Sayfa 60/73 İlkİlk ... 105056575859606162636470 ... SonSon
364 sonuçtan 296 ile 300 arası

Konu: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    546

Aldığı Beğeni: 555

Bahsedilme
    13 Mesaj

Standart Cevap: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Herkese merhaba,

Bugün yoğunluktan, sadece güzel yorumlarınızı okuyabildim.. Gelen özet ve fotolara da göz ucuyla bakıp, bir "Hımm.." dedim ve geçtim.. Gece dinlenmeden, iki kelam etmeye geldim şimdi de..

Öncelikle Serkan ve Burcu'yu sarıp sarmalayabiliyor muyuz acaba.. Bu iki karakteri, gerçekten seviyorum.. Arkadaş gibi, arkadaşlar.. Dizilerde şu esas karakterlerin etrafındaki "arkadaş" ifadesini kazananlar hep bir yerlerde eksik kalır.. Fakat bu iki karakter öyle değil.. Mesela Burcu'nun hiç yorum yapmadan, Suna omzunda ağladığında ona sarılmasına bayılmıştım.. Sessizlik, bazen arkadaşlığın en güzel tesellisi oluyor.. Konuşsa neye yarar.. Aynı şekilde Serkan'ın, Nejat'ın egosunu zedelemeden ona fikirlerini söylemesine bayılıyorum.. Bu da Nejat'ı ne kadar iyi tanıdığını gösteriyor..

Şimdi bu iki güzel dost, bir türlü kendilerini kurtaramayan kuyuya düşmüş diğer güzel iki insana yardım ediyor.. Yine onları incitmeden, onlara göre en doğru yolla yapacaklardır bunu.. Anlaşılan yine ikisini baş başa bırakma bahaneleri.. Fakat bunu yaparken de, bir önceki bölümde Pervin hanımın yaptığı hatayı yapmayacaklardır.. Evet Pervin ya da Berrin hanım, bütün iyi niyetiyle bir hazırlık içindeydi.. Buna kuşkumuz yok. Fakat bilmediği bir şey vardı ki, ikisini de ne Serkan ne de Burcu gibi iyi tanıyordu.. Hande'nin gölgesi düşmüştü o geziye fakat şu var ki Hande olmasaydı da onlar için bir şey farketmeyecekti.. Ortada "romantik" bir ortam mevcuttu ve her ikisi için de bu durum müsait değildi.. Çünkü ikisinin de ayrı ayrı sorunları vardı kendileriyle.. Hande dışında olan problemlerden bahsediyorum tabii.. Çözümlenmemiş duyguların içinde, bu "zorunlu romantik" ortamın bir değeri kalmıyor.. Ne zaman duygular etrafta gezinir, o zaman diledikleri gibi tatillerini yaparlar.. Zamanı değildi daha..

Serkan ile Burcu ise tam tersine ikisini bu "zorunlu romantik" ortamdan çıkarıp, onları bir mücadele içinde bırakıyor.. Çünkü biliyorlar ki, ikisinin de bir mücadele içinde olması gerekiyor.. Ve ortada bir mücadele varsa gerçekten, iki tarafın da bir çabası gerek.. Serkan ile Burcu bunu anlatmak istediler gibi görünüyor ikisine de..

O araba Serkan'ın diğer arabasına benziyordu zaten, öyle anımsıyorum.. Meğer ortada bir plan varmış.. Spor yapmaya gidelim diye kandırdı galiba Nejat'ı kıyafetlere bakılırsa.. Suna da Burcu ile gezintiye çıkar.. Ortada iki inatçı keçi buluşur, artık köprü mü yıkılır yoksa başka şeyler mi olur göreceğiz..

Bunun dışında Suna'nın artık Nejat'ın kendisine olan duygularından emin olmasına memnun olduğumu belirtmeliyim.. Şükürler olsun diyorum.. Hayır endişelenmiyor değildim, öptü beni ama Kayra yüzündendir neden olacak bile diyebilirdi yani Şimdi anlaşılan Nejat'ın gözlerinin içine bakacak bir süre, "Ee devamı?" dercesine.. Fakat Nejat'ın ilgisiz hâli de canından bezdirecek.. Kendisine bu uzun ve meşakkatli yolda, büyük bir sabır diliyorum.. Nejat gibi birine aşık oldu, kolay değil.. Günler sonra yine Suna için üzülmekteyim, oh be özüme döndüm

Özette yazılana göre, tabii bu durumun ikisi arasında yaşattığı gerilime de ayrı bir parantez açıyorum.. "Gerilim" bu çift için en sevdiğim ifade Hadi bu da benim itirafım olsun bu gece..

Hande'ye gelirsek.. Şimdi bir laf vardır.. Silah gösterildi mi bir kere, mutlaka bir yerde patlar diye falan.. İşte malum.. Bir kere o pim çekildi.. Kimlik ortada dolanırken, Hande'ye geçmişken olacaklar baştan belliydi.. O yüzden yapacakları umrumda değil şu saatten sonra.. Hatta ben de katılıyorum.. Bir an önce de ne yaparsa yapsın.. Çünkü bıktım onun şu cümlelerinden.. Suna ile Nejat çoluk çocuğa karışacak, hâlâ şunları der..

"Nejat ile aranda hiçbir şey olmayacak.. Sen benim rakibim değilsin.. Çocuklar da büyümüş, maşallah.. Neyse ne diyordum, hah rakibim değilsin.. Nejat ile sen diye bir şey olamaz, mümkün değil.."
    Konu fracture tarafından (04-09-19 Saat 01:34 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    AFKfan (04-09-19), deren1970 (05-09-19), mimoza17 (05-09-19), seval2005 (04-09-19), yedel (04-09-19)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    751

Aldığı Beğeni: 461

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese merhaba...

yakinda insallah yillik iznime ayrilacagim icin (nihayet sira bana geldi!) calisma masami toparlamaya, arkamda bitmemis is birakmamaya ve ortaligi toparlayip temizlemeye verdim bugün öncelikle kendimi... Ellerim yillarin aliskanligi ile düsünmemi gerektirmeyen isleri yaparken zihnim yerinde durmuyor tabii... Cikip dolasiyor kendince bir yerlerde... Örnegin "aksama ne pisirsem?" sorusuna yanit aradim dosyalari düzenlerken.. Masami silmeye basladigimda "isten cikista alis-veris yapsam iyi olur.." diyordum.... neler alabilecegimi aklimda siralarken evdeki eksikleri hatirlamaya calistim... cöpleri toplamaya gectigimde "Afili Ask"´in yayin günü oldugu icin gülümsüyordum... ardindan "Benim Tatli Yalanim"´in 12. bölümüne bir gün kaldigi icin heyecanlandim...

"Nerde kalmistik?" diyerek özeti animsayinca bugün farkli baktim yazilanlara... "yok beee..." dedim... "ciks" Özetci bizi kandiriyor kesinlikle.. Hande elindeki kozu kullanmaya karar verir ama tam Sevket´e anlatacakken ani bir sey olur kesinlikle vazgecer... cünkü Nejat onun Sevket´e anlatarak, Suna´ya yaptigi kötülügü ögrenirse Hande´yi oracikta hayatindan cikartir... Bu durumda karakterin hikayedeki rolü biter... oysa melek yüzlü seytanimiz sürekli bir tehlike unsuru olarak ortalikta dolasmali... hatta kötü kalpli vicdansiz Aylin gelince onunla isbirligi yapmali...

Tamam tamam.. Hersey simdilik yolunda devam edecek... Hande niyetlense de hic kimseye bir sey söylemeyecek! Nejat kendi duygularindan ve Suna´dan kacacak ama Suna onu kovalamayacak!

Serkan arkadasinin aptalca davranislarina daha fazla dayanamayip Nejat ile Suna´yi basbasa birakacak planlar yapacak! Bu arada kendi de Burcu ile yalniz kalacak.... Serkancim senden büyük bir atilim olmasa da Burcu´ya dogru kücük kücük adimlar bekliyoruz artik evladim...

Kayra´cik yine bize bir görünüp bir kaybolacak... Büyük trajedi Sevket-Pervin ayrilik sebepleri yine arada kaynayacak... Gayet normal seyler yani...

Öyleyse olabilecekleri düsünmeyi gönül rahatliyla birakip dosyalarima dönebilirim... di mi...

Kolayliklar diliyorum...
    Konu seval2005 tarafından (04-09-19 Saat 14:09 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    deren1970 (05-09-19), fracture (04-09-19), mimoza17 (05-09-19), yedel (04-09-19)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    751

Aldığı Beğeni: 461

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkes hemen bir yolunu bulup nette ÖN IZLEMEYI IZLESIN! SUNA ile NEJAT öpücükten önce konusuyorlar... Nejat giciklik yapiyor resmen... anlamamis gibi Suna´nin kimi kastettigini... nasil da hinzir bir sey olabiliyormus meger...

6. Beğenenler;
    deren1970 (05-09-19), fracture (04-09-19), yedel (04-09-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,585

Aldığı Beğeni: 1,360

Bahsedilme
    0 Mesaj

Seval Ablacığım, ön izlemeyi haber verdiğin için çok teşekkürler.Sen yazmasan kimbilir ne zaman haberim olurdu. Zira ikinci fragmandan ümidimi kesmiştim.

Nejat , oğlum sen iyi misin ya ? Tolga 'mı diyor çıldırmamak işten değil. Kız bal gibi de senden bahsediyor anlamazlıktan mı geliyorsun yoksa ö.. müsün evladım ? Tövbe yarabbim..Acaba mahsus mu yapıyor ? Biliyor da Suna 'yı gıcık etmek için, aşkını itiraf ettirmek için mi böyle davranıyor ? Ay bilemedim vallahi.

Ne hikmetse ikisi de kızgınken birbirlerini öpüyor :) Sevgili Fracture harika bir tespitte bulunmuş, bunlar çatışmadan, gerilimden anlıyor ayol :)

Söylemeden geçemeyeceğim Nejat 'ın çamur içindeki yüzüne, hınzır bakışına ölünür. Rabbim Suna 'ya bağışlasın.

Seval Abla, izine çıkıyorsun demek.Bir süre patronunun yüzünü görmemek sana çok iyi gelecek :) Şimdiden iyi tatiller diliyorum.Türkiyemize de bekleriz .

Akşama ne pişirsem, alışverişe çıkmam lazım, akşama afili var, izine çıkmadan çekmecelerimi düzenleyeyim , masamı sileyim cümleleri kulağıma o kadar tanıdık geliyor ki..
    Konu yedel tarafından (04-09-19 Saat 18:52 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    deren1970 (05-09-19), fracture (04-09-19), Frances (04-09-19), seval2005 (05-09-19)

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    546

Aldığı Beğeni: 555

Bahsedilme
    13 Mesaj

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Nejat , oğlum sen iyi misin ya ? Tolga 'mı diyor çıldırmamak işten değil. Kız bal gibi de senden bahsediyor anlamazlıktan mı geliyorsun yoksa ö.. müsün evladım ? Tövbe yarabbim..Acaba mahsus mu yapıyor ? Biliyor da Suna 'yı gıcık etmek için, aşkını itiraf ettirmek için mi böyle davranıyor ? Ay bilemedim vallahi.
    Bence gayet iyi, hatta tabir-i caizse dipçik gibi

Suna yine güzel güzel dökülüyor.. Dökülürken de dikkat ediyor özne kullanmamaya.. Fakat özne kullanmasına bile gerek kalmayacak şekilde aktarıyor.. İçi çekiliyor artık, canı yanıyor.. Onun öpme hamlesi de gayet tutkulu idi.. Tutkuyu doğuran da Nejat'ın bu alaycı kibri ve Suna'nın akan cümleleri olmuş demek ki..

Suna dalıp dalıp giderken, birden farkına varıp inkar edercesine tatlı tatlı "Asla Shakespeare değil, Shakespeare değil" derken bile, Nejat'a olan aşkını en yalın haliyle gösteriyordu..

Fakat bu cümlelerin sonunda, "Sen o adamı benden çaldın Nejat Yılmaz" demekle aslında ne demek istiyor muamma.. Bunun için elbette bölümü izlemek lazım sanırım.

Nejat'ın alaylı sorusuna karşılık, küfür niteliğinde bir öpme girişimi oluyor Suna'nınki de şimdi yani kusura bakmayın

İlk öpücükleri kazara olur.. İkinci öfkeyle.. Üçüncü böyle.. Dördüncüde umarım doğru yolu bulurlar Hiç güvenemiyorum ya, bunlara bu konuda.. Suna barışmak için kavga etmek bile istiyor, tövbe Yarabbim.. Neyse

Ve evet Sunacığım.. Aşık olduğun kişi, aynen tarif ettiğin gibi.. Güneş gibi seni yakan ama buna rağmen ihtiyacın olduğunu bilerek güven duyduğun; beklemediğin umutsuz bir anında sana şiir okuyarak seni bulutların üzerine çıkaran; sana homurdanıp bağırarak, senin canını yakacak cümleler ettikten sonra bile gelip seni gülümsetmeyi başararak özür dilemesini bilen yeri geldi mi bunun yerine öpen; hayatının tam ortasına sadece tek değil bir de biricik güzel tatlı kızıyla birlikte girerek artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını gösteren o kişi Nejat.. Başkası değil

Yine diyeyim bari.. Allah sana kolaylık versin Sunacığım
    Konu fracture tarafından (05-09-19 Saat 01:06 ) değiştirilmiştir.

10. Beğenenler;
    deren1970 (05-09-19), mimoza17 (05-09-19), Narin (05-09-19), seval2005 (05-09-19), yedel (04-09-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 55 kullanıcı var. (4 üye ve 51 konuk)

1. ab-ı çeşm,
  2. sonbahar33,
  3. angelic,
  4. tvrehberi

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri