Sayfa 12/32 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon
160 sonuçtan 56 ile 60 arası

Konu: Benim Adım Melek - Bölüm Yorumları

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,201

Aldığı Beğeni: 1,973

Bahsedilme
    5 Mesaj

Standart Cevap: Benim Adım Melek - Bölüm Yorumları

siz ayrıntılı yazınca sıralama çok olası duruyor açıkçası,,

eğer gidişat buysa melek için gerçekten üzülürüm bari kadın bir gece çocuklarıyla mutlu kalsaymış.. çocukların babalarına inanıp ya da tehdidine kanıp gitmeleri bunu yine yapmaları bence çok acımasızca üstelik melek kutlama yapmak pasta almak için dışarı çıkınca gidiyorlarsa

özetin sonundaki mutsuzluğu hep çocukların gidişine bağladım aslında .. diğer yandan babasının dükkan mevzusunu da az çok biliyor bu kadın daha neyin mutsuzluğunu yaşayacak acaba diye düşünüyorum. acaba dükkanıın satışı bu hafta kesinleşip melek bu gerçeği mi öğrenecek alpayın olduğunu vs..

loca ve pastane durumunda ise acaba melek iki işi birden mi yürütecek diye de düşünmeye başladım. geçen bölümdü sanırım ben bir işte daha çalışırım diyordu.. bu olabilir mi?

cumali... aslında ilk başlarda hali tavrı çok sevimli geliyordu bana ama meleğe karşı hakaretler tavırlar o kadar fazla ki cumali haklı diyemiyorum. ya da doğru yolu bulur diye umut besleyemiyorum açıkçası. tam böyle iyi bir yanını yakalıyorum ardından melekle alakalı bir şey oluyor. bu adam adam olmaz diyorum.. evet halilin meryemle görüştüğünü biliyordu bu yüzden karısına kızıyor ama ben oğlunu düşüneceğini pek sanmıyorum şu aşamada.. halilden daha çok tepki veriyor olması çok saçma geliyor bana.. yumuşama olursa hastalığı öğrenmesiyle olur ama ne bileyim o durumda bile halil ve melek kavuşsun tavrında olmaz gibi geliyor. şu var oğlunun yine yıkılacağını düşünüp yine enğel olabilir gibi. arasını düzeltse bile halil ve meleğe olur vereceğini düşünmüyorum açıkçası...

bir de bu hafta bölüm tam yerinde biter biz merakla iki hafta kadar bekleriz gibi geliyor.

bir de ben çocukların fundaya çok tepkisiz kaldıklarını düşünüyorum onunla yemek yemeler sohbetler falan anneleri bu kadın yüzünden çekiyor ne çekiyorsa bu açıdan çocuklar çok saçma davranıyorlar bence...
    Konu SELVERR tarafından (25-12-19 Saat 10:50 ) değiştirilmiştir.
    Kalbinize not düşün. Hayat hesapla değil nasiple yaşanır

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,201

Bahsedilme
    5 Mesaj

Bölümün geneline baktığımda sevmediğim şeyler sevdiğim şeylerden çok fazlaydı. Bir kere bölüm 11 e kadar çok ağır işledi sonrasında bir hızlandı ne oluyoruz dedim izlerken. Sanki o kısım bölüme sonradan eklenmiş gibi oldu.Bunun dışında hep kötülerin kazandığı dizide ultra kötülerin kazandığı bir bölüm izledim. Tüm bölüm boyunca Alpay haklı çıktı onun yararına oldu her şey.

Meleğe doğum gününe izin verme işi altından bir şey çıkacağını anlamıştım ama böylesini beklemiyordum..

Melekle ilgili yazarsam. Genelde yine üzgün istedik. Çocukların gidişine bir yerde hak verdim. Ama melek bu kadar acıyı hak etmiyor bence. Hele son sahneyi hiç haketmiyor. Halası ile olan sahnesi ve Seyran la olan sahnesi güzeldi. Mithatı yakaladığı yerde eğlendim bile.. Bunun dışında mirza ile sahneleri de güzeldi. Derdo ona da dert ortağı oldu. Yalnız özetin yanlışlığına kurban gittik. Melek işi falan bırakmadı. En azından bu bölüm olmadı. Acaba haftaya mı olacak diye düşünüyorum. böyle bölüm özeti karışıklıkları olan diziler izlemiştim çünkü,,Mirzanın hediyesi de seyit ali için oldu.

Son olarak da halili nişan tebriği sonrasında ikisinin son bakışları beni bitirdi. Ah ne çok izliyorum Halil melek aşkı izlemeyi ama çıkmaza sokuyorlar. Aslında kısa bakışlar anlatıyor bir çok şeyi. Melek hissiz değil en önemlisi. kendini tebrik etmek zorunda hissettiği ne kadar belliydi. locadan giderken gözlerini zor çekti. mirzadan haberi alınca da kaldı beklemiyordu bu kadar erken belli ki. hele meryemi locada hiç beklemediği de belliydi bence. melek sadece hissisi oynuyor bu o kadar belli ki.. evet nehir hanım duygu geçirme konusunda bazı prolblemler yaşıyor ama bu iki sahnede ve geçen haftaki tebrikte belliydi mutlu hissetmediği

Halili yazayım. Çok büyük hata yaptı. Ailesinin istediğini gerçekleştirmiş oldu. Evet ailesine duyduğu saygıyı ve iyi niyeti sildi ama onların da istediğini yaptı bir yerde ki, aileleri kendine pay çıkardılar biz haksisiz demediller. Oysa daha o gece bağ evine geldiğinde bile kararından pişmandı. Bunu gördük. Allı turnam diyerek de belli etti zaten. Zaten gözünü melekten ayıramıyor. Onun da meleğin tebriğindeki bakışları çok şey anlatıyordu. Meleği çalışırken izlediği yeri uzun olur sanmıştım geçiştirme oldu. Bir de hastalık durumunu öğrenmesini beklemiştim. Sanırım duymadı bile. Net olmadı o sahnede. Bu da geçiştirmeye kurban gitti zaten resim çok olunca bir şeyler beklemiştim bu kadar uzun sahneler olmaz diye. Dişe dokunur iki sahne vardı melek ve halile dair birisi tebrik sahnesi diğeri de Meryem varken meleğin gelmesi ile olan bakışmalar ve meleğin bir kalışıydı kapıdan girince. Bir de nişan da resmen karalar bağlamıştı keşke yapmasaydı nişanı resmen kendini yaktı. Belli işte melekte gönlü. Kimi kandırıyor ki. meryem atmazsa nişan atılmaz diye düşünüyorum ama meryem yüzsüzlükte nirvanaya ulaştığı için kolay kolay bırakmaz gibi üstelik hemen düğün yapacaklarmış.. yine de umarım evlilik olmaz diyorum yoksa tüm ümitlerim bitecek diziyle ilgili,,, halul hafız dayının sözlerinden sonra evlilik kararını aldığını söylüyor ama onun öyle olmadığını biliyoruz. hafız dayı öldükten sonra hala evlenmenin olmayacağından behsederken locada meleğin tebriği ile değişti her şey. bence halil artık kabullenmeli duygularını hala meleğe hisleri olduğunu kimseye söylemek zorunda değil ama bahane üretmesin bence...

Ömeri sevdim yine. Amcası adına ve kendi adına tepkileri o kadar haklıydı ki. amcasının mutsuzluğunun farkında olan iki kişiden biri. meryemle olmayacağını biliyor. hatta mirzadan daha ilyi biliyor ki mirza da evlen baskısı yapanlar içindeydi malum..Gelin kaynana ve kayınbaba el birliği ile amca yeğeni kaçırttılar. Vildann Zümrütü suçlayıp aynı şeyi kendi yapması da bir şey. Tamam rahat bırakmazlarda bari oğlunun arkasında dursaydı. Bir de Meryeme ne meraklıymış oda.

Defneye ise Ömere vildanın söylediklerini anlatması ve Ömeri terk etmemesi dışında sevemedim. Aşkına sahip çıkmasını sevdim.. Ama bir bayan olarak annesini bu hala koyan kadına hemen inanması iki hediye ye tav olması pes dedirtti. Bu kadar da olmaz çocuk değil ki o hadi seyit ali kanarda. Ya insanın içi nasıl alır annesi varken babsının sevgilisini. Hemen arkadaş oldu neredeyse anne diyecek. bu kadarı çok saçma bence. insan azıcık iğrenir ya. resmen anneleri yokmuş da funda yıllardır yanlarındaymış gibi davranıyor. ömer onu uyarmaya çalıştı ama, ne diyeyim funda yüzünden acı çeksin de annesinin kıymetini anlasın bu kadar insafsuz olunmaz ki anneye karış.. Bu açıdan sın sahne gerçekten kötüydü. Melek bu kadarını hak etmedi. Kadın çocukları için yaşıyor çocuklar babalarının sevgilisi ile gayet mutlu gayet gülüyor. İnsanın içi acır ve anneme gidemiyorum diye. Evet söz de üzülme lafı geçti ama hiç öyle tavır yoktu özellikle defne ve seyit ali de. özellikle defne funda ve vefasızlık sahnelerinde televizyonu kapatasım geldi..

Bölüm kurgu olarak pastane dışında da tahminlerden farklı oldu. Alpayın şikayet edip seyit aliyi karakola çektirmesi, meleği de hapisle tehdit etmesi ve meleğin bu sebeple evden gidince çocukların gidişi. Beklemiyordum. Seyit ali çocuklar gitmeyecek dedi. En azından meleğin dediğini yapıp torunlarına sahip çıktı. Ama işe yaramadı.Beklediğimin aksine meleğe locaya gideceksin lafı olmadı halası dışında. ben bu mevzunun süreceğini ve meleğin pes edeceğini düşünmüştüm.. Bir de Seyyit ali dükkanı satar diye düşünüyordum meğer başka dükkan alıyorlarmış.

Fundanın amacı ne cidden anlamıyorum. Hani kendini çocuklara sevdirip onlardan kurtulmak desem alpayın dediklerini de uyguluyor. Amaç ne yani. meleğin oraya geleceğini biliyor muydu mesela. sahne resmen kurgulanmış gibi geldi. bir de bu sahne için melek ilerdie saçmalayıp çocuklarını ona emanet eder mi diye düşündüm. hani onları mutlu gördü ya..

Meryem de sanırım dizi tarihinin en yüzsüz insanı. Kadın halilin onayını bekliyormuş çevrede dolanmak için. Adam nişan yapalım dedi diye önce konağa sonra da locaya geldi bir bahane ile. Hayır ortada bir şey yokken o kadar dolanan kişi nişan oldu artık her yerden çıkar. Hatta ben bağ evine de ulaşır diye bekliyordum ama olmadı. Hayır baya da farkında halilin gönülsüz olduğunu. sanırım sahneleri de olacakmış daha. çekimler varmış ikisiyle ilgili. onu da istemedikçe gözümüze sokacaklar.. kadını evde kalmış kız kurusu yapsaydılar bari ... okumuş öğretmen olmuş birisine hiç uymuyor o tavırlar...

Cumali bu bölüm daha az sinir bozucuydu. Çünkü kötüler devredeydi bu hafta. Zümrüte tepkisinden doğru yolu buluyor gibi gelmişti ama sonra halilin kabul ettiğini duyunca yine aynı adam oldu. Locaya gelince ben meleğe laf eder dedim ama hayret ki çenesini tuttu. ama hala cumalinin istediğim tarafa geçeceğini hiç sanmıyorum. oğlunun mutsuz olacağını bile bile sen doğrusunu yaptın diyor..

Nişanın şirhan konağın da oldunu resimlerden ve çekimden anlamıştım ama saçma olmuş.. birde o kadar meryemin süzülerek kıyafet seçme sahnesini çekmişler giydiği elbise faciaydı. bu arada nişan ve söz sahnelerini müzikle ve kısa olarak geçmelerine sevindim. o sahnede halilin karalar bağlaması ve ömer ve mirzanın da bu durumdan farkındalıklarını izlemek yeterliydi bence ki. fragmanda daha o gece yüzük ağır gelmiş bile halile. üzülüyorum onun için ama ne yazık kı kendi başını yaktı..

Kadriye yine boş durmadı. Gına geliyor onu da izlerken. iyi ki seyit ali ve hala onun ne olduğunun farkındalar da kandıramıyor onları

Kerem babasına tepkisinde haklı. Fundaya karşı da defne kadar canım cicim olmadı. Doğum gününe gidemedi diye o daha gerçekçi ve üzgündü.bu açıdan sevdim onu. Yalnız o da fundayla olmaya çabuk adapte oldu. Gülmeler eğlenmeler bu kadarı çok insafsızca.Melek doğum günü için o kadar mutluydu ki sonu hüsran oldu.

Yeni bölüm fragmanını gelirsek. Funda boş durmuyor nasıl öğrendiyse Ömer ve defineyi alpaya söylüyor..Planlarınn bozulmasından korkan ve halilin amca olması sebebiyle alpayın tepkisi sert oluyor ki. Bu Alpay Ömere her şeyi yapabilir. Bu konuda Vildan bir bakıma haklı. Ama Ömer de haklı. Vildan bu sefer meleğe gidiyor. Ama sanırım Halil duyacak ya da şüphe edecek. Hoş duymadı ise melek söylemez ama Halil duydu ise Ömerin arkasında durur gibi geliyor.

Kaç haftadır Halil hastalığı öğrensin diyorum. Sonunda melek onun kucağına bayılıyor. Umarım bu sefer öğrenir en azından şüphesinn üstüne gider.. Bu hafta umutluydum olmadı umarım bayılma sonrası olur. Hoş sanırım o sahnede Meryem de olacak. Bugün hastane sahnesi çekiyorlardı. Meryem Halil ve mirza vardı. İleriden gitmiyorlar sa meleğin bayılması sonrası olsa gerek. Meryem varsa da Halil uzak durur gibi geliyor..sanırım melek bayılırken halil meryemle konuşuyordu telefonda.. Bunlar dışında da bir şey yoktu zaten.

Bir de kötüler içine Zehra yı da katalım. Birine aşık olmak her kötülüğü yapma hakkı vermiyor kimseye.Birde bir insanın anne ve babası olmak onun hakkındaki tüm kararları verme yetkisi de vermiyor. Dizideki herkes herkesin hayatına burnunu sokuyor hakkı olmadığı halde.Ve artık dram azalmalı.iki güzel sahne olmalı iki ilerleme olmalı. Haftaya bölüm yok. Bu hafta sevmedim ama yeni bölümde meleğin bayılması ve olacaklar merak ediyorum. Son olarak da sanırım Kenan alpayın elinden funda yı alacak. kenan ve alpay sahneleri planları diziyi izleme hevesini kırıyor insanın ve sürekli kazanmaları. tabi diğer kötüler de var ama alpayın bu kadar üste çıkması artık yeter dedirtiyor.
    Konu SELVERR tarafından (26-12-19 Saat 17:15 ) değiştirilmiştir.

3. Beğenenler;
    lety_ayse (26-12-19)

Durum:
    lety_ayse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ütopya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    42

Aldığı Beğeni: 32

Bahsedilme
    1 Mesaj

Question Cevap: Benim Adım Melek - Bölüm Yorumları

3 saatlik bölümde beğendiğim sahneler 5 parmağı geçmeyecek kadar az.
    En beğendiğim sahne Nefize Hala'nın Seyitali'ye ayar verdiği sahne oldu. O kadar doğru şeyler söylediki keşke bunları biri çıkıp Şirhan ailesine de söylese... Neyse beklediğimiz gibi Halil - Melek'in evlilik konusu Melek'e sorulmadan onaylanmış. Onu da öğrenmiş olduk.

Ikinci sahne ise Cumali - Zümrüt sahnesi oldu.Herkes kendi hatasını düzeltmeli temalı konuştular...Aslında herkes kendi hatasının farkında ama herkes sustuğu için olmamış numarası yapıyorlar...

Üçüncü sahne ise Mirza - Melek sahnesiydi. Ne kadar güzel bir insan olduğunu gösterdi Mirza.Bu bölümde sadece Halil'e Derdo olmadığını anladım. Daha fazla Melek - Mirza sahnesi istiyorum.

Dördüncüsü ise Defne ile Ömer'in aşklarına sahip çıkması oldu.

Özet yanlış olduğu için farklı tahminlerde bulundum ama pastanede çalışma olayı haricindeki tahminlerim doğru çıktı. Meryem'in Loca'ya gelme sebebi falan doğru tahmindi.
    Alpay her zamanki zorbalıklarıyla çocukları yanına çekti Melek yine tek başına kaldı...

Melek ile Seyran arkadaşlığı hoşuma gitti iki boşanmış kadın ve çocuklar için ayakta kalmaya çalışmalarının birbiriyle paylaşmaları güzeldi.Seyran'ın Melek'e söylediklerinden sonra dedim ki Melek ne yaşayacak da Loca'yı bırakacak ama öyle bir durum olmadı, Melek iki eliyle işine sarıldı.
    Eczaneye gelen Mithat sayesinde küçük bir tebessüm ettim koskoca bölüm boyunca...

Bir buçuk saat, bir gecede yaşanan olayları izlemek bana çok sıkıcı geldi. Hep bir hüzün hep bir kasvet vardı. Çocukların, Kadriye'nin dolduruşuna gelerek babalarına gitmeleri bir o kadar da çocukçaydı. Geçmişte yaşananlardan babalarının nasıl tepkiler vereceğini bilerek annelerine destek olmaları gerekiyordu. Kerem bu konu da daha aklı başında bir genç.Birinci bölümden beri annesine olan düşkünlüğünü ve vefasını izledik. Umarım ilerleyen bölümlerde farklı bir çizgide yazılmaz.Bu yüzden babasına gidişi bana bile koydu.

Mahmut son üç bölümdür etkisiz hale geldi bana göre ama Kadriye'ye olan tepkilerini izlemek hoşuma gidiyor, çözmüş karısını... Ama eski babacan ağabeyliğine bir an önce geri dönmeli.

Kenan'ın asıl amacının bir taşla iki kuş vurmak olduğu bu bölümde daha bariz bir şekilde gözümüze sokuldu. Bir yandan Cumali'den intikamını almak olacak bir yandan Alpay'dan.Ben Kenan'ın Seyit Ali ile bir probleminin olduğunu düşünmüyorum hatta Cumali ile de olduğunu çok düşünnüyorum. Eğer Cumali o gün onu baklavacı dükkanına işe alsaydı bu hale belki gelmeyeceğini düşünebilecek mantığa sahip bir kötü karakter. Ama Alpay ile büyük problemi var. Alpay'ın her istediğini yaparak gözünü boyuyor sadece ve Alpay'ın gözünün parada olduğunu bildiği için parayı koz olarak önüne koyuyor. Baya bir süre Alpay ile Kenan'ın kötülüklerini izleriz gibi... Ama Kenan'ın son hamlesi; Alpay'a açtığı paravan antikacı üzerinden Alpay'ı hapse artırmak olacak gibi...

Funda'nin ilk bölümden beri çocukları istemediğinin farkındayız. Kendi çıkarları için neler yapabileceğini gördük. Artık Funda da ikili oynamaya başladı.Ikizlerin çok uzun süre yanlarında kalmayacağını biliyor zaten.Ilk bölümde yüzüne bakmadığı çocuklarla iyi geçinmeye başladı. Bu şekilde olabilecek mahkemede kendini sağlama almaya çalışıyor. Alpay'ın ona da yalan söylediğini söyleyerek... Hapis cezasından yırtmayı düşünüyor.

Alpay'ın, Halil konusunda Melek'e takık olduğunu düşünüyorum. İlk kez karakolda Melek ile Halil'i yan yana gördüğünde aşırı tepki gösterdi. Oysaki Alpay'ın nasıl tepkiler verdiğini biliyoruz.Halil'in gözünün içine baka baka derdi ki "Melek beni seçti benden çocuk yaptı, senin burda ne işin var. Aile meselesi bulaşma." falan derdi ama demedi.Sonra Loca'da Halil ile Melek'i gördüğünde "Senin ne için buraya geldiğini biliyorum.Sen hala benim çocuklarımın anasısın!" dediğinde pek anlamamıştım. Ama bu bölümde karakolda "Neden ev tuttuğunu anlamadım mı sandın? " dediğinde aldım ki Alpay, Melek'in Halil'i unutamadığını düşünüyor. Bu yüzden kendisine yeni bir hayat kurmasına rağmen Melek'in Halil ile bir hayat kurma düşüncesi bile onu çıldırtıyor. Melek'in düğün ya da nişan günü onu tercih ettiği ve kaçtığı için bir ego yaşamıyor...

Halil birinci bölümden beri herkese ben Melek için bir şey hissetmiyorum dese de bakışları herşeyi anlatıyordu. Halil'e evlilik konusunda o kadar baskı yapıldı ki Halil de bu konu da çaresiz kaldı, Melek konusunda kendini ispatlamak için yanlış bir karar aldı. Hafız Dayı'nın yalnız ölümünden çok etkilenmedi.Çevrenin Melek'e yaşatacaklarından korktuğu için daha çok etkilendi evliliğe evet derken. Tabi Melek'in kutlaması da tüy dikti.Derdo beni bu bölüm şaşırttı. İlk bölümden beri evlenmesi için Halil'e Şirhanların yanında baskı kuran Derdo neden etkilendi böyle... Birinci bölümden beri Halil'e kısmet dedi, nasip dedi. Şimdi ise hayır dedin mi bu işin olamayacağını anlattın mı Meryem'e dedi. Galiba Melek'in Halil'e boş olmadığını anladı. Melek de baya üzüldü bu nişana, içi gitti.Melek Halil'i Locada tebrik edettikten sonraki bakışmaları yok mu...
    Halil o anda bir kez daha pişman oldu.Sonra zaten yüzüğü parmağına takarkenki hali beni çok etkiledi Halil'in. Derdo, Melil aşkının ilk şahidi olmuş locada ki bakışmaları gördükten sonrada olmaya da devam edecek gibi...Dileğim Halil'in bir an önce Meryem den kurtulması...

İsteme, nişan faslının hızlı geçmesi iyi oldu... Meryem'in saç savurma olayına bir anlam veremesem de arka fondaki şarkı yüzünden bazı duygular havada askı da kalmış gibi geldi bana. Çünkü bu dizide bazı şeyler mimikler ve jestler ile anlatılıyor.( Halil'in sevdası , Melek'in Halil'e boş olmadığı gibi) Zümrüt, Meryem denediği elbiseyi gösterirken bir hüzünlendi o sahne hızla geçiştirilmese ve o müzik çalmasa derdimki aklına Melek ile olan anısı geldi. Şimdi ise çok boş bir sahne gibi geliyor ne için üzüldü Halil'e mi hayır çünkü dediğime geldi diye düşünüyor, Zümrüt.Yine aynı şeye geliyorum senaryo yazılırken zaman faktörü çok göze alınmıyor. 1 gece bir buçuk saatte anlatılıyor, üç dört gün 10 dakikaya sığdırılıyor.

Birde, Melek için çok fazla endişelenen Halil, Loca'da Başak ile Melek'in konuşmasını duydu. Mirza'nın o sınıfa girmesine engel oldu.Halil için bir anlam ifade etmiyorsa böyle bir sahne çekmeye ne gerek vardı.Ben en azından yukarı çıktıklarında Halil'in Mirza'ya her hangi bir nedenden dolayı Melek'in ilaç kullandığını ve Melek'e dikkat etmesini söylemesini isterdim.

Bence Küçük Seyit Ali'nin doğum günü olayı da başlı başına saçmalıktı. Perşembe diye diye Melek, helak oldu. Gider o gün çocuğunu görürdü.O da, Funda'nın yaptığı gibi alırdı çocukları bir pasta keserdi. Hafta sonu kocaman bir doğum günü partisi yapardı.Melek, parti için evine sadece Başakları ve Mirza'yı çağırmak yerine Karadağ konağı halkını ve Halil'i bile çağırmalıydı.Parti olurken bizde güzel sahneler izlerdik.Mesela Halil tek gelmezdi, Meryem’le gelirdi partiye bizde Melek'in duruma bozulmasını izlerdik. Ama dizimiz dram üzerine kurulduğu için Melek'in çekmediği dert kalmadı...
    Çocuklarının üvey anne adayı ile doğum günü kutlandığını gördü.Bu duruma baya üzüldü.

Not:Yeni bölüm çekimleri 10 ile 5 gün öncesinden geliyor. Fragmanda izlediğimiz Vildan'ın üzerindeki kıyafet ile Meryem karakteri 8 gün önce paylaşım da bulunmuştu restoran gibi bir mekandan.
    Konu lety_ayse tarafından (26-12-19 Saat 18:55 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,201

Bahsedilme
    5 Mesaj

Kenanın alpayla derdi olduğu açık ama ne derdi var onu anlamadım bende henüz. İşsiz kalma mevzusu değil belli ama ne. Ever açılan dükkanın alpayın başını yakacağını bende düşünüyorum. Hatta antika kaçakçılığı gibi olabilir antika dükkanı açtılar hazır. Çok mümkün.. Alpayın cezasını çekmesini istiyorum ama o ceza alana kadar arada kötü şeylerde çok oluyor Kenan Alpay tarafında olduğu için. Onun desteği olmasa Alpay parasal anlamda bitikti sonuçta.. Bir de ben alpayı alt etmek için Kenanın defneyi de yakacağını düşünüyorum. Hatta Ömere Halile kadar sıçrayacak mevzu bu da kötü sahneler demek ki. Ben bu hafta hiç memnun kalmadım gidişattan..

Bölüm olarak önde gidiyorlarsa biz Meryemi daha çok izleyeceğiz demek olur bu. Çünkü gördüğüm resimde halilin yanında. Nişan devam ediyorsa hastalık durumu da daha çıkmaz gibi geliyor bana.

Seyit alinin doğum gününün olmayacağı zaten belliydi. Bence melek ailesini da çağıracak olabilir. Yani sonuçta olmadı kutlama. Çağırırdı diye düşünüyorum. Aslında keşke öyle bir sahne izleseydik. Ne güzel olurdu. Ama halili çağırma durumunu bilemedim.

Bana izlerken Halil duymadı gibi geldi ilaç mevzusunu.. İzlerken öyle hissettim. Oysa ben de çok şey beklemiştim Halil öğrenecekte ardından gidecek diye.

Alpay zaten Halilden dertli de. Neden dertli. Geçmişin etkisi mi yoksa iki kere gördü diye mi. Ama bana hani kendi boşadı ama melek evinde kırsın dizini otursun tavrı gibi geliyor. Erkeklerin Alpay gibilerin böyle bir görüşü var. Kendi sevmese kendi istemese de kadın milleti yapmasın bir şey diye öyle gibi. Yani Alpay da eskilerin de etkisi olabilir gibi. Yoksa meleğe karşı alpayın bir duygusu olduğunu düşünmüyorum. Ve patlak veren ömer olayıyla Alpay dan bir söz duyabiliriz bence Halile. Hatta ben bir şekilde halilin meleğin tek kaldığı eve gelip oraya da alpayın gelebileceğini düşündüm. Alpay meleğe bende ev tuttuğunu biliyorum diye. Ve alpayın dava olayında böyle bir şeyi kullanabileceğini düşünüyorum sebep ne olur bilmem.

Meleğe sorulmamış ama melek cidden duygu beslemedi mı hiç Halile. Mesela şimdi hisleri var görünüyor bu geçmişin etkisi mi kaçınca pişman mı oldu. Onu sevdiğini mi anladı. Ya da günümüzde mi sevdi. Ya da neden kaçtı cidden aslında bunlar dizide asıl cevap bulması gereken konular. Ama cevabı yok. Artık korkuyorum final olacak biz bu sorularla kalacağız diye çünkü geçmiş tam anlamıyla muamma olarak kalıyor..

Ve Zümrüt o sahnede üzgün gibi duruyordu. Ama Zümrüt bunu yapıyor meleği görünce hüzünlendiği yerler var ya da meleğin çocukları için. Ama o kadar ilerisine bakarsak yaptıklarında haklı. Ki fragman da hala hata yaptıklarını düşünmüyorlar ki Halil serzeniş de bulunuyor
    Konu SELVERR tarafından (26-12-19 Saat 20:04 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    lety_ayse (26-12-19)

Durum:
    lety_ayse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ütopya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    42

Aldığı Beğeni: 32

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Benim Adım Melek

Gelen bölümde Defne ve Ömer'in başı baya ağrıyacak, Kenan'dan dolayı. Alpay kızını mal gibi satmaya çalışacak ama ben bu duruma Melek'in ve çevresinin izin vereceğini sanmıyorum. İlerleyen bölümler de Karadağlar ve Şirhanlar ortak bir payda da illaki toplanacak... Başta Seyit Ali kızının rızası olmadan Halil ve Melek evliliğe onay verdiği için pişmanlığını ve af dilemesini Defne üzerinden gösterecek...

Meryem konusunda da daha çok başımız ağrıyacak.Eğer bu durum bu hızda devam ederse hatta bu durumun evliliğe kadar gideceğini düşünüyorum ve üzülerek yazıyorum.Halil, Melek'in hastalığını öğrendiğinde ona çok destek olacak, fenalaştığında yanına koşacak. Halil'in Meryem'i, Melek'in hastalığından dolayı değilde Melek'e olan aşkı kendine itiraf etmesiyle bırakacağını düşünüyorum.

Alpay ve Kenan velayet davası üzerine yorum yaparken Melekten bile nafaka alırım gibi bir diyalog geçti yani sinyaller verildi. Dediğinize katılıyorum. Büyük bir ihtimalle hastalığı için Halil, Melek'in evine gidecek yardım olsun diye. Alpay bunu görecek ve bu durumu kendi lehine kullanacak.

Melek dizinin tabusu ama hiç bir açıklama yapılmıyor geçmişine dair.Niye kaçtı? Cidden Alpay'a aşık mı oldu? Yoksa Halil'i seviyor muydu? Bir şeylere mi zorlandı? Halil boşu boşuna yıllarca Melek için sevda besleyecek bir karakter değil.Melil arasında birşeylerin yaşanmış olması gerekiyor ki Halil 20 sene boyunca içinden Melek'i çıkaramamış olsun.Hatta ilk bölümler de Halil, Mirza'ya Melek geldiğinde "Ben nasıl karşısına çıkıp başka bir adama nasıl sevdalanırsın diye hesap sorayım?" demişti. Burda bir serzeniş de vardı. Eğer birşey olmadıysa Melek ile Halil arasında Halil niye böyle düşünsün. Onu da geçtim yıllarca dert ortağı olan Mirza niye Halil'i bu konuda uyarmamış olsun.Mirza'nın karısı Melek'in de arkadaşıymış sonuçta illa ki bir muhabbeti dönmüştür aralarında. Halil'den hoşlanıyor musun hoşlanmıyor musun gibilerinden...

Zümrüt'ün Melek ile etkileşimi artarsa kısa bir sürede affedeceğini düşünüyorum. İçten içe hala seviyor Melek'i. Sadece oğluna yaptığından dolayı affedemiyor. Eğer düşündüğüm şey gerçek olur da Meryem ile Halil evlenirse içten içe Meryem ile Melek'i mukayese edeceğini düşünüyorum. Melekle Halil evli olsaydı böyle olurdu, Meryem’le böyle oldu gibi... Halil'e yaptığı haksızlığı ne zaman fark edecek çok merak ediyorum... Bir an önce Melek Zümrüt yüzleşmesi olsun istiyorum.

Alpay'ın bende Melek'e bir duygu beslendiğini düşünmüyorum. Hatta kendinden başkasını da sevdiğini düşünmüyorum. İlk zamanlarda güzelliğinden etkilenmiş Flashback 'de vurgu yapıldı ama evlenme tamamen Seyit Ali'nin parasına konma amaçlıymış kendisi de söyledi. Melekte Almanya da kimsesiz kaldığı için zamanla Alpay'a bağlanmış. Stockholm sendromu gibi bir durum yaşanmış. Bu bölümde hatta Kerem "Senin tek derdin annemin üzmek değil mi?" dedi ki çocuk 17 yaşında, babasının huyunu gayet iyi biliyor ve Mirza "Bu adam senin canını yakmadan rahat edemiyor." diyerek vurgu yaptı. Alpay kolay sinirleniyor ve hemen şiddete yöneliyor, Melek'e zorbalık yapıyor söz konusu Funda olunca hiç böyle davranmıyor.Doğru bulmasam da Alpay, kendince Melek'e böyle davranarak birşeylerin acısını bu şekilde çıkartıyor da olabilir.

Dizi erken final olmaz reytingler de genel iyi geliyor. En azından sezon sonuna kadar devam eder.

8. Beğenenler;
    SELVERR (27-12-19)

Sayfa 12/32 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri