Sayfa 56/73 İlkİlk ... 64652535455565758596066 ... SonSon
364 sonuçtan 276 ile 280 arası

Konu: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    751

Aldığı Beğeni: 461

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Yelizcim merhaba...

Tolga´ya saydirmaya gelmistim, birbirinden güzel yorumlar okudum... Ellerinize saglik sevgili hanimlar...

Evet, Tolga diyordum... Bence Tolga dizi dünyasinda en sevimsiz karakterlerden biri olma yolunda... Hande´nin erkek versiyonu resmen... Melek yüzlü ruh hastasi....

Her tavri ve davranisiyla Suna´yi görünüste Nejat´tan korumaya gercekte ise kendi avucuna almaya calisiyor.

Kiza "Sen cok tatli cok da safsin, cok iyi ve cok temiz kalplisin! Tecrübesizsin, toysun, bu adama kanma, üzülürsün sonra!" diye iltifat eder ve uyarir gibi görünürken, davranislariyla "Kizim sen resmen geri zekalinin tekisin!" diyor... "Kullanildigini görmüyorsun, hic bir sey bilmiyorsun, bos bos konusuyorsun!"

Suna´nin söylediklerinin Tolga´nin gözünde hic degeri yok! Cünkü herseyin en dogrusunu Tolga bilir! Yakisikli, sevimli cocuk gördük, hosgeldin filan dedik... Alin bakalim, herif bildigin narsist cikti iyi mi?

Suna ona "Öyle degil... yaniliyorsun... bilmedigin cok sey var!" diyor, Tolga kizin ne demek istedigini sormuyor, merak etmiyor, hatta söylediklerini dinlemiyor bile...

Suna "benim Aylin olarak oraya gitmem lazim, Nejat icin cok önemli bir toplanti bu!" deyince, Tolga ayni terbiyesizlikle üstüne vazifeymis gibi, Suna´nin yapacaklarina ve yapamayacaklarina karar verme hakki varmis gibi "Hayir gitmek zorunda degilsin! Birak ne hali varsa görsün!" diyor, engel olmak istiyor...

Sanki Nejat, Suna´nin en büyük düsmaniymis da Suna bunu görmüyor, bilmiyormus gibi... E, nooolcakti ki... Tolga´nin gözünde saf-salak-temiz ve toy bir kiz iste.. Ama kendisi öyle mi ya? Tolga, hemen sip diye anliyor dostu düsmani, biliyor seveni de sevmeyip kullanmak isteyeni de...

Bu yüzden cagrilmadigi bir daveti basiyor, ev sahibine kafa tutuyor, hakaret ediyor, kiskirtiyor... Bunlari yaparken oradaki insanlara nasil bir zarar verecegini de Suna´yi hangi duruma düsürecegini de zerre kadar umursamadan cirkeflesiyor...

Tolga´nin söz ve davranislarini böyle acikliyorum ben kendimce: "Sunacim sen hic bir sey bilmezsin ben herseyi bilirim! Hele hele erkek milletini sen hic tanimazsin ama en iyi ben bilirim!" diyor ve aynen böyle de devam ediyor cok bilmis ukala...

"Senin icin dogru olani da senden daha iyi ben bilirim! Sen düsünemezsin ben düsünürüm... Ben ne diyorsam dogru odur! Böyle mükemmel biri oldugum icin senin hayatina da karisirim! Bu hakka sahibim... Örnegin calan telefonuna cikar senin adina konusurum! Sen kime ne söz vermissen vermis ol, ben tutmak zorunda degilsin diyorsam, öyledir! Gidecegin yere, birlikte olacagin insana ben karar veririm... Sen düsünme, ben senin yerine de düsünebilirim... Kendini bana birak yeter.. Yani sen beni dinlemek, sana yapmani söyledigimi uygulamak disinda hic bir seye mecbur degilsin! Cünkü ben sirf senin iyiligini düsünen biriyim... ne yapiyorsam senin iyiiiiiliiiiiiiinnn.. gluk... kukuk.... ssssssarfawrafjaksrjafkgfkl...error... merror...

Tolga ne olur bir an önce defol! En iyisi sen Hande´yi de al, onunla beraber nereye gidersen git... yeter ki git... git evladim.. beni daha fazla günaha sokma... git... git lan... defol... kaybol... gözüm görmesin seni... yürrüüü... aaaa... dizi mi izliyoruz, sinir harbi mi yasiyoruz...

Imza: Seval Sinirküpü
    Konu seval2005 tarafından (30-08-19 Saat 13:01 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    AFKfan (01-09-19), deren1970 (06-09-19), fracture (30-08-19), fıccın (30-08-19), mehmetlover (30-08-19), Narin (01-09-19), yedel (30-08-19)

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    546

Aldığı Beğeni: 555

Bahsedilme
    13 Mesaj

Alıntı AFKfan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yorumlarinizi gercekden zevkle okuyorum... hepinizin ellerinize saglik, senelerdir ben hep okuyorum sizleri..... guluyorum, sizlerle egleniyorum bu formda.... biraz da beyin gymnastigi yapiyoruz arada, fena olmuyo tabii...

Hala ilgimi ceken, ilk bolumlerden konusu gecen tefeciler, ve borc meselesi.... bu konuya donus olmadi henuz... merakdayim kimin basina patlicak diye.... ya Hari'den gecmisden birsey cikabilir, ya Aylin'in bir karanlik tarafi olabilir, yada Hande bir sekil patlatcak olayi.... ama o'da 16B bulabilir.....

Italyan adam is teklifi yapmisti Ayline.... bu bolumde Kayra, Hande'den bir is teklifi yapmasini istedi... burda da merak ediyorum acaba nasil bir is cikabilir Aylin'e diye....... nasil bir teklif gelebilir ilerde? Sonucda bu kiz da bosuna dil bilmiyo... simdi Almanlar.... modellik geldi aklima.... acaba annesinin markasi, Aylin'in gozluk modeli olmasini istiyebilir mi? Nedense sanki oyle birsey hatirliyorum, bir gozluk modellik repligi vardi sanki....

Siralamaya gore alerji durumu vardi... aile tatilinde Nejat ayagindan yaralanmisti..... sanki yine birine birsey olma sirasi geliyo gibi ama hic de tuyo repligi hatirlamiyorum.... iki kere havuza dusmustu bunlar.... simdi o geldi aklima... bu kiz yuzme biliyodu demi?

Ikilenen konular arasinda, Kayra'nin iki kere okuldan kacmasi islenmisti.... burdan da birsey cikacagini dusunuyorum ilerde...
    Zaten forum olmasa bu tür dizilerin nasıl tadı çıkar, bilemiyorum.. İnsanın ömrünü çürütür bunlar yahu İyi ki şurada iki kelam yazıp, stresimizi atıyoruz biraz..

Aylin bunca zaman ortaya çıkmamış.. Çıkacak bir sebep mutlaka olmalı.. Ailesini takip ettiğini düşünmüyorum mesela.. Fakat takip etmesine sebep verecek bir şey olmalı.. İşte dergi kapağı zamanında üçlü foto hâlinde basılsaydı, bu bir sebepti.. Hemen çıkmasa bile, kim bu benim yerime geçen kadın diye göz hapsine alırdı hepsini.. Ayrıca ilk bölümde Nejat'ın öğrendiğine göre, yanında bir de çocuk olduğu söylendi.. Bir ailesi olmalı onun da.. Çünkü yalnız yaşayan biri olsa, ne yapıp eder gelirdi yine ailesinin yanına sanki.. Ben de zaten onun başında belalı bir tip olduğunu düşünüyorum.. Artık kocası mı başka biri mi bilemem.. Nejat ile Aylin gerçekten resmi olarak boşandı galiba.. Geçen Hande de eski eşi olarak bahsediyordu Aylin'den.. Nejat'ın da bu resmiyeti çok yansıttığını hissetmiyorum.. Ama konu bulmak için de hiç bahsetmedik bu şekilde diye öne sürer bu senaristler de.. Sonuçta Kayra'ya göre de anne babası evli.. Ayy çok karıştı bu ilişkiler..

Zaten ben de Suna'nın artık yakın zamanda başka bir işi olacağını düşünüyorum.. Ve bu işin de yine Yılmaz ailesine yakın olması gerekiyor.. Çünkü muhtemel bir ayrılık durumunda veya Kayra'nın gerçekleri öğrenmesiyle birlikte ne bileyim Aylin'in ortaya çıkışı da olabilir; Suna'nın onlarla bağını veya iletişimi bir şekilde koparmaması gerek.. Muhallebici dükkanı var başta.. Suna kabul edecek görünüyor yakın bir zamanda bunu da.. Fakat Suna'dan önce Aylin'e iş bulma da gündemde olabilir tabii..

Bence Kayra ile ilgili bir durum gerçekleşecek yakın zamanda.. Hatta önümüzdeki bölümde de olabilir.. Çünkü Suna'nın da artık radikal bir karar vermesi gerekiyor.. Kayra da bu hafta üzgündü.. Çocuğun gözü takvimde.. İyice içine kapanacaktır Kayra..

Fakat bir de araya sıkıştırılmış Tolga ile yurt dışına gitme kararı da bekliyorum ya ben Olmazsa hatırım kalır, lütfen.. Suna ayy onu yapmayayım yok bunu yapmayayım diye diye kendini nikah masasında bile bulur.. Te Allahım..

Alıntı seval2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

dün aksam saatler akip giderken ben de oturdugum yerde gerildim de gerildim... Hic beklemedigim o son saniyeler olmasaydi bugün bölümü yerden yere vurabilirdim...

Ki, simdi düsünüyorum da sevgili forumdaslarim, o son saniyedeki öpücük de gelinen noktada durumu düzeltemeyebilir, öyleyse ben yine yerden yere vurabilirim....

Bu Suna, sirf Nejat ile yaptigi anlasmayi babasi duymasin diye herseyi yapar! O öpücükten sonra bile, Nejat´in da kendisini sevdigini görse bile babasini kurtarmak adina orada Nejat´a cemkirebilir... O artik kontrolünü kaybeden, tüm prensiplerini bir tarafa iten, deli gibi asik oldugu belli olan adama acimadan Tolga ile ciddi bir iliskisi oldugunu hatirlatabilir... Hatta bir adim daha öte gider tam da aslinda hayalini kurdugu o öpücügü bahane ederek Hande´nin istedigi gibi Nejat´in da kendisinden uzak kalmasini garantiler...

Böyle olursa da, korkarim ki, önümüzde biz tüm iyimserligimizle yeniden keyif almayi beklerken iskenceye dönüsen bölümler baslar...

Zaten.... Saniye´ye cok sinirlendim yine dün gece... Kadin, kendine tanidigi asik olma ve duygularina saygi duyulmasini bekleme hakkini Suna´ya zerre kadar tanimadi yahu! Kardesinin duygularin bildigi halde, sirf bu aski kendince uygun bulmuyor diye, ayaklarinin altina aldi, ezdi gecti!

Suna´nin Nejat´a nasil asik oldugunu biliyorken, kendi de asik olmanin nasil bir duygu oldugunu yasiyorken kalkip hic utanmadan Suna ile Tolga´nin arasini yapmaya Enise´yi yüreklendirmesi büyük bir ahlaksizlikti bana göre...

Insanoglunun en cirkin bir bahanesidir "senin iyiligin icindi" yalani... Bazilari icin de kendi pisligini örtmektir sadece!

Yanlisa devam etmek yerine yanlisi görmek ve yanlistan bir an önce dönmek, gerekirse bedelini ödemek ve yasananlardan ders almak gerekmiyor mu?
    .
    Zaten ben de Suna'dan bir çıkış bekliyorum.. Karşılık da vermeyecek.. Ne olduğunu da anlamayacak.. Klasik hareket olan tokadı atmaz bir, malum kıyamaz ki adamı sakinleştirmeye gitmişti; yoksa tekrar körükler bu durumu.. Ya da tam bir çemkirme eğilimine geçecekken, Kayra falan da girebilir odaya.. Çocuk onca gürültüye uyanmış da olabilir.. Anne baba kavga mı ediyorsunuz der mahsun mahsun.. Bizimkiler de ancak kendine gelir.. Bari böyle olsun da, Suna'nın bir de Nejat'a kızmasını izlemeyelim ilk etapta.. Sonra zaten her karşılaştıklarında bu durum aralarında gerilim oluşturacaktır..

Dün de demiştim zaten.. Benim için sahneyi güzel yapan bu öpme girişimi ve sonrasında olması muhtemel durumlar değil.. Öpmeye kadar olan her gelişmedir sahneyi yükselten.. Hele Nejat'ın o elini çektiği an, muazzam..

Saniye'yi ben hiçbir zaman anlamadım, anlamayacağım da bu konuda.. Nejat'a karşı olan bu ön yargısı nereden geliyor anlamış değilim.. Genç bir adamın yanında çalışması mı problem.. Sen değil miydin daha adamı tanımadan, kızı gecenin vakti evine yollayan özür dilemesi için.. Asıl o yanlıştı her yönden.. Şimdi adam ailelerine kadar gelmiş, güvenlerini kazanmış, sevilmiş.. Ama yok olmaz o iş.. Olmasın..

Bir de dün söylediği cümle ne kadar inciticiydi.. Adam zengin, iş adamı.. Bakmaz bizim kıza.. Bu nasıl aşağılayıcı bir ifadedir.. Kardeşini küçümsedi birden.. Üzeceğini düşünüyorsa da yani lütfen buna da Suna karar versin.. Üzülmeyi seçmek bile bir tercih.. Ki kardeşi saçmalayarak bile kendini üzüyor, yıpratıyor.. Bence boşuna çene yormasın.. Hey Allahım..

Ne güzel dediniz.. Bazı cümleler, ayıplarımızı örtmek için sanki.. İyiliğin için.. Kime göre, neye göre..

Tolga'nın sırf evlenmek için Suna'ya karşı ilgisini göstermesi de çok aşağılayıcı bence.. Yeri gelmişken buna da değineyim.. Tolga'yı sevmeme nedenim de asıl bu işte.. Böyle adamların, karşısındakinin değerini bilmeden çözüm odaklı olması o kadar sinirimi bozuyor ki.. Anlatamam yani.. Suna ya da başkası.. Bence onun için hiç önemli değil.. İlk gördüğü Suna oldu, tamam çok güzel dedi.. Böyle de gidiyor.. Hem halası hem de kendisi bunu gözümüze bir güzel soktular.. Suna'nın düştüğü konumu bu yönden izlemek sinirimi bozdu zaten.. Hangi devirde yaşıyoruz yahu..

Suna kendi dertleriyle uğraşırken, etrafındakilere olur, tamam demesini de bir kenara bırakmalı bence.. Oradan oraya sürükleniyor artık.. Karakteri fazlasıyla zayıf gösteriyorlar.. Tolga'ya mesela şimdi gidip de kızması lazım.. Senin ne işin vardı orada diye.. Fakat yapacağını sanmıyorum.. Tolga'nın hayatına fazla müdahale etmesine izin vermemeli.. Telefonunu bile açtı.. Yahu benim yerime telefonu biri açsa çıldırırım ben.. Ne olursa olsun.. Hatta kim olursa olsun.. Ben birine rica etmediğim sürece kimse telefonumu açamaz.. Böyle bir şey olabilir mi.. Ama kızımız buna da takmadı.. Kafası o kadar meşgul ki, Tolga kim ne yapıyor umrunda değil.. Dikkat eksikliği var sanırım kendisinde Bir kişiye odaklandı mı, her şeyi unutuyor..

Bir dikkatimi çeken kısım daha.. Nejat'ın Aylin'in doğum gününü unutması da önemliydi.. Aylin ile ilgili şeyler kafasından siliniyor yavaş yavaş.. Saplantılı hâli son buluyor.. Suna'yı bir kere resmedebildi.. Devamını da getirecektir diye düşünüyorum.. Ahh.. Mektuplar, dilek kağıtları derken bir de saklanacak bir adet Suna kara kalem çalışmamız oldu iyi mi.. Ne çok materyalist ruha sahip oldu şu senaristler.. Artık kaçırıyorum kimde ne vardı diye.. Bir ayrılmaya kalksalar, alacak verecek davaları çok

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel yorumlar okudum ya harikasınız..Dolu dolu bir başlığımız oldu ,inşallah senaristler diziyi bozmaz da paylaşımlarımız kesilmez.

Suna 'ya ben de çok kızamadım sevgili fracture. Hande 'den bu kadar korkmasına ,kuklası haline gelmesine içerledim sadece. Hande 'nin ne yaparsa yapsın Nejat 'ın sevgisini kazanamayacağını anlaması için başına taş mı düşmesi gerekiyor ? Yahu ateş bacayı sarmış ,sürekli ikisini kontrol ederek onları durduracağını mı sanıyor ? Adamın yüreğine işlemiş Suna aşkı. Uzak kalsalar da yüreğinden o aşkı nasıl söküp atabilirsin ? Bakışmalarını görmek için kör olmak lazım.Suna 'yı Nejat 'tan koparsan da Nejat asla senin olmayacak Hande Hanım ,kafana sok artık şunu.Yıllardır arkadaşsınız ,hisleri olsaydı şimdiye dek açığa çıkmaz mıydı ?Ama şu bir gerçek ki Seval Ablanın da dediği gibi Hande 'yi çok güzel giydiriyorlar. Oyuncunun fiziği de düzgün ,eli yüzü de. Ne giyse yakışıyor.Zaten bütün dizilerde kötü kadınlar o biçim giydirilmiyor mı ? Seviyor Sevmiyor dizisinden tanıyorum oyuncuyu ben de. Orada da ölesiye gıcıktım burada da.. Kızımıza kötü kadın rolleri yapıştı kaldı ,iyi rollerde oynatmaya başlasalar da sempatimizi kazansa :)
    Hande'nin artık Nejat'ı istemesinden çok, Suna'yı hayatlarından çıkarmayı daha çok istediğini düşünüyorum.. Yani Nejat olmasa da olur kafasında.. Yeter ki Suna gitsin.. Suna giderse, Nejat eski hayatına döner yine düzenimize devam ederiz düşüncesinde.. Çünkü gözünün önünde oluyor her şey.. Dün ikisinin konuşmasını bile dinledi.. Daha önce kıskançlık kavgalarına şahit oldu ki planını orada devreye sokmaya karar verdi zaten.. Yetmedi Nejat'ın Tolga'ya diklenmesini izledi, hatta korka korka.. Bir ara, arada kaynıyordu da kavganın ortasında ne güldüm ama

Durduramaz tabii aralarında olanları, olacakları.. Suna'nın kendini geri çekmesine rağmen, bir süre sonra yine dayanamayacağını düşünüyorum.. Dün son iki dakikada gördük bunu.. İkisinin ilişkisi böyle gidiyor, gidecek çünkü.. Gitmeli.. Suna bırakmaz Nejat'ı.. Nejat'ı da, Kayra'yı da.. Direnç gösterir fakat yapamaz sonra.. Yapmamalı ki zaten dizinin ana teması vuku bulsun.. Suna gitmeyen, vazgeçmeyen tarafta olmalı.. Asla Nejat'tan da Kayra'dan da kopmamalı.. Yoksa daha önce de dediğim gibi, Aylin'den ne farkı kalır..
    Konu fracture tarafından (30-08-19 Saat 13:57 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    AFKfan (30-08-19), deren1970 (06-09-19), Frances (30-08-19), Narin (01-09-19), seval2005 (30-08-19), yedel (30-08-19)

Durum:
    angelic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeye rağmen iyi kalpli olmaktan VAZGEÇME!
    Yer
    necatitutkunu
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    2,477

Aldığı Beğeni: 812

Bahsedilme
    7 Mesaj

Selam herkese
    maalesef bu hafta diziyi izleyemedim birazdan izlicem
    bakalım neler olmuş yorumumu yazacağım
    ​

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    751

Aldığı Beğeni: 461

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese günaydın..

Bölüm biteli 3 gün oldu bizim dizi maşallah ve nedense tüm sırrını koruyor... ne bir önizleme ne bir fragman yok!!! 3 gün!!! Pes!!! Bunu özellikle seyirci meraktan çatlasın diye mi yapıyorlar yoksa teknik beceriksizlikten mi zamanında fragman hazirlayamiyorlar bilmiyoruz...

Tüm diğer diziler daha bölüm sonunda, en geç ertesi gün seyircinin hafızasında bir kopuş yaşanmasın, merakla takip ettiği maceranın bitmedigine inanmaya ve olabileceklere kafa yormaya devam etsin diye fragmanlar verirken bizimkisi kayıplara karıştı.... bu ne gizem kardeşim, sanki 12. Bölüm diye birşey yok!!..

O kamera arkası dedikleri paylaşımlarını da izlediğime bin pişmanım, bölüm sonunda izlediğim duygu yüklü gelişme diye belleğime yerleştirdiğim resimler tuzla buz oldu.... çünkü bence seyirciye atilan tokat gibi.... soğuk bir duş gibi... uyan salak şey diyor adeta... bak, Nejat veya Suna, Kayra diye birşey yok!!! Herşey seni kandırmak, hayalinde bile olsa var olabileceklerine inandırmak isteyen bir Furkan var... yaninda bir Asli... ve bir tatlı kız Lavinya.... birbirleriyle hiç alakalari yok.... tek bir dert sıkıntı yok, herkes çok mutlu, herşey yolunda... ve aslında en gerçek olan şey, en büyük yalan benim tatlı yalanımda sana anlatılanların hepsinin yalan olduğu ... hani senin görmek bilmek istemediğin bilinç altına ittigin gerçek...

Ben o resimlere bakıp böyle düşünmeye başlayınca Nejat , Kayra ve Suna'nin hikayesiyle oluşan bütün büyü bir anda bozuluyor... yapmayın böyle... seyircinizi hafife almayın.... siz kaybedersinizin.... benden söylemesi...

Iyi pazarlar....
    Konu seval2005 tarafından (01-09-19 Saat 10:23 ) değiştirilmiştir.

7. Beğenenler;
    deren1970 (06-09-19), yedel (01-09-19)

Durum:
    Narin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    142

Aldığı Beğeni: 137

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı seval2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese günaydın..

Bölüm biteli 3 gün oldu bizim dizi maşallah ve nedense tüm sırrını koruyor... ne bir önizleme ne bir fragman yok!!! 3 gün!!! Pes!!! Bunu özellikle seyirci merak etsin diye mi yapılıyor yoksa teknik beceriksizlikten mi bilinmiyor...

Tüm diğer diziler daha bölüm sonunda, en geç ertesi gün seyircinin hafızasında bir kopuş yaşanmasın, merakla takip ettiği maceranın bitmedigine inanmaya ve olabileceklere kafa yormaya devam etsin diye fragmanlar verirken bizimkisi kayıplara karıştı.... bu ne gizem kardeşim, sanki 12. Bölüm diye birşey yok!!..

O kamera arkası dedikleri paylaşımlarını da izlediğime bin pişmanım, bölüm sonunda izlediğim duygu yüklü gelişme diye belleğime yerleştirdiğim resimler tuzla buz oldu.... çünkü bence seyirciye atilan tokat gibi.... soğuk bir duş gibi... uyan salak şey diyor Nejat veya Suna, Kayra diye birşey yok!!! Bak seni kandırmak, hayalinde bile olsa var olabileceklerine inandırmak isteyen bir Furkan var...bir Asli...ve bir Lavinya.... ve en büyük yalan benim tatlı yalanımda sana anlatılanlar....oluşturulan bütün büyü bir anda bozuluyor... benden söylemesi...

Iyi pazarlar....
    Günaydın herkese
    Seval ablam günaydın

Ben de fragman konusunda çok dertliyim. Ne bir önizleme verildi ne bir fragman var. Diğer diziler en başından beri nasıl da planlı programlı ilerledi ve sonuçlarını da nasıl alıyorlar. Ama bizim dizide hiçbir şey rayına oturmuş değil ve reytinglerin düşmesi de kaçınılmaz oluyor. Olur da ekipten birileri okursa diye bir kaç şey söylemek istiyorum.

1-Öncelikle her bölümün son sahnesi tıpkı 11. bölüm son sahnesi gibi merak uyandırıcı olmalı. İzleyicinin bir sonraki bölümü merak etmesi, sürüklenmesi açısından önemli bir durum. 11. bölümde bunu yakaladınız, umarım devamı gelir

2-Fragman mutlaka ama mutlaka bölümün hemen sonunda verilmeli ve yine merak uyandırıcı olmalı. Ayrıca fragmanın günü sabit olmalı. İzleyici; o günü, o saati sabırsızlıkla beklemeli. Bölümden bir gün önce 2. fragman da gelmemeli mesela. Daha erken olmalı. Gerekirse bir hafta yayınlanmamalı dizi ama her şey rayında gitmeli.

3-Öpüşme gibi bölümün en önemli sahneleri buralara sızdırılmalı böyle önemli bir sahne nasıl servis edilmez, gerçekten şaşkınım

4-Ve son olarak :) bölüm kesinlikle ama kesinlikle bittiği anda tüplü siteye yüklenmemeli.. bizler 12. bölümü izlerken; siz 9. bölümü yüklerseniz, insanlar bu kadar geriden izlemeye tahammül edemeyecekleri için tv'ye yönelecekler 12 ve 13. bölümü lütfen yüklemeyin

Yalnız bir şeyi yazmadan gidemeyeceğim.. ben öpüşme sahnesine bayıldımmmm Nejat nasıl da tutkulu bir adama dönüştü öyle
    Efenimmm herkese iyi yorumlar
    Konu Narin tarafından (01-09-19 Saat 10:07 ) değiştirilmiştir.
    Oyun değil, bulmaca.Oyun bir başkasına karşıdır.Bir kaybeden, bir de kazanan vardır.Bulmacada kaybeden yoktur.

9. Beğenenler;
    deren1970 (06-09-19), seval2005 (01-09-19), yedel (01-09-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 55 kullanıcı var. (4 üye ve 51 konuk)

1. ab-ı çeşm,
  2. sonbahar33,
  3. angelic,
  4. tvrehberi

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri