Sayfa 66/73 İlkİlk ... 1656626364656667686970 ... SonSon
364 sonuçtan 326 ile 330 arası

Konu: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,585

Aldığı Beğeni: 1,360

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Çok şükür fragman çıkmış. Rhino ,çok teşekkürler :)

Merhaba Suna ,ben Nejat tanıştığımıza memnun oldum. Ellerini tutmak çok güzel.. Sizi yiyebiliyor muyuz ? En baş tan başlayalım demişler çünkü ilk tanışmaları pek hoş olmamıştı.Ne kadar heyecanlılar , ne kadar mutlular canım çiftim benim.

Hande ile Tolga 'ya bir haller olmuş. Özellikle Hande 'ye çok şaşırdım. Aylin geleceği için iki kötü kadın bir diziye çok demişler herhalde. Asıl büyük tehlikeyi bekleyin mesajı aldım ben.

Serkan , sen de olmasan bizim aşık çiftimiz ne olurdu bilmem. Sakın Nejat 'ı yalnız bırakma bundan sonra sana daha çok ihtiyacı olacak. Duruşmanın bu kadar erken olacağını beklemiyordum. Bölüm sonu mahkemede bitebilir.

Ha şöyle sarılın birbirinize ,hiç kopmayın. Aylin 'in gelişi Nejat 'ı fena dağıtmış. Toplamak Suna 'ya düşüyor. Çok zor günler bekliyor bizimkileri ama el ele verirlerse bunun da üstesinden geleceklerdir.

Alıntı mimoza17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi de bu Aylin başka bir adam için Nejat'ı terk etmemiş miydi?
    Hatta yanında bir çocuk (galiba erkek çocuktu)ile görülmemiş miydi?
    Ben bunlardan onun başkasıyla beraber olduğunu, hatta bir de çocuğu olduğunu çıkartmıştım.
    Şimdi hiç bir şey olmamış gibi, geri döndüm, çocuğumu istiyorum mu diyecek?
    Çocuğu terkedip tam 6 yıl aramamış sormamış.
    Şimdi dönüp ''Nejat başkasıyla yaşıyor !'' diye suç mu bastıracak?
    Çocuğunun velayetini almak isteyen anne ya da baba karşı tarafa uygunsuz bir hayat yaşıyor ,çocuğum kötü etkileniyor der ya , benim de aklıma bu geldi. Seval Abla 'dı sanırım Aylin 'in gelişiyle alakalı farklı bir teori geliştirmişti. Yanında bulunan çocuğunun ameliyat olması için Kayra 'nın donör olmasını istemiş olabilir demişti. Bilemiyorum işte , bu bölüm niyetini az çok anlarız gibime geliyor.

Birinci fragman kötü değil .İkincisinden çok fena tırsıyorum.

2. Beğenenler;
    deren1970 (11-09-19), fracture (09-09-19), mimoza17 (09-09-19), Rhino (09-09-19), seval2005 (09-09-19)

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    546

Aldığı Beğeni: 555

Bahsedilme
    13 Mesaj

Herkese merhaba,

Yine uzak diyarlardan gelen fragmanımızla gecemizi biraz şenlendirelim, sayfamızı yeni haftaya hazırlayalım..

Fragmanı sevdim öncelikle.. Çünkü doğru hamleler gelmiş görünüyor hikayeye..

Nejat'ın mutluluğu bir gün sürdü sürecek anlaşılan.. Acı gerçekle karşılaşıyor.. Ve Serkan'ın Suna'yı Aylin olarak bildiği bir zamanlarda Suna'ya uyarı maksatlı dediği gibi bir manzarayla karşılaşıyoruz. Dibe vuruyor.. Kendini sokaklara atıp banklarda uyuyacak kadar.. Hatta kaşı falan da incinmiş birileriyle kavga bile edebilir..

Fakat bu sefer yanında olan biri var.. Suna.. Sarılması çok hoşuma gitti.. Nasıl da ihtiyacı varmış Nejat'ın buna, yüzünden okunuyor.. Buna rağmen yüzünde birikenler çok acı..

Bu konuda seferber olanlar da sadece Suna değil.. Serkan, Burcu, Hayri.. Geçmişinden farklı olarak artık yalnız olmadığını görmek güzel Nejat'ın..

Mahkeme de oluyor ama Aylin gelecek mi bakalım? Bu Aylin bazı şeylerden vazgeçecek görünüyor.. Sahaya indiği an, fikirleri değişebilir.

Yalnız bir hata yapmışsınız ekip.. Ne demek Nejat Kaya Aylin'in soyadı Kaya idi.. Ne anlamalıyız bundan şimdi

Tabii bunların yanında bir de Suna ile Nejat ilişkisinin tomurcuklanması mevcut.. İkisi de güzel bir başlangıç yapıyor.. Suna özel hayatını Nejat ile yaşamaya başlıyor.. Peki ya Aylin? Bunu da Hayri düşünüyor ama Nejat'ın da bir fikri vardır elbet.. Tabii biz bunu Aylin yüzünden daha duyamayız ya o ayrı..

Tolga, Hande'ye sen bu değilsin diyerek kötü hırsını törpülüyor.. Tolga'yı bize sevdirmeye çalışıyorlar Ama haklı da olabilir şimdi.. Çünkü Hande'nin bazen gerçekten Kayra'yı sevdiğini bile düşünebiliyorum.. Bir cümle yetiyor çünkü.. Hande'ye karşısında doğru düzgün konuşan biri lazım.. Tolga belki bunu başarır ve biz Hande'yi farklı bir yerde görmeye başlarız.. Tamam çok iyi olamaz bu saatten sonra fakat ama en azından saçma sapan uğraşlarla kendi hayatını boşa heba etmez.. Gitsin Kayra gözlükle uğraşsın.. Nejat'ın uzun bir süre işiyle ilgileneceğini düşünmüyorum mesela.. Arkadaşına gerçekten bir yardımı dokunsun..

Bu Nejat'ın evlilik mevzusunun ben aslında Şevket için önemli olduğunu düşünüyorum diğer tarafta.. Şevket anlayışlı bir baba evet ama kızının bu durumda kalmasını istemeyebilir. Zaten kim ister.. Yani yalanı kabul etse de bir şekilde, bu süreci hoş karşılamayabilir..

Ve beni bu fragman kesmez.. Bir fragman daha isterim.. Geçen hafta tek fragman kâfiydi bayağı da iyi oldu doğrusu fakat bu hafta değil gibi..

4. Beğenenler;
    deren1970 (11-09-19), mimoza17 (09-09-19), nuro (09-09-19), seval2005 (09-09-19), yedel (08-09-19)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    751

Aldığı Beğeni: 461

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese günaydin...

hepimize güzel bir gün ve güzel bir hafta olsun insallah...

Fragman her karesiyle ayri ayri bir sürü ipucu veriyor 13. bölüm hakkinda, her biri üzerinde düsünmeye deger bir cok gelismenin müjdecisi gibi....

En güzeli elbette nihayet Nejat´in Suna´dan kacmadigini, birlikte yasamayi, mutlu olmayi sectigini görmek... Hele o sarilmalari yok mu... Sevgili Fracture arkadasimiz da yazmis, nasil da hasretmis meger cocukcagizim sevilmeye, sevmeye, sevdigine sarilmaya....

Sunacim zaten pervane - isik misalindeki pervane gibi Nejat ve Kayra icin yanmaya, kül olmaya dünden hazir...

Ve sahane bir dayanisma var önümüzde canlar! YASASIN GERCEK DOSTLAR!!!! Serkan, Burcu, Hayri ve Suna vermisler kafa kafaya tek dertleri Nejat ve KAYRA!

Yeri geldigi icin söyleyeyim de icimde kalmasin, o sahnede ben "Saniye hanim o resimde siz de olabilir, o güzelligin bir parcasi, kardesinizin ve sevdiginiz adamin en yakin dostunun destekcisi olabilirdiniz! Eger o saman dolu kafanizla, kizkardesinizin kaderini kendi ellerinizle degistirmeye kalkismasaydiniz!" diye düsündüm icim aciyarak... Saniye ben sana hala cok kizginim! Haberin olsun!

Aylin kendi yok, avukatlari var! Anlasilan Aylin yeniden birleselim, evli-mutlu-cocuklu bir ailecik olalim derdinde degil! 5 sene ortadan kaybolduktan sonra sadece bosanmak ve kizini (velayetini) almaya gelmis... Hedefine giden yolda, cesetlerin üzerinden bile hoplayip gececek kadar kararli!

Nejat´i zerre kadar umursamadigi o denli acik-secik ortada... Insan gibi gelip, önce Nejat ile konusmaya, neden gittigini ve simdi neden döndügünü aciklamaya tenezzül etmedigine göre bu kadinin iyi niyetli biri olma ihtimali bile yok! Kendimizi kandirmayalim! Aylin´in yapacaklarinin yaninda korkarim Hande´nin kötülügü hafif kalacak... Eger Hande ile isbirligi yapmazsa tabi... Ikisi elele verirse yandik...

Her doguran kadin anne degildir! Aylin de anne olamayanlardan biri olmali... Eger gercek bir "anne" olsaydi, hic degilse Kayra´yi üzmemek, kizina zarar vermemek icin Nejat´a kendi aralarinda konusup anlasmanin yolunu aramayi ve en uygun cözümü bulmayi önerirdi... Ama o, cok güvendigi ve cok pahali olduklari da cok belli avukatlari araciligiyla ve actirdigi mahkeme celbiyle cikiyor eski kocasinin karsisina... Barisci yollari denemiyor bile, savas aciyor dogrudan... Ve kendinden cok emin, kibirli bir general misali emreden bir tavirla "Kzimi sana emanet etmistim, sen de baktin büyüttün, sayemde tadini cikardin baba olmanin... Haydi simdi iade et!" der gibi... Cok bencilce ve simarikca bir tavir degil mi bu? Bir anne olarak o kadar tepkiliyim ki, Aylin´nin bu davranisina, terbiyemi bozmamak icin kendimi zor tutuyorum...

Yani... En azindan Suna - Nejat askinin kara kedisi olmayacagini görüyoruz sonuc olarak... Ama, ayni zamanda Kayra´nin velayeti icin Nejat ve Suna´yi her türlü tehdit edebilecek kadar kötü biri oldugunu da...

Bakalim daha neler görecegiz, bu yolun sonunda nereye varacagiz... Sevdik onlari bir kere... Biliyoruz ki, Nejat, Suna ve Kayra mutluysa biz mutlu, onlar üzülürse biz de üzgün olacagiz bu yolda... Önemli olan simdilik hep birlikte yolculugun tadini cikarmak....

Sevgilerimle...

Bilginize: Yarindan itibaren 20 günlük yillik iznim basliyor. Türkiye´ye her gittigimde yillardan beri her yerde misafir olan bendim, bu defa Türkiye´den benim misafirlerim geliyor. Ben de Allah´in izniyle ikinci vatanimi, yasadigim Frankfurt ve cevresini onlara tanitmayi hatta birlikte Hollanda ve Belcika´ya kadar uzanmayi planliyorum. Böylece kendim de güzel bir tatil yapacagima sevinirken diger yandan yollarda olacagim icin sizlerden uzak kalacagima üzülüyorum. Ama aktif olarak yazarak aranizda bulunamasam bile, yazdiklarinizi okumak icin her firsatta bu baslikta misafiriniz olacagimdan emin olabilirsiniz... Tekrar bulusana kadar sevgiyle, güzelliklerle ve saglicakla kalin...
    Konu seval2005 tarafından (09-09-19 Saat 10:44 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    deren1970 (11-09-19), fracture (09-09-19), mimoza17 (09-09-19), yedel (09-09-19)

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    546

Aldığı Beğeni: 555

Bahsedilme
    13 Mesaj

Alıntı seval2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Herkese günaydin...

hepimize güzel bir gün ve güzel bir hafta olsun insallah...

Aylin yok, avukatlari var! Anlasilan Aylin yeniden birleselim, evli-mutlu-cocuklu bir ailecik olalim derdinde degil! 5 sene ortadan kaybolduktan sonra sadece bosanmak ve kizini (velayetini) almaya gelmis... Hedefine giden yolda, cesetlerin üzerinden bile hoplayip gececek kadar kararli! Nejat´i zerre kadar umursamadigi o denli acik-secik ortada!

Insan gibi gelip, önce Nejat ile konusmaya, neden gittigini ve simdi neden döndügünü aciklamaya tenezzül etmedigine göre bu kadin bence iyi niyetli biri asla olamaz!

Eger gercek bir "anne" olsaydi, hic degilse Kayra´yi üzmemek, kizina zarar vermemek icin kendi aralarinda konusup anlasmanin yolunu aramayi ve en uygun cözümü bulmayi önerebilirdi... Ama o kadin, cok güvendigi ve cok pahali olduklari da cok belli avukatlari araciligiyla ve actirdigi mahkeme celbiyle cikiyor eski kocasinin karsisina... Adeta emreder gibi! "Kzimi sana emanet ettim, sen de baktin büyüttün simdi iade et!" der gibi... Cok bencilce ve simarikca bir tavir degil mi bu? Bir anne olarak o kadar tepkiliyim ki, Aylin´nin bu davranisina, terbiyemi bozmamak icin kendimi zor tutuyorum..

Yani... Ama en azindan Suna - Nejat askinin kara kedisi olmayacagini görüyoruz sonuc olarak... Ve ayni zamanda Kayra´nin velayeti icin Nejat ve Suna´yi her türlü tehdit edebilecek kadar kötü biri oldugunu da...

Sevgilerimle...

Bilginize: Yarindan itibaren 20 günlük yillik iznim basliyor. Türkiye´ye her gittigimde yillardan beri her yerde misafir olan bendim, bu defa Türkiye´den benim misafirlerim geliyor. Ben de Allah´in izniyle ikinci vatanimi, yasadigim Frankfurt ve cevresini onlara tanitmayi hatta birlikte Hollanda ve Belcika´ya kadar uzanmayi planliyorum. Böylece kendim de güzel bir tatil yapacagima sevinirken diger yandan yollarda olacagim icin sizlerden uzak kalacagima üzülüyorum. Ama aktif olarak yazarak aranizda bulunamasam bile, yazdiklarinizi okumak icin her firsatta bu baslikta misafiriniz olacagimdan emin olabilirsiniz... Tekrar bulusana kadar sevgiyle, güzelliklerle ve saglicakla kalin...
    Aylin'in saygısızlığını anlamak zor gerçekten.. Belki empati kurabileceğimiz bir karakter olabilirdi. Fakat bu tarzıyla da Nejat'a karşı bir kini olduğunu düşündürüyor. Ne yaptı bu adam sana o kadar.. Ya da bilemiyorum utandığı için de karşısına çıkamayabilir.. Tanımadığım karakteri savunayım biraz

Mesela Nejat'ın bu kadar dibe vurmasının nedeni de, Aylin ile olan hesabını kapatamadığından dolayı.. Karşısına çıksa böyle belki kapatacak her şeyi.. Ona diyemediği ama kafasında kurduğu o kadar şey var ki Nejat'ın.. Aylin buna da izin vermeyecek görünüyor.

Bir de Aylin'in ısrarla kızını istemesinin nedeni nedir.. Bu yine intikam duygusunu ortaya çıkarıyor. Ne hesabı olabilir ki Nejat ile böyle.. Nejat sevmiş Aylin'i.. Bu bariz ortada.. Suna'ya onun gidişini anlatırken, dondurma isteyen eşine koşa koşa nasıl gittiğini anlattığı hâlâ kulaklarımızda.. Onu böyle seven adama karşı, bu şekilde davranmasının bir açıklaması olmalı..

İşin bir diğer boyutu da Suna.. Şu an izleyici olarak yer alacak.. Herhangi bir felakete yol açmamak için de sessizliğini koruyacaktır.. Fragmanda bu hissediliyor.. Fakat ona da sıra gelecek.. Aylin bakalım bu durum karşısında ne yapacak..

Fragmanı her yerden kaldırdılar.. Bunu da gördü bu gözler Nejat Kaya durumu, düzeltilecek diye düşünüyorum. Bu nasıl gözlerinden kaçar anlamak mümkün değil.. Daha geçen bölüm Suna, "Nejat Yılmaz" deyip duruyordu.. Bu hafta başka bir ekibe verdiler herhalde diziyi Te Allahım..

İyi tatiller diyorum o zaman.. Dinlenmek iyi gelir umarım.

Sevgiler..

8. Beğenenler;
    deren1970 (11-09-19), seval2005 (09-09-19), yedel (09-09-19)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    751

Aldığı Beğeni: 461

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı fracture Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aylin'in saygısızlığını anlamak zor gerçekten.. Belki empati kurabileceğimiz bir karakter olabilirdi. Fakat bu tarzıyla da Nejat'a karşı bir kini olduğunu düşündürüyor. Ne yaptı bu adam sana o kadar.. Ya da bilemiyorum utandığı için de karşısına çıkamayabilir.. Tanımadığım karakteri savunayım biraz

Mesela Nejat'ın bu kadar dibe vurmasının nedeni de, Aylin ile olan hesabını kapatamadığından dolayı.. Karşısına çıksa böyle belki kapatacak her şeyi.. Ona diyemediği ama kafasında kurduğu o kadar şey var ki Nejat'ın.. Aylin buna da izin vermeyecek görünüyor.

Bir de Aylin'in ısrarla kızını istemesinin nedeni nedir.. Bu yine intikam duygusunu ortaya çıkarıyor. Ne hesabı olabilir ki Nejat ile böyle.. Nejat sevmiş Aylin'i.. Bu bariz ortada.. Suna'ya onun gidişini anlatırken, dondurma isteyen eşine koşa koşa nasıl gittiğini anlattığı hâlâ kulaklarımızda.. Onu böyle seven adama karşı, bu şekilde davranmasının bir açıklaması olmalı..

İşin bir diğer boyutu da Suna.. Şu an izleyici olarak yer alacak.. Herhangi bir felakete yol açmamak için de sessizliğini koruyacaktır.. Fragmanda bu hissediliyor.. Fakat ona da sıra gelecek.. Aylin bakalım bu durum karşısında ne yapacak..

Fragmanı her yerden kaldırdılar.. Bunu da gördü bu gözler Nejat Kaya durumu, düzeltilecek diye düşünüyorum. Bu nasıl gözlerinden kaçar anlamak mümkün değil.. Daha geçen bölüm Suna, "Nejat Yılmaz" deyip duruyordu.. Bu hafta başka bir ekibe verdiler herhalde diziyi Te Allahım..

İyi tatiller diyorum o zaman.. Dinlenmek iyi gelir umarım.

Sevgiler..
    Öncelikle tesekkür ediyorum sevgili Fracture, tatil evet ama dinlenmek? Öyle bir plan yaptim ki, cok yorgun ama musmutlu dönecegim insallah....

Aylin´in Nejat´tan alacagi intikam pesinde olacagini sanmiyorum ben nedense... Ilk aklima gelen baska bir erkek icin gittigiydi... Ama Nejat´a biraktigi notta da yazdigi gibi, her seyden bunaldigi icin gitmis de olabilir. Bazi insanlarin erkek-kadin fark etmez hayatlarinin amaci, evli-cocuklu-kurallari olan-ve-yasaklarla dolu bir yasam degil sinirsiz özgürlüktür... Cok asik olsalar bile birine yapilari geregi, toplumun cizdigi bir takim sinirlarin icinde yasayamaz, zorlandiklarinda da son derece hircin-ve-mutsuz olurlar... Cünkü onlar tamamen icgüdülerinin yönlendirmesiyle tüm özgürlüklerin sinirsiz oldugu bir yasam seklinin özlemini duyarlar...

Hepimiz biliyoruz ki, evli olmak ve anne-baba olmak kendinden baskalarina karsi cok büyük sorumluluk duymak demektir herseyden önce.. Insanin kendi kisisel özgürlügünden ödün vermesi demektir ve büyük fedakarliklar gerektirebilir. Bu sartlara ters karakterdeki insanlar Aylin gibi ya herseyi göze alir, zincirlerini kirarak kacmayi tercih ederler ya da kalarak kendileri mutsuz oldugu icin etraflarini da mutsuz ederler... Kendilerinden beklenini yapabilmek onlar icin ölümden beterdir... Hele, toplumun, ailelerin dayattigi kurallara uymak, es-anne-baba olma rolünü oynamak ne kadar isteseler de yapabilecekleri bir sey degildir... Istedigi kadar o sinirlarin icine kendi istekleriyle ve özgür iradeleriyle aldiklari kararlarla gelmis olsunlar!

Faydasindan cok zarar vere vere kalmayi secenler, genelde es ve cocuklarina iclerinde gercekten hissetmedikleri "mutlu-huzurlu" olma gibi duygulari sergilemeyi denerler önceleri ancak bunu uzun süre basaramazlar... Karsilikli suclamalar, iftiralar, kavgalar, skandallar ve sonunda ayriliklar kacinilmaz olur....

Yani Aylin´in Nejat´in disinda, bambaska bir hesabi olmali Kayra´yi istemesiyle alakali diyorum ben...

Ya bazi filmlerde görmüs ya bir yerlerde okumus da olabilirim...

Örnegin, 2. kocasindan dogurdugu hasta cocugunun kurtulmasi icin dogurup terk ettigi ilk cocugunu organ bankasi olarak kullanmak isteyen bir kadin vardi bir yerde... Olamaz mi?

-Ya da... Kendisi bir hastalik sebebiyle bir daha asla anne olamayacagi icin birden daha önce dogurdugunu hatirlayan bir kadin?

-Veya evlenmek istedigi cok cok zengin sevgilisinin kisir oldugu ortaya ciktigi icin, hem 2. kez evlenmek hem de ilk cocugunun cici babasi tarafindan evlat edinmesini saglamak amaciyla geliyordu yillar sonra bir baskasi.... Naapsin, kalacak olana o muhtesem miras ziyan mi olsun?

-Hatta hatta... Belki de Kayra dogdugunda bir büyükanne-büyükbaba tarafindan cocugun adina bir hesaba yatirilmis cok cok yüklü bir mirastir o kadinin bu kadar ani gelis nedeni...

Yani arkadasim... Bu veya o olabilir, bu da olabilir... Ama kizina duydugu sevgi ve icinde dayanilmaz duruma gelen evlat hasreti olamaz diyorum ben... Dur, bakalim senaristler ne diyorlar...

Sevgiler...
    Konu seval2005 tarafından (09-09-19 Saat 12:33 ) değiştirilmiştir.

10. Beğenenler;
    deren1970 (11-09-19), fracture (09-09-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 54 kullanıcı var. (4 üye ve 50 konuk)

1. ab-ı çeşm,
  2. sonbahar33,
  3. angelic,
  4. tvrehberi

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri