Sayfa 43/46 İlkİlk ... 333940414243444546 SonSon
229 sonuçtan 211 ile 215 arası

Konu: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Durum:
    qsawe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Milas köylüsü
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    76

Aldığı Beğeni: 85

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Günaydın herkese

Keyifli bir Günaydınnnnnnn yazmayı isterdim ama son bölümü akşam izleyince ne keyif kaldı ne heves.

BİZ NE İZLEDİK?

Sevgili Deniz Dargı, seni zaten GB zamanında da sevmezdim ama bu kadar düşen seviyeyi sana bile yakıştıramadım.

Furkan'ın yaşı iki ay sonra 33
    Aslı'nın yaşı 23

Ne alaka demeyin, büyük alaka... Hani bunlar okuldan arkadaştı ya, fiziki uyumsuzlukları bir yana zeka yaşları arasındaki fark on falan değil, bildiğin 20 yaş fark var. Kızımıza yazılan rol kesinlikle 13 yaş kıvamında.

İstenmediği yere gitmek, toplantı basmak, partiye sızmak, kimlik kaybetmek(bu dizi için ve bu şekilde), merdivenle ev dikizlemek ne aşık birinin hareketi, ne 23 yaşında ve hatta diziye göre 30-33 yaşında birinin yapacağı şeyler!

Senaryo PANİK HALİNDE*

Bu panik sadece Nejat-Suna ikilisinde yok, Hayri-Saniye ikilisi de aynı paniği farklı yaşıyor. Ya da ben Hayri'nin niye kıza öyle davrandığının sebebini kaçırdım.

Hande kısmı zaten geçen haftadan hatayı yapmıştı. Bu hafta üstün koydu yine. Gerçi kızın tek doğru hareketi 'ne olacaksa olsun, sonucu bileyim' dediği yanı. Alacağı 'hayır' yanıtından sonra gerçek tırnakları ortaya çıkacaktır. Kuyruğunu kıstırıp gideceğini düşünen yoktur.

Serkan yine bir darbe yedi. Doğrusu o sahnelerde 'sevgili' olan kadının soğuk ve hesapçı halleri herkesi rahatsız ettiği için beklenen sonuç daaaaa kast mı hatalı, kasıtlı mı öyle yazılıyor anlamadım. 'sevgili' sevimsizliğini her an gösterirken Serkan ona inanacak kadar saf mı? İki yüzlü birini izlemek daha mantıklıydı. Ne de olsa Hande'nin arkadaşı...

Sahneleri tek tek yazmayı istesem de hakikaten çok kötü Suna-Aylin sahneleri yüzünden yazamıyorum. ÇOK ACİL KIZA BİR 'KARAKTER' OLUŞTURULMALI VE SAÇMALIKLARI YOK EDİLMELİ. Ben ergen dizisi izlemek istesem o dizilere giderim. Aslı'yı severim ama burada hakikaten olmamış bu kız. Yüzünde yaşının masumluğu henüz dururken kocasıyla aynı yaşlarda birini veremiyor.

* Eylül'e kadar final haberini alırız gibi geliyor. Ya bu kafaları düzeltin ya da erken finallere hazırlıklı olun. Paniğin tek nedeni bu da değil. DD'nın eski ekibinin yazdığı açık ara önde giderken bu işin tökezlemesi moral bozmuş. Bir şeyleri hızlandırma dertlerini anlamak zor değil ama seviyesizce yazılmasını anlamak zor.

2. Beğenenler;
    deren1970 (Dün), fracture (18-08-19), mimoza17 (16-08-19), seval2005 (14-08-19), yedel (19-08-19)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    621

Aldığı Beğeni: 331

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese günaydin....

Nihayet! Nihayet yazabildin be Asumancigim, nasil dört gözle bekledim, nasil sevindim bir bilsen... Cok tesekkür ediyorum canim, kendim ve diger benzer duygulari tasiyan arkadaslarimiz adina... Biliyordum cünkü senin cümlelerinin meselenin merkezini tam 12 den tutturacagini! Canimizi sikan yaranin üzerine parmagini basacagini! Hikayedeki olmamisliklari tek tek siralayacagini! Kisa ve öz ama o kadar da aciklayici olmus yukaridaki yazdiklarin, cogumuzun duygularinin da bir özeti gibi... Ellerine ve yüregine saglik canim..

SUNA´nin sacma sapan ve hatta yer yer izleyeni utandiran tuhaf davranislari! Eger okuduysan yorumlarimizi saniyorum, hepimizin sikayeti buydu...

Oyuncu degil mesele elbette, sorun onu yazanlarda... Senaristleri ben tanimiyorum, daha önce yazdiklari bir hikayeyi de izledigimi sanmiyorum ama senin onlar hakkinda yazdiklarina yüzde yüz güvenir, inanirim.. Dedigin gibi fazla düsünmeden uydurmuslarsa bu hikayenin catisini o zaman dur bakalim tutunduklari bu saman cöpüyle suyun üzerinde batmadan daha ne kadar kalabilecekleri izleyelim...

Ben Furkan´i, Asli´yi ve o harika kiz Lavinya´yi ilk kez izliyorum. Nejat ve Suna´yi bu hikayede birbirlerine yakistirdigim gibi cok da sevdim... Elbette yas farki cok belliydi ama görmezden geldim. Cünkü hele hele o minik ve müthis yetenekli, sevimli kücük kizi da yanlarina koyunca gördügüm "cekirdek-ailecik" benim gözlerime bayram ettirdi, gönlüme iyi geldi...

Bu nedenle bazi rahatsizliklarimi burada dile getiriyor ve giderilmesini dileyerek bu hikayenin devam etmesini, her bölümü biraz daha severek izlemeyi tüm kalbimle umut etmek istiyorum...

Herkese sevgiler ve kolayliklar...

Not: Ben bazen islerimin arasinda da üye girisi yapmadan basliga gelip yeni bir yorum olup olmadigina bakiyorum, ve asagida kullanici sayisinin yazildigi yerde kendi ismimi görüyor, sasiriyorum.. Giris yapmadan baslikta görünüyor olmam cok tuhaf degil mi? Bilmem siz de böylesi bir tuhafligi yasiyor musunuz?

2. Not: Deniz Dargi kimmis diye baktim ve yazdigi 9 diziden bir kacini tanidigimi ama sadece EVLI ve ÖFKELI´yi severek ve sonuna dek izledigimi gördüm... Basarilar diliyorum!
    Konu seval2005 tarafından (14-08-19 Saat 10:15 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    deren1970 (Dün), fracture (18-08-19), mimoza17 (16-08-19)

Durum:
    mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    4,052

Aldığı Beğeni: 2,549

Bahsedilme
    10 Mesaj

Galiba ben de, kalıyorum, yok gidiyorum diye habire fikir değiştiren Suna'dan bıktım..
    Anlaştık, Kayrayı üzemem demesinden 24 saat geçmeden, vazgeçtim yapamayacağım diye dönüveren ayarsız Suna hiç hoşuma gitmiyor.
    Senaryoyu bu durumdan başka hiç bir yöne çeviremeyen Senariste de teessüf ediyorum..
    Hayri ve abla ilişkisi de ilerleyemedi..
    Kaldık Handenin kötülük planlarıyla, Serkan'ın ne olduğunu anlayamadığım ilişkisine..
    İnşallah haftaya senaryoda bir canlanma olur..

6. Beğenenler;
    angelic (18-08-19), deren1970 (Dün), seval2005 (17-08-19), yedel (19-08-19)

Durum:
    mehmetlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    902

Aldığı Beğeni: 976

Bahsedilme
    0 Mesaj

Fragmandan anladığım kadarıyla maalesef artık hande sunanın aylin olmadığını öğrenmiş ve tehdit edip bir adam getirip onunla sevgili olması için sunayı zorlamış durumda bu da daha da sinir bozucu bir hande izleyeceğiz demek ben almayım netten izlemek istiyorum hande sahnelerini izleyip sinir krizine giremem fragmanın en güzel tarafı Nejatın kıskançlığı tabi ki ve Kore dizilerinin vazgeçilmezi olan kazayra öpüşme sahnesi neyse bakalım neler olacak
    Konu mehmetlover tarafından (17-08-19 Saat 00:36 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    deren1970 (Dün), mimoza17 (18-08-19), seval2005 (19-08-19)

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    445

Aldığı Beğeni: 439

Bahsedilme
    13 Mesaj

Herkese merhaba,

Az önce ikinci fragmanı sakin sakin izlerken, araya sıkıştırılmış Hande'yi görünce tüm büyüyü yitirdiğinizin farkında mısınız acaba? İnsan olacakları tahmin edemeden yapamıyor çünkü.. Neyse..
    Suna'nın arkadaşı, çocukluk arkadaşıymış meğer. Hatta çocuğumuz, üst teğmen.. Bahriyeli olanından Artık teyzesi midir halası mıdır her kimse, onun dediğine göre de Suna'nın çocukken aşık olduğu kişi imiş.. Hey maşallah, teyzeme bak sen.. Acaba şu 15'inde uğruna şarkı söylediği çocuk o muydu? Hoş 15 pek çocuk yaşı sayılmıyor ama.. Öğreniriz artık işin detayını..

Şu an için kendisi araç iken hikayede ki bunu biliyoruz ama ona bir hikaye oluşturmak için de sanırım Nejat ile Suna arasındaki sırrı da bir şekil öğrenecek.. Yani araçken pat diye amaç olabilir kendisi. Açıkçası Hande'nin entrikalarından çok, bu çocuğun gerçeği öğrenebilme ihtimali daha çok canımı sıkar hikayede.. Artık Nejat ile Suna, bir yalan daha uydurup bu durumdan sıyrılamazsa; sırlarını bilen bir kişi daha olacaktır..

Suna'nın sosyal medya hesabı olması can sıkıcı şimdi.. Hiç akıllarına gelmedi ki, biri görebilir.. Sonuçta artık telefonuna bağlı kişilerden tutun da, ortak konumlara kadar her şey kişiselleştiriliyor.. Yani Suna Doğan ismi bilinmeden de karşısına çıkabilirdi sosyal medya hesapları.. Gerçi görmesek benim de aklıma gelmezdi, Nejat'ın mı aklına gelecek.. Ancak Hande gibilerin aklına gelir işte

Hande'nin Suna'nın babasıyla tanışmasını geçtim de odasında gezinmesi çok sinir bozucu.. Öyle bir küçümseme ve hatta aşağılama ile bakıyor ki.. Bu kim ya modunda.. Nasıl bir özgüven ise artık, ona da bir maşallah.. Şimdi anlaşıldı neden Suna'ya, senin Nejat ile olman imkansız dediği.. Güvendiği tema belli.. Biraz rahatlama gelecektir kendisine. Ama bu da en fazla bir iki gün sürer.. Malum Nejat kaynadı kaynayacak, Hande de artık oyunlarına başlar böylece.. Artık Suna'yı babası konusunda mı Kayra konusunda mı yoksa başka şeyler için mi tehdit eder bilemiyorum.. Aman aman.. Lütfen Suna.. Böyle Hande'den gelecek her saçma tehditte, başımı alıp giderim moduna girme ne olur.. Git Nejat'a söyle.. Hep aynı hataları yapma.. Sürekli git gel, evin yolu eskidi artık.. Yapma ne olur.. Bak güzel güzel anlaşıyorsun artık Nejat ile.. Hayır daha Hande ile uğraşamazsan böyle kaçıp gidersen diyelim; ileride Kayra'nın gerçeği öğrendikten sonra yaşadıklarıyla veya Aylin geldiğinde olabilecek her türlü durumla nasıl baş edeceksin.. İzleyiciyi yorma e mi, şimdiden anlaşalım..

Bak nasıl Nejat'a kuzu kuzu sarılmışsın Ne güzel de sakinsiniz, şükür Büyük ihtimal, Nejat yine sana destek oldu.. Tahminim babasıyla ilgiliydi ki akşamında yemekteler.. Artık o yemekte de bahriyeli kardeşimiz Nejat'a sürpriz oldu

Nejat'ın ekşimsi suratıyla geçireceğimiz dakikalardan sonra, en sonunda Suna'ya duymak istediklerini söylüyor sanırım Nejat.. Artık ya gerçek mektubu öğrenip bu sefer onun ağzından Suna'ya gidecek cümleler ki bence şık olurdu şimdi Hande'nin yaptığını unuturduk.. Ya da Nejat çok başka bir yolla, Suna'ya yumuşak bir açılım gösterecek..

Nejat'ın gözlerinde "Ben her seyi biliyorum." bakışı var sanki.. Daha doğrusu jeton yeni düşer gibi, Suna'nın bütün sürecini o soruyla aktarıyor kendisine.. Eğer öyleyse çok daha mutlu olurum.. Çok yoğun bir şey beklemiyorum Nejat'tan daha ilk etapta malum fakat en azından Suna'ya umut aşılayacak cümleler ya da tepkiler gelecek Nejat'tan.. Birbirlerine bir adım atmış olacaklar böylece.. Yoğun durumları da artık, yaşayacakları her duruma göre verdikleri tepkiye göre şekillenecektir.. Nejat'ın kendi içindeki sorunları çözümlenmedi, Suna'nın olgunlaşma süreci gelişmedi daha malum..

Fakat çekim ve yüzlere yansıyanlar açısından güzel bir dokunuş bekliyorum bizler için o sahnede.. Suna'nın buğulanmış gözlerindeki umut ışığına karşı, Nejat'ın hafif tebessüm eden samimi bakışları.. Güzel bir enerji.. Hadi bakalım..

Ben bu diziyi niye diğerlerinden farklı tutuyorum, şimdi daha iyi anladım.. Dizinin reji ekibini seviyorum. Görüntü yönetmeni iyi iş çıkartıyor.. Açılar çok verimli. Cem Tuncer ve ekibinin de müzikleri diziyi bir tık önde tutuyor benim açımdan.. Benim için bunlar önemlidir her zaman. Ah bir de konusu kadar, senaristleri de biraz makul bir şekilde hareket etseler sevinirdim ama.. Yine bir neyse ile kapatayım bu konuyu..

Hepinize keyifli yorumlar diliyorum..
    Konu fracture tarafından (19-08-19 Saat 01:45 ) değiştirilmiştir.

10. Beğenenler;
    deren1970 (Dün), mimoza17 (19-08-19), qsawe (19-08-19), seval2005 (19-08-19), yedel (19-08-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 82 kullanıcı var. (6 üye ve 76 konuk)

1. Rhino,
  2. zorlu ikili,
  3. Heartfilia,
  4. refran,
  5. AFKfan,
  6. gülru

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri