliğiyle bakıp, fazla stres sağlığa zararlıdır dedi.
    Asi: Sana inanamıyorum
    Demir: Kabul et tam şok edici bir sürpriz oldu ha
    Asi yine cevap vermeye hazırlanırken, Demir dudaklarına dokununca sus pus oldu. Daha sonra gözlerini Demir’e dikip, mahsus öyle davrandın di mi, şu saate kadar sana ulaşamadığım için çıldırıyordum.
    Demir: Desene beni çok seviyorsun
    Asi: Evet hem de her şeyden, herkesten çok seviyorum. Sensiz kalmak istemiyorum, bir daha böyle eşek şakası yapma karışmam.
    Demir kahkaha atarak, bak bak sen , sevgilim beni tehdit de edermiş.
    Asi: Artık tehdit mi sayarsın, başka şey mi anlamam, ben diyeceğimi dedim.
    Demir: Bende anlayacağımı anladım diyerek Asi’nin kulağına eğilip seni çokkk seviyorum inatçı sevgilim dedi.

Durum:
    yasamakguzel88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Set Resimleri Profilimde
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

-37-

Gözlerin gözlerime değince
    Felaketim olurdu, ağlardım
    Beni sevmiyordun, bilirdim
    Bir sevdiğin vardı, duyardım
    Çöp gibi bir oğlan, ipince
    Hayırsızın biriydi fikrimce
    Ne vakit karşımda görsem
    Öldüreceğimden korkardım
    Ne vakit Maçka'dan geçsem
    Limanda hep gemiler olurdu
    Ağaçlar kuş gibi gülerdi
    Sessizce bir cigara yakardın
    Parmaklarımın ucunu yakardın
    Kirpiklerini eğerdin, bakardın
    Üşürdüm, içim ürperirdi
    Akşamlar bir roman gibi biterdi
    Jezabel kan içinde yatardı
    Limandan bir gemi giderdi
    Sen kalkıp ona giderdin
    Benzin mum gibi giderdin
    Sabaha kadar kalırdın
    Hayırsızın biriydi fikrimce
    Güldü mü cenazeye benzerdi
    Hele seni kollarına aldı mı

Gördüklerim karşısında şaştım kaldım…Lessie denen kız neredeyse Demir’in kucağına oturmuş ve öpüşmek üzerelerdi…Ki ben gelmesem kesin öpüşürlerdi…Şu an burda adete yok olmak istiyorum..Gitmek, kaybolmak..Bir daha ne Demir’i ne de Lessie’yi görmek istemiyorum..Çünkü anladım ki onları yanyana görmek bana hiç iyi gelmiyor…Lessie beni görünce Demir’in kulağına doğru eğilip sanırım bir şeyler fısıldıyor,

LESSIE- Ne zamanlama Asi’de ki demi?

DEMİR- Kalk istersen üstümden Lessie…

LESSIE- İyi iyi kalktık..Ben böyle şansın içine tükürim… Kırk yılda bir yalnız kalmışız, tam istediğimi elde edicem, Asi Hanım’ın densizliği yüzünden her şey bozuluyor..

DEMİR- Sessiz ol istersen duyacak..Hem o senin arkadaşın, unutmadın değil mi?

LESSIE- Arkadaşımsa arkadaşım, senden önemli değil ya..

DEMİR- Hadi kalk çok ayıp oldu… Kahretsin ya ne düşünücek şimdi kim bilir..

Neden bu kadar kızgınsın ki Demir..Zaten Lessie’yi çağırmakta amacın bu değil miydi? Asi’ye acı çektirmek istemiyor muydun? Ama yine dayanamıyorsun ona değil mi? Nasılda üzgün, şaşkın…. Hayal kırıklığı içiren bakışları üstümde…Ama bende çok büyük hayal kırıklığına uğradım Asi…Seni ve Alen’i birlikte görünce..Bunun nasıl bir duygu oldugunu tat hissettim…

ASİ – Pardon afedersiniz..Ben evde kimse yok sanıyordum..Bilgisayarda işlerim vardı da , ondan Görkem’den anahtarı almıştım..

LESSIE- Hmm öyle mi? Biraz kötü bir zamanlama oldu ama neyse artık olan oldu..

ASİ- Gerçekten pardon..

DEMİR- Özür dileyip durmasana Asi..Sonuçta burası seninde evin sayılır ..Tabiki istediğin zaman geliceksin…. Biz son anda plan değiştirip eve gelmeye karar vermiştik..

Şuraya bak ne çabuk ‘’biz’’ olmuşlar…Of daha fazla burada kalamayacağım sanırım..Çünkü ayaklarım artık beni taşımıyormuş gibi hissediyorum…

LESSIE- Neyse bundan sonra Demir’in bir sevgilisi olduğunu düşünüp, kapıyı çalarsın gelmeden önce, olur biter..

Ben bu kızı boğmaz mıyım? Aklı sıra bana akıl veriyor ……Allah’ım ne körmüşüm ben ki gerçek yüzünü görememişim…Kendime inanamıyorum, bu kız için Demir’e yalvarmıştım ben..Nerden bilebilirdim kendi kuyumu kazdığımı..

ASİ- Tamam öyle yaparım..Neyse size iyi eğlenceler ben işimi sonra hallederim..

LESSIE- eh iyi olur bencede..

DEMİR- Sus artık bence sen…

Tam kapıdan çıkmak üzereyken, bir el kolumdan tutup hızlıca beni kendine doğru çeviriyor,

DEMİR- Asi üzgünüm gerçekten….

ASİ- Ne için?

DEMİR- Yani az önce olanlar..İzin verirsen açıklama yapabilirim..

ASİ- Neden böyle bir şey yapasın ki..Sonuçta sevgilin o senin…İster öpersin, ister başka bir şey yaparsın..Bu beni ilgilendirmez…

DEMİR- İlgilendirdiğini çok iyi biliyorum…

ASİ- Saçmalıyorsun…

DEMİR- Asıl senin tüm bu yaptıkların saçmalık..Alen’le çıkmak nereden çıktı söyleyebilir misin?

ASİ- Canım öyle istedi tamam mı? Şimdi kolumu bırakırsan gitmek istiyorum…

DEMİR- Sevgilinin kollarına mı gidiyorsun?

ASİ- Evet çok özledim onu…Sende o güzel sevgilini bekletme… Yarım kalan öpücügünü git ver..

DEMİR- Peki derken gözlerinden adete öfke fışkırıyor…Kolumu sertçe bırakıp gerisin geri odaya dönüyor..Bende yıkılmış bir vaziyette tıpış tıpış evimin yolunu tutuyorum….

LESSIE- Allah’ım ne densiz bu kız sanki kendi evi…Aranıza biraz sınır koysanız iyi olur bence Demir..Ben gelemem bu tarz olaylara…

DEMİR- Allah Allah…Sana ne oluyor ki böyle…Kiminle arama ne kadar sınır koyucağıma ben karar veririm..

LESSIE- İkimiz sevgili olucaksak birbirimizin isteklerini göz ardı edemeyiz…Ben çok kıskanıyorum seni Demir, her şeyden, herkesten..

DEMİR- Sanırım biz biraz hızlı ilerledik..Çok çabuk sahiplendin beni ki hiç gelemem ben bu tarz olaylara…Şimdi gitsen iyi olucak..

LESSIE- Gitsem iyi mi olucak? Daha gece yeni başlıyor Demir ve ben hiçbir yere gitmek istemiyorum..Burda senin yanında kalıcam..

DEMİR- Ama ben gitmeni istiyorum ve gidiceksin…Biliyorum çok dengesizce davranıyorum ama sanırım biz diye bir şey olamaz..

LESSIE- Anlamıyorum ki, Asi gelene kadar her şey gayet yolundaydı..Ne oldu iki dakikada böyle döndün?..

DEMİR- En başından sana gelmem hataydı…Lütfen git Lessie..Biz sadece arkadaş olabiliriz seninle..

LESSIE- Aşıksın ona demi? Arkadaşlık filan hepsi bahane..Kör kütük aşıksın ona…Ama acıyorum sana , çünkü Asi’nin başka sevgilisi var..

DEMİR- Haddini bil artık..Kalbini kırmak istemiyorum..Git lütfen..

LESSIE- Peki öyle olsun…Salaklık ettiğinin bakalım ne zaman farkına varıcaksın…
    Artık herkes anladı sana aşık oldugumu..Bir tek sen kabullenmedin bunu Asi…Of çıldırmak üzereyim Allah’ım….…Başkasının sevgilisi olduğunu bildiğim halde, bu içimdekileri hiç etkilemiyor.. Seni düşünmekten,sevmekten,özlemekten vazgeçemiyorum….Ben hiç kimseyi böyle delice kıskanmadım… Allah'ım ne zormuş, severken sevdiğini başkasının kollarında görmek….

DENİZ- Asi, Asi..Uyansana güzelim….

ASİ- Hıı, ne oluyor Deniz ya? Saat kaç ? Çok uykum var benim..

DENİZ- Öğlene geldi neredeyse uykucu güzel..Sen hiç böyle yapmazdın, ne uykusu bu böyle?

ASİ- Of Deniz gece gözüme hiç uyku girmedi..Sabaha karşı daldım, başım çatlıyor bu yüzden..

DENİZ- Neden uyuyamadın ki? Tabi oturdun kaldın netin başında saatlerce değil mi?

ASİ- Yok canım ne oturması…Yapamadım araştırmamı…..

DENİZ- Niye ki?

ASİ- Eve gittiğimde Demir’le Lessie evdeydi ve gayet samimilerdi..Bende onları rahatsız etmek istemedim…

DENİZ- Allah Allah bu adetlerde yeni çıkıyor sanırım..Daha öncede Demir’in kız arkadaşları evine gelirlerdi ve sen hiç rahatsız olmazdın..Bu ne şimdi?

ASİ- Of ya boşversene bir sebebi yok..Sen neden uyandırmaya geldin beni?

DENİZ- Heh tabi ya bak lafa daldım unuttum…Demir’in kızkardeşi Esen gelmiş…Hadi kalk hazırlan, birlikte güzel bir Pazar kahvaltısı yapalım..

ASİ- Aaa öyle mi? Tamam hemen kalkıyorum ….Tanışalım bakalım komik Esen’le…

ESEN- Eee hadi ama çok acıktım..Nerde kaldı bu kızlar?

GÖRKEM- Allah’ım Esen iki dakika yemek yemeden duramaz mısın sen? Midende koca bir delik var senin..Bekle gelicekler şimdi..

ESEN- Senin de beyninde var o kocaman delikten….Biraz su filan doldursak çatlaklardan, işe yarar mı?

GÖRKEM- Ha ha ha çok komiksin küçük cadı..Demir ağabeycim bu ne böyle ya..Maşallah kardeşindeki dil pabuç…Bir otorite kuramamışsın bakıyorum üstünde..

ESEN- Ha ha o mu otorite kurucak..Şu haline baksana ölmüş bu adam resmen…Bu haliyle kim korkar ondan be?

DEMİR- Esen almim ayağımın altına..Ağzın iki dakika bir sussun ya…Geldiğinden beri maşallah bir yerlerine motor takmışlar gibi vır vır konuşuyorsun..

GÖRKEM- Kafa bu kafa..

ESEN- Cidden kafa mı o? Burdan bakınca odun gibi duruyor….Hah ahahahahaha…

GÖRKEM- Allah’ım sen bize sabır ver..Napıcaz bu deliyle aynı evde…

ESEN- Ohh canıma değsin..Çok keyif yaptınız siz böyle bir başınıza….Gün benim günüm..Artık bu evde bir kadın var…Hepinizi disipline sokucam..

GÖRKEM- Sen mi? He heeheh..Gülim bari..

ESEN- Ben tabi…Çok mu komik?

GÖRKEM- Sen iki yumurta kırmayı beceremezsin kızım…Geçmiş karşıma disipline sokucam diyorsun..Kim takar seni…

ESEN- Görücez….

GÖRKEM- Hadi bayan otorite..Madem bu evde yaşıyorsun çalan şu kapıya git bak…

ESEN- Oh sonunda gelebildi matbazeller…..

DENİZ- Biz geldik…

ESEN- Hele şükür yani..Açlıktan mide fesatı geçiricektim şurda..Kızlar ,sizin benim canıma kastınız mı var?

DENİZ- Ayyy Allah’ım hayatın yemek olmuş senin..Nerene yiyorsun bir de anlasak..

ESEN- Eee boşuna diyetisyenlik okumuyoruz herhalde…Var her şeyin bir sırrı..

DENİZ- Şu sırrı bize de söylesen, şu kilolarımızdan kurtulsak..

ESEN- Ne kilosu be canım..Maşallah fıstık gibi hatunsun…

DENİZ- Sağol deli ….

ESEN- Eee hadi kapıda kaldık..Girin içeri..

DENİZ- Eee peki madem girelim..Söz dinleriz biz..

Odaya girer girmez Demir’in o insanı kendine hayran bırakan bakışlarıyla karşılaşıyorum…Gözleri gözlerimde…Ama dün gece yüzünden ona çok kızgınım…Öfkeli bir bakış fırlatıp kafamı Esen’e doğru kafamı çeviriyorum….

ASİ- Deniz Hanım lafa daldı bizi tanıştırmayı unuttu..Ben Asi..Deniz’in ev arkadaşıyım..

ESEN- Hmmm şu meşhur Asi sensin demek?

ASİ- Meşhur mu?

ESEN- Eevet evet abim seni bizim evde anlata anlata bitiremedi..Maşallah dediği kadar varmışsın..Çok güzelsin Allah için..

Şu an utancımdan mı, yoksa mutluluktan mı bilinmez yanaklarım resmen alev aldı gidiyor..Durdurabilene aşk olsun..Demek Demir benden bahsetmişti..Acaba beni onlara ne diye anlattı..Çok sevdigim bir arkadaşım mı? Yoksa, yoksa….Of neler düşünüyorum ben..Demir’in zaten hali hazırda bir sevgilisi var….Bu yaptığım sadece kendime acı çektirmekten başka bir şey değil..

Demir , Esen’in daha fazla konuşmasına izin vermeden araya giriyor,

DEMİR- Esennn hani sen çok acık mıştın? İki saattir bu yüzden kafa ütüleyip durdun..Konuşmayı bırakıp geçsene yemeklerinin başına..

ESEN- Evet haklısın…Asi, merak etme ben sana sonra ağabeymin söylediklerinin hepsini anlatırım..

ASİ- Merakla bekliyorum canım…

Demir yavaş yavaş yanıma gelip, kulağıma doğru eğiliyor ve o baş döndürücü ses tonuyla,

DEMİR- Çok mu merak ediyorsun hakkında söyledikleri mi?

ASİ- Evet ediyorum ..Olamaz mı?

DEMİR- Hmm kabul ediyorsun yani..

ASİ- Neyi?

DEMİR- Beni çok kıskandığını..

ASİ- Kıskanmak mı? O da nerden çıktı şimdi?

DEMİR- Bu sabahki o öldürücü bakışlarından..

ASİ- Sana öyle gelmiş o zaman…Seni neden kıskanıcam hem?…

DEMİR- Bana aşık olduğun için olamaz mı?

ASİ- Yok artık ..Sen sabah sabah sarhoş oldun sanırım….

DEMİR- Hepsi senin yüzünden anlasana Asi..

ASİ- Herkes bize bakıyor..Oturmak istiyorum..

DEMİR- Aramızdakilerin hepsi farkında…Onlardan sakmamaız gerekmiyor..

ASİ- Of yeter sus artık diyip hızlıca masanın en uzak köşesindeki sandalyeyi çekip oturuyorum..O da pis pis sırıtarak tam karşıma geçip oturuyor..Ne yapmaya çalışıyor Allah aşkına…Dün akşam başka bir kızla öpüşen bendim sanki..Bu ne dengesizlik…

GÖRKEM- Yavaş yesene kızım, boğulucasın şimdi..Merak etme önünden alan yok yemekleri..

ESEN- Sanane be..İstediğim gibi yerim..

DENİZ- Karışmasana yakışıklım kıza..Acıkmış belli ki, bırak nasıl istiyorsa öyle yesin..

GÖRKEM- Baksana boncuğum, maşallah sofrada bize yicek bişey kalmayacak bu gidişle..

ESEN- Bana laf yetiştirmeyi bırakıp, tabağınla meşgul olursan karnın doyar merak etme..

Böyle karşılıklı atışmalar içinde neşeyle yemeğimizi tamamlıyoruz..Ben elimden geldikçe, Demir’e bakmamaya çalışıyorum..Ama o gözlerini dikmiş, sürekli bana bakıyor….

GÖRKEM- Eee evimizin annesi..Bir kahve yapsanda içsek elinden..

ESEN- Olur yaparız… Herkes içiyor mu?

DEMİR- Ben istemiyorum canım..Kahve bende sinir yapıyor, zaten bu aralar yeterince gerginim..

Bu lafları gözlerimin içine baka baka söylüyor..Uyuzsun işte, uyuz…

Birkaç dakika sonra mutfaktan Esen’in sesi geliyor,

ESEN- Ya abii…Bu ocak nasıl çalışıyordu?

DEMİR- Allah’ım birde evimizin annesi olucakmış..Daha ocağı bile yakamıyor..

GÖRKEM- Esennnnnnnnnnnnnnn…

ESEN- Ne var be?

GÖRKEM- Açıl susam diyorsun ,açılıyor bizim ocak?

ESEN- Ha ha ne komiksin sen öyle…..

Esen zar zorda olsa kahvelerimizi yapmayı başarıyor..Karşılıklı oturmuş hep beraber otururken, kapı çalınıyor…

ESEN- Ben bakıyorum…

ALEN- Merhaba..

ESEN- Merhaba…

ALEN- Ben Asi’ye bakmıştım ama evde olmayınca buradadır diye düşündüm..

ESEN- Asi burda içerde..Buyrun girin..

ALEN- Sağolun..Peki siz kimsiniz?

ESEN- Ben Demir’in kız kardeşi Esen..Ya siz Asi’nin arkadaşı mısınız?..

ALEN- Asi’nin sevgilisiyim ben..

ESEN- Hmm öyle mi?

Odadan girenin Alen oldugunu görünce aniden geriliyorum..Bir kaç saatliğine bile olsa onun varlığını unutmuştum…Demir Alen’i görünce ellerini sıkıyor…Sinirlendğini fark etmemek için insanın kör olması lazım..

ESEN- Asi bak erkek arkadaşın geldi..

ALEN- Asicim hiç haber vermiyorsun….Telefonun cevap vermiyor, evdede yoksun..Aklım gitti sana bir şey oldu diye..

DEMİR- Allah allah..Ne olabilir ki..Gördüğün gibi burda Asi..

ALEN- Senin için kolay böyle konuşması..Sevgilisi olan sen değilsin..

Ya adamdaki laflara bak..Gel beni öldÜr diyor resmen..Sen olmasaydın ben olucaktım sevgilisi…Ah Asi nasıl bir körsün sen ki bu pisliği hayatına soktun…

ASİ- Pardon Alen düşünememişim…

GÖRKEM- Neyse sevgilini bulduguna göre sorun yok..Gereksiz tartışma çıkarma istersen..

ALEN- Size ne oluyor Allah aşkına?…Ben sevgilimle konuşuyorum, siz hemen atlıyorsunuz..Karışmasanıza ikimizin arasında olanlara..

DEMİR- Sanane ulan..Karışırım ya da karışmam..Keyfimin kahyası mısın?

ASİ- Tamam Demir lütfen….

ESEN- Evet ya bu ne sinir böyle..Hadi geçin oturun..

ALEN- Ben oturmam..Asi kalk hadi sende ,gidiyoruz…

Ortamın daha fazla gerilmesini istemediğimden , elim mahkum kalkıp gidiyorum..

ASİ- Her şey için teşekkürler..Çok güzel bir kahvaltıydı elinize sağlık..Görüşürüz sonra Esencim….

ESEN- Ne demek afiyet olsun…

DEMİR- Ya biri bana rüya gördüğümü filan söylesin..Allah aşkına bu benim tanıdığım Asi olamaz… O herif o kadar kaba bir şekilde ‘’ Kalk gidiyoruz ‘’ dedi ve o da sesini çıkarmadan kalktı gitti…

GÖRKEM- Kız ne yapsın ..Kalsalar ortam daha çok gerilicekti…Kalkmakla en doğrusunu yaptı..

ESEN- Abi sen biraz sakin olsana..Adam haklı sen neden onların ilişkisine burnunu sokuyorsun ki..

DEMİR- Sanane…Deniz versene sen şu sizin evin anahtarlarını..Bu adam şimdi Asi’ye kötü davranır filan…Gidip ağzını burnunu kırim..

DENİZ- Saçmalama Demir ne yapabilir ki?…Asi’nin elide armut toplamaz herhalde..

DEMİR- Yeter artık akıl vermeyi bırakın bana..Anahtarı ver dediysem ver…

Artık öfkemi kontrol edemiyorum…İçimdeki sıkıntı an be an sürekli artıyor…

DENİZ- İyi be, al ne yaparsan yap…

ASİ- Arkadalarıma karşı daha kibar olabilirdin Alen..

ALEN- Olmuyorum tamam mı? Ne biçim arkadaş onlar öyle..Maydonoz gibi her olaya burunlarını sokuyorlar..Bu bizim özel hayatımız..

ASİ- Onlar sadece benim iyiliğmii istiyorlar hepsi bu..

ALEN- İstemesinler benim sevgilimin hiçbir şeyini..

ASİ- Beni bu kadar sahiplenmeden rahatsız oluyorum..Alt tarafı bir haftadır çıkıyoruz daha doğrusu birbirimizi tanımaya çalışıyoruz..

ALEN- Tanımak filan yok…Sen benim sevgilimsin o kadar..O Demir denen herife zaten uyuzum sana yiyecekmiş gibi bakıyor..

ASİ- Yeter artık bunların hepsi saçmalık….Sanırım bizim bu ilişkiye başlamamız çok büyük hataydı..Beni çok büyük hayal kırıklıgına uğrattın Alen..

ALEN- Neden Asi Hanım he?..Neden? Hataymış..Çok geç artık tamam mı? Sen benim sevgilimsin ve ben isteyene kadar böyle kalıcaksın..

ASİ- Yok canım bu işler sadece tek senin istemenle olmuyor..Ben seni sevmiyorum tamam mı?

ALEN- Tamam değil..Ben seni seviyorum ve sevgimi şimdi sana daha çok ispat edicem…

ASİ- Neler diyorsun sen be?

ALEN- Bir haftadır yakınına yaklaşmama izin vermiyorsun…Seni ne öpebiliyorum, ne sarılabiliyorum..Yıkılmaz duvarlar örmüşsün etrafına ama bugün o duvarların hepsini yıkıcam..

Alen’in bana bakışlarının şekli değişmeye başlıyor..Az önceki öfkesi birden pis bir sırıtışla kayboluyor…Gözleriyle baştan aşağı süzüyor beni ve üzerime üzerime geliyor..

ASİ- Alen dur biraz sakin ol….Otur konuşalım tamam mı? Söz veriyorum..

ALEN- Artık konuşmak yok, geçti o fasıl..Şimdi beni nasıl sevdigini anlayacaksın..Dokunuşlarımla seni aşka doyurucam..

ASİ- Dur lütfen korkutuyorsun beni diye bağırsam da ne fayda..Onun gücüyle baş etmem imkansız…Elimden tuttuğu gibi , yatak odama doğru sürüklüyor beni….Göz yaşlarımın arasında ‘’ Yapma’’ diye bağırıyorum ama beni duyduğu yok…Allah’ım nasıl kurtulucam ben bu delinin elinden….Odaya girdiğimizde öfkeyle beni yataga fırlatıyor…Tam o da yatağa doğru adım atımışken, odamın kapısı bir kez daha aralanıyor……
    ....Cahil ile Sohbet Etmek Güçtür Bilene, Çünkü Cahil Ne Gelirse Söyler Diline....

Durum:
    yasamakguzel88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Set Resimleri Profilimde
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

-38-

Sonrası sanki bir sis perdesi…. Odaya girenin Demir olduğunu görüyorum…Kendimden geçmişcesine o kadar çok ağlıyordumki ….Kapıda Demir’i gördüğümde artık bildiğim bir şey vardı…O benim kaderim, aşık olduğum adam…

O kadar öfkeli bakıyorduki , Alen pisliği bile o bakışlardan korkmuş olmalıki, geri geri yürümeye başlıyor…Ama Demir ,şu raddeden sonra durucak gibi değil….Alen’i duvarla kendi arasına sıkıştırıp, vücudunun her yerine yumrukları ve tekmeleri geçiriyor…Yumruklarının arasında ağzına gelebilicek her türlü küfürü ve hakareti Alen’in yüzüne haykırıyor…Birkaç saniye duraksadığında, Alen’in kanlar içinde kalmış yüzünü görebiliyorum..İşte o zaman çok korkuyorum…Korkum Alen’e bir şey olmasından değil, sadece değmeyecek biri için Demir’in başının belaya girmesini istemiyorum…Sakinleşip hemen yataktan doğruluyorum…Demir’in yumruk atmak için kalkan sağ elini tutuyorum….
    O da hiç beklemediği bu hareket karşısında dönüp bana bakıyor…

ASİ- Yalvarırım yeter Demir..Lütfen devam etme..

DEMİR- Ama Asi…Bu pislik sana yapıcağı şeyin cezasını ödemeli…Bu kadar kolay değil…Nasıl , nasıl sana izinsiz dokunmaya kalkar he…İzin ver şunun ağzını, burnunu dümdüz yapim…

ASİ- Yeterince vurdun zaten…Değmez Demir böyle biri için lütfen……..

DEMİR- Aaaaaaaaaaaa……..Bu pislik bu kadarla kurtulmamalı..Dua et Alen hayvanı, dua et Asi’ye..Yoksa bu oda senin sağ olarak görüceğin son yer olucaktı…

Alen hiç konuşmuyor bile..Yediği dayaklarla şoka girmiş gibi…

DEMİR- Ama böyle kurtulabiliceğini sanıyorsan yanılıyorsun….Bakalım polise nasıl hesap vericeksin….Tecavüze kalkışmanın cezasını, hapislerde sürünerek ödeyeceksin…Süründürcem seni, mahvedicem…

ASİ- Hayır Demir..Bunu yapamayız….

DEMİR- Saçamalama Asi..Hala bana bu adamı korumaya çalıştıgını söyleme lütfen, bu yaptıklarından sonra?

ASİ- Bu pisliği neden korim Demir? Sadece polise gidersek olay çok büyüyecek ve bir şekilde ailemin kulağına gidicek..Sonrasıda mağlum..Lütfen ona bu kadar ceza yetmiştir..

DEMİR- Asi sen benim elimi kolumu bağlıyorsun..Bu hayvanı şimdi elini kolunu sallayarak serbest mi bırakıcaz?

ASİ- Buna mecburuz hem o artık benim yakınıma bile yaklaşamaz…Buna cesaret edemez..

Dakikalar sonra ilk kez Alen’in sesi çıkıyor,

ALEN- Lütfen, lütfen polisi karıştırmayalım..Söz Asi’nin yakınına bile yaklaşmam…Ne isterseniz yaparım ama polis olmaz..

DEMİR- Kapa çeneni sen…Sana fikrini soran olmadı..

ASİ- Lütfen Demir..Bak duydun işte kendi ağzıyla söyledi..

DEMİR- Ona nasıl güvenebiliriz Asi…

ASİ- Başka şansımız yok Demir…..

DEMİR- Şanslı insanmışsın sapık herif…Ama sana iki gün süre, iki gün sonunda seni bu apartmanda görürsem kendi ellerimle polise teslim ederim…Gitmeden öncede bugünki yediğin dayağın on mislini daha yersin…Bundan sonraki hayatında Asi’nin yanına yaklaşmayı bırak adını bile anarsan, nerde olursan ol seni bulur, ecelin olur..

ALEN- Söz , söz..Hemen yarın gidiyorum….

Bu son sözlerinden sonra Demir Alen’in yakasından tutarak kapıya doğru çekişitiriyor ve son bir kez tekme atıp kapıyı yüzüne çarpıyor…

Şimdi evde ikimiz kalıyoruz…Demir Alen gittikten sonra bir süre odada tek başına oturuyor…Başını avuçlarının arasına almış düşünüyor..Hala çok kızgın bu her halinden belli……Onun gelmeyeceğini anlayınca kalkıp ben yanına gidiyorum….Odaya geldiğimi anladığı halde , kafasını kaldırıp bana bakmıyor, bende ayaklarının önüne diz çöküp, ellerini tutuyorum…

ASİ- Bana bakmayacak mısın Demir? Hep böyle küs mü kalacağız?

Başını kaldırmadan , sesindeki öfkeli tonu saklamadan bana cevap veriyor,

DEMİR- Çok kızgınım Asi sana çok….O herifi nasıl hayatına sokabildin..

ASİ- Bana kızmakta çok haklısın ama inan bu kadarını yapabiliceği aklıma gelmemişti..

Aniden kafasını kaldırıp, öfke dolu gözleriyle dimdik bana bakıyor,

DEMİR- Nasıl aklına gelmez he..Bu pislikten her şey beklenir…Duha ile çıkarken bile kaç kez başka kızlarla onu gören biz değil miydik? Sen böyle birini nasıl kabullenirsin Asi? İnan aklım almıyor bunu…

Artık ikimizin de ses tonu kontorolümüzün dışında…Haftaların birikimlerini, avazımızın çıktığı kadar bağırarak haykırıyoruz…

ASİ- Senin yüzünden tamam mı? Aklımı öyle çok karıştırdınki, sonrada hiçbir şey olmamış gibi çekip gittin..Ne yapmamı bekliyordun he söylesene?

DEMİR- Ben çekip gitmedim..Sadece sana biraz zaman vermek istedim….Hem beni istemediğini söyledin çok açık bir şekilde….Senin o kırgın gözlerini görmeye dayanamazdım, anlıyor musun beni?

ASİ- Aklım çok karışıktı evet kabul ediyorum…Ama seni istemediğimi söylemedim ben..Sadece sustum…Döndüğümde karşımda seni görmek isterdim ama göremedim..Yaşadıgım hayal kırıklığını anlatamam….Benide o üç günlük aşklarının yerine koydun sandım..

DEMİR- Bunu nasıl düşünürsün Asi…Seni o kızlar yerine koyabilmem mümkün mü? Eğer öyle olsaydı seninle üç günlük aşk için mi mükemmel dostluğumu bozma salaklıgını gösterirdim..

O anın hayal kırıklığıyla ben yaşanılanlara hiç bu pencereden bakmamışım, şimdi anlıyorum…Söylediklerinde ne kadar haklı Demir… Ah Asi, ah..İnadın nelere maloldu senin..

ASİ- Ben, ben ne diyeceğimi bilmiyorum….Peki ben Alen’le inat için çıktım..Ya sana ne demeli..Tatilden döndügün ilk gün koşa koşa Lessie’nin kolarına giden ben miydim? Üstelik akşamına kucak kucağa, dudak dudağa olanda ben değildim..Ben en azından Alen’in bana dokunmasına hiç izin vermedim…

DEMİR- O yüzden mi elini tutuyordu?

ASİ- O sana inat yapılan bir şeydi..Sadece kısa bir an için ben tuttum..Bir daha tekrarı olmadı….Hem sen soruma cevap vermedin…

DEMİR- Ben sana dokunamazken o herifin eli senin elindeydi…Sen bana gülmek yerine ona gülüyordun….O herif pis pis sana aşkım diyordu…Seni başkasıyla görmek var ya?

Birkaç saniye duraksayıp nefes alıyor….

Bunun adı kıskançlıksa evet seni çok kıskandım ben tamam mı? O Lessie denen kıza ondan gittim…Ama inan sevgili olmak gibi bir niyetim yoktu..O akşam sen geldiğindede onu öpen ben değildim, o kendisi beni öpmeye çalışıyordu…Ama sen gittikten sonra bu işin olmayacağını ona anlattım..

ASİ- Ne yani şimdi o senin sevgilin değil mi?

DEMİR- Hayır….

O hayır kelimesinden sonra s,anki yıllardır omuzlarımda taşıdığım tonlarca yük, birden kaybolup gidiyor…Hafifliyorum, içimi kocaman bir huzur kaplıyor….Yorgun başımı , Demir’in dizlerine koyuyorum..

DEMİR- Asii..

ASİ- Efendim….

DEMİR- Seni kolay bulmadım ben Asi… Sen burada, benim dünyamda, teksin, ulaşılmazsın. Sana ulaştığını sanan herkese lanet ediyorum. Çünkü onlar seni benim gözümle görmüyorlar….

Bu sözlerden sonra sanırım mutluluktan çıldırıyorum…Yavaş yavaş Demir’in dizlerindeki başımı kaldırıp, gözlerimi onunkilerle buluşturuyorum…

ASİ- Demir….

DEMİR- Efendim…..

ASİ- Seni seviyorum…………
    ....Cahil ile Sohbet Etmek Güçtür Bilene, Çünkü Cahil Ne Gelirse Söyler Diline....

Durum:
    Okynss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Theseus.
    Konular
    9
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Cuma gününün senaryosu!

Bir zamanlar el ele yürüdüğümüz bu sokakta
    Binlerce yıldır tanımadığım bir yabancı var sanki yanımda
    Uzaksın yine bana...
    Yakın olmanı bekleyemem zaten hala...
    Ama yinede...
    Bilir misin?
    Geceleri ne kadar uzun gelir bekleyenlere..
    Hele o beklenenler asla dönmeyeceklerse...
    Hele o beklenenler vazgeçilmezlerden ise..

SONBAHAR

9.BÖLÜM

İkisi de birbirlerinden uzak kalmak isterken yine yan yanaydılar işte... Üstelik bu sefer yanlarında kimsede yoktur. İkisi de nasıl davranacaklarını bilmiyorlardır. Ama sessizliği bozan Asi olmuştur.

A-Gelmene gerek yoktu. Teşekkür ederim.

D-Babam olmasaydı gelmeye niyetim yoktu zaten.

A-...

Demir sert çıkıştığının farkındaydı... Ama kendine de hakim olamıyordu.

D-Oralarda sıkı dostluklar edinmişsin galiba? Arkadaşların buraya geldiğine göre.

A-...

D-Neden susuyorsun?

A-Konuşmaya gerek var mı?

D-Farkındaysan iyi davranmaya çalışıyorum.

A-Büyük özveri.

D-Haklısın.

Asi daha fazla bu konuşmaya dayanamadı. Olduğu yerde durdu ve yüzünü Demir’e döndü.

A-Biliyor musun Demir? Yıllar sana hiç bir şey katmamış. Hala aynı kabalıktasın. Aramızda ne olduysa yaşandı ve bitti. Bunun hıncını sakın benden çıkarma. Yoksa bende sana aynı davranış içine gireceğim ve bilirsin bu senin açından hiçte iyi olmaz. O yüzden ya bana adam gibi davranırsın ya da tüm yaz her yalnız kalışımız da kedi köpek gibi birbirimize gireriz. Bari şu üç ay içinde öfkene hakim olda eski anılarımız kirlenmesin! Şimdi benimle gelmek zorunda değilsin. Gecemi de mahvettiğin ayrıca teşekkür ederim!

Demir, Asi’nin bu çıkışına gerçektende bozulmuştur.

‘’Demek ki gerçekten artık biz diye bir şeyi hatırlamıyor. Aman hatırlamazsa hatırlamasın... Çok ta umurum .... Hadi Demir, itiraf bal gibide umurum da!! Of... ‘’

Demir bunları düşünürken Asi önden gitmektedir. Ama Demir’de altta kalmayacaktır.

Asi’ye yetişir ve kolundan tutup kendine çevirir.

D-Sende şunları iyi bil ki Asi. Sana karşı içimde hiç bir öfke yok. O öfke benden geçeli çok oldu. Sen ben dönmeyeceğim dediğinde her şeyle birlikte o öfkede yok oldu. Ve iyi ki oldu çünkü hayatıma Derya gibi bir mucizeyi soktu.

A-Senin adına çok sevindim Demir! O zaman bu tutumun neden ?

Al işte ver bakalım yanıtını Demir Bey.

D-....

Demir’in sustuğunu gören Asi. O baştan çıkartan gülümsemesiyle bakar Demir’e... Ve bir hışım arkasını dönüp gider...

D-Bekle... Ya beklesene Asi!

Asi yüzünü Demir’e döner.

A-Peşimden gelmek zorunda değilsin.

D-Asi. Ya bekle! Akşam akşam seninle uğraşmayalım.

A-Uğraşma o zaman Allah Allah.

Demir, Asi’ye yetişir. Şimdi yan yana yürümektedirler.

D-Hala eski inadındasın.

A-Ben hiç değilse senin gibi değişmedim, Demir.

D-Yaa farkındayım.

A-İyi...

Anayolda dururlar. Asi Dilek’i görür.

A-Kızım niye böyle pat diye çıktın geldin.(Diyip sarılır Dilek’e)

Di-Ay fenamı sürpriz yapiyim dedim. O kıtık taksici de beni anayolda bırakıp gitti!

A-Kazıklamıştır da şimdi seni.

Dilek’in gözü Demir’e takılır. Elini uzatır.

Di-Ben Dilek.

D-Demir.

Dilek şok olmuş gözlerle Asi’ye bakar... Bu bakış Demir’den de kaçmamıştır.

...

SONBAHAR

10.BÖLÜM

D-Yaaa Asi!!

A-...

D-Asiiii... YA KALKSANA

A-Bi git ya...

D-Haydaaa... Ya kime diyorum.(deyip Asi’yi kaldırmak için eliyle kolunu çeker)

A-O eli indir bi!(der anlaşılmaz bir sesle)

D-Ne?

A-İndir bi o eli!

D-Kızım iyi misin? Kalksana!

A-Ya Dilek. Bütün gece konuştuk. Yeter. Uyuyacağım.

D-Demir’ler geldi diyorum.

Bu sırada Sultan hn. kızlara bakması için Demir’i göndermiştir. Demir, Asi’nin bu uykulu halini görünce odaya girmez uzaktan onu gülerek seyreder.

D-Kızıımm... Demir geldi diyorum.

A-Hangi Demir?

D-Ya kaç tane Demir var?

A-Ne biliyim be!

D-ASİ KALKSANA!

A-Ya Dilek uykum var uykum. Horozlar uyanmadı daha ne Demir’i ya!

D-Kızım kahvaltıya gelmişler.

A-Onlar bizden çıkmıyorlar ki.

D-Ayıp ayıp.

A-Ya Sultan teyzeyi geçtim. Severim Sultan teyzeyi... Ama Demir niye buraya geliyor.(der uykulu bir sesle)

D-Asi. Bak kalk artık lütfen.

A-O Demir’e söyle...

Bu sırada Dilek, Demir’i fark eder. Asi’yi susturmaya çalışır ama susturamaz.

A-Asi hanımın çok uykusu varmış. O gül yüzünü bu sabah görme şerefini başka bir sabaha bırakıyormuş de... Ama Sultan teyzeler duymasın tamam mı?(der ve yatakta ters yöne döner)

Bu sıra Demir odaya girer.

De-Hadi kızlar acıktık.

Asi yataktan ne söylediğini farkında olmayan bir edayla

A-Sen zaten ne zaman toksun ki... Gören kıtlıktan geldi san--- (Asi ne söylediğini fark eder ve başını yastıktan kaldırır) DEMİR?!

D-Demek ki uyanman için Demir’in gelmesi lazımmış.

Demir ise tüm bu konuşmaları duymamış gibi

De-Hadi annemler bekliyor sizi.

D-Tamam.

Asi kendini yastığa gümm diye bırakır. Demir sese doğru döner ve Asi’yi yine yatmış olarak görür.

De-Hadi dedim ama!

Bunun üzerine Asi, başını yastıktan kaldırıp Demir’e pis pis baktı. Demir’de ona gıcık bir gülümsemeyle bakıp odadan çıktı.

‘’Hala uykucu... ‘’ diye geçirdi içinden Demir...

On dakika sonra kızlar sofraya geldiğinde hafif dalgaları geçildi ama onlarda gülüp geçtiler.

Dilek’in Sultan hn. yanına oturmasıyla Asi, Demir’in yanına oturmak zorunda kaldı.

A-Açıkmışım gerçekten ya.

D-Bende...

G-Dün gece neden öyle geç yattınız.

D-Beni uyku tutmadı. Saat farkı işte...

G-E artık bu gece erkenden yatarsınız.

D-Öyle gözüküyor.

Bu sırada Asi, reçele uzanır. Aynı anda Demir’de reçele uzanır ama Demir daha hızlıdır. Asi’nin önünden reçeli aldığı gibi kendine çeker. Asi ise dik dik bakar Demir’e...

De-Ne öyle bakıyorsun?

A-Reçelle işinin bitmesini bekliyorum.

De-İşim uzun sürer.

A-Ya Demir. Harbiden oha tüm ekmek reçel oldu daha ne süreceksin.

De-Sana ne.

A-Versene şu receli.

De-Sürüyorum görmüyor musun?

A-Sürdün ya süreceğin kadar.

De-Asi?!

A-Ne!

De-Birde bana kaba diyorsun.

A-Ver şu reçeli.

De-Vermeyeceğim!

A-Vereceksin

De-Vermeyeceğim!

A-YA DEMİR!

De-Aman iyi al!

A-Acıdım de de tam olsun...

**

Kahvaltıdan sonra Dilek ve Asi kendilerini Beyoğlu’nun kalabalık ve dağınık sokaklarına bırakırlar.

Dilek kendine bir şeyler almaya çabalar ama Asi’nin suyu çıkmıştır. Böyle bir günden sonra kendilerini eve zar zor atarlar...

...

Durum:
    Okynss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Theseus.
    Konular
    9
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Bugünün senaryosu!

Şiirim yok bu yeni güne!
    Neye yarar ki olsa?
    Sonuçta bu ‘günler ‘ değil mi?
    Seni götüren uzaklara...
    İşte bu yüzden
    Şiirim değil
    Bedduam var,
    Seni benden çalan,
    Beni senden uzaklaştıran
    Her bir yeni güne

Şiirim yok sana!
    Neye yarar ki olsa?
    Sonuçta sen
    Benden uzakda,
    Uzak diyarlarda,
    Başkalarıyla baş başa...
    İşte bu yüzden
    Şiirim yok
    Ama bedduamda yok sana!
    Neden olsun ki?
    Sonuçta sen ve ben artık biz olmaktan
    Çok uzaklarda...

SONBAHAR

11.BÖLÜM

A-Bu gün ne yapıyoruz?

b]D-[/b]Bilmem.

A-Öğlen yemeğini bizim cafede yedireyim sana. Pizzaları çok güzel oluyor.

D-Pizza mı?. Hayırrrrrrrrrr

A-Bilirim ben seni. Ben yokken sürekli pizza yedin dimi?

D-Aynen.

A-Başka şeyler yersin sende.

D-İyi gidelim bari.

Dilek ve Asi koşudan dönerken. İşe gitmek için arabasına binen Demir’i görürler.

Dilek, Demir’e selam verir. Demir’de kızlara başıyla selam verir ve arabasına biner...

‘’Sadece bir eşortmanla bile hoş...’’ demekten yine kendini alamaz Demir.

A-Ne ikide bir selam veriyorsun şuna.

D-Aman Asi. Abartma sende.

A-Abarttığım yok.

D-Hadi hadi. Tanımıyor muyum ben seni.

A-ÖFFF!

D-Öfleemee...

Öğlene doğru Asi ve Dilek hazırlanmaya başlarlar.

Asi üzerine pembe askılı kısa elbisesini giyer. Saçlarına da aynı renkte bir bandana takar, ayağına da hafif ökçeli ayakkabıları giyer...

Dilek’le tam zıt olmuşlardır. Yine zevklerinin uyuşmadığını görüp bir kez daha bir birlerine gülümserler.

Asi’nin arabasına binip Yeniköy’deki küçük restoranlarına giderler.

Sahil’e bakan bu yer o kadar güzeldir ki. Dilek bayılmıştır.

Oturup siparişlerini verirler.

A-Geldiğinden beri hep ben konuştum. Şimdi sökül bakalım.

D-Neyi?

A-Hans’ı...

D-Hee... O konu.

A-Evet o konu. Anlat bakalım.

D-Ay Asi... Sende, önümde eğildi ve evlenme teklifi etti işte...

A-Önünde eğildi bide...

D-Aman Asi... Neyse sonra...

Asi, Dilek’in cümlesini dinlerken birden Demir’in kendisine nasıl evlenme teklifi ettiğini hatırlar.

Asi, üniversite üçüncü sınıftaydı. Demir çoktan mevzun olmuştu. Turizm bölümünü dereceyle bitirmiş, iyi bir yerde işe başlamıştı. İlk maaşını aldığında Asi’yi yemeğe çıkarmış, İstanbul Hilton’un en tepesi Roof’da her kesin gözü önünde, muhteşem İstanbul manzarasında evlenme teklifi etmişti.

D-Huuuu... Kime diyorum ayol...

A-Pardon canım.

D-Neyse bizde düğünü Hans’ın ülkesinde yapmaya karar verdik.

A-Yaa..? Hans’ın memleketi neresiymiş bakalım?

D-Yani Asi, diyorum ya Fransa diye...

A-Oooo desene bize Fransa yolları gözüktü.

D-Valla aynen öyle.

A-Annenler ne diyor bu Fransız damada...

D-Ne desinler. Bir türk bulup evlenmek varken neden Fransız diyorlar?

A-Sen ne diyorsun?

D-Seviyorum diyorum ne dicem...

Böyle konuşurlarken saatlerde uçup gitmiştir. Asi saatine bakar.

A-Öff dilek tam dört buçuk saattir buradayız. Hadi kalkalım.

Arabaya binip eve giderler... Eve geldiklerinde yine iki aileyi kaynaşmış bir vaziyette görürler. Asi yine kızmıştır... Öyle ki ağzı aşağıya düşerken kaşları havaya kalkmıştır...

A-Yine mi bizde bunlar ya? Üstelik Derya’da burada.

D-Derya kim?

A-Bizim oğlanın yavuklusu...

D-Bizim oğlan mı?

A-Öff.. Yürü Dilek.

...

SONBAHAR

12.BÖLÜM

G-Kızım... Sizin içinde bir şeyler ayırdık. Gelinde yiyin.

Asi sinirli bir ses tonuyla...

A-Biz yedik anne.(diye söylenmiştir.)

Der-Bu ne sinir Asi?

Asi ne diyeceğini şaşırmıştır. Şimdi ‘’Sen buradasın, daha ne ‘’ dese ayıp olacaktır. ‘’ Yorgunum ‘’ dese bunu da kimse yutmayacaktır. En sonunda yardım et der gibi Dilek’e bakar.

D-Ayol benim nişanlıma kızdı hanımefendi... Yok, efendim neymiş düğün Fransa’daymış...

Der-Ben Derya... Anlaşılan tanıştıran olmayacak(der göz ucuyla Asi’ye bakarak)

D-Dilek(der oda kendini tanıtır.)

A-Siz devam edin ben üstümü değiştireceğim.

Asi sakinlemek ve bu sinir kızın kinayelerinden kurtulmak için kendini odasına atar. Bir süre dinlenir.

Bu sırada Dilek, Derya ile sohbeti koyulaştırmıştır...

Der-Demek düğün Fransa’da...

D-Evet. Aslında biz buradaki akrabalarımızla yapmayı düşünüyorduk ama Hans, çok ısrar etti. Bizde kıyamadık...

Der-Burada neden bir düğün yapmıyorsunuz?

D-Aslında biz öyle yapacaktık. Hem New York’ta, hem de Türkiye’de ama Hans benim ailem New York’la Türkiye’ye gelemez, ailem olmadan da düğünün keyfinini çıkartamam, zaten yaşlı başlı insanlar deyince... Tek bir düğün yapılmasına onunda Fransa’da olmasına karar verdik.

Der-Ne güzel. Hep Fransa’ya gitmek istemişimdir...

Bu sırada Asi, üzerine geçirdi keten pantolonu ve askılı bluzuyla kendini bahçenin en serin köşesine atmış kitap okumaktadır. Yanına yaklaşan Demir’i görmez.

D-Ne o Asi Hanım... Bizden bıkmışsınız.

A-Sen nerden çıktın ya.

D-Sana da merhaba.

A-Öf...

D-Keyfimden gelmedik herhalde... Dilek’le Derya seni çağırıyor.

A-Ne yapacaklarmış beni?

D-Bilmiyorum.

A-Gidemem şimdi... Söyle onlara kitap okuyorum.

D-Ben sizin uşağınız değilim.

A-Onların uşağı oluyorsun ama.

D-Derya rica etti. O yüzden.

A-Öfff... Yemişim Derya’nı ya.(der ve kitabı koltuğa bırakıp Dilek’in yanına gitmek için ayaklanır.)

D-Laflarına dikkat et istiyorsan.

A-Tabii paşam. Nasıl isterseniz. Yok yok sayıyla veriyorlar bana bunları...

D-Asi’lere söyleriz. Düğünden bir kaç gün önce gider oraları gezeriz, hep birlikte... Sonrada benim düğünüme gelirsiniz...

Der-Evet çok güzel olur.

Bu sırada Asi ve Demir masaya yaklaşmakta oldukları için Derya’nın bu son sözünü duyarlar.

De-Neymiş bu kadar güzel olan.

Der-Aşkım, Dilek bizi düğününe davet etti... Bil bakalım düğün nerde(Demir’in cevaplamasına fırsat vermeden)Fransa’da... Çocukluğumda hep gitmek isterdim. Bir turizmci olmama rağmen hiç gidemedim. Dilek’in düğününe kısmetmiş. Kibarlık yapıp bize bir program hazırladı ki sorma... Düğünden bir kaç hafta önce sen, ben, Asi ve Dilek ve nişanlısı Hans’la, Fransa’ya gidip oraları gezeriz. Belki düğünden sonrada bir kaç ülkeyi ziyaret ederiz... Harika olacak bu gezi harika!

Asi, duyduklarına inanmayan gözlerle Dilek’e bakar...

Demir ile ikisi birbirlerine ters ters bakarak aynı anda derin bir offf çekerler...

...

Arkadaşlar...

Malum okullar başlıyor... Bu sene derslerim başta Fransızca olmak üzere çok ağır... O yüzden sadece hafta sonları girebileceğim... Hafta sonları, hafta içi atamadığım bölümlerin hepsini atıcam... Yani Cumartesi günleri on bölüm birden okuyacaksınız... Umarım bu konuda sorun kalmamıştır... Cumartesiye görüşmek üzere...

Sevgilerimle
    Okynss

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)