Sayfa 197/201 İlkİlk ... 97147187193194195196197198199200201 SonSon
1001 sonuçtan 981 ile 985 arası

Konu: Ateş Böceği - Bölüm Yorumları (2)

Durum:
    nese sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    69

Aldığı Beğeni: 28

Bahsedilme
    0 Mesaj

Merhaba yorumlarınızı severek okuyorum ateş böceği dizisini de severek izliyorum nekadar doğru bilmiyorum ama bir sitede ateş böceği nin final yapacağını böyle bir karar aldıklarını iki ay içinde bitireceklerini okudum
    Haberi paylaşmak isterdim ama nasıl yapıldığını bilmediğim için paylaşamadım
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Durum:
    papatyagulum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    4

Aldığı Beğeni: 8

Bahsedilme
    0 Mesaj

iyi geceler herkese..

yoğun bir zaman dilimi içinde olunca çok uğrayamıyorum buraya ve de burdaki çok güzel yorumları okuyunca zaten benim yazmama gerek yok deyip geçiyorum..:good:

ben şuan izlediğim diziden memnunum..zamanımı tatlı ve zevkli bir şekilde geçirdiğimi hissediyorum..

fragmanda ben Emrah tan gerçeği öğrenen bir Aslı düşündüm ama sizler başka bir durum olduğundan bahsetmişsiniz..sevimdim buna çünkü ben gerçeği başkasından öğrenen bir Aslı görmek istemiyorum..

bence bunu bizzat Barış dan duymalı..bu diziye ve senaristin kalemine bu yakışır.ve uzatmamalı da artık..belki şimdiye kadar yaptıkları tolare edilebilir..açıklaması kısmen yapılabilir..ama hala daha bu durumu saklayarak beraberce birşeyler yapmaya devam ederse çıkmaza girer..

Bence gerçek sevgi ve aşk ta yalan yoktur..çünkü seviyorsan sevdiğinden hiçbirşey saklamazsın..yok onun iyiliği için,işte ondan ayrılamayacağım için,gerçekler can acıtır da.....bunların hepsi fasa fiso..sadece insanların kendini kandırmak için buldukları yalanlardır..Aşk ta samimiyet ve güven vardır..bu da doğrulukla olur.

Barış derhal gerçekleri anlatmalı herşeyi göze alarak..zaten Aslı da onu gerçekten seviyorsa kızar, tavır alır,konuşmaz...ailesi belki çok farklı şeyler yapar..hepsi olabilir.ama kendisine doğruyu söyleyen bu adama olan sevgisi azalmaz ya da bitmez..

dizinin akıbeti ne olur bilmiyorum ama gerçekten ,izlemesi ve burda ki yorumları okumak çok güzel..:love01:

Durum:
    Okyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    247

Aldığı Beğeni: 1,960

Bahsedilme
    7 Mesaj

Alıntı qsawe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aranızda çok kitap okuyan vardır... Çok insanla karşılaşılan işlerde çalışan vardır... çok film izleyen vardır...

İnsan karakterleri hakkında hepimizin az-çok bilgisi birikimi de vardır.

Eğer kitapta, filmde, iş ortamında 'sizin gibi' davranmasını isteyerek, bekleyerek yaklaşırsanız insanlara, onları doğru yorumlayamazsınız. Görüşmeye, okumaya, izlemeye devam eder ama her an bir kusur bulursunuz.

Ben 35 tane hikaye yazdım. 9 u roman boyutunda. Kalan kısalardan en az 4-5 öykü kitabı basılır.

Her seferinde bir karakter yarattım ve hikayenin sonuna kadar o karakterin özelliklerini bozmadım. Mesela korkusunu hep işledim... Mesela saçını atış şeklini hep işledim... Yani hepimizde olan 'kolay değişmeyen' şeyleri değiştirmedim.

Aslı ya da Barış ya da Teo ya da Gül... bunların başından beri karakterlerinde oynama yok. Olaylar karşısında yaptıklarını 'ben yapmazdım, ben şöyle yapardım' diye izlemeye başladığınız an o diziden koparsınız... bunlar bizim değil, onların hikayeleri... :img-wink:
    Benim yaklaşımım farklı o yüzden hemencecik dile getirmek istiyorum :)

Olay dizi-filmlerdeki, kitaplardaki karakterleri kendimiz gibi görmeyi istemek, bizim gibi davranmalarını istemek değil..

Hepimizin kendimize ait bir hayat görüşü var. Kiminki doğrudur, kiminki yanlıştır, kiminki kusurludur, kiminki manyakçadır tartışılır. Ben kendi hayat görüşümü çok beğeniyor olabilirim ve hayat görüşümden gayet memnun olabilirim ama birçok kişiye göre de hayatla ilgili düşüncelerim, değer yargılarım gereksiz ve saçma olabilir, doğru gelmeyebilir. Ama sonuç itibariyle hepimizin iyi-kötü bir hayat görüşü var. Kendisi hayata dair düşünmeyip başkalarını direkt kopyalayanların bile.. Onların da hayat görüşü bu minvalde şekillenmiş..

Konuya dönecek olursam.. Dizileri-filmleri izliyoruz.. Hikayeyi ve karakterleri yorumluyoruz.. Bir karakteri ele alalım.. Ben onun profilini çıkarıyorum ortaya.. Bunu yaparken kendi beklentime göre çıkarmıyorum.. O karakteri analiz ediyorum.. Analiz ediyorum ve sonucunda da diyorum ki mesela, senaristin oluşturduğu şu karakter yalancı, hırslı, ikiyüzlü, akıllı biri.. Veya diyorum ki iyi niyetli, aptal, yeteneksiz biri.. Veya diyorum ki akıllı, becerikli, karakteri düzgün biri.. Daha sonra bu kişiyi kendi değer yargılarımla karşılaştırıyorum.. Benim beklentime uymuyorsa, değer yargılarıma zıtsa, hayat felsefeme aykırıysa sevmiyorum. Sevmek zorunda da değilim zaten.. Ama onu sevmiyor olmam, onun benim beklentilerime uymaması, benim görüşlerime aykırı olması onu doğru yorumlamadığım anlamına gelmez.. Yalancı yalancıdır, aptal aptaldır, beceriksiz beceriksizdir. Sevip sevmemek ise bana kalır. Ha bazen nedir hayat felsefeme çok aykırı bir karakter çıkıyor ve onu seviyorum. Bir şekilde karakter beni etkiliyor, karizmatik oluyor, akıllı oluyor.. Veya senarist tarafından çok sağlam ve etkileyici yazılıyor.

Diyelim ki sevdiğim karakter bayılsam ölüp bitsem bile değer yargılarıma uymayan bir şey yaptı. Hiç hoşlanmadığım bir davranıştan örnek vereyim yalan söyledi diyelim.. Onunla ilgili yalan söyledi, insanları kandırdı, yanlış yaptı diye eleştiri yorumu getiririm. Veya aptallıktan hiç hoşlanmam gerzek gerzek davranışlar yaptı ne bu aptallık diye eleştiririm.. Ha o karakteri hala sevmeye devam edebilirim veya soğurum, sevgim yavaş yavaş azala da bilir.

Ben bir robot değilim.. Dizi-film izleyeyim veya kitap okuyayım sonuçta izleyen-okuyan benim.. Tabii ki kendi duygu-düşüncelerime göre eseri yorumlayacağım, hikayeyi ve karakterleri seveceğim veya sevmeyeceğim.. Olay izleyip okurken ben yapmazdım, ben şöyle yapardım demek değil, bu kadar basit değil.. Sevdiklerime baktığım zaman bazen kendimden bir şeyler bulmuşumdur evet, bezen tam da benim kafama uygun karakter ve hikayeler vardır evet, bazen kalbime kitap etmişlerdir, bazen aklıma, bazen de benle hiiiiiç alakası yoktur ama yine de sevmişimdir. Hannibal'ı sevmişimdir mesela manyak bir abimizdir kendisi :) Yaptıklarının büyük bir çoğunluğunu yapma ihtimalim sıfır :) Lakin baştan sona her bir şeyi doğru yapmıştır da demem, eleştirmem gerekirse eleştiririm ama severim de orası ayrı..

Bu diziye dönecek olursam Barış'ı da Aslı'yı da severim.. Ama şu an için seviyorum, ilerde belki iki karakterden de nefret edeceğim.. Ama şunu biliyorum ki sevsem dahi benim kafama uygun şeyler yapmamışlarsa ben bu tavırlarından hoşlanmadım, yanlış buldum derim eleştiririm de..

Alıntı qsawe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    böyle kadın karaktere hasretiz gerçekten...
    Ama işte bir önceki düşünceye sahip olan kişi bu düşüncede olmamalı :)

Senarist yazmış aptal, beceriksiz, bağımlı bir kadın karakter.. Kadın karakter baştan beri de böyle.. Eee o zaman hiç eleştirmeyeceğiz, hasret de kalmayacağız :) Bu bizim hikayemiz değil senaristin ve o kadın karakterin hikayesi :) O zaman eleştirmek yok.. Yakınmak yok :)

Ama ben yakınırım :) Çünkü ben aklı başında kadınlar, yetenekli kadınlar, güçlü kadınlar, etkileyici kadınlar, başarılı kadınlar izlemek istiyorum. İzlediğim karakterlerde bu özellikleri görmeyince eleştiriyorum.. İzlediğim dizi benim hikayem olmayabilir. Ama eser bana sunuluyor. Benim beğenime sunuluyor. Ve ben vasıfsız, bağımlı, saftorik kadın karakterler izlemekten; hödük, hükmedici, hadsiz, şımarık erkek karakterler izlemekten sıkıldım. Hele aptal karakterlerden nefret ediyorum. O yüzden naçizane kendi beklentilerime uygun karakterler izlemek istiyorum :) Bu dizinin senaristi de umarım benim beklentilerime yakın karakterler ve hikayelerle yola devam eder :) Hikaye onun hikayesi ama rica edeceğim ondan beni de memnun etsin :)

Durum:
    kitappandasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    somewhereonthemap.
    Konular
    79
    Verdiği Beğeni
    648

Aldığı Beğeni: 485

Bahsedilme
    20 Mesaj

Alıntı nese sen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba yorumlarınızı severek okuyorum ateş böceği dizisini de severek izliyorum nekadar doğru bilmiyorum ama bir sitede ateş böceği nin final yapacağını böyle bir karar aldıklarını iki ay içinde bitireceklerini okudum
    Haber doğru mu bilmiyorum ama açıkçası ben sevinirim. Şöyle sevinirim: Evet, bu diziyi izlemeyi çok seviyorum ama iki ay boyunca her şey rayına oturtulmuş bir şekilde final yapacaksa, havada konu kalmayacaksa bitsin. İlk defa tadı damağımızda kalacak olan bir şey izleriz, güzel anımsarız.

Günümüz koşullarına bakınca da iyi reytingli diziler uzatıldıkça uzatılıyor ve bir noktadan sonra sıkıyor, Star TV son zamanlarda güzel şeylere imza atıyor ama bakalım. İki ay sonra görürüz.:img-hyste

Durum:
    larivis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    dertleri dinleyen rüzgar
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    30

Aldığı Beğeni: 10

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı nese sen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    :love01:
    Açıkcası dizi başlamış başlıyalı bu haberler hiç bitmedi:img-hysteHe bitebilirmi evet
    Fakat Yapımcı benim daha bilmediğim bir tarihi ,yada zamanı, yada haberi nasıl herkes biliyorda bunu söylüyor diyede yakınıyor.
    Zira fazlaca soruyorlar.Bilsem söylerim diyor :img-hyste
    Gün değişimi olacağı kesinki geçen pazar gününde tekrarını verdi belkide pazar olacak kim bilir....
    Ne olur veya ne olmaz bilemem bende tek bildiğim izlerken keyif alıyorum ve bu hikayenin de daha anlatacağı çok şey olduğu.İki ay demişler Keşke diyorum bende:img-hyste:img-hyste
    Neyse bu haberler hiç bitmez daha ilk bölümden vardı bu haberler takmayın efenim keyfini çıkarın:img-wink:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)