Sayfa 22/44 İlkİlk ... 1218192021222324252632 ... SonSon
217 sonuçtan 106 ile 110 arası

Konu: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Durum:
    mehmetlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    898

Aldığı Beğeni: 957

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Bölümü anca izleyebildim çok güzel bir bölümdü bütün Suna Nejat ve Kayra sahneleri güzeldi de Nejatın durmadan ne olursa Sunayı suçlayıp ters davranması biraz sinir bozucu kızcağız nereden bilsin ayağının sakatlanacağını canım Allah Allah hem yardım etmeye çalışıyor hem de azar işitiyor ne gıcık bir adam yahu Hande yine kandırdı herkesi bu sefer Sunayı da kandırdı maalesef sevinmiştim bu sefer ezilmeyen saf olmayan akılı ve zeki kandırılamayan bir esas kız göreceğiz diye ama hüsran oldu şimdi hande yapar Suna da tuzağa düşer artık sinir bozucu olur Sunanın annesi de çıktı her zamanki Türk dizisi klasiği uzaklara giden anne zengin olarak döner kesin başka bir adama aşık olup gitmiştir yada adam öyle sanmıştır Serkan burcu da olmayacak beli oldu meğerse Serkan handeye aşıkmış hep aynı şeyler yazmaktan sıkılmıyorlar mı bizim senaristler anlamadım yani Serkanı burcuyla yazsalardı ne olurdu süper bir çift olurlardı bence Sunanın o salak geri zekalı abisine mi uygun gördünüz o sevimli kızı saniye ile hayri çok tatlılar Kayra ile Saniye nin ilişkisine de bayıldım kocaman ve güzel bir aile olacaklar kesin umarım diziyi uzatıp saçmalamazlar bence yaz dizisi olarak kalsın 16 bölüm olsa süper olurdu mesela

2. Beğenenler;
    deren1970 (22-07-19), qsawe (21-07-19), seval2005 (22-07-19), yedel (21-07-19)

Durum:
    anka8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Bazen çok üstüme geliniyr
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 8

Bahsedilme
    0 Mesaj

Merhabalar,

Bilenler, hatırlayanlar olacaktır belki Kiralık Aşk denilen karadeliğe düştükten, ismi lazım değil bir kezban esas kız yüzünden defalarca sinir krizleri geçirdikten sonra bu yaz dizileri işini toptan bırakmıştım ama Benim Tatlı Yalanım'a şöyle bir göz ucuyla baktıktan sonra takip etmeden duramadım :)

Bence son zamanlarda yapılan işler arasında en iyilerinden olabilir ama maalesef gördüğüm kadarıyla sosyal medyada üzerine pek ilgi çekebilmiş değil.. burada da sanırım bir hız problemi var ama umarım en kısa zamanda işler düzelir..

Gelelim diziye, öncelikle Kayra'ya bayılıyorum... özellikle genelde dizilerdeki çocuk oyuncuların o büyümüş de küçülmüş, bilmiş hallerine katlanamayan biri olarak. İşte olması gereken çocuk oyuncu şirinliği ve doğallığı bence budur, maşallah oyunucu kadar eğitmenlerini de doğru yönlendirmeleri için ayrıca tebrik etmek lazım.

Başrol Furkan Palalı da bence kendini güzel geliştirmiş, sırıtmıyor eskisi gibi, Aslı bekiroğlu da arada kulak tırmalayan sesi dışında gayet iyi idare ediyor bence halimize şükretmek lazım neler neler var :)

Ama tabi benim maşallah dediğim 3 gün yaşamadığı için bu bölümün bu kadar feci olmasına şaşırmadım :) (evet bana göre bir önceki şahane bölümün çok çok altında ve başarısız bir bölümdü)

Başlıyorum o zaman. Öncelikle 6. bölüm sanki yanlışlıkla 2 bölümün bir arada montajlandığı hissini sadece bana mı verdi? her şey koştur koşturdu, tempolu olmak sıkıcılıktan çıkmak böyle bir şey değil. hiçbir şey doğal akışında tamamlanmadı her şey kesik kesik izlenimi verdi, onu da yapalım, dergiye üç-beş kişinin daha elini sürdürelim gibi apar topar geçişler oldu..

mesela tatile gittler, ki Kayranın ilk kez anne ve babasıyla gittiği, hayatı boyunca beklediği tatilden bahsediyoruz.. çocukla ne paylaştılar nasıl vakit geçirdiler? Hepi topu 15 dakikalık bir bisiklet turu. Tamam çifte kıskançlık yazılacak, başbaşa sahne de elbette olacak ama bunlar zaten her başlayan dizide var, BTY'ı diğerlerinden ayıran sevgili olmaya değil aile olmaya başlayan bir çifti işlemesi olması. Mesele yemeğe gittiklerinde kıskançlık sahneleri tamam keyifli, e devamında Kayra gelse üçü birlikte bir yemek yese, Nejatın işi bir tarafa bırakmasının sonuçlarını görsek...

Kayra konu mankeni değil, konunun tam odağı olmalı.

Akşam oluyor Nejat sakatlanıyor biz taaa sabah bunlar toplanmış giderken görüyoruz! Sabah yatak ve oda kosunda 10 dakika tartıştıktan sonra o gecenin nasıl geçtiğini de göremiyoruz? O zaman böyle bir tartışma bir yere bağlanmayacaksa neden yaşandı mesela?

Zaten birşeylerin olduğunu duyuyoruz ama nedense göremiyoruz. Nejatların toplantıda olduğu sırada Kayra günü yapan Suna ve Kayra'yı mesela. Oysa ben Kayra ve Sunanın Nejattan bağımsız olarak da birbiriyle nasıl vakit geçirdiğini izlemek istiyorum. Yoksa şu haliyle gerçekten Suna Kayrayı okula götürüp getiren, üstünü giydiren, yatıran sıradan bir bakıcı gibi..

Ama Saniye ilk defa eve geldiğinde gördüğümüz Kayra'yı hatırlarsak biliyoruz ki aslında annesini hiç tanımıyor ve her fırsatta bir şeyler öğrenmek için can atıyor.

Lafın ortasında biraz alakasız kalacak belki ama Saniye'nin eve ilk gelişi demişken, onu diğer bazı görgüsüz esas kızın en yakın arkadaşları gibi 'ooohhh villada 2 gün geçiricem, jakuzisi de var mıdır kız girerim şöyle köpüklü köpüklü, amaaaan şu yalan dünyada biz de acıcık keyif çatalım ne yani' vs. vs. gibi avamlıklara bulaştırmadıkları, son derece normal gelip gittiği için senaristlere kendi adıma ekstra bir puan verdim bile. Ama ama... insan bir de sormadan edemiyor, sunanın babası bir de o kadar olgun ve aklı başında görünen adam nasıl nejat'ın fikrini almadan belki de hiç kabul etmeyeceği bir emrivakiyi böyle dan diye yapabiliyor. ortada böyle bir oyun olmasa ki sunanın babasının bildiği de zaen bu, bir paton evde olmadığı zaman kızınn bakıcısının ailesinin ya da başka bir yabancının, kendi evinde kalmasına neden razı olsun, saniyenin bahsettiğim gibi bir görgüsüz olmayacağının ya da başka şekillerde imkanlarını suistimal etmeyeceğinin ne garantisi var?

hayır tüm bunları sunanın abisinden görebileceğimizi tahmin ettiğimden özellikle canımı sıkıyor da ondan...

neyse ne diyordum.. bölüm kötüydü, nejatın çocuklar duymasın taş fırını triplerine girmesi biraz abartıydı (aslında kıskanılırken, oteldeki kızlara sunayla power couplecılık oynarken, sunayı ve bence hislerini tartarken ne kadar tatlıydı), olaylar sürekli bir koşuşturma halinde ama buna rağmen her şey yarım yamalaktı. ben handenin hikayesiyle ilgilenmiyorum, serkanın handeyle olmuş-olabilecek bir hikayesine de inanmıyorum, sunanın annesinin nasıl zengin olduğuyla hele hele hiiiiiçç vakit kaybetmek istemiyorum.

bol bol suna-nejat ve kayra görmek istiyorum. tabi ki dizinin yan hikayelerle yürümesi gerektiğinin farkındayım ama bunun esas hikayeyi destekleyecek biçimde olması gerekir, sunadan öncesi ve sunadan sonrası vurgulanmalı ki varlığı hissedilsin. Kayranın gelip Sunaya artık babam daha çok gülüyor demesi gibi

hayri nasıl nejat için bu kadar güvenilir, nejat aylini hiç mi aramadı, boşanmaya çalışmadı mı? aylin ortada yok ama ailesi de mi yok bu kadının? hiç mi torunlarını merak etmediler? ya nejatın? ailesini de mi kaybetti ve belki de emin olmadan aylinle sırf bir aile olabilmek için acele bir evlilik yaptı? suna deseniz neredeyse kendisi daha çocukken şimdi annelik yapan olgun bir kadına dönüşmek üzere, biraz kendiyle içsel sahnelerini görmeliyiz.

boş komedi ya da uzatılmış entrikalar değil, karakterleri tanıma fırsatı bulabileceğimiz anlar istiyorum. Nejatın nasıl terkedilğini anlattığı ya da resim atölyesinde içini döktüğü gibi sahnelerin tadı muazzamdı.. mesela burcu daha iki gün önce evlenmek üzere olduğu adam tarafından aldatıldı ama en yakın arkadaşı sunanın bundan haberi var mı yok mu belli değil. oysa bu ikisi arasında bu konu gündeme gelse ve bu tip durumlara karşı sunanın bakışını öğrensek fena mı olur? git intikam al mı diyecek, yeni bir sevgili bul karşısında hava mı at diyecek, boşver unut zaten sevmiyordum ben hiç diye itirafta mı bulunacak... böylece onun aslında bir insan sarrafı olduğunu mu anlayacağız. ya da teselli etmek için kendi eski aşk maceralarını hatırlatacak.. nerde...

diyebilirsiniz ki bu kadar da kulp takılmaz, doğrusu ben kulp takmıyorum vaat ettikleri potansiyelin altında kalmalarına dolayısıyla da aklımızı hafife almalarına kızıyorum. çok güzel bir teması ve bence şimdilik güzel de karakterleri var, sırdanlaşmasın, hikayenin açılabileceği bambaşka yollar varken oradan buradan aşırma konuları ısıtıp ısıtıp önümüze koymasın, biraz daha özgün ve özenli olsun diye temenni ediyorum, çünkü her şeye rağmen bu çiftin ve bu tatlı ailenin başına gelecekleri merak ediyorum.

Fazla uzattım, herkese keyifli seyirler :)
    Konu anka8 tarafından (21-07-19 Saat 23:06 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    deren1970 (22-07-19), mehmetlover (22-07-19), seval2005 (22-07-19), yedel (21-07-19)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    605

Aldığı Beğeni: 301

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese merhaba..

birbirinden güzel yorumlar okudum ve cok da mutlu oldum... Ellerinize, yüreginize saglik! Hosgeldiniz!

Basligimizda biz BTY sevenler, izlemeye ve gördüklerini yorumlamaya deger görenler sayica gün gectikce artiyoruz, ne güzel!

Ben yazilanlarin hem bizim hem de sadece okumak amacli burada olan misafirlerimiz icin basligimizi daha da güzellestirdigine inaniyorum....

Cünkü her birimiz digerlerinden degisik ayrintilari görüyor onlari dile getiriyoruz, farkinda misiniz? Kimimiz bir sahnede söylenen sözcüklere, bir digeri kahramanlarimizin bir baska sahnedeki durusuna veya bakisina deginerek kendi görüsünü yaziyor...

Ben sizin yorumlarinizi okurken sayenizde kendi adima bölümü tv-de izlerken bir sekilde görmedigim veya dikkat etmedigim o kadar cok ayrintiyla karsilasiyorum ki, hepinize ne kadar tesekkür etsem azdir...

En cok ortak duygularimiza, görüslerimize seviniyorum! Hande örneginde oldugu gibi... Hic birimiz bu kizin iddia ettigi gibi iyi biri olduguna inanmiyor! Simdilik tirnaklarini iceri cekti ama bu elbette gecici bir baris süreci... Aylin´in bir baska erkekle birlikte oldugunu ögrendikten sonra nasil da mutlu oldu... Hande o andan sonra pamuksekeri kivaminda tatli mi tatliydi... Hemen sivadi kollarini ve en zor sorunlari da cabucak hallediverdi... Ama Hande´nin Aylin / Suna ile savasi biliyoruz ki, henüz baslamadi bile...

Bir de Berrin ile Sevket sicak savasi var karsimizda... Elimizde fazla bir bilgi olmadigi halde fikir yürütmeye calistigimiz...

Daha önce de deginmistim... Acaba karsimizda yeni bir "ASK yeniden" calintisi mi var? Yani, birbirine cok asik, evli bir ciftin, bir yanlis anlama sonucu birbirine düsman olmalarinin hikayesi mi var senaristlerin kafalarinda? (Orada Meryem kücücük kizinin babasinin yani asik oldugu adamin hayatini kurtarmak icin onun cok zengin olmus can düsmaniyla kacmayi kabul etmek zorunda kalmis ve yillar sonra ancak o adam ölünce cikip geri gelmisti... Hic de gecerli bir mazeret degildi ama valla bize öyle denildiydi... )

Yoksa yesilcamvari bir durum, cok zengin bir ailenin biricik kizi Berrin´in tek ve büyük aski, fakir ama gururlu Sevket´in ask hikayesi olabilir mi, gördügümüz iki tarafli büyük nefretin arkasinda?

Berrin´in bir zamanlar belli ki, cok sevdigi belki de ailesini bile ezerek, evden kacarak evlendigi kocasini ve 3 cocugunu terk etmesinin nedeni kesinlikle bir erkek olmali ama bu illa asik oldugu baska bir erkek olmaz zorunda degil! Belki kendi acimasiz, vicdansiz öz babasi/agabeyi -santaj-baski filandir diyecegim ama gercekten cok yesilcamvari olmaz mi bu kadari da....

Neyse.... Simdi bir ön izleme var karsimizda, bir de 1. fragman ama aydinlanmak ne mümkün.... ben de ne bekliyorsam artik... sanki fragmanlarin izleyenlerin kafalarini iyice karistirmak icin hazirlandiklarini bilmiyorum...

Suna asik oldugunu anladiktan sonra Nejat´tan köse bucak kacmaya calisiyor... Hmmm... Yakin olursa duygularinin daha cok derinleseceginden, kontrolünden cikacagindan korkuyor belli ki.. Kücük kizimiz icinde kopan firtinalari herkesten saklamak ve ne olursa olsun inkar etmek zorunda! Bakalim ne kadarini basaracak? Ablasi da, Burcu da kendisini defalarca uyarmislardi oysa...

Eveeet... önce 2. fragmani sonra da persembe aksamini merakla beklemeye devam...

Herkese güzel bir gün ve iyi haftalar...
    Konu seval2005 tarafından (22-07-19 Saat 11:14 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    deren1970 (22-07-19), mehmetlover (22-07-19), yedel (22-07-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,356

Aldığı Beğeni: 1,134

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı mehmetlover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bölümü anca izleyebildim çok güzel bir bölümdü bütün Suna Nejat ve Kayra sahneleri güzeldi de Nejatın durmadan ne olursa Sunayı suçlayıp ters davranması biraz sinir bozucu kızcağız nereden bilsin ayağının sakatlanacağını canım Allah Allah hem yardım etmeye çalışıyor hem de azar işitiyor ne gıcık bir adam yahu Hande yine kandırdı herkesi bu sefer Sunayı da kandırdı maalesef sevinmiştim bu sefer ezilmeyen saf olmayan akılı ve zeki kandırılamayan bir esas kız göreceğiz diye ama hüsran oldu şimdi hande yapar Suna da tuzağa düşer artık sinir bozucu olur Sunanın annesi de çıktı her zamanki Türk dizisi klasiği uzaklara giden anne zengin olarak döner kesin başka bir adama aşık olup gitmiştir yada adam öyle sanmıştır Serkan burcu da olmayacak beli oldu meğerse Serkan handeye aşıkmış hep aynı şeyler yazmaktan sıkılmıyorlar mı bizim senaristler anlamadım yani Serkanı burcuyla yazsalardı ne olurdu süper bir çift olurlardı bence Sunanın o salak geri zekalı abisine mi uygun gördünüz o sevimli kızı saniye ile hayri çok tatlılar Kayra ile Saniye nin ilişkisine de bayıldım kocaman ve güzel bir aile olacaklar kesin umarım diziyi uzatıp saçmalamazlar bence yaz dizisi olarak kalsın 16 bölüm olsa süper olurdu mesela
    Sevgili Mehmetlover, ne güzel siz de benim gibi düşünüyormuşsunuz.Nejat'ın Suna'ya davranışları bu bölüm beni de ne kadar rahatsız etti anlatamam.Geçtiğimiz bölümlerde bu kadar sırıtmıyordu halbuki.Umarım Suna karakteri dizilerde izlemeye alışık olduğumuz saf kız kategorisine girmez.Erkenci Kuş'taki Sanem beni deli etmeye yetti , aynı tramvayı Suna'da yaşamak istemiyorum :) Hande, herkesi kandırabilir ama bizden kaçar mı kaçmaz. Kartını açık oynarken daha az tehlikeliydi çünkü Suna , kötülüğün ondan geldiğini tahmin edebilirdi.Ama şimdi sinsirella'ca hareket edeceği için iyi kız rolünde istediği gibi at koşturabilir , kedinin ciğerle oynadığı gibi bütün aileyi parmağında oynatabilir.Özüne dön Hande :)

Serkan- Burcu yazmazlarsa burda çıngar çıkartırım :) " Suna'nın salak, geri zekalı abisi " yazmışsınız ya gülmekten öldüm :) Bunu yazan ben olmak istiyordum ama ayıp olacak diyordum.Furyayı siz başlattınız ben de bundan sonra ağzıma ne gelirse söylemekten çekinmesem mi ? :))

Ah şu dizilerin gereksiz uzatmaları... İki iki buçukluk saati değerlendireyim derken bazen öyle saçmalıklar yazıyorlar ki görüntü kirliliğine maruz kalıyoruz.Kore dizileri gibi yapamıyorlar işte.Tutan bir iş olmaya görsünler uzattıkça uzatıyorlar.

.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .......

Seval Hanım, vallahi siz olmasanız fragmanın çıktığından haberim olmayacak hay yaşayın.Sizleri bilmem de ben fragmanı çok beğendim.Suna, çok tatlı ve sempatik geldi gözüme.Hislerim anlaşılacak diye nasıl da endişeli.İnşallah ikilinin güzel sahneleri fragmandan ibaret değildir.Biraz romantizm görelim n'olur :) Nejat, Suna'yı duvara sıkıştırmış n'oluyoruz paşam, sen hayırdır :) Aile kızını taciz etmeye utanmıyor musun ? Ben senin niye böyle davrandığını biliyorum derken ne kadar da hınzır çapkın bakıyor. Yoksa ??? Ay anlamamış olsun ya, kızcağızı utandıracak şimdi.Ters köşe bekliyorum bu sahnede , genç bir kızın duygularından dolayı utandırılmasını kaldıramam :)

Keyifli sohbetler ve harika bir gün geçirmenizi diliyorum.

8. Beğenenler;
    deren1970 (22-07-19), mehmetlover (22-07-19), qsawe (22-07-19)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    605

Aldığı Beğeni: 301

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Mehmetlover, ne güzel siz de benim gibi düşünüyormuşsunuz.Nejat'ın Suna'ya davranışları bu bölüm beni de ne kadar rahatsız etti anlatamam.Geçtiğimiz bölümlerde bu kadar sırıtmıyordu halbuki.Umarım Suna karakteri dizilerde izlemeye alışık olduğumuz saf kız kategorisine girmez.Erkenci Kuş'taki Sanem beni deli etmeye yetti , aynı tramvayı Suna'da yaşamak istemiyorum :) Hande, herkesi kandırabilir ama bizden kaçar mı kaçmaz. Kartını açık oynarken daha az tehlikeliydi çünkü Suna , kötülüğün ondan geldiğini tahmin edebilirdi.Ama şimdi sinsirella'ca hareket edeceği için iyi kız rolünde istediği gibi at koşturabilir , kedinin ciğerle oynadığı gibi bütün aileyi parmağında oynatabilir.Özüne dön Hande :)

Serkan- Burcu yazmazlarsa burda çıngar çıkartırım :) " Suna'nın salak, geri zekalı abisi " yazmışsınız ya gülmekten öldüm :) Bunu yazan ben olmak istiyordum ama ayıp olacak diyordum.Furyayı siz başlattınız ben de bundan sonra ağzıma ne gelirse söylemekten çekinmesem mi ? :))

Ah şu dizilerin gereksiz uzatmaları... İki iki buçukluk saati değerlendireyim derken bazen öyle saçmalıklar yazıyorlar ki görüntü kirliliğine maruz kalıyoruz.Kore dizileri gibi yapamıyorlar işte.Tutan bir iş olmaya görsünler uzattıkça uzatıyorlar.

.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .......

Seval Hanım, vallahi siz olmasanız fragmanın çıktığından haberim olmayacak hay yaşayın.Sizleri bilmem de ben fragmanı çok beğendim.Suna, çok tatlı ve sempatik geldi gözüme.Hislerim anlaşılacak diye nasıl da endişeli.İnşallah ikilinin güzel sahneleri fragmandan ibaret değildir.Biraz romantizm görelim n'olur :) Nejat, Suna'yı duvara sıkıştırmış n'oluyoruz paşam, sen hayırdır :) Aile kızını taciz etmeye utanmıyor musun ? Ben senin niye böyle davrandığını biliyorum derken ne kadar da hınzır çapkın bakıyor. Yoksa ??? Ay anlamamış olsun ya, kızcağızı utandıracak şimdi.Ters köşe bekliyorum bu sahnede , genç bir kızın duygularından dolayı utandırılmasını kaldıramam :)

Keyifli sohbetler ve harika bir gün geçirmenizi diliyorum.
    Sevgili Yedel öncelikle bu kadar güzel bir hikayenin etrafinda, ortak sevgimizle bulusmussak, önümüzde de insallah keyifle yazisacagimiz aylar-belki de yillar varsa aramizda mesafeler olmamali diye düsünüyorum. Yani, Seval hanimlari, sizleri bizleri kaldirsak, senle benle forumcanligimizla bizbize kalsak nasil olur, diyorum... Bana sen diyebilir, Seval, veya istersen Seval abla hatta Seval teyze diye seslenebilirsen gercekten cok sevinirim... Ayrica yaslarimiz geregi sevgili Fatos´a abla diyen biri bana haydi haydi teyze de diyebilir...

Fragman güzel olmasina güzel de... Ben sütten agzim yanali korka korka yaklasiyorum ayrana misali... Nejat´in hadi itiraf et diyerek Suna´yi zorladigi o sahne aralarinda cok güzel bir yakinlik oldugunu gösterirken diger sahnelerde adamin oldugu yerden bucak bucak kacan Suna vardi diyorum... Iste sana iki ters köse... Bir burun burunalar digerinde biri kaciyor, öteki arkada bakakaliyor... Ama bak, birbirlerini havuza düsüren Nejat ardindan Suna derken Kayra cok cok cok güzeller...

Yok yok... Bence persembeye daha cok var, bize 2. Fragman acilen gelmeli!
    Konu seval2005 tarafından (22-07-19 Saat 13:03 ) değiştirilmiştir.

10. Beğenenler;
    deren1970 (22-07-19), mehmetlover (22-07-19), qsawe (22-07-19), yedel (22-07-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 42 kullanıcı var. (6 üye ve 36 konuk)

1. Eminetta,
  2. hagam,
  3. fıccın,
  4. Heartfilia,
  5. Doga2014,
  6. zorlu ikili

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri