-84-

Semih: Vallahi arkadaş hatırına çiğ tavuk yenirmiş, sırf senin için, yoksa var ya hayati tehlikeyle karşı karşıyayız.
Üç arkadaş gülmelerini zor tutarken,
Demir: Çıkar şimdi, aman arkadaşlar biraz daha sabır.
Asi kabinden çıktığında Demir bir an nefessiz kaldığını hissetti. Karşısında dünyanın en güzel kızı duruyordu sanki.
Oya: Hımm bak bu elbise çok daha güzel ve sana çok yakıştı. Umarım böyle senli benli konuştuğumdan rahatsız olmazsın Asi?
Semih: Haklısınız Oya hanım, Asi hanım bu elbiseyle bir kuğuya benziyor.
Asi bu sözler üzerine çok utanmıştı. Demir’e baktı, sevdiği adam daha bir şey söylememişti.
Demir: Evet Asi harika görünüyorsun. Ben biz bu elbiseyi alalım.
Asi’de elbiseyi çok beğenmişti, peki tamam o zaman ben çıkarayım derken,
Demir: Yok yok Asi çıkarma, çok fazla vaktimiz yok, buradan çıkıp gideriz kokteyle.
Asi: Bilmem ki
Demir: Evet evet, bende hemen erkek reyonundan kıyafetimi alırım, iki iş bir arada biter.
Bu sırada Oya’nın kendilerini ayakkabı bölümünden çağırdığını gördüler. Çok şık taşlarla süslü bir terlik vardı Oya’nın elinde.
Oya: Eee bu kadar güzel elbiseye böyle şık bir terlik gider di mi beyler.
Demir: Haklısınız, ya Oya hanım siz Asi’ye yardımcı olurken ben de Semih beyle erkek bölümüne gidip, kendim için kıyafet bakayım. Bu gece önemli bir kokteyle davetliyiz de.
Oya: Aaa seve seve. Hem biz bayanlar alış-verişi severiz. Bu arada Demir bence kendine siyah takım bak, sana çok yakışacaktır eminim.
Demir: Peki aklımda tutacağım, sen ne dersin Asi?
Bu ana kadar kıskançlıktan beyni uyuşmuş olan Asi son dakikada Demir’in fikrini sormasıyla biraz kendine gelmişti.
Asi: Oya hanım haklı olabilir, baksana giyim konusunda uzman kendisi.
Asi’nin böyle kinayeli cevabını umursamayan Oya hemen lafa atladı.
Oya: Doğru Asi, bak ben senli benli konuşurken sen sizli konuşuyorsun, sen de Oya de lütfen. Ha evet bak bu konuda iddialıyımdır, eşimin kıyafetleri de benim elimden geçer.
Asi eşimi duyunca kendini biraz rahatlamış hissetti.
Asi: Eşiniz mi?
Oya: Tabi tatlım, benim gibi birini kaçırmadı. Aslında bende onu kaçırmazdım, eşim çok yakışıklıdır derken, Semih güldüğü anlaşılmasın diye hafifçe uzaklaşıp,
Semih: Demir bey hadi gidelim, dedi.
Demir: Tamam geliyorum, dedikten sonra Asi’ye çabuk döneceğim, sende diğer alacağın şeye bakarsın dedikten sonra hızla Semih’in yanına gitti.
Asi sessiz bir şekilde Oya’nın kendisine gösterdiği çantaya bakıyordu. Şu son yarım saatte yaşadıkları şaka gibiydi. O bunları düşünürken Oya habire değişik çantaları denesin diye Asi’ye veriyordu. Sonunda şık küçük bir çantada karar kıldılar.
Oya: Bu arada bu elbiseye uygun kolye ve küpeyi e tamamladığımızda.
Asi: Kolye mi?
Oya: Tabi ki kolye. Bu elbiseye taktığın kolye uygun değil.
Asi’nin eli hemen kolyesine gitti. Kusura bakmayın uyup uymaması önemli değil. Bu kolyeyi asla çıkarmam.
Oya: Ama
Asi kendini zor tutarak aması filan yok Oya hanım, bu kolyeyi çıkarmam.