Sayfa 183/183 İlkİlk ... 83133173179180181182183
915 sonuçtan 911 ile 915 arası

Konu: Aşk-ı Memnu - Bölüm Yorumları

Durum:
    Marvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    16

Aldığı Beğeni: 136

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Aşk-ı Memnu - Bölüm Yorumları

Bu dizinin youtube kanalında videoların altındaki yorumlarda inanılmaz bir Nihal nefreti var.İnsanlar çok tuhaf...Oysa ki dizide nefret edilecek ve itici bulunacak son karakter olabilir Nihal.Salak salak konuşuyor,sürekli dikkat çekmeye çalışıyor falan filan da kız ergen ya ergen! Ergenliğin doğasında salaklık ve dikkat çekme var zaten.Bir de bu kız ev ahalisinin inanılmaz gerizekalı çocuk yetiştirme stilinden dolayı rafine ve toplum içine karıştırılmadan yetiştirilmiş.Zaten sorunlu bir şey olan ergenliği kız bu yüzden çarpı 100 daha sorunlu yaşıyor.Nihal bence yine iyi dayandı. Ben Bihter ve Firdevs Hanım gibi zengin koca parası yiyen sığ ötesi tiplerle sabahtan akşama kadar aynı ev de takılsam aşırı abuk sabuk bir tipe dönüşürdüm.Nihal yine iyi korudu karakterini.Nihal ezik falan değildi sadece karakteri oturmamıştı çünkü kız liseye gidiyordu.Nasıl oturabiliir karakteri?Belki 10 yıl sonra inanılmaz klas birine dönüşecek ne belli? Hee ama dizi de karakteri oturmasına rağmen ezik olanlar vardı. Dynamic duo Bihter ve Firdevs...ikisi de varoş şark kurnazının ön de gideniydi ama ne hikmetse öyle değillermiş gibi davranıyorlardı.
    Bu dizi yayınlandığı sırada hiçbir izleyici Bihter karakterini güzellemiyordu ve sempati hissetmiyordu ama son yıllar da sürekli bir bu karakteri güzelleme var.Ya izlediğimiz şeyi anlamıyoruz,ya da o yıllardan bu yıllara doğru-yanlış,iyi-kötü algılarımız kötü bir yönde değişti.

Durum:
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    16

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bu dizinin youtube kanalında videoların altındaki yorumlarda inanılmaz bir Nihal nefreti var.İnsanlar çok tuhaf...Oysa ki dizide nefret edilecek ve itici bulunacak son karakter olabilir Nihal.Salak salak konuşuyor,sürekli dikkat çekmeye çalışıyor falan filan da kız ergen ya ergen! Ergenliğin doğasında salaklık ve dikkat çekme var zaten.Bir de bu kız ev ahalisinin inanılmaz gerizekalı çocuk yetiştirme stilinden dolayı&nbsp; rafine ve toplum içine karıştırılmadan yetiştirilmiş.Zaten sorunlu bir şey olan ergenliği&nbsp; kız bu yüzden çarpı 100 daha sorunlu yaşıyor.Nihal bence yine iyi dayandı. Ben Bihter ve Firdevs Hanım gibi zengin koca parası yiyen sığ ötesi tiplerle sabahtan akşama kadar aynı ev de takılsam aşırı abuk sabuk bir tipe dönüşürdüm.Nihal yine iyi korudu karakterini.Nihal ezik falan değildi sadece karakteri oturmamıştı çünkü kız liseye gidiyordu.Nasıl oturabiliir karakteri?Belki 10 yıl sonra inanılmaz klas birine dönüşecek ne belli? Hee ama dizi de karakteri oturmasına rağmen ezik olanlar vardı. Dynamic duo Bihter ve Firdevs...ikisi de varoş şark kurnazının ön de gideniydi ama ne hikmetse öyle değillermiş gibi davranıyorlardı.<br>&nbsp; &nbsp;Bu dizi yayınlandığı sırada hiçbir izleyici Bihter karakterini güzellemiyordu ve sempati hissetmiyordu ama son yıllar da sürekli bir bu karakteri güzelleme var.Ya izlediğimiz şeyi anlamıyoruz,ya da o yıllardan bu yıllara doğru-yanlış,iyi-kötü algılarımız kötü bir yönde değişti.

3. Beğenenler;
    mehmetlover (24-03-20), zorlu ikili (25-03-20)

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    103

Aldığı Beğeni: 227

Bahsedilme
    6 Mesaj

Bihter’i güzellemek değil de Bihter’in karakter gelişimi (olumsuz yönde) iyi anlatıldı... Bihter’in evliliği annesine inat olsa da evlilik hayatında başlarda her şeyi doğru yapmaya çalışıyordu... Üvey evlatları ile ilişkisi, evin çalışanları ile ilişkisi, eşi ile ilişkisi vs... İnsanların ön yargıları ile uğraştı... Kendini kabul ettirdikten sonra ise yavaş yavaş değişmeye başladı... Bu değişim iki bölümde değil uzun bir sürede oldu... Dizi 80 bölüm galiba ve Bihter her bölümde finale doğru yolundan sapmadan ilerler... Her karakter sabit kalırken o değişti... Bence senarist övülmeli burda... Çünkü bizim senaristler karakter gelişimi yazsa bile 2 bölüm sonra hemen geri alırlar... Hikaye anlatmayı bilmedikleri için maalesef...

5. Beğenenler;
    Heartfilia (26-03-20)

Durum:
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    16

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı justitia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bihter’i güzellemek değil de Bihter’in karakter gelişimi (olumsuz yönde) iyi anlatıldı... Bihter’in evliliği annesine inat olsa da evlilik hayatında başlarda her şeyi doğru yapmaya çalışıyordu... Üvey evlatları ile ilişkisi, evin çalışanları ile ilişkisi, eşi ile ilişkisi vs... İnsanların ön yargıları ile uğraştı... Kendini kabul ettirdikten sonra ise yavaş yavaş değişmeye başladı... Bu değişim iki bölümde değil uzun bir sürede oldu... Dizi 80 bölüm galiba ve Bihter her bölümde finale doğru yolundan sapmadan ilerler... Her karakter sabit kalırken o değişti... Bence senarist övülmeli burda... Çünkü bizim senaristler karakter gelişimi yazsa bile 2 bölüm sonra hemen geri alırlar... Hikaye anlatmayı bilmedikleri için maalesef...
    Justi dizinin youtube sayfasındaki videoların altına bak ne demek istediğimi anlarsın.Sanırsın Bihter dışında herkes suçlu.Bihter’in böyle olmasında ev ahalisinin onu dışlamasından dolayı böyle olduğunu savunan mı dersin,Nihal uyuz diye bihteri haklı bulan mı dersin,tüm suçu Behlül’e yıkan Bihter’i bu kandırdı diyen mi dersin....bu karakter gelişimini sevmek ve onu beğenmek değil bana göre.Breaking Bad’de de fıstık gibi bir karakter gelişimi izledik ama ben sonunda Walter’ın dönüştüğü adama sempati beslemedim ya da yaptıklarına bahaneler bulmadım.Hatta dizinin son bölümünde buna”sakın bütün bunları bizim için yaptığını söyleme” diyen karısına “Hayır bütün bunları sizin için ya da başkası için değil kendim ve kendi hırslarım için yaptım” dedirterek direk karakterin ağzından bu karakterin yaptığı şeylere sebep gösterip onu haklı çıkarmak isteyen seyirciye de direk karakterin ağzından tokadı atar senarist.Burada Bihteri bir inanılmaz epik bir aşkın mağduru çilekeş kadın olarak ilan etme var.
    Dizi Bihter’in bakış açısından anlatıldığı için biraz sempatiyi anlayabiliyorum karaktere ama bundan daha fazlasını asla anlayamam.Aynı sempatiyi ergenlik çağında asosyal,nane molla olsa dahi bariz bir şekilde dizideki en karakterli duruşu olan Nihal’e gösterilmemesini hele hiç anlayamam.
    Konu Marvin tarafından (26-03-20 Saat 01:33 ) değiştirilmiştir.

7. Beğenenler;
    zorlu ikili (26-03-20)

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    103

Aldığı Beğeni: 227

Bahsedilme
    6 Mesaj

Alıntı Marvin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Justi dizinin youtube sayfasındaki videoların altına bak ne demek istediğimi anlarsın.Sanırsın Bihter dışında herkes suçlu.Bihter’in böyle olmasında ev ahalisinin onu dışlamasından dolayı böyle olduğunu savunan mı dersin,Nihal uyuz diye bihteri haklı bulan mı dersin,tüm suçu Behlül’e yıkan Bihter’i bu kandırdı diyen mi dersin....bu karakter gelişimini sevmek ve onu beğenmek değil bana göre.Breaking Bad’de de fıstık gibi bir karakter gelişimi izledik ama ben sonunda Walter’ın dönüştüğü adama sempati beslemedim ya da yaptıklarına bahaneler bulmadım.Hatta dizinin son bölümünde buna”sakın bütün bunları bizim için yaptığını söyleme” diyen karısına “Hayır bütün bunları sizin için ya da başkası için değil kendim ve kendi hırslarım için yaptım” dedirterek direk karakterin ağzından bu karakterin yaptığı şeylere sebep gösterip onu haklı çıkarmak isteyen seyirciye de direk karakterin ağzından tokadı atar senarist.Burada Bihteri bir inanılmaz epik bir aşkın mağduru çilekeş kadın olarak ilan etme var.
    Dizi Bihter’in bakış açısından anlatıldığı için biraz sempatiyi anlayabiliyorum karaktere ama bundan daha fazlasını asla anlayamam.Aynı sempatiyi ergenlik çağında asosyal,nane molla olsa dahi bariz bir şekilde dizideki en karakterli duruşu olan Nihal’e gösterilmemesini hele hiç anlayamam.
    Bihter’in durumu biraz “kör ölür badem gözlü olur” olayı bence... Ve senaristin Bihter’in zayıflığını vurgulaması gerekirdi... Özellikle para mevzusunda, boşanma vb. konularda... Onu yapmadılar... Hatta bazı noktalarda güzellediler bile... Yine de Bihter ve annesi dizide tek değişen karakterlerdi... Diğer herkes başladığı gibi bitirdi diziyi... Bu onları ilgi çeken karakterler yapıyor...

Bu dizi yayınlanırken çok eleştiri almıştı ama sonu tatmin edici bir şekilde mutsuz bitince hak yerine geldiği için insanlar mutlu oldu galiba...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)