Sayfa 144/146 İlkİlk ... 4494134140141142143144145146 SonSon
729 sonuçtan 716 ile 720 arası

Konu: Bahar Dalları - Bölüm Yorumları

Durum:
    tosca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dün gece TRT avaz' da Bahar Dalları'nın 16. bölümü vardı..Dayanamadım yine seyrettim ve daha önce gözümden kaçan bir şeyi buldum..Bu Ali Can yaraş'ın diziyi batırdığı ilk bölüm oluyor aynı zamanda..Ayvaz'ın soyadı Şahin idi..16. bölüm de (Emine'yi ve Neşet'i yakmak istediği bölüm) gazeteye çıkmıştı Özkan da okumuştu resminin altında Ayvaz Şimşek yazıyor...Özkan'ı öldürdükten sonra da Ayvaz kara olarak çıktı..Siz nasıl hissedirsiniz bilmem ama ben kendimi 'aptal' yerine konulmuş gibi hissettim ve gece sinirden uykum daha çok kaçtı...Ali can yaraş Allah aşkına bir daha Summru Yavrucuk'un yanından bile geçme..Bize bunu yapma...kime bulaşırsan bulaş dramlardan hüzünlerden uzak dur..sen o laubali ve laçkalaşmış senaryolarını yazmaya devam et..İnsan devir aldığı senaryoyu bir okur,bir seyreder bu kadarmı nerfret ettin Bahar Dallarından ???...

Durum:
    sumru- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dizinin final bölümü gerçekten güzeldi :img-yes: Her ne kadar mutlu sonla bitmesini istemesemde Güzide yi (Sumru Yavrucuk'u) mutlu görünce çok sevindim :img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo
    Aslında söylencek pek bişey bulamıyorum çünkü mutlu sonla bitti ama isterdimki bu bölümde son sahnede yıldız çağrı atiksoy da olsadı :img-yes: mesela gökyüzünde gülümseyerek onları izliyebilirdi :img-yes: ama yinede çok güzel bitti :good: Herkes mutluydu :img-yes:
    Umarım bundan sonra başta Sumru yavrucuk olmak üzere hepsini daha güzel projelerde görebiliriz byebyebye

'' ZaMaNSıZ BaHaR KıŞa YeNiLiR...''

Durum:
    tosca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Arkadaşlar resimler bölümünde final bölümünün resimleri hala yok...Dört gözle bekliyorum...

Durum:
    KIRÇİÇEĞİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    '' Umutlar Diyarı ''
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Cool

Bu diziyi yayınlandığı zamanlarda izlemek kısmet olmamıştı. Ortalarından itibaren göz ucuyla bakmışlığım vardı ama tam olarak nedir ne değildiri bilmiyordum. Trt1'de tekrarları başladı, izlemek isteyenler haftaiçi her gün 15:15'te Trt1 ekranlarında izleyebilirler.

Senaryosunu,oyuncularını ve karakterlerini çok başarılı buldum. İçten, sıcak ve samimi. Olması gerektiği gibi. Yani şu dönemde ekranda arayıpta bulamadığımız özellikler mevcut dizide. Sanırım o yüzden de pek başarılı olamadı. Sonlara doğru senarist değişikliği olduğunu ve bunun diziye uğur getirmediğini biliyorum. O sebepten dedim başarılı olamadı diye yoksa benim gönlümde şuan için çok başarılı bir yapım Bahar Dalları...

Karakterlerin hepsi didiklenecek türden. Yani ağız tadıyla bir sürü yorum yazdırabilir bu dizi. Sadece 2.bölümü izleyemedim. Aslında kilit bölümdü ama yayınlandığı gün evde olamadım. O yüzden de eksik kaldı. Bahar'ın öldüğü, organ naklinin gerçekleştiği ve zaman atlamasının yapıldığı bölümdü. Bir fırsatını bulduğumda izleyeceğim nasipse. O bölümü izlemediğim için de Bahar'ın katiline dair bir yorum yapamıyorum. Kuşkularım ve şüphelilerim var. İşin sırrı Sırma Giritli'nin babasında ve elemanı Cenk'te saklı gibi ama emin değilim...

Karakterlerden en çok Seda'yı sevdim diyebilirim. Böyle sert görünümlü insanları didiklemek, yazmak, konuşmak daha bir hoşuma gidiyor çünkü. Ondaki derinliğin daha yüzeye çıkmadığını düşünüyorum. Agresifliğinin, karanlıktan korkmasının, önyargılarının olmasının sebepleri mutlaka vardır. Bu sebepleri de dile getireceği günü merakla bekliyorum. Olayı Sadri çözer gibi de düşüncelerim, hayallerim, isteklerim var. :) Sadri demişken Onu da çok sevdim. Yüreğinin güzelliği çenesine mi vurmuş desem ne desem bilemedim. Çok konuşan erkeklerden hazetmem aslında ama karşımda böyle şeker, böyle naif, insancıl, sempatik birisi olunca bişey diyemiyorum. :)

O zamanlarda yorumları okumaya çalışıyordum. Altan'ı çözememiştim ve O'na neden kızıldığını anlayamamıştım. Ama sanırım anlıyorum şimdi. Ece'ye olan sevgisi davranışlarına farklı yansıyınca ipler kopmuş. Sonraları ne haltlar karıştıracağını bildiğim için şimdilik izlemekle yetiniyorum.

Güzide hanımı, Sumru Yavrucuk öyle bir yorumlamış ki. Ekranda O'nun hüzünlü gülümsemesini görünce gözlerim doluyor. Gerçekten çok başarılı bir oyuncu Sumru hanım. Baharla olan sahneleri izlemek de hem gülümsetiyor hem acıtıyor. Anne-kız ilişkisine hayran kalıyorsun, diğer taraftan da evladını yitirmiş olan anneye üzülüyorsun. Hayatın iki yüzünü tek bir karede anlatıyor bu dizi...

Özkan ve Emine ikilisine o zaman da ısınamamıştım. Şimdi de pek ısındığım söylenemez. Her ikisi de hayatın bir başka yüzüne ayna tutuyor olsalar da, oyunculardan mı kaynaklı yoksa ikilinin kimyası mı uyuşmadı bilemiyorum pek etkileri altına giremedim. Yine de önyargılı olmamaya çalışıyorum. Söyledikleri, ayna tuttukları şeyleri dikkate alıyorum. Yani söylenenler güzel olunca söyleyenlere pek takılmıyorum. :img-yes:

Diğer bir kilit bölümde kaldı dizi. Güzide hanım, Ece-Seda, Özkan, Emine yani çalışanlarının neden yanında çalıştıklarını öğrendi. Bir sonraki bölümde neler olacak merak ediyorum. Umarım izlememe mani olacak şeyler yaşamam yarın. :)

Yorumumu bitirmeden söylemek istediğim son şey ise Hakan Gürtop hakkında. Kendisini gerçekten çok başarılı buluyorum. Onun imzasının olduğu yapımlar kalite kokuyor. :good:

Sevgilerimle...

Durum:
    KIRÇİÇEĞİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    '' Umutlar Diyarı ''
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Cool

Biraz kendi kendime konuşuyor gibi olacağım ama nema problema diyorum. =)

Bu Altan karakteri nedense beni çok etkiliyor. O'nu canlandıran oyuncunun başarısına da bağlıyorum ben biraz bunu. Karakter güzel yazılmış, oyuncu da isteneni de verince ortaya izlenmesi keyifli bir karakter çıkmış. Tebrik ediyorum yani.

Ece'yi aldattı mı, aldatmadı mı konusu ucu açık bırakıldı. Evet, o gece eve dönmedi ve barda gördüğü kılçık kızı da işe aldı ama ne bileyim tam açıklanmadı Altan'ın durumu. Sonradan kız daha da kılçıklaşacak ama Altan'ın ne tepki verdiğini anımsamıyorum. İzlediğim kadarıyla yorum yaparsam eğer Altan yabana atılacak, hemen üzeri karalanacak ve tükaka denilecek bir karakter değil. Ece'ye olan sevgisinin gerçek olduğuna inanıyorum. Dışarıya yansıtışı farklı sadece. Ece gibi naif, kaliteli bir insan karşısında agresif, içine kapanık, bişeyleri dikte etmeye çalışarak anlatmak biraz yanlış. O sebepten Altan'ı tam bir kefeye koyamıyorum.

Bu bölümde Ece'nin Eren'e bıraktığı cd'yi izledikten sonra hıçkırarak ağlamasından çok ama çok etkilendim. :icon_sorr Boncuk boncuk akan gözyaşları arasında ''Bu gerçeğe alışmak istemiyorum. Sen yoksan ben biterim. Birlikte savaşacağımıza söz vermiştik. Sen şimdi kabullenmişsin ama ben kabullenemem'' diyerek ağlaması Altan'ı silip atamamama sebep oluyor. :icon_sorr Ece'nin Eren'e babasından bahsederek ''Sert olabilir ama yumuşak bir kalbi vardır'' demesi de bunu gösteriyor.

Altan bir hata yaptı sanırım. Ama bu hatadan sonraki davranışları ilgilendiriyor beni. Gerçeği tüm çıplaklığı ile Ece'ye anlatacak mı, yoksa Ece'yi saf yerine mi koyacak göreceğim nasipse. O'nu kaybetme korkusundan susarsa Altan'ın var olan kredisi sonlanacak demektir. Tabi ki benim açımdan. Ben şimdilik kıyamıyorum kendisine ama sonradan dikenlerimi de batırabilirim. Kendisine bağlı :)

Sadri diyorum başka da bişi diyemiyorum. :) Bir insan bu kadar mı şeker olur yaa. Seda'yı iyi sıkıştırıyor köşelere ama Seda da az uyanıklardan değil, kurtuluyor Sadri'nin elinden. Kurtulmak denirse tabi. :) Geçen bölümlerde Seda'nın anahtarını kırmızı kapaklı kutuya koyup, hediye veriyor gibi uzatmasına kopmuştum. Hele bide kutuyu uzatırken ''Bu anahtar kalbinizin kapısını da açar mı acaba?'' diye sorduktan sonra Seda'nın ''Hayır, sadece evimin kapısını açar'' cevabına ''Açsa şaşardım zaten'' demesi ile bitirmiştir beni. Romantik komedi kıvamında bir karakter yaa yanakları sıkılası, esprilerine gülesi, kalp açma çalışmalarına destek verilesi insan. :) :img-in_lo

Özkan ve Emine gerçekten olmamış dediğim iki karakter. Yanlarında bir başkaları varken sahnelere katlanabiliyorum ama ikisi tek başlarına kaldıklarında inanılmaz sıkılıyorum. :icon_whis Özkan'ın Emine'ye dair duygularını ifade ederken, o sözcükler bilmem kaç kat büyük gelmiş gömlek hesabı duruyor üzerinde. Sorun ben de mi bilmiyorum ama ikisinde olması gereken duyguları hissedemiyorum ben. Önyargısız izlesem de aynı sonuca çıkıyorum. Gerçi önyargım da yoktu onlara karşı ama öyle işte. :icon_sorr Misal Özkan duygularından bahsederken şöyle bir cümle kurmuştu ''Susuz kalmış bir insanın karşısına çağlayan çıkmış gibi'' vs. işte bu cümlelerde ''vayy bee çocuğun hislerinin büyüklüğüne bakk'' diyemedim. :img-cray:

Olmamış dediğim diğer insan ise Sırma Giritli. Karakter empati kurmamı engelliyor. Ama sadece karakterden kaynaklanmıyor bu durum, oyuncudan da kaynaklanıyor. Onu da hissedemiyorum. Dahası bu dizide bir yere oturtamıyorum. Gizli işler çevirmesi, ağlaması, gülmesi, sinsice hareket etmeleri filan geçmiyor bana. Vermesi gereken duyguları, düşünceleri anlıyorum da hissedemiyorum. Böyle işte Sırma da benim için. :icon_whis

Bilge'yi çok seviyorum. Çok sempatik, çok şeker bir insan. Güzide küs oyununa devam ederken kapıyı suratına kapattığında ağlayarak uzaklaşırken, Güzide kapıyı açıp ''Nereye gidiyorsun? Bir sürü iş var'' dedikten sonra arkasını dönüp ''Ama sen yüzüme kapıyı kapattın'' diyerek dudaklarını sarkıtmasını çok sevmiştim. :img-in_lo :) Hikayenin içinde olmazsa olmaz dediğim bir karakter. Kendisini sevdiriyor ve dostluğun anlamının altını koyulaştırarak çiziyor. :good:

Ekber için bişey söyleyemiyorum. Hissedemediğim bazı şeyler var. Ama yazmak istemiyorum. Olumsuz üzerine olumsuz şeyler yazmak pek hoş olmaz sanırım. :) Az daha izleyeyim kesin bir şeylere vardığımda bir iki kelam ederim inşallah. :)

Unutmadan Ekber'in kanlısı Ali'ye çok üzülüyorum. :icon_sorr Oyuncu, o karakteri anlayabilmemizde çok yardımcı oluyor. Empati kurduruyor en azından.

Karakterleri bir kenara bırakırsam eğer eklemek istediğim bir şey daha var. Ben bu dizinin çekimlerini çok beğeniyorum. Bazı sahnelerde öyle detaylar veriliyor ki, gerçekten ince elenip sık dokunduğunu belli ediyor. Emeği geçenlere teşekkürü borç bilirim.:good: Her ne kadar geç kalmış olsam da. :img-in_lo

See Ya!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri