Sayfa 51/201 İlkİlk ... 4147484950515253545561101151 ... SonSon
1001 sonuçtan 251 ile 255 arası

Konu: Aşk ve Ceza - Bölüm Yorumları (29)

Durum:
    fbizmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    ZEYKERi BEKLERKEN
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı fundad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi geceler forum yazmazsam çatlayacaktım çatlamamak için yazıyorum.bu bölüm benim için muhteşem senaryo!!!! olarak arşive geçti.Tamam iyi dedik çok güzel gidiyor dedik ama senaristimiz saçmalama kontenjanını bu bölüm kullanmayı yeğledi.Çiçeğin okulda yaşadıkları tam anlamıyla komedi hatta komedi ötesi bu ne saçma kurgu ya.Tabii öncesinde ana haber bültenlerine düşen magazinsel savaş yasemin aşkı çiçek hanımla olan evliliği,çiçeğin mesleki geleceğine ilişkin sahnelere gülerim sadece gülerim ben ya.Cıkkkk olmadı yakışmadı hiç profesyonelce değil.Tamam şu bir gerçek bizim ülkemizde ana haber bültenlerinin magazinden geçilmediği saçma sapan haberlerin günün haberi olarak verildiği,ıcığını cıcığını çıkarmaların had safhada olduğunu biliyoruz da bu ne ya bu nasıl bir abartıdır anlamadım açıkçası b...u çıktı.Saçmalık ötesi bunun haber değeri nedir biri çıksın söylesin yahu tamam adam uyuşturucudan soruşturma geçirmiş suçsuz bulunup serbest bırakılmış ama kamuoyu bırakın kamuoyunu medya adamı astı kesti yetmedi paparazilere yem etti yetmedi ahlak polisliğine soyundu bırakın ya haber diye verdikleri sözleri kurgunun tamamı yamuk neresinden tutsan elde kalır cinsten oda tyetmezmiş gibi yasemin tüm müşterilerini bir bir ahlaki çöküntüsü gerekçe gösterilerek kaybediyor ben buna da gülerim kardeşim bu ajans müşterileriyle yavuzla yaptığı gibi bir anlaşma yapmıyormu muhtemelen yapıyordur peki bu anlaşmaya taraflardan biri ahlaka mugayır işlere yada kişilere bulaşırsa sözleşme tek taraflı fes edelir filan gibi bir madde mi konmuşki ay hangi bir saçmalığı yazsam bilemedim.Dahası da var çiçek hanımın öğrencileri(o yaştaki cçocukların böylesi bir toplu eyleme gitmesi komik bir durum ya bu sahneleri hangi aklı kıt yazdı kendisini kınım kınım kınıyorum)Öğrenciler yetmiyor veliler çocuklarını alıyor neden öğretmen aldatılmış,neymiş öğretmenin kocaı uyuşturucu tüccarıymış ya bırakın ya burası istanbul şimdi 2010 dayız kim takar yalova kaymakamını kaldıki tüccar çiçek olsa öğretmenlik bile yapamaz kocası bu işe bulaştı diye(garibim bulaşmış bile değil)neredeyse linç edilecek ya bırakında katıla katıla güleyim .Mehmetim bile restaurana gidiyor orda bile televizyon vatandaşın aptal saptal yorumları herif zevkten dört köşe şimdi biri bana söylesin böyle salak bir sahneye ne gerenk var hangi amaca hizmet etti bu sahne yok zaman dolduralımsa vuslatı uzatın hiç değilse rayting garanti dimi ama.
    Neyse neyse konuyu dağıtmayalım çiçeğin okul maceraları bununlada kalmıyor daha vahim hatta aşşağılık bir hal de alıyor okul müdürü 100 milyara ruhunu,okulun ahlakını,velinin hassasiyetini,öğrencinin psikolojisini maaşallah her bir şeyi satıyor.Oh ne ala bastır parayı istersen okula karı getir bu neya iğrençlik nerde kaldı öğretmenlik mesleğinin onuru,nerde kaldı devletin gücü(devlet bu kadar mı güçsüz bir okulunun müdürünün kodamanın birinin yazdığı 100 bin liralık çeke avuç açtıracak kadar.Valla sizi bilmem ama ben bu sahneleri yüz karası bu bölümü de çuvallama bölümü ilan ediyorum.Yuh kudret yuh vur dedik öldürdün sana ettiğim tüm güzel sözleri ettiğim gibi geri alıyorum.34 geçiniz artık 35 bakacağız el mahkum o yaseminle o savaş olmasa .... o ömer varya o ömere dua edin.....

Düşüncelerime tercüman olmuşsun.ellerine sağlık yazdığın her kelimede seninle hemfikirim.Ne yazık ki bu empatide galiba 2 bölümle kendini sınadı sonrada ne kadar saçmalık varsa yazalım gitsin dedi ve bizlerde bunu 34.bölümde gördük.Bu kadar saçmalıklarla abartılmış bir bölüm beni resmen hüsrana uğrattı.

Bıktım bıktım bıktım artık bu dizinin böcek üzerinden yürütülmesinden.Ne böcekmiş bu yaaaaaa ne kıymetliymiş böyle.Yasiyi ekarde etti vallahi..............

Evet diziyi kurtaracak üç kişiyi ne yazık ki yerlerde süründürüyor bunlar.Onlar olmasa banane aşk ve cezadan , basireti bağlanmış tmc den hele hele birde beceriksiz atv den.

Alıntı ZENAN__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bölümü beğendim, tüm ekibin emeklerine sağlık:happy0064
    öncelikle dizide tempo bir saniye bile düşmüyor hiçbir dakikasında öff hadi bitsede yatıp uyusak dediğimi hatırlamıyorum her sahnesinde ayrı bir heyecan vardı dolayısıyla bende ayrı bir heyecan yaşadım izlerken
    Dediklerinize katılıyorum,Yasemin bencede hamile ama yine dediğiniz gibi büyük ihtimal bebek düşecek:icon_sorrhiçbirşey olmasa sinirden,stresden düşürür o bebeği Yasi onca olay karşısında düşmese şaşarım zaten:icon_sorren azından Savaş'a hamile olduğunu söylediği sahneleri izlemek isterim bende Savaş'ın o heyecanı o mutluluğunu,sevdiğinin üstüne titrediği kareler görmek isterim ne yalan söyleyeyimbunu bize çok görmesinler dizide zaten onca olay var bari azıcık ucundan mutluluk sahnelerinden de koklatsınlar :)

Bu arada ben fragmanı yorumlarken Yaseminin Yavuzu göreceğini düşünüyordum,ancak fikrim değişti bende Yavuzun ordan Çiçekle birlikte gideceğini düşünüyorum artık zaten Yaso ve Savonun sırtları dönüktü,dönüpte onlara bakacaklarını sanmıyorum(belki sırtları dönük olmasa hala görürler birbirlerini derdim ama yok) Yavuzda Çiçeği o sinirle o eve sokmaz hemde Yasemin hakkında kafasında planları olduğu için bu oynadığı oyunu bozmak istemez bu durumda Yavuzdan daha mı korkmamız gerekiyor bilemiyorum
    Çiçek mevzusuna bende katılıyorum,geçen sezon Savaş Yasemini tutup konağa getirdiğinde birşey demeyen kız şimdi nefret dolu bakışlar atıyor anlamak mümkün değil keşke bu derece sapıttırmasaydılar bu karakteri

Ben bu bölümde resmen hüsrana uğradım ve beğenmedim.Saçmalıklarla dolu bir bölümdü.Abartı abartı abartı şişirilmiş sahneler.Böcek için yapılan bunca abartıdan midem iflas etti artık.Organlarıım kaybetmeye başladım sayesinde.Yasimizin bulantılarıda acaba böcek yüzünden mi???????
    Sen kimsin ki Yasiyi görünce kin kusar gibi bakıyorsun.Salak gelmedi mi seni hastaneye ziyarete , konuşmadın mı hiç Yasimizle.Hani iyiydi ,çok sıcaktı.Ne oldu şimdi pis böcekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Durum:
    realistt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    I'm Sherlocked.
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı fundad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu gece yaseminin hamilelik belirtilerini izlediğimde ilk aklıma gelen tuhaftır ama savaşın yasemine (tabii aynı zamanlarda yaseminin de savaşa yazdığı) ancak hiç gönderilemeyen iki mail geldi.Hani şu ayrılık mailleri.Hoppala bu da nerden çıktı dediğnizi duyar gibiyim.Açıklayayım.O mektupta savaş evet yasemin ayrılalım sana,senin saçının teline benim yüzümden zarar gelirse yaşayamam demişti.Bence o zamanda bunu laf olsun diye söylememiş, söyletmemişlerdi.Birgün bunun olacağını biliyorduk ve bence savaş ve yasemini ayırmayı başaramayan onca olay, hamile yasemine gelecek bir tehlike ve bu tehditle bebeğini kaybeden yasemin dramıyla gerçekleşecek, paşa ancak öyle bir durumda sevdiğinden ve biricik oğlundan uzaklaşır.Evet işte şimdi söylüyorum bir gün gelecek bu olacak yasemin bu bebeği savaşa yönelen tehditler yüzünden kaybedecek ve savaş bunula yaşayamayacak sevdiğini korumak adına onu kendinden uzaklaştıracak.Bu hepimiz için izlenmesi en zor en acı sahneler olacak ama finale kadar yaşayacağız bu kötü süreci.(kendimi kahin gibi hissettim)
    zaten böylesi büyük bir aşk öyle eften püften bir sebeple bitemezdi onlarada böyle bir son yakışırdı ayrı durmak zorunda kalan ancak ayrı geçirdikleri her saniye acı çeken iki yürek....
    Bir zamanlar bir film izlemiştim adı kırmızı leke(izlemediyseniz mutlaka izleyin)beni çok etkileyen bir aşk vardır o filmde size filmi anlatmayacağım ama tek bir sahneden bahsedeceğim siz anlayacaksınız.eski yüzyıllarda geçen evli bir kadınla bir papazın ilişkisini aşkını anlatır.Suçu sabit görülen(kocasını aldattığı için afaroz edilen kadın)boynunda kırmızı bir lekeyle gezmek zorundadır kimse onunla konuşmaz ,kimse ona yiyecek satmaz kimse yardım etmez hep aşağılanarak yaşar sonrasındada zindana atılır hamiledir,orada tarifsiz acılar içinde kıvranırken bile ilişkisi olduğu erkeğin adını söylemez işkence görür,erkek ise dışarda ayı işkenceyi kendisine yapmaktadır(bir çiviye elini kanatıncaya kadar sürter kanlar içindedir) ki aynı acıyı yaşasınlar tıpkı aşklarını yaşadıkları gibi.neyse bu filmi hatırladım nedense size gelecekten haber verince....(belkide bu kehanetim fosss çıkacak o gün geldiğinde yüzüme vurmayın olurmu...):icon_sorr

Aslında çok aklıma yattı yazdıkların Fundadcım. Bunlar aynen olabilir. Hepimiz bu bebeğin düşeceğini ve Savaşın etrafındakilerden biri yüzünden düşeceğini düşünüyoruz zaten. Ve sonra Savaşın gazabını izleriz diyorduk. Ama dediğin gibi olabilir. bu olana dayanamayan savaş sevdiğini hayatından çıkarma kararı alabilir. Ve hem içimizi dağlayan hem aşklarını fazlasıyla hissedeceğimiz sahneler izlemek zorunda kalabiliriz.:img-cray:

Bu arada anlattığın filmdeki o sahne çok etkiledi beni, içim doldu okurken.İzlemedim filmi ama en kısa zamanda izleyeceğim.

Durum:
    savaş=yasemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Nurgül Sultan'dan..
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

yıne çok güzel bir bölüm izledik..artık dizimizde heyecan bir dakika olsun dinmiyor..2 hafta boyunca o son sahne hiç aklımızdan çıkmamıştı acaba o 3lüden hangisi diye meğer hiçkimseymiş..
    helal olsun ona,savaşa destekler çoğaldı,sevdiği kadın,dostu,eşref ve hiçkimse..yasemine de destekler çoğalsa fena olmayacak,eski nişanlısı,annesi,arkadaşı hepsi birbirinden beter..ona destek olan yok,bu yuzden hep yasmeine izleyici güvensiz sevdiği adamın yanında olmayan dıyorlar..bu işe bi son verip yasemini kötülükten vazgeçsınler artık..
    savaş&yasemin yıne süperdiler..bu bölümde pelin yoktu gözlerim aradı onu xd hakan yıne dostluğunu gösterdi,yavuza söyledikleri çok ıyıydı..
    yaso hamıle,2.çimen gözlü güzel yolda ((:
    ve yıne son sahne,yasom nasılda korktu öyle geri geri gidiyor ama savaş bırakmaz asla seni o hep yanında korkma..umarım yavuz oradan gitmez de yasemin görür onu..
    çiçek çiçek çiçek..nasıl bir insan,insan demeye dil varmıyor..hakanı ona layık görmuyorum..ya ölsün yada gitsin aşiretten biri ile evlensin yazık hakana..
    haftaya beşir ve savaşın konuşmaları var,savaş hiçkimse ile olan anlaşmasından dolayı toz işini kabul edecek galıba,şimdi 1 haftada geçmezki bekle dur =((

Alıntı filiz86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

BU arada bende yasinin kesinlikle bebeği düşürmesini falan istemıyorum. Bence bi bebekk hem işleri kolaylaştırcak hemde daha da karıştıracak. Ama herşeye rağmen ikisinin bebek sevincini görmek istiyorum :)
    bende bebeğin düşmesini istemıyorum,bir sürü olay var zeten başlarında bebek te düşerse ayrılık olur,savaş yaseminden uzak durmak ister onun için olmasın..zaten ömer zamanında ikisi yan yana değildi,hem çok güzel sahnelerimizde olur ve daha da bağlanırlar birbirlerine (daha ne kadar bağlanacaklarsa :) )

Durum:
    nurgülfanı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Reytinglere hiç inanmıyorum.Nasıl olurda böyle çok izlenen dizi hakettigi sonuçları alamıyor.Bizim dizinin suçu atv gibi reyting alamayan kanalda yayınlanması oldu

Durum:
    nelke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    baku
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    30

Aldığı Beğeni: 48

Bahsedilme
    0 Mesaj

ATV Show ve Stara nisbeten iyi reiting aliyor.Bu haftaki reitingler gercekten cok kotu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)