Sayfa 67/73 İlkİlk ... 1757636465666768697071 ... SonSon
362 sonuçtan 331 ile 335 arası

Konu: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    544

Aldığı Beğeni: 555

Bahsedilme
    13 Mesaj

Standart Cevap: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Alıntı seval2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle tesekkür ediyorum sevgili Fracture, tatil evet ama dinlenmek? Öyle bir plan yaptim ki, cok yorgun ama musmutlu dönecegim insallah....

Aylin´in Nejat´tan alacagi intikam pesinde olacagini sanmiyorum ben nedense... Ilk aklima gelen baska bir erkek icin gittigiydi... Ama Nejat´a biraktigi notta da yazdigi gibi, her seyden bunaldigi icin gitmis de olabilir. Bazi insanlarin erkek-kadin fark etmez hayatlarinin amaci, evli-cocuklu-kurallari olan-ve-yasaklarla dolu bir yasam degil sinirsiz özgürlüktür... Cok asik olsalar bile birine yapilari geregi, toplumun cizdigi bir takim sinirlarin icinde yasayamaz, zorlandiklarinda da son derece hircin-ve-mutsuz olurlar... Cünkü onlar tamamen icgüdülerinin yönlendirmesiyle tüm özgürlüklerin sinirsiz oldugu bir yasam seklinin özlemini duyarlar...

Hepimiz biliyoruz ki, evli olmak ve anne-baba olmak kendinden baskalarina karsi cok büyük sorumluluk duymak demektir herseyden önce.. Insanin kendi kisisel özgürlügünden ödün vermesi demektir ve büyük fedakarliklar gerektirebilir. Bu sartlara ters karakterdeki insanlar Aylin gibi ya herseyi göze alir, zincirlerini kirarak kacmayi tercih ederler ya da kalarak kendileri mutsuz oldugu icin etraflarini da mutsuz ederler... Kendilerinden beklenini yapabilmek onlar icin ölümden beterdir... Hele, toplumun, ailelerin dayattigi kurallara uymak, es-anne-baba olma rolünü oynamak ne kadar isteseler de yapabilecekleri bir sey degildir... Istedigi kadar o sinirlarin icine kendi istekleriyle ve özgür iradeleriyle aldiklari kararlarla gelmis olsunlar!

Faydasindan cok zarar vere vere kalmayi secenler, genelde es ve cocuklarina iclerinde gercekten hissetmedikleri "mutlu-huzurlu" olma gibi duygulari sergilemeyi denerler önceleri ancak bunu uzun süre basaramazlar... Karsilikli suclamalar, iftiralar, kavgalar, skandallar ve sonunda ayriliklar kacinilmaz olur....

Yani Aylin´in Nejat´in disinda, bambaska bir hesabi olmali Kayra´yi istemesiyle alakali diyorum ben...

Ya bazi filmlerde görmüs ya bir yerlerde okumus da olabilirim...

Örnegin, 2. kocasindan dogurdugu hasta cocugunun kurtulmasi icin dogurup terk ettigi ilk cocugunu organ bankasi olarak kullanmak isteyen bir kadin vardi bir yerde... Olamaz mi?

-Ya da... Kendisi bir hastalik sebebiyle bir daha asla anne olamayacagi icin birden daha önce dogurdugunu hatirlayan bir kadin?

-Veya evlenmek istedigi cok cok zengin sevgilisinin kisir oldugu ortaya ciktigi icin, hem 2. kez evlenmek hem de ilk cocugunun cici babasi tarafindan evlat edinmesini saglamak amaciyla geliyordu yillar sonra bir baskasi.... Naapsin, kalacak olana o muhtesem miras ziyan mi olsun?

-Hatta hatta... Belki de Kayra dogdugunda bir büyükanne-büyükbaba tarafindan cocugun adina bir hesaba yatirilmis cok cok yüklü bir mirastir o kadinin bu kadar ani gelis nedeni...

Yani arkadasim... Bu veya o olabilir, bu da olabilir... Ama kizina duydugu sevgi ve icinde dayanilmaz duruma gelen evlat hasreti olamaz diyorum ben... Dur, bakalim senaristler ne diyorlar...

Sevgiler...
    Bence en güzel tatil dinlenmeden olandır der fracture Ben de bu yaz sadece on gün tatil yaptım mesela, Türkiye'nin bir bölgesini bitirdim şükür.. Döndüğümde dipçik gibiydim En iyi tatil, yoğun olandır

Şimdi biraz da benim derdim şu.. Ben biraz durumu çatıştırma derdindeyim. Tabii hikaye yazar grubunun.. Onların hayal gücü ve problemi. Biz bir şekilde bu hikayeyi izleyeceğiz onların fikirleriyle..

Ben Aylin'in tarafını da dinlemek istiyorum.. Dediğiniz gibi, evlilikler ya da ikili ilişkiler çok farklı sonuçlarla bitebilir.. Bazıları evliliği gerçekten kaldıramıyor.. O yüzden pat diye gidişi de bana gayet normal geliyor.. Vicdansızlığını bir kenara bırakırsak.. Zaten Nejat ile ilişkisi bitse bile, kızını bırakmaz bir insan.. Nejat ile bitir evliliğini, yoluna bak.. Fakat Aylin her ikisinden de vazgeçiyor.. Burası sorgulayıcı..

Bunun dışında, saydığınız nedenler mümkün.. Bir amaç teşkil ederek, Kayra'yı araç yapabilir.. İşte burada ikinci bir vicdansızlık yapmış oluyor hikayede. Benim de derdim, Aylin'in tarafında bir vicdansızlık daha mı izleyeceğiz? Ben bunu pek istemiyorum doğrusu.. Kayra'nın gerçek bir annesi var sonuçta.. Eğer Aylin bir daha bu şekilde vicdansızlık yapacaksa, Kayra'yı ileride bir seçim yapmak zorunda bırakmasınlar..

Bakalım nasıl ilerleyecek konular, hep birlikte göreceğiz..

Ve evet.. Fragmanı düzelterek koymuşlar. Seslendirme mi yaptılar, artık ne yaptılar.. Soyadlar normale dönmüş, şükür. Bu da şu oluyor ki mahkeme falan izlemeyiz biz bu hafta.

Dün de dediğim gibi, bir fragman daha gelmeli..

2. Beğenenler;
    deren1970 (11-09-19), seval2005 (09-09-19), yedel (09-09-19)

Durum:
    nuro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Another Earth
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    33

Aldığı Beğeni: 145

Bahsedilme
    0 Mesaj

Fragmana bi süredir ulaşılamıyordu,soyadı hatasını düzeltip tekrar eklemişler siteye..
    Sıcacık bi fragman daha,tabi Nejatın "merhaba ben Nejat ve ellerini tutmak çok güzel " sözleriyle daha bi sıcacık olmuş..Serkanın iç ferahlatan Suna ile ilgili düşünceleri..Kaşıkla dondurma yeme sahnesi koymuşlar bi de,çok güzel,unutmamışlar bi önceki o sahneleri.

Her şey mahkeme haberiyle bozuluyor malesef,Neat baya bi dağıtıyor Aylin ve mahkeme haberiyle sanırım..Burda iş Sunaya düşüyor,o sarılma ne güzel öyle Nejata iyi geleceği kesin..,umarım bi an önce boşanma olur da kurtuluruz şu Aylinden ama tabi velayet meselesi var bi de ortada..Burda da hep birlikte hareket ederler,Nejat bu konuda Sunayı dışlamaz umarım..

Aylin bu bölüm gözükmeyecek gibi duruyor,kimin canlandıracağını merak ediyorum.

4. Beğenenler;
    fracture (09-09-19), mimoza17 (09-09-19), seval2005 (09-09-19)

Durum:
    mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    4,172

Aldığı Beğeni: 2,616

Bahsedilme
    10 Mesaj

Alıntı fracture Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence en güzel tatil dinlenmeden olandır der fracture Ben de bu yaz sadece on gün tatil yaptım mesela, Türkiye'nin bir bölgesini bitirdim şükür.. Döndüğümde dipçik gibiydim En iyi tatil, yoğun olandır

Şimdi biraz da benim derdim şu.. Ben biraz durumu çatıştırma derdindeyim. Tabii hikaye yazar grubunun.. Onların hayal gücü ve problemi. Biz bir şekilde bu hikayeyi izleyeceğiz onların fikirleriyle..

Ben Aylin'in tarafını da dinlemek istiyorum.. Dediğiniz gibi, evlilikler ya da ikili ilişkiler çok farklı sonuçlarla bitebilir.. Bazıları evliliği gerçekten kaldıramıyor.. O yüzden pat diye gidişi de bana gayet normal geliyor.. Vicdansızlığını bir kenara bırakırsak.. Zaten Nejat ile ilişkisi bitse bile, kızını bırakmaz bir insan.. Nejat ile bitir evliliğini, yoluna bak.. Fakat Aylin her ikisinden de vazgeçiyor.. Burası sorgulayıcı..

Bunun dışında, saydığınız nedenler mümkün.. Bir amaç teşkil ederek, Kayra'yı araç yapabilir.. İşte burada ikinci bir vicdansızlık yapmış oluyor hikayede. Benim de derdim, Aylin'in tarafında bir vicdansızlık daha mı izleyeceğiz? Ben bunu pek istemiyorum doğrusu.. Kayra'nın gerçek bir annesi var sonuçta.. Eğer Aylin bir daha bu şekilde vicdansızlık yapacaksa, Kayra'yı ileride bir seçim yapmak zorunda bırakmasınlar..

Bakalım nasıl ilerleyecek konular, hep birlikte göreceğiz..

Ve evet.. Fragmanı düzelterek koymuşlar. Seslendirme mi yaptılar, artık ne yaptılar.. Soyadlar normale dönmüş, şükür. Bu da şu oluyor ki mahkeme falan izlemeyiz biz bu hafta.

Dün de dediğim gibi, bir fragman daha gelmeli..
    Bu dizide çocuklarını terk eden anneler var..
    Ve ben bunu anlamakta zorlanıyorum.
    Ne Kayrayı ve pamuk şekeri gibi kocası (ya da bana öyle gibi gelen )Nejat'ı terk eden Aylin'in,
    ne de üç çocuğunu bırakıp giden Pervin'in sebeplerini anlayabiliyorum..
    Diyelim ki Pervin kaçmak zorunda kaldı, da sonra neden dönüp çocuklarını görmeye çalışmadı?
    Hele Aylin, çocuğunu parkta bırakıp kaçmak nedir ya?
    İnsan evlilikten memnun olmasa bile çocuğunu bu kadar rahat nasıl annesiz bırakabilir?
    O yüzden onun dönüşünde mutlaka kendi lehine bir sebep vardır diyorum..

Fragmanın başını sevdim: Sunanın ellerini severek tatlı tatlı konuşan Nejat Beyler, paha biçilemez..
    Biraz aşk izlemeyi istiyorum.
    Belli ki mahkemede epey gerileceğiz..
    Ama Aylin ne sebeple mahkemeye başvuruyor ki?
    Utanmayıp Nejat çocuğumu kaçırdı filan mı diyecek acaba?
    Nejat da bunca yıldır neden boşanmak için başvurmamış ki?

6. Beğenenler;
    deren1970 (11-09-19), fracture (09-09-19), nuro (09-09-19), seval2005 (09-09-19), yedel (10-09-19)

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    544

Aldığı Beğeni: 555

Bahsedilme
    13 Mesaj

Alıntı nuro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aylin bu bölüm gözükmeyecek gibi duruyor,kimin canlandıracağını merak ediyorum.
    Pek anlamam hukuk konularından fakat Aylin'in mahkemeye gelmemesi, korkarım başka bir derdinin olduğunu gösterir.. Belki de bu derdi, İstanbul'a geldikten sonra olmuştur. Aylin'i bölüm sonu, başka bir yerde görme olasılığımız da mevcut bana kalırsa..

Bakıyorum da, çok tuhaf yazmışım.. Kısacası, boşanmaktan vazgeçmiş olabilir demek istemiştim

Alıntı mimoza17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu dizide çocuklarını terk eden anneler var..
    Ve ben bunu anlamakta zorlanıyorum.
    Ne Kayrayı ve pamuk şekeri gibi kocası (ya da bana öyle gibi gelen )Nejat'ı terk eden Aylin'in,
    ne de üç çocuğunu bırakıp giden Pervin'in sebeplerini anlayabiliyorum..
    Diyelim ki Pervin kaçmak zorunda kaldı, da sonra neden dönüp çocuklarını görmeye çalışmadı?
    Hele Aylin, çocuğunu parkta bırakıp kaçmak nedir ya?
    İnsan evlilikten memnun olmasa bile çocuğunu bu kadar rahat nasıl annesiz bırakabilir?
    O yüzden onun dönüşünde mutlaka kendi lehine bir sebep vardır diyorum..

Fragmanın başını sevdim: Sunanın ellerini severek tatlı tatlı konuşan Nejat Beyler, paha biçilemez..
    Aslında burada hepimizin merak ettiği soru şu olmalı sanırım.. Aylin ne yedin içtin de o dönem Allah aşkına Nejat gibi bir adamı terk edebildin, rica edeceğim açıkla bize bunu

Nejat'ın Suna'nın ellerini sevmesi çok tatlı değil mi, gerçekten Fakat burada sevmekten ziyade sahiplenici bir tutuş da mevcut.. En çok onu sevdim sanırım. Kavramış elini, bırakmak istemeyerek.. Ben Nejat'ın, Suna'nın sevgisine adım adım sığınma durumunu izlemek istiyorum.. Nejat'ın, Suna'ya olan sevgisi çok daha başka olacak gibi görünüyor. Suna tutkulu seven bir kadın, arada ibreyi kaçırsa da Nejat bu tür bir sevgiyi hâk ediyor.. Ancak Suna tarafından böyle tutkulu bir şekilde sevilmek; onu uzun zamandır hasret kaldığı, unuttuğu o duyguları tekrar gün yüzüne çıkartabilirdi.. Hatta bir farkla.. Hayalini kurduğu o yol arkadaşlığını yaşayarak.. Suna ile Nejat'ın her şeyden önce bir davası mevcut.. Zamanında Aylin ile birlikte giremedikleri o yola, bugün hiç tahmin etmediği bir kadınla girdi Nejat.. Nereden bakarsak bakalım, kader ifadesinin verdiği gerçekliğin yanında bir de müthiş ironi mevcut şimdi..

Suna'nın temennisi Nejat gibi bir adam tarafından sevilmek idi.. Nejat çok zor bir adam.. Kabuğundan sıyrılması, kendini açması Suna için de müthiş bir deneyim.. Mesela Nejat'ın onu öptüğünde Suna'nın gözlerine yerleşen o şaşkınlık ama müthiş bir heyecan parıltısını unutmak ne mümkün.. Dizinin jenerik akışı bölüm başında dağıldığı için o sahne heba oldu biraz görünüyor fakat benim için bölümün en zirve anı bölüm başıydı.. Suna'nın daveti terk ederken ben bu adama ne yaptım duruşu ile Nejat'ın bana ne oluyor bakışları yarışırdı.. İkisinin sessiz gerilimi, karakterlerin en güzel yansımalarından biriydi.. Diziyi izleme sebebim bu tür şeyler işte

Pervin'in hikayesini benimseyemediğim için çok yorum yapamayacağım.. Ben onu iyimser bir karakter olarak izlemeyi seviyorum sadece. Anne olarak göremiyorum ne yazık ki.. Bu hikayeyi yediremediler.. Aylin'i de yediremezlerse, geçmiş olsun ne diyeyim artık
    Konu fracture tarafından (09-09-19 Saat 23:08 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    deren1970 (11-09-19), mimoza17 (10-09-19), seval2005 (10-09-19), yedel (10-09-19)

Durum:
    mehmetlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    939

Aldığı Beğeni: 1,011

Bahsedilme
    0 Mesaj

Aylin biraz erken çıkmadı mı yahu daha Nejat Suna aşkı doğru dürüst başlamadı ki yok hande cadısı yok tolga salağı derken şimdi de aylin çıktı başımıza vallah bir de ilk işi kayrayı almak olmuş hangi hakla bırakıp giderken aklı neredeymiş şimdi çıkıp kızını istiyor bu kadın böyle annelik mi olur git yıllardır kızını arama sorma bir gün gel hiç bir şey olmamış gibi kızını istiyor utanmadan Nejat ne yapsa haklı şimdi Suna salağı da annesidir deyip Nejatı yumuşatmaya çalışır zaten handeye boyun eğmeye başladığından beri sinir oluyorum Sunaya artık hepten gıcık olurum vallah bu dizi de en iyi ve zevkle izlediğim çift dediğim gibi Burcu Serkan geçen bölüm Burcunun evinin önündeki sahne çok güzeldi daha çok sahneleri olsun zaten esas çiften psikopat saplantılı karakterler yüzünden aşk göreceğimiz yok hiç olmazsa Burcu Serkan izleyelim

10. Beğenenler;
    mimoza17 (11-09-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 28 kullanıcı var. (1 üye ve 27 konuk)

1. refran

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri