Sayfa 15/32 İlkİlk ... 511121314151617181925 ... SonSon
160 sonuçtan 71 ile 75 arası

Konu: Benim Adım Melek - Bölüm Yorumları

Durum:
    lety_ayse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ütopya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    42

Aldığı Beğeni: 32

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Benim Adım Melek

Bence Halil direkt Melek'ten öğrendi hastalığı.Montajlandığı için sahneler bizim kafamız karışıyor acaba diyoruz. Bence Melek'in Halil'in söylediklerine kahkaha atması itiraftan önce gerçekleşti.Ilk başta Melek hastalığını söylememek istemiştir. Ama Halil'in sorularına cevap vermesi gerektiğini hissettiğin için itiraf gelmiştir. Fragman ve ön izlemeden de anlıyoruz ki Halil sorularıyla Melek'i köşeye sıkıştırıyor.
    "...Yol ettin hastaneyi kendine.Iyisin değil mi Melek?" diyor, Halil. Fragmanda Melek bu soruya "İyi olmak istiyorum çocuklarım için sevdiklerim için iyi olmak istiyorum." diyor.
    Herhalde Halil de niye bayılıyorsun falan diye sorduğunda Melek Halil'in elini tutup itiraf ediyor...
    Normal koşullarda kan takılan birine kan çok yavaş gönderilir. Ve vücut dışarıdan gelen kana reaksiyon gösterebilir. Kan takılan kişinin ateşi Yükselebilir.Vucut yorgun düşer. Ayrıca Melek kemoterapi gördüğü için vücudu yorgun halde... Bu yüzden itiraftan kısa bir süre içerisinde uykuya dalmış olabilir.Bu kısa süre içerisinde Almanyadan asıl geliş nedeninin çocukları ailesine emanet etmek olduğunu ve babasının onu affetmesine kadar hastalığını gizleyeceğini, Halil'in gizlmesi gerektiğini söyleyerek söz alıp, uyur...
    Bence Halil büyük bir yıkım yaşayacak, Başak hastalığı öğrendiğinde kendini tutamayıp Melek'in yanında ağlamıştı ve Ömer'in ise güçlü olmaya çalıştı ama gözleri biraz dolar gibi oldu. Halil de büyük yıkımı Melek'in yanında susarak yaşayacak, Melek'in yanında güçlü olamaya çalışacak, kendini sıkacak, Melek'e uyuyana kadar belki de Melek'in isteğiyle elini tutup bekleyecek sonra o büyük yıkılma sahnesini izleyeceğiz.

Melek kendine gelene kadar bir süre geçmesi lazım bence Halil, Meryem ile o sırada küçük bir muhabbet edebilir. Meryem düşün taşın akşama haber ver diyebilir. Sonra o Gramofon kafedeki yüzük çıkarma sahnesini görebiliriz Halil'in öğrendikleri doğrultusunda.
    Spoiler İçermektedir
    Konu lety_ayse tarafından (13-01-20 Saat 12:19 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,201

Aldığı Beğeni: 1,973

Bahsedilme
    5 Mesaj

Standart Cevap: Benim Adım Melek - Bölüm Yorumları

öncelikle izlediğim 2. fragman bende pek şok etkisi yaratmadı. ilk fragmanı daha çok sevdim ben hatta ön izleme bile bundan daha iyiydi. bu kadar izleyiciyi şişirmeye gerek yoktu bence.

diğer şeye gelince ben keremin duymayacağını düşünüyorum evet duyuyor gibi ama bence bir bölümde bu kadar kişi hastalığı öğrenmez gibi geliyor. ha kerem duyar ama bildiğini belli etmezse bilemem.. ama yinede bu kadar ağır ilerleyen bir dizide bu kadar olay yaşanmaz bence..

alpay acaba ne diyor da dünür kızıyor hoş ben niyeyse nişan atılmaz diye düşünüyorum.. atılsın istiyorum ama bu olayın bu kadar çabuk olacağına inanmıyorum. bence meryem babasını ikna eder. halil atar mı atarsa neler olur. aslında güzel olur ama şu an için hayal gibi geliyor bana hala. yapılan paylaşımlara bakarsak halil ve meryem iki kere buluşuyor gibi ilki bu hastane olaylarından sonra büyük ihtimal isizinde dediğiniz gibi halil meryemi ikna edecek ve gün falan alacaklar. ondan sonra da bir daha buluşacaklar ama ben bu sefer meryemin baba zoruyla nişanı atacağını düşünmeye başladım. bu hastalık olayı halilin duygularıyla yüzleşip hatadan dönmesini sağlamayaacak belli ki, aksine karşı taraf atacak gibi duruyor. şu an son düşündüğün ilerleyişin böyle olacağı. paylaşılan bölüm resmi de büyük ihtimal meryemin nişanı atmasından sonrasına ait. ama alpay meleğin yörede halille adı çıkarak kötü anılmasını dava sırasında kullanacak olabilir ve bu yüzden konuşuyor olabilir diye düşünoyorum zaten ihsan velayeti alamıyoruz gibi bir şey diyor fragmanda

bunun dışında mithat ve melek sahnesi güzel olmuş.. olması gereken yüzleşme sonunda olmuş ama o zaman bunlar araba da başka bir sebeple sarılıyorlar olsa gerek.

açıkçası hem kerem öğrenecek, hem nişan atılacak hem mithatla yüzleşme olacak hem defne olayı olacak bence bunların hepsi olmaz bir bölümde.. fragmanda yanıltmaca olan şeyler vardır . hepsi göründüğü gibiyse de baya şaşırırım açıkçası

Spoiler İçermektedir

özet ve resimlerde gelmiş. özet bize farklı bir şey vermemiş . resimlerde ise alpay ve melek konuşması var ihsanda var. sanırım alpay burda yaşanan tartışma sonrası dünürle konuşacak ne diyorsa diyecek.. yapacağı hamle ile davayı tehlikeye sokacak.

resimlerde de pek ilginç bir şey yok. sadece bir tane orda da seyit ali genelde çocukların sünnetlerde falan giydikleri şehzade kıyafetinden giymiş handa ve yanında dedesi var. doğum günü hediyesi mi diyeceğim ama kutlama da üzerinde yok. acaba sünnet gibi bir şey mi olacak ileriki bölümlerde
    Konu SELVERR tarafından (13-01-20 Saat 16:29 ) değiştirilmiştir.
    Kalbinize not düşün. Hayat hesapla değil nasiple yaşanır

3. Beğenenler;
    lety_ayse (14-01-20)

Durum:
    Figüran
    Yer
    Ütopya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    42

Bahsedilme
    1 Mesaj

Şu sıra çarşamba günü dizileri o kadar artmış durumdaki senarist izleyicileri dram yönünden vurmak istemiş. Reyting ve seyirci kaybetmemek için...
    Bana da ikinci fragman ağır dram yüklü geldi.
    Kerem'in Defneden önce hastalığı öğreneceğini hiç düşünmemiştim. Ama büyük ihtimal bu kısım finale doğru gerçekleşir. 17.bolumde Kerem'in yıkılışını izleriz. Bu bölümde Halil, Mithat'ın dağılmasını izleyeceğiz ne de olsa.
    Alpay'a kırk yılda bir doğru birşey yapıyor anladığım kadarıyla. Melek'e acı çektirmek için Halil'i Dünür Emmiye şikayet ediyor. Ve nişan atılacak yine Alpay sayesinde.Tabi bu durum Cumali ve Seyitali cephesinde soğuk rüzgarların esmesine neden olur.
    İhsan'ın velayeti kaybedebiliriz demesi çok sinir bozucu, eğer Melek'in adı Halil ile anıldığı için o velayet kaybedilecekse yüz kızartıcı bir durum olduğu için Alpay ile Funda'nın durumu ne? Senaristler bu durumu nasıl bağlayacak çok merak ediyorum.
    SAK da olduğu gibi Seyitali'nin velayeti için Melek - Halil evliliği gerçekleşebilir.
    Bence Halil ilk buluşmada mantığını dinleyerek evlilik günü alalım diyecek. Sonra hastalığı öğrendikten sonra Melek'i hala sevdiğini anlayacak.Halil, Meryem'i arayacak nişanı atmak için ama zaten Meryem babasının zoruyla o nişanı atmak zorunda kalacak. Halil ise Meryem'i mağdur durumda bıraktığını düşünecek ve kendini suçlayacak.

Mithat ve Melek sahnesine gelecek olursak fragmanlarda iki kere birbirine sarılıp ağladıklarini gördük bir arabada bir evin önünde acaba aynı seneryo iki farklı mekan mı yoksa iki farklı yüzleşme mi diye çok merak ediyorum.
    Spoiler İçermektedir
    Konu lety_ayse tarafından (14-01-20 Saat 13:04 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,201

Aldığı Beğeni: 1,973

Bahsedilme
    5 Mesaj

Spoiler İçermektedir

halil ve meleğin evliliği hakkında aslında bu aralar çok sayıda tahmin okuyorum dizi izleyicileri tarafından yazılan ve bir dizi klasiği olarak da çok olası bir durum. hatta keşke bu evlilik olsa halil ve melek izleriz ne güzel. tabi bu evliliğe karar verip kimsenin haberi olmadan yapmaları lazım diğer türlü ortalık karışır.

bunu çok istesem de ben alpayın şu sahte boşama işinin ortaya çıkacağını düşünüyorum. bilmiyorum alpay kendimi yapar ama melekle evli konumuna geri dönmesi daha beklediğimi bir şey aslında. hani durumlar zorlaşsın diye ve bu dile geldiği için melek evli konumuna geçebilir diye de düşünüyorrum

ihsanın avukatlık olayını zaten ben hiç anlamıyorum. yanılmıyorsam ihsan boşanma avukatı olmadığı için halil bir arkadaş bulmuştu ama o unutuldu sanırım. ya da sonraya kaldı. zaten başından beri neden melek bu davada zor durumda konuşuluyor onu bilmiyorum. imzayı melek atmış olsa bile kararından dönüp çocuklarını isteyemez mi alpayın yaptıkları en azından bir kısmı ispat edilebilir en önemlisi funda var mesele, nasıl oluyor da davayı melek kaybetme tarafında oluyor. alpayın çıkardığı dedikodu işi bu kadar hızlı mı olacak da tehlikeye girecek mesela durum. acaba alpayın başka bir hamlesi daha mı olacak. haini loca mevzusu bu hafta mı patlak verecek hani melek işsiz kalırsa gibi durum mu var acaba. başka aklıma bir şey gelmiyor.

mithat ve meleğin asıl yüzleşmesi evin önünde olan da arabada ağladıkları yer hastane sonrası falan sanırım orda ya anılar canlandı ya başka bir şey . orda hastalık durumu değil belli ki sarılmalar yoksa evin önündeki sahnede melek mithatın duyduğuna bildiğine bu kadar şaşırmazdı gibi geliyor.

rakipler arttı birde bu hafta maç var sanırım bilmiyorum oranlar ne olur ama bildiğim dizi izleyicisinin dramın daha doğrusu kötülüklerden yorulduğu. tabi hastalığın birileri tarafından öğrenilmesi etkiler ama geçen haftaki gibi full kötülük olursa izleyicinin kaçması yüksek gibi geliyor bana. hele defnenin halleri baya kızdırdı izleyiciyi
    Kalbinize not düşün. Hayat hesapla değil nasiple yaşanır

6. Beğenenler;
    lety_ayse (15-01-20)

Durum:
    Figüran
    Yer
    Ütopya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    42

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Benim Adım Melek

Yazdıklarınıza katılıyorum çeşiti çeşit teoriler dönüyor ortalıklarda...
    İhsan konusu cidden çok karmaşık hatta Arap saçı gibi bir halde Arabulucu olan İhsan nasıl velayet davasına bakıyor onu da geçtim çocuklar zaten Almanya doğumlu velayet davasının Türkiye Mahkemelerinde yapılmasıda bir enteresan hadi bunu da geçtim... Çocuklar yalan söylemez eğer Küçük Seyit Ali dinlenmek için hakim karşına çıkınca Funda ile olan durumları anlatacak bu yüzden direkt velayet Melek'e geçecek...Şu velayet işiyle Melek daha sıkıntı çeksin diye senaristler elinden geldiğince uğraşıyorlar daha ne çekecek Melek çok merak ediyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri