Sayfa 5/201 İlkİlk 1234567891555105 ... SonSon
1001 sonuçtan 21 ile 25 arası

Konu: Aşk Oyunu - Senaryolar (2)

Durum:
    anaxagor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Chicago
    Konular
    1
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Epilog

Epilog:

Orta yaşlarının sonlarında olduğu görünen kadın ağlıyordu. Göz yaşlarını silip konuşabilecek gücü kendinde bulduğunda konuşmaya başladı. Sesi titriyordu.
    “İkisi de bir anne-babanın nasıl olması gerektiğinin eşsiz örneği oldular. Birbirlerine duydukları aşk biz çocuklarına da yansıdı ve kardeşimle ikimiz sevgi dolu bir ailede büyüdük. İkisi de çok insana umut kaynağı oldu. Annem ülkenin kadınları için yaptıklarıyla çok gönül fethetti. Türk edebiyatının sayılı yazarlarından bir olarak birçok kadına ilham kaynağı oldu. Eğer Türk edebiyatında kendine bir yer edindiyse bunu babamın desteğine borçluydu. Babam ise sahip olduklarını toplum için kullanmaktan çekinmedi. O’na bu cesareti ise annem verdi. En zor zamanlarda birbirlerine destek oldular. Şimdi burada ikisini de edebiyete uğurlamak için bulunuyoruz. Görüyorum ki bizi bu acılı günümüzde dostlarımız yalnız bırakmamış. Nur içinde yatın anne ve baba...” Son sözlerinden sonra zor tuttuğu göz yaşlarını yine akıtmaya başladı. Daha sonra kürsüye az önceki kadınla aynı yaşlarda bir adam çıktı.
    “Ablamın dedikleri çok doğruydu. Evin içinde hep bir sevgi vardı. Birbirlerini o kadar çok severlerdi ki kavgaları bile sevgi doluydu. En büyük kavgaları çocuklarının kime benzediği üzerineydi. Babama göre ablamla ben anneme benziyorduk ama anneme göreyse de babama benziyorduk. İkisi de inatla çocuklarının kime benzediklerini tartışırlardı. Bu bile birbirlerini ne kadar sevdiklerini gösterir. Onların aşkı film bile oldu. Ülkedeki herkesi ölümsüz aşkların gerçek olabileceğine inandırdılar.
    Şimdi düşünüyorum da şaka yollu söyledikleri birbirlerinin cenazelerini görmeyecekleri sözü gerçek oldu. Babamı kalp krizi yüzünden kaybettikten sonra annemin yaşama inadı kayboldu. Solunum yetmezliği çekiyordu ve babamı kaybettikten sonra daha fazla nefes almak istemedi. Üç gün arayla ikisini de kaybetmek evlatları olarak bizlere çok ağır bir yük oldu. Bu acı siz dostlarımız sayesinde biraz katlanılır oluyor. Huzur içinde uyuyun anne ve baba. Birbirinizden ayrı kalmaya dayanamazdınız. Ölüm bile sizi ayrı kılamadı. Şimdi ebedi istirahatınızda bile yan yana olacaksınız. Merak etmeyin kalbimizde yaşarken bile yan yana olacaksınız. İkinizi ayırabilecek bir güç yok.”
    Cenazeler mezarlığa geldiğinde mezar taşlarında “Sarp ve Ekin Teksoy – Beraber olmak kaderleriydi, ölüm bile bunu değiştiremedi.” yazıyordu. İki insan için göz yaşı döken büyük bir kalabalık vardı. Çok kişinin hayatında olumlu değişiklikler yapmışlardı. Çok kişiye ilham kaynağı olmuşlardı ve şimdi bunca insan ikisine karşı son vazifelerini yapıyordu...

BİTTİ

Durum:
    Billush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    9
    Bahsedilme
    0 Mesaj

ekin kenanla evlenendikten sonra sarp bu acıya katlanamayacağını anlar ve yaseminle isviçreye gider.aradan beş yıl geçer.
    .sarp artık toparlandığına inanıp istanbula döner.isviçrede yaseminle sevgili olmayı denemiştir.yasemini sevmeyi denemiş ancak içindeki ekin aşkını silememiştir.yasemini sevmemesine rağmen onunla sevgilidir.en sonunda yaseminle birlikte temelli itsanbula dönerler.

o sırada ekin ve kenan evliliklerinin 5.senesindedirler.ekin bu 5 yıl zarfında kenanı sevmeyi,arkadaştan farklı görmeyi denemiş ancak becerememiştir içinde hala sarpa karşı bir aşk vardır.ama bunu göz ardı ederek yaşamaya devam eder.çünkü küçük bir kızı vardır ve ona bakmalıdır.kızı çok şirin güzel bir kızdır.tıpkı babasına benzemektedir.ekin ona her baktığında sarpı hatırlamaktadır.

ekin kenanla evlediği gece kenana onunla asla birlikte olamayacağını,söylemiş kenanda ekin yanında kalsın diye kabul etmiştir.

aradan 1 ay geçtikten sonra ekin sarptan hamile olduğunu anlamıştır.ekin kenana hamile olduğunu söylediğinde kenan bu nasıl olur diye şaşırmış ekinde olanları bütün gerçekliğiyle anlatmıştır.
    kenan "o artık benim bebeğim sarpın değil.bizim çocuğumuz o." demiş ve bebeği kendi çocuğu kabul etmiştir.ekinde kenanda bu bebeği çevrelerine ortak bebekleri olarak tanıtmıştır.ekinin ailesi ekinin artık bir aileye sahip olmasından mutludur.oysa ki ekin yıllar boyu içinde gizlice taşıdığı sarp aşkıyla yaşamıştır.ama yıllarca ağzına sarp ismini almamıştır.ekin kızının adını yağmur koymuştur o güzel gecenin anısına...ama kimse,ekinden başka kimse bu ismin anlamını bilmemektedir.

sarp bir cuma gecesi sevmediği sevgilisi yaseminle türkiyeye döner.ailece herkes onu karşılamaya gelmiştir.küçük bir hasret gidermenin ardından araba binip evlerine dönerler.yol boyu sarp dışarıyı izler.o sırada gözüne tanıdık bir bank ilişir.ekinle buluştukları bank...o anda ekini hsla çok sevdiğini anlar. bir "ahh "geçirir ve geçer.

eve vardığında ailesi sarpa ve yasemine oda hazırlamışlardır yasemin o gece eski evinde kalmayı yeğler.yani sarp anılarla başbaşadır...ailesinin ısrarlarına karşın sarp o gece ekinle kaldıkları oda da kalır.odaya girdiğinde birden gözünde anılar canlanır.o kavga ettikleri günler,ekinden tokat yediği günler,o ayrılmak için çabaladıkları günler...o anda sarp ağlamaklı olur ama kendini tutar geçecek diye avutur kendini 5 yıldır geçmeyen bu ağrıdan kurtulacağına inandırır.o gece hiç uyuyamaz sarp uzandığı yatakta zamanında ekinin yattığı aklndan hiç çıkmaz.sabah olduğunda sarp uykusuz ve halsizdir.o sırada telefonu çalar.arayan yasemindir.sarpa buluşup istanbulu turlamayı teklif eder.sarp yasemini nazik bir şekilde geri çevirir.çünkü hiç hali yoktur.

aşağı iner bir lokma birşey yer.ama içi rahat değildir.evde dolanıp durur.ve sonunda dayanamayıp evden dolaşmak için çıkar.tıpkı o akşam ki gibi...

ayakları nedense onu sahile götürür.o sırada ekin o kenanın bahsettiği güzel evde kızının peşinden koşturuyordur.babası gibi yaramaz olan kızı ekini çok yormuştur.ekin sonunda kızını parka götürmek şartıyla yemeğini yedirir.kızını giydirip sahil kenarındaki yağmurun o çok sevdiği parka götürür.

ekin kızıyla birlikte parka varır ve kızını salıncakta sallamaya başlar.o sırada sarp ne tesadüf o parkın oradan geçmektedir.o sırada birden yorgun olduğunu hisseder ve parkta bir bankta oturmaya karar verir.tam o sırada yağmur sallanmaktan sıkılır ve koşmaya başlar.ekinde peşinden..."gel kızım nereye böyle?"diyerek.yağmur sarpın oturduğu bankın önünde ayağı takılıp yere düşer.sarpta bu küçük kıza yardım etmek için yerinden kalkar ve kızı yerden kaldırır.
    "iyimisin küçük?"
    "sağol abi iyiyim."
    "kızım gel buraya"
    sarp bu tanıdık sesle irkilir.bu ekinin sesidir başını çevirdiğinde gördüğü o tanıdık yüz sarpı haklı çıkarır.
    "kızım düşeceksin dedim sana ama dinleyen kim kalk bakalım."
    ekin da sarpı görmemiştir.
    "sizede çok teşekkür ederim beyefendi."
    ekin o anda o beyi tanıdığı farkeder.ağzından belli belirsiz sarp sözü çıkar.
    "sarpp"
    "önemli değil ekin"

sarp bunu nasıl söylediğinin farkına varamamıştır.yıllar sonra bile ekin hala çok güzeldir. gözlerini ekinden alması zor olur.kısa kestirdiği saçları,o tanıdık kokusu ve parıltılı gözleriyle ekin hiç değişmemiş aynı ekin kalmıştı.hala çok zarif ve güzeldi.

ekin o anda sarpı görmenin şaşkınlığıyla şok olmuştu.o anda söyleyecek fazla söz bulamadı.sarp la aynı sarptı.ama sanki yüzü biraz çökmüştü.birde hafif sakalları vardı.o anda" ağzından demek döndün "lafı çıktı.sarp'ın yaseminle isviçreye gittiğini kendisine arasıra uğrayan yeldadan öğrenmişti.aslında çok üzülmüştü ama gitmesinin en doğrusu olduğunu da biliyordu.yıllarca acaba?diyerek yaşamıştı.acaba hala seviyor muydu?

o anda ikiside çoh şaşkındı sarp ;
    "oturalım istersen.."
    ekin isteksizdir.
    "aslında işlerim var"
    "anne lütfennn kalalım..."
    "peki."

Imzada birden fazla resim kullanimi yasaktir

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    9
    Bahsedilme
    0 Mesaj

ekin kendine sarpla konuşacak konuşacak güce bulamsada kızının ısrarıyla orad kalır.
    sarpla beraber banka otururlar.ekin sarpa sorusunun cevabını beklercesne bakar.
    "soruna cvp vereyim sen kenanla evlenince çok acı çektim ve buralarda kalmadım.
    onunla birlikte isviçreye yerleştik.dün döndüm."
    ekin soran gözlerle baktı sarpa
    "mutlumusun?"
    "bilmiyorum seninle ayrıldığımdan beri duygusuz yaşıyorum."
    ekin suçlu gibi başını öne eğer.
    "ya sen mutlumusun kenanla"
    "mutluyum beni hiç üzmedi şimdiye kadar.hep iyi davrandı kızımıza ve ban iyi
    baktı"
    "çocuğun olmuş"
    "evt adı yağmur"
    "yağmur"yağmur ismi sarpa güzel bir anıyı hatırlattı."yağmur" diye tekrarladı.
    "yağmur güzel bir isim değilmi"
    ekin sarpa dikkatlice baktı acaba hatırlamışmıydı??
    "güzel bir isim" dedi sadece
    "kızında senin gibi güzel"
    "sağol iltifat ediyorsun"
    "beni tanırsın en azından biraz.iltifatı çapkınken ,5 yıl önce ederdim seni
    tanıyınca bitti."
    "yaseminle evlenmeyi düşümüyormusunuz?"
    bunu hem bir merakla hemde çocukça bir kıskançlıkla sormuştu.
    "Aklımdan hiçbir zaman böyle bişey ne onunla ne de bir başkasıyla evlenmeyi düşünmüyorum".
    ekin cevaba şaşırdı
    "seviyorsan evlenmelisin"
    "sevmiyorum ki"
    "o zaman ne den onunla birliktesin"
    sarp o an "sen neden kenanla brlikteysen o yüzden"demek istedi ama demedi.
    "bilmiyorum sanırım bir boşluğu doldurmak için "dedi sadece
    "yani kullanıyorsun onu"
    "hayır onu sevmediğimi o da biliyor tıpkı kenan gibi."
    "anlıyorum onun için zor olmuş olmalı"
    "sanmıyorum...onu sevmediğimi o da biliyor"
    "peki bu nereye kadar sürecek"
    "bilmiyorum yüreğim nereye kadar dayanırsa oraya kadar zaten 5 yıl önce burda
    bıraktım hislerim yok artık yanımda kimin olduğu önemli değil"
    "anlamya çalışıyorum seni neyse ben artık kalkmalıyım biliyorsun evliyim ve işlerim
    var"
    "anlıyorum"
    ekinin bu sözleri sarpa evli olduğunu,kenan ait olduğunu hatırlatır.içi acır.

"hadi kızım gidiyoruz."
    "yaa anne yaaaa"
    "işlerim var ama kızım."
    sarp o anda içinden gelen bir dürtüyle;
    "birazda daha kalın üzme kızını."
    ekin yağmura dönüp;
    "sadece beş dakikan var.bugün cumartesi diye gelebildik yoksa sen parkı rüyanda görürdün."
    deyip yerine oturur.yağmur hızla salıncaklara koşar ekin ve sarp başbaşadır.
    "sen neler yaptın bunca yıl?"
    "okudum."
    "ne okudun?"
    "üniversitede okudum.hukuk fakültesinde."
    "ne güzel.bunu çok istiyordun."
    "sonunda gerçek oldu."
    "başka türlüde olabilirdi..."
    ekin sarpın sözünü bölerek;
    "yakında mezun oluyorum."
    "ne güzel.hangi üniversite?"
    "doğuş üniversitesi."
    "hayatından memnunsun yani..."
    "memnunum.hemde çok memnunum."
    "sevindim."
    ekin o anda sarpla konuşmasının çokda doğru olmadığını düşündü.
    "hadi yağmur gitme vakti."
    "annee yaa"
    "bu kadar yeter.hadi eve.baban işten dönecek bekletmemek lazım."
    yağmu başı öne eğik;
    "tamam geliyorum."
    ekin sarpa döner.
    "kendine iyi bak."
    "sende."
    "hoşçakal."
    "hoşçakal."

sarp bir süre daha kalır parkta...yaşadıklarına hala inanamıyordur.nasıl olmuşta ekinden ayrılmıştır.bu park ona geçmişi anısatmış,bir türlü iyileşmeyen yarasına tuz başmıştır.en sonunda ayağa kalktı.ekinin bir kızı olması,artık kenana ait olması,evde ona hazırlık yapması sarpa çok ağır gelir.oysa ki zamanında birlikte bunları yapmanın hayalini kurmuşlardı.sarp yavaş yavaş yürümeye başlar.

o sırada serkan o civardan geçiyordur.
    "mahmut arabayı durdur."
    serkanın arabası yavaşça durdu.
    "kanka sarppp"
    sarp başını yavaşça sesin yönüne çevirdi.
    "gel kanka gel arabaya gel."
    sarp yavaşça arabaya yaklaştı ve bindi.
    "naber sarpcım?"
    o lüx elbiseler ve pahalı araba içinde serkan hiçde eskisi gibi değildir.
    "eh işte."
    "ne oldu sana sarp?"
    "yok birşey."
    "var var belli.beni mi kandıracaksın."
    "ekini gördüm kızını sallıyordu."
    "neee?ekini mi gördün?kızını mı sallıyordu?"
    "evet ekini gördüm.4.5-5 yışında bir kızı var.çocuk yapmakta pek geçikmemişler."
    "demek çocuğu olmuş."
    "evet olmuş.ama o kısa kesin saçları dışında herşeyi aynıydı.tek fark artık bana değil kenana ait olmasıydı."

"takma kafana be abi.mahmut sür arabayı bizim eve"
    "peki serkan bey."
    araba ağır ağır ilerlemeye başladı.
    "serkan."
    "efendim kanka?"
    "beni cengiz kurtoğlunun çıktığı tere götür."
    "ama kanka....."
    "lütfen serkan."
    "sen bilirsin.mahmut arabayı sarp beyin dediği yere sür."
    araba birden yön değiştirdi.yarım saat sonra oraya varmışlardı.
    "sen git istersen."
    "ben seni bekliyorum abicim."
    sarp yavaşça banka yaklaştı.cengiz kurtoğlunun çıkmasına daha 1 saat vardı.banka oturdu.o anda gözünün önüne birden ekinle oraya geldikleri ilk akşam geldi.ekinin eğlence tarzına şaşırdığı o akşam...sonra film birden değişti.aklına ekinle beraber bu sefer birbirlerini severlerken gittikleri akşam geldi.gözünden bir damla yaş aktı.

o sırada serkan kendisini merak eden yeldayla konuşuyordur.
    "aşkım ben şu an sarplayım."
    "neredesiniz?"
    "sahiledeyiz."
    "ne yapıyorsunuz orada?"
    "sarp ısrar etti kıramadım.ama şu an çok kötü."
    "hemen a getir.acı çekmesine izin verme."
    "tamam aşkım.yarım saat sonra evdeyiz."
    "byee"
    seran telefonu kapattı ve sarpa yaklaştı.sarp denize doğru aralıksızca ve boş boş bakıyordu.o an serkanın için burkuldu.acı çektiği
    yüzünden belliydi.
    "hadi kanka gidiyoruz."
    "ben kalıyorum."
    "yapma böyle hadii."
    serkan zorla sarpı yerinden kaldırdı ve eve getirdi.evde herkes onları bekliyordu.özellikle feryal hanım.
    "oğlum neredeydin?"
    "biraz hava aldım."
    "hoşgeldin abi."
    "ben odama çıkıyorum."
    sarp yavaşça merdivenleri çıktı ve kendini odada ki koltuğa attı.içi çok acıyordu ve sarp 5 yıldır çektiği bu tarifsiz acıya artık katlanamıyordu.ekini gördükten sonra bu acısı daha da artmıştı.onu öyle görünce yıllarca kendini unuttum diye kandırdığını farketti.ayağı kalktı pencereden dışarı baktı.ekinin bahçede çiçeklerle ilgilendiği,onları suladığı,budadığı zamanları anımsadı.sonra arkasını dönüp dolapları karıştırmaya başladı.hala bir anının kalmış olamasını arzu etti.dolaba elini attığında eline resimler,kağıtlar ve birde birde kayıt cihazı geldi.resimleri karıştırdı.ekinle düğün resimleri vardı.hafif bir "ahh ahh"çekti.sonra kağıtlara göz gezdirdi.içinde ekin adına yazılmış bir süre şarkı vardı.ve en sonunda ses kayıt cihazı onunla ekine ilan-ı aşk etmeye kalktığı zamanlar geçti gözünden.hepsini bir çırpıd tekrar dolaba tıktı.sonra gardolaba yaklaştı.içinde hala ekinin kokusunu taşıyan elbiseler vardı.biri eline aldı,kokladı.o anda gözleri yaşardı.ekinin kokusunu çok özlemişti ama o artık başkasına aitti.artık onu sevmeye bile hakkı yoktu.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    9
    Bahsedilme
    0 Mesaj

aradan 2 saat geçmiş ancak sarp odasından hiç çıkmamıştı.o sıralarda yasemin eve döndü.
    "merhabalar."
    "hoşgeldin yasemin."
    "hoşbulduk feryal teyze.sarp nerede?"
    "odasında.21 saattir çıkmıyor."
    "ben bir bakayım."
    "iyi olur."
    yesemin merdivenlerden çıktı ve sarpın odasına girdi.
    "ne yapıyorsun sarp tek başına burada?"
    sarp boş boş televizyona bakıyordu.yaseminin odaya girdiğini görünce ayapı kalktı.
    "lütfen odadan çıkar mısın yasemin?"
    "neden?"
    "lütfenn!"
    "neden ama?"
    "bu oda ekinle benim odamdı.şimdi ekinden bana kalan tekşey bu oda ve içindeki anılar......ve o anıların senin yüzünden kirlenmesini istemiyorum.bari onlar temiz kalsın."
    dedi ve yavaşça yerine oturdu.yasemin bu sözlere çok bozulmuştu.
    "peki.öyle olsun."
    yasemin yavaşça odadan çıktı ve alt kata indi.

aynı sıralarda ekin,kanan ve yağmur akşam yemeği yiyorlardı.
    "bugün yeni bir araç geldi elimize çok güzel bayıldım.ekin sen beni dinliyor musun?"
    ekin o sırada elinde çatal yemekle oynuyordu.aklı sarptadı.niçin bunca yıl sonra dönmüştü.
    "hıh evet dinliyordum bir ara dalmışım."
    "neyin var ekin?"
    yağmura dönüp baktı.yağmur tam sarptan söz edecekti ki..ekin gözleriyle hayır işareti yaptı.
    "ben bilmiyorum babacığım."
    birden bu "babacığım" sözü ekine dokundu.kızı yıllardır aslında babası olmaya birine baba diyordu.ve ömür boyunca da demeye devam edecekti.
    yemek yendi masa toplandı.biraz televizyon izlendi ve yatma saati geldi.
    "hadi yağmur uyku vakti."
    "ama anne..."
    "hadi kızık geç oldu."
    yağmurun yüzü asılır;
    "tamam."
    der ve odasına gider.
    "bende çok yorgunum allah rahatlık versin kenan."
    "sanada."
    kenanla ekin aynı odada ayrı yatıyorlardı.aynı bir zamanlar sarpla olduğu gibiekin üstünü giyinip yatar.kenan ekine yaklaşır.
    "ekin sencede zamanı gelmedi mi?"
    "neyin?"
    "gerçek karı koca olmamızın...."
    ekin bir an düşündü.gözleri kapattı.sarpla böyle birşey yaşadıktan sonra vücuduna başka ellerin değmesine tahammül edemezdi.hızla gözlerini açtı.
    "bak kenan bu nu yapamam."
    "ama neden?"
    "çünkü...."
    "çünkü hala ona aşıksın değil mi?"
    ekin bir an duraksadı.ne cevap vereceğini bilemedi.
    "üzgünüm ama evet.bak kenan seninle bu asla olmayacak.bunu sana en başında söyledim."
    "bende kabul ettim."
    "o zaman sorun ne?"
    "sadece merak ettim."
    "bak seninle birlikte olamam.yüreğimde hala o varken olmaz."
    "o hep o.kız benim kızım ama aslında onun kızı,sen benim karımsın ama hala onu seviyorsun.yeter artık.buna katlanamıyorum.neden herşey onun ama benim yanımdasınız.hala onu seviyorsan niçin evlendin benimle."
    "bunu en başından beri biliyordun.o zaman niçin karşı çıkmadın?"
    "o zaman seni görmek bana yetiyordu.oysa şimid yıllardır bu kadar yakınımdayken..."
    "sus kenan.lütfen sus."
    "peki abarttım özür dilerim.böyle olacağını en başından biliyordum.seni böyle kabullendim.bir an sabrım taştı özür dilerim."
    "önemli değil.şimdi uyuyalım lütfen."
    "iyi geceler."
    "iyi geceler."
    ertesi gün her ikisi içinde çok zordu.uzun zaman sonra il defa kalpleri böyle ağrıyordu.sarp uykusuzdu.
    "neyin var abi?"
    "bütün gecek kabus gördüm,uyku tutmadı."
    "ne kabusu?"
    "boşver."
    "abi lütfen..."
    "ekini gördüm rüyamda.yanında yağmur vardı."
    "yağmur mu?o da kim?"
    "ekinin kızı.çok güzel bir kız."
    "sen ekini mi gördün?"
    "evet karşılaştık.neyse...ekin benim karımmış,yağmurda benim kızım...böyle hep beraber çok mutluyduk.geziyorduk.sonra ekinle yağmura araba çaptı.ben çığlık çığlığa bağırdım.ekini ve yağmuru hastaneye kaldırdılar.bende arkalarından gittim.sonra iyileştiler.onları almaya gittim.beni görmediler.bağırdım duymadılar.kenanla birlikte gittiler."
    sarp başını öne eğdi.bu rüyadan fazlasıyla etkilendiği çok belliydi.
    "üzülme."
    dedi yelda.abisine sarıldı.
    "geçecek,bu da geçecek."
    "geçmedi,geçmeyecekte..."
    "bak abi sana benden bir tavsiye.en kısa zamanda yaseminden ayrıl.böylece ekinle birleşme olasılığını azaltıyorsun."
    "bunca yıl sonra hemde kenandan çocuğu olmuşken birleşmemiz imkansız yelda."
    "sizin aşkınız çok şey aştı.bunu da aşabilir.o öocuk engel olamaz buna."
    "engel yağmur değil.ben yapmuru çok sevdim zaten.sanki benden bir parça gibiydi,canımdan bir parça...."
    "sorun ne ki o zaman?"
    "o artık kenana ait.o da yapmur da..."
    "abi kızmazsan sana birşey soracağım."
    "sor kızmam."
    "siz hiç ekinle birlikte oldunuz mu?"
    "bu da nereden çıktı şimdi?"
    "söz verdin söyle."
    sarp bakışlarını yeldadan kaçırdı.
    "yani oldunuz?"
    "evet olduk."
    dedi kısık bir sesle.
    "peki ne zaman abi?"
    "tam 5 yıl önce dün!"
    "5 yıl önce dün mü?"
    "ekinin beni terkettiği günden birgün evvel."
    yelda hafif birşeyler sezinledi ama ortada birşey yokken bu düşüncelerini sarpa açmak istemedi.
    "neyse....hadi kahvaltıya inelim.bizi beklerler."
    "inelim."

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    9
    Bahsedilme
    0 Mesaj

o sabah ekinlerin evine de her zamankinden farklı doğmuştu.ekin her sabahki gibi kalktı.pazar sabahı ailece kahvaltının edilebildiği tek gündü.yağmurun odasına girdi.
    "kızım ,canım hadi kalk canım sabah oldu."
    "tamam kalktım anneciğim."
    ekin mutfağa girdi.kahvaltıyı hazırladı.o sırada kenanda uyandı.
    "günaydın ekin."
    "günaydın."
    "yağmur uyandı mı?"
    "az önce uyandırdım."
    o sırada yağmur odasından çıkar.
    "günaydınnn"
    "günaydın kızım gel bakalım babaya bir sarıl."
    yağmur kenana sarıldı.
    "babacım bugünde parka gidebilir miyim?"
    "tabii gidebilirsin kızım."
    "o zaman benim için annemi ikna eder misin?"
    dedi masum bir ifadeyle.kenan ekine dönüp;
    "ekincim yağmuru bugün parka götürür müsün?"
    ekin o parkta sarpla karşılaşmaktan korkuyordu;
    "bugün işlerim var sonra götürürüm..."
    "yaaa annee yaa..!"
    yağmur başını eğdi.
    "ne işin var ekin?"
    ekin mazeret aradı ama bulamadı;
    "ev işleri işte."
    "sonra yapsan olmaz mı?bak nasıl üzüldü..."
    ekin kızının yüzündeki üzgün ifadeye dayanamadı.ne de olsa anne yüreğiydi işte.
    "peki tamam götürürüm."
    "yaşa canım annem benim."
    deyip ekine sarıldı.
    "hadi bu kadar çok laf yeter.oturunda kahvaltı edelim."
    "ooo bu ne güzel bir sofra böyle."
    "her zaman ki kahvaltı masası işte."
    "sucuklu yumurta var ama.."
    "yağmur seviyor diye yaptım."
    yağmur masaya oturdu.
    "çok sağol annecim benim."
    "sen yeter ki iste ben her zaman yaparım."

aynı sıralarda teksoylarda kahvaltı yapıyordu.
    "ee abi anlatsana neler yaptınız 5 yıl isviçrede?"
    "hiçbirşey yapmadk yeldacım abinle hep evde kös kös oturduk."
    diye söze daldı yasemin.
    "neden oğlum insan birazda gezer."
    "canım istemedi anne."
    "çok denedim dışarı çıkarmayı inadını ancak birkaç kez kırabildim.ama yüzü asıktı hep."
    "ulan neden böylesin sen?"
    "bilmiyorum baba canım istemiyordu."
    "sarpp bugün dışarı çıkalıp gezelim mi biraz?"
    "benim önemli bir işim var yasemin sonra gideriz."
    "yine aynı şeyi yapıyorsun.isviçrede de böyle yapıyordun."
    "nedir yaseminle gezmenden daha önemli olan oğlum?"
    "önemli işte anneciğim yarın gezeriz artık buradayız nasılsa..."
    "öyle olsun!"
    kahvaltı biter sarp odasına çıkar o sırada yelda odaya girer.
    "nereye gideceksin abi?"
    "iş işte yelda."
    "ekinle karşılaştığınız yere mi?"
    sarp evet dercesine başını sallar.
    "onu hala seviyorsun..."
    "evet."
    "neyse ben seni tutmayayım."
    "sağol canım.bende giyinecektim."
    "görürsen selamımı söyle."
    "söylerim."
    sarp giyinip evden çıkar.
    "hadii anne artık parka gidelim."
    yağmur kahvaltıdan beri ekinin başında "park park"diye tutturmuştu.
    "dur kızım şu tabakları mutfağa taşıyayım."
    "ben çıkıyorum ekin."
    "işe mi babacığım?"
    "evet kızım.hadi gel bir öpücük ver babaya."
    "tamam"
    yağmur kenana yaklaşır yanağına bir öpücük kondurur.
    "bir de bu yanaktan."
    diye öteki yanağını gösterdi kenan.
    yuağmur kenanın öteki yanağını da öper.
    "ben gidiyorum canım."
    "hayırlı işlerr."
    "sağol."
    deyip işe gider.
    "hadii anne hala işin bitmedi mi?"
    "tamam canım şimdi bitti.artık çıkarbiliriz."
    "oleeeyyyy!"
    "hadi önce giyinelim."
    o gün hava her zamankinden çok daha soğuktu.ekin ve yağmur sıkı sıkı giyindiler.
    "şunuda giydik mi tamamdırr."
    "giydim anneciğim."
    "hadi montunu giy hava çok soğuk.acaba bu soğukta gitmesek mi?"
    "anne yaa..."
    "tamam gidelim."
    ekin ve yağmur giyindiler.
    "dur anahtarıda alayım."
    sonra yağmurun elini tutup parka doğru yol alırlar.

o sırada sarp parka çoktan varmıştı.birden telefonu çaldı.ü
    "alooo.."
    "sarp neredesin canım?"
    "sonra konuşsak olmaz mı yasemin?"
    "peki sen bilirsin.işin bitince ara beni tamam mı?"
    "tamam ararım."
    sarp telefonu tamamen kapatıp cebine koydu.rahatsız edilmek istemiyordu.o an duygularıyla başbaşa kalması en doğrusuydu.
    "neredesin ekin?geleceksin biliyorum.içimdeki o ses beni boşuna sürüklemedi buraya."

15 dakika sonra yağmur ve ekin elele parka girdiler.
    "hadi bakalım bin salıncağa..."
    ekinin gözleri sarpı aradı ve sonunda bir banka iki eli arasına başını almış bir yabancıda takıldı.ekin o yabancıya biraz yaklaştı.sonra bir anda yalnış yaptığını anlayan bir çocuk gibi geri çekildi.
    o sırada sarpın iki eli arasındaki kafasından birçok şey geçiyordu.yıllar önce yaptığı o hata sahnesi defalarca gözünün önünden geçmişt,.tabii daha sonra ekinin haklı tavırları,daha sonra da o talihsiz gün....ekin ve kenanın evliliği.ekinin gözlerine baka baka "EVET" deyişi....yaseminle isviçreye gidişleri,o devamlı iniş çıkışlarla geçen ilişkileri...abuk subuk konulardaki kavgaları,yasemine tahammül edemediği zamanlar,4 yıl sonra tekrar istanbula dönme kararları ve yağmurla tanışmaları...o anda içindeki acı ızdırapla kafasını kaldırdı.birkaç metre ötede neşeyle sallanan o şirin kızı tanıması uzun sürmedi.ağzından alelade "yağmurrr" sesi çıktı.sanki maden bulan bir defineci gibi sevinçliydi.ayağı kalkıp yağmura doğru yaklaştı.

o anda yağmurda sarpı gördü."sarpp abiii"diye neşeyle salıncaktan atladı.ve sarpın kucağına oturdu.
    "nasılsın?"
    "çok iyiyim küçük hanım ya sen?"
    "bende çok iyiyim.annem sonunda beni parka getirdi."
    "annen nerede yağmurcum?"
    "arkadaki bankata."

ekin uzaktan ikisini seyrediyordu.birbirlerini bir defa görmelerine rağmen birbirlerine ne kadar da ısınmışlardı.

"ben birazda annenle konuşayım,sen sallanmaya devam et."
    "tamam ama söz ver beni sallayacaksın."
    "tamam söz."

yağmur tekrar salıncağa koştu ve sallanmaya başladı.sarpta ekine yanaştı ve yanına oturdu.
    "merhaba ekin."
    "merhaba."
    "nasılsın?"
    "iyiyim sen nasılsın?"
    "ehh işte..."
    "ne oldu kötü b,rşey mi var hayatında?"
    "tam 5 yıldır hayatım hiç bir zaman rayında olmadı ki....alıştım artık boşver.sen neler yapıyorsun?"
    "aynı işte.konuştuğumuz zaman ki gibi.bugün okulum yoktu,yağmurda çok yalvardı dayanamadım parka getirdim."
    "anne kalbi işte."
    sarp bunu söylediğinde içindeki o sızı daha da arttı.ekin artık bir anneydi.kenanın çocuğunun annesi.
    "evet.hafta içi çok işim olacak.okul,sınavlar filan işte..."
    "hangi okuldaydın sen?"
    "doğuş üniversitesi."
    "güzel bir okul.orada okuyacak kadar zenginlediniz demek..."
    bu sorunun cevabu aslında sarpın beyninde gezen binlerce sorunun cevabı olacaktı.

"aslında durumumuz bayağı iyi.kenan bir araba galerisi açtı.ama ben orada burslu okuyorum."
    "demek durumunuz bayağı iyi...?"
    "evet.kenan bu 5 yılda hem benim için hemde yağmur için çokl çalıştı ve bir galeri açtı."
    "sizin adınıza çok sevindim.peki sen okumaktan başka neler yapıyorsun?"
    "bernanın kafesinde çalışıyorum."
    "bernanın cafesinde mi?"
    "evet.berna son 5 yılda bayağı iyileşti ve bir cafe açtı.bende oranın hesap işlerine bakıyorum."
    "ne kadar güzel.son 5 yılda herşey çok değişmiş.sende öyle."
    "evet herşey çok değişti.artık evli ve çocuklu bir kadınım"
    ......

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)