Sayfa 7/8 İlkİlk ... 345678 SonSon
37 sonuçtan 31 ile 35 arası

Konu: Baraj - Bölüm Yorumları

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,253

Aldığı Beğeni: 2,034

Bahsedilme
    5 Mesaj

Standart Cevap: Baraj - Bölüm Yorumları

fragmana denk geldim de nazım kızla oğlanı sarılıp yatarken görüyor ve üzülüyor şaşırıyor falan. iyi de sen kendi yerine başkasın kıza konuştuğu insan olarak tanıtırsan ne beklersin ki. tabi kız uğruna yollar teptiği adamla samimi vs olur aşıksa ona. ne y anı kızın diğer adamı beğenmeyeceğini mi umuyordu.

diğer yandan tarık tı sanırım o da kız için değerli hediye almasını seveceğini söylüyor belli ki nazım da alıyor. kızın istediklerini diğer adam verirken ne beklersin üstelik kız ona abi demek istiyor anladığım kadarıyla, şu durumda kızın ilk aşama da tanıştığını sandığı kişiyi sevmesi baya normal. nazım kendini gerçekte tanıtmayarak büyük hata yapmış aslında. tarık büyük hata yapmadıkça kızın gönlünün abi demek istediği tarık ismiyle bildiği nazıma gönlünün kayması zor gbi . tabi birde para pul işleri durumu olduğu için.

filmi güzeldi ama anladığım kadarıyla ilk bölümde filmin büyük aşaması yaşanmış zaten demek ki sonrasını lsenaristler şekillendirecek o sebeple her şey olabilir.

yalnız feyyaz bey büyük oranda arife benzer bir durumda burda da .. ne kadar burda suç kendisinde olsa da . aslında bir bakıma karakter seçimi konusunda tekrar düşmüş.
    Kalbinize not düşün. Hayat hesapla değil nasiple yaşanır

Durum:
    Selin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Kısaca Sel.
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,315

Aldığı Beğeni: 421

Bahsedilme
    3 Mesaj

İzlemem diyodum ama izliyorum diziyi.
    İsimleri değiştirmişler. Orjinal barajdaki üçgenin adları aysel, orhan ve nazim idi. Bi tek nazim aynı kalmis. Başka değişikliklerde var. Bunlardan bazıları sevimli bazıları sevimsiz.

Orhanin adını tarık larak değiştirme sebepleri tarık akana duyulan bi saygı duruşu olsa gerek. Bari aysel de nehir olacağına türkan olsaymış.

Durum:
    Heartfilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    380

Aldığı Beğeni: 100

Bahsedilme
    1 Mesaj

Üzgünüm Nazım ama psikopat herifin tekisin Tarık mükemmel bir insan değil hatta iyi bir insanda diyemeyiz. Fakat olayları bu konuma sen getirmişsin , birde saldırıyorsun savunmasız birisine
    Tabi ki karısını bıçaklamamıştır. Aksine kendi yaralanmış belli ki. Evet bir travması olabilir karakterin fakat yetişkin bir insan olan Nazım'ın, Tarık'a bu denli kaba davranmasında inandırıcı bir sebep göremiyorum.

4. Beğenenler;
    Selin (25-03-20)

Durum:
    ametist18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    7

Aldığı Beğeni: 111

Bahsedilme
    0 Mesaj

Başından beri merakla beklediğim bir diziydi. Nazım benim gözümde 1-0 önde başladı. Genel olarak hikayesini beğendim. Senaryo olarak filminden çok uzaklaşılmamış.

Tarık karakterini pek sevmedim. Gereğinden fazla laubali hareketleri var. Zaten kadınlarla olan flört durumu ortada. Bundan sonra da pek sevebileceğim bir karakter değil. Özellikle Nehir'in Nazım'ın hediyesi olan kitabı daha çok beğenmesine bozulup Nazım'a 'kolyeyi daha çok beğendi' dedikten sonra sevilmeyecekler listesine alındı.

Nehir'i şu anlık pek sevemedim ama ilerisi için durum değişebilir. Gök gürültüsünden korkması aşırı komik geldi. Bir de şu değişmeyen meşhur senaryoyu sevmiyorum. Birbirlerine arkalarını dönüp yatan kişilerin sabah sarmaş dolaş uyanmaları!

Nazım ve Tarık ikileminden kafam karıştı. Bir ona Nazım diyoruz bir diğerine. Nazım'ın yüzündeki yara izinin sebebini bir an önce öğrenmeliyiz artık. Nazım'ın sürekli yara izini saklamaya çalışması gerçekten üzücü.

Nehir ve Nazım'ın olmasını filmdeki gibi ve mecburiyetten değil içten gelerek olmasını istiyorum. Beraber vakit geçirdikçe Nehir'in Nazım'ı sevmesini istiyorum. Gerçek aşkın aslında dış görünüşle alakasının olmadığını naif bir şekilde izlemek istiyorum. Nazım'lar üzülmesin.

6. Beğenenler;
    Papilio (26-03-20), zorlu ikili (26-03-20)

Durum:
    Papilio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1

Aldığı Beğeni: 6

Bahsedilme
    0 Mesaj

Baraj dizisinin ilk 2 bölümünüde izledim.Dizide saçmalıklar var.Mesela milleti dolandıracak kadar zeki olan bir kızın gerçek Nazımı anlamaması.Ve o kızın tanımadığı bir adam için onca erkeğin bulunduğu baraja korkmadan gelmesi.
    Ve şu an aklıma gelmeyen saçmalıklar ama genede fena değil izlenebilir.
    Tarik karakterini hiç sevmedim bildiğin zibidi.Boş işler prensi.Tek amacı her dişiye yürümek.Evli birine bile göz koyacak kadar uçkur düşkünü.
    Nazima gelince geçmişinde bir yarasi var ama onun ne olduğu yakında çıkacak ortaya.Ama sevme şekli çok güzel aldığı hediye çok anlamlıydı hele üzerine yazdığı söz.Sert görünüşünün altında romantik biri yatıyor.Ters köşe bir karakter.
    Nehire gelince onu pek çözemedim.Akıllı mı saf mı?
    Gelecek bölümlerde anlarız heralde.

8. Beğenenler;
    zorlu ikili (26-03-20)

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 345678 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri