Sayfa 11/32 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon
160 sonuçtan 51 ile 55 arası

Konu: Benim Adım Melek - Bölüm Yorumları

Durum:
    lety_ayse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ütopya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    42

Aldığı Beğeni: 32

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Benim Adım Melek

Alıntı SELVERR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben alpayın hırsızlık olayın yalan olarak söylediğini düşünmüştüm dün izlerken çünkü alpay kolay yalan söyleyen biri şu an onlarla uğraşmasına haklı sebep uydurdu gibi gelmişti. ama eğer cidden mithat ve hırsızlık üzerinden meleğin kaçışına bağlanacaksa olay melek kendine bile bile yazık etmiş derim ve bu sebebi de baya basit bulurum açıkcası. diğer yandan ne bileyim alpay hırsızlık yapmış olsa yani suçlasalar dükkanı soydun kızı aldın diye de üzerine yürürlerdi gibi geliyor bana. hani öyle biliyor olsalar melek ortaya çıkmasın mithat ceza çekmesin diye falan...
    Haklısınız normalde Alpay kolaylıkla yalan söyleyebilir ama senaryonun bağlanması adına eklemeler yapılıyor ve Kenan mevzusunun içi daha dolu olması adına bu durum eklendiğini düşünüyorum. Bence Melek'in de kaçmasını daha masumane göstermek adına Mithat da bu senaryoya eklendi.İlk bölümlerde kimse Alpay'dan haberdar değildi.Alpay'da kimseyi tanımıyordu.Ondan dolayı dükkanı soydun kızı aldın demediler ama gelecek bölümlerde böyle bir sahne izleyebiliriz.

Alıntı SELVERR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yorumumuzda halilin ihsandan melek meryem konuşmasını öğreneceğini yazmışsınız da melek zaten kutlama sırasında dedi meryemle konuştum diye.. neyini öğrenecek ki,, az çok zaten derdo da herkes sözü kesmiş gbii bir laf etti tek bilmeyen senmişsin diye,,
    Benim burada demek istediğim ; Meryem ile Melek'in ortada bir durum yokken konuşmasının anlaşılması.Tabi Cumali durumu herkese yaydıktan sonra ,Melekle Meryem konuşmuş da herkes sözü kesmiş gibi bir durum oluştu orada. Başak'a ve Cumali'ye de konuştum dedi,Melek.Başak da nasıl yani diyerek durumu anlatmaya çalıştı ama anlatamadı.Herhangi biri sözlendiğini duyulmuş birine sözlün ile konuştum dese, iyi kız dese aklından geçmez ne zaman konuştuğu...
    Ama kurguda zamansal bir sorun olmasından dolayı pek bu sorun anlaşılmadı.Bir günde her şey oldu bitti.Hafız Dayı hastahaneye kaldırıldı.Geceden sabaha bağlandı, sabah hastahanede son sözlerini söyledi ve hemen cenazesi kaldırıldı.Kaçta cenaze kalktı?Nereden bakılırsa 36 saatlik olay örgüsü var burada .Sonra ev ,loca olayları ,akşamki yemek gibi konularda nereden bakılırsa 48 saati kapsayacak konulardı ama konu açısından 5 günlük olay örgüsü 1 güne sığınca böyle duygu açısından kopukluklar oldu.Baş ustası ölmüş Loca o gün kapalı olmalıydı.Melek ,Halil ,Mirza aynı gün Locaya gidip ,hesap kitap, öğrenci bölme işlerine girecek karakterler değildi.Bölüm boyunca çok şey oldu ama her şey bir günde gerçekleşti bu yüzden bana bu güne kadar izlediğim en sıkıcı bölümdü diyebilirim ... Sıkıcı olduğu içinde gerildim.

2. Beğenenler;
    SELVERR (20-12-19)

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,201

Aldığı Beğeni: 1,973

Bahsedilme
    5 Mesaj

Standart Cevap: Benim Adım Melek - Bölüm Yorumları

İkinci fragman çıkmış keşke çıkmaz ollsaymış.

ben meleğin ilk fragmandaki feryadını alpay çocukları zorla aldı gitti de ondan sanıyordum. meğersem çocuklar annelerine not bırakarak kendi istekleriyle gitmişler. cidden amaçları ne merak ediyorum ve bu çocuklar ne zaman gerçekten annelerini düşünecek onu da merak ediyorum kadının derdi az gibi onlar uğruna mücadele etmiyor gibi her seferinde sırtından vurarak babalarıyla gidiyorlar.

bu gidiş sebebi ardında defnenin ömerden ayrılması durumu ve kardeşlerini de ikna etmesi yatıyor diye görüşler yer alıyor. eğer öyleyse defne yine bencil davranarak meleği üzmeyi başarmış diyorum, oysa melek alpay illk defa kapısına dayandığında daha büyük dava açarım diye tehdit ediyor büyük ihtimal evli hale dönmesini de hiçe sayarak alpayı hapse attırmak için dava açmaktan bahsediyor ama çocuklar ne yapıyor yine babalarına gidiyor. valla onlar böyle davrandıkça meleğe git kendi hayatını yaşa ömrün yettikçe diyorum. kadının onlara iyi hayat bırakmak için katlanmadığı şey yok çocukların yaptığına bak..

bunun dışında seyit ali de yapacağını yapmış dükkanı satıyor anladığım kadarıyla kenana, kendi bacağına sıktı haberi yok.

ve fragman sonunda melek halili akşam nişanın varmış tebrik ederim diyerek kutluyor . halil bi kaliyor gibi aslında meleğin tipi de sanki orda fenalaşacak gibi bilmiyorum. ama melek kutladıkça halil evlenmeyecekse de evlenmeye karar verecek gibi duruyor.

kısacası 14 bölümdür beklediğim hiçbir şey olmuyor. ve yine kaçma kaçırma olayına başa döndük görülüyor. bundan sonra melek ne yapar bilemiyorum. mithat alpayın çocukları almasına kızmış engel olmak isteyecek sanırım ama çocuklar bir nevi gönüllü gitmişler zaten.. tehdit varsa ible her seferinde alpaya alet olmalarından bıktım....

bir de rakipler artıyor ama dizi olay bakımından yerinde sayıyor bir şey değil beklediğim hçbirşeyi izzlemeden final gelecek diye korkuyorum..

hoş zaten melekte bu gidişle hastalıktan değil alap, çocuklar ve babasının derdinden ölecek dizi öyle bitecek gibi.

edit,

özette gelmiş

Melek, pastanın mumlarını çocuklarıyla bir üfleyebilecek mi? Hafız’ın ölümü herkesi derinden sarsarken bıraktığı vasiyet iki ailenin yeniden gerilmesine sebep olacak mı? Yoksa söylenen son söz üzerine başka bir söz söylenmeyecek mi?
    Alpay, arkasına Kenan’ın gücünü almış oyunlarına devam ederken, çocuklarının kararı Melek’i nasıl bir çıkmaza sokacak? Yeni hayallerle bir pastanede çalışmaya başlayan Melek, gerçeklerle yüzleştiğinde daha da mutsuz olacak.

bölüm özeti ve resimlere bakarsak çocukların gitmesi bölüm sonuna doğru olacak gibi duruyor. diğer yanda iki fragmanda da locada görünen melek büyük ihtimal vaziyet sonrası herkesin karşı çokması ve meryemin de locaya gelmesi sonrası locadan ayrılıyor. sonrasında da kendine yeni bir iş buluyor. halil ve melek adına locada iki güzel sahne gördük devamı gelir diye umarken bu sahneleri de yok ediyorlar belli ki,, r

halilin bir şekilde nişana gelmeyeceğini düşünmüştün ama takım elbiseli meryemle yan yana oturduğu bir resim var belli ki nişan da olacak bu hafta

resimleri özeti ve fragmanları izleyince diziye dair tüm iyi hayallerim yok oldu sağolsunlar , şu an izlediğim tek diziydi ama yavaş yavaş ona da veda zamanı geliyor sanırım

Konu SELVERR tarafından (23-12-19 Saat 16:14 ) değiştirilmiştir.
    Kalbinize not düşün. Hayat hesapla değil nasiple yaşanır

4. Beğenenler;
    lety_ayse (24-12-19)

Durum:
    Figüran
    Yer
    Ütopya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    42

Bahsedilme
    1 Mesaj

Eğer 13. Bölüm gibi bir bölüm daha izlersek yavaş yavaş elage olacak dizi...
    Resimler ve özetten yola çıkarak;
    Yeni bir hayata başlamaya çalışan yine tek başına kalan bir Melek bu bölüm izleyeceğiz. Fragmandaki sahneler falan bana 1. Bölümü hatırlattı. Melek yeni eve taşımanın sevincini çocuklarla yaşarken bir anda Alpay yeni ev adresini basacak ve kavgalar kopacak.Ruzgar yine Alpay'a doğru esecek.Nasıl çocuklar Alpay'a gitmeye karar verecek çok merak ediyorum. Gitmek için baskı yapan Defne gibi, Kerem "Anneme bunu yapacak mıyız?" diyor fragmanda ve gitmeye karar veriyorlar.Bence aynı akşam Melek birsey için evden çıktığında ya da uyuduğunda çocuklar babasıyla gidiyorlar.Melek büyük ihtimalle evden çıkıyor eve geri geldiğinde çocukları görmeyip notu görüyor ve yıkılıyor. Yardım için Karadağ konağını gidecek. Mithat tabi delikanlı durur mu? Soluğu Alpay'da alacak ve çocuklar kendi istediği ile gittiği için Melek'e getirmeyecek çocukları. Konakta bu sırada loca muhabbeti dönecek Melek ile Seyit Ali arasında çünkü Cumali baya laf soktu bu konuda...
    Halil' de evleneceğini yavaş yavaş çevresine duyuracak.
    Bence Sabah locaya ailesinin geleme tarihini söylemeye gelen bir Meryem göreceğiz. Tabi Halil'in Melek'e olan bakışlarını görünce bozulacak.
    Bir yandan Seyitali bir yandan Alpay, Melek üzerinde baskı oluşturacak ve Melek bu baskılardan dolayı locayı bırakacak. Resimlerde ve özette pastahane muhabbeti var. Büyük ihtimalle Melek kutlama için pasta alacak oradan.Ve iş ilanı görecek. Locayı bırakınca pastahanede çalışmaya başlayacak. Bu sırada Halil'in nişan telaşını izleriz.
    Melek'in tekrar locaya dönüşünde bir şekilde ben Mirza'nin etkili olacağını düşünüyorum. Hafız Dayı'nın vasiyetini yerine getirelim diye ikna edecek, Meleği.Bence Melek' in locadaki işini bıraktığı gün, Halil'in nişan günü olacak. Mirza ayrılırken küçük hediyeler verecek Melek'e. Diğer bir yandan da Halil Sherlock Holmesluk yapıp Melek'in hasta olduğunu anlacak ama ne hastası olduğunu araştırmaya başlayacağını düşünüyorum. Belki bölüm sonu Halil, Melek'in kanser öğrenebilir.

Bana göre Melek cephesinde bölüm bu şekilde ilerleyecek..

6. Beğenenler;
    SELVERR (24-12-19)

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,201

Aldığı Beğeni: 1,973

Bahsedilme
    5 Mesaj

aslında pastane olayın özet dışında bölüme oturtamıyorum ben..

melek hiç olmadığı kadar locada bulunuyor çünkü.. halilii tebrik ettiği gün oradan ayrıldığı günse diğer tüm sahneler daha öncesinde mi olacak mesela. ayrıldıysa cidden geri döner mi bilmiyorum. yani aile dışında ben ayrılma da meryemin de etkili olduğunu düşündüğüm için ayrılırsa dönmez gibi geliyor. diğer yandan ayrılma bölüm sonu gibi olacaksa . çocukları ondan alınan meleğin iş güç düşünebileceği de pek meleğe uymuyor gibi.. daha çok onları almak için uğraş verir gibi geliyor. ha tavır değiştirirse bilemem tabi..

halilin nişanının olmayacağına aslında baya emindim ama şu durumda nişan olacak gibi geliyor. hali ve meryem yan yana . ha tanışma ise takım ve kravata çok da gerek olmaz gibi geliyor diğer yanda bir resimde mirza da takımlı .. nüşan da olacak. gibi. halil hastlağı öğrenir nişan olmaz gibi düşünüyordum ama halilin hastalığı öğrenmesi nişan sonrası olacak gibi. nişanın olmasını da şunun için istemiyorum. halil nişanı takarsa ayrılmaz meryemden bence. kendi yaşadığını başkasına yaşatmaz gibi geliyor. meryem ayrılmazsa nişan bozulmaz gibi . o yüzden olmamalı bence.

birde çocuklar bölüm başında gideceklerse sebep ne olacak onu bilemiyorum ben aksine defnenin vildanın devreye girmesiyle gitme kararı verdiğini düşünüyordum sonrasın da keremi ikna etmesin falan ama bölüm başındaysa gidiş aslında bir sebep yoktu.. eve geldikleri gib alpay evi basıyoorsa melek çocukları bırakıp o gece dışarı çıkmaz gibi de geliyor ..

bilemidim nasıl olur. çok karıştım ben..
    Kalbinize not düşün. Hayat hesapla değil nasiple yaşanır

8. Beğenenler;
    lety_ayse (24-12-19)

Durum:
    Figüran
    Yer
    Ütopya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    42

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Benim Adım Melek

Dizinin resmi sayfasında resimler paylaşılıp bölüm hakkında küçük ipuçları veriyor sizde bilirsiniz. O resimlerden, küçük ipuçlarından ve fragmandaki sahnelerideki Karakterin kiyafetlerinden yola çıkarak yazdım ben yorumlarımı.
    Fragmanlara dikkatli bakarsanız sizde detayı göreceksiniz. Kerem ve Defne'in babasının arabasında giderken giydikleri kıyafetlerle Karadağ konağından ayrılırken giydikleri kıyafetler aynıydı.Burdan yola çıkarak çocukların evi terk etme olayının da aynı gece gerçekleştiğini düşündüm.

Fragman ve resimler de Melek'in üzerinde de 4 farklı kıyafet kombinasyonu var.
    Gri boğazlı kazak taba renk palto kombinin olduğu gün,
    Meryem'in Loca'ya geldiği gün Halil Melek ile Başak'ın hastalık hakkında konuşmalarını duyduğu gün...
    Meryem’le nişanlanmaya karar veren Halil pişman olacak mı?
    Gibi küçük ipucu verilmiş resmi sitede Halil, hastalığı öğrendikten sonra bu karar için pişman olmuş olabilir.
    Aynı gün içerisinde Melek çocukları görmeye okula gitmiş, Seyit Ali ile resim paylaşılmış. Burdan da yola çıkarak pastahane de çalışmaya başladığını düşündüm Melek'in..

Gri kazak beyaz palto kombinin olduğu gün ise
    Mirza hediye veriyor Melek'e ve Melek ve Halil karşılaşması oluyor. Burda Melek nişan için Hayırlı olsun diyor. Bir yandan da Melek'in üzgün falan. Halil için üzüldüğünü böyle belli edeceğini düşünüyorum ben Melek'in o yüzden Loca'dan ayrılacağını yazdım yorumumda... Belki de Melek çocukları yüzünden bu kadar üzgün takılıyordur...
    Şaşırtmacalı fragmanlar sonuçta.
    4. Kombine ise Melek; Loca da sanatını yaparken mutlu, Halil de bir köşeden hayran hayran Melek'i izliyor. Küçük bir ipucu verilmiş ona bakmaya karşı koyamamaktır aşk diye. Halil herhalde Melek'i gördükçe sonradan daha da pişman olacak nişanlandığı için. Ama vaz geçemeyecek.

Özeti ilk okuduğumda Hafız Dayı'nın vasiyetinin Loca yüzünden sorgulanacağını düşünmüştüm. Ama şimdi tekrardan bakıyorum da Handaki ekmek teknesinin satilmasiyla alakalı büyük olasılıkla kira söz konusu iken şimdi de Seyit Ali büyük ihtimalle satmaya karar veriyor . Bu yüzden bölüm boyunca bol bol Melek'i Loca da izleyeceğiz.Ve Melek yeni bir karar alıp yepyeni bir sayfa açacak kendine. Herkesten uzak bir şekilde...Melek bu şekilde pastahanede çalışmaya başlayacak.Özetin son cümlesin" Yeni hayallerle bir pastanede çalışmaya başlayan Melek, gerçeklerle yüzleştiğinde daha da mutsuz olacak."demiş
    Daha ne kadar mutsuz olacak Melek çok merak ediyorum. Cidden normal bir insan bile bunları yaşasa hasta olur.Daha fazla Melek'in dramını bu kadar yoğun izlemek istemiyorum.

Bende Melek'in locayı Meryem yüzünden terk edeceğini düşünüyorum. Halil ile Meryem'e gelecek olursak da.Dediğinize katılıyorum Halil'in Meryem'i bırakacağını bende sanmıyorum. Meryem Halil ilişkisinde, Meryem'in ya Halil'in ilgisizliğinden Melek sevdasından dolayı nişanı atacağını(bu durum Şirhanlarda daha büyük bir travma yapar) ya da Şirhanlar bu birlikteliğe karşı çıkarsa evliliğin iptal olacağını düşünüyorum.Cumali, Halil ile Meryem arasında sevgi var sanıyordu. Ama bu sevginin olmayışı,Halil'i daha da üzgün hale getireceğinden bence Cumali ilerleyen bölümler de bu evliliğe karşı çıkacak.

Bilmiyorum nedendir Cumali karakterine karşı bir sempatim var büyük bir beklenti içerisindeyim. Hep karşı çıkan, laf söyleyen taraf Cumali oldu.Bu yüzden ben Cumali - Melek barışmasından sonra Melek'e en çok desteği Cumali'nin vereceğini düşünüyorum. Çünkü söyledikleri ve yaptıklarından dolayı çok pişman olacak.Bence Melek babasından önce Cumali ile arasını düzeltecek. Bu yüzden Cumali, Seyit Ali'den gizli gizli Melek yararına işler çevirecek. Hatta daha da ileri gidip Halil ile Melek'i kendisinin evlendireceğini düşünmeyede başladım .Çünkü Cumali, Halil'e aklında olan Melek ile bir araya gelmekse ölümü çignersin demişti. Ne demişler büyük lokma yut büyük laf söyleme diye...

Kafamda deli sorular... Yarınki bölümü merak ediyorum ne izleyeceğiz diye umarım beni şaşırtır...

Sayfa 11/32 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri