Sayfa 11/201 İlkİlk ... 7891011121314152161111 ... SonSon
1001 sonuçtan 51 ile 55 arası

Konu: Aşk Oyunu - Senaryolar (2)

Durum:
    Billush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    9
    Bahsedilme
    0 Mesaj

"5 yıl önceydi.Annenle baban kendilerince akıllılık edip bir oyuna başladılar.AŞK OYUNU' na.İkisi de kendilerini çok akıllı sanıyorlardı.Aslında birbirlerini tanımıyorlardı bile.Ama şartlar onları anlaşmalı bir evliliğe sürüklemişti.Babanı dedenin evlilik baskısı, anneni evlerinin haciz yüzünden elden gitmesi...Çok farklı bir yerde,ne Sarp'ın ne de Ekin'in aklına gelebilecek bir yerde karşılaştılar.Normal bir halk minibüsünde...En başta gururlu annen oyunu kabul etmedi.Onuruna yakışmazdı.Sonra aklına babası geldi babanı nişandan kaçırdı.Artık oyun başlamıştı.Aceleyle evlendiler.Kimse ne olduğunu anlamadı.Birbirlerini hiç tanımayan bu iki genci kader aynı odaya kilitlemiş gibiydi.Birbirlerini yavaş yavaş tanımaya başladılar.En başta Ekin için bir zengin züppesiydi Sarp.Sonra onun özelliklerini,derinliklerini öğrendikçe Ekin ona bağlandı.O bile farkında değildi.Sarp kendine hep ters tepki veren,gururlu,inatçı bu kıza aşık oluyordu.Belki güzelliğinden belki de gizemindendi.Kimse bunların farkında bile değildi ama iki gencin yüreğinde fırtınalar kopmaya başlamıştı.Herkes onları mutlu bir aile sanıyordu oysa onlar birbirlerine daha yeni aşık oluyorlardı.Birbirine aşık olduklarını anladıklarında ikisi de en başta bu gerçeği kabul etmedi.O sevgiyi, o aşkı yok etmeyi,bastırmayı denediler.Başaramadılar.Ekin sonunda bu aşkı bastıramayacağını anladı.En iyisi bu işi kökünden çözmekti.Babana boşanmayı teklif etti.Sarp en başta mecburen kabul etti sonra Ekinden vazgeçemeyeceğini anlayıp aslında boşanacaklarını açıklayacakları o yemekte annene olan aşkını ilan etti.O ana gelene kadar geçinemediklerine inandırmak için olmadık oyunlar oynamışlar yalandan kavga etmişler ama kendilerini kimselere inandıramamışlardı.Ekin çok şaşırmıştı.Duygularının karşılığı vardı ama Sarp'a güvenemiyordu.O çapkın biriydi.Zaten bu evliliğe de Sarp rahat çapkınlık yapsın diye başlamışlardı.Sarp'a kendisine güvenmediğini söyleyip evi terk etti.Anne ve babasının yanına döndü.Sarp bunu kabullenemedi.Dengesizleşti.Bir an çok mutlu bir an sarhoş bir an hasta gibiydi.Kendini içkiye vermişti.Sonunda dayanamadı annenin evinin kapısına dayandı.Tam 3 gün annenin kapısında bekledi.Annen inatçıydı.İkna olmuyordu sonunda onunda yüreği el vermedi.Onu kovarak kurtulmayı denedi.Sarp ikna olmuyordu.Sen gelmeden gitmem diyordu.Ekin ağır konuşmaya başladı.Sarp Ekin'e hayatından sonsuza dek çıkacağını söyleyip gidiyordu ki Ekin'in yüreği dayanmadı.O an artık Sarpsız olmayacağını anladı.Birbirlerine sarılıp evlerine döndüler.Ama felaketler bitmiyordu.O günün sabahı gazetede bu AŞK OYUNU ortaya çıktı.Deden kalp krizi geçirdi,Orhan deden çok kızdı,babaannen her zamanki gibi itibar derdine düştü,anneannen dedenin yaşamı derdindeydi.İsmet deden kurtulmuştu ama annenden isteği, annenin babandan boşanmasıydı.Annen dedenin sağlığı için kabul etti.Zor da olsa boşandılar.İkisi için da artık yaşamanın anlamı yoktu.Birbirlerinin ne yaptıklarını bile bilmiyorlardı ama...ama birbirlerini çok seviyorlardı.Baban annensiz nefes alamıyordu.Kendini işlere veremiyordu aklı hep annendeydi.Ruh gibi geziyordu.Sonunda dayamayıp annen için tüm bu zenginliklerden vazgeçti.Annelerin mahallesine taşındı.Anneni ikna etmeyi deniyor ama beceremiyordu.Annen her zamanki gibi inatçıydı.Sarp, annenin çalıştığı fabrikada şoför olarak işe başladı.Hayatında ilk defa böyle bir iş yapıyordu ama yanında Ekin vardı her sabah her akşam onu görüyordu ya çok mutluydu.Mahalleden birinin düğünü vardı.Hem annen hem de baban davetliydi.O gece baban annene, annen için yazdığı şarkıyı söyledi onca insanın önünde.Sonra anneni sahile davet etti.Orada annene yazdığı mektubu okudu.Annen ayrılığa daha fazla dayanamıyordu.Beraber yeni bir oyuna,Ayrılık Oyununa başladılar.Ayrıymış gibi görünüp birlikte olacaklardı.Ekin bir yandan dedeni yumuşatmaya çalışıyor bir yandan Sarp’la mahalleliye yakalanmamak için uğraşıyordu.Zordu ama aşk için değerdi.İstanbul'a Kız Kulesi'nden kendilerini ayıramayacağını bile haykırdılar.Sonunda dedeni ikna etmeyi başardılar.Her şey yoluna giriyordu,aşk kazanıyordu ki babanın lise aşkı Yasemin çıkageldi.Sarp, Ekin'e aşıktı Yasemin onu etkileyemezdi etkilememişti de ama..ama olan lise mezunlarının buluştuğu gece de oldu.Ekin o sırada Berna Teyze’nle fabrikanın gecesindeydi.Yasemin, Sarp'ı “başlamayan aşkımız mutlu bitsin” deyip öpmüştü.Sarp'ın aklı karışıktı Yasemin'i geri çeviremedi.Ama sonra çok pişman oldu.Bunu asla annene söylemeyecekti.Bu olay da kapanacaktı.Ama öyle olmadı.Annen ve baban yeniden evleniyorlardı.Baban annene beraber bir gece geçirmeyi önerdi.Annen en başta kabul etmese de sonra geri çeviremedi.Çünkü o da sevdiği adamla zaman geçirmek istiyordu.Baban anneni tanıştıkları,gezdikleri yerlere götürdü.O gece sen oldun, Yağmur.O gecenin sabahı annen babanın telefonuna gelen bir mesajla Yasemin’le babanın öpüştüğünü öğrendi.Babanı terk etti ve yıllardır baban sandığın Kenan’la evlendi.Babanın gözlerine baka baka Kenan'a "Evet" dedi.Baban buna dayanamayıp anneni unutmak umuduyla Yasemin’le yurtdışına çıktı.İşte baban birkaç hafta önce döndü.Birbirlerini hala unutamadıklarını anladılar.Annen babandan boşanıyor,baban Yasemin’den ayrıldı.Eğer şimdi sen de yardım edersen bu sefer birleşecekler."
    Yağmur'a dinledikleri masal gibi gelmişti.Ama anlatılanlar gerçeğin ta kendisiydi.Yağmur birden gülümsedi.Aklından muzurca şeyler geçiyordu.
    "Ayy annemle babam da çocuk gibiymişler."
    Yelda gülümsedi.O kadar şey anlatmıştı ki nefes nefese kalmıştı.Ama şimdi bu sözler onu gülümsetmeye yetmişti.
    "Hâlâ öyleler..."
    "Belli.Dün yine kavga ettiler.Ama babam annemi ikna etmeyi başardı."
    Yelda şaşkındı.Yine mi kavga etmişlerdi?
    "Nasıl yani?Ne için kavga ettiler..?"
    "Bildiğin boş mevzular, Hala.Annemin inatçılığı..."
    Yelda bir anda kahkahalara boğuldu.Yağmur büyümüşte küçülmüş gibiydi.Sanki olayların hepsini görmüş gibi konuşuyordu.
    "İlahi Yağmur.."
    "Yalan mı söyle, Hala?"
    "Değil, Yağmurcuğum.Çok doğru."
    "Bizim bunları barıştırmamız lazım.Yeter bu kadar oyun."
    Yelda Yağmur'u tanıdıkça,onu dinledikçe şaşırıyordu.Ne tatlı,ne akıllı bir kızdı bu böyle.Tam Ekin ve Sarplık...
    "Bence de ama ne yapabiliriz ki?"
    "Benim bir planım var..."
    Yağmur aklından geçenleri Yelda Halasına anlattı.Yelda bu planı çok beğenmişti.Yeğeni kendisine de benziyordu.Çok muzurdu.
    "Tamam, Yağmur kabul.Deneyelim bakalım."
    Yelda Yağmur'un elinden tuttu ve aşağı salona indiler…
    Imzada birden fazla resim kullanimi yasaktir

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    9
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Aşağı indiklerinde bütün aile oturmuş sohbet ediyordu.Sarp Yağmur'un Yelda'nın elinden tutmuş onlara yaklaştığını fark etti.
    "Gezdin mi kızım evi?"
    Yağmur aslında sadece babasının odasını görmüştü ama gerçeği söylemenin hiç gereği yoktu.Yoksa halasının ona anne ve babasının aşk hikayesini anlattığı ortaya çıkardı.Yelda tedirgin bir şekilde Yağmur'a baktı.Yağmur çok rahat cevap verdi.
    "Evet gezdik babacığım.Yelda halamın odası çok güzeldi."
    "Sağ ol canım."
    Yelda derin bir nefes almıştı.Aslında gerçeği anlatması iyi olmuştu,Yağmur'un bilmeye hakkı vardı ama her şeyi açık anlatmasına Sarp kızabilirdi.
    "Yağmur,yavrum kucağıma gel bakayım sen..."
    Orhan Bey 5 yıl sonra kavuşmuştu bir toruna.Sarp'a ve Ekin'e söylemedikleri için kızgındı ama torununu geç de olsa kucağına almanın mutluluğunu yaşıyordu.
    Yağmur Orhan Bey'e yaklaştı ve kucağına oturdu.
    "Ooo sen ne ağırsın öyle."
    "E kocaman kızım olacak o kadar."
    Yağmur'un verdiği cevaba bütün aile güldü.Feryal Hanım hariç...O torunu olmasına ne kadar mutlu olsa torununun Ekinden olması onu dizginliyordu.Ekin'i sevmiyordu,oğluna uygun ailesine uygun değildi,üzerine bir oyunla gelmişti.Ondan olmamalıydı bu çocuk.Olsa bile onla olmamalıydı.Teksoyların yanında bir Teksoy gibi yetişmeliydi.
    "Sarp bir dakika benimle gelir misin?"
    "Tabii anne."
    Sarp ayağa kalktı ve beraber Feryal Hanım'ın odasına çıktılar.
    "Evet seni dinliyorum anne."
    "Bak oğlum biliyorum bir çocuğun olmasından mutlusun,onunla iyi vakit geçiriyorsun.Neden geçirdiğin vakti arttırmayasın?"
    Sarp annesinin ne demek istediğini anlamıyordu.Hem çok karmaşık konuşmuştu hem de...
    "Nasıl yani?"
    "Onu alabiliriz oğlum.Onu Ekinden alabiliriz.Bu evde bir Teksoy gibi yetişir."
    Sarp işte annesinin ne dediğini şimdi anlıyordu.Annesinin tek düşündüğü Teksoyların geleceğiydi.Torunu umuru bile değildi.
    "Saçmalama anne."
    "Saçmalamıyorum Sarp.Alalın onu.En iyi avukatları tutarız."
    "Anlamıyorsun değil mi?Anlamıyorsun...Benim derdim Teksoyların geleceği değil.Kızımın geleceği,yaşamı,mutluluğu,sağlığı...Oysa sen onu sevmek yerine Teksoyların sadece varisi olarak yetiştirmek istiyorsun.İçinde hiç mi sevgi yok?İnsanda torun sevgisi olur anne.Her babaannede olur.Her anne bir gün torununu kucağına alma isteğiyle yaşar.Oysa sen...sen Teksoylara varis yetiştirme derdindesin.Seni anlamıyorum...anlayamıyorum.Onu neden sevmeyi denemiyorsun?Boşversene kime söylüyorum.Bunlar Feryal Teksoy'u ilgilendirmez.Onun için önemli olan itibardır.Ben sadece kızımı mı istiyorum sanıyorsun?Ben aşkımı da istiyorum.Ekin'i de istiyorum.Onsuz ve kızımsız bu hayat anlamsız.Birinin yanımda olması yetmez.İkisini de istiyorum.Bir gün ikisi beraber bu evde olacaklar anne.Buna kendini hazırla."
    Sarp kapıyı çarptığı gibi odadan çıktı.Merdivenlerden aşağı indi.Şöminenin başında ne güzel bir aile gibiydiler.Tek eksik Ekin'di.Ama bir gün o da tekrar bu tabloda olacaktı.Sarp'ın tek amacı artık buydu...
    Akşam saat geç olmuştu.Yağmur'u eve bırakma zamanı gelmişti.Ancak aile Yağmur'u çok sevmişti.Yağmur geldiğinden beri Orhan Bey'in kucağından düşmüyordu.Sohbetleri çok komikti.Orhan Bey'in sorduğu her soruya Yağmur akıllı cevaplar veriyordu.Feryal Hanım hariç herkes salonda toplanmış sohbet ediyordu.
    "Sen de baba oldun, be kanka."
    "Öyle oldu Serkan."
    "Sanki memnun değil gibisin abi..."
    "Aslına bakarsan çok memnunum, Yelda.Canımdan bir parça var karşımda.Babalık çok ağır ama bir o kadar da güzel bir duygu.Kızım olduğunu öğrendiğimden beri aklımdan çıkmıyor.Ne yapıyordur,ne yiyordur diye düşünüp duruyorum."
    "Sanırım babalık bu Sarp."
    "Sanırım Yelda."
    Sarp kolundaki saate baktı.Saat geç oluyordu.Ekin'in bekletmemek lazımdı.
    "Yağmur’cuğum gitme zamanı."
    "Ya, baba ya..."
    "Anneyi bekletmemek lazım değil mi, canım?Hem daha pasta yiyeceğiz."
    "Oleeey.Hadi gidelim.Pasta yemek istiyorum."
    "Kız ne çabuk unuttun bizi?Bir pastaya..."
    "Unutmam dedeciğim ama annem bekliyor."
    "Hadi, git bari."
    Yağmur önce Orhan Bey'i sonra Yelda ve Serkan'ı teker teker öptü.
    "Bir daha gel tamam mı, Yağmur?"
    "Geleceğim hala."
    "Bak, senin bu baban var ya zamanında...."
    Sarp Serkan'ın sözünü böler.
    "Öhöö öhöö."
    "Biliyorum enişte babam zamanında çapkındı."
    Herkes şaşkınca Yağmur'a baktı.Sarp çok şaşkındı.
    "Kızım?"
    "Ben biliriiiim:)"
    Sarp bu konu üzerinde fazla durmak istemiyordu.Yağmur'un elinden tuttu ve beraber arabaya bindiler.Önce pastaneye uğrayıp pasta aldılar.
    "Neyli pasta istersin bakalım?"
    "Hıımm,Çikolatalı."
    "Tam da annenin sevdiği gibi..."
    "Alalım mı o zaman baba?"
    Yağmur o kadar tatlı söylemişti ki reddetmek imkansızdı.
    "Sen istersin de almaz mıyım?"
    "Oleeey."
    Sarp pastayı sardırdı.Beraber arabaya bindiler ve Ekinler’in evine doğru yol aldılar.
    "Geldik prensesim.Buyurun."
    "Sen gelmiyor musun?"
    "Gelemem canım.Biliyorsun yakalanma ihtimalimiz var."
    "Yaa, baba..."
    Sarp Yağmur'un ısrarlarına dayanamadı ve onunla beraber indi.Sessizce merdivenlerden çıkarken arkadan bir ses geldi.
    "Sen de kimsin?"
    ....

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    9
    Bahsedilme
    0 Mesaj

"Sen de kimsin?"
    Sarp duyduğu bu ani sesle irkildi.Yakalanmışlardı.Bir eliyle pastane poşeti bir eliyle de kızının elini tutuyordu.Ses çok tanıdıktı.Yavaşça sesin geldiği yöne döndüğünde 5 yıldır görmediği ama iyi tanıdığı İsmet Bey'i gördü.
    İsmet Bey şaşkındı.Sarp onların evinde bir elinde pasta bir elinde Yağmur ne arıyordu?5 yıldır görmemişti Sarp'ı.Kızı Ekinle yalandan evlendiklerini öğrendiğinde hissettiklerini anımsadı birden,ardından lise aşkını öptüğünü gelip söylediği akşam yemeği geldi gözünün önüne...
    "Ne işin var burada?"
    "Açıklayabilirim İsmet Amca..."
    "Baba ne oluyor?"
    İşte olan olmuştu.İsmet Bey duyduğu söze inanamıyordu.Biricik torunu,Kenan ve Ekin'in kızı Yağmur Sarp'a "BABA" diyordu ama neden?Yoksa...Bu olabilir miydi?
    "Baba mı?Kızım karıştırdın galiba..."
    O sırada ev ahalisi sesten uyanmaya başladı.İlk uyanan Kurtiydi.Uykulu uykulu salona geçti.
    "Ne oluyor gece gece ya?
    O sırada merdivenlerde şaşkın Sarp'ı gördü.
    "Eniş...Yani Sarp ne işin var burada?"
    "Anlatacağım Kurti anlatacağım."
    Ekin aşağıdan sesler geldiğini fark edip merdivenlere yöneldi.Sarp'ı ve babasını gördü.Yakalanmışlardı
    O sırada Gönül,Gülser Hanım,Muzo ve Hacı Teyze de uyanmıştı.Hepsi yavaş yavaş salona geliyordu.Sarp'ı gördüklerinde hepsi şaşkınlıkla bakıyorlardı.Ekin daha fazla dayanamadı ve ev ahalisinin yanına indi.
    "Sarp!Baba ne oluyor burada?"
    "Bu soruyu asıl sana sormak lazım kızım..."
    "Anlaşılan gerçekleri anlatmam gerekecek."
    "Ne gerçeği kızım?"
    "Anlatacağım anne anlatacağım..."
    Ev ahalisini salona topladılar.Herkes şaşkındı.Ekin ve Sarptan bir açıklama bekliyorlardı.En şaşkını da İsmet Bey'di.Her şey yeniden mi başlıyor sorusu aklını kemiriyordu.
    Gülser Hanım Sarp'ın gecenin bu saatinde evde ne aradığını anlamak istiyordu.Görüşmeyeli 5 yıl olmuştu.Sarp çok değişmiş görünüyordu.
    Hacı Teyze 5 yıl sonra Sarp'ı görmekten memnun tek inan gibiydi.Sarp'ı ilk tanıdığından beri çok severdi.Şimdi karşısında 5 yılda olgunlaşmış bir o kadar da süzülmüş görüyorsu Sarp'ı.Zayıflamış mıydı ne?
    Kurti ve Gönül sadece şaşkınca etrafa bakmakla yetiniyorlardı.Muzo'nunda onlardan farkı yoktu.
    Ekin zamansız yakaladıklarını düşünüp Sarp'a bakıyordu.Sarp keşke Yağmur'un ısrarlarını dinlemeyip eve dönseydim diye düşünürken tek mutlu kişi yine Yağmur'du.Pembe dünyasında artık babasını gizlemesi gerekmeyeceğini düşünerek mutlu olmuştu.
    İsmet Bey sabırsızdı.
    "Evet sizi dinliyoruz."
    ....
    "Beni burada gördüğünüz için şaşkın olduğunuzun farkındayım ama merak etmeyin hepsinin bir açıklaması var."
    Sarp cümlesini bitirdiğinde göz ucuyla Ekin'e baktı.Ekin sanki böyle iyi devam et der gibi bakıyordu.O sırada sabırsız aile fertlerinin hislerine Hacı Teyze tercüman oldu.
    "Evladım eveleyip geveleme hadi söyleyin artık."
    "Peki Hacı Teyze merak etme sözü uzatacak değiliz,zaten uzatılacak bir yanı da yok."
    O sırada Ekin devreye girmesi gerektiğini hissediyordu.
    "Şimdi bu söyleyeceğimiz belki sizi çok şaşırtacak belki de hayal kırıklığına uğratacak ama gerçek bu."
    "Hadi kızım söyleyin artık.Sarp'ın evimizde ne işi var?Yağmur Sarp'a neden baba dedi?"
    İsmet Bey'in bu söyledikleri aileyi şaşkına uğrattı.Yağmur Sarp'a baba mı demişti.Kurti söze karışmadan duramadı.
    "Tabii yakışıklı çocuk Yağmur da az köftehor değil hemen baba diye yapıştı çocuğa.Yavrum senin baba o değil Kenan..."
    "Çok emin olma Kurti."
    "Nasıl yani enişte?"
    Ekin söze karıştı.
    "Çünkü Yağmur'un babası Sarp!"
    Herkes şok olmuştu.Sarp Yağmur'un babasıydı.Bu nasıl olmuştu?
    "Kızım bu şaka filan mı?"
    "Hayır anne gerçek bu.Çok şaşırdığınızın farkındayım ama gerçek bu.Sarp Yağmur'un babası ve Yağmur bunu biliyor."
    "Yani Sarp'ı yakalamasak bize daha söylemeye niyetiniz yoktu öyle mi?"
    "Hayır baba tabi söyleyecektik ama..."
    "Mazeret uydurma Ekin.Bunu nasıl yaparsın?"
    Yağmur orada öylece oturmuş olanları izliyordu.Şaşkındı.Dedesi babasını sevmiyor muydu?Neler oluyordu?
    "İsmet Amca lütfen sakin olun.5 yıl önce olup bitmiş bir şey...Şimdi tartışmak bize hiç bir şey kazandırmaz."
    "Haklısın haklı olmasına ama..."
    "Şimdi de sen ama deme baba.Mazeret yok açıkça söyle.Benden beklemiyordun değil mi?Ben İsmet Bey'in kızıydım hayatta yapmazdım değil mi?Beni tanıyamıyorsun değil mi baba?Çünkü ben 5 yıl önceki Ekin değilim.Bunu anlayın artık ben 5 yıl önce bir adama aşık oldum bak hala aynı adama aşığım.Senin bizi engellemen veya bizim hatalarımız bitiremedi bu aşkı.Bundan sonra da bitmez beklemeyin.Yağmur Sarp'ın kızı.Bu gerçeği kimse değiştiremez.Beni gücüm yetmedi sizin hiç yetmez.Zaten artık değiştirmek de istemiyorum.Benim hatam 5 yıl önce Kenanla evlenmek oldu.Şimdi tek amacım bu hatayı düzeltmek."

Ekin'in sözleri herkesi şaşırtmıştı.Ekin bir yandan haklıydı haklı olmasına,ama..Yine amalar karıştırıyordu akılları.Ekin sözlerine kaldığı yerden devam etti.

"Benden beklemezdin biliyorum baba ama ben 5 yıl önceki aşık olup evlenmeyi bile hayal edemeyen Ekin değilim.Ben aşık oldum.(Sarp'ı göstererek) İşte bu adama aşık oldum.Suçum bu mu?Bunca yıl sevmediğim bir adamla evliydim.Ben o adamın yanında bile yatmadım baba.Neden?Neden mi?Bunca yıl ben sevdiğim adamdan başkasına dokunamadım da ondan...Şimdi ben yeni bir hayata başlıyorum.Bu hayatta kızım ve sevdiğim adam var.İsterseniz siz de olun.Olmanızı her zaman isterim.Ama eğer yeni hayatıma karşıysanız siz bilirsiniz.Karışmıyorum.Bunca yıl çevremdekileri düşünüp hem kendim mutsuz oldum hem onları mutsuz ettim.Artık kendimi düşüneceğim.Mutlu olmak istiyorsanız karşı çıkmayın.Zaten hiçbir şeyi değiştirmez."

Herkesi bir düşünce sarmıştı.Şimdi ne olacaktı?İsmet Bey ne cevap verecekti?İsmet Bey düşünceli görünüyordu.Ekin'in söylediklerini düşünüp bir karar vermeye çalıştığı belli oluyordu.Aradan birkaç dakika geçtikten sonra İsmet Bey söze başladı.

"Bundan sonra geçmişte olanları tartışmak hiç kimseye bir yarar sağlamaz.Geçmiş iyisiyle kötüsüyle geçmişte kaldı.Siz şimdi bir karar vermişsiniz.Yeni bir hayata sil baştan başlamak için.Ekin bundan sonra sana karışmam kızım.Kendi kararlarını kendin ver.Kenandan mı boşanacaksın?Sarpla mı evleneceksin?Hepsi senin kararın.Benim verdiğim kararlar sana hep acı vermiş.Şimdi yalnış olsa da kendi kararını kendin ver.Ben karışmıyorum.Kızım şimdiye kadar hatanda da yanında oldum başarında da.Biz bir aileyiz bizi böyle şeyler ayırmasın.Arkandayım."

Sarp ve Ekin sevinçle birbirlerine baktılar.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    9
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Sonunda yeni bölüm...Handan' teşekkürler...

Ekin ve Sarp o geceden itibaren evliliğe ilişkin hazırlıklara başladılar.İlk işleri evleneceklerini Orhan Bey ve Feryal Hanım'a açıklamak olacaktı.Sarp bu işi de uzatmanın anlamı olmadığını düşünüyordu.Hemen ertesi gün evleneceklerini anne ve babasına açıklayacaktı.Bu düşünceyle konuyu sabah olunca kahvaltıda açtı.
    "Sizlere bir haberim var."
    "Nedir abi?"
    "Seni dinliyoruz oğlum."
    Sarp derin bir nefes aldı.Özellikle annesinin kabullenmesinin zor olacağını biliyordu ama böyle küçük sebepler yüzünden bu sefer ayrılamazlardı.Bu son şanslarıydı ve Sarp bu şansı değerlendirecekti.
    "Biz Ekin’le evleniyoruz..."
    "Ne demek şimdi bu?"
    "Çok açık anne.Biz Ekin’le evleniyoruz."
    "Yani bize sormadan..."
    "Size soracak bir şey yok.Ekin'i seviyorum ve zaman kaybetmeden evleneceğim.Siz izin verseniz de vermeseniz de...Eee, ne diyorsunuz?"
    Önce kısa bir sessizlik oldu.İlk cevap veren Serkan oldu.
    "Mutluluklar kanka her zaman arkandayım."
    Hemen Yelda da cevap verdi.
    "Benim cevabımı biliyorsun ama yine de söyleyeyim bu sefer mutlu olacaksınız."
    "Sağ olun."
    Sarp Orhan Bey ve Feryal Hanım'a baktı.İkisi de susuyordu.
    "Anne,baba siz ne diyorsunuz?"
    Feryal Hanım'ın cevabı belliydi ama ya babası ne diyecekti?
    Önce Feryal Hanım konuştu.
    "Ne kadar o kızla evlenmeni istemesem de karşı çıkmayacağım kendin yaşa ve öğren." dedi ve masadan kalktı.
    Sarp Orhan Bey'e baktı.
    "Baba, sen?"
    "Ben annen gibi karşı değilim bu evliliğe oğlum.Ben sana Ekin’den uygun kız göremiyorum.İnşallah mutlu olursunuz.Neye ihtiyacın olursa ben buradayım."
    "Sağ ol, baba."
    Sarp rahatlamıştı.Önlerinde tek engel annesi gibi görünüyordu.Bu sefer hiçbir şeyi yarım bırakmayacaktı.Annesiyle konuşmalıydı.Ekin ona göre neden kendisine uygun değildi öğrenmeliydi...Masadan kalktı ve annesinin odasına gitti.Feryal Hanım makyaj masasında oturmuş düşünüyordu.
    "Anne!"
    Feryal Hanım şaşkınca Sarp'a baktı.
    "Konuşabilir miyiz?"
    "O konudaysa hayır."
    "Bak anne Ekin'i neden sevmiyorsun bilmiyorum ama bu konu artık çok sıktı konuşmadan da biteceği yok.Şimdi konuşacağız."
    "İyi, konuş o zaman."
    Sarp hemen makyaj masasının yanındaki küçük koltuğa oturdu.
    "Anne neden Ekin'i sevmiyorsun?"
    Feryal Hanım bir an duraksadı.Böyle ani bir giriş beklemiyordu.Bir kaç saniyelik suskunluktan sonra cevap verdi.
    "O sana uygun bir kız değil Sarp..."
    "Ama neden?"
    "Ne eğitimi,ne kültürü ne de ..."
    Sarp Feryal Hanım'ın sözünü kesti.
    "Ne de mali durumu değil mi, anne?Eğitimi artık bana uygun anne.Olmasa da evlenecektim bu sonucu değiştirmeyecekti ama o şu an hukuk okuyor.Onunla aynı kültürde yetiştik çünkü aynı milletin vatandaşlarıyız.Mali duruma gelince sana bir şey söyleyeyim mi, umurumda bile değil.Aslında bu saydıklarımdan hiç biri umurumda değil.Aslında senin istediğin bizim çevreden bir kız biliyorum ama ben bu çevreden bir kızla mutlu olamam bunu anla artık.Ben Ekin'i seviyorum vazgeçmeyeceğim de...Anlasana be anneciğim, ben o olmadan mutlu değilim.Ne zaman elleri ellerimde işte, o zaman huzurluyum.Yanımda bir de kızım olunca bu dünyada başka ne isteyebilirim?Anne mutlu olmamı istiyorsan bu evliliğe karşı durma.Ekin'i sevmeyi dene olmaz mı?Benim için,torunun için..."
    Feryal Hanım bir an sustu.Düşündüğü her halinden belliydi.Oğlunun söylediklerini düşünüyordu.Haklıydı oğlu.Sanki kocası zamanında çok mu zengindi,hayır.Ama o yine de onu sevmişti.O anda Ekin'e olan duygularının çok yanlış olduğunu anladı.Ekin'e önyargılı davranmıştı.Onu tanımadan düşünmüştü onunla ilgili her şeyi...
    "Deneyeceğim oğlum."
    Feryal Hanım oturduğu yerden kalktı ve çekmecelerden birini açtı.İçinden kırmızı bir kutu çıkardı.Çekmeceyi kapatıp tekrar az önceki yerine oturdu.Kutuyu açtı.İçinden Feryal Hanım'ın Paşa Dede'sinden kalan yüzüğü çıkarttı ve Sarp'a uzattı.Sarp şaşkındı.
    "Bunu al oğlum.Bunu Ekin'e vermelisin.Annem evlendiğinde babası ona takmış,ben evlendiğimde de annem bana taktı.Şimdi yüzüğün yeni sahibi belli olduğuna göre bende kalmamalı."
    Sarp şaşkınlıkla annesine baktı.
    "Bu senin için çok değerliydi anne..."
    "Senin mutluluğundan değerli değil.Hem annem evlenirken ister kızına ister gelinine takarsın demişti.Evlenirken takacaktım.Yelda böyle şeyler takacak bir kız değil o zaman gelinim taksın."
    Sarp Feryal Hanım'ın Ekin'e gelinim demesine çok mutlu oldu.Annesine sarılıp odadan çıktı.Şimdi sıra en önemli işe gelmişti.Evlilik Teklifi....

Durum:
    Nanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Almanya
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart saka mi? gercek mi?

Feride Kenani vurmustu....
    Babasindan yadigar kalan silahi, birgün bu amacla, hem de sevdigi adama karsi kullanacagi aklinin ucundan gecmezdi. Ama hayat iste, insanin karsisina hangi sürprizlerle cikacagi belli olmuyordu...
    Feride gözünde yas, karninda bebesi, elinde silahiyla yigildi oldugu yere…Böyle mi olacakti, böyle mi veda edecekti sevdigi adama...halbuki neler hayal etmisti...bebegini doguracakti, Kenan bebesine babalik edecekti, Ayvaliga yerlesip, mutlu mesut bir yasam süreceklerdi...ama simdi? simdi anlamisti iste, kurdugu hayallerin hepsi, kendi kendine yaptigi bir sakaydi...

Ekin Kenanin silah sesiyle yere yigilan bedenine bakiyordu. Bu mutlu gününde, böyle bir olay aklina gelebilecek en son seydi…beyninde firtinalar kopuyordu…aklindan garip garip seyler geciyordu ve Ekin engel olamiyordu birtürlü...
    "Ah, Kenan ah! Yine mahvettin bak herseyi. Sen hayatinda hic ise yarar birsey yapmayacak misin? Ya da yaptigin seyleri dogru düzgün yapamaz misin? Sarpi birkez daha öldürmek istemistin de, eline yüzüne bulastirmistin, simdi yine denedin...hic mi vazgecmeyeceksin...kendi sonunu, kendin yazdin görmüyor musun?…
    düsünüyorum da, aslinda kendine göre dogru, bana göre yanlis zamanlarda bir kabus gibi hayatima girdin...isin garibi ne biliyor musun? ben bunun kabus oldugunu cok gec anladim...
    Tam Sarp bana, duygularini kaydettigi kaseti dinletecekken, benim aklima girmistin de, Sarp acilamamisti bana mesela…zaten Sarpin bir hata yapmasini bekliyordun hep degil mi? Sarp bir hata yapti, sen yine o gece ettigin laflarla benim aklimi karistirdin , Sarpi hayatimdan cikardim, hoop sen hayatima girdin…hicbirsey sormadan, herseyi Kabul ederek…bu da yetmedi sana…adaya da zipladin hemen…ayagini kirip ta evde kalsaydin ya..yok..illa ki marazlik cikaracaksin iste..halbuki ne güzeldi o adadaki bir gece, birbucuk gündüzüm…Sinan mutluydu, ben mutluydum..Sarp zaten göklerdeydi…tam cesaretlenip, yeniden baslayacakken, yine iyi bir zamanlamayla ciktin karsima, herseyimi, yüregimi orada birakacagimi bile bile, aldin götürdün beni…ne oldu basin göge mi erdi? Hayir, sadece zaman kazanmis oldun, hem de aleyhine isleyen bir zaman...
    simdi de bugün..benim en mutlu günümde, artik kötü günler geride kaldi diyorken, yine ciktin karsima...hem de söyle delikanli gibi de degil, dügün pastamin arkasina saklanarak…erkeksen söyle elini kolunu sallayarak girseydin ya..ama nerede sen de o yürek…bak simdi yatiyorsun yerde, ayaklarimin dibinde…aslinda düsene bir tekme de ben atayim diyorum ama, sen seni seven kadina, Ferideye ve karnindaki bebesine sükret…yoksa ambulans mambulans cagirmazdim da, kaliverirden oracikta…"

Ekin "neler düsünüyorum ben böyle ya…" diye icinden gecirip, kafasini iki elinin arasina aldi…inanamiyordu bu düsündüklerine…inanamiyordu…utanmisti mi ne? ama neden?...Kenan degil miydi yillarca oyun oynayan, Ekini kandiran, Ferideyi ortada birakan, olaylari bu raddeye getiren...Ekinin bunda zerre kadar sucu yoktu ki (!)...

Sarp hala saskin, yerde yatan Kenana bakiyordu…aklina basina gelince, kendini yokladi..yoksa vurulmustu da, yine rüya mi görüyordu? Yok, yok..vurulan, vurmak isteyen Kenandi bu sefer...
    "ya oglum, ilahi adalet iste..öldürmeyen Allah öldürmüyor gördün mü? Her firsatta beni arkamdan vurmak isteyen sen vuruldun arkandan bak..hem de seni seven kadin tarafindan…Ekin bana böyle birsey yapacak var ya...neyse...
    Feride de güzel kizmis hani..nasil sana asik olduysa…ama gönül aka da, Kenana da konar degil mi? unutmusum…"

Ekin Sarpin elinden tutunca kendine geldi Sarp...Ekinin gözlerine bakti, sanki ne düsündügünü biliyordu Ekin..Sarp kötü birsey yapmis gibi gözlerini kacirdi Ekinden...
    Ekin de ayni anda "iyi ki Sarp beynimi okumuyor yoksa, iyice yüz alacak benden, üstüme gelecek tabi..sen nasil bununla evlendin, Sinana nasil baba dedirttin diye baslayacak yine…ay hic cekemem simdi valla..."
    Sarp ve Ekin birbirlerinin ne düsündüklerinden habersiz, arkalarinda dikilen gelinlikli kücük kizin farkinda bile degillerdi...

Ambulans ve polis arabalari gelmisti bile…ambulans Kenani, polis arabasi da Ferideyi aldi ve ayrildilar olay yerinden…iste yine yollari ayrilmisti…belki de bir daha birlesmeyecek sekilde ayrilmisti yollari bu sefer ask kurbanlarinin…

Onlar giderken, Ekinin gözü bugün gördügü o gelinlikli kiza takildi..el salladi kiz, Ekin kafasiyla selam verirken:
    -Sarp bak sana bahsettigim kiz, bak karsida…
    -hani Ekin..ben göremiyorum…nerede?
    Sarp etrafina bakinirken, kizcagiz Ekinin burnunun dibindeydi birden...Ekin Sarpin kolunu tutup, bak burada diyecek ti ki, gelinlikli kiz "yine gelecegim bekle beni" dedi ve yokoldu ortadan...olayin sokundan herhalde, hayaller görüyor zannetti Ekin...

Arabalarina binmis, belki de hayatlarinda ilk defa mutlu, mesut birkac gün gecirecekleri balayi mekanina dogru yol aliyorlardi artik...Ekin sarpin omuzuna basini yaslamis, bütün olumsuz olaylara ragmen, yüzünde gülücükler...Sarp arabayi kullandigi icin dikkatli, bir o kadar da mutlu...inanamiyordu, basarmistilar sonunda...herseye ragmen basarmistilar...artik mutlu günler onlari bekliyordu...kelam etmiyorlardi, kelam edip te ortamin büyüsünü bozmak istemiyorlardi sanki...

Gecenin karanliginda, tarfik de bayagi yogundu...Ekin camdan disari bakarken, yine o gelinlikli kizi gördü...
    - Sarp, dur..yine O..dur, Sarp lütfen dur bir dakika..
    Sarp arabanin kontrolunu güc bela elinde tutup, saga cekti..Ekin bir kursun gibi caddenin ortasina atti kendini..Sarp arkasindan...
    Ekin biriyle konusuyordu..ama Sarp neden kimseyi göremiyordu?
    - Ekin ne yapiyorsun, ezileceksin simdi...Ekin diyorum sana...
    ama Ekin hic duymuyor ve Sarpin o görmedigi kisiyle konusmaya devam ediyordu...
    Sessiz kalip, Ekini takip etmenin daha akillica olmasina kara verdi Sarp. Ekin sanki birinin elinden tutuyormus gibi yapip, arabaya dogru yürümeye basladi..arabanin arka kapisini acti...sonra kapadi...kendisi de gecti ön tarafa oturdu...arka koltuga bakarak, konusmaya basladi...
    - gecenin bu saatinde ne isin var senin caddenin ortasinda...bak az kalsin ezilecektin ama, zor kurtardim seni...senin adin ne? Neden konusmuyorsun ya..sen kimsin ve bizi niye takip ediyorsun?...

Ekin sustu sonra...sanki birisini dinliyordu ve dinlerken kendinden gecmisti...gözleri kocaman acildi, gözyaslari doldu ici, gözlerini kapatinca, gözyaslari yanaklarindan süzüldü...
    Sarp ne yapacagini bilemiyordu..ne yapilirdi ki bu durumda...birkac denedi Ekini konusturmak icin, ama Ekin görmüyordu Sarpi, duymuyordu sanki...
    yine beklemeye karar verdi..en azindan arabanin icindeydiler, tehlike yoktu su anda...bu fikir icini rahatlatti az da olsa ...
    - beni dinle Ekin abla, fazla vaktim yok...benim adim yok Ekin abla...ben daha dünyaya gelmedim...annemin karnindayim hala..Feride annemin adi...elleri sicacikti annemin bu güne kadar, oksardi beni hep...ama bugün cok soguktu Ekin abla, cok soguktu elleri annemin...O adam benim babam mi Ekin abla? O zaman neden annem O nu öldürmek istedi...ben biliyorum..senin yüzünden degil mi? O adam, senin yüzünden bu hale geldi...annem senin yüzünden bu halde...vicdan azabi cekiyor musun? cekiyorsun degil mi? yoksa beni göremezdin...bak su yanindaki abi beni görüyor mu? hayir...cünkü Onun bir sucu yok bu iste...
    simdi sen bana bir söz vereceksin...annemi kurtaracaksin..beni kurtaracaksin...bunu nasil yapacagini biliyorsun degil mi? bosuna okumadin ya bu kadar sene...ben yine beni oksayan sicak ellerine kavusmak istiyorum annemin...bunu yapacaksin...söz ver bana söz ver..bunu yapacaksin...
    sözünü tutunca, ben de senin pesini birakacagim...bu da benim sözüm olsun sana....

Ekin söyle bir Sarpa bakti...gözyaslarini sildi ve basini önüne egip...
    -söz...kücük kiz, söz... diyebildi sadece....

Sarp artik dayanami bu sacmaliklara ve Ekini omuzundan tutup, cekti kendine..
    - Ekin yeter artik ama. Iyi misin? Ne sözü?..ne kücük kizi ?....
    Ekin Sarpin korku dolu gözlerine, hayatinda hic bakmadigi gibi ciddiyetle bakti ve..
    - saka yaptiiimmm...dedi…ve ekledi:
    -saka öyle yapilmaz, böyle yapilir beyfendi…nasil ama ? deli oldugumu zannettin degil mi? korktun, simdi hasta Ekinle mi ugrasacagim diye…hadi hadi tebrik et beni…
    - sen delisin…diyen Sarp, Ekini kucakladi..saclarini oksadi..kokusunu icine cekti...
    - sana birsey olursa, ben yasayamam Ekin, biliyorsun degil mi?
    - biliyorum Sarp, biliyorum…
    Ekin son sözünü söylerken, yanlarindan uzaklasan o gelinlikli kiza bakti ve biraz önceki yasadiklarini düsündü...
    bunlar Sarp icin simdilik, sadece bir saka olarak kalmaliydi...sadece bir saka...

SON

NOT 1: Öncelikle, teknolojinin nimetlerinden pay alarak silinen "hikayeler" bölümünü, yeniden bizim hizmetimize sunan sevgili anaxagora tesekkürlerimi sunuyorum...

NOT 2: Seyrettigim zaman, kendimi, uzun bir mesafeyi deli gibi kosmuscasina yorulmus hissettigim 35. Bölümün arkasindan, okudugunuz hikayecigimi, bu bölümün son sahnesini anlamayanlar, anlayip ta görmezden gelenler ve benim gibi, senaristlik bu mudur yani? diyenlere hediye ediyorum...

NOT 3: Bu hikayeyi okuyunca, "bu da neydi böyle" diyen herkesi, olumlu olumsuz elestirileriyle, herzaman ki bulusma yerimizde, "senaryo Yorumlari" kösesinde bekliyorum...

sevgiler ...
    Konu Nanni tarafından (01-04-06 Saat 15:58:17 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)