Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon
1001 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Aşk-ı Memnu - Bölüm Yorumları (29)

Durum:
    Messa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    oceanic 815
    Konular
    197
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Aşk-ı Memnu - Bölüm Yorumları (29)

Daha önceki başlığın mesaj sayısı 1000'i aştığı için yorumlarınıza bu başlıkta devam edebilirsiniz.

Tek cümlelik mesajlar, başlıkla ilgisi olmayan mesajlar, büyük harfle, tamamı renkli, kalın (bold), altı çizili yazı tipi ile yazılan, tartışma içerikli ve tartışmalara yön veren tüm kural dışı mesajlarınız uyarı bırakılmadan silinecektir ve ısrarla devam edilmesi halinde ilk etapta uyarı/sarı-kırmızı kart, daha sonra uzaklaştırma cezası verilecektir.

Messa
    Süper Mod

Konu Messa tarafından (12-02-10 Saat 16:49 ) değiştirilmiştir.
    mevsim rüzgarları ne zman eserse
    o zaman hatırlarım,çocukluk rüyalarım
    şeytan uçurtmalarım..
    öper beni annem yanaklarımdan
    güzel bir rüyada,sanki sevdiklerim
    hayattalarken hala...

Durum:
    Messa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    oceanic 815
    Konular
    197
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Gökçecim hem sana yazdım, hem de genel olarak..

Peyker'in böylesi çirkin bir iftirayı hak ettiğini düşünmüyorum, ne olursa olsun. Peyker, BihterBehlül durumunu ‘Adnanla araları bozulur, olay Nihat'ın iş hayatına kadar gider’ diye sahiplenmedi. Peyker Behlül'ü tanıyor, Bihter'i kullanıp sonra bir köşeye atacağını da çok iyi biliyor ve böyle biri için kardeşinin evliğinin bozulmasını istemiyor, hepsi bu. Nihat, nerede olursa alnının teriyle emeğiyle çalışır bir yerlere gelir, Behlül ve Bihter gibi asalak bir karakter değil. Adnan'ın holdinginde de Bihter'in hatrına hissedar yapmadılar zaten, yine kendi çalışmalarıyla hak etti. Firdevs için kendi çıkarlarını gözetiyor diyebilirsiniz, bu gayet açık bir şekilde yansıtılıyor dizide ama Peyker için net bir sahne veya konuşma yok böyle olduğuna kanaat getirilen. Kaldı ki, Firdevs bile kendi çıkarları yanında Bihter'in çıkarlarını da gözetiyor.. Bihter ne sanıyor, Behlül'le masal hayatı yaşayacaklarını mı? Gördük taş evde iki gün tek başlarına kaldılar, kedi köpek gibi birbirlerini yediler. Onların ihtirası, tutkuları ve aşkları (?) yasak olduğu sürece çekici, cazip.. kapalı kapılar ardında köşe kapmaca oynamak falan onların yaşadığı şeyi şu ana kadar ayakta tutan.. Yine de tüm ipler Bihter'in elindeydi, hayatına istediği şekilde yön verebilirdi ama o sırtını kocasına dayayarak Behlül'le birlikte olmayı tercih etti, demek ki bu daha cazip gelmiş ona, boşanmak yerine.. hal böyle iken, Peyker ne demeye yardımcı olsun ona? Hem hangi konu'da yardımcı olacağını biliyor muydu? Bihter Peyker'e bağırıp çağırmaktan başka bir şey yapmıyordu ki Peyker onunla dertleşmek, Behlül konusunu açmak istediği zamanlarda.. Peykerden kardeşini anlamasını ve ona yardımcı olmasını bekliyorsunuz da, neden aynısını Bihterden Peyker’e beklemiyorsunuz? Bihter bir gün bile samimi olarak Peyker’in ailevi sorunlarıyla ilgili dertleşti mi, yeğenini göstermelik ‘doruukk’ diye sevmek dışında ne yaptı? İlginçtir ama aklıma geldi yazmadan geçemeyeceğim, ilk sezonun herhangi bir bölümüydü çiftlikteydi herkes Bihterler, Peykerler falan.. henüz Bihter Behlül ilişkisi başlamamıştı, Peyker Behlül'ün ne kadar tutkulu bir aşık olduğunu söylüyordu masum masum, korumacı kardeş Bihter hemen söze atıldı ‘unutma sen evlisin' diye şimdi düşünüyorum da, Bihter biraz flashback yapsa ne komik olur.

Adnan'ın Bihter'le evliliğinde tek hatayı, kendinden yaşça küçük biriyle evlenmenin risklerini gözardı ettiği ve de evin içinde Behlül gibi genç/yakışıklı/çapkın uzaktan akrabasını (Selçuk Yöntem, Behlül'ün Adnan'ın arkadaşının oğlu olduğunu söyler, kitaba ve sanırım diziye göre amcasının oğlunun oğlu'dur.. yani amcasının torunudur, yani Behlül'ün babasıyla Adnan amca çocuklarıdır ) tutmakta hiçbir sakınca görmemekle ve iki gündür tanıdığı karısına fazla güverenerek yaptı. Adnan, bedenine sahip olmak istediği biriyle evlenmek isteseydi herhalde 10 yıl beklemezdi değil mi? Bu kişi Bihter değil yine cemiyetten herhangi kadın da olabilirdi.. Bu tıpkı Bihter’in Adnanla parası için evlendiği eleştirilerine karşılık ‘zengin koca isteseydi başka birini de bulabilirdi’ savunmasına benzedi. Eğer Adnan Bihter’le bedenine sahip olmak için evlenmiş ise, Bihterde pekala parası için evlenmiştir önermesi geçerlilik kazanır. Adnan Bihter'e bence çok fazla arkadaşlık, dostluk ve sevgililik yaptı ama Bihter evliliğinin bilmem kaçıncı ayında kocasını aldatmaya başladığından, gözü Behlülden başkasını görmüyordu.. varsa yoksa Behlül dünya yansın umurunda değil..:img-wink: bu durumda Adnan ona ne kadar arkadaşlık, sevgililik yapmaya kalktıysa da hep eli boş dönmek zorunda kaldı.. zorla birlikte olma girişimini gözardı ediyorum ben, çünkü Adnan'ın böyle bir adam olmadığını ve bunun Bihter karakterinin eşini aldatmasının dengelenmesi için yazılan bir şey olduğunu çok iyi biliyorum. Bihter'e hafifletici bir sebepti, toplum tarafından az da olsa benimsensin diye.. Bihter çocuklara annelik yapmaya çalıştı ama geri itildi, Nihal açısından evet öyle oldu da peki Bülent? Çocukcağız ona 'anne' dedi, ama karşılığında bu sıfatı hak edecek bir şey gördü mü? Bir keresinde basket maçına gitmişti ama.. hakkını yemeyelim şimdi, orada da Behlülle birbirlerini kesmekle meşgullerdi ama olsun o kadar.. Bülent buna dua etsin değil mi?

Bihter'in aşkı için öldüğüne inanmıyorum, aşkı için intihar etseydi eğer her şeyin açığa çıkmasını beklemez Behlül'ün Nihal'e aşık olduğunu anladığı an canına kıyardı ama o bekledi, gerçekler ortaya çıktı ve yüzleşemedi bunlarla intihar etti.. ben bunun aşk için intihar olduğuna asla inanamam.

Bihter karakteri Türk Edebiyatının en çok irdelenen karakteriymiş ve siz de onu yapıyormuşsunuz. Buradan çıkardığım sonuç siz, Halid Ziya’nın Bihter’ini irdeliyorsunuz EceMelek’in kini değil.. Dizinin/karakterlerin kitapla uzaktan yakından alakası ilgisi kalmadı diyorsunuz ama şimdi de ben Türk Edebiyatının en çok irdelenen karakterini irdeliyorum, anlamaya çalışıyorum diyorsunuz.. bense dizideki Bihter’i anlamaya çalıştığınızı sanıyordum.. yorumlarınızda genel olarak hep dizideki Bihter’in daha renkli, karakterli, çeşitli ve sebepleri olan bir karakter, kitaptakinin ise tam tersi olduğunu söylüyordunuz yanılmıyorsam.. sizin yorumunuzda kitabı ve kitaptaki Bihter kelimelerini okumak şaşırtıcı cidden. Dizide izlediğimi yorumluyorum ve dizide bb aşık, ama kitapta değil demek için kitabı bir köşeye attınız ama görüyorum ki açıklamakta zorluk çektiğiniz noktalarda kitaba sığınmak ihtiyacı hissediyorsunuz, bence siz dizideki Bihterle kitaptakini bütünleştirin artık daha rahat olur sizin için..

Ben hiç bir zaman Behlül en başından beri bir plan dahilindeymiş gibi Bihter'i elde edip, kullanıp sonra da bir kenara atacağını söylemedim. Behlül en başında hiç farkında olmadan çekildi Bihtere, çok kere karşı koymaya çalıştı amcasına ihanet etmemek için ama hem karşısındaki kadının da onu çağırmasından hem de duygularına ve nefsine hakim olamamasından ötürü engel olamadı.. Bihter'e karşı hiç bir duygu hissetmedi demiyorum ben, elbette hissetti ama çok çok güçlü duygular değildi bunlar benim için, aşk değildi, sevgi değildi.. daha hafif duygulardı, ama bir duygu vardı yani.. hiç bir şey hissetmediği biriyle (hele ki amcasının karısıyla) birlikte olmak istese, ortalık dolu kız.. ama dediğim gibi ben iki taraflı olarak onların yaşadıkları şeyi aşk/sevgi olarak yorumlamıyorum, öyle olsaydı eğer birbirlerini başkalarıyla paylaşmaya, aşklarını (!) bu kadar kısıtlı yaşamaya, kendi (lerine) bedenlerine ihanet etmeye dayanamazlardı ve her şeyi göze alıp giderlerdi, her ikisi de.. ama yapamadılar.. onlar için maddiyat, yaşadıkları hafif duygulu, tutkulu ve ihtiraslı ilişkiden daha önce geldi her zaman.. Bihter içinde böyle düşünüyorum, bir kaç kere gitmeye çalıştı diye aksini düşünemem madem çok samimiydi gitseydi ama gidemedi. Hala birbirlerine karşı bir şeyler hissediyorlar ama artık o duygu tükenme, birbirlerinin bedenlerine duydukları haz'da doyma noktasına gelmek üzere, son demlerini yaşadıklarını düşünüyorum. Bilmem kaç bölümdür bb aşkını (!) izliyoruz nasıl çöpe atalım diyorsunuz ya, belki de ecemelek size yardımcı olur ve bu ilişkinin sonunda Behlül’ün ağzından ‘her şey plandı Bihter, sen kardeşinin intikamını almak için beni evden gönderdiğin zaman başladı bu plan ve artık sonuna geldik.’ dese mesela.. hani az bölüm kalmış, Behlül çok aşıkmış izleyici nasıl inanacakmış nb’ye falan deniyor ya işte en kestirme yol. Bu dizide olmaz olmaz demeyin, her şey olur. (da bu kadarını göze almazlar herhalde o kadar reyting yediler bb üzerinden)

Gökçecim, üniversiteye hazırlandığın dönemde yaşadığın zorlukları yazıp ardından Nihal'in üniversite çağında içinde bulunduğu rahatlığı yazınca bende doğal olarak kendini Nihal'le kıyasladığını düşünüyorum, hala da öyle düşünüyorum. Nihal'i kendi yaşadıklarınla değerlendirip ön yargıyla bakıyor ve hemen sınıfta bırakıyorsun.. Bihter'i ise, yaşadıklarını yaşamadım bu yüzden onu anlayamam ve yargılayamam da deyip kestirip atıyorsun, ne dersen de ben burada iki karakter adına tarafsız olduğuna asla kanaat getiremem. Bunu yalnızca senin için yazmıyorum, tüm bbciler için böyle düşünüyorum.. foruma baksanız dünkü bölümden beri Bihter’i eleştiren, objektif bakış açısıyla ele alınan tek bir yazı gördünüz mü bbcilerden? Akşamdan beri okuduğum tek konu bb’nin inanılmaz tangosu.. (bir şeye benzese gam yemeyeceğim, Adnan’la evde olanı daha tutkuluydu yeminle) Peyker'e attığı iftiraya bile kulp buluyorsun, bu mudur yeri geldiğinde eleştirmek? Peyker ve Firdevs kendi çıkarlarını gözetiyor diyorsun, ama Bihter'i her zaman olduğu gibi yine es geçiyorsun. Bihter, kendi çıkarı için kardeşinin gururunu kırarken, kendi çıkarı için bir insanı (Beşir) ölüme terk edelim derken, kendi çıkarı için kocasından boşanmazken, kendi çıkarı için Nihal'i öne sürerken (Behlül'ün itirafında), kendi çıkarı için ‘yüzükleri tam zamanında takmışlar' derken, kendi çıkarı için insanlara yeri geldiğinde iyi Behlülden yüz bulamayınca kötü davranırken, kendi çıkarı için genç bir kızın zan altında kalmasına göz yumarken (Beşir'in onu Nihal zannetmesi), kendi çıkarı için suçsuz bir kadına iftira atarken (Deniz Hanım'ın Adnan beyle ilişkisi olduğunu kocasına ima etmesi) ve benzeri birçok olayda Bihter'i yargılayamam diyorsun ve susuyorsun, neden? Bihter çok büyük bir travma yaşadı ben onu anlayamam ve eleştiremem diye.. Nihal'i niye eleştiriyorsun? Onun yaşadıklarını veya benzerlerlerini yaşadın diye mi, kendinle kıyaslayıp eleştirebiliyorsun.. En basitinden Nihal'e içten pazarlıklı diyebiliyorsun, neden? Yaşadın mı böyle bir şeyi, yoksa Nihal'i sevmediğin için mi? Bihter içten pazarlığın, iki yüzlülüğün alasını yapıyorken hiç eleştirmiyorsun neden? Bihter'i eleştirmeme, Nihal'i eleştirme nedenlerin bana çok tutarsız geliyor Gökçe..

Bihter'e karşı her zaman ihtimalleri göz önünde bulundurarak ve iyi niyet gözeterek yorum yapıyorsunuz ama Nihal'e karşı çok fazla önyargılısınız ve yorumlarınızda kötü niyet çok.. Tekrar tekrar aynı şeyleri yazmaktan bıktım ama geçen bölüm fragmanında Bihter'in odaya gitmesiyle ilgili açık kapı bırakmanız ve Nihal'in öpücüğünü/öpücük istemesine açık kapı ve/veya ihtimaller bırakmayıp hemen karaktersizliği yapıştırmanız gibi, şimdi de Bihter'in kendiyle yüzleşmesini hiç izlemedik diyorsunuz.. hani siz diziyi izlediklerinizle değerlendiriyordunuz, buna birde Bihter'in izlemediğimiz ama iyi niyet güderek ihtimaller üzerine yorumlamamız gereken sahneleri de eklememiz lazım sanırım.. Nihal içinde, izlemediğimiz ama belki varolduğunu düşünmemiz gereken sahneleri yazın rica ederim tarafsızlığınız adına.

Bihter öfkesini, hırsını maalesef evdeki çalışanlardan çıkarıyor.. yeri geldi mi annesi ve ablası da arada kaynayabiliyor.. Bunun kibirden, sınıf ayrımından yada kendine çok güvenmesinden olduğunu hiç sanmıyorum.. Bu bölüm bile Cemile evde yok diye neler yaptı, bu düpedüz içindeki hırsı, öfkeyi ve sindiremediği şeyleri gücünün yettiği insanlara kusmaktır. Bihter o burnu büyük, kibirli, sınıf ve insan ayrımı yapan, kendini bir şey sanan insanlardan ama aslında olmak istediği kişi bu değil diyorsunuz.. olmasın öyleyse, kafasına silah dayayıp zorla bunları yaptıran mı var? Kusura bakmayın ama Bihter her zaman böyleydi ve bu olmaktan da çok büyük zevk duyuyor. Behlül ‘sana amcamın maddi imkanlarını sunamam’ dediğinde hatırlarsanız Bihter’in gidelim girişimi blöftü, ciddi değildi ve Behlül’ün yüreğinin yetmeyeceğini düşündüğü için bol keseden atıyordu, buna inanmamı beklemeyin lütfen. Bihter, pahalı elbiseler, pahalı takılar, lüks yaşamlar, alabildiğince limitsiz kredi kartları vs. vs olmadan yaşayamayacak biri olduğu için boşanmıyor Adnan’dan.

Nihal’in diğer kadınlardan (Bihter’de dahil) çok farklı olduğu konusunda hala ısrarcıyım. Taş eve gidelim dedi diye, onu da Bihter gibiler kategorisine koyamayacağım maalesef. Bihter taş eve gidelim demiş olsaydı ne için gitmek istediği tahmin edilmeyecek kadar zor değil ama Nihal başka.. o Behlül ile baş başa kalmak istedi, belki öpüşmek ama Bihter gibi bulduğu ilk kanepe üzerinde birlikte olmak asla değil. O repliği belki de Sait, Behlül’ün taş eve götürdüğü kişinin Nihal olduğunu sansın diye yazdılar nereden bileceğiz? Ve ilerleyen bölümlerde flashback yapılacak belki o sahnelere. Bu bölümde bile Nihal’in ne kadar samimi biri olduğu gösterildi bizlere, hani devamlı deniyor ya Nihal işi bitene kadar Firdevs’in yanındaydı işi bitince kankalığı da bitti diye.. bu bölüm gördük ki bitmemiş kankalığı, hala önemli biri onun için Firdevs.. keza Beşir de öyle, it yavrusuna acır gibi ‘ayy yazık’ diyor aramıyor sormuyor denildi, aradı bu bölümde ve en kısa zamanda ziyaretine de gideceğini söyledi. Nihal’e kusur bulunacak en basit iki şeye de bu bölüm çok güzel cevap verildi. :kahve

Bihter dört ayağı üzerine düşüyor bence, yanlış anne (kimse annesini/babası seçemiyor zaten), yanlış aşk ve yanlış bir evlilik.. Parantez içinde de dediğim gibi hiçbir çocuk anne ve babasını seçme özgürlüğüne sahip değil, bu açıdan bakınca şanssız olarak addetmiyorum ben Bihter’i, zira Peyker’de aynı annenin kızı.. Yanlış evliliğe gelince, izlediğimiz kadarıyla kimse Bihter’in kafasına silah dayayıp zorla Adnan’la evlendirmedi.. o kendi hayatını annesinden intikam almak için harcayacak kadar değersiz görüyorsa ben ne diye düşüneyim.. hırsına o kadar çok yenilmeseydi, anne sözü dinleseydi eğer genç yaşta hayata veda etmek zorunda kalmazdı.. yanlış aşk’ı ise sonuna kadar hak ediyor Bihter, bile bile lades onun ki.. bu açıdan bakınca Behlül’ü de asla kabahatli görmüyorum, çünkü Behlül ne olduğunu ve ona ne vaat ettiğini ta en başından söyledi ve belli etti. Bihter onu öyle kabul etti, günün birinde ortada bırakılacağını bile bile, o halde yanlış aşk seçiminde ve sonuçlarında da tek sorumlu yine kendisidir.. açıkçası Bihter’in bilmem kaç yaşında intihar edecek olmasına da hiç üzülmüyorum, hak etti demekte istemiyorum. Her şeyin bir bedeli olacağı gibi onun yaptıklarının da olacaktı ve payına düşen oymuş diyorum. Bihter’in cenaze töreni de, kendisi gibi tutkulu, ihtiraslı olsun rica ederim. Mutlaka bir tango müziği çalınmalı, olmazsa olmaz.. bir ileri bir geri.. :kahve

Behlül konusunda birkaç şey yazacağım, Bihterciler için.. Behlül Bihter’e iyi olduğu zaman ona laf yok, eleştirmek yok, aşağılamak yok.. nede olsa hala Bihter’le birlikte, bu durumda çocuğu alaşağı etmek olmaz.. ama Behlül Bihter’e tavır aldı mı? ondan iğrenci yok, masum genç kızı kötü emellerine alet edip kullanıp bir köşeye savurdu alçak. Tıpkı balo gecesinde ‘çok uzadı sıkıldım’ temalı konuşma akabinde Behlül’e yüklenildiği gibi. Bir de Behlül Nihal’e yönelirse alaşağı edilir, bu aşk nasıl onay alır, Nihal gibi (Nihal bir anda melek olur gözlerinde) bir kız nasıl olurda Behlül gibi birine layık görülür akıl alır şey değil olur.. oysa Bihter’le Behlül birbirini tamamlıyordu karakter olarak, iki kötü insan birbirinden bulsun diye desteklenir olur bu birliktelik bir anda.

Bölümde en beğendiğim sahne Nihal’in ‘sen dul iki çocuklu bir adamla evlendin.. bense genç ve yakışıklı biriyle evleniyorum’ sözüydü. Bihter’e kal geldi. Nihal’in Bihter’in odasına gidip Behlül’le ne kadar yakın olduklarını, birbirlerini ne kadar iyi tanıdıklarını ve bir ilişkide açıklığın çok önemli olduğunu vurguladığı sahne de çok güzeldi. Bihter, kendinden mi utandı (Nihal’i kandırıyorlar diye mi acaba?), Behlül’le birlikte olmak dışında hiç bir şey paylaşamamasına mı yandı yoksa ‘ilişkide açıklık, samimilik’ sözü üzerine kocasını aldattığı mı aklına geldi anlamadım ama burkuldu gibi geldi. Bihter yine zavallılığını gösterdi Peyker üzerinden, onlara da malzeme çıkmışmış.. Peyker, yine büyüklüğünü gösterip gelip uyardı ama keşke hiç gelmeseydi. Katya’da duydu konuşulanları şimdiden sonra göz hapsine alır onları, belki Sayit’e bir şeyler fısıldar belli mi olur.

Bu bölüm en çok güldüğüm sahne ise Bihter’in telefonda Behlül’e ‘artık amcanda bizimle ilgili dedikoduyu biliyor’ demesiydi. Bihter’de dedikodu olduğuna inandırmış kendini bi güzel.. zavallı ya, yazık.. Behlül yine tırstı her zamanki gibi ama akşamında hiçbir şey olmamış gibi tango yaptılar, neymiş resim çekilmezse hiçbir şey olmazmış. Lütfen biri resim çekmiş olsun, bu Sait çok saf ya Hilmi gibi biri nasıl onu hafiye diye tutmuş hayret. Bi bahaneyle git içeri, bir şey sor o arada çek resimlerini gönder Hilmi’ye.. ama nerede.. Bir ümit belki başkası çekmiştir gazetelerde belki görülür.

Behlül ve Bihter’in salondaki hallerine bakıpta ‘aa haksızlık etmişim, onlar sadece yatmıyorlar, sosyal aktivitede yapıyorlar kendi çaplarında.. demek ki onlarınki cinsel odaklı bir ilişki değil aşkmış’ diyemeyeceğim.. yukarıdaki satırlarda da söylediğim gibi Behlül Bihter’e karşı bir şeyler hissediyor evet ama bunlar çok hafif duygulardır benim nazarımda, aşk ve sevgi gibi yüce duygular bu kadar basite indirgenemez.. iki kişi birbirini başkalarıyla paylaşmaya tahammül bile edemez, bu açıdan Bihter daha tutkulu diyebiliriz en azından.. Behlül’ün Nihal’i bornozlu görmesine bile tahammülü yok, ama o her gece kocasıyla yatarken Behlül gayet rahat.. bu sahneleri de 1,5 yılın reytingi hatrına bb izleyicisine gönül borçlarını ödemek için yazıyorlar, bbnin son mutlu günleri kıymetini bilsin Bihter ve ciler. Benim 60 küsür bölüm bb işlendi, nb 20 bölüm işlenecek şeklinde bir kaygım yok.. mesela öyle bir işlenir ki nb aşkı, bir bölümüyle bbnin 20 bölümünü katlar ve az ama öz bir aşk izlemiş oluruz.. paça lastiği gibi uzayıp cılkı çıkacağına böylesi daha iyi.. Öyle de olacağını umut ediyorum hala..

Nihal ve Behlül’ün Çetin Özder’in araba koleksiyonundan aynı arabayı beğenmeleri de güzel ve ileriye dönük ipuçları içerdiğini düşündüğüm bir detaydı. Yine aynı şekilde Behlül’ün Nihal’i bornozlu görünce bakmaması da öyle.. fragman yayınlanınca Behlül Nihal’e böyle mi aşık olacak, vücuduna mı aşık olacak yorumlarına güzel bir cevaptı aslında. Daha önce bir teoriyi yazmıştım, Bihter hırçınlaştıkça Behlül’ü sıktıkça Nihal tam aksine Behlül’ü sıkmayacak, daha uysal olacak ve belki yüzüğü (ilerleyen bölümlerde bekliyorum, birde şey bekliyorum hatta bunu bi arkadaş yazmıştı.. bu defa Behlül Nihalden ona piyano çalmasını istesin ve öpsün) parmağından çıkaracak demiştim.. Bihter Nihal yüzünden hırçınlaşıyor ve sinirini evdekilerden çıkarıyor, Behlül buna çok bozuluyor dikkat çekecek diye.. Behlül’e Nihalden uzak dur emirleri veriyor, şimdilik Behlül bir şey demiyor ama yavaş yavaş bayacak artık.. Nihal ise Bülent ile tango yaparken Behlül’e işaret yapıyordu Bihter’i kaldırsın diye, hiç kıskanmadı oldukça olgun bir şekilde dansını yaptı ve oturup onları izledi. Düşünüyorum da Nihal Behlül ile tango yapsaydı Bihter ne yapar ne eder son verirdi dansa, gider elektirikleri bile kestirirdi.:img-hyste ama Bihter aşık elbette kıskanacak değil mi? Unuttum pardon.

Bihter’de bir potansiyel daha var ki, kimse eline su dökemez. İki yüzlülük, Yalancılık! Aman allahım dehşet bir şekilde, tek ayak üzerinde kırk yalan sıralıyor.. Behlül’ün bile ağzı açık kaldı ama ilerleyen bölümlerde midesi bulanacak. Özellikle Bihter’in amcasını çok kolay kandırmasına bozuluyor Behlül. Adnan’a ‘Behlül tango gecesine gidelim’ diyor (Gökçe, Adnan iyi bir eş/sevgili/dost olamıyor diyordun.. adam yemeğe çıkalım diyor ama Bihter tango yapmak istiyor kocasının yeğeniyle!) Nihal’e ‘baban club’e gidelim’ dedi diyor.. korkunç.

Yürü Hilmi Önal kim tutar seni... :good: belki sayfaya uğur getirir diye açılış mesajı benden olsun istedim, beklettiysem kusura bakmayın.
    Konu Messa tarafından (12-02-10 Saat 16:50 ) değiştirilmiştir.
    mevsim rüzgarları ne zman eserse
    o zaman hatırlarım,çocukluk rüyalarım
    şeytan uçurtmalarım..
    öper beni annem yanaklarımdan
    güzel bir rüyada,sanki sevdiklerim
    hayattalarken hala...

Durum:
    KınalıYapıncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    LC.AE.NB.DÖ.
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

derin bir oooooohhhhh çekmek istiyorum:img-hyste
    tam tamınaa 60 bölüm sonra nihayet Adnan şeker hastalıklı uykusundan uyandıı vee gözlerini açtı!!!günaydın Ednan..günaydın canım:kahve
    derin bir 'kış uykusu'ndan sonra onun gözlerini açan Hilmi Önal'a teşekkürü bir borç bilirim:img-hi:
    Ednan Bihter ve Behlül'den şüphelenmekle kalmadı bunun yanısıra Sait'ten de kıllanmaya başladı..bu bölüm beklemediğim performans içersindeydi kendisi hayretle izledim:img-hystene içirdiniz Ednan'ıma ben alışık değilim onun bu hallerine
    gelelim tango sahnesine...izleyip izleyebilceğim en amatör tangoydu..madem sizin dediğiniz gibi bu kadar tutku ihtirası vurgulamak istemişler daha profesyonel olabilirdi..en azından sevgili Kıvanç biraz daha kendini verebilirdi rolüne..pek bir 'bitse de gitsek' havası sezdim kendisinde..Berense sadece bacaklarını Kıvanca sürterek Tango temasını oturtmaya yürütmeye çalıştı..başarılı olmadığını düşünüyorum...hem de hiç..bu bölüm 'AŞKIN DANSI' temasını üzerine kurulmuşsa daha profesyonel daha duygulu daha tutkulu olmalıydı..ben tutkuyu hissettim diyenlere Antonio Banderas'ın Dans Okulu filmini izlemelerini tavsiye ediyorum..ben tutku ya da ihtiras göremedim..sadece behlüle kur yapan bi biter vardı..tango vücutların birbiriyle sevişmesidir..hem nefret hem aşk içerir..bu dansta bu yoktu..bana sıradan bi vals gibi geldi..öyleydi de..

Durum:
    mavi ısık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    B♥B,A♥D,ASK
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 2

Bahsedilme
    0 Mesaj

çok doğru dedin 4everbucas arkadaşım eğer bu adam bişeyler hisstemese çoktan bırakırdı bihteri.zaten bende senin gbi düşünüyorum tamam yanlış bişey ama bunlar aysak aşkı simgeliyolar bu romanda böle bir aşkın bir aileyi nası darmadağın ettiğini anlatıyo..
    ah o sahneleri izlemeye dayamıyorum behlül bihtere karşı çok yoğun şeyler hissediyo keza bihterde öle çünkü hissettikleri bölesine yoğun olmasaydı şimdiye biterdi sadece cinsellik olan bir ilişki bitmeye mahkumdur hiç bişey paylaşılmayn ama bunlar var bbde mesela salonda aslında yanlız kalsalar birlikte çok çok iyi vakit geçirler.. ki daha önce mantııcıda çok güzel vakit geçirmişlerdi..:img-in_lo
    yani anlatmak istediğim tamda bu yani salt cinsellik olan bir ilişki değil onların ki bakışlar dokunuşlar sözler hep aşk dolu ..:img-in_lo öle olmasa behlülün kalbi hala deli gibi çarpmaz elleri bile ufak bir dokunuşta değdiğinde bölesine içi titremezdi..

mor kedi
    mor kedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yeni başlık hayırlı olsun....
    kısa ömürlü olsun..

yeni bölümde adnan biraz daha araştırma yapsın.
    hemen bırakmasın işin peşini...

Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri