Sayfa 14/43 İlkİlk ... 410111213141516171824 ... SonSon
214 sonuçtan 66 ile 70 arası

Konu: Benim Adım Melek - Bölüm Yorumları

Durum:
    lety_ayse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ütopya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    64

Aldığı Beğeni: 48

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Benim Adım Melek

Ilk defa yorumlarıma fragmandan başlamak istiyorum.
    15. Bölüm 2. Fragmanında da şaşırtmalı sahneler vardı, Halil, Melek ile Vildan'ı görünce ne diyor bu falan diyordu ki o sözleri Halil'in Vildan için değilde Kadriye için söylediğini bölümü izleyince anladık... Fragmana geri dönecek olursam bence Halil, Melek'in hastalığını Melek'ten öğrenmeyecek.Mithat'ın doktorla konuşmasına kulak misafiri olacak ve fragmanda izlediğimiz siyah beyaz sahneyi göreceğiz. Belki 15. Bölümde beklediğim ağlama sahnesi gelebilir...
    Meryem ile Halil yüzük sahnesinin de şöyle olacağını düşünüyorum. Meryem Halil ile gramofon kafede falan konuşacak Halil de Meryem'i bir şekilde evliliğe ikna edecek ve ikna olayından sonra Halil hastalığı öğrenip yüzüğü parmağından çıkaracak.
    Dizinin yönetmeni asıl bombanın 2. Fragmanda olacağını yazmış dün gece. O yuzden 2.fragmanı bekliyorum. 16.bölüm için sosyal medyada fısıltı haber gibi birkaç tüyo verilmiş Seyit Ali, Melek'i affediyormus ve Defne kaza geçiriyormuş ama ben öyle olacağını pek sanmıyorum.
    Bakalım neler olacak izleyip göreceğiz...

Bölüm yorumlarıma gelecek olursam...
    Ağdalı bir şekilde pastanede olayı gerçekleşti.Funda'nın bir kez daha iki yüzlülüğünü gördük. Kerem bu durumun çok iyi farkında ama Defne'nin bu durumu anlamaması bana çok saçma geliyor.
    Melek'in abisini kardeşini doğum gününe çağırmamış olması oldukça saçma geliyor bana.Doğum günü yıkımı konusunda yine Melek'e destek olan Başak ve Nefize Hala'yı gördük.

Nişanın sonrasında gerçekleşen konuşmalar oldukça hoşuma gitti.Halil nişanlanmadı resmen boynuna bir zincir geçirdi.Kutsi bu sahnenin hakkını çok iyi vermiş bütün duygu bana geçti izlerken. Zümrüt ve Cumali tüm yaşananlara ve oğullarını bilmelerine rağmen neden bu kadar sevindiler pek anlamış da değilim.Zumrut nişan için Halil'i tebrik ettikten sonra, Halil annesine "sayenizde" dedi bu konu yüzünden biraz da olsa ben Zümrüt'ün pişman olacağını düşündüm ama hiç birşey olmadı üstüne zeytinyağ gibi üste çıkıp Vildan'a Ömer için Zehra'yı empoze etmeye çalıştı çok doğru birşey yapmış gibi...
    Derdo - Halo - Ömer sahneleri hoşuma giden sahnelerdendi. Arabada Halil'in heyecanı konusunda dalga geçmeleri, Mirza'ya da yalnızlık Allah'a mahsustur demeleri hoşuma gitti...

Loca sahneleri bölümün en beğendiğim sahneleriydi.Halil'in Melek'e tavrı Mirza'nın arada kalıp iki dostunun arasını yapmaya çalışması çok hoşuma gitti.Halil ne kadar kızarsa kızsın Kadriye'yi görünce ne işi var gibilerinden Melek'e destek olması çok iyidi.

Bu bölüm Defne - Ömer aşkı üzerinden Melek'e baya baskı yapıldı laf söylendi. Halil, Nefize, Seyitali Defne ve Ömer arasında karşılıklı bir sevda var dedi durdu.

Halil, Melek'e bizim durumumuz farklıydı dedi... Melek çok durgunlaştı. Haksızlığa gelince lafını esirgemeyen Melek sus pus oldu.Bence Melek Halil haklı diye susmuyor.Melek de Halil'e yanık olduğu için susuyor. 20 yıl içinde Halil ile tüm olanları öğrenince mi Melek etkilendi. Sanmıyorum. Melek, Halil'e bakarken, Meryem ile ilgili konuşurken içten acı çektiğini Melek'in donuklasmasından anladık hep.

Bu benim kendi teorim :
    Melek her zaman kandırıldığını söyledi durdu.Alpay da Halil'e takık... Bu bölümde de Halil'in küçükken de suskun bir karaktere sahip olduğunu öğrendik.
    Bence Halil, aşkını mektuplarla yazılarla Melek'e anlattı.Melek'te mektupları yazana aşık oldu. Alpay'da mektupları kendisinin yazdığını Melek'e söyledi.Melek'de bütün herşeyi göze alarak kaçtı.Seyit Ali, Meleklere yüz çevirince Alpay da herşeyi Melek'e anlattı. Melek' de aslında aşık olduğu gencin Halil olduğunu öğrendi. Yıllar içinde Alpay'a mahkum kaldı... gibi ne kadar tutar bilmiyorum ama böyle birşey çıkacak bu konunun altından.

Alpay müsteshakını Funda ve Kenan'dan bulacak, bu bölümde Alpay'ında kolayca kandırılabileceğini gördük Funda sayesinde...

Funda için yorum yazmayacağım ne yapmaya ve ne için yapmaya çalıştığını izleyerek göreceğiz...

Cumali ve Dünür Emmi sahnelerini izlerken baya güldüm. Karadağ tayfası baya iyi eğlendi Cumali ile. Meryem'in tek yararı bu bölüme babası oldu. Adam sayesinde Cumali'nin sinir bozucu bağırışlarını izlemedik.

Meryem...
    Böyle anne babadan nasıl bu kız çıkmış anlamadım.Meryem'in annesi ve babası bir iki saat içinde Halil'i anladı. Tabi yılların tecrübesi var insan psikolojisi üzerine.Meryem hiç çekinmeden ailesine yalan söyledi Halil konusunda...
    Meryem'i kandırılmış olarak gören kesimi anlamıyorum. Karakteri izlerken art niyetle bakmıyorum. Ama bir sinsilik var, Meryem' de. Halil için bir hırs görüyorum. Sevilmediğini bile bile elde etme hırsı. Melek ile konuşması, Melek lafı geçince yüzünün hali, bilerek yaptığı ama kaldırıldığını söylediği planlar olsun hep sinsilik üzerine kurulu.
    Mirza'nın da dediği gibi ne Halil ne de Meryem birbirleri hakkında hiçbir şey bilmiyorlar. Ve Meryem bu durumu bile bile hemen evlenmek istiyor... Çok saçma...
    Bölümün son sahnesinde şok yaşaması bana ayrı bir saçma geldi Meryem'in hep bildiği ama görmezden geldiği şey değil miydi? Fragmanda da Başakla konuşuyor bu konuyu bence yine Başak'ı kendi safına çekme amacı güdüyor, çünkü daha Halil Meryem'e tamam demeden Meryem, Melek ile konuştu ve Başak bunu öğrendi.
    İlerleyen bölümlerde Meryem, dizinin kötü karakterleri arasına girecek ve çeşitli entrikalar çevirecek. Bunun oluşması için nişan nikah olayı çok hızlı gerçekleşiyor.Meryem'in tam olarak karanlık tarafa geçmesi için birşeyler yaşaması lazım o yüzden ya Halil onu nikah masasında terk edecek ya da Halil ile evlenip boşanacak...
    İzleyip göreceğiz.

Gelelim son sahnelere Melek'in başının dönmesi Mirza'nin endişesini izlemek iyi ki dedirtti. İyi ki Mirza var, Mahmut'tan daha yakın Melek'e son bölümlerde. Melek'in Halil'in kucağına bayılması tam da beklenen gibiydi. Hastane sahnesinde oynayan tüm oyuncuları tek tek tebrik ediyorum. Halil'in çaresizliği her Melek'in nesi var demesinde Ömer'in yutkunması ve Melek'e verdiği sözden hastalığı söyleyememesi, Halil'in bu sefer Başak'tan medet umarak Başak'a bakması ve Başak'ın da söyleyemeyerek ağlayıp Melek'in yanına gitmesi, Mirza'nın sessiz ama bir o kadar korku dolu bakışları...tüm hücrelerim hissetti bu sahneleri. Beklediğime değmiş dedim izlerken.

İzlerken yine birkaç mantık hatası yine gözüme çarptı.Iki tane senarist var diye mi oluyor anlayamıyorum...Birisi bir bölümü diğeri öbür bölümümü yazıyor acaba...
    Uzatmadan Kenan'ın oğlu Adnan'ın 22 yaşında oluşu.Nasıl oluyor bu durum. Alpay, Kenan ile buluştuğunda o zaman bahsetti Kenan oğlundan oysa ki çocuk 22 yaşında ise 23 yıl evele gitmek lazım. Alpay ile Melek kaçalı 20 yıl olmuş. 1 yıl da Alpay Seyitali'nin yanında çalışsa 21 yıl oluyor. Yani yirmi bir yıl önce yetiştirme yurdundan beraber Kenan ile yola çıkan Alpay'ın Adnan'dan her türlü haberi olması lazım...
    Bir diğeri de yine Mirza - Melek-Halil dostluğu bir bölümde Melek çocukluk arkadaşıydık dedi. Sonra Mirza Melek'in sınıfındaydım ama Halil yoktu dedi... Bu bölümde yine Locada çocukluklarının geçtiğinden bahsedildi. Bilmiyorum kafam baya karıştı...

Mirza konusu biraz muamma. Bazen Mirza'nin eşi ve çocuğu öldüğü için ara ara eski duygularının kabarıp Halil'i Meryem'e ittiğini düşünüyorum. Evi olsun ailesi olsun diye. Sonra Halil'in durumunu görünce Meryem'den vazgeçirmeye çalışıyor gibi... Daha çözemedim.
    Konu lety_ayse tarafından (09-01-20 Saat 20:47 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    SELVERR (09-01-20)

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,253

Aldığı Beğeni: 2,034

Bahsedilme
    5 Mesaj

Standart Cevap: Benim Adım Melek - Bölüm Yorumları

Meleğin hislerinin yeni olduğunu bende düşünmüyorum. Geçmişe dayalı hisler var ama. Bilmiyorum ben hep ben meleğin halilin hislerini nişan öncesinde bildiğini düşündüm herkesin bildiğini meleğin bilmemesi garip geliyor çünkü bana. Özellikle arkadaşları biliyor. Ama hikaye böyle oturmuyor yani meleğin kaçış kısmı olmuyor o açıdan alpayın bir müdahalesi olduğu kesin. Halil ve herkes sevmediği için kaçış diye düşünüyor ama belli ki öyle değil..

Meleklerin arkadaşlığını bende çözemedim. Bi kere ihsan be başakta onların arkadaşı olduğuna göre bunlar hep bir okumuşlar sanırım aynı zamanda da hepsi çocukluk arkadaşı. O yüzden kimi zaman lise kimi zaman çocukluk diye geçiyor yaşananlar.

Halil aslında farkında olmadan meleği göz hapsinde tutuyor o yüzden onun yanına gelen gidenden haber oluyor bir şekilde be müdahale durumunda da müdahale ediyor bu çok hoş. Ama kısa kesiyorlar Mesela Kadriye gittikten sonra melek ve Halil konuşmasını duyabilirdik diye düşünüyorum.

Meryem bence Halile çok önceden takık. Belki de başakın devreye girmesini bile o sağlamıştır. Çünkü kadın halilin evini biliyordu bence her şeyin farkındaydı o tanışmadan önce. O yüzden acele ediyor. Sorunlu olduğu kesin. Mesela Halille evlenebilir tamam ama o geçmişi silemeyeceğinin farkına varması lazım. Eğer hastalığın öğrenilmesi için yaptığınız sıralama tutarsa halilin bir şekilde hastaneden ayrılmasını sağlamış olacak gibi. Ama ben yüzük olayında var bir karambol diye düşünüyorum.
    Başak konuşmasında da olabilir bir plan bir de işin içinde Alpay girecek gibi tam onun yanında konuşacak. Ben ileride Alpay ve Meryem iş birliği bile bekliyorum. Zaten Alpay boş durmayacak belli ki.
    Nişan olayında konuşulan çok doğruydu ama Zümrüt ve Cumali o kadar kendi açılarından bakıyorlar ki artık ben evlilik olup da kötü gelin olayına mı tanık olacaklar ve böyle pişman olacaklar diye düşünmeye başladım. Yoksa hata yaptıklarını kabul edecekler gibi durmuyor oğullarının bekarken mutsuzluğu yerine evli mutsuzluğunu görecekler gibi ki bundan da çok korkuyorum açıkcası. Diğer türlü Halil nişanı atsa bile onlar vazgeçmeyecekler gibi geliyor

Cumali dünür ve han sahneleri güzeldi. Hele bir tepsi şöbiyeti yedikleri yerde baya güldüm. Resmen adama oyun oynadılar ama bence adam anladı bir şeyler döndüğünü.

İkinci fragmanda bomba mı varmış. Merak ettim şimdi. Daha pazar be pazartesiye çok.
    Defnenin kaza olayı aslında olası gibi. Şöyle mesela doğum günü kutlamasında falan yok. Belli ki Ömer mesajı falan görüp haber vermedi. Öyle olur diye düşünüyordum. Kaza haberi meleği sarsabilir. Annesini duyup dönmedi ise başka niye dönecek ki o yüzden kaza olabilir.

Seyit alinin affının önümüzdeki bölümde ancak hastalık öğrenilir ise ona bağlı olarak olacağını başka türlüsünün mümkün olmadığını düşünüyorum olaylar bu kadar karışıkken çok zor. Normal olarak affetmesi. Ha doğum günü onlarda olduğu için yumuşama okur ama tamamen olamaz gibi
    Konu SELVERR tarafından (09-01-20 Saat 21:30 ) değiştirilmiştir.
    Kalbinize not düşün. Hayat hesapla değil nasiple yaşanır

4. Beğenenler;
    lety_ayse (12-01-20)

Durum:
    Figüran
    Yer
    Ütopya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    64

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı SELVERR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meleğin hislerinin yeni olduğunu bende düşünmüyorum. Geçmişe dayalı hisler var ama. Bilmiyorum ben hep ben meleğin halilin hislerini nişan öncesinde bildiğini düşündüm herkesin bildiğini meleğin bilmemesi garip geliyor çünkü bana. Özellikle arkadaşları biliyor. Ama hikaye böyle oturmuyor yani meleğin kaçış kısmı olmuyor o açıdan alpayın bir müdahalesi olduğu kesin. Halil ve herkes sevmediği için kaçış diye düşünüyor ama belli ki öyle değil..
    Alpay'ın flash back sahnesinde Halil'in Melek'e ,Melek'in de Halil'e saniyelik bakışmaları var.Burada birbirlerine çokta boşmuş gibi bakmıyorlardı.Halil daima sessiz bir çocukluk ve gençlik geçirdiği için belkide Melek anlayamamıştır diyeceğim ama daha öncede yazmıştım arkadaş grubunda illa bahsi geçmiştir.Aslında ikinci bölümde Başak demişti bana niye demedin diye yani aileler yüzünden Halil ile Melek bilinen bir çiftmiş. Alpay konusu bir anda gerçekleşmiş.Aileler işin içinde olduğu için belki Melek'te Halil'de birbirlerine açılamamışlar...
    Bu bölümde ayrıca Alpay anası da kızı da Şirhanlar'dan uzak duracak dedi.Alpay ayrı bir takık Halil'e bunun sebebininde Melek'in hisleri olarak görüyorum.Normalde söz konusu para olmasa Defne Şirhanlar'a gelin gitse umursamaz.Ama Melek'in Halil ile görüşmesi onun için önemli bir durum.

Şu kaçma konusunun ucu çok açık senaristler birden okları Mithat'ın para çalma olayına dikti daha devamını getirmediler.Zaten zamanla bazı olaylar değişerek şekillendiği için hiç bir şey netlik kazanmayacak izleyene kadar.
    Trt'de bugün gibi bir program var.Bam oyuncuları röportaj veriyor her hafta,ara ara izleme fırsatım oluyor.Oradan gözlemlerimden yola çıkarak yazıyorum ,oyuncularda yönetmende tam olarak gelecek bölümlerde ne olduğunu bilmeyerek çekim yapıyorlar.Sadece bize sunulan 1.bölümden bildiğimiz özet ve çektikleri sahnelerden yola çıkarak yorum yapıyor oyuncular karakterleri konusunda...

Meleklerin arkadaşlığını bende çözemedim. Bi kere ihsan be başakta onların arkadaşı olduğuna göre bunlar hep bir okumuşlar sanırım aynı zamanda da hepsi çocukluk arkadaşı. O yüzden kimi zaman lise kimi zaman çocukluk diye geçiyor yaşananlar.
    Melek ve Halil'in arkadaş grubu çok enteresan bir hal alıyor düşündükçe ...Başak ,Melek'in en yakın arkadaşı ama lise'de Mirza'nın eşiyle yan yana oturuyormuş.İnsan en yakın arkadaşıyla oturur lisede, Melek neden oturuyormuş ki? Eğer Mirza'nın eşi Melek için Başak kadar yakınsa ,Locada bahsi bile geçmemesi çok saçma...
    Diğer bir yandan Melek kocaya kaçtığı için üniversite okuyamamış olabilir ama diğer tüm tayfa üniversite okumuş.Mirza ve eşi edebiyat okumuş,Başak hemşirelik,İhsan avukat olmuş ee peki Halil ne okumuş en merak ettiğim konular arasında...Ama Flash back sahnesinde Melek de Halil de üniversite öğrencisi gibi bir giyime sahipti...

Halil aslında farkında olmadan meleği göz hapsinde tutuyor o yüzden onun yanına gelen gidenden haber oluyor bir şekilde be müdahale durumunda da müdahale ediyor bu çok hoş. Ama kısa kesiyorlar Mesela Kadriye gittikten sonra melek ve Halil konuşmasını duyabilirdik diye düşünüyorum.
    Haklısınız Halil çaktırmadan yapıyor bunu ve daha ikinci bölümden beri yapıyor...
    Aslında bol bol entrika sahnesi yerine böyle sahnelere ağırlık verilse dizi tadından yenmez.Arkadaş grubunun sohbetleri artsa ,Loca da farklı konular konuşulsa ,sonuçta eski arkadaş tayfası Melek'e gittiği için kızgın değil normal şekilde arkadaşlıklarını devam ettiriyorlar...Lisedeki anılardan çocuklukta yapılan yaramazlıklardan bahsedilse yüzümüz gülse çok daha iyi olur.

Meryem bence Halile çok önceden takık. Belki de başakın devreye girmesini bile o sağlamıştır. Çünkü kadın halilin evini biliyordu bence her şeyin farkındaydı o tanışmadan önce. O yüzden acele ediyor. Sorunlu olduğu kesin. Mesela Halille evlenebilir tamam ama o geçmişi silemeyeceğinin farkına varması lazım. Eğer hastalığın öğrenilmesi için yaptığınız sıralama tutarsa halilin bir şekilde hastaneden ayrılmasını sağlamış olacak gibi. Ama ben yüzük olayında var bir karambol diye düşünüyorum.
    Takık olabilir.Adanalı Adnan flash back sahnesi gibi birşey izleyebiliriz.Hatice teyze bilmeden Meryem'i Şirhan konağına getirdiğinde konağı gelin gelip sahip olacakmış gibi bakmış tekrar izlerken fark ettim.Hatta Halil'in babasının hastalandığını söyleyerek buluşmaya gitmemesi üzerine baya abartı tepki vermişti.Aslında daha ilk bölümlerden sorunlu biri olduğu Kadriye gibi gözümüze çok sokulmadan yavaş yavaş işlenmiş...

Başak konuşmasında da olabilir bir plan bir de işin içinde Alpay girecek gibi tam onun yanında konuşacak. Ben ileride Alpay ve Meryem iş birliği bile bekliyorum. Zaten Alpay boş durmayacak belli ki.
    Bende bu işbirliğini düşünüyorum.Ama Alpay'ın hastane önündeki konuşmayı şans eseri duyduğunu düşünüyorum.Tabi duyduklarını Melek'in alehine kullanacağını düşünüyorum.Hatta çok daha ileri ki bölümlerde Alpay'ın Melek ile Halil mutlu olamasın diye bile bile hapiste yatmayı göze alarak sahte yollardan boşandığını itiraf edip ,Melek ile tekrardan evli kalmayı sağlayacağını düşünüyorum.( Kenan'ın bu cezayı kefalette dönüştüreceğini düşünüyorum.)

Nişan olayında konuşulan çok doğruydu ama Zümrüt ve Cumali o kadar kendi açılarından bakıyorlar ki artık ben evlilik olup da kötü gelin olayına mı tanık olacaklar ve böyle pişman olacaklar diye düşünmeye başladım. Yoksa hata yaptıklarını kabul edecekler gibi durmuyor oğullarının bekarken mutsuzluğu yerine evli mutsuzluğunu görecekler gibi ki bundan da çok korkuyorum açıkcası. Diğer türlü Halil nişanı atsa bile onlar vazgeçmeyecekler gibi geliyor.
    Bende kolay kolay kabul edeceklerini sanmıyorum. Şayet evlilik olursa Halil'in mutsuzluğunu yine Melek'e ve Loca da çalışmasına bağlayacaklar.Bu yüzden bir şey yaşayarak Zümrüt'ün törpülenmesi lazım...Zümrüt ve Cumali Melek'in hastalığını öğrendiklerinde Melek'e karşı yumuşarlar ,hatta Zümrüt destek olmaya bile çalışabilir.(Zeyno Eracar'ın yorumundan yola çıkarak.) ama kolay kolay Halil ve Melek birlikteliğine göz yummazlar.

İkinci fragmanda bomba mı varmış. Merak ettim şimdi. Daha pazar be pazartesiye çok.
    Defnenin kaza olayı aslında olası gibi. Şöyle mesela doğum günü kutlamasında falan yok. Belli ki Ömer mesajı falan görüp haber vermedi. Öyle olur diye düşünüyordum. Kaza haberi meleği sarsabilir. Annesini duyup dönmedi ise başka niye dönecek ki o yüzden kaza olabilir.

Seyit alinin affının önümüzdeki bölümde ancak hastalık öğrenilir ise ona bağlı olarak olacağını başka türlüsünün mümkün olmadığını düşünüyorum olaylar bu kadar karışıkken çok zor. Normal olarak affetmesi. Ha doğum günü onlarda olduğu için yumuşama okur ama tamamen olamaz gibi
    Yönetmen fragmanı paylaşırken' Her şey zamanında olur ve olması gerektiği gibidir aslında .Ne bir nefes eksik ,ne bir nefes fazla ...Artık taşlar yerine oturuyor.Şer sandığın şey hayrın,hayır sandığın şey şerrin habercisidir bazen...Benim adım Melek 16. bölüm ilk frgmanımız ama asıl şok ikinci fragmanda .' diye yazmış....
    yani baya şeyler olacak bu bölüm ben öyle hissediyorum bu yazıyı okuduktan sonra .
    Tüyo da Defne'nin kazası mantıklı geliyor ama Seyit Ali'nin Melek'i affedeceği pek fazla inandırıcı gelmiyor belki af konusu yine Defne üzeriden bağlanır. tüyonun çıkıp çıkmayacağını merak ettim baya...

Sosyal medyadan oyuncuların genelde paylaşımlarını takip ediyorum bu yüzden ilk okuduğumda tüyo pek mantıklı gelmedi.Çekimler bölümden üç dört gün öncesine kadar devam ediyor ,bir haftalık tatil yapsak bile oyuncularda tatil yaptılar...Yeni yıl kutlamaları sırasında yani 30-31 Aralıkta Meryem'i oynayan oyucu hikaye atmıştı ve üzerinde hastanede giydiği kıyafet ve saça sahipti sonra gramofon kafede çekim gerçekleşti sonra oradan Kutsi yeni yıl kutlaması paylaşımı yaptı.Karadağlar konağında küçük Seyit Ali için pasta kesildi.16. bölüm de flash back sahnesi olacağını düşünüyorum bu flash back de Mahmut boy gösterecek çünkü Makyaj ekibi Muharrem Türksever'in saçlarını siyaha boyuyorlardı beş gün önce...16. bölüm nasıl olacak çok merak ediyorum son 3-4 bölümdür bu kadar heyecanla yeni bölümü beklememiştim umarım beklediğime değecek bir bölüm olur.
    Konu lety_ayse tarafından (10-01-20 Saat 00:28 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Figüran
    Yer
    Ütopya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    64

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Benim Adım Melek

16.bölüm ön izleme verilmiş.
    Melek kendisi söylüyor hastalığı yönetmen ne kadar ikinci fragmanı bekleyin dese de ön izleme tam bir bomba etkisi yarattı...
    Normalde Melek hastalığını saklardı. Artık Halil'i kendine daha da yakın hissediyor sanırsam Melek. Elini Halil'e uzatarak elimi bırakama mesajı verdi. Halil de elini bırakmadı... Halil'in odadan çıktıktan sonra yıkılmasını izledim. Kutsi çok iyi oynamış hakkını vermiş sahnenin. Bu saatten sonra Meryem ile nişan durumuna son vereceğini düşünüyorum. Yarın çıkacak 2. Fragmanı sabırsızlıkla bekliyorum..

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,253

Aldığı Beğeni: 2,034

Bahsedilme
    5 Mesaj

Ben locada Halile hoca falan denilince gerçekten bu işin eğitimini almış zannetmiştim o yüzden ders veriyor diye düşünmüştüm. Hani üniversitede bu sanatlarla alakalı falan diye ama sonrasında herkesin yani bir süre ders alanların hoca olduğunu görünce bu düşüncem sona erdi tabi. Halilin melek sonrasında bu duruma gelmesinin zaman aldığını ve dağıttığını anlattılar bence o zamanlarda Halil okul ve eğitimi boş vermiş olabilir o yüzden de ondan da üniversite olmayabilir diye düşünüyorum. Ama anladığım kadarıyla şehir terk durumu da yokmuş. Onca yıl gözüne sokulan bir olayla yaşamış aslında bu da kolay olmasa gerek. Evet geçmişteki flasback de üniversite havası vardı Halil ve melekte hatta o yöreye hiç uymuyordu ama yanılmıyorsam melek defne yaşlarında kaçmıştı. O zaman lisede oluyor. Bu durumu düşününce melek 18 değilse sonrada evlenseler gerek alpayla. Neyse o önemli değil de melek alpaya onu vermezler diye mi kaçtı neden anlatmak istemedi mesela. Bunları da merak ediyorum. Sonuçta insan kaçmaya düşünüp taşınmadan ya da iyice çıkmaza düşmeden kaçmaz diye düşünüyorum ne kadar genç olsa da. Sonuçta alpayı seyit ali kötü de bilmiyormuş o dönem.. Yani onun yanında çalışıyor falan. Bu kaçma işine nasıl geldi olay mesela
    Bunlar ve daha nice soru var ama bu konuda gram ilerleme yok.

Ön izlemeyi bende izledim ve çok beğendim. Oyunculuk zaten çok güzel ama sahnede daha da yükselmiş gözlerimin dolmasına engel olamadım halilin dışarı çıkışındaki halini görünce hani böyle sallana sallana gidiyor çöküyor ya içim gitti.

Umarım Halil nişanı atar umarım bu sahne arasında olmamıştır Meryem le nikah görüşmesi ve Halil olur vermemiştir umarım.

Gerçi halilin meleği bırakıp başka yere gideceğini düşünmüyorum ama emin de değilim umarım bu hafta nişan cidden atılır

Acaba Ömer anlattı da son sahnede Halil meleğe belli etmemek niyetiyle mi yanına girmişti. Ama beklemediğinde meleğin ona itirafını mu duydu diye dükğjtpıem. Ya da Ömer yine geçiştirdi. Gerçi ilk fragmandan beri melek söyledi diye düşünüyorum ama son sahne sonrası Halil cevap almadan bırakmış olamaz gibi geliyor o yüzden Halil bilerek meleği görmeye girmiş ve yanında metanetli durmaktan ve hislerini belli edememekten dolayı dışarı da çökmüş olabilir.

Birde ben eli tutanın Halil olacağını düşünmüştüm ancak tam aksine elini uzatan adım atan melek olmuş böylesi çok güzel olmuş ve Halil meleğin elini bırakmamış uyuyana kadar başında oturmuş çok güzel. Zaten şarkıyı çok seviyordum böyle ön izleme ile dinleyince daha bir sevdim. Artık daha bir merakla bekliyorum bölümü
    Kalbinize not düşün. Hayat hesapla değil nasiple yaşanır

8. Beğenenler;
    lety_ayse (12-01-20)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri