Sayfa 59/73 İlkİlk ... 94955565758596061626369 ... SonSon
364 sonuçtan 291 ile 295 arası

Konu: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,585

Aldığı Beğeni: 1,360

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Merhabalar,

Dün fragmanı beklerken vakit geçsin diye kendimi temizliğe verdim.İşe güce dalınca tanıtımdan çok geç haberim oldu.Sevgili Fracture, üç günlük aradan sonra işe başlamak gerçekten de sendromlu :) Eylül ayı demek okul açılış ayı demek , bunalım demek benim için .Okul alışverişi bu kadar mı yorucu olur .. Yorucu olmasının dışında hadi hali vakti yerinde olan insanlar bir şekilde ödüyoruz da , durumu müsait olmayan aileler bu kadar fahiş fiyatlar karşısında neylesin ? Allah onların yardımcısı olsun..

Fragmana gelirsek.. Ben sevdim. Nejat , kafa karışıklığı yaşıyor , aşık olmaktan korkuyor belki. Suna beni sevmiyor, başkasıyla beraber, o beni umursamıyorsa ben niye onu umursayayım , o başardıysa ben de başarabilirim diye düşünüyordur belki. Başka birine ait bir kadını sevmek delikanlılığa sığmaz kandırmacası içerisinde olamaz mı ? :)) Okuduğunuz üzere Nejat 'cığıma kızamıyorum ben. Erkeklerin kafasına dank etmiyor hemen, bizim gibi değiller . O erkeklik gururları , egoları mı desem birden inişe geçmiyor. Gardını düşürecektir, bölüm sonunda olsa bari .

Tolgiş ( sevdim bu lakabı ) gibi itici bir güç olmasa Nejat 'tan aşk belirtisi göremeyebilirdik zaten. Seval Abla, sabahki yorumuna pek bi güldüm.Serkan 'ın kendine hayrı yok ama söz konusu Nejat olunca ilişki uzmanına dönüşüyor. Terzi kendi söküğünü dikemezmiş ya, Serkan 'nın ki de o hesap işte ..Burcu tatlımı göremedim fragmanda , umarım Serkan 'la dolu dolu sahne yazmışlardır. Serkan yakışıklı mı ? Bence değil ama onda insanı çeken bir şeyler var . Nasıl desem ..Kafasına estiği gibi davranıyor , neysem oyum diyor , doğal davranıyor yani. Bir arkadaşımız da yazmıştı , insan onu izlerken huzur buluyor.Nejat ile olan dostluğunu seviyorum, Burcu 'ya değer vermesini de..

Çamurda aşk başkadır..Cilde de faydalıdır. O anlardan eğlenceli diyaloglar bekliyorum. Türkan Şoray 'ın " Sultan " filminde çamurda debelenen , dövüşen iki inatçı aşığın sahnesi geldi aklıma.Özledikçe açar izlerim, çok başkaydı benim için.

Bizimkiler öpücüğe iyi alıştı valla :) Skor eşitlendi diyebiliriz. Suna, Nejat 'tan cesaret aldı tabi , öyle öpülmez böyle öpülür diyor .Bakalım Suna 'ın öpücüğüne kaç puan vereceğiz ?:)) Bize göre hava hoş , her hafta yayınlasınlar, puanımızı da veririz, ayıla bayıla da izleriz. Hande mi ??? Amaaan kim takar Hande 'yi allesen ? :)))

Nejat 'ın Suna 'yı Tolgişle dans ederken ki bakışlarına ölünür.O aşamada daha fazla dayanabileceğini sanmıyorum, karakterden bir patlama bekliyorum. Başlarım senin erkek arkadaşına da ... :) Kızı kolundan çekip dışarıya çıkartabilir. Karşı hamle olarak umarım Hande 'yi dansa kaldırmaz , bu iğrenç olur gerçekten.

Dün kuşluda okumuştum. Dizinin 13. bölüm çekimleri devam ediyormuş. Üç dört bölüm sonrasıda reyting durumuna göre devam edip etmeyeceğine karar verilecekmiş. Ne kadar doğru bilmiyorum.
    Konu yedel tarafından (02-09-19 Saat 16:36 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    ab-ı çeşm (03-09-19), deren1970 (06-09-19), fracture (02-09-19), Frances (02-09-19), mimoza17 (05-09-19), seval2005 (02-09-19)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    751

Aldığı Beğeni: 461

Bahsedilme
    0 Mesaj

Yelizcim Serkan´i ben de seviyorum... Keske cok daha fazla sahneleri olsa...

Özellikle Nejat ile diyaloglarinda lafi yerine koymasini, az konusup cok sey anlatmasini... Etrafini cok iyi gözlemlemesini, espri anlayisini, herseyle dalga gecen, hic umursamayan, kendi halinden memnun tavirlarini seviyorum... Ama en cok kendisiyle ve cevresiyle barisik olmasini seviyorum... Hirslari yok, intikam duygusu nedir bilmiyor... Serkan kendisini yaralayanlari (bkz: Hande) bile üzmeyecek, hic kimseye bilerek ve isteyerek kötülük yapmayacak kadar iyi biri... Ben Burcu ile ikisinin karsilikli sevgileriyle birbirlerinin yaralarina derman olacaklari sahneleri izlemek icin sabirsizlaniyorum...

Sevgiler...

4. Beğenenler;
    ab-ı çeşm (03-09-19), deren1970 (06-09-19), fracture (02-09-19), Frances (02-09-19), mehmetlover (03-09-19), mimoza17 (05-09-19), yedel (02-09-19)

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    751

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese günaydin...

sitemiz sabahin ilk saatlerinde zorluk cikartti ama görüldügü gibi sorun cözülmüs...

Dün aksam benim dünya tatlisi, gözümün nuru, biricik kizimla cok güzel bir ana-kiz muhabbetimiz oldu.. Bilen bilir, cok güzel bir duygudur bu... Canindan cok sevdigin evladin karsinda genc bir kadin olmus oturuyor... Can kulagi ile seni dinliyor... Ayni fikirde olmasa da kendi düsüncesini söylerken bile bence en önemli olan, o seni de anliyor...

Laf lafi acti, derken söz benim tavsiyemle onun da severek izlemeye basladigi Benim Tatli Yalanim´a kadar geldi... Ve oradan "genel insan iliskilerine" dek bayagi derinlere indi... Biz ikimiz de ertesi günün is günü oldugunu unuttuk, zamanin nasil gectigini bile anlamadik gece yarisina kadar...

Ben Nejat´in Suna´ya karsi tavirlarini cok gereksiz ve karakterine de ters buluyorken, 27 yasindaki kizim gayet anlasilir oldugunu hatta normal sayilacagini savundu mesela... Suna´nin hallerini de hic yadirgamadigini, karakteri cok gercekci buldugunu ve oyuncuyu da cok sevdigini ekledi sözlerine... Serkan ve Burcu konusunda ayni duygular icindeydik ama Sevket ve Pervin arasindaki trajik olaylarda yine görüsümüz birbirinden az da olsa farkliydi... Günümüz zamane kizlari icin bazi sorunlarin cözümü daha kolay anladigim kadariyla...

Sohbet ve saatler ilerledikce KADIN - ERKEK arasindaki yapisal farklari didikledik durduk. Özellikle film kahramanlari unutup etrafimizdaki ortak tanidiklarimizdan örnekler vererek karsilikli... Ailemizdeki erkeklerler basladik, babalar, agabeyler, dayilar, amcalar, enisteler... Ve o erkeklerin hayatlarindaki mutlu-mutsuz fedakar kadinlar... Farkli farkli kisilikler, dogrulari ve yanlislari, eksik veya fazlalariyla konumuz oldular...

Simdi burada yazdiklarimi okurken "Ya, biz baya baya ve resmen DEDIKODU yapmisiz kizimla" diyebilirim.... Valla farkinda olmadik... olaya tamamen bilimsel yaklastik... aman kimse duymasin... Ne de olsa biz dedikoduyu hic sevmeyen bir milletiz...

Konusmanin icinde ve sonunda söyle bir gercek ortaya cikti... Ben bugün her zamankinden cok daha belirgin olarak, canimdan cok sevdigim iki yetiskin oglumla benzer konularda konusmaya kalksam ayni frekansi yakalayabilmemizin mümkün olmayacagini anladim. Iliskimizde bir eksiklik var ve bu nedenini bilmedigim eksikligi onlar büyüdükce ben yaslandikca daha cok hissediyorum...

Eksik olan sevgi degil, saygi degil, yakinlik degil.. Ama bir sey var... Erkek evlatlarimla iletisimim belirli bir yere kadar sürüyor, sonrasi gelmiyor... Babasiz ve tüm gün calisan bir anneyle büyüdükleriyle mi, tamamen icgüdüsel dürtüleriyle mi alakali, iki cins arasindaki genetik farkliliklardan mi kaynakli bunun sebebi, yoksa sadece hissedebilme becerilerinden mi geliyor? Inanin bilmiyorum...

Yani, sonuc olarak, ekranlarda karsimiza elbette abartilarak cikartilan karakterler eger direk olarak "birer katil, eli silahli mafya üyesi veya assagilik tecavüzcü, sadist, duygusuz ruh hastasi degilseler veya tam tersi yakisikli mi yakisikli, sahane mi sahane ve olaganüstü iyi yürekli süpermen" degilseler, üc asagi bes yukari icimizde yasayan senin- benim- bizim gibiler... Mi?

Sanki dizilerde gördüklerimizle gercek hayatimizda olan erkeklerin ve kadinlarin ortak yönleri ve benzerlikleri o kadar coktu ki... Sasirmadik bile kizimla dün geceki konusmamizda...

Aldim sazi elime, vurdum sazin teline, lafi da lastik gibi uzattim yine... Dizi deyip gecmemeli diyorum aslinda... galiba... Baksaniza durup dururken bana neler düsündürdüklerini... Sohbet konusu ettiklerini.... Töbe... töbe... hadi Seval hanim... bu kadar gevezelik yeter, buyrun isinizin basina...

Kolay gelsin hepimize hayatla bas etmek ve icindeki tüm zorluklar...

Sevgiyle kalin...

MINIK NOT: Tesadüfen karsima "bölüm resimleri ve özet" cikti ama oradan alip buraya ekleme yapamiyorum ben... Belki bu teknik konularda bilgili ve yetenekli arkadaslarimiz bu konuya bir el atarlar diye düsündüm... Özett bu defa daha kisa fakat ilgi ceken cümleler var...
    Konu seval2005 tarafından (03-09-19 Saat 15:15 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    deren1970 (06-09-19), fracture (03-09-19), mimoza17 (05-09-19), yedel (03-09-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,585

Aldığı Beğeni: 1,360

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bölüm özetini buldum, kopyala yapıştır yapayım da haberi olmayanlar için bilgilendirme olsun :))

"Tolga’yla ettiği kavga sonrası duygularına yenik düşen Nejat, hiç beklenmedik bir anda Suna’yı öper. Suna, sonunda duygularının karşılıksız olmadığından emin olmuş, bulutların üzerindedir. Ancak, Hande tehdidi varken, Nejat’la nasıl bir araya geleceğini bilememektedir. Bu sırada Nejat, duygularıyla yüzleşmekten kaçması ikilinin arasındaki gerginliği tırmandırır. Suna, artık Nejat’a adım atan taraf olmayacağına dair kendine söz verirken, aşıkları bir araya getirmek için Burcu ve Serkan işbirliği yaparlar. Hande ise Nejat ve Suna’ya engel olamayacağını anlayınca kozunu kullanmaya karar verir."

Nejat 'ın Suna 'yı öpmesi bir çeşit cezalandırma gibi de geldi bana. Sevdiğiniz kıza en ağdalı cümleler kullanıyorsunuz, neredeyse aşkınızı ilan ediyorsunuz, " Üzgünüm ben Tolga 'yla çıkıyorum. " karşılığı geliyor. Yalnız kalmak istiyorsunuz çekip gidiyorsunuz arkanızdan geliyor. İnsan o durumda kendisini mahçup hisseder , utanç da duyabilir. Suna, öpücükten sonra Nejat 'ın duygularından emin olmuş ama kendini geri çekmeye karar vermiş, aferin kızım.
    Nejat, duygularını tarta dursun, çok sevdiğim ikili Burcu ve Serkan harekete geçmiş bile. Canlarım benim , aşıkları birleştirme çabanızı takdir ediyorum da azıcık ta kendi ilişkinize bir ad koysaydınız evladım :)) Hande 'ciğim boşuna kürek çekiyorsun, atı alan Üsküdar 'ı geçti bile :) Serkan ve Burcu dışında bu ilişkiye onay veren , onlara destek olacak bir kişi daha var . Tabi ki Pervin.. Keşke Hande 'nin kızı için bir tehdit olduğunu öğrense de şu kızı aradan çekse :) Anneler evlatları için neler yapmaz dimi :)

Seval Ablacığım, içten yorumunu sevgiyle okudum , o kadar güzel ifadelerle dolu ki yazdıkların tebrik ediyorum. Babasız çocuk büyütmek çok zor olmalı , bir de çalışan bir anneyseniz. Rabbim sana güç kuvvet versin , evlatlarını senden ayırmasın inşallah.Erkek çocukları belirli bir yaşa gelmeden olgunlaşmıyorlar diye biliyorum. Annemin oğulcukları evlenip çoluk çocuğa karışınca anneme daha yakın oldular mesela.Belki sorumluluk sahibi olmaya başladıktan sonra anne babalarının değerini anlıyorlardır.Benim de üç evladım var, biri kız ikisi oğlan. Kızım çok değerlidir benim için.Akıllı , olgun, sorumluluk sahibi , tutumlu, çalışkan bir öğrencidir. Azıcık huysuzdur, biraz da suratsız ama olsun o kadar kusur kadı kızında da olur dimi :) Benimki 16,5 yaşında . Üç yaz dizisini de birlikte izliyoruz. Benim Tatlı Yalanım 'a ayıla bayıla bakmıyor, yaşı gereği herhalde. En çok Her Yerde Sen 'i beğendi. Erkek çocukları sorunlu oluyor.Büyük oğlum henüz dokuz yaşında ama aslan burcu olduğundan mıdır nedir kibirlik abidesi ve çok zor beğenen bir çocuk. Bize kök söktürüyor :)

Sevgiler, saygılar sunuyor iyi yorumlar diliyorum..

Konu yedel tarafından (03-09-19 Saat 15:46 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    deren1970 (06-09-19), fracture (03-09-19), seval2005 (03-09-19)

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    751

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bölüm özetini buldum, kopyala yapıştır yapayım da haberi olmayanlar için bilgilendirme olsun :))

"Tolga’yla ettiği kavga sonrası duygularına yenik düşen Nejat, hiç beklenmedik bir anda Suna’yı öper. Suna, sonunda duygularının karşılıksız olmadığından emin olmuş, bulutların üzerindedir. Ancak, Hande tehdidi varken, Nejat’la nasıl bir araya geleceğini bilememektedir. Bu sırada Nejat, duygularıyla yüzleşmekten kaçması ikilinin arasındaki gerginliği tırmandırır. Suna, artık Nejat’a adım atan taraf olmayacağına dair kendine söz verirken, aşıkları bir araya getirmek için Burcu ve Serkan işbirliği yaparlar. Hande ise Nejat ve Suna’ya engel olamayacağını anlayınca kozunu kullanmaya karar verir."

Nejat 'ın Suna 'yı öpmesi bir çeşit cezalandırma gibi de geldi bana. Sevdiğiniz kıza en ağdalı cümleler kullanıyorsunuz, neredeyse aşkınızı ilan ediyorsunuz, " Üzgünüm ben Tolga 'yla çıkıyorum. " karşılığı geliyor. Yalnız kalmak istiyorsunuz çekip gidiyorsunuz arkanızdan geliyor. İnsan o durumda kendisini mahçup hisseder , utanç da duyabilir. Suna, öpücükten sonra Nejat 'ın duygularından emin olmuş ama kendini geri çekmeye karar vermiş, aferin kızım.
    Nejat, duygularını tarta dursun, çok sevdiğim ikili Burcu ve Serkan harekete geçmiş bile. Canlarım benim , aşıkları birleştirme çabanızı takdir ediyorum da azıcık ta kendi ilişkinize bir ad koysaydınız evladım :)) Hande 'ciğim boşuna kürek çekiyorsun, atı alan Üsküdar 'ı geçti bile :) Serkan ve Burcu dışında bu ilişkiye onay veren , onlara destek olacak bir kişi daha var . Tabi ki Pervin.. Keşke Hande 'nin kızı için bir tehdit olduğunu öğrense de şu kızı aradan çekse :) Anneler evlatları için neler yapmaz dimi :)

Seval Ablacığım, içten yorumunu sevgiyle okudum , o kadar güzel ifadelerle dolu ki yazdıkların tebrik ediyorum. Babasız çocuk büyütmek çok zor olmalı , bir de çalışan bir anneyseniz. Rabbim sana güç kuvvet versin , evlatlarını senden ayırmasın inşallah.Erkek çocukları belirli bir yaşa gelmeden olgunlaşmıyorlar diye biliyorum. Annemin oğulcukları evlenip çoluk çocuğa karışınca anneme daha yakın oldular mesela.Belki sorumluluk sahibi olmaya başladıktan sonra anne babalarının değerini anlıyorlardır.Benim de üç evladım var, biri kız ikisi oğlan. Kızım çok değerlidir benim için.Akıllı , olgun, sorumluluk sahibi , tutumlu, çalışkan bir öğrencidir. Azıcık huysuzdur, biraz da suratsız ama olsun o kadar kusur kadı kızında da olur dimi :) Benimki 16,5 yaşında . Üç yaz dizisini de birlikte izliyoruz. Benim Tatlı Yalanım 'a ayıla bayıla bakmıyor, yaşı gereği herhalde. En çok Her Yerde Sen 'i beğendi. Erkek çocukları sorunlu oluyor.Büyük oğlum henüz dokuz yaşında ama aslan burcu olduğundan mıdır nedir kibirlik abidesi ve çok zor beğenen bir çocuk. Bize kök söktürüyor :)

Sevgiler, saygılar , iyi yorumlar diliyorum..

Yelizcigim o güzel sözlerin icin ayri, özeti alip geldigin icin ayri sana cok tesekkür ederim ablam... Öncelikle Allah hepimize cocuklarimizi bagislasin! diyorum her zaman oldugu gibi ve tüm anne-babalara cocuklarini kendi ayaklari üzerinde duran, dogruyu yanlisi ayirt eden, sorumlulugunu bilen, cesur ve caliskan, vicdanli, iyi yürekli insanlar olarak yetistirmelerinde yardimci olmasini diliyorum canim...

Icinde yasadigimiz zaman diliminde git gide zorlasan yasam sartlariyla isik hiziyla gelisen teknolojiyi, her gün biraz daha azalan kültürel degerleri ve cogalan bencilce düsünme normalligini görmemek icin kör olmamiz, gelecekten korkmamak icin de kafamizi kuma gömmemiz lazim! Tüm bunlara cocuklarin evin ve ailenin disindaki olumsuzluklardan da son derece etkilendiklerini eklersek gelecek nesiller icin anne-baba olmanin, bir iki nesil öncesine göre cok daha zor ve yorucu olacagini düsünüyorum ben. Umarim yanilan ben olurum...
    Özete gelince.... Serkan icin "Nejat´a cok iyi bir dost ama kendine hayri yok!" demistim ya... Beni hakli cikarttigi icin bir tesekkür de ona edeyim... Aferim güzel cocuk... Nejat´in jetonlari sevgili Sahra´nin da dedigi gibi 8 köseli, ne kadar ugrassa da kendi kendine bir türlü düsmüyor! Serkan ve Burcu elele vererek o jetonlarin tümünü tak tak tak düsürmeyi basarirlar insallah... Aaa... bu kadar inkar yeter ama...

Hande cosmus... anliyormus Suna ile Nejat´in birbirlerinden uzak duramayacaklarini... bah hele... elindeki kozu oynayacak, silahindaki tek ve son kursunu patlatacakmis... patlatsin be ya... patlatsin da görsün bakalim... eline ne gececekse artik... bence fazlasi fazla gerildik zaten onun yüzünden... gitsin desin bakalim Sevket´e böyle böyle... ondan baska bilmeyen kalmadi zaten, birakalim da ögrensin bakalim noolacak...

Ne kadar sakinim, farkinda misiniz... aaa... güzel bir duygu bu... kim korkar Hande´den ayol... Kimsin sen Hande! Ya sen kimsin be!

Saka bir yana 12. Bölüm özeti bir cok güzellik vaad ediyor... Bakalim, görelim...

Sevgiler herkese..

10. Beğenenler;
    deren1970 (06-09-19), fracture (03-09-19), mimoza17 (05-09-19), yedel (03-09-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 53 kullanıcı var. (4 üye ve 49 konuk)

1. ab-ı çeşm,
  2. sonbahar33,
  3. angelic,
  4. tvrehberi

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri