Sayfa 137/201 İlkİlk ... 3787127133134135136137138139140141147187 ... SonSon
1001 sonuçtan 681 ile 685 arası

Konu: Aşk-ı Memnu - Bölüm Yorumları (42)

mrve*
    mrve* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Harika!
    Günah keçisi Behlül!
    Melek Bihter!
    Bu kadarda olmaz ya.
    Cezasını ölümle çekti falan değil.
    Tüm yüzleşmelerden kurtuldu.
    Yaşasaydı eğer o zaman cezasını çekmiş olurdu.
    Behlül gibi.
    He bunları yazdım diye Behlülcü olduğumu falan düşünmeyin.
    Öyle dizinin fanatiğide değilim.
    Sadece haksızlık yapıldığını düşünüyorum.
    Tüm bu yaşananların sebebi Behlül oldu.
    Mezar başındaki konuşmaları..
    Bihterin o masum görüntüleri..
    Bembeyaz giyinmesi..
    Bihteri tertemiz gösterdiler.
    Hiç hoş olmadı bence.

Nihal'in hastanedeki hali çok etkiledi beni.
    Bakışları çok iyiydi.

Behlül'ün mezar başındaki sahnesi tam bir fiyaskoydu.
    O kadar dramatik sahne bu kadar basitleştirilebilirdi.
    Hadi aşkım behlül kaçar:kahve
    Bu ne?!
    Olmadı.
    Söyleyeceğini söyleyip gitmesini tercih ederdim.

Adnan'ın Nihal'in Behlülle Bihterle yüzleşmelerini görmek isterdim.
    2 saati bomboş sahnelerle geçireceklerine çok daha can alıcı konulara değinebilirlerdi.

Firdevs'in kaçıp gitmesine hiç şaşırmadım.
    Yalnız Bihter'in kendisine birşey yapabileceğini düşünememesine şaşırdım o kadar zeki bir kadının.
    Ve son sahnede muhteşem bir performans sergiledi.

Son olarak tüm oyuncuların performansları çok başarılıydı.
    Tebrikler:good:

Durum:
    bkoolcikolatam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 2

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart VeDayLa İlGiLi

Aşk-I MemNu VeDayLa İlGili biri Yorumum Var Benim De Değil Aslında , Atilla İlhanın ...
    ....AyrıLıkDa SevDaya DaHiL Çünkü ayrıLanLar Hala SevGili...

Durum:
    OXFORD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    #among the stars
    Konular
    190
    Verdiği Beğeni
    8

Aldığı Beğeni: 33

Bahsedilme
    1 Mesaj

Çok mu şey bekledik?O yüzden mi böyle?
    Final tam anlamıyla "vasattı"
    Geçen yıl tamamen izledim,bu yıl son 5-6 bölüm hariç hiç izlemedim diziyi..
    Gene de ordan burdan duyduklarımla kopmadım da..

Son haftalarda
    bkz=özellikle süprizzzzzzzz bölümünden sonra bayağı bayağı heveslendim final için.
    Hani bayağı da insanları hevese soktu...
    Nihal'in öleceği tarzındaki abuk subuk finallere hiçbir zaman inanmamız gerektiğini belirtmiştim bir önceki kimbilir kaç sayfa geride kalmış mesajımda..
    Bu dizi ne olursa olsun "final" olarak kitap gibi bitecekti..
    2010 model Aşk-ı Memnu ne kadar uyabilcekse kitaba "final" anlamında uydu da...
    İki sezona komple yayılmış büyük hataları "final"den saymıyoruz..
    Bkz=Ben hep seni...hep seni...hep seni...REKLAM! ben herkesin katiliyim..Hep seni hep seni...
    Öff Behlülllll :img-tomat
    kısımları hariç...

Şu finalde beni etkileyen yer silah sesi ile Nihal'in kendini merdivenlere fırlatması oldu..Üstünde gelinlik,full makyaj,içerden gelen bir silah sesi ve evin merdivenlerinde acıdan ölecek bir Nihal...
    Bu bir...
    İkincisi Bihter'in "peki ya Bihter?Neden ben?" dediği kısım...
    Onun haricinde hayatı boyunca BEHLÜL KAÇAR felsefesini benimsemiş korkak herifin o anda bile şokuna verdiğimiz şekilde durması
    Eeee Adnan'a ne demeli?Bu ne donukluk be amca?
    Neden o koştuğun Bihterrr diye bağırdığın kısmın devamı da öyle etkileyici olmadı...
    Zaten ben Bihter'in Adnan dışardayken,odaya hiç girmemişken kendisini vurmasını bekliyordum...
    Hani o "vurulma" anı bizi bizden alamadı...
    Nihal'in bağırması,Bihter'in son çırpınışındaki isyanı...
    Bu roman iki kadının romanıdır...Bu roman Nihal ile Bihter'in çatışmasıdır,adının Yasak aşkına bakmayın bu roman sadece Nihal ve Bihterle vardır diyen 11.sınıfta sınavını olcağımız için "hocam biz ilk üç bölümü izlesek yeter mi?diyen hocamın cevabıdır...
    Evet bu roman öyleydi..Bu roman Nihal&Bihter romanıydı...

İşin en kötü kısmı ne oldu biliyor musunuz?
    Bihter'in dışardan bakıldığında bir hiç uğruna ölüyor gözükmesi..
    Behlül ya..Hayır zaten burda da iki kadının şu herifi hayatlarının ilk basamağına koyması,kendilerinin önüne bile koyması(bkz=Beşir'in hayatı anlamı konuşmasından sonra..Ama yanlışsın Beşir..Böyle olmamalı 2010 modelde)ikisinin de hayatını mahvederken...
    Behlül şimdi Bihter'e aşık mı bitirdi hikayeyi.Resmen öyle oldu...
    Nihal'e yana yakıla aşık olacaktı da Behlül'ün yasak aşkının cezası Nihalsizlik olacaktı ya hani..Bu adam bunu dizide yapamadı.Dizide hiçbir zaman Behlül'ün Nihal aşkını hissettirmediler.Üstüne bir de böyle Bihter'in cenazesinde ağlak bir Behlül(siz 1000 kere yazmışsınız ve katılıyorum,ağlayamayan ve renginin verdiği kızarmayı taşıması gereken Kıvanç:kahve)
    Eee pessss!!
    Behlül hiç gelmeseydi mezara..Şu kanser olduğumuz "ben seni hep hep "cümleleri olmasaydı da Bihter bunun için mi öldü demeseydik.
    Kitaptaki gibi şerefsizliğinin son demini de vurup kendi içinde bir yerde görseydik...
    Bkz=Valla şimdi üzüldük Bihter'e..Çocukcağız seviyormuş zaten :icon_whis
    Eee hani bu eleman temizlenmek için sevmiyordu Nihal'i..sadece seviyordu...
    Senaristler Behlül'ü sevdi..Sevdirdi..Bu zaten vardı da kendi arasında bu kadar çelişkiye düşürmeseydi keşke..
    Şimdi akıllarda haliyle Bihter&Behlül olarak "bitmiş" aslında olacak..:icon_whis
    Behlül'ün bu son hali bu finali bu kadar vasat etti..

Diğer bittiğim kısım Firdevs'in "yavrum" diyişi oldu..Bu kadına böyle bir kelime lazımdı..
    Üzüntüden felç gelmiş ve ağzı yamulmuş bir Firdevs..Ağlayamıyor bile..:img-cray:
    Diğer karakterleri bilemem ama Firdevs'in bir daha eski Firdevs olamayacağı çok güzel verildi...:good:Bkz=Bir aferini hak ettiniz!:kitap

Hilmi Önal'in cenazeye gelmesi,o anki şok durumlarla Cemile'nin Beşir'in mezarını sarılırken,Bihter'den direk geçildi ya..Oha yoksa Bihter'in mezarına mı sarılıyor diyip gerçeği anlayınca o an gülmemiz belki de,Bülent'in 0-5 yaş arası gidecekleri tatilde çocuk indiriminden yararlanabilceğinin göstergesi beni benden alan tavırları,Adnan'ın "zehirli sarmaşıkları" bölümün dipnotları...

Ha bir de forumla ilgili birkaç dipnot..Şu aralarda görmedim ama normal final öncesi bölümlerde ortalığı karıştırmaya çok hevesli arkadaşlar vardı
    Keşke Nihal ölseydi,Bihter hak etti,en çok Bihter'in ölümünü severek izledim,Adnan ile Nihal bunu hak etti,Nihal'in suratını sonunda merak ediyoruz,Bihter iyiki öldün tarzındaki mesajları bence forumun bilinçli üyeleri hiç kaale almamalı..Sağlıklı kafalardan çıkmadığı belli olan düşünceler çünkü..İki karakter içinde o kadar en sığ fikirler okudum ki..Yani Bihter'in ölümüne çok sevindim ve keşke Nihal ölseydi favorilerim ama.İnsan okurken dumur oluyor..Şimdi bir bakıyım gerilere.Serpişmiştir aralara eminim :img-hyste

Bu final daha konuşulur..Yeni sezonda hepsi bir yerde galiba,bir arkadaş yazmıştı..Yazın verilcek tekrarlarla bize Aşk-ı Memnu'yu unutturmazlar..
    Ve bu dizinin Kanald'de daha çok tekrarı yayınlanır...:img-wink:
    Your beliefs become your thoughts,
    Your thoughts become your words,
    Your words become your actions,
    Your actions become your habits,
    Your habits become your values,
    Your values become your destiny.

Durum:
    deryakfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    hala hatırla sevgilide..:
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı ashbeste Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bişe sorucam.. Sonda evi boş haliyle odaları teker teker gösterirken ki o ayak sesi neydii.. Hele ki Bihterin odasına gelindiğinde müziğin değişmesi?? Bihter'in ruhu mu geldi acaba ;?
    bende şöyle düşündüm.. bence o matmazelin ayak sesiydi...
    topuklarının sesi çünkü ednanla nihal bahçede otururken evi deniz hanımla
    bülent kapatıyordu demek kapatırken matmazel odaları gezdi..
    diye düşündüm zaten sonundada onlar çıktı evden ............
    kapatıyoruz diye... :img-cray:

Durum:
    çalıkuşu68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezalı Üye
    Yer
    beşiktaş
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

behlülün mezarlıktaki sakalları en az üç aylık bir sakaldı..bence behlül hala İstanbulda ve devamlı bihterin mezarına gelip güller bırakmış..tanınmamak için de saçını ve sakallarını siyaha boyatmış,utancından kim olduğunu saklamak ihtiyacı hissetmiş ve tipini değiştirmeye çalışmış..behlül olarak değil başka biri gibi yaşamış İstanbulda..ve artık İstanbulu terketme zamanı gelmiş,bihtere vedaya gelmiş..daha önceki gelişlerinde sadece sessiz sessiz ağlamışgül bırakmış ama artık yası sönmeye yüz tutmaya başlayınca her zamanki gibi kaçması gelmiş:img-wink:gitmeden bihterle dertleşti bir anlamda herkese yaptığı kötülükleri mezardaki bihtere anlatarak rahatlamaya çalıştı çünkü behlül de artık yapayalnız..

veya başka bir ihtimal behlül tanınmamak için saçını boyatmış,takma sakal takmış:img-hyste

bihterin intihar sahnesi ve yeşil gözlerindeki o bakışı asla unutamıyacağım..gerçekten çok etkisi altında kaldım o bakış gözümün önünden şu ana kadar hala gitmedi:img-cray:

edit; tabii ya aradan üç veya dört ay geçmiş..nihal bu arada hastahanede kalmış galiba..ziyagiller evden ayrılırken arabanın arkasında yerde sararmış sonbahar yaprakları vardı,tekerlerin altında ezildiler bir kısmı da arkalarından uçuştu....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)