Sayfa 13/43 İlkİlk ... 39101112131415161723 ... SonSon
214 sonuçtan 61 ile 65 arası

Konu: Benim Adım Melek - Bölüm Yorumları

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,253

Aldığı Beğeni: 2,034

Bahsedilme
    5 Mesaj

Standart Cevap: Benim Adım Melek - Bölüm Yorumları

İkinci fragman diziye olan merakımı daha da cezbetti. akşamdan beri halilin sözlerinde kaldım resmen. ,,,,ben melek için kanımı değil canımı da veririm... ben bu sözlerin hisleri olmayan bir insan tarafından dile geleceğine inanmıyorum. ve halilin fenalaştığına tanık olduğu melek için endişeleneceğini ve içinin içini yiyeceğini düşünüyorum. umarım o sahneyi hakkıyla çekmişlerdir de izleriz diye de umuyorum. ve halilin bu korku ya da telaşla hislerini sorgulayacağını düşünüyorum...

zaten sesi bile böyle içimi cız etti ömerle olan konuşmasında.. umarım halil bentlerini kırara ve en azından kendini kandırmaktan vazgeçer. hani his beslemiyormuş umudu uktesi yokmuş ya bunun olmadğını kendine itiraf eder.

ve ömere yine hastalığı soran halile gelirsem.. ömer bu sefer de geçiştirirse halilin bu işin peşini bırakmayacağını düşünüyorum ve bir şekilde artık halil tarafından hastalğın öğrenilmesini bekliyorum. ayrıca ilerisi için de daha umutla bakıyorum..

Spoiler İçermektedir
    Konu SELVERR tarafından (02-01-20 Saat 11:34 ) değiştirilmiştir.
    Kalbinize not düşün. Hayat hesapla değil nasiple yaşanır

Durum:
    lety_ayse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ütopya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    64

Aldığı Beğeni: 48

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Benim Adım Melek

Bende ikinci fragmanı izlediğimde baya etkilenmiştim. Halil'in ağzından o sözleri duymak Halil'in de kendine bazı şeyleri itirafı gibi birsey olmasını sağlayacak. Fragmanda göremediğimiz sosyal medya üzerinde bir paylaşım daha yapıldı o sahnede Halil büyük olasılıkla Mirza idi yüzü gösterilmedi sarılmış hüngür hüngür ağlıyordu. O sahneyi çok merak ediyorum.Bu sahneyi izledikten sonra Derdo ve Doktordan amcasını evlilikten vazgeçirmek için uğraşması gerektiğini düşünüyorum.

Spoiler verdiğiniz kısmı bende gördüm 18. Bölüm yazıyordu.Kenan zaten Loca ile ilgili bir plan yaptığını söylemişti Alpay'a. Bence Hafız Dayı ile ilgili olacak bu satış konusu...

Özet gelmiş bildiğimiz şeylerden bahşedilmiş. Takıldığım nokta Halil ile Meryem'in evlilik yolunda hızla ilerlemesi dizide herşey çok yavaş gerçekleşiyor. Ama Halil'in evlilik mevzusu 3 bölümde halloldu. Eğer bu kadar hızlı olacaksa keşke evli ya da evlenmiş boşanmış bir Halil profili falan çizilseydi. Çünkü bu gidişatla Halil Meryem ile evlense bile uzun süre evli kalacağını sanmıyorum. Meryem'i oynayan oyuncununda diziden kolay kolay ayrılacağını sanmıyorum, son günler de baya aktif sahneleri var gözlemlediğim kadarıyla. Yani Meryem gözümüze sokula sokula kötü tarafa geçecek gibi... Bu gidişle.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,253

Bahsedilme
    5 Mesaj

Ben 18 yazısını görmemiştim. O zaman öyleyse o arada çok şey olabilir.

Evlilik olayının hızlı olması bana da nikah olacakta çabuk mu ayrılacaklar sorusunu getiriyor. Geçen bölümden hemen düğün olsun mevzusu vardı.

Ama ben evlilik olursa boşanmanın olacağını düşünmüyorum. O yüzden aslında evlilik olmadan bitse bu iş diye düşünüyorum. Şu açıdan böyle düşünüyorum Halil boşanmak istese bile ailesi devreye girip bunu önlemek için her şeyi yaparlar. Oğullarını bir kere evlendirmiş olurlar. Hatta torun sevdasına düşerler diğer yandan ben Meryemin de boşanmyı kabul etmeyeceğini ve bunun için her şeyi yapacağını düşünüyorum. O ışığı görüyorum o kadın. Sanki kadında bastırılan bir Kadriye var gibi. Kendi yazıyor oynuyor resmen. Bu sebeple evlenme olmadan kurtulmak istiyorum..

Bunun dışında şöyle de düşünüyorum olası Halil ve melek için Halil de evlenmiş boşanmış eşitlemesi yaparlar mı merak ediyorum. Hani o da evlendi boşandı gibi. Ama evlenme olursa boşanma kolay kolay olmaz beklentisi çok yüksek bende.

Mirza ve Ömer Halil için uğraşır mı bilemiyorum ikisi durumdan rahatsız ama uyarımızı yaptık diye takılıyorlar. Diğer yandan ancak hastalık öğrenilirse Halilin tavrında değişiklik olabilir gibi ondan da tam emin değilim açıkcası.

Alpay hafız dayı üzerinden ne yapabilir bilemiyorum açıkcası. Anladığım kadarıyla dükkan onundu ve satmaya da bir sebeple Halil kalkıyor okuduğumdan öyle anladım ama işte baya bölüm var olaya o yüzden her şey olabilir.

Bir de Meryem demişken sosyal medyads bulunan saçma fanlarından dolayı karakterden iyice nefret ettim. O kadar ergenler ki her yoruma bir cevapları var. Umarım karakteri daha çok göz önüne getirmezler yeterince sıkıco unsur var dizide Meryemin de sahne artışı tüy dikmek olur geçen hafta bir kaç şey dışında çok sıkıcıydı.

Bu haftaya dair bayılma ve hastane anlarını merak ediyorum diğer şeyler sıkıcı geçecektir yine çünkü özete göre yaşanacak lar az çok belli defne üzerinden meleğe olmadık laflar olacak alpayın işi yüzünden yine melek suçlanacak zaten bölüm başı fena olacak
    Konu SELVERR tarafından (07-01-20 Saat 22:15 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    lety_ayse (08-01-20)

Durum:
    lety_ayse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ütopya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    64

Aldığı Beğeni: 48

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Benim Adım Melek

Bende sizin gibi düşünüyorum. Meryem ile Halil evlenirse kolay kolay boşanma olmaz.Halil boşanmak istediğinde Meryem istemez.Türlü entrikalar falan döner. Meryem, Kadriye'nin eğitimli versiyonu.Bir şeyler yaparken daha sempatik gösteriyor kendini bu yüzden kötülük yaptığı pek fazla anlaşılmıyor. Ve sürekli dört ayak üstüne düşmesi de Alpay'ı andırıyor.
    Sosyal medya da Meryem için yazılanları bende gördüm.Klavye delikanlılığı onların ki. Ama zaten dizinin teması Melek Halil aşkı üzerine kurulu... Bu yüzden ne kadar Meryem Halil deseler de bir gelecek vaad etmiyor bu çift.

Halil'in evlenip bosanmasi durumunda esitleme olacaksa da Mithat ve Seyran üzerinden birşeylerin işleneceğini düşünüyorum. Sonuçta Seyran de evlenmiş ayrılmış ve çocuğu var. Mithat hiç evlenmemiş bir genç.

Bölüm sonuna doğru Melek hastalanır Hastaneye kaldırılır, Halil sahnelerini öyle izleriz diye düşünüyorum.

6. Beğenenler;
    SELVERR (09-01-20)

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,253

Bahsedilme
    5 Mesaj

Bölüm benim için beğenmediğim anlar bakımından zengin bir bölümdü. Sağolsunlar birkaç sahne dışında sinir olmadığın an yoktu.

İlk olarak meleğin bayılma olayından başlayayım iki haftadır dönen fragmanların özeti ve paylaşımları bu bayılma olayı iken sahnenin ve olayın bölümün son 10 dk kalmasına acayip sinir oldum. Bunun dışında geçiştirilmesine apayrı sinir oldum. Ben tüm bölüm bu anı beklemiştim çünkü..

Evet melek bayıldı ve sanırım düşerken düşmesi gereken en iyi yere de düştü. Ama bayılma sonrasını bence görmeliydik. Hastaneye gelme aşamasını görmeliydik. Tüm kötülükler detayına kadar işlenirken bu sahne de detayına kadar olmalıydı. Aynı şekilde hastanedeki telaşta sesli olarak işlenmeliydi. Ama yapmamışlar resmen dizinin ana hikayesini hastalığı geçiştirme usulüyle yazıyorlar. Yine de bölüme dair bayılma anı ve hastanede son sahne olan canımı değil kanımı veririm sözlerinin olduğu sahne favori sahnelerimden birisiydi. Kutsi döktürmüş o sahnede keşke daha çok izlesek.

Sevdiğim bir diğer sahne ise loca sahnesi . daha doğrusu sahneleri oldu. Melek ve halilin defne üzerinden konuştukları ve tartıştıkları yeri beğendim. Özellikle seslerin yükseldiği kısmı. Orayı tekrar izlemeyi düşünüyorum.. bunun dışında olayın defne kısmını geçersek melek tarafından hisler hakkında fikir sahibi olduğum bir sahne oldu. Halil o sahnelerde defne ve ömerin birbirlerini sevdiğini kendisi gibi sevginin tek taraflı olmadığını anlatırken bence meleğin bakışları aksini anlatıyordu. Bu kaçış ve kaçışa giden süreçte başka şeyler var gibi. En azından meleğin halilin sevmediği durumu daha açık oldu gibi geliyor bana. Buna dair konuşmadaki halilin vurgularına meleğin tepkileri fazla şey anlatıyordu. Mesela meleğin karşısında duracak bir halilin olması meleğin gözlerini doldurdu..

Bunun dışında halilin aşk konusunda karışmamaları ve yapmaları gerekenler konusunda söylediklerine sonuna kadar katılıyorum. Çok haklı . gerçek hayatta da var böyle şeyler ama maşallah bu dizide özellikle melek, ömer, Halil ve defne kişilerine müdahale etmeyen bir Allahın kulu yok. Haksızlık olarak düşünüyorum. Bu demek değil ki meleğin tavrına hak vermiyorum. Ona da hak veriyorum çünkü o diğerleri gibi bu aşk olmasın gözüyle bakmıyor. Aslında aileler faktörünü yok saysa en büyük destekçilerden olacak ömeri çok seviyor kızına ondan iyisini bulamaz ama aileler her şeyi batırıyor. Aslında melek defneyle konuşrken bunun anlatmaya çalıştı. Hala onun yaptığı şey yüzünden kadına çektirmedikleri dert kalmamışken defne ve ömere farklı davranmayacakların düşünüyor ki zaten bölümde uygulamalı olarak gördük..

Dün izlerken melek ve Halil arada tartışsa tadından yenmez olacağını fark ettim sesler yükseldi birbirlerine sırtlarını döndüler falan sevdim o sahneyi.. birde mirzanın zeynepe halili anlattığı yer vardı halilin kişiliğini falan izlerken ne kadar doğru dedim hep susuyor ya hani.. bu arada bağ evi sahnesi de güzeldi.

Ömer ve defne aşkına gelirsem. Aslında dün akşamki bölümden sonra ömerin aşkı desem daha iyi olur. Ömer faktörü olması defneye bakmayacağım o derece nefret ettirdi karakter kendini. Bir insan annesini hiç mi tanımaz tamam ömer konusunda tartışmış olabilir ama Allah aşkına annesinin ömerle onu alpaya şikayet edeceğine nasıl inanır alpaya ya. Bu kadarına pes dedim, yetmedi annesi acı çeksin diye İstanbul’a gitmeyi kabul etti. Melek ömer konusunda olumsuz konuşurken demediği laf kalmadı funda konuşunca hak verdi ayrı bir sinir oldum. Bu kadar mı annesini tanımaz insan.bölüm boyunca sinir oldum defneye. Sinir olmadığım an yoktu. Zaten doğum günü olayını hiç saymıyorum bile.. bunun dışında keşke dedim defne çekse de annesinin kıymetini anlasa iyi bir feleğin sillesine ihtiyacı var bence. Diğer yandan inandığı güvendiği başka biri arkadaşı vs olsa anlayacağım kız babasının metresiyle kanka oldu onunla dertleşti annesini şikayet etti pes dedim. Arada kalmayla falan alakası yoktu bence resmen annesine karşı vefasızlığın daniskasıydı. Kerem annesinin söylemediğine eminken defne bir an olsun şüphe duymadı.

Ömer yazık ona çok üzüldüm dün . ne yapacağını şaşırdı aşkının arkasında durdu ama sonu amcasına doğru gidiyor gibi geliyor bana. Resmen ona iyi bir karakter gelsin deme durumuna geldim..

Cumali ve düğün tayfasına gelirsem. Ben pes demekten yoruldum onlar yapmaktan yorulmadılar. Resmen nişana nikah memuru getirecek duruma geldiler. Oğullarının söyledikleri hiç gitmiyor kulağa meryemi de aralarına alıp her şeyi hızlandırdılar. Meryem düğün elbise vs sahnelerini izlemekten sıkıldım açıkçası. Meryem iyi biri değil bunu biliyordum da bu hafta daha iyi anladım. Meleğin bayılması değil halilin hastaneye götürmesi bozdu resmen onu. Ben o da halilin yanında falan sanmıştım ama resmen kendisi gitmiş hastaneye. Halilin hislerini duydu.

Hislerini duydu ama bir işe yarayacağını sanmıyorum ama alpayın içine bir zehir de o sardı. Demek ki loca meselesi bu duydukları sonrası olacak ne olacaksa. Meryem fragmanda nikah üzerine konuşuyor devamında yüzük çıkıyor ama ben o yüzüğün konuşmalar ve hastalığın öğrenilmesi sonrasında halilin bağ evinde falan otururken kendi başına çıkardığını düşünüyorum. Zaten nişan anında bile fazla geldi yüzük ona oynayıp duruyordu., yani kısaca nişan atılmamıştır.

Dizinin bu olaylar sonrası kalan kısımları zaten fundanın kötülkleriydi. Amacının ne olduğunu anlayamadım başından atmak olsa neden annesini kötülesin. E yanında kalmalarını istiyor desek o değil. Bilemedim amacı ne. Doğum günü olayı bile onun oyunuymuş. Acaba diyorum bunlar kenanla ortak falan mı. alapayın kötü duruma düşmesini mi istiyorlar. Ama Alpay kötü duruma da düşmüyor. Aksine Alpay kazanıyor.

Mesela kenanın alpayla bir derdi olduğunu hala düşünüyorum. Oğlum dediği adam oğlu da değil gibi hissettim izlerken mesela. Bakışlar falan normal değildi. Alpay ne yaptıysa onunla bir derdi var ama funda bu işin içinde mi onu anlamadım… oğlanın defneyi görmesi de tesadüf gibi gelmedi bana..

Kadriye funda ve diğerlerine bakarak daha az kötü durumuna düştü. Locaya geldi ama meleğin alpayı duymasını sağladı. Bunun dışında kötülük olmadı yani diğer kötülükler yanında hiç kaldı.

Fragmana gelirsem bölüm sonunda ömerin tam olarak hastalığı söylediğini duymasak da başakın halleri ve mirzanın kafayı eğmesinden söyledi diye düşündüm. Ama emin olamadım. Halil melekten mi öğreniyor yoksa meleğin tasdiklemek mi bilmiyorum ama Halil orda kötü oluyor. El ele büyük ihtimal kısa ama etkili bir sahne daha göreceğiz bölüm başında. Hastalık üzerine de olsa kısa bir konuşma geçecek gibi. Sonrasında ne olur bilmem. Çünkü hastane olaylarından sonra Halil meryemle kafede vs.

Mithat seyran sayesinde ablasına karşı duvarlarını yıkıyor gibi. Arabadaki ağlama da meleğin hastalığını bildiği için değilde barış için duygulanıp ağlama olabilir mi diye düşünüyorum. Ya da belki de söyledi biliyorum diye. Bunun dışında mithatın doktora ölecek mi diye sorduğu sahne çok fena. Sanırım haftaya bölümün ilk yarım saati vs o anlarda fena duygulanacağım..

Meleğin hastane haberini herkes alıyor galiba. Alpay da var orda. Seyit aliyi mi getirdi orda ne işi var mesela.. doğum günü geçte olsa kutlanıyor gibi ama kerem de defne de yok sanki. Kutlama melek hastaneden çıktıktan sonraysa az gülen melek bölüm boyunca ağlayacak gibi..

Bölüm için heveslenmiyorum. Bu hafta hevesim çok kursağım da kaldı çünkü. Yine iki güzel sahne olup sonra entrikalar kötülükler baş gösterecek gibi.. ama yine de melek ve Halil sahnesini merak etmekten alıkoyamıyorum kendimi

mithat ve seyran olayı için aslında karadağlar şirhanlar kadar katı değiller bu konuda. ama yine de dul olması çocuklu olması sorun yaratacaktır diye düşünüyorum. ama kadın faktörü kadriye yaparsa o başkasını ayarlama işine gidebilir gibi . hala da bir zümrüt sezmiyorum ben.. hani ille de şunla evlen gibi. seyit alinin de tepkisi cumali gibi olmaz gibi geliyor. ama mithat ünzileye resmen umut veriyor konuştuklarıyla burdan bir şey de çıkabilir gibi geliyor. ama şu da var mithat her denileni kabul edecek bir insan değil sanki seyranı istemeseler o vazgeçmez gibi geliyor bana.

yorumunuzu siteye giremediğim için görememiştim çok haklısınız. halil ve bayılma olayları resmen bölüm sonu oldu.

bir de bu mirza halilin durumunu fark ediyor da niye sürekli meryeme itekliyor. aklıma bir ihtimal geliyor ama onu da yakıştıramıyorum.. umarım yoktur diyorum. mesela mirza demese hallilin meryemi arayacağı yoktu. zaten baştan beri de evlen deyip duruyordu...
    Konu SELVERR tarafından (09-01-20 Saat 17:19 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    lety_ayse (09-01-20)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri