Sayfa 1/181 123451151101 ... SonSon
905 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Aşk-ı Memnu - Bölüm Yorumları

Durum:
    09Eylülüm09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    MD♥AE
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Aşk-ı Memnu - Bölüm Yorumları

Alıntı DizzyMissLizzy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bihter Behlülden uzak duramadı çünkü Behlüle gerçekten aşık oldu.'Evliliğimin sıkıcı oyuncağı' cümlesi zaten sadece Behlülün canını yakmak için söylenen bir cümleydi 'sen gerçekten Firdevs hanımın kızıymışsın' cümlesine karşılık olarak.Behlül Bihterin oyuncağı değildi onun aşık olduğu adamdı halada öyle.Behlül ona aşık olan 2 kadını harcıyor şu anda.Nihali ne kadar sevmesemde oda Behlülün kurbanı tıpı Bihter gibi.Bihter Behlüle aşık olduğu için kaldıramıyor Nihalle ilişkisini,psikolojik olarak iyi durumda değil Bihter.O yüzden bütün bu dengesiz hareketleri.Behlülün onu bir anda harcaması Bihteri bunları yapmaya itiyor.Kabul edin veya etmeyin Behlül Bihteri bu hale getirdi,Bihter böyle değildi.Behlül onu hırslandırdı,hırçınlaştırdı saldıracak yer arıyor şimdi Bihter

Bihterin kurban oldugunu düsünmüyorum.
    Neden kimse adnani düsünmüyor? Yoksa yasi geregi bihterle fiziksel uyum icinde olmadigi icin kurban sayilmiyor mu o?
    Sonucta bihter ister annesinin inadina ister baska bir seyin inadina adnanla evlenmis olsun, sonucta evlendi! Sorumlu oldugu bir ailesi var.
    25 yasinda ve halen bir erkegin akliyla hareket ediyorsa, vah vah.
    Ülkemizde kücük yasta istemedigi kisiyle evlendirilmis olan kizlar yine de kocasina sadik olanlar var, üstelik belki yokluk ve sefalet icersindeler.
    Adnan degil miydi melih bey takimini o kadar borcun icinden cikaran?
    Zira adnan yeri geliyor eglenmeye de gidiyor kitap okumaya da.
    Yasi ilerlemis olabilir ama ruhu genc daha adamin.
    Konu NATY&FACU tarafından (28-12-13 Saat 00:59 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    ThePoison - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bihter Behlülden uzak duramadı çünkü Behlüle gerçekten aşık oldu.'Evliliğimin sıkıcı oyuncağı' cümlesi zaten sadece Behlülün canını yakmak için söylenen bir cümleydi 'sen gerçekten Firdevs hanımın kızıymışsın' cümlesine karşılık olarak.Behlül Bihterin oyuncağı değildi onun aşık olduğu adamdı halada öyle.Behlül ona aşık olan 2 kadını harcıyor şu anda.Nihali ne kadar sevmesemde oda Behlülün kurbanı tıpı Bihter gibi.Bihter Behlüle aşık olduğu için kaldıramıyor Nihalle ilişkisini,psikolojik olarak iyi durumda değil Bihter.O yüzden bütün bu dengesiz hareketleri.Behlülün onu bir anda harcaması Bihteri bunları yapmaya itiyor.Kabul edin veya etmeyin Behlül Bihteri bu hale getirdi,Bihter böyle değildi.Behlül onu hırslandırdı,hırçınlaştırdı saldıracak yer arıyor şimdi Bihter
    Ne Behlül'ün askina nede Bihter'in askina inaniyorum. Asik olsalardi Behlül Nihal yada herhangi bir kadinla beraber olmazdi yada Bihter Adnanin koynuna tekrar girmezdi. Burda sadece zevk, tutku ve hirs söz konusu. Tabi bunlari birlestirince ask oluyorsa size göre diyecek bir seyim yok benimde, saygi duyarim. Ama böyle carpik iliskiler yasanmasi cok üzücü. O zaman her seven kadin veya erkek eslerini bir anlik zevk ve tutku ugruna aldatabilir. Bu mu mantikli olan? Illa yasanilmasi mi gerekiyor...yada söyle söyleyeyim; ask insanin gözünd ebu kadar mi kücüldü?

Durum:
    DizzyMissLizzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı ThePoison Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iste bunu diyorum, uyum yüzünden bu aska inanlar var. Böyle olmamasi gerekiyor, Bihter Behlül kacsin mutlu olsunlar, Nihal ve Adnan ölsün diyenler var. Burda bir haksizlik söz konusu. Suc isleyenler mutlu olsun deniliyor. Bunlar pek saglikli düsünceler degil... herneyse..
    Bakın öyle düşüncelere kesinlikle bende karşıyım.Ben Bihterle Behlül kaçsın,mutlu olsun istemiyorum.Ortada bir günah var madem iki tarafta acısını çekmeli elbette.Bunlar dediğiniz gibi hiçte sağlıklı düşünceler değil ama böyle düşünen insanlar için yapabileceğimiz birşey yok malesef.Benim baştan beri kızdığım şey neden acı çeken tarafın sadece Bihter olduğu.Ben zaten BBye inanmıyorum neden onlar adına bir mutlu son isteyeyim.Bihter acı çekiyor madem Behlülde acı çekmeli çünkü bu günah ikisinin günahı.Diziyide bu umutla izliyorum sadece,Behlülün acı çektiğini görebilmek için

Durum:
    Sudes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı ThePoison Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BB sorumlu degil ama öyle bir hal alior ki millet gaza geliyor. Aaa demek bu iliski onaylaniyor, hos görülüyor diye düsünüyorlar. Sonra AB C D den bahsediliyor, bizim Avrupadan ne eksigimiz var moderniz o zaman aldatabiliriz diyorlar. Böyle sacmalik olabiliyor iste...bende bunu kastettim zaten, bazi insanlarimiz özeniyor, bi etrafina bak sokakta yürüyen Bihterin cantasini, kiyafetlerini giyen genc kizlarimizi görürsün.
    Her avrupada yasayan avrupali veya Türk aldatiyorsa vay halimize,avrupadaki Türkleri ve insanlari, ne kadarda cagdas büyüükk,
    kocaman bir migdeye sahip zannediyorsunuz..

Emin olun ki,Avrupadaki Türk olsun veya olmasin en az onlarda
    Türkiyedeki gibi ailelerine ve namuslarina önem veren kisiliklerdir..

Herkesin bir beyni var,kim böyle carpik bir iliski ister ki?..
    Kaldiki esini aldatmak ve yetmiyormus gibi ayni evin icinde bulunan yigeniyle ask yasamak..
    Ve böyle birseye kim özenmek ister, kim bu duruma düsmek ister?..
    Avrupa sadece böyle aptal iliskilere yol acan veya örnek teskil eden bir yer degil..

Peki neden mi rahat avrupadakiler?..
    Cünki herseye doymus ve herseyi kücük yastan itibaren ögrenmis, ögretilmis insanlar olduklari icin..
    Bugün avrupadaki okullarda, cinsellik dersleri veriliyor,kadinlarda her ay yasanan regl durumu ögretiliyor vs..
    Daha derinlere inmek istemiyorum, yeri degil..

Bir de bizim okullar,her sey ayiplaniyor,günah deniliyorken, bu tür dersler verilmiyor,ögretilmiyor..
    Ne oluyor? sokakta bir sürü sapik ruhlu,cinselligin ne demek oldugunu bilmeyen cakma insanlar olusuyor..

Bihterin cantasina veya kiyafetine özenen genc kizlar varsa, ne olmus yani?..
    Her onlari kullanan bayan Bihter gibi karaktere mi sahiptir?..
    Bu gün mesela Hollywood´taki aktristlerin her yaptigi moda olur iken,
    bizim Türk oyuncumuzun kiyafeti saci veya cantasi neden moda olmasin veya neden yayginlasmasin?..

Güzel ki millet kullaniyor,yani karalamak icin baska bahanelerle geliniz..
    Komik oluyor ..
    Yalnızlığı Seviyorum,Çünkü Yanımda Düşlerim Var..Sudes

Durum:
    ~Merwe~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ben Nihali Behlül yüzünden babasına senden nefret ediyorum dediği için,onu yetiştiren,büyüten Matmazele hain muamelesi yaptığı için eleştirdim.Duymak istediklerini duyduğu zaman karşısındaki insanı çok seven,aksini duyduğu zamanda nefret edebilen bir kız olduğu eleştirdim.Bu bana göre dengesizliktir çünkü karşısında herhangi biri değil babası ve matmazel vardı
    biz birbirimize anlatmak istediklerimizi anlatamadıkça...
    Bihter'in harcadığı öz kardeşi, diğeri de öz annesiydi.
    Behlül yokken Peyker vardı. Ne kadar kızgın olsa da hep yanında oldu Peyker onun.
    Behlül yokken annesi vardı hani şu her zaman nefret ettiği, babasının ölüm sebebi saydığı.
    Ben şu cümleyle anlatmaya çalışayım.
    Benim dediğim az önceki yorumumda da açıkça belirttiğim, Bihter'i bir şekilde haklı görme (yada en azından mazur görme yolu bulurken) Nihal'i bu kadar eleştirmek niye. İllaki Bihter'i mazur göreceğim diyorsanız saygım vardır. Sizin düşüncenizdir. Ama iş empati kurmaksa Nihal'le empati kurduğunuzda Bihter'i haklı gördüğünüz sebepler onda da geçerli. Olaya tek taraflı bakmakta ısrar ediyorsunuz bence. Onun acısından bakmıyorsanız bari Nihal'le kıyaslama yapmayın.:kahve

Sayfa 1/181 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri