Sayfa 31/34 İlkİlk ... 212728293031323334 SonSon
167 sonuçtan 151 ile 155 arası

Konu: Benim Adım Melek - Bölüm Yorumları

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,210

Aldığı Beğeni: 1,983

Bahsedilme
    5 Mesaj

Standart Cevap: Benim Adım Melek - Bölüm Yorumları

adnandan kaçırma tüyosu gelmişti onu henüz görmedik ve tüyo düğru değilse acaba adnanı geriye çekip ömer ve defnenin mutlu günlerinde devreye sokarlar mı ? hani hemen olmaz belki ama ailelerin ikna yoluna gidip nişan ya da söz benzeri bir durum olabilir mi? burda da adnan devreye girip de kaçırma öyle yazılabilir mi diye düşünüyorum. hani kızlar annelerinin kaderini yaşar vs diye paylaşıyor ya ekip acaba ilerisi için böyle olubalir mi ? son durumda melek ve defnenin pek benzer yanı yok gibi.. hani defne kaçırılır da gerçeği bilmezler ve kızı yüzünden yine melek suçlanır mı ? ömer ve defne aşkı için hep bu suçlamayı bekliyorum ben evet arada buna benzer söylemler var ama ömer ve defne olayı daha doğrusu ömer için amcasının kaderine giden bir yol düşünüyorum bunu da cumalinin bu haftaki benzetmesinden yola çıkarak yapıyorum. suret değişti ama acı aynı diyor du. şu an fragmanda mutlular kavuştular falan ama böyle gitmez gibi geliyor. meleğin kaçışını burdan yansıtabilirler belki.. adnan haftaya kaçırmazsa tabi

bir de bana şey gibi geliyor. hikaye meleğin hikayesi ama meleğin kaçışını yazdılar ve ardını düşünmediler gibi. izleyicinin geçmişe takılmasını ve meleğin neden kaçtığını merak etmesini beklemediler sanırım onlar meleğin kocasının belaları çocukların aşkı vs bekliyorlardı ama geçmiş te merak edilince kaçış ya da meleğin alpaya aşık olması durumu hikaye de yapay kaldı gibi. toparlayamamaları bu yüzden olabilir. mantıken meleğin alpaya kaçması saçma yani halile rağmen . bizim kadar detaylı düşünmedikleri kesin

nefise ünzileyi de evin çalışanı diye istemiyor . tepkisi sert olmuştu ama adayı yoksa seyran mevzusu kapansın diye bu yolu deneyebilir. ama mithat kabul eder mi ona şüpheliyim. mithata kolay kolay bir şey yaptırılamaz gibi geliyor bana. ama ünzilenin gitmemesi böyle bir hikaye için olabilir. tabi bu olursa zeynel ve mithat dostluğu da biter.

meleğin ölebileceğini bende düşünüyorum açıkcası son bölüm hariç kötülüklere prim verdikleri için ölüm döşeği olabilir gibi geliyor meleğin sonu. zaten bu kadar acı keder için kurtulması mucize olabilir.

evet bu tempo devam ederse sezon finalinde çocuklar ancak 18 olacak gibi . günlük dizilerde bir gün anca geçer ama bizim haftalık dizede aynı durumu yapıyorlar ilginç bir durum.. iki haftadır alpay evlenemedi o akşam olmadı bir türlü ki sanırım haftaya da yok nikah

halil melek durumunda zaten bir tek halilin aşkından eminiz iyi ki eminiz. yoksa umut yok..
    Konu SELVERR tarafından (13-02-20 Saat 16:17 ) değiştirilmiştir.
    Kalbinize not düşün. Hayat hesapla değil nasiple yaşanır

2. Beğenenler;
    lety_ayse (13-02-20)

Durum:
    lety_ayse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ütopya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    46

Aldığı Beğeni: 36

Bahsedilme
    1 Mesaj

Aslında Adnan'ın kaçırması tüyo değildi. Senaryonun bir sayfasıydı.Bu yüzden gelecek bölümün sonunda ya da yirmi ikinci bölümde bu kaçırılmayı izleyeceğiz diye tahmin ediyorum zamanlama olarak. Kurtaranında Ömer'in olacağı söyleniyordu kulislerde.
    Sosyal medya da paylaşılan dünkü çekimlerde ise Defne ile Ömer trafik kazası geçiriyor gibiydi. Kazanın arka planda nasıl çekildiğini göstermiş ekip. Defne, Ömer bağırıyordu. Bugün de hastane çekimleri var. Ben Melek için diye düşünürken galiba Ömer için çekilen sahneler olacak bu hastane sahneleri.Ayrıca çekimi sürdürülen bölümler galiba 23 ya 24. bölümmüş bu yüzden kaçırma ve kurtarma mevzusu iki üç bölüm sürecek anlaşılan.Herhalde Melek ve Halil'in yakınlaşacağı tüyosu burada devreye girecek. Çünkü eski anılar hatırlanırken Melek ile Halil yakınlaşacaklarmış...
    Burada kızlar annelerinin kaderini yaşar mevzusuna girilip Melek'in yaşadıkları gün yüzüne çıkabilir diye düşünüyorum. En azından bize gösterilir diye umuyorum.

Bence de Melek'in kaçışı daha farklı planlanmış dizi başlamadan önce yayınlanan künyelerden de bu anlaşılıyordu. Ama zamanla kafamızda soru işareti oluşturmak adına o kadar fazla konuya girildi ki senaristlerde altından kalkamadı. Çünkü Halil gibi birisi varken Alpay'a aşık olunup kaçma mevzu çok saçmaydı. Yani Halil'in zamanla böyle naiflestiği falan anlatılsaydı. Belki bu kadar geçmişte ne olduğu merak edilmezdi. Ya da Halil de evlenip boşanmış olsaydı Melek gidince. Şuan oluşturulmak istenen Melek Halil birlikteliğine ikinci bahar gözüyle bakılır yine geçmişte olanlar o kadar merak edilmezdi...
    Kesinlikle bizim kadar detay düşünmüyor senaristler.

Mithat Seyran diye direnecek ama bir şekilde Mithat Ünzile diye bağlanabilir. Daha önceden de yazmıştım galiba Zeynel karakterini oynayan oyuncu normalde çocuk oyuncuların oyuncu koçuymuş. Yani hikaye şekillenirken yokmuş sonradan diziye dahil olmuş. Eğer senaristler akıllarında olan ilk Mithat hikayesine geri dönmeyi planlamışlarsa Mithat ve Ünzile olabilir diye düşünüyorum. Çünkü bizim senaristler bu konu da tutarsız. Mehteran yürüşü gibi ilerliyorlar. Konu bir bölüm ilerliyor sonraki iki bölüm geri gidiyor.

Ben bu diziyi ilk izlediğimde babam ve oğlumun hikayesinin kadın ve dizi versiyonu gibi düşünmüştüm. Bu yüzden hani filmde en can alıcı sahne var ya Sadık'ın "Ona bir o da ver baba." diyip bayılıp, hastalığının ortaya çıktığı hatırlamışsınizdir. İşte öyle bir sahnenin Melek ile babası arasında geçmesini ve Seyit Ali'nin hastalığı bu şekilde öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum ilk bölümden beri. Hatta Melek'in hastalığının daha da ilerleyip son aşamaya geleceğini düşünüyorum, yaşadığı bu kadar açıdan dolayı. Halil'in Cumali'ye çok büyük patlayıp Melek ölüyor baba gibilerinden konuşup babasının yanında ağlayıp teselli arayacağı senaryolar kuruyorum beynimde...
    Hastalığın tedavisi ilik nakli olabilir bu yüzden hastalık daha da ilerleyebilir. Ama kanser dizinin kanser hastalarına umut olması adına bir Melek'in ölmeyeceğini de düşünüyorum.

Günlük diziler daha hızlı ilerliyor bizim diziden. 😅
    Bence bölümler biraz ivme kazanmalı. En azından bir bölüm iki günü kapsamamalı. İlk bölümlerde bir bölüm daha fazla günü kapsıyordu. Ya da bölümler böyle yazılmaya devam edilecekse bölümlerde zaman kavramları kullanılmamalı. İkizlerin doğum günü İki hafta sonra deniliyor insan izlerken iki bölüm sonra doğum günü bekliyor. Ama bizim dizide üç bölüm geçti haftaya dört bölüm olacak biz hala toplamda 6 - 7günü izlemiş olacağız.
    Konu lety_ayse tarafından (13-02-20 Saat 17:46 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    SELVERR (13-02-20)

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,210

Bahsedilme
    5 Mesaj

Ben bir sayfada tüyo olarak okumuştum senaryo falan görmedim o yüzden yorum yaptım. Ama senaryo ise haftaya bölüm sonu falan olur o zaman kaçırma. Umarım uzun sürmez kaçırma.

Kaçırma olursa büyük ihtimal bir seferberlik olur kurtarma için ve haliyle Halil ile yan yana olur. Arama kurtarma sırasında da yan yana olmaları yakınlaşma ile tanımlanabilir. Bence budur yakınlaşma. Diğer yandan eski anılar için de aslında eski anı deyince dünkü sahneyi görünce pek bir umudum yok ama belki defnenin yokluğunda Ömerin yaşadıkları üzerinden halilin melek sonrası neler yaşadığı yazılabilir. Yani yazarlarsa. Yakınlaşma için de kimbilir neye yakınlaşma diyorlar acılar konusunda ise zaten o konuda yakınlar bence. Melek ağlar durur kızı için çünkü ve korkar haliyle.

Hatırladım dediğiniz sahneyi. Orda ölüyordu adam umarım melek ölmez. Ben ne olursa olsun meleğin bir şekilde kurtulmasını ve yaşayamadığı mutluluğu geçte olsa yaşamasını istiyorum. Hatta melekten çok Halil yıllarca beklemenin karşılığını alsın diye istiyorum. Umarım melek kurtulur Halil de ona kavuşur. Yoksa Halil de meleğin arkasından pek yaşamaz gibi geliyor bana. Tabi ikisi arasında ilerleme yaşanırsa. Genel izleyici yorumları melek kurtulsun umut olsun diyorlar hatta hasta insana yaşattıkları yüzünden çok tepki çekiyorlar umarım öldürmek gibi bir sahne yazmazlar. Ama bilemiyorum da çünkü senaristlerin ne yazacağını kötülük dışında tahmin edemiyorum. Bir de bir önceki işlerinde finale kadar mutlu olmamış çift o yolu izlerlerse diye korkuyorum ki orda çiftin aşkı vardı anladığım kadarıyla burda meleğin dramı. Yani çiftlik bir durum yok. Melek ailesi çocukları dolayısıyla hikaye olarak var ama Halil yok gibi bir şey. İkili sahneler çift sahneleri zaten 20 bölümde yok.

Yalnız kaçırma sonrası bir de kaza varsa ve Ömer zarar görürse bence Vildan kızım tavrından geri dönüş yapar. Umarım kazalık ve kötü bir durum yoktur. Ömerin zarar görmesi az da olsa yatışan gerilimi iyice tırmandırır.

Evlenip boşanmış kadın mutlu olamaz her seferinde boşanıkan koca düşman olur bakışı olduğu için mithatı da üzüp Ünzile ile yapabilirller çok çünkü. İstemesem de yapabilirller diye düşünüyorum. İlla düşman olmayabilirdi bence ama dizileri kötülük yürütüyor malum. Ama yine de mithatın Seyran dan kolay vazgeçeceğini sanmıyorum. Ama belki geçmişten biri olabilir. Yanılmıyorsam Mahmut bu konuda bir vurgu yapmıştı geçmişte aşk mı yaşamış deliye mi dönmüş ne belki öyle biri olabilir.

6. Beğenenler;
    lety_ayse (13-02-20)

Durum:
    lety_ayse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ütopya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    46

Aldığı Beğeni: 36

Bahsedilme
    1 Mesaj

Az önce setten resim geldi herkes hastane önündeydi. Cumali, Seyit Ali, Kerem, Halil yanyanaydı. Galiba Defne'in kaçırılması düşman iki aileyi tekrar bir araya getirmiş gibi.Tabi kaza geçirenler arasında Ömer de olduğu için yanyana olabilirler.
    Dediğinize katılıyorum.Ömer üzerinden Halil'in geçmişine vurgu yapılabilir ama o da max 2 dakika sürer. Söz konusu başroller olunca sahne uzunluğu max 2 dakika oluyur. Halil zaten her konu da Melek'e destek veriyor. Bu kaçırılma konusunda da yanında durur Melek'in, Alpay ve Kenan karşısında güçlü olması için.
    Mahkeme öncesi Melek'in lehine bir durum oluşturabilir bu kaçırılma ama Halil ile Melek'i yan yana gören Alpay kötülüklerine devam edebilir.

Ben artık elde tutulur Melek ve Halil sahnesinin olmamasını ikinci sezona bırakılmasına bağlıyorum. Yoksa bir açıklaması yok. Başrollerin sahnesinin olmamasını. Yirmi bölümdür toplam ikisinin 20 dakika olması Türk dizi tarihinde bir ilk..

Mithat kalbini dinler bir yolunu bulup Seyran'a yönünü döner. Ünzile'yi nikah masasında bile bırakabilir. 😅 Geçmişten gelen bir kız Mithat'a gelmesin,(evet Mahmut bahsetmişti) çünkü Mithat için savaşan iki kadın karakter var. 😅 Halil'in kıymetini anlaması için Melek'in Halil'i kıskanması lazım o yüzden yeni bir dişi karakter girecekse Meryem gibi olmayan yani zararı olmayan bir iki bölümlük bir dişi karakter gelmeli... 😅 😅 😅
    Sonuçta Halil'e Melek'in onu kıskandığını hissetmek çok iyi gelir. Halil sevildiğini hissetmeli. Boşuna kürek çekmediğini anlamalı bir bakıma...

8. Beğenenler;
    SELVERR (14-02-20)

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,210

Bahsedilme
    5 Mesaj

melek o kadar kendi içine dönük biri ki kıskançlığın olması ve belli edilmesi çok zor. hele dediğiniz gibi ikinci sezon olacaksa biz daha çok bekleriz onlar adına gerçek bir gelişme olmasını

bahsettiğiniz resmi gördüm. ömerse kaza geçiren herkes o sebeple ordadır tabı defne de belki hafif yaralanmış falandır çünkü alpay falan var resimde. değer yandan ömere bir şey olduysa sebep adnansa her türlü suçlama defneye dolayısıyla da meleğe gelir bence. aralarının yumuşaması bu olayla eski haline gelir. bence hafızın hastane sahneleri benzeri ve daha fazlası olaylar yaşanır hastanede. resimde olmayanlarda ömerin başını falan bekliyordur bence . yalnız resim bile olsa keremin halilin yanında olması dikkat çekici

10. Beğenenler;
    lety_ayse (14-02-20)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri