Sayfa 16/32 İlkİlk ... 612131415161718192026 ... SonSon
160 sonuçtan 76 ile 80 arası

Konu: Benim Adım Melek - Bölüm Yorumları

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,201

Aldığı Beğeni: 1,973

Bahsedilme
    5 Mesaj

Standart Cevap: Benim Adım Melek - Bölüm Yorumları

Meleğin hastalığını Ömerin geçiştirip meleğin kendisinin söylemesi çok iyi olmuş. Meleğin o odada yaptığı konuşmalar ve sahnenin tamamı bölümün en sevdiğim kısmıydı. Meleğin bu gerçeği herkesten saklayıp anlatmak için halili seçmesi çok anlamlıydı. Aslında seyran meleğin bunu nasıl yaptığının açıklamasını yapmış oldu. Melek kendine en yakın hissettiğini ona şefkat gösterene onu sevene ve en fazla tanıdığı kişiye anlattı bu gerçeği. Bu açıdan o kadar anlamlı sahne olmuştu. Defalarca izleyebilirim. Oyuncular döktürmüşler. İkili sahneleri çok görmüyoruz ama sanırım dizi boyuncaki en iyi sahneleriydi. Zaten meleğin Halil için söyledikleri de çok güzeldi. Halilin gerçeği duyup kalışı ve hemen kendini toparlayıp ben yanındayım deyişi bırakmayacağını söylemesi çok güzeldi. Kendini tutup meleği güldürüp kapıdan çıkıştaki dağılmış hali ve sonunda mirzayı görünce kendini koyvermesi enfesti. Kısaca bölüm diye bu sahneyi verseler sara sara izlerdim o derece etkilendim. Konuşma sonrası mirzaya meleği anlattığı meleğin pes etmesi üzerine düşündükleri vs vs. Ve hastaneden ayrılmamaları çok güzeldi. Hani halilin duyguları dışında dost ve arkadaş olarak yalnız bırakmamaları da güzeldir.

Diğer bölüme dair sevdiğim sahne ise üç derdonın bağ evi sahnesi oldu. Orda da mirzanın sözleri çok güzeldi. Keşke Halile hep bu açıdan sözler söylese. Yüreğindeki hakikatı göreceğini er geç gerçeği anlayacağını söylese. Keşke bu sözler Halil için etkili olsa da yüreğinin sesini dinlese dedim izlerken. Ömerin kendinden dert yanarken yine mirzanın bir de amcanı düşün dediği sözlerde güzeldi. O sahnelerde Halil çok düşünceli idi umarım yanlış kararından döner artık dedim.

Aslında bölüm genel olarak güzel ilerledi. Duygusallık yüksekti ama bağlar artık daha sıkıydı.

Mirza ve seyran sahnesi de güzel bir sahneydi. Seyrann sözleri mithatı melek için yüreklendirmesi falan. İyiki böyle sahneler olmuş bu hafta.

Kerem melek sahabeler, seyit alinin handaki sahneleri de güzeldi eğlenceli idi. Bir tek şehzade kıyafeti durduk yere giyilmiş biraz garip olmuş ama eğlenceli sahnelerdi
    Cumali ile sahneleri de güzeldi.

Alpayın planının ne olacağını merak etmiştim maksat Halil Antep'ten gitsinmiş umarım ters teper diye düşünüyordum aslında öyle de oldu dünür işi bozdu. Nişanı arma haberi Zümrüt ve Cumali ye iyi kapak oldu aslında. Çok emindiler hallerinden. Gerçi düşünmesi sonucu sanırım Halillde kararından vazgeçti yüzüğü çıkardı ama sanırım koz tarafı yüzüğü attı olarak kalacak. . Ama umarım nişan atılır geri dönüşü olmazda Meryem den kurtuluruz Resmen gereksiz bir karakter. Kendi kendine triplerde ve yalanlarda yaşıyor umarım kurtuluruz. Bir şeylerden haberi yok gibi takılıyor sinir oluyorum. Zümrüteen medet umuyor umarım başarılı olamaz.

Ailecek doğum günü kutlaması sıcacık olmuş. Hep böyle sahneler olmalı.

Zümrüt hala hata yaptığının farkında değil Vildana da aynı şeyi yaptırmaya çalışıyor.

Mithat ve melek sahneleri ve yüzleşmesi de iyi oldu. Meleğe destek olacak birileri çıktı. Kerem de duydu. Bir yanılma olur diye bekliyordum ama duydu. Belli ki kerem de mithatın gibi saklayacak bildiğini. Ama bu gerçek sanırım keremin spor hayatına darbe vuracak ve başarısız olacak.

Defneyi az gördük iyi de oldu. Zaten var olduğu sahnelerde de yine bencil olduğunu gösterdi. Çekip giden kendisi bir de kereme trip atıyor anneme söylemedin diye. Sen ne yaptın diye sormazlar mı insana. Valla Ömer olmasa defne ne yaparsa yapsın diyeceğim o derece soğudum karakterden. Bir insan ki bu çocuk değil bir insan babasının metresi ile bu kadar samimi olur mu onunla dertleşir mi ya bu kadar olur.

Kenan ne iş çözemedim. Çocuklara davranışı gerçek geldi. Ama alpayın kötülüklerine izin veriyor oluşu diğer yandan alpaya karşı da samimi gelmiyor çözemedim..

Geçen son iki haftanın üzerine bu hafta ilaç gibi geldi. Kötülük olayları daha azdı. Evet Alpay bir şeyler yaptı mahkeme tehlikeye girdi ama bu kadarla sınırlı kaldı. Bunun yerine sevda, dostluk aile ve hastalık olayları anlatılınca ve oyuncular da başarılı olunca tadında yenmedi. İki haftayı telafi etti resmen.

Ama iHalil ve melek sahnesini hepsinin üzerine tek geçerim.

Fragmana gelirssm çok da etkili ve merak uyandırıcı bir şey yok. Zümrüt ve Cumali aynı ezbere devam ediyorlar. Nişanı kız tarafı attıysa daha neyin zorlaması bu anlamak güç. Halil yüzüğü çıkardı konuşmayı o yaptıysa umarım geri dönmez.

Bölümün teması mahkeme olsa gerek. Ama ben meleğin velayeti alamayacağını düşünüyorum. Ve en iyi ihtimalle dava ertelenir diyorum. Kerem dağılıyor büyük ihtimal maça gitmeyecek.

Defneyi Ömer mi etkiledi dava için kendi mü döndü bilmiyorım. Aslında bu tarafla çok ilgilenmiyorum artık sadece Ömerin sevgisini seviyorum. Hatta Keşke başkasını sevseydi bile diyorum artık.

Alpayın hamlesi Almanya üzerinden olmuş. Anlamadığım dava meleğin kaçırması sebebiyle hızlandı ise meleğin kaçırma suçundan ceza alması gerekmiyor mu. İhsana bakarsak melek her türlü kaybedecek. Kadına alpayın yaptığını açık edemeyecekleirni davayı öyle açtıklarını anlatıyor. İyi de karar değiştiremez mi insana bence melek alpayın yaptığını ortaya koyabilmeli bu engel çok mantıklı gelemedi bana

Valla siteye girmek bir dert. Ne Zaman bitecek bu sorunlar bilmem
    Kalbinize not düşün. Hayat hesapla değil nasiple yaşanır

2. Beğenenler;
    lety_ayse (16-01-20)

Durum:
    lety_ayse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ütopya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    42

Aldığı Beğeni: 32

Bahsedilme
    1 Mesaj

Öncelikle bu bölümü çok beğendim.
    Her bir sahne her bir kelime ilmek ilmek işlenmiş,bize açık açık olmasada küçük küçük ipuçları veriyordu.

Yorumuma kötülerden başlamak istiyorum.
    Kenan, aslında çok açık şekilde karakteri hakkında bilgi verdi bize. Bana yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmam dedi. Bu yüzden Seyit Ali'ye gizli gizli yardımcı olacağını düşünüyorum ama Cumali'nin onu işe almamasını burnundan fitil fitil getirecek gibi. Alpay olayında da bence Alpay, Kenan'ın vakti zamanında handa çalışarak yüz üstü bıraktığı için intikam alacak gibi. Aslında çok karanlık bir karakter değil Kenan, Alpay'a doğru yolu göstermeye çalışıyor babalık konusunda. Kenan sevgiye ve aileye olmaya aç birisi bu yüzden ilerleyen bölümler de sevgi, aile üzerinden belki Melek'e yardım edebilir diye düşünüyorum.

Funda bu bölüm az görüldü çok da iyi oldu. O kadar az sahnesi olmasına rağmen yine de gıcık oldum.

Zehra için Eyşanlar ölmez şekil değiştirir diyorum. Ne kadar yılan ve sinsi bir kız. Öyle anne ve babadan nasıl bu kız çıkmış hala anlamadım. Ben ilk bölümlerde de gıcık buluyordum ama böyle olacağını düşünmüyordum hatta Kerem ile shiplemiştim.Ömerden ona sadece abi olur.
    Ne Ömer takıntısıymış...

Alpay, bu bölüm o kadar itici değildi. Halil konusunda hala takıntılı olmasının altında ne yattığını çok merak ediyorum. Halil'in kuyusunu kazarken istemeden yardım etti. Bu da iyi oldu... Belki Meryem'den sonsuza kadar bu şekilde kurtulabiliriz.

Meryem, cidden çok farklı bir karakter hala çözemedim.Takıntı konusunda Nirvana'ya ulaştı bu bölüm. Halil'in söylediklerini duymasına rağmen, Melek ile konuşmasını hatırladı.Düşündüğüm gibi Başak'ı kendi tarafına çekmeye çalıştı. Biraz olsun başardı da. Sonra en anlam veremediğim Zümrüt'e Halil'i şikayet etti. Bu sahneyi izlerken yok artık dedim. Rehberlik Öğretmeni olduğu için insan psikolojisini çok iyi biliyor. Meryem insalara psikolojik çok güzel müdahale yapıyor. Hatta Halil ile konuşmasında bile bir baskı olduğunu düşünüyorum. Halil'i çok güzel yönlendirdi ve bu yönlendirmeyi yaparken tekrardan Halil ile nikah günü alacağına çok emindi, Meryem. Eğer Halil, Melek'in hastalığını öğrenmeseydi tekrardan Meryem'in dediklerine gelecekti. Alpay sayesinde bir beladan kurtulduk sanki.

Kadriye bu bölüm o kadar sinir bozucu değildi.Çocuk mevzusu için üzüldüm bile. Ama Ünzile'ye yaptıkları doğru değildi. Kadriye bu, huylu huyundan vazgeçmez diyerek çok sinir olmadan izlemeye devam ettim.

Zümrüt'ü, yaptıklarını göremecek kadar kör buluyurum, bu sıra ne zaman aydınlanma yaşayacak çok merak ediyorum. Vildan' a ve Halil'e yaptığı baskıları doğru bulmuyorum. Ayrıca Melek'in hastalandığı öğrenince biraz olsun daha korku yaşamasını beklerdim. "İçini birşeyler kemirdiği için mi yoksa hasretinden mi bayılıyor? " demesi çok gaddarca geldi bana.Evinde, elinde büyümüş kız sonuçta.

Gelelim bölümün güzelliklerine

En beklediğim Cumali küçük Seyit Ali tanışması gerçekleşti. Hep küçük Seyit Ali'nin Cumali'yi de yumuşatacağını düşünmüştüm oldu da.Alpay küçük Ali'yi kolundan tutup götürmeye kalktığında verdiği tepki, Ali'nin giderken Seyit Ali'ye bakışı Cumali'nin küçük Ali'yi sevdiğinin göstergesiydi. Sonra Cumali'nin ev halkına anlatırşını gördük yüzü gülüyordu,sesi heyecanlıydı.
    İlerleyen bölümlerde ben Cumali'nin küçük Ali'yi kendi torunu gibi seveceğini ve Alpay'ın kötülüklerinden koruyacağını düşünüyorum.

Handa ve konakta Seyit Ali, Mahmut, Nefize Hala sahnelerini çok sevdim.Kavgasız gürültüsüz böyle devam etsin.

Başak ve Mirza'nın dostlukların bir kez daha hayran kaldım. Mirza'nın Halil'e akıl vermesi, Halil'in kendisini buldurmaya çalışması çok iyidi. Başak ise Melek' kardeşten daha kardeş olduğunu yine gösterdi. Hastalandığında ona baktı başından hiç ayrılmadı...
    İhsan ise bu grupta sanki yerini bulamadı. Belki de ara bulucu olduğu içindir ne Melek'e ne de Halil'e çok yakın gibi gelmiyor bana. Okul arkadaşlığı sonuçta yıllardır devam ediyor daha arkadaşlarına karşı aktif olması gerektiğini düşünüyorum. Oysa ki İhsan gruba enişte kontenjanından girmiş gibi sanki Halil ile Melek'i çok kısa süredir tanıyormuş gibi davranıyor...

Mithat bu bölümün baş rolü gibiydi. Doktor ile konuşması, Melek'e ağladığını belli etmemeye çalışması, Seyran ile dertleşmesi, Handaki kardeş dayanışması, ablasına kol kanat germesi, en son sahnedeki itiraf on numara beş yıldızdı. Tüm duygular çok güzel geçti bana...

Kerem, Melek'in şuanki çocukları içerisindeki en vefalısı, Ali küçük olduğu için farkında değil. Defne ise bencillik seviyesinin en üstünü yaşıyor. Bazen iyiki Melek'in Kerem gibi bir oğlu var diyorum. Küçük yaşına rağmen annesine dert ortağı olmuş Kerem yıllar içerisinde...
    Son sahne de hastalığı öğrendi yıkılacak o da... Büyük bir ihtimal ile bu hastalık Kerem'in futbol hayatını derinden etkileyecek...
    Defne'ye söyleyecek söz bulamıyorum.

Melek - Halil
    Konuşmadan anlatmak, sormadan anlamak.
    Melek o kadar güzel tarif etti ki aralarındaki diyoloğu kendim gibi biliyorum seni dedi Melek, Halil'e.
    Çok etkileyiciydi.
    Melek, Halil'e yorulduğunu artık ölmek istediğini söylerken bu fikirden onu vazgeçmesine neden olan şeyleri anlatırken çocuklarımı düşünüyorum dedi bakışları ayrıca seni Halil'i düşünüyorum der gibiydi sonra elini Halil'e uzattı. Çok güzel ve dizi için önemli bir sahne idi. Halil hastalığı öğrenince bir kal geldi. Tökezledi. İki eliyle Melek'in elini tutarak Melek'ten savaşması için söz alması çok etkileyiciydi. Sonrada Melek'i güldürmeye çalışması yanında yıkılmayıp odadan dışarı çıkınca kendini tutamaması çok etkileyiciydi. Başa sarıp sarıp tekrar tekrar baktım bu sahneye arka fondaki şarkı da çok uymuş...

Halil'in Melek'in hastalığını öğrendikten sonra kendini araması Melek'i hala sevdiğini anlaması onu sıkan yüzüğü sonunda parmağından çıkarması Halil'den beklediğim bir davranıştı.Bu saatten sonra Halil'in aşkını Melek'i iyileştirme çabalarını izleyeceğiz...

Melek'in hastalığının üçüncü evreye geçmiş olması ciddi anlamda Melek için yolun sonu görünüyor demek... Ama klasik Türk dizisi izleyicisi yorumu yapacağım. Başroller ölmez ölürse dizi biter.
    Melek için hastalık konusunda zor zamanların başlıyor.

Fragman

Melek'in hastalığı daha kötüye gittiği için büyük olasılıkla alacağı kemoterapi dozu daha da artacak bu yüzden saçları dökülmeye başlayacak. Fragmandaki Melek'in o şoku saçlarının dokulmesiyle alakalı diye düşünüyorum sonra da Melek'in saçlarının kestirdigini ve rengini değiştirdiğini görüyoruz. Aslında çok daha iyi olmuş demek saçların kısalması.
    Sosyal medya savaşlarında peruk olayı baya sorun yaratıyordu.
    Halil sonunda annesi ve babasıyla yüzleşiyor. Ve Melek uğruna ailesini karşısına alıyor. Artık bu saatten sonra Halil, Melek'e full destek verecek. Kimin ne dediğini umursamadan...
    Melek ile Mithat'ın eski haline abla kardeş ilişkisinin başladığını görüyoruz ki bu çok iyi bir olay.
    Mahkeme olacak bu bölümde İhsan'a karşı 4 tane saydım ama 3te olabilir Alpay duruşmaya Avukat ordusuyla katılıyor. Büyük olasılıkla çok çetin bir bir duruşma geçeceğe benziyor. Tek bir duruşma da netice alacaklarını sanmıyorum.
    Aslında velayet konusunda ben Defne ve Kerem'e güvenemiyorum. Yakında reşit olacakları çok fazla vurgulanıyor ama bir türlü doğum günleri gelemedi bu ikizlerin.
    Velayet davası küçük Seyit Ali için olacak.Bence
    Defne ve Kerem kendi velayetlerinin babasından olması küçük Seyit Ali'nin ise annesinde olması için uğraşacaklar diye düşünüyorum. Hatta babalarıyla pazarlık yapacaklarını düşünüyorum. Kerem Adana Sporda oynamak için, Defne ise İstanbul da kalıp Ömer ile görüşmeyecegine dair. Tabi burda Funda da olaya dahil olacaktır diye düşünüyorum...
    Konu lety_ayse tarafından (17-01-20 Saat 16:16 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,201

Bahsedilme
    5 Mesaj

fragmanı izleyince defneyi diziden alabiliyor muyuz diye sorasım geldi. bir insan bu kadar mı bencil olur ya. hala annesini suçluyor ben sen değilim diyor. yalnız annesinin yolundan gidiyor o nasıl oluyor anlamadım.. dayanamıyormuş cidden neye dayanamıyor. tek sorun ömer mi ya . annesi nelerle uğraşıyor hastalığı geç kadının kaç tane derdi var ama defne dayanamıyormuş acayip sinir oldum.. bide gitmiş adnana sarılıyor pes dedirm

bence bir şekilde pişman olurda ömer onu affetmez gibi geliyor. ömer bazı durumlarda katı çönkü. zaten artık çift olarak izlemek istemiyorum da ömer tek kalabilir. defne de yok olabilir.

hatta şöyle olsun kerem ve seyit ali annesinde kalsın. defne cici annesi ile takılsın bölylesi daha sorunsuz olur.

nişan gitmiş gibi de kim önce davrandı anlamadım. meryem cesur davranmaktan bahsedince halil attı gibi geliyor ama emni olamadım. umarım aile zoruyla geri dönüş falan yazmazlar

bu hafta fragmanlar heyecansız geldi bana. bir de melek kaybediyor gibi duruyor

5. Beğenenler;
    lety_ayse (24-01-20)

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,201

Bahsedilme
    5 Mesaj

Bölümün en sevdiğim sahnesinden başlayayım. Tabi ki yine Halil diyorum. Halilin meleğin saçlarını görüp kaldığı yere kalbimi bıraktım. Evet kısa bir sahneydi ama etkiliydi. Hatta izlerken geçmişte de Halil böyle görünce mi aşık oldu acaba dedim. Ama geçmişi istemekten artık umudumu kestim.

Locadaki diğer sahneyi de beğendim. Meleğin halilie nişanı sorması kendinin neden olup olmadığını öğrenmek istemesi güzel sahneydi. Halil de net bir şekilde açıkladı aslında kendi isteğini ve diğerlerinin hatalarını örtmek için meleği kullandıklarını çok doğruydu.

Beğendiğim diğer sahneyse nişanın atılması oldu. Meryem buluşmaya gidince oda nişan atmaktan bahsedecek zannettim ama ailesini karşısına almaktan bahsetti. Neyine güveniyordu bilmiyorum ama yüzüğü görüp anlaması güzel oldu. Ağladı falan ama onun için üzülmedim. Gayet bilerek isteyerek bu yola girdi. Ailesine de gitmek istemediğini söyleyince Meryem uğraşacak zannettim hatta locada görünce yüzsüz dedim izlerken ama bir nevi veda için gelmiş. Gitmeyeceğim derken nasıl ikna olmuş orda kopukluk olmuş ama ne olursa olsun gitmesine sevindim. Yoksa Zümrüt ve Cumali nişan geri takılsın diye herşeyi yapacaklardı böylesi çok iyi oldu. Meryem gidene kadar da bunun korkusunu yaşadım. Halilin restine rağmen.

Bunlar dışında halilin babasına rest çektiği sahneyi de sevdim. Açık konuştu aslında kendisinin atacağını anlattı ama anlayan olmadı.

Bağ evinde nefesi nefesime şarkısını dinlemek çok hoştu. Yine döktürmüşler. Bağ Evi demişken Vildan ve Ömer sahnelerini sevdim. Vildan hatasını anladı ama defne Ömeri hak etmiyor ve Ömer gördüklerie daha çok üzülecek gibi duruyor. Diğer yandan halilin Ömere söyledikleri de doğruydu. Malar defne yaşayarak öğrenecek hatasını gibi duruyor. Ya öğrenemez bilmiyorum.

Kerem. Bölümün yıldızlarından biriydi bu hafta. Duygularını o kadar güzel yansıttı ki. Hastalığı öğrenip dağılması sonra ortaya bahane atıp ağlaması maçı annesi için kazanması çok güzeldi. Mithatla olan sahneleri de öyle. Mithat belki de kendinden bilerek anladı hastalığı bildiğini. Bunun dışında keremin alpaya çıkışları da güzeldi. Ama işte Alpay bu..

Defneye gelince salaklıkta zirve yaptı bu haftada. Resmen diziden çıksın gözüyle bakıyorum. Bir insan bu kadar bencil olur mu. Bir tek kendi yaşadıklarına odaklanmış. Ben ben diyerek geziyor etrafta..Bu kadar kör nasıl olunur anlamak güç. Ömer anında anladı fundanın yalan attığını ama defne resmen ne dese inanıyor fundaya. Hayır bu inancı nerden buluyor cidden anlamak güç. Herkesi suçluyor ama kendine bakmıyor. Annesine güya destek olmak için mahkemeye gidiyor ama annesine laf atmakla uğraşıyor. Hayır kadın orada bir şey demedi ki anne olarak niye gittiğini aynı eğitimi orda da alacağını söyledi. Çıkışı o saçmaydı ki. Kadın ona Ömer demedi bir şey demedi. Saydırdı durdu.bu kader mı saygısız olunur.. Birde şunu anlamıyorum annesine Ömere karşı çıktığı için kızıyor da madem neden Ömerin yanında değil. Onun yanında olup savaşsa ya madem. Böyle verdiği tepkiler o kadar saçma oluyor ki resmen izlerken bir kaşık suda boğasım geldi. Bunu dışında Adnanla sinema işine ne gerek vardı. Madem kaçmayacak neden gitti ki bence gereksiz bir sahneydi. Adnana sarılma durumunu saymıyorum bile. Dayanamıyormuş cidden neye dayanamıyor acaba ondan gamsızı var mı acaba. Bir de yapıp yapıp ağlıyor ya hiç gerçekçi gelmiyor ancak sinir oluyorum.

Mithat melek sahneleri çok güzeldi. Sonunda olması gereken sahneleri izledik.

Hastalık hakkında herkes bir şeyler duymaya başladı. Melek geçiştiriyor ama herkesin öğrenmesi yakın gibi duruyor. Zümrüt sayesinde nefise de şüpheye düştü. Saçları de gördü. Onların öğrenmesi yakın.. Zümrüt ise saçmalıkta sınır tanımıyor herkesi kaybediyor farkında değil. Hayır nişan melek yüzünden bozuldu diyor Halil bozdu meleğin yaptığı bir şey yok. Kadın oğlunun duygularını anlamamak için uğraşıyor. Cumali bile anladığında dair konuştu bu hafta. Bir de Meryem le konuşmaya diye gitti Allah'tan gitmeye karar vermişler. İyi oldu bu.

Mithat seyran sahnesi de güzeldi. Diğer yandan seyranm kızı ile konaktaki sahnelerini de sevdim. Kızını falan biliyorlar bence boşanmış olduğunu da bilirlerdir. Ünzile orda hata yaptı evli diyerek. Bir kere ona düşmezdi bunu söylemek diğer yandan onu seçmedi diye onunda kötü olmasına gerek yoktu Kadriye yi tanıyordu sonuçta. Hiç yakışmadı ona. Evet Zeynel konusunda kızabilir ama kızdığı şeyi kendi yaptı.

Kadriye tam bir dedikoducu ondan alıyor diğerine veriyor. Melekten şüphe ediyor. Ünzileden duyduğunu yetiştiriyor sırf kötülük için çalışıyor. Bir de çocuk meselesi var acaba bu hastanede çocuğu olmayacağını falan mı öğrendi de karşı çıkıyor. Gerçi çocuğu da kendi öldürdü ya neyse.

Funda ciddi ciddi defne Adnan evliliğini planlıyor herhalde. Paralar için sanırım.

Zeynele gelince üzüldüm. Güzel biri o ama işte aşkı karşılıksız kaldı. Diğer yandan Kenan ona adım attı da iyilikle mi atıyor anlamadım.

Daha doğrusu kenanı ve amacını tam olarak çözemedim. Meleğin boşanma konusunda

Alpaya kızdı ama onun istediği herşeyi de yapıyor. Güçlü bir avukat ordusu tutmuş meleğin haline gülüyor. Bundan sonraki hamleleri de locayı almak olacak gibi duruyor. Her yerden meleğe kötülük yapıyor. Alpay la derdi de ver gibi ama ona da yardım ediyor anlayamadım o yüzden.

Adnansa funda gibi kötülük peşinde de cidden defineyi mi istiyor oda bir plan içinde mi anlamak güç.

Fragmana gelince yeni bölüm fragmanını sevdim. Halil ve melek üzerine gibi olmuş güzel olmuş. Halilin yine desteğini eksik etmediğini görüyoruz. Anladığım kadarıyla kemoterapide meleğin yanında .. bunun dışında artık o mu götürüyor ya da kemoterapi dönüşü bilmiyorum ama arabada sahneleri var. Ayrıca derdoyla bu sefer Halil meleğe olan duyguları hakkında konuşuyor. Ve locada büyük ihtimal mahkemeyi kaybedip gelen melek için üzüntüsü var. Bunları düşününce Halil ve melek için daha iyi bir bölüm gibi..

Büyük ihtimal loca olayı da patlak verecek. Seyit ali kızımı parasız pulsuz bırakmam diyor bu olay üzerine olabilir. Alpay büyük ihtimal mahkemede meleğin maddi durumundan da vurmak için işsiz kalmasını sağlamaya çalışacak. Umarım bir şey olurda loca satılmaz..

7. Beğenenler;
    lety_ayse (23-01-20)

Durum:
    lety_ayse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ütopya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    42

Aldığı Beğeni: 32

Bahsedilme
    1 Mesaj

Bölümü hem beğendim hemde beğenmedim.
    Beğenmediğim kısım Defne olayı oldu. Yaşının verdiği dünyanın merkezi görüşü biraz kırılmalı diye düşünüyorum. Funda çok güzel işliyor kızı yavaş yavaş ben seni anlıyorum diyerek. Öte yandan Adnan karakterini çok gurursuz olarak görüyorum. Defne'in sevdiği olduğunu bile bile kızın peşinden gidiyor takip ediyor falan. Bir anlam veremiyorum. Defne ben senin gibi değilim diyor annesine ama annesinin geçmişte yaptığını yapıyor. Kendi burnunun dikine gidiyor. Öte yandan Kerem'in dediklerine kulak veriyor gibi gözükse de sağ kulağından girip soldan çıkıyor...

Beğendiğim kısımlar ise ;
    Mithat'ın olduğu tüm sahneler abla - kardeş, dayı- yiğen, Seyran, Ünzile, Zeynel sahneleri hepsi çok güzel ve anlam yüklüydü.

Meryem'in u dönüşü yaparak doğru yolu bulması iyidi. Senaristin son andan böyle bir karar aldığını düşünüyorum. Meryem cidden çok farklı bir kişilikti ailesini karşısına almayı bile göze alarak Halil'e sen tamam dersen ben sana varırım demesi sonra yüzüğü görüp Halil'in cevabını anlaması iyidi.Halil'e vedası çok iyidi, her şeyi anlayıp sindirerek biraz da Halil'e öğüt vererek gitti. Meryem'i oynayan oyuncunun yolu açık olsun.

Bu bölümde daha fazla Halil ve Melek sahnesi beklemiştim ama ne yazık ki kısa ama öz bir sahne izledik.
    Ben fragmanı ilk izleyince Melek saçlarını kestirdi diye Halil üzülür diye düşünmüştüm ama Halil, Melek'in o halini görünce bir yangının külünü yeniden cayır cayır yakıtı. Bir iki saniyelik bir yerdi ama çok iyidi. O kafasının bükülmesi gözlerinin parlaması çok güzeldi.
    Hatta Mirza bile Melek'in o halini beğendi gibi. 😅
    Mithat 'da Nefize halada küçük ipuçları verdi. Melek' in lisedeyken saçları kesilmiş sonra kısa kullanmış. Tabi lise dönemlerinde Halil de Melek'in o halini görünce demek ki vurulmuş 💘.
    Melek'in mahkemesine Halil'in de gelmek istemesi Melek'in mutlu oluşu sonra locayı hatırlayarak gelmemelerini istemesi çok anlamlıydı. Diğer yandan Melek ile Halil'in nişan atma sebebinin konuşulması ve herşeyin açıklığa kavuşması iyidi. Gelecek bölümlerde izleyeceğimiz Melek Halil yakınlaşmasıda Melek bu yüzden kendini suçlu hissetmeyecek...

Bu bölümde gözümde Nefize Hala biraz daha devleşti. Zümrüt'te verdiği ayar çok iyidi. Halil'in çocuk olmadığını kendi kararlarını kendisinin vereceğini çok güzel yüzüne vurdu Zümrüt'ün. Diğer yandan Zümrüt'te geçen haftadan beri sinir olmaya devam ediyorum. Başka biri değil hastalanan, bayılan evinde elinde büyüyen kız Melek, hastandiğını bu şekilde Nefize Hala'ya söylemesi çok saçma geliyor. Hatta evinde Melek bayılınca panik yapmıştı. Bu yüzden kendisiyle çelişiyor karakter.

Cumali'ye sinir olsam da bu bölüm taktir ettim. Zümrüt'te göre daha bilinçli ve aklı başındaydı. Yine sivri dilini Halil'e kullandı ama Halil'in içinde bastırdıklarının artık gün yüzüne çıktığının farkında bundan sonra Halil'in yapacaklarını çok iyi biliyor, nasıl önlem olacağını düşünüyor. Fırtına öncesi sessizlik yaşamış Halil yirmi sene şimdi Şirhan'lara fırtına gümbür gümbür geliyor...

Bu bölümde boğazımı düğüm düğüm eden iki sahne oldu birisi Kerem' di. Diğeri Melek'in saçları.
    Kadriye nispet yaparcasına Melek'e konuşurken benim içim acıdı.Kemoterapi giren biri için saçlar çok önemli bir konu ama Melek yine sessizliğe büründü saç konusunda...
    Kerem ise annesinin hasta olduğunu öğrenince verdiği tepki annesine bahaneler bulması üzdü beni. Güzel yakalamış Senarist izleyici çekmeyi iyi biliyor.
    Diğer yandan Kerem'in babasına olan çıkışları çok yerindeydi. Kendi bakış açısıyla Melek'in kim olduğunu Alpay'a çok güzel vurguladı, Kerem "Bir zamanlar aşık olup kaçarak evlendiğin kadın." dedi.Ama cidden Alpay Melek'e aşık olmuş muydu?Bilinmez çünkü tutarsız senaryo var...

Kadriye resmen dedikodudan besleniyor. Fitneci yenge gibi dolaştı yine bu bölüm. Çocuk konusunda yıpratıcı bir dönemden geçtiği aşikar ama bence kendi kendine yaptığının vicdan azabını yaşıyor o yüzden tekrar tüp bebeğe yaklaşamıyor. Acaba hiç evlat edinmeyi düşünmediler mi çok merak ediyorum...

Ünzile bu bölüm çok gıcık geldi bana nedense, Kadriye'yi bile bile ona evli ve çocuklu dedi, Seyran'dan için...

Albayım Kenan'ın bu bölümde yine bir çizgisinin olduğunu gözümüze sokuldu. Alpay kadar karaktersiz olmadığı belli... Ama Alpay'a oynadığı oyun yüzünden katlanıyor gibime geliyor.
    Diğer yandan Zeynel'i kendi safına çekmek için gitti konuştu.Gecmiste aşık olduğunu fakir olduğunu falan anlattıktan sonra Kenan'ın geçmişte aşık olduğu kızın, Melek olacağını düşünüyorum. Umarım öyle çıkmaz.

Büyük Seyit Ali'nin Melek'in saçını saklaması güzel bir detaydı.

Bu bölümde senaryo ile ilgili bir kısım yine kafamı karıştırdı. Melek Alpay için çocuklara o sizin babanız diyip iyi bir yanını bulamıyorum hep mi böyleymiş anlayamamışım dediğinde Melek birinci bölümde Alpay'ın kumar oynadığını paraları aldığını şiddete başvurduğu gözümüze gözümüze sokuldu. Şimdi bu replik neydi? Melek cidden şimdiye kadar Alpay'a aşık mıydı da görmedi Alpay'ın yaptıklarını... Kaç bölümdür Melek'in Halil'e olan tutumu ve davranışı neyin nesi o zaman... Alpay'ın Melek'in Gaziantep'e gelişini Halil'e bağlaması geçmişte birşey olduğunun kanıtı değil... Melek aşık olmuş Alpay'a kaçmış yıllar sonra ayrılınca Melek Halil'e geri gelmiş, yazarken bile saçma geldi ... Eee o zaman Alpay boşu boşuna Meryem'i gönderdi...

Alpay'a o kadar gıcık oldum ki bu bölüm. Özellikle mahkemede Defne'in annesine sarılmasına engel olmaya kalkıştığında. Seyit Ali'yi sayılarında koparmaya çalıştığında...Kerem'in de dediği gibi ben çocuklarını çok sevdiğini düşünmüyorum Alpay'ın sadece kendi çıkarları için uğraşıyor.

Mahkeme sahnesine gelecek olursak, Melek'in kaybedeceği belliydi. Ama hastalık konusunda Melek'e bir darbe yapılacağını hiç düşünmemiştim. Melek'in kanser olduğu ortaya çıkınca Seyit Ali'nin velayeti babasından kalır. Hastalıkta çocuk yıpranmasın diye. İkizlerin iki hafta sonra on sekiz olacağı vurguladı sonunda... Yani Melek'in mücadelesi artık sadece Seyit Ali için olacak. Kerem de yaşı dolunca annesi ile kalır diye düşünüyorum. Defne zaten babasıyla kalır bu gidişle.
    Mahkemede Melek'in eli o kadar güçsüz değilken yanlış avukatla yine Melek hüsrana uğradı...

Fragmanda sevindirici sahneler var. Halil, Melek için bir mucize olsun istiyor, asıl mucize Melek için Halil...
    Melek'in artık vücudunun ilaçları kaldıramadığini söylüyor doktor belki ılık nakli falan gerekebilir. Konu bu şekilde bağlanabilir.
    Diğer yandan Kemoterapi ve sonrasında Melek'e destek olan bir Halil görüyoruz. Umarım daha fazla Halil Melek sahnesi yazılmıştır yeni bölümde...

9. Beğenenler;
    SELVERR (23-01-20)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri